Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

16251. 
Pan Tomasz Reich prowadzi w rankingu najpopularniejszych blogów na portalu onet.pl
1. Tomasz Reich
2. Janusz Korwin Mikke
3. Zwykła kobieta
4. Wiatr we włosach
5. Migawki
6. adamkuz
7. Dziennik Janusza Palikota
 postać internetowa z okolicy
 http://blog.onet.pl/0,0,ranking.html
 Piątek 07-08-2009

16250. 
Odnośnie wpisu numer: 16247

"Turystyku", ja napisałem mojego poprzedniego posta po powrocie z jednego z opisanych miejsc, więc uważam, że moje zdanie w tej materii (w sensie jasno sprecyzowanego drogowskazu-podpowiedzi) było jak najbardziej na miejscu.
Przeczytać i zwiedzać, a nie przeczytać i wzdychać (nawet całą piersią).
 Tomek Orlicz
 Piątek 07-08-2009

16249. 
Odnośnie wpisu numer: 16247

Słowem tak świetna promocja regionu dzięki choćby nakładowi "Kuriera Iławskiego" jest według pana zbędna - wszyscy, w tym turyści, świetnie znają te miejsca i nie ma potrzeby o nich pisać, angażując najlepsze pióro gazety! Poza tym nie każdy jest w stanie tam fizycznie dotrzeć - nie wpadł pan na to?
 Adela
 Piątek 07-08-2009

16248. 
Odnośnie wpisu numer: 16247

Oczywiście, dla kogoś kto mieszka w Iławie lub okolicy nic prostszego
jak obejrzeć w naturze piękne miejsca. Zaś dla pozostałych, gazeta to jedyne miejsce obejrzenia uroków iławskich.
Poza tym, skąd ja i znajomi z oddali wiedzielibyśmy, że Iława ma takie urokliwe miejsca. W żadnych folderach reklamowych tego nie znajdujemy.
 ekumen
 Piątek 07-08-2009

16247. 
Odnośnie wpisu numer: 16240

Nie zgadzam się. Odetchnąć pełną piersią pozwala odwiedzenie tych miejsc, a nie oglądanie w gazecie.
 turystyk
 Piątek 07-08-2009

16245. 
Odnośnie wpisu numer: 16240

No to do dzieła, miast bujać w...
PS. Swoją drogą, jeżeli tyle zachwytów nad "reportażem", to do roboty "Kuriery", do roboty (jest tyle fajnych miejsc do pokazania) !!!
 Natasza_Pegeerówka (krajobrazówka)
 Piątek 07-08-2009

16244. 
Na Boga!
Największy baran prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
 Jan z Lipowego
 Piątek 07-08-2009
Odp. 
Zamiast spluwaczki inwektyw porwij się z garścią argumentów.
Dumnej odwagi życzymy!
 Modero Kuriero
 Piątek 07-08-2009

16243. 
Poniższe krótkie filmy bardzo mi przypominają rząd Tuska, liberałów
a także różową żydo-komunę w Europie...

www.youtube.com/watch?v=BVeI8P1uzfY&feature=related
www.youtube.com/watch?v=1vGxSotpDNQ&feature=related
www.youtube.com/watch?v=hsAza0GWKYU&feature=related
 antydebil
 Piątek 07-08-2009

16242. 
Odnośnie wpisu numer: 16239

O, taki "Kurier" to jest to, chwalą go nawet na wybrzeżu Bałtyku.
Brawo Leszek Olszewski, trzymaj Pan tak dalej, ahoj.
 ekumen
 Piątek 07-08-2009

16241. 
Odnośnie wpisu numer: 16238

Ja również dziękuję.
Jestem szczęśliwa, że mogę mieszkać w tak pięknym miejscu. Przez 20 lat mieszkałam w większym mieście, ale brudnym, szarym. Nic mnie tam nie zachwycało. Pomimo że nie wyjeżdżam na urlop (jeszcze nie miałam urlopu z prawdziwego zdarzenia) to nie narzekam. W Iławie można odpocząć. Mnie wystarczy coś do pływania, Jeziorak i Wielka Żuława. Wyspa to niesamowite miejsce, tam mogę pobyć sama, z dala od hałasu, tłumu.
Zapomniałam dodać, że jeszcze piękna pogoda potrzebna. Dziękuję za piękne zdjęcia, czekam na inne.
Ps. Ja również lubię "taki" Kurier, nie trumny i relacje z pogrzebów. Boję się, że z gazety zrobi się drugi "Fakt".
 zgrzana
 Piątek 07-08-2009

16240. 
Odnośnie wpisu numer: 16239

Ja również z przyjemnością przyłączam się do tej opinii.
Tego typu fotoreportaże pozwalają odetchnąć pełną piersią
i optymistycznie nastrajają.
 Tomek Orlicz
 Czwartek 06-08-2009

16239. 
Odnośnie wpisu numer: 16238

Przyłączam się do wpisu poniżej - piękne zdjęcia, tradycyjnie świetny
tekst. Taki "Kurier" chcemy czytać!
 Wiera
 Czwartek 06-08-2009

16238. 
Bardzo dziękuję Panu Leszkowi Olszewskiemu za duży artykuł ze zdjęciami na temat wspaniałej urody okolic Iławy. Niby wszyscy to wiemy, znamy, a jednak nie zawsze doceniamy i odświeżamy.
 Ania
 Czwartek 06-08-2009

16237. 
Bardzo dziękuję dla kina iławskiego za wyświetlanie darmowych filmów szczególnie dla dzieci. Bardzo bym prosiła, by w przyszłym roku w okresie wakacji, a może i wcześniej, również wyświetlać darmowe filmy dla dzieci. Właśnie dzieci dotkliwie odczuwają brak pieniędzy u rodziców, a kino jest kinem. Również dorośli też nie mają za dużo okazji pójść do kina, więc myślę, że wszyscy będą wdzięczni za to!
 Ania
 Czwartek 06-08-2009

16236. 
Odnośnie wpisu numer: 16234

Nazewnictwo rond zaproponowane przez "a.s." wcale nie jest głupie, wręcz przeciwnie, tradycyjnie takimi nazwami określa się cel lub kierunek podróży. Używane jest przecież w Iławie, np. "jadę do sklepu na Ostródzkiej", "lecę na setkę na Wojska Polskiego" itd.
Najgorsze pomysły, to nazywanie rond nazwiskami mniej lub bardziej wybitnych rodaków. Dla jednych wybitnych, dla innych wcale. Broń Boże szukać patronów lokalnych.
 ekumen
 Czwartek 06-08-2009

16235. 
Odnośnie wpisu numer: 16234

Propozycje nazw wcale takie głupie nie są.
Za to na pewno są praktyczne.
 ciekawe zagadnienie
 Czwartek 06-08-2009

16234. 
Krótka refleksja po wysłuchaniu "dyskusji" nt. nazewnictwa rond w Iławie.
Może tak bez puszenia się, z ukłonem w stronę tzw. powiatowej prowincji nazwać ronda zgodnie z trasami wylotowymi. I tak - mielibyśmy rondo lubawskie, suskie, ostródzkie, a te w centrum miasta [czyżby chodziło o te koło Galerii Centrum?] np. Rondo Centralne, a te przy Galerii Jeziorak - np. Rondo Jeziorak itd.
Od dawna wiadomo, że Iława, a szczególnie mieszkańcy-urzędnicy postrzegani są przez teren jako bufoni przekonani o swej wyższości. Ludzie niechętnie, wręcz z obawą przyjeżdżają do "powiatu", bo spotyka ich tu nieuprzejmość a często wręcz upokorzenie. Może warto, by władze dokonały pierwszego kroku w kierunku zmiany tego wizerunku.
 a.s.
 Czwartek 06-08-2009

16233. 
Kurier i kolejna okładka w stylu Faktu: śmierć, zniszczenia, tragedie...
Wiem, że pozytywy w Polsce słabo się sprzedają, ale może tak spróbować lekko to zmienić? Jak się dzieje coś ciekawego, to krótkie notki o tym się pojawiają - vide: szanty, czy ten festiwal teatralny.
A jak ktoś zginie w wypadku, to od razu news tygodnia i zdjęcie na okładce, ech...

Zmieniając temat - cieszy fakt prac związanych z dokończeniem cyklostrady wokół naszego Jezioraczka. Przyjemnie też się robi, gdy widać poprawę terenów przy hotelu Stary Tartak - do tej pory rumowisko usypane w krzakach a teraz powstaje niezwykle estetyczny teren.

Pytanie: czy powstaną wiaty na przystankach [autobusowych] obok Galerii Jeziorak? Obok jednej z nich stała też gablota ICK. Czy ona powróci? Wydaje mi się, że ICK zbyt słabo reklamuje w mieście i okolicach swoją działalność, czego przykładem jest chociażby najbliższy weekendowy przegląd filmowy. Niech chociaż ta gablota w strategicznym miejscu miasta pozwoli jakieś informacje uzyskać. Nie każdy w końcu siedzi w internecie!
 Eskulapski
 Środa 05-08-2009

16232. 
Odnośnie wpisu numer: 16225

I znowu zmiana znaków drogowych?
Proszę o zobrazowanie dokładnie wszelakich "inności". Już boję się rozwożenia dzieci do przedszkola i szkoły. Wiem, że będzie pięknie, nowocześnie i wygodnie...
Jeżdżenie na pamięć w naszym mieście dłuuuuugo nie bedzie możliwe.
 Fanka Kubicy :-)
 [Iława], Środa 05-08-2009

16231. 
W gazecie FAKT było pokazane uroczyste otwarcie drogi "schetynówki"
w Nowej Wsi. Temu otwarciu była poświęcona cała strona, były zdjęcia,
i było napisane, że po obiedzie poseł Żyliński wraz z wojewodą dyskretnie opuścili biesiadę, a reszta oficjeli zaczęła pić. Wódkę stawiał wykonawca.
I że jak tak dalej pójdzie, to takie biesiadowanie będzie dosyć częste w naszym kraju. [...] Co za obciach.
U Was w KURIERZE to przynajmniej ładne są te zdjęcia.
 Ania
 Środa 05-08-2009

16230. 
Odnośnie wpisu numer: 16222

Wiewiór - trzeba było reklamować. To przecież nie ich wina, że płyta
była uszkodzona, nikt nie siedzi i ich sztuka po sztuca nie sprawdza.
W każdym innym sklepie można też kupić zepsutą płytę.
A sklep na Starym Mieście jest jednym z najlepszych w Iławie i maja dużo niższe ceny niż w innych sklepach, a sprzęt i akcesoria tak samo dobrej jakości. Sama tam często kupuje i nigdy nie było żadnych problemów.
 Asua
 [Iława], Środa 05-08-2009

16229. 
Szanowni Państwo, z prawdziwą przykrością muszę odwołać swój pobyt na II Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie.
Moja decyzja wynikła z powodu zdarzeń losowych, na które nie mam wpływu, a wymagają one mojego zaangażowania tu w Warszawie. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i życzę im powodzenia.
Wygra ten kto najlepszy.
Jeszcze raz dziękuję organizatorom festiwalu za zaproszenie życząc im również z samych sukcesów. Pozostaje więc tylko mi życzyć wszystkim wspaniałej zabawy. Z pozdrowieniami:
 Tomek G. Reich
 Środa 05-08-2009

16228. 
Odnośnie wpisu numer: 16227

Właśnie chodziło o tych, co "nie czuli"; zwykłych ludzi, którzy stanowią społeczeństwo kraju.
Jeśli jesteś młoda(y) zajrzyj do historii, jeśli starsza(y) dziękuj Bogu,
że cię nie dotknęło to, o czym było na filmiku, a w Polsce w latach 40-
i 50-tych. Zanosiło się za rządów PIS, choć śledztwo zostało umorzone,
z braku dowodów winy ale nie powiedziano, że nie było przestępstwa
władzy. Szczegóły w internecie, vide orzeczenie sądu w Zielonej Górze.
 ekumen
 Wtorek 04-08-2009

16227. 
Odnośnie wpisu numer: 16224

Osaczanie - jakiego społeczeństwa?
Jeśli ludzie z niejasnymi powiązaniami i członkowie komuszo-kryminalnych "elit" to polskie społeczeństwo, to ja się z niego wypisuję.
Nigdy nie czułam się osaczana przez ludzi chcących wyjawić choćby ten cień niejasnych polityczno-korupcyjnych powiązań, bo ja takowych nie posiadam. Najgorzej świadczy o społeczeństwie fakt, że nie występuje w obronie ludzi chcących dotrzeć do prawdy, a obecnie prześladowanych z tytułu swej poprzedniej działalności, a często są to ludzie młodzi, którzy uwierzyli, że można coś w Polsce zmienić na lepsze dla tego zwykłego Kowalskiego. Czyżby tak niskie było morale Polaków?
 a.s.
 Wtorek 04-08-2009

16226. 
Odnośnie wpisu numer: 16208

Cytat: „Panie Synowiec, niech Pan wreszcie przestanie sam do siebie
pisać i sam sobie odpowiadać na swoje pisanie”

Wiechuuuu, samozwańczy quasi-historyku, komunistyczny donosicielu
(pod płaszczykiem „działacza kultury”) i tchórzliwy, podły degeneracie:
U ciebie w domu wszyscy zdrowi, hę...?
 Jarosław Synowiec
 Wtorek 04-08-2009

16225. 
SKANSKA zbuduje II część (północną) obwodnicy Iławy. Wartość prac wyniesie ponad 33 mln zł.

Inwestycja na II części obwodnicy Iławy zakłada budowę drogi o długości 1,14 km na odcinku od ronda na skrzyżowaniu ulicy Ostródzkiej i alei Jana Pawła II (przy cmentarzu) do nowego ronda w ciągu ulicy Dąbrowskiego (przy starych zakładach drobiarskich).

Na całym odcinku obwodnicy przebudowana zostanie sieć teletechniczna, elektroenergetyczna, gazowa, sanitarna, wodociągowa, deszczowa i cieplna oraz oświetlenie.

Prace obejmą też budowę – w połowie odcinka – estakady nad Kanałem Iławskim (który odchodzi w kierunku na Kamień), a także przebudowę 330-metrowego odcinka ulicy Dąbrowskiego wraz z rozbiórką starego i budową nowego mostu przez rzekę Iławkę.

Wykonany zostanie również tymczasowy most objazdowy, a także wzmocnione podłoże i wymieniony grunt na powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych.

– Dzięki połączeniu z drogą krajową nr 16, obwodnica stanie się częścią głównej trasy komunikacyjnej na terenie Warmii i Mazur i odciąży ruch
tranzytowy w mieście Iławie – mówi Wojciech Kołacki, menedżer projektu SKANSKA. – Na plac budowy wchodzimy już na początku sierpnia. Przewidziany w umowie termin realizacji inwestycji to wrzesień 2011 roku. Planujemy jednak wcześniejsze zakończenie prac, już pod koniec 2010.
 Agnieszka Sieracka
 SKANSKA, Wtorek 04-08-2009

16224. 
Odnośnie wpisu numer: 16221

Trafne memento, za rządów PIS miałem wrażenie czegoś podobnego.
Niby dla naszego dobra, ale czuć było osaczanie społeczeństwa w imię "wyższej" idei. Historia się powtarza, nie tylko polska, jak widać również światowa.
 ekumen
 Wtorek 04-08-2009

16223. 
Jak uważacie, kto zasługuje na miano największego historyka iławskiego?
 Brat Romana
 [sfałszowany adres IP wpusjącego], Wtorek 04-08-2009

16222. 
Jesli ktos chce kupic plytke DVD-RW (TDK czerwona) to nie polecam sklepu na starym miescie. Na plytce probowalem wypalic dane, ale niestety nie udalo sie. Nie dalem jednak za wygrana i probowalem tez na wielu innych nagrywarkach, ale bezskutecznie, za kazdym razem byl blad zapisu choc plytka wydawala sie byc nie uszkodzona i nie byla porysowana. Moze byla stara? ;) Tego juz nie sprawdze i nie zareklamuje bo wywalilem dziadostwo ;)
 rudy wiewior
 ilawa, Wtorek 04-08-2009

16221. 
„EndGame” („Ostateczna Rozgrywka”)
część 1/15
 The Observer
 http://www.youtube.com/watch?v=sZhQJds4z4c
 Poniedziałek 03-08-2009

16219. 
Odnośnie wpisu numer: 16215

Bardzo dobrze i mądrze powiedziane...
 Monia
 Poniedziałek 03-08-2009

16218. 
Tylko chciałbym poinformować, że sklep [...] przy ul. 1 Maja w Iławie
na Osiedlu [...] rozdaje darmowe mandaty za to, że chciałem coś kupić. Sklep nie chciał sprzedać nic, więc wyszedłem. A policja zajechała i dostałem prezent za darmo. A sklep oskarża mnie za wulgaryzmy i zarobiłem mandat za darmo.
 czytelnik
 Poniedziałek 03-08-2009

16217. 
Odnośnie wpisu numer: 16215

Zginęło ok. 20 tys. powstańców, ok. 200 tys. warszawiaków, stolica obrócona w perzynę. Spory polityków i historyków trwają. Czy to była naiwna (bo liczono na Stalina) walka o władzę (obozu londyńskiego z ruskimi), czy walka z hitlerowcami o stolicę, tak jak dla większości powstańców. I dziś rocznica jest zohydzana sporami rządzących. Żeby zamiast Gloria Victis nie przerodziło się w vae victis.
Dla wszystkich niech zostanie, choc smutne, CHWAŁA ZWYCIĘŻONYM.
 ekumen
 Poniedziałek 03-08-2009

16216. 
Wielką awanturą zakończył się derbowy pojedynek województwa
warmińsko-mazurskiego pomiędzy „OKS 1945 Olsztyn” a elbląską
„Olimpią”. W bijatyce uczestniczyli zarówno piłkarze, jak i działacze
obydwu zespołów.
 skaner
 http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,6885692,Bijatyka_...
 Poniedziałek 03-08-2009

16215. 
Odnośnie wpisu numer: 16211

To ma wspólnego, ze nasi rodacy 65 lat temu oddali swoją przyszłość, marzenia, rodziny, życie wreszcie i to w olbrzymiej liczbie. I my - Polacy czcimy to chociaż raz w roku oddając im hołd. Hołd bohaterskim warszawiakom, mieszkańcom naszej stolicy.
 Eskulapski
 Poniedziałek 03-08-2009

16213. 
Mam trochę dziwaczne pytanie do tych, którzy bawili się w sobotę na
stadionie [w Iławie]. O której wystąpił Stachursky i jak długo śpiewał?
Dziękuję za odpowiedź.
 zgrzana
 Poniedziałek 03-08-2009

16212. 
Odnośnie wpisu numer: 16209

Było było, Tomek Reich pokazał się w TV :-D
 eee, iławianin :-D
 Niedziela 02-08-2009

16211. 
Odnośnie wpisu numer: 16210

A co ma wspólnego Iława z warszawską akcją "W", co?
 Inspektor Oko
 Niedziela 02-08-2009

16210. 
Czyżby w naszej kochanej Iławie nie brzmiały żadne "alarmy"
o godzinie "W" dnia dzisiejszego???
 Monia
 Sobota 01-08-2009

16209. 
Ciekawe: Informacja pochodzi z bloga waszego felietonisty T. Reicha.

Warszawa pamięta o tych, którzy zginęli!!! Dziś o 19.30 w TVP
w "Wiadomościach" opowiem o tym wydarzeniu. Serdecznie
zapraszam przed ekrany!
 Nik znany z okolic Lubawy
 Sobota 01-08-2009

16208. 
Odnośnie wpisu numer: 16207

Panie Synowiec, niech Pan wreszcie przestanie sam do siebie pisać
i sam sobie odpowiadać na swoje pisanie
 katar
 Sobota 01-08-2009

16207. 
Odnośnie wpisu numer: 16173

Szanowny ktosiu "PSP i OSP działają razem" - paragrafy daruj sobie ;) Myslisz, ze sie ciebie wystrasze? O wlasnie, publicznie mi GROZISZ paragrafami. Mamy w Polsce wolnosc slowa i wypowiedzi. O znieslawieniu widze, ze nie masz zielonego pojecia - czas sie doksztalcic, moze idz na studia? ;-) Poszukaj moze tez jak powinna dzialac straz pozarna, bo wybacz, ale w przeciwienstwie do ciebie a moze was obu mam pojecia jak dziala straz pozarna (przezylem nie jeden pozar).

O odszczekaniu tez nie ma mowy, bo... nie jestem psem a uznanie mnie za falszywego, bo akurat jestem rudy, jest daleko idaca pomylka. Nie opierasz sie na faktach ;-) To dopiero pomowienie ;)

Odrobina o anonimowosci, bo o niej wspomniales ktosiu to widze, ze sam nie jestes lepszy i zaslaniasz sie swoim durnym nickiem, choc trudno to nazwac nickiem. Dla mnie jestes... No wlasnie kim? Jesli chodzi o moj nick to jest dobrze znany zarowno redakcji jak i tu na forum. A to ze nie czesto pisze to swiadczy tylko o tym ze rece mi opadaja jak widze co za glupoty tu niektore osoby pisza lub pisza o czyms o czym nie maja pojecia.

Ani jeden ani drugi z was nie jest dla mnie autorytetem i zrodlem godnym zaufania. Po to sa fora zeby sie wypowiadac i pisac o swoich obawach lub watpliwosciach co ja nimniejszym czynie. Zadaje tez pytania. Chce poznac prawde.

Zapytam sie jeszcze tylko o jedno: Czy prawda jest, ze straz pozarna z Ilawy przyjechala do Piotrkowa bez wody? I prawda jest ze jeden strazak podczas pozaru wolal zeby odkrecic wode a drugi w tym samym czasie zeby zakrecic? (to sa fakty) I czy prawda jest, ze tego nie ma nigdzie zapsianego? ;-)

Prawda jest, ze straz pozarna z Ilawy nie przyjechala po godzinie jak blednie napisalem, lecz tak jak napisano tu na forum (najlepszym sie zdarza). Podkresle jeszcze raz - chce poznac prawde :) i szanuje prace strazakow - odwalaja kawal dobrej roboty na calym swiecie.
 rudy wiewior
 Piątek 31-07-2009

16206. 
Odnośnie wpisu numer: 16205

Prywatna prośba - poważna i ważna!
W środę muszę być na 8:00 w Lubawie. Autobus mam o 6:05 i wpadłam na pomysł dołożenia do paliwa komuś życzliwemu, kto musi w najbliższą środę być tam na 8:00. Proszę o kontakt na forum. Z góry dziękuję za życzliwość
 iławianka
 Piątek 31-07-2009

16205. 
Ludzie kochani! Czy Wy wszystko musicie utożsamiać z polityką?? Co nie wejdę na forum, to PO jest winne temu i tamtemu, a PIS też przyłożył się do czegoś. No po prostu rozwala mnie to, że za każdą dziurę w chodniku jest winna Platforma, a każdą złamaną gałązkę na drzewie PIS.
Opanujcie się trochę!!!
 A-polityczna
 Piątek 31-07-2009

16204. 
Odnośnie wpisu numer: 16165

Potwierdzam!
Stacja Paliw "Bliska" przy wjeździe do Malborka...
W poniedziałek benzyna 95-tka po 4,09 zł za 1 litr... :-)
 kierowca
 Czwartek 30-07-2009

16203. 
Odnośnie wpisu numer: 16103

Co powiecie na temat początkowo hangarów, a następnie pomieszczeń gospodarczych i ostatecznie domków wypoczynkowych na Lipowym Dworze w Iławie?
I oczywiście pozostawionemu bałaganowi, że tak ładnie to ujmę.
 nieistotne
 Czwartek 30-07-2009

16201. 
Witam Kurierzy!
Powtarzam prośbę, która przewinęła się już przez to forum kilka razy - jest jakaś szansa, że tekst o Zbysińskim znajdzie się w "Czytaj i komentuj"??? Ja rozumiem że teksty on-line ukazują się wybiórczo i z opóźnieniem, ale miejcie litość dla czytelników - Iławiaków na bliższej lub dalszej emigracji.
Dziękuję z góry i czekam z niecierpliwością
 eliot
 Środa 29-07-2009
Odp. 
Mój Przyjacielu (IP Cię zdradziło!), najpóźniej w piątek pojawi się na stronie materiał o Felku, który "miglanców nie lubiał" ;))
Pozdrowienia dla rodzinki!
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Środa 29-07-2009

16200. 
Stara paka była nie do pobicia: Czerwiński, Jasio Sznela, Zenek Olszewski - łza się w oku kręci! Teraz przeważnie stykamy się z nieukami o zerowej odpowiedzialności zawodowej - jak nawet zaszkodzą, kto się kapnie, nikt!
 trąba powietrzna
 Środa 29-07-2009

16199. 
Odnośnie wpisu numer: 16197

Dajcie PO wszystko sprywatyzwać to będzie tak jak na początku lat 90-tych. W tym czasie prywatyzowali komuchy, PGR-y i mniejsze zakłady. Tak sie uwłaszczyli dawni towarzysze na majątku państwowym! Dziś mamy powtórkę z rozrywki, tyle że w wykonaniu PO. Polak mądry po szkodzie!
 docent
 Wtorek 28-07-2009

16198. 
Odnośnie wpisu numer: 16197

Bardzo trudno w Polsce znaleźć lekarza oddanego człowiekowi.
Bardzo, co z ciężkim sercem mówię. Większość z nich należy do ludzi zarozumiałych i liczących własną kasę. Postawy takie, być może wynikają z niskich zarobków, niewspółmiernych do wysiłku umysłowego jaki trzeba włożyć w studia medyczne, a dalej w dokształcanie. To jedna prawda.

Ale czy wiedza lekarzy jest pełna, a nawet dostateczna, sądząc po rozbieżności stawianych diagnoz?

Dał ci Bóg rozum i inteligencję byś podjął wyzwania wielkie, jak ochrona życia człowieka, a nie po to abyś kasę liczył, bo jesteś ważnym elementem społeczeństwa. Większość polskich lekarzy, nie wiedząc skąd te oczekiwanie, niecierpliwie wypatruje chwili pełnej prywatyzacji szpitali.
 Jan z Lipowego
 Wtorek 28-07-2009

16197. 
Odnośnie wpisu numer: 16195

A podobno lekarze najbardziej źli odeszli na swoje lub do innych szpitali.
Tymczasem z nową dyrekcją po staremu? Coś mi tu nie gra.
A, jeszcze jedno. Dlaczego tomograf idzie w ręce prywatnej firmy. Na czym polega ten zabieg? Czyżby zamienił stryjek...
 Jan z Lipowego
 Wtorek 28-07-2009

16195. 
Ostatnio przeczytałam w Kurierze jaki ten szpital w Iławie jest wspaniały i że oni są dla ludzi itd. Co za bzdury! Niedawno przekonałam się jaki ten szpital jest w dalszym ciągu tragiczny. Zmienia się kadra itd itd, obiecanki, cacanki... Koszmar. Oni nadal traktują ludzi jak zło konieczne. Czy tam się nic nie zmieni??? Przecież to ambulatorium to jakaś komedia i ci lekarze. Jakie oni kończyli studia??? Przecież co drugi z nich nie wie jak zająć się pacjentem.
 JOLA D.
 Wtorek 28-07-2009
Odp. 
Proszę o kontakt z redakcją. Nagłośnimy sprawę, dzięki czemu być może inni w przyszłości unikną takich doświadczeń.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Wtorek 28-07-2009

16194. 
Dla kibiców sportowych i nie tylko, warto się rozerwać przy tak potwornym stresie komentatora, gorąco polecam!
 Belmondo
 http://www.youtube.com/watch?v=dGW709kZpbk
 Poniedziałek 27-07-2009

16193. 
Odnośnie wpisu numer: 16176

Drogi Pablo - coś Ci się nieźle pomieszało. Pomerania, to inna (bodajże Staropruska) nazwa Pomorza. Jeśli, według Ciebie, Iława leży na Pomorzu, to chyba musisz powtórzyć geografię i naprawić swojego GPSa.
A dla potwierdzenia podaję adres stron z mapką:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Prussian_clans_13th_century.png&filetimestamp=20080406203842

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomezania
 Asua
 Poniedziałek 27-07-2009

16192. 
Wydarzeniem sportowym dnia jest srebrny medal, jaki zdobył
Marcin RUDNICKI z KS Jezioraka Iława wynikiem 204 cm na
Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży w Krakowie (trener
Paweł Hofman).
 szkolny
 Niedziela 26-07-2009

16190. 
Uwaga kierowcy! Dziś na drogach rozpoczęła się akcja: jak święty
Krzysztof chroni, by nie trafić do świętego Piotra.
 pasażer
 http://wiadomosci.onet.pl/2015062,11,item.html
 Sobota 25-07-2009

16189. 
Natomiast mój bocian wypasł się jak skoczek na pustkowskich polach za Radomnem.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Sobota 25-07-2009

16188. 
Nie dobrze jest. U mnie w gnieździe wszy bociana zagyźli.
 Postac Internetowa z okolic Lubawy
 Sobota 25-07-2009

16187. 
Obserwując poczynania nijakiego AFK vs TGR czuję się zniesmaczona i w związku z tym "dorzucę do pieca", tzn. pokażę ciekawostkę w wykonaniu tego pierwszego.
Oto nasz niezłomny AFK popełnia na Salonie24 tzw. "felieton" o godzinie 22:12, a już po kilkunastu minutach na jego prywatnym blogu pokazuje sie taki oto wpis;
"Stefan nie z Grabowskiego - 2009-07-24 (22:31) Panie Andrzeju niekiepski tekścior pan wrzucił na salon 24, gratki."
Ma facet, oczywiście AFK, poczucie humoru i faktycznie psycholog z niego nie/kiepski.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 25-07-2009

16186. 
Odnośnie wpisu numer: 16175

"Zgrzana" dziękuje :)
 zgrzana
 Sobota 25-07-2009

16185. 
ODEZWA!
MY IŁAWSCY KIBICE PROSIEM, ABYŚCIE WY FANI Z GAJERKA
ROZEGRALI MECZ POJEDNANIA IŁAWSKIMI POLICJANTAMI.
 Ormowiec
 Piątek 24-07-2009

16184. 
Odnośnie wpisu numer: 16167

„Mecz braterstwa” piłkarzy Osiedla Podleśnego został opóźniony
na godzinę 19:30. Miejsce też zostało zmienione - na stare boisko asfaltowe koło "Polanki" w Iławie.
 moderator
 Piątek 24-07-2009

16183. 
Odnośnie wpisu numer: 16176

Tak jest Pablo, zgadza się Iława to Pomerania, a Gdańsk to Andaluzja Wschodnia
 Leoncio
 Piątek 24-07-2009

16182. 
Odnośnie wpisu numer: 16180

Może Nerowskiego wpuścicie na atak. Przeciez on na emeryturze i nie musicie składek płacić.


 Jan z Lipowego
 Piątek 24-07-2009

16181. 
Nie ma żadnego ocieplenia klimatu na dłuższą metę. Wręcz odwrotnie nadchodzi era zimna, a wszystko wg reguły 10-20 tysięcy lat, czyli tak, jak pojawiają się wybuchy i plamy na słońcu. Ocieplenie i nadmiar C02 nie ma tez istotnego znaczenia w ocieplaniu. O tyle, by wcisnąć ciemnotę państwom nierozwiniętym przemysłowo, aby ich powstrzymać od nadmiernego rozwoju.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Piątek 24-07-2009

16180. 
Remuś! [Sobociński], tyś jest MORDA NASZA.
Kariera zatoczyła koło, bo skądeś wyszedł tu wracasz.
To bardzo dobre posunięcie życiowe. Na emeryturkę do źródeł.
 gracz pokierowy
 Piątek 24-07-2009

16179. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

Nie może obiektywnie ocenić ktoś, kto przeżywa tragedię.
Szanując wysiłki innych, pomniejszamy je, niestety.
 Florian, św.
 Czwartek 23-07-2009

16178. 
Złoty pnie się w górę!
 Gracz pokierowy
 Czwartek 23-07-2009

16177. 
Odnośnie wpisu numer: 16173

Rudy wiewiórze, jakby coś, służę dobrą radą popartą doświadczeniem.
Nie jest tak dobrze, jak sie wydaje i pokazują statystyki.
 poszkodowany
 Czwartek 23-07-2009

16176. 
Iława leży na POMERANI nie POMEZANI
 Pablo
 Czwartek 23-07-2009

16175. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

A to dla "zgrzanej", ponieważ szukała :)
 Asua
 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warmia_i_m...
 Czwartek 23-07-2009

16174. 
Odnośnie wpisu numer: 16137

W takim razie profesor UG się myli - Iława nie należy do Pogezani, ale jest blisko jej granic. Pomezania jest właściwą odpowiedzią - w końcu nawet pielgrzymki na Jasną Górę mają transparenty z napisem Pomezania :-)
 Asua
 Czwartek 23-07-2009

16173. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

Co do pożaru w Piotrkowie.
Pan który wpisał takie głupoty nie ma pojęcia o Państwowej Straży Pożarnej i o strukturach OSP.
Wszystkie rozmowy telefoniczne i radiowe są rejestrowane pod względem daty i godziny także zgłoszenia radiowe wyjazdów do akcji Ochotniczych Straży Pożarnych dzięki temu Straż zawsze obroni się przed głupimi zarzutami.
Natomiast PSP działa zgodnie ze sztuką, taktyką działań gaśniczych i dla obserwatora który nie ma pojęcia o prowadzeniu działań ratowniczo - gaśniczych podejmowane przez straż działania wydają się niepoprawne. Stojąc z boku myśli się, że wylejesz na stodołę wiadro wody i zgaśnie? Najpierw broni się tego co się jeszcze nie pali lub zaczyna się palić, a później gasi się pozostałe obiekty.
I mała prośba do redakcji. Pisząc artykuł należy zachować odrobinę powściągliwości w wypisywaniu niesprawdzonych informacji z forum. Żaden bezimienny wpis nie powinien być publikowany w prasie.
A do Pana "rudego wiewióra", krótka treść do zapoznania się:
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Nikt na forum nie jest anonimowy dzięki IP swoich komputerów.
 PSP i OSP działają razem
 Środa 22-07-2009

16172. 
Odnośnie wpisu numer: 16169

W miejscowości Dziarny można dostać "paliwko", benzynkę i ropkę zawsze o 50 groszy tańszą od najtańszej na stacjach iławskich. My obywatele wiemy, a policja NIE! Pewno chłopaki też tankują.
 Ormowiec
 Środa 22-07-2009

16171. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

„Nie mniej jednak straż pożarna z Iławy dojechała na miejsce dopiero... godzinę po zgłoszeniu. Ochotnicza straż pożarna z Susza dotarła szybciej, jednak nie aż tak szybko”

Zgłoszenie pożaru było o godzinie 23:52, dojazd na miejsce zdarzenia 00:12. Więc jaka godzina? Wszystkie rozmowy są rejestrowane i można to odczytać. Powinieneś "rudy" to odszczekać i przeprosić strażaków. Zawsze mówiłem: jak rudy to i fałszywy.
 Wojtek nie strażak
 Środa 22-07-2009

16170. 
Odnośnie wpisu numer: 16165

A może by tak bojkot iławskich stacji paliw ???
 xgrzesio
 Środa 22-07-2009

16169. 
Odnośnie wpisu numer: 16165

Kolego, w Iławie nie jest jeszcze tak źle, ceny paliwa są porównywalne do tych w całym województwie, np. Giżycku, Olsztynie, Mrągowie, różnica 2-5 groszy, na korzyść Iławy! Ale dla mnie rewelacją jest "Bliska" w Malborku: od paru dni ropa po 3.51 zł! Może to i krypto-reklama, ale pomagajmy sobie. Rachunek: 50 litrów = 15 zł
 marok1
 Wtorek 21-07-2009

16168. 
Odnośnie wpisu numer: 16167

Chłopaki! Jak piłkarstwa w Iławie nie weźmiecie w swoje "ręce" (czytaj:
w swoje nogi), to IKS do reszty upadnie.
Pamiętajcie chłopcy o Benku Gacu. To on ruszył wszystko, co II ligą
nazywano. Musicie wreszcie wydymać miernoty z Jezioraka, różnych
kierowników dyrektorów, prezesów i przydupasów.
 gracz pokerowy
 Wtorek 21-07-2009

16167. 
BRATERSTWO PIŁKARZY
podwórkowego boiska
Osiedla Podleśnego

Przed około 20 laty na boisku asfaltowym iławskiego Osiedla Podleśne grało w piłkę nożną kilka a nawet kilkanaście osób, które później futbolowi poświęciły większą część życia. Zrodził się więc pomysł, by po latach znów spotkać się na tym samym boisku, zagrać otwarty dla wszystkich mecz towarzyski i powspominać...

Swój udział zapowiedziały znane i lubiane gwiazdy lokalnego futbolu, które ocierały się o najwyższe szczeble naszego kraju – m.in. Sławomir Święcki czy Remigiusz Sobociński. Oczywiście pojawią się znani trenerzy. Na pewno również dla młodych adeptów futbolu będzie to nie lada gratka. Nie zabraknie kibiców w różnym wieku.

A zatem zapraszamy do udziału wszystkich chętnych! Spotykamy się w piątek 24 lipca o godzinie 15:30 na boisku „Orlik” przy Gimnazjum nr 2 (dawniej SP 5) na Osiedlu Podleśnym w Iławie.

Obecność oby obowiązkowa!

Patronat nad tym spotkaniem pokoleń i meczem wspomnień objął
tygodnik „Kurier Iławski”, na łamach którego ukaże się fotoreportaż.
 DARIUSZ KAESE
 Wtorek 21-07-2009

16166. 
Odnośnie wpisu numer: 16148

Oj, dotąd słyszało się o strażakach zawodowych z Iławy same dobre
rzeczy, a przynajmniej nie słyszało się o jakichś tam poważniejszych
wpadkach. Jeśli jednak ten zarzut rudego forumowicza się potwierdzi,
to będzie wstyd. Kurierzy działajcie!
 skaner
 Wtorek 21-07-2009

16165. 
Marże na paliwo w Iławie sięgają zenitu i są najwyższe w Europie.
Ich wysokość wynosi 65 gr przy marży najniższej w kraju (23 gr).
Nawet gdyby w Iławie było jeszcze 10 stacji, to i tak zmówiliby się.
Dlatego w Polsce, wbrew temu co mówi Balcerowicz, nie może być
pełnej liberalizacji rynku. On musi być sterowany.
 Jan z Lipowego
 Wtorek 21-07-2009

16164. 
A w Warszawie wybuchło Powstanie Kupców. Władze użyły dostępnych środków przymusu. Gdyby tak samo zrobił PiS, to byłby koniec świata,
ale jak PO, to "bronią prawa".
 Jan z Lipowego
 Wtorek 21-07-2009

16163. 
Odnośnie wpisu numer: 16158

Jak to jest, że najpierw Unia bebe, a teraz "Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, kontrolowanego przez Platformę Obywatelską". Każdy ma szansę na unijne środki. Należy tylko napisać dobry projekt. I to jest główna różnica między podziałem środków krajowych i unijnych. U nas liczą się różne rzeczy, nie koniecznie "dobre".
 czytelnik
 Wtorek 21-07-2009

16162. 
Odnośnie wpisu numer: 16161

Jednak to nie wszystko. Nawet nie chcieli dokonać na denacie sekcji zwłok, tak wyjawił wczoraj w TVN24 dziennikarz.
Dla nich sprawa była jasna: "Znajoma", kredyt ponad 100 tys. zł, no i wystarczy na samobójstwo. Ależ prymitywne czynniki służące temu, by człek się powiesił. Proszę zapytać doświadczonych w tym temacie prokuratorów, a wyjaśnią wam bliżej jak można prowokować sytuacje bez wyjścia, by człowiek doszedł do skrajności rozpaczy i dokonał samobójstwa.
 Ormowiec
 Wtorek 21-07-2009

16161. 
Trwa czystka personalna i zacieranie śladów w sprawie porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Spiskowcy przeszli z pierwszego kręgu na drugi. Śmierć strażnika, który pilnował głównego oprawcę grupy porywaczy, nie będzie ostatnim dziwnym "samobójstwem" w tej sprawie. Tropy prowadzą dużo wyżej niż tylko do komórki oprychów. Skandalem jest już nie tylko to, że gangsterzy w białych kołnierzykach nadal bezkarnie "uciszają" ewentualnych świadków, ale to, że fetor bandyckiej zgnilizny i wyzywającej samowoli sięga bardzo wysokich urzędników aparatu państwa. Na miejsce rzekomego "samobójstwa" nie pofatygował się żaden prokurator, i zapewne żaden za to nie "beknie", ale mimo to najpierw próbowano sprawę przemilczeć, a gdy się nie udało, to nagle jesteśmy świadkami podwórkowego teatrzyku prawie histerii, że "samobójca" miał powody, żeby targnąć się na swoje życie - na hektary chlał, ćpał, był hazardzistą i zdradzał żonę. Taki "profil" luja miał się targnąć na własne życie? Naprawdę?!
 J-23
 Wtorek 21-07-2009

16158. 
Odnośnie wpisu numer: 16157

Niemiecka spółka Axel Springer Polska, wydawca gazety "Dziennik" i bulwarówki "Fakt", dostała od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, kontrolowanego przez Platformę Obywatelską, na rozwój "kapitału ludzkiego" ponad 3,4 mln złotych - informuje "Nasz Dziennik".

Na liście beneficjentów "Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki", zatwierdzonej przez szefową resortu Elżbietę Bieńkowską, znalazły się... banki, a nawet (!) supermarkety. Z hojności resortu skorzystał też duński (!) browar Carlsberg.

Konia z rzędem temu, kto w segmencie dotacji "Innowacyjna Gospodarka" znajdzie choć jeden projekt z zakresu nowych technologii. Jest za to "innowacyjna" maszyna do ciastek i równie "innowacyjny" projekt: zakup wycieczki przez internet.

Na liście beneficjentów "Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" na lata 2007-13 znalazło się ok. 8,6 tys. zadań, na które zakontraktowano ponad 8,2 mld złotych.
 skaner
 Poniedziałek 20-07-2009

16157. 
Odnośnie wpisu numer: 16155

Tak, to przykre, że nasz wspaniały kraj nie potrafi z własnych środków budować dróg. Najpierw należy wpłacić frycowe Unii aby potem z dumą budować drogi. No ale fakt faktem drogi powstają. Szkoda, że na Wiejskiej nikt nie pomyślał nad podobnym jak w Brukseli sposobem na inwestycje drogowe. I jeszcze tabliczka by była: wybudowano ze środków polskich podatników.
 czytelnik
 Poniedziałek 20-07-2009

16156. 
Odnośnie wpisu numer: 16153

Wielkość Karola Wojtyły polega na tym, że został wybrany na zwierzchnika Kościoła Katolickiego i po prostu pełnił ten urząd. Marny to wbrew pozorom atut, skoro na świecie stawia się go często niżej Jana XXIII czy Benedykta XV (nie mylić z XVI). Tam patrzy się na dorobek, tu na przynależność plemienną. Nie chodzi o krytykę JP II, ale nie róbmy bóstwa z człowieka z okazji stanięcia na czele ONZ-u czy Unii Europejskiej, choćby prezydentem jej został Polak albo iławianin.
 Joanna J.
 Poniedziałek 20-07-2009

16155. 
Odnośnie wpisu numer: 16152

Polska przecież łoży rocznie 4-5 mld złotych składek dla eurokratów, zatem bez łaski, ze nam pieniądze choć częściowo zwracają. Skąd ponadto UE bierze pieniądze na rozwój. Otóż stąd, że nie członkowie i reszta świata, chcąc wejść z towarem na nasz rynek muszą płacić podatki.
 Kuczer Wielmożnego Pana
 Poniedziałek 20-07-2009

16153. 
Odnośnie wpisu numer: 16142

Porównywanie nieżyjących papieża Jana Pawła II z aktorem Zbigniewem Zapasiewiczem świadczy o jakości mediów telewizyjnych. Tak w ogóle jakakolwiek próba zestawiania tych postaci przypomina przysłowiowe porywanie się z motyką na księżyc.
Być może Zapasiewicz nie ustępował papieżowi intelektem, ale na pewno formatem (cokolwiek miało by to to znaczyć...).
 Sokrates
 Poniedziałek 20-07-2009

16152. 
Odnośnie wpisu numer: 16151

Jeszcze nigdzie nie widziałem żeby było napisane, że coś powstało "dzięki" Unii Europejskiej. Zazwyczaj na tablicach informacyjnych widnieje napis, że "inwestycja jest współfinansowana ze środków UE". I dobrze,
bo to prawda. A wcześniej powstały przecież inwestycje np. osiedla z wielkiej płyty. Długi są tak wielkie, że do końca świata będziemy za to płacić - i żaden luksus codziennie rano słuchać jak piętro wyżej ktoś stawia klocka :)
Dobrze, że budujemy i wykorzystujemy dotacje bo warto, a tablice z gwiazdkami obok mojej kochanej biało czerwonej flagi pięknie się uzupełniają.
 Dżejms
 Poniedziałek 20-07-2009

16151. 
Przejechałam wczoraj spory kawałek Polski i co mnie najbardziej denerwowało,to tablice z napisem "Inwestycja powstaje (lub powstała) dzięki unii europejskiej". Czy u nas nic nie powstawało wcześniej, czy nie umiemy już nic zrobić bez zgody i funduszy ue? To jest tym bardziej denerwujące, że te inwestycje powstają dzięki temu, że szanowna unia zwraca nam w ten sposób część naszych ogromnych składek, które musimy corocznie wpłacać na jej konta.
Może dla równowagi stawiajmy tablice informacyjne, że np. daną cukrownię, stocznię czy inny zakład zamknęła nam unia europejska decydując o tym, co jest dla nas lepsze - tak, że z eksportera cukru staliśmy się importerem itp...
 ma
 Poniedziałek 20-07-2009

16149. 
Odnośnie wpisu numer: 16146

Moim autorytetem jest Chuck Norris, ponieważ on nie służy biurokratom z UE - to oni służą jemu. Moim ideałem jest kopnięcie z półobrotu zaciśniętą stopą w dojrzałego arbuza, gdzie arbuz rozlatuje się w powietrzu na około 3 sekundy przed fizycznym kontaktem ze stopą - tak potrafi tylko Chuck. Platforma nie skończy się przez kryzys - Chuck skończy z kryzysem. Chuck nie jest miękki i słaby, on jest twardy i szorstki. Tylko guma Chucka utrzymuje smak przez cały tydzień. Chuck widzi nawet gdy nie patrzy. Tylko Chuck potrafi wygrać wybory startując z 5 miejsca na liście zakupów mojej sąsiadki. Nie masz ideałów? A Chuck?
 Zaginiony w akcji
 Poniedziałek 20-07-2009

16148. 
W niedziele w nocy we wsi Piotrkowo koło Iławy spłonęła cała "zagroda". Ogień strawił stodołę, kurnik, gołębnik itd. Cudem ocalał dom mieszkalny. Nie mniej jednak straż pożarna z Iławy dojechała na miejsce dopiero... godzinę po zgłoszeniu. Ochotnicza straż pożarna z Susza dotarła szybciej, jednak nie aż tak szybko.
Zdawać by się mogło, że za sprawą opieszałości straży pożarnej - szczególnie tej z Iławy - gospodarze stracili bardzo dużo. Ciekawe, gdzie była straż w tym czasie i dlaczego dotarła do Piotrkowa dopiero po jednej godzinie, skoro z Iławy do wsi jest około 15 minut jazdy samochodem. Czy Kurier mógłby zbadać sprawę tego nieszczęścia?
 rudy wiewiór
 Poniedziałek 20-07-2009
Odp. 
Redakcja sprawdzi ten temat.
Zapraszamy w środę do lektury Kuriera.
 moderator
 Poniedziałek 20-07-2009

16147. 
Odnośnie wpisu numer: 16146

„Jedna śmierć to prawdziwa tragedia, ale milion śmierci to tylko statystyka” – miał ponoć powiedzieć towarzysz Stalin.
Co się zmieniło od jego czasów?
Rękawiczki.
 Jarosław Synowiec
 Poniedziałek 20-07-2009

16146. 
Anarchia i poczucie bezkarności na polskich drogach odzwierciedla anarchię i bezkarność w rządzeniu państwem. Gdy nie ma silnego, zdrowego i sprawnego państwa, wtedy króluje bezprawie. Polacy zmieniliby rządy natychmiast, ale nie mają na kogo postawić.
Powód: BRAK AUTORYTETU.

Tusk, choć udaje mocnego, jest słaby i miękki, ponieważ służy biurokratom z UE. On nie ma właściwie żadnego własnego zdania, ani trwałych poglądów. Jego podstawową ideą , której nie rozumie korzeni, jest liberalizm, jako pełna wolność jednostki, gdy tymczasem nasza wolność jest nam z góry narzucana, spłycana do uznawania wolności ponad wszystko. Liberalizm balcerowiczowski, skompromitowany już od ponad stu lat. Najbardziej niebezpieczny dla rozwoju społeczeństw (właściwie zagłady) jest libertynizm, jako odmiana pełnej wolności ducha, odrzucający normy obyczajowe.

BRAK AUTORYTETU OSOBOWEGO ogranicza nas w wyborze kierunku zmian społecznych w Polsce. Naszym największym nieszczęściem jest brak wsparcia ideowego. Wszystkie autorytety padły, albo zużyły się, łącznie z ideałami przez nich głoszonymi. W takich razach przypadek lub desperacja sprawi, że wypłynie w Polsce pseudoautorytet, jak zwykle będzie to medialny wytwór iluzorycznej postaci.

Nieszczęściem PO i jej pseudoautorytetu Tuska jest zderzenie się z kryzysem, który bez reszty pogrąży to ugrupowanie i ich rządy w odmętach społecznej kontrrewolucji.
 Postac Internetowa z okolic Lubawy
 Niedziela 19-07-2009

16145. 
Odnośnie wpisu numer: 16139

Płotek z metalu (prosto spod kowadła), który biegnie od ronda przy
aptece do ronda centralnego przy czerwonej szkole, pasuje jak siodło
na świni. Gratuluję poczucia piękna i stylu!
 Gośc spod Tater
 Niedziela 19-07-2009

16144. 
Odnośnie wpisu numer: 16140

...a gdy mniej GRZAŁO, pisał:

Serce roście patrząc na te czasy:
Mało przedtym gołe były lasy,
Śnieg na ziemi wysszej łokcia leżał,
A po rzekach wóz nacięższy zbieżał.

Teraz drzewa liście na się wzięły,
Polne łąki pięknie zakwitnęły;
Lody zeszły, a po czystej wodzie
Idą statki i ciosane łodzie.

Teraz prawie świat się wszystek śmieje:
Zboża wstały, wiatr zachodny wieje,
Ptacy sobie gniazda omyślają
A przede dniem śpiewać poczynają.
 pan pikuś
 Niedziela 19-07-2009

16143. 
Odnośnie wpisu numer: 16117

http://www.marek-kozak.webpark.pl/warminskomazurskie.htm
Można poczytać w ten piękny dzień hihi.
 deszczowa
 Niedziela 19-07-2009

16142. 
Odnośnie wpisu numer: 16133

A ten Jan Paweł II nie za wielki czasem? Media wyprały wszystkie
mózgownice? Na pewno Zapasiewicz nie ustępował mu intelektem
i formatem.
 Emma
 Sobota 18-07-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 126 127 128 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... 318 319 320 ... 385 386 387 następna ] z 387



102486759



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.