Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

11199. 
Odnośnie wpisu numer: 11182 11183

Obiekywnie Panowie przedstwiacie obecną sytuację. Ale skupmy się raczej na naszym lokalnym problemie. Poza systematycznymi podwyżkami cen z polityki i decyzji rządu PO i PSL-u minimum po 15% , dużo lepsi w tych podwyżkach są obecni włodaże naszego miasta Iławy. Niedawno burmistrz Włodzimierz Ptasznik z radą miejską i prawodniczącym Zbigniewem Rychlikiem podwyższyli opłaty za Centralne Ogrzewanie, Wodę, Ścieki, Ciepłą Wodę, Śmieci, nawet 3-KROTNIE. Żadnego uzasadnie czy kalkulacji iławianom nie przedstawiono. A to się społeczeństwu poprostu należy - to obowiązek włodaży miasta. I kolejna decyzja, w minionych dniach mamy następną podwyżkę też bez uzasadnienia. Dotyczy ona rocznej opłaty z tytułu wieczystego użytkowania i wynosi on tym razem aż 600%. Taka jest prawda. Tak wygląda troska tych panów o mieszkańców Iławy i ich biznesy. A wszystko to przy aprobacie starosty Rygielskiego (szefa PO w Iławie) i iławskiego posła Adama Żylińskiego. Nasuwa się pytanie. Kiedy jeszcze i w jakiej wysokości ci panowie uszczuplą nam nasze i tak puste nasze kieszenie? A miało być tak dobrze. A działania miały być prospołeczne i progospodarcze. A jest kompletna farsa. A medialnie rzekomo wszysko jest "cacy".
 Wyborca
 Niedziela 13-04-2008

11198. 
Cuda w iławie.
Jest coraz gorzej bo platforma i psl rządzi iławą, zobaczcie jakie maja chaty ci co zajmuja stołki, ciemny lud nic nie widzi a ci powiekszaja i modernizuja nie iławe ale swoje chaty i samochodziki. jak jest inaczej to ja jestem slepy głuchy i uposledzony, ale ja wszystko widze i mówie ludzie obudźccie sie albo nędza was zje
 BENEK
 Niedziela 13-04-2008

11197. 
Odnośnie wpisu numer: 11191

"KIM JESTEŚ CZŁOWIEKU? DOKĄD ZMIERZASZ?"
Piotr Szostak się nazywam, mieszkam w Szałkowie, fabrykę kapci mam w Grudziądzu, taki ze mnie patriota lokalny. Po sukcesie kosmetyków Bi-es małżeństwa Piotrowskich próbuję ich naśladować, choć bywa z tym i śmieszno, i straszno.
Teraz ja jestem właścicielem słynnego nie tylko w Iławie cypla "Czapla". Władzom miasta naściemniam, że będę tu robił inwestycje użyteczności turystycznej, żeby mi maksymalnie wrzucili szmalu na infrastrukturę, a tak naprawdę cały czas szukam frajerów, którym to ładnie rozparceluję
i sprzedam po kawałku. Mówię wam! Biznes życia!
 lustro
 Niedziela 13-04-2008

11196. 
Odnośnie wpisu numer: 11189

Panie radny Henryku Witkowski! A te "twarze bezpieki" to dlaczego są
tylko olsztyńskie? A czemu nie iławskie, albo lubawskie lub suskie, co?
 Sokrates
 Niedziela 13-04-2008

11195. 
Odnośnie wpisu numer: 11192

Charakterystyczny swąd tego samozwańczego Sobie-Pana-Historyka
wyczuwam nawet z drugiego końca kontynentu.
Jak zwykle on: cham bydlęcy, hipokryta i gnida w podwójnej masce.
 J-23
 Niedziela 13-04-2008

11194. 
Odnośnie wpisu numer: 11192

"Umenczony nenczyzno" z cypla po "Czapli", nie potrafisz po polsku napisać? Nędzna kreaturo, liziąca koryto władzy! W d... z takimi!
 **
 Niedziela 13-04-2008

11193. 
Nikt nie zwrócił uwagi na komentarz w "Gazecie Olsztyńskiej" dotyczący meczu Jeziorak Iława - Zamek Kurzętnik. Głównym tematem jest... skórka od banana, którą znaleziono na poboczu boiska i która nie wiadomo skąd tam się wzięła. Dyrektor Kazimierz Paluszkiewicz poczytał to za gest rasistowski (śmiechu warte) i zapowiada dochodzenie w Związku Piłki Nożnej. Wtóruje mu w tym z Bożej łaski dziennikarz sportowy gazety Paweł Jarząbek. Sądzę, że najlepiej zakazać sprzedaży bananów w przeddzień meczów. A swoją drogą co by było gdyby np. burmistrz Ptasznik wysiadał z samochodu i wypadłaby mu skórka od banana i ta skórka wpadłaby pod nogi Murzyna? Czy byłby to czyn rasistowski? Albo... Na tym kończę i czekam na wasze przemyślenia.
 nowomieszczanin
 Niedziela 13-04-2008

11192. 
Odnośnie wpisu numer: 11191

Daj ty se na spokój ćwierćinteligencie. Nie mencz się już więcej w tej Polsce, nie mencz też już swoją osobą znakomitą tej umenczonej Polski. Weź się wreszcie przeflancuj na szczęśliwą Białoruś, tam jak przed laty, wszyscy radosnie żyją i tyją w pełnym miłości blasku, gorąco bijącego dla nich serca Łukaszenki, i nikt się nie menczy, jak ty biedaczyno w tej okropnej komuszej Polsce...
 Gross Werder
 Niedziela 13-04-2008

11191. 
Szanowni Państwo! Nie będę łajał burmistrza i jego ludzi. Gdyż - jak mi się zdaje - sprawa, na którą rzucić chcę światło ich nie dotyczy, a słabość naszego prawa. Natomiast zaznaczam, gdyby to, co stało się, w swietle prawa było wporządku, to ONI, jeśli decydowali, powinni odwołać się do ogólnych zasad humanitaryzmu, postaw ekologicznych, a nawet do postaw patriotycznych względem przyrodniczego dziedzictwa Ziemii Iławskiej. Może racji nie mam, ale w sprawę wniknijcie sami.

Plac po "Czapli" jak wiemy sprzedawany był dwukrotnie. Przez naście lat pośród starych drzew rosły krzaki i samoodrosty. Kiedy w tym roku wczesną wiosną nareszcie odpowiedni ludzie wpadli na dobry pomysł odkrzaczenia i wykonali dzieło, to ukazał się piękny widok na Jeziorak. Ucieszony porządkiem byłem do czasu... kiedy zabrakło mi czegoś szczególnego - pięknej alei niskich drzew, która obok byłej "Czapli" do niedawna rosła i można było zejść do brzegu jeziora. Pamiętają Państwo? Aleję, jak nie mylę sie, stanowiły drzewa szlachetne, szerokolistne. Nawet gdyby nimi były wierzby, to należałoby oszczędzić.

KIM JESTEŚ CZŁOWIEKU? DOKĄD ZMIERZASZ? ILE W TOBIE ZOSTAŁO CZŁOWIECZEŃSTWA, A ILE BEZDUSZNEJ URZĘDNICZOŚCI?
 Męczennik z Polski
 Sobota 12-04-2008

11190. 
Przewodnikiem po tej wystawie trzeba uczynić wychowawcę Rady Miasta
pana płk. emerytowanego naczelnika kryminału.
 zgred
 Sobota 12-04-2008

11189. 
W poniedziałek, 14 kwietnia br. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Kinoteatru otwarcie wystawy pt. "Twarze olsztyńskiej bezpieki". Nie jest to jednak wystawa z treściami, jakie były przeze mnie proponowane. Niemniej powinna być ciekawa.
 radny H. Witkowski
 http://www.kurier-ilawski.pl/pliki
 Sobota 12-04-2008

11188. 
Nie wiem czy wiecie...?
W takim Jabłonowie Pomorskim, mieścinie-osiedlu mniejszym od takiej Lubawy, oddali do użytku nowy stadionik, bardzo ładny, skromny, ale
z nawierzchnią tartanową.
Iława, jak przystało na metropolię i wyniosłość władz, celuje w ośrodek rekreacyjny o światowym zasięgu. Celują i celują, jak Przybyła Roman
w basen olimpijski, tylko cel baaaardzo odległy.
 **
 Sobota 12-04-2008

11187. 
Odnośnie wpisu numer: 11186

Przed meczem z Legią, za odpuszczenie, ustalono kwotę 10 tys złotych. Po wejściu na trawę, nikt nie przypuszczał, że nasi pierwszą połowkę zremisują, a legioniści bedą ogrywani jak dzieci. Padły z ich strony nawet przychylne o nas opinie, że niby jesteśmy nieźli, a my legioniści możemy mieć z wami kłopoty. Jednak jeden z legionistów zapytał, gdzie obiecane odstępne. Wprawdzie nie wiedzieliśmy, że ten "KTOŚ" jeszcze nie wypłacił, ale przekonani byliśmy, że w przerwie "to"nastąpi. Pare jeszcze minut drugiej połowy bylismy w oporze, jednak po chwili legioniści tak nami zakręcili, że padły do naszej bramki dwa gole i było po meczu. Po meczu nasz KTOŚ poszedł w zaparte, że należne legionistom było wydane, ale ich "ktoś" nie podzielił się ze swoimi.
 trenero
 Piątek 11-04-2008

11186. 
Oto opowieść o zwykłym tygodniu w polskim klubie „piłkarskim”. Opiera się ona na zeznaniach trenera Wojciecha Wąsikiewicza i kierownika drużyny Wiesława Kędzi, którzy przyznali się i dobrowolnie poddali się karze w procesie korupcyjnym klubu Arka Gdynia:

„Przygotowania do sobotniego meczu zaczynaliśmy zwykle już w środę wieczorem. Wtedy „Fryzjer” [działacz piłkarski, główny oskarżony w aferze; kilkadziesiąt zarzutów] znał obsadę sędziowską. Nie wiem skąd. To tajemnica, w Polsce mogły ją znać tylko trzy osoby z PZPN: szef obsady sędziowskiej, przewodniczący kolegium sędziów, no i prezes Listkiewicz. Wyznaczeni byli nasi sędziowie i obserwatorzy [oceniają pracę sędziego podczas meczu]. Nasi, czyli koledzy „Fryzjera”.

W klubie każdy wiedział, co ma robić. Pieniądze organizowali prezes Jacek M. i wiceprezes Grzegorz G. Czasami też członek rady nadzorczej Jakub P. reprezentujący „ludzi z miasta”. Pieniądze najczęściej pochodziły z premii dla zawodników za zwycięstwa, bo piłkarze godzili się brać tylko część kwoty. Kiedyś chłopaki sami chcieli kupić mecz, ale nie mieli pieniędzy. To pożyczyliśmy im z klubowej kasy.

Pieniądze do kopert wkładała nasza sekretarka Anna G. Do jednej – dla sędziego, do drugiej koperty – dla obserwatora. Koperty odbierałem w sekretariacie klubu. Kiedyś pomyliłem koperty i sędzia dostał mniej niż obserwator. Wtedy Arbiter Zbigniew Rutkowski [skazany] z Poznania natychmiast zadzwonił, że brakuje tysiąca złotych. Od tego momentu zażądałem, żeby sekretarka przygotowywała dwie różne koperty, żeby
mi się nie pomyliły.

Stawki ustalano przed sezonem ligi. „Fryzjer” miał dostawać 3 tys. zł za mecz i 30-40 tys. premii za I rundę. Sędziowie i obserwatorzy – od 5 do 30 tys. za mecz. Runda rewanżowa była droższa, „Fryzjer” mówił, że trzeba doliczyć VAT.

Gdy graliśmy u siebie, koperty wręczałem sędziemu po meczu, w czasie kolacji. Wychodził do ubikacji, ja szedłem za nim. Tam bez słów wręczałem mu kopertę. Nikt nie był zaskoczony, tylko kiwali głowami.

Podczas spotkań wyjazdowych najczęściej umawiałem się z sędzią na stacji benzynowej. Podjeżdżał samochodem i po wszystkim. Działkę dla obserwatora i członka zarządu PZPN Kazimierza F. [z Olsztyna] wysyłaliśmy przekazem pocztowym, ale to było rzadkie. Nie jestem zwolennikiem wysyłania pieniędzy pocztą, można było wpaść.

Łapówki wręczałem tak wielu sędziom, że... niektórych zupełnie już
nie pamiętam. [...]”.
 Jarek Synowiec (wybrane z „GW”)

jarek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 11-04-2008

11184. 
Wokalistkę do zespołu, dużo zleceń, mile widziany gitarzysta z wokalem, dużo zleceń, płatne od ręki na czas po imprezie. Zainteresowani proszę
o kontakt [...]. Praca na Warmii, Mazurach, Kujawach, Pomorzu.
 muzyk
 Piątek 11-04-2008
Odp. 
Przypominam, iż w sprawie ogłoszeń komercyjnych zamówienia
należy kierować osobiście lub też na e-mail do Biura Ogłoszeń:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl
 moderator
 Piątek 11-04-2008

11183. 
macie swoją platforme i psl, za dwa tygodnie 14% drożeje gaz, teraz macie cuda systematyczne podwyzki i nędza w kraju, za pisu było normalnie teraz sa cuda bo psl i pltforma to ludzie na stołkach im bieda nic nie zrobi, teraz juz byscie zastanowili sie przy urnach ale przykro mi był na to czas, teraz płczcie i płaccie bo to są cuda cuda cuda
 FRANEK
 Piątek 11-04-2008

11182. 
PANIE RYGIELSKI - ZAWRÓĆ KARAWANĘ!
Pytam was: dokąd zmierzacie karawaniarze Białych Kitli z waszym przewodnikiem?
Odpowiem: Donikąd!... Zawracajcie!...
Burza piaskowa pokryje wasze groby...
 ESKULAP
 Piątek 11-04-2008

11181. 
Towarzyszce Dyrektorce zaczynają puszczać nerwy. Zwalnia dopiero co zatrudnionego emeryta z ginekologii. Na skutek nieobliczalności szefa atmosfera wśród pracowników administracji jest fatalna, na kraju załamania. Wymówienia składa resztka lekarzy z krótszymi terminami wypowiedzenia.
Proponuje przyznać tej Pani tytuł Powiatowego Menagera Roku, a może nawet Wojewódzkiego... oraz wyróżnienie z racji doskonałych zdolności budowania relacji z personelem...
Scenariusz łudząco podobny do tego, który przerabiano w Elblągu:
www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=12397
 Eleonora Sztompke
 [adres sfałszowany], Piątek 11-04-2008

11180. 
Iława idzie na dno, platforma i psl ją pogrzebio zrobio wioche z Iławy a basen to bajka i zaklady druga bajka czyli macie co chcieliście cuda cuda cuda cuda moze beda ale niewiadomop kiedy. Dajcie jeszce raz władze tym samym ludziom co rzadza od 10 lat a będziecie płakac i emigowac z Iławy bo tu juz nic nie ma poza kupe bezrobotnymi i marketami
 Felek
 Piątek 11-04-2008

11179. 
ESKULAPIE i QBO. Powiem WAM jedno.
Jest takie porzekadło: Psy szczekają a karawana idzie dalej.
 stary iławianin
 Piątek 11-04-2008

11178. 
Po wyzwoleniu wmawiano nam, że jedyna wartością ogólnoludzką jest komunolizacja własności, czyli wspolnota własności, czyli środki produkcji muszą być wspólną własnością narodu. Dla zasady i ideologii wszystkie dobra prywatne konfiskowano i uwłaszczano naród jako całość. Po 1989 roku w imie ideologi, tylko tej dobrej - jak nas pouczczano - należy z powrotem uwłaszczyć, ale poszczególnych obywateli oddzielnie. Nie wazne, czy zakład był dobry, czy nie przynoszący zysków i dochodów. Dla zasady. Balcerowicz wmawiał nam, że właśnie te nalepsze i dochodowe zakłady narodowej własności należy prywtyzować, czyli sprzedać. On wmawiał nam, że tylko ten rodzaj uwłaszczania, czyli totalna wyprzedaż jest właściwa i przynosi najlepsze korzyści. Widzimy więc te korzyści na dłoni. Doswiadczylismy wiele sytuacji z prywatyzacji zakladów dla zasady, czyli ideologii.
Weźmy firmę ENERGA. JUZ DZIŚ GŁOŚNO O TYM, IŻ LEPKI ŚNIEG, CHOĆ BYŁO GO DUŻO, ALE NIE NA TYLE, BY SZLAG TRAFIŁ GŁÓWNE LINIE PRZESYŁOWE. OTÓŻ, JAK EKSPERCI - CO NIE SĄ W UKLADACH - DONOSZĄ, ŻE TRAKCJE PRZESYŁOWE BYŁY ZA STARE, NIE BYŁY WYMIENIANE I NIE WYTRZYMAŁY TEJ ANOMALI. CZYLI, ŹE TA ANOMALA KLIMATYCZNE W ŻADNYM RAZIE NIE POWINNA ZNISZCZYĆ TYCH LINII. ZATEM GENEROWANIE ZYSKÓW WZIĘŁO GÓRĘ NAD ZDROWYM ROZSĄDKIEM I KOSZTEM NAS DOSZŁO DO AWARII. NIETETY NIE ZAWSZE PRYWATYZACJA PRZYNOSI GOSPODARCE KORZYŚCI.
LEPPER KRZYCZAŁ, ŻE BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ. ON ODSZEDŁ, ALE IDEA JEGO REALIZOWANA JEST DALEJ, BEZ WZGLEDU NA NARODOWE KOSZTY.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 10-04-2008

11177. 
Odnośnie wpisu numer: 11173

DO "STAREGO" RAZ JESZCZE:
Jeśli oglądasz "M jak Miłość", bo czasem dla rozrywki coś trzeba obejrzeć, no nie?! - to znajdzie się taki Ładoga z Kanady i... po szpitalu. Nie na darmo palce w Iławie maczał Lisek (wracz zresztą niedoszły), by odpowiedniego człowieka do kupna starego rupiecia szpitalnego nam zaanonsować. Nam może nie, ale ideologom z PO.
 ESKULAP
 Czwartek 10-04-2008

11176. 
Odnośnie wpisu numer: 11175

Jak patrzę na serwis miasta, to chyba tak!
 Adam
 Czwartek 10-04-2008

11175. 
Odnośnie wpisu numer: 11171

No, ale ale, szanowyn panie Adam, że tak powiem nieskromnie - owszem, proszę bardzo, prawdaż to czy nieprawdaż, że oni, ci młodzi ludzie, nie mają tam u siebie na ratuszu żadnych doświadczonych mężów uczonych, coby im pokazali jak się byka za rogi łapie?
 pierwszy naiwny
 Czwartek 10-04-2008

11174. 
Jestem pracownikiem firmy T[...] należącej do Kamili [...] i Andrzeja [...] pisze w sprawie kończącej sie naszej cierpliwości pracowników,czy my żyjemy w cywilizowanym kraju? wątpię w to. Dlaczego nikt z urzędu pracy ani żadnej inspekcji nie zainteresuje sie co tam sie dzieje z nimi.
Od czasu do czasu parę osób dostanie umowy i to wszystko, pracujemy na czarno niektórzy już dłuższy czas nie mają umów.
Od początku budowy (budowa na ulicy Dąbrowskiego) a kazde upomnienie sie o umowę było traktowane chyba jako żart bo inaczej tego nazwać nie można. Czy naprawdę nikt sie tym nie zainteresuje? Nie chce nam sie wierzyć że w urzędzie pracy nie wiedzą o tym że tam sporo ludzi pracuje na czarno bez żadnych świadczeń.
 pracownik
 Czwartek 10-04-2008

11173. 
Odnośnie wpisu numer: 11172

Przykro mi, panie Eskulapie, ale nie jestem na bieżąco z lokalną prasą i nie wiem o jakiej pani mówisz, ani o co biega z PGR-em, mniejsza o to. Zgadzam się, że wszystko zmierza do uwłaszczenia majątku narodowego za bezcen, tyle że to nie "Biała Mafia" z Iławy do tego dąży - ci mieli na to dużo czasu, ale jakoś nic takiego się nie stało - myślę, że to ludzie, którzy mają już pewne doświadczenia w tej dziedzinie. A Szpital w Iławie to pyszny kąsek: nowiuteńka bryła SOR, trakt porodowy, blok operacyjny, spora rezerwa w banku, wystarczy wkurzyć doktorków żeby się zwolnili, powiedzieć, że nie ma kto pracować i z tego powodu ogłosić upadłość, a potem szybciutko znaleźć "inwestora strategicznego", który zajmie się pozostawionym majątkiem. Dobre? Powiesz "daleko posunięta teoria spisku" - pożyjemy, zobaczymy! GDYBY TEGO CHCIELI LEKARZE Z IłAWY, TO DAWNO BY SIĘ TO STAłO - MIELI PO SWOJEJ STRONIE STAROSTĘ, DYREKTORA, A NIC SIĘ TAKIEGO NIE DZIAłO. OD KIEDY ZASZłY ZMIANY?! Pozdrawiam.
 stary
 Czwartek 10-04-2008

11172. 
Odnośnie wpisu numer: 11170

Do "starego".
Pewna biała dama, blond pani z "Białej Mafii" dała głos w [...] płacząc na niskie zarobki. Domniemywać należy, że szuka ratunku - jak sądzę - w uwłaszczeniu majątku narodowego - szpitala. Podobnie, jak uwłaszczali
się dyrektorzy PGR, "kupując" od państwa na własność setki hektarów
za bezcen.
Śliczna blond-damo z Białej Mafii! Można mieć nadzieje, że uda się pani
to samo, co dawnym dyrektorom z PGR-ów, jak na przykład w Łęgowie.
Z szacunkiem dla Białej Mafii.
 ESKULAP
 Czwartek 10-04-2008

11171. 
Odnośnie wpisu numer: 11168

Ha! Nie ganię pracowników Informacji Turystycznej, tylko stronę internetową, na którą trafiają turyści i wyrabiają sobie o nas wszystkich zdanie. Jeżeli są tam młodzi ludzie, tym bardziej szkoda, że nie mają na tyle świeżego spojrzenia, by pokazać się w Internecie. A to zwykle pierwszy kontakt z miastem czy regionem. Życzę więcej wyobraźni i zapału.
 Adam
 Czwartek 10-04-2008

11170. 
Odnośnie wpisu numer: 11158 11150

Powiedz jadowita żmijo: skąd bierzesz swój straszliwy jad?
Dookoła mamy tyle jadu, wystarczy pożyć parę lat (Elektryczne Gitary).
Drogi Qbo, "uczciwi ludzie" będą narzekać na "Białą Mafię" zawsze, bo takie jest nasze społeczeństwo, którego nastroje podkręcają tobie podobni wichrzyciele. Pani "MBA" może nie zamorduje szpitala, ale go zamknie mówiąc, że musiała to zrobić z powodu krnąbrności "Białej Mafii". Prawdziwe narzekania zaczną się w maju - wtedy Qbo wykaż się i znajdź radę - bo widzę, że znasz się na wszystkim.
 stary
 Czwartek 10-04-2008

11169. 
Odnośnie wpisu numer: 11167

panie grzegorzu to co pan pisze to prawda, ale ja zakładam że jesień przywita platformę tragicznie a wiosna będą nowe wybory czy platforma i psl che tego czy nie. jak do tej pory nic nie zrobiono. to co mówił tusk w telewizji przed wyborami przypomina mi gadke wałęsy o drugiej japonii i kwasniewskim o mieszkaniach, jego koniec będzie taki sam. a to co pan doradza zeby pis odsunoł sie od radia maryja to niech pan sobie tego zyczy bo podejrzewam ze chciałby pan namieszac i skłócic pis, ale pis z kosciołem rozliczy wszyskich. żegnam i do usłyszenia wiosna na wyborach.
 BENEK
 Czwartek 10-04-2008

11168. 
Odnośnie wpisu numer: 11164

Adamie, Adamie! Już chciałem powiedzieć, że „w twoim pokoleniu można wypatrywać nadziei na zmianę zbiorowej mentalności”, ale przypomniało mi się, że w ganionej przez ciebie Informacji Turystycznej pracują sami... młodzi ludzie. No więc jak to jest, Adamie? Pokolenie PRL-u było bardzo beee, a pokolenie „89” jakie jest?
 Jarek Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 10-04-2008

11167. 
CO CIESZY POLAKÓW

Mija pół roku od zaprzysiężenia rządu Donalda Tuska. Poprzedzające powołanie gabinetu wybory parlamentarne podzieliły Polskę dokładnie na pół. Kto ma dziś więcej powodów do radości? Zwolennicy Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego? Otóż jedni i drudzy.

Co raduje elektorat Platformy Obywatelskiej? Nic nie wskazuje na to, by Prawo i Sprawiedliwość miało jakiekolwiek szanse na odzyskanie władzy w najbliższej przyszłości. Poparcie w sondażach ledwo przekracza 20 proc. A liderzy partii robią wszystko, by zniechęcić do siebie centrowy elektorat, który zawsze decyduje o tym, kto w Polsce wygrywa wybory. I mocno się starają, by Polacy byli przekonani, że szefem tego ugrupowania de facto jest ojciec Tadeusz Rydzyk.

PiS traci kolejnych posłów. Jarosława Kaczyńskiego opuszczają ostatni politycy, którzy byli szansą na pozyskanie wyborców o umiarkowanych poglądach. Nie ma już w PiS Kazimierza Marcinkiewicza, nie ma Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Odszedł młody poseł Lucjan Karasiewicz, a inni – m.in. Mariusz Kamiński i Adam Hofman – też pewnie odejdą przy kolejnej próbie zbliżenia PiS do ojca Rydzyka.

Raczej jest wykluczone, by szanse na reelekcję miał prezydent Lech Kaczyński. Ostatecznie pognębiło go przygotowane przez Jacka Kurskiego telewizyjne orędzie. I mimo dobrego sejmowego przemówienia podczas debaty o ustawie pozwalającej ratyfikować traktat lizboński, pochwalonego nawet przez „Gazetę Wyborczą", raczej nie ma szans, by notowania głowy państwa zaczęły iść w górę. Tym bardziej że nie słychać o odsunięciu Kurskiego od doradzania prezydentowi.

Ale powody do radości ma też elektorat PiS. Nic nie wskazuje na to, by Platforma Obywatelska miała jakikolwiek plan rządzenia Polską. Na razie trwa jeszcze stan upojenia Polaków zakopaniem politycznych toporów po dwóch latach nieustannej wojny na górze. Stąd poparcie dla premiera Tuska i jego rządu oscyluje wokół poziomu białoruskiego. Ale spokojnie. Już za kilka miesięcy wyborcy zaczną pytać o efekty rządzenia. A tych być nie może, skoro brak jest nawet planów.

Tusk na razie jest liderem sondaży przed kolejnymi wyborami prezydenckimi. Tym jednak też nie ma się co przejmować. Jeszcze żaden premier w Polsce po kilku latach rządzenia nie cieszył się zaufaniem więcej niż 20 proc. Polaków. To samo stanie się z obecnym szefem rządu. Tym bardziej że w kampanii prezydenckiej nie będzie mógł się pochwalić osiągnięciami swego rządu, bo ich po prostu nie będzie.

Jeśli zużyje się Tusk, platformie zabraknie personalnych argumentów. To prawda – w mediach śmieją się z Gosiewskiego, Cymańskiego czy Putry. Ale przy Schetynie, Nowaku czy Lisku to prawdziwi mężowie stanu. A przecież PiS ma jeszcze w odwodzie Ziobrę.

Cóż z tego, że cieszymy się głównie z wpadek, głupoty czy kadrowej mizerii konkurentów. Ważne, że powody do radości ma praktycznie cała Polska. Kto najwięcej? Jak zwykle ten, kto się będzie śmiał ostatni.
 Grzegorz Pawelczyk (gościnnie), tygodnik „Wprost”
 Czwartek 10-04-2008

11165. 
Powiem wiecej zobaczcie na szpital juz go nie ma bo platforma chce go prywatyzowac i co na to pan starosta rygielski ano nic bo jak go sprywatyzuje to stołek tez dostanie jak go zwala ze stołka. sprytna ta platforma nabiera ludzi a cudów nie ma są za to nowe supermarkety nawet ten na jagielońskiej co to nasz rodzinny stabil przyszli poźrec go. nasz premier w jerozolimie obiecał że żydzi dostana to co im polacy zabrali. popatrzcie co to za czasy polaka z własnego domu wywalą chociaz mieszał ze 60 lat i dadza posiadłośc żydom. chyba slepy by nie zauważył jak platforma uklada i czapkuje żydom. niech sie platforma zajmie głodnym i biednym narodem a nie odbija piłeczke i my tu w iławie chcemy chleba i pracy nie pustych słów z których nic nie wynika bo mija od roku i nie ma cudów jest za to kolejna podwyzka wszyskiego. ludzie uciekaja z mieszkań bo nie stac ich na czynsz, ale oni ręce zacieraja bo te mieszkania kupia za grosze ludzie z platformy. czyste jaja żydzi w iławie opanowali miasto.
Rozpiszmy referendum zeby osunac platforme i psl od władzy bo iława ginie. oni nic nie wymysla nie wiedza jak to maja zrobic.
 BENEK
 Środa 09-04-2008

11164. 
Odnośnie wpisu numer: 11163

Gatunek Benka jest skazany na wyginięcie. Nie potrafi się dostosować do nowych czasów. Cały czas widzi wszystko przez pryzmat PZPR-u, uważa, że wszystko mu się należy. Z tego czasu wyniósł przekonanie, że władze trzeba krytykować, bo tak należy robić. I jego reakcję możnaby z góry przewidzieć - o czym sami się niedługo przekonacie, jak tylko odpowie
na mój wpis. Szkoda tylko, że może młodsi ode mnie to czytają. Bo od takich ludzi jak ten Benek uczą się nienawiści.
Poruszę jedną sprawę, bo lekko wstyd. Mówię o Informacji Turystycznej. Jeżeli mam o coś pretensje, to o to, co się tam dzieje, np. jak jesteśmy reprezentowani w Internecie i na miejscu.
Jak wszedłem, to pracownikom nawet nie chciało się do mnie podnieść. Chyba już przegrzali te miejsca. Zainteresowanych odsyłam na stronę internetową Informacji Turystycznej. Jak na dzisiejsze możliwości, to...
trochę żałosne osiągi.
 Adam
 Środa 09-04-2008

11163. 
Odnośnie wpisu numer: 11161

Do Benka.
Tak tak Benek, niech wrócą rządy SLD - sługusów Rosji albo lepiej niech wrócą lata pełane przepychu, jak za czasów PZPR.
Poknij sie w ten swój chory łeb i przestań wypisywać [na forum] bzdury!
 miecznik
 Środa 09-04-2008

11162. 
Odnośnie wpisu numer: 11159

Lola, dziewczyno masz prawo popierać lekarzy, tak jak ja mam prawo im nie ufać /mam powody/ oraz ich nie popierać, a wręcz domagać się żeby stąd odeszli i najlepiej zajęli się czymś innym niż medycyna, nie wszyscy oczywiście, ale tak się składa, że hmm... większość z tej grupy walczącej o utrzymanie stanowisk i poborów, to są... hmm, hmm brakuje określenia, epitetów nie będę używać.
Moim skromnym zdaniem dotychczasowi lekarze szpitala iławskiego są skompromitowani. O tym mówi się w Iławie od wielu lat i zbyt wielu ludzi ucierpiało na chorej sytuacji. Szkoda, że dziś w tym konflikcie tonący pociągnęli za sobą na dno również kilka takich nazwisk, które na to sobie
nie zasłużyły, mam na myśli np. Pana Bortkiewicza i kilka jeszcze osób.
 Ziuta
 Środa 09-04-2008

11161. 
[Czytam w Kurierze] Platforma [...] oddala budowe basenu i zakładów.
To chamstwo żeby ci ludzie rzadzili Iławą. Nie maja żadnych pomysłow na rozwój, maja jedynie obsadzanie sie stołakami ludźmi z Platformy i PSL. Drodzy iławianie róbmy referendum i odsuńmy ludzi Platformy i PSL od władzy bo Iława ginie, robi sie wiocha bez przyszłości. Odsuńmy ich od władzy bo smietniki nas czekaja, chyba sami to widzicie że coraz gorzej jest wręcz tragedia
 BENEK
 Środa 09-04-2008

11160. 
Odnośnie wpisu numer: 11145

Zaprawdę odpowiadam ci: Sokrates siadł przy dębie i zapłakał gorzko...
 Sokrates
 Wtorek 08-04-2008

11159. 
Odnośnie wpisu numer: 11158

Ciekawa jestem jak można posłuchać co ludzie czują w sercach... - to chyba raczej skomplikowana procedura medyczna... Ja tam popieram lekarzy, znam ich od lat i mam zaufanie. Starosta i dyrektor to dla mnie typy zupełnie anonimowe, przyszli i pójdą... A smród na długo zostanie.
 Lola
 Wtorek 08-04-2008

11158. 
Odnośnie wpisu numer: 11150

Idź, pajacu, posłuchaj na ulicy i w domach, co ludzie o tej Białej Mafii
ze szpitala mówią. Idź posłuchaj co mówią, uważają i czują w sercach
uczciwi, normalni ludzie.
I być może wtedy zrozumiesz, pajacu jeden, kto tu kogo...... morduje.
 Qba
 Wtorek 08-04-2008

11157. 
"Szkło Kontaktowe" pokazało jak Jacek Kurski rozszyfrował skrót nazwy telewizji TVN: "Tusk Vision Network". Trudno zaprzeczyć chyba, co...?
 Qba
 Wtorek 08-04-2008

11156. 
Odnośnie wpisu numer: 11155

To żadni "moi ludzie". Ja po prostu im ufam, tak jak ufa się ludziom,
o których się wie, że nie mają złych zamiarów.
 Adam
 Wtorek 08-04-2008

11155. 
PANIE ADAM!
"Rozpoczął się [w Iławie] remont Niepodległości i budowa ronda, wszyscy widzą problem, a nie to, że za rok będą śmigać przez miasto bez świateł (...)". Panie Adam, przez ronda chcesz Pan śmigać? Gdy co 200 metrów rondo? Jakieś nieporozumienie.
Panie Adam! A... dam... Panu spokój, jak Iławie zafundują pańscy ludzie obwodnicę szybkiego przejazdu. Wówczas ronda nie bedą nam w środku mieściny niepotrzebne. No może to przy Gimnazjum 1.
Panie Adam!
"(...) Niech no tylko zakwitną kasztany" na Placu Pigal. Wie Pan o czym mówię? W tym roku przed 1-Maja, panie Adam.
 **
 Wtorek 08-04-2008

11153. 
Odnośnie wpisu numer: 11151 11148

Dziękuję! Teraz już wiem, że mam rację :-)
I jeszcze jedno Panie Benek, w żadnej partii nie jestem, a Unię Wolności znam tylko z książek, jak przystało na 20-latka.
 Adam
 Wtorek 08-04-2008

11152. 
Panie Burmistrzu Susza.
Zwracam sie do Pana żebys Pan zaczął w koncu chodzic naszymi ulicami i chodnikami, a nie tylko zasuwać po mieście samochodem. Drzewa wycinają, na drzewach wieszaja ogłoszenia - mecz UNII, nie dość, że wyglada jak klepsydra, to jeszcze kalecza drzewo - co one winne. Zejdź Pan w końcu na chodnik, pogadaj Pan z normalnymi ludźmi, tak jak robił to Pan przed wyborami, posłuchaj ich Pan i pogoń te draństwo z Urzedu i nie tylko. Nie atakuje Pana tak jak brydżysta i inni, ja tylko prosze, bo szkoda naszego pieknego miasteczka. [...]
 men_Rosenberg
 Wtorek 08-04-2008

11151. 
Odnośnie wpisu numer: 11148

MOŻESZ SOBIE TE BAJKI DZIECIOM POOPOWIADAC JA WIEM KIM TY JESTES CZŁOWIECZKU. MÓWISZ O TEJ JUDASZOWEJ PLATFORMIE BO JESTES Z TEJ PARTII A WCZESNIEJ Z UNII WOLNOSCI NIECH CIEMNA IŁAWA WIE ZE UNIA WOLNOSCI A TERAZ PLATFORMA TO KŁAMLIWI I NIE GOSPODARNI LUDZIE MASZ PROBLEM TO POZWIJ BENAK DO SADU ON NA CIEBIE CZEKA ZEBY CIE POŻREC BO PODOBNO CHCIAŁES GO ZNISZCZYC PODKLADAJAC MU SWINIE JAK TO ZROBILA PLATFORMA Z MAŁKOWSKIM W OLSZTYNIE. WY TYLKO TO POTRAFICIE BO GOSPODARZAMI TO NIGDY NIE BYLISCIE I NIE BEDZIECIE. PODKLADACIE LUDZIOM SWINIE I ZACIERACIE RECE. GDZIE TE CUDA W ILAWIE I W POLSCE??? WYDOICIE RESZTE KASY I UMYJECIE RACZKI. WASZ KONIEC JST BLISKI DOSTANIECIE W IŁAWIE BATY JAK NIKT NIE DOSTAŁ Z POLITYKÓW! PRZESTANIECIE SIE LICZYC A LUDZIE JUZ POKAZUJA PALCAMI POPATRZ TO TEN Z PLATFORMY CO CUDA OBIECAŁ A TERAZ NAS NIE ZNA I UCIEKA PRZED ODPOWIEDZIALNOIŚCIA. PIEPSZYC TE PLATFORME i ŻYDOWSKI UKŁAD WYGONIC ICH Z IŁAWY BO ICH MIEJSCE JEST POZA RZADAMI. MOGA BYC PODMIOTEM DO ROBOTY A NIE DO RZADZENIA BO POKAZALI W IŁAWIE CO POTRAFIA NIC I NIGDZIE ROZKOPAC ILAWE I KLEIC GŁUPA ŻE COS BUDUJA, GDZIE TEN BASEN I ZAKLADY? CHYBA W NA ULOTKACH, ALE ULOTKI JUZ LUDZIE POPALILI W PIECACH ZATEM ZAPOMNIJCIE O ZAKŁADACH, BASENACH CZY LOTNISKU CO MIAŁA PLATFORMA BUDOWAC I TE AUTOSTRADY (ALE CHYBA W LASACH) BO NIKT NIMI NIE JEŹDZI
 BENEK
 Wtorek 08-04-2008

11150. 
Za aprobatą starosty, [Pani] "Mgr MBA" zamorduje iławski szpital, zgarnie należność za dobrze wykonaną robotę i zniknie z Iławy. My pozostaniemy bez szpitala, bez bezpieczeństwa medycznego. Dopilnujmy by nie uciekł z Iławy starosta, bo zostaniemy nawet bez satysfakcji rozliczenia winnych.
 piąta klepka
 Wtorek 08-04-2008

11149. 
Odnośnie wpisu numer: 11148

Właśnie na tym polega nasz problem, że za bardzo oglądamy się za siebie. Czy coś zmienia w Pana czy moim życiu, że poprzednie ekipy nie wybudowały autostrad? Z pewnością nie. Dlatego nie można patrzeć wstecz, tylko do przodu - zrobić wszystko, by do końca tego roku wybudowano ich jak najwięcej.
Jak napisałem jestem młody, ale mam wrażenie, że problem lokalnych władz polega na tym, że nie czują oparcia w mieszkańcach. W końcu Polakowi zawsze jest źle, zawsze ma pretensje. Przykład? Rozpoczął się remont Niepodległości i budowa ronda - wszyscy widzą problem a nie to, że za rok będą śmigać przez miasto bez świateł.
Należy zrobić wszystko, by ludzie rządzący przestali być traktowani jako ci, którzy dorwali się do koryta. Potrzeba minimum zaufania a na pewno będzie inaczej. Czego i Wam i sobie, szczególnie iławianom, życzę.
Mieszkając w Warszawie, z satysfakcją patrzyłem na to, co dzieje się w Iławie. Projekty, inwestycje, projekty i inwestycje. Naprawdę mamy wiele do zaoferowania i jesteśmy wyjątkowi. Ja dumny jestem z tego, że żyję w Iławie, że jestem iławianinem. Wstyd mi tylko za Benka i wielu innych, którym wszystko nie pasuje. Ale skoro rząd się zmienił, to może można też zmienić część społeczeństwa?
 Adam
 Wtorek 08-04-2008

11148. 
Odnośnie wpisu numer: 11146

Panie Adam, nasza rzeczywistość wraz z tymi drogami to jedna dziura
w całym.
Niech mi pan powie z jakimi namacalnymi osiągnięciami gospodarczymi kojarzy się Panu ostatnie 20 lat nowej Polski? Proszę mi podać produkt przemysłowy znany w całej Eropie albo gałąź gospodarki. Ile kilometrów autostrad wybudowano w tym czasie w tej Polsce? Ile motocykli i jakich? Ile samochodów i jakich?
Powie mi Pan, że narzekam. A my straciliśmy monopol nawet na Polską Wyborową [wódkę premium]. Nawet na czekoladę E.Wedel. Sprzedawać potrafimy najlepsze wytwory dawnej Polski. Jaką kopalnie uruchomiono? Ile gazu wydobyto? Co w tym kierunku zrobiono?
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11147. 
Platforma i ten PSL to ludzie stołków i układziarzy, nie wybierajcie tych ludzi wiecej bo zgnijecie jak cała Iława która cała bankrutuje i nic tu nie ma poza rozpiepszonymi ulicami i chałdami smieci, zygac sie chce co ta Platforma a wczesniej komunisci i Unia Wolnosci ZROBIŁY Z IŁAWĄ
 BENEK
 Poniedziałek 07-04-2008

11146. 
Odnośnie wpisu numer: 11144

Niestety Panie Sokrates, w Polsce jest tak, że trzeba o czymś gadać i szukać dziury w całym. Bo gdyby wycinka dotyczyła dębu przy np. czerwonym kościele, to byłbym pierwszy, który przypiąłby się łańcuchami, ale jeżeli chodzi o kilka marnych drzewek, za które zostaną posadzone nowe, to nie ma o czym gadać.

Co do obwodnicy - sytuacja wygląda podobnie jak w innych miastach. Biurokracja europejska jest taka, że uruchomienie funduszy trwa. W tym przypadku jeszcze pewnie potrwa, bo jeszcze żadne miasto nie dostało kasy. A koszty rosną.

Jestem młody, władzy nie ufam. Ale pamiętam, co było za poprzedniej kadencji, gdy śmiała się z nas cała Polska. Iławianie, naprawdę, doceńmy to, co mamy!
 Adam
 Poniedziałek 07-04-2008

11145. 
Taki jesteś mądry Sokratesie to mi powiedz, dlaczego ostrzyzono drzewa do pnia wzdłuż muru więziennego? Tak nisko ostrzyżone drzewo nie szans na odrost i musi skończyć żywot... Czy aby te przpisy nie są omijane w chytry sposób tak, by drzewa nie trzeba było ścinać, a samo za rok, dwa padło?
Sokratesie powiedz mi przeto, dlaczego w Rudzienicy na działce w dużej odległości od starej szkoły podstawowej i plebanki ostrzyżono 150-letni ZDROWY dąb, który nikomu konarami nie zagrażał. Dlaczego Sokratesie? Powiedz nam przeto! Nie wierzysz - jedź i zobacz.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11144. 
Odnośnie tematu wycinki drzew w centrum Iławy przy remoncie ulicy Niepodległości.
Weźcie wy najpierw idźcie zobaczcie dokładnie co to są za "drzewa", a dopiero potem wypowiadajcie się publicznie.
Druga sprawa. Przecież nad tym tematem czuwają bardzo restrykcyjne przepisy oraz tabun urzędników od ochrony środowiska czyhających na
najmniejszy błąd. Dzisiaj za wycięcie drzewa wbrew zasadom płaci sie
nie tylko straszne pieniądze, ale nawet idzie się siedzieć, myślicie więc,
że ktoś by ryzykował...?
 Sokrates
 Poniedziałek 07-04-2008

11143. 
Odnośnie wpisu numer: 11141

"Zalewskiego, który przewodniczył D-PMh...?" Prosze nam rozszyfrowac ten skrót (D-PMh)
Jednak walkę jaką podejmuje jest słuszna.
Prawdą jest, że nasze miasto pustynnieje, wysusza się. Giną stare drzewa nad M Jeziorakiem, wycinaych jest setki, nic w zamian, a jeśli tak, to niech Państwo przejdą się Obwodnocą Południe i na własne oczy zobaczą jak iławscy bandyci pościnali zeszłoroczne, już drugi raz nasadzone drzewka. Idźcie i policzcie ile drzewek na linii od ronda na Ostródzkiej do mostu nad koleją załatwino. To już drugi raz od momentu oddania obwodnicy.
Czy rzeczywiście służby nasze (policja i straż) niczemu nie potrafią zaradzić. Jednak skoro do ludzi młodych z policji nie mamy za grosz zaufania, to nikt im nic nie powie. A wielu z tamtąd obywateli wie,
kto to robi, jacy wandale z Ostródzkiej. Musi byc powrót do ormo.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11141. 
Odnośnie wpisu numer: 11136

Zalewskiego, który przewodniczył D-PMh...? Bardzo trudno jest używać takich autorytetów w Iławie. Choć mają one pełne prawo komentować historię...
Czy "również iławianin" może ma ochotę przekazać e-mail, aby spróbowć porozmawiać szerzej...?
 iławianin od urodzenia
 Poniedziałek 07-04-2008

11140. 
NA LIPĘ

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.

Tu zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają,
Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają.
Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoły
Biorą miód, który potym szlachci pańskie stoły.

A ja swym cichym szeptem sprawić umiem snadnie,
Że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie.
Jabłek wprawdzie nie rodzę, lecz mię pan tak kładzie
Jako szczep napłodniejszy w hesperyskim sadzie.
 **
 Poniedziałek 07-04-2008

11138. 
Odnośnie wpisu numer: 11135

Do "Iławianina od urodzenia":
SZANOWNY PANIE! MUSIMY WALCZYĆ Z IDIOTAMI, KTÓRZY CHCĄ NAM ZOSTAWIĆ PUSTYNIĘ. NIE MA AŻ TAK WAZNEJ PRZYCZYNY, BY POWYCINAC TYLE DRZEW. MOZNA JE POZOSTAWIĆ I NIKOMU BY NIE PRZESZKADZAŁO, ALE - niestety - TRZEBA TROSZECZKE POMYSLEĆ, CO DLA LUDZI BEZROZUMNYCH JEST NIE DO WYKONANIA I, WOLĄ PÓJŚĆ PROSTĄ I PRIMITYWNĄ DROGĄ - NA WYCIĘCIE DRZEW. TO BARDZO CIEKAWE, ŻE DOKTOR NAUK ROLNICZYCH, PTASZNIK, NIE MA DUSZY EKOLOGA, I ZABRAKŁO MU REFLEKSJI. PROSZĘ WYKONAC FOTOGRAFIE I NIECH PAN OPISZE SPRAWĘ I WYŚLE DO RED ZALEWSKIEGO ANDRZEJA, KTORY MA SWOJA PUBLICYSTYKE W I PR POLSKIEGO RADIA. ON WIELE O TAKI SPRAWACH MÓWI. PODAJĘ ADRES: ekoradio@tlen.pl
PROSZĘ ZNALĘŹĆ STRONĘ INTERNETOWĄ: www.niezapominajki.pl
TAM GLOSNA JEST SPRAWA MIASTA KOLNA W TYM SAMYM TEMACIE.
 Męczennik z Polski
 Niedziela 06-04-2008

11136. 
Odnośnie wpisu numer: 11135

A przypomnijcie sobie, co pisał tutaj kiedyś "Dziedzic z Chromakowa"
o drzewach i parkach. Jego głos to wołanie na pustyni, podobnie
apele Zalewskiego - nie skutkują.
 również iławianin
 Niedziela 06-04-2008

11135. 
Odnośnie wpisu numer: 11132

Drzewa.
Widzieliście dzisiaj program na Discovery? Tam drzewo stanęło na drodze jakiejś inwestycji. Duże, 20-metrowe. Przyjechała ekipa, podniesli je z korzeniami i przesadzili obok, aby rosło - jak określili - na wieki. Nawiasem mówiąc, to byli Niemcy. Naród, który sadził iławskie drzewa, które teraz tną bezmyślni spadkobiercy pięknego miasta.
Pan chyba mysli o znakach drogowaych, nie o drzewach, które nim dadzą cień, potrzebują dziesiątek lat.
Że małe są? Krzaczka albo skałki byś szukał, gdyby Ci np. klima w aucie wysiadła, a dzieci prosiły o cień.
Znasz kolego Kochanowskiego i "Lipę". Poczytaj sobie...
 iławianin od urodzenia
 Niedziela 06-04-2008

11134. 
Odnośnie wpisu numer: 11133

"(...) nic nie boli tak jak życie...". Mam w nosie twoje przeprosiny.
Łatwo jest komuś przypiąć łatkę, bo wiadomo, net jest anonimowy i można sobie poszaleć. Śmieszą mnie te ataki (często bez pokrycia), te podawanie niesprawdzonych danych (burmistrz ma 2 lata do emerytury
- ma 6 lat), te obwinianie (mało dzieci sie rodzi). W swojej zapiekłości, ludzie przestają myśleć racjonalnie i dają sie ponieść emocjom, które niestety obracają sie przeciwko nim.
Załóż jakiś klub brydżowy, to będzie przynajmniej jakaś oddolna inicjatywa, której tak brakuje dla naszego, ślicznego miasteczka.
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11133. 
Odnośnie wpisu numer: 11113

Zabolało co? Napisz co myślisz, to cię przeproszę bez względu na treść twoich poglądów.
 brydżysta
 Niedziela 06-04-2008

11132. 
Odnośnie wpisu numer: 11131

Bez przesady. Gdyby wycięli drzewa w całym parku, byłbym zaniepokojony. Ale wytną kilka małych drzew, które i tak mało co się zielenią. W zamian będzie bezpieczniej. A jak ktoś potrzebuje cienia, niech idzie do parku. Naprawdę nie róbcie wideł z igły. Bardziej zainteresowałbym się sprawą cypla i zaparcia Cechu Rzemiosł. Gdyby mi ktoś dawał tyle kasy, długo bym się nie zastanawiał. A w zamian może powstać ładny hotel. Niech Cech Rzemiosł zrobi to dla Iławy i opuści cypel!
 Adam
 Niedziela 06-04-2008

11131. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

Popieram Twoje zdanie - zastąpienie drzew ścieżką rowerową to ekologiczny absurd. Iławianie - czas na protest; iławskie media - popierajcie mieszkańców. MY SIĘ NIE ZGADZAMY!!!
 ekolog
 Niedziela 06-04-2008

11130. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

"(...) Panie Leszku Olszewski, otworzy pan oczy Iławianom!"
Po to żeby przejrzeć na oczy, nie trzeba ani Leszka, ani nikogo innego.
Po to dała nam Bozia oczy i rozum, żeby widzieć oraz wyciągać wnioski.
U nas w Suszu też tną (ale się ich wytnie) i będzie w końcu porządek.
Na cmentarzu poniemieckim wycięli zdrowe drzewa, a pozostawili chore
- granda w biały dzień.
Chciałoby sie zapytać: w imię czego tną? Tną, bo są bez wyobraźni i nie zależy im na pięknie.
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11129. 
Odnośnie wpisu numer: 11127

Wycięcie każdego drzewa boli, ale jeżeli tego wymaga poszerzenie drogi lub budowa drogi dla rowerów? Proszę nie przesadzać, że kilka drzew (małych i niskich drzew) coś zmieni w Pana życiu. Ile się wytnie, tyle wsadzi się nowych. Prawo jest prawem.
 Adam
 Niedziela 06-04-2008

11128. 
Odnośnie wpisu numer: 11113

Z Ciebie taki brydżysta jak ze mnie kosmonauta! Zapamiętaj, że nie ważne w co sie gra, a tylko, jak się gra i z kim. Przydupasa to se wsadź za przeproszeniem w d...
 men_Rosenberg
 Niedziela 06-04-2008

11127. 
Mieszkańcy Iławy! Czy nie dziwi Was zgoda Burmistrza na wycięcie ostatnich drzew przy ulicy Niepodległości?! Czy nikogo to nie interesuje? Dziesięć drzew w centrum miasta? Ilu z Was zatrzymuje się tam latem w cieniu, aby odpocząć? Że leżą w pasie drogowym? Przecież chodnik jest na tyle szeroki, że zmieszczą się i rowery, i piesi.
A tak w ogóle Iława staje się pustynią. Zobaczcie jakie łyse są ulice Dąbrowskiego, Narutowicza, Niepodległości. Pamiętacie olbrzymie drzewo przy zejścu do jeziora, między wiaduktem a Kaperem? W chodniku pozostao puste, duże miejsce, gotowe do obsadzenia i nic. Iławianie czy jesteście ślepi, czy tego nie widzicie?
W zeszłym roku ścięto śliczne drzewa obok Domu Rzemiosła. Nie brakuje Wam tam cienia, gdzy jedziecie rowerkiem? Kurierzy, przedstawcie w gazecie zdjęcia ulic z przed 20 lat i obecne. Zobaczycie, jaka jest różnica. Panie Leszku Olszewski, otworzy pan oczy Iławianom!
 Iławianin od urodzenia
 Niedziela 06-04-2008

11126. 
Hosanna, hosanna... Kubica na historycznym pole position dla BMW.
Ps. Objazdy nie są takie tragiczne. Trzeba mieć oczy na miejscu, nie w d.
 Fakirr
 Sobota 05-04-2008

11125. 
JAKA JEST CENA ZA SUWERENNOŚĆ?
„(...) Jeśli bierzemy pod uwagę cały kontekst Unii, to tutaj dzieje się
coś dziwnego. Mówi się, że Polacy są w większości za konstytucją której
nie znają, bo do referendum nie doszło, nie było debaty, natomiast na przykład u Anglików zdecydowana większość jest przeciw i nie dopuszcza się do głosu tamtego społeczeństwa, a jednak ich reprezentacja parlamentarna to przyjmuje. To o co tutaj chodzi? Jaki jest tego cel?
I ku czemu zmierzamy? Tych pytań fundamentalnych w debacie publicznej nie było, łącznie z debatą parlamentarną, zredukowaną,
jeśli bierzemy pod uwagę co do wystąpień i dyskusji, do dosyć takich ograniczonych form (...)”.
Dr Mieczysław Ryba w rozmowie dla Polskiego Radia 1. Posłuchaj.
 sceptyk
 http://www.polskieradio.pl/_jedynkafiles/20080303092145/2...
 Sobota 05-04-2008

11124. 
Godz. 14:00. Mecz piłki nożnej Mamry Giżycko - Jeziorak Iława.

* Od 30 minuty piłkarze Jezioraka Iława prowadzą z Mamrami 0-1.
Pięknym strzałem z około 20 metrów popisał się Jakub Drzystek.
* Od 48 min. gospodarze wyrównali po strzale z dystansu i jest 1-1.
* Od 57 min. Mamry prowadzą z Jeziorakiem 2-1 po rzucie karnym.
* Od 67 min. mógł być remis, sędzia nie uznaje bramki dla Jezioraka.
Miejscowi do końca wytrzymali napór Jezioraka, trzy punkty przepadły.
 sprawozdawca
 Sobota 05-04-2008

11122. 
Były wątpliwości co do słuszności budowy tak dużego obiektu.
Mimo tego – z inicjatywy poprzedniego burmistrza Iławy Jarosława Maśkiewicza – powstał budynek, który wydaje się teraz niepotrzebny.
Nowy dom przedpogrzebowy to bardzo droga wydmuszka.
Więcej czytaj w odnośniku poniżej.
 Kurierzy

redakcja@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2042&show=czytaj
 Sobota 05-04-2008

11121. 
"Zły duch" wykonał wyrok śmierci w celi więziennej na Kościuku,
mordercy Olewnika z Olsztyna.
 kęs
 Sobota 05-04-2008

11120. 
Odnośnie wpisu numer: 11114

Mam 20 lat, studiuję w Warszawie, ale każdą wolną chwilę spędzam
w Iławie i tu zamierzam żyć po studiach. I jeszcze jedno ci powiem: Pierwszy raz nie wstydzę się ani za rząd, ani za władze Iławy. Taka właśnie ta Platforma jest zła. Jak ci nie pasuje, to się wyprowadź do Susza, Iławę zostaw w spokoju.
 Adam
 Sobota 05-04-2008

11119. 
Ludzie co to za teksty na tym forum! Jak można oskarżać kogokolwiek
nie posiadając dowodów!
Zawsze znajdziecie sobie kogoś, kogo bezkarnie, anonimowo oplujecie.
To zwykłe chamstwo. Jak nie Żyliński to Maśkiewicz, jak nie A. Skubij
to Ptasznik! Można tak wyliczać i wyliczać bez końca.
Dziwię się KI, że dopuszcza do takich kompieli w pomyjach. Myślałem,
że stać was na więcej!
 rozczarowany
 Sobota 05-04-2008

11118. 
Benek umyj wreszcie te swoje kły, bo jedzie z ekranu...
 ke-ro-kez
 Sobota 05-04-2008

11117. 
ŻYLIŃSKI JUZ JEST PO TOBIE I TWOJEJ KARIERZE PRZEPADNIESZ JAK MASKIEWICZ JA TEGO DOPILNUJĘ BO NA GOSPODARCE TO TY NIE MASZ ZIELONEGO POJĘCIA JESZCZE NAM TU LISKA PRZYGONIŁES NIEZLE TO WYKALKULOWAŁES ALE JA CIEBIE ZNAM NA WYLOT I MASZ PROBLEM MAM WOBEC CIEBIE DŁUG WIEC SIE ZMIERZYSZ ZE MNA
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11116. 
Odnośnie wpisu numer: 11104

Adam, twoje wywody są bardzo żałasne.
Na merytoryczne i proste pytania trzeba rzetelnie i uczciwie odpowiadać, lecz nie obrażać nawet tę garstkę ludzi. Tak to robią ci, co nie mają nic konkretnego do powiedzenia.
Jeżeli chodzi o ul. Niepodległości, to plany i dokumentację opracował Pan Burmistrz J. Maśkiewicz, chyba za 200 tys. PLN. To poprzedni burmistrz dokonał uzgodnień z GDDDiA w Olsztynie, że miasto pokryje koszty wymiany podziemnej instalacji wszelkiej sieci miejskiej. Taka jest niepodważalna prawda.
Drugą prawdą również jest, że obecny poseł [Żyliński] i jego otoczenie byli przeciwni budowie ronda przy poczcie. Teraz medialnie przypisujecie sobie same zasługi - to jest typowa hipokryzja.
Nastepna dziura "PO MLECZARNI", nie dołożyliście do niego nawet palca
- to całkowita robota prywatnego inwestora.
My iławianie wbrew pozorom wiemy co się dzieje w mieście i kto co konkretnie na to pracuje. Chodzi tylko o uczciwość, a tobie Adamie całkowicie tego brakuje.
 cyklista
 Piątek 04-04-2008

11115. 
A to dobre... Minister sportu Mirosław Drzewiecki wezwał publicznie, aby całe dotychczasowe kierownictwo polskiej piłki skopanej samo odeszło
w cholerę. Czy iławscy cwaniacy ze stadionu też uderzą się w pierś?
 Qba
 Piątek 04-04-2008

11114. 
Odnośnie wpisu numer: 11107

SŁUCHAJ KOLES TY JESTES ZADOWOLONY BO DOSTAŁES STOŁEK OD
PLATFORMY. I DOSTAJESZ KASE WIĘC NIE ZABIERAJ GŁOSU BO NIC
NIE ZNACZYSZ JUDASZU Z PLATFORMY. PLATFORMA TO PARTIA BEZ
PRZYSZŁOSCI KŁAMIE NAS IŁAWIAN TYLKO JA MÓWIE GŁOSNO BO
MAM ICH W D[...] TYCH OSZUSTÓW.
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11113. 
Odnośnie wpisu numer: 11102

Nie zgadzam się z twoimi oczywistościami. Piszesz jak jakiś przydupas burmistrza, twoja sprawa. Mozna i tak, ale cicho siedzieć nie wolno
gdy ktoś gra w pokera a mieszkańcom każe grać w durnia.
 brydżysta
 Piątek 04-04-2008

11112. 
Odnośnie wpisu numer: 11108

Na pewno nie sama Iława finansować będzie Obwodnicę Północ. Jeśli
UE nie pomoże, to nici. Taka jest prawda.
Z treści kampanii wyborczej Żylińskiego i Ptasznika jasno wynikało, że pieniądze na Obwodnicę są - mało powiedziane... Są na kontach - tylko nie wiadomo czyich. Bardzo wyraźnie mówiono, iż wiosną ruszą prace. Jeżeliby tak było, to inne byłyby objazdy. Zatem kłamstwo w żywe oczy, proszę Państwa.
Należy sądzić, iż obwodnica ruszy tuż przed upływem kadencji sejmowej
i wówczas usłyszymy [jak w odnośniku poniżej]:
 Męczennik z Polski
 http://www.polskaludowa.com/dzwiek/nagrania/Gierek_pomoze...
 Piątek 04-04-2008

11111. 
Odnośnie wpisu numer: 11100

Człowieku, przestawałem wierzyć w zdolność suszan do logicznego myślenia. Całkowicie zgadzam się z Twoimi wnioskami dotyczącymi zapowiadanej fabryki opakowań w Suszu. Wynikaz z tego, że ludzie myślą, mówią, a ty Boże widzisz i nie grzmisz!
Sprawa sprzedaży gruntów pod fabrykę widmo powinna mieć swój finał
na sesji rady miasta. A co na to Komisja Rewizyjna i inne komisje? Może miejski biuletyn ujawni szczegóły umowy sprzedaży działek? Chętni
kiedyś się znajdą, tylko za cenę pięć razy wyższą. A co z włożonymi
gminnymi 100 tysiącami złotych w uzbrojenie działek? Burmistrzowi do
emerytury zostały dwa lata i na jeżu dosiedzi na stanowisku, a ludzie może zapomną.
Teraz pozostały nowe tematy, choćby aleja spacerowa dookoła jeziora. Temat nośny, jest społeczne zainteresowanie, czy przez dwa lata coś się ruszy, czy tylko nadal kładzione będą polbruki jak przy urzędzie miasta, proponuję szukać nowych placów i dróg pod polbruk.
Reasumując, dzięki za głos krytyczny, potrzebny kazdy publiczny głos, może Susza nie zaorzą. Szkoda, że budowane nowe sklepy nie zaspokoją potrzeb klientów z fabryki "puszek" a bezrobotni... nie mają po co tam chodzić.
 Krzysztof
 Piątek 04-04-2008

11109. 
Odnośnie wpisu numer: 11108

Oświecę cię: niewiele wiesz i mylisz się.
Tak ogólnie, to co miała wnieść ta twoja wypowiedź? (poza kłamstwami
w rodzaju, że niby "drogę nr 16 robi GDDiA w Olsztynie", a nie miasto).
 urzędnik
 Piątek 04-04-2008

11108. 
Odnośnie wpisu numer: 11103 11104 11105 11106

Z tego co mi wiadomo, to ul. Niepodległości w Iławie jest w ciągu drogi krajowej nr 16, więc jakiekolwiek prace remontowe na tej drodze robi Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Olsztynie. Droga nr 16 jest drogą KRAJOWĄ.
A obwodnicę miasta Iława będzie budować miasto. No chyba, że się mylę i cześć kasy sfinansuje Unia. Pozdrawiam kierowców.
 prawie urzędas
 http://www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddkia_olsztyn/...
 Piątek 04-04-2008

11107. 
Odnośnie wpisu numer: 11104

Wszyscy jesteście żałośni. Nigdy Wam się nie dogodzi. Jeżeli macie
pytania, idźcie i sami zapytajcie - nikt nie ma obowiązku tu wchodzić
i odpowiadać publicznie na wasze żałosne pytania i wypociny. Zresztą
jesteście garstką frustratów - nic więcej. Aż mi przykro i wstyd jako
iławianinowi.
Dziś byłem w centrum. [Szkoła] jedynka rozkopana, ul. Niepodległości
rozkopana, w parku dziura, po mleczarni też dziura. Wszędzie coś się
buduje. Nawet niewidomy wie, że coś się dzieje. Obwodnica ruszy - to
pewne, prędzej niż później. Ale co tam - trzeba wylać trochę żółci.
 Adam - zadowolony iławianin
 Piątek 04-04-2008

11106. 
Odnośnie wpisu numer: 11103

Nareszcie ktoś wam (władcom Iławy z PO) postawił zasadnicze pytania. Jeśli dalej w taki sposób będziecie rozmawiali z ludźmi, to macie następne wybory przegrane.
 menda społeczna
 Piątek 04-04-2008

11105. 
Czy koniecznie durny Benek musi odpowiadać na pytania zadawane przez internautów?
Nie mogłby ktos z Urzędu po ludzku odpowiedzieć na pytania? Od tego jest internet i, uważam, że psim obowiązkiem ludzi z Urzędu (nawet Pan Burmistrz mógłby wyznaczyć po nazwisku osobę do rzeczowej komunikacji z interanutami). Szkoda, że nie wpadł nikt na taki pomysł. Ale, gdy macie trudne pytania, to jest kłopot.
RAZ JESZCZE MIESZKAŃCY IŁAWY PYTAJĄ: Dlaczego nie rozpoczęto budowy OBWODNICY PÓŁNOC, a uporczywie wykonujecie tak zwane, choć też dobre, roboty zastępcze? PROSIMY O ODPOWIEDŹ.
 Filomaci
 Piątek 04-04-2008

11104. 
PLATFORMA ROBIĄC RONDA ODWRACA UWAGE OD SWOICH BAJEK
Z BASENAMI I ZAKALDAMI. MACIE SWOJA PLATFORME I BAJECZKI O WZOSCIE GOSPODARKI W IŁAWIE CHYBA UPADKU. IŁAWA I ZAMIANA
NA WIES NIE NA MIASTO
 BENEK
 Piątek 04-04-2008

11103. 
Mam pytanie do odpowiednich ludzi, którzy decudują o budowie dróg, rond w Ilawie:
Dlaczego ślimaczy się, co dzieje się z budową 0BWODNICY PÓŁNOCNEJ? Jakie podjęto decyzje, co skrywają [władze], że nie ruszyła jej budowa
a zabrano się za budowę rond w centrum Iławy?
Bo 10 razy ważniejsza jest OBWODNICA.
 **
 Piątek 04-04-2008

11102. 
Odnośnie wpisu numer: 11100

ad1 - prosze nie obrażac wyborców (osobiscie czuje sie urazony), ktorzy dokonali wyboru (w swoim mniemaniu, najlepszego).
ad2 - czy możesz sie pochwalić, co zdziałałes w tym temacie (ciekawe, to też wina Burmistrza)!
ad3 - człowieku, kto to kupi!!?
ad4 - nic nowego nie odkryłeś - stwierdzenie faktu ogolnie znanego, nie jest ani na jote odkrywcze.
ad5 - to jest dobre - Ty myślisz, że myślisz....
ad6 - zgadzam się, dodałbym do tego ... itp
 men_Rosenberg
 Piątek 04-04-2008

11101. 
Odnośnie wpisu numer: 11098

MIESZKAŃCY POWIATU IŁAWSKIEGO! Od 1 maja 2008 roku nie będą funkcjonowały oddziały: internistyczny, pediatryczny, neurologiczny.
Świadczenia medyczne w tych zakresach będą udzielane w biurowcu szpitala.
 MBA
 Piątek 04-04-2008

11100. 
Odnośnie wpisu numer: 11047 11048 11054 11056 11068

Podsumowujac dywagacje na temat Susza:
1) Susz rzadząny przez idiotów, którym zalezy na pierdołach, a nic powaznego sie nie dzieje i nie bedzie sie działo, bo nie ma komu zarzadzac gminą...
2) Miasteczko sie uwstecznia anizeli pojsc do przodu, mlodzi opuszczaja Susz, 0 urodzen - co moglismy zaobserwowac w wydaniu gazetki urzędowej... (tak na marginesie to rzeczywiscie statystyka warta chwalenia sie :))...
3) Grunt pod fabryke sprzedano za psie pieniadze, a sama fabryka nigdy nie powstanie, kto wie gdzie szukac to wystarczy przewertowac strony ministerstwa Gospodarki badz tam zasiegnac informacji i sorki, ale wniosek dawno temu (bo ponad rok) zostal odrzucony i nie ma zadnego oczekiwania na jakies decyzje, etc. Na dzien dzisiejszy wniosek musialby byc zlozony ponownie i przejsc cala procedure od poczatku...mysle ze za chwile wlasciciele sprzedaja z wielokrotnym zyskiem nieruchomosc i taki bedzie final fabryki puszek a tym samym koniec Pana Sadowskiego...
4) Włodarze Gminy oraz osoby pelniace wazne funkcje to towarzystwo wzajemnej adoracji, szkoda ze merytorycznie nizinna, aby nie powiedziec gleboko depresyjna
5) Mysle ze mieszkancy widza to bagienko i sie opamietaja przy wreczaniu mandatu zaufania juz za nieco ponad 2 lata, a sami w ten sposob dadza sobie szansę!!!!
6) itd...
 Susz`s observer
 Czwartek 03-04-2008

11099. 
Święty Tomasz z Akwinu mawiał: Sztuka nie wymaga, by artysta
świecił przykładem, lecz by tworzył dobre dzieła.
 Jarek Synowiec
 Czwartek 03-04-2008

11098. 
Odnośnie wpisu numer: 11094

I po co było obalać PRL...?
 Pytek
 Czwartek 03-04-2008

11096. 
Co znaczy być wolnym?
To znaczy umieć używać swej wolności w prawdzie. Być prawdziwie wolnym, to nie znaczy, czynić wszystko, co mi się podoba, na co mam ochotę. Być prawdziwie wolnym, to znaczy być człowiekiem prawego sumienia, być odpowiedzialnym, być człowiekiem dla drugich. Żeby być wolnym trzeba również walczyć i zdobywać nowe rewiry wolności, jak czynu, słowa, idei, ale... bez zniewolenia drugiego człowieka, a kosztem własnych wyrzeczeń. Najprościej być zniewolonym... Sięgać po alkohol, po seks, po narkotyki, po czyją własność, po niezasłużone dobra społeczne jest prostsze, niż powiedzieć "NIE!" narkotykom, alkoholowi, złodziejstwu, okradaniu Narodu i Państwa.
 Męczennik z Polski
 Czwartek 03-04-2008

11095. 
Odnośnie wpisu numer: 11091

Dobrze prawisz "stary iławianinie".
Żeby dostrzec pewne rzeczy, nawet te na środku kuchni, trzeba wleźć na ławę, a najlepiej - piec. Dopiero wtedy jest szansa na lepsze widoki całości w izbie.
Ech z tamtych ponurych czasów najbardziej utkwiło mi w pamięci biuro paszportowe. Nie biurko jednak czy krzesło, okno - o nie...! Najbardziej zapamiętałem satrapę Leona Dzierżawskiego. Zły był z niego człowiek,
oj bardzo zły. Szczegółów oszczędzę czytelnikom.
Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim, żeby w biurze stała... kozetka. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Kto sam tam był - ten wie.
 J-23
 Czwartek 03-04-2008

11094. 
Daj Panie Boże takich jeszcze lekarzy jak doktor Stanibuła, Siłka,
Ramel s.? Oj daj!
 ESKULAP
 Czwartek 03-04-2008

11093. 
Odnośnie wpisu numer: 11080

Stanibuła na dyrektora!
 Wieszczek
 Czwartek 03-04-2008

11092. 
Czy nie należałoby przegłosować w sejmie UCHWAŁĘ O ROZKUŁACZENIU kapitalistów z lat 90-tych, wszystkich, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym Polaków?
 Męczennik z Polski
 Czwartek 03-04-2008

11091. 
Odnośnie wpisu numer: 10952

Informacja dla J-23.
Jest połowa lat 70.Niejaki Tadzio G. rozwija się w POD przy iławskim ZK, w którym znany nam Zbynio ma też już coś do powiedzenia. Tam się prawdopodobnie poznają.
Nadchodzi pamiętny Sierpień 1980 r.Poznany nam wcześniej Tadzio G.już jako pełny zaufania oficer SB z dzienną dietą 1000 zł,swoim maluchem, jedzie służbowo pod bramę (z tej strony) Stoczni, imienia której nie wspomnę,pilnować interesów swego chlebodawcy.Po powrocie, w niedługim czasie, za włożony osobisty wysiłek w unormowanie życia społeczno-politycznego w Polsce ,zostaje awansowany na bardziej odpowiedzialne stanowisko w jednym z większych miast województwa ciechanowskiego. Tam zaczyna myśleć wreszcie o swoim rodzinnym interesie ,czyli turystycznym handelku wymiennym pomiędzy Turcją a Polską.Lata mijają,dzieci dorastają i usamodzielniają się gospodarczo. Zapada rodzinna decyzja powrotu do Iławy w charakterze inwestora strategicznego na teren po iławskim Ekodrobie.
Teraz szanowny J-23 wiesz dlaczego może jakaś tam wystawa do Iławy nie dotarła i to powinieneś wiedzieć także,że na tym terenie, na pewno powstanie wysokiej klasy hotel,w którym będzie gościła jedna z reprezentacji EURO 2012 a Iława będzie na ustach całej dziennikarskiej Europy.Tak mówi Szef Naszego Miasta i tak musi być.
W tamtych czasach Ci z nas,którzy wyjeżdżali za granicę a mieli jakieś tam wykształcenie,każdy odbierał paszport w biurze SB (paszportowym) i tam go musiał oddać w ciągu tygodnia. Ty szanowny J-23 powinieneś o tym wszystkim wiedzieć. Pozdrawiam.
 stary iławianin
 Czwartek 03-04-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 148 149 150 ... 294 295 296 297 298 299 300 301 302 ... 340 341 342 ... 385 386 387 następna ] z 387



102495004



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.