Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Wykładowca z Iławy został sędzią Trybunału Konstytucyjnego
Trochę „Dżemu” dla Martyny Wyżlic
Czy droga ekspresowa S5 na pewno przez Iławę?
Woźnicki rozmawia z kierowcami (październik)
Biblioteka. Audyt wykazał nieprawidłowości finansowe
Jak uczcić pamięć nienarodzonych dzieci?
Hartowanie niemowlaka jesienią: werandowanie
Dobre okno potrafi utrzymać ciepło
Kozak. Wygrał ze... skrzynką
Trwa modernizacja placu dworca kolejowego PKP
Woźnicki rozmawia z kierowcami (październik)
Perony. Iława gorsza od Malborka
PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?
Przesądy. Ciąża, poród, laktacja
Radny powiatu zatrzymany za jazdę po alkoholu
Marlena Cichocka w programie „MasterChef”
Woźnicki rozmawia z kierowcami (wrzesień)
Znaleźli czołg z II wojny światowej
Trzy metry po śmierć
Żuchowski o sytuacji w ratuszu: „Czy leci z nami pilot...?!”
Więcej...

Forum

27733. 
DLACZEGO... DLACZEGO... DLACZEGO...

Zastanawialiście się, dlaczego profesor Paweł Artymowicz nazwał publicznie generała Błasika „chu..m” i pomimo tego Żona generała ze łzami w oczach nie obiegła telewizyjnych czołówek?

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie, dlaczego ten sam profesor Artymowicz pisał, że „piloci mają krew na rękach” i żadne dziecko pilota nie wystąpiło w TVN 24, zaś sam profesor nadal jest profesorem i ekspertem?

Pytaliście kiedyś jak to się dzieje, że 70-letnia hetera pierdząca ustami, Renata Rudecka-Kalinowska, była cytowana przez Donalda jako obrończyni kultury słowa i miłości w polityce?

Przyszło wam do głowy skąd się wzięła bezkarność, jaką jest chroniony socjopata Niesiołowski, który rzucił się na kobietę, taką „zwykłą”, nie taką ze sztucznymi cyckami?

Przeszła wam przez myśl jakaś wątpliwość związana z lewicowym działaczem, który nazwał posła Godsona „czarnuchem” i ani jeden naukowiec nie odpowiedział mu listem otwartym?

Czytaliście wersety duszpasterskie inkwizytora Krzysztofa Mądela i komentarze wiernego stada, pod tymi pełnymi starotestamentowego jadu ewangeliami? Zauważyliście, że żaden antykatolicki fanatyk nie pisnął słowem „typowa miłość bliźniego w wykonaniu katolika”.

Czy pamiętacie bydlęce zachowanie homoseksualisty Biedronia, który upublicznił wizerunek dziecka swojego oponenta i zlinczował dziecko za tło zdjęcia, którym był katolicki obraz?

Czytacie dzień w dzień biuletyn z ulicy Czerskiej, w którym Polak inaczej jak pijana świnia, złodziej i cham nie jest przedstawiany?

Czy znaleźliście odpowiedź na pytanie dlaczego socjopatom, fanatykom, chamom, pseudokatolickim klechom można wszystko i każdy z nich występuje w roli arbitra etyki, moralności, poszanowanie człowieka oraz praw wszelakich niczym córka resortu Środa?

Widzieliście to wszystko, czytaliście, słuchaliście i co wy na to?

Wierzę, że pytaliście i to wielokrotnie, ale nie wierzę, że znaleźliście odpowiedź, bo gdyby tak było wszyscy wymienieni zostaliby posegregowani według stopnia toksyczności i odwiezieni na społeczne wysypisko. Nie odpowiem precyzyjnie, ale podpowiem skąd ta asymetria i niemożność.

W łagodnej wersji nazywa niemocy brzmi: „przejęcie inicjatywy”, w dosadnej: „bezkarne skurwy...o”. Cała gromada bezkarnych „etyków” każdego dnia mówi i nienawidzi jak im się podoba, bo czują, widzą i wiedzą, że mogą sobie na to pozwolić. Sztaby wolontariuszy i dyżurnych szmalcowników poszukują cytatów z „Klubu Ronina” i „prawicowych portali”. Wyłapują jedno zdanie, jedno słówko na przykład „jałowy” i już nie ma profesor Pawłowskiej, nie ma człowieka, kobiety, przeciwnika.

A kto wyłapał „chu..a” Artymowicza, kto podpisał list otwarty albo złożył zawiadomienie w kanadyjskim uniwersytecie? Ile kobiet zaprotestowało i domagało się usunięcia z uczelni chama Niesiołowskiego? Jak to się dzieje, że najbardziej chamska staruszka w sieci, taka na przykład Renata Rudecka-Kalinowska do spółki z innymi dewotkami, cenzuruje i moderuje „prawicowy” portal, chociaż na forum GW żaden prawicowy oszołom nie przetrwa pięciu minut?

Łagodności, naiwności, frajerstwu, sentymentom, wrażliwości, powściągliwości, współczuciu, podziękujcie. Dzięki tym słabościom frajerzy wesoło skwierczą na stosie. Podpalono Pawłowicz, podpalono Krasnodębskiego, płonie od lat Cenckiewicz i Żaryn, płonęła Walentynowicz.

A taki profesor bez teki Bartoszewski nadal jest profesorem, Niesiołowski męczennikiem, Artymowicz ekspertem, Rudecka-Kalinowska jest Emilią Plater, Mądel nawet księdzem Kolbe, Biedroń bojownikiem o tolerancję, a nie np. „staruchem” „faszystowskich gejów”. Ten margines nie wszedłby na top, gdyby nie humanitaryzm i podkulony ogon oponentów.

Przyroda to dżungla i tylko na okładkach „Strażnicy” lew będzie leżał obok owieczki, w życiu, takim z krwi i kości „dożyna się watahy”, bez naiwnych zahamowań. Jeśli przez dwa tygodnie linczuje się Pawłowicz, a przez lata pozostawia w spokoju Niesiołowskiego, Kutza, Biedronia i całą resztę politycznych socjopatów, to skutki nie mogą być inne. Atak płynie zawsze z jednej strony, a rozpaczliwa obrona z drugiej. Proporcje nie odwrócą się nigdy, jeśli odpowiedzią na fanatyzm będzie naiwność.

Przyroda nie znosi pustki, przyroda stroszy piórka i albo się oskubie najbardziej agresywnych osobników do gołej dupy, albo się będzie ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego.

Dlatego zamiast ulegać dyscyplinowaniu, trzeba wziąć dyscyplinę do łapy i walić do skutku, bo to są resortowo wyrobione i „takie same ofiary, jak „mama” Madzi z Sosnowca”.
 Matka Kurka
 Poniedziałek 04-02-2013

27730. 
Oni są przy władzy, robią co chcą, nie kierują się żadnymi logicznymi argumentami, a już na pewno nie myślą o ludziach...
Mam wrażenie, że decyzja o zamknięciu (!) szkoły została podjęta już dawno, a wszelkie starania mieszkańców nie miały już znaczenia... (!)
Nie ma co mydlić sobie oczu słowem przekształcenie, bo jeśli ktoś zna dobrze zasady działania stowarzyszenia to wie również jaki jest okres,
w którym umiera ono drogą naturalną...
Zastanówmy się jaka była tu rola radnego? Teoretycznie tego, który powinien stać na straży naszego dobra? Otóż żadna. Dla mnie: pięknie wyreżyserowane "jak to ja chce dla was dobrze, ale niestety reszta radnych jest na "nie". Przypomnę najistotniejsze, że zamknięcie szkoły związane było z koniecznością wprowadzenia oszczędności. Tylko dlaczego równolegle radni mają w planach założenie we wsi remizy ze świetlicą. Nie znam dokładnie kosztów utrzymania takiej placówki, ale myślę, że sumy są powalające jak na czasy w których teoretycznie trzeba szukać oszczędności! O co tu chodzi?
Czyżby trzeba było dać etaty komuś z rodziny? Zabieracie dzieciakom publiczną szkołę a na pocieszenie rzucacie kredki i wiejskie występy wozu strażackiego!
Pamiętam początek tego całego zamieszania z zamykaniem szkół. Problem wtedy tkwił w tym, czy będzie to szkoła w Lubnowych, czy w Kamieńcu. No to zamknęli obydwie. To jest dopiero "sprawna" władza.
Jak znaleźli taaakie oszczędność to mogli sobie dietki podnieść. Mieli w nosie plany cięcia kosztów przedstawione przez szkołę w Lubnowych, apele rodziców...
A zajrzyjmy na chwilę do sąsiadów, którzy borykali się z podobnym problemem! Ich radna ostatnio otwarcie powiedziała, że jej zdaniem to już dawno trzeba było wszystko zamknąć... Akurat tej Pani proces kształcenia jest obcy, więc może stąd nie czuję potrzeby istnienia publicznych szkół! Mam nadzieję, że mieszkańcy, którzy z tego co pamiętam dzielnie walczyli o placówkę przemyślą co nieco przed następnymi wyborami...
Nikt nie wciśnie mi kitu o działaniu dla dobra mieszkańców, o konieczności łatania dziury budżetowej logicznymi rozwiązaniami. Szukajcie, gdzie można zyskać, zarobić, a nie tylko komu zabrać!
 pomelo
 [46.151.136.xx], Sobota 02-02-2013

27718. 
Ostatnio zawrzało ws. szukania oszczędności w urzędach miejskich i im podległych placówkach. Otóż w mieście takim jak Iława, urzędzie, gdzie pewne ważne funkcje wypełniają urzędnicy merytoryczni, jak np. oświaty, to pytam: czy potrzebny jest z-ce burmistrz ds oświatowych.

Przecież to nic innego, jak sinecura dla dobrze sprawującego się wobec PO, byłego już, emerytowanego dyrektora szkoły. Tam jest cały wydział osób ds oświatowych i edukacyjnych, którzy zajmują się tym co trzeba. A przecież są jeszcze radni.

Jeśli przy oszczędnościach, to dodam jeszcze kwestię administrowania szkołami podległymi zarówno starostwu, jak też miastu. Zastanówmy się na ilością zastępców w tychże szkółkach. Z-ców przeważnie jest dwóch trzech ds oświatowych, a także jeden z-ca ds administrowania.

W tym kontekście pytam: czym zajmuje się główny dyrektor szkoły? Pilnowaniem tych trzech, bo nie - jak wiadomo z praktyki - młodzieży i szkoły w ogóle. Powiem wam czym się oni zajmują: permanentnymi naradami i zebraniami; obecnością na różnorodnych uroczystościach; sesjach, gdzie się nudzą jak niewyspane burki; obecnością, czasem na spotkaniach, w ogóle niezwiązanych z funkcjonowaniem szkoły.

STAROSTO RYGIELSKI I BURMISTRZU PTASZNIK ORAZ RADNI!
ZASTANÓWCIE SIĘ! Nie idźcie złą drogą!

Dość tych narad! Do pracy Panowie i Panie Dyrektorzy. Albo na zasłużony odpoczynek. Dyrektor powinien pracować w szkole i zajmować się zadaniami, które wykonują dwaj jego zastępcy, nie zaś fruwać po niby-naradach. Policzcie zatem, ile etatów dyrektorskich w szkołach można zdjąć i przesunąć do wykonywania funkcji nauczycielskich.
 Marszałek
 Sobota 02-02-2013

27717. 
Odnośnie wpisu numer: 27716

No właśnie, nowy rozkład jazdy autobusów w mieście Iławie już jest!
A autobusy zataczają wieeeelkie koło wokół Jezioraka, potem pędzą bez zatrzymania się, żeby nadrobić stracony czas na objeździe. Paliwa w tym czasie (do września - jeśli się uda planowo...) wyjeżdżą za krocie kasy!
A wiadukt jak stał, tak stoi! Wykonawca gotowy do prac, tymczasem z pierwszej ręki wiem, że w sprawie "zamulił" RATUSZ i ludzie burmistrza.
Dlaczego znowu?! Dlaczego?!
 express
 Sobota 02-02-2013

27716. 
Gratka dla czytelników KURIERA!
W bieżącym wydaniu:
 KURIERZY
 Piątek 01-02-2013

27712. 
Odnośnie wpisu numer: 27708

Pewnie jesteś tym samym, co na początku września bił pianę na forum,
że po iławskiej Famie w połowie miasta na chodnikach można było [...] strzykawki znaleźć.
Problem twój polega na tym, że każda impreza rockowa będzie ci się kojarzyła z narkomanami, z brudasami i pijaną hołotą. Całe życie byłeś święty, na wiejskich potupajkach w remizie nigdy nie zdarzyło ci się nachlać i zrzygać na lakierki - zapomniał wół jak cielęciem był. [...]
 bob budowniczy
 Piątek 01-02-2013

27711. 
Odnośnie wpisu numer: 27709

... myślę, że nie ma znaczenia - czy to konkurs w Suszu, czy w Iławie.
Wszędzie ten sam brak zasad. Z góry wiadomo kto wygra. I czas się
z tym pogodzić (do następnych wyborów).
W magistracie w Suszu nawet sekretarz jest przyjęty bez doświadczenia kierowniczego. [...] W Iławie jest to samo, nie szczypią się w ceregiele. Bardzo bym chciał, aby tą sprawę poruszył Kurier, ale myślę, że to nic
nie pomoże. [...]
A wy, szaracy, zastanowicie się 10 razy następnym razem na kogo [...] głosujecie - by żyło wam się naprawdę lepiej.
 poker
 Piątek 01-02-2013

27710. 
Nie pojmuję pewnych ważnych spraw i postaw.
[...]
 Czaruś z IKS
 Piątek 01-02-2013
Odp. 
Mam gorącą prośbę do ciebie oraz, przy okazji, kilku jeszcze
aktywnych komentatorów.
Czy moglibyście sztucznych zadym w istocie trzeciorzędowych
mgieł bałamutnikowych, wywoływanych przez inne niby-media
nie wprowadzać na forum Kuriera – i to nawet wtedy, gdy jest
to wasza wobec nich totalna krytyka.
Słuchajcie, jest tyle naprawdę ważnych spraw bliżej i dalej, że
naprawdę nie warto tracić czasu i miejsca na bełkot lemingów
i słoików.
Czaruś, mistrzu sportowy, czy naprawdę sądzisz, że jakiś tam
chłopiec niespełniony lub dziewczę rozchwiane w tych próbach
dokuczania Kurierom są interesujący dla czytelnika z Iławy...?
Pomyśl: co kogo to może obchodzić...?
Ludzie żyją na co dzień naprawdę zupełnie innymi problemami...
 Modero Kuriero
 Piątek 01-02-2013

27709. 
Powiedzcie kiedy następne wybory burmistrza i rady, bo jak zobaczyłem na balu noworocznym kto dostał statuetkę "za osiągnięcia na rzecz Susza" to mi odechciało się mieszkać w Suszu.
Niech np. prezes znakomitego towarzystwa wyjaśni swoje kontakty z stowarzyszeniem mniejszości niemieckiej - i na jakim celu miało być założone towarzystwo. Na pewno nie szerzenie polskiej historii i kultury.
 zniesmaczony z TMZS
 Czwartek 31-01-2013

27708. 
Odnośnie wpisu numer: 27694

Z oficjalnych obiektywnych statystyk wynika, ze Caritas bez rozglosu,
bez angazowania rozkrzyczanej kampanii medialnej, bez angazowania politykow, armii roznych panstwowych i samorzadowych funkcjonariuszy
- zbiera rocznie, udziela wszelakiej pomocy charytatywnej aż 10-krotnie wiecej niz orkiestra Owsiaka.
Stad nie dziwie sie, ze tak krytyczna jest reakcja ludzi, ktorzy w zaciszu pomagaja bliznim, nie liczac na reklame, pochwaly mediow, blysk fleszow.
Bo gdzie jest ta orkiestra w pozostale 365 dni roku, no gdzie...???!!!
(moze tarza sie w blocie kolejnego festiwalu dla narkomanow?). [...]
 Kanclerz
 Czwartek 31-01-2013

27707. 
Odnośnie wpisu numer: 27701

Pomijam przyczyny katastrofy smoleńskiej, bo nie są mi jeszcze znane.
Ale dzięki temu filmowi widzowie zobaczyli ogromną wręcz żenującą skalę zaniedbań po tej katastrofie "rządu polskiego" na czele z premierem Tuskiem. Celowe zamiatanie sprawy pod dywan.
Jeszcze większym dramatem naszego państwa, narodu jest fakt, że 40% wyborców jeszcze raz oddało władzę w ręce tych ludzi. To jest skala upadku etosu dziennikarskiego większości mediów, które zaślepiły ludzi do tego stopnia, że nawet niektórzy żałują, że nie było w tamtym samolocie również Jarosława Kaczyńskiego.
Tusk i jego ekipa powinna stanąć przed sądem, a PO zniknąć z mapy politycznej.
 oszukany
 Czwartek 31-01-2013

27701. 
Ha, tytułowi obejrzanego w TV PULS filmu o katastrofie smoleńskiej "ANATOMIA UPADKU" należałoby dodać też "PAŃSTWA POLSKIEGO
pod rządami PARTII MIŁOŚCI".
Już słyszę o podstawionych świadkach, którzy podchmieleni rosyjskim bimbrem bredzą w amoku. Nic, że słowa mieszkańców okolic lotniska demaskują kłamstwa MAK-MILLER.
Sekwencja o zniszczeniu, pocięciu, rozszabrowaniu co najmniej połowy części z wraku oraz wyprzedaży ich na złomie, należy do wyjątkowego chichotu historii i poniżenia Narodu polskiego.
Na tę okoliczność haniebną dedykuję sklecony wierszyk pod tytułem:

A WŁADZA WCIĄŻ SIĘ PUSZCZA

Wciśnie się kit
I będzie git
Nie było żadnej afery
Płynie już k’nam
PO-wski kłam
Z czeluści rządowej sfery

Premier jak łza
Sumienie ma
Niepokalanie czyste
Lemingów zbór
Ten zestaw bzdur
Przełyka oczywiście

I tak wciąż trwa
Komedia ta
I brawo bije tłuszcza
Leminga styl
To chuć i grill
Choć władza mu się puszcza...
 Marszałek
 Środa 30-01-2013

27700. 
Odnośnie wpisu numer: 27694

Ależ "anty" bolszewiku! W swej wypowiedzi, pełnej pustosłowia i chamskich inwektyw pod adresem Jerzego Owsiaka, twierdzisz, że swym obrazkiem (wpis 27623) nikogo, poza nim, nie chciałeś obrazić. Sugerujesz także, że ów specyficzny rysunek był adresowany jedynie do tego godnego pogardy "showmana". Nie przypuszczasz jednak chyba naiwnie, że ów "showman" wchodzi specjalnie na stronę naszego forum, by czytać tu tryskające "intelektem" wynurzenia "anty" bolszewika i oglądać jego "dzieła plastyczne", pełne ciężkiego i niezbyt strawnego dowcipu. Ale przecież na Twym podłym oraz nędznym w treści i wyrazie obrazku nie widać żadnego "chłystka" Owsiaka, tylko dwóch smętnych siewców śmierci z przyklejonymi czerwonymi serduszkami - symbolami WOŚP. A takimi to właśnie czerwonymi naklejkami byli oznaczeni liczni młodzi kwestujący iławianie oraz znaczna liczba przechodniów, którzy dobrowolnie wspierali ich akcję i osobiste poświęcenie. Nigdzie wśród nich nie dostrzegłem "jąkały" Jerzego Owsiaka, wobec którego zioniesz niezdrową nienawiścią. I na tym właśnie polega, mym zdaniem, podłość Twej żałosnej, typowej dla bolszewizmu, manipulacji. Jeszcze raz powtarzam - masz prawo nie popierać akcji WOŚP, masz prawo polemizować z jej celami oraz organizatorami. Ale nie tak prymitywnymi i obraźliwymi wobec innych osób, metodami. Prostackie obrażanie tych, którzy z przyczyn według nich humanitarnych, wspierają czynem i dobrowolnym groszem tę zbiórkę, jest zwykłą podłością. Osobiście też czuję się przez Ciebie opluty bolszewickimi plwocinami, gdyż pewną kwotą uzupełniłem puszkę pewnego młodego iławianina, który w zimnie i poświęcając swój wolny czas, kwestował na iławskiej ulicy. I tak zapewne czuje się wielu iławian, przez Ciebie Twym "graficznym dziełem sztuki", znieważonych. Jeśli nadal nie rozumiesz na czym polega niegodziwość Twego niecnego uczynku, to już tym gorzej dla Ciebie.
A obrzucanie Jerzego Owsiaka osobistymi inwektywami oraz zarzucanie mu "bandytyzmu emocjonalnego" oraz "nikczemnych wypowiedzi publicznych na temat uśmiercania chorych oraz likwidowania nienarodzonych" jest kolejnym przejawem Twej bolszewickiej, prymitywnej i żałosnej metody znieważania tych, którzy mają czelność i jednocześnie odwagę posiadania nieco innych poglądów na różne kwestie niż Ty. Jakoś także nie pamiętam by Jerzy Owsiak kiedykolwiek
i w jakikolwiek sposób nawoływał do mordowania chorych lub likwidacji nienarodzonych. No, ale Ty wiesz oczywiście swoje... Na tym kończę, gdyż dalsza polemika z Tobą jest, według mnie, zbędnym uwłaczaniem ludzkiej godności. Więc żegnam ozięble...
P.S. Już w przedszkolu uczą, że wyśmiewanie się z ludzkiej naturalnej ułomności (w tym wypadku - z przypadłości jąkania się Jerzego Owsiaka) jest bardzo brzydkim postępkiem. A więc może nieco więcej kultury osobistej mości bolszewiku ? Na jej nabywanie wszak nigdy nie jest zbyt późno...
 iławianin [165]
 Środa 30-01-2013

27699. 
Odnośnie wpisu numer: 27689

W suskim MOPS-ie były lepsze jaja.
Wyniki konkursu ogłoszono gdy trwały jeszcze rozmowy z kandydatami.
Było to 31 maja 2011 r., a rozmowy trwały do 15. Zdzichowski "wyboru dokonał" 2 godziny wcześniej. [...]
 asystent personalnego
 [94.254.146.xx], Środa 30-01-2013

27697. 
Sensacyjny film dokumentalny Anity Gargas pt. „ANATOMIA UPADKU”
zostanie dziś (w środę) o godz 20 wyemitowany na kanale telewizyjnym
TV PULS.
Dokumentalistka dotarła do 20. świadków, których świadectwa przeczą
wersji MAK MILLER, iżby samolot w wyniku utraty skrzydła po uderzeniu
w brzozę (po „beczce rotacyjnej”) miał upaść do góry kołami. Ich słowa
mówią o zupełnie innym przebiegu.
Mieszkańcy okolicy lotniska oraz garaży samochodowych opowiadają,
że samolot w okolicy brzozy nie tylko był wyżej, potem nie tylko upadał kołami w dół, ale jeszcze w powietrzu gubił wiele części kadłuba oraz towarzyszyły temu dziwne detonacje, nietypowa praca silników, huki, rozbłyski i dziwny snop ognia za ogonem, jakby z silników.
Wielu z nich potwierdza, że kilka razy służby specjalne FSB indagowały tutejszych, aby z nikim nie rozmawiać na temat wydarzeń 10 kwietnia.
 Marszałek
 Środa 30-01-2013

27696. 
Z dziejów lokalnego budownictwa drogowego.
Jakiś czas temu na łamach Kuriera pisano o planach budowy w 2019
roku strategicznej obwodnicy Iławy całkowicie omijającej miasto - od Rudzienic Karłowa, obok Kałdun, Dółu, Dziarn, dalej lasem, koło Wikielca i wpadać do 16-tki w Stradomnie.
Gdy mój ojciec jechał, a raczej posuwał się, furmanką ulicą Ostródzką, zajechał gościnnie do zagrody śp. Piekarskiego. On to już wtedy mówił o budowie takowej obwodnicy, a był to rok...1960! Wiele królestw i partii legło w gruzach od tego czasu, a i teraz też coś w Polsce padnie...
 Leon Kłonica von Kuraś
 Środa 30-01-2013

27695. 
Odnośnie wpisu numer: 27689

[...] Zajmijcie się konkursami w suskim urzędzie. [...]
[...] Temat interesujący gdyby się wgłębić...
 czytelnik z magistratu
 Środa 30-01-2013
Odp. 
Ile razy trzeba wam powtarzać prosty komunikat, co...?
Proszę o kontakt z dziennikarzem na nasz adres główny:
redakcja@kurier-ilawski.pl
I daruj sobie te wycieczki ambicjonalne pod adresem KI.
Nie nazywaj „konkurencją” czegoś, czego nie da się nawet
porównywać, bo jest rozdawane za darmo, gdyż nikt by za
taką naśladowniczą chałę złamanego grosza nie zapłacił...
Tacy „konkurenci” to nam ustawiczną auto-laurkę malują.
 Modero Kuriero
 Środa 30-01-2013

27694. 
Odnośnie wpisu numer: 27626

Iławianinie sto sześćdziesiąty piąty!
Rozpaczliwą bezradność poznawczą próbujesz ukryć pod strumieniem słów, których ja nie wypowiedziałem, lecz ty sam sobie je wymyśliłeś. Nikogo nie oplułem ani znieważyłem.
Wyraziłem POGLĄD własny, suwerenny, wyartykułowany dopuszczalną formą wyrazu w jasnej, czytelnej treści zamieszczonego rysunku, który jest adresowany do znanego wszystkim showmana.
Jerzy Owsiak, stylizowany na spoko Fajurskiego Jąkałę, z całą tą swoją prywatną Orkiestrą Świątecznej Promocji Ideologicznej (z pompowaniem dyfuzyjnym z publicznych pieniędzy), to zwyczajny oszust intelektualny, a nawet więcej - bandyta emocjonalny.
Rysunek ten posłużył jako zwierciadło mojej subiektywnej oceny chłystka, który pod przykrywką "niesienia pomocy" narzuca idee spod ciemnej gwiazdy, czemu dał wreszcie po latach skrywania wyraz klarowny w swych nikczemnych wypowiedziach publicznych na temat uśmiercania chorych oraz likwidowania nienarodzonych.
Koniec, kropka. Tyle ja.
Jeśli dalej pytasz mnie, czy widziałem w placówkach zdrowia ów sprzęt z naklejkami czerwonego serca, to odpowiem ci, że owszem, widziałem. Ale skoro na tak niskie wyścigi licytacyjne mnie zapraszasz, to odpowiem ci z nawiązką, intelektualisto okulistyczny, że widziałem też 100 razy więcej sprzętu, ale bez naklejek, bez popisów, bez kamer, bez fleszów, bez oklasków.
I najważniejsze: nikt mnie nie pouczał z wysokości Ołtarza Hipokrytów, że życie Człowieka ma być warte tyle, co - zdaniem Jąkały - wiadro zgniłych jabłek.
Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, to skorzystaj z pomocy Wikipedii.
Tylko, broń Boże, nie odwracaj ekranu do góry nogami.
 anty-bolszewik
 Środa 30-01-2013

27693. 
Odnośnie wpisu numer: 27688

Dziekuje za te slowa.
My sie zawsze rozumiemy.
Ojca naszego taka byla mowa:

"Ja nie z soli ani z roli
tylko z tego, co mnie boli"

Mama na to zawsze z usmiechem i zlotym milczeniem.
 Kanclerz
 Środa 30-01-2013

27689. 
Tak u nas się kpi z ludzi.
Proszę niech nasz KURIER przyjrzy się tzw. "konkursowi" na referenta w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym [w Iławie].
Do piątku 25 stycznia do godz. 15:00 należało złożyć swoje oferty, a w poniedziałek już otworzyli koperty, zaprosili na rozmowę kandydatów i podali wynik. Oj no bardzo szybko się uwinęli - hmm jakich sprawnych urzędników mamy w urzędach.
Jestem tylko ciekawa - dlaczego nie zaprosili na rozmowę osób, które spełniały wymagania formalne...? Jakaś szczególna selekcja.
 zniesmaczona
 Wtorek 29-01-2013
Odp. 
Proszę o kontakt z dziennikarzem na nasz adres główny:
redakcja@kurier-ilawski.pl
Ten bulwersujący temat trzeba koniecznie prześwietlić.
 moderator dyżurny
 Wtorek 29-01-2013

27688. 
Nigdy papieros nie będzie tak smaczny ja "Sport"-y.
A wódka taka zimna i pożywna jak Wyborowa.
Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt jak z Nowolipek.
Nigdy nie będzie tak pysznych ciastek jak delicje.
Reprezentacja nie będzie miała takich wyników jak za Górskiego.
Już nigdy, nigdy nie będzie takich wędlin, takiej coca-coli jak z GS.
Takiej musztardy i takiego mleka jak PSS.
Nigdy nie będzie takiego lata jak w Giżycku.
Nigdy nie będzie takiego lata jak na Wyspie Żuława.
Słońce nie będzie już tak cudnie wschodzić i zachodzić jak Łąkorzu.
Księżyc nie będzie tak pięknie wisiał jak nad Świtezi.
Nigdy nie będzie takiej telewizji jak TVN 24.
Takich kolorowych gazet jak "Trybuna Ludu" czy "Gazeta Olsztyńska".
Nigdy ksiądz nie będzie mówił tak mądrych kazań jak Niepiekło.
Nigdy organista tak pięknie nie zagra jak ten z Rudzienic.
Nigdy Bóg nie będzie tak blisko czuły i dobry jak teraz.
Nad horyzontem błyska się i słychać szczęk żelaza.
Nigdy nie będzie takiego lata jak 2012.
 Marszałek
 Wtorek 29-01-2013

27687. 
Strach i realia zajrzały w oczy rządzącej Iławą oraz powiatem Platformy Okłamującej. Czy szaleństwo ciągłego zadłużania wreszcie zakończy się? Lokalna „elyta” przetarła wreszcie oczy? Dopiero na skraju przepaści...?

Felieton: Czyżby „elyta” wreszcie przetarła oczy?
http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Witkowski:-Szalenstwo-zadluzania-Ilawy-zakonczone/3580
 Henryk Witkowski
 Wtorek 29-01-2013

27685. 
Ku przestrodze innym.
Proszę uważać na naciągaczy, którzy kuszą emerytów i innych łatwowiernych - naiwnych, schorowanych - swoimi produktami. [...]
 czytelnik
 Iława [83.9.81.xxx], Wtorek 29-01-2013

27683. 
Odnośnie wpisu numer: 27669

Balety te organizowane są pod przykrywką "Spotkanie Noworoczne". Zaproszone zostały "bardzo ważne osoby" udzielające się w Suszu.
Tylko czemu ma służyć takie spotkanie? może ktoś mnie oświecić?
Czy po takim spotkaniu będzie się nam lepiej żyło?
Czy tylko kasa w gminie będzie chudsza?
Wiadomo od dawna, że przy kieliszku to inaczej się rozmawia, ale dlaczego za moje i z takim gestem?
 załamany, lat 36
 Susz [95.160.64.xx], Poniedziałek 28-01-2013

27682. 
Odnośnie wpisu numer: 27661

Anastazjo! Nie mam zamiaru nikogo bronić, ale podwyżki objęły sołtysów
i przewodniczących rad osiedlowych o kwotę - zdaje się 30 zł. Jeśli więc
już uściślimy, to jeden radny przyznał sobie podwyżkę - choć powinien wstrzymać się przy głosowaniu.
Nie siejmy fermentu tam, gdzie nie jest to potrzebne.
 czytelnik
 [80.55.242.xx], Poniedziałek 28-01-2013

27681. 
Odnośnie wpisu numer: 27645

W poniedziałek zostanie zamknięty przejazd pod iławskim wiaduktem kolejowym przy ul. Sobieskiego w Iławie.
Nie rozumiem jednak dlaczego remont tak w końcu niewielkiego obiektu ma trwać aż 8 miesięcy? To już chyba gruba przesada, by przez tak długi okres czasu paraliżować ruch w mieście.
Co na to władze miejskie?
A tak w ogóle remonty torów w mieście, jak i w rejonie stacji kolejowej oraz tamtejszych peronów, wloką się w nieskończoność... Ile to jeszcze potrwa?
A może od długości tego "remontu" uzależnione są pensje dyrektorów i prezesów różnych firm grzebiących się z owymi baaaardzo długotrwałymi pracami? Przecież przy użyciu dzisiejszych środków technicznych można by zbudować w ciągu 8 miesięcy połowę piramidy Cheopsa, a nie tylko wyremontować jeden skromny wiadukt kolejowy...
 iławianin [165]
 Niedziela 27-01-2013

27680. 
Polskie społeczeństwo dzieli sie na dwa obozy.
Tych, którzy mają wszystko, są ustawieni i nic i nikt ich nie ruszy z posad i dostatku - to kasa panująca politycznie i gospodarczo, uczestnicząca zawsze wyborach.
A także tych, którzy są biedni, bo głupi, a głupi bo biedni, co nie chodzą na jakiekolwiek wybory, bo głupi w tym, iż sądzą, że nic nie zmienią - to klasa niewolnicza, gnębiona przez bogatszych.
Tymczasem mądrzy i bogaci zawsze wybierają swoich do władzy, która zapewnia im swoistą wolność i dostatek przy korycie.
Do was zatem, durni, wołam: TAK TRZYMAĆ!
 Marszałek
 Niedziela 27-01-2013

27677. 
Odnośnie wpisu numer: 27672

Zgadzam się z Tobą całkowicie, że ci ludzie zasiadający dziś w ławach poselskich czy też samorządowych radach lokalnych - są wybrani przez społeczeństwo. Oczywiście!
Ja osobiście zawsze chodzę na wszystkie wybory czy też referenda, więc mam też pełne prawo do narzekań. Wpieniają mnie ludzie, którzy w ogóle nie głosują a najwięcej pyszczą.
W Polsce utarł się stereotyp i powiedzonko "nie idę na wybory, bo i tak
to g... da". Takie jest właśnie podejście do tematu leminga: do urny
nie pójdzie, narzeka i ślepo wierzy co mu do łba w tej czy innej telewizji nakładą.
Co do mojego startu w wyborach samorządowych, przyznam szczerze, że myślę o tym. Wiem, że przekonanie ludzi do siebie nie jest łatwą sprawą. Zawsze można przyjąć też utartą metodę: nakłamać, nałgać ludziom bajek, którzy to kupią a potem niech się dzieje co chce. Może obiecam po 100 milionów jak niegdyś Bolek Wałęsa :-) albo 10 nowych zakładów pracy w Iławie. Normalny i trzeźwo myślący człowiek tego nie kupi, a jednak o dziwo rzeczywistość pokazuje, że jednak ludzie łykają tego typu populistyczne brednie.
Świadomy jestem, że sam świata nie zbawię, ale gdybym kiedykolwiek miał za sesyjnym stołem zasiąść, to - tu i teraz - mogę powiedzieć, że dietobiorcą nie będę, a interes wyborcy będzie zawsze na pierwszym miejscu.
Obserwując bacznie co się wszem dzieje na lokalnej scenie politycznej stwierdzam, że podobnie jak w sejmie pora powymieniać znane od lat te same mordy, co w instytucjach publicznych się zagnieździły i jak pijawki przyssały do koryta żrąc jak świnie. Robią to tak łapczywie i bezkarnie, że ich mlaskanie słychać w sąsiednich powiatach.
 bob budowniczy
 Niedziela 27-01-2013

27676. 
Odnośnie wpisu numer: 27674

Zmienimy Polskę, a to co wasze i zagrabione odzyskacie (budynek szkolny został), choćby nawet był sprzedany.
Zmienimy Konstytucję i wszystko, co nieprawnie i na szkodę Polski uczyniono, będzie z nawiązką naprawione.
 Marszałek
 Niedziela 27-01-2013

27674. 
Odnośnie wpisu numer: 27668

...o tej świetlicy też doskonale wiem i mogę powiedzieć tylko, że to jeszcze bardziej poroniony pomysł niż likwidacja szkoły w Lubnowych. Utrzymanie tej świetlicy też będzie gminę kosztowało, wiec jakie tu oszczędności? Budynek tej szkoły jest wystarczający, by można tam wygospodarować miejsce na świetlicę.
Wiem wiem, zaraz pojawi się odpowiedź, że tam mieszkają niektórzy nauczyciele z Panią dyrektor Gierszewską na czele i przez to nie można tam zrobić świetlicy, ale ten problem myślę, że udało by się szybciej załatwić niż ten związany z likwidacją szkoły.
Nie wiem też w jakim celu ta świetlica ma powstać skoro ta, która jest obecnie na "kolonii" nie jest wykorzystywana, brak zainteresowania ze strony dzieci. No chyba tylko po to żeby żona radnego Mrówczyńskiego miała gdzie spijać kawkę.
Z zaufanych źródeł wiem, że niektórzy radni zagłosowali za likwidacją szkoły w Lubnowych, bo chcieli się odegrać na Mrówczyńskim, który głosował za likwidacją szkoły w Kamieńcu i wcale się im nie dziwię.
No cóż, zarówno ludzie w Kamieńcu jak i w Lubnowych byli ogłupiani przez swoich radnych i Panów burmistrzów Pietrzykowskiego i Zdzichowskiego. Ludzie sami sobie takich radnych i burmistrzów wybraliście, więc teraz musicie spijać tą piankę. Mam nadzieje, że takiego błędu już nie popełnicie.
Podsumowując - nie ma pieniędzy na szkoły, ale są na podwyżki dla radnych i burmistrza, na budowę bezsensownej świetlicy, na triathlony, na sponsorowanie żeglarzy, bale w pałacu w Bałoszycach itd. - to wszystko "by żyło się lepiej", tylko komu? Musimy pamiętać że "im ten miś jest droższy, tym stać ich na lepszy koniaczek".
 Anastazja z P.O.
 Sobota 26-01-2013

27673. 
Odnośnie wpisu numer: 27672

Wybacz, ale otumaniony naród, pomimo że czyta setki tytułów, ogląda dziesiątki programów TV, da się nabrać byle krzykaczowi. Tak było od zawsze. Tym bardziej w czasach dzisiejszych, kiedy manipulacja przez media nawet wykształconym człowiekiem sięga zakamarków jego ulotnej duszy.
Przykład poglądów i opinii w temacie katastrofy smoleńskiej. Dziś mało
kto, poza silnymi umysłem ludźmi, nie daje wiary komisjom rosyjskim i polskim.
Ludzie w Polsce zniewolonej mentalnie pogodzili się z tym, iż nie ma u
nas ludzi prawych, mogących kraj poprowadzić lepiej. Oni sądzą, iż nikt,
kto nie dorwał by się do władzy, niczemu nie poradzi.
 Marszałek
 Sobota 26-01-2013

27672. 
Odnośnie wpisu numer: 27663

"Bobie" czytam Twoje wpisy od kilku miesięcy i myślę, że powinieneś wystartować w najbliższych wyborach samorządowych, wtedy pokazałbyś co potrafisz.
Najpierw jednak musiałbyś przekonać do siebie społeczeństwo, a to nie takie proste.
Dziś reprezentują miasto Iławę ludzie z woli obywateli i nie obrażaj się na społeczeństwo, że tak wybrało.
Jeśli "Bob" by wybierał, to pewnie rządzili by sami kryształowi i hyper-inteligentni i kreatywni ludzie. Tylko że to nie są czasy kiedy jednostka decyduje,były już momenty w historii, że adolfik mówił reszcie co robić - wiesz jak to się skończyło ?
 Mirek
 Sobota 26-01-2013

27670. 
Odnośnie wpisu numer: 27665

Smutne to, że mamy w Iławie takiego Posła, który nawet nie zna Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. I sumienia też już nie ma...
 Kanclerz
 Sobota 26-01-2013

27669. 
Odnośnie wpisu numer: 27664

Ależ weźcie wypuścić z siebie zbędne powietrze.
Zawracacie głowę takimi rzeczami w momencie kiedy w najlepsze trwa
bal w pałacu Bałoszyce. Nasza spracowana suska urzędnicza gwardia
wraz z burmistrzuniem musi się wyszumieć.
Ile można pracować... - w końcu przecież stać nas na bale dla elity.
 crane manager
 Piątek 25-01-2013

27668. 
Odnośnie wpisu numer: 27661

Droga Pani Anastazjo. Pragnę poinformować, że szkoła w miejscowości Lubnowy nie została zlikwidowana, lecz przehandlowana za świetlicę, o którą tak zabiegał tamtejszy radny. Jeśli ktoś nie wierzy, niech czyta budżet na 2013, w którym na realizację tego zadania radni przeznaczyli 250 tys. złotych (w 2014 - 350 tys.).
Tak, tak, nie można mieć wszystkiego drodzy mieszkańcy, bo przecież ciągle słyszymy, że trzeba ratować gminny budżet Susza.
 gospodarny
 Piątek 25-01-2013

27666. 
Odnośnie wpisu numer: 27665

WNIOSKUJĘ, ŻE RÓWNIEŻ W IŁAWIE RODZI SIĘ NOWE SPOJRZENIE
na rzeczywistość.
Pan Ptasznik jako obecny nieobecny Burmistrz Iławy - przegrany.
Pan Rygielski jako starosta powiatowy (dekoracyjny) - przegrany.
Pan Poseł Adam Żyliński - nareszcie rozpoznany jako żywy zwolennik Tuska i liberał lewacki.
Zatem widzę rodzącą się TRZECIĄ SIŁĘ.
Ale kto...? Trudno przewidzieć. Oby nie oszołom, oby dobry gospodarz.
Oby miał swoje niezależne zdanie na podniesienie z kolan tego miasta, naszej Iławy.
Musi nim być ktoś, kto porwie ludzi do działania. Ktoś, komu uwierzymy.
Ktoś, kto udowodni, że można. Zwykły człowiek, lecz niezwykła osoba.
 Marszałek
 Piątek 25-01-2013

27665. 
Odnośnie wpisu numer: 27659

Panie Pośle Żyliński! A jak głosował w sejmie Pan - "za" czy "przeciw" przywilejom dla homo-rowerzystów?
Jakoś nie widziałam Pana nazwiska na bohaterskiej liście grupy Gowina którzy zagłosowali w zgodzie z własnym ZDROWYM SUMIENIEM, a nie partyjnym rozkazem. [...]
Czyżby podniósł Pan rączkę zgodnie z życzeniem skompromitowanego Tuska, czyli zgodnie z jego brakiem sumienia?
Proszę przynajmniej wytłumaczyć: czy powodowała Panem lojalność dla partyjnego firera, czy rzeczywiście jest Pan przekonany, że homo mają mieć takie same prawa jak normalne pary?
A może tak odległe terminy, jak np. "normalny, normalna, normalne" również i Panu przez myśl już nie przejdą...?
 Ziuta
 Piątek 25-01-2013

27664. 
Odnośnie wpisu numer: 27661

Na to, co się tam dzieje już nie ma słów.
Ludzie naprawdę na chleb nie mają, a ci tylko sobie dokładają i mają wszystkich w d...!!! Ludzie powinni wyjść na ulice!
 załamany, lat 36
 Susz, Piątek 25-01-2013

27663. 
Odnośnie wpisu numer: 27659

Panie Pośle, gdyby nawet taka zmiana w ordynacji wyborczej weszła w życie, to śmiem stwierdzić, że lemingi (czytaj - ślepi oraz głusi wyborcy) wybiorą kolejnego aparatczyka oraz bezradnego zjadacza publicznych pieniędzy.
Osobiście czekam na te wybory samorządowe, które moim zdaniem dla nas mieszkańców Iławy są ważniejsze od parlamentarnych (lemingi o tym nie wiedzą).
Jako wyborca również będę domagał się publicznej debaty z kandydatami na burmistrza, radnych czy też być może z kandydatami na starostę. Takiej debaty z mieszkańcami brakuje.
Na debacie powinni być obecni również dziennikarze Kuriera, aby mogli zadać również niewygodne pytania "aparatczykowi", a potem rzetelnie zrelacjonować przebieg debaty. Wówczas może ludzie wybieraliby tych właściwych na właściwe stanowiska w Iławie.
 bob budowniczy
 Piątek 25-01-2013

27662. 
Po tym, co powiedziała minister rolnictwa Danii, niejaka Mette Gierskov
na temat naszej zdrowej polskiej żywności - nie kupię więcej w iławskim NETTO (sieć duńska) i namawiam do tego innych. [...]
 klient NETTO
 Piątek 25-01-2013

27661. 
Na ostatnie sesji Rady Miasta w Suszu radni [...] przyklepali kolejną [...] uchwałę Pana burmistrza Pietrzykowskiego dotyczącą przekształcenia szkoły w Lubnowych w stowarzyszenie.
Jako przyczynę podjęcia tak drastycznej decyzji podano podobno "plan oszczędnościowy w gminnym szkolnictwie".
Dziwne jest, że Pan Pietrzykowski jeszcze przed podjęciem dyskusji i głosowaniem nad swoistym zlikwidowaniem szkoły w Lubnowych, dał wszystkim radnym [...] podwyżki diet.
Czy to też w ramach planu oszczędnościowego? Na szkoły nie wystarcza, ale podwyżki dla radnych już tak? Czy w ten sposób "kupuje się" głosy radnych?
Teraz kolej ażeby radni się odwdzięczyli i dali podwyżkę burmistrzowi Pietrzykowskiemu. Ja proponuje nie 2000 zł ale 4000 zł podwyżki. A co!
 Anastazja z P.O.
 Piątek 25-01-2013

27659. 
Odnośnie wpisu numer: 27649

Szanowny Panie Leonie Kłonica von Kuraś, mam dla Pana chyba dobrą wiadomość.
Wiele wskazuje na to, że dokonamy zmiany w Kodeksie wyborczym na rzecz wyborów większościowych (jednomandatowych) do rad powiatów.
W ślad za tym nastąpić ma wybór bezpośredni starosty. To są zmiany rewolucyjne, eliminujące wszelkie kombinacje partyjne.
Do tej idei musimy jeszcze przekonać PSL. Opozycja, dla zasady, będzie głosować przeciw.
Warto uruchomić wyobraźnię i zastanowić się co dla aktualnie rządzących iławskim powiatem oznacza powszechny wybór bezpośredni starosty przez mieszkańców powiatowej wspólnoty i likwidacja list partyjnych. Czy jest to koncepcja budząca uzasadniony optymizm, czy też perspektywa wywołująca nieprzyjemny niepokój...?
 Adam Żyliński
 Czwartek 24-01-2013

27658. 
Odnośnie wpisu numer: 27655

To co robisz dziś platforma to skaranie boskie. I w Warszawie i w Iławie
mają nas za idiotów. Cały ten rząd i ich przydupasów wysłać na księżyc.
 Tata Kogut
 Czwartek 24-01-2013

27655. 
Odnośnie wpisu numer: 27643

Doskonale Matko Kurka! Doskonale!
Rodzi się nowy Ruch Społeczny na niepojęte zło, jakie dziś wyrządzają
polskiemu Narodowi łże-pseudo-elity. Na zło zakamuflowanie i jawne, bezczelne i chamskie.
Niech nie myślą, że ujdzie im na sucho. Tak myśleli komuniści z czasów PZPR, ale się przeliczyli.
Dotąd zdołali się zamaskować i przeorganizować, by znowu przejmować władzę w tzw. demokratycznym ustroju w Polsce, krwiopijczym - ustroju szczęśliwym tylko dla grupki.
Przeliczą się - myślą, że są bezkarni w swych zamysłach. Przeliczą się.
Bardzo się przeliczą. Dosyć!
Te premie i nagrody sobie nawzajem przyznawanie bez zmrużenia oka,
bo im "się to należy", kiedy wszystko tu upada i ludzie naprawdę coraz bardziej biedują - to HAŃBA!

* * *

Takiego zbydlęcenia jak dziś podczas debaty w sejmie jeszcze nie było
- o "małżeństwach homoseksualnych" według homofonów. Zgroza!
 marszałek
 Czwartek 24-01-2013

27654. 
Dziękuję, że nasz Kurier zajął się problemem reklamy na kołach, która zajmowała miejsce na parkingu tuż przed ratuszem [w Iławie]. Poza tym stwarzała zagrożenie w ruchu, bo przy dojeżdżaniu od strony Kościelnej
do skrzyżowania z Niepodległości zasłaniała widok na jadących z prawej strony.
Czy zawsze obywatele muszą chodzić ze skargami do Kuriera i dopiero nagłośnienie prostego do rozwiązania problemu powoduje odpowiednią pracę urzędników i błyskawiczne zadziałanie?
 kierowca bombowca
 Czwartek 24-01-2013

27653. 
Odnośnie wpisu numer: 27636

Kolejny taki numer, a wykonamy w imieniu Polski Podziemnej wyrok
na tego [...].
Obecna "sprawiedliwość" teraźniejszej Polski jest skorumpowana.
Musimy jako Polacy ratować się sami.
 marszałek
 Czwartek 24-01-2013

27649. 
Panie Pośle Żyliński.
Niech chociaż Pan ze swoimi koleżankami i kolegami partyjnymi zabiega
o wprowadzenie ordynacji WIĘKSZOŚCIOWEJ w wyborach do lokalnych
rad powiatowych.
Kiedyś byłem świadkiem żenujących sporów i dąsań o to, kto ma być na pierwszym lub ostatnim miejscu listy wyborczej.

Z poważaniem - słuchacz Radia Maryja i widz Telewizji Trwam:
 Leon Kłonica von Kuraś
 Środa 23-01-2013

27645. 
ZNOWU POMĘCZYMY SIĘ Z OBJAZDAMI...!

Kierowcy nie mają łatwego życia w Iławie. Znowu będzie zamieszanie i trudności. Przejazd pod wiaduktem kolejowym w ciągu ważnej dla ruchu ulicy Sobieskiego zostanie zamknięty od poniedziałku 28 stycznia aż do 30 września.

Informacje: czytaj strona 5. Mapa objazdów: zobacz strona 9.
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Wtorek 22-01-2013

27643. 
DUŻA SĘDZIA TULEYA I MAŁA TULEJKA (INACZEJ)

Nieznani sprawcy wysmarowali drzwi bankrutowi medialnemu, ale też bankrutowi zawodowemu, tak doniosła gazeta żydowskich komunistów, pałętająca się na granicy bankructwa. Nieznani sprawcy wysmarowali drzwi – taka jest wersja z Talmudu komunistów. Po polsku i ludzku czytaj – klamka sędziego Tuleyi została wysmarowana gównem. Takie z dużym prawdopodobieństwem są fakty i można się domyślać dlaczego nie zostały ujawnione. Była niepowtarzalna okazja, by w bankrutującym brukowcu pod koniec życia pojawiło się coś, co przypomina prawdę, a nawet jest całą prawdą, okazji nie wykorzystano. Powód wydaje się prosty, chociaż w przyczynach złożony. Przede wszystkim trzeba wiedzieć kto, komu i kiedy robił takie numery? W czasy Polski Walczącej nie należy się zapędzać, ale jak się dobrze rozpytać wśród tych opozycjonistów, którzy nie domagali się kolorowego Rubina do celi, to się dowiemy, że podobne numery robiono za PRL. Komu? Oczywiście esbeckim kapusiom i to jest praprzyczyna kłamliwości zawartej w propagandówce, tym właśnie sposobem klamka zamieniła się w drzwi, a gówno w pomazanie.

Wiadomo, że wysmarowanie drzwi zawiera całą gamę możliwości, z tą najbardziej popularną na czele – gwiazda Dawida. Zełgali zatem propagandziści z Czerskiej, dając do zrozumienia, że oto „polski faszyzm” się odrodził. Druga cześć powodu odnosi się do samej substancji, ciężko byłoby nawet rzecznikowi sądu opowiadać o tym, że: „zabezpieczono na klamce substancję pochodzenia organicznego, która przypominała kał”. Mało, że krępująco, to jeszcze zaraz by się zrobiło zabawnie, przecież aż się prosi, żeby do metodologii badania dołączyć spektrometr do wykrywania podwawelskiej, margaryny i kremu Nivea. Jest jeszcze między tymi dwoma członami powodu, trzecia łącząca część, otóż smarowanie gównem klamki, podobnie jak inne znaki – tu mieszka kapuś, nigdy nie były uznawane za prześladowanie, ale ostrzeżenie. Innymi słowy, bez względu na, powiedzmy, kontrowersyjną formę stygmatu, takie naznaczanie nie jest ostrzeżeniem z gatunku: zabijemy cię, zgwałcimy twoją kochankę, uważaj na swoje dziecko. Nic z tych rzeczy, to jest ostrzeżenie dla ludzi, których kapuś lub inny szmalcownik może narazić na poważne niebezpieczeństwo. Podsumowując całą żałosną publikację w brukowcu mamy nie pomazanie drzwi, ale wysmarowanie gównem klamki, mamy nie zastraszanie, ale ostrzeganie przed kapusiem.

W tym momencie mogą się włączyć wszyscy esteci, etycy, moralizatorzy, którzy żarliwie wytłumaczą, że to się jednak nie godzi, ale mnie takie homilie nie przekonują. Więcej powiem, mnie wysmarowanie gównem klamki Tuleyi bardzo cieszy, jako socjolog amator mam swoją ucztę. Ten stygmat oznacza, że społeczeństwo się organizuje, korzystając z najlepszych wzorców. Tak, tak nie palnąłem się z najlepszych wzorców, niemieckim dziwkom golono łby na kolano, chociaż de facto należało element odstrzelić. Kapusiów esbeckim naznaczano gównem, ponieważ gównem i krwią mieli uwalone łapy, tak się bronili ludzie przed zakałami, gdzie tu miejsce na homilie w obronie marginesu społecznego. Argumentacji odwołującej się do jedynego na świecie modelu psychologii i psychiatrii, który mówi, że życie dziecka nie ma nic wspólnego z życiem rodziców, odnosił się nie będę, bo już o tym pisałem oddzielenie i szeroko. Powiem za to o czymś nowym, czego chyba nie doczytałem we wszystkich komentarzach, jakie widziałem. W odniesieniu do stalinowskich metod wiedzę naprawdę starą dobrą szkolę w sentencji i uzasadnieniu wyroku skończonego Tuleyi.

Przecież to był – ni mniej ni więcej, tylko jak w mordę strzelił – stalinowski proces pokazowy! Zamiast „bandytów z lasu”, którzy nie godzili się z nacjonalizacją, mamy bandytów z CBA, którzy usiłowali walczyć z korupcją. Naturalnie w tym porównaniu nie można się tak idiotycznie zagalopować jak, w tej chwili już tulejka, niemniej cała ta żarliwa mowa była niczym innym jak tylko politycznym procesem pokazowym. Hipokryzja w postaci tak trywialnego alibi jak „niezależność sędziowska” również do mnie nie przemawia. Tuleyka czytał pierwszą stronę biuletynu żydowskich komunistów, wygłosił mowę polityczną, nie uzasadnienie wyroku, które z definicji musi być podobnych elementów pozbawione. Tak czy inaczej i już na koniec jedno jest pewne, do małego i dużego agenta Tomka, dołączył były Tuleya, a obecna tulejka. Cieszy mnie to niezmiernie i będę się przy swoim sadyzmie upierał. Przez wiele lat biuletyn żydowskich komunistów w ten właśnie sposób eksterminował cywilnie i święcił triumfy, pora skończyć z naiwnością. Jak się dla przykładu takiej tulejki nie wysmaruje gównem, to nam wytoczą 100 następnych Tuleyi i zrobią z tego niezależny sąd.
 Matka Kurka
 Wtorek 22-01-2013

27641. 
[...] Pierwszy raz przegladam "Kuriera" online.
Wiecie moze gdzie moge znalesc? [...]. Szukam juz pol godziny [...].
Niestety nie zdarzylam wtedy kupic gazety [...].
 Ona22
 Poniedziałek 21-01-2013
Odp. 
Archiwalne wydania papierowe do 3. miesięcy można kupić
w sekretariacie wydawnictwa.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 21-01-2013

27640. 
Chłopcy i dziewczęta!
Przestańcie daremnie tracić czas i bezproduktywnie wysilać się z tym swoim lawinowym i znerwicowanym wylewaniem na forum KURIERA
potoku konfabulacji, trollowania oraz bełkotu!
Naprawdę, to nie ten adres.
Porażająca statystyka – ponad połowa wpisów... nie jest publikowana,
gdyż trafia do ścieku. Nie wiadomo: śmiać się czy płakać...?

PS. Hit okresu świątecznego – uwaga! Przesłać anonimowo... życzenia.
Takie mamy obecnie nizinne wyżyny intelektu, pomyślunku i jestestwa.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 21-01-2013

27638. 
Odnośnie wpisu numer: 27636

W tym wypadku już dawno powinna zareagować prokuratura iławska i przesłuchać starostę Macieja Rygielskiego!
 Kanclerz
 Sobota 19-01-2013

27637. 
Odnośnie wpisu numer: 27634

Czemu nie poszedłeś gdzie trzeba ze skargą na piśmie?
Miałem taką sytuację w Warszawie z nieuprzejmym kierowcą autobusu. Wystarczyła interwencja w centrali i skarga na piśmie i ten pan nie jeździ już na tej linii, straszny burak nawiasem mówiąc.
Oby ta pani nie trafiła na mnie. Zachowanie pani to największa perfidia.
Ja bym sobie nie pozwolił. Warszawka pozwoliła mi przejrzeć na oczy [...]
 zawsze wierny
 Sobota 19-01-2013

27636. 
Odnośnie wpisu numer: 27633

Ale numer.
Z tego co kojarzę, ten koleś - notabene właściciel karczmy na wylocie z Iławy nad jeziorem Łabędź, miał mieć po ostatnim wypadku skierowany na badania psychologiczne. Przecież ten gość ma jakieś problemy zdrowotne związane z [...].
Skierowanie na badania miał wydać i podpisać starosta iławski. Ale widzę, że karczmiarz ma chody u pierwszego powiatowego i z badań pewnie nici były, albo podsmarował lekarzykowi i kwit dostał.
Tylko czekać aż w końcu kogoś zabije. Ale wtedy zapewne przed sądem będzie strugał głupa, że chory jest i to będzie nieumyślne spowodowanie wypadku.
Gość jest dyżurnym piratem drogowym, śmiercią w samochodzie, która poluje na ofiarę.
Czy w tym pieprzonym mieście Iławie nie można zrobić porządku z takim amatorem jazdy? Czy naprawdę będzie musiał zginąć człowiek aby ślepakom w starostwie otworzyć oczy?
Kiedy stanie się tragedia, znowu będą się zastanawiać gdzie popełniono błąd w myśl staropolskiego przysłowia: "Mądry Polak po szkodzie..."
 wpieniony kierowiec
 Piątek 18-01-2013

27634. 
Miałem niemiłą okazje rejestrować działalność gospodarczą w naszym ratuszu iławskim.
Ludzie, co wyprawia tam jedna z pań - to przechodzi ludzkie pojęcie. Spędziłem tam 2,5 godziny i nigdy więcej.
Kobietka sobie siedzi, zero ludzi, popija kawkę i nie chce mi pomóc, tylko rzuca jakąś książkę i wali tekst "tam pan wszystko znajdzie", "tylko wypełniamy na korytarzu!"
Do tego ta pani jest na maxa nieuprzejma! Nigdy więcej!
 nowy
 Piątek 18-01-2013

27633. 
Czy wiecie, że ten gość, który potrącił tę dziewczynkę - ma na koncie
już dwoje uczniów, których sprzątnął na pasach koło szkoły "jedynki"
przy ul. Kościuszki, tyle że kierował audi.
A jakiś czas po tym zdarzeniu spowodował kolizję koło [...] restauracji
za Nową Wsią.
Może czas na jakieś badania czy psychotesty, bo w końcu kogoś zabije!

http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 spostrzegawczy
 [Iława], Piątek 18-01-2013

27631. 
LEKARZ JAROSŁAW NOWAK:

– Postąpiłbym tak samo. Czuję się niewinny. Tamten pacjent był chory
i dziś postąpiłbym wobec niego tak samo – powiedział przed sądem w mowie końcowej lekarz Jarosław Nowak, oskarżony o korupcję po policyjnej prowokacji.

Czytaj więcej: strona 3.

 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Środa 16-01-2013

27629. 
Odnośnie wpisu numer: 27626

Zdecydowanie LUBIĘ TO! Mądrego to i przyjemnie posłuchać/poczytać. Dokładnie tak jak napisałeś, chcesz wspierać - wesprzyj, nie chcesz - to
nie i koniec, nikt cię do pomocy nie zmusza. Nie rozdmuchuj tematu i nie opluwaj ludzi, zwłaszcza takich, którzy swój wolny czas poświęcają dla innych, w tym - dla potrzebujących. [...]
 Rychu
 Środa 16-01-2013

27628. 
W nadchodzące ferie zimowe Iławskie Centrum Kultury organizuje i zaprasza młodzież na warsztaty taneczne.
Wszystko byłoby ok - gdyby nie fakt, że spotkania te mają odbywać się
w lokalu w którym sprzedaje się tylko i wyłącznie alkohol.
To, że dorośli pracownicy tej instytucji lubią sobie golnąć i to oficjalnie podczas imprez świętują jak reszta uczestników - to fajnie, ale dzieciaki zapraszać tam gdzie leją piwsko i wódę - to już chyba spora przesada!
Kulturo, wytrzeźwiej w końcu!
 Karol
 Środa 16-01-2013

27627. 
Odnośnie wpisu numer: 27623

Pytanie zawarte na końcu – do grupy retorycznych należy.
Kto będzie spłacał jak nie lemingi i cała reszta nas, iławian.
Iława na psy zeszła.
 Teodor Chrząszcz
 Środa 16-01-2013

27626. 
Odnośnie wpisu numer: 27623

Zamieszczona przez niejakiego "anty"-bolszewika jego graficzna interpretacja odbytej ostatnio akcji Wielkiej Orkiestry wydaje mi się wręcz podła i obrzydliwa. Jest jakby splunięciem w twarze wielu młodych iławian, którzy ostatniej chłodnej niedzieli poświęcili swój wolny czas na uliczną kwestę oraz zniewagą wobec tych licznych mieszkańców naszego miasta, którzy do skarbonek młodych ludzi wrzucali większe czy mniejsze dobrowolne kwoty.
Nikt nie zmusza "anty"-bolszewika aby był entuzjastą WOŚP. Ale to jeszcze nie powód, by tych, którzy byli organizatorami kwesty oraz tych, którzy ją wsparli swymi pieniędzmi, porównywać do posępnych kosiarzy niosących narzędzia śmierci.
Takie porównanie jest prostackie i plugawe. Dziwię się także, że autor tego prymitywnego obrazka mieni się anty-bolszewikiem, skoro w swej propagandzie stosuje sposoby typowe właśnie dla bolszewików - opluć kogoś, znieważyć, bezpodstawnie oskarżyć o wszelkie bezeceństwa czy też próbować ośmieszyć. To są właśnie typowe metody propagandy stosowanej w systemach totalitarnych, w tym także w rzeczywistości bolszewickiej.
Nasz dzielny iławski "anty" bolszewik opanował je znakomicie...
I dlatego piszę przedrostek "anty" w cudzysłowie, gdyż uważam, że nasz "dzielny" forumowicz, autor owej żałosnej ilustracji, nie powinien zwać się anty-bolszewikiem, lecz właśnie jedynie - bolszewikiem. Nadaje się na niego znamienicie.
I na koniec drobne pytanie. Czy ktokolwiek widział w placówkach służby zdrowia jakikolwiek sprzęt medyczny z naklejką "anty" bolszewika? Śmiem wątpić. A za sprzęt z naklejkami z czerwonym sercem, sprofanowanym na obrazku "anty" bolszewika, często w telewizji dziękują lekarze ratujący ludzkie zdrowie i życie. I tyle. Reszta jest milczeniem...
 iławianin [165]
 Wtorek 15-01-2013

27623. 
Odnośnie wpisu numer: 27620

No tak...
Jeśli burmistrz Ptasznik ze starostą Rygielskim i doradcą Hordejukową zadłużyli budżet miasta Iławy do nieprzytomności, to teraz zaczyna brakować już nawet na oświetlenie uliczne. I to gdzie! W samym sercu Starego Miasta!
Na co zabraknie finansowania jutro...?
Po chamsku, niemal demonstracyjnie pozbyli się skarbnik Okołowskiej, więc ze strachu nikt już nie odważy się przeszkadzać w szaleństwie –
oni bez żadnych złudzeń i na zimno biorą kolejne kredyty na spłacanie poprzednich kredytów. I doskonale widzą czym to się skończy. Ale wiedzą też, że ich już nie będzie, więc chwytają chwilę póki jeszcze mogą. A po nich - choćby potop.
Pytanie do lemingów. Kto będzie spłacał długi Ptasznika, Rygielskiego i Hordejukowej?
 anty-bolszewik
 Wtorek 15-01-2013

27620. 
Dlaczego na Starym Mieście w Iławie są wyłączone lampy oświetleniowe? Całą noc żadna się nie świeci. Wokół ratusza wszystko rozjaśnione, a na Starym Mieście ciemno jak w d...
Czy trzeba czekać aż się komuś coś złego stanie...? Kto wtedy poniesie odpowiedzialność?
Porządkowi rano odśnieżają po ciemku, być może dlatego jakość pracy służb odpowiedzialnych za odśnieżanie pozostawia wiele do życzenia.
 radosny obywatel
 Poniedziałek 14-01-2013

27617. 
Odnośnie wpisu numer: 27616

Wydaje mi się, że nowe przepisy dopuszczają możliwość składania wniosków paszportowych jedynie w każdym mieście wojewódzkim - w tamtejszym Urzędzie Wojewódzkim, niezależnie od miejsca zameldowania w określonym województwie.
I tak np. obywatel zameldowany w naszym województwie mógłby składać taki wniosek np. w Krakowie. W takiej sytuacji składanie wniosków paszportowych w Iławie byłoby nadal niemożliwe. Szkoda...
 ilawianin [165]
 Poniedziałek 14-01-2013

27616. 
Czytałem, że w każdym mieście będzie można składać wnioski o paszport od 17 lub 19 stycznia (nie pamiętam już dokładnie).
Nie wiecie może czy taka opcja będzie działać w naszym mieście Iławie?
 młodyyy, lat 31
 Iława, Poniedziałek 14-01-2013

27612. 
Odnośnie wpisu numer: 27605

Nic dziwnego!
Jak ktoś spoczął na laurach po dyrektorze 100-lecia Panu Mądrym i myśli, że będzie spijał śmietankę przez cały czas, to jest w błędzie.
 Kris
 Niedziela 13-01-2013

27610. 
Odnośnie wpisu numer: 27602

Podejrzewam, że ten gówniany temat wprowadzony był celowo, żeby odwrócić uwagę forum od coraz większych problemów związanych z funkcjonowaniem finansów Iławy np. zadłużeniem, brakiem inwestycji, wzrostem bezrobocia, ubożeniem mieszkańców, brakiem nowych miejsc pracy itp.
Muszę przyznać, że manewr okazał się skuteczny, bo już dwa tygodnie dyskutujemy czy sprzątać po swoich pieskach czy nie.
Temu, kto wrzucił ten temat na forum należy się uznanie za znajomość mentalności współmieszkańców.
 Ania
 Niedziela 13-01-2013

27609. 
Odnośnie wpisu numer: 27605

Iławskie liceum to fabryka bezrobotnych. Godzą się na to wszyscy. Uczniowie, którzy myślą, że tak musi być. Rodzice, którym zależy tylko na tym, by ich dzieci spokojnie przebrnęły szkołę średnią. Nauczyciele broniący swojej rutyny i lekcyjnych godzin.
Wreszcie organ prowadzący szkolnictwo ponadgimnazjalne w powiecie czyli iławskie Starostwo. W naszym LO zakwitła partyjna przynależność [PO] - tylko to się liczy. Ilu tam nauczycieli uwikłanych jest w partyjną klikę?
Przepadła dawna legenda cenionego onegdaj Żeromka! Dzisiaj, jeśli jakiś rodzic marzy o lepszym wykształceniu dla swojej pociechy, musi o to walczyć poza iławską, szkolną ofertą. To dramat - w naszym mieście Iławie jednak typowy i niestety porównywalny do wielu innych dziedzin naszego życia.
Czy któremuś z dorosłych lokalnych decydentów przyjdzie do głowy myśl jaką krzywdę wyrządzają pokoleniom młodych iławian? Nie wydaje mi się. Na politycznych salonach (lokalnych) dominuje przekonanie, że najważniejsza jest skuteczność i dobry marketing. Reszta jest wyłącznie męczącym dodatkiem.
A świat nieubłaganie pędzi do przodu. W dzisiejszych czasach tylko staranne, okupione ciężką pracą wykształcenie, lub solidny fach w ręku daje nadzieję na godniejsze życie. Wykuwanie byle jak i byle gdzie swojego dyplomu to początek katastrofy młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie.
Rozumienie tego problemu jest jednak zbyt trudne dla Pana starosty Rygielskiego. On woli intrygi, gierki, podjudzanie jednych przeciwko drugim, uprawianie gierkowskiej propagandy i domaganie się wręcz wierno-poddańczej postawy. Jak można zauważyć; przez ostatnie 6 lat bardzo dobrze na tym wychodzi. Oddanych mu politycznych przyjaciół istne zatrzęsienie! Głosowania na powiatowych sesjach - do zera. Pochwały i ukłony płyną z każdego lokalnie partyjnego narożnika:
PO, PiS, SLD i PSL.
Śmieszy mnie nawoływanie na tym forum by nie głosować w przyszłych wyborach na PO. W takim razie na kogo?
Wszyscy lokalni liderzy pozostałych partii działających na terenie powiatu iławskim czekają pokornie i ze strachem pod drzwiami gabinetu starosty Rygielskiego. Choć wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne, dziś Maciej Rygielski jest dla wielu niemal panem życia i śmierci. Trzeba mieć jednak nadzieję, że nie dla wszystkich; że znajdą się tacy, którzy jesienią 2014 roku nie zabawią się z nim w żadną personalną układankę i nic do rzeczy nie będą miały barwy polityczne.
Może wtedy rozpoczniemy przywracanie Iławie najlepszych wzorców w szkołach średnich, w szpitalu i wszędzie indziej.
 rodzic
 Niedziela 13-01-2013

27607. 
Odnośnie wpisu numer: 27605

Iławskie liceum to kiepska szkoła [...], ale winy na tak kiepski poziom upatrywałbym raczej w beznadziejnej młodzieży niż w samej kadrze nauczycielskiej.
Co prawda młodzież została przez tępych i beznadziejne polityków okradziona z wiedzy poprzez ograniczenie programów nauczania, ale
sama też nic nie robi aby dowiedzieć się więcej. Głupimi łatwiej rządzić.
 Horhe
 Niedziela 13-01-2013

27606. 
Odnośnie wpisu numer: 27605

Jeśli dyrektorzy zajmują się tzw. działalnością społeczną-samorządową
za pieniądze, korepetycjami i obmawianiem nauczycieli, to czego oczekujecie...?
Obecny dyrektor, to nie Pan Stanisław Hertel, czy Aleksander Mądry. Nauczyciele, którzy szkołę i zawód nauczycielski, jeden polonista; drugi matematyk, jako pasję i misję, nie na papierze jak teraz traktowali, to mieliśmy prawdziwe liceum.
Liceum, po którym absolwenci kończyli uczelnie i kierunki te, do których byli uzdolnieni. Jednak wówczas nie było rankingów, wyścigów szczurów
i reformy papierkowej, reformy czarnego flamastra i szarego papieru.
Zaś nauczyciele, choć nie byli - jak dziś - dyplomowani, każdy kto chce,
to jednak z ich ręki wychodzili uformowani wychowankowie.
 absolwent [89]
 Niedziela 13-01-2013

27605. 
Pojawił się ranking liceów w Polsce.
Na 500 liceów Iława dopiero na... 432 miejscu.
W województwie gorsi są od nas tylko licealiści z Bartoszyc.
Gratulacje zatem dla kadry iławskiego liceum.
Ufff... Dobrze, że to nie ostanie miejsce.
 absolwent [83]
 Niedziela 13-01-2013

27602. 
Odnośnie wpisu numer: 27594

Gówniana władza, bo gówno robi, stąd wszędzie pełno gówien, więc mamy gówniane lub - jak kto woli - zasrane miasto.
 ułan
 Iława, Sobota 12-01-2013

27601. 
Odnośnie wpisu numer: 27597

[...] Panowie z taczkami - do Was mówię. Nie wszystko naraz Panowie. Powoli... Poszły obwodnice, ścieżki na jeziorami i rzekami. Przyjdzie czas na was.
My za komuny na ul. Rolnej i innych uliczkach pół wieku czekali za twardą drogą. A jak się doczekali, to zaraz nam rozkopali, bo kanalizę do chałup ciągnąć zaczęli, potem gaz.
Na Nowej Wsi w błocie chodzą po diamentowych dróżkach od 20 tat i nikt nie piszczy, jeno cieszy się, że jakoś leci.
A Wy chcecie natychmiast.
Polska jest krajem zadłużonym. Co dopiero spłaciliśmy 20 miliardów Gierka, a teraz Donek zaciągnął ponad 200 mld, nie mówiąc o każdym mieście oddzielnie. Czyli ze 200 lat spłacania.
Czyja to wina? Sami sobie wybraliście takich księgowych w Warszawie.
To wy chcieliście takiej ładnej Iławy. Ale nie wszędzie stało grosza. A
teraz myślicie, że burmistrza taczkami postraszycie? Nigdy, Pany. Nigdy!
 swój marszałek
 Sobota 12-01-2013

27597. 
KONIEC PRÓŚB. TACZKAMI RUSZĄ NA RATUSZ!

„Jeśli urzędnicy nadal będą olewać problem naszej ulicy i udawać, że
nie zawinili, to nam puszczą nerwy i całe te błoto taczkami naprawdę
stąd wywieziemy burmistrzowi pod ratusz!” – grożą wściekli mieszkańcy nieprzejezdnej ulicy Lipowej w Iławie. Na dowód, że to nie żarty – już kompletują... taczki!

Zobacz co się święci: strona 9.
 KURIER Krystian Knobelzdorf
 Piątek 11-01-2013

27596. 
Odnośnie wpisu numer: 27594

Psa nie mam, ale co da taki czip? Gdybym miał psa z czipem to pod osłoną nocy wyprowadziłbym go na regularnie obsrywany trawnik i co dałby czip? Czyżby trawnik kontrolował czipy? Skończcie już ten zasrany i nudny temat.
A tak swoją drogą - powiadają, że jak ktoś na minę na trawniku wejdzie to ma mieć szczęście :-)
 bibek
 Czwartek 10-01-2013

27594. 
Odnośnie wpisu numer: 27591

Chip jest dla psa, ale dzięki temu znany jest też właściciel psa. Musi odpowiadać za swego ulubieńca. Chipowany pies zmienia mentalność właściciela. Władze miasta nie mają obowiązku okładania mieszkańców podatkami za posiadanie psa. Wystarczą już wtedy czytniki chipów i konsekwentne, choć niezbyt bolesne mandaty. Mandaty zawstydzają.
Wielu wtedy zadbałoby o czystość trawników. Nie tylko swoich.
 Henryk Witkowski
 Czwartek 10-01-2013

27591. 
Odnośnie wpisu numer: 27588

A o co się rozchodzi z tymi czipami, że niby znakowane elektronicznie?
I co dalej z psem zrobić, kiedy go przyłapię na sraniu po okolicy?
Nie ma kultury właściciel i tyle, Ciemnota i chamstwo!
 swój marszałek
 Czwartek 10-01-2013

27590. 
Odnośnie wpisu numer: 27588

Przy topniejącym śniegu problem psich kup powraca jak bumerang.
Pytanko: Czy jest przepis mówiący o karaniu aroganckich właścicieli zwierzaków, którzy psich odchodów nie sprzątają? Czy podstawą ukarania może być zdjęcie: pan+pies+kupa? Czy nałożeniem ewentualnej kary zajmie się Straż Miejska czy raczej odważny paparazzi będzie musiał domagać się sprawiedliwości w prokuraturze, sądzie, Strasburgu?
 mocz wrażeń
 Czwartek 10-01-2013

27589. 
Odnośnie wpisu numer: 27588

Panie i Panowie! Skończcie ten śmierdzący temat, bo cały rok będziecie mieli przesrany...
 express iławski
 Czwartek 10-01-2013

27588. 
Odnośnie wpisu numer: 27580

Kilka zdań w temacie psów i psich odchodów.
Ja swego czasu proponowałem odejście od podatku za posiadanie psa.
W skali roku było to około 50 tys. zł w budżecie miasta. Przygotowałem projekt uchwały, proponowałem chipowanie psów. Zakładając 1000 psów na terenie miasta, z kasy miasta poszłoby 40 tys. zł (cena 1 chipa to ok.
40 zł). Jak grochem o ścianę. A smród pozostał... i ma się dobrze.
 Henryk Witkowski
 Iława, Środa 09-01-2013

27587. 
Odnośnie wpisu numer: 27585

Tam u was macie nawet policjanta z psimi zwyczajami... On też wali, jako i jego pies, na wszystko. Przypilnuj go a zobaczysz jak pilnuje gówien na trawniku.
Ja jako zbój, który popiera śledztwo metodami agentów z CBA, nakazuję wam sposób dobry.
Macie dobre aparaty fotograficzne, więc jaki to problem zza węgła fotkę zrobić i wysłać do policji lub straży oraz Kuriera. Oni mają swoje sposoby aby gościa uziemić ze wstydu. Jaki problem narobić fotek i w internecie umieścić oraz rozwiesić po mieście...
 ORMO-wiec
 Środa 09-01-2013

27585. 
Odnośnie wpisu numer: 27584

Jestem posiadaczką psa. Sprzątam po nim od zawsze. Nie mam z tym problemu. Widzę też, że na moim osiedlu staje się to powszechne co mnie bardzo cieszy.
Są jednak sytuacje, że taki "Pan" stanie sobie na schodku przed blokiem, piesek pobiega po najbliższym trawniczku i "Pan" ma wszystko gdzieś.
Na zwróconą uwagę słyszy się "niech sprząta ten, co bierze pieniądze". Najsmutniejsze jest, że często taką postawę prezentują przedstawiciele służb, które powinny pilnować porządku, ewentualnie wystawiać mandaty za wypuszczanie psa bez smyczy, za zanieczyszczanie trawników itp.
 K-52
 Środa 09-01-2013

27584. 
Odnośnie wpisu numer: 27583

Do ludzi psiej kultury należą: medycy, adwokaci, nauczyciele, magistrzy, inżynierowie.
Nie raz i nie dwa widziałem takiego udającego medyka z psem na trawie. Jako człowiek dyscypliny uważam, iż bez zamordyzmu porządku i kultury nie tyle nie nauczymy, co nie wymusimy. Wasze gadanie psu na budę się zda. Tak, jak w powiedzeniu zmienionym: "Psy srają a karawana idzie dalej".
Kogo to obchodzi z ratusza? A nikogo. [...]
 Swój Marszałek
 Środa 09-01-2013

27583. 
Odnośnie wpisu numer: 27582

Iława, niby miasto turystyczne, ha - a psy mogą "robić" gdzie popadnie.
Nie ma reakcji Straży Miejskiej. Kilka mandatów zmieniłoby sytuację,
ale po co? Tam, gdzie kawałek zieleni, tylko psia kupa się mieni.
 max
 Wtorek 08-01-2013

27582. 
Odnośnie wpisu numer: 27578

Ależ drogi Wojtusiu!
Nie kundle bezpańskie są głównie odpowiedzialne za przystrojenie naszego miasta Iławy całą gamą psich gówienek. W okolicy, tak samo gęsto obsranej jak i inne połacie miasta, prawie wcale nie widuję żadnych bezpańskich psów.
Widuję zaś całe sfory pań i panów prowadzących każdego ranka, w południe i wieczorem swe pieski na okoliczne chodniki i trawniki. I tu zazwyczaj powtarza się ten sam scenariusz dalszej akcji - otóż piesek zaczyna kucać i wydalać ze swych trzeźwi wiadomo co, a wtedy jego pan czy też pani odwracają się doń tyłem, gdyż bardzo są właśnie zajęci obserwowaniem różnych ciekawych zjawisk na niebie oraz okolicznych okoliczności przyrody. Zerkają tylko ukradkiem czy piesek już zdążył się wypróżnić, obserwują z podziwem efekt jego trudów i udają się w dalszą peregrynację, gdyż zazwyczaj psina ma ochotę na kolejne "ozdobienie" trawnika czy też chodnika.
Podejrzewam, że Ty również kierujesz się podobnym scenariuszem podczas spacerków ze swym pieskiem. Obrazki takie widuję od lat i jakoś nigdy nie widziałem być owi wielce kulturalni, według Ciebie, opiekunowie posprzątali efekty pracy przewodów pokarmowych swych ukochanych pupili.
Wątpię także abyś Ty sprzątał po swym psim ulubieńcu, gdyż jak wynika z Twych wcześniejszych wywodów, uważasz, że winna to robić za Cię jakaś tam firma sprzątająca, gdyż przecież płacisz podatek za psa. Wyobraź sobie, że różne podatki płacą także osoby, które nie hodują w blokach i domkach jednorodzinnych psiej sfory. I to głównie one musiałyby opłacać owe firmy sprzątające po Twoim piesku. A niby dlaczego? Zaś za podatki płacone przez właścicieli psów winno się opłacać służby sanitarne, które jednak faktycznie nic nie robią na terenie naszego miasta by zwalczać zagrożenia chorobowe powstające z ton psiego kału zalegającego na trawnikach i chodnikach oraz służby porządkowe, które winny dyscyplinować miłośników psów.
Ale nasza Straż Miejska także nie raczy się pochylać nad problemem psich gówien zalegających wszędzie wokół. Nie pochyla się, gdyż zapewne ma inne ważkie zajęcia, szkoda tylko, że mieszkańcy miasta nie wiedzą na czym one polegają... Twierdzisz jednak Wojtusiu, że służby miejskie wyłapują opiekunów psów i karzą ich mandatami za niedokładne sprzątanie po swych ulubieńcach. Bez żartów ! Wiele lat już mieszkam w Iławie i nigdy jakoś nie widziałem niestety żadnego strażnika miejskiego, który by się tym faktycznie zajmował.
A szkoda...
Zarzucasz mi Wojtusiu wkraczanie na grunt polityki. Ale czy to ja stwierdziłem jednoznacznie, że hasło " Żądasz porządku, dbaj o porządek" wywodzi się z obmierzłej ideologii komunistycznej ? To są przecież Twoje odkrywcze stwierdzenia na tymże forum - patrz wpis nr 27567. Więc to nie ja powiązałem problem psich gówien na terenie naszego miasta z polityczną doktryną, której nie masz zamiaru przestrzegać i dlatego całe społeczeństwo ma obowiązek zająć się sprzątaniem kału po wojtusiowej psinie. A kultura pana Wojtusia już się zdążyła niestety wyczerpać w momencie łaskawego zaopiekowania się owym pieskiem. Przecież on tym faktem opieki robi łaskę całemu społeczeństwu. Nie można przecież, zdaniem pana Wojtka, jego skromnej porcji kultury jeszcze nadwyrężać, nakładaniem nań, jak i na innych miłośników psów, dodatkowego obciążenia w postaci obowiązku sprzątania psiego kału pozostawianego np. w miejscach zabaw dzieci.
Wydaje mi jednak, że kompletnym przejawem braku kultury jest właśnie typowe w naszym mieście, jak i w całym kraju, wojtusiowe podejście do spraw czystości - nie posprzątam po swym psie bo przecież od tego są firmy sprzątające, mogę zaśmiecić klatkę schodową bo przecież musi ją pozamiatać sprzątaczka, itp., itd. Mam przecież do tego prawo, bo płacę podatki. Jest to sumie wręcz żałosne...
Uważam, że najwyższy czas zakończyć smrodliwą i niehigieniczną okupację naszego miasta przez tysiące zasrywających ją codziennie psów wyprowadzanych na chodniki i trawniki przez wielce "kulturalnych" opiekunów pokroju pana Wojtusia. A właściciele psów niech się radośnie delektują widokiem psich gówienek - ale na swych własnych podwórkach lub dywanach w swych mieszkaniach. Miłych widoków ! Mają jednak inne proste wyjście - sprzątać miejsca publiczne, na których ich piesek raczył załatwić swą gównianą potrzebę.
I tylko tyle...
 iławianin [165]
 Wtorek 08-01-2013

27581. 
Odnośnie wpisu numer: 27577

Dziecko sprząta, bo ma dobry przykład.
Można posprzątać po swoim pupilu - kupić specjalne pojemniki, w które wkłada się worek (bez brudzenia rąk). Nie kosztuje to dużo. Polecam.
 ciekawska
 Wtorek 08-01-2013

27580. 
Odnośnie wpisu numer: 27578

Podatek "od posiadania psa" jest takim samym wymysłem szatana, jak płacenie daniny od posiadania działki, na której stoi mój dom. Działki którą mam przecież na własność.
Zatem zapamiętajcie, że podatek jeśli płacisz, to nie dlatego, aby twój piesio mógł walić ile i gdzie mu się podoba.
Ty gościu z uporem stoisz przy swoim, że od tego są firmy oczyszczania miasta. Nie ma większej ciemnoty niż twoja argumentacja. Kto wskaże gdzie gówno leży? Tyle kału dziennie psy złożą, że trzeba by zatrudnić
co najmniej 100 ludzi.
Ktoś powiedział, i bardzo mądrze, że należy wydzielić w mieście poletka
z krzakami, gdzie z psami ludzie by spacerowali, lecz co to będzie kiedy pies nie zdąży donieść...?
Tylko kultura właściciela się liczy. Jednak prostactwo jej nie ma. Jedynie co można wymusić, to ostre kary po kieszeni [...].
Kultura ludzi jest bardzo niska, wiocha. Wielu z was, mając trawnik przy własnym domku, oszczędzacie go, natomiast już za domem na ulicy pies robi swoje. Niestety - takie są u nas zwyczaje.
Ale nic. Niech nas psy zasrają po czubki drzew, może więcej ludzi zarazi się ścierwem. Byłby to pierwszy przypadek w dziejach, gdy gówno stało się złotem.
 swój marszałek
 Wtorek 08-01-2013

27578. 
Odnośnie wpisu numer: 27573

Pełen podziwu jestem dla możliwości wkroczenia na grunt polityki, ideologii z rozmowy na temat psów i ich ekstrementów :) Gratulacje!
Gratulacje!
Ale co do konkretów, nie jestem idiotą ani jakimś oszołomem, który
nie wie co to prządek i kultura - miedzy innymi sprzątanie po sobie.
Nie wyobrażam sobie, żeby właściciel psa który zapaskudził np. środek Starego Miasta bądź też środek chodnika przy ulicy np. Niepodległości
nie posprzątał po nim! Nie!
Nie w tym rzecz! Rzecz w tym, że płacąc za psa podatek proszę o coś
w zamian. Czyli np. niech firmy dbające o porządek w mieście sprzątają trawniki z psich gówien! Tak jak sprzątaczka zamiata klatkę schodową,
a zimą śnieg z chodnika tak niech odkurzaczami sprzątają psie gówna
z trawy!
Wolno biegające kundle zawalą i tak i tak miasto, a odbija się to na posiadaczach psów!
Ciekawy jestem czy posiadacze gołębi w mieście chodzą i sprzątają osrane samochody w ich okolicach?
Obserwuj dalej iławianinie połacie miasta i patrz jak kundle bezpańskie obsrywają nasze miasto, a służby porządkowe wyłapują właścicieli psów
i karzą ich mandatami za to, że niedokładnie sprzątają po swoich i nie swoich pupilach.
Życzę Ci drogi iławianinie dużo satysfakcji z poczynionych obserwacji!
 Wojtek
 Wtorek 08-01-2013

27577. 
Odnośnie wpisu numer: 27574

Szlag mnie trafia, jak codziennie idę ulicą od poczty w stronę Kościuszki
i zawsze w tym samym miejscu jest narobione przez pieska na środku chodnika.
Zapraszam rano Straż Miejską, może złapią delikwenta. Sama jestem posiadaczką pupila i nie było sytuacji, abym zostawiła pakiecik po moim piesku na trawniku przed blokiem, nie mówiąc już o chodniku.
Moje dziecko, mające 7 lat, bez kiwnięcia palcem sprząta po piesku, dziwiąc się, że tego dorośli nie robią, ponieważ kilka razy miało okazję wejść w taką przyjemność.
Pozdrawiam właściciela pieska, który zostawia na środku chodnika przy dawnej telekomunikacji.
 mama
 [Iława], Wtorek 08-01-2013

27574. 
Odnośnie wpisu numer: 27569

W wielu miastach władze zadbały o porządek - tzn. wychodki czy też ogródki dla psów (teren ogrodzony i tylko dla psów) i tam niech sprząta firma sprzątająca.
Ale idąc z psem po mieście - według wypowiedzi Wojtka - pies może zostawić śmierdzący prezencik byle gdzie, choćby i na środku chodnika, bo przecież jest firma sprzątająca.
Tak samo dziecko może wyrzucić papier na ulicę lub chodnik, bo przecież jest firma sprzątająca (?)
Według Wojtka kultura osobista to przeżytek komunizmu - nie, nie ma sensu tego wymagać, KULTURA osobista to zwykła norma społeczna każdych czasów, jakże wielu obca dziś...
 ułan
 Poniedziałek 07-01-2013

27573. 
Odnośnie wpisu numer: 27567

Pierwsze słyszę, by hasło "żądasz porządku, dbaj o porządek" było elementem ideologii komunistycznej. Powinno ono chyba być stosowane w praktyce przez wszystkich kulturalnych ludzi... Ale widocznie nasz pan
Wojtek do takich naiwnych i spaczonych ideologicznie osobników się
nie zalicza.
Uważam, że kultura ludzi posiadających psy w żadnym wypadku nie powinna ograniczać się jedynie do faktu owego posiadania, lecz także obejmuje gotowość do sprzątania po swym pupilu. No tak, ale z drugiej strony, zgodnie z wojtusiową ideologią, to gdyby posunął się Wojtek do takiego niecnego czynu jak sprzątanie kup po swym psie, to ktoś mógłby go przecież posądzić o sprzyjanie ideologii komunistycznej. I co wtedy?
Wstyd i możliwe kłopoty w karierze politycznej...
Ciekaw także jestem czy pan Wojtuś wzywa firmy sprzątające opłacane
z podatków, gdy jego piesek raczy się wysikać lub też pozostawić zawartość swej kiszki stolcowej na dywanie w mieszkaniu wojtusiowym?
Jeśli chce być konsekwentnie człowiekiem "kulturalnym" w swym wyobrażeniu, to tak właśnie powinien postąpić. Wypada jedynie podziękować wielce "kulturalnemu" panu Wojtusiowi za to, że chyba jak na razie jeszcze nie pozostawia swych własnych odchodów na publicznych trawnikach lub chodnikach. Wszak jako prawdopodobny płatnik podatków, mógłby przecież żądać aby i po nim sprzątały firmy sprzątające?
A cóż to, czy pan Wojtuś jest jakimś gorszym "stworzeniem żyjącym" niż jego pies i czy nie może skorzystać z tych samych praw do niesprzątania po sobie co jego czworonożny pupil ? No pewnie, że nie powinien być gorzej traktowany niż jego ukochana, lecz fajdająca byle gdzie, psina...
Obserwując całe połacie naszego miasta Iławy kunsztownie obfajdane przez psy, można ze smutkiem stwierdzić, że większość iławskich miłośników tych czworonogów kieruje się na co dzień właśnie owym swoistym (i niestety - cuchnącym) wojtusiowym wyobrażeniem o "kulturalnych" opiekunach szczekającej i wypróżniającej się byle gdzie psiej hordy.
Podziękować Wojtusiowi jednak należy także za to, że jeszcze chyba nie zaczął być gorącym miłośnikiem takich "stworzeń żyjących" jak np. krów czy też przedstawicieli trzody chlewnej. Mógłby przecież z nimi chadzać na spacery i wtedy dopiero iławianie mieliby poważne kłopoty w poruszaniu się po chodnikach czy też trawnikach między wytworami końcówek przewodów pokarmowych nowych wojtusiowych pupili. Dzięki Ci więc, jak na razie, Wojtusiu!
 iławianin [165]
 Poniedziałek 07-01-2013

27569. 
Odnośnie wpisu numer: 27566

Zgłoś człowieku straży i czekaj na efekt. Jak pies nie uspokoi się, to zgłoś na policję. Czekaj na skutek. Jak pies dalej się nie uspokoi, to zgłoś do Burmistrza. Czekaj na skutek. Jeśli pies dalej się nie uspokoi, to do Tuska nie zgłaszaj.
Masz dwa wyjścia: albo rozwiązać sprawę własnymi rękami, czyli otruj psa (uważaj byś nie otruł właściciela) lub przy następnych wyborach nie głosuj na obecnie rządzących. Wybierz takich, co się [nie patyczkują] a zabiorą za prządek, jak onegdaj Kaczyński i Ziobro z Kamińskim zabrali się za korupcję.
Pamiętaj! Nie głosuj ani na PO, Palikota, SLD, ale na swoich ludzi, co do których masz zaufanie. Może to coś da i pies się uspokoi. Jeśli nie, to emigruj tam, gdzie pilnują porządku. [...]
 ORMO-wiec
 Poniedziałek 07-01-2013

27567. 
Odnośnie wpisu numer: 27566

Sprzątanie na terenie miasta Iławy (w tym również odchodów: czy to po psach, kotach, czy wszystkich innych stworzeniach żyjących - pańskich
czy też bezpańskich) należy przede wszystkim do firm sprzątających w
tym mieście, opłacanych m.in. z podatków pobieranych za nasze pupile! Rozumiesz, max?!
Hasła komunizmu "Żądasz porządku, dbaj o porządek!" - mam nadzieję odeszły w zapomnienie!
O kulturze ludzi posiadających psy świadczy sam fakt, że je posiadają!
Posiadają je i się nimi zajmują! Czy może wolałbyś hardy szalejących kundli?
Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, zgoda.
 Wojtek
 Poniedziałek 07-01-2013

27566. 
Odnośnie wpisu numer: 27553

PROWADZENIE PSA NA SMYCZY i SPRZĄTANIE ODCHODÓW po swoim pupilu to obowiązek właściciela i normalnym, wychowanym ludziom nie trzeba o tym przypominać ani ich upominać, ale większość mieszkańców posiadających psy ma to gdzieś, co świadczy o ich braku kultury i rozumieniu tego słowa!
PSY - UJADAJĄCE I SZCZEKAJĄCE GODZINAMI w bloku, pozostawione
w ciągu dnia bez opieki, to kolejna zmora! Na nic tu prośby i rozmowy.
Tylko świadomi i ludzie powinni posiadać zwierzęta domowe, ci, którzy potrafią się nimi odpowiednio zająć i nie zakłócać porządku domowego
w bloku!
A straż miejska? To należy do ich zadań - reagowanie, a jak jest - unika działań, umywa ręce. To po co nam ona?
 max
 Poniedziałek 07-01-2013

27565. 
Odnośnie wpisu numer: 27564

Dla wielu z nas nie ma znaczenia, czy pan Pietrzykowski ukończył taką uczelnię, czy inną. Ważne, by był dobrym gospodarzem.
Każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat i ma do tego prawo. Dla mnie jest człowiekiem uczciwym, rodzina znana od lat z jak najlepszej strony. Nie jest to posada dożywotnia, więc jeśli się nie sprawdzi, to wiadomo, że ludzie nie będą głosować.
W dzisiejszych czasach nie jest trudno zdobyć wyższe wykształcenie. Przewodniczący Skolimowski ukończył nauki polityczne i zobacz jak się na wszystkim zna...
Sylwestrze, jeśli uważasz, że mógłbyś Ty lub Twoi znajomi lepiej się sprawdzić na tym stanowisku, to niedługo może będziesz miał taką możliwość. Powodzenia!
 spokojny
 Poniedziałek 07-01-2013

27564. 
Odnośnie wpisu numer: 27560

Droga Justyno! Pan Pietrzykowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i inżynierem, ale nie z dziedziny budowy dróg i mostów (jak długo mu zajęło ukończenie - nie będę pisał).
Był przez większość swojej kariery zawodowej był dźwigowym - to też prawda. Z dziedziny budowy dróg i mostów ukończył studia podyplomowe w Warszawie, ale zanim je ukończył, już pracował jako wice Dyrektor w Zarządzie Dróg Powiatowych w Iławie. Czy miał kwalifikacje? Dla kolegów z PO zapewne tak (śmiech).
Tak więc, droga Justyno, wiem co piszę, sprawdziłem i będę dalej "bluzgał" i wytykał takie bandyckie metody grabienia i motania społeczeństwa przez ludzi jedynej i słusznej partii PO. Czu Waj.
 Sylwester
 Poniedziałek 07-01-2013

27560. 
Odnośnie wpisu numer: 27529

Pan Pietrzykowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, a także jest inżynierem budowy dróg i mostów.
Tak więc drogi Sylwestrze zanim kogoś zbluzgasz - sprawdź co piszesz.
 Justyna 70
 Sobota 05-01-2013

27559. 
Odnośnie wpisu numer: 27549

„Listę negatywnych zjawisk powstałych w ostatnich 20 latach można by długo ciągnąć.”
To zdanie jest jak refren. Jest bardzo uniwersalne. Historia Polski znowu zatacza krąg i trafia na czas wymuszania zmian. Samo nic się nie zmieni. Wręcz przeciwnie – obłuda przyjmuje różne twarze, choćby twarz pseudo-tolerancji.
Dopina się czas zmian w Polsce. W Iławie również. Nie można udawać, że nic złego się nie dzieje. Cieszę się, gdy obserwuję wpisy na tematy poruszające sprawy Iławy. Czy chciał, czy nie chciał – przenoszą się nasze lokalne sprawy na sprawy Polski. W najprostszy sposób ujmując: sprawy Iławy i sprawy Polski są zwrotne w obydwu kierunkach. Dlaczego ma być dobrze w polskich szpitalach, gdy w szpitalu iławskim odmawia się przyjęcia? Z jakich względów się odmawia – czy to ważne dla potrzebującego pomocy?
Skończyłem pisanie felietonu o budżecie na 2013 rok. Już we wstępie do budżetu Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik usprawiedliwia się pisząc o globalnym kryzysie ekonomiczno-finansowym, no i oczywiście chroni się za stwierdzeniem, że „problem ten dotyczy nie tylko Iławy, dotyczy on wszystkich gmin w Polsce”. Czy dla nas, płacących podatki powinno być to ważne?
Takich pytań można stawiać dużo więcej. Nie udawajmy tylko, że zło pleniące się wokół nie dotyka nas (lemingów też), czy choćby naszych kieszeni. Piszę o kieszeni, bo to może boli najszybciej. Nie chcę dziś mówić o braku patriotyzmu, honoru czy po prostu ludzkiej przyzwoitości.
Z serdecznościami na Nowy 2013 Rok.
 Henryk Witkowski
 Sobota 05-01-2013

27558. 
Minęło już wiele miesięcy od zakończenia renowacji starego spichlerza nad Jeziorakiem na ulicy Sobieskiego. [Rękoma firmy IPB] powstał kunsztownie odnowiony obiekt, który może być powodem do dumy dla mieszkańców miasta Iławy.
Jednakże niestety brak w tym budynku od dłuższego czasu śladów życia poza bodajże dwoma lub trzema lokalami mieszkalnymi oraz pewnym skromnym sklepem. W pozostałej części wieczorami jest ciemno i głucho. Większość lokali w tym odnowionym budynku została chyba wykupiona w celu dalszego ich wynajmu. A na to widocznie w obecnym czasie powszechnych kłopotów gospodarczych nie ma chętnych i stąd martwa cisza w rezydencji.
Obawiam się, że podobny los czeka budynek po dawnej skarbówce przy ul. Kościuszki. Renowacja również już się jakiś czas temu zakończyła, lecz i tam brak śladów życia. Nie brak zaś ofert oddania tamtejszych lokali w wynajem lub sprzedaż.
Szkoda, że te dwa obiekty tak pięknie odnowione w poprzednim roku stoją nadal puste i głuche.
Ślimaczy się także nad dużym Jeziorakiem kończenie budowy nowego, dużego hotelu, który zgodnie z planami miał być chyba oddany do użytku w poprzednim, niedawno zakończonym roku.
Może jednak do tych nowych, pustych dziś niestety, iławskich obiektów zawita niebawem życie i będą służyły one mieszkańcom miasta oraz naszym gościom? Oby...
 iławianin [165]
 Sobota 05-01-2013


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 63 64 65 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 234 235 236 ... 343 344 345 następna ] z 345126418489


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.