Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Więcej...

Forum

8542. 
Odnośnie wpisu numer: 8534

Trwa inwentaryzacja ulic w Iławie, stąd te znaki.
 driver
 Piątek 17-08-2007

8541. 
Odnośnie wpisu numer: 8521

Nie sądzę, aby ta pani zlikwidowała, jak to pan powiedział, układ mafijny
w tym szpitalu iławskim. Czyżby miała to zrobić przy pomocy niejakiego Wiesława Sz. - technika rolnika z PSL, który został zatrudniony w szpitalu z polecenia pana starosty albo kogoś jeszcze wyżej ustawionego? To jest chyba ten pan z "ziemniaczanki", prawda? Nie rozumiem czym on ma się zajmować w szpitalu? Z taaaaaakimi kwalifikacjami to chyba tylko może przebierać ziemniaki w kuchni.
A wracając do nowej pani dyrektor. Oby nie była tak "kompetentna" jak posłanka Szczypińska z PiS, która też jest pielęgniarką. Nie sprawdziła się w swoim zawodzie, to wzięła się za rządzenie.
 iła
 Piątek 17-08-2007

8540. 
Śmierć ma kilka wymiarów. Osobisty, gdy dotyka członka rodziny bądź przyjaciela. I statystyczny.
Zmarł ojciec burmistrza Susza, inni złożyli mu kondolencje. Nie wolno wnikać w ich intencje. Jedynym, który ich nie złożył w Kurierze, był burmistrz Lubawy. Niebywały to człowiek. Zapiekły niezwykle...
 Qba
 Piątek 17-08-2007

8539. 
Odnośnie wpisu numer: 8531

New Bolshevia Band.
Ładnie to wymyśliłeś, chaba zostało ci po oparach ze Złotej Tarki! :-))
Taaaak...
W iławskim sądzie, prokuraturze oraz w wielu kancelariach adwokackich
czas jakby zatrzymał się gdzieś pomiędzy... Stanem Wojennym (1981)
a Okrągłym Stołem (1989).
 J-23
 Piątek 17-08-2007

8538. 
Odnośnie wpisu numer: 8535

Szanowna Pani! Posługuje się Pani moim nazwiskiem w odniesieniu
do nie mojego postu.

„Wątpię” – to przypuszczenie, do którego ma Pani prawo, nie jest to natomiast zdanie twierdzące, czyli innymi słowy obawia się Pani przedstawić swój sąd, gdyż prawdopodobnie Pani sądu tego
nie posiada, tak więc rozmowa nasza nie dotyka meritum sprawy.

Nie nakazuję nikomu polegać na moich wnioskach, ponieważ ja wniosków nie przedstawiałem, a co najwyżej supozycje, a to nie to samo... Może Pani moje supozycje aprobować bądź nie. I tylko tyle. Pan Olszewski ma duży problem z identyfikacją, co absolutnie szanuję, natomiast nie ma mojej zgody na pejoratywne ocenianie Polaków.

Już dzisiaj zapraszam Panią do swego tekstu w najbliższą środę.
Idealnym rozwiązaniem byłaby równoległa reakcja Leszka Olszewskiego.
Z mojej strony żarty i tolerancja się skończyły. Koniec okresu ochronnego. Za słowa trzeba odpowiadać.

Z poważaniem:
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Piątek 17-08-2007

8537. 
Odnośnie wpisu numer: 8532

Młodzi Socjaliści -> smród za 5 złotych.
 Pawka Morozow
 Piątek 17-08-2007

8536. 
Odnośnie wpisu numer: 8532

Heh, standardowe pitolenie o pokoju w wydaniu młodych studenciaków. Skończą się studia, anarcholskie ziny wylądują na śmietniku (daj Bóg przerobione zostaną na makulaturę), co bardziej ambitni wezmą w łapki Financial Timesa, Parkiet albo Nature lub Lanceta, ci mniej ambitni po pracy na budowie lub stolarni chwycą browara i siądą przed TV...
 PanKrok
 Piątek 17-08-2007

8535. 
Odnośnie wpisu numer: 8528

Wątpię, że Leszek Olszewski wstydzi się być Polakiem. Nigdy tego nie
napisał, więc nie polegajmy na wnioskach Kleiny. Może po prostu - jak
i wielu Internautów, na których i Kleina się natyka - jest mu wstyd, że
ten kraj tak właśnie a nie inaczej w pewnych kwestiach się prezentuje!
 Sonia
 Piątek 17-08-2007

8534. 
MAM PYTANIE.
CZY KTOŚ WIE CZEMU MAJĄ SŁUŻYĆ NA ULICACH IŁAWY NAMALOWANE ŻÓŁTYM SPRAJEM, ZWŁASZCZA NA SKRZYŻOWANIACH, ZNAKI?
 ZEN
 Piątek 17-08-2007

8533. 
Odnośnie wpisu numer: 8528

Nie jest prawdą, że Polacy kradną samochody - jak twierdzi Olszewski. Samochody kradną złodzieje. Tymczasem na chorobę Olszewskiego
nie ma lekarstwa.
 doktor
 Piątek 17-08-2007

8532. 
Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie dotyczące problematyki wojny, w tym problematyki tarczy antyrakietowej. Spotkanie organizowane jest przez Młodych Socjalistów, którzy po raz pierwszy odwiedzają Iławę.
Co? PACYFIZM - Prezentacja filmów i nie tylko.
Gdzie? Iława, ODK, ul. Skłodowskiej-Curie 26A (osiedle Podleśne).
Kiedy? Najbliższy PONIEDZIAŁEK 20.08.2007 r. START o godz. 17:00.
"...Najpierw będą nas ignorować...
...potem wyśmiewać...
...potem zaczną nas zwalczać...
...a potem zwyciężymy..."
Mahatma Gandhi
Poinformuj o wydarzeniu w Iławie; zaproś znajomych.
Z optymizmem na Was czekamy.
 MS

bartek@tlb.com.pl
 http://www.pacyfizm.pl
 Piątek 17-08-2007

8531. 
Odnośnie wpisu numer: 8529

J-23, czy ty chcesz powiedzieć, że w sądzie i prokuraturze funkcjonuje
New Bolshevia Band?
 Fredek
 Piątek 17-08-2007

8530. 
:-(( ... Dlaczego w ostatnim Kurierze nie znalazła się żadna fotorelacja
z teatrów ulicznych tarki z soboty? Było tylko jedno małe zdjęcie :-((
 Jan
 Piątek 17-08-2007

8529. 
Panie ministrze Ziobro! Dotąd działał mi pan na nerwy... Te pana dziwne usposobienie nie pasowało mi... Nieważne!
W walce z tą całą brunatno-bolszewicką mafią masz pan we mnie kibica.
Zapraszamy gorąco do Iławy, zwłaszcza do budynku prokuratury i sądu.
 J-23
 Czwartek 16-08-2007

8528. 
Odnośnie wpisu numer: 8527

Jarku! Na dudkach się nie znam. Ostatni dudek, którego znałem siedział na kościele. Może ten Dudek piłkarz, co gola łyknął w ciągu minuty, nie rozgrzany wszedł na boisko...? Ale do rzeczy.

Już od dość dawna co jakiś czas napotykam w sieci na komentarze
w których ktoś oznajmia, że "wstydzi się być Polakiem". Cała sprawa
dość dziwnie wygląda, bowiem zgodnie wstydzi się większa grupa osób!
W Kurierze spotykam sugestie, że wstydzi się Leszek Olszewski.

Każdy człowiek zdolny do myślenia refleksyjnego widzi, że wszyscy ci, którzy wstydzą się być Polakami tak naprawdę nie mają za grosz wstydu, bo po takiej deklaracji powinni się ze wstydu spalić. Całkowicie nie mam pojęcia co o tej sprawie myśleć. Czy jest to może jakaś zorganizowana antypolska akcja? Czy może ktoś całkiem przypadkowo zawstydził się i zaraził tym wstydem innych? Obojętnie co by to nie było to bez dwóch zdań mamy do czynienia z Epidemią Wstydu. Pewne jest to, że żaden człowiek honoru i wszyscy wielcy nie wstydzili się swojej narodowości!

Ja jestem gościem mało honorowym i małym, a mimo to swej narodowości się nie wstydzę. Wstydzę się nieraz za swoich ziomków, ale narodowości się nie wstydzę... Pozdrawiam.
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 16-08-2007

8527. 
Odnośnie wpisu numer: 8514

Andrzeju drogi!
Polska przypomina mi... Jerzego Dudka.
Ten bardzo zdolny piłkarz niemal złapał Pana Boga za nogi dostając się
na II bramkarza ekipy galaktycznych gwiazd Realu Madryt. I dostał swą
szansę w meczu z Betisem Sevilla. Wszedł w... 91 minucie (!), by już po jednej minucie (92.) dać się okrutnie zaskoczyć. No i Real przegrał 0:1.
Nic tylko paść na glebę i wyć.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 16-08-2007

8526. 
Odnośnie wpisu numer: 8522

Albo zadluzenie szpitala ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 16-08-2007

8525. 
Odnośnie wpisu numer: 8254

Szczerze Bolo? Lubawa to nie kabaret. Lubawa to skecz. Lubawa
to farsa. Lubawa to tragifarsa. Lubwa to tragedia, a nawet dramat.
 Fredek
 Czwartek 16-08-2007

8524. 
Gdy czytałem w Kurierze na temat popisów krasomówczych Pana Kleiny na sesji w Lubawie, to "boki" rwałem ze śmiechu. Lubawa to kabaret, ha!
 BOLO
 Czwartek 16-08-2007

8523. 
Odnośnie wpisu numer: 8522

Z tego wnioskuję, że starosta Rygielski śladem PiS zabrał się za układy.
To co innego. Jestem za, chociaż przeciw.
 nick
 Czwartek 16-08-2007

8522. 
Odnośnie wpisu numer: 8521

Ten istniejący od wielu wielu lat potworny UKŁAD MAFIJNY w iławskim szpitalu może rozwalić tylko taka zawzięta baba i ostra miotła jak Pani Wiesława Jastrząb z Elbląga. Jest nadzieja! Do boju!
 Socrates
 Czwartek 16-08-2007

8521. 
Odnośnie wpisu numer: 8516 8518 8520

Tak... to prawda. Ja od dawna nie mieszkam już w Elblągu, ale takie
informacje do mnie docierały od znajomych, a na łamach "Dziennika
Elbląskiego", artykuły które wyszukałem (nie ukrywając - w Internecie)
potwierdzają fakt nadchodzącego upadku naszego szpitala w Iławie.
Powiem krótko... Elbląg się bardzo cieszy, że Pani Jastrząb odchodzi...
Jej współpracownicy szczególnie...
Z artykułów, które odnalazłem i mogę przedstawić (zachowałem pare ciekawostek) wynika, że nowa Pani dyrektor zadłużyła szpital miejski
a także inne placówki zanim została dyrektorem szpitala miejskiego
w Elblągu.
No cóż... Nie mamy takiej siły i wpływów, aby liczyć się z nami....
 elbląski iławianin
 Czwartek 16-08-2007

8520. 
Odnośnie wpisu numer: 8516

Z szeregu wielu informacji wynika, że dyrektorem szpitala iławskiego
ma zostać piguła, czyli pielęgniarka z wyższym wykształceniem. Piguła zaordynowana będzie jako antybiotyk na stany zapalne w wąskim gardle finansowym szpitala, pozostałe po ostatniej "ZGODNEJ" (Ola Skubij)
koalicji w powiecie.
Piguła ma niewątpliwe wsparcie w elokwentnym marszałku Żuchowskim, który - co już nie jest tajemnicą - wystartuje z PSL do parlamentu. Jeśli tylko tajny alianz PiS-u z PSL-em przyniesie sukces wyborczy, to Piotr
Żuchowski na 50% zostaje wojewodą.

 Karamba
 Środa 15-08-2007

8519. 
1 Maja (może to z małej teraz piszemy?) teraz jest passe i całe pokolenie wychowane na capstrzykach, 22-lipcach, Rewolucjach Październikowych, nie ma gdzie się podziać, bo defilad brak. Czy była jaka w Iławie? I kto szedł w pierwszych szeregach jakby co...?
Bo gdzie tu chorągiewką pomachać...? Nie każdy lubi mecze. Nie każdy jeździ na pielgrzymki. Samemu przed chałupą toż durnie się wygląda.
 Qba
 Środa 15-08-2007

8518. 
Odnośnie wpisu numer: 8516

Iło, tak to jest pewne, że tak właśnie jest. Pani wyspecjalizowana pielęgniarka Jastrząb chyba jest zasłużoną bardzo dla PSL działaczką, słuzba zdrowia podlega sławnemu wicemarszałkowi z Iławy też z PSL,
a ponieważ iława wicemarszałków ma dwóch, którzy idą ze sobą ręka
w rękę, to załatwili babie mięęęękie lądowanie w Iławie. Co ich pacjenci iławscy obchodzą, kiedy trzeba własnej partyjnej kariery pilnować. Iława ma tak od zawsze, dlatego też droga nr 16 będzie remontowana nie od Kisielic przez Iławę, ale od Ostródy dopiero.
 Piguła
 Środa 15-08-2007

8517. 
Odnośnie wpisu numer: 8514

Szanowny Pan Kleina Andrzej.
Dobry pisanie to sztuka. Pan potrawić, tamten glupi, my oczy w slup postawic, jak on pisać potrawić. My nie chceć czytać jego czytanki,
ale co czytać, jak oni go wpuszczać do Kuriera.
 duch
 Środa 15-08-2007

8516. 
Odnośnie wpisu numer: 8462

Przedstawił Pan ciekawe wieści z Elbląga.
Obawiam się, że z nową panią dyrektor w iławskim szpitalu może być tak jak kiedyś z nowym burmistrzem Iławy, który zawitał z odległej Lubawy. Nikt nie zastanowił się dlaczego tam już go nie chcieli.
Kilku prominentów chciało odegrać się na A. Żylińskim i... wypromowali Maśkiewicza. Obawiam, się że z dyrektorem szpitala jest podobnie. Ktoś nie lubi Ramela, to trzeba go załatwić. Pan starosta postawił chyba sobie za punkt honoru wymienić dyrektora w szpitalu.
Może zastanówmy się, dlaczego z podobno świetnie zarządzanego szpitala w Elblągu odchodzi rewelacyjna pani dyrektor? Odchodzi z Elbląga na dodatek na prowincję! Czyżby tak bardzo chciała ratować iławian? A może już mają w Elblągu dosyć wyjątkowo aroganckiej i despotycznej dyrektor? Może to jej zarządzanie szpitalem elbląskim
nie było takie dobre?
Niestety obawiam się, że zmiany te nie przysłużą się poprawie wizerunku szpitala. Nie tędy droga Panie starosto! Myślę, że obecny zarząd powiatu załatwia tą zmianą swoje osobiste porachunki.
I jeszcze tak na marginesie... Znowu przekonałam się, że nauczyciele powinni jednak zostać w szkole i nie powinni zajmować się rządzeniem.
 iła
 Wtorek 14-08-2007

8515. 
SMUTNA WIGILIA ŚWIĘTA ŻOŁNIERSKIEGO.
Dziś w Afganistanie zginął pierwszy polski żołnierz misji specjalnej.
Młody ppor Krukowski. Misję zakontraktowało SLD, a PiS kontynuuje krwawą wyprawę w celu "wzmacniania obronności kraju".
 nick
 Wtorek 14-08-2007

8514. 
Droga Pana Jarka Synowiec!
Ja musiała to pedzieć, bo ja mocno przeżywać, że pana Olszewska głupota duża pisać. Ona pisać z taką jadą zawziętą, że polaki to nic
nie warta. To być pana Jarka nie rozumne. Mawa wiela wad, ale pana Olszewska ma wada podstawowa: mała rozumność. On generalia prawić na jednostkowa przykłada. To miec aporia. On mówić ciągła o nasza polaka: nietolerancja, chamstwo, głupota licha kultura. Toć to chore
co on gadać. Polaka zawsze była oaza tolerancja. Jak arianie były prześladowane, to gdzie się one schroniła. W Polska się ona schroniła.
A Żydy, gdzie była ichniejsza diaspora największejsza? W Polska. Ona, czyli Olszewska o różnica cywilizacja mówić, toć to poroniona pomysła. Ma mała wiedza Olszewska bardzo mała, i mała zmyślność analityczna
i dlatego ona bełkotać, coby wyglądać uczenie.
Pana Jarka, daj Pana na nią baczenie. Bo ona wykazywać antypolonizm. Ja tak nie chcieć mocno. A jak by Pan więcej chcieć, to ja dać.
Ukłona.
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 14-08-2007

8513. 
Kurier wyjątkowo ukazał się już dziś, we wtorek, ponieważ środa jest dniem wolnym.
 Modero Kuriero

nki@nki.pl
 WTOREK, Poniedziałek 13-08-2007

8512. 
Dobre informacje dla pracowników zakładów meblarskich w Iławie.
Szynaka bierze spółki pionu "skrzyniowego", to już wiemy wszyscy.
A spółki tzw. "tapicerowane" wykupią Katowickie Zakłady Meblowe.
 informator
 Poniedziałek 13-08-2007

8511. 
Odnośnie wpisu numer: 8510

Na cholerę tyle szumu o czerwone cabrio, które jeździ po ulicach Iławy.
Jak kogoś przejedzie i uśmierci, to policja sie zainteresuje, spisze co trzeba, poszuka świadków, oskarży i wyda nakaz aresztowania do prokuratury. Potem będzie długi proces, zmiany adwokatów, chłopcy pewno nieletni, wypowie sie psycholog (typu pewna pani), orzekną biegli
i wyrok w zawieszeniu. Trzeba tyle rabanu? Niech chłopaczki poszaleją.
 smarowóz
 Poniedziałek 13-08-2007

8510. 
Odnośnie wpisu numer: 8509

Widziałem jak dupki z bolida świczyli się na alei przy osiedlu słonecznym naprzeciwko nowego... cmentarza. Gdyby na nich popadło - to mieliby blisko do komnat, gdzie układają kości w czterech dechach.
 Cosa Nostra
 Poniedziałek 13-08-2007

8509. 
Odnośnie wpisu numer: 8507

Ilawa duza nie jest. Bolid pewnie mozna spotkac albo w okolicach plaz jak jest cieplo, bo szpanersko jest pokazac sie takim autkiem. ;-) Kolo dzikiej zawsze kreca sie auta w ta i tamta. Na ul. Kajki polozyli "spiacych policjantow" juz dawno, wiec sobie tam bolidzik nie rozwinie predkosci.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 13-08-2007

8508. 
Odnośnie wpisu numer: 8506

Produkuje sie, bo Ty tego nie robisz kimkolwiek jestes....
Hmmmmm, ech ta "emeryturka" ;-) Od lizakow wole cukierki nadziewane
likierkiem ;-)
Nie wiem czego zazdroscisz - czy emeryturki, czy tych lizakow? A moze cukierkow, a moze wolnego czasu? Choc jak widze wolny czas tez masz,
ze mnie tak namietnie czytasz ;-)
 rudy wiewior
 Poniedziałek 13-08-2007

8507. 
Odnośnie wpisu numer: 8503

Do rudego wiewóra.
Tym bardziej trzeba go dopaść jak psa, zanim on kogoś zabije. Szkoda
mi ich, gdyż naszą policję, to o kant dupy walnąć. Szkoda mi ich, gdyż
bez współpracowników (ormowców ) padną. Mam nadzieję, że jak PiS
umocni się, a PO pozwoli, to będzie nawrót do utajnionej gwardii władzy
ludowej, słynnego ormo, czyli Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.
 bolo-tw
 Poniedziałek 13-08-2007

8506. 
Odnośnie wpisu numer: 8504

Rudy, co ty sie tak ostatnio produkujesz?
Nudzi ci się okropnie na tej mundurowej emeryturce? A może byś tak po staremu poszlifował chodniki i krawężniki? Albo parkingów też popilnował? Oczywiscie gratis. Bo emeryturę masz godziwą no i dostałeś zgodę na kupno lizaków za podwyżkę.
 Twój Ulubieniec
 Poniedziałek 13-08-2007

8505. 
Odnośnie wpisu numer: 8504

Eeeeeee... Myslem, ze zastrzelisz mnie czyms w rodzaju "na parkingach bylo sporo autoobusow z niemieckimi rejestracjami oraz ogolnopolskimi, tlumy byly na imprezie jakich wczesniej nie widzialem, jezyk angielski slyszalem non stop, a w hotelach az brakowalo miejsc dla turystow",
a Ty tylko strzelasz z pistoletu na wode...
Na przykład w Krakowie nie slyszeli w zyciu o naszej Zlotej Tarce. ;-)
A w Warszawie zapominaja o niej ;-)
 rudy wiewior
 Poniedziałek 13-08-2007

8504. 
Odnośnie wpisu numer: 8497

Kto twierdzi, że na Tarce byli tylko sami mieszkańcy Iławy a turystów było mało - jest w błędzie. Wystarczyło przejść się na okoliczne parkingi, np. ten koło ratusza i kina - masa samochodów spoza województwa,
w tym także niemieckie. Sam słyszałem kilkanascie razy język angielski
w amfiteatrze.
Oczywiście zawsze można powiedzieć, że mało, że źle, że mogłoby być lepiej, że to, że tamto... Krytykować łatwo. Zrobić coś sensownego już trudniej.
 Jan
 Poniedziałek 13-08-2007

8503. 
Odnośnie wpisu numer: 8499

Moze drogowcy sie postarali i pieknie zalatali wszystkie nierownosci, wiec teraz bolid sunie jak po szynach... ;) Myslisz, ze drogowka wie co smiga w ich rejonie. A moze to synalek jakiegos bogacza i przymykaja oczy?
 rudy wiewior
 Poniedziałek 13-08-2007

8502. 
Odnośnie wpisu numer: 8500

Wszakże nie wszytko, że ten pan urodził się w Lubawie, przecież może być przypadek, jakich wiele.
Czego ten pan dokonał w swoim życiu? Jakie ma osiągnięcia zawodowe? Nas to interesuje. Ze strony interenetowej sejmu wynika, że on był tylko aktywny politycznie, a takich w naszym kraju jest na pęczki, szczególnie ostatnie 15 lat.
 Filomaci
 Poniedziałek 13-08-2007

8501. 
PODZIĘKOWANIE.
Dziękuję panu doktorowi Stanisławowi GRALOWI i załodze pogotowia za sprawną pomoc (zszycie rany) w sobotę 12 sierpnia o godz. 19 w Suszu.
 pacjent
 Niedziela 12-08-2007

8500. 
Odnośnie wpisu numer: 8498

Fakt! Z Lubawy pochodzi poseł Antoni Mężydło!
Wielu było chętnychdo sejmu, wielu: Józef Blank, Zygmunt Kasprowicz,
Wiesława Standara (kuzynka Adama Żylińskiego).
Kiedyś była posłanką, zapomniałem nazwisko, pracowała w LZKT. Nikt jej nie słyszał, nawet w kolejce za wędliną, żeby coś mówiła. W sejmie tylko pobierała tlen, szmal i podnosiła rękę.
 Qba
 Niedziela 12-08-2007

8499. 
Drogówka iławska do dzieła!
Po ulicach Iławy z prędkością bolida jeździ dwu-osobowy, odkryty,
czerwony cabriolet. W pewnym momencie dwaj durnie, co prowadzą
ten bolid, próbowali wspiąć się na tylne koła, jednak im nie wyszło.
Pewno chcielibyście, aby ich na patelni wam zanieść?
 ORMOWIEC
 Niedziela 12-08-2007

8498. 
Odnośnie wpisu numer: 8489

Z listy posłów w Sejmie wynika, że z Lubawy pochodzi Pan poseł
Antoni Mężydło z PiS.
 lech
 http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/229.htm
 Niedziela 12-08-2007

8497. 
Odnośnie wpisu numer: 8495

No nie zartuj sobie...
Powiedz mi ile ludzi mieszka w Ilawie? A teraz powiedz mi ile miejsc liczy sobie amfiteatr? Szacuje, ze Zlota Tarka to impreza lokalna, nawet bardzo lokalna a nie krajowa czy nawet wojewodzka, gdyz wiekszosc ludzi, ktorzy przyszli na nia, to ilawiacy i okoliczni mieszkancy... Nie mow mi, ze bylo tak duzo ludzi. Wszyscy, ktorzy przyjechali z daleka to raczej wykonawcy a nie turysci.
 rudy wiewior
 Niedziela 12-08-2007

8496. 
Odnośnie wpisu numer: 8492

Do szanownej Pani Krystyny Jaworowicz.
Poziom internetowej dysputy podniósł się znacznie, odkąd na forum pojawił się Andrzej Kleina z Lubawy, choć domorosły, ale z talentem publicysta Kuriera.
 owidiusz
 Niedziela 12-08-2007

8495. 
Odnośnie wpisu numer: 8484

Do rudego wiewióra.
Co do Złotej Tarki - ja byłem wczoraj w amfiteatrze. Jeszcze przed tym,
jak przestali wpuszczać ludzi, bo skończyło się miejsce i bilety. Więc nie
mów, że Tarka nie jest rozpromowana. Ona ma swój prestiż! Aż miło!
 samsonite
 Niedziela 12-08-2007

8494. 
Odnośnie wpisu numer: 8490

Ostróda mogłaby się wiele nauczyć od Iławy jeżeli chodzi o promocję.
To my mieliśmy tvn, my zapchaliśmy w długi majowy weekend dziennik
wkładką o pojezierzu, my inwestujemy w internet!
A Ostróda? Tonie w długach :) Chcecie polemizować? Proszę o fakty!
 samsonite
 Niedziela 12-08-2007

8493. 
IŁAWA RZĄDZI W OLSZTYNIE.
Piłkarze Łukasz Suchocki, Grzegorz Sobiech, Tomasz Zakierski,
Jarosław Rzeźnikiewicz. Wszyscy z Iławy.
 BOLO
 Niedziela 12-08-2007

8492. 
Gratuluję internetowej społeczności Kuriera dostrzegalnego podniesienia poziomu wpisów. Brawo panowie i panie!
 Krystyna Jaworowicz
 Warszawa, Niedziela 12-08-2007

8491. 
Odnośnie wpisu numer: 8486

Jak na razie wylądowała tu niemiecka grupa VESCO, która wykupiła padający na pysk i dziecinnie zarządzany CAMPUS posła Liska. Ha!
 fanfantulipanx
 Niedziela 12-08-2007

8490. 
Odnośnie wpisu numer: 8484 8480

A propos wiadomości o Tarce. Dziękuję wiewiórowi. Właśnie, turyści z kasą oraz nowi pojawiają sie z dużych miast a informację czerpią z prasy ogólonpolskiej, a nie tylko z lokalnej. I myślę, że mało kto w kraju czyta Kurier Iławski lub Gazetę Olsztyńską.
Życzę na przyszłość lepszych "układów" z TV-komercyjną lub publiczną oraz innymi mediami. Iława jest naprawdę bardzo mało promowana i kiepsko - w porównaniu do miast jak Ostróda, Ełk lub Mrągowo.
 ja
 Niedziela 12-08-2007

8489. 
Odnośnie wpisu numer: 8486

Do Pana Kleiny wezwanie.
Wobec nieuchronności wyborów do parlamentu, należy nam, ziomkom
tej ziemi, pomyśleć o kandydacie na posła. Nie pomnę, by kiedykolwiek Ziemię Lubawską reprezentowano w sejmie. Słusznie uważam, że do nas ludzi "tej Ziemi" zależy zabranie głosu.
Lubawszczyzna w swej historycznej przeszłości miała i ma ludzi prawych
i godnych poselstwa, ludzi którzy oddali życie za polskość. Musimy więc takich wydobyć i odpowiednio zareklamować i... zagłosować.
 owidiusz
 Niedziela 12-08-2007

8488. 
Odnośnie wpisu numer: 8487

PANIE NACZELNY! DOGORYWAJĄCY ZWIERZ (LEPPER) W OSTANIEJ CHWILI ŻYCIA RZUCA SIE NA SWEGO OPRAWCĘ... TO PRZYGRYWKA
DO SPRAW, KTÓRE PRZED NAMI.
A LEPPER, CÓŻ ON MOŻE ZROBIĆ WOBEC PEWNYCH ŻRÓDEŁ, JAKIE
SĄ W POSIADANIU AGENTURY WYWIADU.
NAGŁE LECZENIE, NAGŁE OPERACJĘ, TEN CIĘŻKI STAN ZDROWIA NA DZIEŃ PO POWAŻNEJ OPERACJI I TEN WYWIAD W SOBOTĘ PRZY NORMALNYM STANIE ZDROWIA JEST - GRUBĄ MISTYFIKACJĄ.
 ADMIRAŁ
 Niedziela 12-08-2007

8487. 
„Kilka minut po godz. 21 w sobotę do posiadłości Andrzeja Leppera
w Zielnowie (Zachodniopomorskie) przybył przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Warszawie, aby odebrać zeznania szefa Samoobrony
na temat przecieku dotyczącego akcji przygotowywanej przez CBA
w ministerstwie rolnictwa.

Po kwadransie prokurator opuścił posesję Leppera, który odmówił składania wyjaśnień łamiąc w ten sposób umowę, że jeszcze w sobotę spotka się z prokuratorem. Według naszego źródła prokurator negocjował z Lepperem możliwość przesłuchania w niedzielę rano.

Po godz. 22 Lepper powiedział w TVN24, że umówił się na przesłuchanie
w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie w niedzielę o godz 9:00. "Nie zgadzam się na przesłuchiwanie o tak późnej porze, byliśmy umówieni między godz. 18 a 19. Co to, już w Polsce nie ma samolotów, żeby nie mogli do mnie przylecieć na czas" - pytał Lepper.

Kilka minut po 21 dziennikarzy pilnujących obu bram wjazdowych do posiadłości Leppera zelektryzowało pojawienie się dwóch aut - Passata na warszawskich numerach z prokuratorem i kierowcą w środku oraz Daewoo na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Samochody wjechały bocznym wejściem, jeden z nich uszkodził sobie zderzak.

Na oczekujących w ciemności pod posesją Leppera dziennikarzy
z pobliskich krzaków poleciały bryły błota.

Na sobotniej konferencji Andrzej Lepper poinformował m.in., że to minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ostrzegł go o przygotowywanej przez CBA akcji w ministerstwie rolnictwa. Prokurator Krajowy Dariusz Barski
w sobotę wezwał Andrzeja Leppera do złożenia zeznań na ten temat. Lepper powiedział, że może to zrobić wyłącznie u siebie w domu, ze względu na zły stan zdrowia”.

* * *

Czy to się dzieje naprawdę...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?...?
 Jarosław Synowiec (z serwisu Polskiej Agencji Prasowej)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Niedziela 12-08-2007

8486. 
Chcę przypomnieć kilka plam atramentowych, czyli wypowiedzi posła rodem z Ziemi Iławskiej, Krzysztofa Liska.

„Poseł nie jest władcą” – stwierdził kilka dni po wyborach Krzysztof Lisek, naszego domowego chowu świeżo wybrany poseł, w rozmowie z Jarkiem Synowcem i Andrzejem Kleina.

I mówił dalej: „Sprawy lokalne zależą dzisiaj w Polsce głównie od władz samorządowych. Zadaniem posła jest wspierać lokalne inicjatywy. Jeżeli władze samorządowe Lubawy czy Zalewa zwrócą się do mnie z prośbą
o pomoc, to na pewno nie odmówię”.

Pytanie mamy więc dalej zasadnicze do bossów władz samorządowych.
O poparcie dla jakich własnych, lokalnych inicjatyw do posła Liska wystąpiliście? Jakimi problemami go zarzuciliście i molestowaliście?
Czego sami, bez pomocy zewnętrznej posła, ugrać nie mogliście?

Zapraszam do szerszej lektury w odnośniku.
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1830&show=opinie
 Sobota 11-08-2007

8485. 
Odnośnie wpisu numer: 8406 8389

Ty, a to bylo sprostowanie czy zwykly list?
Istnieje cos takiego jak konwersacja - niewazne, ze listowna.
Coz za problem odpisac ponownie na to, co napisal Pan red. nacz. Jaroslaw Synowiec? Jak juz podjelo sie ta rekawice, to nie mozna zrezygnowac. "Prawdziwych facetow poznaje sie nie po tym jak zaczynaja, tylko jak koncza" ;)
 rudy wiewior
 Sobota 11-08-2007

8484. 
Odnośnie wpisu numer: 8480

Zapytam krotko:
Czy ktos bedac w Toruniu albo w Bydgoszczy dowie sie o Zlotej Tarce?
Nie wspomne tu juz o Warszawie lub blizej lezacej miejscowosci co sie nazywa Ciechanow.
 rudy wiewior
 Sobota 11-08-2007

8483. 
Słowo do magistrackich troli.
Andrzej Kleina jest dla was zmorą.
Otwiera ludziom oczy, budzi z letargu kłamstw.
Macie z nim bardzo poważny problem...
Jest całkowicie niezależny od was.
Pod każdym względem.
Bójcie się.
 BOLO
 Sobota 11-08-2007

8482. 
Odnośnie wpisu numer: 8480

"W takiej ciszy... tak ucha natężam ciekawie", że...nic nie słyszę.
 owidiusz
 Sobota 11-08-2007

8481. 
Odnośnie wpisu numer: 8406 8436

Nie chce mi się z tobą gadać.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Sobota 11-08-2007

8480. 
Odnośnie wpisu numer: 8469

Przejrzałem.
W "Olsztyńskiej" widzę prawie całą stronę o naszej Złotej Tarce w Iławie.
A "Wyborcza" mnie nie interesuje, bo nie liczy się w regionie.
Widzę pełno informacji w internecie. Widzę dwie duże strony w Kurierze.
Widzę wrzutki w telewizji. Słyszę reklamówki w Radiu Olsztyn. I mało...?
 kulturalny
 http://www.zlotatarka.pl
 Sobota 11-08-2007

8479. 
Amerykanie znieśli wizy dla Polaków!!!
Na razie tylko na trasie Irak-Afganistan.
 :)
 Piątek 10-08-2007

8478. 
A w niedzielę na terenie Kałdun, Gromot i Ławic odbędą się uzupełniajace wybory po Utracjuszu Narcyzjuszu I.
Narcyzjusz I, były radny gminy upewniwszy się, że jest w stanie upojenia alkoholowego, zdał mandat na ręce Harmaty I.
Kolejni kandydaci szykują się ostro do wyborów. Na argumenty. Który więcej wina, napitku i żarła postawi oraz zapewni dowóz do urny, ten bedzie radnym i zasili intelektualnie grono radnych Pana wójta.
 ORMOWIEC
 Piątek 10-08-2007

8477. 
Odnośnie wpisu numer: 8476

Co Qba, chciałoby się być qqłką, co...?
 Fredek
 Piątek 10-08-2007

8476. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

Panie, co mnie tam cudze ptaszki. Mój ptaszek jest takim dżentelmenem że jak go nie proszą, to na siłę do żadnego gniazdka nie wparuje.
 Qba
 Piątek 10-08-2007

8475. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

Ptasznik jest The Best, ponieważ:
1. Jest iławianinem.
2. Zna płynnie język angielski.
3. Jest europejczykiem i światowcem.
4. Jest facetem o wysokiej kulturze osobistej.
5. Jest rynkowym liberałem i należy do Platformy Obywatelskiej.
 wyborca
 Piątek 10-08-2007

8474. 
Tak dziwnie sklada się, że kiedy starosta Rygielski chce zmian i miesza, jest bunt. Nie dajcie się lekarze!
 Nikuś
 Piątek 10-08-2007

8473. 
Odnośnie wpisu numer: 8471

1. Fajny Ptaszek.
2. Fajny Ptaszek.
3. Fajny Ptaszek.
4. Fajny Ptaszek.
5. Fajny Ptaszek.
Więcej na razie nie napiszę, bo się wstydzę tak bezwstydnie kadzić...
 czytelnik
 Piątek 10-08-2007

8472. 
Ogromna prosba do organizatorów!
Złóżcie ten namiot na dzikiej plaży, joooooo? Dajcie taką imprezę co
była pierwszy raz! Pod namiotem nie ma ludzi. Czyli nie ma zabawy.
Nie widzicie tego?
 stokrotka

stokrotka1-91@o2.pl
 Piątek 10-08-2007

8471. 
Rozluźnijcie się obywatele i obywatelki.
Proponuję zabawę w Ptasznika. Wymieńcie przeto 5 powodów ważnych,
dla których burmistrz Ptasznik jest The Best.
I myślcie już o pośle Lisku... Tylko na razie na jego temat wstrzymajcie odddech... Tylko myślcie...
 Andrzej Kleina

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Piątek 10-08-2007

8470. 
AMATORSKA LIGA KOSZYKÓWKI W NOWYM MIEŚCIE.
Trwa rekrutacja drużyn amatorskiej Ligi Koszykówki w Nowym Mieście L. Mecze będą się odbywać w MOSiR-rze. Mile widziane drużyny też spoza powiatu nowomiejskiego. Start 20 października. Drużyny można zgłaszać pod adresem: http://www.basketinfo.pl/nlk/zglos.php
 Marcin Michalski

marcin.michalski@powiat-ilawski.pl
 Starostwo Powiatowe w Iławie, Piątek 10-08-2007

8469. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Do "kulturalnego".
To proszę przejrzyj dzisiejszy dodatek do Wyborczej oraz Olszyńską.
Jest pełno informacji o Ostródzie i innych imprezach w wojewodztwie.
Słowa nie ma o Iławie.
 Ja
 Piątek 10-08-2007

8468. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Wchodze na glowna strone Ilawy (www.ilawa.pl) i co widze? Przypatruje
sie i wszystko statyczne jakies, takie nijakie... Oooooo zobaczylem maly
banner na dole strony. Choc trudno to nazwac dolem strony, bo jak ktos
ma rozdzielczosc mniejsza niz moja, to moze nawet w ogole tego banera nie zauwazyc.
Hm, nie ma w tym nic kreatywnego i z reklama ma nie wiele wspolnego. Okreslilbym, ze to "cos" ma charakter informacyjny, a nie reklamowy...
W czyim interesie powinno byc, zeby promowac miasto i by przyjechalo do Ilawy jak najwiecej turystow i zostawili tu swoje pieniadze?
 rudy wiewior
 http://www.ilawa.pl
 Piątek 10-08-2007

8467. 
Odnośnie wpisu numer: 8465

Popieram wpis 8465. Informacja jest. Trzeba troszeczkę się wysilić. Internet, portale, media papierowe, radio (nawet RMF FM), plakaty.
Dla chcącego nic trudnego.
 Jan
 Piątek 10-08-2007

8466. 
Odnośnie wpisu numer: 8462

Troszkę zajęła mi czasu weryfikacja tekstu, ale może faktycznie na podstawie takich artykułów ukazujących się w prasie lokalnej, czyli "Dzienniku Elbląskim", może warto jest sprawdzić kto będzie rządził iławskim szpitalem i zrobić małe rozeznanie w sytuacji. Oto kolejny
artykuł z 2005 roku.

"(...) Od wczoraj trwa akcja protestacyjna w elbląskim szpitalu miejskim. Komitet protestacyjny oflagował budynek, ale lekarze i pielęgniarki póki co, nie odejdą od łóżek pacjentów. Przyczyną trwającego od kilku miesięcy konfliktu jest osoba pełniącej obowiązki dyrektora placówki Wiesławy Jastrząb.
Rozmowy między komitetem protestacyjnym, a prezydentem Elbląga dotyczące obsadzenia tego stanowiska, choć prowadzone od kilku miesięcy, nie przyniosły rezultatów.
- Akcja protestacyjna będzie trwała aż do skutku - zapowiada Mirosław Kozłowski, mediator. - Prezydent przyznał nam rację, że osoba pełniąca obowiązki dyrektora placówki nie sprawdziła się. Wskazuje również fakt, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku szpital został zadłużony na około 500 tys. złotych. Mimo to, prezydent nie odwołał pani Jastrząb
z pełnionej funkcji (...)".

A może to tylko szukanie igły w stogu siana... Nie wiem.
 elbląski iławianin
 Piątek 10-08-2007

8465. 
Odnośnie wpisu numer: 8464 8463 8461

Jest pełno informacji na temat Złotej Tarki.
Są plakaty po całym mieście w tablicach ICK. Dużo informacji w Kurierze. Są specjalne audycje w Radiu Olsztyn, które to podczas najciekawszych imprez przeprowadzi specjalne relacje na żywo.
Ponadto wystarczy też byle jaka wyszukiwarka, by na hasło "Złota Tarka" wyskoczyła witryna firmowa tej imprezy. Wystarczy chcieć, nie narzekać.
 kulturalny
 http://www.zlotatarka.pl
 Piątek 10-08-2007

8464. 
Odnośnie wpisu numer: 8461

W zeszlym tygodniu zastanawialem sie kiedy jest Zlota Tarka w Ilawie
i czy w ogole bedzie, bo jakos "ciemno wszedzie, glucho wszedzie, co
to będzie, co to będzie...?".
 rudy wiewior
 Piątek 10-08-2007

8463. 
Ktoś wie coś o teatrach ulicznych, które w sobotę mają być w Iławie?
 zainteresowany
 Piątek 10-08-2007

8462. 
Odnośnie wpisu numer: 8459

Szanowny Panie Jarku, prosił Pan o fakty. Poszperałem i przedstawiam 2005 rok. Oficjalne, żeby nie było. Każdy ma do nich dostęp...

„Lekarze ze szpitala miejskiego w Elblągu czują się zastraszani i szantażowani. Czy to cena, jaką płacą za nieujawnioną jeszcze publicznie wizję przyszłości placówki?
Przyszłość szpitala miejskiego w Elblągu wciąż jest jedną wielką niewiadomą. „Pomysł na szpital” radni mieli poznać podczas wrześniowej sesji. Tak się nie stało. Dyrektorka poprosiła o przedłużenie tego terminu. Teraz elbląskiemu szpitalowi najbardziej potrzebny jest spokój. Ale spokoju w nim nie ma (...)
Powodem wystąpienia lekarzy, w tym większości ordynatorów do prezydenta są, jak napisali, „niedopuszczalne praktyki stosowane przez dyrekcję wobec pracowników”.
— Jesteśmy zastraszani i szantażowani pozbawieniem pracy, rozmowy z nami w sprawie nowych warunków zatrudnienia prowadzone są w sposób poniżający naszą godność — czytamy m. in. w piśmie do prezydenta. (...)
Wiesława Jastrząb, dyrektorka szpitala miejskiego twierdzi, że nowe związki działają nieprawnie. Według niej, lekarze, którzy nie są etatowymi pracownikami szpitala (obaj szefowie związku mają własne firmy i są na kontraktach) nie mogą prowadzić działalności związkowej (...)
— Już od dłuższego czasu pukamy do bram miasta, ale coraz częściej odnosimy wrażenie, że bijemy głową w mur — przyznaje Waldemar Bieniek. — Nam naprawdę chodzi o interes szpitala. Ale chyba inaczej go postrzegamy, niż pani dyrektor.
Mariusz Ślusarczyk boi się też o byt swojego oddziału. Dyrektorka odebrała mu ponad 3 tysiące punktów miesięcznie i przyznała ortopedii.
— To prawda, że w pierwszych miesiącach roku nigdy nie wypracowujemy przyznanych nam limitów — przyznaje Mariusz Ślusarczyk. — To czas przeziębień i często się zdarza, że nawet planowe zabiegi musimy przekładać. Ale potem przychodzą miesiące letnie i zawsze tych punktów zaczyna nam brakować. Tak się stało i tym razem. Mamy już wypracowane duże nadlimity. Ale na przyszły rok nie będziemy mogli wystąpić o wyższy kontrakt, bo byśmy się jako szpital ośmieszyli. Skoro wewnętrznie oddziałowi zabierane są punkty, to może oznaczać tylko jedno — że ich nie potrzebuje… tym sposobem sami na siebie zastawiliśmy pułapkę...”.

To oficjalne artykuły ukazujące się w „Dzienniku Elbląskim”.
 elbląski iławianin
 Piątek 10-08-2007

8461. 
"GRATULACJE" DLA DZIAŁU PROMOCJI MIASTA IŁAWY.
Bardzo "gratuluję", że nie informujecie żadnych regionalnych mediów (np. Radia Olsztyn, Gazety Wyborczej, Gazety Olsztyńskiej i innych) o tym co się dzieje w miescie. Nie ma żadnej zachęty dla turystów o Złotej Tarce, o imprezach towarzyszących...
BRAWO, TAK TRZYMAĆ... PO CO NAM OBCY W MIEŚCIE... TYLKO Z NIMI KŁOPOT...
PS. To moje refleksje po dzisiejszym piątkowym poranku - audycji Radia Olsztyn i prasówce.

 JA
 Piątek 10-08-2007

8460. 
Odnośnie wpisu numer: 8454 8451

Pan Zawadzki z tego co wiem wygrał konkurs w którym Ty nie miałeś prawdopodobnie możliwości wpływania na decyzję.
W wyborach parlamentarnych (samorządowych) kto chce może oddać głos, lecz większość rezygnuje. Ci, co zdecydują się pójść na wybory, zwykle dokonują złego wyboru. Za mojego długiego życia nie znalazłem się w sytuacji gdy społeczeństwo było zadowolone z władzy. Najbardziej niezadowoleni są ci, którzy nie głosowali.
Być może komisja mogła wybrać lepiej, ale nie nam to oceniać na podstawie plotek autorstwa zawiedzionych kandydatów. Udało mi się porozmawiać z panią, która przesłuchiwała kandydatów. W jej opinii kandydaci byli tak różni, że wybór był naprawdę trudny. Twierdzi ona,
że nie ma mowy o układach, gdyż Zawadzki jest nadzieją na prawidłowe działanie spółdzielni.
Podobno są zastrzeżenia do przewodniczącego rady nadzorczej, lecz
nie znam szczegółów.
 idb
 Piątek 10-08-2007

8459. 
Odnośnie wpisu numer: 8456 8458

Do elbląskiego iławianina.
Cytuję:
"(...) Pani Jastrząb... Nowa siła destrukcji nadchodzi. Współczuję".
Koniec cytatu.
Ty nie współczuj, tylko wyjaśnij na czym ma polegać ta destrukcja.
Podaj jakieś przykłady. Rzuć kilka źródeł. Ujawnij skrawek faktów.
Wybacz, ale na razie przypominasz pierdzenie w autobusie.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 09-08-2007

8458. 
Odnośnie wpisu numer: 8456

To proste... Pochodzę z Elblaga, długo tam mieszkałem, a teraz życie mnie poprowadziło tu - do Iławy... i tyle.
 elblążanin/iławianin
 Czwartek 09-08-2007

8456. 
Gratulacje dla Iławy za nowego dyrektora szpitala, hehehe.
Pani Jastrząb... Nowa siła destrukcji nadchodzi. Współczuję.
 elblążanin
 Czwartek 09-08-2007
Odp. 
Wybacz, że jestem wścibski, ale taką mam robotę.
Jak to się dzieje elblążaninie, że nawijasz z Iławy,
a przedstawiasz się jako ktoś z Elbląga, co...?
 moderator
 Czwartek 09-08-2007

8455. 
LISTY DO REDAKCJI KURIERA.
--> o. Damian Dybała
--> Krzysztof Zięba
--> Wojciech Kaniuka
 redakcja
 http://www.nki.pl/news.php?id=1844&show=opinie
 Czwartek 09-08-2007

8454. 
Odnośnie wpisu numer: 8451

Do "idb". Jeśli nie widzisz patologii, nie wychylaj się z dyskusją. Ciekawa sprawa - nie powiem tak o większości - że gros ludzi emerytów ze służb, (co nie oznacza SB - a MO, policji, WP) obejmuje dalej dziś stanowiska
na zlecenie, a nawet umowę o pracę.
Odpowiedz czym zasłużył sie pan policjant (nie milicjant - jak rzeczesz), że został prezesem spółdzielni?! Układem proszę pana!!! Zaś są uklady różne, ale nie czas na wykład...
Bo nie wierzę, że nie ma od niego o głowę lepszych osób w zarządzaniu spółdzielczą masą, inaczej mówiąc - zasobami mieszkaniowymi.
 nick
 Czwartek 09-08-2007

8453. 
Odnośnie wpisu numer: 8443

Broni nie wydaja, ale za to "ucza" strzelac w wojsku. Policjanci tez nie proznuja "cwiczac" a kazdy naboj jest na wage zlota... i tylko przestepcy naboi nie oszczedzaja.
Nie wiem czy "wypadkow" smiertelnych od postrzelen byloby mniej, ale
na pewno "zamierzonych" zabojstw wiecej gdyby ludzie, ktorzy kupuja prawka korzytali z broni, bo oni nie mysla...
 rudy wiewior
 Czwartek 09-08-2007

8452. 
Odnośnie wpisu numer: 8446 8448

Nie ma tu miejsca na plakanie, ani zarty. Spot nie jest skierowany ani
do mnie ani do Ciebie, o ile nie posiadasz zadnej firmy tak jak ja. Spot skierowany jest do firmy, ktore poszukuja nowych terenow, lokalizacji
do inwestycji.
Ludzie troche wyobrazni! Moze spot nie jest wykonany z nie wiadomo jakim polotem ale za te pieniadze, ktore zostal zrobiony to i tak pewnie niezle. Nie krytykujcie, ze ktos cos w ogole robi. Wyjdzie naprzeciw i sami wymyslcie cos lepszego i sami zaoferujcie swoj pomysl (mozna nawet go sprzedac).
Maly zart: IKEA sie nie wybuduje, bo na poczatku spotu pan Ambroziak zaoferowal za malo miejsca ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 09-08-2007

8451. 
Odnośnie wpisu numer: 8360 8361

1. Z tego, co mnie wiadomo, nowy prezes Spółdzielni Mieszkaniowej
"Przyszłość" był policjanem, nie milicjantem, a tym bardziej SB-kiem.
Z czego wynika złośliwość tego rodzaju wpisów? Czyżby niespełnione nadzieje...?
2. Nie narzekajmy na nasze iławskie spółdzielnie, nie są takie złe. A to,
że w "Fakcie" coś napisali o spółdzielniach w całym kraju, nie musi się to do naszych odnosić. Ja osobiście mam do czynienia ze spółdzielnią w dużym mieście(posiadam tam mieszkanie). Procedury i obsługa - horror.
U nas jest znacznie sympatyczniej, a jestem członkiem SM "Praca" i SM "Przyszłość".
Hmm... Jedynym mankamentem jest dla mnie smród dymu papierosowego z którym mamy do czynienia tuż po otwarciu drzwi przy ul. Okulickiego (SM "Praca"). Podobne doznania miałem zwierając umowę na kupno mieszkania za prezesury Pana nomen omen Romana Maśkiewicza w SM "Przyszłość", który podpisując umowę dmuchał mi dymem w twarz.
 idb
 Czwartek 09-08-2007

8449. 
Jak to się stało, że siatkarski memoriał im. Huberta Wagnera w tym roku nie jest rozgrywany w Iławie?
 zdziwiony
 Środa 08-08-2007

8448. 
Odnośnie wpisu numer: 8446

Nie znasz się Ania na promocji.
To wielostronna i starannie przemyślana oferta skierowana do bogatych kolejarzy, żeglarzy i zielarzy. Wyraźnie w niej widać, że mamy ładne torowiska, dużo miejsca dla wyścigów żeglarskich i jeszcze więcej dla zielarzy, którzy na tym rozległym pastwisku mogą zbieralnictwem ziół
się zajmować, suszyć je i do Herbapolu sprzedawać.
 Piotruś Pan
 Środa 08-08-2007

8447. 
Odnośnie wpisu numer: 8442

Ladnie to wyglada :)
 rudy wiewior
 Środa 08-08-2007

8446. 
Odnośnie wpisu numer: 8442

Obejrzałam tego gniota reklamowego z Panem Anbroziakiem w roli głównej i... się popłakałam, bo to chaszczowisko, jakie on pokazał inwestorom w niczym się nie różni od tego, jakie on ogląda z ratusza patrząc na wypływ Iławki z Jezioraka. Więc o co w tym wszystkim biega? Chyba o to, żeby Polska obejrzała przystojnego Pana Ambroziaka z iławskiego magistrata.
 Anna P.
 Środa 08-08-2007

8445. 
Odnośnie wpisu numer: 8438

Trochę odgrzewany temat. [...]
 Tomek
 Środa 08-08-2007
Odp. 
Temat mojego artykułu - wypłata z publicznej kasy 25 tysięcy
złotych na remont stalowego wraka przed dworcem PKP - nie
może być odgrzewany, ponieważ pojawił się dopiero w piątek
3 sierpnia!
Co zaś do tematu samej lokomotywy, że niszczeje (itp. itd.),
to Kurier tradycyjnie i tu był pierwszy - pisaliśmy o tym już
trzy lata temu, gdy radny Dembek o remont tego wraka prosił
ówczesnego burmistrza Maśkiewicza. Dopiero potem sprawę
opisały z dużym opóźnieniem inne gezety.
Proszę w przyszłości zauważyć pewną zasadę: Kurier często
jako pierwszy opisuje różne ważne wydarzenia lokalne (jak np.
w tym tygodniu zatrudnienie Wiesławy Jastrząb na dyrektora
szpitala ), a inne media podążają za nami, opisując temat z
drobnymi przeróbkami, tak dla niepoznaki. Czasem również
odczekują kilka tygodni lub miesięcy z podjęciem na swoich
łamach danego tematu - także dla niepoznaki - licząc właśnie,
że... ta ich garstka czytelników zapomni, gdzie o tym czytała
po raz pierwszy.
 Radosław Safianowski

radek@kurier-ilawski.pl
 Środa 08-08-2007

8443. 
Kolejny wypadek autokaru polskiego we Francji. Brawurowy wjazd na parking z autostrady wywrócił pojazd.
Patrząc na debili jakim wydaje się w Polsce prawko, nie dziwię się tylu wypadkom. Daję głowę, że gdybyśmy po krótkim kursie wydawali broń,
to strzelań śmiertelnych byłoby mniej, niż śmiertelnych wypadków drogowych w tygodniu i rocznie. Byłoby mniej napaści, brutalnych zabójstw, włamań do domów, bo zawsze strach przed użyciem broni przez ofiarę byłby bardzo przawdopodobny.
 PIŁSUDCZYK
 Środa 08-08-2007

8442. 
Spoot reklamowy o Iławie skierowany do inwestorów. W roli głównej
Piotr Ambroziak z Urzędu Miejskiego.
 szperacz
 http://www.youtube.com/watch?v=kFaI1cRfMiM
 Środa 08-08-2007

8441. 
Dobra wiadomość dla kierowców Warmii i Mazur! W najbliższych latach zostanie gruntowanie zmodernizowana droga krajowa nr 7 od Elbląga przez Ostródę do Nidzicy.
Jak poinformował Roman Grzelka, wicedyrektor olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, po zakończeniu budowy obwodnicy Elbląga rozpocznie się modernizacja trasy z Elbląga do Pasłęka, a później od Pasłęka przez Ostródę do Olsztynka, a następnie - z Olsztynka do Nidzicy. Będzie to ekspresowa droga 4-pasmowa z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami. Umowy z projektantami są już podpisane.
 Radio Olsztyn
 Wtorek 07-08-2007

8440. 
Stoi na stacji lokomotywa,
która ma jeździć na biopaliwa.
Chciałaby jechać, ale nie może,
bo to po pierwsze wypada drożej.
Po drugie, skutkiem jakichś przekrętów,
w kraju brak kilku biokomponentów,
a jak się kupi je z zagranicy,
to będą stratni polscy rolnicy.
Po trzecie spalin skład tak się zmienia,
że wzrosną wokół zanieczyszczenia.
Po czwarte jazda ma wpływ szkodliwy
na biedny silnik lokomotywy...
Takich zagrożeń jest ze czterdzieści,
sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści.
Lecz choćby przyszło ekspertów tysiąc,
a każdy gotów nie tylko przysiąc,
lecz także dowieść w uczonych pracach,
że ta ustawa się nie opłaca,
to ją ochoczo przegłosowali
znaczną większością Wysokiej Sali
zlobbingowani nasi posłowie,
co kłopot maja z olejem.
W głowie. [...]
 owidiusz
 Wtorek 07-08-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 161 162 163 ... 321 322 323 324 325 326 327 328 329 ... 355 356 357 ... 387 388 389 następna ] z 389



103105039



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.