Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

39368. 
Odnośnie wpisu numer: 39363

Znowu skandal! Święto Nauczyciela w Suszu.
Moja bratanica pokazała karteczkę ze szkoły od wychowawcy, że mają uczniowie płacić składając się na haracz po 8 zł na "święto nauczyciela", bo podobno "ktoś tak ustalił".
Szkoła to około 1000 uczniów, czyli około 8000 zł. Do czyjej kieszeni trafi ta kasa? Czy znowu za nasze pieniądze będą się bawić sami swoi, robiąc sobie kampanię wyborczą za darmo. [...] Bo przecież dyrektor to wierny pomocnik Burmistrza.
Na tych przykładach widać, że kończą się rządy obecnego włodarza Susza. Mieszkańcy gminy czekają na zmiany, bo bezczelność i nepotyzm, a także lekceważenie mieszkańców przez cwaniaków z PO sięgnęły zenitu. Wszytko wyjaśni się na wyborach.
 protestant oddolny
 Susz, Piątek 12-10-2018

39366. 
Zostawmy już w spokoju Panią Ewę Jackowską, która nie ma wyższego wykształcenia. Zostawmy ją jako znaną w mieście krzykaczkę, bo tylko na to się nadaje.
[...] Jakiś czas temu pisała twardo, że na Forum nie będzie się udzielała.
A teraz jednak widzę jej kolejne wpisy. Brak konsekwencji tak samo, jak w całej „złotej drużynie” PO-PSL-SLD-KOD.
Ostatnio będąc na dworcu kolejowym i widząc rozkład pociągów szukałem tego „złotego”, ale nikt go jakoś nie widział.
Osobiście uważam, że Pani Jackowska nie zasługuje na to, by poświecić jej aż tyle uwagi na Forum. Myślę, że guzik kogo obchodzi, co ona ma za wykształcenie. Iława i tak wie kim ona jest i kogo reprezentuje. Wczoraj tam, dziś tu, a jutro z kim? Tacy ludzie są śmieszni.
 emerytowany nauczyciel
 Ilawa, Czwartek 11-10-2018

39365. 
Panie Piotrze Żuchowski!
[...] A po co Panu te kamienie? Rączki będą Panu jeszcze potrzebne do ciężkiej pracy na chleb. Chyba że potrzebne będą jeszcze do wybijania okien, jak w filmie "Brzdąc" z Charlie Chaplinem, gdzie ojciec po synu musiał naprawiać szkody.
A jeśli mają być te kamloty jednak symbolem wyzwań jakie Pan sobie stawia na kierowanie miastem Iławą - to proszę przypomnieć, jakie wyzwania postawił Pan sobie kilka lat temu jako nominowany z PSL-u dyrektor olsztyńskiego muzeum? Czy samo objęcie ciepłej posadki z delegacji partyjnej było wyzwaniem?
Jak tak, to ja Panu podziękuję.
 dociekliwy
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39363. 
Odnośnie wpisu numer: 39337

Żałuję, że nie mogłem być na spotkaniu Krzysztofa Sadowskiego (PiS) z wyborcami. Ciekawy bylem jego programu.
Inny Krzysztof, Kępiński, zamarkował ze swoich zamierzeń na skromnej ulotce. Obecny burmistrz Pietrzykowski jest już znany, widać jego robotę i efekty pracy w ostatnich kadencjach.
Niewiele było o programach kandydatów, a szkoda. Wybory lada dzień, może ostatni tydzień przyniesie więcej prezentacji w Kurierze, bądź co bądź poczytnej i jedynej gazecie regionu. Łatwiej będziemy mogli podjąć decyzję na kolejne 5 lat.
Burmistrz Iławy np. zawarł swoje plany dość szczegółowo w 19 punktach.
 wyborca [254]
 Susz, Czwartek 11-10-2018

39360. 
Odnośnie wpisu numer: 39354

Myślę, że ta cała radna Ewa Jackowska ze Starego Miasta jest tylko cwana. A jej działania były zamierzone pod publikę... Tu i tam wejść głośno, pokazać się w stylu:
"A co! Ja nie załatwię?! Ja nie potrafię?!" [...] Obłuda.
 Mieczysław
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39359. 
Odnośnie wpisu numer: 39354

Ewuniu szanowna! Ja "pomówienia"? Jakie i gdzie "pomówienia"?
Pani niech się raczej nie denerwuje...
Pani spokojna niech pozostanie do końca...
Bo od kiedy to "traci się honor", zadając pytanie o wykształcenie?
Cóż to za wymysły! Cóż to za bzdury byle jakie!
Honorem za to jest, by pochwalić się swym wykształceniem, kiedy pytają.
To Pani traci, kiedy się upiera nie odpowiadając.
Natomiast milczenie na pytanie jest odpowiedzią. Jasną! Zrozumiałą!
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39358. 
Nasz Jezioraczek jest cudowny.
Można się w nim kąpać o każdej porze, choćby nawet 10 października. Polecam na rozgrzane głowy w kampanii wyborczej. Taka kuracja kojąca działa rewelacyjnie.
Ogólnie nie doceniamy tego cudu, który mamy pod nosem.
Pół Polski nam zazdrości Jezioraczka.
 Zbyszek
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39357. 
Odnośnie wpisu numer: 39353

[...] Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Żaden z nich i tak nie przebije prawdziwego zwycięzcy, co nie robi byle szumu.
Burmistrz Adam Żyliński swoją pracą i osiągnięciami wciąga nosem te wszystkie dziwaczne zabiegi i to jest prawdziwy wygrany.
 Maurycy
 Iława, Czwartek 11-10-2018

39356. 
Dlaczego nie będę w wyborach na Wójta Gminy Iława głosował na Pana Krzysztofa Harmacińskiego? Proste pytanie. Proste odpowiedzi.

1. Mam dosyć noworocznych spotkań urządzanych w [...] dla setek śliniących się zauszników (szlachty, półszlachty, snobów i przydupników).

2. Mam dosyć tych gminnych imprez, na których jest coraz mniej ludzi.
To jest zużycie materiałowe i intelektualne. Ile osób było na dniach beringowskich w Ławicach, albo na jarmarku w Rudzienicach?

3. Mam dosyć dzielenia ludzi na gorszych i lepszych w czasie dożynek. Precz z korytem dla tzw. vipów, czyli - dla szych wójtowych.
 chłop polski
 Nowa Wieś, Środa 10-10-2018

39354. 
Odnośnie wpisu numer: 39344

Panie Ormowcu, ulżyło?
Myśli Pan, że będę prostować bądź potwierdzać każdą historyjkę o swojej osobie? Dla mnie to nic innego jak koło napędowe - gdy wyjaśnię jedno, będzie następne. Nie ma mowy. Nie będę tańczyć, jak Pan mi zagra. To nie ten typ charakteru.
Powtarzam, jeśli będzie taka potrzeba to udostępnię dokumenty. Tylko mam nadzieję, że w chwili weryfikacji zdobędzie się Pan na cywilną odwagę i kulturę osobistą, aby przeprosić za publiczne pomówienia.
I myślę, że pora najwyższa zakończyć tę jałową dyskusję.
 Ewa Jackowska
 Iława, Środa 10-10-2018

39353. 
Odnośnie wpisu numer: 39343

Co się tyczy młodego Mikołajczyka z PiS-u i jego inwazji internetowej w reklamę, ale i odwiedzin polityków górnej półki, a jeszcze są zaskakujące przedsięwzięcia, to taki numer będzie wykręcony Piotrowi Żuchowskiemu z PO-PSL, że aż miło pomyśleć...
Miałeś Pietrek spory elektorat, ale go zatraciłeś. Przybywa wam lawinowo elektorat negatywny. Przygoda z wyborami może się zakończyć śmiechem, bo nie wiem czy wejdziesz do finału.
Młodego Mikołajczyka nie da się już zatrzymać, idzie jak lawina, niesiony na fali rozgłosu rządowego koalicji prawicowej. [...]
 Swój
 Iława, Środa 10-10-2018

39352. 
Odnośnie wpisu numer: 39341

Pani Ewo, wyczuwam agresję w stosunku do mojego grzecznego pytania, nie "żądania", jak to Pani nazwała.
Pytałam ze szczerego zainteresowania, bo jak wcześniej wspomniałam, jest Pani osobą kontrowersyjną i dosyć młodą, więc przed oddaniem głosu chciałam się upewnić czy posiada Pani odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tak zaszczytnej funkcji.
Niestety bardzo mnie Pani rozczarowała. Raz, że nie odpowiedziała Pani na moje pytanie, dwa, sposobem w jaki Pani w ogóle odpowiedziała. Ponadto ja nie pytałam o Pani sytuację osobistą, bo akurat to nie jest do niczego Iławie potrzebne.
No cóż, już nie musi Pani wcale odpowiadać na prośby z pytaniami. Mojego głosu ani nikogo z mojej rodziny Pani nie otrzyma.
 Kasia
 Iława, Środa 10-10-2018

39351. 
ZNOWU SZPITAL: GINEKOLOG WINNY!

Po ponad 5 latach procesu przeciwko personelowi oddziału ginekologiczno-położniczego iławskiego szpitala powiatowego wreszcie zapadł wyrok.
Dwaj lekarze (w tym była ordynator oddziału DANUTA B.) i położna byli oskarżeni o nieumyślne narażenie 30-letniej pacjentki na utratę zdrowia lub życia. Dwójka z nich została uniewinniona.
Jednak ginekologa ANDRZEJA R. sąd uznał za winnego i skazał na 8 lat więzienia w zawieszeniu na 2 lata tytułem próby. Czytaj na stronie 8.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 10-10-2018

39350. 
Odnośnie wpisu numer: 39339

Nareszcie budzi się pamięć o ludziach, a za nią - buduje się tożsamość i identyfikacja z naszym miastem Iławą.
Nareszcie najważniejsze wartości w życiu człowieka są wydobywane, jego historia, a nie tylko lans do przyszłości.
Bo kto zapomina o swoich korzeniach, ten wysycha marnie i... ginie.
 Marszałek
 Iława, Środa 10-10-2018

39349. 
Odnośnie wpisu numer: 39347

No zobacz pan, co to się dzieje z ludźmi...
W starostwie oraz ich ukochanym szpitalu tyle było kpin, drwin i szydery z „Fontanny im. Adama Żylińskiego” [koło Galerii]. A teraz sami zbudowali nie jedną ale kilka fontann na podwórku szpitala. Dla zmylenia satelity nazwali to „kurtynami wodnymi”. Aha...
I jeszcze niemal wiec komitetu cyrkowego (wyborczego) zrobili, że ho-ho!
Ach te ich „fachowo” wyprężone do kamer muskuły...
I przecież miał być koniec z tym cholernym „betonowaniem miasta”, a tu tyle betonu wylano po całym placu, ło matko... Panie starosto, jak żyć...?
 Agent J-23
 Iława, Środa 10-10-2018

39348. 
Odnośnie wpisu numer: 39344

Pani radna Ewa "Smoczyca", jak o sobie mówi, na pewno jaaaaakieś tam wykształcenie ma. Nie za duże, ale jest.
Ostatnio pochwaliła się listą własnych dokonań na rzecz miasta Iławy. Jest długa, ale zabrakło jednej inicjatywy:
- interpelacja w sprawie niedociągnięć finansowych i audyt kierowanej - wtedy przez dyrektora Tomasza Woźniaka - miejskiej jednostki Iławskie Centrum Kultury.
Dyrektor Tomasz Woźniak (dziś już Ewy Jackowskiej kolega w komitecie wyborczym) miał wtedy przez to problemy z policją oraz, jak pamiętam, z prokuraturą, które wpłynęły na jego wizerunek społeczny. Jak pamiętam, nawet księgowy wyleciał wtedy z roboty.
Fajna babka, czy nie...?
 kolejowy
 Iława, Środa 10-10-2018

39347. 
Odnośnie wpisu numer: 39335

"Równi i równiejsi"...? To ja mam pytanie.
Dzisiaj [środa] jest uroczyste otwarcie m.in. terenu wypoczynkowego za Szpitalem Powiatowym w Iławie [teren wewnętrzny po starym lądowisku na zapleczu szpitala].
Wszystko tam jest robione w ogromnym pospiechu, niedokończone, "na wariata" i "na ostatnią chwilę". Widać więc, że za wszelką cenę starostwo chciało pokazać ten teren, nagłośnić banalną "inwestycję" jeszcze przed wyborami, by pochwalić się wyborcom.
Czy jednak tam dokonano "zgłoszenia o zakończeniu inwestycji" lub też "odbioru budowlanego"? No przecież wszyscy wiemy jak to się odbywa.
Czyli jednak są "równi i równiejsi", co?
Czy jednak ktokolwiek z urzędujących w ratuszu lub z ekipy Burmistrza Adama Żylińskiego biegnie z donosicielstwem do wszystkich możliwych urzędów kontrolujących papierki żeby skorzystać z sytuacji i dowalić konkurencji wyborczej?
A co na to zrobi teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego...?
Czyli jednak są "równi i równiejsi", co?
Gdzie jest nasza radna miejska Ewa Jackowska, kandydatka z komitetu bis-PO-bis-PSL złotego konserwatora Piotra Żuchowskiego z Szałkowa?
 Zenek
 Iława, Środa 10-10-2018

39346. 
Odnośnie wpisu numer: 39339

Proszę zerknąć na zdjęcie przedstawiające ołtarz polowy z uroczystości "Bożego Ciała" przed ratuszem w Iławie.
To był przedział lat około 1946-49... Samotny chłopiec siedzący na dole to wspomniany przez Pana Andrzej Piwowarczyk... U góry na schodach stoją jego dziadkowie i rodzice.
 Niktoś
 Iława, Środa 10-10-2018

39344. 
Odnośnie wpisu numer: 39336

Ta pani [...] mówią ludzie, że ma wykształcenie ekonomiczne i to prawda. Ale może być ekonomiczne również po ledwo skończonym średnim technikum ekonomicznym, nawet bez matury [...].
Pani radna Ewa Jackowska, uporczywie milcząc, nie chce potwierdzić lub zaprzeczyć famie, że skończyła technikum ekonomiczne, bo to tajemnica poliszynela, że z wykształceniem jest ona ledwie technikiem-ekonomistą.
I to - nawet bez matury. Prawda?
Mamy jeszcze drugą i trzecią w Iławie też Ewę z tym samym nazwiskiem oraz wykonywanym zawodem w rachunkowości, czego nie chcę gadać. Wszyscy szybko się zorientują i krzyk gotowy. [...]
 Ormowiec
 Iława, Środa 10-10-2018

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

39343. 
Odnośnie wpisu numer: 39336

Droga Kasiu, jeśli to jest prawda, to [...].
Ekypa PO-bis spod niebieskiego namiotu po wyborach pójdzie co najwyżej na dziką plaże.
Ha, coraz częściej na mieście ludzie mówią o tym młodym Mikołajczyku z PiS-iolandii. Nawet ciekawe filmiki w necie puszcza. Podchodzi do miejsc, które są już całkiem zapomniane.
Oj wyborcy już się nie dadzą omamić żadnemu PO, PSL, NO, KOD czy też innym "czerwonym", bądź takim, co listy do wyborców pisali zaczynając od słów „moja wina”. [...]
Jaka tam i gdzie krzykaczka na zastępcę Burmistrza Miasta Iławy! Litości.
[...]
Co to się porobiło w tej naszej Iławie. Rygiel na prezydenta, hahaha.