Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

10766. 
Ja natomiast znam faceta po 50., który kończy licencjat i uczy w szkole średniej. To jakaś chora sytuacja, żeby w tym wieku kalendarzowym rozpoczynać co pracę nauczyciela. Taki osobnik ma zerowy kontakt w młodzieżą. Uczyć to może gość po 60-tce, ale z ciągłością pracy z młodzieżą. Tacy są najlepsi. Może nie wierzycie ale to prawda.
 Nikuś
 Sobota 01-03-2008

10765. 
Pozdrawiam Pana Andrzeja Nowickiego, dyrektora Zespołu Szkół w Borecznie.
 wychowanek
 Sobota 01-03-2008

10764. 
Trzeci kaczor, czyli Don Tusek zapowiedział, że zniesie abonament telewizyjny opłacany przez emerytów. Wpadłem w euforię. Moja babcia będzie oglądać TV na maksa.
Jakież było moje zdziwienie gdy uświadomiłem sobie, że telewizor "żre" prąd. Tuskowi "ekonomiści" już zapowiedzieli uwolnienie cen energii elektrycznej. Analitycy przewidują wzrost kosztów o 200 zł rocznie na jedno gospodarstwo domowe. Doszedłem do wniosku, że jest to "radosna twórczość" i wyjdzie na zero.
 kalkulator
 Sobota 01-03-2008

10762. 
Znam faceta mającego 53 lata, który zaczyna uczyć w podstawówce.
Do tej pory nie pracował w zawodzie nauczyciela. Czy on to wytrzyma? Wielu nauczycieli mówi, że w szkole można "sfiksować" i w tym wieku marzą już o przejściu na emeryturę. Jak to Państwo skomentują?
 sąsiad
 Sobota 01-03-2008

10761. 
Na trasie Kwidzyn - Iława grasuje gwałciciel kobiet.
Kurierzy zapowiedzieli artykuł na najbliższą środę!
Ciekawe czy policja podjęła skuteczne działania?
 Katarzyna
 Sobota 01-03-2008

10760. 
Czas na zmiany w naszym szpitalu, dajcie spokój nowej dyrektor, nareszcie zaprowadzi ład i porządek, i wcale nie wprowadza podziałów tylko normalność, życzę jej wszystkiego dobrego i trzymam kciuki by wytrwała, zresztą nie tylko ja ale wielu ludzi. TAK TRZYMAĆ PANI DYREKTOR
 GAba

zeo100@poczta.fm
 Sobota 01-03-2008

10759. 
Odnośnie wpisu numer: 10748

Pawka mi do domu ostatnio Arabów sprowadza.
Jakiś numer planują czy co?
 Cekaemistka Vera
 Sobota 01-03-2008

10758. 
Od dziś z Iławy do Kanady bez wiz !!!
 podróżnik palcem po globusie
 Sobota 01-03-2008

10756. 
Odnośnie wpisu numer: 10752 10751 10750

Oto przykład manipulacji przez "Prawnika" i jego zdemaskowanie przez gości witryny.
http://forum2.dziennik.pl/read.php?3,71883
 łowca idiotów
 Sobota 01-03-2008

10755. 
Mamy więc nowego prezydenta. W sondażach wybrano Tuska. Tak zostanie do końca kampanii wyborczej, która ostro zaczęła się. Chociaż wszyscy kart nie otworzyli, ja oddaję głos na Cimoszewicza. Zrobię kuku obu, Kaczyńskiemu i Tuskowi, pomimo ze zawsze głosowalem za ludźmi prawicy. To żadna zdrada, a kontestująca postawa rzeczewistość w Polsce.
 **
 Sobota 01-03-2008

10752. 
Odnośnie wpisu numer: 10751 10750

Ależ proszę – oto źródłowy cytat jota w jotę z forum www.e-lubawa.pl

„Plugawy jest ten Kurier czytelniczku epatujący śmiercią samobójczą
na I stronie. Chce mi się rzygać”. „(27.02.2008 - Sebastian R.)”

PS. Podawanie fragmentów nie od razu musi oznaczać manipulowanie.
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 Piątek 29-02-2008

10751. 
Odnośnie wpisu numer: 10750

Panie Jarku mo.....że poda nam adres lubawskiego forum??? Chciałbym
to sam ocenić! Inaczej stwierdzę że pan manipuluje podając fragmenty.
 niedoinformowany
 Piątek 29-02-2008

10750. 
Zarzucając Kurierowi plugastwo ogromne, niejaki „Sebastian R.” wyznał
z niezwykłym znawstwem (na forum internetowym w Lubawie), że „chce
mu się rzygać” od patrzenia na okładkę tygodnika „epatującego śmiercią
samobójczą” kobiety. Oto anonimowy etyk zdenerwował się i... rzygnął. Mam nadzieję, że waląc te swoje wymiociny nie pobrudził wspomnianej pierwszej strony, bo taka jatka – w obliczu tematu śmiertelnego – byłaby grzechem ciężkim na równi ze świętokradztwem.
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Piątek 29-02-2008

10749. 
Odnośnie wpisu numer: 10745

Czy Ty Beno jeszcze pamietasz....
Na komunę powodu narzekać nie miałem. Był jeden w województwie dziennikarz na dyżurze w "Głosie Olsztyńskim". Od gospodarki, kultury, sportu, rozrywki, polityki itd. Co miesiąc zbierała się Najwyższa Rada Starszych w Komitecie i ustalała kto zasłużył się w gospodarce (itp.)
w ostatnim miesiącu. Typowano zakłady, przodowników i zaczęło się
- redakcyjna wizytacja województwa. Przyjechał taki redaktor do porządnego człowieka, przesłuchał go, ponotował i ukazywało sie za tydzień na łamach. Byłem i ja. Wszyscy zazdrościli mi i składali gratulacje... Uściskom i flaszkom na stole nie było końca.
To były czasy...
 Męczennik z Polski
 Piątek 29-02-2008

10748. 
A gdzie podział się Pavka Morozov? Wyjechał za chlebem do Anglii
czy do Afganistanu? Niech no się szybko tutaj melduje i komentuje!
 Qba
 Piątek 29-02-2008

10747. 
Odnośnie wpisu numer: 10745

Drobna korekta do KRUSU. Mając 7 ha albo 1559 ha płaci się 251 zł
na kwartał x 4 = 1004 zł rocznie. Dane za 2006 rok.
 kułak
 Piątek 29-02-2008

10746. 
Zamiast pancernych niech dają Laskowika z dawnych lat. Od razu jestem zdrowszy po programie z Laskowikiem-listonoszem.
 Kanem
 Piątek 29-02-2008

10745. 
PLATFORMA LIKWIDUJE ABONAMENT RADIOWO-TELEWIZYJNY ZACZYNA OD EMERTYTÓW. Dlaczego to proste emeryci i renciści żyja w biedzie wiec dobrze jak zaoszczedza 5 lub moze 15zł no nie patrzac ze podwyzek juz maja po 80% za gaz smieci wode ale bedą o nas pamietali jak zblizy sie kampania wyborcza (tania kiełbasa). PANOWIE POSLOWIE WEŚCIE SIE ZA GOSPODARKE KRAJU. Zniescie tani krus dla bogatych rolników bo kto to słyszał zeby majac 100-500-1000ha płacic 400zł opłat na 3 miesiące za osobe i nie płacic podatków. GDZIE ZUSU JAK PROWADZISZ JAKIS BIZNES PŁACISZ 2400 NAJMNIEJ ZA 3 MIESIACE. To ma byc gospodarka no ale PSL NA CZELE Z Pawlakiem siedza cicho i kryja tych bogaczy wielkohektarowych, mało tego daja im dotację do hektarów piszmy więc do PLATFORMY NIECH NAM TEZ DIOŁORZY DO BIZNESU. Czyste jaja taka gospodarka to kpina i nic od 90lat z tym się nie robi............
Macie racje zniescie abonament naród bez dostepu do wiedzy i edukacji to naród głupi ciemny i mozna nim manipulowac. DAJCIE NAM TANIEGO WINA TO SIE Z RADOSCI UPIJEMY. PÓZNIEJ COS POMRUCZYMY ZLEJCIE NAS PAŁAMI WSADZCCIE DO ARESZTU I WYPUSCIE Z WYROKAMI. TAKIEJ HISTORII TO CHYBA SAM HITLER BY NIE PRZEWIDZIAŁ A ABONAMENT TO JEDEN Z CUDÓW PSL I PLATFORMY SŁUCHASZ NIE PŁACISZ BO MY ZA CIEBIE ZAPŁACIMY I BEDZIESZ SŁUCHAŁ TEGO CO CI ZASERWUJEMY. PARANOJA JAK ZA GIERKA!!!!!!!!!!!!!
 Benek
 Piątek 29-02-2008

10744. 
Jeszcze jedno. Panie Piotrze Zuchowski niech pan pozbiera reklamy po wyborach bo jezdżąc po drogach widze pana reklamy a czas kampanii sie skończył no chyba ze opłacił pan reklame np w Samborowie na sklepie i w chciałby pan zeby pana poznali w powiecie ostródzkim. BO JAK CUDA W IŁAWIE NIE WYJDĄ TO Z PANEM ZYLIŃSKIM PEWNIE ZMIENICIE MIEJSCE ZAMIESZKANIA. POWIEM SZCZERZE WCALE NIEGŁUPIE.
 BENEK
 Piątek 29-02-2008

10743. 
Odnośnie wpisu numer: 10734

Posłuchaj kolego ja Ciebie nie obrażam więc i Ty mnie nie obrażaj. Mam nadzieje ze nie robiłaeś lewych interesów z epipa bo jak robiłes to juz możesz sie bac ze Ciebie tez sprawdzą.
Każdy Burmistrz w tym powiecie układa sie z rada i odwrotnie to ma byc rozwój Iławy, miast przepraszam chyba własnych interesów. Zobatrzcie państwo co konkretnie robią radni w powiecie i gminach najcześciej mają dobre posady, a mandat to dodatkowy dochód. Proponuje całemu miastu niech Iława zacznie pierwsza w Polsce każdy radny powiatu i gminie od nowego miesiąca zrzeknie sie poborów no chyba że to jego jedyne zródło utrzymania to niech ma chłopina, a jak ma pobory przekraczajace 500zł na członka rodziny to niech swoja pensje przeznaczy na potrzeby biednym. Zobaczymy ilu uczyni taki gest.
Tą treśc wpisu bedę powielał 4 razy w tygodniu może ruszy ich sumienie i IŁAWSCY RADNI ROZPOCZNA ODBUDOWĘ POLSKI ALE CAŁKIEM SERIO. Czas postu to dobry czas żeby popatrzec jak biednie zyje sasiad sasiadka, a ja moge im pomóc czekam choc na jedno nazwisko do świąt, który to uczyni gest solidaryzacji z najbiedniejszymi.
 BENEK
 Piątek 29-02-2008

10742. 
Odnośnie wpisu numer: 10736

Szanowny panie jezeli lokataorzy dają abijac sie w butelke podobnie jak wyborcy to co mozna zrobic.
A mozna mozna zarzadac na pismie uzasadnienia podwyzek opłat od spółdzielni, ale musi pan utworzyc komitet zkilku osób bo sam pan nic nie zdziała. Niech uzasadnia jak naliczaja koszta to nie prywatny folwark a państowa placówka.
Powiem inaczej jak nasiłe z kotłowni chca podłaczyc domki prywatne kto głupi niech sie podłacza ja powiedziałem ze mam w nosie ich czarne interSY mówiłem ludziom ze ich nabieraja a oni jak slepe krowy bedzie taniej no i maja podłaczenie z 6tys zł i raty po 400zł miesiecznie płacza i płaca bo im piece zabrali z piwnic(niektórzy mieli nowe) smije się i powtarzałem ludzie co wy robicie mało macie abonamentów. Teraz mi skamla i doceniaja moje słowa ze powtstał nowy wakat dla jeszce jednego prezesa więc mu płaccie a jak złapia jeszce kilku głupich to prezesów będzie 5 amoże 10. Oni wam napala w piecu i wydoja z kasy której i tak nie macie.
Co do pana sprawy to jezeli spółdzielnia będzie krecic niech pan zbierze podpisy innych lokatorów pana bloku napiszcie pisma do pani Elżbiety Jaworowicz a ona osobiscie poruszy te machlojki w sprawie dla reportera. Program jest co tydzień we czwartek w dwójce po 21 niech pan zapisze adres i listem poleconym napisze swoje roszcznia, ze spldzielnia okrada podnosi czynsze jak jej się podoba. Pozdrawiam.
 BENEK
 Piątek 29-02-2008

10741. 
hgh w odpowiedzi: Masz człowieku rację. Z jeziorkiem wielkości 2 ha i moczarami niedostępnymi, z gniazdem łabędziej pary a nawet żurawi z kilkoro drzew starych typu dąb, olch, warte jest około 2 milionów złotych.
 **
 Piątek 29-02-2008

10740. 
Odnośnie wpisu numer: 10739

Mesje "Patriota"
Przecież to konformizm w całej okazałości.
A w szczególności aspekty historyczne.
Historia lubi się powtarzać.
Amnezja w moim przypadku nigdy nie nastąpi.
 stary kogut
 Piątek 29-02-2008

10739. 
Ech jak malutkie ludziki żywiące się plotką, sensacją i cudzymi problemami. Taki to jest obraz naszej społeczności. Mam wrażenie, że
im innym jest gorzej, trudniej to Wasze samopoczucie poprawia się. Zdecydowanie za dużo jadu.
Drodzy ziomkowie, a może czas już pomyśleć co możemy zrobić, aby nam się godnie żyło w naszej Iławie. Czy nie czs już odrzucić nienawiść, zazdrość, zawiść, wrogość jeden do drugiego? Czy dalej chcemy żyć
w mieście postrzeganym w Kraju jako miasto pieniaczy i poszukiwaczy negatywnych sensacji?
Pomóżmy naszym dzieciom zbudować ich przyszłość, nie rozstrząsajmy historii, pozostawmy ją historykom. Sprzyjajmy tym, którzy mają odwagę i wiedzę w inwestowaniu, a tym samym wspierajmy rozwój naszej kochanej Iławy.
Bardzo boli mnie również brak szacunku międzyludzkiego z sąsiadującymi miejscowościami. W NICZYM NIE JESTEŚMY LEPSI OD TYCH, KTÓRZY KILKA DZIESIĘCIOLECI WSTECZ ZGOTOWALI POLSCE I POLAKOM,
PIEKŁO NA ZIEMI.
Pozdrawiam mieszkańców Iławy i całego powiatu.
 Patriota
 Piątek 29-02-2008

10738. 
Odnośnie wpisu numer: 10734 10733

Teraz mieć majątek o wartości 500 tys. to nie problem. Wystarczy mieć mały domek, trochę większej działki po teściu, gdzieś w oddali jakieś jeziorko i już jest "fortuna radziwiłłowska".
Posiadłość trzymać w porządku, trawę kosić, nie pić wódki, nie palić papierosów, nie kraść, nie zabijać.
 hgh
 Piątek 29-02-2008

10737. 
Odnośnie wpisu numer: 10734

Benek ty ryża małpo!
Posłuchaj co ci powiem: Żyliński swoją chatke wystawił zanim został
burmistrzem. Zreszto dobrze się ożenił, nie jak ty gołodupiec.
 ORMOWIEC
 Piątek 29-02-2008

10736. 
Odnośnie wpisu numer: 10734

Czytajac Pana wypowiedzi jestem pod wrazeniem,ze jedyny Pan ma odwage pisac prawde.Moze uda sie Panu wyjawnic prawde.Mam do Pana prosbe ,moze Pan wyjasni nastepujace sprawy.1.zima w 2005/6 i 2006/7 oraz 2007/8 roku jest lagodna bez mrozow a dlaczego koszty centralnego ogrzewania co roku drozeja .Spoldzielnia Mieszkaniowa "Praca" w Ilawie rozliczyla lokatorow za poprzedni okres co i okazalo sie ,ze koszty co wzrosly w stosunku do lat ubieglych .Wniosek im cieplej w przyrodzie tym wieksze rachunki za ogrzewanie. 2 sprawa to: cena wody na jakiej podstawie prezes spoldzielni podniosl cene wody od stycznia 2008 roku.
 lokator, lat 70
 Ilawa, Piątek 29-02-2008

10734. 
Odnośnie wpisu numer: 10725

Najpierw wyprowadzo Maśkiewicza [byłego burmistrza] za machloje nierozliczone z tą uliczką albo wydanie kasy na kampanie. Mysle ze
po drodze cos jeszcze znajdą u niego.
A co do posła A. Żylińskiego i co do reszty tej sitwy to mam nadzieja, ze każdego sprawdza skąd te wiile i wieczni niezastapieni ludzie. W końcu zadrżało w Olsztynie.
Iława jest poki co pod kontrolą bo ten układ obsadzania stołków pod wyznaczonych ludzi to przestępswo, mam nadzieje że poznamy prawdę wszyscy w Iławie kim naprawde są ludzie którzy od 10-15 lat rządzą Iława i w powiecie czy domki które buduja lub pobudowali to za swoje pieniadze czy moze było cos w kopercie na zamówienie. Sprawdza ich, konta jezeli pieniadze ukryli gdzies poza Iławą to SZYBKO SIE WYDA I ZOSTANA OSKARZENI.
Macie szczęście że Benek zajał głos. Pękł Olsztyn, PĘKNIE też IŁAWA, KWESTIA CZASU.
Jężeli sprawa Maśkiewicza nie zostanie wyjaśniona w ciagu 2 tygodni to osobiscie wystapię do dziennikarzy o sparwdzenie niektórych osobowosci w powiecie. Nie może byc tak że my jestesmy traktowani jak analfabeci. Rządamy spawiedliwości i rozwoju miasta, nie patologii.
 BENEK
 Piątek 29-02-2008

10733. 
Odnośnie wpisu numer: 10726

Benek, ty małpo krasa. Od 500 tys złotych wartośc majatku do prześwietlenia? Chybaś zdurniał. Zgodnie z twoją zasadą, właściciel Umidrexu", wymyka sie spod kontroli, gdyż kiedy był posłem wykazał, że wartość jego majątku wynosi zaledwie 400 tyś zł. Podczas gdy, zwykły doktorek medyczny, nauczycielina, urzędniczyna, a nawet majster elektryki domowej i podobnych profesji, jak szambonurek, maszynista kolei wąskotorowej dorabia się chałupy, samochodu i na dokładkę mieszkanka w nowym budownictwie lub letniskowej chatki na zielonej trawce, co łącznie dzis daje grubo ponad 500 kawałków. Jeśli nie on, to jego córki lub synowie w wieku 24-30 lat.
Ty natomiast, jak sądzę, chodzisz w świątek i piatek w dresach i jeździsz zdezelowanym rowerkiem, typu "Ukraina", ale za to bezczelnie zakładam, że żonkę masz wypasioną, co tydzień ondulowaną w gabinecie mody fryzjerskiej, zas wypachnioną, perfumami Max Factore, Chanel, Giorgo Armani i Nina Ricci i, płacisz sute składki na abonament dla Radyja z Torunia. Dlatego jesteś biedak i opętała cie rządza rozliczenia tych co stoja wyżej od ciebie.
Benek, Benek ty nie bądź głąb i daj se na spokój. Z poważaniem - twój współpracownik...
 BOLO-TW
 Piątek 29-02-2008

10730. 
Myślę, że Kurierzy mogliby wyjaśnić zamieszanie w Multimediach.
Chodzi o odcinanie od mieszkań tv kablowej, bo np. brak opłat za 2005, rok, tyle że firma zapomniała o przedawnieniu z upływem 2 lat i bilansie na koniec roku kalendażowego.
 tv maniak
 Piątek 29-02-2008
Odp. 
Zapraszam do lektury Kuriera papierowego w najbliższą środę!
 moderator
 Piątek 29-02-2008

10729. 
DZIŚ Z POTEM NA CZOLE OBUDZIŁ MNIE KOSZMAR.
ŻYLIŃSKIEGO WYPROWADZALI Z RATUSZA W KAJDANACH.
ZIOBRO SMAGAŁ GO RÓZGAMI. TŁUMY WIWATOWAŁY:
ZA KRATY GO! UNIEWINNIĆ BARABASZA!
 **
 Piątek 29-02-2008

10728. 
.............. POdwyżki w iławski szpitalu:
salowa ........................... 22 zł netto
pielęgniarka ..................... 54 zł netto
lekarz ............................ 150 zł netto
 nieoptymista
 Czwartek 28-02-2008

10727. 
Dlaczego Kurier nie pisze o gwałcicielu grasującym w Suszu???? Wśród kobiet zapanowała panika!!! Dlaczego suska policja nie ostrzega kobiet przed zboczeńcem seksualnym?
 ojciec z Susza
 Czwartek 28-02-2008
Odp. 
Zapraszam do lektury Kuriera papierowego w najbliższą środę!
 moderator
 Piątek 29-02-2008

10726. 
Jeżeli chodzi o pana Małkowskiego z Olsztyna to powiem konkretnie tak. Platforma zrobiła wszystko żeby upodlic tego człowieka bo nie chciał oodac władzy. Oni wygrali wybory i uwazaja ze wszysko im sie należy, gówno prawda podsawili panienki zeby wykopac go ze stolka bo sam nie chciał oodac władzy. Wszyskie chwyty dozwolone po świńsku ale do celu. Uwazam ze to polityka bo jezeli kobieta była jego kochanka to co to ma do rzeczy. Nie napadł na nie ani Z pistoletu nie przykładał gdzie były wcześniej jak rzekomo je molestował i gwałcił.
Panowie ŻYLIŃSKI i LISEK zajmijcie sie ILAWA BASENAMI I ZAKLADAMI. JA CZEKAM NA DEBATE W KINIE CO MACIE DO ZAOFEROWANIA DLA MIASTA IŁAWY. NAS GÓZIK INTERESUJE SEKS AFERA W OLSZTYNIE ODWRACACIE UWAGĘ I MANIPULUJECIE SPOLECZEŃSTWEM BO MINEŁA STUDNIÓWKA CZULI KOLEJNE MIESIACE RZĄDÓW PO I PSL A WY NIE MACIE NIC DO ZAOFEROWANIA. GAZETY PODAJA ZE WZOSŁO BEZROBOCIE DO 20% W NASZYM REJONIE I ZDYCHA ILAWA GDZIE TE OBIETNICE PRZEDWYBORCZE. ROZUMIEMIEM ŻE TERAZ CZESTO I GESTO BĘDA TEKIE SCENARIUSZE ZEBY ODWRÓCIC UWAGE SPOŁECZEŃSTWU BO Z CUDÓW NICI ALE MY SIE NIE DAMY NABRAC I BEDZIEMY WAM PRZYPOMINAC ZEBY WASZA POPULAROSC SPADŁA JAK SAMOOBRONY BO NIC SIE NIE ZMIENIA NA LEPSZE A CO GORSZE TAKIEJ NEDZY TO NIE BYŁO ZA NAWET ZA PISU.
 BENEK
 Czwartek 28-02-2008

10725. 
Odnośnie wpisu numer: 10720

MĘKA PREZYDENTA OLSZTYNA
I pojmali go w jego domu, gdy pierwszy kur zapiał, była godzina 6 rano. Zawieźli go limuzyną do urzędu miasta. Tam około 9:45 zakuto go w kajdany, za kark chwycono jak cielaka na spędzie w Ząbrowie. Czarną limuzyną wywieziono go na.... wschód, w okolice Białegostoku. Tam sądzić go będą. A któź to pojmał prezydenta Olsztyna jak cielaka? To zastępy zbrojne Platformy Obywatelskiej, nie Prawa i Sprawiedliwości. Ciekaw jestem co na to postępowa prasa?
Nie bronię faceta, bo wygląda na to, że to koniec kariery gościa. Pewnie w dużej mierze zarzuty się potwierdzą. Czuł się wiele lat jak czerwony książę - nietykalny, toż to w końcu dawny cenzor prasy w Olsztynie jeszcze w czasach PRL.
Taki sposób zatrzymania powinno się stosować do bandytów i mafii, którzy na co dzień używają broni i pocisków. Prezydent Olsztyna strzelał tylko spermą...
 Jan Kogut vel Kuraś
 Czwartek 28-02-2008

10723. 
Odnośnie wpisu numer: 10720

Donald Tusk mówił:
"Nie będziemy oglądać zatrzymań policyjnych na ekranach TV". I co?
 telemaniaczka
 Czwartek 28-02-2008

10722. 
Odnośnie wpisu numer: 10720

Co ma piernik do wiatraka? Prawo jest dla wszystkich mówiłem głosno ze rozliczą nie tylko Olsztyn. Mam nadzieje że iławski ukladzik też niedługo zostanie rozbity i tu tez pojawia sie dziennikarze tvn. Koniec korupcji i machloji niech rozliczaja każdego tak jak jest w innych krajach ja nie posiadam willi za 500 tys lub jeszce wiecej niech wykarza jak doszli
do tej kasy.
Zaczne od ilawskiego szpitala a skonzce na działaniu urzędników ukałdanych przetargach i obsadzaniu stanowisk. Co przestraszyliście sie ze Małkowskiego zamkneli? To poczatek tego co powiedziałem i pisalem a teraz patrzczcie i i wystawiajcie gały bo to poczatek rozbijania
układów.
SAM OSOBISCIE DOPILNUJE ZEBY KAZDEGO KTO KRADŁ I NISZCZYŁ LUDZI CZASAMI BEZBRONNYCH ROZLICZONO I POKAZANO MU GDZIE JEST JEGO MIEJSCE. OSOBISCIE DOZNAŁEM BRAKU SPRAWIEDLIWOSCI W IŁAWSKIM SADZIE ZOBACZYŁEM JAK DZIAŁA TEN MECHANIZ ZATEM PROSZE O SPRAWDZENIE DOKŁADNIE IŁAWSKIEJ PROKURATURY I IŁAWSKIEGO WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI.
MAM NADZIEJE I BARDZO SIE CIESZE ZE MOJE ARTYKUŁY CZYTA NIE TYLKO IŁAWA A CAŁA POLSKA. ŚWINIE MOZNA PODŁOZYC KAZDEMU ALE WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI MA ROLE DOWIESC WINY I NAWET JEZELI ZA UKŁADEM STOI BURMISTRZ, SEKRETARZ CZY PREZYDENT, CZY TEZ POSEŁ CZY SENATOR POWINIEN BRONIC PRAWDY I TYLKO PRAWDY A NIE KARAC JESZCZE TREGO CO SZUKA POMOCY BO REKIN CHCE GO POŹREC BO BĘDAC PRZY KORYCIE NACHAPAŁ SIE I MOŻE POMIATAC LUDŹMI. lUDZI TRZEBA SZANOWAC BO POCHODZĄ OD PANA BOGA A PAN BÓG CHOĆ NIE RYCHLIWY ZAWSZE SPRAWIEDLIWY.
 Benek
 Czwartek 28-02-2008

10721. 
Odnośnie wpisu numer: 10720

Widziałem list protestacyjny w sprawie prezydenta Olsztyna.
Podpisali się posłowie z Iławy - Adam Żyliński i Krzysztof Lisek.
Coś mi się wydaje, że wymienieni panowie bezczelnie ingerują
w sprawy nie swojego miasta.
 mieszkaniec
 Czwartek 28-02-2008

10720. 
Odnośnie wpisu numer: 10710

Jestem zażenowany sposobem zatrzymania [...] oraz doprowadzenia
[prezydenta Olsztyna] Małkowskiego przez polską policję. Abstrahując
od tego co mu zarzucają, nie uchodzi "za głowę" chwycić jak barana
na rzeź i prowadzić do samochodu.

Zarzut gwałtu to poważny problem, ale gwałt, nie każdy gwaltem bywa.... Mógł być prowadzony, owszem w kajdankach", ale godnie z głową do góry. Nie jest on przecież "pruszkowskim" bandytą, ktorego poszukiwano latami, mordercą wielokrotnym. Wiadomo (powinnością zatrzymujących wiedzieć), że był bez broni. Ludzie są wstrząsnięci
takim postępowaniem, procedurami zatrzymywania.

Byłem świadkiem zatrzymania do przesłuchania kobiety, żony pewnego pułkownika WP, ktory współpracował z obcym wywiadem. Żona jego została rzucona na glebę podczas zatrzymania przez ABW na oczach sąsiadów i nieznanych przechodnów jak złodziejka z ulicy na gorącym uczynku chwycona. Czy tak powinno przebiegać zatrzymanie, bądź co bądź, przestępcy, ale nie mordercy?

Panie Benek! Jakby się Pan czuł, gdyby piękną pańską żonę w ten
sposób zatrzymano, niewinną, w celu przesłuchania ws. pańskiej
np. działalności przestępczej?
 Męczennik z Radyja
 Czwartek 28-02-2008

10719. 
Odnośnie wpisu numer: 10718

O.o.o... A jak to się panie Marcinie stało, co??
Podzieli się pan z nami informacjami?? :>
 Piecho

mateusz_piechowski@o2.pl
  2638017
 Iława, Czwartek 28-02-2008

10718. 
Odnośnie wpisu numer: 10715

Faktycznie miałem stłuczkę, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.
Za troskę forumowiczów dziękuję i pozdrawiam.
 Marcin Woźniak
 Czwartek 28-02-2008

10717. 
Odnośnie wpisu numer: 10715

Może ON [Marcin Woźniak] nie "był w stanie..." TIRa ominąć.
 ORMOWIEC
 Czwartek 28-02-2008

10716. 
Odnośnie wpisu numer: 10714

O.o.o... "Antykomuch", a ty taki czarodziej, że wiesz co się stanie??
(A może czarodziejka???...). To załóż swój biznes, może coś Ci z tego przepowiadania przyszłości coś wyjdzie... Znasz całą iławską społeczność na tyle, że mówisz, że ktoś wytoczy Kurierowi proces??? ://
 Piecho
  2638017
 Iława, Czwartek 28-02-2008

10715. 
Widziałem jak jeden z iławskich radnych [Marcin Woźniak] rozbił swoją limuzynę na ul. Sienkiewicza! Wjechał w pupę TIRA!
 ludź
 Czwartek 28-02-2008

10714. 
Odnośnie wpisu numer: 10704

Panie Jarku, w przedostatnim zdaniu doczytałem, że nie obawiacie się procesów sądowych i innych kłód, jakie będą Kurierom pod nogi rzucać. To przypomina "proces moskiewski", gdzie bezpodstawnie skazano 16. dzielnych generałów, w tym 6. zamordowano.
A kilka lat temu Kurier ujawniał kłamców lustracyjnych w Iławie wśród prawników. Zapewne owe środowisko nie odpuści sobie stąpających pewnie dziennikarzy. Ja wiem co to jest "solidarność zawodowa"...
 Antykomuch
 Środa 27-02-2008

10713. 
Odnośnie wpisu numer: 10710

Czy Ty Beno myślisz, że oni zaszyli się w Warszawce i zapomnieli
o Iławie. NIE! Oni myślą nawet o Tobie jak ci ulżyć, mordo Ty moja.
 ORMOWIEC
 Środa 27-02-2008

10712. 
Stefan Marcińczyk nie żyje.
Był pierwszym technikiem analitykiem w Iławie. Fajny facet. Szkoda.
 koleżanka
 Środa 27-02-2008

10711. 
Odnośnie wpisu numer: 10705

Co? Boli iławiaczków, że człowiek z Lubawy może otrzymać za dużo głosów? Sami robicie to samo - obłudnicy, a kto wycinał kupony [...]
przy różnych plebiscytach, kampaniach? Nazwiska, no proszę bardzo: Żuchowski, Żyliński, Skubij. Trzeba więcej? Tak więc nie zazdrośćcie Szynace, że ma takie możliwości wśród swojej załogi.
Trochę pokory iławianie!!!
 Remik
 Środa 27-02-2008

10710. 
Ja mam pytanie do naszych posłów. Mieszkańcy proszą o debate w kinie chcemy niech pojawia sie razem z burmistrzem bo chcemy sie dowiedziec co dalej z Iławą.
MAMY DOSC ICH CHOWANIA PO KONTACH OCZEKUJEMY WYJASNIEN CO OBIECALI W KAMPANII. CIEKAWE CO NAM POWIEDZĄ JAKA BAJKE WYMYŚLĄ. Ja mam zamiar zabrac moje dzieci bo uwielbiają bajki a PLATFORMA I PSL JEST NAJLEPSZA W OPOWIADANIU BAJEK MOGA BYC NOMINOWANI DO OSKARÓW ZA ROK W STANACH ZJEDNOCZONYCH. POWIEM WAM DRODZY OBYWATELE ZADEN SIE NIE POJAWI BO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA ILAWIE BO MARZENIAMI SA W OLSZTYNIE I W WARSZAWIE. SŁYSZAŁEM ZE RADNI DALI SOBIE PODWYZKI A STAROSTA ZE 300% A W WY Z GŁODYU ZDYCHAJCIE BO WYDOJA IŁAWSKI BUDŻET ZE NAWET W MOPSIE ZBRAKNIE NA OCHŁAPY DLA NAJNBIEDNIEJSZYCH.
MACIE WASZĄ PLATFORME I PSL PSU NA BUDE TAKIE RZADY.
 Benek
 Środa 27-02-2008

10709. 
Odnośnie wpisu numer: 10708

Czy Pani prof UT Jaczynowska była córką byłego nauczyciela geografii, Jaczynowskiego? Tego samego, który hodował wielkiego psa "buldoga". Profesor zmarł zimą i pamiętam jak odprowadzała go młodzież LO do wiaduktu kolejowego na Lubawską, skąd karawan udał się do Torunia.
 owidiusz
 Środa 27-02-2008

10708. 
Informuję, że zmarła prof. Maria Jaczynowska - specjalistka z zakresu historii starożytnego Rzymu. W młodości uczęszczała do ilawskiego LO.
 historyk
 Środa 27-02-2008

10707. 
Smacznego życzę wójtowi gminy iławskiej.
Proszę tylko aby Pan wyrzucił z koszyka zgniłe owoce!
 pies ogrodnika ha...
 Środa 27-02-2008

10706. 
Odnośnie wpisu numer: 10704

Wiele można nauczyć się o ludziach obserwując jak co, którzy do niedawna wychwalali Panią Skubij pod niebiosa, naraz poczuli wiatr
w żagle z drugiej strony i, jak to mają w zwyczaju, zmienili front.

Co do prokuratury - zarzut, że niesłusznie się wyłączyła od sprawy -
jest porażający. Gdyby sprawę badała prokuratura iławska i tutejsi prokuratorzy to jakąkolwiek podjęliby decyzję byliby na spalonej decyzji. Gdyby postawili zarzuty rzuciliby się na nich Ci, którzy uważają, że ulegli naciskom politycznym obecnych władz albo, że mszą się za kogoś źle wspominającego pobyt w szpitalu. Gdyby nie postawili zarzutów, inna grupa zapaleńców chciałaby ich rozerwać doszukując się, że np. kolega szwagra prokuratora ma kuzynkę lekarza, itd. itp.

Bądź tu mądry człowiecze...
 obserwator komentator
 Środa 27-02-2008

10705. 
W "MM Szynaka Living" rozdawano kupony na człowieka roku,
oczywiście z wpisanym nazwiskiem "Szynaka". [...]
 pracownik
 Środa 27-02-2008

10704. 
Odnośnie wpisu numer: 10628

Odnośnie rewelacji finansowych na linii szpital i starostwo, rządzone
podówczas przez Panią Aleksandrę Skubij, wcale Kurier nie milczy,
lecz spokojnie bada sprawę. I okazuje się, że temat jest bardzo,
ale to bardzo ciekawy.

Dziś na razie można powiedzieć jedno: sprawa trafiła pod oko organów ścigania. Niestety (-stety???!!!), jak to często w Iławie bywa, dziwnym trafem miejscowa prokuratura, znana przecież z ogromnej niezależności
i niewzruszonego obiektywizmu, natychmiast umyła ręce od badania postępowania Pani Aleksandry Skubij, wszak też znanej powszechnie z kryształowej kariery i śnieżnobiałych rąk. Po prostu: iławscy prokuratorzy odbili piłeczkę wyłączając się z tego tematu, więc sprawa będzie badana przez desant zewnętrzny.

Dziennikarze Kuriera tymczasem nie chcą przeszkadzać organom ścigania, sami wnikliwie gromadzą materiały oraz bacznie obserwują komu pocą się ręce i komu ślina cieknie z kłów. Wielce pouczająca to obserwacja, oj wielce... Wszak nie od dziś i wczoraj wiadomo, że najbardziej wierzgają, kąsają i wyją o gwałcie właśnie ci osobnicy, którzy na gwałcie budowali swoje przedziwne, niejednokrotnie łajdackie kariery.

Moja intuicja podpowiada mi, że coś dużego jest na rzeczy. Oto bowiem jeszcze na dobre nie ruszyła karuzela informacji, a już zawczasu gdzieś
w kanałach obsobacza się Jarosława Synowca, Kurier cały i przyległości. Próżna to jednak robota kilku żałosnych kretów z dolnego szamba. My nie jesteśmy tu stroną. Ale dziobów też nam nikt nie zatka, absolutnie nie pozwolimy na to. Nawet za cenę pomówień, szargania, znowu procesów sądowych, wyroków i czego tam jeszcze... Robimy to, co do nas należy: szukamy dziury w całym. Kursujemy niczym kurierzy.
 Jarosław Synowiec

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1997&show=czytaj
 Środa 27-02-2008

10703. 
Odnośnie wpisu numer: 10694

Dwa słowa na temat aktualnej "jedynki": żal.pl
 NieKI
 Środa 27-02-2008

10702. 
Odnośnie wpisu numer: 10700

"Od marca na chirurgii operują pielęgniarze!"
Uuuufffff. Mnie operowała salowa i hydraulik.
Widać podwyższa się poziom w tym szpitalu.
 spokojny
 Wtorek 26-02-2008

10701. 
1 marca blisko. Co będzie dalej w szpitalu???
 zaniepokojony
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1992&show=czytaj
 Wtorek 26-02-2008

10700. 
Odnośnie wpisu numer: 10549

Uwaga, prowadzmy ostrożnie samochody!!!
Od marca na chirurgii operują pielęgniarze! A może po podwyżkach
konieczna będzie redukcja kadr pielęgniarskich i bilans finansowy
szpitala nie ucierpi i koleżanka Jastrząb rączki bezradnie rozłoży:
"Przecież obiecałam podwyżki - nie pracę..."
 zaniepokojony
 Wtorek 26-02-2008

10699. 
Odnośnie wpisu numer: 10695

Zenek ty masz naprawdę coś z głową ale gdzie ty pójdziesz
jak lekarzy w szpitalu nie ma
 BENEK
 Wtorek 26-02-2008

10698. 
Odnośnie wpisu numer: 10695

"MASA", człowiek przyszłościowy, postawił na nowczesne cmentarze,
z kapliczką i pomieszczeniem na komorę kremacyjną. Myślami był zapewne z tymi, co niedoczekawszy się cudu w Polsce za rzadów PO, zechcą powrócić z Iralndii i Anglii, by złożyć swe umeczone szczątki. To dla nich ten Przybytek Dobrej Nadziei i wiecznej szczęśliwości. "Masa", jako stary iławiak, zapewnił sobie lokum na starym cmentarzysku wśród swoich, gdzie iławian serca złożone, a dusze w jedno ognisko skupione.
 Męczennik z Radyja
 Wtorek 26-02-2008

10695. 
Odnośnie wpisu numer: 10682

[...] Do Benka to już się prawie przyzwyczaiłem (z oporami ale czasami ma przebłyski), ale ten wpis o wspaniałości poprzedniego burmistrza to kompletna paranoja - facet przekręcił miasto na tyle kasy, że się w głowie nie mieści (kilometrówki, kursy i uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych opłacone z kasy miasta). Nie wspomnę o tym, że nie musiał oddać 200.000 zł na które przekręcił Urząd Wojewódzki (dotyczy jeszcze Lubawy). Za jego rządów w Iławie kompletna stagnacja, z inwestycji tylko cmentarz na którym do dzisiaj "straszy" kaplica za kilka milionów złotych i skoro to można chwalić to trzeba było albo być w poprzednich układach albo mieć coś z głową! [...]
 Zenek
 Wtorek 26-02-2008

10694. 
[Jest godz. 20:00]
Kiedy wrzucicie aktualną "jedynkę" na stronę?
Nie mogę już patrzeć na [...] iławskiego archeologa. [...]
 orb
 Wtorek 26-02-2008

10691. 
PLATFORMA MA ZAMIAR RZĄDZIC DWIE KADENCJE A JA MÓWIE ZE TYLKO JEDEN ROK I SKOŃCZA JAK SAMOOBRONA BO TAMCI KRZYCZELI JAK WARCHOŁY A CI KŁAMIA LUDZI CUDAMI. MIJA 3 MIESIACE A ONI NIE UCHWALILI ZADNEJ UCHWAŁY W SEJMIE, NORMALNIE KABARET BIORA KASE ZA NIC TO JUZ KOMUNISCI CHOC KŁAMALI ALE COS ROBILI, CHOCIAZ TRAWE NA ZIELONO MALOWALI CO ZBUDUJA BASENY ALE CHYBA DMUCHANE NA POWIETRZE.
POPATRZCIE JAKICH PO MA MINISTRÓW W RZADZIE NIKT O NICH
NIE SŁYSZAŁ ANI NIZYM NIE ZASŁUZYLI SIE POLSCE NOO NO PANIE
BENKU ONI TO CUDAKI CUDA ROBIA O KTÓRYCH NIKT NIE WIE.
 BENEK
 Wtorek 26-02-2008

10690. 
huk z takim zyciem jak platforma rzadzi ilawa
bagno a ich konta pekaja od kasy
 FELEK
 Wtorek 26-02-2008

10685. 
Odnośnie wpisu numer: 10679 10680

Gwoli prawdzie, rzeczywiście lawina obiecanek, a teraz głowy w piasek nasza władzunia chowa.
Jestem za ograniczeniem ochronki (zaostrzeniem kryteriów) w Pomocy
Społecznej. Jest wielu zdrowych nierobów żyjących na koszt uczciwie
pracujących, z tym muszą zrobić porządek. To prawda, nasza Iława
obrała kierunek równi pochyłej - w dół niestety. Tu zgadzam się w
znakomitej większości ze zdaniem Jordana, mądry jednak iławiak
po szkodzie.
Na spotkania z posłami i władzą lokalną szkoda czasu, bo naobiecują,
na okrągło naopowiadają, dobre miny postroją..., ach szkoda słów...
Z jednego możemy być dumni, potrafimy chłopaków wypromować,
dać im stołki i dużą kasę. Tylko co ma z tego nasza kochana Iława,
co my z tego mamy? A chłopcy się bawią i cieszą, że znowu zrobili
nas w bambuko.
 też naiwniak
 Wtorek 26-02-2008

10684. 
Odnośnie wpisu numer: 10682

Panie jordan!
Właśnie - brak nam Ogrodów Jordana. Zaś obecny postawił na ideę jordanowską i stawia też podobne ogrody, tylko na wiek XXI.
 owidiusz
 Wtorek 26-02-2008

10683. 
Iława jest piękna, życie jest piękne. Jaka dzisiaj piękna pogoda.
 Jan Pięknota
 Wtorek 26-02-2008

10682. 
Odnośnie wpisu numer: 10669 10677 10679

Ludzie z Iławy, Wy przejżyjcie na oczy. Burmistrz ma bć dobrym, skutecznym gospodarzem miasta. Nie musi się nikomu podobać, ma być kreatywny, ma inicjować, wpływać i kierować rozwojem miasta. Takiego już Iława miała. Świetnego stratega, mającego koncepcję, odważnego w podejmowaniu rozwiązań gospodarczych służących rozwojowi Iławy. Zastanówcie się jakie sobie sami zrobiliście kuku. Wyszły z Was lokalne kompleksy, nawet nie chcieliście myśleć o przyszłości Iławy zaślepieni "gładkimi" obietnicami platformy obywatelskiej. Spójrzcie w lustro, sami spieprzyliście sprawę i nie miejcie pretensji do obecnych włodaży, ich na więcej nie stać. Tak, na własne życzenie straciliście odważnego /kórego próbowano zniszczyć/ burmistrza i dobrego gospodarza jakim był bez wątpienia Jarosław Maśkiewicz. Przemyślcie to co napisałem!
 jordan
 Wtorek 26-02-2008

10681. 
Już myślalem, że BENEK odpuścił, a tu masz babo placek... ponownie nęka rządy PO.
 **
 Wtorek 26-02-2008

10680. 
Ja mam pytanie do naszych posłów. Mieszkańcy proszą o debate w kinie chcemy niech pojawia sie razem z burmistrzem bo chcemy sie dowiedziec co dalej z Iławą. MAMY DOSC ICH CHOWANIA PO KONTACH OCZEKUJEMY WYJASNIEN CO OBIECALI W KAMPANII. CIEKAWE CO NAM POWIEDZĄ JAKA BAJKE WYMYŚLĄ. Ja mam zamiar zabrac moje dzieci bo uwielbiają bajki a PLATFORMA I PSL JEST NAJLEPSZA W OPOWIADANIU BAJEK MOGA BYC NOMINOWANI DO OSKARÓW ZA ROK W STANACH ZJEDNOCZONYCH. POWIEM WAM DRODZY OBYWATELE ZADEN SIE NIE POJAWI BO NIE MAJA NIC DO POWIEDZENIA ILAWIE BO MARZENIAMI SA W OLSZTYNIE I W WARSZAWIE. SŁYSZAŁEM ZE RADNI DALI SOBIE PODWYZKI A STAROSTA ZE 300% A W WY Z GŁODYU ZDYCHAJCIE BO WYDOJA IŁAWSKI BUDŻET ZE NAWET W MOPSIE ZBRAKNIE NA OCHŁAPY DLA NAJNBIEDNIEJSZYCH.
MACIE WASZĄ PLATFORME I PSL PSU NA BUDE TAKIE RZADY.
 BENEK
 Poniedziałek 25-02-2008

10679. 
DNO ROBI SIE Z IŁAWY A MOZE SZAMBO.
CUDA CUDA NIE WYCHODZĄ JAK DZIADKOWIE DORADZAJĄ CZYSTE JAJA W POLSCE ROBI SIE ZASCIANEK W EUROPIE A ILAWA WIOCHA.
 BENEK
 Poniedziałek 25-02-2008

10678. 
Odnośnie wpisu numer: 10677

Niech sobie ustawiają robotę - skoro przyszli tu do swoich, a swoi ich
nie poznali; skoro swoim dobro robili, a oni z nich szydzą, że ustwili się.
 Męczennik z Radyja
 Poniedziałek 25-02-2008

10677. 
Platforma to partia jak niegdyś SLD oszukuje naród obietnicami bez pokrycia. Popatrzcie na tych w Iławie, obiecali baseny i maja zamiar tez doczekac dwóch kadencji po naszych trupach. Ludzie bierzemy się ostro za nen układzik, bo grozi nam stagnacja i wiocha z Iławy. Oni jak sie nachapią, wypiepsza z Iławy. Żyliński juz ponoc ustawia sobie robote w Olsztynie a ten Żuchowski z PSL w Warszawie. Głupis narodzie ześ ich wybrał, masz dzisiaj ponad 20% bezrobotnych i zero inwestycji w Iławie, szkoda gadac, Iława idzie na psy.
 BENEK
 Poniedziałek 25-02-2008

10674. 
Kolejny cud przygotowuje premier Tusk: "CUD NAD WISŁĄ".
Zainspirowany pomysłem Lecha Kaczyńskiego wybudowania w Warszawie Muzeum Powstania Warszawskiego, poszedł dalej proponując zbudowanie muzeum upamiętniającego Bitwę Warszawską z 1920 roku, zwaną "Cudem nad Wisłą". Uzadnaiąc, że tak ważne w historii Polski zdarzenie nie ma nawet filmu, ani muzeum.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 25-02-2008

10673. 
To, że film naszego Andrzeja Wajdy "Katyń" nie otrzymał Oscara, nie jest wcale najważniejsze. Ważne jest to, że został z kilkudziesięciu filmów zagranicznych nominowany do piątki finałowej. Dzieki temu zobaczy ten film kilka milionów ludzi na Zachodzie i być może w Rosji. Wajdzie, tak jak Małyszowi, nie są już chyba potrzebne następne nagrody. Zrobili już swoje - weszli na trwałe do historii Polski. Może kilku ludzi na Zachodzie zrozumie lepiej losy wojenne Polaków. Zobaczy na ekranie do czego prowadziła polityka ustępstw wobec Hitlera.
W Hollywood jest silne lobby żydowskie i chyba to zadecydowało, że Oscara przyznano znów filmowi traktującym o losach Żydów.
 Jan Kogut vel Kuraś
 Poniedziałek 25-02-2008

10672. 
Afera w policji i prokuraturze, zostałem wmieszany [...]
 Sl

slaw12@vp.pl
 Poniedziałek 25-02-2008
Odp. 
Temat został wycięty i poddawany jest weryfikacji. Być może
urodzi się z tego ciekawy wątek na publikację w Kurierze.
 moderator
 Poniedziałek 25-02-2008

10671. 
Odnośnie wpisu numer: 10669 10652

Być może ktoś z redakcji Kuriera będzie tak uprzejmy i wytłumaczy mi
tutaj na forum jedną kwestię. Dlaczego radio niejakiego Jerzego Kalisza
informację o sprawie sądowej podawało w ten sposób, że pokrzywdzony
miał ukryte personalia jako "Jerzy K."?
Rozumiem, że oskarżony o dokonanie pomówienia to "Jarosław S.", ale
dlaczego radio nie podawało personaliów pokrzywdzonego? Domyślam się,
że chodziło o Jerzego Kujawskiego, wiceprezesa "Wodociągów", czy tak?
Dobrze się domyślam?
Proszę o wyjaśnienie - o co został pomówiony ów tajemniczy "Jerzy K."?
 Sokrates
 Poniedziałek 25-02-2008

10670. 
Odnośnie wpisu numer: 10599

Zlew totalny na każdego cwaniaczka [...], który na dzieciach dorabia
sobie polityczną gębę.
 Anty-Debil
 Niedziela 24-02-2008

10669. 
Odnośnie wpisu numer: 10652

Prześwietlić i ujawnić wszystkie zlecenia spółek miejskich w okresie, gdy burmistrzem miasta był Jarosław Maśkiewicz. Najciekawsze będą tematy, które ukryte są w spółce z o.o. "Iławskie Wodociągi" kierowanej przez prezesów Andrzeja Kolasińskiego i Jerzego Kujawskiego.
Sprawdźcie na przykład ile zleceń opiewających na jakie kwoty trafiało
do radia Jerzego Kalisza.
Opinia publiczna powinna wiedzieć dlaczego, w obronie czyjego interesu
"Jerzy K.", czyli wiceprezes Jerzy Kujawski ciąga Was latami po sądach,
a "Jerzy K.", czyli szef radia, stara się nagłaśniać to jak gdyby straszny
Jarosław Synowiec "zgwałcił małą dziewczynkę" i "rozszarpał jej matkę".
 J-23
 Niedziela 24-02-2008

10668. 
Odnośnie wpisu numer: 10648 10665

Wpis nr 10648 nie ma nic wspólnego z Jechowitami. Ten tekst można poszukać na Google. Wystarczy wpisać hasło "Paruzja".
http://www.teologia.pl/m_k/zag08-7.htm#2
W Polsce formalnie jest około 94% katolików, więc wpisy tutaj na forum są z gruntu rzeczy katolickie, bo pochodzą od katolików i nie muszą mieć charakteru stricte religijnego.
 ortoklaz
 Niedziela 24-02-2008

10666. 
MAMY WIĘC KOLEJNĄ "WIOSNĘ LUDÓW".
NIEROZWAŻNI POLITYCY UE NAWARZYLI SOBIE PIWA, GORZKIEGO PIWA. KOLEJNE SEPARATYSTYCZNE DĄŻENIA KIEŁKUJĄ. NAJPOWAŻNIEJSZE TO SZKOCKIE, KTÓRE MOGĄ ZAGROZIĆ ANGLII. NASTĘPNI SĄ KURDOWIE. MAM POWAŻNE OBIEKCJE, ŻE NA TYM NIE KONIEC. BELGIA, HISZPANIA, PÓŁNOCNE WŁOCHY. I NIE DAJ BOŻE TAKI "NUMER" W POLSCE ZE ŚLĄSKIEM.
JEDYNĄ POTĘGĄ, KTORA POZOSTANIE NIETKNIĘTA W EUROPIE, TO NIEMCY, FRANCJA I ROSJA. ROSJA JEST KRAJEM O SPECYFICZNEJ ROSYJSKIEJ DEMOKRACJI, ONA PORADZI SOBIE Z NARDOWYM TRZĘSIENIEM ZIEMII. ORAZ USA. NAJBARDZIEJ USA ZALEŻY NA ROZWAŁCE W EUROPIE.
 PIŁSUDCZYK
 Niedziela 24-02-2008

10665. 
Proszę nie używać tego forum do molestowania religijnego!
Świadkowie Jehowy, katolicy, scjentolodzy - nie miejsce tu na zamieszczanie waszych postów! [...] Pozdrawiam!
 Kasjopea
 Niedziela 24-02-2008

10663. 
SŁOWO OD REDAKCJI KURIERA:
-> Wszelkie wpisy będące kopią z innych witryn internetowych, tudzież pseudo-religijne elaboraty oraz wpisy po prostu idiotyczne, powodujące tylko zaśmiecanie forum, często wpisywane przez jedną i tę samą osobę, będą usuwane.
Zachęcamy do tworzenia wpisów raczej zwięzłych, na tematy lokalne lub wszelkie inne, które jednak bliżej lub przynajmniej nieco dalej dotyczą naszej lokalnej społeczności.
Przy okazji informujemy, że na życzenie czytelników pracujemy m.in.
nad rozbudową forum i jego podziałem na wątki tematyczne.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Sobota 23-02-2008

10662. 
Odnośnie wpisu numer: 10648

W pierwszych wiekach chrześcijaństwa oczekiwano powszechnie na powtórne przyjście Chrystusa. Mijały wieki a Chrystus nie przychodził.
W końcu uznano, że to bajki. W USA w XIX w. pojawili się Jechowici,
którzy wielokrotnie wyznaczali dokładne daty przyjścia Chrystusa. Za każdym razem kończyło się to kompromitacją dla tej sekty.
Ale kiedyś to wszystko i tak się walnie. Skoro jest początek, to jest i koniec bytowania. Człowiek będzie kiedyś odwołany z tej misji ziemskiej, nie tylko jako jednostkowy byt, ale i jako cywilizacja.
 Jan Kogut vel Kuraś
 Sobota 23-02-2008

10661. 
SZANOWNI PAŃSTWO!
DOKĄD W W POLSCE NIE WYMRĄ DWA NASTĘPNE POKOLENIA, TO NIE BEDZIE LEPIEJ. NASZE DZIECI I WNUKI. TAK PRZESIĄKNELISMY KOMUNĄ. MYŚLE ŻE MAŁO POWIEDZIANE, GDYZ POLSKI NARÓD JEST Z NATURY WARCHOLSKI, ZDRADLIWY, BRAK MU TOŻSAMOŚCI NARODOWEJ I PRZEKUPNY. OD WIEKÓW DOŚWIADCZONE I NIE MIEJSCE NA UZASADNIENIA. POLSKI NARÓD JEST Z NATURY PODŁY, WYNISZCZAJĄCY SIĘ NAWZAJEM.
PIŁSUDSKI POWIEDZIAŁ: DLA TEJ DURNEJ POLSKI WARTO COŚ ZROBIC DOBREGO, ALE Z NIMI NIC SIĘ NIE UDA. NIEPRAWDAŻ?
 PIŁSUDCZYK
 Sobota 23-02-2008

10658. 
Odnośnie wpisu numer: 10650

Niedługo "forum" będzie kwaterą myśli nijakich, sekt bylejakich.
 owidiusz
 Sobota 23-02-2008

10652. 
Przeczytaj dwa artykuły:

1. "Jastrzębska ośmiornica"
http://www.jasnet.pl/publicystyka/?id_rodz=4&id_art=403&back=1
2. "Towarzyska zaraza"
http://edu.newsweek.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=218

Pytanie: Na ile przedstawione tam fakty odnoszą się do Iławy rządzonej
przez byłego burmistrza Jarosława [Maśkiewicza] i jego propagandysty
z lokalnego [radiowęzła] Jerzego K. [...] ???
 pocałunek w czółko
 Piątek 22-02-2008

10651. 
Odnośnie wpisu numer: 10650 10648 10644

Po egzystencji człowieka na planecie Ziemia pozostaje tylko nicość.
 wyzwolony od wszelkich indokrynacji
 Piątek 22-02-2008

10650. 
Odnośnie wpisu numer: 10648

Ooo, i świadkowie Jechowy tu się objawili.
Wasz koniec świata był już głoszony wiele razy. Ale nie zaszkodzi jak
się nawrócicie na wiarę katolicką. Módlcie się za nas, bo wy macie być zbawieni bezwględnie. Tylko was jest więcej jak 144 tysiące, więc co
z pozostałymi?
A tak na marginesie, to po co mają ożyć zmarli? Miejsca zabraknie na tym padole. A jak ożyją ci co ich zeżarły tygrysy, lwy, aligatory, rekiny itp.? Sam Pan Jezus powiedział, że Bóg jest Bogiem żywych a nie zmarłych.
A jak ożyją ofiary obozów zagłady spaleni w piecach krematorium? Tylko pamiętajcie, was dwóch będzie np. na dachu i jeden zostanie zabrany,
a drugi zostawiony. Wniosek jest - że nie jesteście kryształowi mimo że świadkowie.
Tylko Maryja, której nie uznajecie może doprowadzić do swego syna.
O tym pamiętajcie!!!
 A-Q
 Piątek 22-02-2008

10649. 
WIADOMOŚCIĄ SMUTNĄ SIĘ DZIELĘ, ŻE "ODSZEDŁ DO PANA" BYŁY NIEODŻAŁOWANY FELIETONISTA KURIERA - ZYGMUNT WYSZYŃSKI.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI.
 duch
 Piątek 22-02-2008

10648. 
Odnośnie wpisu numer: 10644

VIII. PRZYJŚCIE CHRYSTUSA W CHWALE — PARUZJA

Historia ludzkości jest historię oczekiwania na Chrystusa. Chociaż Syn Boży już przyszedł, chociaż stał się człowiekiem, chociaż jest realnie i prawdziwie obecny w Eucharystii, okres oczekiwania na Niego trwa nadal. Zbawiciel zapowiedział swoje drugie przyjście w chwale. [...]
 Nikodem
 Piątek 22-02-2008

10647. 
Odnośnie wpisu numer: 10646

Bardzo ciekawa jestem na jakiej podstawie spoldzielnia "Praca"w Ilawie podniosla cene wody od stycznia, skoro decyzja wladz lokalnych uchylila podwyzke wody od stycznia. Przeczytalam to w Kurierze. Jakos to czlonkow spoldzielni nie obchodzi, a powinno. To sa kazdego z nas pieniadze.
 czlonek spoldzielni, lat 71
 Ilawa, Piątek 22-02-2008

10646. 
Odnośnie wpisu numer: 10643

Nie wykazal Pan w swoich wyliczeniach ceny wody.
Spoldzielnia "Praca" [Iława] z naruszeniem prawa podniosla cene wody od stycznia br. Wypowiedz Pana prezesa w ostatnim Kurierze o rozliczeniu wody wola o pomste do nieba. Pytanie samo sie zadaje po jakiej cenie rozliczy pan prezes niebobor wody? (po starej cenie czy po nowej?). Zaznaczam, ze nowa cena wody obowiazuje w Ilawie od lutego a nie od stycznia. Ma Pan racje, ze spoleczenstwo ilawskie to nic nie obchodzi ile placa za wode. Milego dnia.
 ilawianin, lat 75
 Piątek 22-02-2008

10645. 
OD PONIEDZIAŁKU:
Wiosna, wiosna już nareszcie... Pamietam czas lutowy, jak wyszliśmy w na gimnastykę 24 lutego na boisko za szkołą w spodenkch i podkoszulce, bo było bardzo gorąco. Mówiono nam, że jest... 20 stopni Celsjusza.
Boisko było osłonięte gęstymi drzewami, a słonko ostre grzało.
 **
 Piątek 22-02-2008

10644. 
WYZNANIE WIARY (formuła odtąd obowiązująca w przypadkach,
w których według przepisu prawa składa się «Wyznanie wiary»)

Ja N.N. wiarą mocną wierzę we wszystkie i poszczególne prawdy zawarte w Symbolu wiary i wyznaję je, a mianowicie:

Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę; który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden Chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.

Wierzę również mocno w to, co jest zawarte w słowie Bożym, spisanym lub przekazanym przez Tradycję, a co Kościół, jako objawione przez Boga, podaje do wierzenia, tak w Nauczaniu uroczystym, jak i w zwyczajnym Nauczaniu powszechnym.

Z przekonaniem przyjmuję i uznaję również wszystkie i poszczególne prawdy, które Kościół w sprawach wiary i moralności podaje w sposób ostateczny.

Przyjmuję nadto z religijnym posłuszeństwem woli i umysłu naukę głoszoną przez Papieża czy też przez Kolegium Biskupów sprawujących autentyczny Urząd Nauczycielski, także wtedy, gdy nie jest ona podawana z intencją definitywnego jej określenia.
 Światło
 Piątek 22-02-2008

10643. 
Odnośnie wpisu numer: 10641

Wreszcie głos o sprawach przyziemnych, acz dotyczących ludzi.
Prąd (opłata za kWh) wzrósł o 24%, zapowiedzi dotyczące gazu ok. 30%, inne pochodne polecą same. Waloryzacja dot. blisko 10 mln na poziomie 6.5%. Tego trzeba było się spodziewać po liberalnej PO. Kaczyńscy bali się podwyżek, zgubiła ich głupota czołowego aktywu. Jak kapitalizm, to kapitalizm. Dziwi mnie tylko bierność społeczeństwa.
 emeryt
 Piątek 22-02-2008

10642. 
PARAFRAZA: Rządzenie to nie-je-bajka, oj niejebajka.
Rządzenie, w wydaniu Platformy, to wielki je-bal.
 ORMOWIEC
 Czwartek 21-02-2008

10641. 
DO WSZYSTKICH ROZMÓWCÓW!
KONIEC RZADÓW "PO" JEST NIEUCHRONNY, GDYŻ ONI ZAJMUJĄ SIĘ DUPERELAMI - NP. ZMIANĄ HARMONOGRAMU NAUKI SZKOLNEJ. PODOBNIE ROBIŁ GERTYCH.
DZIŚ NALEŻY ZAJĄĆ SIĘ TYLKO KONKRETAMI. JAK WYCHOWAĆ I JAK NAUCZAĆ, BY BYŁY TEGO EFEKTY. A PRZESTEPCZOŚĆ ROŚNIE W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE, GOSPODARKA ROZPOCZYNA UPADEK PO RÓWNI POCHYLEJ: CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH IDĄ ZNÓW W GÓRĘ (ZMOWA), BEZYNA NIEBAWEM SIĘGNIE 6 ZŁOTYCH, GAZ O 30%, KATASTROFA.
NATOMIAST PIS, WŁADZY NIE PRZEJMIE, NAWET TEN DURNY PSL, ANI LID. JEST AKCJA, BĘDZIE FORMACJA, BĘDZIE PRAWDZIWE ZWYCIĘSTWO NOWEGO POKOLENIA. NARESZCZE KONIEC Z TUSKOMANIĄ, KACZYZMEM, RYDZYZMEM, POSTKOMUNĄ I POSTSOLIDARYZMEM.
 owidiusz
 Czwartek 21-02-2008

10640. 
Odnośnie wpisu numer: 10639

Tusek Cudasek w październiku posiadał 42 procent. Dziś wzrost poparcia wśród bezwolnych wynosi 60 procent.
No to w sierpniu będzie miał ok. 98,2 procent niewolników, spowodowane udarem słonecznym i podległymi mediami !!!
 analityk małp człekokształtnych
 Czwartek 21-02-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 150 151 152 ... 299 300 301 302 303 304 305 306 307 ... 343 344 345 ... 386 387 388 następna ] z 388



102758791



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.