Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

8054. 
Odnośnie wpisu numer: 8050

Panie Paszynin! Mistrzostwa Polski, ale WETERANÓW.
To nie te czasy, kiedy u nas europejska elita się ścigała. Ale stram się
pana zrozumieć. Impreza blednie skoro to tylko MP weteranów.
 Johan
 Środa 20-06-2007

8053. 
W iławskim kinoteatrze w czwartek o godzinie 10 rozpocznie się konferencja naukowa "Muzeum Regionalne w Iławie jako produkt turystyczny i edukacyjny".
Koncepcja zakłada utworzenie muzeum w budynku „starej plebanii” na przykościelnym terenie w najstarszej części miasta. W przyszłości budynek muzeum mógłby zostać połączony ze ścieżką dydaktyczną i platformą widokową na wieży kościoła.
Autorami i koordynatorami przedsięwzięcia są Agnieszka Błędowska i Michał Młotek – członkowie Grupy Inicjującej Projekt Powołania Muzeum Regionalnego w Iławie. Oni także organizują konferencję, na którą zaproszonych zostało już ponad 150 osób. Obecne będą władze miasta, gminy, powiatu, przedstawiciele muzealnictwa z terenu Warmii, Mazur i Powiśla oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół z terenu Iławy. W trakcie konferencji odbędzie się wystawa iławskich eksponatów sprzed roku 1945. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziedzictwem kulturowym!
 LOT PIiDD

lot@lot.ilawa.pl
 http://www.lot.ilawa.pl
 Iława, Środa 20-06-2007

8052. 
Odnośnie wpisu numer: 8047

No i teraz z powrotem...
 hehe
 Środa 20-06-2007

8051. 
Odnośnie wpisu numer: 8043

Życie jest piękne...
Szczególnie na bankiecie ze Standarą po udanej imprezce na okoliczność promocji regionu z udziałem gwiazd: czapiewskich, wszołów i chmarów. Gdyż o cóż w tym wszystkim idzie... - o dobrą atmosferę wokół Lubawy (gdześ to już słyszałem), że tacy goście zawitali, że mistrzu popędzlował na płotkach techniczne ćwiczonko, że inni jeszcze rozdawali uśmiechy i autografy. Cała reszta frajerów, która biegała po tartanku, była jedynie tłem dla udawanej promocji lubawszczyzny.
Ważne, że postawiono na sport, czyli na zdrowie. Ważne, że cwaniacy kręcą światem, że wokół nich są mistrzowie i mogą se wypić kielicha z chmarowiskiem. Zaś czarna krowa w kropki bordo, co pasła się obok na zachwaszczonej trawce - z ukosa zerkała na soczystą zieleń murawy.
 trenerro
 Środa 20-06-2007

8050. 
DNI SUSZA

MISTRZOSTWA POLSKI w Triathlonie rozpoczynają tegoroczne obchody DNI SUSZA w dniach 30 czerwca – 1 lipca.
W sobotę startujemy już od 14.30 Mistrzostwami Polski w Triathlonie. Plaża Miejska w Suszu, ulice i drogi na terenie Susza oraz gminy zapełnią kibice. Po ceremonii dekoracji zobaczymy na scenie Plaży Miejskiej między innymi MANDARYNĘ. W niedzielę z kolei dawkę dobrego humoru zapewni nam Kabaret PARANIENORMALNI, a już po godzinie 20.00 usłyszymy takie przeboje jak: Życie, Ten czas, Mogliśmy, bowiem gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie nie kto inny jak VERBA… Zapraszamy!
 Damian Paszynin, Urząd Gminy i Miasta w Suszu

promocja@susz.pl
 http://www.susz.pl
 Środa 20-06-2007

8049. 
II SPŁAWIKOWE ZAWODY WĘDKARSKIE

W sobotę 30 czerwca na łowisku pożwirowym NIELBARK koło Kurzętnika odbędą się II Spławikowe Zawody Wędkarskie. Drużyna powinna składać składa się z 3 zawodników. Wszyscy zawodnicy muszą posiadać Kartę Wędkarską. Pisemne potwierdzenie udziału w zawodach składać do dnia 25 czerwca. Wszelkich informacji udziela Zapałowski Adam i Kłosowska Bożena, tel. 056/47-405-80.
 Marcin Michalski

promocja@powiat-ilawski.pl
 http://www.powiat-ilawski.pl
 Środa 20-06-2007

8048. 
Odnośnie wpisu numer: 8045

Który prokurator z Iławy balangował za nasze podatki nad Zatoką? He?
 J-23
 Środa 20-06-2007

8047. 
Dwóch śmiałków, Zbigniew Gołębiewski i Andrzej Wagner, przemierzyło trasę z Krakowa do Gdańska kajakiem przez Wisłę.
Zbigniew Gołębiewski to iławianin - były pracownik Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Iławie, w którym obejmował stanowisko trenera windsurfingu. Podczas kilku lat swojej działalności zdołał doprowadzić do mistrzostwa kilku młodych ludzi.
Andrzej natomiast to maratończyk, wielokrotny uczestnik Biegu Piastów, człowiek, który rowerem objechał Islandię, Skandynawię, Ukrainę i Bułgarię.
Start wyprawy miał miejsce 13 maja 2007 w okolicach Krakowa a zakończył się w Gdańsku 29 maja 2007 w przystani NEPTUN.
 Marcin Jargoła, LOT PIiDD

m.jargola@lot.ilawa.pl
 http://www.lot.ilawa.pl
 Środa 20-06-2007

8046. 
Odnośnie wpisu numer: 8037

W godzinach popołudniowych Wirtualna Polska doniosła, że na północ od Oslo znaleziono Homo habilis rodem z Polski. Cechy charakterystyczne: pojemność niezbyt monumentalnej czaszki zawierającej pozostałość po mózgu (około 700 cm3) kiedy był trzeźwy, silne wysklepienie, drobne uzębienie.
W pustych kieszeniach znajdowł się rękopis "Zmory", z ostatnim
kawałkiem "I ty Zmoro przeciwko mnie...?". I "ach ten wąsik" jak
śpiewał niezapomniany artysta estradowy Krukowski.
Cześć jego pamięci...
 Qba i jego drużyna
 Wtorek 19-06-2007

8045. 
Prokuratorzy szkolą się przy bogatym stole

Togi zostawili w urzędach prokuratorskich. Grube teczki z aktami spraw, które prowadzą zamknęli w szafach pancernych. Kilkudziesięciu prokuratorów miało się szkolić ws. międzynarodowego nakazu zatrzymania. Czym się to skończyło? Kłopotami z utrzymaniem równowagi - donosi "Fakt".

Drżą przed nimi bandyci i złodzieje. Boją się ich przestępcy z Pomorza i Mazur. Ale prokuratorzy z Torunia, Elbląga, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa, Braniewa i Ostródy wcale nie są groźni i ponurzy. Lubią zabawę i tańce - szczególnie gdy się dobrze napiją. A jak mówi porzekadło, okazja do kielicha zawsze się znajdzie. Nawet na szkoleniu, za które płacą podatnicy - pisze "Fakt".

Śledczy z dwóch okręgów Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku wybrali się w ubiegłym tygodniu na ważne szkolenie. Zabrali się z nimi także prokuratorzy w mundurach. Chodziło o międzynarodowy nakaz zatrzymania. Dwudniową konferencję zorganizowano w eleganckim ośrodku nad Zatoką Gdańską w miejscowości Stegna. Piękne słońce, plaża, a tu trzeba siedzieć na nudnych wykładach. Kto by to wytrzymał? Nawet prokuratorzy przyzwyczajeni do długich godzin spędzanych w sądach mają swoje granice. Po tak męczącym dniu muszą się zrelaksować. A nie ma to jak miłe towarzystwo... no i suto zastawiony stół - relacjonuje "Fakt".

Impreza powoli się rozkręca. Cicho przygrywa muzyka. Toczą się kulturalne rozmowy. Biesiadnicy wznoszą pierwsze toasty. Atmosfera robi się coraz bardziej luźna. Kelnerzy co chwilę wnoszą nowe butelki z dobrze zmrożoną wódką. Choć prokuratorzy wojskowi stanowią mniejszość, to jednak wiodą prym w ilości wypijanego alkoholu. Tak być nie może, denerwują się cywilni śledczy i próbują prześcignąć mundurowych - czytamy w "Fakcie".

Panowie studzą się zimnym piwkiem. Tak zaprawieni ruszają na parkiet. Godziny płyną i zmęczone towarzystwo się wykrusza. Gdy wybija trzecia nad ranem, zmęczeni prokuratorzy kończą szkolenie - pisze "Fakt".
 czytelnik
 Wtorek 19-06-2007

8044. 
Odnośnie wpisu numer: 8041

Niektóre z bydeł należy do podgatunku szczególnie wynaturzonego:
chamów bydlęcych.
 smarowóz
 Wtorek 19-06-2007

8043. 
Cwana lekka

Wiadomo, że jak lekka, to i ja muszę być. No to i byłem. Uwierzyłem dyrektorowi lubawskiemu gimnazjum Markowi Borkowskiemu, że w Lubawie na Stadionie Łazienkowskim odbędzie się mecz międzynarodowy (tak tak, nie międzypaństwowy, a międzynarodowy – tak podało Radia Eska). Niepokój, a nawet podejrzenie, że coś jest nie tak, z tymi narodami wzbudziła informacja, że impreza organizowana jest z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów.

Zapraszam na blog autorski.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1792&show=kleina
 Wtorek 19-06-2007

8042. 
DARMOWE BADANIA
W środę 20 czerwca w godzinach 10-13 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Iławie oraz przed ratuszem miejskim mieszkańcy powiatu iławskiego będą mogli bezpłatnie wykonać pomiary ciśnienia tętniczego RR, poziomu cukru we krwi, należnej wagi ciała BMI.
 Marcin Michalski, Starostwo Powiatowe w Iławie

promocja@powiat-ilawski.pl
 http://www.powiat-ilawski.pl
 Wtorek 19-06-2007

8041. 
Odnośnie wpisu numer: 8040

TO JEST BYDŁO ROGATE. Z BYDŁEM ROGATM ŻARTÓW NIE MA.
A CI, CO ICH BRONIĄ - NALEŻĄ DO TEGO SAMEGO GATUNKU.
 nick
 Wtorek 19-06-2007

8040. 
Odnośnie wpisu numer: 8035 8021

Pani Smolińska pokazała, że ma "jaja". Szacunek!
A bydło już udowodniło w Działdowie, że kibicowanie to tylko przykrywka.
Mniej więcej tak, jak mundur dla skorumpowanego gliniarza wiejskiego.
 squad
 Wtorek 19-06-2007

8039. 
Odnośnie wpisu numer: 8030

Na kogo mówią "PIERWSZY"? Chodzi o marszałka Adama Żylińskiego?
 Ola
 Wtorek 19-06-2007

8038. 
Odnośnie wpisu numer: 8023

Olsztyn, Elbląg, Nowe Miasto - mają III ligę piłki nożnej. Iława natomiast
ma prezesa bez ikry, który spiepsza w popłochu ze statku, bo nie potrafił dopłynąć do celu.
 junior
 Wtorek 19-06-2007

8037. 
Odnośnie wpisu numer: 8036

Wiechu, uważam, miewa okresy emigracji wewnętrznej.
 nick
 Wtorek 19-06-2007

8036. 
Odnośnie wpisu numer: 8032

Łoooo, a kto to? Wiechu czy połowica emigracyjna?
 Pawka Morozow
 Wtorek 19-06-2007

8035. 
Odnośnie wpisu numer: 8021 7944

Droga szanowna redakcjo! Czy nie widzicie jak ludzie odwiedzający tę stronę bluzgają Monikę Smolińską??? Czyż nie warto się za nią wstawić skoro nadal pisze w Kurierze???
To dobra dziewczyna, która pisze prawdę, a nikczemni ludzie poprostu
ją bluzgają!!! Zróbcie coś z tym!!! Albo nie moderujcie takich miernych
i nie na poziomnie komentarzy!!! Czekam na waszą reakcję.
 Małgosia
 Poniedziałek 18-06-2007

8034. 
Odnośnie wpisu numer: 8032

Teksty persony Andrzeja Klejny czyta "cała Iława", czyli ponad 10 tys. nabywców Kuriera.
Wyśniony z naszych marzeń, wysysa istotne treści życia społecznego,
by nimi się żywić jak... meszka krwią z ciała człowieczego ścierwa.
 owidiusz
 Poniedziałek 18-06-2007

8032. 
Odnośnie wpisu numer: 8031

Kto czyta "felietony" tego kretyna Kleiny?
 jestem
 NORWEGIA [IP wpisującego: 85.166.151.74], g. 21:12, Poniedziałek 18-06-2007
Odp. 
Na specjalną prośbę Andrzeja Kleiny wpis został wycofany
z cenzury, a także ujawniono źródło i miejsce autora.
 modero Kuriero
 Poniedziałek 18-06-2007

8031. 
Programy na zmarszczki i rozstępy

Brakuje mi na iławskim rynku usług medycznych, a nawet pokrewnych, gabinetu specjalistycznego, nawet kosmetyczno-fryzjerskiego, który by zajmował się modelowaniem a nawet falowaniem półkul mózgowych radnych naszych kochanych... Niemal w każdej gminie.

Zapraszam do lektury kolejnego tekstu na blogu autorskim Kleina Story.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 http://www.nki.pl/news.php?id=1788&show=kleina
 Poniedziałek 18-06-2007

8030. 
Pytanie za 100 punktów.
Na kogo mówią "PIERWSZY" w Urzędzie Miasta w Iławie?
Kto wie? I dlaczego tak mówią pracownicy ratusza?
Wygrana: LOT-em do Afryki na dwa tygodnie :)
 Polak Mały
 Poniedziałek 18-06-2007

8029. 
Odnośnie wpisu numer: 8028

PRAWDZIWYCH LEKKOATLETÓW W LUBAWIE NIE MA. GAWIEDŹ NASZA ZOBACZY POKAZ NAJEMNIKÓW, KTÓRYCH Z LUBAWĄ ŁĄCZY... FIGA.
Ech takiego "sportowego numeru" z wykorzystaniem Królowej Sportu do reklamowania osiągnięć (w czym?) lubawszczyny nie oglądałem jeszcze
w życiu swojem.
Czy nie byłoby lepiej zorganizować piknik z dobrym piwem i "zabawą
na dechach" z dętą orkiestrą (harmonia, skrzypki, bas z basistą, trąbka
oraz bęben) MIKASÓW z Poniatowa pod Żurominem? Przy dźwiękach
dęto-rżniętej pokazać osiągnięcia lubawszczyzny?
Parada lekkoatletyczna tej udawanej reprezentacji młodzieży polskiej, rosyjskiej i litewskiej, złożonej - jak przypuszczam - z zaprzyjaźnionych miast, propagandowo będzie podkładem zabezpieczającym w stylu gierkowsko-bawochwalczym prezentacji kulturalnych i gospodarczych osiągnięć władzy.
 umyślny
 Poniedziałek 18-06-2007

8028. 
Odnośnie wpisu numer: 8026

ZAPROSZENIE ZAOCZNE OTRZYMAŁEM

Powszechnie znany w Lubawie i okolicy dalszej też (podobno nawet w okolicy Góry Dylewskiej – najwyższego wzniesienia na Ziemi Lubawskiej, no, poza magistratem oczywiście) Marek Borkowski, dyrektor gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich (tak, to ten sam, któremu kiedyś burmistrz kazał ściągnąć pierwszą tablicę ozdobną ze swoim nazwiskiem), zaprosił mnie językiem migowym, tfuu, internetowym na międzynarodowy mecz lekkoatletyczny pomiędzy Rosją, Litwą i Polską, który odbędzie się dnia 19.06.2007 r. na stadionie Łazienkowskim w Lubawie. Zaprosił razem z wszystkimi innymi chętnymi... Podał nawet godzinę, żebym, boże broń się nie spóźnił: początek meczu: godz. 15:45. Czy będą jednak elektryfikację mieli przeprowadzoną na czas?

Imprezę zadedykował przede wszystkim uczniom szkół podstawowych i gimnazjów. Jego i burmistrza celem i pragnieniem jest wzbudzenie zainteresowania tym sportem oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery zawodów. Przypomniał pan Marek, że w ubiegłym roku burmistrz oddał w użytkowanie społeczeństwu Ziemi Lubawskiej stadion sportowy przystosowany do zajęć z lekkiej atletyki. Poprzedni, z bieżnią żużlową był przystosowany do sportowej jazdy samochodem i wyścigów taczek i hulajnóg. Rosły też na bieżni chwasty, które młodzież przychodząca na zajęcia w-f pozyskiwała do zielników na lekcje botaniki...

Poinformował pan Marek, iż dzięki inicjatywie wielu osób organizowane są tutaj różne imprezy sportowe. To dla tych, którzy nie chodzą na imprezy i nie czytają Głosu Magistrackiego, bo tam wszystko jest, łącznie z sagą rodu burmistrza...

Powiedział następnie pan Marek:

„Międzynarodowy mecz lekkoatletyczny będzie miał wymiar szczególny, gdyż naszym życzeniem jest pokazanie osiągnięć regionu. Przedsięwzięcie to zaplanowaliśmy ze szczególną starannością. Oprócz szkół z Ziemi Lubawskiej zapraszamy uczniów i miłośników sportu z innych regionów Polski, aby pokazać zawodnikom i trenerom z Rosji i Litwy nie tylko nasz region. Zawody odbędą się w konwencji meczu sportowego No, wiadomo: mecz międzypaństwowy to nie mityng, więc konwencja meczu sportowego jest jedynie właściwa). Zaplanowaliśmy pokaz biegu przez płotki w wykonaniu najlepszych zawodników z Polski. Wystartuje Artur Kohutek, medalista Mistrzostw Europy, finalista Mistrzostw Świata, aktualny rekordzista Polski, który zmierzy się w sportowej walce z kandydatem na przyszłego mistrza i rekordzistę Mariuszem Kubaszewskim. Sportowcy planują atak na rekord Polski w biegu na 60m przez płotki (pan dyrektor zaplanował pokaz biegu, ale sportowcy ambitnie chcą bić rekord Polski na nietypowym, nie olimpijskim dystansie). Będzie to symboliczny dodatek do imprezy (a co będzie, jak rekord pobiją? - też będzie to dodatek? - taka marksistowska wartość dodatkowa, którą burmistrz stary, doświadczony marksista zapewne doceni i coś chłopakom do koperty wrzuci...), ponieważ najważniejszy pozostaje jednak „pojedynek" (a czemu cudzysłów, panie dyrektorze – to oni tak na żarty?) naszych zawodników z Rosjanami i Litwinami. Przewidujemy różnego rodzaju atrakcje, o których przekonają się Państwo przyjeżdżając do nas 19 czerwca. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny, były Mistrz Świata i Europy w wieloboju, Sebastian Chmara. Będzie również telewizja regionalna TVP3, która zrelacjonuje imprezę. Zaprosiliśmy dziennikarzy prasowych i radiowych z naszego regionu z mediów ogólnopolskich”. Tyle pan Marek!

A ja od siebie podpowiem, że mecz trzech reprezentacji, to trójmecz i do szczęścia brakuje mi w jakiej kategorii wiekowej? A gdyby jeszcze mi ktoś płeć zawodników przybliżył, to wiedziałbym wszystko. Bo - że Kohutek i Chmara - to już wiem...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Poniedziałek 18-06-2007

8027. 
CZARNA KROWA W KROPKI BORDO GRYZIE TRAWĘ KRĘCĄC MORDĄ.
 smarowóz
 Poniedziałek 18-06-2007

8026. 
Ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Lubawie dowiadujemy się,
że w Lubawie odbędzie się "Międzynarodowy Pojedynek Lekkoatletów"
jutro o 15:45. Polska Litwa i Rosja.
Informacja porażająca, gdyż nic z niej nie wynika. Co daje wiadomość,
że zacytuję "dotyczy klas podstawowych i gimnazjalnych" (??????????).
Nie wiemy nawet kto jest... organizatorem, jak również nie wiemy, czy ktoś z naszego regionu iławsko-lubawskiego może nas (Polskę całą...) reprezentuje.
Ale jedno wiemy, że dwóch najlepszych polskich płotkarzy ma pokazać jak bije się rekord Polski na dystansie 60 m przez płotki, no i może to,
iż hitem lubawskiego sezonu lekkoatletycznego będzie konferansjerka
w wykonaniu samozwańca polskiej gawiedzi dziennikarskiej, niejakiego Chmary.
Czyżby tylko na tyle lubawiaków stać było? Bo ale już lepiej to, niżby
na stadionie za 5 mln złotych krowy najlepszą "trawę z Iławy" jadły...
 umyślny
 Poniedziałek 18-06-2007

8025. 
Nawet o gościach, których zapraszamy mówi się, że dwa razy sprawiają
nam radość: kiedy przyjeżdżają i kiedy wyjeżdżają. Cóż dopiero mówić
o gościach niechcianych! Oni wcale nam radości nie sprawiają.
Tylko co ich to obchodzi?

Zapraszam do lektury.
 Katarzyna Echt
 http://www.nki.pl/news.php?id=1790&show=felietony
 Poniedziałek 18-06-2007

8023. 
POKIEROWA ZAGRYWKA PREZESA SOBIECHA w IKS: dymisja z funkcji.
Wszystko na co go stać. Napewno nie liczy na to, że taki wielki działacz, jak on wymusi cofnięcie decyzji, i wie, że nikt mu na odejście z IKS nie przyzwoli. On o tym wie i zagrywa "va bank" udając desperację.
 trenerro
 Poniedziałek 18-06-2007

8022. 
Odnośnie wpisu numer: 8020

Prostytuowanie, owszem, króluje w Iławie, ale nie te klasyczne pomiędzy
M... i K... Prostytuowaniem się nazywamy również odawanie się władzy i zaniechanie własnych poglądów. Też wślizgiwanie się w ciało członkom władzy za korzyści. Czestokroć dla prostytuowania się ludzie zmieniają poglądy lub partie, lub też zakładają kanapowe para-porozumienia, by trwać przez kilka chwil u życiodajnego źródełka witalnych soków.
 ADMIRAŁ
 Niedziela 17-06-2007

8021. 
Smolińska, nie zapomnij w najbliższym numerze napisać artykuł na dwie
strony o przerwanym Jezioraka meczu w Działdowie.
 Fan Moni :)
 Niedziela 17-06-2007

8020. 
Odnośnie wpisu numer: 8018

W Iławie króluje prostytucja?
Na której ulicy? W jakich godzinach, bo ja w [...] na drugą zmianę robię.
I czy są jakieś zniżki dla otyłych powyżej 120 kg?
 Qba
 Niedziela 17-06-2007

8019. 
Odnośnie wpisu numer: 8017

Jeszcze lepiej powidzieć: "żygać... ekstrementami".
 smarowóz
 Niedziela 17-06-2007

8018. 
Odnośnie wpisu numer: 8012 8010

Święte słowa, Panowie.
Dlatego nie głosowałem za wejściem Polski do Unii Europejskiej, bo dość
mam już jednej komuny, a ta, dzisiejsza, jest jeszcze gorsza, bo kłamie
w żywe oczy i jeszcze wmawia mi, że to dla mojego dobra i... swobody. Bura suka jedna...
Smakowałem już demokracji ludowej, wiem też jak smakuje demokracja
obywatelska. I coś wam powiem: ani wtedy ani dziś nie ma tutaj miejsca
dla człowieka. Pływają tylko nieroby, cwaniaki oraz króluje prostytucja.
 Jarek
 Niedziela 17-06-2007

8017. 
Odnośnie wpisu numer: 8016

Zamiast "wymiotować" lepiej brzmi "rzygać" się chce.
 cielak
 Sobota 16-06-2007

8016. 
Odnośnie wpisu numer: 8010

Weź się pan - panie iławski wyborco - za robotę i pokaż, że sam coś potrafisz zrobić lub zmienić.
Te ciągłe biadolenie Polaków to już epidemia jakaś - wymiotować się chce. Mam nadzieję, że szybko znajdzie się lekarstwo na takich jak ty. LOTnicy - wysokich lotów życzę!
 spójrz obiektywnie
 Sobota 16-06-2007

8015. 
Odnośnie wpisu numer: 7995

Bolo! Zadając pan pytanie kim jestem, jednocześnie odpowiada pan
na nie, po części trafnie. Nie jestem więc dla pana wielką niewiadomą.
Nie stanowi dla mnie ujmy (jak pan to określił) odwiedzanie rowerem wszystkich kapliczek w Europie, a wręcz przeciwnie. Mam zasadę: nie pytany nie odpowiadam, ale jeśli chce pan dowiedzieć się troszeczkę więcej o moich rowerowych wyprawach, to niżej podaję odnośnik.
Pozdrawiam.
 Krzysztof Zakreta
 http://www.pokolenie-jp2.pl
 Sobota 16-06-2007

8014. 
Odnośnie wpisu numer: 8006

Qba, ale jaja! Zostałeś odesłany na emeryturę. W wieku... studenta.
 skaner
 Sobota 16-06-2007

8013. 
Odnośnie wpisu numer: 8013

A mnie się zdawało, że to Owidiusz pierwszy tutaj powiedział to... He he.
 Modero Kuriero
 Sobota 16-06-2007

8012. 
Odnośnie wpisu numer: 8010

CZYŻ NIE WIECIE CO WAM MÓWIŁEM: ŻE SŁOWA MOJE NIE PRZEMINĄ. Otóż ludzie ci sami co za komuny tyko partie zmieniają lub nowe tworzą. A wszystko po to, żeby dziengów więcej było w kieszeni.
 nick
 Sobota 16-06-2007

8011. 
Odnośnie wpisu numer: 8010

No nareszcie się Pan pojawił... A jak tam karasie? Biorą?
 Qba
 Sobota 16-06-2007

8010. 
Ludzie co się dzieje z iławską PO? Rygielski, Ptasznik, Żyliński i ich przydupasy - no naprawdę można mieć dość kolesiostwa i układów.
LOT utrzymywany za naszą kasę z pracownikami, którzy pojęcia nie mają o życiu tylko o pierdołach (ulotkach, artykulikach, bzdetnych szkolonkach) - no ale przecież przećwiczyli takie działania podczas ubiegłorocznych wyborów...
Lepiej popatrzcie władcy na Związek Gmin Jeziorak, który jeszcze chwila to padnie i guzik będzie z projekciku infrastrukturalnego wokół Jezioraka... Nowy dyrektor się szarpie, ale jak długo... No ale pewnie za chwilę związek będzie częścią LOT-u, bo Ptasznika konik jest mocny...
Starosta niech uderzy ręką w stół wreszcie, rozgoni bande darmozjadów i karierowiczów, bo ten zarżniety finansowo powiacik za chwilę klęknie i nawet nie jęknie... Dla przykładu: z niemal 600 km dróg powiatowych w tym roku tylko 5 km otrzyma nową nawierzchnię! To oznacza, że jeszcze tylko 120 lat i będziemy mieli drogi w powiecie jakie są w Europie... Tu trzeba działać Panowie konkretnie. Przestać z zatrudnianiem kolesi na stanowiskach, o których pojęcia nie mają. Przykład: były już kandydat na burmistrza Susza - niejaki Pietrzykowski - dostaje na otarcie łez stołek w Zarządzie Dróg Powiatowych, a o drogach to pojęcia nie ma, no może tylko tyle, iż wie że są i to dziurawe w dodatku...
Marszałek Żyliński - kolejny! Telefony w sprawie syna to już wiemy...
Ale obiecuje złote góry i mannę. Przed wyborami przerzuca jednego z pracowników swoich: z PUP w Iławie - do firmy żony, po kampanii koleś rezygnuje z pracy, po czym potrąca kobietę na przejściu; mówi, że zna Pana burmistrza i poprosi o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach iławskich; i co, pracuje teraz w LOT-cie. No paranoja totalna.
Te działania przypominają Posła Liska, który po wyborach sejmowych zapadł się pod ziemię i zapomniał o Iławie.
Iławscy mędrcy, nie popełniajcie błędów swoich poprzedników, bo już za 3 latka będziecie na bruku jak dziś oni. Zajmijcie się sprawami ważnymi dla Iławy i powiatu!!! To jedyna szansa na rozwój naszego miasta oraz całego powiatu.
 iławski wyborca
 Piątek 15-06-2007

8009. 
Odnośnie wpisu numer: 8005

Nie gadaj człecze, że nasi wracze są do kitu.
Dzis poszedłem do "zdrowia" na godz. 8:10, zapisałem się do doktora,
nie do doktórki, dostałem numer z podwójną cyfrą. Było nas 4 u drzwi
pana naszego poczciwego doktorka. Zarządziliśmy, tylu nas w kolejce,
a którzy spacerują po mieście wejdą po nas. Bez krzyku się obyło i po
9:00 byłem po wizycie. Dotor ponarzekał na "kaczorów" i opowiedział
mi o spustoszeniu jakie jest w szpitalach za ich rządów a potem zapisał
mi leki, jakie były mi potrzebne.
 nick
 Piątek 15-06-2007

8008. 
Odnośnie wpisu numer: 8007

DO SYLWI. Słuchaj dzieweczko... pewno nie słucha.
My toczymy spór ideologiczny, właściwie pokoleniowy... Jeden drugiego
kontestuje, zaś czasem konstatuje. Dlaczego ten Kuba zacietrzewieniem
podobny jest do kaczora?
 ORMOWIEC
 Piątek 15-06-2007

8007. 
Odnośnie wpisu numer: 8006

Panowie, nie dopiekajcie sobie. Zgódźcie się w połowie drogi, że jakim terminem by tego nie określić - wygląda żenująco.
 Sylwia
 Piątek 15-06-2007

8006. 
Odnośnie wpisu numer: 8004

Nie myśl stary cepie, żem głomb!
 ORMOWIEC
 Piątek 15-06-2007

8005. 
Odnośnie wpisu numer: 7998

Dokładnie - iławski szpital to rzeźnia, syf, kiła i mogiła! Ta bezduszność
personelu jest porażająca. Czytałem w Kurierze, że teraz na naurologii
wykończyli faceta. Nóż sam się w kieszeni otwiera.
 joker
 Piątek 15-06-2007

8004. 
Odnośnie wpisu numer: 8000

Ja do tych trzech zer, które co prawda ósemka poprzedza. Kolejny raz próbujesz błysnąć, ale idzie ci jak po grudzie. Ten gość to nie bikiniarz, bo bikiniarze w białych frotte skarpetkach hasali i mieli długie mandoliny na głowach.
Ale co wy w ORMO wiedzieliście o życiu...?
 Qba
 Piątek 15-06-2007

8003. 
ZNÓW SKANDALICZNA DECYZJA
OLSZTYŃSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ!

W czwartek 14 czerwca Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie podtrzymał swoją decyzję odnośnie walkowera na korzyść Płomienia Ełk i kary 750 zł za tzw. sprawę Nigeryjczyków. Tym samym
na dwie kolejki przed końcem sezonu OKS 1945 Olsztyn może świętować awans do III ligi.

Miesiąc wcześniej Trybunał Piłkarski przy PZPN w Warszawie orzekł,
że kara została nałożona na iławski klub niesłusznie i skierował ją do ponownego rozpatrzenia. Władze związku w Olsztynie mimo wszystko
nie zmieniły swojego zdania.

W Iławie działacze oraz kibice czują się oszukani. Tu nie chodziło o walkę o awans do III ligi, bo ta kwestia już się praktycznie rozstrzygnęła, ale o słuszność decyzji związku, która jest dla jednej ze stron - po której stoi Jeziorak - krzywdząca.
 Krystian Knobelzdorf
 http://www.jeziorak-ilawa.pl
 Piątek 15-06-2007

8002. 
W niedzielę 17 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Prezentacja Projektów Ślady Przeszłości. W czasie tej uroczystości uczniowie z całej Polski, w tym uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, będą mieli okazję przedstawić projekty poświęcone historii i zabytkom swoich miejscowości. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, a także do spotkania z zaproszonymi gośćmi – ekspertami z dziedziny kultury i nauki, przedstawicielami mediów, ludźmi, którym bliskie jest dziedzictwo kulturowe naszego kraju.
Patronat nad wyjazdem iławskiej młodzieży objęła Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy, która wyposażyła reprezentację w materiały reklamowe dotyczące Iławy i Pojezierza Iławskiego oraz stoisko wystawiennicze.
 Michał Młotek, LOT PIiDD

osrodek@ekologia.ilawa.pl
 http://http://www.lot.ilawa.pl
 Iława, Piątek 15-06-2007

8001. 
Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy bierze udział w konkursie "Godni Naśladowania".

Konkurs został ogłoszony przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko Mazurskiego. Jego ideą jest promowanie najlepszych inicjatyw organizacji pozarządowych oraz samorządu w zakresie współpracy z III sektorem.

Złożony przez LOTPIiDD wniosek dotyczy kategorii I związanej z "najlepszą inicjatywą organizacji pozarządowych województwa Warmińsko-Mazurskiego". Inicjatywa, która zgłoszona została do konkursu to realizacja projektu „Stymulowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie zamieszkującym Pojezierze Iławskie”, finansowanego ze środków PHARE 2003.

LOT będzie brał również udział w konferencji plenarnej organizacji z Warmii i Mazur, na której zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Ponadto organizatorzy przewidują możliwość prezentacji NGO. Nasza organizacja również będzie miała swoje stanowisko.
 Marcin Jargoła, LOT PIiDD

m.jargola@lot.ilawa.pl
 http://www.lot.ilawa.pl
 Piątek 15-06-2007

8000. 
Ten ponury redaktor poniżej, w prawym rogu na stronie 29 Kuriera, stylizowany na Olszaka, to co to za model jest? Ja nazwał bym go współczesnym bikiniarzem.
 ORMOWIEC
 Czwartek 14-06-2007

7999. 
Odnośnie wpisu numer: 7994

Judytko droga! Czy ty aby mięty do mnie nie czujesz...? Ale... Niech to tajemnicą wszak twoją zostanie...

Mój kumpel Stachu zastanawia się, i przeze mnie cię pyta, czy ty aby na pewno pisać powinnaś? Cokolwiek! Wścibski ci on jest, niezgrabiasz taki. Pisz ty sobie, pisz, spożytkuj wszystko, opiłki talentu też.

Genialność, o czym nawet i ty wiesz, jak sądzę, cechuje się rzadkością występowania. I ty występujesz... Z brzegów własnych. Stachu mówi,
że z otępiałości i zasmucającego ubóstwa ekspresji...

Pokazywał mi nawet, że w twoim wpisie nie ma jednego zdania porządnie i podrzędnie złożonego. Polemikę z nim odpuściłem!

Mam prośbę. Nie obrażaj w przyszłości "gryzipiórków". Mnie obrażaj solo, a przynajmniej próbuj.

A talent, tak na marginesie, to 99% potu i 1% polotu. Czy ty jednak cały procent posiadasz...? Na pewno...?

Buziaki...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Czwartek 14-06-2007

7998. 
Piszcie więcej o szpitalu w Iławie. Tam lekarze strajkują cały czas!
Zero opieki. Ludzie nie interesują ich. Syf też straszny!!!
 Andy
 Czwartek 14-06-2007

7997. 
Odnośnie wpisu numer: 7990

A może by jakieś konkrety? Każdy może rzucić takie slogany a dotyczyć one mogą niejednej grupy społecznej. Znam wielu uczciwych i oddanych nauczycieli. Nie obrażaj wszystkich patrząc na jednostki.
 Asia
 Czwartek 14-06-2007

7996. 
Odnośnie wpisu numer: 7995

Bo nie jest takim mądralą jak Ty, co tylko na takim forum jest mocny.
Lubi rowerową jazdę i tyle. I przy okazji trochę w świecie opowie co
to Iława, ale Ty i tak pewne masz swoją wizję i wszystko wiesz lepiej.
 Sławek
 Czwartek 14-06-2007

7995. 
Słuchajcie, a kto to jest ten Krzysztof Zakreta? Czy to ten, co rowerem odwiedza wszystkie kapliczki w Europie? Dlaczego nie opowie co słychać w świecie...? Tylko kontemplacja i nic, nic, nic...?
 BOLO
 Czwartek 14-06-2007

7994. 
Witam całą społeczność internetową Kuriera. Odpowiem dziś na prośbę wysuniętą pod moim adresem, że powinnam sama coś napisać, by stać się godną krytykowania Andrzeja Kleiny.
Otóż piszę, ale nie na poziomie prasy lokalnej. Mimo studiów wydałam już tomik wierszy.
Ale na przyszłość nie żądajcie, gdy ktoś krytykuje lub chwali kogoś, by sam sięgnął za (umowne) pióro.
Równie dobrze mogłabym sugerować, że wdam się w wymianę poglądów na temat "twórczości" Kleiny jeżeli napisze powieść bądź dramat, bo gazetowe wypociny to domena "gryzipiórków" pozbawionych talentów.
 Judyta
 Czwartek 14-06-2007

7993. 
Odnośnie wpisu numer: 7990

Ach ci nauczyciele...
W 1925 roku zarejestrowali nawet Związek Nauczycieli Abstynentów.
 nick
 Czwartek 14-06-2007

7992. 
Odnośnie wpisu numer: 7926

Czy ktoś położy kiedyś kres tym manipulacjom z iławskiego ratusza...?
Afera wokół Ewy Wiśniewskiej. Czy afer innych aby w ratuszu nie ma...?
A może się o nich nie pisze...?
 Wanda
 Czwartek 14-06-2007

7991. 
Cytowałem już kiedyś Tomasza Nałęcza, mimo iż fanem jego nie jestem:
"Dyspozycyjny dziennikarz działa jak alkohol na kierowcę – nawet jeśli poprawi samopoczucie, to na krótką metę, ponieważ prędzej czy później
i tak doprowadzi do katastrofy".
Tyle po prostu można powiedzieć o chłopcach z "Głosu Magistrackiego".
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Czwartek 14-06-2007

7990. 
To jest fakt. Środowisko nauczycielskie to jedno wielkie bagno. Bagno!
Kłamstwa, lenistwo i brak przygotowania, zawiść i totalne pijaństwo...
Lewe dochody, kombinacje i wstecznictwo. A dzieci i młodzież patrzą.
 Robert
 Czwartek 14-06-2007

7989. 
Odnośnie wpisu numer: 7986

Można również wskazać iławskich producentów warzyw, od których i
w jaki sposób fingowano faktury na świstkach papieru. Ten pan Ch.... zaopatrywał swoje prywatne ranczo obozowe. Wszytkiemu winien jest
brak kas fiskalnych u producentów. Na ukrócenie procederu jest jedno rozwiązanie.
Panie starosto Rygielski! Prosze podjąć te same działania co do "barona K.", by raz na zawsze tego człowieka odsunąć od wychowania młodzieży internackiej, wiadomo bowiem, że ten zaufania publicznego były radny, nawet w trakcie pracy na terenie swego zakladu, internatu, za kołnierz gorzałeczki nie wylewał.
Setki dowodów, setki, nawet nagrania ..., ale nikt nie będzie nurzał rąk
w gówienku internackiego szamba.
Panie starosto! Niech się Pan odważy i ruszy swoje środowisko, chyba
że również jest Pan "umoczony". To inna sprawa.
 ORMOWIEC
 Czwartek 14-06-2007

7988. 
Czyż zdjęcie A. Kleiny nie jest plagiatem fotki L. Olszewskiego? [str. 29]
 plagiat
 Czwartek 14-06-2007

7987. 
Iława w Koalicji Czystych Mazur.
Iława włączyła się w prowadzenie edukacji ekologicznej turystów, w tym żeglarzy. Dzięki akcji „Czyste Mazury” każda stanica wodna w mieście wyposażona zostanie w worki na odpady, materiały edukacyjne i wiele innych, w tym magnesy, płyty i gadżety.
[...] Lokalnym koordynatorem akcji są Lokalna Organizacja Turystyczna Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy (www.lot.ilawa.pl) oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Iławie (www.ekologia.ilawa.pl).
 Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Iławie

osrodek@ekologia.ilawa.pl
 http://www.ekologia.ilawa.pl
 Iława, Czwartek 14-06-2007

7986. 
Odnośnie wpisu numer: 7984

Chomik i Kopański to rodzina!!! Razem kręcą lody w internacie już od lat!!! Wszyscy włącznie z Rygielskim przymykają na to oko!!! Notable iławscy często sami biorą udział w tych libacjach.
 nauczycielka
 Czwartek 14-06-2007

7985. 
Radosna informacja dla Leszka Olszewskiego.
Gombrowicz, Witkacy, Kafka i Goethe nie znikną z listy lektur szkolnych. Gorzej z tym od "Zbrodni i kary". Ale może pan Leszek przeczytać sobie poza konkursem.
 Wład
 Środa 13-06-2007

7984. 
Odnośnie wpisu numer: 7980

Zakaz picia alkoholi w budynku jest jakimś anachronizmem, bo czymże jest budynek? - ja mam pytanie. Jednak kiedy dodamy o jaki to chodzi budynek, to inny wymiar sprawy jest i zakazu.
My natomiast wiemy w czym rzecz. Podczas szkolnych uroczystości jak dyskoteki, zabawy pożegnalne uczniów, uroczyste rady pedagogiczne - nie powinny być z udziałem alkoholu.
Jeśli jednak problem taki wystąpił, na pewno Rygielski komuś łeb ukręci.
 Filomaci
 Środa 13-06-2007

7983. 
Odnośnie wpisu numer: 7982

Nieźle, lepiej bym tego nie powiedział. Powiem więc tak, cytując
kawałek Talmudu: "Upadł wół, znalazło się wielu rzeźników".
 Qba
 Środa 13-06-2007

7982. 
Pisałem i pisać tego nie przestanę, krzycząc przy tym niebywale głośno:

„Co rusz dzieje się rzecz niebywała. Kolejni ścierwonauci i inne cieniasy, chowając się w oparach własnych smrodu etycznego, wykorzystując możliwość publikacji — poniżają na forum publicznym kogo chcą. To, co czynią, a raczej forma tego, co czynią, nie mieści się ani w karze, ani
w przemocy występującej przy egzekucji”.

Powiada dr Wanda Sztander: „Ukrzyżować — tak, ale opluć — jest
ponad miarę. Prowadzić przez miasto ku przestrodze innych — tak.
Prowadzić nago — to ponad miarę”.

Co oznacza „ponad miarę”? Po prostu przekroczenie granicy! Granicy
tego czegoś, co już nie było potrzebne. Dokonanie osądu i wykonanie
kary! Kary upokorzenia! Upokorzenia wynikającego z relacji poniżenia.
Doznaję wówczas poczucia wstydu. Wstydu, będącego reakcją na naruszenie normy... Ukrzyżować — tak, ale opluć — nie...

Walą łobuzy w tej chwili w człowieka nazwiskiem Kastrau Zenon.
Nie znam gościa, nie mam powodu ani ochoty by go bronić.
Ukrzyżujcie go jeśli jest winien, ale nie opluwajcie!
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Środa 13-06-2007

7981. 
Ten przepis ma z 20 lat!
 nik
 Środa 13-06-2007

7980. 
"Wóda w szkole" - od jak dawna istnieje zapis zabraniający picia alkoholu w szkołach i budynkach do nich należących?
Pytam z ciekawości, bo jeszcze nie tak dawno - lata 2004/05 - nachlana trzoda w gimnazjum w Suszu bawiła się się rzygając na organizowanych tam weselach. Czy złamano tym samym zakaz?
 ? - pytajnik
 Środa 13-06-2007

7979. 
W sobotę 16 czerwca o godz. 10:00 na stadionie miejskim w Iławie rozpoczną się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam.
 Marcin Michalski
 http://www.powiat-ilawski.pl
 Środa 13-06-2007

7978. 
W opublikowanych przez Lecha Wałęsę dokumentach istnieją zasadnicze sprzeczności. Jedne mówią, że Wałęsa był wykorzystywany operacyjnie przez bezpiekę, podczas gdy z innych wynika, że odmówił współpracy...
Które akta są prawdziwe? Które zostały spreparowane? Wałęsa agent?
Ludzie tak zwanej Starej SOLIDARNOŚCI nie mają nawet najmniejszych
wątpliwości kim jest "TW Bolek".
Polecam wstrząsający dokument video "Plusy dodatnie, plusy ujemne".
 Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 http://video.google.com/videoplay?docid=-5146871331576782...
 Wtorek 12-06-2007

7977. 
Odnośnie wpisu numer: 7966

No właśnie. Z Kujawskiego to chociaż kanara w ZKM mogli zrobić...
 bystry
 Wtorek 12-06-2007

7976. 
Odnośnie wpisu numer: 7973

Słuchajcie no ormowcze z bocznicy dziejów, wcale nie kolejowych, a wykolejonych.
Żeby się znać na H2O, trzeba mieć iście kliniczne wodogłowie... Qmasz...?
A wiesz co to było ZChN? Moczulski plus woda święcona...
 Qba
 Wtorek 12-06-2007

7975. 
Odnośnie wpisu numer: 7966

Kolejarzu albo wytrzeźwiej albo zacznij troszeczkę myśleć!!!
Jerzy Kujawski - "komuch", który został "namaszczony" przez byłego burmistrza Masę na w-ce prezesa wodociągów za zasługi dla SLD, jest teraz PiSowcem!!!
A tak swoją drogą - to on już nie pracuje w wodociągach od paru lat i
z tym nie mają nic wspólnego obecne władze. Jeżeli kiedyś wodociągi ogłaszały przetarg (szczegóły na specjalne życzenie) to i tak wygrywała firma INEKO (to nie jest firma Kujawskiego tylko jego żony ha ha ha ha). Paranoja. A obecny prezes wodociągów (najbliższy przyjaciel "Masy)...
c.d.n.
 Zyga
 Wtorek 12-06-2007

7974. 
Odnośnie wpisu numer: 7966

Nie wolno wypisywać takich bredni!
Oto: "Zwolniono pana Jerzego Kujawskiego z funkcji członka zarządu w Iławskich Wodociągach (wiceprezesa) a dano pracę panu Zabłotnemu".
Co to ma być?! Brednie totalne!
Przecież Jerzy Kujawski sam złożył rezygnację ze stanowiska w sierpniu
aż 2004 roku, ponieważ "deptała mu po piętach" Komisja Rewizyjna RADY MIEJSKIEJ, która też chciała ustalić czy jako wiceprezes spółki miejskiej
nie udziela sam sobie zleceń na prace projektowe instalacji sanitarnych.
To nie wszystko.
Wiceprezesem wodociągów był przez niecały rok, od listopada 2003 roku. Niejako wszedł wtedy do... SLD-owskiej ekipy Jarosława Maśkiewicza.
I jeszcze jedno.
Kiedy PiS rósł w siłę, Jerzy Kujawski stawał się coraz bardziej aktywnym działaczem... PiS-u.
 Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Wtorek 12-06-2007

7973. 
Odnośnie wpisu numer: 7966

HEJ KOLEJARZU Z BOCZNICY.
Ja, obywatel, pytam was kolejarzu o to, czy trzeba aż znać się na tej wodzie żeby być dyrektorem wodociągów? Myślę, iż należy być dobrym hydrolem, żeby rura nie ciekła.
Żeby rządzić tymi wodociągami należało ukończyc kurs z zarzadzania i markietingu, które organizaowli nawet w tym dawnym IWCS-ie, jak też
w każdej większej wsi. Taki Ryś Zabłotny, a nawet Hordejukowa, mają odpowiednie przygotowanie i nie bój się kolejarzu o rządzenie komunisty Zabłotnego w wodo-ciągach, choć nie należał chłopina do tych, co to ciągną... A pies z nim!
Czy nie uważasz, kolejarzu niewykolejony, że ten Zabłotny ma się żywić szczawiem?
 ORMOWIEC
 Wtorek 12-06-2007

7972. 
Odnośnie wpisu numer: 7969

Weź Mańka ten wór i idź do LOT-u. Dowiesz się co robią, dasz im złoto
i będzie pięknie! Po co na forum kruszcem mamić innych? Jeszcze jakaś nierzetelna hiena cię wykorzysta...
 Pawka Morozow
 Wtorek 12-06-2007

7971. 
Odnośnie wpisu numer: 7969

Nie wiem, ale może warto sprawdzić ich stronę internetową?
 AS
 Wtorek 12-06-2007

7970. 
Idziemy na mecz!
JEZIORAK IŁAWA - DRWĘCA NOWE MIASTO LUBAWSKIE
1/2 finału wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce nożnej
środa, godzina 17, stadion w Iławie przy ul. Sienkiewicza
 kibic
 Wtorek 12-06-2007

7969. 
Pytanie za wór złota!!!
Co konkretnie robi LOT i prowadzona przez niego Informacja Turystyczna w skrzydle iławskiego ratusza?
Czyżby kolejna instytucja (imitacja) tylko dla stworzenia ciepłych etatów dla swoich biernych lecz wiernych?
 mania
 Wtorek 12-06-2007

7968. 
Odnośnie wpisu numer: 7958 7967

Ja w sprawie działek z lewej strony na skarpie Jezioraka, właściwie od Sarnówka przez Jezierzyce (Gizerek) do skraju lasu na Makowo, pytam: Kto wie coś, niech poda nazwiska właścicieli, a wyjaśnimy szybko jacy urzędnicy maczali rączki w "lewiźnie" ich sprzedaży.
Nie ma większego skandalu, niż oddanie tam takiej strefy w prywatne posiadanie z dojściem do wody.
Będąc w tym miejscu niedawno, pewna szemrana postać oznajmiła mi, że właściwie na brzegu nie mam prawa przebywać. Proszę o szerszą dyskuję w tej sprawie.
Naszą "ochronę przyrody" z ich urzędnikami o kant d..y można trzasnąć.
 nick
 Wtorek 12-06-2007

7967. 
JEZIORO DÓŁ, SYTUACJA PODOBNA JAK NAD JEZIORAKIEM.
Ohydny przykład popisu "sprzedawczyków" polskiej przyrody i oddania w ręce prywatnego lobby mamy nad Jeziorem Dół w tej samej miescowości. Sprzedaż z dojściem do brzegów jeziora zaczeła się lat kilka temu, kiedy oddano około 200 m brzegu w ręce"inwestorów", którym pozwolono na totalne karczowanie nabrzezia z trzcinami włacznie. Ogrodzili własne działki do samego brzegu tak, że człowiek z wędką nie możę przejść. Praktycznie "baronowie" układu z wójtem zablokowali dostęp do wód państwowych na odcinku co najmniej 1 km.
Zrozumieć jeszcze można, jeśli Jezioro Dół byłoby w całości sprzedane
w prywatne ręce, to własciciel może zabronic wejścia na teren, ale nigdy - jak sądzę - w tym przypadku. Jeziora - jak się orientuje - są dorbrem narodowym, z dostępem bez przeszkód, nie zaś blokowane w głąb brzegu.
Proszę wyjaśnić te kwestie, czyż to nie prawo kaduka, a może rodziny Harmacińskich. On był wówczas wójtem i żal gardło ściska, ze ten człowiek ma żałosną wiedzę w tym temacie. Czy jednak trzeba mięć wiedzę, by dopuszczać do takich kontraktów? Wystarczy poczucie drobiny polskości i poszanowania naszej narodowej własności, nikomu nie wolno czynić wbrew naturalnemu prawu pełnego korzystania z dóbr jakie nam wszystkim przyzwolił Bóg. Nawet wójtowie.
 ADMIRAŁ
 Wtorek 12-06-2007

7966. 
Odnośnie wpisu numer: 7962

Przykład pana starosty Macieja Rygielskiego pokazuje, że jak się nie umie rzędzić, to tych co mają inne zdanie się zwalnia. A zatrudnia się takich "specjalistów" z SLD jak Ryszard Zabłotny.
Dalej. Zwolniono pana Jerzego Kujawskiego z funkcji członka zarządu w "Iławskich Wodociągach" (wiceprezesa) a dano pracę panu Zabłotnemu. Co na to pan Marek Polański i pan Jerzy Ewertowski? Podobno Kujawski jest w PiS-ie... Czy pomogli Włodzimierzowi Ptasznikowi wywalić członka PiS-u z zarządu wodociągów? Jeśli nie, to gdzie jest oświadczenie Polańskiego i Ewertowskiego? Dostali stołeczki i co - cicho teraz będą siedzieć? To widać ich poziom i co ich związało z PO? To, że pomagają razem Rygielskiemu nie skrzywdzić członków SLD? To dopiero obłuda w stosunku do wyborców!
 kolejarz z Iławy
 Wtorek 12-06-2007

7965. 
Odnośnie wpisu numer: 7963 7962 7961

Należy też sprawdzić czy zakupiony sprzęt był przez kogoś używany
(bo na pewno nie przez tych, dla których był przeznaczony), jeśli tak
to zaistniało jego przywłaszczenie. A dalej wiadomo jak postępować
w takich sprawach.
 BAG
 Poniedziałek 11-06-2007

7964. 
Odnośnie wpisu numer: 7958

Wreszcie powazny glos w sprawie gospodarki nad jeziorami. Ciekaw jestem czy taki Wlodzimierz Harmacinski (dyrektor wydzialu ochrony srodowiska czy jakos tam) rozpozna klony, graby lub tulipanowce?
Do sprawy wroce w odpowiednim czasie!!!
 Obserwator
 Poniedziałek 11-06-2007

7963. 
Masz słusznego BOLUŚ. Właśnie od prokuratora należało zacząć i "baron" nie wiwinął by się grabarzowi spod łopaty. A jeśli porzegra Rygielski, starostwo mnóstwo kasy zabuli, przywróci kastrata na funkcję.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 11-06-2007

7962. 
Odnośnie wpisu numer: 7961

Zenon Kastrau zapowiada zwycięstwo w Sądzie Pracy. I wiele wskazuje
na to, że ma rację, bo sąd będzie orzekał tylko z zakresu Prawa Pracy.
Zastanawiam się dlaczego starosta Rygielski nie zgłosił do prokuratury podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Kastraua? Instynkt stadny?
Co tu jest grane?
 BOLO
 Poniedziałek 11-06-2007

7961. 
Odnośnie wpisu numer: 7954

Tacy ludzie, jak Pan ZENON KASTRAU, zawsze spadają na cztery łapy!
Jak nie w Suszu, to gdzieś indziej dostanie ciepły stołeczek! To pewne!
 zizel
 Poniedziałek 11-06-2007

7960. 
Odnośnie wpisu numer: 7955

W MGOPS w Suszu zwolniono pana Zdzichowskiego. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi go Zenon Kastrau.
To już trzeci do lokalnego brydża urzędniczego. Przeciwko Sadowskiemu toczy się sprawa, o której można było przeczytać w Kurierze, o Dawidzie szeroko było napisane w ostatnim numerze Kuriera, podobnie jak o panu Kastrau. Kto następny?
Wymagania jakie musi spełniać kandydat do suskiego magistratu same ciskają się na usta - zarzuty.
 Johan
 Poniedziałek 11-06-2007

7959. 
Odnośnie wpisu numer: 7957

Po naszym trupie, koleżanko!
Pani ECHT niech prozą nici poezyi w świerszczyku snuje. Tam jej kąt.
 Filomaci
 Poniedziałek 11-06-2007

7958. 
Do ekologów! Gdzie się podziały ptaszyska znad Małego Jezioraka?!!!

Ekolog musi mieć duszę i postawy - szeroko mówiąc - humanitarne. Tymczasem jest nim zwykły parobek, powiedzmy urzedniczyna, może
z dyplomem magistra, ale co najwyżej wykształciuch, bez serca, bez duszy, bez wizji, bez dumy, bez tchnienia ojczystej przyrody. Taki nigdy nie ma własnego zdania, nie ma argumentów, jest podległy wójtom i burmistrzom. On nikomu nie sprzeciwi sie i nie powie: STOP.

STOP: HAŁASOWI NAD MAŁYM JEZIORAKIEM, PRZEPĘDZANIEM PTAKÓW PRZEZ BANDY DEGENERATÓW, JAKIMKOLWIEK MOTORÓWKOM (POZA SŁUŻBOM POLICJI I RATOWNICTWA), STOP ZAWODOM ŻEGLARSKIM NA TAK MAŁYM AKWENIE, STOP ZAWODOM WĘDKARSKIM, STOP ZABAWOM PŁYWACKIM PRZEZ ROZWYDRZONĄ MŁODZIEŻ itp.

Żadne ptaszysko ze zdrowymi zmysłami nie zniesie tego, co wokół Małego Jezioraka szykują mu tutejsi ludziska - ssaki lądowe.

A tak przy okazji... Nad brzegami Jezioraka, w cudownych miejscach przyrodniczych (począwszy od Jażdżówek po Jezierzyce i Makowo) są skarpy ze starodrzewiem (buki, dęby, sosny karłowe itd). Wszystko to sprzedane pod działki, które zagospodarowane są siedliskami letnimi,
z dostępem do samego jeziora. Zwykły człowiek nie może dojść do tafli wody, a tylko popatrzeć: STOP! TEREN PRYWATNY. Można zrozumieć stawianie letniskowych iwestycji na działkach po drugiej stronie drogi polnej, ale nie na krawędzi skarpy w prześlicznych gąszczach leśnych drzew, by zwykły uczestnik darów bożych miał zakazane. PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ MI: JAKIM TO PRAWEM JEST STANOWIONE, BO JA MYŚLĘ, ŻE KADUKA.
 ADMIRAŁ
 Poniedziałek 11-06-2007

7957. 
Odnośnie wpisu numer: 7954

A ja sie zaczynam teraz obawiac, ze na miejsce tego jednego kretacza Zenona Kastrau, który dostal sie do salonow wladzy tylnymi drzwiami
- i w dodatku nie z powodu umiejetnosci, tylko znajomosciami z Piotrem Jackowskim i Stanislawem Kastrau - znajdzie sie inna oszolomka, bardzo ambitna psycholog Katarzyna Echt, pazerna na wladze i pieniadze. Ona jest specjalista doslownie od wszystkiego, wiec jedynie pozostaje temu Rygielskiemu zaufac.
 ja
 Poniedziałek 11-06-2007

7956. 
Odnośnie wpisu numer: 7954

DO SOLIDARNEGO ZE SPRAWIEDLIWOŚCIĄ.
Widzisz Obywatelu ile jeszcze w Polsce do naprawy, chociażby wydymać takie gnidy społeczne jak opisywane baronisko. To nie wszystko - należy potraktować "cyklonem B" wszy, te o szczebel wyżej - ich popleczników. Dlatego w demokracji potrzebna jest kontrola, ale nie taka z powiatowej komisji rewizyjnej czy miejskiej, bo to nie jest kontrola, oni są kolesiami razem wzięci.
Pamiętaj Obywatelu: IM WIĘCEJ DEMOKRACJI, TYM WIĘCEJ ZAKAZÓW
I NAKAZÓW, TYM WIĘCEJ KONTROLI I RYGORÓW - taka jest zasada amerykańskiej demokracji.
Gdyby jednak partii takiej jak PO, ktora rządzi dziś starostwem, zależało na przychylności wyborców i udusić w popularności PiS (pewno im się wydaje, że są wielcy) to mają środki i siły, aby takie gnidy - jak ten przez niektórych uwielbiany baron - spalić, a popiołem wysypać na śmietnisko. Tymczasem, widzisz Obywatelu Solidarny, taka gnida nieźle na tych przekrętach jeszcze wyjdzie. ALE NIE BÓJ SIĘ - NIE DAMY.
 nick
 Poniedziałek 11-06-2007

7955. 
Odnośnie wpisu numer: 7950

A Pan Z. Kastrau działał za pełnym przyzwoleniem poprzedniego zarządu powiatu na czele z Panią Aleksandrą Skubij i manipulowanym przez nich filozofem Panem Ryszardem Zabłotnym. Cwaniaki bawili się nieźle [...]
 urzędnik
 Poniedziałek 11-06-2007

7954. 
Odnośnie wpisu numer: 7938

Oto część druga:

1. Podobno pan Kastrau kiedy wybierał się do pani Jabłonki (dyrektor wydziału polityki społecznej urzędu wojewódzkiego) w celach tylko znanych im obojgu, rozbił samochód służbowy i jak zwykle na koszt PCPR naprawił go w AUTO-Klonowski (do sprawdzenia proszę bardzo!).
2. Czy to prawda, że jeden z przedsiębiorców, który wystawiał faktury na PCPR był jednym ze sponsorów ITR? (dotyczy pana Grzegorza Kniazia z firmy EGO).
3. Czy na zawody sportowe pan Kastrau brał samochód przeznaczony dla osób niepełnosprawnych z Zalewa. Lekką ręką pożyczał ten samochód pan Andrzej Dawid nie biorąc za to złotóweczki? (do sprawdzenia u burmistrza Zalewa).
4. Czy prawdą jest że skomromitowany pan Kastrau będzie dyrektorem MOPS-u w Suszu, u swoich popleczników Sadowskiego i Dawida?

Ciekawe czy Kurier ruszy temat, bo gazetka pani Skubij na 100% nie!!!
Ciąg dalszy nastąpi!!!
 solidarny z obywatelami
 Poniedziałek 11-06-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 163 164 165 ... 324 325 326 327 328 329 330 331 332 ... 355 356 357 ... 385 386 387 następna ] z 387



102488073



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.