Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

11412. 
Odnośnie wpisu numer: 11408

Ci panowie dla Iławy nic nie zrobili, jako burmistrz,członek zarządu powiatu, wicestarosta, wicemarszałek,czlonek zarzadu województwa, a teraz wicwministwer i poseł. Dalej dla Iławy oni nic nie zrobią - liczą się wyłącznie ich własne interesy.
 ****
 Sobota 03-05-2008

11411. 
Odnośnie wpisu numer: 11409

PANIE ZYGMUNCIE ZYGMUNTOWICZU!
Wybory na radnych są dla mnie niepojętą i wielką zagadką. Rządzą się swoistymi prawidłami socjologicznymi, jednak zawsze wg, tego, kto bardziej krzykliwy i głośny, niż rzeczowy w działaniu, tym większą ma szansę. Ważne, przy obecnej niemądrej ordynacji, ma znaczenie lista i miejsce na niej najwyższe (takie miała), która "pociągnie na radnego" nawet ryżą małpę (powiedzenie Rakowskiego czerca z 1989 r.). Dlatego mamy tak, jak dotąd.
Panie Zygmuncie Zugmuntowiczu!
W przeszłym czasie Pan Żyliński Adam otrzymał 813 głosów na liście do rady, a wciągnął jeszcze "trzy małpy" za 59-61 głosików. W ten sposób miał trzech dupków w garści i robił z nimi co chciał.
 menda społeczna z PIS
 Sobota 03-05-2008

11410. 
Co dadzą te dyskusje? Nic! Wniosek jest prosty. Lekarze nasi chcą pensji na poziomie profesorskim. Ale niestety ich możliwości są ograniczone. Coraz częściej jeździmy do specjalistów z innych miast. Żaden dyrektor nie powinien im dać takich pensji. To jest po prostu śmieszne żądanie. Niech się najpierw douczą a potem żądają!
 Kasia
 Sobota 03-05-2008

11409. 
Chciałbym się odnieść do artykułu w ostatnim kurierze poświęconemu sesji iławskiej rady i wypowiedzi radnej Dufrat o sytuacji iławskiego szpitala.
Z wypowiedzi tej Pani wynika, że za wszystko winne są pielęgniarki "mają klapki na oczach"" itd. A więc wróćmy do starego, pielęgniarki niech zarabiają po 800 zł, lekarze po kilkanaście tysięcy z premiami.
Kogo my wybieramy na radnych...? Co niektórzy powinni się w nim chyba leczyć.
 Zygmunt
 Sobota 03-05-2008

11408. 
Pytając o panów posła, v-ceministra, odpowiedź jest prosta. Czekają, aby sytuacja w Iławie wykrwawiła Ptasznika i Rygielskiego, gdyż oni zostali przez nich wstawieni, jako zworniki, bufory na najtrudniejszy czas. Poczekajcie, a poznacie twarz tamtych z Warszawy, kiedy politycznie PO wyłoży się, zaś oni mają gotowe scenariusze dla ratowania Iławy. Ratunkiem będą ONI na stanowiskach. Mamy do czynienia z wjątkowymi graczami politycznymi.
 **
 Sobota 03-05-2008

11407. 
Odnośnie wpisu numer: 11403

Benek, Ty Mordo Nasza - Masz rację.
PO wykańcza sie sama, chociaż - jak sądzisz - niektórym tylko "wraczom" należy powiedzieć: NIE! WIĘKSZOŚĆ JEST W PORZĄDKU. W iławskim szpitalu funkcjonuje GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ i terroryzuje reszte medyków. Do nich należą, miedzy innymi, wyjątkowo ohydni, bezduszni, bezczelni, zachłanni, pozbawieni etosu, jak pewna blond-dama z Łęgowa. TEJ PANI WYPOWIADAMY: VETUM SEPARATUM.
 ESKULAP
 Sobota 03-05-2008

11406. 
Odnośnie wpisu numer: 11404

Partie nie mają tu nic do rzeczy. Liczą sie ludzie a nie partie - nie dajmy się zwariować. Jak Kowalski kradnie, to jest złodziejem a nie partia do której jest zapisany. Trzeba było głosowac na ludzi, których znasz i im ufasz a nie na jakąś partię...
 Eskulapski
 Sobota 03-05-2008

11405. 
Odnośnie wpisu numer: 11391

Masz zupełną rację - popieram całkowicie. I jeszcze raz - popieram panią Dyrektor.
 Eskulapski
 Sobota 03-05-2008

11404. 
Za obecną sytuację w iławskim szpitalu ponoszą Panowie starostowie: intrygant-lawirant Ryszard Zabłoty i obecny nieudacznik-dyletant Maciej Rygielski. Iławianie bardzo długo będą odczuwać negatywne skutki decyzji tych panów i ich otoczenia. Stawiam pytanie, gdzie są dziś panowie Lisek, Żyliński, Żuchowski? Iława na nich głosowała. Głosowała na Platformę Obywatelską, a jake są efekty działań tej partii i tych panówna rzecz iławy? Poprostu, szkoda słów.
 obserwator
 Sobota 03-05-2008

11403. 
Odnośnie wpisu numer: 11400

Nie popieram ludzi z PO TO BANDA NIEUDACZNIKÓW, CIODZI MI O TO ZE OBECNA SYTUACJA NIE POZWALA ZEBY ZAMNKNAC SZPITAL ALE LEKARZY ZŁODZIEJASZKÓW TRZEBA ROZLICZYC WIEC JESZCE PRZES CHWILE JEST POTRZEBNA PANI JASTRZAB A PÓZNIEJ MOJA PROPOZYCJA TO TAKA NIECH WRACA TAM SKAD PRZYSZŁA. CZYTAŁEM W TYGODNIKU IŁAWSKIM ZE STAROSTA RYGIELSKI Z ZARZDEM BIEGALI NOCAMI PO LEKARZACH PRASZAC ICH O POZOISTANIE. TEGO SIE MOZNA BYŁO DOMYSLAC PRZECIEZ TO CI LUDZIE Z PLATFORMY ROZKOPALI IŁAWE DOPROWADZILI DO UPADKU MM ZNISZCZYLI SZPITAL WIEC TERAZ SZUKAJA RAYUNKU BO WIEDZA ZE TO ICH KONIEC. JA NIE POPIERAM PLATFORMY ANI PSL CO ZROBIŁ WIEJSKIE PIKNIKI W KAZDEJ WIOSCE ZA NASZE PIENIADZE, MAM NA MYSLI WÓJTA KTÓRY NIEZLE ZROBIŁ KAMPANIE NA NASTEPNA KADENCJE, POJEDZI PO PIKNIKACH WÓDECZKE WYPIJE RACZKI UCAŁUJE I DALEJ STOŁEK BEDZIE GRZAŁ AWŁASNIE ZE NIE PANIE HARMACIŃSKI NIECH WSZYSCY WIEDZA ZE TO PANA KJAMPANIA PRZEDWYBORCZA NAWET PAN STROJE STARAZAKÓW ZAKŁADA NIEZŁA MANIPULACJA I WEJSCIE W TŁUM ALE CIEKAWE CO PAN MA NA OZYWIENIE WSI PEWNIE NIC PIKNIKI ZAKRAPIANE ZA NASZE PIENIADZE. DALEJ TAK BYC NIE MOZE NIECH WIES SPOJRZY TEMU CZŁOWIEKOWI W TWARZ A NIE GO KRYJE UKŁAD PSL I PLATFORMA MA ZGINAC ZIŁAWY TAKIE JEST MOJE PRZESŁANIE BO INACZEJ ZDECHNIEMY Z GŁODU NEDZY I SMRODU. WYTYKAJA NAS SASIEDZI I SMIEJA SIE Z NAS A NASI UKAŁDZIEARZE DALEJ BRNA W UKAŁDY. DRODZY MIESZKAŃCY ODWOŁAJMY ICH W DRODZE REFEREDUM I DAJMY SZANSE INNYM LUDZIOM NIE MA LUDZI NIEZASTAPIONYCH. KONIEC RZADÓW ZYLIŃSKIEGO, ZUCHOWSKIEGO RYGIELSKIEGO PTASZNIKA I HARMACIŃSKIEGO TO ONI DOPROWADZILI IŁAWE DO TEGO STANU JAKI MAMY ZE SMIEJA SIE A\ ZNAS WKOŁO ZE IŁAWA GINIE BO JAKI PAN TAKI KRAM.
 BENEK
 Piątek 02-05-2008

11402. 
Czy ktoś wie, czy na oddziale dziecięcym pojawił się nowy pediatra i zmienił 70-letnią Panią doktor? Doszły mnie słuchy, że mali pacjenci są pokryjomu wywożeni do szpitala w Olsztynie.
 zainteresowana
 Piątek 02-05-2008

11401. 
Odnośnie wpisu numer: 11399

Proponuje ankietę!!! Kto popiera wypowiedz BENKA, niech stawia - "1".
Kto nie - "2". Rano sprawdzimy poparcie dla lekarzy i dla Pani Dyrektor.
Start: "1".
 pacjent
 Piątek 02-05-2008

11400. 
Odnośnie wpisu numer: 11399

Benek ty baranie, za kim ty mordo moja obstajesz?
Widzę, iż pokręciło ci się do reszty. Przecież ta dyrektorka i Strosta Rygielski, wspierający ją, są ludźmi PO. Ty ich popierasz? Chyba zwariowałeś. Tak niedawno na iławskie PO warczałeś.
 menda społeczna z PIS
 Piątek 02-05-2008

11399. 
Złodziejski układ lekarzy co im sie nowa dyrektor nie podoba. Powiem tak skończuyło sie bandzie złodziei anie lekarzy okradanie nas IŁAWIAN. Trzepanie kasy a nie leczenie jestescie [...] warci bo prawdziwy lekakarz nie kradnie a wy co chcecie odwołania nowej dyrektor zeby dale trzepac po trzy etaty i w swocich gabinetach w godzinach pracy przyjmowac pacjentów. TEN [...] TO NIEZŁE ZIÓLKO JAK MI DZIECKO ZACHOROWAŁO MAJAC 3 LATA TO O MAŁY WŁOS BY W PIACHU WYLADOWAŁO ŻEBYM NIE WSZEDŁ DO JEGO GABINETU I NIE SPROWADZIŁ GO NA ZIEMIE. BO OCZYWISCIE NA ŁAPÓWKE LICZYŁ A TERAZ CO CZEGO OCZEKUJE DYREKTORA ZJEGO KLIKI. Jego koniec i całej kliki juz nastał powoli szpital ruszy a banda lekarzy co ukradła odda albo bedzie sad rtelewizja juz czejka i szykuje materaiały. MAM NADZIEJE ZE ZAJMA GŁOS LUDZIE KTÓRYCH CI SŁAWNI IŁAWSCY LEKARZE OSKUBALI Z KASY I NIE JEDNOA ZU\YCIE SKRÓCILI WIEC NIECH ODEJDA ALBO BEDA MIELI KŁOPOTY TAKIE POWAZNE BO TERAZ ILAWA POTZREBUJE ZMIAN I WŁASNIE NASTEPUJA DZIEKI NOWEJ PANI DYREKTOR JASTRZAB POZDARWIAM PANIA DYREKTOR
 BENEK
 Piątek 02-05-2008

11398. 
Odnośnie wpisu numer: 11390

Wyjaśnijcie mi!
czy pracownik, który dobrowolnie się zwolnił i nie jest już pracownikiem firmy może domagać się odwołania dyrektora?
A nie uczciwiej by było wejść z dyrekcją w spór zbiorowy i potem, z powodu niemożności osiągnięcia porozumienia, ogłosić strajk? Ale gdyby
z powodu strajku ktoś ucierpiał, pewnie zająłby się tym prokurator. A tak można, będąc całkowicie bezkarnym, pleść na lewo i prawo rozmaite dyrdymały i robić społeczeństwu wodę z mózgu.
Zapierająca dech perfidia. Że też tych wybitnie etycznych osobników na to stać...
 strzyga
 Piątek 02-05-2008

11397. 
Oj ta dyrektorka, to musi z niej być niezłe babsko.
 **
 Piątek 02-05-2008

11396. 
Odnośnie wpisu numer: 11386

Spoglądam na to wszystko co dzieje się u Państwa w szpitalu od kilku miesięcy. Sam pracuję w służbie zdrowia.
Nie wiem kogo winić za zaistniałą sytuacje. Prawdopodobnie system oraz Panią Dyrektor. Proszę odejść ze stanowiska a lekarze powrócą do pracy i po kłopocie.
Dziwię się również ordynatorowi pediatrii, Panie doktorze a jednak przyjechał Pan na dyżur mimo upłynięcia wypowiedzenia z pracy. Może trzeba było na ten dyżur poprosić Panią dyrektor. Nie jest Pan do końca lojalny, Panie doktorze. Wiem, że zdrowie pacjentów jest najważniejsze. Ale czy w chwilach potrzeby ktoś poda Panu rękę?
 nero1468
 Piątek 02-05-2008

11395. 
Brawo Pani Dyrektor Jastrząb !!!!!
Kochani lekarze obudźcie się! Weżcie się do pracy (walki) z choróbskami waszych pacjentów z taką determinacją z jaką wzięła się Pani Dyrektor...
 chory na raka pacjent
 Piątek 02-05-2008

11394. 
Pilne!
Jak dziś jeździ ZKM? Jak w sobotę, w dzień roboczy Czy jak w niedziele?
PROSZĘ o szybką INFORMACJE OD DOBREJ DUSZY.
 AAA
 Piątek 02-05-2008

11393. 
Odnośnie wpisu numer: 11390

Rafałku nie ośmieszaj się bidaku!!!!
Piątka na miesiąc to nadal ci mało???
Ach jaka szkoda !!!!
Puknij się w główkę i daj sobie spokój!!!
 rt
 Piątek 02-05-2008

11392. 
Odnośnie wpisu numer: 11391

Każda nauczycielka z podrzędnej podstawówki jest przemądrzała,
a cóż dopiero, kiedy dostanie mandat radnego z PO.
 **
 Piątek 02-05-2008

11391. 
Do Pani [radnej] Dufrat.
W swojej wypowiedzi obraziła Pani pielęgniarki, które "mają klapki na oczach". Szkoda, że za poprzedniej dyrekcji wszyscy radni razem ze starostą mieli klapki na oczach i nie dostrzegali pielęgniarek i ich zarobków. Proszę sobie przypomnieć, jak był protest w szpitalu o podwyżkę 200 zł. Czy lekarze poparli pielęgniarki? NIE.
Jak minister Religa przekazał pieniądze na podwyżki, to pielęgniarki dostały 23% od ich niskich pensji zasadniczych a lekarze od swoich [znacznie wyższych] pensji, wliczając w to również dyżury. Czy Pani
wie jakie to były sumy i jak oszukiwano pielęgniarki? Czy Pani wtedy
miała "klapki na oczach"?
Proszę się zastanowic nad swoimi słowami bo świadczą tylko o Pani.
 rozczarowany
 Piątek 02-05-2008

11390. 
- Na 29 lekarzy, którzy złożyli swoje wypowiedzenia, nowe umowy podpisaliśmy z dwoma. Z resztą jesteśmy umówieni na 2 i 6 maja - informuje Wiesława Jastrząb, dyrektor szpitala.

Maciej Rygielski, starosta iławski, mówi, że przyczyną złożenia wypowiedzeń był konflikt płacowy: lekarze chcieli więcej zarabiać. Medycy mówią jednak, że dla nich najważniejsza jest zmiana dyrektorki, która "podważa ich kompetencje zawodowe". Rafał Tomaszewski z oddziału chorób wewnętrznych: - Jeżeli dyrektor odejdzie, podpiszemy umowę o pracę. O dalszych postulatach porozmawiamy z nową dyrekcją.

- Decyzję o moim odejściu podejmuje organ założycielski. Niech każdy zajmie się swoją pracą - komentuje Jastrząb. - Mała grupa lekarzy nie może decydować o tym, kto będzie na stanowisku dyrektora - dodaje starosta i przyznaje, że "sytuacja w szpitalu jest trudna".

Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, najgorsza sytuacja będzie na neurologii, internie oraz pediatrii. Dyrektorka zapewnia, że na razie
nie ma mowy o ewakuacji pacjentów.
 czytelnik (źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn)
 Piątek 02-05-2008

11389. 
Pani doktor Omieczyńska-Nastaj!
Proszę zająć się hektarami w Łęgowie, uwłaszczonymi po upadłym PGR. To jest właściwe dla Pani miejsce pracy.
 ESKULAP
 Czwartek 01-05-2008

11388. 
Odnośnie wpisu numer: 11382

Ja robie swoje, ale nie na pokaz. Klakierow mi nie brak. To, co robie
teraz dla siebie, to i dla Polski robie. Do grobu majatku nie zabiore.
Beati voi operatori di pace...
 anonim
 Santiago de Chile, Czwartek 01-05-2008

11387. 
Odnośnie wpisu numer: 11383

Też chciałbym znać aktualny stan rzeczy, ale najwyraźniej władze nie są zainteresowane informowaniem społeczeństwa o tak ważnych sprawach jak bezpieczeństwo zdrowotne społeczeństwa. W RMF FM słyszałem o przygotowaniach do ewakuacji oddziału dziecięcego - nic więcej. Pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych.
 buba
 Czwartek 01-05-2008

11386. 
Minął termin wypowiedzeń, w Iławie przyjmują tylko nagłe przypadki
PAP (...)

Minął termin odejścia z pracy połowy lekarzy, zatrudnionych w szpitalu powiatowym w Iławie w woj. warmińsko-mazurskim. Dyrekcja szpitala zapewnia, że na razie nie ma mowy o ewakuacji pacjentów, ale Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody warmińsko-mazurskiego przygotowuje już miejsca w okolicznych szpitalach. - Dziś jest dzień świąteczny i na każdym oddziale jest dyżurujący lekarz. Ograniczyliśmy przyjmowanie pacjentów na oddziałach wewnętrznym i neurologicznym. Przyjmowani są tylko pacjenci w stanach nagłych - powiedziała dyrektor szpitala Wiesława Jastrząb.

Lekarze złożyli wypowiedzenia, bo chcą podwyżek płac. Twierdzą jednak, że najważniejszym problemem jest niemożność współpracy z obecnym kierownictwem szpitala.

Jak poinformowała dyrektor Wiesława Jastrząb, negocjacje z protestującymi zostały przerwane, ale deklaruje ona gotowość do podjęcia rozmów.

Według jednej z protestujących lekarek, Dagmary Omieczyńskiej-Nastaj, od czwartku w szpitalu nie pracuje 33 lekarzy, którym 30 kwietnia minął termin wypowiedzenia. Wcześniej, bo od września ubiegłego roku do lutego, z pracy w tym szpitalu zrezygnowało 12 lekarzy.

W nocy zasłabł lekarz dyżurujący na oddziale pediatrii. Na jego miejsce wezwano ordynatora, który już nie powinien przebywać w szpitalu. Wczoraj minął termin jego wypowiedzenia, nie wiadomo kto ma go zastąpić - podkreśliła Omieczyńska-Nastaj.

Dyrektor szpitala powiedziała tymczasem, że kilku lekarzy po negocjacjach wróciło do pracy, ale nie sprecyzowała, ilu. Wcześniej mówiła, że 1 maja mija termin wypowiedzenia dla 21 lekarzy z ponad 53 zatrudnionych.

Zdaniem doktor Omieczyńskiej-Nastaj, dyrektorka placówki prowadziła pozorowane negocjacje z protestującymi albo wręcz ich unikała. Poza tym zarzuca dyrektorce, że konfliktuje grupy zawodowe w placówce oraz że szykanuje lekarzy.

Odpowiadając na te zarzuty dyrektor Jastrząb powiedziała, że odwoływanie ani powoływanie kierownictwa placówki nie jest rolą lekarzy. - Mnie wyznacza zarząd powiatu i on mnie rozlicza z zadań - dodała.

Rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek poinformowała, że o sytuacji w szpitalu w Iławie zostało powiadomione Centrum Zarządzania Kryzysowego w urzędzie wojewódzkim. Na ewentualne przewiezienie pacjentów ze szpitala z Iławy przygotowane są szpital w Ostródzie, szpital wojskowy w Elblągu oraz pogotowie ratunkowe w Olsztynie.
 Roman (żródło: Wirtualna Polska)
 Czwartek 01-05-2008

11385. 
Odnośnie wpisu numer: 11281

"(...) Ma być tak: lekarze mają zarabiać jak na dwóch etatach, a pracować na jednym, kolego! Na taki układ Starosta przystać nie chce.
Jeśli Kolega jest na tyle kompetentny w zarządzaniu, to czekamy na zgłoszenie się do Starosty w celu objęcia stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Iławie. (...)"
Nie, nie jestem na tyle, nawet w małym procencie nie jestem, kompetentny by obejmowac stanowisko dyrektora szpitala. Ale rozumiem racje tych którzy lekarzom zarzucają pracę na kilku etatach w tym samym czasie. Tak być nie powinno i dla mnie to proste. Czy stac nas na podwyzki dla lekarzy? Nie wiem, nie znam sytuacji finansowej szpitala na tyle, by móc to obliczać...
Ktoś tu wspominał o porodówce... niestety, słyszałem podobne opinie od koleżanek które tu rodziły, smutne...
W Kurierze pani radna Dufrat powiedziała "Lekarze przyznają, że sytuacja za czasów poprzedniego dyrektora sprzyjała powstawaniu pewnych układów i układzików. Oni się tego nie wypierają, że popełniali błędy". Coś do tego trzeba dodawać? Był układ i było im dobrze. Przyszła osoba z zewnątrz i rozbija ten układ. Wnioski: powinna odejść, tak? By układ trwał? Nie, niech to zmieni i niech Iława się zmienia!
 Eskulapski
 Czwartek 01-05-2008

11384. 
Odnośnie wpisu numer: 11377

*******************************************************
Rodaku z Chile, lub gdziekolwiek teraz jesteś - nie jest tak źle, będzie gorzej. Dziś w dniach świątecznych pozdrawiam Cię, serdecznie, szczerze i po naszemu, słoneczko jeszcze nam zaświeci. Dobrze, że ludzie reagują na to co się dzieje wokół nich, a że za dużo w tym żółci, taki nasz los. Od dziś drożeje prąd, to zła wiadomość, ale tylko o 2%, to dobra wiadomość, gaz o 20%. I tak bez przerwy i stale tak będzie, nie będzie nudno w Polsce. Rewolucji jednak nie będzie mimo, że dziś 1 maja. Napisz co porabiasz, może trochę optymizmu wlejesz w nasze serca. Pozdro.

*******************************************************
 Che
 Czwartek 01-05-2008

11383. 
Czy ktoś jest w stanie udzielić informacji na temat wczorajszych negocjacji? I jaka jest w tej chwili sytuacja w szpitalu? Myślę, że społeczeństwu należą się jakieś słowa wyjaśnienia!!!
 zainteresowana
 Czwartek 01-05-2008

11382. 
Odnośnie wpisu numer: 11377

Anonim zacznij od siebie i zrób coś żeby było lepiej.
 nie anonim
 Czwartek 01-05-2008

11381. 
Odnośnie wpisu numer: 11337 11345

Możliwe, że prowadzi mobbing. Jedna z pracownic leży nawet w szptalu, z jego powodu. Czy można na to patrzeć w różowych okularach? Niech Burnistrz Sadpwski wreszcie zakończy tą gechennę.
 obserwtor z Susza
 Czwartek 01-05-2008

11380. 
Odnośnie wpisu numer: 11369

No rzeczywiście ty jesteś chora!!!! Samo to , że podajesz nr gg świadczy o tobie:))) No ale to jeszcze pikuś w porównaniu do tego co wypisujesz!!! No powiedz kto ci pomógł i w czym??? Idę o zakład, że nie było to nic więcej aniżeli ból głowy!!!!
 pacjent - nie cholera
 Czwartek 01-05-2008

11379. 
Odnośnie wpisu numer: 11375

Starosta za chłopaka był niezłym rozrabiaką i wirachą, jak wszyscy chłopcy. Zaliczył dwie szkoły iławskie, nim zdał maturę, podczas ktorej zasłabł. Wina z chłopakami, jak Tusk, nie popijał, ale swoje za uchem miał. Potem po zdanej maturze, mnóstwo szkół różnych zaliczył, aż wylądował na stanowisku pracownika świetlicy w budowlance. Tyle na ulotce, kiedy na radnego startował, było napisane. Tak, jako pracownik budowlanki, po szczebelkach do Starostwa dobrnął. (nic nie słyszło się, by nauczycielem był, a choc był, to skrzętnie skrywał i publicznie nie głosił). Taraz Starostwo dosiadł.
 ORMOWIEC
 Czwartek 01-05-2008

11378. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

["Nie ma sensacji, nie ma tematu".]
Pewnie, że nie ma - kierownicy bakteriologii, działu organizacyjnego, technicznego czy płac złożyli wypowiedzenia tylko dlatego, że nie są godni współpracować z MBA W.J., która pracowników traktuje jak służbę wysyłając m.in. po obiady z trojakami do stołówki (codziennie)
 elf
 Czwartek 01-05-2008

11377. 
Na tym forum to same gorzkie zale, cos okropnego. Stekanie, biadolenie.
 anonim
 Santiago de Chile, Czwartek 01-05-2008

11376. 
Do wladz Ilawy.
Czy nie mozna w godzinach szczytu postawic policjanta na skrzyzowaniach? W takich awaryjnych sytuacjach uruchamia sie szkolki policyjne w innych miastach, ale tam rzadzacymi sa ludzie umni, a u nas tylko sie dba o imprezy masowe, bo wladza boi sie aby ich jajami nie obrzucono.
 mieszkanka ILawy, lat 61
 Czwartek 01-05-2008

11375. 
Znam staroste od urodzenia.Jak to mowia z jedynaka ni pies ni sabaka.Nigdy Mu nic nie brakowalo i nigdy nikomu w niczym nie pomogl, a zawsze zadal aby to On byl pepkiem swiata.Nie ma tez ambicji bo juz dawno z podkulonym ogonem by odszedl razem ze swoimi przydupasami. Maciek pierz dalej dywany bo do rzadzenia sie nie nadajesz i niech sie wstydza Ci co na ciebie glosowali,bo juz drugi raz tego bledu nie popelnia.Ja zaluje ze jak gralem z Toba w pilke nie kopalem Cie mocniej.
 Grzegorz, lat 65
 Środa 30-04-2008

11374. 
Odnośnie wpisu numer: 11369

"M*A*S*H" was potrzebuje drodzy Lekarze. Takie oto określenie Szpitala Powiatowego w Iławie istnieje w wewnętrznym obiegu tej jednostki.
I śmieszno i straszno.
 łowca
 Środa 30-04-2008

11373. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

Ty urzędniczy baranie i Ci wszyscy, którzy dobro naszego lokalnego lecznictwa mają w dupie.
Dziwię się, skąd wzięła się dzika nienawiść wobec władz i struktur naszego rodzimego lecznictwa. Nie wierzę, żeby ta niechęć miała swój początek w gabinecie starosty. W końcu to człowiek z Iławy. Mierny, bierny, ale dojrzewał w Naszym Mieście. Jeżeli, nie daj Boże, całe zamieszanie odbywa sie za jego przyzwoleniem, to niebawem w TVN zobaczycie jak osobiście wywożę go za miasto w taczce.
Wspominałem Novej, że znam Moje miasto od korzeni, a ludzi jeszcze lepiej. Przede mną nie uciekną od odpowiedzialności.
Do Benka. Popatrz tylko, jak nasze miasto przygotowało się do majówek. Zebry na przejściach cudownie odnowione. Szkoda gadać.
 dziadek
 Środa 30-04-2008

11372. 
Odnośnie wpisu numer: 11356

Co do rzadow człowieka w ick w Iławie to powiem krótko człowiek w teczce od pana Ptasznika i człowiek który nie mojecia o kulturze. Ale to człowiek Platformy jak wszyscy oni bez pomysłu w realkizacji programu za to z pomysłem jak zarabiac pieniadze i to niezłe jak wszyscy z Platformy, róbmy kolorowanki przed wyborami wysyłajmy gońców pod drzwi lub poczta i łapmy naiwnych, bo stołki trzeba łapac dla swoich dla PSL I PLATFORMY JAK ZA KOMUNY. To wasz koniec PLATFORMO I PSL NIE MACIE POJECIA JAK ROZWINAC ILAWE MACIE ZA TO POJĘCIE JAK SIE USTAWIC W STOŁKI A LUD MUSI TO W KOŃCU ZROZUMIEC ZE WASZE HASŁA TO BAJKA BEZ POKRYCIA.
 BENEK
 Środa 30-04-2008

11371. 
Wiecie co moje pisanie uderza w uklad z czego sie ciesze moze mnie wezma do tvn Tylko czy ja bym chciał bo Benek bedzie anonimowy ale konsekwętny zobaczycie ze Ci sami ludzie juz nie przejda w nastepnych wyborach. Benek to męda, która wali prawde w oczy i kto go jeszcze nie polubił to go polubi bo on jest ze społeczeństwem nie z ukladem i zakłamaniem on żada Polski czystej sprawiedliwej bez ukaldów , korupcji a normalnej i dlatego ma byc anonimowy
Jezeli choc jedno słowo napisałem kląmliwie to sprawdzcie to sami i sami przekonacie sie ze to prawda i tylko prawda co pisze Benek.
pozdrawiam
 Benek
 Środa 30-04-2008

11370. 
No no no zaczyna sie dziac jednak mówilem że media przyjada i przyjechały dzisiaj to poczatek. Napewno wesza i zamierzaja uderzyc to kwestia czasu drodzy lekarze i ukladziarze w ratuszu trzymajcie sie mocno bo za pare dni bedzie o was głosno i po was mam nadzieje, że przy okazji jak beda media to pan Ptasznik sie pochwali czego to nie zrobił dla Iławy niech wspoMni przy okazji ze jemu idzie nieźle nawet samochód zmienił, Zyliński autostrade buduje przez srodek Iławy a Wójt robi Piknik bo wies spragniona jest alkoholu a przy okazji sponsorem jest kto gmina i my podatnicy czyste jaja i pora zmienic tych ludzi
 Benek
 Środa 30-04-2008

11369. 
Jednak co niektorzy sa glupsi od Chlopow Reymonta bo Ci umieli zalatwic sprawe za pomoca taczki. W Ilawie potrzebne sa dwie - dla starosty i jego ukochanej szefowej Naszego Szpitala. Ci co sa zdrowi oczerniaja lekarzy. Ja ich kocham, szanuje i placze bo do zadnego spadochroniarza nie bede miala zaufania.
LEKARZE TRZYMAJCIE SIE I WRACAJCIE DO PRACY.
 wdzieczna pacjentka, lat 64
  11170576
 Ilawa, Środa 30-04-2008

11368. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

"(...) Nowa Pani Dyrektor przecięła chorą sytuację z chorymi zarobkami grupki lekarzy. (...)"
Jeden konkret. Dyrektor jako zawyżone wskazywała zarobki lekarza na poziomie 8 tys. brutto, a teraz proponuje na to samym stanowisku pensję w wysokości 11 tyś. brutto plus mieszkanie służbowe. Gdzie jest niby to uzdrawianie "chorych zarobków"?
To już dawno nie jest gra o pieniądze ale o ambicje polityczne i indywidualne antypatie, hucpa - dodajmy - finansowana z pieniędzy publicznych.
 white collar
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11367. 
Odnośnie wpisu numer: 11361

Nie ma żadnego konfliktu w szpitalu. Nowa Pani Dyrektor przecieła chorą sytuację z chorymi zarobkami grupki lekarzy. Nawet nikt ich nie zwalniał, tylko sami rzucili pracę, tacy są wierni i oddani "swoim" pacjentom, taką mają twarz. Trwa proces wymiany zadymiarzy, przychodzą nowi lekarze. Jeszcze nie wiadomo jak się ogólnie pokażą w swej pracy lekarskiej, ale przynajmniej nikt nie będzie już szantażował społeczeństwa odejściem. Trzymam kciuki za Panią dyrektor.
A telewizja TVN przyjechała pod szpital i pojechała sobie. Dziennikarze
byli zniesmaczeni zawracaniem głowy. Nie ma sensacji, nie ma tematu.
 urzędnik
 Środa 30-04-2008

11365. 
Sensacja!!! BENEK zapisał sie do PO!
 xyz
 Środa 30-04-2008

11364. 
W Gimnazjum nr 1 odbyła się dzisiaj impreza o europejskim wymiarze. Podsumowanie efektów projektu współpracy międzynarodowej. Przez cały tydzień gościmy nauczycieli i młodzież ze szkół włoskich w Neapolu i szkoły europejskiej w Karlsruhe. Na kilka tysięcy projektów "Comeniusa" realizowanych w Polsce nasz został oceniony jako drugi, najlepszy. Młodzież i nauczyciele przygotowali wspaniały "Festiwal Europejski" z wielkim rozmachem artystycznym. Wielka szkoda, że nikt z zaproszonych przedstawicieli władz miasta, samorządu nie zaszczycił tej uroczystości swoją obecnością. Nikt nie raczył nawet zadzwonić z informacją o nieobecności. Byliśmy zażenowani tłumacząc gościom z Europy ten fakt.
Na marginesie.
Dla "Kuriera Iławskiego" to też nie było godne uwagi wydarzenie. Jesteśmy wzburzeni, że reagujecie natychmiast, gdy dzieje się coś złego (często nie nie sprawdzając dokładnie informacji), a takie wydarzenia jak dzisiejsze są bagatelizowane. No cóż, bardziej cenią nas za granicą niż w środowisku lokalnym.
 nauczyciel
 Środa 30-04-2008
Odp. 
Liczymy - jak zawsze - że wykształcona kadra nauczycielska
Gimnazjum nr 1 sama opisze to, co dzieje się na jej terenie.
Nie ma się więc co wzburzać, tylko brać do pisania. Nikt w
tym temacie nie zrobi tego lepiej jak Wy. Służę łamami.

Natomiast rzucanie anonimowo kalumnii - "często nie nie
sprawdzając dokładnie informacji" - przez prawdopodobnie
nauczyciela, a więc osobę publiczną, jest delikatnie mówiąc
- brzydkie i niepedagogiczne.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Środa 30-04-2008

11363. 
LEKARZE CHCA ODEJSC, JAK NAJBARDZIEJ ALE NAJPIERW PROSZE PROKURATURE O SPRAWDZENIE ICH DOCHODÓW SKAD WZIELI PIENIADZE NA PRYWATNE WILLE I GABINETY. PAN [...] TO LEKARZ KTÓRY TWORZYŁ KLIKE Z IŁAWSKIMI LEKARZAMI, ZAMIESZANY BYŁ SAD WIEC PORA ROZLICZENIA NASTAŁA, NIECH PRZYJEDZIE TVN I WKOŃCU IŁAWA POWIE CO TU SIE DZIEJE, NIECH POLSKA WIE ZE MAFIA TO NIE BYŁA W KISIELICACH A W IŁAWSKIM SZPITALU I PORA ROZRACHUNKU NASTANIE
 BENEK
 Środa 30-04-2008

11362. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

Czas najwyższy przerwać chocholi taniec Panie Starosto. Jest Pan po to, aby służyć społeczności powiatu. Całej społeczności. Nie tylko grupce jątrzących wichrzycieli doskonale się czujących w mętnej wodzie, wietrzących swoje małe interesy.
Dzisiaj jest dzień, który zadecyduje o Pana przyszłości politycznej. Jestem przekonana, że stać Pana na wzniesienie się ponad nienawiść
i przejrzenie na oczy.
Proszę się przyznać do błędu, nieomylnych nie ma.
DZISIAJ PANI DYREKTOR SZPITALA MUSI BYĆ ZDYMISJONOWANA.
Rany będą goić się długo, wyrządzonego społeczeństwu i szpitalowi zła nikt nie odwróci, ale będzie szansa na powrót do normalności. Z czasem ludzie Panu zapomną. Szpital powoli, pod mądrym kierownictwem stanie na nogi, ma duży potencjał. Dla wspólnego dobra.
 Stefania
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11361. 
Konflikt w szpitalu na antenie TVN24... Na żywo relacje.
 telewidz
 Środa 30-04-2008

11360. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

DO LEKARZY: KIEDYŚ LEKARZ TO BYŁ KTOŚ. MIAŁ POWSZECHNY SZACUNEK I POWAŻANIE. CO ZROBILIŚCIE Z TYM WIZERUNKIEM?
TERAZ LEKARZ JEST POSTRZEGANY JAKO ŁAPÓWKARZ, PRYWACIARZ - OGÓLNIE SK.....SYN. TO NIE WINA SPOŁECZEŃSTWA - TO TYLKO WASZA ZACHŁANNOŚĆ I PAZERNOŚĆ DOPROWADZIŁA DO TEGO, ŻE LUDZIE TAK WAS POSTRZEGAJĄ. RÓBCIE TAK DALEJ - POWODZENIA.
 łowca
 Środa 30-04-2008

11359. 
Myślę, że lekarze protestują, gdyż nie mogą patrzeć na to co się dzieje.
Dzika prywatyzacja i rozdrabnianie szpitala już się zaczęło. Zaczęto od sprzedaży najlepszych kąsków. Wyprowadzono sztuczną nerkę do prywatnej firmy (więc w efekcie ludzie boją się z niej teraz korzystać), wyprowadzono bakteriologię do Olsztyna (wcześniej ta istniejąca u nas służyła także szpitalowi w Prabutach - teraz na wyniki trzeba czekać znacznie dłużej, żeby ktoś w Olsztynie mógł zarobić).
Najlepszy numer dopiero przed nami - na horyzoncie pojawiła się tajemnicza firma z Poznania, która przejmie hurtem usługi świadczone dotąd przez szpital publiczny. W praktyce będzie to wyglądało tak: leczyć będą w tym samym miejscu co dotychczas, na sprzęcie tego publicznego szpitala, z małą różnicą - pośrednik zainkasuje stosowną prowizję.
Podobno sytuacja finansowa szpitala była dramatyczna. Fakt, można jeszcze poszaleć za oszczędności (2 mln zł) zrobione przez poprzedniego dyrektora - tylko co potem?
 poinformowany
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11358. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

No to cześć Wam!!! Powodzenia w prawdziwej prywatnej działalności.
Dzięki Waszemu odejściu już lepiej się poczułem.
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor, Pana Starostę, Panów Burmistrzów.
Tym ludziom zależy na zdrowiu pacjentów Powiatu Iławskiego.
A Wy :))))) NO cóż - szczęliwej drogi już czas...
 pacjent
 Środa 30-04-2008

11357. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

To po co odchodzicie obłudnicy?
 Pytek
 Środa 30-04-2008

11356. 
http://www.ickilawa.pl/aktualnosci/artykul/2
Zajebisty kalendarz imprez - jak zwykle wszystko dzieje się tylko
na papierze. Wstyd Panie Tomku, młody Dyrektor a myślenie jak
za czasów Jerzego Kalisza.
 rozczarowany
 Środa 30-04-2008

11355. 
DO MIESZKAŃCÓW POWIATU IŁAWSKIEGO:

CZY NASZEMU SZPITALOWI GROZI DZIKA PRYWATYZACJA?
CZY GROZI MU ZAMKNIĘCIE?
GDZIE BĘDZIECIE SIĘ LECZYĆ OD 1 MAJA?
WIĘKSZOŚĆ LEKARZY ODCHODZI 30 KWIETNIA.
PYTAJCIE STAROSTĘ CO DALEJ.
 PROTESTUJĄCY LEKARZE
 Środa 30-04-2008

11354. 
BENEK, ty durna pało! Nie widzisz, że basen kopią?
 **
 Wtorek 29-04-2008

11353. 
Zaczyna sie kwiecień a basenu nie widac, za to widac nowy samochód burmistrza Ptasznika, ciekawe co jeszcze zamierza kupic gdy dojdzie do kasy jak to zrobił poseł Żyliński i Żuchowski gdy sa wiecznie niezastapieni i ich mowy kłado ludzi na kolana bo reklamówki przedwyborcze sa takie same, cuda w Iławie i wiecej w kieszeni, tylko której bo my iławianie żyjemy w nędzy bo zarabiamy 200 ero, ciekawe ile na reke majo Żyliński i Żuchowski niech sie pochwala do Kuriera bo chcielibysmy wiedziec jakie sa ich dochody, skoro żeście ich wybrali niech przedstawia swoje sprawozdanie, mamy do tego prawo zeby powiedzieli nam iławianom co dalej z Iławo czy grozi nam jeszcze gorsze życie czy bedo cuda
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11352. 
Odnośnie wpisu numer: 11351

BENEK TO CZŁOWIEK SPAWIEDLIWOŚCI ŻEBYŚ CHŁOPIE MIAŁ LEPIEJ
MOZESZ GO PORÓWNAĆ DO LEPPERA ALE DUŻO INTELIGETNIEJSZY
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11351. 
Odnośnie wpisu numer: 11349

Skąd się wzięło życie i kim jest BENEK?
 Adam
 Wtorek 29-04-2008

11350. 
Odnośnie wpisu numer: 11347

Prawda wyłazi w kolejkach do... prywatnych gabinetów lekarskich. Od pewnego czasu, jak zawirowało w lecznicy zwierząt małpopodobnych
homo erectus, powiekszyły sie kolejki u wziętych lekarzy w Iławie.
Proszę sprawdzić, jeśli banialuki strugam.
I o to chodziło w tym wszyskim, by samoprywatyzacja nastąpiła. Zaś niezamęczony lekarz darmową pracą w panstwowym szpitalu ochoczo przyjmował we własnym gabineciku.
 ESKULAP
 Wtorek 29-04-2008

11349. 
Bedzie piknik w Szałkowie. Wójt Gminy Iława zaprasza na jego kampanie przedwyborcza za gminne pieniadze czyli nas podatników, przybedzie takze przewodniczacy rady gminy wiejskiej na czele z jego siostra która zna sie podobno na kulturze ale chyba tej po układach, czyste jaja i kampania wójta nieżle ukalkulowana, za darmoche opisza go w gazetach no no no na posła teraz może bo Żyliński juz jest spalony, z tym Żuchowskim nie maja szans w Iławie, za to ze miasto utopili w marketach w bezrobociu nedzy i rozpaczy
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11348. 
Witam, warto byłoby zainteresowac się sprawą fabryki puszek w Suszu. Przed wyborami na burmistrza Susza, poprzedni burmistrz i jednocześnie kandydat na następną kadencję w dogrywce obiecywał ludziom w Suszu rozpoczecie budowy fabryki na początku ubiegłego roku.
W związku z tym, że jak sie okazuje fabryki w tej kadencji nie będzie, Burmistrz powinien zostać odwołany, jako że obiecana fabryka stała się, jak się okazuje, kłamstwem przedwyborczym dzięki któremu aktualnie ta osoba piastuje stanowisko Burmistrza i nawet nie kwapi się wyjść z przeprosinami do społeczeństwa. Mieszkańcy Susza żądają dymisji!
 hiti30, lat 47
 Susz, Wtorek 29-04-2008

11347. 
Odnośnie wpisu numer: 11335

"... Oddziałem położniczym w iławie to sie matki straszy w całym
terenie".
Słyszałam złośliwy chyba żart, że jak mężowie chcieli ukarać swoje żony to wysyłali je wyłącznie do szpitala w Iławie, no kretyznim samczy, ale faktycznie tragedie mamy w Iławie i nie da sie tego ukryć. Rozmawiałam
z koleżankami, świetną opinię ma na przykład porodówka w Kwidzynie.
A co się dzieje z naszym szpitalem to brak słów...
 Ola mała
 Wtorek 29-04-2008

11346. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Qbo. Ostrzegałem Ciebie. Wara od Cioci Eli. Jest to zasłużona działaczka, wielokrotnie sprawdzona w walce na naszym terenie. Jesteś mały pikuś przy Niej, zważywszy na to, że pamięta nawet rewolucję 1905 roku. Wstyd przynosisz swym chlebodawcom, o biurze poselskim nawet nie wspomnę. W każdej z Twych wypowiedzi znajomość matematyki kończy się na liczbie 10. Ucz się chłopcze!
 stary iławianin
 Wtorek 29-04-2008

11345. 
Odnośnie wpisu numer: 11337

Nie wydaje mi się aby kierownik MGOPS w Suszu mógł stosować
mobbing wobec podwładnych. W końcu pracują z nim "same swoje"
np. były sąsiad pana Zdzichowskiego.
 drobny żuczek
 Wtorek 29-04-2008

11344. 
UWAGA: KOMUNIKAT CENTRUM ZWALCZANIA CZARNEGO PIJARU

Na forum internetowym KI ujawnił się niejaki Quba - osobnik uprawniający czarny pijar, wynajęty dla ratowania rozognionych kuprów pani W.J i pana M.R. przed ostateczną ich kompromitacją.
CHARAKTERYSTYKA: umysłowość urbanoidalnego gnoma, trudności z ortografią i składnią, karczmiana biegłość w rzucaniu mięsem.
GRUPA DOCELOWA: osoby źle wykształcone lub dotknięte uwiądem starczym, podatne na prymitywną manipulację.
OBIEKT ATAKÓW: lekarze.
STOPIEŃ ZAGROŻENIA: niski z uwagi na intelektualną lotność większości czytelników forum.
 CZCP
 [adres sfałszowany], Wtorek 29-04-2008

11343. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Ziewnąłem... Styl ciężkawy. Treść banalna. Poczucie rzeczywistości - nawet nie śladowe. Co do Rejestru Skazanych - mam Ci podać numer indeksu?
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Wtorek 29-04-2008

11342. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Przepraszam, że wtrącam się do dyskusji, ale uważam Qbo, że Tobie jednak potrzebny jest specjalista, tym bardziej, że odpowiadasz sam sobie. Życzę nieustająco dobrego samopoczucia.
 nova
 Wtorek 29-04-2008

11341. 
Odnośnie wpisu numer: 11298 11293

Cóż, przeceniłem twoje marne jestestwo - we wszystkich wirtualnych wcieleniach - Fabianie Cholewo, Eleonoro, Kaziku, Synu Kolejarza itd. etc. itp. Zawsze i wszędzie poznam twój język charakterystyczny - czarny, butny, fałszywy, nieznoszący słowa sprzeciwu. Z przytupem.

Już wiem, że moje wcześniejsze nazwanie ciebie "pretorianinem", nawet tak smutnej grupki około 10 wyniosłych osób podających się za "lekarzy", to komplement był - na wyrost, ale komplement. Bo widzę jednak, żeś ty zwykły kompostnik jest, klasyczny burak ze wsi, który fakultety kończył za kaczki, kury i gąsior własnej roboty, nie zawsze najczystszej próby przydomowej.

Kiedy - przenośnią bawiąc się swobodną - zapytałem o pociechy twoje, to oczywistym jest, że nie w sensie dosłownym, lecz jako stanowczy protest. Bo to był, jest i będzie mój - z krzywdy osobistej - zdecydowany opór przeciwko warcholskiemu pouczaniu oraz rozsiewaniu obłudnych moralitetów Białego SobiePaństwa. Przyznaję, nie musiało się to spodobać nawet takiej kreaturze jak ty. Ale nikomu nie wolno szczuć niewinnych ludzi - Kowalskich, Wiśniewskich, Pawłowskich... Bo nikomu nie wolno żonglować ludzkim poczuciem zagrożenia na temat zdrowia własnego i bliskich. Zwłaszcza żołnierzom armii Hipokratesa! Nawet tym, którzy się za nich tylko podają!

Ta buta i bezkarność tak ci wypaliły resztę tkanki gąbczastej, mózgiem zwanej, że zaczynasz coś bredzić o rejestrach skazanych. O kim ty mówisz, porąbana imitacjo?! O sobie, czy o kolegach? Śnicie? Twarze prokuratorów męczą was w marach nocnych? Chyba cykor was obleciał nie byle jaki, bo gorączki krwotocznej zatrzymać już nie potraficie, a i spod piany strzępy dziąseł się walają na prawo i lewo... Im bliżej do
1 maja, tym coraz bardziej własne ogony pożeracie.

W ciągu kilku zaledwie miesięcy rozprowadziła was jak małe dzieci tylko jedna, samiuśka, nieskomplikowana, acz niesamowicie charakterna Baba. No i jak takim lebiodom można powierzyć zdrowie lub życie ludzkie...?
No jak?! Jesteście nadęte bufony, materialiści i niedouczone pozery.
Pakujcie manatki i wynocha.
 Qba
 Poniedziałek 28-04-2008

11340. 
Odnośnie wpisu numer: 11335

No to znajoma musi złożyć skargę. Pewnie tego nie zrobi, bo będzie się bała, że jeśli nagle zachoruje i będzie potrzebowała pomocy, to jej nie dostanie, albo będzie potraktowana źle. Nic bardziej mylnego.
Brak reakcji ze strony pokrzywdzonego czyni z pracowników tzw. służby zdrowia władców życia i śmierci. A to mi się nie podoba.
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11339. 
Odnośnie wpisu numer: 11334

Dziękuję Dziadku, to było słodkie. :-)
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11338. 
Przypadkowo trafiłem dzisiaj w środek głównego wydania "Wiadomości" TVP1. I kogo widzę? Otóż posła Krzysztofa Liska [PO].
Jakoś tak przyjemnie mi się zrobiło i cieplej na sercu - zanim nie zaczął
mówić. A mówił i mówił, i mówił - o sporze kompetencyjnym dodatnim,
który zaistniał między Prezydentem RP a Prezesem Rady Ministrów RP w sprawie ratyfikacji Traktatu. W ten temat zagłębiać się nie mam zamiaru,
bo nijak przystaje on do Iławy i tych okolic. Jednak zbijania politycznego
kapitału na awanturach i w zamieszaniu po nich - no tego się po panu
nie spodziewałem.
Zamiast tracić energię na nikomu niepotrzebne - a z takim zapałem podsycane utarczki - spożytkowałby lepiej widoczny nadmiar pary
na zrobienie czegoś dla regionu i Iławy. Spokojnej nocy życzę.
 łowca
 Poniedziałek 28-04-2008

11337. 
Chciałbym,abyście wreszcie zwrócili uwagę na to co się dzieje w MGOPS w Suszu. Kierownik Zdzichowski prowadzi ponoć mobbing w stosunku do pracowników. W Suszu na mieście aż wrze. Tylko władza w gminie siedzi cicho. Może pora już zmienić kierownictwo?
 Staszek

maliniak810@wp.pl
 Poniedziałek 28-04-2008

11336. 
Odnośnie wpisu numer: 11334

Drogi dziadku zniszczyli wszystko bo nie maja pojecia o rzadzeniu miastem. Hiprmarkety to sa wszedzie w każdym miescie ale zakładu to nie ma i nie będzie, bedzie basen i lotnisko, śmiechu warte i do kabaretu sie nadaje a ludek ciemny głosuje na Platforme i PSL czyste jaja w Iławie i ciemnogród żeby nie widziec co sie dzieje, niedługo kolej rozwiażo bo powiedzo ze autostrada bedzie tedy przebiegac, macie swoja Platforme i PSL, jak za komuny dalej społeczeństwo łyka bajeczki które ida z Gdańska bo stamtad przyszedł dobrobyt i wolnosc a co watpicie to zobaczcie jaki pan Wałęsa ma Belweder i obecnie stołek od Platformy za poparcie w wyborach pana Tuska, ciekawe kogo bedzie dalej popierał bo straciłem rachube o co mu chodzi o wolna i niepodległa Polske czy o Polske układów i upartyjniona.
 BENEK
 Poniedziałek 28-04-2008

11335. 
Odnośnie wpisu numer: 11281

W zeszłym tygodniu moja znajoma trafiła na tydzień do szpitala w Olsztynie z powodu bardzo złej "usługi" wykonanej przez iławskiego lekarza w naszym szpitalu.
A tak swoją drogą... Oddziałem położniczym w iławie to sie matki
straszy w całym terenie.
 toć to ten sam
 Poniedziałek 28-04-2008

11334. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Moi drodzy, wnuczka pokazała jak to robić, a mnie doprawdy forum zaczyna sie podobać.
Drogi Benku to prawda. Pewnego razu wybrałem się na taki swojski (czytaj - gminny) piknik w Siemianach. Wóda lała sie strumieniami
zupełnie bez hamulców (szkoda, że nie z Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów; Zniszczyli je, jak prawie wszystko w NASZYM MIEśCIE).
To mnie trzeźwego (względy zdrowotne) dziadka zalewała purpura.
No, zaraz będę weekendowo pomarańczowy. Nie, nie w Ostródzie grają piękny koncert, to tylko 32 km.
Miła Nova, na mnie możesz polegać. Znam nasze miasto od korzeni, a ludzi jeszcze lepiej. Proszę pytaj, a wszystko i w każdej dziedzinie
Tobie rozjaśnię.
 dziadek
 Poniedziałek 28-04-2008

11333. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Dziadku nie karm łabędzi, ponieważ czynisz im krzywdę.
Co innego dokarmianie zimą.
 BAG
 Poniedziałek 28-04-2008

11332. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Benek, jeśli wykazujesz taką obywatelską postawę, to rozumiem, że te medyczne oszustwa, o których piszesz - zgłosiłes do NFZ, na policję itd.
Bo jeśli nie, to są to zwykłe oszczerstwa, a o to najłatwiej ukrywając się
za nickiem. Rozumiem też, że jesteś społecznikiem, który wystartował
(i wygrał) w wyborach, a teraz walczysz z całym tym złem...
Mówić każdy potrafi, ale zrobić to już co innego...
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11331. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Benek będziesz BURMISTRZEM! Cieszysz się? Zobacz ile na Ciebie czeka roboty, a potem ja Cie podsumuję.
 Lila
 Poniedziałek 28-04-2008

11329. 
Odnośnie wpisu numer: 11324

A coż ja mogę na to odpowiedzieć? Widocznie był to "nowy" chirurg. :-)) Nie twierdzę, że wszyscy nowi lekarze są dobrzy (bo ich kompletnie nie znam), a wszyscy "starzy" lekarze są źli. Twierdzę, że KAŻDY popełnia błędy i powinien się uczyć:
a). na nich
b). żeby ich nie popełniać.
Poza tym nikomu jeszcze nie zaszkodziła pokora wobec zawodu, który wykonuje. A coś mi się zdaje, że tu z tym ciężko... Proszę Lila, przyjmij to spokojnie. :-)
A tak w ogóle, co ma operacja wyrostka do trepanacji czaszki? Jestem nova więc nie kojarzę.
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11326. 
Mówicie o prywatyzacji szpitali, jaka to prywatyzacja skoro kazdy lekarz ciagnoł po trzy etaty, wybudował wille i otworzył gabinety prywatne, czyste jaja, kazdy z nich powinien oddac to co ukradł i rozdac biednym bo to nie lekazre a banda oszustów, w godzinach pracy przyjmowali pacjetów a ludziom przed drzwiami pisali karteczki miejsc brak (czekam w gabinecie w domu, szykuj kaske naiwny pacjecie).
Panie Ptasznik gdzie ten basen i zaklady pracy, co pan ma zamiar robic dalej, manic społeczeństwo tymi bzdurami że basen i hotel powstano, piepszysz pan bajki jak cała ta Platforma co Iławe do bankrutctwa doprowadziła, co jeszcze z tym Żylińskim wymyślicie, lotnisko, helikoptery a moze filharmonie. Jeszce takiego szamba to Iława nie miała, ta platforma to szambo bez dna.
Będzie piknik w Szałkowie bo wójt Harmaciński chce sie zareklamowac. Niegłupi pomysł, balety, popijawa za państwowe pieniądze a przy okazji opiszą go w gazetach czego on nie robi dla wsi, czyste jaja, PSL i platforma do gazet to spryt, ale do gospodarki zero pomysłu, wszystko w góre a lud niech płacze i płaci
 BENEK
 Poniedziałek 28-04-2008

11324. 
Odnośnie wpisu numer: 11323

Jesteś "nova" i masz prawo nie znać lekarzy z iławskiego szpitala, więc
się lepiej nie błaźnij głupimi pytaniami.
Nova! Wiesz, że nowy lekarz chirurg operował wyrostek aż pięć godzin?
Anestezjolog, który pracuje długo w szpitalu - zgłosił ordynatorowi, że szóstą godzinę już nie będzie pacjenta usypiał. I co? Ściągnęli chirurga
ze starej kadry, sprawę załatwił w pare minut!
 Lila
 Poniedziałek 28-04-2008

11323. 
Odnośnie wpisu numer: 11320

Masz rację: "każdy odpowiednio przygotowany". Zapytam inaczej:
Wiesz, kiedy ostatnio robiono trepanację w iławskim szpitalu?
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11322. 
Odnośnie wpisu numer: 11319

"Wykształciucha" po tym odróżnisz od inteligenta, że ten drugi potrafi samodzielnie myśleć, ten pierwszy jedynie cytuje "Gazetę Wyborczą", niczym mułła Koran. Tytuł posta mógłby równie dobrze brzmieć: PRYWATYZACJA SZPITALI SPOSOBEM NA LEKARZY, PIELĘGNIARKI, SALOWE, RADNYCH, PACJENTÓW i ICH RODZINY.

Prywatyzacja tego typu jednostek odbywa się według reguły - "sprywatyzować zyski, uspołecznić koszty". Nic dziwnego, że skomercjalizowane szpitale mają się nieźle - po prostu rezygnują z nieopłacalnej działalności, zamykają te oddziały, które nie przynoszą zysków. Wzorowy klient takich szpitali powinien chorować wyłącznie na komercyjnie popłatne choroby. Pytanie: co będzie jak zachoruje na chorobę mało popłatną?

Prywatyzacja zmniejsza wpływ lokalnych władz samorządowych, a w konsekwencji także mieszkańców na funkcjonowanie jednostek ochrony zdrowia. Rada społeczna nie ma wpływu na to, jakie usługi, z punktu widzenia potrzeb społecznych powinien świadczyć dany szpital.

Co do argumentu ekonomicznego - tu nic się nie zmienia, strajk generalny personelu w skomercjalizowanym szpitalu i widmo jego plajty spowoduje nacisk na właściciela (np. powiat) aby dokonał dopłat do spółki. Który starosta, która rada powiatu odmówi pomocy w takiej sytuacji. Taki straszak na personel może być skuteczny w dużym mieście, gdzie jest wiele szpitali, ale nie tam, gdzie jest jeden szpital w powiecie.
 nie-wykształcuch
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 28-04-2008

11321. 
Odnośnie wpisu numer: 11294

Dobrze prawisz iławianko. Bardzo dobrze się stało, iż do wspólnej fotografii stanęli jak jedna rodzina. W ICK i Starostwie coraz głośniej się mówi o powrocie do Iławy wystawy pod nieco zmienionym tytułem: TWARZE IŁAWSKIEJ PLATFORMY.
 stary iławianin
 Poniedziałek 28-04-2008

11320. 
Odnośnie wpisu numer: 11316

Trepanacji może dokonać każdy odpowiednio przygotowany chirurg, chyba że pochodzi z krajów trzeciego świata i ma luki w wykształceniu. Resztę dopowiedz sobie sama i nie zadawaj niemądrych pytań.
 Syn Kolejarza
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 28-04-2008

11319. 
Odnośnie wpisu numer: 11313

PRYWATYZACJA SZPITALI SPOSOBEM NA LEKARZY

Starostowie nie chcą czekać na reformę służby zdrowia i przekształcają szpitale w spółki – pisze „Gazeta Wyborcza”. Wkrótce skomercjalizowany będzie co szósty polski szpital. Na pierwszy ogień idą szpitale powiatowe. W kraju już 59 z 250 szpitali powiatowych przekształcono w spółki.

Przekształcenia zaczęły się na początku dekady. Wtedy komercjalizacja była dla zadłużonych szpitali ostatnią deską ratunku. Starostowie, by uchronić placówki przed likwidacją, godzili się brać na siebie długi szpitali. Oddłużone placówki startowały jako spółki. Teraz widać, że szpitale-spółki bardzo dobrze sobie radzą. I na przekształcenie zdecydowali się kolejni samorządowcy. Na przykład w ubiegłym roku 15 powiatowych szpitali się skomercjalizowało, 30 kolejnych jest w trakcie przekształceń. I jeszcze 30 bardzo poważnie przygotowuje się do zmian.

Komercjalizacja to sposób na ucieczkę przed ich roszczeniami płacowymi lekarzy. W publicznym szpitalu nie można ukrócić ich żądań. Najwyżej przybędzie parę milionów długu. W spółce tak nie można, bo firma może upaść, a ludzie stracą pracę.
 czytelnik
 Niedziela 27-04-2008

11318. 
Rondo przy poczcie nazwane bedzie "im. Jana Nowaka Jezioranskiego".
Tak mi gadala kiedys wazna osoba z magistratu.
Jak wroce, to Ilawa bedzie blizej Ostrody a nawet Japonii.
 anonim, lat 64
 Santiago de Chile, Niedziela 27-04-2008

11317. 
Odnośnie wpisu numer: 11314

Ja bym jeszcze dodał "Tyfus plamisty" - 32 km.
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11316. 
Odnośnie wpisu numer: 11310

No to powiedz mądralo kto z chirurgów, którzy odeszli robił tę trepanację
(ten "prosty" zabieg) w iławskim szpitalu?
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11315. 
Odnośnie wpisu numer: 11313 11314

Naród, który wymaga rządzenia to raczej Rosjanie i Chińczycy...:-)
Oni faktycznie wymagają trzymania za twarz. Zwróć uwagę, że u nas
nic się nie zmienia, bo nikt nikogo nie slucha, a każdy uważa, że zna
wszystkie odpowiedzi (Ty też? :-)) Jak mozna rządzić takim narodem?
Tylko nieudolnie. :-)
Co do Ostródy, to racja. Oba nasze miasta są piękne, ale my chyba jesteśmy coraz bardziej w tyle. Sama jeżdżę na basen do Ostródy...
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11314. 
Odnośnie wpisu numer: 11309

Panie Adamie, ja już niczego nie oczekuję. Mam tylko jedno życzenie
przy okazji śródmiejskiej inwestycji. Zbudujmy na rondzie drogowskaz informacyjny:
- kierunek Ostróda 32 km (plaża z wyciągiem na narty wodne)
- kierunek Ostróda 32 km (basen, kąpielisko kryte)
- kierunek Ostróda 32 km (szpital)
- kierunek Ostróda 32 km (Mc Donalds)
- itd
Cholera im się należy!
 dziadek
 Niedziela 27-04-2008

11313. 
Odnośnie wpisu numer: 11312

Zgadzam się z Tobą w stu procentach! Zwróć jednak uwagę na to, że żyjemy w społeczeństwie, którego 75 procent potrafi tylko narzekać, a 95 procent nie robi nic, by to zmienić. Jesteśmy narodem, którym trzeba rządzić - to jest recepta na wszystko. Niestety, mamy to w genach. Ci, którzy naprawdę coś robią i chcą zmieniać świat, albo mają domieszkę krwi kozaczej, albo germańskiej, w skrajnych przypadkach ruskiej.
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11312. 
Odnośnie wpisu numer: 11309

Myślę, że mimo wszystko coś się ludziom należy i czegoś mogą oczekiwać. Choćby spokoju na stare lata; tego, żeby nerwowo nie przeliczać każdego grosza, ale godnie żyć; tego, żeby u lekarza być traktowanym jak podmiot a nie jak przedmiot.
I kilku innych rzeczy.
Jesteśmy w końcu cywilizowani, żyjemy w zorganizowanym społeczeństwie i państwie, które żąda od nas danin. To nieprawda, że całe zło pochodzi od malkontentów, to raczej narzekanie pochodzi stąd, że nic się nie zmienia (choć nazwiska ludzi na stołkach się zmieniają).
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11311. 
Odnośnie wpisu numer: 11308

Oj, w szpitalu w Prabutach nikt nie będzie chorował ani leczył się w miłej atmosferze, bo go (czyli szpitala) właściwie nie ma. Jest właśnie rozjeżdżany walcem.
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11310. 
W szpitalu kolejny "sukces". Kilka dni temu żaden ze sprowadzonych przez dyrektor, światowej klasy specjalistów chirurgów nie potrafił wykonać trepanacji czaszki pacjenta. Musieli na kolanach błagać emeryta, znanego iławskiego chirurga po siedemdziesiątce żeby przyszedł z pomocą. Na szczęście był w domu, uratował nieszczęśnika przeprowadzając ten stosunkowo prosty zabieg.
Pojawia się jednak pytanie, co będzie gdy chirurg-emeryt pojedzie na ryby albo wybierze się do kogoś na imieniny. Kogo wtedy zawołają na pomoc "jastrzębie chirurgii" ze szpitala. Należy też dodać że po zmroku śmigłowce nie latają, a transport samochodowy chorych w takim stanie jest niemożliwy...
 Syn Kolejarza
 [adres sfałszowany], Niedziela 27-04-2008

11309. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Tak, wszystko jest straszne! Inwestycje są straszne, pieniądze z Unii
są straszne. W końcu i sam Burmistrz jest straszny! Tylko jedno jest straszne - postawa ludzi, którzy uważają, że jest i zawsze będzie źle a także ich wieczne oczekiwania, przekonanie, że wszystko im się należy!
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11308. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Patrząc na kłótnie z tym waszym szpitalem już wolę trójmiasto
Susz- Prabuty- Kisielice. W końcu bliżej do szpitala w Prabutach.
A tam inaczej się choruje jak jest miły personel.
 babcia
 Sobota 26-04-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 147 148 149 ... 292 293 294 295 296 297 298 299 300 ... 339 340 341 ... 385 386 387 następna ] z 387



102484774



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.