Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

Forum

25760. 
Odnośnie wpisu numer: 25753

Grupa społeczna, na której terenie jest owe "Lyceum", rządzi się jakimiś, wypracowanymi przez lata normami moralnymi i społecznymi.
Młodzież kocha awangardę, jednak doskonale wyczuwa granice przyzwoitości i zachowuje się tak głupio, bo tak im się pozwala. Także dzięki swoim rodzicielom, pozwalającym im na coraz więcej. Nieprawda?
Oto jeden z przykładów: OSIEMNASTKA!
Tatuś za tatusiem biegają do sklepu, żeby kupić gorzałki w ilości jak na wesele, piwko też, bo czymś trzeba popić. Moda taka. Słuchają bezkrytycznie co im małolaty opowiadają i cyk po kredyt, bo przecież wszyscy koledzy mieli salę wynajętą, 50-60 osób zaproszonych.
Mama ukrywa zmęczenie pod makijażem, ale jest dumna. Tatuś do północy sam polewa małolatom, potem przerwa na durnowaty ceremoniał 18 pasów na dupę delikwenta. Po północy już sami sobie polewają, tyle że więcej i częściej. To słynne pasowanie ma swoje korzenie z więziennej celi i wojskowej fali, czyli "obcinania ogonów kotom" za czasów komuny. Synek dumny jest, że i jemu tyłek "przełoili", choć w wojsku być nie musiał.
Synek prawa bez obowiązków przejął ochoczo. Jak kapitan statku poczuł na twarzy wietrzyk wolności na oceanie życia. Stery wziął w ręce, zapatrzył się w gwiazdy, gwiazdeczki i gwiazdorów, ech co za różnica.
Po co komu mapy życiowe, po co dobra szkoła?!
Przecież płynie się... jest fajnie, jest impreza!
 obserwatore
 Piątek 23-03-2012

25759. 
- Ach powiedz Grasiu! POwiedz kochany,
ach cóż to na dworze łomocze?
- Z bólem to mówię, mój drogi Donku
To taczka za oknem turkocze.

Już jadą PO cię robotnik i student
i ci co z Irlandii zjechali
jadą PO ciebie emeryt, rencista
i ci co "żyją" za trzysta.

- Pakuj mi Grasiu moje walizki
bo czuję koniec już bliski
i helikopter POżycz od Bronka
bo do drzwi wali już stonka

U Łukaszenki jestem spalony
u Kadafiego też załatwiony
ruszaj do Peru, wyjdźmy z ukrycia
Z SZAFY w ostatnią wycieczkę życia.
 PO-eta
 Piątek 23-03-2012

25758. 
Odnośnie wpisu numer: 25753

O jakich ty prawach mówisz? Prawie do obnażania dupy i fotografowania jej i publicznej publikacji. To jest prawo?
Prawem do wolności nie jest działanie, które narusza moją wolność oraz
moją etykę i swobodę oglądu wyuzdanej rzeczywistości. Klasyk teorii socjalizmu nazywał takie zachowanie zbydlęceniem ludzkim, alfonsizmem własnego ciała.
Oto dokąd prowadzi wychowanie w iławskim "Liceum Elit". Żałuję, że
byłem wychowankiem szkoły szamba, bo nie mam czym się szczycić.
 szkolny
 Piątek 23-03-2012

25756. 
Odnośnie wpisu numer: 25744

Gratuluję (braku) wyobraźni.
Harmaciński to jeden z ostatnich "chcąco-mogących" w gminie.
Nie idealny, ale praktyczny, a także racjonalny. Nie da rady wszystkim jednocześnie dogodzić. Jedni muszą coś poświęcić, żeby inni mogli być beneficjentami. To się nazywa sprawiedliwość społeczna lub, jak kto woli solidarność.
Co do stanu zdrowia i preferowanych trunków, to niech każdy uderzy się w pierś... Tylko kieliszek postawić najpierw na stole.
 PhP
 Piątek 23-03-2012

25755. 
Odnośnie wpisu numer: 25746

Jak jest - każdy widzi: głucho wszędzie, cicho wszędzie...
A społeczeństwo miasta Iławy to [kilkadziesiąt] tysięcy osób [...].
Przynajmniej połowa ma lub chciałaby mieć pracę. Obecny establishment ma ciężkie zadanie do wykonania, bo konkurencja inwestycyjna w regionie jest bardzo mocna.
Iława - czyli CAŁE społeczeństwo miasta - przespało swoją szansę z lat
90-tych. Podziękować należy byłemu burmistrzowi, piewcy Iławy - Panu
Żylińskiemu i ówczesnej "drewnianej" radzie miasta.
 PhP
 Piątek 23-03-2012

25754. 
Odnośnie wpisu numer: 25747

Słuszna inicjatywa obywatelska. Prawo jest zawsze prawem. Proszę wejść w fazę 2: wykonać zdjęcia, przedstawić dzielnicowemu i weryfikować działanie stróża prawa. Dzielnicowy jest tylko jeden...
 PhP
 Piątek 23-03-2012

25753. 
Odnośnie wpisu numer: 25751

Relegowani? A może jeszcze ubiczowani pod pręgierzem przed ratuszem? Być może dzisiejsza młodzież jest rozpasana, ale jest to zasługa zbyt zliberalizowanej szkoły no i oczywiście demografii. Szkoły walczą dziś o ucznia (czytaj: żeby nauczyciele mieli robotę i co do garnka włożyć) i oferują im maksimum "easy going". Młodzież świetnie adaptuje się do tych warunków - co jest raczej pozytywnym sygnałem, że potrafi korzystać z przysługujących im praw (czego zwolennicy piętnowania do końca mogą nie rozumieć tkwiąc w większości korzeniami w poprzednim systemie).
Jak mawiał śp. trener Górski - gra się tak, jak przeciwnik pozwala.
Nie ma co płakać!
 PhP
 Piątek 23-03-2012

25752. 
Trwa wielkie czyszczenie "nowych" ale już zzieleniałych elewacji budynków Spółdzielni Mieszkaniowej w Suszu. Już po 3 latach od przeprowadzenia remontu elewacji na ich powierzchni pojawiły się ciemnozielone wykwity. Przyczyną ich pojawienia było użycie przez wykonawcę kiepskiej jakości materiały. Dla porównania na docieplanym w tym samym czasie budynek"kolejowym" przy ul. Piastowskiej nie ma takich problemów, ale wiadomo tam fachowego wykonania pilnowali sami właściciele, a nie prezes spółdzielni.
Zatem drodzy mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej w Suszu miejmy nadzieje że mycie elewacji budynków jest efektem tego że Pan prezes Spółdzielni Dumkiewicz wymusił na wykonawcy usunięcie usterki, i że nie będziemy musieli za te prace płacić, bo przecież jeszcze nie spłaciliśmy kredytu zaciągniętego przez prezesa na docieplanie, w przeciwnym razie to jakaś chora sytuacja.
 członek SM w Suszu
 Piątek 23-03-2012

25751. 
Odnośnie wpisu numer: 25749

Tacy idioci z żeromka, nadzy idioci, zostaliby w czasach klasycznych
(gdy rodzice i nauczyciele jeszcze posiadali autorytet) natychmiast
relegowani ze szkoły.
 absolwent
 Piątek 23-03-2012

25750. 
Kto powinien w dzisiejszych czasach przymusić właścicieli o utrzymanie porządku na własnej posesji?
Kiedyś organizowane akcje "POSESJA" wcale nie były złym wymysłem.
Na przykład w Suszu, przy wjeździe na Stare Miasto jest dom, w którym mieści się sklep mięsny, a na tzw. zapleczu budynku od lat wieczny bałagan. A wiele tam aż tak nie trzeba, grabie, łopatę i zaangażowania, zainteresowania właścicieli.
Wstyd, wstyd! Wjazd do centrum wita takim wiecznym bałaganem.
 zniesmaczony
 Susz, Piątek 23-03-2012

25749. 
Podobno po przedstawieniu zasad reformy w szkolnictwie, w iławskich szkołach zawrzało. 10-15 % nauczycieli aut. Skończy się podział klas na grupy, wejdą bloki edukacyjne, czyli zmniejszenie godzin na pewne przedmioty. Stąd zmniejszy sie liczba etatów w szkole.

Za moich czasów, kiedy naukę rozpoczęliśmy w LO-9 - obecnie nędzny od upadłych moralnie uczniów i nauczycieli żeromek (nagich uczniów dzień kobiet) - w klasie I C rozpoczynało nas naukę 44. Potem coś z Mickiewicza o tej liczbie uczyliśmy się na polskim. Ale nie o tym.

Czy wy rozumiecie, co to znaczy 44 łbów na fizie, matmie czy na polaku? Z w-fem sobie radzili tez dobrze. Cisza była jak makiem..., a dziś reformują edukacje, mówiąc, ze klasy nie mogą byc mniejsze, niż 26 uczniów. Toć to raj.

Ale należało zastanowić się 10 lat temu, jak wprowadzano religię po dwie godziny dla 2-6 łebków na lekcji, w-f w niektórych oddziałach licealnych po 4 g tygodniowo i z podziałem na grupy 12-16-osobowe, czyli 8 godzin tygodniowo (prawie pół etatu pensji nauczycielskiej można było wyrobić z jedną klasą). Nie zastanawiano się. Za to przyszło płacić, podobnie jak przyjdzie zapłacić za długi państwa i swoje.

Nie łaska zatem uczyć w klasach łączonych, jak nas uczyli w podstawówkach i, daj Boże takiej dziś nauki, jak wówczas. Kto miał zostać doktorem, inżynierem, adwokatem, sędzią, generałem, konstruktorem, a też złodziejem, czy nawet ormowcem - ZOSTAŁ.
 ORMOwiec
 Czwartek 22-03-2012

25747. 
Do dzielnicowych policji w Iławie należeć będzie "zwracanie uwagi" na czystość i porządek w obrębie prywatnych posesji, a także na luzem biegające psy, które często stwarzają zagrożenie dla ludzi. Chodzi tu
nie tylko o osoby prywatne posiadające własne posesje, ale również o porządek na terenie osiedli mieszkaniowych.
Zatem odezwa do dzielnicowego na okolicę Ostródzkiej itd, itp. Osiedle deweloperskie przy Zielonej, nowy blok przy Zielona 72, blok z lokalami spożywczymi. Nie ma siły na hołotę z psami, przychodzą z nimi do sklepu, zostawiają psy przed wejściem, a te opróżniają się na chodnik lub na trawniku przed blokami.
Na to żaden dzielnicowy nic nie poradzi. Przecież należy gościa złapać
na gorącym uczynku, albo fotkę zrobić i z właścicielem opublikować w tablicy ogłoszeń. To jest właściwa kara.
A łamanie drzew, a malowanie domów, a krzyki. Przecież tutaj również w blokach mieszkają policjanci. Czy oni nie wiedzą tego...? Ale boją się reagowania gdyż porysowane będą mieć samochody. Tu rządzi hołota nastoletnich gangsterów, kiboli. Już szykują się na Stomil. Znów policja zmobilizuje ok. 50 suk. Policzcie ile to paliwa, a dla służby brakuje.
 ORMOwiec
 Czwartek 22-03-2012

25746. 
W naszym ratuszu iławskim podpiszą porozumienie o współpracy między
Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a Iławą.
Ten podpisany kwit A4 umożliwi "współdziałanie na rzecz gospodarczej promocji miasta poprzez podjęcie działań na rzecz pozyskiwania i obsługi inwestorów zagranicznych".
Nadal jestem głupi z tego co czytam. Nie kapuję o co tym z ratusza idzie.
Porozumienie jest takie, jakbym podpisał umowę z lecącymi na wschód dzikimi gęśmi, żeby - jak będą lecieć nad Iławą - spojrzały na nasze zarośla i spróbowały u nas przycupnąć. Może któraś skrzydlata gniazdo uwije, może zapłaci podatek...
 Swój
 Czwartek 22-03-2012

25745. 
Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,
I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
Imion miłych ludowi lud pozapomina.
Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie...
 Adam
 Środa 21-03-2012

25744. 
Odnośnie wpisu numer: 25743

Co wy? Żarty sobie stroicie.
Jego czas już minął. On musi iść na rehabilitację i odnowę biologiczną.
Jego organizm jest na wyczerpaniu, swoje przerobił. Wątrobę trzeba
przefiltrować. Posłowanie wymaga zdrowia, a on je na gminie stracił.
 ZzzAaaa
 Środa 21-03-2012

25743. 
Odnośnie wpisu numer: 25739

...a wójt Harmaciński dorzuci do tego krajobrazu jeszcze swoje wiatraki. Miejmy nadzieję, że jesienią będą nowe wybory parlamentarne PL, to Harmaciński oby poszedł z naszej gminy w cholerę, bo taki jak on to na
pewno do wyborów wystartuje, by odkuć się się na pośle Żylińskim.
 Chochoł
 Środa 21-03-2012

25742. 
Studnia bez dna przy iławskim ambulatorium
cz. 2
 xgrzesio
 Środa 21-03-2012

25741. 
Studnia bez dna przy iławskim ambulatorium
cz. 1
 xgrzesio
 Środa 21-03-2012

25739. 
Odnośnie wpisu numer: 25737

Szanowana iławianko, co wiła wianki i... kochała drzewa.
Nie mam słów na tę dewastację naszego dziedzictwa krajobrazowego.
Rządzący Iławą powiadają, że "Iława musi pięknieć", co według nich
oznacza pozbycie się starych, wielkich drzew "zaśmiecających Iławę".
Stąd powiedzenie, że "Piękna Iława to Iława jasna, Iława wysprzątana,
bez zbędnych drzew". Tylko taka Iława będzie Iławą turystyczną - tak
oni powiadają.
A więc wycinajmy więcej drzew i sadźmy nowe strzępy, te krótkie, te
w okowach metalu. Boże - jaki bezsens!
 dendrolog
 Wtorek 20-03-2012

25738. 
Ponoć burmistrz Iławy, słynny nielot tęskniący za emeryturą, wynajął ochronę. Zapytacie: po co takiej "dupie w korach" bezpiecznik lub dwa? Odpowiedź jest banalna jak stare, niedoprane gacie teściowej:
1. przyzwyczajenia to druga natura człowieka.
2. Ptasznik planuje zrobienie w bambuko Rygielskiego, czyli będzie znów
startował na burmistrza, a takiej wolty starosta (i szefcio lokalnej PO już
nie podaruje) i tym razem nie skończy się tylko na knajpianych bluzgach.

Pawlak odmówił dzisiaj samemu Tuskowi.
Śmiał odmówić premierowi. Teeeemu premierowi!
Co na to... ABW?
 anty-bolszewik
 Wtorek 20-03-2012

25737. 
Boli mnie nagminna wycinka drzew w Iławie.
Dzisiaj zauważyłam wycięte drzewa przy ulicy Grudziądzkiej, na terenie hurtowni "Chemia". Nie pamiętam jakie drzewa tam rosły, ale bez nich
zrobiło się pusto.
Czy w ratuszowym referacie ochrony środowiska ktoś w ogóle pracuje?
Na drzewach, które rosną w różnych miejscach w Iławie, rośnie ogromna ilość jemioły. Całe kłęby pasożytów wprost zaduszają drzewa! Zwłaszcza jesienno-zimową porą jest to bardzo widoczne. Czemu tym się nikt nie zajmie? Może to nie jest jakiś poważny problem, ale tak wiele sił oraz środków marnotrawi się na co dzień, więc warto byłoby zadbać chociaż trochę o tę naszą przyrodę.
Dzisiejszy zauważony przykład - jak się wychodzi od ulicy Mickiewicza
w stronę małego dworca, wprost na wylocie na terenie przy stadionie, rośnie 5 drzew. Wszystkie dosłownie uginają się pod ilością rosnącej
na nich jemioły. Czy naprawdę nie można uwolnić iławskich drzew od pasożytów? Miasto, rzekomo turystyczne, straszy widokiem zaniedbanych drzew.
 iławianka 53
 Wtorek 20-03-2012

25736. 
Leszek Jankowski, wieloletni działacz klubu piłkarskiego Jeziorak Iława,
a ostatnio w roli przewodniczącego komisji rewizyjnej, teraz będzie już
kuratorem w IKS.
Kurator to wg łacińskiego języka znaczy "opiekun", a w sensie ścisłym "opiekun nad duszami", kierujący, kierownik.
Jak to Panie Starosto jest? Do Pana, Panie Rygielski, jako powołującego kuratora kieruję te słowa. Przecież to lipa. Jakże być może osoba, która sprawowała nadzorczą funkcję, przewodniczącego komisji rewizyjnej z ramienia dotąd Zarządu Klubu IKS. Czyż on nie miał kontroli nad tym co się dzieje z finansami klubowymi, bo mówi dziś, że musi "zbadać, jakie
jest właściwe zadłużenie klubu".
No jaja!
Czy was aby nie pogięło? Wy naprawdę nie chcecie, żeby ten klub ożył?
No ale wasz klub (cyrk), to i pilnujcie waszych małp. Odpowiecie za to!
 Czaruś z IKS
 Wtorek 20-03-2012

25735. 
Odnośnie wpisu numer: 25731

Myślę, że oszczędzać można zawsze. Taka już nasza ludzka natura, że
jak się okaże, że można taniej, to po jakimś czasie znów jest za drogo.
Ja zdaję sobie sprawę, że po podłączeniu do sieci miejskiej będę płaciła tyle samo, mogę nawet płacić ciut więcej, ale bez brudu i wysiłku przy czyszczeniu pieca czy wrzucaniu węgla. Tego nikt jakoś nie liczy a to jest nasz cenny czas który można spożytkować na zupełnie inne rzeczy. A że jest ryzyko, że ciepło podrożeje? Pewnie węgiel niedługo też pójdzie w górę, więc i tak trzeba płacić.
 Katarzyna
 Iława, Wtorek 20-03-2012

25734. 
Odnośnie wpisu numer: 25730

Właśnie. Kto by wytrzymał cały tydzień jeździć po uroczystościach.
I tu rola jest opiekunów, by z rozumem podchodzili do obciążania
młodzieży takimi przymusowymi mszami i kazaniami.
 lokator
 Poniedziałek 19-03-2012

25732. 
Odnośnie wpisu numer: 25731

Proszę porozmawiać na przykład z ludźmi, którzy przy ul. Boczno-Górnej
podłączyli się (do miejskiej sieci ciepłowniczej.
Wiem, że oni nadal oszczędzają i wyłączają pokoje, których nie używają.
 lokator
 [Iława], Poniedziałek 19-03-2012

25731. 
Odnośnie wpisu numer: 25716

Drogi lokatorze!
Czy wiesz ile kosztuje tona węgla albo metr sześcienny gazu? Nie jestem naiwna i wiem, że za 150 zł miesięcznie nie da się ogrzać domu ok 200 m. Wiem też, że zimą, szczególnie jak są silne mrozy, tona węgla nie zawsze wystarcza na miesiąc.
Zdaję sobie sprawę, że koszty ogrzewania z własnej kotłowni i ciepłowni miejskiej są porównywalne. Mimo wszystko, gdyby była możliwość przyłączenia się do miejskiej sieci, zrobię to od razu.
Jednak, póki co, nie ma takiej możliwości.
 Katarzyna
 Iława, Poniedziałek 19-03-2012

25730. 
Odnośnie wpisu numer: 25726

Rozumiem twoje oburzenie młodzieżą, ale ich też staram się zrozumieć.
Który młody człowiek w dzisiejszych czasach kilka dni pod rząd jest w stanie wysłuchać w spokoju ok 2,5 h kazania, na dodatek o tej samej tematyce...
Muzyka to jest ich żywioł. Oni chcą swoją modlitwę wyrazić graniem, zarówno jak jest piękne słońce czy leje deszcz.
Moim zdaniem musimy wyrazić troszkę dobrej woli w zrozumieniu ich,
a znając naszego kapelmistrza Olkowskiego dostali na pewno solenną
burę za swoje zachowanie.
 rozumiejąca
 Poniedziałek 19-03-2012

25729. 
Odnośnie wpisu numer: 25728

Właśnie, że nie ma o czym rozmawiać.
Ideą Platformy jest całkowita prywatyzacja wszystkich przedszkoli w Polsce. Ale to nie wszystko. Przy kielichu, co już nie jest nawet tajemnicą, nadarzy się okazja do robienia kasiory na prywatyzacji najpierw tzw. etapu "edukacji zintegrowanej", klasy I-III, a dalej, o ile
się da, nawet podstawówek.
Zakładamy, że PO jest partią nowoczesną i nie cofnie się z zamiarów. Obywatele będą poważne kwoty musieli dołożyć, jako czesne, choć częściowo, bonusem, państwo pokryje koszty edukacji. Nauczyciele jednak zostaną totalnie zdewastowani, zabiorą im uprzywilejowywaną Kartę Nauczyciela. Prywatne przedszkola ludzie chwalą, choć ostro
za to płacą.
Likwidacje szkółek podstawowych po wsiach już ruszono. Powstają takie cudaczne "centra edukacji".
Na mapie gminy wiejskiej Iława mamy na wschodzie Rudzienice z Franciszkowem, a na zachodniej stronie włości wszechwładnego wójta Harmacińskiego mamy Wikielec z Ząbrowem.
 szkolny
 Niedziela 18-03-2012

25728. 
Jak zapisać dziecko do przedszkola? Szybki rozwód czy łapówka?
Rodzice są gotowi na wiele poświęceń, żeby zagwarantować swojemu dziecku miejsce w przedszkolu. Rozpoczyna się rekrutacja. Jest o czym rozmawiać. Jest temat dla Kurierów.
 Sokrates
 Niedziela 18-03-2012

25727. 
Odnośnie wpisu numer: 25724

Coś się „szkolnemu” pomyliło, gdy twierdzi, że pewien radny z Kisielic, którego stan często wskazuje ponoć na tzw. znaczne spożycie, byłby w starożytnej Sparcie zepchnięty ze skały w celu posłużenia za paszę treściwą dla sępów.
Otóż nic z tych rzeczy. W Sparcie bowiem jedynie nowo narodzone, wątłe i kalekie dzieci były wynoszone w góry Tajgetu i tam zrzucane z urwiska. A, jak rozumiem, radny z Kisielic raczej wątłą dzieciną już dawno nie jest.
Z tymi dość okropnymi praktykami wobec dzieci spartańskich też do końca nie ma pewności, gdyż wspominał o nich żyjący już w naszej erze grecki pisarz Plutarch, w którego czasach już dawno państwo spartańskie nie istniało, więc mogło mu się coś pomylić... Jeśli już chodzi o zrzucanie niekoniecznie trzeźwych niegodziwców ze skał, to praktyka taka była stosowana, ale w starożytnym Rzymie.
Otóż na rzymskim Kapitolu znajdowało się urwiste zbocze zwane skałą tarpejską, z której, zgodnie z prawem XII tablic prawa rzymskiego, zrzucano w przepaść przestępców skazanych za złożenie fałszywego świadectwa, cudzołóstwo i zdradę stanu. Z tejże skały strącano także niewolników oskarżonych o kradzież. Jak podejrzewam, żaden z tych okropnie paskudnych uczynków nie jest zarzucany kisielickiemu radnemu. Jak z tego wynika - nadużywanie płynów rozweselających nie było zagrożone zawleczeniem na szczyt rzymskiej skały tarpejskiej w celu odbycia chwilowego swobodnego lotu z tejże z marnym, twardym i dość bolesnym efektem przy lądowaniu...
Tak więc pan radny Więcek, piastujący dodatkowo zaszczytną funkcję przewodniczącego, może nadal spokojnie przechadzać się po ulicach kisielickiej metropolii, nawet w stanie wskazującym na pokaźne zużycie (przepraszam - oczywiście chodzi o spożycie), tym bardziej, że chyba w tychże Kisielicach raczej żadnego stromego urwiska jeszcze nie ma. Przyznam jednak, że zbyt dobrze Kisielic nie znam i mogę być w błędzie, co może nie być pomyślnym prognostykiem dla owego, słynnego już radnego, któremu na wszelki wypadek życzę jedynie zerowej zawartości wiadomych napojów we krwi. A stan taki, choć może przykry, wręcz nieznośny i trudny do przeżycia, przysłuży się zapewne pozytywnie jego zdrowiu - zarówno cielesnemu jak i psychicznemu. Choć czy to do końca jednak wiadomo co komu bardziej naprawdę służy?
 iławianin 255
 Niedziela 18-03-2012

25726. 
Ostatnio parafie iławskie nawiedził Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas uroczystości nawiedzenia miał miejsce sakrament bierzmowania
z udziałem biskupa.
Uroczystościom w parafii na Osiedlu Ostródzkim w Iławie oraz w parafii
w Rudzienicach towarzyszyła orkiestra dęta ze szkoły budowlanki. Zachowanie młodzieży z orkiestry było niewłaściwe.
W Iławie przerwał kazanie sam biskup, upominając młodzież o ciszę i zaniechanie rozmów. W Rudzienicach sytuacja sie powtarza, z tym że
zza pleców biskupa groził orkiestrantom proboszcz.
No cóż...
Można zadać pytanko o wychowanie tej młodzieży i ich wychowawców. Takie sytuacje, jakie zdarzyły się podczas tak ważnych uroczystości źle rzutują na młodzież oraz ich szkołę. Kto ma się za nich wstydzić?
Dyrygent czy cała szkoła? [...]
 zatroskany parafianin
 Sobota 17-03-2012

25724. 
Odnośnie wpisu numer: 25723

[...] Za takie zachowania jako nauczyciela to w Sparcie ten twój Więcek
z Kisioł zepchnięty by został ze skały, aby sępy i inne ptactwo ochłapem posiliłoby się. [...]
 szkolny
 Sobota 17-03-2012

25723. 
Odnośnie wpisu numer: 25712

Tu muszę się zgodzić, ten Pan Janusz Więcek był ostatnio w kisielickim banku i wyglądał na strasznie przepitego. Szkoda człowieka, bo pije już
na marny koniec. Jednak czy jest to powód żeby się nad nim znęcać...?
 Elżbieta
 Sobota 17-03-2012

25722. 
Odnośnie wpisu numer: 25716

Proszę bardzo, można podłączyć domki do miejskiej kotłowni.
Jednak nie zdają sobie Państwo, ci którzy w domkach mieszkają, tych dawniej i tanio budowanymi ile ich będzie ciepło kosztowało rocznie i średnio miesięcznie. Niech nie myślą, że 150 zł wystarczy miesięcznie za ciepło około 20-21 stopni na plusie za średniej wielkości domek, czyli od 120-200 m2. Chyba że odłączycie wszystkie pokoiki a zostawicie sobie do ogrzania pokój z kuchnią.
Te domki to czarodziejska kasetka do generowania zimna. One są nie do ogrzania. Należy je spychem splantować i nowe budować w najnowszej technologii. Nie macie szans na oszczędności.
 lokator
 Piątek 16-03-2012

25721. 
Odnośnie wpisu numer: 25715

Uważam, iż jest zupełnie niepotrzebne kopanie leżącego.
Każdy w Kisielicach widzi niemal codziennie przewodniczącego mocno wczorajszego lub dzisiejszego więc jest wiadome, że jest siny od picia.
Nie kopie się leżącego i tyle.
A "kisiołek-fijołek" nie musiał dzielić się ogólnie znaną i komentowaną sprawą z całym światem.
 Marek
 Piątek 16-03-2012

25720. 
Odnośnie wpisu numer: 25666

Zastanawiam się nad sensem stawiania biogazowni na terenach otuliny
parku krajobrazowego... bo taki pomysł ma Pan Pietrzykowski. Jaki ma
w tym cel?
Chyba ironiczny. Za czyste powietrze w Kamieńcu.
Ps. Widziałam niedawno w okolicy orła. Pewnie pierwszy i ostatni raz. Następnymi orłami będą panowie burmistrzowie.
 suszanka
 Piątek 16-03-2012

25717. 
Odnośnie wpisu numer: 25715

Zostawcie chorego w spokoju.
Oszukał kolegów radnych, nie chce się leczyć, a niedługo zacznie grzebać w śmietnikach. Należy po prostu jak najszybciej odwołać go z funkcji, żeby nie przynosił więcej wstydu Burmistrzowi i całej Radzie Kisielic.
Teraz chyba zrozumieli to wszyscy, którzy dali mu szansę na powrót, a na których on się po prostu wypiął.
A swoją drogą ciekawe, czy jest jeszcze przewodniczącym Związku Gmin Jeziorak? Panie i Panowie radni - teraz Wasz ruch! Czekam!
 życzliwy
 Piątek 16-03-2012

25716. 
Odnośnie wpisu numer: 25712

[...] Przeczytałam artykuł pt. "Przez kominy wszyscy się potrujemy"
o propozycji Pana radnego Harmacińskiego na podłączenie domków jednorodzinnych do ciepłowni miejskiej.
Naprawdę dobry pomysł.
Mieszkam na Gajerku i sytuacja od jesieni do wiosny jest wręcz nie do wytrzymania. Ludzie (wiadomo kto!) palą świństwami typu płyta wiórowa, styropian i plastiki i nie można czasem nawet mieszkania wywietrzyć, bo dym i smród nie do opisania.
10 tys zł za przyłączenie to trochę drogo, ale może miasto pomogłoby w tym jakoś. Bo to korzyść nie tylko ekologiczna ale i estetyczna.
 Katarzyna, lat 48
 Iława, Piątek 16-03-2012

25715. 
Odnośnie wpisu numer: 25712

...ale to jeszcze nie wszystko, że ta menda społeczna nie ma honoru.
To nie wszystko.
Taka menda nie powinna być nauczycielem już dawno. I to jest problem
społeczny. Prawdziwa reforma w oświacie powinna się zacząć od kasacji
ze szkoły takich gnid, by nie deprawowały dzieci.
Ale głosujcie dalej na PO i podobnych, bo nie ma kogo. Rozumiemy się!
 ORMOwiec
 Piątek 16-03-2012

25714. 
Odnośnie wpisu numer: 25711

Wiatr poniszczył groby na cmentarzu w Szwarcenowie (Biskupiec), więc
aby odwdzięczyć się tym brzozom - co najmniej w wieku 80 lat starym - wycięto je w pień, a było ich z 15 sztuk.
Rosły w alejce, było pięknie...
Ksiądz w Szwarcenowie jest dobry chłop. Tak mało czasu u nas jest, a tak wiele dla parafii zrobił, o czym dużo się mówi.
Jednak dzisiaj ogołocenie starego sprzed pierwszej wojny cmentarza z drzewostanu najpierw sosen ponad 100-letnich, a teraz pięknych brzóz,
nie jest dobre.
Ostatnio w Polsce jest kampania przeciw drzewom. We wsiach i miastach ogałaca się stare cmentarze i zabudowania. Polskie piękne cmentarze są strzyżone, tak samo jak strzyże się dęby i inny drzewostan. Dlaczego nie widzą tego odpowiedni ludzie i władze odpowiedzialni za przyrodę...?
 dendrolog ze Szwarcenowa
 Piątek 16-03-2012

25712. 
Janusz Więcek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kisielicach, pojawił się
w biały dzień pod jednym ze sklepików spożywczych, gdzie wyskokowe
trunki się sprzedaje.
Był tak pijany, że zamiast mówić bełkotał. Do sprzedawcy rzucił: "Wódki już nie chcę, bo nie wchodzi, tylko likierek". Odgrażał się, że radnemu [?] "nogi z dupy powyrywa".
Jeden z klientów podpuścił Więcka, że po wpadce jesienią ubiegłego roku obiecał radnym, że już więcej pić nie będzie, kiedy to błagał radnych o kolejny kredyt zaufania.
Więcek bełkotliwie odpowiedział, że nikomu nic nie obiecał, tym bardziej, że na pewno nie na temat picia [...].
Jaki przewodniczący, taka i rada cała, wstyd i hańba dla całych Kisielic. Chłopie miejże odrobinę honoru i zniknij z życia publicznego miasteczka, zaszyj się w garażu i wal naftę, ale już nie pluj ludziom w twarz. [...]
 kisiołek-fijołek
 Czwartek 15-03-2012

25711. 
Sprawa ściętej lipy w Urowie ma ciąg dalszy. Po raz kolejny czytam, że strażacy wycieli drzewo w Urowie, a dalej nie wiadomo czy mogli czy nie.
Jak w końcu jest?
W ubiegłym roku chciałam wyciąć drzewo przy drodze do mojego domu i poszłam do urzędu gminy. Okazało się, że wójt [Harmaciński] nie może zadecydować o wycięciu gminnego drzewa.
Jaka jest prawda? Czy wówczas wprowadzono mnie w błąd? [...]
 Wanda
 Siemiany, Czwartek 15-03-2012

25709. 
Odnośnie wpisu numer: 25692

Anka coś ci się pomieszało z tym językiem angielskim, którym - według ciebie - biegle władają pracownicy kisielickiego urzędu. Może znajdzie się tam kilku, którzy może i znają "coś nie coś" po angielsku, ale ja jestem skłonny bardziej ku stwierdzeniu, że większej połowie tych kisielickich urzędników to raczej znany jest język rosyjski (w mowie i w piśmie).
 bob ratowniczy
 Czwartek 15-03-2012

25707. 
Upływający czas - obiektywny sędzia...

32 lata temu tragicznie zginęła w katastrofie ruskiej trumny latającej
wspaniała piosenkarka Anna Jantar-Kukulska [...], która - gdyby nie ta
wypaczona komuna - zrobiłaby furorę na całym świecie.

Zatem podobnie jak dwa lata temu pod Smoleńskiem, wtedy Rosjanie
również bezczelnie kłamali, przez 8 lat, no bo przecież ich samoloty były
i są najlepsze na świecie, a winni byli polscy piloci.

Dopiero, gdy przyszła po latach odwilż polityczna, wtedy dopiero zostali Rosjanie zdemaskowani, gdy wyjęto ukryte w sejfach badania polskich inżynierów [...].

Różnica wtedy/dziś polega na tym, że wtedy nawet taki marionetkowy
na pasku Moskwy rząd komunistów potrafił "postawić się" za polskimi sprawami nawet wobec pomruków Wielkiego Niedźwiedzia z Kremla.
A dziś co mamy?

"Prezydent" Komorowski jako inicjator postawienia pomnika chwalącego najazd bolszewików na Polskę.

"Premier" Tusk biegający z pampersami za Panią M. - kanclerz Niemiec
i wpisujący się w linię Dojcz-Politik.

"Burmistrz" Iławy, niejaki Włado Ptasznyk, z gabinetu wysyłający swych
strażników miejskich na skwer koło fosy z rozkazem nie dopuścić do społecznego upamiętnienia ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Kto nami dziś rządzi? Kto nas reprezentuje? Czyich interesów pilnują?
Czy Polska jest jeszcze Polską?
 ORMOwiec
 Środa 14-03-2012

25706. 
Czy ktoś potrafi wyjaśnić zasadność renowacji byłego pola pod "giełdę samochodową" [w Iławie] na wzór orlika, z tym, że to będzie ORZEŁ.
Jeśli takie koszty ponosi państwo polskie w skali, jak u nas w Iławie, na widzimisię paru ludzi, by wystawić obiekt dla piłkarstwa, to już wiem, że
ten kraj nigdy się nie dźwignie z kolan przed, nie np. wyolbrzymianym Kościołem, a np. światową finansjerą.
Brak rozsądku w wydawaniu nieswoich środków wspólnych, brak wizji
na funkcjonowanie obiektów, to nie patologia, a przestępstwo w obliczu potężnego okradania narodu i narażania go na biedę co najmniej na
50 nadchodzących lat.
 Czaruś
 Środa 14-03-2012

25705. 
Odnośnie wpisu numer: 25395

Czy udało się coś wyjaśnić Kurierowi?
 bobbi
 Środa 14-03-2012
Odp. 
Proszę o bezpośredni kontakt ze mną – drogą mailową lub telefoniczną.
 Radosław Safianowski

naczelny@kurier-ilawski.pl
 tel. 608-177-158, Czwartek 15-03-2012

25704. 
Odnośnie wpisu numer: 25699

Cytuję: "(...) Albo przyjechał taki stolarz-meblarz-klepka z Lubawy i pajacował jaki to niego dobry wujek."
Ten stolarczyk wygrał przetarg na stolarkę, do nowo restaurowanego za niemieckie pieniądze ratusza (Rathausu). W ramach stolarki stolarczyk lubawski wstawił wszystkie drzwi i okna. W zamian za ten kontrakt zobowiązał się sponsorować drużynę II-ligową. Pewno uszło wam to uwadze, ale cwany ormowiec i tam miał uszy.
Stolarczyk tak po prawdzie to drobną kasę wyłożył, ale bardziej gościa interesowało kupno sztywnych kart niektórych piłkarzy, o czym ówczesna nasza prasa rozpisywała się gęsto i często. Kupił oczywiście za psie pieniądze, gdyż pomimo to, że był sponsorem piłkarzy - zawsze tej bandzie działaczy brakowało.
Przy burym nakryciu stolika w "pokoiku numer 3" poszedł do kieszeni stolarczyka (karta sztywna), za 70 tys. złotych, ikona iławskiej piłki, nasz Remi kochany. Po roku Remi obrósł w piórka, że umiejętnościami wzbił się ponad iławskie poziomy na tyle, że stolarczyk puścił go dalej, zarobiwszy na nim 10-kroć.
Taka oto jest sylwetka lokalnego, ale i średniego polskiego działacza sportowego, czyli biznesmena, że ho ho...
 ormowiec
 Wtorek 13-03-2012

25703. 
Odnośnie wpisu numer: 25698

Ja akurat wolę twoją piłkę nożną, ale nie godzę się z tym, aby z moich
kieszeni szło na ochronę Bogu ducha winnych ludzisk przed kibolami ogłupiałymi z półprzytomnego chojractwa.
Skoro chłopcy tacy fanatyczni są dla "swej" drużyny, to niech idą i np.
w polu zapracują dla niej.
Nie żartuj chłopaku, dzisiaj na żłobki i przedszkola brakuje kasy, albo
na pielęgniarki co przy obłożnie chorych pracują. Życie to nie bajka.
 zwykły iławiak
 Wtorek 13-03-2012

25702. 
Czy w Iławie jest gospodarz, który zadba o czystość miasta po zimie?
Na chodnikach pełno piasku. Tak samo zalega na jezdniach, tuż przy krawężnikach.
Urząd Pracy mógłby zacząć współpracę z firmami sprzątającymi, niech zorganizują roboty publiczne dla nierobów, no bo ile można za darmo pobierać zasiłki?! Ubrać ich w kamizelki odblaskowe i mogą sprzątać.
Ktoś to jednak musi dostrzec i uruchomić łańcuszek.
Czy jest w Iławie jeszcze jakiś burmistrz?
 Anna
 Wtorek 13-03-2012

25699. 
Odnośnie wpisu numer: 25697

Istnienie Klubu to jedno, a istnienie zawodowej lub też półzawodowej drużyny piłki nożnej, to co innego. Na piłce można zarobić, powiem więcej - trzeba zarobić, gdyż kot z kulawą nogą za organizowanie tego interesu nie zabierze się.
Piłkarstwo to biznes. Podobnie jak wszystkie dyscypliny. Jednak u nas w Iławie głąby kapuściane rządzą piłką, bo z nich to ni pies, ni wydra. Chcieliby zorganizować drużynę, ale oglądają się na Ratusz, by im wszystkie środki dał za... no właśnie: za co? Nie ma głupszych działaczy niż nasi. Sami jednak załatwiają dla Klubu tyle co kot napłakał, ale krzyku robią więcej niż sroki na gnat.
Niech taki jeden z drugim weźmie w swoje łapy tę II ligę, ale na własną
odpowiedzialność, i wynajmie stadion, zapłaci koszty utrzymania, załatwi kasę, ale nie żebraniem od Ratusza, tylko niech na siebie liczy i zdrowe relacje komercyjne, reklamowe.
Da radę inwestować? Będą wyniki? To zarobi na dobrych wynikach tej drużyny. I my go razem pochwalimy.
Nie daje rady, albo wyników nie ma? To niech nie płacze, że winien jest Ratusz. Koniec żebractwa!
A tacy różni misie nich mi tutaj nie kwękają, że Iława stoi na Jezioraku. Ja mu powiem, ze Iława leży na łupkach.
U nas co chwila sponsor się zmienia. Niech kupią sobie drużynę i na niej zarabiają. A nie tylko patrzą skąd i jak kasę wyssać. Czy mało jeszcze było latami przykładów?
Przyjechał taki kiełbasa z Olsztyna i na emocjach tysięcy kibiców jaja sobie zrobili! Kpiny w żywe oczy, "sprzedali" ligę, a w Iławie wmawiali oszalałym z zachwytu wieśniakom, że będzie awans, a oni ekstraklasę jawnie przehandlowali przy wódce w knajpie już nie powiem jakiej...
Kasa gdzie? Do kieszeni!
Albo przyjechał taki stolarz-meblarz-klepka z Lubawy i pajacował jaki
to niego dobry wujek. Potem zawodników sprzedał za mega-kasę do
klubów pierwszej ligi. Gdzie kasa? Tam gdzie zawsze.
Złodzieje, sprzedawczyki i dziwki. I to ma być promocja miasta Iławy?
To już lepiej w porządne burdele zainwestować.
 Czaruś
 Poniedziałek 12-03-2012

25698. 
Odnośnie wpisu numer: 25694

Drogi Czarusiu. To co mają np. pracownicy "sponsora" Klubu? Być może twoja firma w której pracujesz bądź też pracowałeś (albo ktoś z twojej rodziny) jest bądź przynajmniej pracował? Ty, bądź twoi bliscy macie w
te kwestii najmniej do powiedzenia. Dobrze wiesz, że decydujący głos
ma jedynie szefostwo danej firmy.
Ja, tak samo jak i ty, płacę podatki i mam prawo żądać czy też pilnować
w jaki sposób one są wydawane.
Ci, nazwani przez ciebie "kibolami" przynajmniej robią coś, aby się działo
coś w tym "mieście" Iławie, a nie kozaczą zza biurka komputera, tak jak
ty to robisz tutaj. Dla mnie jesteś (i tobie podobni) jedynie internetowym pieniaczem.
Nie przypominam sobie byśmy wcześniej pili brudzia... Zajmij się lepiej chłopie jakimiś pożyteczniejszymi sprawami, aby się coś w tym mieście w końcu zaczęło dziać, zwłaszcza żeby powstawały jakieś nowe konkretne miejsca pracy.
 Misiek76
 Poniedziałek 12-03-2012

25697. 
Odnośnie wpisu numer: 25689

Jestem jak najbardziej za tym, żeby w Iławie był klub sportowy z którym iławianie mogliby się identyfikować, być z niego dumni i który mógłby być wizytówką naszego pięknego miasta.
Niech w klubie szkolą się młodzi ludzie, uczą się postawy "fair play" oraz rozwijają się sportowo i tak zwyczajnie - jako ludzie. Tylko niech to wszystko będzie na takim poziomie na jaki nas, jako miasto, stać. A jeśli działacze maja ambicje stworzenia zawodowego zespołu klasy Barcy, to niech szukają sponsorów, wybudują stadion i biorą kasę z biletów, tak jak się to dzieje na całym świecie.
 Leo M.
 Iława, Poniedziałek 12-03-2012

25696. 
Odnośnie wpisu numer: 25691

Wiem z autopsji o mycie parkingowym, jakie wprowadziło np. norweskie
miasto Stawanger swego czasu, by zarobić na rozbudowę infrastruktury, czyli dróg w skałach, pod domami i nad domami. Po 5 latach miasto było nie do poznania. A u nas w Polsce co byśmy mieli? Pieniądze zniknęłyby bez śladu na inne wydatki.
 podróżny
 Poniedziałek 12-03-2012

25695. 
Odnośnie wpisu numer: 25676

O tak mój drogi! Co do humorów pani z okienka banku, dużo by pisać.
Nie pamiętam by mnie kiedykolwiek miło obsłużyła a byłam też świadkiem jej niemiłych zachowań wobec innych klientów. Osoba, która ma kontakt z klientem a zwłaszcza starszym, niekoniecznie dobrze zorientowanym, powinna w sposób ciepły i rzeczowy udzielić wskazówek.
Nie dokończę, bo dużo by pisać.
 klientka
 Poniedziałek 12-03-2012

25694. 
Odnośnie wpisu numer: 25689

Mnie jest wsio ryba, czy "wasza" drużyna gra czy nie.
Tylko ja nie chcę, aby na ochronę meczu w dniu 25 marca ze Stomilem Olsztyn wydawano moje pieniądze, co najmniej 100 tys. złotych polskich.
Zrozumiałeś?
Jeśli zaś szłoby o wizytówkę Iławy, to nigdy takie szmaciarstwo po wielu
aferach korupcyjnych i po zadłużaniu od wielu lat na koszt wszystkich podatników (ZUS, Skarbówka, Urząd Miasta) nie będzie naszą promocją Iławy, i tyle. To jest wstyd i poruta, jak cała polska piłka, a nie promocja.
 Czaruś
 Poniedziałek 12-03-2012

25692. 
Odnośnie wpisu numer: 25686

Ma pani zupełną rację. W Urzędzie Miasta i Gminy Kisielice są zatrudnieni ludzie po uniwersytetach, którzy swe uczelnie ukończyli nie zaocznie,
lecz stacjonarnie.
Ponadto biegle mówią po angielsku. Tylko Ci absolwenci posiadają klasę, kulturę osobistą i po prostu rzetelnie pracują pogłębiając swoją zdobytą
wiedzę.
Radny niepokorny nie dorównuje im ani zachowaniem, ani wiedzą, ani posiadanym dyplomem.
Nic do tego człowieka nie dociera, jest zakochany w sobie do ślepoty. Skończę to cytatem: [...]
 Anka
 Kisielice, Poniedziałek 12-03-2012

25691. 
Odnośnie wpisu numer: 25669

Oprócz płatnych parkingów powinny powstać w Iławie płatne chodniki!
Że też wcześniej nikt na to nie wpadł!
Przecież można by ustawić rogatki na każdym skrzyżowaniu i stosowne "chodnikometry" dla wchodzących na każdy chodnik. A chodnik ogrodzić
z dwóch stron drutem kolczastym pod napięciem. Najlepiej w miejscach szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców miasta Iławy i powiatu.
To byłby w końcu zysk...!
No i wreszcie można by stworzyć kilka nowych stanowisk w ratuszu, jak:
– Koordynator do Spraw Płatnych Chodników,
– Zastępca Koordynatora do Spraw Płatnych Chodników,
– Sekretarka Koordynatora do Spraw Płatnych Chodników.

Można by było powołać całą Komisję do Spraw Płatnych Chodników, a
nie tam tylko 35 parkometrów...
 Ja
 Poniedziałek 12-03-2012

25689. 
Odnośnie wpisu numer: 25682 25685

Nie zgadzam się z Czarusiem, ani z "byłym działaczem klubowym". Panowie, jeśli macie jakieś "gorzkie żale" do Klubu, to przyjdźcie do niego, zapiszcie się tam i wtedy moglibyście jako jego członkowie wypowiadać się, a nie wylewacie pomyje na forum publicznym.
Czy wy zdajecie sobie sprawę, że ten KLUB był, jest i będzie jedyną wizytówką miasta Iławy?! Szczerze w to wątpię. Nasz Klub i nasze
jezioro od zawsze jest i będzie kojarzone z tym miastem.
 Misiek76, lat 44
 Poniedziałek 12-03-2012

25686. 
Odnośnie wpisu numer: 25680

Uważnie czytam wszystkie wpisy dotyczące Kisielic.
Jestem emerytką i pilnie a racji wolnego czasu obserwuję życie ludzi i ich zachowanie. Nic nadzwyczajnego się nie wypowiadają ale zachowanie młodego niepokornego, o którym śmiało można powiedzieć że kultura, powściągliwość są mu obce.
Widać jak na dłoni za to inne jego cechy charakteru [...]. Uważa On, że jest jedynym człowiekiem który posiada wyższe wykształcenie. Dziś co drugi to magister, ponadto dużo młodzieży ukończyła dwa kierunki i Ci młodzi zdolni są pokorni i pilnie dalej uczą się zawodu.
Zgadzam się, zupełnie po prostu wstyd dla szkoły zatrudniać takiego polonistę. Jego plugawy język, który wszystkich obrzuca błotem, nie nadaje się do uczenia młodzieży szok! [...].
Schylam głowę na opluwanymi strażakami, po prostu tym ludziom i w tej służbie należy się szczególny szacunek, tym bardziej, że jest to straż ochotnicza i ludzie swój zawód wykonują można powiedzieć za darmo.
 Hela
 Kisielice, Poniedziałek 12-03-2012

25685. 
Odnośnie wpisu numer: 25682

Wiem co należy zrobić, aby utrzymać w II lidze iławskich traktorzystów zwanych piłkarzami.
Wprowadzić kontyngent czyli obowiązkowe dostawy (np. jadła, napojów). Wprowadzić obowiązkową opłatę w formie środków płatniczych w złocie.
Firmy transportowe zobowiązać do bezpłatnego przewożenia po meczach na trenie kraju. Hotele i bary zobowiązać do obowiązkowego karmienia i noclegowania piłkarzy. Zakłady pracy zobowiązać do zatrudnienia na etatach bez obowiązku pracy. Ratusz do obowiązkowego utrzymywania administracji i ponoszenia kosztów utrzymywania obiektów stadionowych. Mieszkańców Iławy - do wpłat na klub po 10 zł miesięcznie od głowy.
 były działacz klubowy
 Niedziela 11-03-2012

25682. 
Jeziorak przegrywa w żenującym stylu nawet z takim Sokołem Ostróda.
Porażka 1:3 pieczętuje likwidację i rozwiązanie swego żywota. Żenada!
I oni chcą abyśmy ich żywili. Mają czelność łemzać o pieniądze. Wara!
 Czaruś
 Niedziela 11-03-2012

25681. 
Zastanawia mnie fakt, że co miesiąc w iławskim markecie InterMarche
są ciągle nowe kasjerki. Ciekawe dlaczego? Hehe...
 klient
 Niedziela 11-03-2012

25680. 
Odnośnie wpisu numer: 25660

Skandaliczny język [...] robi niedźwiedzią przysługę temu opozycyjnemu radnemu Ryszczukowi. Wszak to podobno polonista. Nie wiem jak innym, ale mnie on już kojarzy się z wypisywanymi na tym forum słowami "flacha, pomyje, umazał g...nem, plunął, pluje" etc. Jaka to reklama dla kisielickiej szkoły rolniczej?
I choćby z tego powodu już nie zagłosuję na niego. Pamiętam innego radnego z tej samej szkoły. Tamten człowiek był (i jest) gigantem kultury osobistej, poprawności językowej, spokoju i rozwagi. Takich ludzi nam trzeba.
A co na to inni radni, którzy rzekomo zostali nimi w niedemokratycznych wyborach? Czy pozostali to także bezwartościowi ludzie?! Ciekawe.
Natomiast strażakom dajcie spokój, bo jeszcze tylko im można zaufać i można na nich liczyć.
 Gość Niedzielny
 Niedziela 11-03-2012
Odp. 
Ty ostrożniej dobieraj swoje słownictwo, zwłaszcza na temat
„znaków firmowych”, bo za chwilę możesz się bardzo zdziwić
a potem jeszcze bardziej żałować.
Zwracam ci uwagę dla twojego własnego dobra. Nie dziękuj.
 moderator dyżurny
 Niedziela 11-03-2012

25679. 
Odnośnie wpisu numer: 25677

Ludzie, czy nie widzicie jak to się układa?
Większość ludzi, w tym ja, popiera Pana radnego Rafała Ryszczuka, a otumaniona, walcząca o byt i swoje posadki mniejszość, ustawiona przez burmistrza Koprowiaka, jest przeciw Ryszczukowi.
Moja babcia mieszka w Kisielicach od czasów powojennych i mówi, że
ona nie pamięta człowieka tak inteligentnego i odważnego jak ten Pan Ryszczuk. Babcia jest chora, ale już mnie zapewniła, że w najbliższych wyborach weźmie udział, żeby poprzeć Pana Rafała. Oby tyko hieny go
nie zniechęciły do dalszej działalności.
 Anna
 Niedziela 11-03-2012

25678. 
Odnośnie wpisu numer: 25626

KRRiT jest organem konstytucyjnym, a członkowie jej są w randze ministrów. Przewodniczący Jan Dworak publicznie mówi, że nie są otwierane koperty z protestami. Takie bezczelne numery przechodzą bezkarnie chyba tylko w Polsce. Łamany jest podstawowy kanon prawa administracyjnego.
Dworak mówi, że czyta tygodnik „Niedziela” i nawet co tydzień jest na mszy. Do Rydzyka, osoby duchownej, podczas posiedzenia komisji kultury zwrócił się per "Pan".
Oglądam Telewizję Trwam, słucham Radia Maryja, ale nie oznacza to, że buduję wokół siebie twierdzę. Otwieram się również na media publiczne i prywatne. Ma się wtedy szerszy przegląd sytuacji.
Mogę powiedzieć jedno. Gdy przełączam telewizor na Telewizję Trwam, to czuję ulgę, że wreszcie nikt nie przerywa rozmówcy jego wypowiedzi, że nie słyszę mówiących jednocześnie polityków, kpin, prymitywnych śmiechów, nie ma żenujących reklam. W publicystyce poruszane są sprawy, które są skrywane w innych mediach.
Zebrano już prawie 1.800.000 podpisów w obronie TV Trwam. Stworzył się samorzutnie ruch społeczny. Jest to ruch społeczny w obronie pluralizmu, wolności słowa.
Papież Jan Paweł II ma wiele pomników, ulic, skwerów swego imienia.
I co z tego? A czy pamiętamy takie zdanie JP II? (cytat z pamięci):
„Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją codziennie zdobywać”.
 pątnik
 Niedziela 11-03-2012

25677. 
Odnośnie wpisu numer: 25672

Demokratycznie wybrani radni z Kisielic?! Mój ty Boże o czym ty mówisz. Ludzie zagłosowali za tym, co było do wybrania - biedny, przekupny, prosty strażaczku.
Widziałem ulotkę waszego pana (burmistrza) i co na niej widnieje? Hasło: "straż - gmina - rozwój".
Jak wy możecie mówić o demokracji skoro jesteście wpisani w jego wyborcze slogany. Liczy na was i wasze rodziny, obiecuje gruszki na wierzbie i łapiecie je jak pelikany. A z drugiej strony to jak Więcek, Smolarski, Grodecka z tanimi szampanami czy wódą latali po wiochach żeby kupić głosy, to ci nie przeszkadza? Po co opluwasz innych?
 Z Ogrodzieńca i Pławt
 Sobota 10-03-2012

25676. 
Co myślicie na temat obsługi w Banku Spółdzielczym w Suszu?
Około godz. 9 w piątek czynna jedna kasa. Stanie zagwarantowane ponad 20 minut. Stałem cierpliwie nie mając wyjścia. Kolejne osoby wchodzące pytały, czy jeszcze ich tam za mało siedzi.
Kiedyś było odrębne okienko, w którym można było założyć lokatę, teraz niby dla poprawy obsługi klienta można załatwić wszystko przy każdym okienku. Ale biada tym, którzy stoją za taką osobą. Ruch wstrzymany.
Na Starym Mieście też jedno okienko i pani, która ma humory. Skandal. Instytucja, która żyje z klienta nie potrafi zagwarantować poprawnej w miarę szybkiej obsługi.
 Snikers
 Susz, Sobota 10-03-2012

25675. 
Odnośnie wpisu numer: 25668

"Najgorsza jest taka, jak o sobie mówi, "exkatoliczka", która Boga szuka
i dlatego... wybiega z kościoła. Na przykład: na łąkę. Można by zapytać:
a czemu nie pod wodę od razu... Czy wtedy będzie to prawidłowa logika
poszukiwania Boga?"
Oto prawdziwa katoliczka miłująca bliźniego.

"Od 20 lat słyszę brednie próżniackich pyszałków".
Na to można odpowiedzieć pani własnymi słowami: "Obawiam się, że odwoływanie się do kultury osobistej, czy skutków prawnych publicznego opluwania ludzi albo wprost łamania prawa poprzez naruszanie uczuć religijnych osób nie zrobi na opluwaczach żadnego wrażenia".

Tylko "prawdziwi katolicy" mają jedyną, słuszną prawdę, obrażając się na wszystko i wszystkich myślących inaczej, głośno przy tym krzycząc że nie szanuje się ich praw.
Drodzy chrześcijanie uszanujcie bliźniego swego zgodnie z boskim przykazaniem, a jeśli mimo wszystko po tym spotka was jakowaś krzywda, podnoście larum!
Taki mój osobisty apel do tych wszystkich "pseudo" miłujących wszystko i wszystkich wokoło, a przede wszystkim samych siebie. Myślę, że nie ma sensu więcej bić piany, ponieważ zgodnie z porzekadłem, głową muru nie przebijesz. "Możesz głową o mur tłuc, kto był bucem, będzie buc".
 iławianka 53
 Sobota 10-03-2012

25674. 
Odnośnie wpisu numer: 25664

Ten kraj jest tak mój, jak i Twój. Moi przodkowie, tak jak i pewnie Twoi, za niego walczyli i za niego umierali i ja także, jak i oni, jeśli będzie trzeba to będę walczył i za niego umrę.
Dlatego mam prawo tu żyć i wyznawać taką religię na jaką mam ochotę, pod warunkiem, że nie narzucam jej innym. Dlatego ja mam też prawo
sprzeciwić się, jeśli ktoś chce mi narzucać jakąkolwiek obcą mi religię i
ideologię.
Chcesz stawiać krzyże? To TWOJE PRAWO, ale ZA TWOJE PIENIĄDZE.
Chcesz, aby obok niego nie było innego symbolu? WYKUP TEREN WOKÓŁ. Płać za niego podatki i miej święty spokój. Płać za jego utrzymanie i pokaż, że jest Ci bliski.
 Czarny Misio
 Sobota 10-03-2012

25673. 
Odnośnie wpisu numer: 25665

Poszedłem językiem nie kogo innego, jak profesora Stefana "Meszki" z
z Platformy Obłudy.
Skoro tacy piękni byli księża z Brata Alberta, to co jest z młodzieżą na uroczystościach? Wpływu nie mają, niestety nie mają. Dla współczesnej młodzieży wychowanej przez media, dekalog i 7 grzechów głównych to nakazy nie z tej epoki. Oni mają swój dekalog dotąd dokąd młodzież za pozna prawdziwego wychowania. A co to znaczy, to już inna sprawa. Dla jednych to wychowanie bezstresowe, dla innych to stawianie wymagań i egzekwowanie.
 swój
 Sobota 10-03-2012

25672. 
Odnośnie wpisu numer: 25560

Nie zgadzam się z opinią, która została opisana.
Radni Kisielic zostali wybrani w sposób demokratyczny przez większość mieszkańców. Ci, którzy głosowali inaczej pewnie są niezadowoleni, ale przy wyborze zawsze wygrywa mniejsze zło.
Mieszkańcy pilnie obserwują i za wyjątkiem radnego niepokornego, który głosy sobie pozałatwiał wszyscy pozostali przeszli w sposób uczciwy i nieprzekupny.
Absurdem jest żądać szacunku od głupiego, a dobra od wroga.
 strażak
 Kisielice, Piątek 09-03-2012

25669. 
Odnośnie wpisu numer: 25663

Jestem "za" parkometrami!
Pod "Smoczą Jamą" parkują w większości pracownicy pobliskich lokali
i tak jest na większości parkingów w Iławie.
Miesięczny bilet ma kosztować około 20 zł, więc jeśli kogoś stać na te
wożenie tyłka samochodem i zależy mu na wygodzie, to niech płaci...
 Ja
 Piątek 09-03-2012

25668. 
Odnośnie wpisu numer: 25665

Płakać się chce po wyrywkowej lekturze forum...
To, co wylewa się spod palców zbyt wielu uczestników tego Hyde Parku,
nie mieści się momentami w głowie! Obawiam się, że odwoływanie się
do kultury osobistej, czy skutków prawnych publicznego opluwania ludzi
albo wprost łamania prawa poprzez naruszanie uczuć religijnych osób
nie zrobi na opluwaczach żadnego wrażenia.
Najgorsza jest taka, jak o sobie mówi, "exkatoliczka", która Boga szuka
i dlatego... wybiega z kościoła. Na przykład: na łąkę. Można by zapytać:
a czemu nie pod wodę od razu... Czy wtedy będzie to prawidłowa logika
poszukiwania Boga?
Od 20 lat słyszę brednie próżniackich pyszałków, którzy najpierw głosili
prawdę objawioną o "imperium medialnym" i niesamowitym bogactwie
tegoż Rydzyka, a dziś nagle zmieniają swe kłamstwa w rzekomą biedę
łachmyty, który z niedostatków nie udźwignie telewizji własnej, którą - lepiej lub gorzej (nie sprawa to gryzoni biegających po łące) prowadzi
od wielu już, wielu lat...
Moja więc propozycja do Pana Dworaka w Warszawie jest następująca:
szczerze zdumiona troską faceta z partii "Polskość to nienormalność",
apelując o porzucenie swej zakłamanej troskliwości o stan wydolności
fundacji z Torunia, proszę (w zgodzie z ideą wolności) wydać koncesję
i nie bać się, że Rydzyk zbankrutuje. Niech zbankrutuje, niech popłynie tam, gdzie po cichu liczycie, że popłynie. No pozwólcie mu popełnić te
harakiri po łacińsku! Przekonajmy się...
Hej Panowie szlachta! Wy liberałowie jesteście, czy jednak POlszewiacy?
 zażenowana
 Piątek 09-03-2012

25666. 
Jest pytanie do mieszkańców Susza czy w tym mieście jest jakiś gospodarz ? Patrząc obecnie na porządek w całym mieście można odnieść wrażenie że go nie ma.Oświetlenie uliczne co rusz nie świeci ,ulice dziurawe ,chodniki zawalone piaskiem,w trawnikach pełno gałęzi,papierów i psich odchodów.Czy Prezes komunalki czeka jeszcze na śnieg żeby ten syf przykryć czy na następną podwyżkę wynagrodzenia! Już od dłuższego czasu pogoda sprzyja do wykonywania prac porządkowych a tu co , jak już coś robią to tylko ul.Piastowska, Wybickiego czy tylko za te ulice gmina płaci komunalce ,kto nad tym czuwa może za mało Was tam jest ? P.Zdzicho przecież już chłop miastowy i to on powinien się dostosować do uwarunkawań panujacych w mieście a nie odwrotnie.P.Burmistrz Pietrzykowski może nie ma czasu tego nadzorować(wszak człowiek światowy tylko w rozjazdach ) ale od czasu do czasu mógłby przejść się po mieście nie tylko w centrum na piechotkę ,porozmawiać z ludżmi,odwiedzić sprzedawców(jak to było w kampani),opowiedzieć im jak idą sprawy związane ze ściągnięciem do Susza "Biedronki" ,kiedy ruszają prace z budową rond,przebudową ulic Iławska-Prabucka.A więc czas zabrać się do roboty -zima się skończyła niedżwiedzie już dawno nie śpią!
 wiosna
 Piątek 09-03-2012

25665. 
Odnośnie wpisu numer: 25658

Hmmm... jeszcze nikt w życiu nie nazwał mnie "libertyńskim potworem" zwłaszcza w kontekście tego, że napisałam, iż szukam Boga poza murami kościołów z tabliczkami darczyńców.
Jeśli szukam Boga oznacza to, że jestem chrześcijanką, tylko taką trochę inną, która ostro nie atakuje "myślących inaczej", dokarmia zwierzaki, szanuje naturę, wspomoże proszącego grosikiem itd. itp. Taką, która
po wyjściu z kościoła nie obgaduje kto jak był ubrany albo też jak się zachowywał.
Jeśli zaś chodzi o księży, to próżno wypatruję takiego jakim był ks. Andrzej Mamajek, ks. Andrzej zwany "Szybkim" czy ks. Eugeniusz, który - tak jak niektórzy ludzie - miał swoje słabości (byli księża z parafii Brata Alberta). Oni byli (są gdzieś) blisko ludzi, ich problemów, otwarci, dowcipni itp.
Jeśli widzę księży którzy ponad człowieka przedkładają (nie odnoszę się tu do żadnej iławskiej parafii) dobra doczesne, wpływy, żądzę władzy a do tego takich "zagorzałych katolików", to niestety ale od kościoła to mnie odpycha a nie przyciąga.
Proszę zwrócić uwagę na średnią wieku obecnych ludzi na uroczystości
u św. Brata Alberta - kto przeważał? Kościół młodzieży nie przyciąga,
nie ma z nim wspólnego języka, a nawet powiem więcej: tak naprawdę go nie szuka.
Czym się mają przemieszczać kapłani? Na pewno nie tymi luksusowymi autami, bo ślubowali ubóstwo. Dla Twojej informacji - są auta o różnym standardzie. Księża na bagna, chrześcijanie do katakumb - to chyba zły pomysł, choćby ze względu na to, że powinna obowiązywać nas zasada miłości bliźniego. Tobie również o niej przypominam, bo zdaje się, że w swojej zapalczywości chyba zapomniałeś o najważniejszym przykazaniu Jezusa. Dlatego też, czy to ktoś jest hetero czy homo, to również Twój brat lub siostra...
Nie, nie popieram adopcji przez homoseksualistów, jednakże popieram ich prawo do bycia razem. Nie na zasadzie ślubu, ale na zasadach związków partnerskich.
Do krzyża nie będę się odnosić, bo najważniejszy, powinien być ten, który każdy z nas ma na co dzień do dźwigania.
Religia ze szkół - jak najbardziej tak. Dlaczego? Bo pójdą na nią ci, którzy naprawdę tego chcą, przy czym nie zmarnujemy naszych publicznych pieniędzy dla tych, którzy chodzą dla samego chodzenia.
 iławianka 53
 Piątek 09-03-2012

25664. 
Odnośnie wpisu numer: 25661

[...]
Nigdy obok Krzyża Jezusa Nazareńczyka nikt innej symboliki nie postawi. To jest NASZA ZIEMIA, NASZE ZAKOPANE, NASZA POLSKA KATOLICKA.
Ty możesz stawiać swoje symbole wszędzie, nawet obok śmietniska, jak wyrazimy na to zgodę. Tu jest Polska. Tu może być z nami każdy naród
i będzie miał prawo do stawiania swoich narodowych symboli. Jednak na Giewoncie na wieki wieków zostanie KRZYŻ ŚWIĘTY.
 Polak
 Piątek 09-03-2012

25663. 
Co myślicie o parkometrach w Iławie?
Czy jesteśmy na tyle dużym miastem żeby jeszcze robić płatne parkingi
w centrum? Tym bardziej, że problem z zaparkowaniem samochodu jest tylko z okazji jakichś większych wydarzeń, a tych w Iławie aż tyle nie ma żebyśmy przez cały rok płacili za parkowanie. Ciekaw jestem Waszego zdania na ten temat. [...]

http://ilawa.kurier-ilawski.pl/czytaj/Platne-parkingi-wymyslem-burmistrza/3218
 Piotr, lat 56
 Iława, Piątek 09-03-2012

25662. 
Czy to nie dziwne, że na działce wydzielonej z terenu WTZ (Warsztatów
Terapii Zajęciowej) przy ulicy Andersa w Iławie powstanie nowy ośrodek
(a właściwie będzie przeniesiony z salek przy białym kościele) dla osób niepełnosprawnych?
Czy w powiecie iławskim naprawdę potrzebne jest mnożenie instytucji zamiast rozwoju tych, które już od wielu lat istnieją i działają prężnie?
Czy nikt nie widzi, że pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na faktyczną pomoc dla osób niepełnosprawnych, ich szeroko pojętą rehabilitację, będą przejadane przez tworzenie nowych kosztów, takich jak budowa, płace, remonty i inne?
Chyba komuś bardzo zależy na stworzeniu kilku ciepłych posadek...
 Cobra
 Piątek 09-03-2012

25661. 
Odnośnie wpisu numer: 25658

"(...) Zdjąć krzyż nawet z Giewontu (...)"

A ja nie mam nic przeciwko krzyżowi na Giewoncie, ale... pod jednym
warunkiem.
Będę mógł postawić obok niego własny symbol (np. może sierp i młot,
może gwiazdę Dawida, a może satanistyczny pentagram), podobnych
rozmiarów, a może i większy - jeśli znajdę na to fundusze.
 Czarny Misio
 Piątek 09-03-2012

25660. 
Odnośnie wpisu numer: 25620 25636

Życzliwy! Demokracja demokracją, ale chyba przyznasz mi rację, że w kisielickiej radzie siedzą lizusy i rządzi układ.
Ten radny, którego tak piętnujesz wydaje podobno na własny koszt pisemko informacyjne dla mieszkańców gminy. Kiedyś miałem okazję przeczytać takie wydanie i mało co z krzesła nie spadłem po tym jak radny Ryszczuk zacytował słowa radnego Smolarskiego z obrad komisji. Pan Smolarski w odpowiedzi na monolog Pana Koprowiaka powiedział przy innych radnych tak: "Święte to słowa Panie burmistrzu, święte i błogosławione".
To ja się pytam: co to jest?
Ty śmiesz zarzucać jedynemu opozycjoniście w tej zepsutej, smutnej i monotonnej radzie, że robi ludziom wodę z mózgu? Czy opisywany przez Kuriera burdel w kisielickim MOPS-ie to są błahe sprawy, co? (poruszane właśnie przez radnego Ryszczuka). On jako jedyny potrafi wstać i wytknąć palcem pierwszemu, że kolejna inwestycja w gminie została zrobiona na odpierdziel. To rzeczywiście są "błahe" sprawy kiedy publiczne pieniądze są marnotrawione przez totalną indolencję tych komunistycznych, bez bata, leniwych mamutów piastujących stanowiska w urzędzie.
Jola z kolei pisze na forum, że ten radny jest żądny krwi i będzie piął się do władzy po trupach. Osobiście wolę radnego w kolejnej akcji sesyjnej niż zapijaczony łeb przewodniczącego rady Więcka, który poniżył nie tylko siebie, ale też umazał w gównie całą radę, całą gminę, a swoim wyborcom plunął w twarz i pluje do dziś, śmiejąc się w kuluarach, że wszystko mu wolno.
To jest właśnie demokracja po kisielicku. Przewodniczący rady bez honoru i radni trzymający paluch po sam łokieć ręki, wiadomo komu.
 bob ratowniczy
 Czwartek 08-03-2012

25658. 
Odnośnie wpisu numer: 25657

...czyli co wy chcecie, libertyńskie potwory, no co?
Księży wepchnąć do lasu? Na bagna? Albo najlepiej od razu do klatek?
Kościoły najlepiej otoczyć murem cmentarnym? Chrześcijan zamknąć
do katakumb? Kapliczki polne i przydrożne też polikwidować? A krzyże wszelakie też pozdejmować? Nawet te z orderów? Nawet te z witraży?
Tak, zdjąć krzyż nawet z Giewontu.
Oto jak ma teraz wyglądać wolność według nawiedzonych oświeconych.
Kapłani na osłach mają się przemieszczać. A religię relegować ze szkół.
Katechetów wygonić.
Ale wam, oświeconym i wyzwolonym, to wszystko wolno, bo wy sobie
tak chcecie. Homoseksualiści będą lepsi w adopcji dzieci, bo oni się...
nie zapłodnią. Który będzie "Tata", a który "Mama"? Losowanie?
 swój
 Czwartek 08-03-2012

25657. 
Odnośnie wpisu numer: 25655

Niczyjej wolności nie tępię. Czy na pewno wiesz (pozwolę sobie na
per Ty, idąc za Twoim przykładem) dlaczego nie otrzymali koncesji?
Dla przypomnienia:

"Jak powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak, o odrzuceniu wniosku o przyznanie koncesji na nadawanie TV Trwam na multipleksie cyfrowym zdecydowały względy ekonomiczno-finansowe. Zdaniem KRRiT ubiegająca się o nią Fundacja Lux Veritatis nie gwarantowała powodzenia tego przedsięwzięcia"

Chociaż majątek tej fundacji oceniany jest na 90 mln zł, to większość pochodzi z pożyczki od redemptorystów, którą obecnie przyjdzie im spłacić. Oczywiście wszyscy wiemy, że to fikcja.
To po pierwsze.
A po drugie: skąd taki majątek u "biednych" zakonników?
Kto tu omija Dekalog? Gdzie tu ubóstwo, posługa drugiemu człowiekowi, gdzie poświęcenie i miłość wobec bliźniego. Jak to się ma do życia w prawdzie?
Mówisz że ja próbuję usprawiedliwiać swoje "łatwe" życie... Hmm, życie nigdy nie jest łatwe ani tym bardziej jednokolorowe. Dlatego też szukam Boga z dala od bogactwa, a dobrym człowiekiem, samorządowcem czy obywatelem może być każdy, nie tylko ten od jedynej "słusznej" wiary i oglądający TV Trwam.
Trzymam się od tego z daleka i od władz publicznych, szanując właśnie zasadę wolności (ze względu na różne wyznania) oczekuję tego samego.
 iławianka 53
 Czwartek 08-03-2012

25655. 
Odnośnie wpisu numer: 25652

Nie żądza władzy o. Rydzyka i "bogactwo " księży sprawiają, że ludzie odchodzą od Kościoła. To tylko czynniki ku łatwemu i bezmyślnemu usprawiedliwieniu siebie do omijania Dekalogu, grzechów oraz Boga.
Ale nie tylko.
Mamy udawanie wolności postaw, gdyż prawdziwej wolności współczesny człowiek nie ma. Wolność ma swoje granice, którymi są wolności drugiego człowieka.
Jeśli swoją wolnością tępisz wolność innego, to już NIE MA wolności.
 swój
 Czwartek 08-03-2012

25654. 
Odnośnie wpisu numer: 25650

Szanowny Ormowcu, mam pytanie: czy interesuje cię jak doszło do sprzedaży części ogrodów działkowych FADOM? [przy ulicy Ostródzkiej
w Iławie]. Byłbym wdzięczny za zajęcie się tą sprawą i jej wyjaśnienie. Przecież tam od lat nic się nie dzieje. Jaki był motyw sprzedaży? [...]
 były działkowicz
 Czwartek 08-03-2012
Odp. 
Nudny jesteś jak co najmniej flaki w oleju, bo ile razy można
tłuc to samo na okrętkę...? A powiedz: jako obywatel i osoba
pokrzywdzona, co zrobiłeś konkretnego – formalnego – w tej
utwardzanej sprawie? (poza notorycznym biciem piany).
 moderator dyżurny
 Czwartek 08-03-2012

25653. 
Dzień Żołnierzy Wyklętych powinien być dla prawdziwych patriotów
walki z komunizmem, a nie dla zbrodniarzy wojennych, których hołduje szkoła w Suszu. Na przykład taki Łupaszko, który odpowiada za zbrodnie na cywilach w Dubinkach.
Dla mnie jest przykładem kogoś, dla którego najlepiej pasuje określenie "watażka". Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem. Sam wiedział najlepiej, gdzie skierować żołnierzy, na kim wykonać "wyrok".
W moim przekonaniu taki człowiek, który łamie rozkazy dowództwa oraz odpowiada za mord 2-miesięcznego dziecka nie jest dobrym materiałem na pomnik polskiego bohatera-partyzanta ani na patrona grupy rekonstrukcyjnej. Niezależnie od osobistej odwagi. [...]
Współczuje suskiej młodzieży że jest oszukiwana jak za czasów komuny o generale Karolu Świerczewskim. A tymczasem prawdziwi bohaterowie idą w zapomnienie...
 suszanin 113
 Czwartek 08-03-2012

25652. 
Odnośnie wpisu numer: 25646

Szanowny panie, ja doskonale wiem jakie przesłanie niosą za sobą
cytowane przeze mnie słowa, a nawet jaka jest obecna interpretacja
tych słów z nowego „Katechizmu Kościoła Katolickiego”, nr 2242:

„Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii. Odmowa posłuszeństwa władzom cywilnym, gdy ich wymagania są sprzeczne z wymaganiami prawego sumienia, znajduje swoje uzasadnienie w rozróżnieniu między służbą Bogu a służbą wspólnocie politycznej. „Oddajcie... Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mateusz 22:21). „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5:29).

Wiele dawnych porzekadeł jest dziś interpretowanych inaczej i dopasowanych do czasów współczesnych. Nawet więcej, wiele słów nabiera nowego wymiaru i znaczenia. Dotyczy to również w/w przeze mnie cytatu.
Jeśli zaś chodzi o zrozumienie że wybrana władza ma być służbą, to chyba tylko zapominają o tym ci, którzy zaszczytu dostąpili. Nigdy też nie stawałam przeciwko religii, nie zapomniałam też ilu ludziom pomógł Kościół katolicki i jaką ostoją był w historii naszego państwa. Czy zatem, w zawiązku za przeszłe zasługi, mamy być dzisiaj ślepi na pazerność i umiłowanie pieniądza i władzy kleru?
Nie zaprzeczy pan chyba, że to bardzo bogata warstwa społeczeństwa, pragnąca mieć wszędzie swoje wpływy. Kto jeździ luksusowymi autami, kto pływa z zamożnymi mieszkańcami luksusowymi łodziami - pan, ja? Nie, to nasi "skromni" kapłani.
Gdzie spotka pan więcej Boga, na łące, w lesie, wśród śpiewu ptaków czy w kościele z tabliczkami darczyńców? No i ta żądza władzy np. ojca dyrektora Rydzyka. Obrzydliwe!
Proszę mi nie zarzucać niewiedzy, ale obiektywnym okiem spojrzeć na poczynania przedstawicieli KK, nawet naszych lokalnych. To wszystko sprawia, że niestety wierzących, praktykujących jest coraz mniej...
 iławianka 53
 Czwartek 08-03-2012

25651. 
Odnośnie wpisu numer: 25647

Jestem strażakiem w Kisielicach.
Wypraszam sobie określenia typu "przekupna za flachę straż zawsze zagłosuje jak trzeba".
Jeszcze NIGDY ani ja, ani ci koledzy, których znam - nie zeszliśmy do poziomu zera, żeby "za flachę" głosować na kogokolwiek. Według tego przysłowia "Każdy sądzi według siebie".
Pozostaje mi pogratulować wrażliwości oraz społecznej "mądrości" w obrażaniu ludzi, którzy bez zastanowienia spieszą z pomocą nawet takim sfrustrowanym krzykaczom, jak osoba podpisująca się "etam". Najpierw poznaj tych fanatyków niesienia pomocy, a dopiero potem zrozumiesz, jak głupie słowa mogą ranić.
Pozostałych politycznych wywodów nie komentuję.
 strażak nieznany
 Środa 07-03-2012

25650. 
Czy ktoś odważy się dokonać analizy w jaki sposób pewni w Iławie ludzie z nomenklatury weszli we własność pewnych dóbr, inaczej - uwłaszczyli się (nie wiadomo czy legalnie) na ludzkiej biedzie, przejmując niektóre zakłady państwowe, jak np. dawne IPB.
Czy ktoś otworzy lokalne ACTA, dokona rachunku, kto od kogo, dlaczego, w jakich okolicznościach, za ile odkupywał udziały? Muszą być tacy ludzie, co znają szczegóły.
A może na tym forum opiszą też pewne skryte działania zalegalizowania państwowego zakładu na prywatny za grosze.
O ile historia to niedawna, ale ciekawa i warta odświeżenia byśmy prawdę poznali.
 ORMOwiec
 Środa 07-03-2012

25648. 
Odnośnie wpisu numer: 25628

Drużyna seniorów IKS-u wpadła w pułapkę. [...] Komisarz pokieruje ten wehikuł ku katastrofie. [...] Już dziś przewidzieć można jakie decyzje
podejmą zarządzający upadłościową masą towarzysz Borszewski [...], były uzdrowiciel [...].
Pod nóż ofiarny jako pierwszy pójdzie Paluszewski i będzie wypatroszony.
Ale tylko dla zaspokojenia gawiedzi.
Potem pójdą nieruchomości, budujący się po giełdzie obiekt puszczą w najem. Korty wydzierżawią firmie [...]. Co jeszcze chcecie wiedzieć?
 Czaruś
 Środa 07-03-2012

25647. 
Odnośnie wpisu numer: 25636

Jeśli chodzi o tych kisielickich radnych to dobrze mówisz i w większości jak zauważyłaś nic oni nie robią dla mieszkańców. Radny, którego tak piekielnie określasz to człowiek w najodpowiedniejszym wieku do tego typu działalności, mamy posłów młodszych i głupszych od niego. Jeśli chodzi o doświadczenie to co z tego ,że np. przewodniczący doświadczony życiowo, jak to doświadczenie do niczego się nie przydaje. Radni i władza w tym miasteczku do tej pory razem pili, klepali się po plecach i nikt nie był w stanie cokolwiek niewygodnego koleżkom powiedzieć. Jak w takim przypadku można kontrolować władzę ? Co by tam nie mówić to opozycją jakąś jest i to jednoosobową, trzeba odwagi żeby stanąć samemu przeciw układowi ,tak myślę. Jak na mój prosty rozum to mógłby brać dietę i siedzieć cicho, bez problemów, bo Koprowiak to burmistrz nie do ruszenia ( przekupna za flachę straż zawsze zagłosuje jak trzeba ), więc nie sadzę żeby miał radny ambicje zastąpienia go. Jesteś taką patriotką to startuj w wyborach i działaj na rzecz społeczeństwa Kisielic. A tak na marginesie to na te ulotki to jednak trzeba czas poświęcić, no i za darmo je rozdaje, który radny, którejkolwiek kadencji, choć trochę zbliżył się aktywnością do niego ? Wiesz co ja to nawet wolę jak ludzie działają dla pieniędzy niż dla fanatycznej wizji. Uważam ,że politycy powinni być dobrymi biznesmenami a nie nawiedzonymi społecznikami. Oddam na pewno znowu głos na niego, bo Kisielice bez niego to zgniłe jajo.
 etam
 Środa 07-03-2012

25646. 
Odnośnie wpisu numer: 25635

Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie - powtarza Pani kolejny raz cytat, który należy interpretować zupełnie inaczej (nie miejsce tu na szczegółowy opis sprawy).
Wybrana władza ma być służbą dla poddanych, ale Pani najwyraźniej tego jeszcze nie zrozumiała.
Już zapomniała Pani albo w ogóle nie wie o tym, gdzie i kiedy Kościół pomagał/a w najtrudniejszych sprawach tym najmniejszym...
 HK007
 Środa 07-03-2012

25645. 
TOTALNA KLĘSKA BURMISTRZUNIA SUSZA PIETRZYKOWSKIEGO !
Na sesji wnioskował Radzie Miejskiej w Suszu podwyżkę wody i ścieków dla mieszkańców o ponad 1 zł za 1 m3 poprzez zdjęcie dopłat jaką samorząd dopłaca do wody i ścieków.
Argumentował to m.in. że to przedsiębiorcy głównie korzystają z tych dopłat co jest niekorzystne dla budżetu, podlewaniem trawy i takie tam bzdety. Człowieku obiecywałeś pomoc dla przedsiębiorców (chyba że dla wybranych) a co teraz robisz?! Czy zniesienie dopłat, a co za tym idzie PODWYŻKA wody i ścieków według pomysłu i wniosku Pietrzykowskiego spowodowałoby obniżenie czy podwyżkę artykułów jak np.chleb, masło, ser itp. W kogo chciałeś uderzyć? W tych biednych mieszkańców, którzy to kupują a którym obiecywałeś cuda i że będzie się im żyło lepiej? Oszczędności zacznij od siebie i twojego towarzystwa, bo już niedługo Urząd będzie największym i jedynym zakładem pracy w Suszu.
Nie myśl, że imprezą triathlonową robiąc igrzyska za ogromne pieniądze podatników przykryjesz swoją nieporadność i nieudolność. Ludzie oczekują czegoś innego nie aktorów i celebrytów, lecz przedsiębiorców, którzy dadzą pracę i płace - tych ściągaj do Susza. Mają dość oglądania jak się dobrze bawicie za pieniądze podatników.Na pewno jedno z haseł wyborczych pasuje do Pietrzykowsjiego i jest realizowane w 100% a nawet 200 % a brzmi ono "By żyło się lepiej"
Wracając do radnych to wody i ścieków dla przypomnienia za podwyżką było AŻ 3 radnych tj.P.Zalewski,P.Górny-któremu P.Pietrzykowski zarzucił że działa w swoim interesie przy ew. głosowaniu na Nie wiec P.Górny wykrecił mu numer i zagłosował na Tak,no 3 radny to P.DZIKI ktory przed głosowaniem miał przemowę za poparciem podwyżki -Boże ratuj się kto może - z tego co można było zrozumieć i zapamiętać to słowo populizm(robi w Suszu karierę) jeżeli nie będzie podwyżki.Coś się temu Panu pomieszało-pseudoPOlitykowi populizm z popularnym no ale tacy radni też muszą być szczególnie z bogatego okręgu wiejskiego Piotrkowa.4 radnych było przeciwnych - opozycja ,reszta wstrzymała się od głosu tzn. byli przeciwni wnioskowi podwyżki zaproponowanej przez PIETRZYKOWSKIEGO.Widać z tego że Burmistrzunio nie ma poparcia nawet wśród swojego ugrupowania i za to należą sie podziękowania - ktoś mądrzejszy musi być.Myślę że na podwyżki śmieci ,czynszów się p.Burmistrz nie nieodważy, wystarczy że obciążył nas już bardzo wysokimi podatkami od nieruchomości szczególnie uderzyło to przedsiębiorców i ludzi biednych.
 Wyborca
 Środa 07-03-2012

25641. 
Odnośnie wpisu numer: 25626

Na forum pojawiły się wpisy sugerujące, że władze miejskie Iławy winny wystąpić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z apelem popierającym starania ojca Rydzyka o koncesję dla jego TV Trwam w celu nadawania jej programu drogą naziemną sygnałem cyfrowym (w przyszłym tzw. multipleksie).
Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie prawnej samorządowe władze miejskie miałyby wywierać wpływ na niezależny organ konstytucyjny jakim jest wspomniana wyżej Krajowa Rada? Z drugiej zaś strony zupełnie nie pojmuję dość pokrętnej argumentacji liczbowej jaką posługują się zwolennicy takich nacisków.
Forumowicz „pątnik” twierdzi, że protest społeczny w obronie podobno zagrożonej wolności nadawania TV Trwam podpisały już 2 miliony obywateli. Wcale tego nie neguję.
Jednakże z analizy firmy badawczej Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność TV Trwam wyniosła w styczniu i lutym
ok. 5,7 tys. widzów na minutę. Techniczną możliwość odbioru programu
TV Trwam w styczniu miało ok. 29% ludności Polski, czyli ok. 11 milionów potencjalnych widzów.
Na marginesie można tu dodać, że w tym samym czasie oglądalność programu Polo TV, nadającego niezbyt wyszukaną artystycznie muzykę disco polo, wyniosła ok. 15 tys. widzów na minutę. Ale ja jeszcze nie słyszałem o podobnych społecznych apelach tych milionów obywateli żądających umieszczenia tego programu na przyszłym multipleksie cyfrowym...
Skoro więc apel popierający starania ojca Rydzyka podpisała szeroka rzesza 2 milionów obywateli spośród 11 milionów mających możliwości techniczne odbioru jego telewizji, to dlaczego tylko minimalna liczba ok.
6 tys. widzów na minutę zdecydowała się przeciętnie faktycznie oglądać
TV Trwam?
Czy „pątnik” coś rozumie z tych paradoksalnych rozbieżności liczb? I co
z tym wszystkim ma wspólnego burmistrz i miejscy rajcy iławscy, którzy mają uchwalić stosowny apel? No właściwie co? No i do kogo ten apel, skoro KRRiT już podjęła decyzję?

P.S. Zupełnie nie śmiem podejrzewać, że ogromna większość spośród owych 2 milionów osób popierających starania ojca Rydzyka, nigdy właściwie jego TV Trwam nie ogląda. Dlaczego? Bo może nie mają czasu, ponieważ wsłuchani są w subtelne dźwięki disco polo nadawane na innym kanale telewizyjnym., którego na szczęście nie będzie na przyszłym multipleksie cyfrowym...
 iławianin 255
 Wtorek 06-03-2012

25636. 
Odnośnie wpisu numer: 25624

Obserwuję i analizuję wpisy dotyczące radnych Kisielic.
Potwierdza to jednoznacznie moje spostrzeżenia, że nikt z wybranych
przez mieszkańców radnych nic nie robi dla ludzi oraz rozwoju miasta.
Jestem lokalną patriotką i jest mi żal, że nie ma wśród wybranych ani jednego, który by posiadał duszę społecznika. Po prostu jest to sposób
na lekki pieniądz, dorabianie polegające na pobraniu diety.
A nie pokorny radny chce władzę zdobyć na fundamencie kłamstwa?
Jest to młody, niedoświadczony człowiek, żądny władzy i pieniędzy.
Po prostu specjalista od piekła, smoły i smażenia.
 Jola, lat 61
 Kisielice, Wtorek 06-03-2012

25635. 
Odnośnie wpisu numer: 25626

A ja się nie zgadzam i protestuję przeciwko wtrącaniu się rady miasta
czy burmistrza do tej sprawy!
A jak pan pątnik tak popiera Telewizję Trwam to niech się pod protestem podpisuje, a nie - organa samorządowe do tego chce zaprzęgać. One
nie są od tego.
Dobrze pan wie, że Ojciec dyrektor Rydzyk powinien się raczej zająć
swoją posługą duchową a nie - do polityki się mieszać. Powtarzam:
Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie.
 iławianka 53
 Wtorek 06-03-2012

25634. 
SWEDWOOD LUBAWA oferuje bardzo atrakcyjną pracę na stanowisku:
„referent ds. zaopatrzenia”.

Swedwood Lubawa zatrudnia ponad 1500 pracowników i stanowi część
produkcyjną szwedzkiego koncernu IKEA.

http://lubawa.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/PRACA:-referent-ds-zaopatrzenia/3270
 KURIER IŁAWSKI - Biuro Ogłoszeń
 Lubawa, Wtorek 06-03-2012

25633. 
Burmistrz Iławy [Włodzimierz Ptasznik, PO] chce, aby mieszkańcy miasta zapłacili z własnej kieszeni m.in. za składki rentowe pracowników ZKM. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z kolejnej w ciągu pół roku podwyżki cen biletów.
Tym razem mamy płacić aż o 60 groszy więcej. No to może od razu zrobić cenę biletu 28 złotych i wtedy wystarczy na premie budowniczych stadionu narodowego.
Podobno stadion już jest przejezdny, ludzie pójdą pieszo, a puste autobusy będą jeździły aż do renty czyli 120 lat.
 GJ
 Wtorek 06-03-2012

25630. 
Odnośnie wpisu numer: 25617

Niektórzy z Was piszą bajki na forum jak widzę. [...] Na dodatek zacytuję wam Cycerona: "Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem."
Wracając do tematu:
"Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH". Wyraźnie
jest napisane: na przejściu a nie przed nim.
Wszelkie wymuszenia przez pieszych typu: wkroczenie na pasy przed pojazd, jest zabronione. Przejście dla pieszych to nie chodnik, tylko powierzchnia jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska do przechodzenia przez pieszych, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi.
 Henryk
 Wtorek 06-03-2012

25629. 
Ludzie!
EURO 2012 coraz bliżej i w związku z tym pytanie: czy w Iławie będzie możliwość obejrzeć gdzieś na dużym ekranie najważniejsze mecze?
Może warto by było zorganizować jakąś strefę kibica w centrum i wspólnie dopingować nasze "ORŁY".
Może coś wiecie na ten temat albo macie jakieś pomysły jak można by to zrobić żeby było i legalnie i bezpiecznie. Tylko proszę, piszcie poważnie, bo to naprawdę mogłoby być coś ciekawego dla wszystkich kibiców w naszym regionie.
* * *
Może spróbować w amfiteatrze? ICK ma chyba taki duży ekran. Ciekawe jak z prawami do transmisji od TVP - wie ktoś jak to wygląda albo jak to załatwić? Może warto coś takiego zaproponować, byłoby fajnie...
 kibic
 Wtorek 06-03-2012


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 75 76 77 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 252 253 254 ... 354 355 356 następna ] z 356129954445


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.