Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

Forum

12604. 
Odnośnie wpisu numer: 12587

Tak czekam na działanie rodziców robimy pikete na ratusz Ptasznik musi odejść bo jest patologia w przedszkolach a on się ukrywa i umywa ręce bo nie ma dzieci do przedszkola. Ludzie nie ma przeszkoli nie ma sprawowania władzy przez Platforme idziemy pod ratusz czekam na opinie i chetne osoby do pikiety
 BENEK
 Czwartek 28-08-2008

12603. 
Przeczytajcie tekst Kleiny, dotyczący własciwego użycia słowa "atrofia
portalu". O Matko! Paranoik, którego, błagam WAS, nie komentujcie.

Intelektualny McDonald
Multi nickowy troll Mcmurphy, po raz kolejny wygenerował ze swych pozostałych kilku sprawnych zwojów mózgowych fakt własny, iż partnerem intelektualnym to on jest co najwyżej dla sennego po libacji alkoholowej działacza sportowego dowolnej federacji sportowej, ze szczególnym uwzględnieniem PZPN.
Gdyby posiadał coś powyżej PIZW (potencjał intelektualny zwykłego wróbla), to nie brałby się za Junga, Freuda and consortes, o religii nie wspominając. Powinien też McMurphy pamiętać czego go matka w dzieciństwie uczyła: Kto milczy ten głupot nie opowiada. Chociaż, kto to wie, może chłopiec w dzieciństwie miast tranu wypijał matce denaturat, który w domu służył do opalania kaczek przed spożyciem? Nie chcę jednak przez to powiedzieć, Zeusie broń, że McMurphy posiada aktualnie odrażające, pijackie oblicze ludzkiej bestii. Co to, to nie…
Chcę jednak powiedzieć, że połączenia synaptyczne pomiędzy jego solowymi, nie obumarłymi jeszcze całkowicie z rozpaczy neuronami, (że przyszło im żyć w samotności), przewodzą impulsy leniwie, że nie powiem rozpaczliwie. Czy to wina słabego napięcia elektrycznego, czy raczej brak treningu, to tutaj, musiałby się lekarz z iławskiego Pogotowia Ratunkowego wypowiedzieć. Oczywiście trzeźwy… O ile to możliwe?
Pacnął dzisiaj McMurphy, pogoniony z atroficznego ostatnio portalu „Przeglądu” jako „albercik”: - Jak to mówią; "Im dalej w las, tym wiecej drzew". W przypadku nijakiego Andrzeja Kleiny można powiedzieć; "im wiecej czytasz jego wymio..., upsss wypocin, tym wiecej śmiechu. Napisał dzisiaj; "Przepraszam za niezawinione problemy polegające na utrzymującej się od tygodnia atrofii portalu, który jest portalem korzystającym z mało wydajnego, darmowego serwera. O ile problemy te będą się utrzymywały, zmuszony zostanę do zawieszenia działalności pod tym adresem. "Czy przypadkiem sie Pan Andrzej nie pomylił? Czy tu nie chodzi o atrofię mózgu? /zanik szarych komórek/.
Nie, nie pomylił, nie o atrofię mózgu własnego chodzi. Nie chodzi też, co oczywiste o atrofię jąder, pochwy, czy najzwyklejszych mięśni prążkowanych. Użyta forma „atrofia portalu” jak widać na załączonym obrazku sprawiła elementarne niezrozumienie denotacyjne. Ale, tak to jest, kiedy stosowne reguły odniesienia przedmiotowego zdobywa się gorączkowo w Wikipedii. „Atrofia portalu” to nic innego jak pewna alegoria, twór intelektualny, stworzony na poziomie kodu hierarchicznego, nie monokonkretnego, a mówiący ni mniej, ni więcej, czyli mniej więcej, o „zanikającym portalu”, czyli kłopotami dla użytkownika, polegającymi na tym, że portal jak „znikający punkt” raz jest, a raz go nie ma.
Dla osobnika monokonkretnego, cegła służy do budowania. Bo służy, z mocy definicji. Ale też może służyć jako ciężarek dociskający przecięty tartan, po uprzednim podklejeniu go do podłoża.
Inteligentny osobnik, o sporej giętkości myślenia, zapytany o funkcję cegły, nie wymieni tylko jednej jej funkcji. Nie będzie też akcentował swego prostactwa, akcentując rozbawienie tym, że ktoś inny określi przydatność cegły w zdecydowanie szerszej gamie zastosowań. Zabawna jest usilna próba Maca, by mnie ośmieszyć, aliści zabawna. Czy gdybym napisał: „załańcza”, a nie „załącza”, to oznaczałoby mój poniżej normy iloraz inteligencji, bądź to, że uciekałem nagminnie z lekcji ortografii…?
Troszeczkę wcześniej McMurphy wkleił moją publiczną deklarację: - Moja prywatna modlitwa jest też niezwykle prosta. Nie modlę się o zdrowie dla siebie czy rodziny, o powodzenie, pieniądze, brak trosk i temu podobne. Modlę się krótko: Dziękuję ci Losie…
Ścierwonauta ten dokonał manipulacji, dokonując pominięcia reszty frazy: - … że darowałeś mi wnuczkę Amelię, chroń Ją i niechaj będzie kochana przez innych tak, jak przeze mnie…
Było to proste, niezwykle emocjonalne nawiązanie do wklejonej przeze mnie modlitwy małego chłopca z „Faraona” Bolesława Prusa: - A za te dobre rzeczy, które nam darowałeś, niechaj wszyscy kochają cię jak ja... Na te słowa pogrążone w sobie bóstwo otworzyło oczy i padł z nich na świat promień szczęścia. Od nieba do ziemi zaległa niezmierna cisza. Ustał wszelki ból, wszelki strach, wszelka krzywda. Świszczący pocisk zawisnął w powietrzu, lew zatrzymał się w skoku na łanię, podniesiony kij nie spadł na plecy niewolnika. Chory zapomniał o cierpieniu, zbłąkany w pustyni o głodzie, więzień o łańcuchach. Ucichła burza i stanęła fala morska gotowa zatopić okręt. I na całej ziemi zapanował taki spokój, że słońce, już ukryte pod widnokręgiem, znowu podniosło promieniejącą głowę…
I jeszcze kilka zdań wyjaśnienia dla tych Czytelników którzy nie czytali wklejonej przeze mnie modlitwy, a jednocześnie zapomnieli ją jako własną lekturę szkolną. Na początku skrobnąłem kilka słów: - Modlitwa jest jedną z podstawowych form kultu religijnego. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot mogących być lub będących przedmiotem kultu (bogowie, święci, aniołowie), do sfery sacrum...
McMurphy to wkleił i nazwał ironicznie to wykładnią… Znam wielu bardzo przyzwoitych katolików, znam wielu też złych, znam również wielu „wściekłych katoli”. Nie istnieje żadne prawo zawłaszczania obszaru modlitwy. Można modlić się do Boga, trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że dla niektórych ludzi s a c r u m przejawia się np. w kamieniach, czy drzewach. I nie jest to kult drzew czy kamieni, a hierofanie… Ja modliłem się egoistycznie do Losu o w i t a m i n ę m i ł o ś c i dla mojej wnuczki.
Na tymże samym portalu, pan o Nicku Filozof zauważył: - „Ironicznie: Pan Bóg musi mieć niezły ubaw jak się na niego ludzie rzucają z cyrklem i linijką...”.
W rzeczy samej. Jeśli istnieje Bóg, to posiada bezwzględnie megatony humoru, z tym, że jestem zwolennikiem poglądu, by na tematy duchowe rozmawiać bez ironii. Bo nie przystoi. Specjalista w tej dziedzinie Joseph Rudin uważa, iż dojrzałość religijna wymaga dojrzałości naturalnej...
 ESKULAP
 Czwartek 28-08-2008

12602. 
No proszę, "uderz w stół" /napisz na forum KI/, to otrzymasz odpowiedź, ba, i to jaką odpowiedź!
Panie Andrzeju, w ferworze intelektualnego bełkotu, zapomniał się Pan i zawłaszczył coś, co do Pana nie należy /chodzi mi o powiedzenie PIZW/.
Jeżeli chodzi o poziom inteligencji, oczywiście Pańskiej - to... no cóż...
zdaje się na silence majority.
Ale to było najpiekniejsze w tym bełkocie; "(...) Ścierwonauta ten dokonał manipulacji, dokonując pominięcia reszty frazy: (...)".
Niech fraza, upsss, faza, nadal będzie z Panem.
 Mcmurphy
 Czwartek 28-08-2008

12601. 
To prawda, że człowiek słuchający często same głupoty, przyswaja je jako prawdy o dorzeczności.
W zdumienie popadłem przeczytawszy tekst, jawiącego się psychologiem z wykształcenia, o atrofii portalu (miał na myśli zanik obrazu). Zupełnie nie przystające określenie do wyrażenia tej myśli. Gdyż atrofia, pojęcie wyraźnie dotyczące medycyny lub biologi, znaczy "zanik", lub z greckiego "atrophos", co określa pojęcie niedożywiony. Nijak nie pasuje z ten wyraz w zestawieniu z portalem, materią nieożywioną. Albo temu panu coś się przesunęło, albo specjalnie używa takich określeń celem podniesienia lub podkreśłenia swojej przewagi intelektualnej nad nami. Co więcej. To nie jedyny taki ciekawy przypadek w jego wydumanych tekstach.
Tym sposobem on, ten pan, winien jest studium i analizy swojej osoby,
w naukach pedagogicznych zwaną "studium indywidualnego przypadku".
 **
 Czwartek 28-08-2008

12600. 
Odnośnie wpisu numer: 12597

Ironicznie: Pan Bóg musi mieć niezły ubaw jak się na niego ludzie rzucają z cyrklem i linijką...
Praktycznie: za wielkim kolumbijskim myślicielem: "Ważne jest czy Bóg istnieje, a nie czy ludzie w Niego wierzą " - fakt wiary/niewiary nie ma znaczenia dla istnienia/nieistnienia.
 Filozof
 Czwartek 28-08-2008

12599. 
Jak to mówią; "Im dalej w las, tym wiecej drzew". W przypadku nijakiego Andrzeja Kleiny można powiedzieć; "im wiecej czytasz jego wymio..., upsss wypocin, tym wiecej śmiechu.
Napisał dzisiaj; "Przepraszam za niezawinione problemy polegające na utrzymującej się od tygodnia atrofii portalu, który jest portalem korzystajacym z mało wydajnego, darmowego serwera. O ile problemy te będą się utrzymywały, zmuszony zostanę do zawieszenia działalności pod tym adresem. "
Czy przypadkiem sie Pan Andrzej nie pomylił?
Czy tu nie chodzi o atrofię mózgu? /zanik szarych komórek/.
PS. Czy ogłoszenie komornicze o licytacji niejakiego Andrzeja Kleiny z Lubawy dotyczy tego znanego felietonisty- jeżeli tak, to te jego zajadłe ataki uklad lubawski przestaja mnie dziwić /kasa Misiu, kasa - a właściwie rozpaczliwy jej brak/.
 Mcmurphy
 Czwartek 28-08-2008

12597. 
Odnośnie wpisu numer: 12591

Panie Filozofie, ja cały czas trzymam za Pana kciuki.
Wierzę, że jednak "coś" (cokolwiek) jest w stanie Pan udowodnić.
Choćby kulistość naszej planety...
 Tomasz Konieczko
 Czwartek 28-08-2008

12596. 
Odnośnie wpisu numer: 12586

DOWÓD NA ISTNIENIE BOGA.
"Z Bogiem jest tak, jak z prądem elektrycznym. Nie widać go, a jednak kopie - porusza wszelakie maszyny".
Jest to fragment z mojej rozprawy doktorskiej, której promotorem jest Andrzej Keina, a recenzentem Henryk Plis z Rudzienic.
 Plewa 2008
 Środa 27-08-2008

12595. 
Odnośnie wypadku na trasie Iława-Susz opisanego w dzisiejszym Kurierze.
Jechałem do Susza około 7 i mijałem tę karetkę. Z tego, co pamiętam jechała na sygnale, więc Pani wypowiadając się w imieniu szpitala chyba nie ma pełnych informacji.
 czytelnik
 Środa 27-08-2008

12594. 
Odnośnie wpisu numer: 12581

Benek, Ty wariacie!!! Odczep się od burmistrza Ptasznika i posła Żylińskiego!!!
Z pretensjami zgłoś się do poprzednika, "gwiazdy" SLD, MAŚKIEWICZA.
To On hurtowo likwidował przedszkola. A swoją drogą, cóż to był z niego za lewicowiec??? Żenada.
 rodzic
 Środa 27-08-2008

12593. 
Odnośnie wpisu numer: 12581

Kilka miesięcy tu nie byłem. Benek dalej krzyczy i smrodzi piardy. Czyli bez zmian.
Weź się do konkretnej roboty a nie gardłujesz jak miłościwie nam panujący kaczy duet.
 Fakirr
 Środa 27-08-2008

12592. 
Świętego Andrzeja z Lubawy słów kilka na temat modlitwy:

WYKŁADNIA
Modlitwa jest jedną z podstawowych form kultu religijnego. Polega na skierowaniu swoich myśli do istoty lub istot mogących być lub będących przedmiotem kultu (bogowie, święci, aniołowie), do sfery sacrum...

OŚWIADCZENIE
Moja prywatna modlitwa jest też niezwykle prosta. Nie modlę się o zdrowie dla siebie czy rodziny; o powodzenie, pieniądze, brak trosk
i temu podobne. Modlę się krótko: Dziękuję ci Losie, że darowałeś....

Tak sobie myślę, że Los figla spłatał lubawianom i do woli mogą się rozkoszować wymiocinami, upsss, wypocinami tegoż.

PS. Dodatkowo otrzymali jeszcze jednego nawiedzonego i mają do pary TK oraz AK.
 Mcmurphy
 Środa 27-08-2008

12591. 
Ei incumbit probatio qui dicit non qui negat . Zatem jeżeli ktoś twierdzi "Bóg nie istnieje" powinien tego dowieść. Jeżeli nie potrafi, to nie jest ani trochę bardziej racjonalny od drugiego, który utrzymuje że "Bóg istnieje".
Właśnie dlatego tak popularny jest agnostycyzm, choć ta postawa jest w pewnym sensie kapitulacją przed problemem.
 Filozof
 Środa 27-08-2008

12590. 
Odnośnie wpisu numer: 12589

Panie Tomaszu Konieczko. Po dowody niech sie Pan zgłosi do swojego kumpla Andrzeja Kleiny, który tak między innymi pisze:

"(...) I już na koniec. Św. Tomasz podsumował swe dowody na istnienie Boga w następującym wierszu:
• Ciała są w ruchu; istnieje zatem Pierwszy Poruszyciel.
• Zdarzenia mają powody; jest zatem Pierwsza Przyczyna.
• Rzeczy istnieją; jest zatem ich Stwórca.
• Najwyższe dobro istnieje; ma ono zatem swoje źródło.
• Rzeczy są przemyślane; służą zatem jakiemuś celowi.
Mógłbym powyższe dowody skwitować krótko: Absurd. Nie czynię tego.
Twierdzę jednak, że nie są to dla mnie dowody podobne do zdjęć bąbli
na stadionie. Czai pan bazę...? "

Patrz Pan, krótko i zwiężle (nie chciało się cwaniakowi wkleić całości, która tak wyglada):
http://www.filozofia.traugutt.net/sredniowiecze,4,1.php
Przestań sie człowieku ośmieszać i robić ludziom wodę z mózgu.
 Mcmurphy
 Środa 27-08-2008

12589. 
Odnośnie wpisu numer: 12586

Panie filozofie, proszę przedstawić dowód naukowy na istnienie pana Filozofa... chociażby jeden drobny dowód. Naukowy - nie filozoficzny.
Już trzymam za Pana kciuki.
 Tomasz Konieczko
 Środa 27-08-2008

12588. 
Odnośnie wpisu numer: 12586

Filozof wytłumacz mi, co mają wspólnego Ci Panowie w sukienkach
z Bogiem? Jak nie wiesz, to Ci wytłumaczę dla nich Bóg to KASA i oni dokładnie wiedzą, że Boga nie ma i dla tego robią to, co wszyscy widzą.
Po prostu okradają Polskę.
 menia
 Środa 27-08-2008

12587. 
Odnośnie wpisu numer: 12581

Benek! Trzymam Cię za słowo. Mnie tam nie będzie, ale będzie mój syn.
Czy też będziesz na czele protestu?
 ojciec
 Środa 27-08-2008

12586. 
Mam pytanie do ateistów, żeby podali dowód naukowy na nieistnienie Boga. Jeżeli takiego nie posiadają, to ich światopogląd jest równie irracjonalny jak deistów.
 Filozof
 Środa 27-08-2008

12585. 
Odnośnie wpisu numer: 12584

Podoba mi się ta sugestia. Ateista chciał być księdzem. Niezłe. Naprawdę niezłe. Wiele razy pan Leszek Olszewski krytykował ex burmistrza, ale czy to oznacza, że chciał być burmistrzem??? Pisał też o braku "psich pakietów". Oj tym to na pewno nie chciałby być... itd.
 Grzesiek W.
 Środa 27-08-2008

12584. 
Odnośnie wpisu numer: 12599

Ludzie podli? Co to za okreslenie!!! Jest wielu dobrych ludzi, a moze Ty jestes podły. A pan Leszek Olszewski niech zajmie sie sobą. A moze pan kiedys chcial zostac ksiedzem i nie udalo sie. Ma pan jaka fobie. Polecam relaks i jakas terapie!!!
 marek.jupiter

marek.jupiter@wp.pl
 Środa 27-08-2008

12583. 
Odnośnie wpisu numer: 12581

SZANOWNY PANIE BENEK!
Abstrahując od Pańskiego stylu wypowiedzi, z szacunkiem odnieść należy się do poruszanego problemu.
Państwo nasze nie jest przygotowane do wprowadzenia obowiązkowej sześciolatki. Natomiast kwestia przedszkoli, jak głośno zapowiadali, miała przejść w prywatne ręce, czyli wg słow Wałęsy: "Bieżcie Polacy co można we własne ręce".
Co innego brać uczelnie lub szpitale we własne ręce, a co innego przedszkola. Możnych tego świata nie interesują przedszkola i stąd problem. Jaki może być zysk z przedszkola, a jaki ze szpitala, czy przychodni...? I tyle w temacie.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 26-08-2008

12581. 
PATOLOGIA W IŁAWSKICH PRZEDSZKOLACH BRAK WOLNYCH MIEJSC DLA DZIECI ZACZYNAJAC OD 3-LATKÓW DO 6 LATKÓW. BARDZO DUZO DZIECI SIE NIE DOSTAŁO BO BURMISTRZ CZŁOWIEK PLATFORMY MA W DUPIE PRZESZKOLA ON I JEGO KOLEŚ ŻYLIŃSKI TAK WYRZĄDZILI MIASTEM JEST DNO W MIESCIE ALE ONI MAJA STOŁKI MIEKKIE POD D[...]I KONIEC SIEDZENIA CICHO APELUJE DO MIESZKAŃCÓW O ODWOŁANIE TYCH LUDZI Z TEGO MIASTA SKORO ZA PARE DNI ZADZWONI DZWONEK A DZIECI BĘDA SIEDZIEC W DOMACH BO NAWET NIE KIWNOŁ ANI JEDEN CZYLI BURMISTRZ ZASĘPCA CZY STAROSTA ZEBY COS ZROBIC MAJA W NOSIE MIESZKAŃCÓW TRZEPIA KASE I SEKRETARECZKI PARZA IM KAWE. CHESZ POGADAĆ Z BURMISTRZEM TO SIE ZAPISZ W KOLEJKE CZYSTE JAJA MAM W DUPIE TAKIEGO BURMISTZRA CO NIE MA POJĘCIA O RZADZENIU. ŻYLIŃSKI WYRZĄDZUIŁ A TERAZ TEGO MANEKINA WSADZIŁ I ZA PLECAMI SIEDZI I STERUJE DALEJ LUDZIE DRODZY ODWOŁAJMY TECH LUDZI BO TO SKANDAL DLA IŁAWY ŻEBY TAKI MOTŁOCH RZĄDZIŁ IŁAWA OBASDZILI STANOWISKA PANIENKAMI W URZĘDACH I LUDZI ROBIA WARIATAMI PRECZ ŁAPY PLATFORMO OD IŁAWY.
SZANOWNI RODZICE OGŁASZAM APEL DO RODZIN KTÓRYCH DZIECI NIE DOSTAŁY SIE DO ILAWSKICH PRZEDSZKOLI BO BURMISTRZ NIE MIAŁ OCHOTY KIWNAĆ PALCEM POSŁOWIE TEZ NIE BO ONI MAJA DZIESI STARSZE. ZATEM DRODZY MIESZKAŃCY OGŁASZAM APEL W PIATEK NA 13.00 PRZYPROWADŹMY WSZYSTKIE DZIECI POD RATUSZ SCIAGNIJMY MEDIA I POKAŻMY KTO RZADZI W IŁAWIE JAK NASZE DZIECI TRAKTUJA JAK SMIECIE BO NIE MA MIEJSCA DLA NIECH W PRZESZKOLACH ZA TO PO UKŁADACH SA MIEJSCA. NIECH LUDZIE W KOŃCU ZOBACZA NA WŁASNE OCZY CO TEN PTASZNIK I CI POSŁOWIE KTÓRZY CHAPIA TYLE KASY RZECZYWISCIE ROBIA WIELKIE NIC NIE DAJMY SIE POMIATAĆ SKŃCZMY Z TYMI LUDZMIMI RAZ NA ZAWSZE NIE MA MIEJSCA DLA DZIECI W PRZESZKOLACH TO NIE MA MIEJSCA DLA TYCH LUDZI W RATUSZU. TO NA WSI DZIECI MAJA PRZEDSZKOLA W IŁAWIE PTASZNIK CZY ŻYLIŃSKI CZY ŻUCHOWSKI NIE MAJA DZIECI W WIEKU PRZESZKOLNYM TO MAJA NAS W D[...]E NA SAMYM DNIE. KOMUNISTA MAŚKIEWICZ ZLIKWIDOWAŁ PRZESZKOLE KOLEJOWE A CI NIEUDACZNICY TYLKO KLAMIA NAS. WYPOWIADAJCIE SIE NA FORUM PODAM SWÓJ TELEFON I IDZIEMY NA RATUSZ KONIEC ZABAWY JUDASZOWA PLATFORMA I ZAKŁAMANA.
 BENEK
 Wtorek 26-08-2008

12579. 
Szanowny Radosławie Safianowski, redaktorze naczelny.
Dziękuję za artykuł na mój sygnał "W angielskim stylu" dotyczącym
lini brzegowej Jezioraka przed wjazdem do Iławy od strony Malborka.
PS. Wkrótce napiszę o moich przemyśleniach odnośnie do tych osób odpowiedzialnych za zaistniały stan rzeczy przedstawiony w artykule.
 Grażyna
 Poniedziałek 25-08-2008

12578. 
Tak sobie myślę: czy niektórzy z forumowiczów mają nas za idiotów? Bo ja potępiam bogactwo księży i kilka innych osób też. Oczywiście, że żyją z naszych pieniędzy, ale to nie tylko taca, to także stawki za śluby, pogrzeby, chrzciny: "co łaska, nie mniej niż...". A sytuacja, gdy księżulo rozbija się beemką za kilkaset tysięcy złotych i posyła babcie po pieniądze na remont kościoła nie kojarzy Wam się z zachłannością, z bezczelnością, bezwstydem? Jak ma mało, niech zamieni samochód na tańszy i remont z głowy.
Znam księży jeżdżących starymi autami i mającymi parafie wiejskie, gdzie do kościoła jeździ się kilka km, a u nas? Parafia obejmuje 1/5 miasta, ale auto jak do europejskiej podróży.
Czy pan Olszewski nosi zegarek na nodze, powiece, czy prąciu - nie ma tu nic do rzeczy, bo polemizować możemy z artykułem, z faktami a nie osobą piszącego.
A dlaczego on nie pisze o lekarzach? Bo być może chce napisać o tym, o czym chce. Jak ktoś ma pomysł na inny temat, siadać do kartki/monitora i pisac do Kuriera. Z przyjemnością poczytam.
No i chyba pan Olszewski nie narzekał na piękno otoczenia kościoła na Lipowym, ale (ja tak to zrozumiałem) raczej na to, że kościół [rzymski] przytłoczony jest plebanią i garażami a powinno być chyba odwrotnie, czy ja sie mylę?
Jeszcze gdzieś pod czaszką się tłucze jakaś przypowieść o bogaczu, uchu igielnym i królestwie niebieskim... Ma sens jej przytaczanie. Jest tu poniżej jeszcze jakiś głos o księdzu oraz jego kobiecie... Też ciekawe... Ciekawi mnie to dlatego, że taki kksiądz prawi mi o moralności, udziela mi rozgrzeszenia lub nie, a sam robi co sobie zażyczy. I to boli. I takim ludziom chętnie zajrzę i do kieszeni także.
Bo prowadzenie się Iksińskiego jest jego sprawą, gdyż dla mnie jest bezosoobową postacią, nieistotną, gdyż nasze interakcje są znikome. Natomiast gdy policja mnie ukarze za jazdę bez włączonych świateł a pan komendant będzie jeździł pijany kradzionym samochodem - będzie mnie obchodziło; tak jak i obchodzi mnie bezwstydne zachowanie naszych Namiestników Bożych.
 Eskulapski
 Poniedziałek 25-08-2008

12577. 
Czy był ktoś z Was na "Wojnie Gigantów"? Jak wrażenia?
Ja osobiście nie byłem, ale już dawno słyszałem, że w Iławie mają być strongmani. Od razu pomyślałem sobie, że to będą te słynne zawody strongmenów z Pudzianem i innymi, a tym czasem się okazało, że to OTWARTE ZAWODY dla siłaczy. No trudno - Irka Bieleninika na żywo,
jak i Iławy w TV nie zobaczyłem... :-) Pozdrawiam.
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Poniedziałek 25-08-2008

12576. 
Odnośnie wpisu numer: 12572

Tak, tyle że nigdy nie nosił zegarka na nodze z tego co wiem,
a dobrze Leszka znam! Pozdrowienia dla idioty-insynuatora!
 Robert T.
 Poniedziałek 25-08-2008

12575. 
Odnośnie wpisu numer: 12572

Jak się nie ma kompletnie nic do powiedzenia na tematy poruszane przez Pana Leszka w felietonach, to się wyszukuje nawet zegarek na szyi czy nodze. Anonimowo, bohatersko! Z ukłonami nawet.
To taka moda teraz...? Czy tylko auto-kuracja...? Ile kosztuje godzinka terapeutyczna udzielona samemu sobie?
 bankier
 Poniedziałek 25-08-2008

12572. 
Odnośnie wpisu numer: 12569

"Nawet gdyby nosił zegarek na szyi i kolczyk w nosie to jego sprawa
- wiejską mentalność pan tu zaprezentował. Jeżeli nie może się pan odnieść do istoty problemu, a czyni wycieczki względem czyjegoś wyglądu czy sposobu ubierania się, to lepiej będzie jeśli się pan
na tym forum po prostu zamknie! Proste?"

Niezbyt proste, ale na pewno prostackie. Gdyby nosił zegarek na szyi,
nikt by na to nie zwrócił uwagi, kolczyk w nosie jest jedynie dowodem
plemiennej mentalności, natomiast zegarek na nodze jest dowodem
poważnych zaburzeń.
Ukłony.
 Otello
 Niedziela 24-08-2008

12571. 
Polska jako 40-milionowy kraj na igrzyskach olimpijskich w Pekinie
zdobyła 10 medali. Według tej proporcji Chiny powinny zdobyć 325
medali (zdobyły 101), USA - 75 medali (zdobyły 110), Rosja - 35
(zdobyła 72).
Olimpiadę wygrał Związek Radziecki - 165 medali.
 Komunista
 Niedziela 24-08-2008

12570. 
Odnośnie wpisu numer: 12553

Brawo parafianko ! Uważam podobnie jak Ty....
Dla mnie, to ,jakim samochodem jeździ ksiądz świadczy o zamożności parafian , z ich datków utrzymywana jest parafia. Tych luksusowych aut nie zesłały im obłoki.... Ja im nie zazdroszczę ani tych samochodów, ani żadnych innych luksusów, nie mnie oceniać , Bóg ich osądzi.... Chociaż gdybym myślał tak jak autor felietonu w Kurierze, to gdybym był księdzem to kazałbym zrobić sobie lektykę i chciałbym aby mnie nosili ludzie myślący tak jak autor tego artykułu, ciekawe co napisaliby wtedy gdyby musieli mnie nieść po kilka kilometrów dziennie z sakramentami do wiernych, jak im samochód przeszkadza.
Panie Olszewski dlaczego nie zajmie pan głosu w sprawie lekarzy, którzy na wiosnę tego roku odeszli od łóżek pacjentów? Pisał pan w jakimś felietonie, że w Anglii za brak pokoju dla dziecka można odebrać rodzicom dziecko... a dlaczego nie napisał pan w jaki sposób państwo otacza opieką zdrowotną małoletnich , jaka tam jest opieka zdrowotna , chodzi mi o badania i odpłatność za leki ... niech pan o tym coś napisze , bo jak jest u nas , to wszyscy wiemy...
Może napisze pan coś nt. dlaczego nie ma kas fiskalnych w gabinetch lekarskich, a są u babci klozetowej? ..... Jeżeli wszyscy zazdrościmy księżom luksusów to zróbmy we wszystkich profesjach tak jak mają księża tzn. wszędzie płaćmy (składajmy) ofiarę , wszyscy róbmy za Bóg zapłać.
 Jaśko
 Niedziela 24-08-2008

12569. 
Odnośnie wpisu numer: 12561

Nawet gdyby nosił zegarek na szyi i kolczyk w nosie to jego sprawa
- wiejską mentalność pan tu zaprezentował. Jeżeli nie może się pan odnieść do istoty problemu, a czyni wycieczki względem czyjegoś wyglądu czy sposobu ubierania się, to lepiej będzie jeśli się pan
na tym forum po prostu zamknie! Proste?
 Adrianna
 Niedziela 24-08-2008

12568. 
Kurde... Ale się teraz pobożni ludzie na tym forum zrobili... uhuhu!!!
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Niedziela 24-08-2008

12567. 
Odnośnie wpisu numer: 12559

Kosciol tworza ludzie, problem w tym, ze to podli ludzie!
 Menia
 Sobota 23-08-2008

12563. 
JEZIORAK IŁAWA - OKS 1945 OLSZTYN
 KIBOL
 http://pl.youtube.com/watch?v=r7RBOQZHIGA
 Sobota 23-08-2008

12562. 
Sekretarzem miasta się bywa, ale miraż może być złudny i otchłań cię wciągnie jak to, co do tej pory robisz Benia!!!
 może prawy
 Sobota 23-08-2008

12561. 
Panie Olszewski, czy to pan kiedyś nosił zegarek na nodze zamiast na ręce...? Czy to jest normalne...?
Kolejne pytanie, czy ulica Mickiewicza i znajdujący się tam gabinet lekarski to pana chleb powszedni?
 może prawy
 Sobota 23-08-2008

12560. 
Panie Burmistrzu Iławy, kiedy pan przestanie brać środki halucygenie , żeby być NORMALNYM obywatelem? Bo to co pan robi i na to co pan wydaje pozwolenia przechodzi ludzkie pojęcie.
Panier starosto, już pan dojrzał, że za burmistrza namaścił pan [...]?
 może prawy
 Sobota 23-08-2008

12559. 
Odnośnie wpisu numer: 12553

A mi się wydaje że faktycznie, to ile $$ ma czarnuch z lipowego to powinna być nie sprawa Leszka Olszewskiego ale na przykład Urzędu Skarbowego. No ale przecież żyjemy w Katolandzie to kto czarnemu podskoczy? Na pewno nie US czy jakakolwiek forma władzy w Polsce. A skoro jeszcze go stać na kierowcę, to n/c.
A może sprawdzić od czasu do czasu kto "bywa" w Mikołajkach u "gołębia" :D ciekawe, prawda :D
Służki "boże" mają się dobrze, a będą się miały pewnie lepiej bo teraz w RP tarcza jest tematem nr 1, a potem ew. Euro 2012, a nie jakieś tam miliardy nielegalnych nieopodatkowanych dochodów religijnych ugrupowań.
 Grzesiek, lat 49
 Piątek 22-08-2008

12558. 
Odnośnie wpisu numer: 12553

Kochaniutki, podajesz sie za Parafianke, a przeciesz sam wiesz najlepiej, ze te piniadze nie sa z tacy, tyko z przewalow jakie robicie. To o czym pisze Pan Olszewski zgadza sie z prawda.To co robicie naprawde zaczyna byc zalosne.Odnosnie waszych kieszeni to powinien sie nimi zajac prokurator!!!
 obserwator
 Piątek 22-08-2008

12557. 
Odnośnie wpisu numer: 12555

Krótko...
Ofiara "co łaska" to eufemizm. Zdzierstwo charakteryzujące nie tylko katolicki kler. Dla przykładu hinduscy bramini. Dla wielu Europejczyków uznawani za wzór cnót i oddania. Dla tych nieco bardziej znających realia zdzieracze, którzy "golą" owieczki w niezwykle wymowny sposób:
1) Beneres rok rocznie ściąga tysiące pielgrzymów. Ludzie przybywaja tam często by umrzeć, gdyż jak głosi wiara to święte zapewnia zmarłemu osiągnięcie wyższego poziomu egzystencji w kolejnym wcieleniu niz na to zasłużył. Ważna rola w tym przypada kapłanom, którzy często mnożą rytuały aby jak najwięcej zedrzeć z rodziny zmarłego.
2) Gdy ktoś umarł poza Beneresem a jego rodzina uważa że stał się on po smierci złym duchem PRET lub zjawą nękającą zywych proszą bramina aby ten przemienił go w przodka lub PITR (dusza doznająca reinkarnacji). Ten oczywiście przystaje ale po drodze dokonuje kolejnych oczyszczeń, modlitw i ofiar - do czasu aż się nachłepcze. Gdy rodzina ma wątpliwości ten wmawia im że przerwanie rytuałów sprowadzi na zmarłego jeszcze większą karę i będzie nękał żywych. Więc udaje mu się ogolić ludek.
3) Po dokonaniu rytuałów bramini godzinami potrafią wykłucać się o zapłatę.
4) Bramini wzajemnie doradzają sobie w jaki sposób jak najwięcej wydusić z klientów. Jak to okreslają: "Chwycić za gardło".

Johnathan Parry, The Brahmanical tradition and the technology of the intellect, [in:] Reason and morality, London 1985, s. 119-120.
 Pawka Morozow
 Piątek 22-08-2008

12556. 
Odnośnie wpisu numer: 12555

A kto nauczył księży brać jak nie parafianki aby się podlizać. To przez nie ich profesja jest zawodem a nie powołaniem, zawodem gdzie łatwo można zarobić.
Jest jeszcze ksiądz z powołania w naszym regionie, chyle czoła przed nim, a jest to ksiądz z Karasia.
 tola
 Piątek 22-08-2008

12555. 
Odnośnie wpisu numer: 12505

Ks. Marian Florek jeździ Mercedesem Vito, a jego kobietka katechetka, którą przed chwilą wyprowadził ze swoich komnat - chyba Toyotą.
 Mieszkanka
 Piątek 22-08-2008

12554. 
Odnośnie wpisu numer: 12543

Omijajcie z daleka tego "ŁASUCHA" w Szałkowie. Tam nie ma żadnego domowego jedzenia! Chce robić wesela a nie ma chłodni! I nie nabierzcie sie na gadanie tego czarnego czupiradła (niby kucharka).
 Anka
 Piątek 22-08-2008

12553. 
Odnośnie wpisu numer: 12521

A kto każe dawać na tacę? To zawsze była wolna wola parafian. Nie mam, to nie dam. Nie chcę, to też nie dam. Nikt też nie mówi ile ma dać.
Wywody p. Olszewskiego wydaja mi się żałosne. Powinien udać się do okulisty i zbadać sobie wzrok, by lepiej zobaczyć, kto siedzi za kierownicą "limuzyny z rejestracją stanowiącą nazwisko owego księdza". Bo tak się składa, że to nie ten, którego nazwisko widnieje na blachach! I co mu przeszkadza, że teren wokół parafii na Lipowym Dworze jest ładny, a proboszcz dba, aby było jeszcze ładniej? Według mnie aż miło popatrzeć, że ten teren tak kwitnie. A świątynia i tak jest piękna - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Lepiej niech p. Olszewski znajdzie sobie lepsze zajęcie niż zaglądanie do kieszeni księży.
 Parafianka z Lipowego
 Piątek 22-08-2008

12552. 
OTO CAŁA PRAWDA O SUSKICH WŁADZACH

Po zamieszaniu z Panem Zenonem K. i historią jego finansowych podbojów oraz pijaństwa (pomimo tego ciągle znajdujący uznanie jako "manager sportu" w oczach Burmistrza Susza Jana Sadowskiego), przyszedł czas na Pana Andrzeja D.
Oburzony i nieskazitelny, były Burmistrz Zalewa, rości pretensje jak można obwiniać i czynić jakiekolwiek zarzuty wybawcy Zalewian, a obecnie Susza.
Pomimo tego to tylko wierzchołek góry lodowej tego co dzieje się w Suszu, w którym prywata jest chlebem powszednim... Szkoda tylko mieszkańców, którym serwuje sie marazm i zamyka okno na świat...
 Susz`s observer
 http://www.interwencja.interia.pl/archiwum/news?inf=11619...
 Piątek 22-08-2008

12551. 
Dlaczego tak szybko zostal zakonczony temat Czarnych Ogierow, dzialajacych na terenie ilawy i okolic?
 Stachu
 Piątek 22-08-2008

12550. 
Odnośnie wpisu numer: 12549

Nie jest tajemnicą, że w Olsztynie nas nie lubią. Szczególnie w TVP3. Dla nich Warmia i Mazury to Giżycko i Mikołajki. Z zazdrości robi się różne dziwne rzeczy.
 Adam
 Piątek 22-08-2008

12549. 
Niech kule biją taką promocję!
W czasie festiwalu jazzowego oglądałem se w telewizji TVP1 wrzutkę z Iławy. Materiał przygotowywała ekipa ośrodka regionalnego w Olsztynie. Oto główne wydanie „Wiadomości” wieczornych o godzinie 19:30. Lektor smętnym głosem: „Iława, senne przez cały rok miasteczko, ożywa na jeden weekend latem podczas festiwalu jazzowego Złota Tarka” (cytat
z pamięci).
Dzięki za taką „promocję”... Co na to Wydział Promocji Miasta Iławy???
 Stanisław Sierko
 Iława, Piątek 22-08-2008

12548. 
Odnośnie wpisu numer: 12547

Nikt nam tam stołować się nie każe. My tylko rozwijamy nowy wątek, rozmowę. My nie, ale np. Warszawiacy, którym żal wydac dużo kasy na SPA Dr Ireny Eris na Wzgórzach Dylewskich, którzy wolą przyjechac nad nasz piękny Jeziorak, do Siemian naprzykład, mogą się wtedy tam raz chciec najeść. Wchodzą panowie i panie z Mercedesa do knajpy, zamawiają kiełbase i... odkrywają w nim dźdźownice... Hmm, i nasz powiat stracił już w jakiej częsci klienta. Teraz ten Mercedes nie stanie już przy pensjonacie w Siemianach, tylko w oddalonym o prawie 60 kilometrów pensjonacie w konkurujacej z nami Ostródzie. A tam ku jego zdziwieniu dostanie posiłek taki jaki chciał, i jeszcze schludnie podany... Dlatego drogi Panie rozwijamy taki wątek.
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Czwartek 21-08-2008

12547. 
Odnośnie wpisu numer: 12546

A kto wam każe, mieszkańcy powiatowej Iławy, stołować się w tym wioskowym "Łasuchu"? Siedźcie sobie w tej waszej stolycy powiatu i wspominajcie jak to fajnie było kiedyś najeść się w "Czapli", "Trampie",
"Jeziorance", "Pod Rybitwą", "Hotelowej", nazywanej Stodołą, "Barze Parkowym", "Pod Piżamą" czy "Pod Setką" na ostatek.
 Gastronom
 Czwartek 21-08-2008

12546. 
Odnośnie wpisu numer: 12537

Odnośnie lokalu "ŁASUCH" w Szałkowie [Iława]. Pani nazywajaca siebie dumnie "kucharką" nie ma pojecia o gotowaniu i organizowaniu przyjęć jakichkolwiek.
Jedzenie jest BARDZO NIESMACZNE, a także nieestetycznie podane.
W wiekszosci są to (!) gotowe produkty zakupione za marne grosze w pobliskich marketach i odgrzewane np. krokiety lub zalewane wrzątkiem
np. flaczki, żurek. Z domową kuchnią to nie ma nic wspolnego. Obsługa
niesympatyczna. Uważajcie na ten bar.
 abc
 Czwartek 21-08-2008

12544. 
Odnośnie wpisu numer: 12539

Źle siem dzieje w państwie duńskim. Dzisiejszego dnia, jak zresztą codziennie, chciałem warszawiakom rombankę - wiecie - w świeżą gazetę zawinąć. No i co? Ano to, że rombanka poleciała na ziemię, bo siem szanowna moja letniczka, pani warszawianka, wystraszyła do bladości i zwróciła na się (całkowicie na się) wszystek obiadokolację, śniadanie i całom resztę szweckiego stoła. Cholera by was!!! Nie moglibyście tej czaszki z pierwszej strony Kuriera tak zakratkować komputerowo, co by tak ponuro nie było? Tak, jak to te z telewizii robiom, jak pokazujom gościa przed wyrokiem prawomocnym i na przykład piszom, że to Ryszard eM? No bo jak nie król i nie żaden inny prezydent, to tak właśnie w telewizii robiom, co nie?
Penumeruje mnie siem "Odkrywcę" i inne, jeszcze poważniejsze gazety, ale takich hecyi, tom jeszcze nie widział.
A tera jeszcze zasunęliście o tych robakach, że to niby w kiełbasie... A ja w tej materii całkownie delikatny jestem i spać nie będę mógł, że już o moich terapiach nie wspomnę. Czacha normalnie sama dymi.
 Tomasz Konieczko
 Środa 20-08-2008

12543. 
Odnośnie wpisu numer: 12537

To prawda! Też tam byłam. Nam zabrakło ziemniaków. Co za lokal...!!!
 inka
 Środa 20-08-2008

12542. 
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca", zaprasza na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych! Powstają one wciąż na ulicy Baczyńskiego (dziś przybyło jedno), na parkingu pod blokiem, na przeciw boiska Gimnazjum nr 2. Są położone atrakcyjnie, od ulicy Wiejskiej. Jest to duża akcja.
Na 26 miejc parkingowych jest już ich 4 (ustawa przewiduje minimum jedno na 20). Każdy uprawniony może po złożeniu "prośby" otrzymać własne, w wybranym miejscu, pod swoim balkonem. Emeryci mogą z dumą pilnować swoich maszyn. Niestety zdrowi, pracujący na nich muszą se poszukać, jak wracają po pracy do domu.
Następnym razem zaproszę na wyrżnięte i ogolone krzaki, jaśminy, jarzębiny - również na zlecenie emerytów... Bo im zasłaniaja na Baczyńskiego maszyny, rzecz jasna...
 mieszkaniec tej, przykro nazwać, ulicy...
 Środa 20-08-2008
Odp. 
Redakcja sprawdzi ten sygnał. Dziękujemy.
 moderator
 Czwartek 21-08-2008

12541. 
Odnośnie wpisu numer: 12537

Na temat Szałkowa nie mogę się wypowiedziec, ponieważ nie bywam i nie jadam, ale co do Iławy wszystkie budki są na pierwszy rzut oka czyste. Ta budka przy Kauflandzie - bardzo dobre jedzenie i nie znalazłem jeszcze tam żadnego ustrojstwa typu robal. Dalej. "Żyd" przy postoju taksówkarskim w parku, też znakomity fast-food, ale jak się patrzy na tą kuchnie to tak... już gorzej od konkurenta w zupełnie innej części miasta. Zaś największy syf (z tego co słyszałem), nie dobre jedzenie to bar za ZUSem przy Wiejskiej, tuż obok 4,90. Schodzi się schodami w dół, obok zawsze pijaki pod parasolami z "Żywca". Nie zaciekawe w tej iławie naprzykład z fast-foodem, ale na Stary Tartak, wykwintną restauracje jak na małą Iławę nie można narzekac!
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Środa 20-08-2008

12539. 
Odnośnie wpisu numer: 12537

To prawda. Byłam tam na weselu. Szynka z robakami!!!
"Młoda" była załamana.
 niki
 Środa 20-08-2008

12537. 
Odnośnie wpisu numer: 12536

Coś w tym jest. Miałam ostatnio do czynienia. Nie zajadajcie sie niczym w Szałkowie w "Łasuchu" u K.[...]
 Ania
 Środa 20-08-2008

12536. 
Podyskutujmy o stanie higienicznym, sanitarnym barów karmiących turystów i nas niejednokrotnie także.
 ktosik
 Środa 20-08-2008

12535. 
Odnośnie wpisu numer: 12534

Otwarty market w Suszu, żadnych rewelacji, ładna wystawa, ceny
nie konkurencyjne, nawet wyższe, bez rewelacji, tak jak w Prabutach,
nie będzie konkurencją dla małych sklepów.
 klient
 Środa 20-08-2008

12534. 
KURIER PRZEDSTAWIA:

KLIMEK NA RATUNEK. Czy Arkadiusz Klimek znów zagra na boisku „Jezioraka Iława”? Wiele wskazuje na to, że tak! Zobaczymy go w „napadzie” być może już podczas najbliższego meczu – w sobotę.

CZASZKA TO NIE ZABAWKA. W środku Iławy kobieta znalazła ludzką czaszkę. Szczątki ukrył tam 12-letni chłopiec, który wcześniej przez
kilka dni… bawił się nimi.

WOJNA GIGANTÓW. Zmagania najsilniejszych w Iławie. Wielotonowego TIR-a ciągnął m.in. Adam Domazer z Lubawy.

ZAUFAŁ INNEMU KIEROWCY. Pewien kierowca zbytnio uwierzył
w ponaglający gest ręką innego kierowcy: „jedź”. Skończyło się
zderzeniem i wywrotką widocznego auta.

BUNT MIESZKAŃCA. Lokator zakładowego mieszkania we Frednowych kontra zarządca nieruchomości.

LUBAWA. Maciej Olszewski stypendystą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej! Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Festyn w Prątnicy.

ZALEWO. Polsat pokazał materiał o domniemanych przekrętach byłego burmistrza Andrzeja D.

KISIELICE. Ludzie z Wałdowa i Gorynie nie mają dostępu do bieżącej wody – wracamy do tematu.

PRABUTY. W „sanatorium” pracę straci nie 80, a 40 osób. Prabuty ze starej pocztówki. Maraton wędkarski.

SUSZ. Odwiedzamy malarkę Juliannę Rolicz, której życie artystyczne rozkwitło na nowo 10 lat po przejściu na emeryturę! Otwarcie PoloMarketu, Polsat wyemitował program o przeszłości
oskarżonego wiceburmistrza Andrzeja D.
 KURIERZY
 Wtorek 19-08-2008

12533. 
Odnośnie wpisu numer: 12532

Tak, Panie Kozaku: naszło mnie...
 Tomasz Konieczko
 Wtorek 19-08-2008

12532. 
Odnośnie wpisu numer: 12509

Panie Tomaszu Konieczko, proszę o odpowiedź.
 Kozak
 Wtorek 19-08-2008

12531. 
Dziś Telewizja Polska program 1 o godz. 20:00 nada orędzia do narodu
w kolejności:
1. Prezydent RP Lech Kaczyński
2. Premier Rządu RP Donald Tusk
3. Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński
4. Kierownik Kółka Rolniczego w Rudzienicach Roman Jaskulski
 Plewa 2008
 Wtorek 19-08-2008

12530. 
Odnośnie wpisu numer: 12511

O duszpasterzu z "białego" pan Leszek Olszewski. już kiedyś pisał.
Tyle, że coś pozytywnego. Więc może dlatego ten proboszcz został
pominięty w artykule.
 Grzesiek W.
 Wtorek 19-08-2008

12529. 
Odnośnie wpisu numer: 12527

Podpisujący się jako "**" i pragnący karać pijanych użytkowników dróg publicznych, musisz wiedzieć, że do 0,19 promila alkoholu we krwi prawo polskie zezwala prowadzić wszelkie "konie mechaniczne"!
 1499 zł
 Poniedziałek 18-08-2008

12527. 
Odnośnie wpisu numer: 12526

A ilu nie zatrzymali? 10, 20 razy tylu!
1). Powyżej jednego promila karę proponuję taką: zabór pojazdu;
2). 0,1 prom... - 1000 zł; 0,2 prom... - 1500zł; 0,3 prom... - 2000 zł;
3). Poniesienie kosztów własnych za leczenie własne i poszkodowanych.
 **
 Poniedziałek 18-08-2008

12526. 
KRONIKA POLICYJNA (PIJACKA)

Policjanci z Susza w miejscowości Kamieniec, gmina Susz zatrzymali Mieczysława R. 51-letniego mieszkańca tamtejszej gminy, który kierował rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Również w Kamieńcu policjanci zatrzymali Krystiana S. 22-latka z gminy Susz, który kierował rowerem mając 1 promila alkoholu w organizmie. Suscy Policjanci w Różnowie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Zbigniew J. 37-latek z gminy Susz kierował Fiatem 126 p. mając 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W Ulnowie natomiast policjanci z Susza zatrzymali Mariusza F. 34-latka z gminy Susz, który kierował motorowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Iławscy policjanci na ul. 1 Maja zatrzymali Czesława R. 30-latka z Iławy, który kierował rowerem mając 1 promila alkoholu w organizmie. Jego rower został zabezpieczony w policyjnym depozycie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący „wpadł” w ręce policjantów z iławskiej drogówki. Grzegorz M. 21-latek z gminy Iława kierował hondą civic mając 1 promil alkoholu w organizmie. Jego auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym w Iławie.

Następny kierujący „na podwójnym gazie” został zatrzymany przez iławskich policjantów na drodze Iława – Rodzone. Jerzy N. 53-letni mieszkaniec Kielc kierował renaultem espace mając 2,5 promila alkoholu
w organizmie. Pojazd, którym kierował mężczyzna policjanci zabezpieczyli
na parkingu strzeżonym w Iławie.

Na ul. Królowej Jadwigi policjanci zatrzymali natomiast kierującego
mazdą 323 Zbigniewa K. 51-letniego mieszkańca Iławy, który w chwili
zatrzymania miał 0,60 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny zatrzymany kierujący również mazdą 323 Adam N. 26-letni mieszkaniec Iławy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a auto zabezpieczyli na parkingu strzeżonym w Iławie.

Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących minionego weekendu „wpadł w ręce” policjantów z Lubawy. Andrzej W. 38-latek z gminy Lubawa kierował rowerem na ul. Dworcowej mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwym kierującym za jazdę po pijanemu grozi do 2 lat więzienia.
 notatnik
 Poniedziałek 18-08-2008

12525. 
Zbliżający się rok szkolny powinien zwrócić uwagę na sprawy edukacji.
Na początek może nasza lokalna prasa przedstawiłaby sytuację w naszych szkołach (szczególnie podstawowych i gimnazjach) w zakresie nauki języków obcych. I tak np.:
- stan kadry, jej wykształcenie, staż pracy
- od której klasy wprowadzany jest język obcy i jaki
- ile godzin języka obcego przewiduję się w poszczególnych klasach
- jaki udział mają języki obce w tzw.godzinach dyrektorskich (często są one przeznaczane na wydumane, prowadzone na prymitywnym poziomie przedmioty - vide: edukacja europejska, by zapewnić godziny dla ludzi bez odpowiedmich, przydatnych szkole kwalifikacji) itp.

Może warto dokonać oceny poszczególnych szkół - tak pod względem wyników nauczania, jak i stopnia doinwestowania i wyposażenia. Rodzice orientowaliby się do jakiej szkoły wysyłają dzieci i jak operatywny jest dyrektor danej szkoły, nie mówiąc o kwalifikacjach zawodowych kadry. Jakie w danej szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne, przez kogo finansowane i czy jest odpłatność, i w jakiej wysokości (jeśli jest).
Nie mówię już o opiece medycznej, czy stomatologicznej, która odbywa się na dziwnych zasadach. Pani dentystka ma pod opieką trzy szkoły. Na początku roku dokonuje przeglądu stanu ząbków dzieci i na tym koniec, bo Pani jest obciążona dużą liczbą dzieci. Przynajmniej każdy z rodziców powinien być na piśmie lub na wywiadówce powiadomiony o wynikach tego przeglądu, bo tak ta praca mija się z celem.

Jest wiele więcej problemów związanych z początkiem roku. Myślę, że inni rodzice dorzucą swoje spostrzeżenia. Sprawa jest chyba dość pilna i poważna i może spowoduje, wymusi, działania władz samorządowych. To nieprawda, że bez pieniędzy nie można nic zrobić, trzeba tylko chcieć i kochać dzieci.
 matula
 Poniedziałek 18-08-2008

12524. 
KTO NIE WIERZY NIECH SIE PRZEBIERZE ZA NEDZARZA ZOBACZY CO DOSTANIE OD KOSCIÓŁA "ZAMNIJ DRZWI NEDZARZU ZNIKAJ MI Z PARAFII MASZ PIENIADZE TO CI MSZE ODPRAWIE A NAWET DWIE NIE MASZ SPADAJ" POPATRZCIE NA TEGO Z BIAŁEGO KOŚCIOŁA ON JEST ZYWYM PRZYKŁADEM GŁOSZENIA UBUSTWA KAZDY Z NICH MA GABLOTE A JAK NIE MA TO SOBIE KUPII BO KOSCIÓŁ NIE PŁACI PODATKÓW ROBI ZA BÓG ZAPŁAC A SAMOCHODY TO W PREZECIE OD PARAFIAN MOŻE JA TEZ DOSTANE W PREZENCIE OD SPOŁECZEŃSTWA A SEKTE ZAŁOŻE BRWO SREDNIOWIECZE W XXI WIEKU PARANOJA
 BENEK
 Poniedziałek 18-08-2008

12523. 
Odnośnie wpisu numer: 12521

Benek tak jak Ty uwaza 99% ludnosci.
Niech mi ktos wytlumaczy dlaczego za tych kawalerow w sukienkach
nie bieze sie Urzad Finansowy. Oni normalnie okradaja w sposob jawny Panstwo Polskie. To co wyprawiaja Ci Panowie to nie ma nic wspolnego
z Bogiem. Dla nich Bog to jest Kasa.
 chlopek
 Poniedziałek 18-08-2008

12522. 
Odnośnie wpisu numer: 12521

Czytanie Benka to jak rwanie zębów trzonowych...
 van Basten
 Poniedziałek 18-08-2008

12521. 
DAWAJCIE KLECHOM WIECEJ ONI ROBIA WSZYSTKO ZA BÓG ZAPŁAC
A O WIERZE TO NIE MAJA POJECIA ICH WIARA TO DAWAJ KASE I POTRZEBA BIEDNEGO TO PARANOJA DLA NICH TYLKO KASA MAM NADZIEJE ZE ZACZNA PŁACIC PODATKI JAK WSZYSCY W TYM KRAJU I SKOŃCZA Z TYM SREDNIOWIECZEM BO PRZYPOMINAM ZE MAMY WIEK XXI JA MA ICH W NOSIE DOSTAJA JEDNA ZŁOTÓWKE NA TACE I NIE ZAMIERZAM DAC WIĘCEJ NIE MAM ZAMIARU ZASUWAC NA ICH WYGODY JAK SAMOCHODZIKI DUPECZKI CZY INNE LUSUSY JA ZE SREDNOIOWIECZA NIE JESTEM I MOJEJ KASY NIE DOSTANA SAM DAM BIEDNYM ALE NIE IM
 BENEK
 Niedziela 17-08-2008

12520. 
Odnośnie wpisu numer: 12518

Każda forma życia konsekrowanego w Kościele opiera się na profesji
rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Ślub ubóstwa dotyczy więc przede wszystkich zakonników, a nie księży diecezjalnych.
 T.
 Niedziela 17-08-2008

12519. 
Odnośnie wpisu numer: 12518

Dlaczego nie podglądacie tych, którzy uwłaszczyli się z majatku narodowego i obecnie krocie tam zarabiają. Tacy u nas w Iławie są, że za grosze państwowe zakłady przejęli, porobili się udziałowcami, dyrektorami na spółkach i mają się lepiej niż za komuny, gdyż wtedy tylko pensyjke dostawali od państwa, może 3 razy większą od robola. Obecnie ich pensje i zarobki ukryte są, ale my wiemy, że dochody niektórych sięgają 10-20 razy więcej niż ich pracowników w firmie. Jednak ta bezkarność, prawem stanowiona, gdyż durny przewodniczący "Solidarności" powiedział, żeby "Polske w swoje ręce zabrać", i zabrali.
Ja uważam, żeby strajk zorganizować, powołać Gwiazdę albo Benka z Iławy na przewodniczącego i z powrotem odebrać to, co nasze było.
A więc idziemy na Kaczora i Tuska do Warszawki? Idziemy!!!
 Męczennik z Polski
 Niedziela 17-08-2008

12518. 
Odnośnie wpisu numer: 12514

Podglądactwo księży ktoś zarzuca...Małomiasteczkowe przywary... Ale oni przecież ślubują ubóstwo (!) a nas rozliczają z naszych postępków i grożą palcem przy spowiedzi. Dlatego ja się pytam:"Jak Wam nie wstyd?" Bo gdybym był plicjantem, to wstydziłbym sie być złodziejem, gdybym pracował w Monarze wstydziłbym się zażywać narkotyki, działając w AA wstyd by mi było człapać przez Iławę będąc pijanym. Etc.
 Eskulapski
 Niedziela 17-08-2008

12517. 
Odnośnie wpisu numer: 12512

Ubóstwo chrześcijanina - czy naprawdę nędza materialna jest szlachetniejsza od zamożności:

Zinterpretujcie taki fragment Pisma: "...wzięli szaty jego i podzielili na cztery części, każdemu żołnierzowi część, i zwierzchnią suknie. A ta suknia nie była szyta, ale od góry cała tkana. Tedy rzekli jedni do drugich: Nie krajmy jej, rzućmy losy o nią, czyja ma być."

Suknia była "cała tkana". Dlaczego Pan miał taką wspaniałą suknię? W ten sposób bowiem podkreślona została Jego wyjątkowa godność.
 Czesnik Parnawski
 Niedziela 17-08-2008

12516. 
Odnośnie wpisu numer: 12510

Odnośnie samochodów.
A czym śmigają nasze dochtory?
 nie lekarz
 Niedziela 17-08-2008

12515. 
Odnośnie wpisu numer: 12485 12201

Ciąg dalszy był już dawno - jak zwykle dla takich sytuacji - w wydaniu papierowym Kuriera, bodajże jeszcze w lipcu. Archiwum naszego tygodnika może Pani przejrzeć w Bibliotece Miejskiej w Iławie.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Sobota 16-08-2008

12514. 
Odnośnie wpisu numer: 12511

Żałosna i typowo małomiasteczkowa przywara to namiętne podglądactwo garażowe. Weście się jeden z drugim do roboty to zarobicie na lepsze fury...
 nie-proboszcz
 Sobota 16-08-2008

12513. 
Coś się nieprzyjemnie robi z tą pogodą. Słyszałem, że te wszystkie nawałnice przemieszczają się ku północy, na województwa Warmińsko-Mazurskie oraz Pomorskie. Oby nie nawiedziła nas trąba powietrzna tak jak na południ kraju... A w razie czego to jest kilka pod Iławą bunkrów :D
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Sobota 16-08-2008

12512. 
Odnośnie wpisu numer: 12511

Łaskawie Państwa proszę o wpisy dotyczące waszej opinii na temat dotyczący współczesnego kapłana, może szerzej mówiąc, kapłaństwa. Można podać przykłady wg waszego spojrzenia, z opisem ich osobowości, postaw i zaangażowania. Byłoby bardzo ciekawa anliza poglądów.
To, co czytam na portalu jest podane z pewnym poślizgiem, pod publiczkę może, chociaz sam jak patrzę na obejście wokół plebani na Lipowym, przypomina mi ogród zoologiczny. Swego czasu byłem świadkiem, jak przy kościele na Lipowym w Dniu 11 Listopada, święta narodowego Polaków, nie dość że nie było żadnej polskiej flagi, to na dodatek złego pracowali w tym świątecznym dniu zatrudnieni robotnicy. Hańba!!!
 Męczennik z Radyja
 Sobota 16-08-2008

12511. 
Odnośnie wpisu numer: 12499 12501

Drodzy Państwo, z tego co ja zrozumiałam, pan Leszek w swoim felietonie mianem "króla polowania" określił wielebnego sługę bożego, ks. Jarosława Hossę z Lipowego Dworu, jest tam wyraźnie napisane "z parafii bliżej dzikiej plaży"...
A może o statusie duszpasterza z "białego" kościoła nie wiedział! Pełny podziw dla panów w komżach, rzeczywiście - miał rację w swoim tekście
- płaćcie im więcej. Dziękuję Kurierowi za takie teksty i takiego autora!
 Aramisska
 Sobota 16-08-2008

12510. 
Odnośnie wpisu numer: 12507

Jezus Chrystus Nazareński już za chłopaka śmigał Osłem-Superior. Musiał to być chyży pojazd, ponieważ zdążył czmychnąć z całą rodzinką przed pościgiem służb specjalnych Nerona, którzy mieli do dyspozycji najnowsze ze Stajni Audiasza, wozy typu Słoneczny Rumak. Żródła nie podają, czym Jezus podrużował w wieku statecznym.
 Męczennik z Radyja
 Sobota 16-08-2008

12509. 
Odnośnie wpisu numer: 12496

Panie Tomaszu Konieczko, a coś Pan tak ostro najechał na Kozaków?
Sienkiewicza brulionu się Pan naczytał? Kozak równa się rozbyszaka?
Naszło Pana pod wpływem rosyjskiego zamordyzmu na Zakaukaziu?
 Kozak
 Piątek 15-08-2008

12508. 
Odnośnie wpisu numer: 12506

Za 1000 zł są wydawane tzw. tablice indywidualne, czyli właściciel sam ustala jaki napis chce mieć na swojej tablicy rejestracyjnej. Może mieć
"Proboszcz", "Doda", "Pies", "Kot" - wszystko, co chce.
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Piątek 15-08-2008

12507. 
Odnośnie wpisu numer: 12504

Ciekawe, czym podróżowałby Jezus w czasach współczesnych?
 ciemniak
 Piątek 15-08-2008

12506. 
Odnośnie wpisu numer: 12504

Pięknie pięknie...
Czyli lekko licząc powinienem na taki samochodzik, jaki ma ubogi Sługa Boży z białego kościoła, zarabiać lat kilkanaście, niemal dwadzieścia... Pięknie... To, zdaje się rekordzista iławski w gronie naszych pasterzy? Chętnie poznam inne dane na temat kolejnych księży.
A ta rejestracja za 1000 zł jak wygląda? Jakoś nie zwróciłem uwagi - wstydzę się, przyznaję.
 Eskulapski
 Piątek 15-08-2008

12505. 
Odnośnie wpisu numer: 12504

A więc ksiądz Piotr Żuchowski jednak śmiga 7-ką... Myślałem, że może tańszą serią 5.
Ks. Marian Florek kilka lat temu (2 lata chyba) śmigał starą Audicą 80 (kombi), ale sytuacja mogła ulec już zmianie. Trzeba się poprzyglądać trochę parafii, a ksiądz proboszcz pewno wyruszy swoim wozidełkiem
w miasto.
Wiem czym jeżdżą pozostali księża wikariusze parafii św. Brata Alberta:
- ks. Tomasz - Ford Escort hatchback (stary)
- ks. Piotr - Opel Corsa (w najnowszej budzie)
- ks. Jacek - Mazda 323 (kiedyś Ford Mondeo)
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Piątek 15-08-2008

12504. 
Odnośnie wpisu numer: 12501

+ Luksusowy "Volkswagen Passat TDI" - ksiądz Jarosław Hossa
z osiedla Lipowy Dwór w Iławie, 175 tys. złotych.

+ Mega luksusowe "BMW 7" - ksiądz Jerzy Żochowski
z białego kościoła przy torach w Iławie, 345 tys. złotych.

Kto z forumowiczów ma kolejne dane?
Ksiądz Marian Florek z Osiedla Podleśnego. Czym jeździ i za ile?

A jak wygląda ten temat w terenie?
Lubawa, Biskupiec, Kisielice, Susz, Prabuty, Zalewo.
 katolik
 Piątek 15-08-2008

12503. 
Odnośnie wpisu numer: 12502

Trąba to pikuś w porównaniu do wydarzeń, które miały dzisiaj w świecie miejsce. Według mnie ta amerykańska "Tarcza AntyRakietowa" wcale nam nie pomoże, a zaszkodzi. Moskwa grozi - pewnie jak ta tarcza powstanie puszczą jakąś bombkę i będzie po nas...
Co do burzy - jeśli nadejdzia trąba powietrzna, najlepiej schować się do piwnicy i wziąć ze sobą zapasy prowiantu, wody oraz latarkę i telefon komórkowy, by w razie czego móc powiadomić służby ratunkowe. Ale miejmy nadzieje, że z Iławą się nic nie stanie... Daj Boże...
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Piątek 15-08-2008

12502. 
Trąba powietrzna idzie ze Śląska w kierunku Łodzi i pewnie dalej pójdzie na Warszawę. Co będzie jak w nocy skręci z kursu i pójdzie na północ?
Cholera, nie ma jeszcze jankeskich Baterii Patriotów! Kto nas obroni...?
 synoptyk wróżbita
 Piątek 15-08-2008

12501. 
Odnośnie wpisu numer: 12499 12500

O jakim proboszczuniu mowa? Rydzyka i tak żaden z nich nie przebije.
 menda społeczna
 Piątek 15-08-2008

12500. 
Odnośnie wpisu numer: 12499

Nie wiem ile pan zarabia i nie wiem również dokładnie jaką BMKą jeździ Pan Proboszcz (na pewno BMW), ale:
- BMW serii 5 za wersję podstawową kosztuje:
od 176 000 zł do 215 000 zł.
- BMW serii 7 za wersję podstawową kosztuje:
od 297 000 zł do 555 000 zł.
Kasa niemała...
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Piątek 15-08-2008

12499. 
Odnośnie ostatniego numeru Kuriera. Kwestia włamania do pustostanu za
rzeką Iławką, na ul. Dąbrowskiego. Z przykrością zauważyłem, że miasto przymierza się do wyburzenia tego budynku. Wielka szkoda, tak mało mamy w Iławie starych, ciekawych budowli (jak mantra pojawia się nazwa STARE MIASTO), doprawdy ciężko czasami na czymś oko zawiesić a ten budynek jest w swojej istocie całkiem fajny, do tego elegancko położony. Może redakcja tygodnika wyjaśniła by nam, co tam ma powstać po wyburzeniu? Sklep? Parking? Miasto straci cenną pamiątkę
a my część swojej tożsamości. Nie niszczmy starości, starość to nasza przeszłość.
Przy okazji - felieton Leszka O. mógłby jeszcze dobitniej pokazać temat finansowego rozbisurmanienia naszych księży. Choć i tak dobrze dowalił. Widzę, że posiłkował się wywiadem z "Gazety Wyborczej" na temat parafii we Francji - podejrzewam, że do nas jako Kościoła nie dotrze to jednak do takiego stanu, byśmy zechcieli wprowadzic coś takiego jak tam. Księża nie są z innej planety, ich słowo nie jest niepodważalne, ich decyzja nigdy nie powinna być jedynie słuszną - tymczasem my jak te barany ofiarne schylamy głowę i godzimy się na wszystko, co nasi kapłani zaproponują. Nie jestem ateistą, z felietonami Leszka O. wyjątkowo często się nie zgadzam, ale teraz ładnie ruszył naszym spojrzeniem w kierunku nas samych. Do mnie po kilku bezowocnych wizytach przestała przychodzić wysłanniczka jednego z naszych księży z prośbą o datki. Gość jeżdżący samochodem, który kosztuje równowartośc moich kilku lat pracy (czy więcej? ekspertem nie jestem...) ma czelnośc wysyłać podstarzałą kobiecinę po pieniądze dla siebie. O nie! A pomyślał jeden z drugim, że kiedyś jeszcze tę babcię ktoś napadnie? Księża to materiał na niejeden materiał i chce sie tylko głośno krzyknąć w ich stronę: JAK WAM NIE WSTYD?! Bo mnie jest wstyd jak słyszę od ateistów, że moi kapłani robią ze mnie durnia, niszczą swoją postawą wiarę i wypaczają nauki Chrystusa. JAK WAM DO CHOLERY NIE WSTYD?!
 Eskulapski
 Piątek 15-08-2008

12498. 
Odnośnie wpisu numer: 12494

Jest tarcza! Jeeeeest! Kamień spadł mi z seca, teraz już nie boję się Iranu, jest bezpiecznie!
Po co były te boje? Od początku było wiadomo, że nie odpyskujemy Amerykanom, że zawsze zgodzimy sie na to co oni zaproponują, choćby nie bardzo było to nam na rękę - vide przetarg na F16, wojna w Iraku... Tylko po co chodzimy na tej amerykańskiej smyczy? Jeśli mają nam pomóc w przypadku zadrażnień z Rosją to ok, ale czy po zmianie rządu w USA, Stany nadal będa stawały okoniem w kontaktach z Rosją? Ciekawe. Zaś politolodzy amerykańscy mówią, że wprost przeciwnie - nastąpi zbliżenie obu krajów.
Jesteśmy mali, słabi i co najgorsze - bez wizji swojej roli w tym świecie, bez pomysłu, bez konceptu, bez sensu...
 Eskulapski
 Piątek 15-08-2008

12497. 
Odnośnie wpisu numer: 12495

To jest Polak właśnie.
Tak trzymać Obserwatorze.
 ADMIRAŁ
 Czwartek 14-08-2008

12496. 
Ludzie wojny?

Są wśród nas.

Uśpieni.

Czekający na okazję...

Niczym nie da się przekonać tych, którzy twierdzą, że zawsze dobrze śpią w nocy.

Bez względu na to, co robili w dzień.

Nie widzą żadnego powodu, by nie gonić za innymi dobrami kosztem dobra, moralności.

Ludzie wojny...

Kozacy.
 Tomasz Konieczko
 Czwartek 14-08-2008

12495. 
Jestem dumny, że jestem Polakiem...

Tak, jestem dumny, dumny z aktualnego prezydenta Polski, za to, że
nie stchórzył tak jak politycy (przywódcy), możni Europy i świata przed agresją Rosji na Gruzję. Brawo Panie Prezydencie!.

Państwa "zachodnie" nigdy nie pomagały tak naprawdę innym krajom - słabszym. W roku 1938 przywódcy zachodni ulegli Hitlerowi i nie pomogli Czechom. W 1939 r. żaden kraj nie chciał umierać za Gdańsk... Jestem dumny, dumny z Wojska Polskiego, które walczyło na wszystkich frontach II wojny światowej "za Waszą i Naszą wolność"...

Jestem dumny, dumny z żołnierzy polskich, którzy w roku 1920 nie zlękli się i uchronili nasz kraj i resztę Europy przed bolszewicką nawałnicą...

Dumny jestem z Powstańców, listopadowych, styczniowych, i innych,
kościuszkowskich - za ducha i wiarę... "Bóg, Honor i Ojczyzna".

Szczycę się tym, że polska Husaria pod wodzą Jana III Sobieskiego pod Wiedniem zatrzymała Turków...

Jednocześnie cieszę się, że jestem katolikiem i dziękuję Bogu, i Maryi, i Księdzu Kordeckiemu za obronę Jasnej Góry przed szwedzkim potopem.

Jestem dumny i wdzięczny innym narodom za pomoc w bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku.

Podobnych przykładów jest wiele więcej, ale nie o to chodzi, aby się chełpić, ale oto aby brać przykład... Historia oceni nas za nasze czyny. Bierzmy przykład z naszych najlepszych i sprawdzonych wzorców...

Bądźmy Polakami, wierni Bogu i Ojczyźnie... Tak nam dopomóż Bóg!
 Jaśko
 Czwartek 14-08-2008

12494. 
Odnośnie wpisu numer: 12493

Bardzo się cieszę z tego, że Amerykanie zgodzili się na warunki stawiane przez Polski Rząd na temat Tarczy Antyrakietowej. Dzięki temu, że będą w Polsce wyrzutnie rakiet typu "Patriot", będziemy czuli się bezpiecznie
w przypadku ataku innych państw. Kiedy odbywały się wstępne rozmowy na temat Tarczy, i Rosja usłyszała, że na terenie Polski ma takie coś powstać, grozili (nie dosłownie), że coś z tą sprawą zrobią. Jak wiemy
ten typ rakiet działa na mniejsze dystanse.
Co do "rakietowego Alcatraz" - nawet dobry pomysł. Osobna wyspa, zalesiona ze wzgórzami... Tylko pytanie: czy władze miasta by się na
to zgodziły? Przez umieszczenie tam bazy zostałyby zniszczone piękne tereny turystyczne i ośrodki, mające tam swoje siedziby, zmuszone by były do wyniesienia, a przez to do bankructwa.
 Piecho

mateusz@ilawa.info
 Iława, Czwartek 14-08-2008

12493. 
Do mieszkańców wsi Redzikowo (to taka miejscowość pod Słupskiem jak
Nowa Wieś pod Iławą):
Jak wam śmierdzi amerykańska instalacja rakietowa i budowa garnizonu
to my - iławianie - chętnie weźmiemy te cudeńka do siebie i szybciutko
zainstalujemy na wyspie Wielka Żuława. Będzie takie rakietowe Alcatraz.
Z wyspy na Jezioraku odpalimy Moskalom w samo serce Kremla :-)))))
 J-23
 Czwartek 14-08-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 143 144 145 ... 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 336 337 338 ... 387 388 389 następna ] z 389103754845REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.