Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

6486. 
Odnośnie wpisu numer: 6480

[...] Cytowany fragment wypowiedzi dotyczy radnego Rady Miejskiej
Marcina Woźniaka: „Zadowolony z obrotu sprawy jest natomiast radny Marcin Woźniak (Zgoda i Rozwój), który w listopadzie zaangażowany był w kampanię Aleksandry Skubij, która wybory przegrała.
– To jawne i skandaliczne zaniedbanie urzędników, które będzie iławian wiele kosztowało. Nie mówię tu tylko o zastoju, który niewątpliwie nastąpi, ale także o ogromnych kosztach finansowych, które niestety poniosą podatnicy. Bo to miasto poniesie koszty ewentualnych wyborów. Bardzo źle się stało. Jednak nie ma tego złego… Jest w Iławie mocny kandydat na to stanowisko i jeśli dojdzie do wyborów, na pewno będzie startował. Ale na dziś za wcześnie na tę rozmowę.”
 Tłumacz
 Piątek 19-01-2007

6485. 
SPOLEGLIWY BURMISTRZ TO BARDZO DOBRY BURMISTRZ

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu” – stwierdził w swoim czasie Stanisław Lem. Nie próbuję z tym twierdzeniem polemizować. Nie przystoi... Dwie tylko uwagi!

Rozpętała się na Forum Kuriera, i nie tylko, dyskusja na temat Włodzimierza Ptasznika. Jestem zdruzgotany jej poziomem, jej infantylizmem, brakiem wiedzy i argumentów. Ale cóż, to
internet tylko przecież...

Jeden ze światłych rozmówców określa pana Włodzimierza mianem spolegliwego, chcąc niejako podkreślić jego potulność (wobec kogo?), uległość, oportunizm. Błąd to powszechnie „stosowany”, niewykluczone, że od leżenia bierze się ten rzekomy „synonim” w narodzie... Być spolegliwym, to być godnym zaufania, spolegliwy to taki, na którym można polegać, na którego można liczyć. „Spolegliwy opiekun” – to termin który wyłuskał z gwary śląskiej prof. Tadeusz Kotarbiński (ten od Traktatu o dobrej robocie). W tym znaczeniu, znaczeniu Kotarbińskiego, bo innego być nie może – Włodzimierz Ptasznik – jest w mojej ocenie niezwykle spolegliwym człowiekiem...

A teraz, żeby się tylko trochę poczepiać. Istnieje drugi termin, który kompletnie błędnie przez naród jest używany. „Pasjonata” mam tutaj na myśli. Pasjonat to nie entuzjasta, jak w potocznym rozumieniu jest traktowany. Pasjonat to człowiek wybuchowy, porywczy, raptus, furiat, impetyk.

Ptasznik – to gość spolegliwy i nie pasjonat. Kropka. Amen.
 Andrzej Kleina
 Piątek 19-01-2007

6484. 
Odnośnie wpisu numer: 6480

A mówią że kobiety są zmienne...
Czy pan Woźniak lub ktokolwiek inny mógłby wymienić jakie to organizacje (polityczne) popierał już pan Marcin? To jest po prostu żenujące - jeszcze 2 miesiące temu pan Woźniak bardzo, ale to bardzo popierał panią Skubij - no ale wtedy był przekonany, że ona wygra wybory – teraz popiera pana Ptasznika, oj żeby się nie pomylił. I na koniec ostrzeżenie dla pana Ptasznika: niech pan nie ufa Woźniakowi, bo odwrócił się od pan Maśkiewicza, teraz odwraca się od pani Skubij i z pewnością odwróci się od pana.
 wyborca
 Piątek 19-01-2007

6483. 
Odnośnie wpisu numer: 6479

No cóż... Spolegliwy burmistrz to dobry burmistrz? Skoro on i nie tylko on uważa, że ustawa jest knotem, to powinien z pokornie spuszczoną głową odebrać decyzję wojewody?
Przecież nie chodzi tu o to, żeby łapać się za łby bez powodu, bo powód jest. Chodzi o to, żeby udowodnić, że ustawa sejmowa, a raczej forma jej interpretowania przez PiS, była do dupy... Ano Przyszli i Spierdoczyli.
I koniec!
 fanfantulipanx
 Piątek 19-01-2007

6482. 
Odnośnie wpisu numer: 6480

Panie Woźniak. Nic do pana nie dotarło. Problem polega na tym, że choć nas wszystkich boli, że promujemy Iławę w dość osobliwy sposób, to problem nie jest w tym, że ludzie poparli Ptasznika i Pan popierasz. Ja mam prostą diagnozę.
Pan Dr Włodzimierz Ptasznik prezentuje, jak i większość urzędników, że sprawy załatwia się w ostatnim, wskazanym w przepisach dniu, a NIE OD RĘKI. Za to został srogo i innym ku przestrodze UKARANY!!! W urzędzie nic się nie zmieniło mimo obietnic, a OBYWATELE, ich sprawy, byłyby załatwiane nie w najszybszym (od ręki) czasie, ale w 14-tym dniu od wpłynięcia.
Ta śmiała decyzja wojewody mam nadzieję otrzeźwi wszystkich urzędników i pana, Panie Woźniak.
PS. Czy Pan nie startował z SLD 4 lata temu?!
 nowy, lat 50
 Iława, Piątek 19-01-2007

6481. 
Odnośnie wpisu numer: 6469

Wojewodę odwołuje tylko minister Dorn, drogi Bolo.
 rogaty
 Lubawa, Piątek 19-01-2007

6480. 
Szanowni Państwo.
Jestem totalnie zaskoczony sytuacją w której znalazła się Iława po ogłoszeniu przez wojewodę utraty mandatu przez burmistrza miasta Włodzimierza Ptasznika. To zamieszanie może spowodować ponowne wybory samorządowe w naszym mieście. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, deklaruję swoje poparcie dla Włodzimierza Ptasznika i w ewentualnych wyborach oddam na niego swój głos. Poparcie jakie uzyskał burmistrz Iławy w wyborach 12 listopada 2006 roku daje mu pełną rekomendację do pełnienia tej funkcji w dalszym ciągu.
 Marcin Woźniak, radny Rady Miejskiej w Iławie
 Piątek 19-01-2007

6479. 
Kto ma rację, trudno powiedzieć. Jedno jest pewne. Burmistrz Ptasznik zachowuje się bardzo źle. Nie odbieram mu prawa do obrony i własnego zdania, ale pierwsze co powinien zrobić, to oficjalnie uznać decyzję wojewody. Uznać nie znaczy nie mieć prawo do innego zdania. Zamiast pychy trochę pokory Panie burmistrzu. Są wątpliwości trzeba tę sprawę wyjaśnić, ale nie z pozycji kontrataku, czyli w sposób podobny do swojego poprzednika. A miało być inaczej!!! Wystarczyło stanąć lekko w cieniu, wydać oświadczenie, w którym wyraziłby Pan swoje wątpliwości i poinformować mieszkańców, że ma Pan je zamiar wyjaśnić i tylko tyle.
 Anka
 Czwartek 18-01-2007

6477. 
DEMASKACJA

Kochani! Wielkie, wielkie dzięki za Wasze liczne komentarze w mailach oraz komentarze w Internecie. Wasze pozytywne głosy, dokumentujące zainteresowanie, są na tyle liczne, że tym chętniej, zgodnie z moimi zapowiedziami, będę kontynuować swój blog, przez czas nieokreślony. Ale... proszę o cierpliwość.

Za negatywne wypowiedzi też dziękuję. Stanowią dla mnie arcy-ciekawe
mini-studium psychologicznych reakcji. Reakcji na moją głębszą myśl
(ha, o ile taka zaistnieje...), czasem na mój głupi żart, czasem na moje
żenujące porównania (te zaistniały na pewno). Proszę o więcej!

Zapraszam na kolejne spotkanie w moim blogu.
 Piotr Tymochowicz

tymochowicz@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1629&show=tymochowicz
 Warszawa, Czwartek 18-01-2007

6476. 
Odnośnie wpisu numer: 6474

Nim zaczniemy cokolwiek komentować na forum w sprawie oświadczeń majątkowych burmistrza Ptasznika, zapoznajmy się z ustawami i wtedy
wypisujmy co myślimy.
Knotem są nie tylko ustawy wykluczjące się wzajemnie, które tworzą zamęt prawny, ale również ludzie (w tym przypadku - ci od wojewody), którzy je interpretują.
Pamiętajmy również o tym, że sprawy odwołań dotyczą w całej Polsce
nie setek, ale tysięcy spraw, a to o czymś świadczy.
Nie głosowałem za burmistrzem, ale wiem, że na pewno nas nie oszukał.
 wojewoda
 Czwartek 18-01-2007

6475. 
Dziś, w czwartek (18.01), miała się odbyć rozprawa sądowa w Iławie
o poświadczenie nieprawdy przez Jana Sadowskiego, burmistrza Susza.
Czy redaktorzy Kuriera mają jakieś info na ten temat?
 Romek
 Czwartek 18-01-2007

6474. 
NIE OSĄDZAJMY ZBYT POCHOPNIE!
Witam zbulwersowanych i tych zadowolnych w związku z sytuacją jaka nastała w iławskim ratuszu. Niech ktoś mi powie czy czytał przepisy mówiące o tym, kiedy należy składać pisemne oświadczenie majątkowe
i w jakim przypadku?
Pan wojewoda był chyba nadgorliwy twierdząc, że "dniem wyboru" jest dzień wyborów. Przecież w tym samym dniu nie można stwierdzić, czy wybór jest ważny, a tym samym czy w ogóle nastąpił. O ważnym wyborze na stanowisko można mówić dopiero po oficjalnie ogłoszonych wynikach, a więc 29 listopada ub.r.
Ponadto, do złożenia ślubowania burmistrz defakato nie jest burmistrzem, gdyż nie może podejmować, żadnych decyzji, żadnych działań, dopóki nie złoży ślubowania przed Radą Miejską. Więc o jakim terminie można mówić na złożnie oświadczenia?
Jak widać, nasz "kochany" duck-PiS ucieszył sie z wyroku, jaki wydał nie tylko na burmistrza Iławy, ale na wielu innych. Celem takiego działania nie jest ślużenie ani Polsce, ani miastu Iławie, lecz własnemu interesowi partyjnemu PiS. Przecież ponowne wybory to szansa na przejęcie władzy w 33 gminach powyżej 20.000 mieszkańców, nie mówiąc już o gminach poniżej tej liczby.
Dlaczego wojewody PiS-u interpretacja przepisów dotyczących składania oświadzceń pojawiła się tak poźno? Już po upływie podbno wszelkich terminów. Dlaczego ma działać wstecz? To pozostawiam wszytstkim pod uważną rozwagę.
Ten kto napisał gdzieś tam niżej, że Doktor i dał plamę, niech spojrzy w głębię własnej inteligencji, sięgnie po jakąkolwiek ustawę i spróbuje ją zinterpterować. Nie osądzajmy zbyt pochopnie...
 AIKON
 Czwartek 18-01-2007

6472. 
Odnośnie wpisu numer: 6464

ALE WSTYD DLA IŁAWY...
Kolejny rok stracony - odwołania, sądy, apelacje, matactwo itd.
Żegnaj kochana Iławo, wynoszę się w mądrzejsze strony.
 zawiedziony
 Czwartek 18-01-2007

6469. 
Ha! Ucinał głowy wojewoda, no i wojewodzie też łeb ucieli!
Premier Jarosław Kaczyński odwołał Adama Supła z funkcji.
 BOLO
 Czwartek 18-01-2007

6467. 
Droga redakcjo, chcę wyrazić swoją opinię co do opisu o czynnej napasci na policjanta (w Lubawie - w ostatnim numerze Kuriera). Nie chcę nikogo bronić, chodzi mi o polskie prawo. Aż krew mi się gotuje gdy czytam o tym, że za napaść na policjanta można dostać areszt na trzy miesiące, a za molestowanie żony mąż nie dostanie nic? Czy żona takiego potwora, to nie czlowiek? Gdzie tu prawo? Z całym poszanowaniem dla policji.
 wasza wierna czytelniczka
 Czwartek 18-01-2007

6464. 
Gratulacje dla nowego, ale już byłego burmistrza Ptasznika (bo de facto od 13 grudnia sprawuje swój urząd bezprawnie). Mówiłem wielu, że się przekonacie na co stać Pana Włodzimierza. I co mamy? Kilka milionów w plecy - co tam, przecież nic się nie stało. Wsadzanie swoich, tworzenie nowych komórek po to, aby posadzić swoich - pikuś...
Najgorsze jest to, że listy jakie do nas wyborców dotarły przed wyborami zmiękczyły serca i pokazały, że to najlepszy kandydat, któremu dany glos zaufania zaowocuje... No i owocuje jak widzimy, ale przecież nic się nie stało. Zapomniał pan Włodek, bo zajęć za dużo miał, a przecież kilka spotkań noworocznych nie można bylo ominąć. Przypomnę, że w liście jaki wyemitował KWW burmistrza, Ptasznik stwierdził, że iławianie może go nie za bardzo znają, bo nie obracał się w samorządzie (a szkoda nawiasem mówiąc, bo doświadczonko przydałoby się) no i nie bywał na salonach, bo nie miał możliwości Pan dyr dr inż. burmistrz, a czas trzeba było nadrobić i o oświadczonku się zapomniało... I tu nie ma co obwimiać pracownika tylko siebie, bo nie na pracowniku ciązy obowiązek, ale na osobie sprawującej rządy, a pochodzącej z wyboru...
I jeszcze jedno. Wojewoda reprezentujący de facto PiS "ścina głowy" wszystkich, którzy nie dopełnili obowiązków bez względu na pochodzenie partyjne, co można sprawdzić we wcześniejszym z postów i na dodatek wypełnia swoje obowiązki zgodnie z prawem...
 iławianin
 Środa 17-01-2007

6463. 
Odnośnie wpisu numer: 6458

Dziękuję Pani za bardzo rzeczowy i równie merytoryczny wpis! Również pozdrawiam serdecznie i namawiam do częstszego goszczenia na forum! Prawdziwą przyjemnością jest czytanie postów pisanych podobnym językiem, znaczonych ogromną kulturą osobistą i jasnością przekazu!
 Leszek Olszewski

vertam@gmail.com
 Środa 17-01-2007

6462. 
Odnośnie wpisu numer: 6436

A co robiła świta burmistrza? Co robiła Pani sekretarz? Czy nie za takie
formalności odpowiada? Ale ona zawsze wszędzie wchodziła z UKŁADU,
więc z drugiej strony dlaczego ma wiedzieć, co powinna robić...?
 zwykły człowiek
 Środa 17-01-2007

6461. 
Lubawiak do iławiaków!
Jeśli wam się nie podoba burmistrz Ptasznik, to zróbmy zamianę.
Weźcie naszego Standarę, dołożymy kogoś, a my przyjmiemy Ptasznika.
 Jurek
 Lubawa, Środa 17-01-2007

6460. 
Pan burmistrz nie wie jak został burmistrzem. A więc przez wybór, a
nie powołanie – tak zostaje się np. wojewodą, i nie przez zatrudnienie,
bo przecież kto miałby go zatrudnić i z kim podpisać umowę o pracę?
 wyborca
 Środa 17-01-2007

6459. 
Może by ojciec Olszewskiego zapisał naszemu burmistrzowi COCĘ albo AMFĘ, żeby się wyrabiał z tymi papierami, bo jak nie, to będzie udzielał
korepetycji razem z żoneczką, tyle że z wf-u.
 nowy, lat 50
 Iława, Środa 17-01-2007

6458. 
Do pana Leszka Olszewskiego.
1. Nie neurotyczny, lecz rzeczowy model odbioru.
2. Sześć razy przywoływał pan PGR jako przykład i jako porównanie do degrengolady iławskiej (i innych patologii).
3. Mówi pan o terenach po-PGR-owskich, dziś piją tam Arizonę (widać gołym okiem), ja w pamięci mam wcześniejsze, lepsze czasy, choć wcale niepradawne, i inne trunki, i inny model ich spożycia, choć nie francuski.
4. PGR-wski archetyp wynika, jak w teorii Junga, ze zbiorowej podświadomości, lecz chyba nie z doświadczenia młodego człowieka, felietonisty 2006 roku.
5. Gmoch miał rację, na wsi (PGR-e) tak się grało, kupą mości panowie.
6. Sama obrona przyzwoitych pegeerowców nie jest zła, już pan Zygmunt Wyszyński ujął się kiedyś za członkami Iławskiego Towarzystwa Wędkarskiego, gdy KTOŚ porównał do nich szemranych członków qusai-partyjek startujących do władz lokalnych, no i przez kilka lat gościł na łamach Kuriera!
7. Pan Włodzimierz Ptasznik około 1968 roku miał 10.4 s na 100 metrów, co nie znaczy, że z taką prędkością będzie budował kino, ronda, tudzież inne przybytki naszego miasta. Od samego początku jego burmistrzowania trzeba Go dopingować, aby nie zrobił podwójnego falstartu, za co grozi wyeliminowanie z biegu.
8. Bronię przyzwoitych ludzi za ich pracę w PGR (tacy też byli). Szanuję lekarza stroniącego od łapówek, księdza bez skłonności, felietonistę nie generalizującego - pokazującego co pejoratywne, co pozytywne, co mądre, co kretyńskie.
9. Wiele archetypów przez ostatnie 17 lat na naszych oczach ulega przewartościowaniu, sztuką będzie obiektywnie i bez uprzedzeń do nich ustosunkować się, inaczej Bracia Ksero będą nas karmić co tydzień informacjami np. o... 33-letnim ubeckim agencie.
10. Pozdrawiam serdecznie. Niezatrwożona...
 ...zacna pani
 Środa 17-01-2007

6455. 
Odnośnie wpisu numer: 6450

Nic dodać, nic ująć... Ale zawsze tak było, że nie mogą policzyć swoich majątków. Najlepiej niech potwierdzą, że nic nie mają. Umiłowany ojciec też nic nie ma, a wszystko to żony, nie jego. Brawo Panie burmistrzu...!
 von Henry
 Środa 17-01-2007

6454. 
Odnośnie wpisu numer: 6446

Zapłaci oczywiście Ptasznik z tej kasy, co sobie podwyżkę zrobił.
Dołoży mu oczywiście ciapa Rygielski... Hahahahahahahahaha.
Iławianie! Idzie Prawo i Sprawiedliwość. Do nieudaczników.
 idealista
 Iława, Środa 17-01-2007

6453. 
Ciekawe kiedy prokurator wniesie oskarżenie z powództwa publicznego
przeciwko Ptaszkowi za niedopełnienie obowiązków i narażenie budżetu
miejskiego na koszty?
No to chyba ten nasz Ptaszek do klatki może polecieć z Kodeksu Karnego.
 nowy, lat 50
 Iława, Środa 17-01-2007

6452. 
Słyszałem!!! Na burmistrza Iławy staruje teraz I sekretarz stanu
wojennego odpowiedzialny za internowania i podporządkowywanie
naszego kraju jedynej słusznej ideologii sowieckiej - Pan Ryszard Zabłotny. Nareszcie będzimy mieli takiego, na jakiego zasługujemy.
 idealista
 Iława, Środa 17-01-2007

6450. 
Cała ta sytuacja z szanownym panem burmistrzem Iławy pokazuje jacy
niekompetentni ludzie zasiadają na urzędach. Karierowicze od 7 boleści.
 zadra
 Środa 17-01-2007

6446. 
KTO POKRYJE KOSZTY TYCH WYBORÓW?
A KTO ZAPŁACI ZA NIEUDACZNICTO I ZA NIE PRZESTRZEGANIE PRAWA?!
Chcieli coś ukryć czy jak...? Pewnie jakaś amerykańska tajemnica, haha.
Może Pan Ptasznik pokryje koszty ponownej kampanii w Iławie ze swojej własne kasy, a nie z tego, co grabi już w ratuszu z naszych podatków!
To jest fachowiec z Platformy. Jak mają takich więcej, to ja się wynoszę
z Polski. Więcej na was nie zagłosuję!
 Polak Mały, lat 35
 Iława, Środa 17-01-2007

6443. 
Odnośnie wpisu numer: 6435 6436

Skaner brawo, masz pełną rację! Warto jeszcze zapytać kto zapłaci za organizację tych wyborów? Oczywiście iławianie! To jest skandal i totalna niekompetencja pani sekretarz. Chyba ma za dużo obowiązków radna w powiecie i sekretarz w mieście! Może jeszcze będzie dyrektorem ICK!?

Brawo PANIE WOJEWODO!!! Prawo jest prawo. To wstyd i hańba, że tak światli ludzie, niektórzy pełnią urząd kolejną kadencję, i nie znają prawa. Co ma powiedzieć szaraczek? Dlaczego prawo nie zabrania im ponownie kandydować, tylko przez swoje nieuctwo my musimy ponosić kolejne koszty. Dlaczego w tak haniebny sposób "światli obywatele" trwonią publiczny grosz. Bo takimi są kandydatami. Zero szacunku dla wyborcy. Ważne, że nas wybraliście. Pycha, buta, zero szacunku. Kogo my wybieraliśmy?! Czy im się to uda w ponownyvh wyborach? Decyzja
należy do wyborców. Liczę na zmasowaną akcję w mediach
w obronie nas, wyborców, i naszych podatków. Help.

A trzeba było wybrać doświadczonego samorządowca, a nie uczniaka...
 Magda M.
 Środa 17-01-2007

6442. 
Odnośnie wpisu numer: 6436 6435

Do rzecznika wojewody: Niech PiS zrobi coś wreszcie dla Polski i się sam zdelegalizuje, będzie wtedy święty spokój.
Do skanera: Puknij się w ten pusty łeb i pomyśl ile kasy pójdzie teraz na nowe wybory...
 123
 Środa 17-01-2007

6441. 
Te powtórzone wybory mają się ponoć odbyć na koszt budżetu miasta!
Świetny komentarz usłyszałam dziś na jednej z iławskich ulic:
JAKIE TANIE PAŃSTWO, TAKIE TANIE MIASTO!
 Anka
 Środa 17-01-2007

6440. 
Odnośnie wpisu numer: 6434

No patrzcie: taki uczony i dał du...y! A niby doktor.
 nowy, lat 50
 Iława, Środa 17-01-2007

6438. 
Odnośnie wpisu numer: 6436

A taki ładny był z niego Ptasznik... Taki amerykancki...
 S.
 Środa 17-01-2007

6437. 
Odnośnie wpisu numer: 6433

Więcej optymizmu! Kolejne wybory wygra Nosowicz! Będzie dobrze!
 fanfantulipanx
 Środa 17-01-2007

6436. 
Wojewoda Warmińsko-Mazurski ogłosił, iż wygasły mandaty
(odpowiednio: organ i powód wygaśnięcia):

01. Burmistrz Miasta Braniewa;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

02. Burmistrz Miasta Giżycka;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

03. Burmistrz Miasta Iławy;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

04. Burmistrz Miasta Kętrzyna;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

05. Burmistrz Miasta Orzysza;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

06. Burmistrz Miasta Nidzicy;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

07. Wójt Gminy Janowiec Kościelny;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

08. Wójt Gminy Stare Juchy;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

09. Wójt Gminy Świętajno
oświadczenie o swoim stanie majątkowym

10. Wójt Gminy Wieliczki;
oświadczenie o działalności gospodarczej prowadzonej przez małżonka

 Paweł Lulewicz, rzecznik wojewody
 Olsztyn, Środa 17-01-2007

6435. 
Odnośnie wpisu numer: 6430

Chyba źle zrozumiałem. Pytam: czy brak wywiązania się z publicznych, wymaganych przepisami prawa, obowiązków to wina PIS-u? Przepisy są jawne, nikt ich nie uchwalił w wielkiej tajemnicy przed panem Ptasznikiem i całym aparatem urzędniczym ratusza. Co za beznadziejna próba przerzucenia odpowiedzialności...
A może były jakieś inne powody przeoczenia: przecież zaraz po wyborach trzeba było ustalić sobie odpowiednią pensję, a to wymagało na pewno nie lada zaangażowania czasu pana burmistrza. No nie...?
 skaner
 Środa 17-01-2007

6434. 
Odnośnie wpisu numer: 6432

Bo tak sobie myślę, że nie wystarczy mieć doktorat, trzeba się jeszcze
trochę znać... A wymagać powinno się najpierw od siebie a później od
innych (np. od petentów ratusza).
No no no... Czekamy teraz z niecierpliwością na honorową decyzję
pana burmistrza Ptasznika. A może te trzy miesiące wykorzysta
na kampanię za publiczne pieniądze? To takie proste...
 obserwator
 Środa 17-01-2007

6433. 
Odnośnie wpisu numer: 6432

Ludzieee!!! Litości, musi być jakieś rozwiązanie... Od kiedy PiS jest takim biurokratą! Nie daje sobie rady we własnym gronie, to robi czystki "gdzie się da". To jest poprostu zamydlenie oczu...
Nie mam słów... Wstyd... Płakać mi się chce... Dorośli ludzie...
W listopadzie spakowałam wielką podróżną torbę do szafy...
Dziś ją wyciągam, piorę i adiu z Iławy - na zawsze!!!
 nowa
 Środa 17-01-2007

6432. 
Odnośnie wpisu numer: 6427 6430

No to mamy w Iławie nowe wybory burmistrza miasta! Dym jak cholera!
(wtorek godz. 15:00)
 J-23
 Wtorek 16-01-2007

6431. 
Z prawdziwą przyjemnością informuję, że mój blog
http://www.swiatwedlugreicha.blog.onet.pl
został nominowany w konkursie portalu Onet.pl na najlepszy blog roku 2006 w kategorii "Męski punkt widzenia". Od dziś można już głosować na ten blog pod linkiem: Blog dziennikarza znajduje się na pozycji 25.
http://www.blog.onet.pl/blogroku2006/kategoria_glosuj.html?catId=11
Zachęcam gorąco.
Blog w całości poświęcone są akcji "Mój Kumpel Rak". Każdy głos może przysłużyć się do popularyzacji akcji oraz jej powodzenia. Jednocześnie oświadczam, że w przypadku wygranej nagrodę przekażę na realizację programu Adrenalina, o którym można czytać w dziale Mój Kumpel Rak.
 Tomasz Reich
 http://www.tomaszreich.com
 Wtorek 16-01-2007

6430. 
Odnośnie wpisu numer: 6427

Zgroza, krew, zgrzytanie zębów...

To już nie tylko słuchy, ale podobno sprawdzone fakty mówią, że PiS rozpoczyna wdrażanie swojej strategii uzależniania samorządów od władzy centralnej. Każdy burmistrz czy wójt, który spóźnił się ze złożeniem swojej deklaracji majątkowej lub współmałżonka, zostanie pozbawiony możliwości sprawowania funkcji. Wojewoda podpisał decyzję o "utracie funkcji". Wśród naznaczonych PiSowskim knutem jest także burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. Rano odpowiednie pismo skierowane zostanie do przewodniczącego Rady Miejskiej, który będzie miał obowiązek iść z tym do burmistrza. Ten, w tym momencie, zostanie pozbawiony prawa podejmowania jakichkolwiek decyzji.

Nowe przepisy mówią wyraźnie o terminach składania deklaracji: burmistrz czy wójt - do 30 dni od dnia ślubowania, a małożonka/współmałżonek - do 30 dni od dnia ogłoszenia wyników.

Skandaliczne realizowanie przez partię PiS swojej Przewrotności i Spontaniczności uderza wyraźnie w miejsca gdzie przewagę zyskała opozycja (swoich bardzo dokładnie przypilnowali, uruchamiając sztab informatorów). W Iławie w przypadku ostatnich lat sprawowania władzy przez człowieka skazanego wyrokiem sądowym, na którego nie było mocy, nawet za PiSu aby pozbawić go funkcji, sprawa ta wygląda oburzająco! Człowiek, który po długich latach mógł wnieść coś dla miasta i za którego Iława nie wstydziłaby się jak za pospolitego przestępcę zostac ma pozbawiony funkcji?

ZGROZA!!! PiSowszczycy - na pochybel wam! Tfuuu...
A miało być tak pięknie! Wyjeżdżam z tego miasta!
 CIEN AŃOS DE SOLEDAD
 Wtorek 16-01-2007

6429. 
Odnośnie wpisu numer: 6410

Mówię do Andrzeja Kleiny z uśmiechem: „Nie zapychaj forów, bo widzę cię w ponad 10 witrynach. Weź się za pisanie książek!”. A on wziął to na poważnie. Pisze. Pisze jak szalony. Wpadł w szał pisania. I chyba nikt go nie zatrzyma. No co ten facet wyprawia, to się w głowie nie mieści :-))
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@nki.pl
 Wtorek 16-01-2007

6428. 
Oświadczenie zarządu „Energetyki Cieplnej” sp. z o.o. w Iławie na okoliczność wypowiedzi radiowej byłego burmistrza Iławy Jarosława Maśkiewicza tuż przed wyborami samorządowymi w sprawie umowy dzierżawy na zarządzane mieniem z zasobów miejskich Iławy.
 ZARZĄD
 http://www.nki.pl/news.php?id=1628&show=czytaj
 Wtorek 16-01-2007

6427. 
W środę 17 stycznia br. około godziny 9 opublikujemy listę burmistrzów
i wójtów, którzy utracili funkcję na skutek nieterminowego złożenia, bądź
braku złożenia przez nich oświadczeń majątkowych lub też oświadczeń
o prowadzeniu działalności gospodarczej współmałżonka.
 Paweł Lulewicz, rzecznik wojewody
 Wtorek 16-01-2007

6426. 
Odnośnie wpisu numer: 6411

RÓWNIEŻ DLA IDIOTÓW
Po przebrnięciu przez tekst Piotra Tymochowicza pt. „Nie dla idiotów”,
zapanowała rewolucja pod moim niezbyt monumentalnym sklepieniem
czaszki. Pierwsze co zrobiłem, to pobiegłem do lustra żeby potwierdzić
potencjalny komfort, iż mogę bez żadnego stresu refleksyjnego, nawet
gdy cokolwiek to znaczy, spozierać na siebie. Przeczytajcie szerzej...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?messageID=8552&show=tymochowic...
 Wtorek 16-01-2007

6425. 
Zarząd Województwa nie da nawet 1 euro na modernizację krajowej "szesnastki". - Bo nie może - mówi marszałek. Jednak nie da też ani eurocenta na halę Urania czy nowy basen w Olsztynie, bo choć może,
to woli sypnąć groszem na lidzbarskie termy.

Na krajową "16" miało pójść z puli ponad miliarda euro, które Warmia i Mazury dostaną z kasy Unii w latach 2007-2013, aż 141 mln euro. - Bo
to kluczowa droga dla regionu - tłumaczył decyzję poprzedniego zarządu ówczesny marszałek Andrzej Ryński.

Dlatego wydatki na drogę znalazły się na liście projektów kluczowych, które miały być realizowane w regionie za fundusze z programu operacyjnego. Ich koszt realizacji opiewa na prawie 400 mln euro.
Jednak nowy zarząd województwa zweryfikował tę listę, wykreślając
z niej przebudowę "16". Dlaczego? - Bo nie pozwalają na to linie demarkacyjne, które określił rząd dla poszczególnych programów operacyjnych - wyjaśnia marszałek Jacek Protas. Te linie to określenie przez rząd, które inwestycje drogowe powinny być uwzględnione w programie centralnym, a które w regionalnym. - Z puli Regionalnego Programu Operacyjnego nie można finansować inwestycji na drogach krajowych. Dlatego te pieniądze, 141 mln euro, przeznaczymy na modernizację dróg wojewódzkich - dodaje marszałek.

Co zatem z "16"? - Inwestycja została wpisana na listę rezerwową rządowego programu "Ochrona i Środowisko" - wyjaśnia Protas. - Będziemy zabiegali o środki unijne na opracowanie dokumentacji inwestycji. Chodzi o około 100 mln zł.

Jednak to nie jedyna korekta, której na liście projektów kluczowych dokonał nowy zarząd. Mniej pieniędzy będzie na budowę sieci kanalizacyjno-wodociągowej wokół Wielkich Jezior. Zarząd obciął dofinansowanie z 64 do 32 mln euro. 20 mln euro mniej trafi też na program rozwoju turystki wokół Kanału Elbląskiego i na Pojezierzu Iławskim. Ale żeby ktoś stracił, ktoś musi zyskać. Na pewno nie zyskał Olsztyn. Żaden duży projekt Olsztyna nie zyskał uznania w oczach zarządu województwa. Olsztyn złożył trzy duże projekty na budowę nowego basenu, przebudowę hali Urania i sanację Stadionu Leśnego. Ubiegał się o 303 mln zł. - Te inwestycje miałyby być realizowane z puli sport i rekreacja a w całym programie mamy na obiekty sportowo-rekreacyjne zarezerwowane tylko 10 mln euro - wyjaśnia marszałek. - Olsztyn chciał wziąć wszystkie pieniądze. A na to nie możemy się zgodzić. Olsztyn dostanie 2,6 mln euro na rozwój szkolnictwa zawodowego, 11,5 mln euro na budowę Filharmonii - wylicza marszałek. - Będą konkursy, niech składają projekty jak inni. Zresztą Olsztyn i tak zgarnie większość pieniędzy z rządowego programu rozwoju ściany wschodniej.

Stracił Olsztyn, a zyskał Lidzbark Warmiński, gdzie mieszka marszałek i gdzie był starostą. Nieoczekiwanie inwestycją, która ma stać się dźwignią rozwoju regionu są lidzbarskie termy. Zarząd województwa zwiększył dofinansowanie wykorzystania gorących źródeł do rekreacji i do leczenia z 4,5 mln euro do 14,87 mln euro. Cała inwestycja, według planów, ma kosztować 35 mln euro, ale zarząd województwa nie mógł dać więcej euro, bo nie pozwalają na to przepisy. (Andrzej Mielnicki, GO)
 unita
 Wtorek 16-01-2007

6422. 
SKANDAL!!!
20 mln euro mniej trafi na program rozwoju turystki wokół Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego. Tak wczoraj zdecydował zarząd województwa w którym jest dwóch przedstaicieli Iławy! Brawo Panowie Żyliński & Żuchowski - miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Daliście dupy! Przepraszam za słowo - daliście! Ciekawe czy KI pociągnie temat.
 unita
 Wtorek 16-01-2007

6421. 
Odnośnie wpisu numer: 6343

Panie Qmaty! Za kumaty to Pan nie jest! Forum jest po to, by każdy
mógł wyrazić swoją opinię! Moja opinia na temat tego forum jest taka
jak napisałam i mam prawo tak myślec! Nikogo nie obraziłam swoją
wypowiedzią! Pana chamskie i prostackie odzywki są nie na miejscu!
Gdyby to forum "umarło" to na pewno bym nie płakala!
 Marina
 Wtorek 16-01-2007

6420. 
Nowe wieści z trocinowego folwarku.
Drzewny potentat, ex-poseł z SLD, dziś trzeźwy alkoholik stara się pokazać, że poczuł się dotknięty dotyczącymi jego osoby publikacjami oraz planowanym postępowaniem karnym. Aby wszysko było jak należy, wręczył swoim pracownikom stosowne umowy, regulujące ich status na folwarku. W piśmie z pieczątką, sygnowanym drżącą ręką ex-posła, czytamy:
Na podstawie art. 29 par. 3 k.p. informuję Pana, że:
1. Obowiązująca Pana dobowa norma czasu pracy wynosi 8 godzin, a tygodniowa - średnio 40 godzin (Art. 129 par. 1 k.p.).
2. Będzie Pan otrzymywał wynagrodzenie raz na miesiąc, do 10-go dnia miesiąca następującego po tym miesiącu, za który pensja się należy (Art. 40 regulaminu pracy).
3. Przysługuje Panu 26 dni urlopu wypoczynkowego w roku kalendarzowym (Art. 154 par. 1 pkt 2 k.p.).
4. Ma Pan prawo do miesięcznego okresu wypowiedzenia umowy o pracę (Art. 36 par. 1 pkt 2 k.p.).
5. Nie obejmuje Pana żaden układ zbiorowy pracy.

I co się okazało? Ex-poseł Andrzej U. prawo zna! Na wypłatę czekają już
2 miesiące, to i do 10-go następnego miesiąca poczekają.
 robola syn
 Poniedziałek 15-01-2007

6419. 
Odnośnie wpisu numer: 6415

W kościele św. Brata Alberta.
 Ben
 Poniedziałek 15-01-2007

6418. 
WIELKA PROŚBA!
Trwa wielkie głosowanie n najlepszy blog portalu Onet.pl
Zachęcam do głosowania i komentowania bloga Tomasza Reich.
To bardzo, ważne, bo dzięki Waszym głosom o akcji "Mój Kumpel Rak"
być może usłyszy więcej osób.
 Tomek Reich
 http://www.swiatwedlugreicha.blog.onet.pl
 Poniedziałek 15-01-2007

6416. 
Odnośnie wpisu numer: 6406

Znany szerokiemu ogółowi mieszkańców, czytelników i radiosłuchaczy, powszechnie lubiany, szanowany autorytet oralny i analny Wiesław N.
namalował kolejny oleodruk historyczno-mistyfikacyjno-rozliczeniowy.
Z listy Wildsteina "ujawnił", czyli wykrzyczał z radia kolejne nazwiska.
Tak trzymać towarzyszu Wiesławie!
Tak trzymać...
Lęków wy żadnych nie macie...
 Qba
 Poniedziałek 15-01-2007

6415. 
W którym iławskim kościele został odczytany list Episkopatu Polski?
 zatroskany
 Poniedziałek 15-01-2007

6414. 
Podobno Ryszard Zabłotny [SLD, były starosta] ma zostać wiceprezesem spółki miejskiej "Iławskie Wodociągi" w Iławie. Ciekawe jaki układ łączy go z nowym burmistrzem Włodzimierzem Ptasznikiem? A może za jakieś pół roku będzie już prezesem, bo burmistrz... - o przepraszam! - ...rada nadzorcza wodociągów odwoła Andrzeja Kolasińskiego.
 iławianin
 Poniedziałek 15-01-2007

6412. 
Odnośnie wpisu numer: 6407

Panie Piotrze! To ja - skromny historyk, a nie Andrzej Kleina - psycholog, czepiałem się pana (a może nawet szkalowałem pana) w konteście pana rozbrajającego pomysłu deklarowania przez polityków swej orientacji seksualnej. Nadal trwać będę w przekonaniu, że pomysł ów jest całkiem bez sensu i do niczego nie będzie nas prowadził poza kolejnym głupim zamieszaniem.
Sprawa orientacji jest sprawą bardzo osobistą, w którą nawet u osób publicznych nie mamy prawa ingerować. Nie jesteśmy krajem o poziomie liberalizmu obyczajowego jak np. Belgia czy Holandia i raczej, znając współczesnych "panów Pasków", długo nie będziemy. Po cóż więc..?
Ma pan bardzo ciekawe nazwisko. Czy to z tych Tymochowiczów pan się wywodzi, którzy należeli do szlachty tatarskiej w Rzeczypospolitej?
PS. A "faszystów" też nie lubię.
Łącze wyrazy szacunku i życzenia większej wnikliwości.
 Seweryn Szczepański

seweryn@nki.pl
 Poniedziałek 15-01-2007

6411. 
Odnośnie wpisu numer: 6407

Do redaktora Synowca!
Pan Piotr Tymochowicz w swoim kolejnym tekście zastrzegł, iż gości na swoim blogu wszystkich poza psychologami. Obarczył to nawet formułą znamienną "Nie dla idiotów", a więc dla większości psychologów wstęp wzbroniony.
Ponieważ mój ogromny pech polega na tym, że jestem z wykształcenia psychologiem (nie wiem ponadto czy należę do większości, czy raczej mniejszości psychologów), proszę redaktora Jarosława o... kumoterskie załatwienie mi wejścia na teren pana Tymochowicza, który zaakcentował
własny syndrom oblężonej twierdzy...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/readme.php?show=tymochowicz
 Poniedziałek 15-01-2007

6410. 
Odnośnie wpisu numer: 6374

Panie redaktorze naczelny Jarosławie Synowiec, jeśli nie będzie Pana Andrzeja Kleiny w wydaniu papierowym, to ja i moi znajomi przestajemy kupować Kuriera. Bardzo prosimy, aby Pan Andrzej przestał pisać tę swoją książkę i zajął się swoimi felietonami.
 Kasia
 Lubawa, Poniedziałek 15-01-2007

6409. 
Chciałabym podziękować uczniom i rodzicom iławskiego mechanika za świetnie przygotowaną studniówkę. Bawiłam się super, cała oprawa imprezy była super. Jeszcze raz dzięki za udaną imprezę.
 osoba towarzysząca, żona nauczyciela
 Poniedziałek 15-01-2007

6408. 
Odnośnie wpisu numer: 6406

Socrates, ty nie bądź taki Niesiofob. Ty zobaczysz, że on Tymochowicza
zagada nawet. Ba, żeby zagadał. On mu Księgę Hioba zacytuje i jakiego
Lao-Tsy też, albo myśl niebywale radosną, radiową...
 Qba
 Poniedziałek 15-01-2007

6407. 
„NIE DLA IDIOTÓW”

Kochani, przede wszystkim bardzo Wam dziękuję za tak żywą reakcję, za wszystkie komentarze, zarówno te pozytywne jak i szkalujące. Wiem, że było wiele protestów od polityków i różnych innych wpływowych osób. Cóż, tym bardziej czuję się zmotywowany, by być konsekwentnym w swoich zamierzeniach. W pełni sobie zdaję sprawę z tego, że im więcej osób będzie tu zaglądać, tym większe będą niektórych obawy.

Zapraszam na mój blog.
 Piotr Tymochowicz

tymochowicz@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1623&show=tymochowicz
 Poniedziałek 15-01-2007

6406. 
Odnośnie wpisu numer: 6405

Czemu towarzystwo myślące tak bardzo się egzaltuje tym towarzyszem Wiesławem Niesiobędzkim?
Sprawa ta jest chyba prosta. Oto dużymi krokami nadchodzi lustracja
w mediach, więc towarzysz-pierdziel archiwista-publicysta po nieudanej próbie schowania się w lokalnej „PO” i sromotnym przegraniu wyborów
o stołeczek radnego w swoim okręgu, uciekł – ba, wręcz dał dyla – tam, gdzie ma największe szanse się ukryć i jakoś przetrwać do wiosny: do
radiowęzła Erewań. I dajcie już spokój! Jest wreszcie tam, gdzie dawno
być powinien: wśród swoich. Pod każdym względem. Cieszcie się.
 Sokrates
 Poniedziałek 15-01-2007

6405. 
NON INGRES, czyli odlot Niesiobędzkiego

„Byle jak pisać, to byle jak myśleć” – twierdził Aleksy Tołstoj i jak się
z nim nie zgodzić - patrząc na kolejny tekst Wiesława Niesiobędzkiego?
„Nic człowieka tak nie charakteryzuje, jak rodzaj zabawy, której szuka”
– twierdził Kazimierz Przerwa Tetmajer. W rzeczy samej...!!! Zabawa
w pisanie, filozofia i postrzeganie rzeczywistości – Niesiobędzkiego charakteryzują niebywale.
„Nikt nie jest wolny od mówienia bredni, źle jest jedynie mówić je z wysiłkiem” – zauważał z kolei Montaigne. A wysiłek ogromny po raz kolejny u Wiesława Niesiobędzkiego zauważam... Niestety!
Zapraszam do lektury.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1618&show=kleina
 Poniedziałek 15-01-2007

6404. 
Odnośnie wpisu numer: 6396 6400

No cóż...
Każdy ma prawo popełnić literówkę, nawet i czytelnik Niesiobędzkiego.
Każdemu też może jakaś Czechosłowacja się wymknąć, nawet w 2007 r.
Każdy też, podobnie jak i burmistrz Susza, nazwać może św. Antoniego
Padewskiego, świętym Antonim Paderewskim lub witać gorąco profesora
doktora rehabilitowanego.
 fanfantulipanx
 Niedziela 14-01-2007

6403. 
Odnośnie wpisu numer: 6401 6398

Masa we Wielbarku kozy kuje, he he...
Gadają chłopaki nasze, co pracują u Szweda w Lubawie, że Masa chciał pracować właśnie tutaj, w Lubawie, ale dyrektor Walczak się nie zgodził tutaj - jasne, stary lis z tego Walczaka, wiedział, że od razu popadnie w ostrze krytyki i śmiechu.
No to oni wzięli Masę oddelegowali formalnie do Wielbarka koło Szczytna, żeby ludzi w Lubawie, a jeszcze bardziej w Iławie - w oczy nie kłuło jego wieśniactwo i podłe kłamactwo. No a tam, w powiecie Szczytno któżby wiedział jaki to numer z tego naszego Masy. Formalnie jest zatrudniony ponoć na stanowisku administracyjnym i jest... asystentem prezesa tamtejszego tartaku i nowej fabryki mebli.
Masa od dawna musiał wiedzieć od Szwedów, że na powstanie tej fabryki w Iławie nie ma dużych szans, bo decyzja, że ona powstanie w Wielbarku zapadła już wiosną 2002 roku, więc nasz kochany obiecywacz i wtedy, w wyborach roku 2002, i teraz, w wyborach 2006 wiedział doskonale, że... opowiada ludziom bajki o dwóch tysiącach miejsc pracy dla Iławy.
 BOLO
 Niedziela 14-01-2007

6402. 
Odnośnie wpisu numer: 6395

Błąd drogi panie. Błędne wyprowadzenie przyczyny i skutku ze zwykłych następstw w czasie.
Nie upatrzyłem „sobie Piotra Tymochowicza, bo mi Leszek Olszewski nie odpowiedział”. Nie mnie miał pan Leszek odpowiadać. Zaproponowałem mu inicjację jakiegokolwiek tematu na Forum nie dlatego, że chciałem z nim wejść w zwarcie. Mechanizm mej propozycji był zdecydowanie inny i był trywialnie prosty. Pan Leszek co nieco narzekał, dołączając do grupki malkontentów, jakoby Forum było bardzo ubogie i zawładnięte przez grupkę tych samych osób. Zaproponowałem mu więc, żeby je ulepszył swoim wejściem. Tyle i tylko tyle. Nie chciałem żadnej walki polemicznej
z panem Leszkiem. Posiadam niezłe relacje z panem Leszkiem (tak mi się przynajmniej wydaje), on funkcjonuje w granicach swojej niszy, ja w granicach swojej.
Tymochowicz w swoim „wejściu smoka” na Forum prosił o komentarze. Przedstawiłem więc swoje trzy grosze...
A energię rzeczywiście mam. Również intelektualną. Z czego bardzo się cieszę. Aaa, dziękuję za życzenia powodzenia. Szkoda, że tylko w relacji walki z panem Piotrem Tymochowiczem, którą sobie pan wyimaginował.
 Andrzej Kleina
 Niedziela 14-01-2007

6401. 
Odnośnie wpisu numer: 6398

No cóż...
Sromota to żadna być dyrkiem w IKEI... Ale miś Maśkiewicz za czasów burmistrzowania w Lubawie dobrze im posmarował (sprzedawał im ziemię pod fabrykę i jeszcze z budżetu miasta dopłacał do tego interesu po 4 zł od metra), no i posadki się dochrapał teraz całkiem niezłej u nich za to... Spadł jak kot na 4 łapy, jedynie ta przetrącona łapa, w której mieści się moralność, kuleje.
Swoją drogą, od czego konkretnie on jest tam u Szwedów w Wielbarku koło Szczytna?
 fanfantulipanx
 Niedziela 14-01-2007

6400. 
Odnośnie wpisu numer: 6399

Czego się czepiasz, chłopie! To najzwyklejsza literówka.
Gość mówił zapewne o dziewicach w regionie :-))
 Qba
 Niedziela 14-01-2007

6399. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

Czuć szkołę prowincjonalną jakąś... O jakich "dziedzictwach regionu"...? Chyba raczej o dziedzictwie kulturowym regionu?
 fanfantulipanx
 Niedziela 14-01-2007

6398. 
OBIECAĆ, WYGRAĆ, ZAPOMNIEĆ.

Kiedy dwa lata temu Jarosław Maśkiewicz, ówczesny burmistrz Iławy, zwolnił kierownika Wydziału Integracji Europejskiej w ratuszu Włodzimierza Ptasznika, ów odpowiedział cytatem ze Stefana Żeromskiego: „Człowiek to rzecz święta, której krzywdzić nikomu nie wolno”.

Zapraszam do szerszej lektury.
 ANDRZEJ KLEINA

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1621&show=felietony
 Niedziela 14-01-2007

6397. 
Odnośnie wpisu numer: 6385

Wiem, że działa na terenie Iławy agencja nieruchomości GUTKOWSKI.
Deweloperzy, których znam, to:
- spółdzielnia "PRZYSZŁOŚĆ", tel. (0-89) 648-52-21,
- spółdzielnia "PRACA", tel. (0-89) 649-32-56,
- firma IPB, tel. (0-89) 644-90-00.
 Unknown
 Sobota 13-01-2007

6396. 
Odnośnie wpisu numer: 6367

Podobno burmistrz Ptasznik przed meczem tenisa stołowego powitał
reprezentację "CZECHOSŁOWACJI". A wieść gminna niesie, że to
człowiek obeznany w świecie i znawca Europy zjednoczonej.
 szyderca
 Sobota 13-01-2007

6395. 
Odnośnie wpisu numer: 6381

Oho, nasz psycholog Kleina nie ma już z kim polemizować, to upatrzył sobie Piotra Tymochowicza. Bo mu Leszek Olszewski nie odpowiedział... Powodzenia panie Andrzeju. No, bardzo naukowa zaczepka. Życzę rychłej odpowiedzi od kolejnego psychologicznie i naukowo molestowanego. Hmm, myślę że i Dyrektor Jarosław wtrąci się ze słowem oburzenia i reprymendy dla jakiegoś nieoświeconego forumowicza. A tak nawiasem mówiąc, książka - książką, a pan Andrzej i tak nie może odpuścić forumowiczom. Co się który wychyli - za język go... Ma energię.
 jakie to ma znaczenie
 Sobota 13-01-2007

6394. 
Jutro, w niedzielę, ostatni dzień wystawy prac Zdzisława Beksińskiego
w elbląskiej Galerii EL!
Byłem tam dziś i wróciłem pełen wrażeń. Kto lubi sztukę Beksińskiego,
nie będzie zawiedziony, ci zaś którzy jej nie znają lub chcą się do niej
przekonać - tym bardziej powinni udać się do Elbląga. Szczególnego smaku dodaje miejsce ekspozycji. Gotyckie mury dawnego kościoła,
z fragmentami epitafiów na ścianach, płytami grobowymi w podłodze
i wyzierającymi tu i ówdzie freskami - dodają dodatkowego klimatu "apokaliptycznym" obrazom Beksińskiego.
Polecam gorąco. Jutro ostatni dzień. Spóźnialskich kieruję do Sanoka.
 fanfantulipanx
 http://www.galeriael.pl/akt.htm
 Sobota 13-01-2007

6393. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

"Dlaczego On (Niesiobędzki) obrywa baty?" - pyta Wasilek.
Proszę szanownego pana, za to, że kazda szuja co szwęda się po forum
i głupio plecie jest wyłapywana i niemiłosiernie biczowana ("batożona").
 ORMOWIEC
 Sobota 13-01-2007

6392. 
Odnośnie wpisu numer: 6375

Kreuje się pan, panie Piotrze, na osobę skromną (bynajmniej w swojej wypowiedzi) podpisując jako: PIOTR TYMOCHOWICZ. Ja nie jestem specem od PR, co prawda, ale większą skromność wykazałby pan pisząc po prostu: Piotr Tymochowicz. Podobnie samo przywitanie bardziej pasuje do obwieszczenia zapowiadającego (artykułującym jego ważność wykrzyknikiem) darmowe rozdawanie zupy ubogim, niż do kogoś kto mówi o swojej skromności.
A po cóż to politykom w pludry zaglądać? Czy rzeczywiście orientacja seksualna jednego ziomala jest wyznacznikiem dbania o interesy innch homoseksualnych ziomali? Dotychczas heteroseksualni posłowie i posłanki dość wyraźnie akcentowali swoje poparcie dla homoseksualistów i oni też w nich widzą swoich trybunów. Dobrze, że znam się na żartach i pomysł ten odebrałem jako chęć rozbawienia forumowiczów. Udało się panu, w moim przypadku do łez.
PS. Fajnie, że bywa pan na FORUM Kuriera.
 Seweryn Szczepański

seweryn@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6391. 
Odnośnie wpisu numer: 6381 6375

Do Andrzeja z Lubawy: Trafił Pan celnie w tego gada z Warszawy.
Właśnie o to chodzi, czyli o autokreację.
 owidiusz
 Sobota 13-01-2007

6390. 
Odnośnie wpisu numer: 6386

Powiem ci Ziuta, też bym mu dała... mmmm...
 Zyta
 Sobota 13-01-2007

6389. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

Pan Wasiłek gra bardzo prostą kartą: gra głupa max. I doskonale mu to wychodzi.
Nie jest z Iławy to i nie zna pana Niesiobędzkiego. Zna natomiast jego artykuły. Skąd? Z prasy podziemnej? Jeśli z Kuriera, to i ten drugi gość, Kleina, też tam pisze, to czemu go nie zna? Nawet fotka jest.
 T-rex
 Sobota 13-01-2007

6388. 
Odnośnie wpisu numer: 6385

Drogi Janie, najlepiej w Iławie funkcjonują agencje towarzyskie.
Warto w Iławie mieszkanie kupić...
 Sokrates
 Sobota 13-01-2007

6387. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

Wasiłek, Wasiłek, jucho jedna... Skąd cię przygnało? Ze szkieletczyzny, czy z białostoczyzny...? Jakoś tak szczęście masz, że artykuły Kleina nie wpadają ci w oko, Niesiobędzkiego natomiast tak. Ty najlepiej tego drugiego, Niesiobędzkiego, zapytaj co tutaj jest grane. Albo poproś redaktora Synowca, to ci da namiary tego pierwszego, to sobie pogaworzysz i spytasz go, czy profesorem jest, czy burmistrzem, czy tylko starcem? Spytasz go z czego żyje, z kim sypia i dlaczego tak długo... Czuwaj zuchu!
 Qmaty
 Sobota 13-01-2007

6386. 
Odnośnie wpisu numer: 6375 6381

Aaaaaaale wynik na liczniku strony Kuriera. Milion! Rewelacja.
Łał, no i ten czarujący Piotr Tymochowicz tutaj...
 Ziuta
 Sobota 13-01-2007

6385. 
Dzień dobry.
Mam pytanie: jakie w Iławie funkcjonują agencje nieruchomości i firmy, które budują bloki mieszkalne? Jakie są spółdzielnie mieszkaniowe? Chcę kupić w Iławie mieszkanie a nie wiem gdzie szukać.
 Jan
 Sobota 13-01-2007

6384. 
Ja przepraszam, od jakiegoś czasu zaglądam na tutejsze forum i rzucają mi się w oczy wypowiedzi pana Kleiny.
Nie jestem z Iławy, więc też proszę o zrozumienie. Kim jest pan Kleina? Widzę, że objeżdża ludzi po kolei, wydawcy są po jego stronie, książki pisze... Burmistrz, działacz partyjny, profesor ze szkoły wyższej czy starzec udzielający dobrych rad?
Nie znam pana Niesiobędzkiego, choć spotkałem się z jego artykułami o dziedzictwach regionu. Dlaczego On obrywa baty? Uświadomi mnie ktoś?
 Wasilek
 Sobota 13-01-2007

6383. 
Odnośnie wpisu numer: 6376

Panie Arku, świetnie dobrany ten cytat. No i doskonale, że pan tego sam
nie przetłumaczył. Wiesław Niesiobędzki chińskim operuje na codzień, to sobie poradzi...
Jak tam się zapowiada sesja?
 wcale nie św. Magdalena
 Sobota 13-01-2007

6382. 
Odnośnie wpisu numer: 6379

Z procesu lustracyjnego zapewne cieszy się Wiesław Niesiobędzki.
A, i ten jeszcze, jak mu tam, no... Jerzy Kalisz z Radya Calisia!
He, he, he...
 Qba
 Sobota 13-01-2007

6381. 
Odnośnie wpisu numer: 6375

Do szanownego Pana Piotra Tymochowicza!
Powiada pan: „Bo tego, co chciałbym wam ujawnić nie znajdziecie nigdzie indziej”. Postrzegany jest pan jako guru manipulacji. Przez środowisko psychologów, postrzegany jest pan jako szarlatan. Moje dwie córki (obie po psychologii) twierdzą, że ma pan cienkie notowania w środowisku akademickim.
Twierdzą też, że jest pan z wykształcenia fizykiem. Zna pan zapewne
Le Bona, Allporta, d^Alemidę (dla którego manipulacja to „wszelkie oszustwa, kłamstwa i patologiczne uwarunkowania, czyniące z człowieka ofiarę tych, którzy uzurpują sobie nad nim władzę...”). Zna pan Roberta Cialdini, zna pan NLP (neurolingwistyczne programowanie) i jeszcze zapewne paru, i parę też innych technik. Wie pan doskonale co to jest mowa ciała. Wie pan też dużo więcej...
Z Pana frazy zacytowanej na początku wynika, iż posiada pan niezwykle wysoki poziom aspiracji, a przede wszystkim bardzo wysoką samoocenę. Widać też tonę twórczego narcyzmu. A zatem czy brak wykształcenia specjalistycznego, cokolwiek miałoby to znaczyć, nie jest przeszkodą w manipulacyjnej kreacji? Wykreował pan Leppera, chociaż ów podwójny doktor h.c. twierdzi odwrotnie...
Jednym słowem - wykreował pan Tymochowicza Piotra... Gratuluję!
 Z poważaniem: Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6379. 
"Będzie jawność procesu lustracyjnego i będzie rozszerzenie zakresu
obowiązku podmiotowego złożenia oświadczenia" - mówi prezydent
Lech Kaczyński w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" w związku
z podjęciem przez Sejm prac nad prezydencką nowelizacją ustawy
lustracyjnej.
Prezydent obiecuje rozszerzenie zakresu podmiotowego obowiązku złożenia oświadczenia: "IPN w bardzo krótkim czasie będzie publikować listę agentów. Długoletni tajny współpracownik nie może uchodzić za autorytet moralny. Poza tym ta lista przekreśli absurdalny wręcz pogląd, przedstawiany dziś w mediach, że agentami w Polsce były głównie osoby duchowne. Byli też np. dziennikarze i wiele innych zawodów zaufania publicznego".
 J-23
 Sobota 13-01-2007

6378. 
WŚCIEKŁA ŻONA ADAMA.
Polityk powinien umieć znieść porażki, również niezasłużone, z jakimi przyszło pogodzić się naszemu byłemu burmistrzowi Iławy Adamowi Żylińskiemu 4 lata temu.
W "Gazecie Olsztyńskiej", wpradzie nie ONŻE, a słowami żony swojej: "była wściekła na mieszkańców Iławy" (po przegranej na burmistrza
z Maśkiewiczem), wyraził pełną emeocjji opinię niechęci i złości do wyborców. Jak zwykle w Jego stylu, nie ON, a żona, gdyż "domyślnie"
- Ja tego nie powiedziałem. Jeśli żona z mężem jednością stoją, to co Ona, to Ja lub co Ja, to Ona.
Dowiedzieliśmy się wreszcie, co myślał o nas były burmistrz 4 lata temu. Ówczesna porażka wcale nie była zemstą za to, że nic nie zrobił dla Iławy, gdyż było odwrotnie, a rozliczeniem za pychę w jaką każdy z nas popada, kiedy zbyt długo i namiętnie pełni pewne stanowiska.
 owidiusz
 Sobota 13-01-2007

6377. 
Odnośnie wpisu numer: 6374

A czegoż ta książka będzie dotyczyć?
Czy zawierać będzie analizy psychologiczne wszelkich lokalnych spijaczy
bimbru, czy też powieścią jakąś będzie...? Mam nadzieje, że nie jest to tajemnicą?
O ile Andrzej Klejna równie dobrze co "krótkometrażowe sprinty" potrafi
i maraton jakiś literacki popełnić, to - z utęsknieniem oczekując wydania
tej książki - już zaczynam ją na własną rękę, używając apartu mowy, reklamować. Najwyżej wszyscy się zawiedziemy...
PS. Skoro mam już tak tu reklamować, to polecam nową książkę Wiktora Pielewina: "Święta Księga Wilkołaka". Rzecz nie tylko dla wielbicieli postmoderny.
 fanfantulipanx
 Sobota 13-01-2007

6376. 
Odnośnie wpisu numer: 6364

Panu Niesiobędzkiemu dedykuję. Tłumaczyć chyba Panu nie muszę:
"Người mà hàng ngày nhận thức những gì mình trưa đạt được , còn trong tháng không quên những gì mà đã học được, về người đấy có thể nói là đã yêu mến sự học". Konfucjusz.
 Arkadiusz Mikołajewski, student teologii moralnej
 Lublin, Sobota 13-01-2007

6375. 
Szanowni Internauci, na forum Kuriera
wita Was PIOTR TYMOCHOWICZ!

Od ostatnich wyborów w polskiej polityce marketing polityczny zupełnie przykrył fakty, a tylko na ich na podstawie każdy z nas, Polaków, może sobie wyrobić własną opinię nie tylko o tym, którzy politycy zasługują na nasze zaufanie, ale również o charakterze i znaczeniu rozmaitych wykreowanych pseudo-skandali i tzw. faktów prasowych. Zbyt często za taką zasłoną dymną kryje się prawda, do której wszyscy mamy przecież prawo.

Czy jest możliwe odróżnienie prawdy od fikcji? Uczciwości od kreacji? Wysublimowanego uwodzenia od szczerego przekazu? Jeśli udaje się to mojej skromnej osobie, może udać się to też Wam wszystkim. Wystarczy poznać i zdobyć klucz. Moją intencją jest odkrycie szyfru, który pozwoli Wam odczytywać to, co politycy, dziennikarze i inni ludzie mediów starają się codziennie ukryć. Nie można mieć wprawdzie do nich o to pretensji, ale na pewno nie należy im też tego ułatwiać.

Dołączcie do wspólnej internetowej społeczności LUDZI ŚWIADOMYCH. Przyjmę każdą ilość komentarzy i pytań. Na te najczęściej się powtarzające, związane z bieżącymi wydarzeniami, będę starał się odpowiadać.

Stawiam tylko jeden warunek. Szczerość i otwartość w szerzeniu poglądów. Musicie się ujawniać z imienia i nazwiska, podać swój adres mailowy. Co jakiś czas chętnie utnę sobie z Wami mailową pogawędkę. Być może niektóre osoby zaproszę do współpracy.

Niech nie liczą na moją odpowiedź tzw. ściernauci (ścierwo-internauci). To tchórze, których stać jedynie na opluwanie i wyśmiewanie rzeczy, których nie rozumieją. Ukrywają swoją tożsamość i szkodzą wszystkim nam, pragnącym prawdy.

Nauczyłem się nie odpowiadać na anonimy. Stopniowo przestałem je widzieć w ogóle. Od tej zasady nie będzie odstępstwa. Czemu warto stanąć z otwartą przyłbicą? Bo tego, co chciałbym Wam ujawnić, nie znajdziecie nigdzie indziej. Będziecie mieli niepowtarzalną szansę poznać prawdę o najbardziej gorących wydarzeniach.

Tym, których zajmują detale i pragną poznać temat wywierania wpływu głębiej, zaproponuję wniknięcie w tajniki mniej i bardziej wyrafinowanej sztuki uwodzenia, zarówno osób płci przeciwnej na gruncie codziennym, jak i sztuki uwodzenia mas praktykowanej przez osoby publiczne.

Czy to możliwe, by wśród 460 posłów nie znalazł się choćby jeden homoseksualista? Rachunek prawdopodobieństwa jednoznacznie przeczy tej tezie. Z tej przyczyny, chcąc walczyć z szerząca się obłudą polityków, będę wzywał ich do ujawnienia preferencji seksualnych. Mniejszości seksualne mają wszak prawo do poznania swoich reprezentantów.

Na końcu, choć nie jako najmniej istotny fragment mojej strategii przymuszenia polityków do prawdy, zaprezentuję jedyny skuteczny mechanizm antypijarowy. Z jego pomocą będziemy wspólnie mogli oddzielić ziarno od plew, czyli skutecznie odciąć te elementy z masowego przekazu, które są częścią sztuki public relations – od tego, co jest po prostu faktem. Jak to się robi? Przeczytacie już wkrótce.

Czekam na Wasze komentarze i maile!
 PIOTR TYMOCHOWICZ

tymochowicz@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1622&show=tymochowicz
 Sobota 13-01-2007

6374. 
Odnośnie wpisu numer: 6363

Pani Alicjo, dzieje się tak dlatego, że Andrzej Kleina jest cały pochłonięty pisaniem... książki. Obiecał jednak, że tak jak obecny jest na Forum, tak będzie w chwilach prostowania kości pisał również felietony do wydania papierowego (ot choćby w ramach batożenia radiowych z Erewania świń wszystkożernych, knutem!).
Strasznie się rozbrykał ten nasz kolega. Wpada do redakcji zaczynając od okrzyku „Kawę poproszę!!!” i ochoczo przystępuje – z właściwym sobie wdziękiem – do uwodzenia redakcyjnych dziewczyn. Nie idzie pracować.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6373. 
Odnośnie wpisu numer: 6364

Pan na temat nie odpowiadasz jak zwykle. Z litości dla pańskich małych synów, nazwiska nie wymieniam... Wstyd im pan przynosisz ogromny...
I nie pouczaj chłopie studenta, że grzech pychy niby wykazuje, bo sam zgadujesz tylko i czepiasz się byle jak.
Ty popatrz na siebie, bo ja widzę u ciebie szósty grzech główny: gniew.
I parę innych też widzę.
Ty jesteś niereformowalny. Ty spaceruj sobie nad Jeziorakiem i wiersze pisz w myślach, wiatraki opisuj, albo młyny krzyżackie, bo ty właśnie to
robisz dobrze. Resztę odpuść sobie, bo ty na wiór uschniesz chłopie,
albo do reszty się zapijesz.
 Qba
 Piątek 12-01-2007

6372. 
Odnośnie wpisu numer: 6370

Na terenie Iławy operuje jeszcze firma internetowa IVENDO.
Internet radiowy.
 owidiusz
 http://www.ivendo.pl
 Piątek 12-01-2007

6371. 
Odnośnie wpisu numer: 6367 6365

Tenis stołowy bywa doskonały i ciekawy. W wydaniu przeciętnym staje
się antyreklamą. Nie można sądzić, iż występ naszych był szczytowym
osiągnięciem w tej dyscyplinie. Gierka, jak każda, jak w wydaniu IV ligi
piłkarskiej na iławskim stadionie. My, kibice mieliśmy szansę obejrzenia
reprezentacji kraju, a że wypadła słabo - tym większa szkoda. Zupełnie
inne byłyby nasze odczucia-wrażenia przy wygranej naszych dziewczyn.
Niektórzy z przeciwników tej dyscypliny mówili wręcz: "Gra świetlicowa
i nic więcej".
Że gra "świetlicowa", może być na rzeczy. Wystarczy czasem zobaczyć
występy naszych w tej "ich" I lidze. Świadkiem byłem pewnego występu naszych w Iławie, kiedy grający trener na 15 min. przed meczem wpadł
z zadyszką, pomachał kilka razy rękami i przystapił do gry. Więc o czym
my mówimy... O poziomie?
 trenerro
 Piątek 12-01-2007

6370. 
INTERNET W IŁAWIE.
Potrzebuję podpowiedzi jacy operatorzy internetowi prowadzą swoją
działalność w Iławie. Interesują mnie operatorzy z wyjątkiem TP SA,
MULTIMEDIA czy TELE2.
Proszę o informacje na tymże forum lub pod mój adres mailowy.
 mms

mms75@wp.eu, lat 49
 Iława, Piątek 12-01-2007

6369. 
Odnośnie wpisu numer: 6363

Ala, powiedz mi: ile można pisać o tym samym?
Może Andrzej Kleina pojechał jak jakiś podróżnik Cejrowski czy inna
Martyna Wojciechowska po inspirację?
 Kuryłło
 Piątek 12-01-2007

6368. 
Odnośnie wpisu numer: 6366

Qmaty... Dzięki za pozdrowienia.
 Joanna Majewska

asia@nki.pl
  1442508
 Piątek 12-01-2007

6367. 
Odnośnie wpisu numer: 6365

Ale nędza ten mecz, żałuję popołudnia. Nawet za darmo nie warto było.
 gryzzly
 Piątek 12-01-2007

6366. 
Odnośnie wpisu numer: 6343 6339

Panie Niesiobędzki! Zmanipulował pan mój tekst, który był odpowiedzią niejakiej Marinie na forum Kuriera. Pokazał pan po raz kolejny kim jest. Chowanie się za etyką katolicką jest bandytyzmem.
Ja powiedziałem tak: "Marina, kup sobie jaki wibrator z przeceny, choćby mózgowy". Przesłanie tekstu powinno być proste nawet dla pana. Mimo pozornego prymitywizmu chodziło o to, żeby Marina swoim wibratorem wstrząsnęła mózg, ponieważ bredzi.
Pan świadomie wyrzucił słowa "choćby mózgowy" i dalej sugeruje moje prostactwo i prymitywizm, co jest dokładnym odbiciem pan prostactwa
i prymitywizmu.
Pozdrawiam redakcję NKI, w szczególności Asię Majewską, której jestem cichym wielbicielem...
 Qmaty
 Piątek 12-01-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 170 171 172 ... 339 340 341 342 343 344 345 346 347 ... 363 364 365 ... 385 386 387 następna ] z 387



102480677



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.