Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
CZYTAJ
Opinie, felietony
Zdrowie
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka
FORUM

CZYTAJ
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Więcej...

Forum

8283. 
Odnośnie wpisu numer: 8278

I tu racje ma białogłowa, bo Grunwald zrobił sie komerchą niebylejaką... Snobistyczne "rycerstwo" w wypucowanych zbrojach tli tandetą i podróbą na odległość.
Zapraszam wszem i wobec na XIII FESTIWAL SŁOWIAN I WIKINGÓW WOLIN-JÓMSBORG-VINETA (Wolin 20-22 lipca 2007 roku). Miejsce jedyne w swoim rodzaju, które - cytując Saxo Gramatyka - „największe z tych, które posiada Europa, a które zamieszkują Słowianie i inne narody”. Za rok, być może, znajdziecie tam wojów Pruskich :)
 Sever
 http://www.wrota.wolin.pl/index.php?option=com_content&ta...
 Wtorek 17-07-2007

8282. 
Szkoda, że spłoszono Leppera i trudno go będzie w sidła zapędzić. Więcej baczył będzie na każdy ruch. Ale On lubi pewną rzecz i wskoczy jak ćma do ognia.
 bolo-tw
 Wtorek 17-07-2007

8281. 
Porady wychowacze.
Król Salomon, mędrzec wielki, powiada : "Nie pozwól, by się dziecko uchylało od karności. Od rózgi nie umrze. Bijesz je, a duszę jego uwalniasz od piekła".
 nick
 Wtorek 17-07-2007

8280. 
Odnośnie wpisu numer: 8278

Szanownej Pani proponuję założyć grube kaftany, ważącą ponad 30 kg zbroję, w rączki topór lub miecz i proszę dziś o 13-tej wyjść na godzinę na słoneczko... Nie musi się Pani nawet ruszać :) Koło 14-tej proszę pomyśleć, że uczestnicy "Bitwy pod Grunwaldem 2007" o tej godzinie dopiero zaczynali spektakl...

Byłem rok temu na "Oblężeniu Malborka 2006". W tym roku pierwszy raz na inscenizacji w Grunwaldzie. Uważam więc, że impreza była naprawdę ciekawa... Bitwa jest rozgrywana na dość dużej przestrzeni i bierze w niej udział koło 1000-1500 osób, a to mało na taki obszar. Myślę, że dlatego Pani odniosła wrażenie "nudy"... Cieszmy się, że nie brakuje ludzi, którzy "bawią się" i pielęgnują tradycję, bo bez nich widowiska nie będzie...

Nie lubię, gdy ktoś krytykuje coś, za co nie płaci, nie przygotowuje tego... Narzekanie niestety mamy we krwi...
 Sebastian
 Wtorek 17-07-2007

8279. 
Warto inwestować w Grunwald

Grunwaldzka inscenizacja jest imprezą masową, nawet bardzo. Zawiodą się ci, którzy szukają tutaj wyciszenia i chwili refleksji. Na kilkudziesięciu hektarach zbiera się jednego dnia 70-80 tys. Nie może więc zabraknąć tandetnych kramów, byle jakiego jedzenia na wynos i innych podobnych odpustowych atrakcji. Mnie to specjalnie nie przeszkadza, bo w końcu to tylko jeden dzień w roku.

Taka "superprodukcja" rządzi się swoimi prawami. Ma więc być głośno,
hałaśliwie i kolorowo. To wręcz niesamowite jak na kilka dni zmienia się
to miejsce. A wszystko kręci się wokół godzinnego spektaklu... Kto wie,
u ilu młodych widzów rodzi się tego dnia zamiłowanie do historii, podziw
dla pasji występujących za darmo członków bractw rycerskich?

Grunwald jest jednak już marką wykraczającą poza województwo i warto w nią inwestować. Ludzie kochają rzeczy spektakularne. Region Warmii i Mazur to nie tylko lasy, jeziora, kapliczki - ale także atrakcyjna formuła pokazywania historii. Warto się zastanowić, co zrobić, żeby była jeszcze lepsza. Grunwald ma przed sobą przyszłość.

Impreza to przede wszystkim inscenizacja i rycerze z bractw. Dla wielu z nich to widowisko jest ukoronowaniem całorocznej pracy i oklaski, które otrzymują na zakończenie są tylko dla nich. Nie zmienią tego ministrowie, wicepremierzy i marszałkowie pokazujący się przy okazji tego wielkiego festynu.
 Tomasz Kurs
 Gazeta Wyborcza Olsztyn, Wtorek 17-07-2007

8278. 
Pozorne rycerstwo

Gdyby polskie wojska walczyły w 1410 roku tak, jak w czasie inscenizacji bitwy grunwaldzkiej w tym roku, nigdy byśmy nie wygrali. Rycerze ruszali się ospale, w czasie bitwy były długie przestoje. Kiedy nic się nie działo - ani walki, ani formowania sił - rady dowódcy przed bitwą: "Oszczędzajcie siły, mamy dwa starcia po 15 minut", brzmiały jak... z parodii Monty Pythona.

Impreza grunwaldzka organizowana od kilku lat w rocznicę zwycięstwa Jagiełły nad krzyżakami jest ogromnym wydarzeniem, bo ściąga tłumy,
ale jej poziom pozostawia wiele do życzenia i trudno mi zrozumieć całe rodziny, które oblegają wzgórze, by z daleka właściwie niczego nie zobaczyć.

Widz przyzwyczajony do szybkiego filmowego montażu może być bardzo rozczarowany oglądając grupki mężczyzna poprzebieranych za rycerzy, którzy wolno idą do starcia, kilka razy zamachną się mieczem czy innym orężem i zmęczeni nie mają siły nawet pozorować zajęcia. Jedyny naprawdę widowiskowy moment to pojedynek konny na kopie, gdy drewniana broń pęka od uderzenia w tarczę, ale takie starcia były tylko dwa.

Bitwa nie ma ani walorów artystycznych ani historycznych. Krzyżacy
stali schronieni w lesie, a Polacy w pełnym słońcu, gdy źródła podają co innego. Inscenizacja nie służy też propagowaniu kultury rycerskiej, bo doping artylerzystów to lakoniczne okrzyki typu "Paweł, leć k...". Pewnie dopiero 600-lecie bitwy organizatorzy zadbają o naprawdę widowiskową inscenizację, a nie chaotyczną improwizację.
 Ewa Jarzębowska
 Gazeta Wyborcza Olsztyn, Wtorek 17-07-2007

8277. 
Coś ty! Radni wyłożą z kasy miasta. Nie wiesz, że gospodarka ruszyła...
 smarowóz
 Poniedziałek 16-07-2007

8276. 
Odnośnie wpisu numer: 8274

Panie! A jak z wejściem będzie na „BONEY M”? Za darmochę, czy trzeba
się złapać za kieszeń?
 mulato
 Poniedziałek 16-07-2007

8275. 
Odnośnie wpisu numer: 8269

Stan rzeczy w temacie obecnego systemu wyborczego jest zgniły jak stare mięso końskie.
Jedyny system, który mógłby przynieść spodziewane efekty w postaci wyboru uczciwego człowieka byłby system jednomandatowy. Jednak i ten skrywa pewnego rodzaju niepewność. Ludzie muszą znać człowieka od podszewki, a nawet - używając jezyka kolokwialnego - z korzenia i gleby. Jego pochodzenie, wkład intelektualny i praktyczny (szczególnie) na przestrzeni lat jakie były mu dane spędzic między nami. Jego dorobek i kulturę. Iławianie mieli juz szanse wyboru swojego.
Jeden z Panów, poseł ADAM - co by nie mówić o nim - sprawdził się. Niestety ten drugi okazał się zwykłym poselskim hochsztaplerem. W tym wypadku wyborcy nie sprawdzili się... Nigdy ludzie wstawiani na listy z góry przez liderów partyjnych. Owszem lider może poprzeć naszego człowieka, ale nie narzucić. Sami wyborcy muszą tez dorosnąć do wyborów. Inną kwestią jest sprawa wykształcenia posła. Nie może byc nim głąb i prostak, co widać. Czasem i słychać, i czuć.
 nick
 Poniedziałek 16-07-2007

8274. 
„BONEY M” przyjadą do Iławy! Poleje się piwo „Kasztelan”!

To nie żart! Legendarny zespół „BONEY M” przyjedzie do Iławy w sobotę 8 września! (towarzyszyć im będą Norbi oraz Classic). W ten sposób uświetniona zostanie tradycyjna, lecz w Iławie dopiero pierwszy raz BIESIADA KASZTELAŃSKA. Prym będzie wiodło nowe piwo: „Kasztelan Niepasteryzowany”.
A wszystko zaczęło się od zaproszenia, jakie browar Sierpc wystosował do redakcji Kuriera w celu wspólnego zorganizowania nad Jeziorakiem mocnej imprezy. Oprócz licznych atrakcji będzie naprawdę odlotowo, gdyż najbardziej aktywni uczestnicy będą mogli polatać nad Iławą
w... gondoli balonu.
 Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 16-07-2007

8273. 
Odnośnie wpisu numer: 8269

Panie! Czy pan przeczytał mój wpis na pewno? Za co się pan wstydzisz wraz z innymi (może lepiej o sobie tylko mówić, co?). Na czym rzekome oszustwo posła Liska polega? Panie!!! Pan bredzisz!!!
 Leszczyński
 Niedziela 15-07-2007

8272. 
Odnośnie wpisu numer: 8270

He he he!
Chyba nie chodzi o Szwedów tylko o urzędasów lubawskich, którzy opylili działkę z przylegającą drogą?
A swoją drogą to brzmi trochę nieprawdopodobnie, ale z drugiej strony z tego co czytam tu o "zaletach" lubawskiego urzędu to nie byłbym bardzo zaskoczony.
 szpicel
 Niedziela 15-07-2007

8271. 
Odnośnie wpisu numer: 8267 8259

Może by więc warto było, ażeby przyjrzał się Kurier wieloletnim relacjom biznesowym Maśkiewicza i Szwedów, łącznie z kontaktami towarzyskimi tych faciów?
Zadziwia mnie fakt zatrudnienia dziś gościa z wyrokiem kryminalnym na
karku w firmie, w której właścicielem jest protestant. Może by trzeba go
o tym poinformować? Jestem pewien, że poleciałyby głowy.
 anty-ormowiec
 Niedziela 15-07-2007

8270. 
Panie redaktorze Synowiec. Ja do Pana piszę w takiej delikatnej sprawie
i wyjątkowo anonimowo, bo... się boję. Chodzi mi o Szwedów w Lubawie. Wyobraź Pan sobie, że Urząd Miasta Lubawy sprzedał ostatnio Szwedom ziemię. Nie byłoby tu nic dziwnego, ale sprzedał tę ziemię wraz z... drogą
publiczną! Właściciele działek rolnych używanych pastwiskowo nie mają możliwości dojazdu do swych łąk i pastwisk.
To się, Panie Synowiec, w głowie nie mieści. Może byście Panowie się tą Lubawą tak lepiej zainteresowali?
 Xawery Nicpoń
 Niedziela 15-07-2007

8269. 
Odnośnie wpisu numer: 8264

Panie!!! To, że ten mały Lisek ma rodzinę w Iławie nie znaczy od razu, iż
jest iławianinem. To jest jedna wielka bujda i naciągane gacie pod kątem kampanii wyborczej.
Żeby było jasne. Chyba nie o to chodziło żeby na gwałt załatwiał coś dla
Iławy. Chodziło o to, żebyśmy nie musieli się przez niego dziś wstydzić.
A jak jest? Poseł oszukał Iławę. Co zresztą widać, słychać i czuć......
 Yedi
 Niedziela 15-07-2007

8268. 
Z kazań Piotra Skargi. Jako i dawniej, tako i teraz mamy:
"Do tego przyszło, iż i ten, co ojca własnego zabił lubo wobec ojczyzny długów narobił, na tym przeszłym sejmie bez karania, mając wolny czas do schronienia się, został".
 nick
 Niedziela 15-07-2007

8267. 
Odnośnie wpisu numer: 8259

Tam gdzie jest władza, tam jest korupcja...
Myślę, że "Jarosław Maśkiewicz" miałby sporo do powiedzenia w temacie korupcji. Wolał jednak nawiać do Szwedów. Jest pierwsza piłą motorową
w Wielbarku koło Szczytna. A swoją drogą widać, że szwedzka solidność
i czyste ręce to... mity.
 J-23
 Niedziela 15-07-2007

8266. 
Wraca temat odpowiedzialności karnej dziennikarzy za zniesławienie
(Adam Bodnar)

„Gazeta Wyborcza” informuje o skazaniu dziennikarza tej gazety Jacka Brzuszkiewicza za zniesławienie (art. 212 Kodeksu Cywilnego). Tekst krytykował sędziego z sądu w Lublinie. Nie chcę się wdawać w ocenę winy dziennikarza, bo nie znam dokumentów. Poczynię jedynie kilka uwag natury ogólnej, odnoszących się do tego co wiem z prasy.

1. Brzuszkiewicz został skazany na półroczną karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz na karę 5 tys. zł grzywny. Już samo sięganie po karę pozbawienia wolności (choć na okres próby) niepokoi. Trybunał w Strasburgu powtarza, że zasądzanie kary pozbawienia wolności w stosunku do dziennikarzy godzi w wolność słowa. Kara powinna być proporcjonalna.

2. Sędziowie mogą być krytykowani. Są w końcu jedną z władz. Mogą być przedmiotem publicznego osądu, byle krytyka była rzetelna, oparta na faktach, nie raziła niepotrzebnym, obrażającym słownictwem itd. W sprawie Brzuszkiewicza niestety nie ujawniono uzasadnienia wyroku. To się zdarza bardzo rzadko. Automatycznie zapala się czerwona lampka. Czy faktycznie to było konieczne, biorąc pod uwagę konstytucyjną zasadę, że wyroki są ogłaszane publicznie? Jeżeli proces jest niejawny (co zrozumiałe), to może warto chociaż po ogłoszeniu wyroku podać jego najważniejsze motywy. A tak możemy się tylko domyślać jak było naprawdę i co uzasadniało decyzję o tak wysokiej sankcji.

3. Od kilku lat dyskutowane jest w Polsce czy dziennikarze powinni odpowiadać karnie za zniesławienie. Trybunał Konstytucyjny zajmował się tym problemem i orzekł, że art. 212 k.k. jest zgodny z Konstytucją. Zgłoszone zostały jednak trzy zdania odrębne do niego, a sam wyrok nie należy do najbardziej przekonujących.

W Trybunale czeka teraz na rozstrzygnięcie skarga konstytucyjna Mariana Maciejewskiego (nomen omen też skazany za krytykę sędziego), który kwestionuje nie tylko art. 212 k.k., ale również kontratyp wynikający z art. 213 para. 2 k.k. Zgodnie z tym przepisem: „Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.” Jest szansa, że TK może uznać ten kontratyp za zbyt wąsko skonstruowany. Na przykład co oznacza „społecznie uzasadniony interes”? Czy pisanie np. o aferze w rządzie jest obroną społecznie uzasadnionego interesu czy też naraża na szwank autorytet tej władzy, a tym samym nie jest społecznie uzasadnione (taki typ rozumowania zdaje się obecnie panować wśród piewców IV RP)? Czy dziennikarz publikując tekst powinien się zastanawiać czy działa w obronie społecznie uzasadnionego interesu? A może groźba odpowiedzialności karnej i niejednoznaczne kryteria zwolnienia z niej wywołują u niego tzw. mrożący skutek?

Jeśli chodzi natomiast o test prawdy – może wystarczy, aby dziennikarz udowodnił, że napisał tekst rzetelny; sprawdził dwa niezależne źródła, zachował ostrożność, postępował zgodnie ze standardami. Dopiero po publikacji tekstu może dowiedzieć się o nieprawdziwości informacji w nim zawartych (ze względu na źle poinformowane źródła, sfałszowane dokumenty, które wprowadziły go w błąd). Chyba nie powinien wtedy odpowiadać karnie, lecz powołać się na swoją dziennikarską rzetelność i zwolnić się z odpowiedzialności karnej.

Prędzej czy później procesy karne przeciw dziennikarzom się skończą. Procesy cywilne powinny nam wystarczyć. Sprawa Joanny Brodzik i rekordowe zadośćuczynienie dla niej (100 000 zł za naruszenie jej dóbr osobistych, wyrok z 13 lipca – pechowy piątek dla „Faktu”) wskazuje, że sądy cywilne mogą być bardzo pomocne w dochodzeniu ochrony naruszonej reputacji. Nie trzeba nikogo kierować na ławę oskarżonych, aby dowieść, że nadużył swojej wolności słowa. Bycie oskarżonym w procesie karnym jest o wiele bardziej upokarzające niż bycie pozwanym w procesie cywilnym.
 (wkleił) Qba
 Sobota 14-07-2007

8265. 
Czekam na piosenkę o sobie. Niesiobędzki na pewno by dał radę sklecić. Gdybym mógł wyrazić swoje życzenie, to koniecznie w rytmie na 3/4...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Sobota 14-07-2007

8264. 
Władze Włoszczowy są zachwycone aktywnością polityka PiS, obywatela Gosiewskiego. Z inicjatywy wicepremiera powstał słynny peron, a teraz dzięki jego interwencji zostanie wyremontowany budynek Komendy Powiatowej Policji.
A czy rzeczywiście poseł Lisek nic dla Iławy nie załatwił, tak jak pisali ostatnio w Kurierze?
 Leszczyński
 Sobota 14-07-2007

8263. 
Czy nie wiesz, że Lepper to były ormowiec? - najuczciwszy człowiek.
 ORMOWIEC
 Sobota 14-07-2007

8262. 
Odnośnie wpisu numer: 8261

Widzenie, ormowiec...? A który z was już siedzi?
 Fredek
 Sobota 14-07-2007

8261. 
DZIS NA WIDZENIE PRZYJĄŁ MNIE LEPPER ANDRZEJ.
SZYKUJEMY KONTRATAK NA PIS I PO.
 ORMOWIEC
 Sobota 14-07-2007

8260. 
Odnośnie wpisu numer: 8260

"Nasze" ormowce są czyste, a jakże...!
 J-23
 Sobota 14-07-2007

8259. 
Szef CBA powiedział, że tam gdzie jest władza, tam jest korupcja.
Co na to lokalni samorządowcy?
 Qba
 Piątek 13-07-2007

8258. 
Co z wyrokami od asesorów?

W najbliższy piątek (20 lipca) Trybunał Konstytucyjny będzie badał czy wykonywanie czynności sędziowskich przez asesorów sądowych jest zgodne z Konstytucją. Temat od dwóch lat jest szeroko dyskutowany
i to nie tylko w kręgach prawniczych.

Przypomnijmy, że asesor to osoba która już jest po aplikacji sędziowskiej, zdanym egzaminie sędziowskim, ale jeszcze nigdy nie miała praktyki w orzekaniu. Dopiero po okresie kilkuletniej asesury, pod warunkiem pozytywnej oceny, może dostać nominację do pełnienia funkcji sędziego. Jednak w tym okresie orzeka, często jednoosobowo, a więc rozstrzyga
o ludzkich sprawach. Asesorami są z reguły osoby w wieku 27-30 lat.

Nie chcę tutaj zastępować ani wnioskodawców, ani RPO, ani Trybunału Konstytucyjnego w ocenie konstytucyjności wykonywania czynności sędziowskich przez asesorów. Skupię się tylko na jednej kwestii - czy asesorzy posiadają wystarczające doświadczenie życiowe, aby orzekać
w poważnych sprawach. Można być bowiem świetnym prawnikiem, ale
bez doświadczenia nie można być dobrym sędzią. Trafnie to ujął prezes
jednego z sądów: „Sędzia to młody asesor, zabrakło doświadczenia życiowego", tłumacząc wydanie dość nieprzemyślanego wyroku.

Warto w tym kontekście przypomnieć kilka spraw, w których sądzili asesorzy:

1. Głośna sprawa Andrzeja S. - znanego psychologa oskarżonego o molestowanie seksualne dzieci;

2. Sprawa dotycząca malwersacji dokonanych przez radnych ze Starachowic (pokłosiem tej sprawy była późniejsza słynna afera starachowicka z udziałem posła i wiceministra);

3. Sprawa dotycząca podejrzenia zlecenia zabójstwa dziennikarza „Rzeczpospolitej", tocząca się przed Sądem Rejonowym w Jaworznie;

4. Sprawa Władysława J. (byłego prezesa PZU) oskarżonego o liczne nadużycia finansowe.

Oraz last but not least.

Adam Bodnar, prawnik Fundacji Helsińskiej, pracownik Zakładu Praw Człowieka WPiA UW
 (wkleił) Qba
 Piątek 13-07-2007

8257. 
PEAN DO ANDRZEJA LEPPERA

NASZ DROGI ANDRZEJU!
TY, WIOSENNY PROMYK SŁOŃCA,
TY, CO LUD BOŻY W NADZIEJĘ OBLEKASZ,
TY, CO POD TOPÓR GŁOWĘ KŁADZIESZ.
TY, JAK FENIKS Z POPIOŁÓW POWSTANIESZ!!!
MY RYCERZE TWOI NA ZEW CZEKAMY.
TY SKINIESZ RĘKĄ!!! A WROGÓW TWOICH KIBITKACH POŚLEMY...
 nick
 Piątek 13-07-2007

8256. 
Odnośnie wpisu numer: 8255

Panie Morozoff! Est gut! Maksimus Lepperus - minst!
 nick
 Piątek 13-07-2007

8255. 
Odnośnie wpisu numer: 8253

Nooooo nie tak jak Ojciec (tfuuu) Dyrektor! On dla idei chrześcijańskiej rzyga na pałac prezydencki, depcząc przy tym żydowską sforę.
 Pawka Morozow
 Czwartek 12-07-2007

8254. 
LATAJACA "MUCHA" z wyrafinowaną techniką inwigilującą zastosowano przez CBA w śledzeniu ludzi Leppera w sprawie podejrzeń o przekręty w przekwalifikowaniu ziemii z rolnej na budowlaną. "Mucha" jest urządzeniem lotnym jak bezzałogowy samolot szpiegowski naszpikowany urządzeniami podsłuchowymi. "Muszka" sterowana z zewnątrz naprowadzana może być wg programu (specyficznego kodu) na konkretną osobę spacerującą np. w lesie. Krąży bezgłośnie nad delikwentem z odległości nawet 10 m, dokonuje zaprogramowanych czynności, łącznie z fotografiami.
Takimi urządzeniami dysponują tylko USA i Izrael.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 12-07-2007

8253. 
Odnośnie wpisu numer: 8234

Owsiak podrap się gdzie trzeba, bo wstydzić to się trzeba za takich sfrustrowanych de[...]li z PO jak Tusk i jemu podobni. Uciekły im stołki
z pod d... i znowu plują jadem na prawo i lewo.
 Polak Mały
 Środa 11-07-2007

8252. 
Odnośnie wpisu numer: 8241

Dziękuję za piękny felieton nt. pożegnania prof. Feliksa Zbysińskiego.
Panie Leszku Olszewski, Pan to potrafi również wzruszyć do łez...
/proszę więcej w tym tonie/.
 Maryśka
 Środa 11-07-2007

8251. 
Odnośnie wpisu numer: 8248

OCIEPLIŁO SIE, ALE W KANCELARII PREMIERA, GDYZ LEPERIADA
NIE ZRYWA KOALICJI.
Jeden z Profesorów polskich, zajmujacy sie badaniem zawartości lodów antarktyckich przekonuje, iż faktycznie CO2 powoduje efekt cieplarniany, to prawda, jednak jego udział w efekcie jest znikomy, kilkuprocentowy zaledwie.
W tym miejscu nie ma o co szat rozdzierać. Głównym winowjacą ociepleń lub oziębień na Kuli Ziemskiej jest kumulacja promieniowania słonecznego, nie CO2. Tych, co uważają odwrotnie nazywają wręcz idiotami nauki. Jak może byc inaczej, skoro na badania ocieplenia i wystepowania efektu, wynikającego z nadmiaru CO2 amerykanie wybulili 6 mld dolarów. Bo przy takiej sumie mozna udowodnić dosłownie wszystko - nawet, że z Bałtyku za 100 lat wypiętrzą się góry, a rybom, że wyrosną skrzydła i odlecą w sina dal.
Komuś bardzo zalezy na tym, by ograniczyć rozwój gospodarczy krajów zacofanych gospodarczo, jakże zagrażajacych bogatym cywilizacjom.
 owidiusz
 Wtorek 10-07-2007

8250. 
Odnośnie wpisu numer: 8249

Wielce Szanowny Panie "Rudy 102"!

Z niezwykła radością zapoznałem się z Pańskim wpisem. W tym wieku... po prostu szok. Pozytywny szok. To wręcz niebywałe. Gdzie mnie do Pana. Przed Panem daleka jeszcze droga do Poradni Geriatrycznej. Jakiegokolwiek śladu demencji, dezintegracji osobowości, całej psychiki wręcz, sztywności myślenia – u Pana zauważyć nie można. Niech młodzi się uczą, a od zaraz podziwiają...

Widać u Pana szerokie zainteresowania, kolosalną wiedzę a także, co najważniejsze w mej ocenie, rzetelną troskę o państwo, a nawet naród.
Jest Pan o tyle szczęśliwy, że wyzwolił się Pan z wielu pożądań (choćby: nie pożądaj żony bliźniego, czy innych, bardziej skomplikowanych, bo erotycznych...) i pokus wieku młodzieńczego oraz średniego.

Widzę u Pana na niezwykle wysokim poziomie zdolność do analizy, a do syntezy, na niewiele niższym. Jest pan zapewne nieuciążliwym dla swego najbliższego otoczenia, nie widać u Pana bowiem śladu egocentryzmu. Widać optymizm i równowagę ducha. Widać niezwykle mądre, wyważone sądy i opinie.

Niemniej proszę profilaktycznie nie zaniedbywać pobierania witamin, zwłaszcza C, B, PP, ewentualnie leków przeciw miażdżycowych, preparatów fosforu i wapnia.

Czuj duch! W górę serca! Było mi niezwykle miło Pana poznać. A ogórków rzeczywiście może być mało. To już poza Lepperem...

PS. Pan wybaczy, że nie ustosunkowałem się merytorycznie do Pańskiej wypowiedzi. Powody są dwa. Po pierwsze jest ona wielopiętrowa, więc boję się ośmieszenia, a po wtóre musiałem dać upust swej żywiołowo narastającej sympatii i ogromnego szacunku dla Pana.

Z szacunkiem...
 Andrzej Franciszek Kleina, zwany też AFK

andrzej@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 10-07-2007

8249. 
Odnośnie wpisu numer: 8243

Panie AFK, nieco w tych szacunkach się Pan przeliczył.
Tusk też już był w ogródku, też już witał się z gąską - nie wspominając np. Olejniczaka. Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Teraz pismaki mają sezon w pełni udany, mimo że powinien być ogórkowy. Według
Pana to i ogórasów nie będzie.
Polska, przyzna Pan, to dziwny kraj, nawet tegie głowy, do których Pan siebie zalicza, nie przewidzą co nasi rządziciele potrafią wymyśleć. Wielu
już jutro gotowych było iść na wybory, a tu klapa, bo znowu trudności i wizja koryta się oddala. Już po mszy na Jasnej Górze wielu widziało się
na salonach. A tam trzeba było się modlić, a nie preparować taśmy z wypowiedzi z przed kilkunastu lat i nie o tym Prezydencie.
Osobiście mnie to zwisa kto jest przy korycie, bo następni nie będą lepsi,
ale mamy kabaret za darmo. To jest Polska, która nigdy nie była dobrze zarządzana. Taka jest okrutna prawda.
 Rudy 102, lat 88
 Klewki, Wtorek 10-07-2007

8248. 
Odnośnie wpisu numer: 8247

GLOBALNE ZIDIOCENIE!

Owidiuszu! Znalazłem przed chwilą w Internecie taki tekst. Ustosunkuj
się do niego, jeśli masz czas. Ja życzyłbym sobie natychmiastowego ocieplenie co najmniej o 15 stopni, bo mi stopy i uszy marzną.

"Według raportu ONZ nasza planetę czeka całkowita zagłada w wyniku globalnego ocieplenia. Prasa, także polska prześciga się w opisywaniu czarnych scenariuszy, niedawno przeczytałem o skutkach topnienia lodów Arktyki w wyniku czego zostaną zatopione Żuławy i San Francisco. Eksperci z Organizacji Niebezpiecznych Zidioceń znaleźli też winnych tego stanu rzeczy. Są to oczywiście kraje rozwinięte gospodarczo z USA na czele. O tym, że to właśnie kraje trzeciego świata emitują najwięcej zanieczyszczeń nie ma w raporcie ani słowa.
Teza pseudonaukowców o globalnym ociepleniu jest kompletną bzdurą, należałoby raczej mówić o globalnym ochłodzeniu. Mniej więcej od tysiąca lat temperatura powierzchni ziemi spada a nie rośnie. Jeszcze w X wieku Grenlandia była rzeczywiście zieloną krainą zaludnianą przez Wikingów, dzisiaj praktycznie cała uległa zlodowaceniu. Niewielkie ocieplenie, które odnotowuje się od parudziesięciu lat, w żadnym stopniu nie zmienia trendu spadku temperatury.
Słusznie zauważył rosyjski dysydent Władimir Bukowski: pseudonaukowe kłamstwa lewicowych „ekologów” kolportowane są po to, aby odwrócić uwagę od rzeczywistych zagrożeń. A tych jest aż nadto".
 Qba
 Wtorek 10-07-2007

8247. 
Polsce i Europie grozi chłód.
Według naukowców, w tym prof. Lorenc z Instytutu Hydrometeorologii
na Bielanach w Warszawie, obecne ocieplenia widoczne na kuli ziemskiej
są przygrywką do kolejnej Małej Epoki Zlodowacenia, tej samej, która w Europie wystepowała w latach 1321-1848. Wówczas Bałtyk zamarzał, a na nim powstawały karczmy z napojami rozgrzewającymi i pożywieniem. Były lata kiedy na pewnych obszarach Rosji nie zbierano żadnych plonów rolnych. Nie wiadomo tylko, czy nastapi to nagle za 10 lat, czy za 100,
a nawet później. Nadchodzą bowiem okresowe zmiany promieniowania słonecznego i wiatrów słonecznych, których skutkiem będzie obniżenie średniej rocznej temperatury na kuli ziemskiej od 1.5 do 2.4 C
 owidiusz
 Wtorek 10-07-2007

8246. 
Wtorek.
Dziś od rana na obszarze od Olsztyna przez Iławę aż po Grudziądz nastąpiła awaria sieci przekaźników ERA. Jest sygnał, ale dzwonić
nie można. Dobrze, że choć sms-y biegają.
 abonent
 Wtorek 10-07-2007

8245. 
Odnośnie wpisu numer: 8243

Ma Pan racje, Panie Kleina! Maksymiuka na wicepremiera i ministra
rolnictwa.
A swoją drogą Andrzejkowi coś należało sie za dobro, jakie chłopstwu wyrządził, no nie. Wszyscy biorą, a on nie może? Trzy milioniki odprawy zadośćuczynienia za wyrzeczenia bycia w koalicji należy się, no nie. Bo
i tak kaczory by go wydymali, może zdążył...
Na Jasnej Górze w niedziele był niewyraźny, jakby wymnisiony. Modlił sie bardzo, aż mu wargi chodziły...
 smarowóz
 Wtorek 10-07-2007

8244. 
Odnośnie wpisu numer: 8236

A jaka jest odpowiedź miasta Iławy?
 szpicel
 Wtorek 10-07-2007

8243. 
Polsce grozi głód

Wszelkie salony polityczne RP prawdziwe wstrzymały oddech: "Lepper odwołany".
PiS przestępstwem w wakacje nawet gardzi, więc nawet teraz woła: do broni PiSonardzi. Problem na moje oko w tym, że zadziałał znowu układ. Braterski układ. Na wniosek premiera, brata prezydenta, brat premiera, czyli prezydent, odwołał najbardziej seksownego ministra od czasów Komuny Paryskiej (tak mi się jakoś skojarzyło).
Kto, czy co stoi za tym układem? Bo przecież tylko naiwni uwierzą, że "taśmy Rydzyka", "lektury Giertycha", "skuteczny rząd mniejszościowy", czy brak koniunktury w mediach. Sprawa jest poważna. Już gadające głowy się rozgadały. Ale cóż, samo życie.
Rozgadali się już też ci co "żywią i bronią". Ich zdaniem, a chłop polski konkretny jest do bólu, termin dymisji uderza w polską rację stanu. Już
są pierwsze symptomy zaburzeń laktacji (mieszczuchom wyjaśniam, że chodzi o mleczność krów), już wieczorny udój był mniejszy, już kury nioski nerwowo zaczęły gdakać, co jest niechybnie zapowiedzią obniżenia nieśności.
Przeto opóźnią się żniwa, co spowodować może obniżenie plonów 4 zbóż podstawowych z hektara. Spadnie zużycie nawozów sztucznych. Polska stać się może znowu rolniczą Albanią, z całym szacunkiem dla tej drugiej. O trzecim pokosie siana należy zapomnieć. Problemy będą miały banki spółdzielcze – zarówno i te zrzeszone, jak również wolne meteoryty. Struktury wielu rodzin, zakażone mogą zostać gronkowcem patologii. Alkohol, seks, używki...
Już donoszą gazety lokalne, że gdzieś tam w Polsce była nie widziana od 30 lat wichura, gdzie indziej wybiło nowe źródło wody mineralnej, jeszcze w innym miejscu kraju urodziło się wczoraj aż dwugłowe cielę (dlaczego akurat wczoraj?).
Nie zabiegam o rozgłos i ponad normatywny poklask. Ale ja wiedziałem,
że będzie się działo ZŁO. W debiutanckim poście 3 lipca AD 2007 roku, napisałem między innymi:

Lepperowi, co grał zucha,
Wszystkich łaje i potrąca,
Świsnął szablą koło ucha,
Już z Andrzejka masz zająca.

Ja to przewidziałem. A mimo to nikt nie zareagował. Jednego wpisu nie otrzymałem. A SPZ (spostrzeganie poza zmysłowe) jest cechą, którą niewielu polityków posiada. Nie ma jej nawet tandem K-K, co by o nich ich poplecznicy nie mówili.
Reasumując: Polsce grozi głód - Lepper musiał odejść (Balcerowicz miał, ale nie odszedł). Maksymiuk na wicepremiera...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Wtorek 10-07-2007

8242. 
Odnośnie wpisu numer: 8234

Rydzu powiedział, że Kaczorowa to czarownica. A co, może nie jest?
Sam widziałem w telewizji jak leciała na miotle starego typu Tu-154
z reklamówką w garści do Josepha Ratzingera - Benedykta XVI
do Watykanu.
 nick
 Poniedziałek 09-07-2007

8241. 
Odnośnie wpisu numer: 8233 8232

Uroczystości pogrzebowe prof. Zbysińskiego rozpocznie msza, która
we wtorek rozpocznie się o godz. 12:00 w iławskim białym kościele.
 Asia
 Poniedziałek 09-07-2007

8240. 
Piekła nie ma!
Olsztyńscy samorządowcy, którzy stanęli przed sądem w tzw. sprawie Aqureny, zostali UNIEWINNIENI. Prokuratura zarzucała im niedopełnienie obowiązków służbowych przy planowaniu budowy ośrodka rekreacyjnego
i parku wodnego Aquarena.
Na ławie oskarżonych było 13 osób m.in. były prezydent miasta Janusz C., wiceprezydenci Bohdan M., Zbigniew D. i Piotr G. oraz ówcześni radni m.in. Ireneusz N. i Ewa Z. oraz miejscy urzędnicy Blanka K. i Marianna B. oraz dyrektor wydziału strategii Marek S.
Spółka Aquarena - powołana przez miasto Olsztyn - miała wybudować kompleks basenów. Miasto przekazało do spółki aż 4 hektary ziemi, na których miał powstać ośrodek. W 2002 roku sąd ogłosił upadłość spółki, bo jedynym efektem jej działalności były długi, których nie była w stanie spłacić. Z kolei miasto, aby odzyskać ziemię pod budowę parku wodnego wykupiło ją za 225 tysięcy złotych. Zapłaciło też 45 tysięcy dolarów Libańczykowi, który miał załatwić za granicą kredyt. Jednak ślad po nim zaginął.
Sąd u żadnego z oskarżonych samorządowców nie dopatrzył się winy.
Czy potrzebny jest jakikolwiek komentarz...?
 czytelnik
 Poniedziałek 09-07-2007

8239. 
Odnośnie wpisu numer: 8222

No własnie, odezwala sie polska kozacka duszyczka, zaczerniona purpura, taka pelna milosci i tolerancji a`la JP2.
Brawo! Tak trzymaj. Na szczescie twoj i tobie podobnych glos jest tylko kwileniem w cywilizowanym swiecie. Porownac was mozna tylko do Usamy Bin Ladena. Tak jak on nienawidzicie innych "gorszych" od Was. Wiesz co, ja nie musze gnic w twoim "pierdzidolku" pelnym odchodow, ale szkoda mi mlodziezy i dzieci ktore ucza sie zlego.
Jaki obraz dajecie Polsce? Napiszesz mi, ze cie to nie obchodzi co mowi na temat polski Irlandczyk, Niemiec, Hiszpan. Masz racje, oni nic nie mowia, oni sie tylko smieja i polakom, ktorzy sie tam zaaklimatyzowali i tam pracuja, tylko wspolczuja, ze sa z tego samego kraju co ty i tobie podobni. Wszedlem z ciekawosci na ta strone szukajac informacji z Polski, ale widze, ze zle zrobilem.
Pozdrowienia dla tych normalnych, ktorzy jeszcze sie mecza w kraju. Jak tak dalej pojdzie powitamy ich w Europie, juz niedugo.
PS. A coz w tym zlego, ze bylem na pradzie? Zabic mnie za sam fakt?
No tak, tak by kazal pewnie zrobic wasz JP2.
 Polak-polak-Europejczyk-europejczyk, lat 51
 Poniedziałek 09-07-2007

8238. 
Odnośnie wpisu numer: 8236

Ech... daleko im do nas...!
 iławianin z krwi i kości
 Poniedziałek 09-07-2007

8237. 
Odnośnie wpisu numer: 8235

"Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn".
 Arystoteles
 Poniedziałek 09-07-2007

8236. 
Tak się bawi Ostróda!

Wakacje tradycyjnie witamy w Ostródzie podczas "Dni Morza", imprezie przeznaczonej dla żeglarzy. W lipcu podziwiać możemy uczestników "Międzynarodowego Zlotu Motocykli", obejrzeć "Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dance". A w pobliżu Ostródy odbywa się również największa inscenizacja historyczna w tej części Europy – "Bitwa pod Grunwaldem". Nie można nie wspomnieć o "Mistrzostwach Świata w Siatkówce Plażowej" (Stare Jabłonki).

Dwa sierpniowe weekendy to promocyjna impreza "Ostróda Summer Hot Days" podzielona na dwie części. Pierwsza to "Festiwal Ognia", "Techno Party", "Festiwal Yach Film", "Ogólnopolski Wyścig Pokoju w Kapsle". Drugi weekend to największy w Europie Wschodniej festiwal muzyki reggae – "Ostróda Reggae Festiwal".

Zapraszamy sąsiadów z Iławy.
 jeden z wielu
 Poniedziałek 09-07-2007

8235. 
LEPPER PADŁ - KACZOR MUSIAŁ SIE NA COŚ WKURWIĆ.
Idę pochlać na te konto!
 nick
 Poniedziałek 09-07-2007

8234. 
Szanowny Panie Prezydencie!
Szanowny Panie Premierze!

Sytuacja jaka powstała po ostatnich doniesieniach na temat dialogu prowadzonego przez o. Tadeusza Rydzyka ze swoimi studentami, każe mi z całą stanowczością wymagać od Panów przeciwstawienia się tej fali totalnej nienawiści, antysemityzmu i wtrącania się swoimi opiniami w nie swoje sprawy. Słowa o. Rydzyka mogę tylko porównać z najbardziej absurdalnymi wypowiedziami partyjnych bonzów Trzeciej Rzeszy, przyjmowanymi wtedy przez część niemieckiego społeczeństwa huraganowymi oklaskami i wiwatami.

Jako obywatel po raz kolejny zwracam się do Pana, Panie Prezydencie i do Pana, Panie Premierze, abyście zareagowali na tę falę nienawiści nie mieszczącą się w polskiej, wielowiekowej kulturze i położyli temu natychmiastowy kres.

Powiem Panu, Panie Prezydencie, że gdyby ktoś na temat mojej żony sformułował takie wypowiedzi, jakie usłyszałem w Telewizji na temat Pana żony, to prywatnie stanąłbym jako mężczyzna do walki wręcz. Pan, jako głowa Państwa, powinien pogonić tego człowieka do stu diabłów! Jeśli Pan tego nie zrobi, Panie Prezydencie, a także i Pan, Panie Premierze, to niech Pan pamięta że w żaden inny sposób nie powstrzyma Pan już za czasu swojej kadencji tej fali głupoty i nienawiści.

A jeśli Panowie zechcielibyście posłuchać, w jaki sposób można rozmawiać na ważne tematy, związane z innymi religiami niż religia katolicka, to zapraszam Panów na tegoroczny Przystanek Woodstock (Kostrzyn n/Odrą, 3-4 sierpnia 2007 r.), gdzie w cyklu „Dialog trzech kultur” spotykamy się z arcybiskupem Kościoła Katolickiego, naczelnym polskim rabinem i naczelnym polskim imamem, aby młodzi Polacy mieli możliwość zdobycia wiedzy na temat religii i to wiedzy dużo większej niż tylko powierzchowne informacje wyniesione ze szkoły, z domieszką potężnej dawki codziennej nienawiści o. Rydzyka, podsycanej niestety poprzez informacje publikowane we wszystkich mediach.

Jest tak głupio znowu wstydzić się za ten kraj...
 JERZY OWSIAK

prasa@wosp.org.pl
 Poniedziałek 09-07-2007

8233. 
Odnośnie wpisu numer: 8232

W sprawie pogrzebu Feliksa Zbysińskiego pytanie: prosze jak najszybciej podać godzine mszy pogrzebowej i w jakim kościele.
 ADMIRAŁ
 Poniedziałek 09-07-2007

8232. 
W sobotę 7.07.2007 zmarł w wieku 69 lat emerytowany prof. iławskiego ogólniaka - FELIKS ZBYSIŃSKI.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro, tzn. we wtorek, na nowym cmentarzu przy ulicy Piaskowej. Proszę o upowszechnienie tej smutnej informacji jeśli macie Państwo znajomych z Iławy i spoza z kręgów LO. Cześć Jego pamięci!
 royal
 Poniedziałek 09-07-2007

8231. 
We wsi Wikielec ponoć Harmata urządził fetę gminną z okazji 60-lecia
Ludowych Zepołów Spotowych. Ale się odznaczli - ci sami od lat......
Jeden drugiemu wręczał medaliony i odznaczenia. Może dowiemy sie,
kto taki ważny i załużony jest dla rozwoju sportu na wsi.
 trenerro
 Poniedziałek 09-07-2007

8230. 
Odnośnie wpisu numer: 8229

Słuchaj ormowiec, alias żagiel, alias bolo-tw.
We wpisie 8175 jako ormowiec użyłeś charakterystycznego zwrotu
"obślinioną dżdżowniczkę"; we wpisie 8229 mówisz jako bolo-tw
"strzęp oślinionej dżdżownicy".
Słownictwo masz ubogie, ale charakterystyczne. Prosty jesteś jak pała zomowca i nic ci się już pod deklem nie pomarszczy. Tak tak brachu czerwony! Powinniście wisieć!
 smootny clown
 Niedziela 08-07-2007

8229. 
Odnośnie wpisu numer: 8227

"Po upadku PRL w dalszym ciągu patriotyzm jest ich jedynym bodźcem
w życiu" i dodaj pieniądze. Znamy takich, którzy uważali, że dodatkowa
praca zarobkowa jest "czynem dla społeczeństwa", czyli społeczna.
Dla nich bycie posłem też, jak z wielu ust słyszymy, ma charakter
społeczny.
Dziś na forum zacięto wściekłego rekina (smootny clown), który walnął
na obślinioną dżdżowniczkę.
 bolo-tw
 Niedziela 08-07-2007

8228. 
Odnośnie wpisu numer: 8220

Tomas!
W Lubawie jest taki jeden podobny do repatrianta rumuńskiego z 1945 roku albo i dalej. Bejotes się wabi. Poszukaj go w lokalnej gadzinówce.
On wie wszystko. On oblatany jest w obozach, bo jego stary nawet
z takiego obozu śmignął - taki z niego zuch był.
 lubawiak
 Niedziela 08-07-2007

8227. 
Odnośnie wpisu numer: 8225

Już nie. Już po liftingu jestem.
A ty kto zacz? Kakaja ku...a ubecka? Ruszyło cię czerwony szympansie, co...? Będą wieszać medale. Ale za te w kroku, szympansie czerwony.
 smootny clown
 Niedziela 08-07-2007

8226. 
Dzieci takich ORMOowców, Tajnych Współpracowników i temu podobnych szubrawców, przebrane za niby „kibiców” Legii Warszawa, w ślad za niby „swoją” drużyną pojechały gromadką 3 tysięcy na mecz piłki nożnej do litewskiego Wilna.
W przerwie wtargnęli na boisko, zdemolowali bramki, reklamy, ogrodzenia
i trybuny. Meczu nie dokończono. Stołeczna drużyna zostanie na zbity pysk wyrzucona z europejskich rozgrywek. Poprzez kamery telewizyjne cały świat zobaczył Polską „młodzież” w akcji.
W Iławie też mamy taką grupkę bezkarnych łysoli z wszczepionym genem totalnego awanturnictwa i degrengolady. Rekrutują się te bydlęta wcale
z nie najgorszych domów, bo jeśli jednak przyjrzymy się bliżej, okaże się, że są to głównie poplemniki wychowanych w PRL-komunie milicjantów, ormowców, zomowców (osiedla Ostródzkie i Podleśne), prokuratorów, radnych i ogólnie szanowanych urzędników – a więc smarkaty element przekonany o swojej mocy, wpływach i bezkarności.
 J-23
 http://www.nki.pl/news.php?id=1797&show=felietony
 Niedziela 08-07-2007

8225. 
Odnośnie wpisu numer: 8221

smootny clown:
Niestety tobie, co pod deklem nosisz - podmienić się nie da.
 bolo-tw
 Niedziela 08-07-2007

8224. 
Odnośnie wpisu numer: 8214 8210 8208 8175 8144

List otwarty do Ormowca!
List otwarty był niedawno do Ojca Świętego publikowany. Ja, mały gość
- nawet do biskupa Andrzeja czy taty Rydzyka nie jestem godzien. Ale
do ciebie, ormowiec, piszę.
Do współpracy z reżimem komunistycznym przystępowali moim zdaniem
motywowani tylko szlachetną misją służenia krajowi. W Iławie też. Sam
znam czterech takich, sami mi mowili jak się naje[...]ali. Po upadku PRL
w dalszym ciągu patriotyzm jest ich jedynym bodźcem w życiu. Dzięki
takiej wspaniałej postawie dorobili się majątków i pozycji. Cnota została
nagrodzona.
Czy powinni być za moment poddawani szykanom (np. teczki, szafy,
albo lustracja, dekomunizacja...) czy raczej po medalionie "zasłużony
(na przykład) dla obronności kraju" czy choćby dla "Warmii i Mazur"?
Ormowiec, co?
 Qba
 Niedziela 08-07-2007

8223. 
[niedziela] Co się dzieje w amfiteatrze dzisiaj?
 zainteresowny
 Niedziela 08-07-2007

8222. 
Odnośnie wpisu numer: 8218

Te, kumpel TW (od Tinky Winky, nie Tajny Współpracownik), przeczytaj kolego na spokojnie jeszcze raz co sam napisałeś. Ty się nie wstydź za Polskę, ty sie wstydź za siebie, bo jak czytam twój wpis, to sie wstydzę za ciebie, a nie powinienem.
Chociaż... Ty może to napisałeś prosto po zaliczeniu Parady Równości, gdzie z torebką paradowałeś.
 Fredka
 Niedziela 08-07-2007

8221. 
Odnośnie wpisu numer: 8214

Ormowiiec, co ty pleciesz? Jaka tu wymiana pokoleń? Młode pokolenie
wyjeżdża z Polski. Zostają tu byli milicjanci, SB-cy, ormowcy i emeryci.
Wam, starej gwardii, wymienią kaczory sworznie w goleniach, końcówki drążków kierowniczych, żebyście byli bardzo czuli i czujni na ruchy kierownicy PiS-dowskiej. I hajda na plażę czy inne strajki.
Czuj duch, ormowiec. Czuj!
 smootny clown
 Niedziela 08-07-2007

8220. 
Mam wielka prosbe: jesli ktos z panstwa posiada jakiekolwiek informacje na temat obozu pracy dla dzieci w Lubawie w latach 1941-45 to bardzo prosze o kontakt. Za wszelkie informacje bardzo dziekuje!
 TOMAS

wiewior3@vp.pl, lat 49
 Olsztyn, Niedziela 08-07-2007

8219. 
Odnośnie wpisu numer: 8217

Moja Iławo! Patrz jak cie obrażono. Może sprowokowano tylko...
Nie wiadomo skąd pochodzicie, jestescie zlepkiem kultury, bo "nikt w Iławie nie wie, poza być może zainteresowanymi, co też wcale nie jest takie pewne pochodzi..."
Lubawa od prehistorii była za rzeką Drwęcą, polskim miastem z krótkimi epizodami pod obcymi. Polskość w Iławie rodzi sie od II wojny światowej, Lubawa zaś głeboko wrosnieta w nią od wieków. Dlatego na nas ciąży obowiązek budowania kultury, którą nie powstydzimy się przed Lubawą.
 owidiusz
 Niedziela 08-07-2007

8218. 
Odnośnie wpisu numer: 8207

Eh, Polacy. Wy zawsze tylko rozroby, grzebanie w przeszlosci i zawisc. Zacznijcie cos budowac a nie tylko grzebiecie w historii. Europa sie
z Polakow na razie tylko smieje. Patrz: Tinky-Winky. Co wam da, ze dowalicie jakiemus dziadkowi, ktory ledwo zyje? Poczujecie sie lepiej? Pewnie tak, ale to tylko bedzie wasze samopoczucie, nie cos tworczego. Szkoda, ze czasem musze sie wstydzic, ze jestem z Polski (niestety czesto) a nie moge byc z tego dumny. Pozdrawiam i prosze o wiecej tolerancji i optymiymu. Patrzmy w przyszlosc a nie przeszlosc.
 kumpel Tinky-Winkie
 Wieden, Niedziela 08-07-2007

8217. 
Słowo na niedzielę!

Iława jest prowincjonalna, zatęchła i nudna. I nawet Jeziorak jej nie pomoże. Zarówno jezioro jak i drużyna piłkarska. Ba, żeby tylko jezioro. Jej nawet Leszek Olszewski pomóc nie da rady. Jakby sie nie sprężał i naprężał... Najgorsze trawy w Polsce są napewno w Iławie.

Lubawa jest wspaniała, otwarta i kosmopolityczna. I ma niebywały tandem urokliwy: Standara - Radtke. Mieszaninę dostojnego przemijania
i nerwowego przybywania. Czyli odpływ i przypłw... Lubawa ma wizję przekazania władzy. W Iławie jej nie ma, nawet w gabinetach...

W Iławie wszyscy się znają, co powoduje gęstniejącą atmosferę prowincjonalnego grajdoła, której turyści, których nie ma gdzie położyć spać, rozproszyć nie mogą dać rady.

W Lubawie też się znają, ale znają się inaczej. Znają swoje pochodzenie, wszyscy są tez z dobrych rodzin, bo złych w Lubawie nie uświadczysz.

W Iławie nikt nie wie, poza być może zainteresowanymi, co też wcale nie jest takie pewne "skąd ich ród" pochodzi...

Kończę jednak, może zrobię z tego felieton, kiedy ciąg dalszy z głowki chustką przykrytej podkleję...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Niedziela 08-07-2007

8216. 
Odnośnie wpisu numer: 8197

Fakt - Alfonso - logika jest prosta jak konstrukcja cepa. Stwierdzenie "Lepiej mieć 1000 groszy niż 0 groszy" nie jest zdaniem oznajmującym, będącym dowodem w rozumowaniu. Ono jest puste jak umysł człowieka, który je wypowiedział. Bo to nie logika - to alogiczna wypowiedź. To tautologia, a nawet sofizmat. Kumasz Alfonso? Leć do Wikipedii. Powinieneś znaleźć. Tylko czy to zajarzysz, Alfonso...?
 morderca głupoli
 Niedziela 08-07-2007

8215. 
Odnośnie wpisu numer: 8209

Szanowny Panie!
Nieodparte mam wrażenie takie, że dyskutowaliśmy nieonegdaj o wzorze alkoholu. A może nie tyle wrażenie, bo to niezbyt dobre określenie – ile intuicja (ponoć kobiety i kobietki mają jej w nadmiarze), ta właściwość profetyczna, niezbyt wytłumaczalna... Ale ponieważ nie jestem kobietą, więc może się mylę.
Dziękuję Panu za wpis, życzę sobie i innym bywalcom tej witryny takich wpisów więcej. Pochodzę z epoki wychowanej na Sztaudyngierze. Kilka
dni temu jeden z moich wpisów umieszczonych „gdzieś tam w Polsce” opatrzyłem mottem rodem z Sztaudyngiera: „Niejednego karła własna miłość zżarła”.
Pozdrawiam serdecznie.
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Niedziela 08-07-2007

8214. 
Odnośnie wpisu numer: 8213

Dziadkami byś obstawiał, a co z wymianą pokoleń? Młodzi aż sie palą,
tymbardziej, że za akcję na dobrą gorzałeczkę wystarczy z hukiem.
Ostatnio kupiliśmy licencję na pałę z turbo-wibratorem, widziałem
jak działa. To ogień na d...e.
 ORMOWIEC
 Niedziela 08-07-2007

8213. 
Odnośnie wpisu numer: 8210

Plażę obstawić nie antyterrorystami a ormowcami. Będzie taniej a równie
skutecznie. Chłopcom się przynajmniej przypomną stare dobre czasy...
 smootny clown
 Sobota 07-07-2007

8212. 
Odnośnie wpisu numer: 8208

ORMOWCZE! Tyś zapewne - jak na konesera socjalizmu przystało - był smakoszem niejednej milicyjnej pały (z wąsem).
 Pawka Morozow
 Sobota 07-07-2007

8211. 
Z przykrością stwierdzam, że Wasz rozkład jazdy PKS nie sprawdził się
w praktyce. Iławski przewoźnik odwołał kilka ważnych połączeń i klops.
 zawiedziony
 Sobota 07-07-2007

8210. 
GŁOS DO ZADOWOLONYCH Z DECYZJI WŁADZ MIASTA IŁAWY.
Nareszcie dziadostwo wyniosło sie z amfiteatru i poszło na dzikie pola.
Dzicz na dzicz!
Moje hasełko, które ziszczyło się w Iławie. Ważne, że spokój w mieście,
a na działkach niech powalczą. Tak trzymać!
Plażę obstawić antyterrorystami z pałami, najlepiej użyć te z archiwum,
ze stanu wojennego - 75 cm. Aleluja i do przodu!
 ORMOWIEC
 Sobota 07-07-2007

8209. 
Odnośnie wpisu numer: 8192 8198

Szanowny Panie Andrzeju K.
Iacta alea esat i alea iacta est znaczy jedno i to samo ("Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych" Wiedza Powszecna, przy każdym z tych haseł odsyła do zobacz...). Zaś dzieła muzycznego dotyczy hasło aleatoryzm, czyli typ nowoczesnej konstrukcji dzieła muzycznego zakładającego itd. itd.
Natomiast aleatoryczny (porównaj: stochastyczny), czyli przypadkowy, proces, którym rządzi przypadek. Z łaciny "aleaktorius" dotyczącygry hazardu, od "aleator" gracz ("kości") z "alea" (gra w) kości. Tyle w tej kwestii.
Przy okazji chciałbym Owidiuszowi (wpis 8198) zburzyć jego zadowolenie z twórczości, którą zaprezentował, gdyż Jan Sztaudynger już onegdaj we fraszce "Alea iacta est" pisał: "Rzekł ktoś rzucając chudą żonę: Kości zostały rzucone!".
Skoro już jesteśmy przy tym wspaniałym fraszkopisarzu, to chciałbym przytoczyć ich jeszcze kilka do przemyślenia dla piszących na tym
forum.
"Przestroga kłótnikowi" - "Z mędrcem i z głupcem nie tocz zwady -żadnemu nie dasz rady".
Następna nosi tytuł "Mym skromnym zdaniem" - "Nie zawsze trzeba mieć za drania; tego, co jest innego zdania". Kolejna ma tytuł "Kultura" - "Kultura nas pokrywa dobroczynną warstwą; lecz czy starczy na wszystkie chamstwa za lekarstwo?".
I ostatnia fraszka, panie Andrzeju, odnoszącasię do wpisu 8193: "My, łysiejący już, i nie piękni..." pod tytułem "Szczęście łysych" - "Szczęśliwi łysi; nic im nie stoi, nic im nie wisi".
Z wyrazami szacunku:
 JANTRA_22
 Sobota 07-07-2007

8208. 
Odnośnie wpisu numer: 8206

Szkoda, że was nie spałowali, poznałbyś smak socjalizmu bynajmniej.
To dlatego jesteś taki porąbany...
 ORMOWIEC
 Sobota 07-07-2007

8207. 
Tygodnik "Wprost" dotarł do teczek polityków, którzy znajdują się na tak zwanej Liście 500. Chodzi o wykaz osób, które komunistyczna bezpieka uważała za swoich współpracowników. Z dokumentów tych wynika m.in. że eurodeputowany SDPL Dariusz Rosati został zarejestrowany przez SB jako współpracownik o pseudonimie "Buyer".
A czy Kurier wreszcie napisze o lustracji radnych, burmistrzów i wójtów?
 czytelnik
 Sobota 07-07-2007

8206. 
Odnośnie wpisu numer: 8204

Zapewne temat ciekawy. Mam nawet fotki koło czołgu, który kiedyś stał przy dzisiejszym starostwie.
Niedaleko stała też drewniana kolumna, na szczycie jej znajdował się orzeł. Ciekawostka: wokół kolumny kręciły się jakby stopnie drewniane, które spiralnie prowadziły na szczyt. Pamiętam, że mówili na to coś "chuj z igłami", młodzież zaś "chujoiglesias". Kiedyś kumpel próbował włazić tam, ale spadł i złamał sobię łapę.
A co do czołgu, to razu pewnego udało nam się wleźć do środka i kręcić lufą. A to w szkołę celowaliśmy, a to w sąsiednią siedzibę prezydium narodowej rady. Po czasie zwinęła nas milicja i odprowadziła do domu.
Za młodzi jeszcze byliśmy na spałowanie, ale w domu się dostało, bo oczywiście starzy wylądowali na rozmowie...
Wot wspomienia.
 Pawka Morozow
 Sobota 07-07-2007

8205. 
Odnośnie wpisu numer: 8105

Święte słowa... Maśkiewicz wydałby każde pieniądze z twojej i mojej kieszeni wspólnej, wyborco. Nawet nie 60 tys. a 120 tys. na przyjazd
siatkarzy w ramach rozegrania meczów - tak tak!!! - sparingowych.
Jak na dwie godziny niepewnych emocji, to o wiele zbyt wiele!
Brawa za rozsądek dla Panów Żmudzińskiego i Ptasznika.
Trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć STOP.
 BOLO
 Sobota 07-07-2007

8204. 
Odnośnie wpisu numer: 8203

Pawka, fajne fotki. Uwagę zwracają numery 11, 13, 24, 28.
Zastanawiam się jak ci ludzie mogli w tej rzeczywistości wytrzymywać...?
Niesamowite...
Kiedyś w Kurierze widziałem takie zdjęcia o Iławie.
Może naczelna redakcja pociągnie temat!
 BOLO
 Sobota 07-07-2007

8203. 
Archiwalne zdjęcia z Nowej Huty. Kapitalna sprawa! Polecam.
 Pawka Morozow
 http://www.wiadomosci.onet.pl/52882,21,0,0,1,pokaz.html
 Sobota 07-07-2007

8202. 
DOBRE INFORMACJE DLA SPÓŁEK MAZURSKICH MEBLI

- Znalazło się 60 inwestorów, którzy chcą wykupić niemiecki holding Schiedera - poinformował Gert-Peter Maekelburger, przedstawiciel zarządu Schiedera.

Zanim jednak doszłoby do ewentualnego wykupu holdingu, poszczególne spółki muszą uporać się z bieżącymi problemami finansowymi. Jednym z najważniejszych jest spłata zadłużenia powstałego w wyniku złożonego kilka miesięcy temu poręczenia dla banku z Nowego Yorku. Z informacji, jakie przedstawił Gert Peter Maekelburger wynika, że te spółki muszą oddać jedynie kwotę, jaką otrzymały z pożyczki zaciągniętej przez holding w Niemczech.

Gert Peter Maekelburger zapewnił też, że spółka matka przynajmniej w ratach będzie spłacała swoje zadłużenie wobec spółek w całym kraju. Chodzi o spółki, którym dotychczas nie zapłaciła za dostawę mebli.
 Radio Olsztyn
 Sobota 07-07-2007

8201. 
Odnośnie wpisu numer: 8194

Taka wnuczka (ciekawe ile ma lat i czy blond, czy czarnula)
zawsze łagodząco wpływa na człowieka.
 Cosa Nostra
 Sobota 07-07-2007

8200. 
Odnośnie wpisu numer: 8197

Alfonso to twoje prawdziwe czy przybrane?
Bo jak prawdziwe, to ci współczuję. Jak przybrane, to szanuję.
Ktoś prostytucją sterować właściwie musi.
 Ronaldo
 Sobota 07-07-2007

8199. 
Odnośnie wpisu numer: 8194

A diabli z wnuczką, niech sobie poodpoczywa od dziadka "marudy".
Całe szczęście, że człowiek ma swojego Stacha...
 Cosa Nostra
 Sobota 07-07-2007

8198. 
Odnośnie wpisu numer: 8192

Iacta alea est! - rzekł mąż, rzucając kości ostatniej swej żony.
 owidiusz
 Sobota 07-07-2007

8197. 
Odnośnie wpisu numer: 8196

Logika jest prosta. Lepiej mieć 1000 groszy niż 0 groszy.
Czemu ciebie to przerastać?
 Alfonso
 Sobota 07-07-2007

8196. 
Wysilał się jeszcze niedawno Olszewski Leszek na językowe ornamenty
i przyprawiał swe teksty lukrem stylu. Ha - byle jakiego najczęściej, ale zawsze. A ostatnio już nawet tego nie robi. Bo on ostatnio "niewłaściwe właściwości nabyte z bierności" przedstawia.
Zasadę swą żydowską przedstawił niedbale, arcy niedbale, mówiąc: "lepiej sprzedać 100 guzików po 10 groszy niż nie sprzedać żadnego za złotówkę". Lipa to wszechogromna, dla matematycznej głowy pejsatej niemożebna.
Przecież 100x10 daje tysiąc groszy, a tysiąc groszy to więcej jak jedna złotówka, czyli 100 groszy. To czemu on mówić, że lepsza jest sprzedać za 1000 groszy niż za 100 groszy? Czy on się zastanowić co mówić?
 Qba
 Piątek 06-07-2007

8195. 
Odnośnie wpisu numer: 8191

Chłopczyku, wyjmij rączkę z kieszeni, bo to niezdrowo...
 Fredek
 Piątek 06-07-2007

8194. 
Odnośnie wpisu numer: 8189

Doskonale capo di tutti capi, doskonale. Zaczynasz trzymać pion.
Mój Stachu mówi, żem nie głupi. A ja mu wierzę...
Pozdrawiam cię gościu.
Radosny dziś jestem. Wnuczkę mam wreszcie na wakacjach...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Piątek 06-07-2007

8193. 
Odnośnie wpisu numer: 8188

Jasne, że wiem, chłopaki. Od Stacha wiem...
A z tą szafą? To z "Pięknych dwudziestoletnich", dzieła niezwykłego... Wyłapałem też w nim inną faze. Nostalgiczną i piękną. O mnie również mówiącą:
"My, łysiejący już, i nie piękni, i nie dwudziestoletni, mieliśmy tych parę kroków w słońcu; jedni z nas zrobili to gorzej, drudzy lepiej..."
Pozdrawiam Was chłopaki...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Piątek 06-07-2007

8192. 
Odnośnie wpisu numer: 8187

Zabiłeś mi ćwieka Owidiuszu. Po prostu nie znam słowa "sund". Znam
"sunt", ale to zdaje się nie to samo. Domyślam się więc, że fraza ta
może znaczyć (?) "kości zostały rzucone" (iacta alea est!), ale przekonany nie jestem.
"alea iacta est" dotyczy dzieła muzycznego, alegorycznie zaś dotyczy gry, hazardu. Jestem z natury hazardzistą, więc może to?
Pozdrawiam...
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Piątek 06-07-2007

8191. 
Mamusiu! Zamknij mi komputer, bo tutaj jakieś zapchlone lewactwo bolszewickie się wylewa z monitora... A ła!
 kapturek
 Piątek 06-07-2007

8190. 
DO NIEUKÓW, CO MATURĘ u prof. HERTLA STANISŁAWA NIE ZDAWALI.
Otoż co tyczy sie tego, kto łeb urwał Hydrze - to Herkules; natomiast
cytowana fraza z "Ody do..." była inspiracją plastycznego opracowania logo "SPOŁEM", czyli dwóch ludkow pchających kulę ziemską.
 Filomaci
 Piątek 06-07-2007

8189. 
Panie Kleina! Taki pan mądrala, a wieszcza łajania nie znasz.
 Cosa Nostra
 Piątek 06-07-2007

8188. 
DO KLEINY:
TY CHŁOPIE, NADZIEJE MAMY, ŻE WIESZ SKĄD OWE CYTATY, BOŚ JEST GOŚĆ NIEPOJĘTY...
ALE Z DRZWIAMI OD SZAFY... TO WASZMOŚCI KWESTIA...
 Filomaci
 Piątek 06-07-2007

8187. 
ALEA JACTA SUND... DO KLEINY OD...
 owidiusz
 Piątek 06-07-2007

8186. 
Odnośnie wpisu numer: 8184

O tej bryle nieźle by zanucił Vieslavus, o ile trzeźwy dzisiaj jeszcze jest.
 Fredek
 Piątek 06-07-2007

8185. 
Umorzenie sprawy pułkownika SB i UOP - Jana Lesiaka (oskarżonego o kierowanie nielegalnym inwigilowaniem partii w latach 90-tych z powodu jej przedawnienia jest prawomocne - przesądził Sąd Apelacyjny w Warszawie.
No to szafa Lesiaka zamknięta. Chociaż...
(...) "mam drzwi do szafy dwudrzwiowej, oszklone, oczekuję propozycji."
No Filomaci, czyje to?
 Andrzej Kleina

andrzej@nki.pl
 Piątek 06-07-2007

8184. 
Jakiej znanej spółdzielczości w Polsce cytat niżej stanowi logo?

(...)
"Dalej, bryło, z posad świata!
Nowymi cię pchniemy tory"
(...)
 Filomaci
 Piątek 06-07-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 148 149 150 ... 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... 326 327 328 ... 357 358 359 następna ] z 359130548548


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | CZYTAJ | Opinie, felietony | Zdrowie | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.