Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

6394. 
Jutro, w niedzielę, ostatni dzień wystawy prac Zdzisława Beksińskiego
w elbląskiej Galerii EL!
Byłem tam dziś i wróciłem pełen wrażeń. Kto lubi sztukę Beksińskiego,
nie będzie zawiedziony, ci zaś którzy jej nie znają lub chcą się do niej
przekonać - tym bardziej powinni udać się do Elbląga. Szczególnego smaku dodaje miejsce ekspozycji. Gotyckie mury dawnego kościoła,
z fragmentami epitafiów na ścianach, płytami grobowymi w podłodze
i wyzierającymi tu i ówdzie freskami - dodają dodatkowego klimatu "apokaliptycznym" obrazom Beksińskiego.
Polecam gorąco. Jutro ostatni dzień. Spóźnialskich kieruję do Sanoka.
 fanfantulipanx
 http://www.galeriael.pl/akt.htm
 Sobota 13-01-2007

6393. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

"Dlaczego On (Niesiobędzki) obrywa baty?" - pyta Wasilek.
Proszę szanownego pana, za to, że kazda szuja co szwęda się po forum
i głupio plecie jest wyłapywana i niemiłosiernie biczowana ("batożona").
 ORMOWIEC
 Sobota 13-01-2007

6392. 
Odnośnie wpisu numer: 6375

Kreuje się pan, panie Piotrze, na osobę skromną (bynajmniej w swojej wypowiedzi) podpisując jako: PIOTR TYMOCHOWICZ. Ja nie jestem specem od PR, co prawda, ale większą skromność wykazałby pan pisząc po prostu: Piotr Tymochowicz. Podobnie samo przywitanie bardziej pasuje do obwieszczenia zapowiadającego (artykułującym jego ważność wykrzyknikiem) darmowe rozdawanie zupy ubogim, niż do kogoś kto mówi o swojej skromności.
A po cóż to politykom w pludry zaglądać? Czy rzeczywiście orientacja seksualna jednego ziomala jest wyznacznikiem dbania o interesy innch homoseksualnych ziomali? Dotychczas heteroseksualni posłowie i posłanki dość wyraźnie akcentowali swoje poparcie dla homoseksualistów i oni też w nich widzą swoich trybunów. Dobrze, że znam się na żartach i pomysł ten odebrałem jako chęć rozbawienia forumowiczów. Udało się panu, w moim przypadku do łez.
PS. Fajnie, że bywa pan na FORUM Kuriera.
 Seweryn Szczepański

seweryn@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6391. 
Odnośnie wpisu numer: 6381 6375

Do Andrzeja z Lubawy: Trafił Pan celnie w tego gada z Warszawy.
Właśnie o to chodzi, czyli o autokreację.
 owidiusz
 Sobota 13-01-2007

6390. 
Odnośnie wpisu numer: 6386

Powiem ci Ziuta, też bym mu dała... mmmm...
 Zyta
 Sobota 13-01-2007

6389. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

Pan Wasiłek gra bardzo prostą kartą: gra głupa max. I doskonale mu to wychodzi.
Nie jest z Iławy to i nie zna pana Niesiobędzkiego. Zna natomiast jego artykuły. Skąd? Z prasy podziemnej? Jeśli z Kuriera, to i ten drugi gość, Kleina, też tam pisze, to czemu go nie zna? Nawet fotka jest.
 T-rex
 Sobota 13-01-2007

6388. 
Odnośnie wpisu numer: 6385

Drogi Janie, najlepiej w Iławie funkcjonują agencje towarzyskie.
Warto w Iławie mieszkanie kupić...
 Sokrates
 Sobota 13-01-2007

6387. 
Odnośnie wpisu numer: 6384

Wasiłek, Wasiłek, jucho jedna... Skąd cię przygnało? Ze szkieletczyzny, czy z białostoczyzny...? Jakoś tak szczęście masz, że artykuły Kleina nie wpadają ci w oko, Niesiobędzkiego natomiast tak. Ty najlepiej tego drugiego, Niesiobędzkiego, zapytaj co tutaj jest grane. Albo poproś redaktora Synowca, to ci da namiary tego pierwszego, to sobie pogaworzysz i spytasz go, czy profesorem jest, czy burmistrzem, czy tylko starcem? Spytasz go z czego żyje, z kim sypia i dlaczego tak długo... Czuwaj zuchu!
 Qmaty
 Sobota 13-01-2007

6386. 
Odnośnie wpisu numer: 6375 6381

Aaaaaaale wynik na liczniku strony Kuriera. Milion! Rewelacja.
Łał, no i ten czarujący Piotr Tymochowicz tutaj...
 Ziuta
 Sobota 13-01-2007

6385. 
Dzień dobry.
Mam pytanie: jakie w Iławie funkcjonują agencje nieruchomości i firmy, które budują bloki mieszkalne? Jakie są spółdzielnie mieszkaniowe? Chcę kupić w Iławie mieszkanie a nie wiem gdzie szukać.
 Jan
 Sobota 13-01-2007

6384. 
Ja przepraszam, od jakiegoś czasu zaglądam na tutejsze forum i rzucają mi się w oczy wypowiedzi pana Kleiny.
Nie jestem z Iławy, więc też proszę o zrozumienie. Kim jest pan Kleina? Widzę, że objeżdża ludzi po kolei, wydawcy są po jego stronie, książki pisze... Burmistrz, działacz partyjny, profesor ze szkoły wyższej czy starzec udzielający dobrych rad?
Nie znam pana Niesiobędzkiego, choć spotkałem się z jego artykułami o dziedzictwach regionu. Dlaczego On obrywa baty? Uświadomi mnie ktoś?
 Wasilek
 Sobota 13-01-2007

6383. 
Odnośnie wpisu numer: 6376

Panie Arku, świetnie dobrany ten cytat. No i doskonale, że pan tego sam
nie przetłumaczył. Wiesław Niesiobędzki chińskim operuje na codzień, to sobie poradzi...
Jak tam się zapowiada sesja?
 wcale nie św. Magdalena
 Sobota 13-01-2007

6382. 
Odnośnie wpisu numer: 6379

Z procesu lustracyjnego zapewne cieszy się Wiesław Niesiobędzki.
A, i ten jeszcze, jak mu tam, no... Jerzy Kalisz z Radya Calisia!
He, he, he...
 Qba
 Sobota 13-01-2007

6381. 
Odnośnie wpisu numer: 6375

Do szanownego Pana Piotra Tymochowicza!
Powiada pan: „Bo tego, co chciałbym wam ujawnić nie znajdziecie nigdzie indziej”. Postrzegany jest pan jako guru manipulacji. Przez środowisko psychologów, postrzegany jest pan jako szarlatan. Moje dwie córki (obie po psychologii) twierdzą, że ma pan cienkie notowania w środowisku akademickim.
Twierdzą też, że jest pan z wykształcenia fizykiem. Zna pan zapewne
Le Bona, Allporta, d^Alemidę (dla którego manipulacja to „wszelkie oszustwa, kłamstwa i patologiczne uwarunkowania, czyniące z człowieka ofiarę tych, którzy uzurpują sobie nad nim władzę...”). Zna pan Roberta Cialdini, zna pan NLP (neurolingwistyczne programowanie) i jeszcze zapewne paru, i parę też innych technik. Wie pan doskonale co to jest mowa ciała. Wie pan też dużo więcej...
Z Pana frazy zacytowanej na początku wynika, iż posiada pan niezwykle wysoki poziom aspiracji, a przede wszystkim bardzo wysoką samoocenę. Widać też tonę twórczego narcyzmu. A zatem czy brak wykształcenia specjalistycznego, cokolwiek miałoby to znaczyć, nie jest przeszkodą w manipulacyjnej kreacji? Wykreował pan Leppera, chociaż ów podwójny doktor h.c. twierdzi odwrotnie...
Jednym słowem - wykreował pan Tymochowicza Piotra... Gratuluję!
 Z poważaniem: Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6379. 
"Będzie jawność procesu lustracyjnego i będzie rozszerzenie zakresu
obowiązku podmiotowego złożenia oświadczenia" - mówi prezydent
Lech Kaczyński w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" w związku
z podjęciem przez Sejm prac nad prezydencką nowelizacją ustawy
lustracyjnej.
Prezydent obiecuje rozszerzenie zakresu podmiotowego obowiązku złożenia oświadczenia: "IPN w bardzo krótkim czasie będzie publikować listę agentów. Długoletni tajny współpracownik nie może uchodzić za autorytet moralny. Poza tym ta lista przekreśli absurdalny wręcz pogląd, przedstawiany dziś w mediach, że agentami w Polsce były głównie osoby duchowne. Byli też np. dziennikarze i wiele innych zawodów zaufania publicznego".
 J-23
 Sobota 13-01-2007

6378. 
WŚCIEKŁA ŻONA ADAMA.
Polityk powinien umieć znieść porażki, również niezasłużone, z jakimi przyszło pogodzić się naszemu byłemu burmistrzowi Iławy Adamowi Żylińskiemu 4 lata temu.
W "Gazecie Olsztyńskiej", wpradzie nie ONŻE, a słowami żony swojej: "była wściekła na mieszkańców Iławy" (po przegranej na burmistrza
z Maśkiewiczem), wyraził pełną emeocjji opinię niechęci i złości do wyborców. Jak zwykle w Jego stylu, nie ON, a żona, gdyż "domyślnie"
- Ja tego nie powiedziałem. Jeśli żona z mężem jednością stoją, to co Ona, to Ja lub co Ja, to Ona.
Dowiedzieliśmy się wreszcie, co myślał o nas były burmistrz 4 lata temu. Ówczesna porażka wcale nie była zemstą za to, że nic nie zrobił dla Iławy, gdyż było odwrotnie, a rozliczeniem za pychę w jaką każdy z nas popada, kiedy zbyt długo i namiętnie pełni pewne stanowiska.
 owidiusz
 Sobota 13-01-2007

6377. 
Odnośnie wpisu numer: 6374

A czegoż ta książka będzie dotyczyć?
Czy zawierać będzie analizy psychologiczne wszelkich lokalnych spijaczy
bimbru, czy też powieścią jakąś będzie...? Mam nadzieje, że nie jest to tajemnicą?
O ile Andrzej Klejna równie dobrze co "krótkometrażowe sprinty" potrafi
i maraton jakiś literacki popełnić, to - z utęsknieniem oczekując wydania
tej książki - już zaczynam ją na własną rękę, używając apartu mowy, reklamować. Najwyżej wszyscy się zawiedziemy...
PS. Skoro mam już tak tu reklamować, to polecam nową książkę Wiktora Pielewina: "Święta Księga Wilkołaka". Rzecz nie tylko dla wielbicieli postmoderny.
 fanfantulipanx
 Sobota 13-01-2007

6376. 
Odnośnie wpisu numer: 6364

Panu Niesiobędzkiemu dedykuję. Tłumaczyć chyba Panu nie muszę:
"Người mà hàng ngày nhận thức những gì mình trưa đạt được , còn trong tháng không quên những gì mà đã học được, về người đấy có thể nói là đã yêu mến sự học". Konfucjusz.
 Arkadiusz Mikołajewski, student teologii moralnej
 Lublin, Sobota 13-01-2007

6375. 
Szanowni Internauci, na forum Kuriera
wita Was PIOTR TYMOCHOWICZ!

Od ostatnich wyborów w polskiej polityce marketing polityczny zupełnie przykrył fakty, a tylko na ich na podstawie każdy z nas, Polaków, może sobie wyrobić własną opinię nie tylko o tym, którzy politycy zasługują na nasze zaufanie, ale również o charakterze i znaczeniu rozmaitych wykreowanych pseudo-skandali i tzw. faktów prasowych. Zbyt często za taką zasłoną dymną kryje się prawda, do której wszyscy mamy przecież prawo.

Czy jest możliwe odróżnienie prawdy od fikcji? Uczciwości od kreacji? Wysublimowanego uwodzenia od szczerego przekazu? Jeśli udaje się to mojej skromnej osobie, może udać się to też Wam wszystkim. Wystarczy poznać i zdobyć klucz. Moją intencją jest odkrycie szyfru, który pozwoli Wam odczytywać to, co politycy, dziennikarze i inni ludzie mediów starają się codziennie ukryć. Nie można mieć wprawdzie do nich o to pretensji, ale na pewno nie należy im też tego ułatwiać.

Dołączcie do wspólnej internetowej społeczności LUDZI ŚWIADOMYCH. Przyjmę każdą ilość komentarzy i pytań. Na te najczęściej się powtarzające, związane z bieżącymi wydarzeniami, będę starał się odpowiadać.

Stawiam tylko jeden warunek. Szczerość i otwartość w szerzeniu poglądów. Musicie się ujawniać z imienia i nazwiska, podać swój adres mailowy. Co jakiś czas chętnie utnę sobie z Wami mailową pogawędkę. Być może niektóre osoby zaproszę do współpracy.

Niech nie liczą na moją odpowiedź tzw. ściernauci (ścierwo-internauci). To tchórze, których stać jedynie na opluwanie i wyśmiewanie rzeczy, których nie rozumieją. Ukrywają swoją tożsamość i szkodzą wszystkim nam, pragnącym prawdy.

Nauczyłem się nie odpowiadać na anonimy. Stopniowo przestałem je widzieć w ogóle. Od tej zasady nie będzie odstępstwa. Czemu warto stanąć z otwartą przyłbicą? Bo tego, co chciałbym Wam ujawnić, nie znajdziecie nigdzie indziej. Będziecie mieli niepowtarzalną szansę poznać prawdę o najbardziej gorących wydarzeniach.

Tym, których zajmują detale i pragną poznać temat wywierania wpływu głębiej, zaproponuję wniknięcie w tajniki mniej i bardziej wyrafinowanej sztuki uwodzenia, zarówno osób płci przeciwnej na gruncie codziennym, jak i sztuki uwodzenia mas praktykowanej przez osoby publiczne.

Czy to możliwe, by wśród 460 posłów nie znalazł się choćby jeden homoseksualista? Rachunek prawdopodobieństwa jednoznacznie przeczy tej tezie. Z tej przyczyny, chcąc walczyć z szerząca się obłudą polityków, będę wzywał ich do ujawnienia preferencji seksualnych. Mniejszości seksualne mają wszak prawo do poznania swoich reprezentantów.

Na końcu, choć nie jako najmniej istotny fragment mojej strategii przymuszenia polityków do prawdy, zaprezentuję jedyny skuteczny mechanizm antypijarowy. Z jego pomocą będziemy wspólnie mogli oddzielić ziarno od plew, czyli skutecznie odciąć te elementy z masowego przekazu, które są częścią sztuki public relations – od tego, co jest po prostu faktem. Jak to się robi? Przeczytacie już wkrótce.

Czekam na Wasze komentarze i maile!
 PIOTR TYMOCHOWICZ

tymochowicz@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1622&show=tymochowicz
 Sobota 13-01-2007

6374. 
Odnośnie wpisu numer: 6363

Pani Alicjo, dzieje się tak dlatego, że Andrzej Kleina jest cały pochłonięty pisaniem... książki. Obiecał jednak, że tak jak obecny jest na Forum, tak będzie w chwilach prostowania kości pisał również felietony do wydania papierowego (ot choćby w ramach batożenia radiowych z Erewania świń wszystkożernych, knutem!).
Strasznie się rozbrykał ten nasz kolega. Wpada do redakcji zaczynając od okrzyku „Kawę poproszę!!!” i ochoczo przystępuje – z właściwym sobie wdziękiem – do uwodzenia redakcyjnych dziewczyn. Nie idzie pracować.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@nki.pl
 Sobota 13-01-2007

6373. 
Odnośnie wpisu numer: 6364

Pan na temat nie odpowiadasz jak zwykle. Z litości dla pańskich małych synów, nazwiska nie wymieniam... Wstyd im pan przynosisz ogromny...
I nie pouczaj chłopie studenta, że grzech pychy niby wykazuje, bo sam zgadujesz tylko i czepiasz się byle jak.
Ty popatrz na siebie, bo ja widzę u ciebie szósty grzech główny: gniew.
I parę innych też widzę.
Ty jesteś niereformowalny. Ty spaceruj sobie nad Jeziorakiem i wiersze pisz w myślach, wiatraki opisuj, albo młyny krzyżackie, bo ty właśnie to
robisz dobrze. Resztę odpuść sobie, bo ty na wiór uschniesz chłopie,
albo do reszty się zapijesz.
 Qba
 Piątek 12-01-2007

6372. 
Odnośnie wpisu numer: 6370

Na terenie Iławy operuje jeszcze firma internetowa IVENDO.
Internet radiowy.
 owidiusz
 http://www.ivendo.pl
 Piątek 12-01-2007

6371. 
Odnośnie wpisu numer: 6367 6365

Tenis stołowy bywa doskonały i ciekawy. W wydaniu przeciętnym staje
się antyreklamą. Nie można sądzić, iż występ naszych był szczytowym
osiągnięciem w tej dyscyplinie. Gierka, jak każda, jak w wydaniu IV ligi
piłkarskiej na iławskim stadionie. My, kibice mieliśmy szansę obejrzenia
reprezentacji kraju, a że wypadła słabo - tym większa szkoda. Zupełnie
inne byłyby nasze odczucia-wrażenia przy wygranej naszych dziewczyn.
Niektórzy z przeciwników tej dyscypliny mówili wręcz: "Gra świetlicowa
i nic więcej".
Że gra "świetlicowa", może być na rzeczy. Wystarczy czasem zobaczyć
występy naszych w tej "ich" I lidze. Świadkiem byłem pewnego występu naszych w Iławie, kiedy grający trener na 15 min. przed meczem wpadł
z zadyszką, pomachał kilka razy rękami i przystapił do gry. Więc o czym
my mówimy... O poziomie?
 trenerro
 Piątek 12-01-2007

6370. 
INTERNET W IŁAWIE.
Potrzebuję podpowiedzi jacy operatorzy internetowi prowadzą swoją
działalność w Iławie. Interesują mnie operatorzy z wyjątkiem TP SA,
MULTIMEDIA czy TELE2.
Proszę o informacje na tymże forum lub pod mój adres mailowy.
 mms

mms75@wp.eu, lat 49
 Iława, Piątek 12-01-2007

6369. 
Odnośnie wpisu numer: 6363

Ala, powiedz mi: ile można pisać o tym samym?
Może Andrzej Kleina pojechał jak jakiś podróżnik Cejrowski czy inna
Martyna Wojciechowska po inspirację?
 Kuryłło
 Piątek 12-01-2007

6368. 
Odnośnie wpisu numer: 6366

Qmaty... Dzięki za pozdrowienia.
 Joanna Majewska

asia@nki.pl
  1442508
 Piątek 12-01-2007

6367. 
Odnośnie wpisu numer: 6365

Ale nędza ten mecz, żałuję popołudnia. Nawet za darmo nie warto było.
 gryzzly
 Piątek 12-01-2007

6366. 
Odnośnie wpisu numer: 6343 6339

Panie Niesiobędzki! Zmanipulował pan mój tekst, który był odpowiedzią niejakiej Marinie na forum Kuriera. Pokazał pan po raz kolejny kim jest. Chowanie się za etyką katolicką jest bandytyzmem.
Ja powiedziałem tak: "Marina, kup sobie jaki wibrator z przeceny, choćby mózgowy". Przesłanie tekstu powinno być proste nawet dla pana. Mimo pozornego prymitywizmu chodziło o to, żeby Marina swoim wibratorem wstrząsnęła mózg, ponieważ bredzi.
Pan świadomie wyrzucił słowa "choćby mózgowy" i dalej sugeruje moje prostactwo i prymitywizm, co jest dokładnym odbiciem pan prostactwa
i prymitywizmu.
Pozdrawiam redakcję NKI, w szczególności Asię Majewską, której jestem cichym wielbicielem...
 Qmaty
 Piątek 12-01-2007

6365. 
Jaki wynik meczu w tenisie stołowym Polska-Czechy na hali? Ile widzów?
Gdzie można fotki zobaczyć?
 PanKracy
 Czwartek 11-01-2007

6364. 
Odnośnie wpisu numer: 6338

Panie student teologii moralnej, a o grzechu pychy to was tam nie uczą?
Bo widzi pan, powołanych jest wielu, jednak niewielu wybranymi zostaje.
 Toja
 Czwartek 11-01-2007

6363. 
Jestem Kuriera czytelniczką z Lubawy. Zawsze czytałam felietony
Pana Andrzeja Kleiny i teraz jestem rozczarowana ich brakiem.
Czy ktoś z redakcji może udzielić mi informacji dlaczego tak jest?
 Alicja
 Lubawa, Czwartek 11-01-2007

6362. 
KODEKS HONOROWY Niesiobędzkiego.

Wiesław Niesiobędzki we właściwym sobie stylu: inteligentnie, dostojnie,
z klasą – pouczył mnie, iż mimo że bardzo się stara, to jednak zdolności
do spełnienia wymogów Kodeksu Boziewicza u mnie nie znajduje. Co by
nie powiedzieć, potraktował mnie łaskawie ten łaskawca, bo mógłby mi
przecież polecić do poczytania ot choćby takie „Dzieje głupoty w Polsce”
Aleksandra Bocheńskiego... Nie wykluczone jednak, że jeśli nie osłabnie
duchowo, propozycję tę lada moment mi uczyni.

Zapraszam do szerszej lektury.
 ANDRZEJ KLEINA

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1617&show=kleina
 Czwartek 11-01-2007

6361. 
Umoczony szeryf, były komendant iławskiej policji, krótko porządził w
Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. To niesłychane, by stary
wróbel dał złapać się na plewy. Kupno dobrego samochodu po super
niskiej cenie od lokalnego, znanego z ciemnych interesów, iławskiego
importera z ulicy Lubawskiej, to swoista pułapka, jaką zakładają agenci
polokowani w firmach tego typu. Sam właściciel firmy był rad, że jego
interes pod okiem iławskich stróżów prawa kwitł jak na drożdżach, więc
odwdzięczył się przeto ich szeryfowi. Wdzięczność jednak okazała się słomiana i spłonęła w temperaturze represyjnego aparatu rodem z PiS.
 ORMOWIEC
 Czwartek 11-01-2007

6358. 
Odnośnie wpisu numer: 6347

Do „trzeźwego inaczej”.
Ty, a mógłbyś – tak choć czasem – porzucić tę swoją niemiłosiernie naburmuszoną pozę i podejść do wymiany poglądów z nieco większym luzem, a jednocześnie zacząć od precyzyjnego czytania oraz choćby próby zrozumienia tego, co się do ciebie pisze? Ty, no weeeź...
Tak na trzeźwo, normalnie.
1. Przecież wiem, że to nie tobie chodziło o „wałek czy młotek”, bo to była MOJA przenośnia, może nazbyt frywolna i skomplikowana dla ciebie, ale starałem się przypomnieć, że zdradzany przez ciebie nadmiar energii ściąga nas na mieliznę („płyciznę dyskusyjną”). Szkoda.
2. Naprawdę nie zauważyłeś u mnie „żadnego argumentu”?! Toż na sześć poruszonych przez ciebie zagadnień, odpowiedziałem sześcioma akapitami w najbardziej zwięzłej formie. Oj nie trzeźwiejesz, chłopie.
3. Naprawdę uważasz, że popełniłem „błąd merytoryczny”?! (jeśli już, to co najwyżej interpretacyjny, ale mam prawo i ja nie wstydzę się tego...). Zaraz... A w którym że to ja miejscu ten błąd uczyniłem? Czyżby tam, gdzie śmieję się z przaśnego kołtuństwa lubawskich radnych i urzędników, gdy ze swojego wobec wyborców obowiązku PRZEJRZYSTOŚCI życia publicznego próbują na cały świat wykrzyczeć niby cnotę?!
Oj nie trzeźwiejesz, chłopie.
4. Czy ty naprawdę sądzisz, że ja mam za ciebie odrobić pracę domową na temat Biuletynu Informacji Publicznej (BIP)?! Czy ty naprawdę żyjesz nadal w tym swoim urzędniczym, skostniałym do reszty, folwarcznym przeświadczeniu, że ja – OBYWATEL i WYBORCA, który tobie płaci za robotę – mam ci jeszcze coś udowadniać? A może jeszcze wybłagać łaskawie na kolanach...? Ty, a kto tu jest od czego? Kto tu komu ma dowieźć, że jest przy racji, co?
5. Ja nie traktuję „internautów jak hołoty do batożenia”! Nie zmyślaj
i nie manipuluj moimi słowami, które wyjąłeś z kontekstu wypowiedzi
z 19 grudnia. Wtedy, kierując słowa precyzyjnie do trzech konfidenckich matołów z lokalnego radiowęzła Erewań, i tylko do nich, powiedziałem oto tak: „(...) wygospodaruję trochę czasu, żeby odpisywać częściej, a naszemu Andrzejowi Kleinie – pomóc w batożeniu świń wszystkożernych. Knutem!”. A więc nie wciskaj mi tu kitu, iż społeczność internetową mam rzekomo w pogardzie. Ja do konkretnych ludzi te słowa mówiłem i nadal powtarzać będę.
6. A teraz bierz się do roboty. Zacznij najpierw od dogłębnej analizy,
co – w znaczeniu prawnym – jest „dokumentem urzędowym”. Definicja
to podstawa. Potem będzie już z górki.
 Jarosław Synowiec

naczelny@nki.pl
 http://www.bip.gov.pl/document.asp?id=9
 Czwartek 11-01-2007

6357. 
Odnośnie wpisu numer: 6344

Andrzej Kleina: "Średnia wejść na stronę wynosi tutaj dwa-trzy tysiące
na dobę. Wypowiadających się jest góra pięciu (...)".
Czyli za 24h, no gora 48h licznik się przekręci, więc może jakaś nagroda za milionowego screena? A swoją drogą miał Pan na myśli ilość "odsłon strony" czy "wejść unikalnych użytkowników"?
 Unknown

student_to@o2.pl
 Środa 10-01-2007

6356. 
Odnośnie wpisu numer: 6341 6338 6337

W ciągu jednej nocy nastała światłość w kościele rzymsko-katolickim. Papież, po przestudiowaniu dokumentów abp Wielgusa, wydał werdykt moralny: agent bezpieki nie może być następcą kardynała Wyszyńskiego.
Kiedy nastąpi koniec Polski Kiszczaka i Michnika? Kiedy nastąpi koniec Iławy towarzyszy Wiesława Niesiobędzkiego i Jerzego Kalisza z radia? Kiedy nastąpi koniec Lubawy towarzyszy Pokojskiego i Standary?
Dlaczego Kurier o tym nie pisze?
 T-rex
 Środa 10-01-2007

6355. 
Witam, mam 21 lat i mieszkam w miejscowości Kisielice. Mieszkam tu od urodzenia i bardzo zżyłem się z tym miastem, choć przeważnie nic tu się nie dzieje i jest nuda, co władze miasta powinny zmienić i zorganizować jakoś czas kisielickiej młodzieży. W zeszłym roku skończyłem edukację w szkole zawodowej w Kisielicach i wziąłem się za naukę w technikum zaocznym, choć teraz, kiedy mam pracę to ciężko pogodzić i pracę i zjazdy, ale jakoś się staram. Mam dużo ciekawych zainteresowań, które w wolnych chwilach pielęgnuję. Piszę wiersze, które są fajne i to nie tylko moje zdanie, ale i zdanie moich znajomych, lubię przebywać w kuchni i tworzyć jakieś dobre smakołyki dla całej rodziny, uczę się od Roberta Makłowicza hehe. Bardzo lubię jazdę rowerem w lato, zawsze robie rundki do pobliskich miast takich jak Iława czy Prabuty, ale moim marzeniem jest ruszyć gdzieś dalej, w te wakacje mam zamiar odwiedzić siostrę w Gdyni, o ile naprawię swój wysłużony rower. Mam duże poczucie humoru, czasem znajomi mówią, że aż za duże. Interesuje się też muzyką, mój najbardziej ulubiony zespół to „New Kids on The Block”, który jest ze mną już od dzieciństwa. I to chyba na tyle... Mógłbym tak pisać godzinami, ale nie chce „lać wody”, bo to nie ma sensu.
 Michał
 Środa 10-01-2007

6354. 
"Serwowano wyroki, orzeczenia i to na ogół nie licząc się z faktami.
Teraz to już mi wisi. Mogą napisać nawet, że mam rogi i ogon, i że
zerżnąłem wszystkie dzieci w Polsce..." - mówi Andrzej Samson
w szokującej rozmowie z reporterką programu "Uwaga!" TVN.
Sam zobacz na filmie video.
 inkwizytor
 http://stream.onet.pl/media.wsx?/uwaga/200701/118ff8fcc0....
 Środa 10-01-2007

6353. 
Do pana Leszka Olszewskiego!
Czy panu forum nie popierdzieliło się czasem z tablicą ogłoszeń?
 Qmaty
 Środa 10-01-2007

6352. 
Odnośnie wpisu numer: 6348

Do Roberta Swata, czyli "trzeźwego inaczej".
Dokonał pan wyboru, czyli podjął pan decyzję. Mam nadzieję, że
autonomiczną... Decyzję zapewnę trudną, bo będąc właścicielem
wojowniczej osobowości, miał pan konflikt decyzyjny. Współczuję.
A może jednak pan wróci...? Nigdy wszak nie mów "nigdy", bajda
ludowa powiada...
Co poza tym? Ano zapomniał pan dodać, cytując tę frazę "nie wolno ich wypłoszyć", że mówiłem o wypowiadających się bez jakichkolwiek innych
przymiotników. To jest bardzo istotne. Dokonał pan przeto ordynarnej
MANUPULACJI.
Proszę BIP-u lubawskiego pilnować swojego, bo to niezwykłe jest źródło informacji dla ludu.
Podkreślam. Bo dla mnie nieważne jest czy prawo nakazuje w sposób formalno-rygorystyczny publikować informacje z sesji czy jednak nie... Przyzwoitość, transparentność, jawność to są elementy, które nakazują. To tyle panie Swat.
 Andrzej Kleina
 Środa 10-01-2007

6350. 
Odnośnie wpisu numer: 6346

Do iławianina!
Chłopaku zacny, ja pana Leszka nie prowokuję, on może zareagować,
ale wcale nie musi. To kategoria nie deterministyczna, ale wolnej woli. Chwytasz?
Chodziło o prostą rzecz - arcy prostą. Nie narzekajcie, nie wyrażajcie
nudy, pokażcie twórczość, nie bierność. Ja tak przez tydzień nie będę,
ja tylko dzisiaj jeszcze będę...
 Andrzej Kleina
 Środa 10-01-2007

6349. 
Odnośnie wpisu numer: 6338 6337

Naród czeka na lustrację wreszcie sędziów, prokuratorów i adwokatów.
Tzw. "wymiar sprawiedliwości" w tej chwili: jedna zbiorowa farsa i fałsz.
 J-23
 Środa 10-01-2007

6348. 
Odnośnie wpisu numer: 6326

Do Pana Kleiny.
Nie będę polemizował z Panem, bo - sądząc po treści wpisu - Pan na polemikę nie ma chęci. Jako byt nieistniejący, ja nie mam głosu, więc posłużę się cytatem z Pana felietonu: "Zatroskałem się nad bezradnością intelektualną i jednocześnie niebywałą agresją autora tych plugawych słów, funkcjonowanie odpowiednich szarych komórek porażającą".
Wychodzę.
 Trzeźwy inaczej
 Środa 10-01-2007

6347. 
Odnośnie wpisu numer: 6325

Szanowny Panie Synowiec.
Rzeczywiście, słowo "dowalić" jest nieeleganckie i przyznaję, że użyłem je niepotrzebnie. Jednak nie o wałek czy młotek mi chodziło, o czym Pan wie jak sądzę.
W Pana komentarzu nie zauważyłem żadnego argumentu na podparcie tez prezentowanych w poprzednim wpisie. Błąd merytoryczny, który Panu wytknąłem, został sprytnie przemilczany.
Jeżeli chodzi o ustawę, to nie twierdziłem, że moja interpretacja jest taka jak lubawskiego magistratu. Jeżeli potrafi Pan dowieść, wskazując konkretne artykuły lub zapisy w tym dokumencie, że magistrat ma obowiązek publikować w BIP-ie protokoły, to będę bardzo zobowiązany.
To, że ukrywam się za bytem wirtualnym, nie oznacza, że dobre wychowanie i kulturę schowam do szuflady i zejdę do poziomu, który mi nie odpowiada. Polemikę zawsze chętnie podejmę, lecz przy braku argumentów z drugiej strony po prostu wychodzę. Wzajemne obrzucanie się inwektywami i puste popisy mnie nie interesują.
Nie znam powodów dla których traktuje Pan internautów (o odmiennym zdaniu niż w NKI obowiązujące), jak "chołotę do batożenia". A przecież zdaniem Kleiny "Nie wolno ich wypłoszyć, powiem nawet więcej - trzeba ich szanować!!!"
 Trzeźwy inaczej
 Środa 10-01-2007

6346. 
Odnośnie wpisu numer: 6344

Ocho, pan Kleina czuje się urażony za "aktora". Panie Leszku, święta prawda! Nie daj się sprowokować i nie odpowiadaj. On teraz tak przez tydzień będzie... A z tym marketem Lidl, to było piękne...!
 iławianin
 Środa 10-01-2007

6345. 
Odnośnie wpisu numer: 6343 6339

Właśnie, gdzie inni czytający są?

"W rękach w głowach cichosza,
W ustach w oczach cichosza,
Nie ma samozwańców i nie ma rokoszan,
Tu cichosza - tam cicho,
Szaro, brudno i śnieży,
Nie ma kosmonautów i nie ma papieży"
 fanfantulipanx
 Środa 10-01-2007

6344. 
Odnośnie wpisu numer: 6343

SŁOWO DO LESZKA OLSZEWSKIEGO!
Rój widzę nieprzebrany, doszlusowujący do tych pięciu aktorów Forum
Kuriera w Internecie, których to Leszek Olszewski wymienił. Widzę rój
nieprzebrany. Rój wymieniających poglądy, opisujących wyjazdy grup
szkolnych za granicę, grupy teatralne. Zamieszczających zaproszenia,
dziękujących, opisujących miejsca, historię. Filmy recenzujących, czy
to teksty wzruszające, rozwijające, motywujące i krzepiące. Ja wielki
rój widzę...
Drogi Leszku! Utopia to zacna. Net jest miejscem, widzę to wyraźnie,
indywidualnej i zbiorowej psychoterapii. Niezwykle szeroko pojętej...
Dlatego też sugestia twa, czy nawet prośba, skazana jest na niewielki
sukces. Średnia wejść na stronę wynosi tutaj dwa-trzy tysiące na dobę.
Wypowiadających się jest góra pięciu, jak sam chyba celnie zauważasz.
Nie wolno ich wypłoszyć, powiem nawet więcej - trzeba ich szanować!!!
Dzięki nim te dwa-trzy tysiące wchodzi...
Zaproponuj coś od siebie. Moja wczorajsza propozycja związana, choćby
z lustracją, odzewu nie posiadła... Możemy nawet kwestie „Buszującego
w zbożu” Salingera oplotkować, co doskonale wplotłeś w główkę swego
felietonu dzisiejszego.
Zapraszam do inicjacji fajnej, twoim zdaniem, dyskusji... Najłatwiej jest
wyrażać postawę tej dziewoi Mariny [6343], której Qmaty odpowiedział.
Pozdrawiam Leszku!
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Środa 10-01-2007

6343. 
Odnośnie wpisu numer: 6339

Marina! Kup sobie jaki wibrator z przeceny, choćby mózgowy. To ci się
polepszy, a przynajmniej rozjaśni. Do kogo ty kobieto masz pretensję?
Do tych "nudnych" występujących, czy też wielkich nieobecnych?
Przecież bez tych "nudnych" forum umrze.
 Qmaty
 Środa 10-01-2007

6342. 
Odnośnie wpisu numer: 6339

"Marina, Marina, Marina..." ma rację. Na forum tak naprawdę wystepuje
3-6 osób ze mną włącznie i wymienia poglądy. Już dawno mówiłem, że
należy je zlikwidować.
 owidiusz
 Środa 10-01-2007

6341. 
Odnośnie wpisu numer: 6336

DO ANDRZEJA KLEINY!
Trudno dyskutować z ludźmi typu Niesiobędzki, czy pedo-psychologiem Samsonem (że reszty nie wymienię), gdyż ich pomysły na interpretację
faktów są tak karkołomne jak wejście na K2 czy Mount Everest zimą:
bez haków i czekana! Na śmierć skazani.
Wznieśmy się ponad ich szalone wypowiedzi i pozostawmy w spokoju,
nie tykajmy, nie komentujmy ich wypowiedzi. Zostawmy z poglądami
samych, jak tych pustelników w odosobnieniu, z ich trudną i niepojetą
osobowością, ideami i drogą życia bez wyjścia.
Amen.
 owidiusz
 Środa 10-01-2007

6340. 
Odnośnie wpisu numer: 6338

Panie Arku! Takie "zaprzeczanie" sobie, to nic innego jak ambisentencja,
czyli wypowiadanie przez chorego dwóch sprzecznych sądów, z których
każdy uważany jest za prawdziwy. Jeden z wielkich psychiatrów nazwał
to obrazowo tzw. "podwójną buchalterią", tj. zachowaniem zdolności do
normalnych reakcji psychicznych, obok istnienia tych trochę "innych".
Powodzenia w nauce, ale nie tylko... Pozdrawiam.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Środa 10-01-2007

6339. 
Czasami wchodzę na forum, ale piszę po raz pierwszy!
Jakiś czas temu jeszcze czytałam wpisy, ale teraz to się robi normalna
nuda! Wiecznie te same spierajace się ze sobą osoby. Na dodatek ciągle
to samo piszą! Czytać się już tego nie da.
 Marina
 Środa 10-01-2007

6338. 
Odnośnie wpisu numer: 6336

Po wypocinach Pana Niesiobędzkiego, utwierdzam się w przekonaniu,
że księdzem chciał zostać, może klerykiem był, ale tylko jeden semestr.
Nowy Testament powinien postudiować, bo tylko Hioba wszędzie cytuje.
Sam sobie zaprzecza, by po chwili pisać znowu frazesy...
Pytam Pana Jarka, dlaczego nie zlustrował swoich ludzi? Tak się boi ten Niesiobędzki lustracji, że to już prawie stan depresyjny... A dziennikarz winien być jak żona Cezara.
Pozdrawiam wspaniałą i piękną Iławę. Mam tu znajomych i czytam wieści z tego miasta.
 Arkadiusz Mikołajewski, student teologii moralnej KUL
 Lublin, Środa 10-01-2007

6337. 
Generał Czesław Kiszczak przekazał w 1990 roku informację prymasowi Glempowi, że wszystkie materiały na duchownych zostały zniszczone.
Z tego może wynikać postawa niektórych księży, którzy zaprzeczają haniebnej współpracy z SB, brnąc w tę straszną dla nich i dla Kościoła matnię - twierdzi "Życie Warszawy".
Większość hierarchów jeszcze niedawno była pewna, że w archiwach IPN nie ma poważnych materiałów obciążających księży. Panowało dotąd przekonanie, że kompromitujące materiały poszły na przemiał. Dlatego
w wielu diecezjach wydano nawet nieformalne zalecenie, aby księża, którzy byli tajnymi współpracownikami, nie przyznawali się do tego.
W ostateczności mieli mówić, że prowadzili z SB grę, bądź nie wyrządzili nikomu krzywdy. Tak właśnie tłumaczyli się o. Hejmo, czy ks. Czajkowski, a ostatnio abp Wielgus.
Chyba nikt w Kościele nie zdawał sobie sprawy, że zostało tyle tak ciężkich dokumentów. Okazało się, ku zaskoczeniu wielu dostojników,
że dużo najtrudniejszych akt zostało w postaci mikrofilmów w archiwach Departamentu I, czyli wywiadu. Żaden konfident nie może być pewny,
że nie ma jego teczki.
- Natrafiałem na przypadki, że akta zniszczone w jednym województwie odnajdują się na mikrofilmach wywiadu - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski w tekście pt. "Biskupi zaufali Kiszczakowi".
 J-23
 Wtorek 09-01-2007

6336. 
Znany psycholog Andrzej Samson otrzymał wyrok skazujący go na 8 lat więzienia oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu, liczony od momentu wyjścia z więzienia.
Samson przyjął taką linię obrony, że... zachowania seksualne, które go cechowały wobec upośledzonych małoletnich, były "formą terapii dzieci autystycznych". Czy gdybym to ja był zwolennikiem "terapii Samsona"
i wyraził publicznie podobną opinię, mógłbym spodziewać się aprobaty społecznej?
Czy zatem można aprobować te wypowiedzi Wiesława Niesiobędzkiego, nazywające rocznicę stanu wojennego "hucpą"...?
Czy można aprobować wypowiedzi gloryfikującę krwawego psychopatę
Josepha Fouche...?
Czy można aprobować mega-idiotyzmy wypowiadane w związku z osobą arcybiskupa Stanisława Wielgusa...?
Czy można aprobować idiotyzmy Niesiobędzkiego wypowiadane taśmowo na temat dekomunizacji i lustracji w Iławie oraz Polsce...?
Zapraszam gorąco do wypowiedzi!
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Wtorek 09-01-2007

6335. 
Odnośnie wpisu numer: 6332

ZGODA PANIE!
 owidiusz
 Wtorek 09-01-2007

6334. 
Wszystkich zainteresowanych i dysponujących czasem zapraszam
na mój wykład z cyklu Warsztaty Bałtyjskie – tym razem pod tytułem
„Ludowe postrzeganie pruskiej przeszłości na przykładzie podań
z obszaru Pojezierza Iławskiego”.
Wstęp wolny. Czwartek 18 stycznia o godz. 18.
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, ul. Zamkowa 2.
 Seweryn Szczepański
 http://www.muzeum.olsztyn.pl/inf/inf.htm
 Wtorek 09-01-2007

6333. 
Odnośnie wpisu numer: 6330 6328

Jestem ciekaw w jaki sposób zdekonspirował Pan, że wpis został napisany przez Pana Niesiobędzkiego.
Wydaje mi się, że ludzi niewiele interesują Panów spory. Idźcie na kawę,
wyjaśnijcie sobie wszystko, bo to staje się już nudne. Heeeh, bitwa kto komu większe brudy wyciągnie i jakiego słówka lub zdania się czepi.
 unknown
 Wtorek 09-01-2007

6332. 
Odnośnie wpisu numer: 6329

Owidiuszu!

1/. Język spełnia kilka funkcji. Mój, chciałbym bardzo, ma informować, spowodować refleksję, a także, czasami, edukować. Na fascynacji mi
nie zależy. Może gdybym malował obrazy, byłoby moim marzeniem wywoływać frustrację, wróć... fascynację.

2/. Za moderatora nie odpowiadam, nie pamiętam tego.

3/. Forum ma służyć nie tylko tzw. „zwykłym ludziom”, abstrahując już
od tego, co to oznacza (po przerywanych podstawówkach z ilorazem inteligencji oscylującym w granicach ociężałości?). Na Forum, takie jest przynajmniej moje wyobrażenie, każdy winien coś dla siebie znaleźć. Matoł szuka i znajdzie matoła. Cham znajdzie chama, natomiast człowiek inteligentny i wykształcony winien też coś dla siebie znaleźć... Staram się mu to dać, więc nie mogę mówić językiem menela koczującego z piwem w ręku przy sklepie w Gardzieniu. Ponieważ jest taka różnorodność języków i opinii na Forum, to jest ono powszechnie czytane. Ja też mam w tym swój malutki kawałek.

4/. Nie przypominam sobie kompletnie kontrapunktu w postaci języka Karola Wojtyły (proszę spróbować mi pomóc odszukać te wpisy...). Przypominam natomiast jak przez mgłę, że ktoś nakazywał mi pisać językiem abp Gocłowskiego. Czy mogłem powiedzieć, że Forum jest
dla intelektualistów? Nie sądzę, że to powiedziałem, a jeśli nawet,
to wycofuję to i odsyłam do punktu 3.

5/. Proszę nie nazywać mnie „bożyszczem”, nie nada... Proszę mnie natomiast postrzegać jako niezwykle uważnego uczestnika dyskusji. Dyskusji na wiele tematów.

6/. Czy gdybym napisał, że gość jest "jebnięty w głowę" zamiast, iż ma uszkodzone płaty czołowe, byłby pan bardziej kontent? Czy taki język, niezbyt wysoki, pan preferuje?

Proszę mnie nie postrzegać jako wroga. Owidiusz nie jest moim wrogiem.
Wrogów mam ledwie dwóch: chamstwo i głupotę... Przeto pozdrawiam!
(choć zabawne to pozdrowienie, bo nie wiem do kogo adresowane).
 Andrzej Kleina
 Wtorek 09-01-2007

6331. 
Odnośnie wpisu numer: 6327

W naszym IKS-ie będzie podobnie, czyli upadek. Przecież sponsor Bi-es równiez wycofuje się... Podpisanie "umowy na pół roku" należy tylko do kurtuazji. Natomiast nadzieja, że Rada Miejska pomoże IKS, jest płonna. Pomoc tak, ale dla sportu młodzieżowego, czyli dla drużyn juniorowskich. Też zresztą nie na tyle, ile z potrzeb wynika, gdyż Iława wbrew opiniom nie tylko piłką nożną żyje.
Płacz, że w gruzach legnie IKS, jest nie na miejscu. Upadną nadzieje na
prowadzenie drużyny para-zawodowej, ale mimo wszystko kosztownej.
Niech działacze IKS-u zabiorą się za budowę fundamentów piłkarstwa,
talentów, czyli drogę, jaką możemy wypromować szkołę piłkarską -
z której chłopcy grać będą w klubach 1-ligowych.
 trenerro
 Wtorek 09-01-2007

6330. 
Odnośnie wpisu numer: 6328

Widzisz synu jak to jest? Tyle serca, taki gest... I co z tego dziś masz?
Dekonspirację! Nie plugaw mojego nazwiska, bo oprócz mnie noszą je
moi najbliżsi. Po raz ostatni o to proszę.
I jednocześnie siadam do napisania dwóch tematów polemicznych. Wcale nie ad personam, lecz do konkretnych tematów właśnie się odnoszących.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/readme.php?show=kleina
 Wtorek 09-01-2007

6329. 
Odnośnie wpisu numer: 6326 6325

Czy się zdaje Wam, iż językiem, którym posługujecie się, ludzie zwykli,
poza wami, fascynują się? Przekażcie treść wyrażoną niżej ludzkim
głosem.
Ostatnio jeden z moderatorów wręcz poniżył intelekt, który nie rozumie
ich słownictwa. Przecież wasze forum, by powszechnie było czytane,
ma służyć zwykłym ludziom.
Kiedyś bożyszcze waszego forum, Kleina Andrzej, gdy zasugierowałem
mu posługiwanie się jezykiem Karola Wojtyły, dr hab filozofi i teologii,
językiem bardzo zrozumiałem dla ludu, ten skarcił mnie niemożliwie.
I powiedział, ze forum jest dla intelektualistów. A więc niech będzie.
 owidiusz
 Wtorek 09-01-2007

6328. 
Odnośnie wpisu numer: 6326 6325

Co za klasa, jaki szpan: Chiejna i jego Pan!
 Extra Uterina
 [...WIESŁAW NIESIOBĘDZKI...], Wtorek 09-01-2007

6327. 
Odnośnie wpisu numer: 6323

W Nowym Mieście sypie się klub piłkarski Drwęca. Dał sobie siana
główny "sponsor" - Zygmunt Dąbrowski, bo tamtejszy urząd miasta
wycofał się z wcześniejszych obietnic finansowania (co po wyborach
stało się z Józefem Blankiem?). Wczoraj odszedł trener, dziś odchodzą
najlepsi zawodnicy.
Czy działacze Jezioraka Iława i Motoru Lubawa pokażą, że coś potrafią
zrobić i choć na koniec wyłapią tamtejsze niedobitki?
 BOLO
 Wtorek 09-01-2007

6326. 
Odnośnie wpisu numer: 6325

Ja myślę Jarek, że lepsza w tym przypadku jest kategoria psychiatryczna: uszkodzony lobus frontalis, czyli płat czołowy, odgrywający podstawową rolę w rozwoju myślenia abstrakcyjnego, przyczynowo-logicznego uczuć wyższych.
Trza mu odpuścić, bo jeszcze zacznie się na domiar złego moczyć.
Bo rozumiesz: on jest trzeźwy inaczej, k[...]a, wał jeden...
Pozdrawiam...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Poniedziałek 08-01-2007

6325. 
Odnośnie wpisu numer: 6315 6294

W kontekście „chęci dowalania” – słyszałem, że niezły jest wałek, a jeszcze lepszy młotek pneumatyczny, bo pozwala na rozładowanie nadmiaru energii, zwłaszcza na płyciznach dyskusyjnych.
W kontekście „tak zwanego dziennikarstwa w lokalnych mediach” – słyszałem, że zamiast próżnego pyskowania najlepsza jest zasada niejakiego Adama Słodowego, czyli takie kolokwialne ZRÓB TO SAM,
na własny rachunek i ryzyko.
W kontekście brzmienia ustawy – widzę, że chyba obaj czytaliśmy niby ten sam dokument, ale każdy przekonwertował go według własnego systemu wartości (punkt widzenia/siedzenia).
W kontekście twojej oceny tonu mojej wypowiedzi – przypominam, że
nie jesteśmy w operetce.
W kontekście twojej oceny mojego „języka niegodnego dziennikarza” – podkreślam, że na Forum nie ma dziennikarstwa, a jest komentatorstwo. Lepsze lub gorsze, jak widać...
W kontekście zaś twojego potraktowania mnie w kategoriach testu – już stukam do doktora Andrzeja Kleiny, żeby mi podpowiedział z psychologii: czy to miał być test ciążowy, czy na zawartość innego ciała obcego...?
 Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 08-01-2007

6323. 
CO TAM PANIE W IKS-ie SŁYCHAĆ?
Klub Sportowy Jeziorak Iława miał będzie znowu kłopoty z utrzymaniem się w III lidze, gdyż "pachnidełka" wraz ze swoją kasą ulatniają się na salony Moskwy.
Kiedy wracają ptaszki z Afryki? Jeśli z bocianami, to z gierką w rundzie wiosennej będą klubowe kłopoty.
Nasz kochany dyrektorek "siwek" wybiera się na emeryturę lub ktoś pod nim dołki kopie.
Nawet prywatny redaktor klubowy Nero swym gęganiem niewiele pomoże.
 trenerro
 Poniedziałek 08-01-2007

6322. 
Odnośnie wpisu numer: 6321 6320 6312

K(o)lejny to nie "klejnowaty"! A tttfffuuu ORMOwcze, łże-elito forumowa! Nie kłamać!!! No chyba że tak za komuny was uczyli, uczyli... i nauczyli.
Trzy razy tttfffuuu przez lewe ramię.
 fanfantulipanx
 Poniedziałek 08-01-2007

6321. 
Odnośnie wpisu numer: 6320 6312

K(o)lejny przefarbowaniec. Miałem na myśli, nie klejnego, a kolejnego... To pewno chochlik, jeśli nie drukarski, to myślowy wkradł się na skutek waszych arcyelokwentnych wypowiedzi.
Tak trzymać, gdyż wysoko stawiając poprzeczkę w edukacji polonistycznej, przyczyniacie sie do podnoszenia sprawności intelektualnej naszego społeczeństwa.
Z poważaniem:
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 08-01-2007

6320. 
Odnośnie wpisu numer: 6312

ORMO-wcu!
Kolejny już raz zaobserwowałem, że uzewnętrzniasz swoje najniższe instynkty. Powiem ci – abstrahując od meritum w różnicy poglądów pomiędzy wami – następująco.
Możesz niemal wszystko: pluć, łapać i szczypać. Postaraj się jednak
nie znieważać czyjegoś konkretnego nazwiska – zwłaszcza, gdy sam
ukrywasz się za anonimem.
 moderator

nki@nki.pl
 Poniedziałek 08-01-2007

6319. 
Oficerowie SB przez lata nękali kapłanów z otoczenia księdza Stanisława Dziwisza. Nakłaniali do uległości szantażem, groźbą, przywilejami. Udało się: wielu spośród przyjaciół kardynała figuruje w aktach bezpieki jako tajni współpracownicy - czytamy w tygodniku "Newsweek".

Tę wielką grę operacyjną Służba Bezpieczeństwa (SB) podjęła tuż po wyborze Polaka na papieża. Esbecy chcieli wiedzieć wszystko o najbliższym współpracowniku Karola Wojtyły. Zabrali się do tego w sposób typowy dla systemu, który z łamania charakterów uczynił metodę sprawowania władzy: zarzucili sieć na ludzi, którym ufał. W kartotekach SB jako tajni współpracownicy bezpieki figurują kapłani, których niemal od 40 lat - od czasów wspólnej nauki w seminarium - krakowski metropolita uznaje za najbliższych przyjaciół. Są to:

* ks. infułat Janusz Bielański - proboszcz katedry wawelskiej,
* ks. Mieczysław Łukaszczyk - kapelan Ojca Świętego i proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu,
* ks. Jan Łasut - emerytowany proboszcz parafii w Poroninie,
* ks. Michał Jagosz - kanonik rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore oraz przewodniczący komisji historycznej przy komitecie beatyfikacyjnym Jana Pawła II,
* ks. Mirosław Drozdek - kapelan "Solidarności" i kustosz sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem.

Każdy z nich został sklasyfikowany jako TW - czytamy w tekście pt. "Rozpracować Dziwisza".
 czytelnik
 Poniedziałek 08-01-2007

6318. 
NON POSSUMUS!

Nie usprawiedliwiamy i nie oskarżamy Was! Chcemy Wam wybaczyć! Chcemy sobie nawzajem wybaczyć! Niech nastanie NORMALNOŚĆ!

Przypomnijmy, jak to było... Po zakończeniu II wojny światowej przejmujący władzę zaczynają budować państwo o dwóch twarzach:
1. wszyscy są równi, życiem społecznym kierują zasady: sprawiedliwość, równość, braterstwo, miłość, praca dla wszystkich; 2. wszyscy są równi, ale niektórzy są równiejsi, wobec tych drugich rozpoczyna się akcja „niszczenia wrogów narodu”, więc w polski pejzaż wpisują się przepełnione, utajnione więzienia, rozlewa się rzeka cierpienia i krwi, głodu, śmierci…

Pajęczyna rozrasta się. Pajęczyna władzy absolutnej, zaczyna się kategoryzowanie każdego obywatela, domu, mieszkań, zakładów pracy, pojawiają się donosy, oczernianie, pomówienia, pogromy... Państwowy Aparat Bezpieczeństwa przekształca się w instytucję wyłączoną z prawa i staje ponad prawem. Wszechwładny Aparat kontroluje całe życie społeczne kraju. Macki sięgają wszędzie, nawet do mózgów obywateli. Atmosfera zagęszcza się, wprowadzany jest terror: wyroki, morze osobistych, rodzinnych tragedii, dramatów. Rzeź niewiniątek trwa...

Mijają lata. Aparat bezpieczeństwa aresztuje prymasa Stefana Wyszyńskiego, a nawet wędrującą kopię obrazu jasnogórskiego... Urząd Bezpieczeństwa nęka, prześladuje, aresztuje, więzi tysiące Polaków demonstrujących inne poglądy, niż oficjalnie obowiązująca wykładnia dyktatury. Wielu się załamuje, poddaje się słabości, ślepo wykonuje polecenia. Ci, co zostali złapani przez Pajęczynę, stają się wbrew własnej woli niewolnikami systemu. Podporządkowują się służbom bezpieczeństwa, stają tajnymi współpracownikiem aparatu. Liczba agentów rośnie, są ich tysiące, setki tysięcy a może nawet i miliony!

Aparat bezpieczeństwa pracuje nad zgodnością charakterów, kształtowaniem modelu człowieka, życia opartego na ideologii marksistowsko-leninowskiej. Rośnie zawartość tajnych archiwów, teczki pęcznieją. Rodzice donoszą na dzieci, dzieci na rodziców, sąsiedzi na sąsiadów, koledzy na kolegów z pracy. Donosiciele są wszędzie, w różnych środowiskach: wśród dziennikarzy, policjantów, w wojsku, prokuraturze, wśród duchownych. Wszystkie stany są opanowane. Ta ogromna organizacja przeniknęła wszędzie, kontrolowała obywateli i wszystkie warstwy ich życia. A to wszystko w imię prawa i dla dobra kraju. Ten aparat bezpieczeństwa to system państwowy, to ideologia niszczenia odmienności, to represje wobec tych, którzy myślą inaczej.

Nie wszyscy zrezygnowali z siebie, nie wszyscy zgodzili się na współpracę. Absolutna większość powiedziała za prymasem Wyszyńskim: „Non possumus”! Naród, Polacy wciąż żyją nadzieją, nie poddają się!

Przychodzą zrywy.
Przychodzi wiele zrywów!
Przychodzi czas papieża Polaka!
Przychodzi Solidarność!
Przychodzi zwycięstwo!

Jest rok 1989… To koniec systemu władzy, „proletariatu Aparatu Bezpieczeństwa”. Nadchodzi czas spełnienia marzeń i snów narodu! Polski! Wolność! Za nami podążają inne kraje dawnego Układu Warszawskiego, odzyskują wolność! Wszyscy budujemy demokrację. Następuje odrodzenie życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego i politycznego. „Wracamy do Europy”.

Przychodzi nowy, 2007 rok. Oto w siódmym dniu Nowego Roku dokonuje się sąd nad Polską. Teraz już nie jest ważne to, że duchowny był tajnym współpracownikiem. Nie jest ważne, że lista zawiera inne znane postacie z życia publicznego. Nie jest ważne, że archiwa IPN zawierają być może miliony nazwisk Polaków, dawnych donosicieli. Ważny jest natomiast fakt, że z tą Pajęczyną, która uwikłała tylu rodaków, trzeba skończyć.

Musimy oczyścić Naród z tamtej Pajęczyny! Wszystko (lub prawie wszystko) można wybaczyć i rozgrzeszyć, z wyjątkiem działań skutkujących utratą życia niewinnych. Ważne, by tamten aparat bezpieczeństwa, teraz już spoza grobu, czy żyjący jeszcze aparatczycy - nie niszczyli nadal jeszcze raz tych, których raz już zniewolili. Ich strach, ich lęk o zawartość teczek - to ich codzienna pokuta.

Niech dokona się ten sąd raz na zawsze nad tymi, którzy ulegli, załamali się i zostali zmuszeni do współpracy. Niech ten sąd dokona się tu i teraz! Niech uczynią to oczyszczenie sami skruszeni! Dokonajmy autolustracji!

Nie znamy powodów uległości. Nie znamy sposobów presji, technik operacyjnych szantażu i wymuszania na Was. Nie usprawiedliwiamy, ale i nie oskarżamy Was! Chcemy Wam wybaczyć! Chcemy sobie nawzajem wybaczyć! Chcemy, żebyście sobie sami też wybaczyli, odetchnęli. Nie chcemy samosądów! Nie chcemy Polski oplątanej pajęczyną teczek ciągle wyciąganych z archiwów. Nie chcemy więcej aparatu terroru! Nie chcemy życia, gdzie poluje się na czarownice! Nie chcemy być pośmiewiskiem narodów!

Chcemy żyć w kraju tolerancyjnym! Chcemy widzieć, jak rozwija się nasza Polska! Chcemy być dumni, że Polska liczy się na świecie, że z Polską liczy się świat! Tego życzę sobie i każdemu z Was! Niech nastanie NORMALNOŚĆ!

PS. Być może istnieje w IPN moja teczka...! Mnie jednak nikt w tamtych czasach nie namawiał do pracy w tym aparacie. Nie mogę więc napisać, że jestem bohaterem, bo nie uległem! Miałem to szczęście, że mnie ominęli.
 Marek Traczyk
 Stowarzyszenie Polskich Mediów, Poniedziałek 08-01-2007

6317. 
Odnośnie wpisu numer: 6303

Ta Wiosna to była roku pańskiego bodaj 1848, a nie 1948. I wcale tak krwawa, jak towarzysz sobie imaginujesz, nie była. Toż to Galicja a nie Hiszpania była.
Jak już o pile mowa, to przypomniała mi się książka Jurgena Thornwalda "Stulecie chirurgów", w której mowa jest w jednym miejscu o pewnym chirurgu (początek XIX w.) wprawną ręką potrafiącym paroma ruchami kończynę uciąć. Narkozy jeszcze nie stosowano. A to, że nie tylko kończyny odejmował, a dodatkowo potrafił źle zrośnięte stawy wpierw wybijać, a potem na nowo ustawiać, więc "chętnych" mu co raz klinika podsuwała. Razu pewnego trafił mu słusznej postawy marynarz, któremu źle zagoiła się po urazie noga w biodrze. Jako że chłop był silny niczym niedźwiedź i mięśnie jak tylko napiął, to za nic nie można było mu nogi (używjąc pasów) wyciągnąć z biodra, więc profesor postanowił użyć popularnego wówczas sposobu na rozluźnienie mięśni i zaaplikować mu w odbyt cygaro (nikotyna podobno działa rozluźniająco). Jednakże pewien student, który miał dobre serce, choć pusto w głowie, wpierw cygaro owe umoczył starannie w oliwie, żeby łatwiej wchodziło. Niestety oliwa wstrzymała wchłanianie nikotyny i marynarz nadal spięty mdlał przy każdej próbie wyciągnięcia feralnej nogi.
Potentantowi drzewnemu z Umi-Drexu to chętnie dynamit by się w kloakę wsadziło i lont podpaliło. A niech się zesra trocinami!
 robola syn
 Niedziela 07-01-2007

6316. 
Odnośnie wpisu numer: 6313

Oczywiście, że jest.
Do końca kłamał ten klecha, że nie był agentem. Nawet papieżowi nie powiedzieli co się dzieje w Polsce przed tym ingresem. Jeszcze wielu z tej sekty okaże się pachołkami SB, na to tylko potrzeba czasu. A wiedzieli wszystko co się dzieje.
Teraz też zaczął się czas zbierania informacji o ludziach, czyli kolęda, będą łazić po domach, wypytywać i zbierać kasę, a to jest dla nich najważniejsze. Przecież BMW klechy z "białego" jest już stare, ma chyba z rok albo dwa lata. A i na Lipowym Dworze coś już buduje, może dokupi strusie, ludzie zapłacą.
Ale ich wszystkich czas się powoli kończy.
 Syndyk
 Niedziela 07-01-2007

6315. 
Odnośnie wpisu numer: 6294

Do Pana Synowca.
Mam nieodpartą chęć "dowalenia Panu", ale tego nie zrobię, aby nie spłycać dyskusji. O tzw. dziennikarstwie w lokalnych mediach mam określone zdanie i stąd moja chęć wyrażona powyżej.
Szanowny Panie!
Skąd zaczerpnął Pan informację, że zacytuję: "Radni miejscy Lubawy wspaniałomyślnie przyjęli uchwałę o publikowaniu w Internecie". Otóż takiej uchwały po prostu nie ma i nie będzie, a jedynie przyjęto wniosek, który nie jest "zabawną popisówka pod publiczkę", ani "oznaką tęsknoty za blaskiem" i nie "zdradza niedoborów wapnia". Wniosek ten byłby zbyteczny gdyby magistrat lubawski tak jak Pan interpretował ustawę o dostępie do informacji publicznej. Jednak z przywołanej ustawy nie wynika w sposób bezpośredni, że protokoły z posiedzeń kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów mają być publikowane w internecie na stronach BIP. W związku z powyższym uważam, że ton Pańskiej wypowiedzi jest niestosowny, a język niegodny dziennikarza.
PS. Po pewnym wahaniu zdecydowałem się skomentować Pana wypowiedź i traktuję to jako pewnego rodzaju test.
 trzeźwy inaczej
 Niedziela 07-01-2007

6313. 
Odnośnie wpisu numer: 6296

Żywcem wzięta wypowiedź pewnej zwolenniczki Radia Maryja z reportażu telewizji TVN pod katedrą, dotycząca abp. Stanisława Wielgusa: "Kościół katolicki został zniszczony przez was (tu: telewizja TVN) i Żydów!". Inna wypowiedź: "Ile wzieliście?", "Ukamienowano go medialnie jak świętego Szczepana".
Świat - od Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii i rykoszetem aż po główną siedzibę Al Dżaziry w stolicy Kataru Doha - komentuje wydarzenia w polskim Kościele.
Prymas Józef Glemp: "A cóż to za sąd? Na podstawie świstków trzy razy kserowanych?".
Może jednak coś w tym wszystkim jest?
 fanfantulipanx
 Niedziela 07-01-2007

6312. 
Odnośnie wpisu numer: 6304

"Niemota" - klejnowaty przefarbowaniec.
 ORMOWIEC
 Niedziela 07-01-2007

6311. 
Odnośnie wpisu numer: 6304

Aj waj, panie niemota, jaki się pan nagle mądry zrobiłeś. Pewnie pan
na wyprzedaży w mieście Bełżec po rozum byłeś.
 Muniek
 Niedziela 07-01-2007

6310. 
Odnośnie wpisu numer: 6296

Nie ma sensu oglądać teczek UBeka w sutannie. Tfu! Arcybiskupa.
 Syndyk
 Sobota 06-01-2007

6308. 
Podbija kraj, pamięta o korzeniach.
Tomasz Ferenc. Muzyk, aktor i prezenter pochodzący z Iławy robi zawrotną ogólnopolską karierę. – Zawsze myślałem, że fajnie by było
w życiu robić coś innego – mówi artysta. – Wymyśliłem sobie, że będę rozwijał swoje talenty. Czasami jest źle, czasami dobrze, ale można żyć
z tego, co robię. Chciałbym w przyszłości wrócić do Iławy i założyć fundację pomagającą dzieciom z biednych domów.
 Bartek
 http://www.nki.pl/news.php?id=1548&show=czytaj
 Sobota 06-01-2007

6307. 
Odnośnie wpisu numer: 6296

ARCY-KONFIDENT. No comment.
 BOLO
 Sobota 06-01-2007

6306. 
Odnośnie wpisu numer: 6303

Ormowiec pomylił się o całe 100 lat, ale na pewno utrudzon wielce z dyżuru wrócił, he he he...
 Qmaty
 Sobota 06-01-2007

6305. 
Odnośnie wpisu numer: 6301 6295 6292

Z wypowiedzi pana tłumacza wynika wiara niezbita w słowo drukowane. Pan tłumacz, prawdopodobnie na kursie dla bezrobotnych organizowanym przez Stowarzyszenie Autokreacj (dla bezrobotnych właśnie po to, by umieli się skutecznie sprzedać) zapoznał sie ze stosownym skryptem i robi nam teraz wykład. Prezentując na początek własny wizerunek osoby niezorganizowanej, przedwcześnie oceniającej. Tak się składa, że znam te trzy zasady percepcji Kozieleckiego i parę jeszcze innych. I po kilku kursach też jestem. Nie tylko dla bezrobotnych... Pozdrawiam, i proszę się starać, na pewno robotę pan znajdzie...
 Jan Maria Władysław
 Piątek 05-01-2007

6304. 
Odnośnie wpisu numer: 6301

Panie szanowny tłumacz. Nie pomyliłem się faktycznie. Pan jesteś mądrzejszy od Rokity i Niesiobędzkiego. A do tego jesteś pan zarozumiały jak mój pies Puzon. Na podstawie czego pan twierdzisz, że nie posiadam "pierwotnej sztuki dialogu"? Jaka wiedza tajemna to panu podpowiada? Pan mnie z kimś pomylił. Kiedy i w jaki sposób ja pana obraziłem? Pan taki jakiś delikatny jesteś. Nie było moim zamiarem z panem dyskutować. Miałem trochę zapędów erystycznych, a to przecież nie to samo... Chwyta pan różnicę?
Kto panu pozwolił, by mi pan cokolwiek proponował? Pan w swej wypowiedzi bredzi, ładując się, jaki to pan oczytany jesteś. Trza było więc kampanię pani Skubij wygrać, a nie ją przerąbać... Tak panie,
trzeba było wygrać.
Nie jest prawdą wcale, kiedy pan twierdzi, że nie jest ważne czy mówimy o "A" czy mówimy o "B". Ja mówiłem o autokreacji i pan ani kategorią dyskursu, ani zapędem dyskusyjnym mojej tezy nie obalił. Spać już miałem iść i tak na chybcika panu odpisuję, ale możemy pogadać.
Ja bardzo chętnie...
I niech pan uzupełni wiedzę pośpiesznie, ot choćby... o! Schopenhauera! Jak pan nie ma, to może panu Niesiobędzki podrzuci. I niech pan zadba
o swój wizerunek. Bo rzecz w tym jak cię odbierają...
 niemota
 Piątek 05-01-2007

6303. 
Odnośnie wpisu numer: 6300

Zorganizujcie Komitet Obrony Robotników IV RP.
Postawcie 21 postulatów.
Przewodniczącego nie wybierajcie.
Niczego nie negocjujcie, bo skończy się jak w "Sierpniu 80".
Kiedy to nie pomoże, wtargnijcie na halę, by uruchomić rzagę, czyli piłę tarczową. Jak wam nie wypłaci, to jazda z dziadem, ale ostro, bo to był zły cham.
Podczas galicyjskiej Wiosny Ludów w roku 1948 - jak pomnę - rżnęli wszystkich, ale ręczną. Nie patrzyli "winien czy nie winien". Panów jeno dobrych oszczędzali i rezali powoli. Ten wasz nawet nie poczuje, jak go
do tarczówki przydusicie.
 ORMOWIEC
 Piątek 05-01-2007

6302. 
Odnośnie wpisu numer: 6294

Panie Jarku, jeżeli uważa Pan, że zna Pan prawo, proszę wskazać konkretny art. cytowanej ustawy, który nakazuje taką publikację?
Konkretnie który?
 radny
 Piątek 05-01-2007

6301. 
Odnośnie wpisu numer: 6298

Szanowny Pan, wnioskuję, ochoczo przystąpił do wyjaśnienia etymologii pewnych słów. „Kurna chata” nie ma związku z autokreacją. :)

Nie posiadł Pan nawet pierwotnej sztuki dialogu. Motorem dyskusji jest przeciwstawność poglądów, a nie obrażanie „współrozmówcy”.

Proponuję, aby nie zajmował się Pan „autokreacją”, ewentualnie niech Pan pamięta, że obowiązują trzy zasady percepcji pańskiej osoby
przez innych.

Mam nadzieję, że dla osoby znającej się (bez mała profesjonalnie)
na etymologii i autokreacji, są znane. Jednakże, by z dialogu tego
nie wynikał negatywny sens, zacytuję:

1. Rzecz nie w tym co mówisz, lecz w tym co słyszą.
2. Rzecz nie w tym co robisz, lecz w tym co widzą.
3. Rzecz nie w tym co masz na myśli, lecz w tym co zrozumieją.

Póki co w Polsce jest realizowany projekt „AUTOKREACJA” realizowany przez organizację The Prince of Wales International Business Leaders Forum (IBLF), a specjaliści od public relations, zajmują się kształtowaniem m.in. wizerunku ludzi (wizerunku, a nie kreowaniem „własnej osoby”).
I nie jest ważne, czy mówimy o autokreacji czy kreacji. Słowa te
łączymy ze słowem wizerunek.
 tłumacz
 Piątek 05-01-2007

6300. 
50. dzień opóźnienia z wypłatą miesięcznej pensji minął dziś o godz. 18
w zakłdzie UMI-DREX w Iławie.
Zgroza, nerwy, smutek, wqrw itp. - mieszją się w robotniczych sercach.
Co będzie? Demonstracja siły czy lincz?
 robola syn
 Piątek 05-01-2007

6299. 
Ale kreowanie osobowości jest, jednak zdaniem mądrali, nie własnej osoby. O tym kapuje nawet...
 ORMOWIEC
 Piątek 05-01-2007

6298. 
Odnośnie wpisu numer: 6295

Panie szanowny tłumacz! Widzę, żeś mądrzejszy pan od Rokity, a nawet Niesiobędzkiego.
A czemuż to niby "kreowanie własnej osoby nie występuje"?
Gdzie nie występuje? W słowniczkach czy w rzeczywistości?
Nie po polsku to, czy jak...?
A, kurna chata! Wie pan co to jest autokreacja?
No, to jest właśnie kreowanie własnej osoby.
 niemota
 Piątek 05-01-2007

6297. 
Odnośnie wpisu numer: 6294

Co się pan czepia, panie Jarku! Oni chcieli dobrze.
A z tym wapnem, to oni go za dużo mają. Ta rada to 15 radnych.
Razem mają co najmniej 900 lat!
 trędowaty
 Piątek 05-01-2007

6296. 
TECZKA arcybiskupa Stanisława Wielgusa. Pobierz z magazynu plików.
 KURIER
 http://www.nki.pl/pliki
 Piątek 05-01-2007

6295. 
Odnośnie wpisu numer: 6292

Zwrot „kreowanie własnej osoby” nie występuje. Można kreować:
- własny wizerunek,
- wizerunek firmy,
- nowe możliwości,
- osobowość,
- wizerunek miasta,
- wizerunek kraju,
- produkt i markę,
- zachowania w organizacji,
- ceny,
- nowy model,
- tożsamość np. dziecka,
- informację,
- role, np. komiczne
- …
 tłumacz
 Piątek 05-01-2007

6294. 
Radni miejscy Lubawy wspaniałomyślnie przyjęli uchwałę o publikowaniu
w Internecie protokołów z posiedzeń rady.
Ha! Wasza, panowie, zabawna popisówka pod publiczkę jest oznaką tęsknoty za blaskiem, co gorsze jednak – zdradza niedobór wapnia. Ważniejsza rangą jest bowiem „ustawa o dostępie do informacji publicznej” – przypomnę: aż z 2001 roku! – w myśl której lubawski internetowy Biuletyn Informacji Publicznej (BiP) już dawno powinien
był mieć na bieżąco publikowane rzeczone protokoły.
Prośba zatem od skromnego komentatora: przestańcie, jak to się mówi potocznie, palić głupa. Nie wiadomo bowiem czy śmiać się, czy płakać...
 Jarosław Synowiec

naczelny@nki.pl
 Piątek 05-01-2007

6293. 
Odnośnie wpisu numer: 6291

Dziękować :)
 Seweryn
 Piątek 05-01-2007

6292. 
SŁABE WYNIKI PRZYSZŁYCH MATURZYSTÓW

Wśród przyczyn słabych wyników naszych przyszłych maturzystów są wewnętrzne i zewnętrzne.

Do pierwszych zaliczmy niską dyscyplinę w procesie nauczania, czyli leżącą w samych uczniach, w procesie nauczania, czyli w nauczycielach. Nauczyciele w ostanich latach zajęci byli kreowaniem własnej osoby, przygotowując procedurę awansu zawodowego, dającego im podwyższenie pensji.

Gigantyczne nieporozumienie w tej procedurze polega na tym, że nauczyciele dla "sztuki" czesto zajmowali się gromadzeniem pewnych uciążliwych działań, absorbujących siły, a zaniechiwali rzeczywistą pracę organiczną z uczniem. Efektem działań dla "sztuki" było wyrównanie zarobków i statusu nauczycielskiego. Wówczas przeciętny osobnik, z nauczycielem wyróżniajacym się w dydaktyce i wychowaniu, dostępowali w awansie zawodowym po równo tytuł nauczyciela dyplomowego, czyli niepisany tytuł mistrza w zawodzie.

Do zewnętrznych czynników niskiego procentu zaliczenia próbnej matury przez ucznów naszych szkół srednich są błędy reformy. Dotyczy to realizacji w szkole rozdmuchanego dydaktycznie programu naucznia liceum profilowanego, który obliguje szkołę do przekazywania wiedzy z mnogości przedmiotów, ale pobieżnie, co nie sprzyja w przygotowaniu uczniów ani do zawodu, ani do matury.
 owidiusz
 Piątek 05-01-2007

6291. 
Odnośnie wpisu numer: 6288 6284

Mianownik: Iggy Pop.
Dopełniacz: Iggy’ego Popa.
"The fish is mute, expressionless".
"Ryba jest niema, bezwyrazowa" (co dotyczy "mowy ciała").
 tłumacz
 Piątek 05-01-2007

6290. 
Odnośnie wpisu numer: 6289

Ano chorowity. Sam widziałem jak się za serce trzymał podczas ślubowania. A i w Kurierze było zdjecie.
Życzę zdrówka burmistrzu. Do 18-tego trzeba się wykurować.
 dochtor
 Czwartek 04-01-2007

6289. 
Odnośnie wpisu numer: 6282

Widzę, że tutaj również docierają dziwne widomości z Susza.
Redaktorów Kuriera chciałbym poprosić o to, by mieli na oku sprawę sądową Jana Sadowskiego, burmistrza Susza. Z tego co wiem, rozprawa ma się odbyć jeszcze w styczniu, tyle że od czasu wyborów nasz burmistrz chorowity się zrobił i nie wiem czy do niej dojdzie.
Wierzę w waszą rzetelność, panowie.
A swoją drogą to obecna sytuacja w Suszu przypomina mi tę w Iławie sprzed 4 lat. [...]
 Zgred

pawelsusz@gazeta.pl
 Susz, Czwartek 04-01-2007

6288. 
Odnośnie wpisu numer: 6285 6284

Tłumaczę:

To jest film o człowieku i rybie
To jest film o dramatycznym związku pomiędzy człowiekiem a rybą
Człowiek stoi pomiędzy życiem a śmiercią
Człowiek myśli
Koń myśli
Owca myśli
Krowa myśli
Pies myśli
Ryba nie myśli
Ryba jest niemową, nieznającą słów
Ryba nie myśli, ponieważ ryba wszystko wie
Ryba wie wszystko

W angelskym lepiej to brzmi, nie ma co. Carrrrambaaaa.
 Seweryn
 Czwartek 04-01-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 171 172 173 ... 341 342 343 344 345 346 347 348 349 ... 364 365 366 ... 386 387 388 następna ] z 388



102899163



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.