Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

32315. 
Odnośnie wpisu numer: 32281

Jeśli rozchodzi się o dobór kierowców do prowadzenia AdamPojazdu, to w Radzie Miejskiej mamy specjalistę-radnego, który prowadzi Naukę Jazdy. Ten gościu musi znać się na kierowcach.
Swego czasu lekarka z Nowego Miasta, radna wojewódzka z PSL, dobrała sobie na kierowcę osobistego do dowożenia jej do pracy w Olsztynie znanego na okolicę, byłego najwyższego stanowiskiem z milicji drogowej.
I co? Nachlanego za kółkiem zwinęli nasi koledzy policjanci.
Dobór nie sprawdził się.
 ORMO-wiec
 Iława, Poniedziałek 09-02-2015

32314. 
Odnośnie wpisu numer: 32311

Szanowny Panie Bobby, o ile przyjmuję do wiadomości Pańską uwagę dotyczącą obsady stanowiska dyrektora Iławskiego Centrum Kultury przez Panią Ewę Wiśniewską, o tyle bardzo mnie zaniepokoiła dalsza część Pana wypowiedzi.
W kwestii zmian personalnych w ICK mam na chłodno wkalkulowane wszelkie emocje, jakie temu wydarzeniu towarzyszą. Odpowiedzialność za ten stan rzeczy od A do Z-et przyjmuję na siebie, oddając każdemu iławianinowi oddzielnie należny przywilej do swobodnej oceny mojej, akurat właśnie takiej personalnej decyzji.
Zupełnie inaczej rzecz wygląda gdy sygnalizuje Pan aktualną kondycję wybranych pracowników ratusza. Celnie uderza Pan w strunę, na dźwięk której jestem szczególnie wyczulony.
Od blisko dwóch i pół miesiąca zadaję sobie wiele trudu, by w ratuszu zbudować sensowny organizm zdolny do współdziałania ze sobą i otwarty na ludzi. Dlatego Pana słowa na temat urzędniczych zachowań stają się dla mnie tak bardzo nieprzyjemne. Będę Panu bardzo zobowiązany jeśli zrezygnuje Pan ze stwierdzeń o charakterze ogólnym i posłuży się jakimś solidnie dookreślonym przykładem. To jedyna możliwość bym przy Pana wydatnej pomocy mógł takim zachowaniom skutecznie się przeciwstawić.
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 09-02-2015

32313. 
Drodzy Kurierzy, jest sprawa w ktorej jest wiele niejasnosci.
Powinien zostac ogloszony przetarg ofert na prowadzenie kregielni na obiekcie plywalni Ilawie (obecnemu dzierzawcy koniczy sie umowa).
Pan kierownik basenu i jego przelozony nabrali wody w usta.
Czyzby znowu wszystko bylo ustawione pod stolem?
 zinteresowany
 Ilawa, Poniedziałek 09-02-2015

32312. 
Na iławskim Osiedlu Ostródzkim przy ul Zielonej (w okolicy bagienka) zagraża wiszący pień starego drzewa.
Byłoby dobrze, aby odpowiednie służby uprzątnęły ten zwalony pień.
 mieszkaniec
 Iława, Poniedziałek 09-02-2015

32311. 
Odnośnie wpisu numer: 32283

Zmiany w funkcjonowaniu iławskiego Urzędu Miasta oraz jednostek podległych następują, tylko tak się zastanawiam czy faktycznie są one właściwe, bo jakoś odnoszę wrażenie, że nic w sposobie sprawowania władzy nic się nie zmieniło.
Odwołanie z ICK dyrektora Woźniaka co prawda odczuwam na plus, bo jakoś intensywnego życia kulturalnego w Iławie nie zauważyłem jak ten Pan był przy sterze, jednak sposób powołania nowego dyrektora (którym, jak wynika z informacji prasowych ma być była Pani dyrektor) odbieram negatywnie.
Nie przekonują mnie argumenty, że to uznany pracownik, że już był etc. Ja rozumiem, iż burmistrz chce mieć zaufane osoby koło siebie, ale nie popadajmy w paranoje - taki krąg powinien być ograniczony jedynie do najbliższego gabinetu, a nie wszelkich pozycji kierowniczych. Wydawało mi się, że karuzela stanowisk w UM i jednostkach podległych będzie opierała się na obiektywnym, transparentnym i opartym na posiadanej wiedzy i doświadczeniu wyborze danego kandydata, a jakoś mi tego brakuje w stosowaniu bezpośredniej nominacji.
Czy faktycznie liczy się to kto był w jakim komitecie i kogo popierał? Proszę nie stosujmy takich metod jak wybieranie specjalistów bez konkursu do nie istniejącego portu (zresztą ta budowa mnie wkurza albowiem starostwo buduje sobie porcik, którym będzie - jak mówią ludzie - kuriozalnie zajmował się Powiatowy Zarząd Dróg, a drogi wymagają napraw np. dalsza część drogi Tynwałd-Rudzienice, czy Frednowy-Wiewiórki).
Poza tym, jak wieści z ratusza niosą, to niektórym pracownikom urosły piórka bo tak wysoko podnoszą nosy. Ciekawe tylko czy wynika to z posiadanej wiedzy i umiejętności, czy też robienia sobie dobrego public relations na ostatnich zmianach jakie nastąpiły w ratuszu.
Ehhhhh, więcej pokory zalecam niektórym, bo kopanie dołków to nie jest dyscyplina sportowa.
 bobbi
 world, Poniedziałek 09-02-2015

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

32310. 
Wystawienie Andrzeja Dudy do wyborów prezydenckich jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu publicznym Jarosława Kaczyńskiego.
Od 25 lat żaden z polityków III RP nie wygłosił takiej mowy - 40 minut oracji bez kartki.
Mamy wreszcie w Polsce polskiego Obamę, który ze swadą, swobodą, energią przemawia do ludzi. Wyprostowany, szczupły, wygolony, gładki, idealnie skrojony garnitur, stonowany w barwach krawat. Tak ma wyglądać prezydent państwa.
Na salonach szok. Bo jak na tle Dudy wygląda Komorowski: zgnuśniały, zmęczony, wujowaty, ględzący, czytający z kartki bez przekonania we własne słowa.