Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
„Stasiu” od kur kradnie dekodery
Żal po odejściu księdza
Kompromis w sprawie imigrantów
Rewolucji Drożdżówek nie przetrwał żaden sklepik szkolny
Zbiorowe złudzenie peronowe
Instruktor kulturalny od narkotyków
Minister Żuchowski: Musiałem powiedzieć o tym pociągu
Jasna odpowiedź na ciemne gusła
Złodziejskie piękności
Jezdnia popękała już po roku
Uwaga na nieuczciwych handlarzy prądem
Kurier znów wygrał ze szpitalem w sądzie
SMOG. Strażnicy pukają do pieca
Plener fotograficzny w PORCIE IŁAWA
Podróż bez jednego uśmiechu
Łabędź szalał po przedmieściu
Burmistrz Żyliński: Nie ma czarowania, jest harówka!
Koniec słodyczy, koniec filmu
Pendolino przyspiesza, Iława zyska czy straci?
Z jeziora zniknęły wszystkie łabędzie
Więcej...

Forum

15737. 
Odnośnie wpisu numer: 15735

J-a-k-a kulturalna się znalazla, pewno z Iławskiego, Cemtrum Kultury. Jak się ni e podoba niech lepsze forum znajdzie, może u Kleiny w Lubawie?
 Miętus
 Piątek 29-05-2009

15735. 
Redakcjo.Prosze zrobic cos aby wpisy osob podpisujacych sie Mietus i Historyk nie ukazywaly sie na tym forum.Same wulgarne slowa. [...].Chamsto nie zna granic.
 studentka, lat 32
 Ilawa, Piątek 29-05-2009

15733. 
Odnośnie wpisu numer: 15730

Jeszcze raz ty w kółko golony [...] ostatni raz powiem ci jedno zgłoś się do specjalisty,to co wypisujesz - poplątanie z pomieszaniem nie ma żadnego składu,to jest mój ostatni do twoich wpisów komentarz. Nie mogę się zniżać do twego poziomu.Pozdrawiam i powrotu do zdrówka życzę.
 Historyk
 Czwartek 28-05-2009

15732. 
Odnośnie wpisu numer: 15730

Miętus! - ten człowiek jest obłąkany z nienawiści do ludzi,nawet nie wie o czym pisze,a już nie mówię o przekroczeniu granic najgorszego hamstwa.Proszę cię bardzo nie komentuj już niczego.
 Jola
 Czwartek 28-05-2009

15731. 
Odnośnie wpisu numer: 15721

Ty gnido pewno jestes radnym, co tak zajadle bronisz swego sparczałego tyłka, a który musisz chronic przed niewyparzonaymi jęzorami pieprzonych peowiakow . Nie mogę ci współczuc, boś gnida parszywa.

 Miętus
 Czwartek 28-05-2009

15730. 
Odnośnie wpisu numer: 15727

Raz jeszcze mendo pisowska powiadam ci, że bez układow, dawniej, a dzis szczególnie, choc na kucie byś stanął, szans nie masz na zadne stanowisko. Nawet do durnej szkłoły na nauczycielkę; a co tam nauczycielkę, na sprzątaczkę, nie przyjmą cie. Mendo jedna. Spróbuj wygrac konkurs na dyrektora szkłoły bez wsparcia PO w Ilawie, albo dosta się na stanowisko urzednika.
Za dwa lata mendo pisowska bedziesz miał drogę otwartą, kiedy pisowcy wrócą do władzy.
 Miętus
 Czwartek 28-05-2009

15729. 
Odnośnie wpisu numer: 15726

Czytam i własnym oczom nie wierzę droda Anno - przeczytaj o wiele gorsze i obelżywe wpisy np:15721 ,15719 i spróbuj je skomentować.
 Jola
 Czwartek 28-05-2009

15728. 
(....)Przy okazji odsyłam bilet na koncert w Stoczni Gdańskiej. Czynię to dlatego, że na zagraniczną gwiazdkę wydano wiele milionów publicznych pieniędzy i to w sytuacji, gdy w tym roku niepełnosprawni podopieczni prowadzonej przeze mnie Fundacji im. Brata Alberta zostali pozbawieni należnych im funduszy na terapię.

Jeszcze raz dziękuję za pamięć.

Szczęść Boże!

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Uczestnik opozycji demokratycznej od 1978 r. i kapelan strajku w Hucie im. Lenina w 1988 r.(...)
http://www.blogmedia24.pl/node/13961
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 28-05-2009

15727. 
Odnośnie wpisu numer: 15723

W kółko golony debilu(uderz w stół,nożyce się odezwą).Obelgą nie jest że nazywasz mnie PISOWCEM!!,gorzej by było gdy byś napisał Peowiec,bzdury które wymieniasz o kolesiostwie odnoszą się do dnia i cwaniactwa dzisiejszego.Czy ty tego nie widzisz?,to przeczytaj swój wpis jeszcze raz,dwa,trzy albo sto.Może zrozumiesz swój błąd w tym co napisałeś.
 Historyk
 Czwartek 28-05-2009

15726. 
Odnośnie wpisu numer: 15721

czytam te wpisy i zastanawiam -gdzie jest moderator? czy tylko wtedy, gdy wpis nie zgadza sie z poglądami redaktorów i właścicieli NKI?
propagujecie chamstwo - a nie wolność wypowiedzi,
gdzie tu ethos i kultura słowa pisanego?nie zniżajcie poziomu do anonimowych prostaków, którzy nie umieją dyskutować na argumenty- tylko na prymitywną agresję, "chowając się" pod anonimowe nicki.
 anna kowalewska
 Czwartek 28-05-2009

15725. 
Odnośnie wpisu numer: 15723

Miętus kto cię tak pokrzywił że tak [p......sz]?podoba mi się i popieram wpis historyka nr. 15721.
 Tofii !!
 Czwartek 28-05-2009

15724. 
Odnośnie wpisu numer: 15718

W 100% popieram. TAKA WLASNIE JEST PRAWDA.
 Doris
 Czwartek 28-05-2009

15723. 
Odnośnie wpisu numer: 15721


Ty wstrętny psie, bo na nic cię nie stac, jak tylko wąchac pisiory.
Nie musisz mnie pouczac nikogo, że bolek jest bolek, to wszystko wiemy. Ale ty nie wiesz tego, albo nie chcesz wiedziec, że żaden piesek, typu kaczorstwo, nigdy nie dostąpiłoby zaszczytów (przypomnij sobie, gdzie ich Wałęsa wepchnął, szczegolnie Lecha), gdyby nie osobista walka o nich Lecha Wałesy. Z nich są szczególnie inteligentni ślizgacze.
Nie kapujesz tego? Szkoda! Zreszto jak wielu innych cwaniaków.

Pamietaj cwaniaczku pisowski, że nieczego nie osiągniesz, bez wsparcia kolesi z partii. Tak było za komuny, tak jest dzis, szczególnie dziś. Porażające ale prawdziwe.
Mając odpowiednie przygotowanie, nic nie zdziałaś jesli nie masz człowieka lub grupy ludzi, ktozy by cię popchnęli. Tak było z kaczorstwem.
 Miętus
 Czwartek 28-05-2009

15722. 
Odnośnie wpisu numer: 15175

Dziś w "Za, a nawet przeciw" Kuba Strzyczkowski podjął temat chamstwa w internecie. Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja. Liczę, że choć część z Was jej wysłuchała.

Bardzo mylisz się człowieku, przypisując mi określone sympatie polityczne. Nie jestem ani członkiem PO, ani nawet ich sympatykiem. Nie jestem też sympatykiem PiSu ani SLD. Jestem człowiekiem wolnym i jeżeli coś mi się podoba lub nie, piszę o tym. Podoba mi się przemiana Iławy w ostatnich dwóch-trzech latach, jasne określenie jej kierunków rozwoju. Uznaję też zasługi dla p. Żylińskiego, więc także mam prawo o tym napisać. Nie jestem zadowolony z rządów p. Maśkiewicza, więc także o tym piszę choć chylę czoła za uruchomienie tzw. obwodnicy wschodniej. To była jego inwestycja.

Uwierz mi, że jest też sporo rzeczy, które bardzo mi nie odpowiadają. Jestem po prostu obiektywny. Potrafię spojrzeć na pewne sprawy z góry. Bo jestem wolny i niezależny.

Jak na razie nie podoba mi się bezpodstawne opluwanie na tym forum każdego, kto ma własne zdanie i je manifestuje. Okazuje się, że jedyną właściwą postawą jest postawa przeciwna wobec obecnie rządzących. Nie jest ważne, czy burmistrzem jest Żyliński, Maśkiewicz czy Ptasznik. Ważne, żeby im przywalić. Na każdego można coś znaleźć, co nie znaczy, że każdego można opluwać na każdym kroku.

Uczę moje dzieci od wielu lat, by widziały szklankę do połowy pełną a nie do połowy pustą. Dla was, choćby była pełna, to i tak będzie pusta. Nie potrafisz spojrzeć na Iławę jako jej mieszkaniec, członek lokalnej społeczności. Patrzysz na nią przez pryzmat własnych interesów, niejasnych powiązań.

W sprawie cypla swojego zdania nie zmienię. Doskonale rozumiem obecnego właściciela, który nie chce inwestować wiedząc, że ma obok Cech Rzemiosł. Bo jakby wyglądał hotel mający w sąsiedztwie coś takiego? Moim zdanie w chwili obecnej miasto niepotrzebnie miesza się w całą sprawę. Jeżeli ktoś powinien spróbować tu mediować, to jedynie p. Żyliński.
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Czwartek 28-05-2009

15721. 
Odnośnie wpisu numer: 15718

Prostaku tą wypowiedzią pokazaleś że jesteś intelektualnym analfabetą .Przypomnę ci jak Bolek był prezydentem to naród się go wstydził ponieważ nie umiał jednego zdania spójnie wypowiedzieć i tak jest do dzisiaj.Podczas reelekcji na prezydenta miał 1% poparcia.Zapomniałeś ,czy masz tak ubogą wiedzę,jak pan Milczanowski będąc Ministrem MSW,dostarczał z archiwów SB dokumenty Bolkowi po czym połowa już niewygodnych dla niego nie wróciła i ty uważasz ubliżając Kaczyńskim że on ich wprowadził na wyżyny.To on w tamtych latach powinien mieć łeb urwany, ato dlatego że pozwolił komunistom uwłaszczyć się na majątku narodowym,a robotnicy którzy przewrócili tą komunistyczną zarazę zostali z ręką w nocniku,po zaufaniu Bolkowi.Cześć mierny pisarzu!!
 Historyk
 Susz, Czwartek 28-05-2009

15720. 
Kilka słow ws iławskiej pilki noznej.
W Iławie nie powinno byc pseudozawodowego "piłkarnictwa", tylko młodzieżowe, tzn tramkarze, jun młodsi i juniorzy. Dotacja z miasta, od marszalka i z ministerstwa sportu. Owszem wiele musi dołożyc sponsoring, lecz przy obecnych kosztach, zaledwie stac nas na jedną druzynkę. Gry sportowe to drogi sport, nawet ten młodzieżowy, czyli ten, gdzie występują 3 kategorie wiekowe: młodzik, jun. młodszy i junior. Proszę policzyc koszty tylko wyjazdów na mecze trzech drużyn: 500 tys złotych minimum. A trenerzy, a stroje, a obozy sportowe. Niestety, utrzymanie tylu zawodników czynnych, jest bardzo trudną kwestią. Stąd apel do rodziców: musicie pokryc 50% kosztów.
Jednak jest mozliwośc "zarabiania" na naszych wychowankach, tj komercjalizacja sportu. Mówiąc brutalnie, sprzedaż bardzo zdonych do wyższej klasy klubow. Za wychowanie zawodnika odpowiedzialni są trenerzy i do nich powinna trafic spora zacheta w postaci odpowiedniej kasy. Jednak kiedy tranzakcja ma charakter szemrany i odbywa się pod stołem, to..., wszystko bierze w łeb.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Czwartek 28-05-2009

15719. 
Platforma nie pierdoli, jeno robi to samo, a może lepiej co Pisiory przed wyborami. Wysya CBA na największe gnigy, ssace na ciele Polaków. Aresztuje Lwy R.., adwokatow z warszawki, bierze się za ludzi pisu i Prezydenta. Nie patrzy, kosi równo z glebą. To mi się podoba, mam nadzieję, że zrobią w Polsce porządeczek.
 Miętus
 Czwartek 28-05-2009

15718. 
Gdyby Lechu Wałęsa nie wyciągnął Kaczorów za łby, to gadów tych nie byłoby na platformie politycznej.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Czwartek 28-05-2009

15717. 
Odnośnie wpisu numer: 15707

co za bełkot, aż się niedobrze robi jak się to czyta. Żyliński i Ptasznik to zbawcy Iławy, wszystko dzięki i przez nich się w Iławie dzieje. Wszystko co dobre to ich zasługa.
Proponuję z dystansem spojrzeć na historie Iławy. Sprawdzić kiedy powstały pomysły i plany, które to przypisuje się tym panom.
 iławianin
 Środa 27-05-2009

15716. 
Odnośnie wpisu numer: 15715

Sprawą "CZAPLI", gdyby szło o potężne pieniadze zanteresowałoby się ABW. Ponieważ to pryszcz, zatem nikt tym się nie interesuje. Własciwie rację ma KRZYK, mówiąc o niekompetencji tamtejszych władz. Skąd jednak zwykli, niedoświadczeni obywatele, ktorzy weszli do zarządów miasta, mogli nabyc odpowiednich kompetencji? Dlatego zostali wykiwani. Nestety, ale sprawa działki po Czapli ciagnie się za długo.
 Miętus
 Środa 27-05-2009

15715. 
Odnośnie wpisu numer: 15707

Nie przekonywuja takie argumenty ws terenu po czapli.
Smieszne i prozaiczne tlumaczene powodow braku nalezytych turystycznych inwestycji w Ilawie.
Powodem pustki przy czapli to bledne umowy kupna-sprzedazy tego terenu na samym poczatku.
Prosze sprawdzic to w zapisach prasowych w tym czasie i przepytac odpowiednie osoby w tym zakresie,np prawnikow,niektorych radnych z tego okresu.
I tak to sie wlecze w tej Ilawie.
To wprost tragiczne..
Popatrzcie na Ostrode....
Do Ostrody przyjezdza nawet v ce prezydent Olsztyna,by skorzystac ze splendoru EURO 2012-jaki splywa na to miasto..
Pan Marynara lu bu du chyba na zamowienie obecnego burmistrza wlaczyl sie ostatnio do tego forum.
To wejscie nie nadaje blasku temu forum niestety..
To typowe PO ilawskie przemawia slowami Marynary lu bu du.
Tlumaczenia te sa malo ciekawe .
Smieszne nawet i dodatkowo kompromitujace dawne i obecne wladze miasta Ilawy.
Nie moga od 20 lat nic zrobic z terenem Czapli i z innymi terenami.
Niekompetencja i czekanie od wyborow do wyborow..

 Krzyk z obrazu
 Środa 27-05-2009

15714. 
Krótkie pytanie. Kiedy ;isek stanie się lisem?
Odp. Gdy lławka stanie się Iławą
 oko
 Środa 27-05-2009

15713. 
Na ostatnie sesji radny Rychlik przedstawił plan utworzenia na naszych terenach rezerwatu, "co stwarza niebezpieczeństwo zahamowania turystyki w regionie. Rezerwat bowiem ogranicza ruch ludzi i wszelkich inwestycji, które już zostały wykonane za bardzo duże pieniądze. Zwrócił się z prośbą o trzymanie ręki na pulsie i pilnowanie by wydane już pieniądze nie zostały zaprzepaszczone przez rezerwaty, dodał przy tym że nie jest przeciwny ochronie ptaków ale w sposób rozważny". Proszę o uściślenie informacji. O jakie tereny radnemu szło?
 Przedstawiciel Referatu Ochrony Przyrody
 Środa 27-05-2009

15712. 
Odnośnie wpisu numer: 15711

Pani starościna poświęci się bez reszty nowej-starej pasji. No cóż, musi przepisać, sprzedać, oddać lub zamknąć gazetkę i to do konca września. Tak mówi ustawa o samorządowcach. Najbardziej lubi, a znam ją od wielu lat ,,wypasiony" serniczek i ,,wypasione" bukiety wprost proporcjonalne do [...]. Pamiętajcie o tym n-le z gimnazjum. Mogę odpowiedzeć na wcześniejszy wpis, że do kolekcji stanowisk trzeba dodać jeszcze stanowisko dyrektora szpitala w Nowym Mieście Lubawskim. Krótko, bo krótko, ale zawsze to kierownicze stanowisko. Po prostu władza ją lubi, a Ona władzę.
 oko
 Wtorek 26-05-2009

15711. 
Szanowana Pani Dyrektor Gimnazjum Nr 1

Proszę od serca zając się , poświęcając czas bez reszty swojej szkole, która jak Pani dobrze wie, jest w potrzebie. Wychowawczej potrzebie. Zajmowanie się wydawaniem tygodnika, bycie radną, niestety, szkodzi szkole. W szkole, kiedy pełni się najważniejszą funkcję, należy czas poswięcac wszystek, byc z naczycielami, uczniami, byc na wszystkich zajęciach fizycznie i duchowo, interesowac się jak te zajęcia przebiegają, co uczniowie robią z nauczycielami na zajęciach pozalekcyjnych, razem z nimi uczestniczyc na imprezach itp.

Nie wszystko sprawdzic programy, plany działań, konspekty, scenariusze i, "spac spokojnie". Nauczycielstwo to pasja i misja zarazem. Z młodzieżą powinni pracowac wybrańcy, nie kunktatorzy, dla władzy, dla własnego Ego, pod publiczkę.

Czy chce Pani byc taką samą dyrektorką jak niektórzy z dotychczasowych....? A na to się zanosi, skoro Pani będzie kilka srok za ogon trzymac.
 Smutna niunia
 Wtorek 26-05-2009

15709. 
Odwiedziłem w dniu dzisiejszym kolegę z magistratu prabuckiego i dowiedziałem się, o fajnym dealu .
Jeden z VIP-ów związanych z przedstawicielami władzy przekonuje 91 letnią staruszkę/ bez wiedzy jej najbliższej rodziny/, do sprzedania ponad 1 ha ziemi w centrum Prabut/dzielnica domków jednorodzinnych/, w zamian za mieszkanie po byłych czworakach w Stankowie, wyceniając 1 ar ziemi po 400zł.
Śmiesznie to podobno wygląda, jak ów VIP czeka, aż nikogo poza staruszką nie będzie w domu i chyłkiem wbiega do niej na przekonujące rozmowy.
Magistrat aż drży z podniecenia, bo nuż widelec to się może udać temu spryciarzowi!
Myślę, że byłby to fajny temat dla Kuriera.
 Mangusta
 Wtorek 26-05-2009
Odp. 
Daj proszę konkretny cynk na mojego maila, GG lub przez NK (banerek obok). Temat może być hitowy! Jeśli będzie bardzo hitowy, to zainteresujemy nim Polsat, z kórym stale współpracujemy. Pozdrawiam serdecznie.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Wtorek 26-05-2009

15708. 
Odnośnie wpisu numer: 15707

NIe mogę pojąc, dlaczego potrzebna ci lista kandydatów na stanowiska iławskich szkół. Chocby było ich ze 300, to...bądź spokojny o właściwy wynik. Konkursy były rostrzygniete w gabinetach urzędu lub na prywatnych spotkaniach. Może chłopie jesteś niedzisiejszy lub infantylny, to ci wybaczam tę niewiedzę. Niestety, w dwóch miejscach nietrafione wybory, gdyż polityczne i pod presją.
 Smutna niunia
 Wtorek 26-05-2009

15707. 
Odnośnie wpisu numer: 15699 15705

Panie Kanclerz. Tak, jak doceniamy zasługi p. Adamowi Żylińskiemu za to, że Iława powstała z ruiny i stała się perłą w tej części Polski, tak powinniśmy docenić, że w przeciągu ostatnich dwóch lat wiele się w Iławie zmieniło na lepsze - głównie drogi ale i inne, małe inwestycje, których na co dzień się nie zauważa. I nie mówię, że to zasługa jedynie p. Włodzimierza Ptasznika, bo bym skłamał (tak, jak p. Żyliński własnymi rękami też bulwaru nie wybudował). Ale uważam, że to ich praca, ich starania, ich deptanie ścieżek po fundusze i po inwestorów sprawiły, że Iława wypiękniała w oczach! Jedynie 4 lata czarnej dziury p. Jarosława Maśkiewicza spowodowały zastój. Dlatego teraz takie korki w mieście, bo trzeba nadrobić stracony czas.

Widzisz Nadia. Mieszkamy w dwóch różnych miastach. Nie siej zamętu. Widocznie zamiast "Kurier Oławski" wpisałaś "Kurier Iławski", weszłaś przypadkiem na forum, zasiałaś niepokój i więcej tu się nie pojawisz. A jeżeli tak, to podaj, gdzie jest wysoka trawa, bo ja codziennie przechodzę przez całą Iławę do pracy i nie zauważyłem.

Zachęcam jednak "Kurier Iławski" do podjęcia tematu cypla po Czapli i terenów po Ekodrobach. Jesteście "czwartą władzą" więc chyba możecie wymóc na Cechu Rzemiosł, by wyniósł się stamtąd i otworzył drogę do hotelowej inwestycji w najpiękniejszym zakątku Iławy? Pan Grabowski też coś się ociąga. Chyba trzeba mu przypomnieć o naszym mieście.

Słyszałem dziś o planowanej przebudowie ul. Sienkiewicza i ul. Dąbrowskiego. Zastanawia mnie, którędy w przypadku tej pierwszej ulicy pójdą objazdy? Jak będziemy wydostawać się w stronę Malborka? To będzie kolejny już sprawdzian cierpliwości dla mieszkańców. Ale uporządkuje też sytuację na drogach na wiele lat.

Proszę też "Kurier Iławski" o upublicznienie listy kandydatów na stanowiska dyrektorów iławskich szkół. Chętnie dowiem się, kto starał się o te stanowiska poza osobami, które podejmą nową pracę - no właśnie, od kiedy? Od września? Czy od czerwca?
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Wtorek 26-05-2009

15706. 
Odnośnie wpisu numer: 15705

Czy Pani nie wie, że mamy nawrót do natury, dzikorosnącej trawy, krzewów, chwastów i innej roslinności. Takie tendencje są krajach skandynawskich. Koniec z koszeniem, gdyż z racji symbiozy nie jest własciwe, wręcz szkodliwe, dlatego wydzielone stefy miejskie nie będą strzyżone. Roślinność oddana będzie naturalnemu biegowi biologicznemu, a co bardzo ważne, tam zaroi się od ptactwa, owadów i innego potrzebnego stworzenia. Natomiast tam psiaki mogą oddawać mocz i kał, ale również w wyznaczonych miejscach.
 Przedstawiciel Referatu Ochrony Przyrody
 Wtorek 26-05-2009

15705. 
Prosiłabym Kurier o zainteresowanie się sprawą zieleni w Iławie. Chyba ktoś zapomniał o koszeniu trawników, okropnie to wygląda, dzika, wysoka trawa. Zieleń zawsze byłą dumą Iławy, ale w tym roku to wszystko wygląda jak zapomniane przez Boga i ludzi. I nie mówię tu o jednym fragmencie miasta, ale o całości, koszmar.
 NaDiA
 Wtorek 26-05-2009

15704. 
Kilka słów o tzw konkursach na dyrektorów, w tym szkoły.

Szanowni Państwo! - Bądźmy powazni.

Nie może byc inaczej, jak udawany konkurs, który odbył się w przypadku wyboru na to stanowisko w Gimnazjum nr1 lub SP-3. W pierwszym przypadku stoi przed komisją była starościna, dyr szpit. iłaskiego, lubawskiego, radana powiatowa. Na Boga, nie może by inaczej, tylko ta osoba. W drugim przypadku przed komisją stoi żona znanego polityka i tu, chocby małpą była, to wybór bedzie właściwy.
Bynajmniej ta pierwsza jest na "cztery łapy kuta", ale ta druga, to proszę zapytac się tych co z nią pracują, jak radzi sobie w klasach 1-3. Zreszto obie te osóbki "tak mają", że mogą byc tylko na stanowisku, inaczej życia nie widzą.
 Smutna niunia
 Wtorek 26-05-2009

15703. 
Odnośnie wpisu numer: 15698

W mieście drzewka "przeżyją" i będzie pięknie, lecz zobacz jak mają się drzewka na obwodnicy, jadąc od Piaskowej w kierunku do ronda po prawej stronie.
 Miętus
 Wtorek 26-05-2009

15702. 
Pan Henryk z SP2 odchodzi na emeryturę, i gdyby nie taka jego decyzja, to za całoksztalt zasług dla edukacji iławskiej, ciagnąłby na stanowisku "dosmiertnie", czyli do czasu ograniczoeno ustawą emerytalną na tym stanowisku, tj. do 65. roku zycia. Co nie oznacza, że jego witalnośc, pozwoliłaby mu piastowac stanowisko do 70. roku zycia, chyba że PAN powołałby go do SIEBIE wczesniej.
 Smutna niunia
 Wtorek 26-05-2009

15701. 
Odnośnie wpisu numer: 15687

Galeria otwarta bedzie prawdopodobnie w niedziele,by przypominac wspolczesnym,ze nasz kraj i spoleczenstwo nie potrafi oderwac sie od barbazynskiego swietowania niedzieli.
Wystarczy pojechac do zlaicyzowanej zupelnie Norwegii i zobaczyc,ze tam markety w niedziele sa zamkniete na wszystkie spusty.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 26-05-2009

15700. 
Odnośnie wpisu numer: 15692

Lesny los to przyklad moczarowskiej komuny.
Postac z uprzedzeniami do duchownych kosciola katolickiego.
Bardzo to przykre...
 Krzyk z obrazu
 Wtorek 26-05-2009

15699. 
Odnośnie wpisu numer: 15698

Poniewaz wg Pana obecny Burmistrz buduje Ilawe i nowe ronda - to nadac rondu przy poczcie imie -Rondo Burmistrza Ptasznika.
 Kanclerz
 Wtorek 26-05-2009

15698. 
Odnośnie wpisu numer: 15697

Niezmiernie cieszy mnie zmiana na stanowisku dyrektora Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2. Cieszę się, że komisje konkursowe dojrzały do takiej decyzji i nie obawiały się dokonać takich właśnie wyborów.

Zauważyłem dziś, że pojawiły się nowe drzewka na ul. Sobieskiego. Iława znowu jest piękna. Nie mogę się doczekać ukończenia ulicy Kr. Jadwigi, prace idą szybko. Zapowiada się, że centrum Iławy zyska nowy wizerunek. Wiele się zmieniło. Liczę, że teraz uda się nadać odpowiedni charakter dwóm najnowszym rondom w centrum. Może należałoby ustawić na nich jakieś rzeźby, tak jak w Warszawie na rondzie de`Palma?
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Poniedziałek 25-05-2009

15697. 
Skoro w jednym dniu wymieciono wszystkich zaszłych dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjalnych, to czas na konieczne zmiany w szkołach średnich. A swoją drogą zauważyc należy, że wszedzie panują kobiety. Nie jest to zdrowy objaw, a zaczyna pachniec monokulturą w wychowaniu. Od dawna dostrzeżono, ze aby wychowanie było właściwe, musi byc równowaga po stronie nauczycieli. Jeśli poska szkoła pójdzie w kierunku monokultury, to zapaśc nie ustąpi, a będzie pogłębiac się. Nie jest dobrą sytuacją od strony pedagogicznej i psychologicznej w wychowaniu nowego pokolenia, kiedy wychowaniem w szkole zajmują się tylko nauczycielki.

Ciekawośc budzi, w jakim kierunku pójdą zmiany w szkołach średnich. W niektórych również należałoby rychło dokonac roszad na stanowiskach dyrektorów. Np. w takim Mechaniku, ostatnim dyrektorem, ktory służył szkole dzień i noc był Mgr Józef Zasuwa. Po nim tylko potop... Jeden był rybakiem, drugi pijakiem, trzeci rolnikiem. Ich w szkole nie było.
 Smutna niunia
 Poniedziałek 25-05-2009

15696. 
Szanowna Pani Aleksandro!
Przejęła Pani nie szkołę, a schronisko zwierząt. Niestety, los Pani jest przesądzony, zostanie Pani zagryziona.
Obok tej szkoły , zwierzyńca, strach było przejśc. Wyjatkowa watacha wilków.
 Miętus
 Poniedziałek 25-05-2009

15695. 
Odnośnie wpisu numer: 15690

Alu! Jesteś tak naiwna, że żal mi Ciebie. PO podobnie jak SLD na zewnątrz się uśmiecha, a pod stołem trwa walka na śmierć i życie. Bez pardonu. P{amiętaj o tym nad urną wyborczą.
 oko
 Poniedziałek 25-05-2009

15694. 
Czy ktoś widział liska. chytra sztuka, gdzie go szukać?
 oko
 Poniedziałek 25-05-2009

15693. 
Słowo stało sie ciałem. Nie trzeba było być prorokiem, aby przewidzieć, że Redaktor A.S, zostanie dyrem Gmnr1, a p. Ż. dyrektorem SP2. Brawoooooo iławska PO. Jest to wyrok na Was.
 obserwator
 Poniedziałek 25-05-2009

15692. 
Odnośnie wpisu numer: 15683

Panie niezależny kandydacie,pytasz Pan z czego słynie Polska?Polska jest największym "producentem" panów w sutannach.Zadowala to pana?Co tam statki,żywność czy inne mało istotne produkty.
 leśny łoś
 Poniedziałek 25-05-2009

15691. 
Odnośnie wpisu numer: 15688

Pan Posel na Sejm RP, a takze kandydat na Posla do parlamentu Europejsk,iego, posluguje sie biegle w pismie i mowie - 3 obcymi jezykami.
Tak wynika z wypowiedzi Pana Posla Adama Zylinskiego opublikowanej w poczytnym Nowym Kurierze Ilawskim.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 24-05-2009

15690. 
Odnośnie wpisu numer: 15689

(...) przejmuje (...). Nie jest powiedziane, że wygra ta zmija. Komisja to: 2 nauczycieli ze szkoły + 2 związkowców + 2 z rady rodziców + 2 z zarządu oswiaty z Ratusza. Czy ona w tym gronie uzyska większośc, szczegolnie, że nie dala sie poznac jako przyjazna osóbka, a jako nawiedzona reformatorka i pani, której tylko wladza pachnie. Ratusz również ją nie widzi do współpracy. Pan poseł wszystko zrobi, by ją wyautowac.
 Ala
 Niedziela 24-05-2009

15689. 
Temat Galerii przyćmił inne sprawy miasta. Otóż jutro odbędą się w szkołach miejskich konkursy na dyrektorów. W SP2 do ryzwalizacji startuje m.in. p. Żuchowska a w GM nr 1 p. Aleksandra Skubij. Stawiam 100 zł, że w gimnazjum p. Ola pokona dotychczasowego dyr. Janusza Kozłowskiego. Kto się założy o wynik? Jest to dziwna wolta, bo Janusz wspierał nieraz Olę gdy była starościną. Cóż za niewdzięczność, ale tak bywa w buszu, albo zjesz, albo będziesz zjedzony.
Dobra wiadomośc dla Kuriera. Zniknie lub zostanie sprzedane Echo i to w ciągu miesiąca.
 obserwator
 Niedziela 24-05-2009

15688. 
Odnośnie wpisu numer: 15674

Wczoraj lisek pojawił się w tv. Ostatnio ma ,,parcie na szkło". A propos wykształcenia, to ma takie jak Kwasniewski, czyli średnie. A w jakim języku rozmawia z Arabami?
 oko
 Niedziela 24-05-2009

15687. 
Witam!
Czy ktoś może orientuje się w godzinach otwarcia Galerii Jeziorak? I w jakie dni jest otwarta?
 Młoda
 Niedziela 24-05-2009

15686. 
Odnośnie wpisu numer: 15680

Bardzo jestem wdzieczny za wypowiedz Szanownej Pani.
Mam juz swoje lata , poparte- skromna wiedza, wyniesiona ze studiow ekonomicznych -doswiadczeniem w zmaganiu sie o wolnosc, w czasie 15 miesiecznego zrywu Solidarnosci i smak tesknoty za ta wolnoscia podczas izolacji w stanie wojennym.Doswiadczam w swoim zyciu do dzisiaj ,ze walka o wolna Polske i praca dla Niej,gdy juz mamy wolnosc-to jast to samo...
Serdecznie pozdrawiam.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 24-05-2009

15685. 
Harduś z Zalewa donosicielstwo ma chyba we krwi. Mogą o tym zaświadczyć jego podwładni z czasów, gdy był kierownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Lubawie. Ilość donosów, które składał do dyr. Oddziału Regionalnego w Olsztynie na pracowników buntujących się przeciw jego burackiemu zachowaniu i irracjonalnym poleceniom miałaby szansę na znalezienie się w Księdze Guinnessa.
 elha
 Sobota 23-05-2009

15684. 
Mam pytanie do ludzi ze Skandynawi, gdzie panuje socjalna gopodarka chroniąca człowieka. Czy u was również panoszą się obce kaufhadle i inne sieci? Jak traktują pracowników. Czy jest tam mozliwy taki wyzysk, jak u nas. Nie podpisywanie umowy o pracę np.?
 Miętus
 Sobota 23-05-2009

15683. 
Odnośnie wpisu numer: 15681

Owszem Szanowny Panie, dobrze stawiać no rozwój handlu, ale, pamiętać proszę, że ten handel ma juz charakter globalny i nikogo z nich nie obchodzą kłopoty drugiego człowieka.
Wolny rynek, lecz tylko dla mnie, czyli w jednym kierunku! - jak zauważa internauta.
Swego czasu jak kiełkowała SOLIDARNOŚC polski chłop krzyczał: dajcie nam wolny, a jeśc będziecie szynkie szynką obkładaną i wszelakich dóbr bedzie dostatek. Dzis polski chłop płacze na wolny rynek, bo zapomniał chłop, że nie tylko jego towary będą na polskim rynku. Otóz, jak się okazało, wolny rynek nie może być bezwolny, gdyż zmasakruje polskie rolnictwo, a chłopstwo z rodzinami pójdzie z torbami.
Pierwsze początki wonego rynku zaincjował rząd Bieleckiego.
Powiedział: likwidować stada owiec, bo na swiecie wełny zatrzęsienie - kupimy. Zlikwidowano. Pamietajmy, że "kto ma owce ten ma co chce".
Zaprzestano produkcji polskiego samochodu, motocykli, rówerów i, co porażające - statków, bo nie opłaca się. Wszystko w imię wolnego rynku. Niech mi Pan powie: z jakiego produktu Polska słynie na cały swiat?

 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Sobota 23-05-2009

15682. 
Ciekawi mnie ta Galeria od środka, no i to czy się utrzymają sklepy w jej wnętrzu. Bo czynsz ponoć jest niemały. Głupio by było, gdyby po pewnym czasie piękny obiekt świecił pustkami. Co do samej samej Galerii-100% poparcia dla Leszka Olszewskiego-kolumnisty Kuriera!
 Eskulapski
 Sobota 23-05-2009

15681. 
Odnośnie wpisu numer: 15677

Może i prof. Kołodko ma rację, ale mi chodzi o mały, lokalny rynek. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której inwestor przychodzi do burmistrza i mówi: "Chcę wybudować w mieście galerię handlową, inwestycja za 50 mln., setki miejsc pracy". A burmistrz na to: "Nie, dziękuję". Zrażony inwestor zraża innych inwestorów i powoli stajemy się czarną dziurą. A gdy burmistrz mówi: "Chętnie", inwestor zachęcony życzliwością ściąga innych albo dalej sam inwestuje.

Czy ktoś mógłby podać dane, ile osób zostało zatrudnionych w nowej galerii?
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Sobota 23-05-2009

15680. 
Odnośnie wpisu numer: 15676

Obecny kryzys jest wynikiem wolnego(?) rynku finansowego.Każdy liberalny matoł dowodził wyższości wolnego rynku tylko do chwili,gdy nie dotyczy to jego podwórka.Dlaczego nie mamy więc wolnego rynku w dostępie do usług prawniczych i innych korporacji zawodowych ,chroniących interesy pewnej kasty kacyków.Jak wchodzą sieci apteczne to oburzają się aptekarze a gdzie byli jak wchodziły sieci handlowe.Każdy człowiek posiadający podstawy wiedzy ekonomicznej powinien wiedzieć,że w handlu jest najszybszy zysk tzw.rotacja kapitału co niesie z sobą minimalizację strat czyli nietrafionych inwestycji. Cały problem jest w tym ,że własność sieci nie ma korzeni polskich,więc te szybkie zyski nie bogacą Polski tak jak to ma też miejsce w przypadku obcych banków,które wyprowadzają maxymalne zyski zagranicę.
Trzeba być pozbawionym wszelkich oznak patriotyzmu i mieć bardzo ograniczone i krótkowzroczne myślenie by patrzeć na markety tylko z punktu widzenia pełnej michy czyli wygody konsumenta. Już kiedyś pisałam o tym że za polskim towarem stoi polski robotni,polski rolnik itp.. Są to tysiące miejsc pracy i dochody polskich rodzin.
Jeszcze trochę a skończą się promocje (prawdziwe) w marketach ,gdy ustabilizuje się ich sieć, o tym coraz częściej piszą poważni analitycy .Gdyby poczekano z wejściem obcych sieci handlowych kilka lat mielibyśmy teraz sieci z polskim kapitałem,ale komuś zależało i zależy na tym by Polska była słaba ekonomicznie bo teraz potęga kraju to jego silna gospodarka a nie armia. Jak czytam beznadziejnie głupie .wręcz antypolskie wypowiedzi to zaczynam się zastanawiać kto jeszcze w Polsce rozumie co to jest POLSKA RACJA STANU , gdzie nasza duma narodowa i wiele innych może górnolotnych postaw ,ale bez nich przestaniemy istnieć jako naród. Patrząc na dzisiejsze tzw. elity ,ciśnie mi się na usta jedno zdanie -SZKODA GADAĆ.Ryba zawsze psuje się od głowy.
 ma
 Piątek 22-05-2009

15679. 
Odnośnie wpisu numer: 15671

Prawdopodobnie w MOPS-ie w Iławie można uzyskać poradę prawną za darmo, trzeba jednak wymagać aby była fachowa i pełna. Z zakresu prawa pracy w PIP: 089 527 70 55 lub osobiście w Olsztynie, a także w Elblągu, Malborku i Gdańsku.

 kenod
 Piątek 22-05-2009

15678. 
Latarniku, to w Ilawie będziemy mieli wyrysk?
Myslę o ropie....
 Miętus
 Piątek 22-05-2009

15677. 
Odnośnie wpisu numer: 15676

"Rynek już od dawna sam się reguluje (na szczęście). To ludzie wybierają, gdzie chcą kupować. I proszę pamiętać, zanim Pan przedstawi swoje poglądy na ten temat (o ile istnieją) - im większa konkurencja, tym lepiej dla mieszkańców" - Ta zas wypowiedź nie jest populizmem, tylko moja?

Ooooo, szanowny Panie!
Rynek, żeby był przyjazny dla obywateli, rónież musi byc kontrolowany. Jak świat światem zawsze tak było. RYNEK w panskich pojeciach o gospodarce wszystko ma rozwiązac?

Szanowny Panie!
Juz dziś politycy wiedzą, ze w Polsce u progu przemian popełniono błedy zaniechania kagańców na rynek i wolną gospodarkę. Proszę poczytac co o tym pisze prof Kołodko. RYNEK - powiada - musi byc zarówno PROSPOŁECZNY I SOLIDARNY. Rynek nie może byc Bogiem!

Nie może byc z kolei tak, że wszystko reguluje rynek. Czy Pan nie widzi, że UE również trzyma bat nad produkcją mleka, cukru, mięsa. Czyli...jednak na rynek narzucają kaganiec i tak brutalny, że nasi Polscy rolnicy bankrutują z "zaniechania produkcji". Ale może Pan jest w tym temacie obeznany, więc zwracam Panu uprzejmie honor. Handel również nie do końca może by wolny.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Piątek 22-05-2009

15676. 
Odnośnie wpisu numer: 15664 15670

Pan, jako kandydat na burmistrza, powinien mieć sprecyzowane poglądy. Zapraszanie mieszkańców do dyskusji jest w takiej sytuacji co najmniej zabawne. To tak, jakby chciał Pan poznać społeczne nastroje i opinie ludzi, a potem dopasować do nich swoje poglądy. I znowu zajeżdża populizmem.

Idąc jednak Pana torem, pragnę wypowiedzieć się w sprawie iławskich marketów. Chwała Bogu, że ciągle powstają. To są nowe miejsca pracy, podatki dla gminy. Dzięki takim marketom dziś możemy przechadzać się nowymi chodnikami i jeździć trasami rowerowymi. A ludzie mają przy tym pracę. Proszę uwierzyć, że nikt nie stawiałby na markety, gdyby nie miał pewności, że inwestycja się nie zwróci. Dlatego powstał Bomi i dlatego też powstawać będą kolejne. To są prawa rynku. A mówienie w tym miejscu, bo jestem pewny, że ten argument się pojawi, że zezwalanie na markety jest niszczeniem lokalnych przedsiębiorców, jest naiwne. Rynek już od dawna sam się reguluje (na szczęście). To ludzie wybierają, gdzie chcą kupować. I proszę pamiętać, zanim Pan przedstawi swoje poglądy na ten temat (o ile istnieją) - im większa konkurencja, tym lepiej dla mieszkańców. Dlatego też ogromnie cieszę się z nowej galerii. Może wreszcie moje dzieci przestaną jeździć na zakupy do Olsztyna i Torunia.
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Piątek 22-05-2009

15675. 
Odnośnie wpisu numer: 15667

Cwaniaczek już usunął stronę, niestety zapomniał o obrazku, oto adres do niego http://uniasusz.republika.pl/indeksik1.jpg
Wstyd i hańba dla Uni Susz, dla tylu lat tradycji. Tyle osób tworzyło historię tego klubu a tu jakiś gnojek próbuje to zniszczyć.
 juta
 Piątek 22-05-2009

15674. 
Odnośnie wpisu numer: 15672

Lisek jest w Emiratach Arabskich lub w Katarze-zalatwia nowe inwestycje dla Ilawy.
Araby cierpia w tym terenie z powodu brutalnego zastoju inwestycyjnego-ceny tam spadly w luksusowym segmencie apartamentowym nawet o 40 procent..
Wstrzymano niektore inwestycje.
Lisek ma szanse pomoc tym arabskim menedzerom i uwolnic ich z depresji-kierujac kapitaly na Mazury,tym bardziej ,ze Arabskie kapitaly zostana wsparte na Mazurach \dawniej OSTPREUSSEN\ duzym dofinansowaniem z Unii\DEUTSCHE BANK\.
Patrz -inwestycja geotermalna w Lidzbarku Warminskim..
Zatem Lisek odplynal juz daleko...
To bardzo utalentowany posel,przyszly posel EWROPEJSKOWO SOJUZA,znawca biegly 3 jezykow i zarazem duchowy patron Ilawy.
Patrz ludu Ilawy i czekaj,jak mesjasz,nie na osle ,lecz na arabskim koniu powroci do swojego rodzinnego miasta Ilawy..
 Latarnik
 Piątek 22-05-2009

15672. 
Szukam Liska. Gdzieś się zapodiał.... Auuu!!!!!!!!!1
 oko
 Piątek 22-05-2009

15671. 
Dzień dobry,

Czy ktoś wie, gdzie mógłbym uzyskać darmową poradę prawną na terenie Iławy?Z góry bardzo dziękuję.
 Czytelnik
 Piątek 22-05-2009

15670. 
Odnośnie wpisu numer: 15654

Kanclerz w pelni zgadza sie z argumentacja Kandydata na burmistrza ws Orlikow.
Tak trzymac.
Wespre Pana w nadchodzacej kampani wyborczej nie tylko na forum ale i finansowo zgodnie z regulami w tym zakresie.
Ciesze sie ,ze tak obiecujaco to rozpoczyna sie w Ilawie.
 Kanclerz
 Czwartek 21-05-2009

15669. 
No to mieliśmy niezłą burzę deszczową. Iława płynie.
 Miętus
 Czwartek 21-05-2009

15668. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Brawo, ludzie z Iławy potrafią cieszyć się pozytywami. W Suszu trochę inaczej to bywa. Najpierw krótkotrwała pokazówka, później wychodzi szydło z worka. Kurierzy nie macie jeszcze zdjęć nowego parkingu przed urzędem? Kto może sam sobie przestawiać znaki nadające przywileje niepełnosprawnym? Czy instytucje uprawnione do stawiania znaków drogowych dały na to zgodę? Prosimy do kontynuację tego tematu.
 czytelnicy
 Czwartek 21-05-2009

15667. 
http://uniasusz.republika.pl/ zapraszam na oficjalną stronę Unii Susz za którą płacimy my. Niech ktoś wyciągnie wnioski.
 juta
 Czwartek 21-05-2009

15666. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Jak to panie nie wiesz co mam mu do zarzucenia? Ze dlaczego on, a nie ja jest burmistrzem. Spadł z nikąd.


 Jan z Gajerka
 Czwartek 21-05-2009

15665. 
Szukam liska, bo gdzieś się zapodział...
 oko
 Czwartek 21-05-2009

15664. 
Odnośnie wpisu numer: 15662

Szanowny Panie Łu Bu Dubu.
Burmistrzów mamy wykształconych, lecz czasem coś w trawie zapiszczy.
W którym miejscu w moim wpisie wyczytał Pan , że czepiam się fukcjonowania Orlika w Iławie. Tylko pytam, czy jest wszystko w porządku. Pytanie zaś odnosiło się do wypowiedzi min. sportu, Drzewieckiego, który w zawaluowanej treści podniósł kwestię działania Orlikow, chyba nie wszystkich, "że może trzeba je prywatyzować". Taki artykuł pojawił się wczoraj na Portalu Warmii i Mazur.
Skoro w Iławie funkcjonowanie Orlika przy Gimnazjum II ma się dobrze, to wspaniale. Dziękując za wypowiedź, liczę na wiele innych. Np., czy w Iławie jest za dużo wielkometrażowych sklepów typu Lidl itp.
 Kandydat Niezależnego Komitetu Obywatelskiego na burmistrza Iławy
 Czwartek 21-05-2009

15663. 
Odnośnie wpisu numer: 15661

Panie Janie - skądinąd mój sąsiedzie z Gajerka. Sam sobie Pan odpowiedział na pytanie. Teren został sprzedany a więc ani Żyliński, ani Maśkiewicz ani tym bardziej Ptasznik nie mają tu nic do powiedzenia. Te pytania powinny być skierowane do władz Cechu Rzemiosł, bo to oni chyba tu blokują całą sprawę.
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Czwartek 21-05-2009

15662. 
Odnośnie wpisu numer: 15659

Każdego dnia z wielką ochotą zaglądam na to forum. Jestem też stałym czytelnikiem "Kuriera Iławskiego". Zawsze jednak ograniczałem się do biernego uczestnictwa w dyskusjach - czytałem, ale nie komentowałem. Dziś przelała się czara goryczy. Mam dość manipulacji, których dokonują użytkownicy tego forum, dlatego postanowiłem na trwałe włączyć się w dyskusję i - jak przystało na prawdziwego mężczyznę - bronić swoich racji.

Do dyskusji sprowokowały mnie posty dotyczące iławskiego "Orlika". Wie Pan, Panie Kandydacie Niezależny, jak określa się ludzi, którzy krytykują, nie mając do tego podstaw? To są populiści. A Pan - jako Kandydat na burmistrza, dał się już poznać jako populista. Nie obrażam Pana. Mam prawo pisać o swoich spostrzeżeniach. Proszę zwrócić uwagę, że pierwszą poruszaną przez Pana sprawą jest kwestia iławskiego "Orlika". Że niby nie działa on, jak należy. Tymczasem "Orlik" ma się świetnie i tu traci już Pan wiarygodność w moich oczach. Wystarczy odrobina zainteresowania, by wiedzieć, że rozgrywane są tam młodzieżowe ligi sportowe, że młodzież garnie się do tego obiektu. Każdego dnia obiekt tętni życiem, ma swojego opiekuna w osobie nauczyciela z pobliskiej szkoły. Mało tego, wszystkie iławskie boiska funkcjonują jak należy. Obserwuję to prawie każdego dnia. 1 do 0 dla mnie, Panie anonimowy Kandydacie. Źle Pan zaczął.

Jeszcze jedna kwestia. Krew się we mnie gotuje, jak czytam, że iławski burmistrz to i tamto, dość mam inwektyw w kierunku jego zespołu i pracowników iławskiego urzędu. Nie jestem sympatykiem tej partii ale potrafię oddzielić kwestię "bycia" w partii od kwestii sprawowania władzy. To jest BURMISTRZ MIASTA do cholery! Należy mu się szacunek, bo to jest władza. Nie jest ważne, czy jest z Samoobrony, Libertas, LPR czy innego UPR. Należy mu się szacunek, bo został wybrany w demokratycznych wyborach większością głosów. Naszych głosów - tak wybrali mieszkańcy Iławy. Bardzo mnie boli, że nie szanuje się dziś władzy: premiera, prezydenta, ministrów. Wszyscy są źli. Przyszli zrobić przekręty, dorwali się do koryta. Boli mnie to tym bardziej, że jestem jednym z tych, którzy walczyli o tę wolną, demokratyczną Polskę.

Fakt, budzi w ludziach frustrację sprawa niewywiązywania się władzy ze swoich obowiązków. Ale nie rozumiem, co macie konkretnego do zarzucenia obecnemu burmistrzowi miasta? No bo chyba nie to, że remontuje drogi, że buduje ronda, że modernizuje budynki. Nie liczy się fakt pozyskania funduszy z zewnątrz (ja nie odkrywam Ameryki! odwołuję się jedynie do artykułów "Kuriera", które znalazłem na tej stronie). Liczy się fakt, że coś mu się udaje. Tak, jak udało się byłemu burmistrzowi Żylińskiemu. Widać, i jego w oczy teraz kole, że komuś jednak wychodzi rządzenie lepiej. Prztyczkiem w nos musiała być dla Pana, Panie Pośle, sprawa basenu, która jak powszechnie wiadomo, wyjdzie obecnemu burmistrzowi i basen stanie.

To mój pierwszy post. Chętnie wdam się w dalszą dyskusję, szczególnie z Panem anonimowym Kandydatem. Jest tak na naszym świecie, że 100 sfrustrowanych napisze, a jeden zadowolony nie. Więc ja będę wyrazicielem tych zadowolonych. Bo dobrze mi się kurde żyje w tym mieście!
 Marynara Łu Bu Du, lat 59
 Iława, Czwartek 21-05-2009

15661. 
Odnośnie wpisu numer: 15659


Ja obywatel niezależny bardzo uprzejmie pytam Rządzących w Iławie, byłych (Pana Adama Żylińskiego i Pana Maśkiewicza /nie pamietam imienia, za co bardzo przepraszam/, obecnych naczele z Panem dr. Włodzimierzem Ptasznikiem:

Jak długo i dlaczego tak długo czekamy na inwestycję po Czapli. Sprzedaż tego gruntu był wszakże celowy, czyli miał przynieśc określone dochody do budżetu miasta (jak je wykorzystano?) i określoną inwestycję naj tym miejscu. Przypominam, iż z moich rachunków wynika, że minęło zgoła 15 lat od sprzedaży ziemi po Czapli. Jan z Gajerka
 Czwartek 21-05-2009

15660. 
Odnośnie wpisu numer: 15624

.
"Już niedługo wakacje. Co wy na to?
dodzio"

A co my na to..... jak to przecież będziemy tryskać ale nie dumą tylko wstydem bo nasza piękna Iława będzie na wakacje cała rozkopana drogi drogi i jeszcze raz drogi no i nasz amfiteatr. Szkoda, że tych działań nie można robić przed sezonem lub tak nawet od 15 sierpnia gdzie już jest luźniej.

 betina
 Czwartek 21-05-2009

15659. 
Odnośnie wpisu numer: 15657

Skoro Pana nie przekonuje argumentacja, ze Orlik iławski nie działa należycie, to proszę to opisac. Dlaczego akurat mamy dyskutowac przy otwartej kurtynie, na razie bynajmniej.
Pragnę rozpocząc dyskusję w sposób kulturalny i rzeczowy, bez obrazania urzędu i urzędników w tym Burmistrza i Jego ludzi.
Zapraszam miszkańców Iławy.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Czwartek 21-05-2009

15658. 
Oddam w najem lokal 60 m2 przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Iławie,
kom. 506-252-352.
 Biuro Ogłoszeń
 Czwartek 21-05-2009

15657. 
Odnośnie wpisu numer: 15655

Nie przekonuje mnie Pana argumentacja ws. Orlika w Ilawie. Jest Pan niedoinformowany a takze brakuje Panu niezbednych dowodow ,by obalic negatywne oceny dotyczace wiekszosci Orlikow w Polsce,takze tego w Ilawie.
Dlaczego Pan unika merytorycznej dyskusji? Zaden jeszcze kandydat na burmistrza Ilawy nie stawial tak wysoko poprzeczki ewentualnym konkurentom do tego tak odpowiedzialnego zadania.
Wreszcie rozpoczyna sie prawdziwa kampania przedwyborcza... Ten kandydat ma szanse obalic stereotypy i i zmusi do rzetelnej w pocie czola kampanii wyborczej.
Precz z lenistwem w samorzadach.
Precz z nierobstwem w Ilawie.
Oczywiscie nikt z samorzadowcow nie przejmuje sie tym forum. Ale czas nieuchronnie nadchodzi.
Coz, ze anonimowo. Prosze , niech odezwa sie Ci, co siedza nie anonimowo na swych posadach i udowodnia merytorycznymi argumentami, ze Orliki to sukces i wielki postep w wychowaniu i rozwoju naszej mlodziezy.
Oczekuje odpowiedzi - tu w Ilawie.
 Kanclerz
 Czwartek 21-05-2009

15656. 
Odnośnie wpisu numer: 15655

Iławian nie interesują błędy ortograficzne. To są pomyłki techniczne.
Jak zostanę wybrany, to słownik ortograficzny w szufladzie znajdę lub sekretarka mi podpowie.
W sprawie Orlika iłaskiego jeszcze nic nie powidziałem tylko pytam, czy fukcjonuje prawidłowo. O tym, że bedą prywatyzowane sam minister Drzewiecki w sposób zaawulowany dziś sie wypowiedział.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Środa 20-05-2009

15655. 
Odnośnie wpisu numer: 15654

Kolego! (?)
Nie mąć i weź popraw błędy ortograficzne, bo z takimi to burmistrzem
nie zostaniesz. A iławski "Orlik" działa doskonale. I nikt nie bierze za
korzystanie z niego ani złotówki. I co to za kandydat na burmistrza,
który jest anonimowy? Kup sobie czapkę niewidkę!
 marok1
 Środa 20-05-2009

15654. 
Ciekawi mnie, jako kandydata na burmistrza miasta, pewna sprawa, by wypowiedzieli się obywatele: Jak funkcjonują ORLIKI?
Obiekt musi być pilnowany, oświetlany, z dostępem do wody i WC, ktoś musi go zamykać i otwierać, czyli koszty. Zatem samorządy muszą je pokryć. Najprościej będzie dać go w "ajęcję", podobnie jak wynajmuje się na hale sportowe, ich pomieszczenia na siłownię, na rehabilitację. W wielu miastach nawet nie może młodzież wejść na stadion, by odbyć trening, muszą wnosić opłaty. Na halę sportową również nie mogą wejść bez opłat.
Zatem z jednej strony miasto dotuje sport i zajęcia pozalekcyjne, a z drugiej te pieniądze są odbierane. Wielokroć zdarza się, iż 4 ludzi (biznesmenów) opłaci wejście na płaszczyznę wielkości boiska do piłki ręcznej i ćwiczy, podczas gdy młodzieży szkolnej proponuje się korzystanie z hali po 20-tej godzinie.
No i nie mówcie teraz, że nie będzie patologii zachowań i przestępczości.
Ciekawi nas jak ta sprawa jest rozwiązana w Iławie. Proszę o wpisy.
 Kandydat na burmistrza z ramienia Niezależnego Samorządnego Komitetu Obywatelskiego
 Środa 20-05-2009

15651. 
Odnośnie wpisu numer: 15648

Trzeba mieć trochę rozumu w czaszce - to raz; więcej chodzić pieszo
- to dwa; nie wszyscy w rodzinie muszą mieć po jednym samochodzie
- to trzy; jeździć z kulturą, nie śpieszyć się - to cztery. A czasem dwa
razy dłuższą trasę przejechać (wcześniej zaplanować taki objazd do
sklepu lub z pracy do domu) - to pięć.
 Czarny Tulipan
 Środa 20-05-2009

15649. 
Widzieliśmy Pana aktora Stanisława Mikulskiego ("Hansa Klossa")
w Iławie przy ulicy Wyszyńskiego, stał swoją furą pod Kauflandem. Kłanialiśmy się jemu, a on z uśmiechem odkłonił się nam.
 Anna
 Wtorek 19-05-2009
Odp. 
Stanisław Mikulski przygotowuje się z ekipą Telewizji Polskiej
do programu „Kawa czy herbata”, który będzie nadawany na
żywo z Iławy w piątek od godziny 6:00 do 8:00 na terenie
przystani „Omega”. Mikulski będzie opowiadał, jak to kiedyś
kręcono nad Jeziorakiem odcinki „Pana Samochodzika i...”.
Redakcja KURIERA też otrzymała zaproszenie do programu.
 moderator
 Wtorek 19-05-2009

15648. 
Dziś byłam z synem w Iławie i bardzo przeraziłam się od natłoku aut na ulicach.
Wiem, że robione jest rondo na Królowej Jadwigi, a także, że jest robione coś na ulicy dojazdowej do stacji PKP Iława Główna, i że kierowcy muszą uważać, ale wydaje mi się, że powinny być zlikwidowane przejścia dla pieszych - te ostatnie przed przejazdem kolejowym naprzeciw białego kościoła, jak również zaraz za przejazdem kolejowym na Grunwaldzkiej,
bo tworzą się ogromne korki na przejeździe, bo piesi muszą przejść. Zobaczcie sami.
Niedługo zacznie się prawdziwe piekło, horror dla Iławy w tamtym miejscu przy szlabanie, ponieważ zaczną gęsto jeździć pociągi wakacyjne.
 Anna
 Wtorek 19-05-2009
Odp. 
Temat przejść dla pieszych podczas korków na terenie
Iławy trafił już do obróbki w redakcji KURIERA.
Prosimy o kolejne uwagi i komentarze.
 moderator

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Środa 20-05-2009

15647. 
Odnośnie wpisu numer: 15643

Szkoda, ale to sami Iławianie wybrali tę bandę do władzy samorządowej. Gratuluję i życzę szczęścia w reformowaniu przez tę zgraję - oświaty, kultury, lecznictwa - po amerykańsku.
Nie bronię PIS-u ani SLD, mówiąc te "podłe" słowa. Należy patrzeć na ludzi, nie na partię. Dlatego w następnych wyborach interesujcie się człowiekiem od jego wnętrza, co w swym życiu osiągnął i jakim był człowiekiem, to bardzo ważne przesłanie.
Nie wybierajcie osób, których wam zrzucają na spadochronie, typu Lisek, Szczygło... i inni. Naszych zaś nie wybierajcie na kilka kadencji, jak Pana posła z PO. Nareszcie ukazał swą prawdziwą swą twarz, uczciwość, kunktatorstwo, co widzimy po problemach procesowych z jego żoną.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15646. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

"Właściciel", trzeba było nie popierać "drobiu" w wyborach na burmistrza
lub ewentualnie jak już coś, to kontrolować jego poczynania. A nie teraz
jak źle, to płacz...
Brawo burmistrz, brawo władze miasta :-D brawo. Jak gorzko to brzmi...
PS. Eskulapski, tobie jutro odpiszę :-D
 Iławianin, lat 42
 Wtorek 19-05-2009

15645. 
Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą jedynką KURIERA.
W środę od rana KURIER do nabycia w kioskach i sklepach regionu.
 KURIERZY
 http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 Wtorek 19-05-2009

15643. 
Odnośnie wpisu numer: 15615

Nie udało się rozwalić "mechanika" to może uda się "szóstkę".
Najgorzej, że to wszystko dzieje się pod przykrywką działań dla rzekomo "dobra uczniów niepełnosprawnych". A tak naprawdę chodzi tu o to, żeby odzyskać budynek przy ul. Kościuszki, bo to całkiem atrakcyjne miejsce i można na tym zarobić. A edukacja i to w dodatku niepełnosprawnych...? Kogo to obchodzi?! Łatwiej rządzić "ciemnotą", łatwiej wmówić im różnego rodzaju absurdy i omamić mało rzeczywistymi do realizacji wizjami.
Na szczęście kadencja bycia na urzędzie kiedyś się kończy jak i kończy się kadencja bycia dyrektorem szkoły. Oby w przyszłości lepsi nami rządzili, bardziej skromni, otwarci na innych i wsłuchani w to, co się dzieje w około, a nie napędzani rozbuchanymi ambicjami ludzie.
Szkoda by było tylu lat pracy, starań i zaangażowania Pani dyrektor Jadwigi Mikuczyńskiej - wspaniałej osoby, wspaniałej nauczycielki i wspaniałej dyrektor.
 Megi
 Wtorek 19-05-2009

15641. 
Odnośnie wpisu numer: 15599

Niestety nie każdy potrafi godnie sprostać wyzwaniu jakie niesie za sobą bycie dyrektorem.
Dyrektor ZPSW Beatę Szoka również to zadanie przerosło, co objawia się w wielu nieprofesjonalnych zachowaniach, zwłaszcza w sytuacjach stresu. Próbuje rządzić autorytatywnie, kieruje się w wielu sprawach emocjami.
W gronie pedagogicznym powstał rozłam, nie wiadomo komu można zaufać - taką grupą łatwiej rządzić, łatwiej postraszyć. Ale czy tak powinno być?
 vivi
 Wtorek 19-05-2009

15640. 
Ale jaja!
Gierek żony nie pilnował - do Paryża wyjeżdżała fryzjerkę odwiedzać.
Jak poseł żony nie pilnował, to mu cały majątek zapisała.
 czarny tulipan
 Wtorek 19-05-2009

15639. 
Odnośnie wpisu numer: 15634

Ludzie tego kraju są malkontentami i patrzą na ręce innym. A to, że ktoś więcej zarabia; a to, że ma ładną działkę; a to, że kupił sobie kolejne mieszkanko i wynajmuje, choć mu to niepotrzebne; a to, że ktoś miał komucha w domu i załatwił mu teraz dobrą pracę.
Taki jest nasz naród.
ESBECJA już nam nie zaszkodzi, gdyż o wiele groźniejszymi są obecni rządzący i ich układy. Zobacz co dzieje się w naszych urzędach. Nikt nikogo się nie boi, luzik, nasi rządzą. Ta sytuacja jest bardzo groźna, niewymierający dawni TW [tajni współpracownicy].
 Agent CIA
 Wtorek 19-05-2009

15638. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Wytłumacz jeszcze, proszę, co to takiego według Ciebie ów Ołtarz Prawdy (wszak pisane przez Ciebie z wielkich literek) i będziemy w domu. Śmiem twierdzić, że jesteś Jocie ledwie pieniaczem - niczym więcej. Wierząc w domniemaną Prawdę, dajesz jedynie dowód na swą daleko posuniętą indoktrynację i naiwność, które Tobą powodują.
Zarzucasz mi ignoranctwo, cytując jednocześnie samego siebie bzdetem w stylu "faszystowskich komuchów". Nie przypominam sobie, żeby w Polsce kiedykolwiek zaistniał narodowy socjalizm (oczywiście - pomijając czas niemieckiej okupacji). Mieszasz pojęcia. I na dodatek ni w ząb nie chwytasz kontekstu. Rozumiesz, o co tym razem karma?
Takim osobnikom jak Ty nie warto tłumaczyć, że nie ma sensu pisać brajlem: "NIE DOTYKAĆ, URZĄDZENIE ELEKTRYCZNE!"
 Tomek Wisarionowicz Orlicz, były korespondent moskiewskiej "Prawdy"
 Wtorek 19-05-2009

15637. 
Odnośnie wpisu numer: 15635

Używaj pan polszczyzny poprawnej i nie wymądrzaj się angielszczyzną,
bo to przeżytek.
 Męczennik polski
 Wtorek 19-05-2009

15636. 
JA, jako przyszły Burmistrz M. Iławy, będę przede wszystkim WASZYM PRZYJACIELEM i nie pozwolę na trwonienie środków płatniczych z UE. Iławie jest niezbędne ostre kopnięcie na orbitę i jako fizyk powiem, że konieczne będzie przyśpieszenie do pierwszej szybkości kosmicznej.
Czy nie uważacie, że my Iławianie mamy dosyć galerii i innych sklepów
z produktami żywnościowymi? Moja ekipa postawi na przyśpieszenie gospodarcze. Przemysł elektroniczny, mechaniczny i przetwórstwo rolne. Meblarstwo owszem ale bez przesady. Wolne tereny w obrębie Ogrodzieńca i Kamionki już nie czekają na inwestora, bo on jest w Ameryce Północnej, a inwestor czeka na odpowiedniego burmistrza.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Wtorek 19-05-2009

15635. 
Odnośnie wpisu numer: 15582

Panie Tomaszu Orlicz.
Pan jesteś czymś więcej niż tylko "nieuleczalnym sceptykiem", Pan jesteś nieuleczalnym ignorantem.
Ja powiedziałem, że (cytuję) "miejsce pitbullów faszystowskiej komuny
jest na śmietniku historii, a nie przy Ołtarzu Prawdy". I Pan to nazywasz ksenofobią?!
Oczywiście możesz Pan sobie dalej - jak to nazywasz - "prowokować". Prośbę mam tylko jedną (ani żart, ani dżołk, ani takie tam). Przy temacie reżimowej komuny nie profanuj Pan - nawet nie wymieniaj - nazwy "Pink Floyd", bo to jest coś o wiele więcej niż tylko nazwa na okładce płyty.
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15634. 
Odnośnie wpisu numer: 15521

Męczenniku, boisz się...?
Strach po wielu latach jest nadal tak samo męczący, prawda...?
I na okrągło pleciesz bzdury.
To właśnie pozostawienie spraw agentury komunistycznej, właśnie pozostawienie tych spraw do "rozliczenia Bogu", powoduje, że Kraj Nadwiślański nie może wydostać się z zamętu...
 J-23
 Wtorek 19-05-2009

15633. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Po otwarciu Galerii Jeziorak za kilka juz dni sklepy Wasze nawiedzi zwiekszona liczba klientow, ktora bedzie parkowala czesciej w tym rejonie na najwiekszym parkingu Ilawy (parkingu Galerii). Galeria zwiekszy skutecznie Wasze obroty i to bedzie rekompensata stala za obecne straty spowodowane przebudowa drogi.
Galeria wprowadzi kontrole parkujacych u siebie samochodow, bo wszyscy beda chcieli tam parkowac, nie tylko jej klienci, bo takze Wasi. To bedzie Galerii wielki problem... Chyba ze nie beda z niej uciekali intresujacy inwestorzy rynkowi przyciagajacy klientow - bo takie znaki wycofywania sie z Galerii mialy juz miejsce..
Drobni szanowni kupcy, macie juz wyrobiona marke na ilawskim rynku i zawsze na Was mozna liczyc, jako bardzo solidnych rzemieslnikow - zegarmistrzow, krawcowi, fotografow... Zagladam do Was czesto i przywiazuje sie do Waszych solidnych wyrobow i uslug.
 Przyszly kandydat na radnego miasta Ilawy
 Wtorek 19-05-2009

15632. 
Odnośnie wpisu numer: 15631

Na razie stracą, choć dziwne dlaczego. Można dojechać od strony połudnowej miasta, postawić samochod przy Kaperze i hulać po mieście. Nie rozumiem tego, dalczego akurat oni tracą. Przyjdzie czas, że zyskają, choć jest wątpliwe, gdyż w nowo wybudowanej Galereji Treciakowskoj bedą eksluzywne tanie restauranty. Dla biednych również. Panowie z PO wiedzą co robią, postawili na liberalizm, a wie - w Iławie ceny zaczną spadać.
 Kandydat na burmistrza z ramienia KPO (komitet partii obywateli)
 Poniedziałek 18-05-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 74 75 76 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 212 213 214 ... 276 277 278 następna ] z 27896545397


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2015 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.