Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
CZŁOWIEK ROKU 2015. Nominacje
Moda ulicy. Biała dama
Złodzieja zdradził telefon
Znieczulica! Popatrzyli i pojechali
Nowe władze PiS w Iławie
Koniec dopalaczy! Słona kara!
Trzy kamienice do wyburzenia
Okradał mamuśki
Chore zebry
Cmentarz dwa razy droższy
Wyjątkowe jasełka XXL
Dziura na mapie województwa
Wojsko liczy nasze samochody. Przygotowania do wojny?
Typek miał smaka na tajniaka
Pożar nas nie pożarł, nie damy się
Trwa fatum sądowe szpitala w Iławie
Jesteś w domu? Zamknij drzwi na klucz!
Moda ulicy. Oliwia
Burmistrz winny szkody majątkowej
Niedźwiedzia przysługa kaczkom
Więcej...

Forum

16177. 
Odnośnie wpisu numer: 16173

Rudy wiewiórze, jakby coś, służę dobrą radą popartą doświadczeniem.
Nie jest tak dobrze, jak sie wydaje i pokazują statystyki.
 poszkodowany
 Czwartek 23-07-2009

16176. 
Iława leży na POMERANI nie POMEZANI
 Pablo
 Czwartek 23-07-2009

16175. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

A to dla "zgrzanej", ponieważ szukała :)
 Asua
 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warmia_i_m...
 Czwartek 23-07-2009

16174. 
Odnośnie wpisu numer: 16137

W takim razie profesor UG się myli - Iława nie należy do Pogezani, ale jest blisko jej granic. Pomezania jest właściwą odpowiedzią - w końcu nawet pielgrzymki na Jasną Górę mają transparenty z napisem Pomezania :-)
 Asua
 Czwartek 23-07-2009

16173. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

Co do pożaru w Piotrkowie.
Pan który wpisał takie głupoty nie ma pojęcia o Państwowej Straży Pożarnej i o strukturach OSP.
Wszystkie rozmowy telefoniczne i radiowe są rejestrowane pod względem daty i godziny także zgłoszenia radiowe wyjazdów do akcji Ochotniczych Straży Pożarnych dzięki temu Straż zawsze obroni się przed głupimi zarzutami.
Natomiast PSP działa zgodnie ze sztuką, taktyką działań gaśniczych i dla obserwatora który nie ma pojęcia o prowadzeniu działań ratowniczo - gaśniczych podejmowane przez straż działania wydają się niepoprawne. Stojąc z boku myśli się, że wylejesz na stodołę wiadro wody i zgaśnie? Najpierw broni się tego co się jeszcze nie pali lub zaczyna się palić, a później gasi się pozostałe obiekty.
I mała prośba do redakcji. Pisząc artykuł należy zachować odrobinę powściągliwości w wypisywaniu niesprawdzonych informacji z forum. Żaden bezimienny wpis nie powinien być publikowany w prasie.
A do Pana "rudego wiewióra", krótka treść do zapoznania się:
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Nikt na forum nie jest anonimowy dzięki IP swoich komputerów.
 PSP i OSP działają razem
 Środa 22-07-2009

16172. 
Odnośnie wpisu numer: 16169

W miejscowości Dziarny można dostać "paliwko", benzynkę i ropkę zawsze o 50 groszy tańszą od najtańszej na stacjach iławskich. My obywatele wiemy, a policja NIE! Pewno chłopaki też tankują.
 Ormowiec
 Środa 22-07-2009

16171. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

„Nie mniej jednak straż pożarna z Iławy dojechała na miejsce dopiero... godzinę po zgłoszeniu. Ochotnicza straż pożarna z Susza dotarła szybciej, jednak nie aż tak szybko”

Zgłoszenie pożaru było o godzinie 23:52, dojazd na miejsce zdarzenia 00:12. Więc jaka godzina? Wszystkie rozmowy są rejestrowane i można to odczytać. Powinieneś "rudy" to odszczekać i przeprosić strażaków. Zawsze mówiłem: jak rudy to i fałszywy.
 Wojtek nie strażak
 Środa 22-07-2009

16170. 
Odnośnie wpisu numer: 16165

A może by tak bojkot iławskich stacji paliw ???
 xgrzesio
 Środa 22-07-2009

16169. 
Odnośnie wpisu numer: 16165

Kolego, w Iławie nie jest jeszcze tak źle, ceny paliwa są porównywalne do tych w całym województwie, np. Giżycku, Olsztynie, Mrągowie, różnica 2-5 groszy, na korzyść Iławy! Ale dla mnie rewelacją jest "Bliska" w Malborku: od paru dni ropa po 3.51 zł! Może to i krypto-reklama, ale pomagajmy sobie. Rachunek: 50 litrów = 15 zł
 marok1
 Wtorek 21-07-2009

16168. 
Odnośnie wpisu numer: 16167

Chłopaki! Jak piłkarstwa w Iławie nie weźmiecie w swoje "ręce" (czytaj:
w swoje nogi), to IKS do reszty upadnie.
Pamiętajcie chłopcy o Benku Gacu. To on ruszył wszystko, co II ligą
nazywano. Musicie wreszcie wydymać miernoty z Jezioraka, różnych
kierowników dyrektorów, prezesów i przydupasów.
 gracz pokerowy
 Wtorek 21-07-2009

16167. 
BRATERSTWO PIŁKARZY
podwórkowego boiska
Osiedla Podleśnego

Przed około 20 laty na boisku asfaltowym iławskiego Osiedla Podleśne grało w piłkę nożną kilka a nawet kilkanaście osób, które później futbolowi poświęciły większą część życia. Zrodził się więc pomysł, by po latach znów spotkać się na tym samym boisku, zagrać otwarty dla wszystkich mecz towarzyski i powspominać...

Swój udział zapowiedziały znane i lubiane gwiazdy lokalnego futbolu, które ocierały się o najwyższe szczeble naszego kraju – m.in. Sławomir Święcki czy Remigiusz Sobociński. Oczywiście pojawią się znani trenerzy. Na pewno również dla młodych adeptów futbolu będzie to nie lada gratka. Nie zabraknie kibiców w różnym wieku.

A zatem zapraszamy do udziału wszystkich chętnych! Spotykamy się w piątek 24 lipca o godzinie 15:30 na boisku „Orlik” przy Gimnazjum nr 2 (dawniej SP 5) na Osiedlu Podleśnym w Iławie.

Obecność oby obowiązkowa!

Patronat nad tym spotkaniem pokoleń i meczem wspomnień objął
tygodnik „Kurier Iławski”, na łamach którego ukaże się fotoreportaż.
 DARIUSZ KAESE
 Wtorek 21-07-2009

16166. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

Oj, dotąd słyszało się o strażakach zawodowych z Iławy same dobre
rzeczy, a przynajmniej nie słyszało się o jakichś tam poważniejszych
wpadkach. Jeśli jednak ten zarzut rudego forumowicza się potwierdzi,
to będzie wstyd. Kurierzy działajcie!
 skaner
 Wtorek 21-07-2009

16165. 
Marże na paliwo w Iławie sięgają zenitu i są najwyższe w Europie.
Ich wysokość wynosi 65 gr przy marży najniższej w kraju (23 gr).
Nawet gdyby w Iławie było jeszcze 10 stacji, to i tak zmówiliby się.
Dlatego w Polsce, wbrew temu co mówi Balcerowicz, nie może być
pełnej liberalizacji rynku. On musi być sterowany.
 Jan z Lipowego
 Wtorek 21-07-2009

16164. 
A w Warszawie wybuchło Powstanie Kupców. Władze użyły dostępnych środków przymusu. Gdyby tak samo zrobił PiS, to byłby koniec świata,
ale jak PO, to "bronią prawa".
 Jan z Lipowego
 Wtorek 21-07-2009

16163. 
Odnośnie wpisu numer: 16158

Jak to jest, że najpierw Unia bebe, a teraz "Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, kontrolowanego przez Platformę Obywatelską". Każdy ma szansę na unijne środki. Należy tylko napisać dobry projekt. I to jest główna różnica między podziałem środków krajowych i unijnych. U nas liczą się różne rzeczy, nie koniecznie "dobre".
 czytelnik
 Wtorek 21-07-2009

16162. 
Odnośnie wpisu numer: 16161

Jednak to nie wszystko. Nawet nie chcieli dokonać na denacie sekcji zwłok, tak wyjawił wczoraj w TVN24 dziennikarz.
Dla nich sprawa była jasna: "Znajoma", kredyt ponad 100 tys. zł, no i wystarczy na samobójstwo. Ależ prymitywne czynniki służące temu, by człek się powiesił. Proszę zapytać doświadczonych w tym temacie prokuratorów, a wyjaśnią wam bliżej jak można prowokować sytuacje bez wyjścia, by człowiek doszedł do skrajności rozpaczy i dokonał samobójstwa.
 Ormowiec
 Wtorek 21-07-2009

16161. 
Trwa czystka personalna i zacieranie śladów w sprawie porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Spiskowcy przeszli z pierwszego kręgu na drugi. Śmierć strażnika, który pilnował głównego oprawcę grupy porywaczy, nie będzie ostatnim dziwnym "samobójstwem" w tej sprawie. Tropy prowadzą dużo wyżej niż tylko do komórki oprychów. Skandalem jest już nie tylko to, że gangsterzy w białych kołnierzykach nadal bezkarnie "uciszają" ewentualnych świadków, ale to, że fetor bandyckiej zgnilizny i wyzywającej samowoli sięga bardzo wysokich urzędników aparatu państwa. Na miejsce rzekomego "samobójstwa" nie pofatygował się żaden prokurator, i zapewne żaden za to nie "beknie", ale mimo to najpierw próbowano sprawę przemilczeć, a gdy się nie udało, to nagle jesteśmy świadkami podwórkowego teatrzyku prawie histerii, że "samobójca" miał powody, żeby targnąć się na swoje życie - na hektary chlał, ćpał, był hazardzistą i zdradzał żonę. Taki "profil" luja miał się targnąć na własne życie? Naprawdę?!
 J-23
 Wtorek 21-07-2009

16158. 
Odnośnie wpisu numer: 16157

Niemiecka spółka Axel Springer Polska, wydawca gazety "Dziennik" i bulwarówki "Fakt", dostała od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, kontrolowanego przez Platformę Obywatelską, na rozwój "kapitału ludzkiego" ponad 3,4 mln złotych - informuje "Nasz Dziennik".

Na liście beneficjentów "Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki", zatwierdzonej przez szefową resortu Elżbietę Bieńkowską, znalazły się... banki, a nawet (!) supermarkety. Z hojności resortu skorzystał też duński (!) browar Carlsberg.

Konia z rzędem temu, kto w segmencie dotacji "Innowacyjna Gospodarka" znajdzie choć jeden projekt z zakresu nowych technologii. Jest za to "innowacyjna" maszyna do ciastek i równie "innowacyjny" projekt: zakup wycieczki przez internet.

Na liście beneficjentów "Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" na lata 2007-13 znalazło się ok. 8,6 tys. zadań, na które zakontraktowano ponad 8,2 mld złotych.
 skaner
 Poniedziałek 20-07-2009

16157. 
Odnośnie wpisu numer: 16155

Tak, to przykre, że nasz wspaniały kraj nie potrafi z własnych środków budować dróg. Najpierw należy wpłacić frycowe Unii aby potem z dumą budować drogi. No ale fakt faktem drogi powstają. Szkoda, że na Wiejskiej nikt nie pomyślał nad podobnym jak w Brukseli sposobem na inwestycje drogowe. I jeszcze tabliczka by była: wybudowano ze środków polskich podatników.
 czytelnik
 Poniedziałek 20-07-2009

16156. 
Odnośnie wpisu numer: 16153

Wielkość Karola Wojtyły polega na tym, że został wybrany na zwierzchnika Kościoła Katolickiego i po prostu pełnił ten urząd. Marny to wbrew pozorom atut, skoro na świecie stawia się go często niżej Jana XXIII czy Benedykta XV (nie mylić z XVI). Tam patrzy się na dorobek, tu na przynależność plemienną. Nie chodzi o krytykę JP II, ale nie róbmy bóstwa z człowieka z okazji stanięcia na czele ONZ-u czy Unii Europejskiej, choćby prezydentem jej został Polak albo iławianin.
 Joanna J.
 Poniedziałek 20-07-2009

16155. 
Odnośnie wpisu numer: 16152

Polska przecież łoży rocznie 4-5 mld złotych składek dla eurokratów, zatem bez łaski, ze nam pieniądze choć częściowo zwracają. Skąd ponadto UE bierze pieniądze na rozwój. Otóż stąd, że nie członkowie i reszta świata, chcąc wejść z towarem na nasz rynek muszą płacić podatki.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Poniedziałek 20-07-2009

16153. 
Odnośnie wpisu numer: 16142

Porównywanie nieżyjących papieża Jana Pawła II z aktorem Zbigniewem Zapasiewiczem świadczy o jakości mediów telewizyjnych. Tak w ogóle jakakolwiek próba zestawiania tych postaci przypomina przysłowiowe porywanie się z motyką na księżyc.
Być może Zapasiewicz nie ustępował papieżowi intelektem, ale na pewno formatem (cokolwiek miało by to to znaczyć...).
 Sokrates
 Poniedziałek 20-07-2009

16152. 
Odnośnie wpisu numer: 16151

Jeszcze nigdzie nie widziałem żeby było napisane, że coś powstało "dzięki" Unii Europejskiej. Zazwyczaj na tablicach informacyjnych widnieje napis, że "inwestycja jest współfinansowana ze środków UE". I dobrze,
bo to prawda. A wcześniej powstały przecież inwestycje np. osiedla z wielkiej płyty. Długi są tak wielkie, że do końca świata będziemy za to płacić - i żaden luksus codziennie rano słuchać jak piętro wyżej ktoś stawia klocka :)
Dobrze, że budujemy i wykorzystujemy dotacje bo warto, a tablice z gwiazdkami obok mojej kochanej biało czerwonej flagi pięknie się uzupełniają.
 Dżejms
 Poniedziałek 20-07-2009

16151. 
Przejechałam wczoraj spory kawałek Polski i co mnie najbardziej denerwowało,to tablice z napisem "Inwestycja powstaje (lub powstała) dzięki unii europejskiej". Czy u nas nic nie powstawało wcześniej, czy nie umiemy już nic zrobić bez zgody i funduszy ue? To jest tym bardziej denerwujące, że te inwestycje powstają dzięki temu, że szanowna unia zwraca nam w ten sposób część naszych ogromnych składek, które musimy corocznie wpłacać na jej konta.
Może dla równowagi stawiajmy tablice informacyjne, że np. daną cukrownię, stocznię czy inny zakład zamknęła nam unia europejska decydując o tym, co jest dla nas lepsze - tak, że z eksportera cukru staliśmy się importerem itp...
 ma
 Poniedziałek 20-07-2009

16149. 
Odnośnie wpisu numer: 16146

Moim autorytetem jest Chuck Norris, ponieważ on nie służy biurokratom z UE - to oni służą jemu. Moim ideałem jest kopnięcie z półobrotu zaciśniętą stopą w dojrzałego arbuza, gdzie arbuz rozlatuje się w powietrzu na około 3 sekundy przed fizycznym kontaktem ze stopą - tak potrafi tylko Chuck. Platforma nie skończy się przez kryzys - Chuck skończy z kryzysem. Chuck nie jest miękki i słaby, on jest twardy i szorstki. Tylko guma Chucka utrzymuje smak przez cały tydzień. Chuck widzi nawet gdy nie patrzy. Tylko Chuck potrafi wygrać wybory startując z 5 miejsca na liście zakupów mojej sąsiadki. Nie masz ideałów? A Chuck?
 Zaginiony w akcji
 Poniedziałek 20-07-2009

16148. 
W niedziele w nocy we wsi Piotrkowo koło Iławy spłonęła cała "zagroda". Ogień strawił stodołę, kurnik, gołębnik itd. Cudem ocalał dom mieszkalny. Nie mniej jednak straż pożarna z Iławy dojechała na miejsce dopiero... godzinę po zgłoszeniu. Ochotnicza straż pożarna z Susza dotarła szybciej, jednak nie aż tak szybko.
Zdawać by się mogło, że za sprawą opieszałości straży pożarnej - szczególnie tej z Iławy - gospodarze stracili bardzo dużo. Ciekawe, gdzie była straż w tym czasie i dlaczego dotarła do Piotrkowa dopiero po jednej godzinie, skoro z Iławy do wsi jest około 15 minut jazdy samochodem. Czy Kurier mógłby zbadać sprawę tego nieszczęścia?
 rudy wiewiór
 Poniedziałek 20-07-2009
Odp. 
Redakcja sprawdzi ten temat.
Zapraszamy w środę do lektury Kuriera.
 moderator
 Poniedziałek 20-07-2009

16147. 
Odnośnie wpisu numer: 16146

„Jedna śmierć to prawdziwa tragedia, ale milion śmierci to tylko statystyka” – miał ponoć powiedzieć towarzysz Stalin.
Co się zmieniło od jego czasów?
Rękawiczki.
 Jarosław Synowiec
 Poniedziałek 20-07-2009

16146. 
Anarchia i poczucie bezkarności na polskich drogach odzwierciedla anarchię i bezkarność w rządzeniu państwem. Gdy nie ma silnego, zdrowego i sprawnego państwa, wtedy króluje bezprawie. Polacy zmieniliby rządy natychmiast, ale nie mają na kogo postawić.
Powód: BRAK AUTORYTETU.

Tusk, choć udaje mocnego, jest słaby i miękki, ponieważ służy biurokratom z UE. On nie ma właściwie żadnego własnego zdania, ani trwałych poglądów. Jego podstawową ideą , której nie rozumie korzeni, jest liberalizm, jako pełna wolność jednostki, gdy tymczasem nasza wolność jest nam z góry narzucana, spłycana do uznawania wolności ponad wszystko. Liberalizm balcerowiczowski, skompromitowany już od ponad stu lat. Najbardziej niebezpieczny dla rozwoju społeczeństw (właściwie zagłady) jest libertynizm, jako odmiana pełnej wolności ducha, odrzucający normy obyczajowe.

BRAK AUTORYTETU OSOBOWEGO ogranicza nas w wyborze kierunku zmian społecznych w Polsce. Naszym największym nieszczęściem jest brak wsparcia ideowego. Wszystkie autorytety padły, albo zużyły się, łącznie z ideałami przez nich głoszonymi. W takich razach przypadek lub desperacja sprawi, że wypłynie w Polsce pseudoautorytet, jak zwykle będzie to medialny wytwór iluzorycznej postaci.

Nieszczęściem PO i jej pseudoautorytetu Tuska jest zderzenie się z kryzysem, który bez reszty pogrąży to ugrupowanie i ich rządy w odmętach społecznej kontrrewolucji.
 Postac Internetowa z okolic Lubawy
 Niedziela 19-07-2009

16145. 
Odnośnie wpisu numer: 16139

Płotek z metalu (prosto spod kowadła), który biegnie od ronda przy
aptece do ronda centralnego przy czerwonej szkole, pasuje jak siodło
na świni. Gratuluję poczucia piękna i stylu!
 Gośc spod Tater
 Niedziela 19-07-2009

16144. 
Odnośnie wpisu numer: 16140

...a gdy mniej GRZAŁO, pisał:

Serce roście patrząc na te czasy:
Mało przedtym gołe były lasy,
Śnieg na ziemi wysszej łokcia leżał,
A po rzekach wóz nacięższy zbieżał.

Teraz drzewa liście na się wzięły,
Polne łąki pięknie zakwitnęły;
Lody zeszły, a po czystej wodzie
Idą statki i ciosane łodzie.

Teraz prawie świat się wszystek śmieje:
Zboża wstały, wiatr zachodny wieje,
Ptacy sobie gniazda omyślają
A przede dniem śpiewać poczynają.
 pan pikuś
 Niedziela 19-07-2009

16143. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

http://www.marek-kozak.webpark.pl/warminskomazurskie.htm
Można poczytać w ten piękny dzień hihi.
 deszczowa
 Niedziela 19-07-2009

16142. 
Odnośnie wpisu numer: 16133

A ten Jan Paweł II nie za wielki czasem? Media wyprały wszystkie
mózgownice? Na pewno Zapasiewicz nie ustępował mu intelektem
i formatem.
 Emma
 Sobota 18-07-2009

16141. 
Odnośnie wpisu numer: 16132

Janie! Co głupiemu po rozumie?
 Gird
 Sobota 18-07-2009

16140. 
Kiedy niemiłosiernie grało, tak pisał Kochanowski:

Słońce pali, a ziemia idzie w popiół prawie,
Świata nie znać w kurzawie;
Rzeki dnem uciekają,
A zagorzałe zioła dżdża z nieba wołają.

Dzieci z flaszą do studniej; a stół w cień lipowy,
Gdzie gospodarskiej głowy
Od gorącego lata
Broni list, za wsadzenie przyjemna zapłata.

Lutni moja, ty ze mną; bo twe wdzięczne strony
Cieszą umysł trapiony,
A troski nieuspione prędkim wiatrom podają za morze czerwone.
 Jan z Lipowego
 Sobota 18-07-2009

16139. 
Fajne rondo nam zafundowali przy Kasztanie. Szkoda tylko, że wchodzi
ono do apteki.
 bystry
 Sobota 18-07-2009

16138. 
Czy Suscy mieszkancy mieli juz zaszczyt poznac pania [...] z suskiego CiSR??
1) Ludzie w jakich godzinach ta pani pracuje. Notorycznie w godzinach pracy biega po sklepachi. Bog raczy wiedziec gdzie jeszcze.
2) W jakim stroju ona paraduje w pracy!!! Tam sa dzieci!!!
3) Dlaczego zanim jeszcze nie ma 3 godz na zegarku ona juz w domu siedzi
4) Jak ona sie tam dostala
5) Nawet nie potrafi spiusac umowy studencina i ciut ciut
 sasiad
 Sobota 18-07-2009

16137. 
Odnośnie wpisu numer: 16132

A ja nawet słyszałam opinię doktora UG, że najściślej rzecz ujmując Iława należy do Pogezanii - i to jest prawidłowa odpowiedź!
 Kamila Tretter
 Sobota 18-07-2009

16136. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

nienormalny kolego z Susza,
To jest juz szczyt prostactwa widac czym sie zajmujesz.
Widac cichy z ciebie alkocholik ,ktory bije piane i pod budkami z piwem zbiera informacje:D
To pod budka widac zdobyles wyksztalcenie.
 riki tiki rachu ciachu
 Sobota 18-07-2009

16135. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

Romeo, chyba jakiś przydupcas "Jasieńcja". Bea.. mam koleżanke w pracy, która doskonale zna angielski... poza tym nie wie nic, nawet kto umarł w ostatnim miesiącu. Nie mieszaj się zatem proszę w tematy z których nic nie rozumiesz bo i po co "mącić wodę dla zabawy" ? ..a jak masz wujka w urzędzie suskim .. to mi przykro..i to wszystko. PS. A wiecie że Jaśko pod przybranym nazwiskiem buduje chałupę w Babiętach swojej kochanicy ? Pozdrawiam
 unnormall from susz
 Piątek 17-07-2009

16134. 
Odnośnie wpisu numer: 16107

[...] [...] [...]
PS. Dziękuję za gazetę z programem telewizyjnym. W końcu kupując tygodnik mogę poczytać co będzie w programie TV (tylko po to kupuję
tę gazetę). Faktycznie jest wszędzie i nie da się jej nie zauważyć. [...]
 jestem w pra butach
 Piątek 17-07-2009

16133. 
Ostatnio w Polsce umierają sami wielcy Polacy. Nie spodziewałem się,
że aż tylu jeszcze się znalazło po Janie Pawle II.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Piątek 17-07-2009

16132. 
Odnośnie wpisu numer: 16131

Toż o tym pisali Heniek Plis z Rudzienic Suskich pod Iławą i ten... Stefcio Trykcz w "Iławie znanej i nie znanej", nie mówiąc już o najbardziej zasłużonym historyku z Radia Erewań, pseudo [...].
Oni ciągle nawijali, że ziemie iławskie, a właściwie rudnickie (stąd bodaj Rudzienice) należały do Pomezan.
 Jan z Lipowego
 Piątek 17-07-2009

16131. 
Odnośnie wpisu numer: 16130

Tak "Asuo", Krzyżacy po pokonaniu Pomezanów, podzielili Pomezanię na biskupią i zakonną, biskupia kończyła się na jeziorem Silm, Iława została wcielona do Pomezanii Zakonnej.
 bibliotekarz
 Piątek 17-07-2009

16130. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

To ja zamieszam jeszcze bardziej.
Iława to nie Warmia i nie Mazury, tylko Pomezania. Nasze miasto leży
na skraju i NIE NALEŻY ani do Warmii ani do Mazur. Polecam książki
o Iławie w bibliotece miejskiej - tam szerzej można o tym poczytać :)
 Asua
 Piątek 17-07-2009

16129. 
Odnośnie wpisu numer: 16128

Już im dawno podpowiadałem, że mają na rozwój hoteli postawić i inne ułatwienia dla turystów, a oni nic. Ale widać przemyśleli, a ja im już
20 lat temu mówiłem.
 Ormowiec
 Piątek 17-07-2009

16128. 
Odnośnie wpisu numer: 16116

Sukces zawsze ojców ma wielu.
A najbardziej będą się pchały na afisz lenie i te nieroby do kwadratu.
W Kurierze aż zabraknie szpalt na szerokość żeby pomieścić wszystkich chętnych i mieniących się ważnymi w sprawie przecięcia wstęgi na tej czy owakiej inwestycji... Już widzę ten cyrk.
 J-23
 Piątek 17-07-2009

16127. 
Odnośnie wpisu numer: 16126

Jak ktoś się uprze to Iławę z całym powiatem może nawet nazwać
Brandenburgią Wschodnią lub Białorusią Zachodnią.
 Kumak
 Czwartek 16-07-2009

16126. 
Odnośnie wpisu numer: 16122

Iława to historyczne Prusy Zachodnie. Jak ktoś sie uprze, to można powiedzieć, że to Mazury Zachodnie. Poniżej link.

Temat: GRANICE MAZUR
Autor: Zbigniew Sałacki

Dość szybko zaciera się w świadomości turystów a nawet samych mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego, czy tu gdzie oni są to jest Warmia czy może już Mazury.
MAZURY, dawniej ewangelicka część Prus Wschodnich. Różniła się od sąsiedniej krainy, Warmii, mową, obyczajami itd. itp. itd. Tu często po konfliktach zbrojnych na przełomie XV i XVI wieku napływała w większości ludność z terenu Mazowsza za chlebem, z czasem wrastała i mimowolnie była germanizowana, wtapiając się w krajobraz kulturowy tych ziem. Obecnie typowych Mazurów, którzy tu mieszkają od pokoleń jest około 3-4 procent. W granicach Mazur między innymi są takie miejscowości jak: Morąg, Iława, Ostróda, Olsztynek, Szczytno, Pasym, Mrągowo, Kętrzyn, Sępopol.
WARMIA to przede wszystkim północna część dawnych Prus Wschodnich. Od południa zaczyna się od miejscowości Gryźliny, potem Olsztyn, Lidzbark Warmiński aż do Fromborka włącznie. Dawniej to kraina katolicka przez pewien czas należąca do Korony Polskiej. Po pierwszym rozbiorze Polski zajęta w całości prze Prusy.
 Iławianin
 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Prusy_hist...
 Środa 15-07-2009

16125. 
Odnośnie wpisu numer: 16116

Ciągnie Lisek wraz z Buziaczkiem
 oko
 Środa 15-07-2009

16122. 
Odnośnie wpisu numer: 16120

Haha, a widzisz, mam z tym problem. Raz słyszę, że Iława to Warmia,
a za chwilę, że razem z Ostródą to Mazury. Dziękuję za odpowiedź.
 zgrzana
 Środa 15-07-2009

16120. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

Co ty "zgrzana" gawędzisz.
Ilavia należy do Rzeszy, dawniej i dziś. To przecież Deutsch Eylau,
inaczej "Niemiecka Iława". Podaj mi gdzie jest polska Iława.
Natomiast jest Brzozie Lubawskie i Brzozie Polskie.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Środa 15-07-2009

16119. 
Cytuję z WP: "Na Platformę Obywatelską chce głosować 38% Polaków. Prawo i Sprawiedliwość może z kolei liczyć na 26% głosów - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez Gemius".

Jednak w tytule doniesienia jest tak: "Spadek poparcia dla PIS".
Jaki spadek poparcia dla PIS, skoro dwa tygodnie temu PIS miał wg tego sondażu 20%, a PO 54%. Macie przykład manipulacji już w tytule artykułu. Więc kto tu ma spadek poparcia?
 Jan z Lipowego
 Środa 15-07-2009

16117. 
Mam małe pytanko, Iława należy do mazur, prawda?
Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajdę mapkę z podziałem
na warmię i na mazury? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 zgrzana
 Środa 15-07-2009

16116. 
Nasi ludzie „na górze” nie śpią i nie zasypują gruszek w popiele!

JEST WIELKA KASA WYWALCZONA DLA IŁAWY I REGIONU
NA WIELKIE INWESTYCJE W TURYSTYKĘ – W HOTELE !!!

Kto wygrał kasę, kto będzie inwestował w hotelarstwo, jakiej wielkości będą te inwestycje oraz ile kasy i komu spadło niczym manna z nieba – czytaj w najnowszym Kurierze.
 KURIERZY
 Środa 15-07-2009

16114. 
[...] [...] [...] Tragedia na drodze koło Stradomna pod Iławą:
w zderzeniu samochodów zginęło dwoje kilkunastoletnich dzieci
 [anonim]
 Wtorek 14-07-2009
Odp. 
Na miejscu tragedii byli nasi reporterzy.
Publikacja papierowa – już w środę.
 KURIERZY
 Wtorek 14-07-2009

16113. 
Odnośnie wpisu numer: 16112

No i jestem w domu.
Czyja to wina, że ludzie nabierają się na Benka i Eskulapskiego, a taka Aleksandra Skubij została nie dyrektorem Gimnazjum 1, a menegerem?
Zgodnie z ustawą, szkołą ma rzadzić nie doświadczony nauczyciel, a meneger. Może nim by lekarz, stolarz, budowlaniec i tym podobni.
To jest wina PO !!!
 TWARDY
 Wtorek 14-07-2009

16112. 
Odnośnie wpisu numer: 16108

Pozdrawiam wszystkich, którzy się nie nabrali na marną prowokację
z mojej strony. Przecież to była drwina z "Benko-podobnych".
Swoją drogą: gdzież ten BENEK jest?
 Eskulapski
 Wtorek 14-07-2009

16111. 
PLATFORMĘ JAK TYTANIK.
Kapitan Tusk zaprosił wszystkich na Platformę, obiecując, że dopłynie z nimi raju. Tytanik tonie w dziewiczym rejsie, owszem nikt nie jest winny, bo wielka kra stanęla na szlaku Tytanikowi.
Dzis płynaca do raju Platforma nadziała się kryzys, też nikt nie winien.
Pamietajcie jednak, że podobnie jak na Tytaniku dla wszystkich szalup
nie wystarczy. Dla Tuska i jego ekipy tak, oni juz urządzili się, ale wy biedacy nie macie żadnych.
 Jan z Lipowego
 Wtorek 14-07-2009

16110. 
Odnośnie wpisu numer: 16109

Żeby rzucić się na tego typu inwestycję drogową, to należy mieć odpowiednie doświadczenie.
W obecnych czasach przyjęła się zasada, że każdy na wszystkim się zna, i mamy tego efekty. Byle budowlaniec, na budowie autostrad i drapaczy chmur, byle profesor, ci to już siebie przechodzą, na czym oni się nie znają...? Byle magister szkolnictwa zna się na pedagogice, socjologii, psychologii, wielu innych specjalnościach. Tak jest w Polsce w czasach arogancji i pewności siebie, ale pewności, nie wynikającej z wiedzy i doświadczenia, a buty.
Efektem jest to, że byle technik budowlany projektuje domy-potworki, wykonuje projekty, aby tylko kasę ciągnąc od ludzi nieznających się na niczym.
Stąd i nasza "atostrada" poszła nie te ręce jakie powinna.
Jeszcze jedno: "Tanią kiełbasę psy jedzą".
 Jan z Lipowego
 Wtorek 14-07-2009

16109. 
Odnośnie wpisu numer: 16106

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi na pewno o pieniądze.
33 miliony złotych to nie żarty...
 J-23
 Wtorek 14-07-2009

16108. 
Odnośnie wpisu numer: 16088

Jasne, jeszcze napisz [Eskulapski], że deszcz padający z nieba to też
wina PO... Ale co tam, wszędzie jest spisek, a najwięksi szpiedzy to
koty... Ciekawe dlaczego?
 Hush
 Wtorek 14-07-2009

16107. 
Odnośnie wpisu numer: 16053

Po co poruszamy tematykę związaną z Prabutami?

Po pierwsze. Jesteś zero-konkretny. Jeśli twierdzisz, że „Kurier” pisze „nie na temat” i porusza bezwartościowe tematy z terenu Prabut, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś zaproponował własne tematy. Czekamy.

Po drugie. „Kurier” nie jest czasopismem dostosowywanym do mapy administracyjnej lub geograficznej. Ponadto nie tylko Prabuty, ale nawet Iława geograficznie nie mają nic wspólnego z Mazurami. „Kurier” jest kolportowany w takim dokładnie promieniu (nierównym) wokół Iławy, w jakim przebiega linia zainteresowania czytelników. I tylko ten aspekt ma wpływ na zasięg tygodnika.

Po trzecie. Powiadasz, że „w Prabutach czytają Dziennik Bałtycki”. Nie porównuj „Dziennika”, czyli gazety codziennej, do czasopisma „Kurier”, które jest tygodnikiem. Ponadto nie porównuj tytułu lokalnego do tytułu regionalnego. Dostrzegasz różnicę? Jest tak ogromna i merytorycznie niemożliwa do porównania, jak zestawienie smaku arbuza do smaku... szafy.

Po czwarte. Powiadasz, że „w Prabutach czytają Dziennik Bałtycki”. Czemu wypowiadasz się w imieniu zbiorowości? (nieokreślonej), samemu przy tym pozostając anonimowym dla czytelników forum. Upoważnił cię ktoś? No to któż taki z mieszkańców Prabut dał ci glejt do wypowiadania się w jego imieniu? Konkretnie! Mów w imieniu swoim, i tylko swoim.

Po piąte. Propozycja dla ciebie. Obleć kilka punktów sprzedaży w Prabutach. Zapytaj sprzedawców, jak się sprzedaje „Kurier” na tle innych tytułów. Zrób badanie na podstawowej grupie fokusowej (12 PKT). Przekonasz się, że w ujęciu relatywnym „Kurier” osiąga najlepsze wyniki.

Po szóste. Proponujesz nam „zmianę ramówki z wszystkich gmin jak leci na wioski wokoło Iławy”. Jest to – mówiąc wprost i dosadnie – niezwykle chamska propozycja. Ale odpowiem ci twoim, dokładnie tej samej wysokości, nędznym kodem. Nie wolno, zwłaszcza publicznie, szydzić z nikogo – w tym również z mieszkańców wiosek. W tym momencie wręczyłeś sam sobie czerwoną kartkę. Odpłyń zatem na wiejską łączkę, po której przed chwilą przeszło stado bydła... Niech – jeszcze ciepła – „kupa” będzie z tobą.
 Jarosław Synowiec
 Poniedziałek 13-07-2009

16106. 
„Już byłem w ogródku, już witałem się z gąską...”

Zaskakujące przetasowanie podczas przetargu na wykonanie II części obwodnicy w Iławie. Gra idzie o naprawdę ogromne pieniądze w mln zł!
Szczegółów szukaj w środowym „Kurierze” papierowym, a dowiesz się
kto jest najbliżej wygrania trwającego postępowania przetargowego.
 KURIERZY
 Poniedziałek 13-07-2009

16103. 
Odnośnie wpisu numer: 16084

Już dawno [prasa lokalna] powinna zająć się tą samowolką.
Uważam, że te hangary postawione są niezgodnie z prawem. Powinno to być dawno opisane, skomentowane przez odpowiednie osoby, które tam
wydały decyzję pozwolenia na budowę. Powinny się wypowiedzieć osoby uprawnione do tego typu spraw.
A tu cisza i "panowie" robią co chcą w naszej kochanej Iławie. Uważają,
że pieniądze rządzą światem i żadne prawo ich nie obowiązuje. Proszę zajmijcie się tym.
 Iławianin
 Poniedziałek 13-07-2009

16102. 
Odnośnie wpisu numer: 16099

Wiem wiem, kupiłem te sandały francuskie ze skórki cielęcia za 490 zł
i rower amerykański za 2500 zł - z przerzutką w szpuli tylnego koła, tytanowe części. Boski, chodzi lekko jak motylek, a siodełko i całość konstrukcji to bajka, cudowna ergonomia. Przysiadam się na lepszy
ciągnik.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Poniedziałek 13-07-2009
Odp. 
Przyjacielu...!!! Bądź łaskaw wpisywać to, do kogo swym
tekstem nawiązujesz. Rubryka: "Odnośnie wpisu numer: "
No przecież moderator nie może tego robić za ciebie, bo
czasem też pomylić się może – i co wtedy...?
 moderator
 Poniedziałek 13-07-2009

16100. 
Może zdążycie z tematem na środę... [...][...][...]
W wypadku samochodowym pod Toruniem zginął
ksiądz proboszcz z czerwonego kościoła w Iławie.
 MO
 Poniedziałek 13-07-2009
Odp. 
Dziękujemy za informację. Redakcja zajęła się tematem
tej tragedii. Z publikacją zdążymy już na środę.
 moderator
 Poniedziałek 13-07-2009

16099. 
Odnośnie wpisu numer: 16096

Jestem ciekaw w Ilawie tej Galerii Jeziorak. Empik podobno jest tylko super i sklep z rowerami. Ale zobacze jak przyjade.
 Piotr Jakielski, lat 43
 Paryz, Poniedziałek 13-07-2009

16098. 
Odnośnie wpisu numer: 16090

Pewnie, że prawo jazdy zdobyte jest już dawno, ale... Przecież ci ludzie są z kraju, który wydał na świat Jana Pawła II - niedługo świętego!!!
 Eskulapski
 Poniedziałek 13-07-2009

16097. 
Szanowni Państwo!
Dawno nie było w Iławie takiego koncertu jak ten wczorajszy "Starego Dobrego Małżeństwa"! Nareszcie coś dla ludzi bardziej wymagających! Brawo dla "SDM" i dla tych, którzy wpadli na pomysł zorganizowania świetnego widowiska. Brawo, brawo, brawo. Cudowne wrażenia!!!
 Młoda Żona
 Poniedziałek 13-07-2009

16096. 
Ale burdel w Galerii Jeziorak! Zepsute schody, zamieszanie z dojazdem na parking, bo niby droga Jadwigi miała być otwarta w sobotę a okazało się, że dopiero w poniedziałek; no i gdzie ten piknik rodzinny wreszcie był...? Pod galerią czy na stadionie??? Ale burdel! To tak się szanuje klientów, mieszkańców Iławy i z regionu...? Ale burdel!
 The Observer
 Poniedziałek 13-07-2009

16093. 
Odnośnie wpisu numer: 16088

Ot, mądrego i dobrze posłuchać.
 Bea...
 Niedziela 12-07-2009

16092. 
Odnośnie wpisu numer: 16081

Nie podpisuj sie prowakacyjnie, głąb Cię nie zrozumie. Zamiast meritum sprawy skupi sie na Twojej prowokacji słownej. Temat zaginie w słownej utarczce. Napisz o Suszu, podejmę temat.
 Bea...
 Niedziela 12-07-2009

16091. 
Odnośnie wpisu numer: 16088

Również dodajmy fakt braku letniej pogody latem, oto do czego doprowadziły rządy PO w kraju!
Poprzednikowi dedykuję nieśmiertelną maksymę Wilde`a: "Lepiej będąc głupcem siedzieć cicho niż zabrać głos i rozwiać wszystkie wątpliwości"!
 Jana
 Niedziela 12-07-2009

16090. 
Odnośnie wpisu numer: 16088

Problem polega na tym, że kierowcy, którzy, jak to ująłeś "uprawiają wolną amerykankę", zdobyli prawo jazdy zanim do władzy doszło PO. Pamiętaj, że rozwój kraju musi być dobrze zaplanowany i musi przebiegać w jednym kierunku. od początku lat 90-tych XX wieku w wyborach naprzemiennie wygrywały w zasadzie skrajne, odmienne opcje, czyli brak jest tu jednokierunkowego rozwoju. To jest problem!!! A nie to, że niedawno PO wygrało.
 ciekawe zagadnienie
 Niedziela 12-07-2009

16089. 
[...][...][...]
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 12-07-2009
Odp. 
Nataszko, prosimy powstrzymaj się z komentowaniem spraw
lumpen-proletariatu, który śpi pod mostem i żebrze wołaniem
o pięć sekund uwagi. Zgnieć milczeniem.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 13-07-2009

16088. 
Jeszcze rondo przy Królowej Jadwigi [w Iławie] nie oddane do użytku
a już kierowcy uprawiają wolnoamerykankę przestawiając ogrodzenia
i jeżdżąc gdzie się im chce.
Oto do czego doprowadziły rządy PO w tym mieście.
 Eskulapski
 Niedziela 12-07-2009

16087. 
Odnośnie wpisu numer: 16086

Do byłej uczennicy Teresy P. odpowiedź:
Dlaczego uporczywie już druga osoba domagacie się, by tekst o Feliksie Zbysińskim ukazał się w internecie...? Czy wy myślicie, że [...][...][...].
 Ormowiec
 Niedziela 12-07-2009
Odp. 
Większa część twojego tekstu została ocenzurowana.
Gdybyś tylko dla widowni całego forum posiadał twarz,
to zostałbyś dotkliwie spoliczkowany. Opamiętaj się.
 Modero Kuriero
 Poniedziałek 13-07-2009

16086. 
Odnośnie wpisu numer: 16074

Mnie się wydaje, że nikt nie próbuje robić z prof. Zbysińskiego idola młodzieży! Zamieszczony tekst przedstawia go bardziej od strony prywatnej wspominając o jego pracy w LO.
Do moderatora: proszę jak najszybciej umieścić go w sieci, wydanie papierowe ma ograniczoną nośność terytorialną. Pozdrawiam
 była uczennica Teresa P.
 Niedziela 12-07-2009

16085. 
Szanowny Panie Krzysztofie Zawierski!
Idea głoszona przez PIS musi wrócić. Może nie z Ziobro, ani tymbardziej Kaczyńskimi. Ale prawo i sprawiedliwośc od budujemy - dla Narodu, nie dla elit i szmat, ktorzy opanowali partie polityczne. Masz stuprocentową rację, że jeśli nie zrobimy tego w sposób demokratyczny, to rewoltą, ale będzią krwawo.
Coraz głośniej mówi się już w prasie o dostepie do jezior. Peseudobogaci ludzie, któzy doszli do wielkkich pieniędzy i wpływów politycnych przez zwykłe kombinowanie, które umozliwia polskie prawo i przepisy, chcą zawładnąć brzegami jeziar, lasami. Proszę objechac jeziro Dół, małe jezirka w okolicy Kałdun, Rudzienicy i tysiące innych, a przekonacie się kto tam "rządzi". Czytaj Pan artykuł "samowala na brzegu jeziora" i co, i nic! Cisza szanowny panie. Bo gdyby nasze państwo było silne, to byłaby natychmiastowa reakcja, a po niepodporządkowaniiu się przez wlaściciela, wysłno by spychy lub czołgi i byłoby po sprawie. Oczywiście na koszt właściciela.
Takiej - niestyty - Polski dorobiliśmy się Panie i bedzeimy spijać to piwo następne 50 lat, chyba że przyjdzie taki czas, takie WYBORY DO SEJMU I SAMORZĄDÓW, po których prawdziwi Polacy w kilka tygodni zmiotą tę chołotę i przepedzą, gdzie ich miejsce. Bynajmniej nie będą zawłaszczac dobra narodowego, jakim jest NATURA, dobro ogólnodostepne.
Niestety - rzady SLD i PO dokonały w tym kraju największego spustoszenia zarówno w umysłach Polaków jak rownież w rónowadze pomiedzy relacjami w interpretacji prawa.
 Jan z Lipowego
 Niedziela 12-07-2009

16084. 
Piszę w sprawie hangarów dla łódek nad Jeziorakiem w Iławie. Powstały hangary, przystań "POD KOTWICĄ" [koło przystani dawnego "Skarbka"]. Miały być hangary, ale obecnie wybudowano nad hangarami domy mieszkalne o powierzchni mieszkalnej około 80 m2. Parter i jeszcze piętro na poddaszu.
Na pewno w przyszłym roku będą parkowały obce samochody. Tak pod płaszczykiem zaplecza dla żeglarzy powstały domy na wynajem - i to
w odległości 10 metrów od lustra wody. Gdzie przestrzeganie prawa wodnego?! Ponadto teren jest zagrodzony aż do wody na długości
2-3 m w wodę.
Przed laty za czasów komunistów mieliśmy hangary poprzedniej "ELITY" i po latach udało się zlikwidować hangary. Teraz powstała nowa hołota - nowa elita spod znaku Platformy Obywatelskiej. I robi się dokładnie to samo. Czy każda władza to musi zawsze robić przekręty?! Również mieszkańcy osiedla Lipowy Dwór protestowali w ratuszu, ale "kruk krukowi oka nie wykole". Może ludzie z Olsztyna poza układami zajmą się sprawą ponieważ prasa lokalna boi się władzy i hangarowców - ludzi majętnych i bardzo wpływowych. Może brak szeryfa Zbigniewa Ziobro, może PiS musi wrócić. [...]
Nazwisko jest pseudo ponieważ w tak małej dziurze wszyscy się znają.
 Krzysztof Zawierski
 Niedziela 12-07-2009

16083. 
Odnośnie wpisu numer: 16051 16075

Grancie, Romeo i babko klozetowa... jakbyś się nie zwał...
Granted, he has done all he could... zrobiłeś swoje. Szalet jak najbardziej potrzebny, szczególnie handlarzom z [suskiego] "Manhattanu", alejka za jeziorem za 0.5 mln zł polbruk też, tylko dlaczego nic się nie robi za tartakiem i do lasu= za grosze, dłuższa alejka i od zaraz, drogi z dziurami, gdy gdzie indziej kładzie sie polbruk na potęgę, chodnik na skrzyżowaniu Prabuckiej w tą drogę do targowiska, czyhającej na przechodniów wystającymi płytami chodnikowymi, od kilku lat, o innych miejscach potem. Z Twojej perspektywy babki klozetowej niewiele widać zapewne. Dużo się robi, tylko w stylu Cyryla i Metodego. Cyryl jak Cyryl, ale te metody!!!
 Bea
 Sobota 11-07-2009

16082. 
Przedniedzielne przemyślenia:
Żaden z naszych princypałów, a mówię o byłych naszych burmistrzach, założycielach partii politycznych w Iławie, i innych znanych postaciach, nie mają nawet żon takich, które mogłyby wygrać wybory na burmistrza w Iławie. A Kwaśniewski - tak!!!!!!
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Sobota 11-07-2009

16081. 
Odnośnie wpisu numer: 16075 16051

Faktycznie jakis nie normalny z Susza
 Susz
 Sobota 11-07-2009

16080. 
Odnośnie wpisu numer: 16060

...chyba raczej księgowego, bo księgowa wyleciała za matactwa...
 Johnny
 Sobota 11-07-2009

16079. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Ale drogami, nerwowa babciu klozetowo, się jakoś nie chwalisz... nie chwalisz się (bardzo mi przykro, zaznaczam!!!) jaśkiem, radnymi, inwalidą bez obiadu na triathlonie, mega patologią na osiedlu korczaka, wąskimi i krzywymi lub mega zdewaluowanymi drogami, fabryką puszek i cipuszek, festynami wiejskimi przed wyborami Jaśka Niemowy i innymi podobnymi skundlowaniami, trawą na zielono malowaną itd., i jak w Potopie etc. etc. etc. Jedno co w Suszu jest Mega bombowe to ludzie, przeważnie biedniejsi niż wszyscy wokoło, ale naprawde bardzo charyzmatyczni i wieeelcy duchem !!! Prawdziwi husarzy !!! Pozdrowienia ludziska! nie dajcie się zhańbić ubeckim pomiotom! (Pamiętacie jeszcze o UB?)
 unnormall from susz
 znowu jak zwykle, Piątek 10-07-2009

16078. 
Odnośnie wpisu numer: 16075 16051

Witam serdecznie polemizatorów dieselowskich (Romeo) i wspaniałych Polokoktowców (niech żyją! Beamish i Szerszeń). Nie chce co prawda rozmawiać o toaletach... no ale jak już, to radnemu suskiemu dam odpowiedź (czy też burgemeistrowi).
Wg moich własnych obliczeń utrzymanie toi toi-a (po rabatach jakie mam od dostawcy) kosztuje mnie 700 zł na miesiąc (wraz z wywozem siuśków i kupek, zwanych nieczystościami, nie do Gilwy zaznaczam, gdzieś do Elbląga), co daje utrzymanie miejskiego kibla im. Janka Cichociemnego przez okres 4,9 roku, co daje kwote paru dni Janka kadencji i wielu miesięcy wszystkich żałosnych radnych razem wziętych przez całe życie (policzcie sami, nie bede przesadzał :)) strasznie Nas kosztują nieroby... Wszystkim wyszły rachuby? Jak nie, to spróbujcie jeszcze raz, musi wyjść... Aha, pamiętajcie, że cały czas mówimy tylko o kiblu, a gdzie reszta utopionych w fekaliach pieniążków? Panowie i Panie oponenci mówię o NASZYCH PIENIĄDZACH !!! NIE O WASZYCH WYPŁATACH !!! Byłem kiedyś przyjaciele u Janka na pogaduszce w styczniu... był tak rozmowny ... że pierwszy raz usłyszałem go na Dniach Miasta. PS. Chętnie sie z Wami spotkam na działce którą uczciwie kupiłem, a którą Jaśko 2 lata mi dokumentował, za to wystarczyły dwa dni od wpisu, żeby przysłał żeberek o podatek (nie mały), ale to już pisanina na inną okazje. Jeśli sobie życzycie dajcie znać. Zawsze odpiszę. Aha, .. Apropose słomy w butach, ...jestem ostrym wykształciuchem, pracującym na szanowanym stanowisku w Kwidzynie, jeśli słoma w butach ma mnie od "co niektórych" odróżniać, chętnie sobie ją wcisnę w moje butki... ale potem komuś w inne miejsce. Z szacunkiem do INNYCH Uczciwy 32 latek spokrewniony z otoczniem. Pa
 unnormall from susz
 Susz a jakże, Piątek 10-07-2009

16077. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

Te, Romeo od miejskich szaletów. Forum jest miejscem wymiany poglądów i opinii. Krytyka wypowiedzi lub odmienna opinia na dany temat wymaga uzasadnienia i nie polega na tym, że tylko ja mam rację. Każdy kij ma dwa końce gdzie ty prosty człowieku ze słomą w butach sie pchasz. Nie próbuj narzucać na siłę komukolwiek swoich przekonań - uszanuj poglądy innych, nawet, jeżeli są inne niż Twoje.
 szerszeń
 Piątek 10-07-2009

16076. 
Odnośnie wpisu numer: 16075

Romeo, mój Romeo, jak jest w piosence. Fajnie, że walczysz o czyjeś imię, czy w czyimś imieniu. Słomę w buty wcisnąłeś i udajesz panisko, że wszystko gra. Sprawa jest prostsza, popatrz wokół, bezinteresownie. Bezstronne spojrzenie nauczy cię altruizmu, to trudne. ale w młodym wieku przyda się - jak kibel tojtoj.
 Beamish
 Piątek 10-07-2009

16075. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Zapraszamy z twoja oferta do urzedu madry czlowieku. Czy byl to model syberyjski z plachta na glowie i kijem w reku do opdganiania sie od wilkow...???
Moj drogi nie chce duzo tlumaczyc wiec proponuje Ci wystartowac w kolejnych wyborach na radnego badz burmistrza z pomyslem syberyjskiej szalety.
P.S. Nie masz pojecia, nie zabieraj glosu, gdzie ty prosty czlowieku ze sloma w butach sie pchasz?
 Romeo
 Piątek 10-07-2009

16074. 
Odnośnie wpisu numer: 16072

Bez przesady. Nie róbcie z Feliksa Zbysińskiego idola młodzieży. Chłopak był swój chłop i tyle. Duszę miał społecznika i artysty, zaś taki bez wspomagania nie ujedzie.
Kiedyś chwaliłem się mojej koleżance, że jeśli ma kłopoty z pisaniem tekstów, to powinna być na "haju", czyli na lekkim fleku po dobrym wermucie lub koniaku.
Po czasie koleżanka powiada mi, że pomimo, ze była - jak to mówię - na haju to z pisania tekstu nic nie wyszło. Na to ja: słuchaj koleżanko, wspomaganie to nie wszystko, by klepki ułożyły się w mózgownicy, trzeba te klepki mieć.
Zbysiński klepki artysty w mózgownicy miał.
 Jan z Lipowego
 Piątek 10-07-2009

16072. 
W imieniu absolwentów LO [iławskiego] z całej Polski proszę o jak
najszybsze umieszczenie tekstu o profesorze Zbysińskim w sieci!
Ile mogę tłumaczyć znajomym co się ukazało?
 Roman
 Piątek 10-07-2009
Odp. 
Wybrane teksty wydania papierowego są – jak zwykle –
po tygodniu publikowane w naszej witrynie internetowej.
Tymczasem zapraszamy teraz do „Kuriera” papierowego.
 moderator
 Piątek 10-07-2009

16068. 
Czy to prawda, że cosik paliło się w "Starym Tartaku"?
 PYTEK
 Piątek 10-07-2009
Odp. 
Przysmolił się kabel z lampkami, który leży na dachu i nocą
pięknie przyozdabia budynek. Nic poważnego. Na szczęście
zwarcie szybko zauważono i historia zakończyła się nawet
brawami klienteli.
 moderator
 Piątek 10-07-2009

16067. 
Odnośnie wpisu numer: 16030

Panie Kleina!!! Bredzisz Pan nałogowo! Jeśli jesteś Pan taki prawy, to w
takim razie dlaczego po odblokowaniu Pańskiego bloga zdjął Pan sporny
tekst?
Pana gadka przypomina Michaela Jacksona. "Jestem niewinny, ale idę na
ugodę", a po cichu wypłacam oskarżającym mnie pokaźną sumkę dolców
i dzięki temu jestem "niewinny".
Żałosne...
Czy Panu się zdaje, że mówi Pan tylko do 12-latków? Proszę wymyślić lepszą bajeczkę, np. dla 6-latków...
 KOMORNIK
 Czwartek 09-07-2009

16066. 
Odnośnie wpisu numer: 16064

Jaki cham bydlęcy podszywa się i bez mojej zgody używa mojego nicku: "postać internetowa lubawska"
 Postać Internetowa z okolic Lubawy
 Czwartek 09-07-2009

16064. 
Odnośnie wpisu numer: 16047

Czy ktoś może wie, kiedy będzie rozprawa w sądzie za przewinienia
pana Kleiny? Może to ktoś sprawdzić? Przecież takie wydarzenie nie
powinno umknąć.
Koniecznie. Człowiek pokroju Kleiny, z podwójną moralnością, musi
ponieść karę.
 postać internetowa lubawska
 Czwartek 09-07-2009

16063. 
Jestem czytelniczka ale rowniez mieszkancem tego miasta [Iławy] i nie wiem co radni sobie mysla odsylajac wszystkich handlarzy na osiedle Podlesne! Najpierw sprzedaz owocow, teraz im sie przypomnialo o rynku. Od iks lat tam byl i powinien tam zostac, to jest centrum miasta. To oni powinni sie wstydzic, ze ten rynek tak wyglada. Bo komu sie bedzie chcialo tam isc?
Czy juz nie ma innych remontow w tym miescie?
Jezeli z jadacego samochodu nic nie widac to prosze sie od czasu do czasu przejsc i sprawdzic co mozna jeszcze zrobic. Plyta Starego Miasta dawno sie prosi juz o wymiane, na wiekrzosci chodnikach mozna sobie zeby powybijac, parkingow brak, alejka prowadzaca na Dzika Plaze tez wola o pomste do nieba. I to jest Miasto Turystyczne? Ten turysta nie przyjedzie ogladac kwiatkow na slupach.
 czytelniczka
 Czwartek 09-07-2009

16062. 
Odnośnie wpisu numer: 16052

Suszaku, co przebywasz gdzieś w oddali!
Zwracam się do ciebie z wielką prośbą abyś przybył jak najszybciej i posprzątał po gościu, którego tak chwalisz, tzn. "unnormal from susz",
bo strasznie odorem po nim w okolicy jedzie.
Na początek trzeba zmyć ze ścian budynków pozostawioną przez niego urynę, a następnie udasz się do parków suskich i okolicznych lasów i rozbroisz te liczne "miny" kału, które dla nas mieszkańców zastawił.
 babcia klozetowa
 Czwartek 09-07-2009

16061. 
Odnośnie wpisu numer: 16051

Zapewnienie przez władze lokalne [Susza] szalet w miejscach publicznych jest wymogiem prawnym, więc - ograniczona osobo - może to ty jesteś jedynym absurdem tego miasteczka i to może warto o tobie napisać... Prawdopodobnie załatwiasz swoje potrzeby fizjologiczne na murach
wszystkich okolicznych zabudowań albo jeszcze w lasach stawiasz
miny.
A odnośnie alejki wokół jeziora suskiego, to uważam to za bardzo dobrą inwestycję pod względem rozwoju rekreacyjno-turystycznego miasteczka Susz i mam nadzieję, iż inwestycja ta zostanie w najbliższym okresie w 100% wykonana. Przypominam również iż w niedalekiej przyszłości na przeciwnej stronie jez. suskiego powstanie osiedle domów jednorodzinnych.
 babcia klozetowa
 Czwartek 09-07-2009

16060. 
Szanowni dziennikarze Kuriera, prosze opiszcie bardzo ciekawa sprawe Suskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, jej szanownego prezesa (pozal sie Boze), czynszow w owej spoldzielni, dopisywaniu metrazu wody ludziom
i wielu wielu innym matactwom owego prezesa i jego ksiegowej ;)
 Kba
 Czwartek 09-07-2009

16059. 
Chce spytac jak sobie radzi pewna znana postac suska - pan Krzysztof Pietrzykowski? Czy kolesiostwo z PO juz pomoglo mu w zdobyciu stolka?
 Gibson
 Czwartek 09-07-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 74 75 76 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 214 215 216 ... 280 281 282 następna ] z 28297939227


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.