Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Reakcja na wagę życia
Ćpali kredę na wzór z filmu
Starosta współpracował z komunistyczną bezpieką?
Podwyżka dla wójta
Sędzia Anna Maria Wesołowska
Kisielice stracą szkołę?
Ambroziak nowym szefem promocji Iławy
Zniknęcia bez śladu
Pobiła męża i wylądowała w areszcie
Monitoring Iławy. Kto obsłuży kamery
Historia jednej fotografii. Adrian
Czarne chmury nadal wiszą nad ekranami
Ostróda zaprasza na targi „Auto Moto”
Dopalacze jako „zapachy”? Próbki na badaniach
Ukraiński oficer na leczeniu w Iławie
Nowy burmistrz różni się od kolegów
R@dni niechętni do e-kontaktu
Wycieczki historyczne. Upadek „Deutsch Eylau”
Sorry, mury są już za... stare
Hordejuk: doradca, specjalista, wreszcie dyrektor
Więcej...

Forum

14053. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Ależ mi odkrycie przez pegeerówkę dokonane.
Jako współpracownik Macierewicza, od 10-ciu laty wiedziałem co piszczy
w trawie. Bo w Polsce tknąć Owsiaka, to większa obraza majestatu niż
odkryć kontakty Prymasa z komunistycznymi służbami specjalnymi.
 CBA
 Poniedziałek 12-01-2009

14052. 
Odnośnie wpisu numer: 14049

Ej Natka, skarbie, jestem zszokowany twoim wpisem na temat łobuza
Owsiaka Jerzykowatego!
Dlaczego media (TVN, Koszerna itd.) o tych sprawach nie nadają, co?
Jak zwykle w środę zalecę do Kuriera, więc don Jarosław będzie miał
przeze mnie zepsuty dzień. Trudno.
 BOLO
 Poniedziałek 12-01-2009

14051. 
Odnośnie wpisu numer: 14045

Ofiarodawca napisał:
"(...) odciąganie ofiarodawców (WOŚP) od zbiórek kościelnych, a więc osłabianie w ten sposób działalności Kościoła w Polsce (...)".
PRZEPRASZAM!
To Kościół w Polsce posiada MONOPOL na działalność charytatywną???
 (czarno)widz
 Poniedziałek 12-01-2009

14049. 
Odnośnie wpisu numer: 14048

Henryku, poczytaj rodzinie.
Najlepiej na głos i kilka razy:

Ostatnimi czasy Jerzy Owsiak gromił artystów za chęć brania pieniędzy
za występy na rzecz Orkiestry: – Te koncerty powinny być darmowe – mówił w TVN24 o imprezach organizowanych podczas 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Nie psujcie nam tego, nasi drodzy artyści – podkreślał. – Mój drogi artysto! Nie bierz kasy. Wyluzuj.

Zaś w specjalnym oświadczeniu napisał, że jeśli artyści nie zamierzają honorariów przeznaczyć na konto Orkiestry, to ona „dziękuje im za granie”. – Wszystkim artystom, którzy chcą pieniędzy za granie, dziękujemy. Nie życzymy ich sobie – stwierdził. I dodał: – Szanowni artyści, nie róbcie wiochy i nie łamcie zasad, które są z nami od wielu, wielu lat.

„Z nami od wielu, wielu lat...” Można by sądzić, że sam Owsiak też te apele bierze do siebie, że on tak to wszystko za darmo, tylko z miłości
do tych chorych dzieci. Zajrzyjmy do sprawozdań finansowych Orkiestry. Tylko 2007 rok.

Upsss... jednak nie zupełnie „za darmo”. Pan Prezes Owsiak wycenił swoją działalność na... 119.935,65 zł rocznie plus premia 6.850,00 zł. Przeszło 10 tys. miesięcznie. No nieźle. Ale to nie wszystko, sztab Orkiestry też brał za pomoc chorym niezłe wynagrodzenia 614.639,29 + premie 54.525,00 zł ( nie licząc kosztów ZUS 170.941,95 zł). Ale nie bądźmy małostkowi pewnie ma wydatki, przecież tyle spraw załatwia dla tych dzieci...

Upssss... trzy luksusowe terenowe Landrovery po 250.000 zł każdy, nie licząc innego drobiazgu, ośrodek wypoczynkowo szkoleniowy Szadowo Młyn za 8 mln, darmowe paliwo, telefony. A to wszystko kosztuje jedyne marne 2.033.096,41 zł rocznie....

To dla tych dzieci prezes został nawet maklerem giełdowym (kupił udziały w funduszach inwestycyjnych za 8.933.521,20 zł). Jak na tym wyszedł strach pomyśleć skoro tylko w 2007 stracił przeszło 17 tysięcy. Już lepiej by było tak jak dawniej, zamiast kupować sprzęt dla chorych, pieniądze trzymać na koncie bankowym, te marne 13 mln zł (zarobił na odsetkach 708.472,81).

Dla tych dzieci to nawet do Waszyngtonu poleciał, by się spotkać w Ambasadzie Jordanii z księciem Firas Raad Zaid Al Husseinem i pochwalić się co to on nie zrobił. Ba, biedaczysko trudził się nawet, by zorganizować jako „działania propagatorskie i informacyjne” Finał Orkiestry za 1.058.275,32 i Przystanek Woodstock za 2.154.646,05 zł.

A jak komu by było mało, to jeszcze może sobie za pieniądze Orkiestry (1,550 miliona) założyć całkiem komercyjne przedsięwzięcie pod nazwą „Złoty Melon” i doić naiwnych całkowicie na swoje konto. Bo dywidendy Orkiestrze Złoty Melon nie przynosi.

„Ech dobrze, dobrze być cysorzem, choć to...” – jak kiedyś śpiewał Tadeusz Chyła.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009
Odp. 
Nataszo, wpadłaś nam w oko, to znaczy – twój talent
do pisania :-)) Skontaktuj się proszę drogą mailową.
Mamy dla ciebie fajną robotę w dziale publicystyki.
 Modero Kuriero

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 12-01-2009

14048. 
Odnośnie wpisu numer: 14045 14046

Życzę Wam z całego serca szanowni przedmówcy, żeby Wasze dziecko ciężko zachorowało i trafiło do szpitala, gdzie jest przestarzały sprzęt i nie można mu udzielić pomocy, bo WOŚP nie zdążył go jeszcze kupić... Wtedy przypomną się Wam wasze zawistne wpisy i gorzko zapłaczecie.
Dzięki WOŚP w Polsce uratowanych zostało setki tysiecy dzieci.
Ile w tym czasie uratował Kościół?
 Henryk z rodziną
 Poniedziałek 12-01-2009

14047. 
Za moich czasów (późna komuna) molestowanko było nawet mile
widziane. Szef, który nie dawał stosownych oznak, był mułem i
nie do życia.
No i zmieniło się za nowych czasów, molestowanie, a raczej nachalne propozycje były już normalnościa, jeśli któraś z młodych pań chciała
mieć przytulną, miłą ciakawą pracę.
 Filomatka
 Poniedziałek 12-01-2009

14046. 
Odnośnie wpisu numer: 14045

Kościół zbiera po mszach na Caritas i bez krzyku, społecznie, nie zamawia krzykliwwych zespołów. Zbiera netto 3 razy więcej od Owsiaka Orkiestry. Amen.
No ale Kościół to czarni i klechy, zatem bleeeeeee. Owsiak, to porządny człowiek, bo kupuje sprzęt medyczny, jest cacy. Tylko nikt nie wie, że
od zebranej sumy ma 10-15%. A ile cała ta sprawa kosztuje samorządy, instytucje, TVP - tego nikt nie wie. Już same zespoły zabierają ostre sumy do kieszeni. Dlaczego oni nie grają za darmo? Dlaczego?
 Filomatka
 Poniedziałek 12-01-2009

14045. 
Odnośnie wpisu numer: 14043

"Całe to przedsiewzięcie to przyuczanie dzieci do zachowań stadnych,
a tego negatywne skutki psychologiczne są wielokrotnie większe od korzyści z zebranych środków. Dodatkowym wątkiem może być tutaj odciąganie ofiarodawców od zbiórek kościelnych a więc osłabianie w ten sposób działalności Kościoła w Polsce. Całe to zamieszanie jak żywo przypomina propagandowe akcje z PRL-u takie jak pochody 1-majowe, wiece czy też chodzenie na fikcyjne wybory. Wykorzystywani dzieci do swoich celów politycznych i tresowanie ich od maleńkości to dla komuny, a więc i postkomuny nic nowego nakłaniali dzieci i młodzież do zapisywania się do młodzieżowych organizacji politycznych kusząc je różnymi korzyściami. Obecnie ta sprostytuowana młodzież jest już dorosła i sama w podobny sposób wychwuje swoje dzieci."

"Pomimo, tak jak wcześniej wspomniałem, całkowicie negatywnej opinii o całym przedstięwzięciu, jednak tych młodych ludzi (dzieci) nie umieszczałbym w tym samym worku co Owsiaka (naciągaczy). Bardzo wielu z nich jest przez swój wiek łatwowierna, a przez to wykorzystywana. A to do "sprzatania świata", a to do zbierania makulatury, a to wreszcie do żebrania na ulicach. I co najdziwniejsze posyła sie te dzieci do wykpiwanych jak rok długi, moherowych beretów! I w tym widze to całe draństwo Owsiaka i jego kapeli."

"Słyszałeś zapewne o inżynierii społecznej? Spróbuj zatem popatrzeć przez ten pryzmat na dwa przedsięwzięcia Owsiaka. Trzeba przyjrzeć się metodom i skutkom.

1. WOŚP. Wydarzenie jednorazowe w skali roku. Poprzedza je wielodniowa, bardzo agresywna propaganda werbalna i wizualna.
Główne punkty:
* dobro dzieci ulokowane w płaszczyźnie zdrowotnej; to czuły punkt każdej dzieciatej kobiety; elementem dominującym jest gadający ciągle Owsiak. W podświadomość zapada skojarzenie: głos Owsiaka = dobro dzieci. To oczywiście skojarzenie podprogowe.
* dzień "zero", czyli realizacja; narzędzia jak wyżej, skutki też. Dodatkowo zebrane zostają pieniądze do uwiarygodnienia haseł i głosu Owsiaka. To uwiarygodnienie to zakupy i dystrybucja sprzętu; temu też towarzyszyła agresywna propaganda też dominował głos Owsiaka.

2. "Kręcioła", program w TVP. Odbywał się co sobotę w godzinach przedpołudniowych. Okoliczności w przeciętnym domu to: rodzice zajęci porządkami, zakupami a niektórzy ojcowie pracą dorywczą poza domem. Dzieci przed telewizorem. Matka nie kontroluje, co one tam oglądają. Jej czujność neutralizuje głos Owsiaka dobiegający z pokoju; z tym głosem matka ma przecież pozytywne skojarzenia. W tym cotygodniowym programie TV przez lata meblowano głowy kolejnych roczników ideologią "Róbta, co chceta". Treści są do sprawdzenia w archiwum TVP."
 ofiarodawca
 znalezione w sieci, Poniedziałek 12-01-2009

14044. 
Odnośnie wpisu numer: 14042

Wlasnie - dlaczego pobierane sa od nas pieniadze na skrzynki.
W zadnym miescie nikt nie pobiera tylko w Ilawie. Placimy przeciez
na fundusz remontowy. Ja nie zamierzam placic i mysle, ze wszyscy powinnismy w koncu sie buntowac. Tak sie wszedzie utarlo, ze tylko sie zada. A skad my rencisci i emeryci mamy brac???
 emerytka
 Poniedziałek 12-01-2009

14043. 
Było, minęło. Kolejny rekord zbiórki zostanie pobity, bo czy ludzie wiedzą o tym, że:
"WOŚP, jak każda fundacja, ma prawo do 13% wpływów, jeśli reszta jest przeznaczana na sprzęt medyczny, szkolenia itp."
Tak więc Pan Jurek nie żałuje gardła, bo trzeba z czegoś żyć. W dobie
kryzysu nie dziwmy się postępowaniu zespołów muzycznych, które też
chcą zarobić.
 Natasza_Pegeerówka
 Poniedziałek 12-01-2009

14042. 
Dlaczego Spółdzielnia Mieszkaniowa PRACA w Iławie z ul. Okulickiego
pobiera opłatę za zakup i montaż euroskrzynki pocztowej w wys. 50 zł, skoro prasa donosiła, że wymiana odbędzie się na koszt poczty?
 lecher
 Poniedziałek 12-01-2009

14041. 
Odnośnie wpisu numer: 14033

Ooooooo, ja też słyszałem od znajmych, że podczas siarczystych mrozów
po świętach na stacji paliw przy ul. [...] w Iławie po tankowaniu spotkały
ich niemałe problemy z paliwem. [...] Nie patyczkują się, idą do sądu.
 kierowca bombowca
 Poniedziałek 12-01-2009

14039. 
WOŚP Susz: rekordowa zbiórka ponad 8 tys. złotych.
Gratuluje dzieciakom z podstawówki i szefowi Panu Pączkowskiemu, oczywiście harcerzom 17. suskiej drużyny harcerskiej za loterie i aukcje.
I wszyskim wolontariuszom.
Wielkie podziękowania dla sponsorów i ludzi dobrej woli. Pamietajcie o tym, że każdy grosz ratuje życie dzieci. Wielki respekt dla was.
 Darek
 Susz, Poniedziałek 12-01-2009

14038. 
Odnośnie wpisu numer: 14036

Co ma wspólnego problem złego paliwa na stacji [...][w Iławie] do złego oznakowania ulic?
Z paliwem dieslowskim jest pewna racja. Mój nowej generacji diesel francuski też "ciężko" pracował podczas mrozów i postawiłem go natychmiast w garażu. Konkluzja bynajmniej taka, że w Polsce można kupić doskonałe samochody z super silnikami, między innymi dieslowskimi, ale do odpowiedniej jakości paliw to nam baaaaaaaaaaaaaaardzo daleko.
Po prostu na stacjach paliw oszustwo.
 CBA
 Niedziela 11-01-2009

14037. 
A [w Internecie] słynny [w Suszu] miejscowy ksiądz atakuje i pomawia
WOŚP. Jak widać zawiść wobec DOBRA zaślepia nawet w tak wspaniały
dzień, jak dziś...
Pozdrowienia dla wspaniałego sztabu WOŚP w Suszu i podziękowania za wspaniałą organizację. Jesteście wielcy. To chyba będzie rekordowy pod względem finansowym finał w Suszu.
 Henryk z rodziną
 Niedziela 11-01-2009

14036. 
Odnośnie wpisu numer: 14033

Chyba coś nie tak z Twoim samochodem, ja tankuję w różnych stacjach
i do tej pory diselek pracuje normalnie!
Przy okazji - zjeżdżając z ronda na ul. Dąbrowskiego [w Iławie] kiedyś
na słupie wisiał sobie znak, że jest to droga z pierszeństwem przejazdu.
Teraz tego znaku nie ma, "obcy" kierowcy puszczają samochody, które
wjeżdżają z ul. Narutowicza nie wiedząc, że to oni mają pierszeństwo.
 Zenek
 Niedziela 11-01-2009

14035. 
Odnośnie wpisu numer: 14030

Racja.
 Eskulapski
 Niedziela 11-01-2009

14033. 
W Sylwestra 31 grudnia zatankowałem 63 litry oleju napędowego (pełen bak) na stacji paliw [...] w Iławie. W nocy z niedzieli na poniedziałek (4-5 stycznia), gdy temperatura spadła do -22 st.C, paliwo straciło swoje właściwości (wytrącenie parafiny) i spowodowało unieruchomienie samochodu.
Ponieważ moje auto posiada jeszcze gwarancję, zmuszony byłem przetrasportować je do autoryzowanego serwisu w Grudziądzu, gdzie dokonano odpłatnej naprawy (wymiana 45 litrów ropy i filtru paliwa), za którą zapłaciłem ponad 630 zł (nie licząc assistance).
6. i 7. stycznia dwukrotnie usiłowałem złożyć reklamację na rzeczonej stacji paliw, ale w obu wypadkach nie było kierownika. Na stacji nie można było też złożyć reklamacji w książce uwag, chociaż informacja o takowej znajduje się w witrynie. Po wykonaniu telefonu [...] i opisaniu zdarzenia obiecano mi, że otrzymam odpowiedź telefoniczną na zażalenie, jednak od 3 dni nie oddzwoniono.
Mam odczucie, że indywidualny konsument w starciu z gigantem ma niewielkie szanse, aby odzyskać utracone pieniądze. Może interwencja Kuriera sprawi, że stacja paliw [...] zachowa się zgodnie z właściwymi standardami. Może po upublicznieniu tej sprawy ujawni się więcej poszkodowanych, co uczyni nasze starania skuteczniejszymi.
 [personalia do wiadomości redakcji]
 Niedziela 11-01-2009
Odp. 
O ile ma Pan jeszcze te paliwo – warto poprosić o zbadanie
próbki przez Inspekcję Handlową w Olsztynie. Są oni autorami
tzw. „czarnej listy stacji paliw”. Ich ekspertyza może być
cennym dowodem w sprawie. Proszę również zebrać wszelkie
dowody – zaczynając od momentu wizyty na feralnej stacji
paliw (świadkowie, paragon zakupu itd.), aż po dokumentację
z naprawy w serwisie w Grudziądzu.

Dziękujemy za podanie nam swoich personaliów i numeru
telefonicznego – w tej sytuacji mamy wręcz obowiązek
skontaktować się z Panem i podjąć ten temat. Bez obaw,
Pana dane pozostaną do wiadomości wyłącznie redakcji.
Tylko od Pana zależy, czy ostatecznie zostaną ujawnione.
 Modero Kuriero

nki@nki.pl
 Niedziela 11-01-2009

14032. 
Odnośnie wpisu numer: 14031

Najlepszą zastawką do przeszczepu w sercu człowieka jest zastawka
świni. Kiedy mojemu koledze chcieli zpasować zastawkę od świni, to
okazało się, że nie będzie chodziła, gdyż od świni dla świni zastawka
nie pasuje. Fundusz nie wyraził zgody na pokrycie kosztów operacji.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Niedziela 11-01-2009

14031. 
Odnośnie wpisu numer: 14029

Człowiek jest jedynym "zwierzęciem", które może żyć i rozmnażać się w każdym kraju - od równika po bieguny; pod względem tych wyjątkowych możliwości najbliższym nam gatunkiem jest świnia.
 Leon Kłonica
 Niedziela 11-01-2009

14030. 
Odnośnie wpisu numer: 14019

Mój drogi, nie jeździ się "za spodniami", tylko "po spodnie".
Chyba że rzeczywiście jedziesz ty, a przed Tobą jakieś spodnie... ;-)
 Parabella
 Niedziela 11-01-2009

14029. 
Odnośnie wpisu numer: 14028

Taki w Iławie nawet nie urodzi się, gdyż populacja iławska jest
zmodyfikowana genetycznie przez Platformę Obywatelską
 strateg planowania gospodarczego
 Niedziela 11-01-2009

14028. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

A jakie są parki w Iławie?!
O ile wiem to najbliższy jest w Szymbarku z dębami o obwodzie może
4-5 metrów, jeden to chyba z 7 metrów obwodu, nie mierzyłem ich, kalkuluję na oko. Następne to w Rudzienicach, Stanowie, Ogrodzieńcu, Ulnowie i innych dawnych majątkach pruskiej arystokracji. W Iławie miejsca na park nie ma, chyba że na Osiedlu Piastowskim, za ulicą Zieloną w stronę jeziora Iławskiego (Daulskiego). Miejsce jest tam faliste, pagórkowate i jest lustro jeziora, nieodzowny element dla ogrodów angielskich - krajobrazowych. Warunki dla takiej zabudowy krajobrazu
są następujące:
1/. W Iławie musiałby być drugi Penderecki, który wykupiłby cały pozostały jeszcze teren za ślepym rondem (za krematorium).
2/. Człowiek ów oprócz forsy musiałby mieć dobrze ułożone w głowie, co oznacza dla mnie, że nie wydawałby forsy na kopaczy piłki nogowej.
3/. Znajomość teorii i praktyki ogrodów krajobrazowych, romantycznych
i sentymentalnych.
 Leon Kłonica
 Niedziela 11-01-2009

14027. 
Odnośnie wpisu numer: 14026

[...] Należy zasypać, a lepiej wypompować wodę z Małego Jezioraka i wybudować tam pomnik liberalnej gospodarki - potężny market. Na inwestora natomiast poprosić kapitał niemiecki, zwalniając go na lat 50 z podatków. Przekopać tunel pod Jeziorakiem z Szałkowa na wyspę "Wielka Żuława", na której postawić największy w europie hotel. Na sprzątaczy zatrudnić ludzi dzisiejszej władzy, z urzędu miasta i starostwa.
 strateg planowania gospodarczego
 Niedziela 11-01-2009

14026. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

"w takich cenach że opłaca się mimo wszystko jechac po nie do Olsztyna bo i paliwo jest tam tańsze (...)" - nie żartuj, jakie paliwo? 10-15 gr na litrze taniej niż w Iławie? To ile jesteś w stanie zaoszczedzić na 150 km?
"mało ci jeszcze centrów handlowych w Iławie ?" - mylisz pojęcia. Supermarket, dyskont nie jest tożsamy z obiektem budowanym na zgliszczach mleczarni.
"a może jakiś zakład pracy zamiast centrum handlowego ?" - też bym wolał, no ale ja go nie zrobię, Ty go nie zrobisz, cieszmy sie z tego, co mamy.
"a może park powiększyć" - no akurat ta galeria do rozrostu parku ma sie nijak. Jak Ty to byś widział? Wizualizujesz sobie nasadzanie drzewek w miejscu galerii z rozcięciem w środku na kwiaciarnie i kawiarenki, sklepiki, które są teraz?
"Ehhh, co będę z tobą dyskutował, skoro ty zawsze głosujesz na PO, zawsze" - słucham? Hahaha! A ty myślisz partiami? Czy czekasz na partię, która za Ciebie pomyśli? Ukłony.
 Eskulapski
 Niedziela 11-01-2009

14025. 
W Rudzienicach pan Henryk Plis tworzy gabinet cieni. Jeden resort ds. obrony jest już obsadzony. Sekretarz tego resortu już zaprezentował na Forum Kuriera wstępne projekty gospodarcze np. w sprawie piekarnika i studni kręgowych. Henryk Plis jest kandydatem na wójta w wyborach 2010 roku.
 sójka
 Sobota 10-01-2009

14024. 
PO cholerę bra szumidło, czyli mamrota, wystarczy zapytac sie o radę wiceminister Szumilas.
 Filomatka
 Sobota 10-01-2009

14023. 
Odnośnie wpisu numer: 14020

Vielen Dank! Thank You very much! Dziękuję bardzo za odpowiedź,
mogę teraz iść spokojnie spać. Przedtem sobie golnę trochę szumidła (wina).
 anonim
 Sobota 10-01-2009

14022. 
Odnośnie wpisu numer: 14021

Nie jest ważne na jaką partię sie głosuje, bo i tak nic się nie zmienia.
Trzeba zacząć organizować oddolne ruchy społecznościowe. Tylko nie takie znowu jak PolskaXXI, bo to kolejna przykrywka. Od zawsze rządzą
te same POLITYKIERY. Nie mamy polityków. Jeden nie może ułożyć pytania czy chcemy euro-rubla, drugi nie wie czy traktat podpisać czy nie? OBIE ODPOWIEDZI: NIE!!!
Jeżeli Polska ma być wolnym i suwerennym (bo to nie to samo) krajem
to po kiego grzyba nam ŚWIATOWA waluta i ŚWIATOWY rząd???
 zainteresowany
 Sobota 10-01-2009

14021. 
"...sensowne spodnie a nie jeździc za nimi do Olsztyna..."
Ta, jasne. W takich cenach, że opłaca się mimo wszystko jechać do Olsztyna, bo i paliwo jest tam tańsze...
Eskulapski, skończ piepszyć farmazony, mało ci jeszcze centrów handlowych w Iławie? A może jakiś zakład pracy zamiast centrum handlowego? A może park powiększyć? A może... Ehhh, co będę z tobą dyskutował, skoro ty zawsze głosujesz na PO, zawsze...
 Iławianin, lat 40
 Iława, Sobota 10-01-2009

14020. 
Odnośnie wpisu numer: 13996

Anonimowi odpowiedź ws matury:
Z maturą w wersji podstawowej i rozszerzonej możesz wystrtować na
każdą uczelnię. Czy jednak otrzymasz immatrykulację, zależy od ocen
z przedmiotów kierunkowych, ponieważ nie uzyskasz wymaganej ilości
punktów w trakcie egzaminów kwalifikujących. Nie masz żadnych szans
z maturą podstawową na medycynę, czy na wydział prawa. Ale może
dasz radę zakwalifikowac się na pedagogikę, politologię, itp... Po roku mozesz "dorobić" maturę rozszerzoną, co też nie gwarantuje ci pozyskanie indeksu na trudne kierunki.
 Filomatka
 Sobota 10-01-2009

14019. 
Odnośnie wpisu numer: 14018

"Szkoda tylko, że dalej niszczą (bo przecież nie rozwijają w żaden sposób) nasze miasto".
Najlepiej, żeby w miejscu galerii nadal stały resztki mleczarni a obok miniparku gnił nieczynny szalet. Ech, zawsze komus przeszkadza coś. Dla mnie tragedią było mizerne tempo prac na ul. Niepodległości, bo takiego żółwia dawno nie widziałem. Niech ta galeria wreszcie ruszy, żeby mozna było np. kupić tam jakies np. sensowne spodnie, a nie jeździc za nimi do Olsztyna. Utrudnienia? Nie przesadzajmy, budowa galerii aż tak nie przeszkadza. Bardziej przeszkadza szlaban na torach przy [białym] kościele i tworzące się tam regularne korki.
 Eskulapski
 Sobota 10-01-2009

14018. 
Odnośnie wpisu numer: 13949

No tak, "dorwałem" papierowy Kurier i przeczytałem.
Kwota 24.120 zł za dwa miesiące "zablokowania" i paraliżu centrum miasta. Ciekawe, bardzo ciekawe. Ale interesuje mnie czy pokryje to chociaż w części zwiększone zużycie paliwa w autobusach Komunikacji Miejskiej które muszą nadrabiać przejazd z Osiedla Lipowego przez ulice Biskupską i Mickiewicza? Pewnie nie. Poza tym koszty które ponoszą mieszkańcy??
No tak , ktoś mi zarzuci że jak można to "oddać" mieszkańcom ? Można chociażby przekazać na dożywianie dzieci w szkole czy jakiś inny cel, większość kierowców by to zrozumiała. Ale pewnie się czepiam, bo przecież B[...] wie lepiej i jej szef też jest Wielkim Fachowcem Samorządowcem i w ogóle wszystko jest cool !!
Tylko że taka śmieszna kwota to pewnie będzie jedno- może góra dwudniowy CZYSTY zysk galerii po uruchomieniu. No ale przecież jak można czepiać się platformersów, przecież ludzie spod znaku PO są nieomylni i w ogóle...
Szkoda tylko że dalej niszczą (bo przecież nie rozwijają w żaden sposób) nasze miasto. Wielka szkoda, może ludzie w kolejnych wyborach coś zrozumieją... Może...
 Iławianin, lat 40
 Iława, Sobota 10-01-2009

14017. 
Odnośnie wpisu numer: 14008

Benek masz racje, ja też Ciebie popieram.
Czy my jako ilawianie tego nie widzimy? Prywaciarz budowlany zamknął ulicę Królowej Jadwigi, pab burmistrz za 55 tysiecy zrobił sobie chodnik przed domem, no i wiele innych spraw, np te budowy coraz to nowych marketów, a bezrobocie rośnie bo nie ma poracy. Tak PO robi CUD
 Rambo
 Sobota 10-01-2009

14016. 
Odnośnie wpisu numer: 13996

Czekam dalej na odpowiedź w sprawie matury.
 anonim
 Sobota 10-01-2009

14015. 
Znów zaczołem atakować układ iławski aż dokonam zmian na stanowiskach. Tak nie może być żeby ci sami ludzie układali sie nawzajem do emerytury. Panie Witkowski niech pan przeszkadza układowi Iława pana zauważyła tak jak benka jest nas dwóch i wierzę że będzie wicej żeby to zło przepedzic z iławy. Zło to platforma i psl przecz z niemi niech ida do diabła. Nie chcemy ich rządów mamy ich gdzieś to manipulanci układziarze a nie męzowie zaufania. Ogłaszam wojne z psl i platforma w iławie. Atakujmy ich z każdej strony. Niech pokarza co zrobili dla Iławy. Nic nic nic i jeszcze raz nic pobudowali sobie chaty napakowali kasy na konta i śmieja sie z nas że jestesmy naiwni ze dalej ich popieramy. Iławo obudź sie rozbijmy ren uklad prosimy zapisujciesie do pisu razem oderwiemy ich od koryta dalej do boju mieszkańcy Benek was wzywa.
Do boju!!!
 BENEK
 Sobota 10-01-2009

14012. 
Odnośnie wpisu numer: 14006

Nie znaju balszoj kretyn nuż Benek
 Ormowczyk
 Sobota 10-01-2009

14010. 
Informuje [...] o zbadanie tej sprawy z Żakowic koło Susza, zrobicie kupe roboty a ten człowieczek zniknie z fotela burmistrza niech mieszkańcy zobacza jak dba o mieszkańców miasta i gminy susz. Dba ale o kolesi co z wyrokami sądowymi go kryja ciekawe jak Susz uwikłany jest w machloje. Panie burmistrzu susza prosze załatwic sprawę pana A. Sz. z Żakowic gdzie od 3 lat obiecał pan temu człowiekowi mieszkanie a nic pan w tym kierunku nie robi. Daje panu dwa tygodnie na załatwienie tej sprawy do końca. Jezeli pan tego nie załatwi ściągnena pana telewizję. Jeżeli pan liczy na łapówki jak pan koleś z zalewa co został skazany to ostrzegam pana że pan nic nie dostanie. Ta rodzina jest na pana terenie i niech pan da tym ludziom mieszkanie ma pan dwa tygodnie poźniej pan skończy jak kolega co robił przekrety w zalewie a teraz pana zastepuje. Ma pan dwa tygodnie!
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14008. 
Boje się platformy i psl to ludzie co wszystko zepsuli w polsce zobczcie jak skacze bezrobocie. [...][...] Podwyżki co chwila nic ich nie obchodzą obywatele. Ich cel jest jeden przetrwać kadencje i Donald na prezydenta ale sprawiedliwość isnieje ten kto nic nie robi a żeruje na społeczeństwie ten dostanie od społeczeńswa na co zasługuje ja benek powiadam procenty w dół od poniedziałku aż do zera bo zmarnujecie polskę. Gdzie ten podatek trzy liniowy, gdzie reforma krusu, gdzie reforma szpitali i oswiaty. Niczego nie ma i nie będzie bo ich cel jest jeden przetrwać mrozy później wiosne lato i znów zime ale żarty sie skończyły. Prosze przkopiowąc moje hasła [...] niech lud zobaczy co platforma i psl zrobiła z polska. Podobno zamykaja stocznie, pada górnictwo, kolej sie wali i ziemię chca sprzedawać niemcom. Ludzie ratujta polskę platforma i psl nas wykończy [...]

Taktyka platformy i psl nie odzywac sie. Nic nie robic przetrwać kolejna kadencje i wzbogacić sie. Wystartowac w nastepnych wyborach, obiecać znów ze teraz to japonia będzie w iławie a ciemny lud to kupi. [...][...] Nie tedy droga panowie wasze dni sa policzone wiosna odejdziecie jak przewidziałem na bruk bo tam jest wasze miejsce nie macie pojecie o rządzeniu gospodarka. Układacie sie z radnymi żeby wam paluszki podnisili na sesjach i cichutko siedzieli. Podoba mi sie pan Witkowski który im brudzi. Tak trzymaj panie Witkowski, Benek jest z toba, jest nas dwóch a to juz coś. Powoli zdobedziemy ludzi zeby przepedzić ten psl i platforme z iławy. [...]

Słyszałem że iława jest wyśmiewana w poziostałych miastach że to zaścianek w którym sie nic nie dzieje a to za sprawa platformy i psl których zepchneli inni. Maja klikac w sejmie i milczeć to przetrwaja koleja kadencje nie brudząc sobie rak. Lepiej puście pługi i ja zaorajcie bo tu przyszłosci nie ma, trzy markety i ratusz z układziarzami.
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14007. 
No to mamy hita!
Palikot powiedział, że posłanka Gęsicka "sprostytułowała się"... Żenada!
 (czarno)widz
 Piątek 09-01-2009

14006. 
Odnośnie wpisu numer: 14005

Benek, żal patrzeć na bazgroły twoje. Jesteś krzykaczem, awanturnikiem. W ten sposób czynisz glebę dla zarzutów o "moherach", "ciemnogrodzie", "kołtuństwie" itd.
Spróbuj chłopie używać nie kamieni, lecz argumentów. Spróbuj. Nie boli.
 Sokrates
 Piątek 09-01-2009

14005. 
Odnośnie wpisu numer: 14002

Uwaga uwaga pisze feljetony mam zamiar zwrócić na siebie uwage bo
jako poseł nic specjalnego dla Iławy nie zrobiłem a [...]. Mam nadzieje
ze mój kolega z PSL tez napisze kilka feljetoników?
A co mamy pisac że jest coraz gorzej nasz wódz Donald nam kazał
odwrócić uwage społeczeństwu on jest spec od tych spraw jak cos
sie dzieje w Polsce to on znika na urlop. Taktyka platformy i PSL
to przetrwać cztery lata nic nie robic. Kabaret nie rzadzenie
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14004. 
Odnośnie wpisu numer: 13996

Czekam dalej na odpowiedź.
A co do pretorianów (ubeków) PZPR-owskiej władzy, to właśnie
nimi trzeba się zająć. W Iławie są oni znani.
 anonim
 Piątek 09-01-2009

14003. 
Odnośnie wpisu numer: 13929

A gdy jest taka mroźna i sypna zima, to parki słingujące gdzie zimują...?
Do jakich krajów odlatują (z torów) takie "ptaszki" i "gołąbeczki"...?
 CIOLO
 Piątek 09-01-2009

14002. 
Odnośnie wpisu numer: 13998

Czas Platformy i PSL sie kończy, bo hasła przedwyborcze to kiłbasa.
[...][...].
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

14001. 
Odnośnie wpisu numer: 13997 13762

Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Suskiej informuje, że wpisy
13997 i 13762 nie są oficjalnym stanowiskiem Stowarzyszenia.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Suskiej STANOWCZO odcina się
od tego typu wpisów.
 Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Suskiej
 Susz, Piątek 09-01-2009

14000. 
Odnośnie wpisu numer: 13998

Beno-cito, ty kanalio! Znów odezwałes się na forum?
Ty do Posła Rzeczpospolitej masz problem?
To odezwij się ludzkim głosem.
 Ormowczyk
 Piątek 09-01-2009

13999. 
Miasto nie odśnieżone jak trzeba! Kto to widział!
 Frania
 Piątek 09-01-2009

13998. 
Odnośnie wpisu numer: 13991

Żyliński będzie pisał felietony. Zawsze mówiłem, że to bajkopiosarz
i [...] jak każdy z Platformy. Wasze bajki sie skończyły, cudu nie ma.
Nędza w kraju, więc wynocha od koryta, łącznie z tym PSL. [...][...]
 BENEK
 Piątek 09-01-2009

13997. 
Odnośnie wpisu numer: 13762

Patrząc na to, co się dzieje w Suszu, robi mi się słabo.
Nasze władze zamotane w wewnętrzne układy (załatw mi coś, to ja ci
pomogę), wypowiedzi burmistrza, że nie odwołam zastępcy póki wyrok
nie będzie prawomocny. Albo nierobienie dla mieszkańców miasta nic (sylwester spędziłem przy iławskim ratuszu), bo w Suszu kto miał coś takiego zorganizować?
Teraz atakuje się TMZS i próbuje uwikłać towarzystwo w jakieś gierki polityczne. TMZS jest i pozostanie dla mieszkańców Susza. Prośba do wszystkich: dajcie TMZS spokój.
 Figlarny
 Piątek 09-01-2009

13996. 
Proste pytanie do uczonych w piśmie czytelników forum:
Czy prawdą jest, że zdany egzamin maturalny w zakresie podstawowym nie daje wstępu na wyższe uczelnie? Czy prawdą jest, że konieczna jest tzw. matura rozszerzona.
Skoro to prawda, to po co w ogóle taka matura podstawowa istnieje?
Po co zawracać sobie tym łeb i czas nauczycieli?! Przecież są tacy, co
na studia nie chcą iść, gdyż idą do studium policealnego.
 anonim
 Piątek 09-01-2009

13995. 
Odnośnie wpisu numer: 13985

Szanowny Panie Adamie Żyliński, Pośle Ziemii Iławskiej!
"... Słyszę głos siekier, wyrąbują we mnie las ..."
Błagam Pana o określenie siebie, emocjonalnie i merytorycznie
do poruszonej kwestii.
 Filomatka
 Piątek 09-01-2009

13994. 
Odnośnie wpisu numer: 13984

Analizujac rozne teczki w IPN, Archiwum Akt Nowych, rozmawiajac z dziennikarzami z lat 70 i 80, a w szczegolnosci z Polakami na emigracji dochodze do wniosku i konkluzji, ze kazdy kto potrzebowal paszport na wyjazd na zachod musial udac sie do oficera SB na rozmowe. Czesto byl odnotowywany jako kontakt. O tym mogl sie dowiedziec dopiero teraz - dzieki szansom, jakie daje IPN i inne archiwa. Wystarczy czasami odpoczac od komputera i poczytac nowych wydawnictw o tych faktach - skojarzyc to z wlasnymi doswiadczeniami z paszportami w tym czasie i wnioski nasuwaja sie same.
Zylismy wtedy wszyscy nieswiadomie oddani systemowi, nikt z nas nie wierzyl, ze to kiedys runie. Bohaterow bylo malo - mozna bylo o nielicznych uslyszec w radiu Wolna Europa. Koncze to konkluzja w sprawie arcybiskupa Kowalczyka. Wystarcza dla mnie jego wyjasnienie. bo jest teraz zapotrzebowanie i na takie wyjasnienia. Zostawmy wreszcie reszte energii na zajecie sie tymi, ktorzy tzw. kontakty i rejestry dla milionow Polakow produkowali. Za to biora dzis oni grube emerytury i kpia z nas Polakow. Mamy i takich w Ilawie.
 KANCLERZ
 Piątek 09-01-2009

13993. 
Odnośnie wpisu numer: 13984

Dzieki takim wejsciom na forum mozemy dostrzec, ze nawet u nas w Polsce sa ludzie z uprzedzeniami na tle religijnym. Wydawalo sie, ze po roku 1984, gdy to agitatorzy komunistyczni uzasadniali morderstwo na Ksiedzu Popieluszce - rozjatrzeniem i rozstrojeniem psychiki oficerow SB, sprawujacych piecze nad swa przyszla ofiara - tego rodzaju uprzedzenia
i nastawienia nieracjonalne mamy juz za soba. Proszę wybaczyc, moze Pan skoryguje swoja wypowiedz na forum lub przemysli nastepne wypowiedzi tak, by wyrazaly nalezyty szacunek dla uczestnikow i czytelnikow naszego ilawskiego forum.
Z powazaniem i modlitwa:
 krzyk z obrazu
 Piątek 09-01-2009

13992. 
Luuuuudzie! Bezradny z Iławy, HENRYK WITKOWSKI wyleciał w kosmos. Jego podróż w galaktyce trwa od momentu ostatniej sesji rady miasta,
na której z przerażeniem dopatrzył sie czarnej dziury w budżecie miasta.
 (czarno)widz
 Czwartek 08-01-2009

13991. 
Fiu! Fiu! Fiu! Fiu! Poseł Żyliński napisał felieton do Kuriera. Na razie nic nadzwyczajnego, zwykłe powitanie. Ale zrobiło się naprawdę ciekawie.
Z tego wszystkiego ja też chyba zabiorę się do komentowania - na razie tylko na forum, ale po liczniku widzę, że wielka mnogość zaglądających tutaj zagląda. Fiu! Fiu! Fiu! Fiu! Czyżby Pan Adam również tutaj bywał?
 Kapitan Nemo
 Czwartek 08-01-2009

13990. 
Odnośnie wpisu numer: 13989

Po przestudiowaniu innych postów osoby o tym nicku.
A zresztą - mnie to nie obchodzi :-)
 Adam
 Czwartek 08-01-2009

13989. 
Odnośnie wpisu numer: 13987

Adam, przestań rezonować, czy też raczej "remkować".
Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to właśnie ta osoba?
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 08-01-2009

13987. 
Odnośnie wpisu numer: 13983

Księżulku, czy wierni z Parafii i Proboszcz wiedzą, że udziela się ksiądz tak ładnie na forach intenetowych pod różnymi nickami? Wiedzą, że ksiądz pomawia? Jakoś na lokalnym forum ksiądz używa jako swojego nicku pełnego imienia i nazwiska, to skąd tutaj nagle takie zachowanie? Podwójna moralność?
 Adam
 Czwartek 08-01-2009

13985. 
Odnośnie wpisu numer: 13975

Krakowski poeta Tadeusz Śliwiak w wierszu "Poręba" napisał tak:
"... Słyszę głos siekier, wyrąbują we mnie las ..."
W swej poetyckiej metaforze autor wskazuje na ludzką jedność ze
środowiskiem naturalnym. Przyszłość kultury ludzkiej to identyfikacja
z najbliższym otoczeniem.
Weźmy np. drzewo. Powinniśmy czuć, że gałęzie jego są w nas głęboko
zanużone, że są naszymi płucami, którymi oddychamy, a one tak szybko
umierają. My je uśmiercamy.
Czy Pan Poseł Adam Żyliński mógłby w tym temacie zabrać głos?
 Filomatka
 Czwartek 08-01-2009

13984. 
Odnośnie wpisu numer: 13983

Klecho, nie ty będziesz ustalał reguły i słownictwo w państwie polskim.
Należysz do czarnej sekty. Pozostań tam.
Nawet nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk był "kontaktem
informacyjnym" komunistycznych służb specjalnych PRL. Tak wynika
z badań już nie tylko historyków IPN, ale nawet z ustaleń Kościelnej
Komisji Historycznej.
W kościołach coraz mniej ludzi. Nie ma dziwne. Łotrzy wznoszą Ciało.
 J-23
 Czwartek 08-01-2009

13983. 
Odnośnie wpisu numer: 13908

Forum nie zasluguje na takich uczestnikow.
Niech pan "zyczliwy" sprobuje sie poprawic i niech usunie obrazliwe
dla ksiezy i takze czytelnikow forum sformulowania. Jesli nie ma na to
cenzora, to zwykly rozsadek, rozum, wlasna pana edukacja w polskim
systemie szkolnym winna byc czynnikiem korygujacym, aby takim slownictwem nie poslugiwac sie na forum.
Z powazaniem i modlitwa:
 KRZYK Z OBRAZU
 Czwartek 08-01-2009

13979. 
Odnośnie wpisu numer: 13941

Andrzejku brawo, popieram w 100% twoj poglad odnosnie plotkarzy
i fanow tanich sensacji, ze to w duzych aglomeracjach i miastach nie
istnieje, ludzie po prostu maja duzo pracy i na ploty nie maja czasu
lub sa zmeczeni !!!
 colecho

plotkarze@wp.pl, lat 37
 europa, Środa 07-01-2009

13976. 
Odnośnie wpisu numer: 13972

Na moje oko, poseł jest Mężem swojej żony. Tylko.
 Wlad
 Lubawa, Środa 07-01-2009

13975. 
Drzewa miejskie i przydrożne

W ciągu ostatnich kilku lat nasiliło się wyniszczanie drzew z terenów zieleni i zadrzewień [...], czyli drzew miejskich i przydrożnych – przyrody tuż za naszymi oknami.
Jest to specyficznie polskie zjawisko, obecnie nieznane w Europie. Pospolitą praktyką jest amputowanie gałęzi i konarów drzew "dla ich zdrowia", co nie mieści się w wiedzy dendrologicznej i pojęciach zdrowego rozsądku. Masowo okalecza się drzewa miejskie i przydrożne w imię "pielęgnacji" lub całkowicie wycina się aleje, pozostawiając po sobie ponury obraz klęski ekologicznej. Decydenci zasłaniają się nieprzemyślanym, impulsywnym i sloganowym argumentem dbałości o zdrowie i życie kierowców. Skąd czerpią wiedzę, że wycięcie alej poprawi akurat w Polsce bezpieczeństwo na drogach? Nie ma na to żadnego zbadanego potwierdzenia! Doświadczenia sąsiadów mówią inaczej – Niemcy jakiś czas temu wycofali się z podobnego procederu w swoim kraju. W ostatnich latach uruchomili szeroko zakrojone, kosztowne działania naprawcze – restytucję 700 km alej przydrożnych i odnowę drzew w miastach po nieodpowiedzialnym okresie "pielęgnacji" i wycinkach alej przydrożnych.
Obecnie w Polsce na drzewa w miastach i poza nimi, nie mają praktycznie żadnego wpływu: konserwator przyrody, botanik, przyrodnik, dendrolog, ogrodnik, ekolog, architekt, urbanista i minister środowiska. Krajobraz za naszymi oknami kształtują ludzie z piłami. To oni decydują. W kraju od kilku lat rośnie popyt na drewno. Ceny znacznie wzrosły. Ludzie dla zysku odważyli się sięgnąć po drzewa z terenów zieleni i zadrzewień. Z przydrożnych alej znikają lipy, topole, jesiony, dęby – na opał i do tartaków. Bywa, że pieniądze przechodzą z ręki do ręki i nie ma faktur. Jak lawina poszerza się bezprawie na skalę kraju. Według codziennych, szacunkowych obserwacji, tylko z terenu Gdyni pozyskuje się rocznie co najmniej ok. 1000 m3 drewna użytkowego.
W Lasach Państwowych jest straż leśna, która każdą kradzież ściga. Drzewa z przydrożnych alej i miast są praktycznie bezpańskie, chociaż pozyskane z terenów zieleni i zadrzewień zarządzanych przez jednostki skarbu państwa, są własnością tegoż skarbu państwa ze wszystkimi tego prawnymi konsekwencjami. Wielką wartością niezbywalną dla ludzi jest np. powietrze i woda płynąca w strumieniach i rzekach. Taką wartością jest również krajobraz w którym żyjemy – drzewa w miastach i poza nimi kształtują go w oczywisty sposób. W Polsce postępuje głęboko penetrujące, trwałe wyniszczanie tego ogólnoludzkiego dobra.

www.ratujdrzewa.gdynia.pl/dlaczego.html
koordynator kampanii PKE i TOK dla drzew miejskich i przydrożnych
– Zenon Kruczyński
 Ptolomeusz Filadelfos
 Środa 07-01-2009

13972. 
Odnośnie wpisu numer: 13970

Doskonale zauważasz alibabo, że zwolennikiem przetwarzania węgla na ropę był Premier Buzek, nota bene, prof. dr hab chemik. Zawsze, kiedy wysoko na stanowisku stoją wielcy znawcy pewnej materii, to preferują dobre rozwiązania.
Nie zauważyłaś alibabo, że nasz poseł Żyliński, należy do nielicznych Mężów Stanu, którzy, niestety, posłuchu nie mają.
 Filomatka
 Środa 07-01-2009

13970. 
Zamiast sprowadzać gaz i ropę z Rosji warto przetwarzać "czrne złoto" czyli węgiel. Premier Buzek był zwolennikiem tego typu działań. mimo, że proces sporo kosztuje, to jednak uniezależnia od importu i gwarantuje stałe dostawy i utrzymanie cen. RPA od lat robi to z powodzeniem. W czasach bojkotu z powodu apartheidu jej gospodarka rozwijała sie bardzo szybko. Ale do takich decyzji potrzeba mężów stanu a nie politykierów.
 alibaba
 Środa 07-01-2009

13969. 
Odnośnie wpisu numer: 13956

Czy Pani sprawdziła czy pozostałe dzieci mieszkają z tymi [...] w tym "Betlejem"? [...]
 PRAWDA I TYLKO PRAWDA
 Środa 07-01-2009
Odp. 
Ta anonimowo wylewana żółć wydaje mi się interesowna, dlatego zamykam na forum wątek rodziny z Klim. Jeśli ktokolwiek widzi w tej sprawie konieczność interwencji, proszę o NIEANONIMOWY kontakt z redakcją lub ze mną osobiście.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Środa 07-01-2009

13968. 
Nareszcie mistrz mowy poseł Żyliński na łamach Kuriera.
Jak on pięknie mówi!
 Filomatka
 Środa 07-01-2009

13966. 
Do baru wchodzi mysz francuska: "Proszę o lampkę winka!"
Na to barman: "Uważaj, kot pod stołem śpi".
Odpowiedź nie pada, myszka niepostrzeżenie wypija lamkę i bezszelestnie zmywa się z baru.

Do baru wchodzi mysz niemiecka: "Proszę o kufel piwa!"
Na to barman: "Uważaj, kocisko po stołem śpi".
Odpowiedź nie pada, mysza duszkiem pociąga kufel i opuszcza bar.

Do baru wchodzi mysz polska: "Proszę mamrota na gorąco!!!"
Na to barman: "Uważaj, kocur po stołem śpi".
Polska mysz na to: "Coooooo?! Dwie sety i budzić kota!"
 Ormowczyk
 Środa 07-01-2009

13965. 
Odnośnie wpisu numer: 13965

Nareszcie moi przyjaciele z Moskwy pokazali niektorym państewkom
(jak Polsza itp.) gdzie raki zimują. Niebawem wyłączą rurę "Przyjaźń"
w celech... konserwacyjnych.
 Ormowczyk
 Środa 07-01-2009

13964. 
Odnośnie wpisu numer: 13961

TOWARZYSZU SEKRETARZU Z RUDZIENIC !!!
1). Polscy nacjonaliści (tak ich zwą) głoszą: Polska dla Polaków;
2). Polscy liberałowie głoszą: aby nie dla Polaków
Ps. Ważne polskie inwestycje są realizowane tylko z większosciowym udziałem kapitału obcego. Taka widać u nas polityka - niestety. Dla szejków wszystko, a Rydzyka udusić - taka jest nasza polityka. Gdyby obywatel Rydzyk popierał towarzyszy z Platformy Obywatelskiej, miałby co chciał.
 Prorok
 Środa 07-01-2009

13962. 
Już w środę czytaj w najnowszym wydaniu Kuriera:

BURMISTRZ WINNY!
Andrzej D. – były burmistrz Zalewa, a obecnie wiceburmistrz Susza –
został skazany przez sąd w procesie karnym za nadużycie władzy
dla własnych korzyści materialnych.

ŚCIĄŁ SIĘ Z POLICJĄ
Do ostrego spięcia doszło na dworcu PKP w Iławie, gdy inwalida
Seweryn Szczepkowski schodził z peronu na skróty przejściem
dla niepełnosprawnych.

PODRÓŻ DO PIEKŁA MARZEŃ
To nie są żarty! Metalowy zespół z iławskiego Gajerka wydaje płytę
w USA i na Wyspach Brytyjskich!

GOLF CZY POCHODNIA...?
Kulisy sylwestrowego pożaru samochodu w centrum Prabut.

Więcej – w papierowym wydaniu Kuriera. Czytaj i komentuj.
 KURIERZY

opinie@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 06-01-2009

13961. 
Odnośnie wpisu numer: 13958

We wczorajszym wydaniu Gazety Olsztyńskiej spory artykuł o geotermii
i planach budowy term w Lidzbarku Warmińskim. Wg artykułu pod Iławą woda ma 70 stopni C. A w lidzbarskie termy mają chęć zainwestować szejkowie z Emiratów, dokładać ma Unia.
Oczywiście ani słowa o geotermii o. Rydzyka. Fason musi być zachowany. Tusk Rydzykowi zabrał dotacje na te inwestycje.
 sekretarz obrony Sołectwa Rudzienice
 Wtorek 06-01-2009

13960. 
Odnośnie wpisu numer: 13946

Od Lubawy to lepiej z daleka. Takiego magla zbełtanego czerwonym betoniarstwem z czarnym katolicyzmem nie uświadczysz nigdzie...
 Kapitan Nemo
 Iława, Wtorek 06-01-2009

13958. 
Odnośnie wpisu numer: 13954

Gaz od Rusa niebawem okaże się droższy od norweskiego - w wartości dolarowej to jedno, a po drugie: niebawem policzymy koszty zamknięcia kluczowych kierunków polskiej gospodarki. Pada polska chemia: szkło, nawozy, metalurgia. Wiele zakładów i tak pracuje tylko na pół gwizdka.
Dla wasala Waldi Pawlaka żaden koszt i nieprawda, że nam odetną rurę. Słowacja i Słowenia bez gazu. Niemcy tylko w 30% są uzależnieni od gazu od Rusa.
My Polacy musimy mocno zainwestować we własną infrastrukturę gazową np. w rury, które umożliwią czerpanie gazu z naszych pokładow, a także z zachodu. Mądry naród wszystko robi, aby maksymalnie z własnych zasobów pokryć zapotrzebowanie na energię. Taki tylko kraj może być bogaty i niezależny gospodarczo, czyli politycznie.
POLSKA NALEŻY DO NAJBOGATSZYCH W EUROPIE W KOPALINY W SENSIE ENERGETYCZNYM I PIERWIASTKI: MIEDŹ I PIERWIASTKI NIEZBĘDNE DO WYSOKICH TECHNOLOGII ELEKTRONICZNYCH.
 strateg planowania
 Wtorek 06-01-2009

13957. 
Odnośnie wpisu numer: 13949

No niestety nie każdy może dostać wydanie papierowe Kuriera, bo nie
każdy pomieszkuje na stałe w Iławie. Jestem tutaj od czasu do czasu,
chociaż tutaj się wychowałem :-D
No to poczekam może na wersję elektroniczną informacji na ten temat
i ewentualnie może w przyszłości doczekam się pełnego e-wydania KI.
 iławianin, lat 40
 Iława, Wtorek 06-01-2009

13956. 
To co napisała Pani [...] z Iławy na temat artykułu o ojcu, ktury odebrał w domu poród, jest delikatnie mówiąc - bardzo oględnie i skromnie napisane. Drodzy redaktorzy Kuriera, waszym obowiązkiem jest zanim napiszecie artykół coś niecoś sprawdzić a nie robić z [...] wspaniałych rodziców. To jest skandal. [...]
Ojciec i matka, a nawet mieszkający z nimi syn, ktury skończył zaledwie 18 lat, są [...]. Im bardziej by się przydało doniesienie do prokuratury o notorycznym [...] jakim jest [...], a niestety tak tu w tej rodzine się działo, a dowodem tego jest fakt, że 18-latek jest już od kilku lat [...].
[...][...][...]
Jeśli was szanowni redaktorzy interesują naprawdę [...], to zróbcie wywiad o tej rodzinie a będziecie mieli materiał na cały cykl artykułów.
 starszy pan Kisielice
 Wtorek 06-01-2009
Odp. 
Tematem przewodnim publikacji „Ich własne Betlejem” były
nieczęsto spotykane okoliczności obioru porodu – w domu,
a także w okresie krótko przed świętami.
To, i tylko to CUDOWNE WYDARZENIE NARODZIN CZŁOWIEKA, interesowało redakcję. Inne wewnętrzne problemy tej rodziny
nie nadają się do publicznego roztrząsania, bo i w jakim celu?
(figura retoryczna).
W tym świetle twój bezprzykładny potok żrącego jadu nadaje
się do „leczenia” w Kocborowie (nadążasz o czym mowa...?),
jeśli istnieją na to „leki”.
Masz szczęście, że redaktor naczelny zezwolił moderatorowi
tylko na taki cząstkowy komentarz, bo były został zrobiony
z ciebie „wiatrak”.
 Modero Kuriero

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13955. 
Odnośnie wpisu numer: 13954

Towarzysz Leszek zaciągnął zobowiązania finansowe wobec Moskwy.
Duuuuuużżżżżaaaaaa kasiorka była potrzebna przy budowaniu SdRP.
PZPR zdechła to...
 (czarno)widz
 Wtorek 06-01-2009

13954. 
Odnośnie wpisu numer: 13953

Towarzysz Leszek Miller w 2001 roku dokonał sabotażu, chyba tak to trzeba nazwać. Jednak w polityce nie ma żadnej odpowiedzialności,
co najwyżej nie załapie się jeden z drugim na stołek poselski.
Ot, to mi kara!
Wprawdzie gaz norweski jest droższy, ale chyba warto mieć nawet za cenę wyższą jakieś pole manewru. Rosja jest krajem niestabilnym i niepoważnym i może trzymać w szachu wiele państw, bo Rosjanom wystarczy sało i bimber, wiele im do szczęścia nie brak.
W iławskim "Martexie" węgla jest malutko, wczoraj kaloryczna kostka kosztowała 730 zł/t, a dziś już 810 zł/t.
 piecowy
 Wtorek 06-01-2009

13953. 
Odnośnie wpisu numer: 13938

Do sekretarza z Rudzienic.
Kiedy mój przyjaciel Jurek Buzek, premier jedyny w nowej POlsce, co przetrzymał 4 lata kadencji, poważnie podjął się problemu dywersyfikacji gazu z Norwegii, to nowa ekipa z Milerem na czele śmiała się z tego przedsięzięcia.
A dziś sprawa wraca. Powrót kwestii gazowej to sprawa życia POlski.
W Słowacji ogłoszono stan nadzwyczajny.
Gdyby Rus wiedział, że POlska ma dostęp do nowych złóż gazu rozmowa byłaby inna. Dziś grozi nam katastrowa prawdziwa, gdyż Rus do tego zmierza. Zaś tych kretynów z Europy, przyjaciół obecnej ekipy, nie interesują polskie problemy.
Zapomnijcie wy, wasale najpier Rusa, teraz erokratów Europy, a bliżej Niemców, Anglików i Francuzów. Tylko w POlsce nikt nie wierzy, że to zło może POlskę dotknąć. Jak nie wierzyli Polacy, że np. Niemcy w 1939 roku napadną na POlskę, a Rus 17 dni później.
Spokojnej nocy, przy ciepłych kaloryferach - wasale Milera i wpółczesnej Europy Niemców, Francuzów i Anglików.
 strateg planowania
 Wtorek 06-01-2009

13950. 
Odnośnie wpisu numer: 13938

Wpis pod numerem 13938 to jeden z ważniejszych wpisów na forum.
90% wpisów to same pierdoły. Nikt nie raczył się do tych obserwacji
sekretarza obrony z Rudzienic odnieść. Widać, że stan błogości trwa,
jak w starożytnym Rzymie.
 czytelnik
 Wtorek 06-01-2009
Odp. 
Często bywa tak, że forumowicze milcząco akceptują tezę.
Być może jest tak i w tym przypadku... Może nie trzeba
już nic dodawać, bo „sekretarz” celnie ujął temat...
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13949. 
Odnośnie wpisu numer: 13857

Właśnie... Ciekawi mnie jedna rzecz.
Prywatna firma blokuje przejazd przez połowę miasta, utrudnia życie kierowcom, pieszym, mieszkańcom i przejezdnym/przyjezdnym.
Ciekawi mnie czy "Kurierzy" zainteresują się tym tematem czy oleją to?
Z tego co wiem w pozostałej części Europy (tej normalnej) takie rzeczy są nie do pomyślenia, a jeśli już firma zamyka przejazd przez miasto to płaci odszkodowanie. Tylko czy czasem to odszkodowanie nie wpłynęło do jakiegoś urzędnika, znaczy nie do kasy tylko do kieszonki? Ciekawi mnie czy nikogo to nie dziwi? Czy "Kurierzy" tym się zajmą?
[...]
Ps. nie podam tutaj swoich personaliów, bo nie mogę liczyć na weryfikację odpowiadających mi osób.
 iławianin, lat 40
 Iława, Poniedziałek 05-01-2009
Odp. 
Widać, że niezbyt uważnie czytasz wydanie papierowe Kuriera.
Śledź kolejne wydania. Temat będzie powracał.
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13948. 
Odnośnie wpisu numer: 13946

Pomówić, obmówić - jaka różnica, Panie...
 Prorok
 Poniedziałek 05-01-2009

13947. 
WOŚP - nigdy nie darzyłam jej szczególną sympatią, może dlatego, że trzymam się z dala od zbiorowego amoku. Przejawia się to tym, że mimo typowo prawicowych poglądów nie należałam np. do "Solidarności". Wracając jednak do firmy Pana Owsiaka, to proszę mi wyjaśnić kto otrzyma sprzęt zakupiony ze środków WOŚP?
W okolicy mamy niepubliczne przychodnie, szpitale mają być w tym roku lawinowo prywatyzowane, czyli ostatnie grosze oddawane przez ubogich Polaków, bo to Oni są głównymi ofiarodawcami,mają zasilić prywatne konta "biednych"medyków.
Pamiętam, jak moje dziecko oddało całe swoje oszczędności do skarbonki ustawionej w pewnym lokalu, który wykazał na koniec dochód niespełna 200-złotowy a oszczędności mojego dziecka wynosiły ponad 220 złotych. Warto rozważyć czy nie lepiej dać pieniądze konkretnej rodzinie, na leczenie konkretnego dziecka.
 ma
 Poniedziałek 05-01-2009

13946. 
Odnośnie wpisu numer: 13944

W Lubawie nie obmawiają tylko POMAWIAJĄ.
Bez plotki, bez czepiania się.
Czasami warto żurawika w Lubawę zapuścić :-)
[...]
 zainteresowany
 Poniedziałek 05-01-2009

13945. 
Odnośnie wpisu numer: 13931

Odpowiedzialny jest zarząd, a zwłaszcza Pan Benek i Pani Czesia.
To oni rządzą! [...]
 niezadowolony
 Poniedziałek 05-01-2009

13944. 
Odnośnie wpisu numer: 13941

W Lubawie nikogo również nie obmawiają, choć miasteczko maleńkie.
Czepiają się - nie powiem - burmistrza. Ale nikt nie dziwi się temu.
U nas sama plota - podłość.
 seksuolog
 Lubawa, Poniedziałek 05-01-2009

13943. 
Poszła fama, że do Iławy niespodziewaną wizytę w tym tygodniu
złoży ksiądz biskup z Elbląga. Coś jest nie tak, czy co?
 Prorok
 Poniedziałek 05-01-2009

13942. 
Odnośnie wpisu numer: 13933

Ja cię kręcę!
Jeżeli we wszystkich ministerstwach występuje taki ooooogromnyyyyy
zapał do pracy, według słów posła Piotrusia Pana, to dostaję trzęsiawki, mając na uwadze w szczególności obronność i finanse Polski. Brrrrrr.
 (czarno)widz
 Poniedziałek 05-01-2009

13941. 
Odnośnie wpisu numer: 13940

Nie, to tylko domena małych miejscowości. Uwierz, że w dużym mieście nikogo się na lokalnych forach nie pomawia, a takie wpisy jak 13929
nie maja racji bytu. Zupełnie inny świat. Natomiast - jak widać z wyżej zacytowanego postu - w niektórych miejscach naszego kraju panuje jeszcze XIX wiek :-) Każdy, kto ma odwagę się wychylić lub nie pasuje do schematu, jest niszczony :-)
Co ciekawe, o ile mi wiadomo, najśmieszniejsze w tym jest to, że osoby pomawiane w poście 13929 wcale tu nie mieszkają i już dawno z tym miejscem nic wspólnego nie mają :-)
Ps: Drogi Henryku, wiesz dlaczego twój wpis ośmiesza tylko Ciebie?
Bo pomawiasz jak TCHÓRZ nie mając odwagi podpisać się swoimi prawdziwymi danymi. Boisz sie pozwania do sądu przez te osoby? Odwaga godna podziwu! To chyba wystarczy za komentarz.
 Andrzej
 Poniedziałek 05-01-2009

13940. 
Odnośnie wpisu numer: 13929

Ja księży nie bronie, ale nie tylko Susz jest miastem plotkarskim, ale np. Iława też. Na mieście tylko czekają na jakąś nowinke lub jak sie komuś noga powinie, potem klepią cie po plecach i szczerze współczują w twarz
a za rogiem to już jazda - wolna amerykanka. To ci nasz kraj!
 Coleho
 Europa, Poniedziałek 05-01-2009

13939. 
Złapali oszusta rekordziste, którego szukało 45 prokuratur, m.in.
też iławska. Może komuś z Iławy oszukanemu przez tegoż gościa
kamień z serca spadnie.
 Coleho
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Oszust-rekordzista...
 Europa, Poniedziałek 05-01-2009

13938. 
Słabością cywilizacji jest jej szybki rozwój i uzależnienie od garstki ludzi siedzących za pulpitami w podziemnych bunkrach atomowych. Tu nawet nie są potrzebne atomy, wystarczy kilka rakiet, może kilku desperatów przepasanych ładunkami wybuchowymi. Wystarczy zniszczyć kilka elektrowni, główne punkty przesyłowe energii elektrycznej i cały kraj leży na łopatkach, bez wojny.
Iława w ciągu trzech dni pozostaje bez kromki chleba, bo która piekarnia ma opalanie węglowe, kto ma piec z piekarnikiem do wypieku chleba. Na wsi może 3% domów ma jeszcze stare piece wypiekowe, są jeszcze tradycyjne nieliczne już studnie kręgowe z linką i wiadrem.
Kto wam przyniesie w Iławie wodę? Z supermarkietu?! Toż on będzie już zamknięty albo ograbiony. Na dużych fermach po trzech dniach wszystko padnie z głodu i pragnienia. Gaz do Iławy idzie chyba z Rosji (Syberia), tysiące kilometrów od Iławy ktoś decyduje, czy jakiś pan Kowalski z Iławy ugotuje sobie zupkę. Jakie to żałosne!
200 lat temu mieszkaniec Iławy sam sobie opał dostarczał, gromadził go już latem i robił zapasy. Na wsi niestety jest podobnie.Siedząc sobie w ciepłym pokoju przed komputerem wydaje nam się, że jesteśmy "silni i zdrowi". Niestety, jesteśmy nędznikami narażonymi na takowy realny scenariusz.
Nowe projekty domów i budynków użyteczności publicznej winny być ustawowo wyposażone w piece z piekarnikami i zwykłe kręgowe studnie. Te dwa od dawna towarzyszące człowiekowi urządzenia powinny mieć wręcz militarne znaczenie dla obronności kraju.
 sekretarz ds. obrony Sołectwa Rudzienice
 Poniedziałek 05-01-2009

13937. 
Odnośnie wpisu numer: 13933

Pietrek również pracował nad ustawami i dlatego prawo miałby
tak powiedzieć w wywiadzie do Kuriera.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Poniedziałek 05-01-2009

13933. 
Wyczytane w wywiadzie Kuriera z wiceministrem kultury Piotrem Żuchowskim z Iławy, który buńczucznie stwierdza, że "coś sobą reprezentuje"...

KURIER IŁAWSKI: – Co było dotychczas dla pana największym wyzwaniem na stanowisku ministra?
ŻUCHOWSKI: – Zmiana prawa autorskiego i praw pokrewnych. Ta ustawa nie była modyfikowana od 1994 roku, a przecież rzeczywistość tego zagadnienia zmieniła się diametralnie. Przeprowadziłem setki rozmów
w sprawie tej ustawy.

Tymczasem ustawa, o której mówi wiceminister była od 1994 roku zmieniana 16 razy!!! Może to sprawdzić każde dziecko z dostępem do Internetu. Ciekawe na jaki temat przeprowadzał te kilkaset rozmów,
skoro nie ma pojęcia o czym mówi.
 K.
 Niedziela 04-01-2009

13932. 
Odnośnie wpisu numer: 13927

Zgadzam się z tym. Ale... Emerytury w gruzach? Pozwolą nam zabrać miliardy z OFE? Czy 13 milionów Polaków będzie mogło zabrać miliardy złotych, które zostały odłożone w otwartych funduszach emerytalnych? Może o tym zdecydować Sąd Najwyższy? Od tego wyroku zależy przyszłość wszystkich polskich emerytów.
Konsekwencje mogą być niewyobrażalne, cały emerytalny system może lec w gruzach. Sprawcą zamieszania jest 32-letni warszawiak Adam Mielczarek. Od dziewięciu lat, wbrew prawu, nie zapisał się do żadnego funduszu emerytalnego. W sądach domaga się jasnej odpowiedzi, czy państwo może zmuszać obywateli do odkładania pieniędzy w otwartych funduszach emerytalnych?
Na kontach OFE leży już ponad 130 mld zł! Co miesiąc ZUS przelewa tam w imieniu 13 mln Polaków 7,3 proc. ich pensji. Warszawiak przegrał już z ZUS w sądach pierwszej i drugiej instancji. Sąd Najwyższy uznał jednak, że problem jest na tyle ważny, a sprawa tak kontrowersyjna, że trzeba ją rozstrzygnąć ostatecznie.
 nowyrok
 (źródło: internet), Niedziela 04-01-2009

13931. 
Odnośnie wpisu numer: 13928

Czy można dowiedzieć się kto personalnie odpowiadał za organizację
Balu Sylwestrowego Emerytów?
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Niedziela 04-01-2009

13929. 
Odnośnie wpisu numer: 13917

Odnośnie slawnej pary i ich żenujacej historii, czyli o Dorocie i Marku, pseudo warszawiakach, a tak naprawde mieszkancow miasteczka Susz. Pozwolcie, ze bede pisal o nich skrótem "R[...]". Będzie wygodniej i szybciej.
Dlaczego kolega po fachu [...] nie podeslal artykulu o naszych slawnych R[...] do SE, ktory pare lat temu ukazal sie w NKI. Moze wtedy SE inaczej popatrzylo by na naszych R[...], moze zastanowilby sie SE czy publikowac artykul o takich ludziach. Moze prywatna osoba pomysli
i wysle do SE ten artykuł?
Wiadomo, ze zrobili to dla kasy, byly "Rozmowy w toku", byl "Glamour", teraz kryzys dotknal R[...] i znowu historia za 3,5 tysia, ktore zwrocilo im sie 3 lub 4 razy.
O jakiej milosci pani R[...] pisala? Przeciez nasze R[...] sa para swingujaca (patrz google), wiec o co tu chodzi. Myslicie, ze Polacy sa tak glupi? Juz nie moge sie doczekac jak w gazecie "Fakt" lub telewizji TVN bedzie o Polaku, który z miłosci do swojej zony zamienil sie na mozgi z pawianem.
Wstyd, wstyd, wstyd. Wstydza sie was wasze dzieci, rodzice, Susz, wasza dzielnica, Warszawa, cała Polska. Wstydzą się was nawet tory kolejowe koło INCO, na których nasze R[...] tak ładnie pozowali.
 Henryk z rodziną
 Niedziela 04-01-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 74 75 76 ... 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 204 205 206 ... 261 262 263 następna ] z 26391947057


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2015 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.