Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Gwałt za granicą
Nasza gwiazda eksportowa. Piękna i wszechstronna
Filantrop Jan Szynaka
Szpital znowu nie dla dzieci
Fałszywi policjanci
Pedofile są wśród nas
Cukierek albo bajzel
Biorą się za szpital
Nie żyje Malgorzata Miszczak-Szołucha
ZHP. Przygoda życia
600 tys. zł dla ofiary księdza pedofila
Gdzie ta ryba?
Odeszedł miły Pan z okienka w aptece
Systematyczne wykradanie kasy z kasy
Płód dziecka znaleziony w lesie
Zjawa czy wabik na kierowców?
Porwali i katowali
Podpalił się z miłości...?
Wioskowa strzelanina
PKO Bank Polski w nowej wersji
Więcej...

2014-10-22

Szeryf „PUMBA” ruszył w miasto


Wstydliwy incydent drogowy z udziałem wysoko postawionego policjanta z Iławy wyjaśni komenda wojewódzka. Według informatora całe zajście nagrała samochodowa kamera. Wyjaśniający sprawę Olsztyn twierdzi jednak, że nie ma mowy o jakimkolwiek filmie. Co tak naprawdę wydarzyło się w wakacje przy ulicy Ostródzkiej?


Pierwszą informację o incydencie z udziałem policjanta z kierownictwa iławskiej komendy otrzymaliśmy pod koniec sierpnia.

W zdarzeniu miała brać udział także kobieta kierująca samochodem, wewnątrz którego znajdował się rejestrator wideo. Całe zajście miało zostać nagrane włącznie z dźwiękiem.

– Dyżurny KPP w Iławie otrzymał zgłoszenie, że na ul. Ostródzkiej kompletnie pijany mężczyzna [...] zatrzymuje samochody, kieruje ruchem, a gdy zwrócono mu uwagę, znieważał słowami wulgarnymi ludzi – cytujemy fragment pierwszego donosu.


OSTATECZNA WERSJA

W ciągu kolejnych tygodni informator doprecyzowywał nam informacje na ten temat. Ostateczna wersja jest następująca:

„Zgłoszenie było, że człowiek w jaskrawej zielonej koszulce wtargnął na jezdnię wprost pod koła samochodu. Kierująca omal go nie rozjechała i została zbluzgana przez pijaną osobę, która wymachiwała legitymacją. Sprawa wygląda tak, że pan [...] pił w […] i wracał z buta do domu. Patrol, który pojechał [...], od razu wiedział, kim jest osoba w jaskrawej koszulce. Więc jak najdłużej jechali, byle z nim interwencji nie robić (wiadomo dlaczego). Zgłosili, że opatrolowali, ale nikogo nie zastali. [...]. Zjechali do komendy spisać dokumentację z innych interwencji. W komendzie była rozpłakana kobieta, lecz patrol już się nią nie zajmował. Wiedzieli, że to ta z interwencji. Kierująca [...] czekała na kontrolnego w tym dniu, czyli [...]. Pan [...] ponad godzinę głaskał tę zgłaszającą u siebie w biurze, lecz w trakcie rozmowy wyszło, że miała kamerę rejestrującą obraz oraz dźwięk i wszystko zostało nagrane. Wściekła się i oznajmiła, że powiadomi gazety o tym, co się stało [...].”

Informator twierdzi, że incydent od samego początku był zamiatany pod dywan.

„Komenda o tym huczy, bo to kolejna zatuszowana sprawa jegomościa [...]. Faktem jest, że pan [...] domyślił się, że sprawa może dostać się do mediów, więc z uwagi, że kobieta dysponowała nagraniem, napisał również notatkę, by się asekurować, że to kierująca nie zachowała ostrożności” – kontynuuje. – „Sprawę prowadzi/prowadził [...]. Patrol był wzywany, żeby poprawić w notatnikach „pewne” fakty już kilka dni po interwencji. Nie wiadomo, co stało się z nagraniem, bo kobietę przejął pan [...], a sprawa była wyciszana.”


POLICJA: NIE BYŁO
MOWY O NAGRANIU

W ubiegłym tygodniu Kurier oficjalnie zapytał o incydent Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Przekazaliśmy także fragmenty donosów, cenzurując niektóre informacje, by chronić naszego informatora.

Anna Fic, rzecznik komendy wojewódzkiej, poinformowała nas, że policja wie o zdarzeniu.

Ponieważ brał w nim udział wysoko postawiony policjant z iławskiej komendy, sprawę wykroczeń (wtargnięcie na jezdnię policjanta i spowodowanie zagrożenia na drodze przez kobietę) przekazano policjantom z Nidzicy. Pozostałe wątki tej sprawy bada komenda wojewódzka.

– Wydział kontroli KWP w Olsztynie od 3 października prowadzi postępowanie wyjaśniające okoliczności obydwu zdarzeń, w szczególności zachowanie uczestników interwencji, prawidłowość postępowania funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia, reakcji służby dyżurnej na zgłoszenie – informuje rzecznik. – Jednocześnie pragnę podkreślić, że na tym etapie postępowania kontrolnego, od momentu zaistnienia zdarzenia czy później podczas czynności wykonywanych z uczestniczką interwencji, nie było jakiejkolwiek informacji o filmie ze zdarzenia, który mógł być nagrany przez uczestników czy jakiegokolwiek świadka.

Co na to nasz informator?

– Normalka – stwierdził. – Czego tu się spodziewać. Film był, bo oglądał go patrol będący na interwencji i dyżurny [...] z pomocnikiem na dyżurce w komendzie! Nie wiem, co obiecał [...] tej pani, żeby nie oddała nagrania do mediów, bo taki był jej zamysł. Ona chciała to nagranie wam przekazać. Głaskał ją ponad godzinę u siebie w pokoju. Nagranie na pewno było, na 100%.

Do tematu wrócimy.

KRYSTIAN KNOBELZDORF
Iława. W wakacje doszło do incydentu
z udziałem policjanta ze ścisłego kierownictwa komendy.
Czy zajście zostało nagrane? Komenda wojewódzka twierdzi,
że do tej pory nie było mowy o jakimkolwiek filmie
Komentarz: Krystian Knobelzdorf

Bajka o krecie i ogrodniku


Wkurzyłbym się, gdybym był ogrodnikiem, a w moim ogródku grasował złośliwy kret, który niszczyłby moje plony tylko po to, by na zewnątrz mój ogródek postrzegany był negatywnie. Pewnie siedziałbym z wycelowaną strzelbą w jego norę i czekał, aż wystawi łeb.


A jeżeli ten kret nie jest złośliwy, tylko działa w słusznej sprawie? Przegania z ziemi robaki, żeby nie podgryzały korzonków moich roślin. Jeśli nawet jakaś roślinka z tego powodu uschnie, to pozostałe przetrwają i dadzą mi dorodne plony. Kret ma świadomość, że ogrodnik jest blisko i może za chwilę odstrzelić mu głowę, ale mimo wszystko dalej ryje w ziemi.

Zastanawiam się, dlaczego ktoś postanowił pójść na całość i przekazać mi informacje o incydencie z udziałem starszego oficera policji? Postanowiłem zapytać o to tego człowieka. Co ciekawe, odpowiedział. I to w taki sposób, że poważnie daje do myślenia. Nie mogę jednak tego zacytować, bo prawdopodobnie skończyłoby się to sprawą w sądzie wytoczoną przez policję. Za to pytanie i odpowiedź przekazałem badanie sprawę komendzie wojewódzkiej. Niech policjanci sami, przed własnymi sumieniami, ocenią kreta.


  2014-10-22  

 TWOJE ZDANIE
Post faktum
Zatem zrobiono społeczność w balona. Fakty były, ale się zmyły i po sprawie. Jednak są...
~Ormowiec
2015-11-05
Dawno już
Dawno już gadałem, że należy reaktywować społeczną funkcję byłego ORMO, taką cichą, że niby nie ma...
~Ormowiec
2015-12-18
Ten pan niech pożegna się z kolesiami
Niech szybko rozdaje [...], bo jak go zabraknie, to koledzy też zostaną strąceni, gdyż to jest...
~Ormowiec
2015-12-18
I co dalej...?
Anna Fic, rzecznik komendy wojewódzkiej, poinformowała, że policja wie o zdarzeniu. I co...
~Swój
2016-02-08

Wróć   Góra strony
94366120REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe | Stopka
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2022 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.