Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
kogel-mogel
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Kozak. Wygrał ze... skrzynką
Trwa modernizacja placu dworca kolejowego PKP
Perony. Iława gorsza od Malborka
PRZEJAZD DO LIKWIDACJI...?
Radny powiatu zatrzymany za jazdę po alkoholu
Marlena Cichocka w programie „MasterChef”
Znaleźli czołg z II wojny światowej
Trzy metry po śmierć
Żuchowski o sytuacji w ratuszu: „Czy leci z nami pilot...?!”
Terytorialsów siła z Iławy
Musimy zmienić podejście do zwierząt
Pikieta mieszkańców pod ratuszem
Mieszkamy w Berlinie, ale kochamy Iławę!
Rzecznik prasowy Tomasz Więcek robił w szpitalu co chciał?
Problem ze szczurami w kamienicy
Majątek burmistrza Iławy
W porzuconym aucie mieszkają bezdomni
NOWA SZEFOWA KULTURY: WARTO INWESTOWAĆ W SIEBIE
„Bolszewicy” atakują powiatowy Inkubator Technologiczny
Karta Praw Rodziny. Kopaczewski i Młotek na „nie”
Więcej...

Forum

11380. 
Odnośnie wpisu numer: 11369

No rzeczywiście ty jesteś chora!!!! Samo to , że podajesz nr gg świadczy o tobie:))) No ale to jeszcze pikuś w porównaniu do tego co wypisujesz!!! No powiedz kto ci pomógł i w czym??? Idę o zakład, że nie było to nic więcej aniżeli ból głowy!!!!
 pacjent - nie cholera
 Czwartek 01-05-2008

11379. 
Odnośnie wpisu numer: 11375

Starosta za chłopaka był niezłym rozrabiaką i wirachą, jak wszyscy chłopcy. Zaliczył dwie szkoły iławskie, nim zdał maturę, podczas ktorej zasłabł. Wina z chłopakami, jak Tusk, nie popijał, ale swoje za uchem miał. Potem po zdanej maturze, mnóstwo szkół różnych zaliczył, aż wylądował na stanowisku pracownika świetlicy w budowlance. Tyle na ulotce, kiedy na radnego startował, było napisane. Tak, jako pracownik budowlanki, po szczebelkach do Starostwa dobrnął. (nic nie słyszło się, by nauczycielem był, a choc był, to skrzętnie skrywał i publicznie nie głosił). Taraz Starostwo dosiadł.
 ORMOWIEC
 Czwartek 01-05-2008

11378. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

["Nie ma sensacji, nie ma tematu".]
Pewnie, że nie ma - kierownicy bakteriologii, działu organizacyjnego, technicznego czy płac złożyli wypowiedzenia tylko dlatego, że nie są godni współpracować z MBA W.J., która pracowników traktuje jak służbę wysyłając m.in. po obiady z trojakami do stołówki (codziennie)
 elf
 Czwartek 01-05-2008

11377. 
Na tym forum to same gorzkie zale, cos okropnego. Stekanie, biadolenie.
 anonim
 Santiago de Chile, Czwartek 01-05-2008

11376. 
Do wladz Ilawy.
Czy nie mozna w godzinach szczytu postawic policjanta na skrzyzowaniach? W takich awaryjnych sytuacjach uruchamia sie szkolki policyjne w innych miastach, ale tam rzadzacymi sa ludzie umni, a u nas tylko sie dba o imprezy masowe, bo wladza boi sie aby ich jajami nie obrzucono.
 mieszkanka ILawy, lat 56
 Czwartek 01-05-2008

11375. 
Znam staroste od urodzenia.Jak to mowia z jedynaka ni pies ni sabaka.Nigdy Mu nic nie brakowalo i nigdy nikomu w niczym nie pomogl, a zawsze zadal aby to On byl pepkiem swiata.Nie ma tez ambicji bo juz dawno z podkulonym ogonem by odszedl razem ze swoimi przydupasami. Maciek pierz dalej dywany bo do rzadzenia sie nie nadajesz i niech sie wstydza Ci co na ciebie glosowali,bo juz drugi raz tego bledu nie popelnia.Ja zaluje ze jak gralem z Toba w pilke nie kopalem Cie mocniej.
 Grzegorz, lat 60
 Środa 30-04-2008

11374. 
Odnośnie wpisu numer: 11369

"M*A*S*H" was potrzebuje drodzy Lekarze. Takie oto określenie Szpitala Powiatowego w Iławie istnieje w wewnętrznym obiegu tej jednostki.
I śmieszno i straszno.
 łowca
 Środa 30-04-2008

11373. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

Ty urzędniczy baranie i Ci wszyscy, którzy dobro naszego lokalnego lecznictwa mają w dupie.
Dziwię się, skąd wzięła się dzika nienawiść wobec władz i struktur naszego rodzimego lecznictwa. Nie wierzę, żeby ta niechęć miała swój początek w gabinecie starosty. W końcu to człowiek z Iławy. Mierny, bierny, ale dojrzewał w Naszym Mieście. Jeżeli, nie daj Boże, całe zamieszanie odbywa sie za jego przyzwoleniem, to niebawem w TVN zobaczycie jak osobiście wywożę go za miasto w taczce.
Wspominałem Novej, że znam Moje miasto od korzeni, a ludzi jeszcze lepiej. Przede mną nie uciekną od odpowiedzialności.
Do Benka. Popatrz tylko, jak nasze miasto przygotowało się do majówek. Zebry na przejściach cudownie odnowione. Szkoda gadać.
 dziadek
 Środa 30-04-2008

11372. 
Odnośnie wpisu numer: 11356

Co do rzadow człowieka w ick w Iławie to powiem krótko człowiek w teczce od pana Ptasznika i człowiek który nie mojecia o kulturze. Ale to człowiek Platformy jak wszyscy oni bez pomysłu w realkizacji programu za to z pomysłem jak zarabiac pieniadze i to niezłe jak wszyscy z Platformy, róbmy kolorowanki przed wyborami wysyłajmy gońców pod drzwi lub poczta i łapmy naiwnych, bo stołki trzeba łapac dla swoich dla PSL I PLATFORMY JAK ZA KOMUNY. To wasz koniec PLATFORMO I PSL NIE MACIE POJECIA JAK ROZWINAC ILAWE MACIE ZA TO POJĘCIE JAK SIE USTAWIC W STOŁKI A LUD MUSI TO W KOŃCU ZROZUMIEC ZE WASZE HASŁA TO BAJKA BEZ POKRYCIA.
 BENEK
 Środa 30-04-2008

11371. 
Wiecie co moje pisanie uderza w uklad z czego sie ciesze moze mnie wezma do tvn Tylko czy ja bym chciał bo Benek bedzie anonimowy ale konsekwętny zobaczycie ze Ci sami ludzie juz nie przejda w nastepnych wyborach. Benek to męda, która wali prawde w oczy i kto go jeszcze nie polubił to go polubi bo on jest ze społeczeństwem nie z ukladem i zakłamaniem on żada Polski czystej sprawiedliwej bez ukaldów , korupcji a normalnej i dlatego ma byc anonimowy
Jezeli choc jedno słowo napisałem kląmliwie to sprawdzcie to sami i sami przekonacie sie ze to prawda i tylko prawda co pisze Benek.
pozdrawiam
 Benek
 Środa 30-04-2008

11370. 
No no no zaczyna sie dziac jednak mówilem że media przyjada i przyjechały dzisiaj to poczatek. Napewno wesza i zamierzaja uderzyc to kwestia czasu drodzy lekarze i ukladziarze w ratuszu trzymajcie sie mocno bo za pare dni bedzie o was głosno i po was mam nadzieje, że przy okazji jak beda media to pan Ptasznik sie pochwali czego to nie zrobił dla Iławy niech wspoMni przy okazji ze jemu idzie nieźle nawet samochód zmienił, Zyliński autostrade buduje przez srodek Iławy a Wójt robi Piknik bo wies spragniona jest alkoholu a przy okazji sponsorem jest kto gmina i my podatnicy czyste jaja i pora zmienic tych ludzi
 Benek
 Środa 30-04-2008

11369. 
Jednak co niektorzy sa glupsi od Chlopow Reymonta bo Ci umieli zalatwic sprawe za pomoca taczki. W Ilawie potrzebne sa dwie - dla starosty i jego ukochanej szefowej Naszego Szpitala. Ci co sa zdrowi oczerniaja lekarzy. Ja ich kocham, szanuje i placze bo do zadnego spadochroniarza nie bede miala zaufania.
LEKARZE TRZYMAJCIE SIE I WRACAJCIE DO PRACY.
 wdzieczna pacjentka, lat 59
  11170576
 Ilawa, Środa 30-04-2008

11368. 
Odnośnie wpisu numer: 11367

"(...) Nowa Pani Dyrektor przecięła chorą sytuację z chorymi zarobkami grupki lekarzy. (...)"
Jeden konkret. Dyrektor jako zawyżone wskazywała zarobki lekarza na poziomie 8 tys. brutto, a teraz proponuje na to samym stanowisku pensję w wysokości 11 tyś. brutto plus mieszkanie służbowe. Gdzie jest niby to uzdrawianie "chorych zarobków"?
To już dawno nie jest gra o pieniądze ale o ambicje polityczne i indywidualne antypatie, hucpa - dodajmy - finansowana z pieniędzy publicznych.
 white collar
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11367. 
Odnośnie wpisu numer: 11361

Nie ma żadnego konfliktu w szpitalu. Nowa Pani Dyrektor przecieła chorą sytuację z chorymi zarobkami grupki lekarzy. Nawet nikt ich nie zwalniał, tylko sami rzucili pracę, tacy są wierni i oddani "swoim" pacjentom, taką mają twarz. Trwa proces wymiany zadymiarzy, przychodzą nowi lekarze. Jeszcze nie wiadomo jak się ogólnie pokażą w swej pracy lekarskiej, ale przynajmniej nikt nie będzie już szantażował społeczeństwa odejściem. Trzymam kciuki za Panią dyrektor.
A telewizja TVN przyjechała pod szpital i pojechała sobie. Dziennikarze
byli zniesmaczeni zawracaniem głowy. Nie ma sensacji, nie ma tematu.
 urzędnik
 Środa 30-04-2008

11365. 
Sensacja!!! BENEK zapisał sie do PO!
 xyz
 Środa 30-04-2008

11364. 
W Gimnazjum nr 1 odbyła się dzisiaj impreza o europejskim wymiarze. Podsumowanie efektów projektu współpracy międzynarodowej. Przez cały tydzień gościmy nauczycieli i młodzież ze szkół włoskich w Neapolu i szkoły europejskiej w Karlsruhe. Na kilka tysięcy projektów "Comeniusa" realizowanych w Polsce nasz został oceniony jako drugi, najlepszy. Młodzież i nauczyciele przygotowali wspaniały "Festiwal Europejski" z wielkim rozmachem artystycznym. Wielka szkoda, że nikt z zaproszonych przedstawicieli władz miasta, samorządu nie zaszczycił tej uroczystości swoją obecnością. Nikt nie raczył nawet zadzwonić z informacją o nieobecności. Byliśmy zażenowani tłumacząc gościom z Europy ten fakt.
Na marginesie.
Dla "Kuriera Iławskiego" to też nie było godne uwagi wydarzenie. Jesteśmy wzburzeni, że reagujecie natychmiast, gdy dzieje się coś złego (często nie nie sprawdzając dokładnie informacji), a takie wydarzenia jak dzisiejsze są bagatelizowane. No cóż, bardziej cenią nas za granicą niż w środowisku lokalnym.
 nauczyciel
 Środa 30-04-2008
Odp. 
Liczymy - jak zawsze - że wykształcona kadra nauczycielska
Gimnazjum nr 1 sama opisze to, co dzieje się na jej terenie.
Nie ma się więc co wzburzać, tylko brać do pisania. Nikt w
tym temacie nie zrobi tego lepiej jak Wy. Służę łamami.

Natomiast rzucanie anonimowo kalumnii - "często nie nie
sprawdzając dokładnie informacji" - przez prawdopodobnie
nauczyciela, a więc osobę publiczną, jest delikatnie mówiąc
- brzydkie i niepedagogiczne.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Środa 30-04-2008

11363. 
LEKARZE CHCA ODEJSC, JAK NAJBARDZIEJ ALE NAJPIERW PROSZE PROKURATURE O SPRAWDZENIE ICH DOCHODÓW SKAD WZIELI PIENIADZE NA PRYWATNE WILLE I GABINETY. PAN [...] TO LEKARZ KTÓRY TWORZYŁ KLIKE Z IŁAWSKIMI LEKARZAMI, ZAMIESZANY BYŁ SAD WIEC PORA ROZLICZENIA NASTAŁA, NIECH PRZYJEDZIE TVN I WKOŃCU IŁAWA POWIE CO TU SIE DZIEJE, NIECH POLSKA WIE ZE MAFIA TO NIE BYŁA W KISIELICACH A W IŁAWSKIM SZPITALU I PORA ROZRACHUNKU NASTANIE
 BENEK
 Środa 30-04-2008

11362. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

Czas najwyższy przerwać chocholi taniec Panie Starosto. Jest Pan po to, aby służyć społeczności powiatu. Całej społeczności. Nie tylko grupce jątrzących wichrzycieli doskonale się czujących w mętnej wodzie, wietrzących swoje małe interesy.
Dzisiaj jest dzień, który zadecyduje o Pana przyszłości politycznej. Jestem przekonana, że stać Pana na wzniesienie się ponad nienawiść
i przejrzenie na oczy.
Proszę się przyznać do błędu, nieomylnych nie ma.
DZISIAJ PANI DYREKTOR SZPITALA MUSI BYĆ ZDYMISJONOWANA.
Rany będą goić się długo, wyrządzonego społeczeństwu i szpitalowi zła nikt nie odwróci, ale będzie szansa na powrót do normalności. Z czasem ludzie Panu zapomną. Szpital powoli, pod mądrym kierownictwem stanie na nogi, ma duży potencjał. Dla wspólnego dobra.
 Stefania
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11361. 
Konflikt w szpitalu na antenie TVN24... Na żywo relacje.
 telewidz
 Środa 30-04-2008

11360. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

DO LEKARZY: KIEDYŚ LEKARZ TO BYŁ KTOŚ. MIAŁ POWSZECHNY SZACUNEK I POWAŻANIE. CO ZROBILIŚCIE Z TYM WIZERUNKIEM?
TERAZ LEKARZ JEST POSTRZEGANY JAKO ŁAPÓWKARZ, PRYWACIARZ - OGÓLNIE SK.....SYN. TO NIE WINA SPOŁECZEŃSTWA - TO TYLKO WASZA ZACHŁANNOŚĆ I PAZERNOŚĆ DOPROWADZIŁA DO TEGO, ŻE LUDZIE TAK WAS POSTRZEGAJĄ. RÓBCIE TAK DALEJ - POWODZENIA.
 łowca
 Środa 30-04-2008

11359. 
Myślę, że lekarze protestują, gdyż nie mogą patrzeć na to co się dzieje.
Dzika prywatyzacja i rozdrabnianie szpitala już się zaczęło. Zaczęto od sprzedaży najlepszych kąsków. Wyprowadzono sztuczną nerkę do prywatnej firmy (więc w efekcie ludzie boją się z niej teraz korzystać), wyprowadzono bakteriologię do Olsztyna (wcześniej ta istniejąca u nas służyła także szpitalowi w Prabutach - teraz na wyniki trzeba czekać znacznie dłużej, żeby ktoś w Olsztynie mógł zarobić).
Najlepszy numer dopiero przed nami - na horyzoncie pojawiła się tajemnicza firma z Poznania, która przejmie hurtem usługi świadczone dotąd przez szpital publiczny. W praktyce będzie to wyglądało tak: leczyć będą w tym samym miejscu co dotychczas, na sprzęcie tego publicznego szpitala, z małą różnicą - pośrednik zainkasuje stosowną prowizję.
Podobno sytuacja finansowa szpitala była dramatyczna. Fakt, można jeszcze poszaleć za oszczędności (2 mln zł) zrobione przez poprzedniego dyrektora - tylko co potem?
 poinformowany
 [adres sfałszowany], Środa 30-04-2008

11358. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

No to cześć Wam!!! Powodzenia w prawdziwej prywatnej działalności.
Dzięki Waszemu odejściu już lepiej się poczułem.
Trzymam kciuki za Panią Dyrektor, Pana Starostę, Panów Burmistrzów.
Tym ludziom zależy na zdrowiu pacjentów Powiatu Iławskiego.
A Wy :))))) NO cóż - szczęliwej drogi już czas...
 pacjent
 Środa 30-04-2008

11357. 
Odnośnie wpisu numer: 11355

To po co odchodzicie obłudnicy?
 Pytek
 Środa 30-04-2008

11356. 
http://www.ickilawa.pl/aktualnosci/artykul/2
Zajebisty kalendarz imprez - jak zwykle wszystko dzieje się tylko
na papierze. Wstyd Panie Tomku, młody Dyrektor a myślenie jak
za czasów Jerzego Kalisza.
 rozczarowany
 Środa 30-04-2008

11355. 
DO MIESZKAŃCÓW POWIATU IŁAWSKIEGO:

CZY NASZEMU SZPITALOWI GROZI DZIKA PRYWATYZACJA?
CZY GROZI MU ZAMKNIĘCIE?
GDZIE BĘDZIECIE SIĘ LECZYĆ OD 1 MAJA?
WIĘKSZOŚĆ LEKARZY ODCHODZI 30 KWIETNIA.
PYTAJCIE STAROSTĘ CO DALEJ.
 PROTESTUJĄCY LEKARZE
 Środa 30-04-2008

11354. 
BENEK, ty durna pało! Nie widzisz, że basen kopią?
 **
 Wtorek 29-04-2008

11353. 
Zaczyna sie kwiecień a basenu nie widac, za to widac nowy samochód burmistrza Ptasznika, ciekawe co jeszcze zamierza kupic gdy dojdzie do kasy jak to zrobił poseł Żyliński i Żuchowski gdy sa wiecznie niezastapieni i ich mowy kłado ludzi na kolana bo reklamówki przedwyborcze sa takie same, cuda w Iławie i wiecej w kieszeni, tylko której bo my iławianie żyjemy w nędzy bo zarabiamy 200 ero, ciekawe ile na reke majo Żyliński i Żuchowski niech sie pochwala do Kuriera bo chcielibysmy wiedziec jakie sa ich dochody, skoro żeście ich wybrali niech przedstawia swoje sprawozdanie, mamy do tego prawo zeby powiedzieli nam iławianom co dalej z Iławo czy grozi nam jeszcze gorsze życie czy bedo cuda
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11352. 
Odnośnie wpisu numer: 11351

BENEK TO CZŁOWIEK SPAWIEDLIWOŚCI ŻEBYŚ CHŁOPIE MIAŁ LEPIEJ
MOZESZ GO PORÓWNAĆ DO LEPPERA ALE DUŻO INTELIGETNIEJSZY
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11351. 
Odnośnie wpisu numer: 11349

Skąd się wzięło życie i kim jest BENEK?
 Adam
 Wtorek 29-04-2008

11350. 
Odnośnie wpisu numer: 11347

Prawda wyłazi w kolejkach do... prywatnych gabinetów lekarskich. Od pewnego czasu, jak zawirowało w lecznicy zwierząt małpopodobnych
homo erectus, powiekszyły sie kolejki u wziętych lekarzy w Iławie.
Proszę sprawdzić, jeśli banialuki strugam.
I o to chodziło w tym wszyskim, by samoprywatyzacja nastąpiła. Zaś niezamęczony lekarz darmową pracą w panstwowym szpitalu ochoczo przyjmował we własnym gabineciku.
 ESKULAP
 Wtorek 29-04-2008

11349. 
Bedzie piknik w Szałkowie. Wójt Gminy Iława zaprasza na jego kampanie przedwyborcza za gminne pieniadze czyli nas podatników, przybedzie takze przewodniczacy rady gminy wiejskiej na czele z jego siostra która zna sie podobno na kulturze ale chyba tej po układach, czyste jaja i kampania wójta nieżle ukalkulowana, za darmoche opisza go w gazetach no no no na posła teraz może bo Żyliński juz jest spalony, z tym Żuchowskim nie maja szans w Iławie, za to ze miasto utopili w marketach w bezrobociu nedzy i rozpaczy
 BENEK
 Wtorek 29-04-2008

11348. 
Witam, warto byłoby zainteresowac się sprawą fabryki puszek w Suszu. Przed wyborami na burmistrza Susza, poprzedni burmistrz i jednocześnie kandydat na następną kadencję w dogrywce obiecywał ludziom w Suszu rozpoczecie budowy fabryki na początku ubiegłego roku.
W związku z tym, że jak sie okazuje fabryki w tej kadencji nie będzie, Burmistrz powinien zostać odwołany, jako że obiecana fabryka stała się, jak się okazuje, kłamstwem przedwyborczym dzięki któremu aktualnie ta osoba piastuje stanowisko Burmistrza i nawet nie kwapi się wyjść z przeprosinami do społeczeństwa. Mieszkańcy Susza żądają dymisji!
 hiti30, lat 42
 Susz, Wtorek 29-04-2008

11347. 
Odnośnie wpisu numer: 11335

"... Oddziałem położniczym w iławie to sie matki straszy w całym
terenie".
Słyszałam złośliwy chyba żart, że jak mężowie chcieli ukarać swoje żony to wysyłali je wyłącznie do szpitala w Iławie, no kretyznim samczy, ale faktycznie tragedie mamy w Iławie i nie da sie tego ukryć. Rozmawiałam
z koleżankami, świetną opinię ma na przykład porodówka w Kwidzynie.
A co się dzieje z naszym szpitalem to brak słów...
 Ola mała
 Wtorek 29-04-2008

11346. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Qbo. Ostrzegałem Ciebie. Wara od Cioci Eli. Jest to zasłużona działaczka, wielokrotnie sprawdzona w walce na naszym terenie. Jesteś mały pikuś przy Niej, zważywszy na to, że pamięta nawet rewolucję 1905 roku. Wstyd przynosisz swym chlebodawcom, o biurze poselskim nawet nie wspomnę. W każdej z Twych wypowiedzi znajomość matematyki kończy się na liczbie 10. Ucz się chłopcze!
 stary iławianin
 Wtorek 29-04-2008

11345. 
Odnośnie wpisu numer: 11337

Nie wydaje mi się aby kierownik MGOPS w Suszu mógł stosować
mobbing wobec podwładnych. W końcu pracują z nim "same swoje"
np. były sąsiad pana Zdzichowskiego.
 drobny żuczek
 Wtorek 29-04-2008

11344. 
UWAGA: KOMUNIKAT CENTRUM ZWALCZANIA CZARNEGO PIJARU

Na forum internetowym KI ujawnił się niejaki Quba - osobnik uprawniający czarny pijar, wynajęty dla ratowania rozognionych kuprów pani W.J i pana M.R. przed ostateczną ich kompromitacją.
CHARAKTERYSTYKA: umysłowość urbanoidalnego gnoma, trudności z ortografią i składnią, karczmiana biegłość w rzucaniu mięsem.
GRUPA DOCELOWA: osoby źle wykształcone lub dotknięte uwiądem starczym, podatne na prymitywną manipulację.
OBIEKT ATAKÓW: lekarze.
STOPIEŃ ZAGROŻENIA: niski z uwagi na intelektualną lotność większości czytelników forum.
 CZCP
 [adres sfałszowany], Wtorek 29-04-2008

11343. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Ziewnąłem... Styl ciężkawy. Treść banalna. Poczucie rzeczywistości - nawet nie śladowe. Co do Rejestru Skazanych - mam Ci podać numer indeksu?
 Fabian Cholewa
 [adres sfałszowany], Wtorek 29-04-2008

11342. 
Odnośnie wpisu numer: 11341

Przepraszam, że wtrącam się do dyskusji, ale uważam Qbo, że Tobie jednak potrzebny jest specjalista, tym bardziej, że odpowiadasz sam sobie. Życzę nieustająco dobrego samopoczucia.
 nova
 Wtorek 29-04-2008

11341. 
Odnośnie wpisu numer: 11298 11293

Cóż, przeceniłem twoje marne jestestwo - we wszystkich wirtualnych wcieleniach - Fabianie Cholewo, Eleonoro, Kaziku, Synu Kolejarza itd. etc. itp. Zawsze i wszędzie poznam twój język charakterystyczny - czarny, butny, fałszywy, nieznoszący słowa sprzeciwu. Z przytupem.

Już wiem, że moje wcześniejsze nazwanie ciebie "pretorianinem", nawet tak smutnej grupki około 10 wyniosłych osób podających się za "lekarzy", to komplement był - na wyrost, ale komplement. Bo widzę jednak, żeś ty zwykły kompostnik jest, klasyczny burak ze wsi, który fakultety kończył za kaczki, kury i gąsior własnej roboty, nie zawsze najczystszej próby przydomowej.

Kiedy - przenośnią bawiąc się swobodną - zapytałem o pociechy twoje, to oczywistym jest, że nie w sensie dosłownym, lecz jako stanowczy protest. Bo to był, jest i będzie mój - z krzywdy osobistej - zdecydowany opór przeciwko warcholskiemu pouczaniu oraz rozsiewaniu obłudnych moralitetów Białego SobiePaństwa. Przyznaję, nie musiało się to spodobać nawet takiej kreaturze jak ty. Ale nikomu nie wolno szczuć niewinnych ludzi - Kowalskich, Wiśniewskich, Pawłowskich... Bo nikomu nie wolno żonglować ludzkim poczuciem zagrożenia na temat zdrowia własnego i bliskich. Zwłaszcza żołnierzom armii Hipokratesa! Nawet tym, którzy się za nich tylko podają!

Ta buta i bezkarność tak ci wypaliły resztę tkanki gąbczastej, mózgiem zwanej, że zaczynasz coś bredzić o rejestrach skazanych. O kim ty mówisz, porąbana imitacjo?! O sobie, czy o kolegach? Śnicie? Twarze prokuratorów męczą was w marach nocnych? Chyba cykor was obleciał nie byle jaki, bo gorączki krwotocznej zatrzymać już nie potraficie, a i spod piany strzępy dziąseł się walają na prawo i lewo... Im bliżej do
1 maja, tym coraz bardziej własne ogony pożeracie.

W ciągu kilku zaledwie miesięcy rozprowadziła was jak małe dzieci tylko jedna, samiuśka, nieskomplikowana, acz niesamowicie charakterna Baba. No i jak takim lebiodom można powierzyć zdrowie lub życie ludzkie...?
No jak?! Jesteście nadęte bufony, materialiści i niedouczone pozery.
Pakujcie manatki i wynocha.
 Qba
 Poniedziałek 28-04-2008

11340. 
Odnośnie wpisu numer: 11335

No to znajoma musi złożyć skargę. Pewnie tego nie zrobi, bo będzie się bała, że jeśli nagle zachoruje i będzie potrzebowała pomocy, to jej nie dostanie, albo będzie potraktowana źle. Nic bardziej mylnego.
Brak reakcji ze strony pokrzywdzonego czyni z pracowników tzw. służby zdrowia władców życia i śmierci. A to mi się nie podoba.
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11339. 
Odnośnie wpisu numer: 11334

Dziękuję Dziadku, to było słodkie. :-)
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11338. 
Przypadkowo trafiłem dzisiaj w środek głównego wydania "Wiadomości" TVP1. I kogo widzę? Otóż posła Krzysztofa Liska [PO].
Jakoś tak przyjemnie mi się zrobiło i cieplej na sercu - zanim nie zaczął
mówić. A mówił i mówił, i mówił - o sporze kompetencyjnym dodatnim,
który zaistniał między Prezydentem RP a Prezesem Rady Ministrów RP w sprawie ratyfikacji Traktatu. W ten temat zagłębiać się nie mam zamiaru,
bo nijak przystaje on do Iławy i tych okolic. Jednak zbijania politycznego
kapitału na awanturach i w zamieszaniu po nich - no tego się po panu
nie spodziewałem.
Zamiast tracić energię na nikomu niepotrzebne - a z takim zapałem podsycane utarczki - spożytkowałby lepiej widoczny nadmiar pary
na zrobienie czegoś dla regionu i Iławy. Spokojnej nocy życzę.
 łowca
 Poniedziałek 28-04-2008

11337. 
Chciałbym,abyście wreszcie zwrócili uwagę na to co się dzieje w MGOPS w Suszu. Kierownik Zdzichowski prowadzi ponoć mobbing w stosunku do pracowników. W Suszu na mieście aż wrze. Tylko władza w gminie siedzi cicho. Może pora już zmienić kierownictwo?
 Staszek

maliniak810@wp.pl
 Poniedziałek 28-04-2008

11336. 
Odnośnie wpisu numer: 11334

Drogi dziadku zniszczyli wszystko bo nie maja pojecia o rzadzeniu miastem. Hiprmarkety to sa wszedzie w każdym miescie ale zakładu to nie ma i nie będzie, bedzie basen i lotnisko, śmiechu warte i do kabaretu sie nadaje a ludek ciemny głosuje na Platforme i PSL czyste jaja w Iławie i ciemnogród żeby nie widziec co sie dzieje, niedługo kolej rozwiażo bo powiedzo ze autostrada bedzie tedy przebiegac, macie swoja Platforme i PSL, jak za komuny dalej społeczeństwo łyka bajeczki które ida z Gdańska bo stamtad przyszedł dobrobyt i wolnosc a co watpicie to zobaczcie jaki pan Wałęsa ma Belweder i obecnie stołek od Platformy za poparcie w wyborach pana Tuska, ciekawe kogo bedzie dalej popierał bo straciłem rachube o co mu chodzi o wolna i niepodległa Polske czy o Polske układów i upartyjniona.
 BENEK
 Poniedziałek 28-04-2008

11335. 
Odnośnie wpisu numer: 11281

W zeszłym tygodniu moja znajoma trafiła na tydzień do szpitala w Olsztynie z powodu bardzo złej "usługi" wykonanej przez iławskiego lekarza w naszym szpitalu.
A tak swoją drogą... Oddziałem położniczym w iławie to sie matki
straszy w całym terenie.
 toć to ten sam
 Poniedziałek 28-04-2008

11334. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Moi drodzy, wnuczka pokazała jak to robić, a mnie doprawdy forum zaczyna sie podobać.
Drogi Benku to prawda. Pewnego razu wybrałem się na taki swojski (czytaj - gminny) piknik w Siemianach. Wóda lała sie strumieniami
zupełnie bez hamulców (szkoda, że nie z Iławskich Zakładów Naprawy Samochodów; Zniszczyli je, jak prawie wszystko w NASZYM MIEśCIE).
To mnie trzeźwego (względy zdrowotne) dziadka zalewała purpura.
No, zaraz będę weekendowo pomarańczowy. Nie, nie w Ostródzie grają piękny koncert, to tylko 32 km.
Miła Nova, na mnie możesz polegać. Znam nasze miasto od korzeni, a ludzi jeszcze lepiej. Proszę pytaj, a wszystko i w każdej dziedzinie
Tobie rozjaśnię.
 dziadek
 Poniedziałek 28-04-2008

11333. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Dziadku nie karm łabędzi, ponieważ czynisz im krzywdę.
Co innego dokarmianie zimą.
 BAG
 Poniedziałek 28-04-2008

11332. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Benek, jeśli wykazujesz taką obywatelską postawę, to rozumiem, że te medyczne oszustwa, o których piszesz - zgłosiłes do NFZ, na policję itd.
Bo jeśli nie, to są to zwykłe oszczerstwa, a o to najłatwiej ukrywając się
za nickiem. Rozumiem też, że jesteś społecznikiem, który wystartował
(i wygrał) w wyborach, a teraz walczysz z całym tym złem...
Mówić każdy potrafi, ale zrobić to już co innego...
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11331. 
Odnośnie wpisu numer: 11326

Benek będziesz BURMISTRZEM! Cieszysz się? Zobacz ile na Ciebie czeka roboty, a potem ja Cie podsumuję.
 Lila
 Poniedziałek 28-04-2008

11329. 
Odnośnie wpisu numer: 11324

A coż ja mogę na to odpowiedzieć? Widocznie był to "nowy" chirurg. :-)) Nie twierdzę, że wszyscy nowi lekarze są dobrzy (bo ich kompletnie nie znam), a wszyscy "starzy" lekarze są źli. Twierdzę, że KAŻDY popełnia błędy i powinien się uczyć:
a). na nich
b). żeby ich nie popełniać.
Poza tym nikomu jeszcze nie zaszkodziła pokora wobec zawodu, który wykonuje. A coś mi się zdaje, że tu z tym ciężko... Proszę Lila, przyjmij to spokojnie. :-)
A tak w ogóle, co ma operacja wyrostka do trepanacji czaszki? Jestem nova więc nie kojarzę.
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11326. 
Mówicie o prywatyzacji szpitali, jaka to prywatyzacja skoro kazdy lekarz ciagnoł po trzy etaty, wybudował wille i otworzył gabinety prywatne, czyste jaja, kazdy z nich powinien oddac to co ukradł i rozdac biednym bo to nie lekazre a banda oszustów, w godzinach pracy przyjmowali pacjetów a ludziom przed drzwiami pisali karteczki miejsc brak (czekam w gabinecie w domu, szykuj kaske naiwny pacjecie).
Panie Ptasznik gdzie ten basen i zaklady pracy, co pan ma zamiar robic dalej, manic społeczeństwo tymi bzdurami że basen i hotel powstano, piepszysz pan bajki jak cała ta Platforma co Iławe do bankrutctwa doprowadziła, co jeszcze z tym Żylińskim wymyślicie, lotnisko, helikoptery a moze filharmonie. Jeszce takiego szamba to Iława nie miała, ta platforma to szambo bez dna.
Będzie piknik w Szałkowie bo wójt Harmaciński chce sie zareklamowac. Niegłupi pomysł, balety, popijawa za państwowe pieniądze a przy okazji opiszą go w gazetach czego on nie robi dla wsi, czyste jaja, PSL i platforma do gazet to spryt, ale do gospodarki zero pomysłu, wszystko w góre a lud niech płacze i płaci
 BENEK
 Poniedziałek 28-04-2008

11324. 
Odnośnie wpisu numer: 11323

Jesteś "nova" i masz prawo nie znać lekarzy z iławskiego szpitala, więc
się lepiej nie błaźnij głupimi pytaniami.
Nova! Wiesz, że nowy lekarz chirurg operował wyrostek aż pięć godzin?
Anestezjolog, który pracuje długo w szpitalu - zgłosił ordynatorowi, że szóstą godzinę już nie będzie pacjenta usypiał. I co? Ściągnęli chirurga
ze starej kadry, sprawę załatwił w pare minut!
 Lila
 Poniedziałek 28-04-2008

11323. 
Odnośnie wpisu numer: 11320

Masz rację: "każdy odpowiednio przygotowany". Zapytam inaczej:
Wiesz, kiedy ostatnio robiono trepanację w iławskim szpitalu?
 nova
 Poniedziałek 28-04-2008

11322. 
Odnośnie wpisu numer: 11319

"Wykształciucha" po tym odróżnisz od inteligenta, że ten drugi potrafi samodzielnie myśleć, ten pierwszy jedynie cytuje "Gazetę Wyborczą", niczym mułła Koran. Tytuł posta mógłby równie dobrze brzmieć: PRYWATYZACJA SZPITALI SPOSOBEM NA LEKARZY, PIELĘGNIARKI, SALOWE, RADNYCH, PACJENTÓW i ICH RODZINY.

Prywatyzacja tego typu jednostek odbywa się według reguły - "sprywatyzować zyski, uspołecznić koszty". Nic dziwnego, że skomercjalizowane szpitale mają się nieźle - po prostu rezygnują z nieopłacalnej działalności, zamykają te oddziały, które nie przynoszą zysków. Wzorowy klient takich szpitali powinien chorować wyłącznie na komercyjnie popłatne choroby. Pytanie: co będzie jak zachoruje na chorobę mało popłatną?

Prywatyzacja zmniejsza wpływ lokalnych władz samorządowych, a w konsekwencji także mieszkańców na funkcjonowanie jednostek ochrony zdrowia. Rada społeczna nie ma wpływu na to, jakie usługi, z punktu widzenia potrzeb społecznych powinien świadczyć dany szpital.

Co do argumentu ekonomicznego - tu nic się nie zmienia, strajk generalny personelu w skomercjalizowanym szpitalu i widmo jego plajty spowoduje nacisk na właściciela (np. powiat) aby dokonał dopłat do spółki. Który starosta, która rada powiatu odmówi pomocy w takiej sytuacji. Taki straszak na personel może być skuteczny w dużym mieście, gdzie jest wiele szpitali, ale nie tam, gdzie jest jeden szpital w powiecie.
 nie-wykształcuch
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 28-04-2008

11321. 
Odnośnie wpisu numer: 11294

Dobrze prawisz iławianko. Bardzo dobrze się stało, iż do wspólnej fotografii stanęli jak jedna rodzina. W ICK i Starostwie coraz głośniej się mówi o powrocie do Iławy wystawy pod nieco zmienionym tytułem: TWARZE IŁAWSKIEJ PLATFORMY.
 stary iławianin
 Poniedziałek 28-04-2008

11320. 
Odnośnie wpisu numer: 11316

Trepanacji może dokonać każdy odpowiednio przygotowany chirurg, chyba że pochodzi z krajów trzeciego świata i ma luki w wykształceniu. Resztę dopowiedz sobie sama i nie zadawaj niemądrych pytań.
 Syn Kolejarza
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 28-04-2008

11319. 
Odnośnie wpisu numer: 11313

PRYWATYZACJA SZPITALI SPOSOBEM NA LEKARZY

Starostowie nie chcą czekać na reformę służby zdrowia i przekształcają szpitale w spółki – pisze „Gazeta Wyborcza”. Wkrótce skomercjalizowany będzie co szósty polski szpital. Na pierwszy ogień idą szpitale powiatowe. W kraju już 59 z 250 szpitali powiatowych przekształcono w spółki.

Przekształcenia zaczęły się na początku dekady. Wtedy komercjalizacja była dla zadłużonych szpitali ostatnią deską ratunku. Starostowie, by uchronić placówki przed likwidacją, godzili się brać na siebie długi szpitali. Oddłużone placówki startowały jako spółki. Teraz widać, że szpitale-spółki bardzo dobrze sobie radzą. I na przekształcenie zdecydowali się kolejni samorządowcy. Na przykład w ubiegłym roku 15 powiatowych szpitali się skomercjalizowało, 30 kolejnych jest w trakcie przekształceń. I jeszcze 30 bardzo poważnie przygotowuje się do zmian.

Komercjalizacja to sposób na ucieczkę przed ich roszczeniami płacowymi lekarzy. W publicznym szpitalu nie można ukrócić ich żądań. Najwyżej przybędzie parę milionów długu. W spółce tak nie można, bo firma może upaść, a ludzie stracą pracę.
 czytelnik
 Niedziela 27-04-2008

11318. 
Rondo przy poczcie nazwane bedzie "im. Jana Nowaka Jezioranskiego".
Tak mi gadala kiedys wazna osoba z magistratu.
Jak wroce, to Ilawa bedzie blizej Ostrody a nawet Japonii.
 anonim, lat 59
 Santiago de Chile, Niedziela 27-04-2008

11317. 
Odnośnie wpisu numer: 11314

Ja bym jeszcze dodał "Tyfus plamisty" - 32 km.
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11316. 
Odnośnie wpisu numer: 11310

No to powiedz mądralo kto z chirurgów, którzy odeszli robił tę trepanację
(ten "prosty" zabieg) w iławskim szpitalu?
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11315. 
Odnośnie wpisu numer: 11313 11314

Naród, który wymaga rządzenia to raczej Rosjanie i Chińczycy...:-)
Oni faktycznie wymagają trzymania za twarz. Zwróć uwagę, że u nas
nic się nie zmienia, bo nikt nikogo nie slucha, a każdy uważa, że zna
wszystkie odpowiedzi (Ty też? :-)) Jak mozna rządzić takim narodem?
Tylko nieudolnie. :-)
Co do Ostródy, to racja. Oba nasze miasta są piękne, ale my chyba jesteśmy coraz bardziej w tyle. Sama jeżdżę na basen do Ostródy...
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11314. 
Odnośnie wpisu numer: 11309

Panie Adamie, ja już niczego nie oczekuję. Mam tylko jedno życzenie
przy okazji śródmiejskiej inwestycji. Zbudujmy na rondzie drogowskaz informacyjny:
- kierunek Ostróda 32 km (plaża z wyciągiem na narty wodne)
- kierunek Ostróda 32 km (basen, kąpielisko kryte)
- kierunek Ostróda 32 km (szpital)
- kierunek Ostróda 32 km (Mc Donalds)
- itd
Cholera im się należy!
 dziadek
 Niedziela 27-04-2008

11313. 
Odnośnie wpisu numer: 11312

Zgadzam się z Tobą w stu procentach! Zwróć jednak uwagę na to, że żyjemy w społeczeństwie, którego 75 procent potrafi tylko narzekać, a 95 procent nie robi nic, by to zmienić. Jesteśmy narodem, którym trzeba rządzić - to jest recepta na wszystko. Niestety, mamy to w genach. Ci, którzy naprawdę coś robią i chcą zmieniać świat, albo mają domieszkę krwi kozaczej, albo germańskiej, w skrajnych przypadkach ruskiej.
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11312. 
Odnośnie wpisu numer: 11309

Myślę, że mimo wszystko coś się ludziom należy i czegoś mogą oczekiwać. Choćby spokoju na stare lata; tego, żeby nerwowo nie przeliczać każdego grosza, ale godnie żyć; tego, żeby u lekarza być traktowanym jak podmiot a nie jak przedmiot.
I kilku innych rzeczy.
Jesteśmy w końcu cywilizowani, żyjemy w zorganizowanym społeczeństwie i państwie, które żąda od nas danin. To nieprawda, że całe zło pochodzi od malkontentów, to raczej narzekanie pochodzi stąd, że nic się nie zmienia (choć nazwiska ludzi na stołkach się zmieniają).
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11311. 
Odnośnie wpisu numer: 11308

Oj, w szpitalu w Prabutach nikt nie będzie chorował ani leczył się w miłej atmosferze, bo go (czyli szpitala) właściwie nie ma. Jest właśnie rozjeżdżany walcem.
 nova
 Niedziela 27-04-2008

11310. 
W szpitalu kolejny "sukces". Kilka dni temu żaden ze sprowadzonych przez dyrektor, światowej klasy specjalistów chirurgów nie potrafił wykonać trepanacji czaszki pacjenta. Musieli na kolanach błagać emeryta, znanego iławskiego chirurga po siedemdziesiątce żeby przyszedł z pomocą. Na szczęście był w domu, uratował nieszczęśnika przeprowadzając ten stosunkowo prosty zabieg.
Pojawia się jednak pytanie, co będzie gdy chirurg-emeryt pojedzie na ryby albo wybierze się do kogoś na imieniny. Kogo wtedy zawołają na pomoc "jastrzębie chirurgii" ze szpitala. Należy też dodać że po zmroku śmigłowce nie latają, a transport samochodowy chorych w takim stanie jest niemożliwy...
 Syn Kolejarza
 [adres sfałszowany], Niedziela 27-04-2008

11309. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Tak, wszystko jest straszne! Inwestycje są straszne, pieniądze z Unii
są straszne. W końcu i sam Burmistrz jest straszny! Tylko jedno jest straszne - postawa ludzi, którzy uważają, że jest i zawsze będzie źle a także ich wieczne oczekiwania, przekonanie, że wszystko im się należy!
 Adam
 Niedziela 27-04-2008

11308. 
Odnośnie wpisu numer: 11307

Patrząc na kłótnie z tym waszym szpitalem już wolę trójmiasto
Susz- Prabuty- Kisielice. W końcu bliżej do szpitala w Prabutach.
A tam inaczej się choruje jak jest miły personel.
 babcia
 Sobota 26-04-2008

11307. 
Odnośnie wpisu numer: 11306

Wszystko, co dzieje się w NASZYM mieście Iławie, jest straszne. Mnie wystarczy na kromkę dla łabędzi nad Małym Jeziorakiem, a wy dalej głosujcie na ludzi, którzy NASZE miasto sprowadzają do rangi trójmiasta Iława - Susz - Zalewo.
 dziadek
 Sobota 26-04-2008

11306. 
Odnośnie wpisu numer: 11300

Wszystko co dzieje się w szpitalu jest straszne.
 nova
 Piątek 25-04-2008

11305. 
Platforma przestaje się kontrolowac zaczyna pekac bo PSL stawia sie i mówi, że ślubu nie brali z nimi. Powiem inaczej Platforma ma problem bo PiS ich nie chce SLD ich unika bo mysli że sie odrodzi raczej chyba zarosnie trawa bo rea komunistów juz dawno mineła tylko ten Olejniczak marzy jak dziecko w piasakownicy. SLD wybrac gorzej nie mogło stawiajac na OLEJNICZAKA bo on mi przypomina LEPPERA z tym że jest troche chudszy bo tamten to jak blokował to cuda obiecywał dzisiaj siedzi na wsi i krowy gania po polu a ten jak mu tam minister edukacji wrocił na adwokata ale przyznaje że ten Giertych to był gosciu z klaso chociaz mundurki wrócił do szkół dał dzieciom mleka a teraz ta Platforma wszystko zabierze ale mam nadzieje ze jej koniec jest bliski zobaczcie w Iławie całe miasto odwraca sie od Platformy bo oni jednoi co dobrze robio to dobrze brataja sie z żydami i Niemcami bo chca im zwrócic majatek zabrany po wojnie bo to ponoc Polska napadła na Niemcy. Panie Tusk uczył pan HISTORII a teraz dopuszczasz tych ludzi zeby walczyli o swoje? Po co te cyrki przeciez pan cuda obiecałes Polakom a jakos ich nie widac a moze ja slepy jestem, musze skoczyc po okulary bo ponoc cuda beda tylko nikt nie wie kiedy a nędza coraz wieksza i podwyzki co chwila, super Polacy wybrali gorzej nie mogli.
 BENEK
 Piątek 25-04-2008

11304. 
Jak tu dać na wstrzymanie, kiedy Święto Klasy Robotniczej przed nami Polakami.
 menda społeczna
 Piątek 25-04-2008

11303. 
Mogę zachorować po 1 maja, czy się wstrzymać?
 ORMOWIEC
 Piątek 25-04-2008

11302. 
Odnośnie wpisu numer: 11300

A ja słyszałem podobne wypowiedzi [też] na temat nauczycieli, lekarzy, pielegniarek, burmistrzow, starostów, sprzedawców, księży, sprzątaczek
i wielu innych... To są opinie, które można wygłaszać na temat osób poszczególnych, a nie grup ludzi.
a i jeszcze słyszalem to samo na temat wszystkich osob o nicku "ola",
ale pewnie nie "mała".
 taki jeden
 Piątek 25-04-2008

11300. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

"(...) większość ludzi ma was dosyć. Macie opinię bufonów, materialistów i niedouczonych pozerów, którzy w grupie zaduszą każdego przyzwoitego lekarza gdy tylko pojawi się na horyzoncie. (...)"
Moje odczucia są podobne, właśnie jakoś w tym stylu wszędzie mówi się o lekarzach iławskich, często spotkałam się z takimi właśnie klimatami.
 Ola Mała
 Piątek 25-04-2008

11299. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

Dumam sobie po Twej wypowiedzi, aż tchu mi zabrakło. Pawda o czym piszesz i jak piszesz jest w 50 procentach. Za ostro poszalałeś w tekście, jednak końcówka (chyba Słowacki albo Mickiewicz) porażająca. I tak niech jest.
W tym zawodzie panuje fałszywa solidarność, która powoli zbliża się ku końcowi. Oni faktycznie zagryzą jak hieny swego pobratymca lekarza, który próbuje się wyłamać. To kanibale. Osobom, ktorzy mają się za bogów naszego zycia, usuwa się grunt pod nogami. Wstydzili by się płakać na niskie pensje, gdy tymczasem otwierają prywatne gabinety,
w który zarobki są poza strefą podatków i poza NFZ.
Tak tylko w Polsce może być, gdyż pseudoelity z oślarnią - jak mówił Waldorf o posłach - nic w kierunku naprawy opieki zdrowotnej robią. Ale i tych debili (pójdę Twoim stylem wypowiedzi) koniec się zbliża. Bynajmniej mamy taką nadzieję, kiedy powstaną okręgi 1-mandatowe.
 ESKULAP
 Piątek 25-04-2008

11298. 
Odnośnie wpisu numer: 11293

Pytasz mnie o dzieci, ja pytam dlaczego Tobie wstyd pod własnym nazwiskiem występować, czy może dlatego, że to nazwisko po rejestrach skazanych się przewija, a i dobrze w gruncie rzeczy wiesz co o TOBIE myśli sąsiadka spod "piątki" albo sąsiad z drugiej klatki, i wstyd ci, wstyd w lustro spojrzeć.
Manię masz prześladowczą, w każdym Cholewę widzisz, bo może Cię pierwszy ten Cholewa poznał i przejrzał. Dlatego szkalujesz za judaszowe srebrniki ze Strarostwa porządnych ludzi i skomlesz teraz, bo nie wiesz któremu Panu masz służyć zacząć, który Pan się ostatnie, a kogo Qubuś ma teraz zacząć obszczekiwać...
 Kazik
 [adres sfałszowany] Nowa Wieś, Czwartek 24-04-2008

11295. 
platforma traci notowania bo cudu nie ma, jest za to jutro podwyżka gazu i rozkopana iława ale stołki niedługo sie zmienia, zobaczycie ludzie platformy, pis was poźre, benek zostanie głównym przywódca a to człowiek majetny i cholernie przebiegły, platforma zginie z iławy
 BENEK
 Czwartek 24-04-2008

11294. 
Odnośnie wpisu numer: 11272

Ja myślę, że z opieką zdrowotną w powiecie iławskim nie będzie tak źle.
Wszystkich chorych i cierpiących można zaprosić nie tylko do gabinetu starosty, ale także do gabinetów pana burmistrza Ptasznka, Hardybały, Sadowskiego, wójta Harmacińskiego itd. Tak chętnie wypowiadali się na temat wizerunku szpitala. Pamiętacie to słynne zdjęcie kiedy wszyscy stanęli murem za panią dyrektor? Niech teraz leczą ludzi, przecież to takie proste. Do pomocy będą w końcu mieli fachowców z najwyższej półki, których pani dyrektor sprowadziła do szpitala. Co prawda jest ich aż 4, w tym jeden ponad 70-letni, ale nie martwmy się jakoś to będzie.
Powodzenia!
 iławianka
 Czwartek 24-04-2008

11293. 
Odnośnie wpisu numer: 11287 11262 11261 11260 11217

"Kaziku z Nowej Wsi" - wątpię, żebyś ty był tym "Kazikiem z Nowej Wsi".
Nie wątpię natomiast, a nawet jestem pewien, że palisz głupa "Fabianie Cholewo" ("Eleonoro Sztompke" i reszto zmyślonych przez ciebie bytów wirtualnych).
Produkujesz się jak mróweczka; gołym okiem widać, że masz wiele do stracenia i targa tobą wewnętrzna burza. Ty i ta twoja hałastra Białych Mafiosów (sztuk około 10, bo reszta to przyzwoici ludzie, którzy nie wiedzą tylko jak się wykaraskać z tej kompromitującej sytuacji, bo ulegli zbiorowej i fałszywie pojmowanej lojalności zawodowej); a więc ty i ta twoja hałastra Białych Mafiosów dziś robicie z siebie takich umęczonych, skrzywdzonych i poniewieranych męczenników w misji niesienia dobra... Wzruszające.
Twierdzisz bydlaku stukopytny, że niby "cała Iława mówi o tym, jakie to drugie, czy trzecie dno ma to "krycie" Dyrektor Szpitala przez Starostę (...)". A ja ci powiem: skończony dureń jesteś, bo czy ty moją sąsiadkę spod "piątki" albo sąsiada z drugiej klatki pytałeś aby, co o tym mówią i sądzą? A czy oni upoważnili ciebie, nawet zaocznie, żebyś wypowiadał się w ich imieniu?
Ja nie wiem czy wszyscy mieszkańcy (czytaj: pacjenci), ale słyszę na własne uszy, że większość ludzi ma was dosyć. Macie opinię bufonów, materialistów i niedouczonych pozerów, którzy w grupie zaduszą każdego przyzwoitego lekarza gdy tylko pojawi się na horyzoncie. I to jest dramat nie tylko iławskiej sytuacji.
O tak, siwego włosa ci nie brakuje. Ale twoja poza Moralisty komicznie wymieszała ci się z rolą nadwornego Czekisty. Obyczajów, powiadasz, jesteś strażnikiem?! O nie, znów ci się pomieszało, jesteś tylko zwykłym prowincjonalnym rzeźnikiem. Tak więc jeśli chcesz kogoś przywoływać i wychowywać, to pierwej pochwal się czym się dzieci twoje zajmują - no, śmiało. Co, wiersza zabrakło? Pieczęci?
Znów za klasykiem powtórzę: "Nadchodzą czasy, w których kanalie na czele Marszów Człowieczych iść będą, najwyżej sztandary poniosą i najgłośniej VIVAT zakrzykną".
 Qba
 Czwartek 24-04-2008

11292. 
Odnośnie wpisu numer: 11288

Z Elbląga...?!
 Adam
 http://www.joemonster.org/filmy/1804/Samica-nosorozca
 Czwartek 24-04-2008

11290. 
Odnośnie wpisu numer: 11287

Panie Kazimierzu z Nowej Wsi spod Iławy (właściewie, to peryferie Iławy)
Wszyscy osobnicy, których Platforma posadziła na stanowiska - za nimi wszystkimi stoi jeden osobnik, tasujący i rozdający karty. Kto jest jego człowiekiem i wykonuje jego pomysły, ma stanowisko na Urzędzie Miasta lub w Starostwie - ma sie rozumieć dokąd ich kadencja.
Tym człowiekiem jest najsilniejszy politycznie człowiek w Iławie, były szef Urzędu, poseł, marszałek i obecny poseł. Nie ma co podskakiwać, jeno do dacha jak trep walić, społeczęństwo takich ludzi wybrało, zatem tak ma. Może oni dobro nam czynią?
Lekarze przecież nie uciekają z Iławy, zostają na prywatnych gabinetach pod telefonem... Tylko pieniążki mając na każdą chorobę leki wypiszą.
Taki system lecznictwa PO ma w programie swoich rządów.
 **
 Czwartek 24-04-2008
Odp. 
Kolejny raz prośba do tego samego forumowicza upartego.
Na formularzu "NOWY WPIS" bądź łaskaw wpisywać numer
wypowiedzi do której się odnosisz lub odpowiadasz wprost.
Forum to platforma wypowiedzi dla wszystkich, także tych
czytających z boku, a jest ich bardzo wielu. Pomyśl o nich.
 moderator
 Czwartek 24-04-2008

11289. 
Odnośnie wpisu numer: 11286

Jak ci baranie nie wstyd podszywać sie pod cudzy nick. Nie mam nic przeciwko pouczaniu, chwaleniu sie znajomością realiów, ale wara od nicka, popaprańcu.
 men_Rosenberg-prawdziwy
 Czwartek 24-04-2008

11288. 
Odnośnie wpisu numer: 11279

Adaś. Żaden z ciebie student z Warszawy, tylko baniak z Elbląga.
 iławianin
 Czwartek 24-04-2008

11287. 
Cała Iława mówi o tym, jakie to drugie, czy trzecie dno ma to "krycie" Dyrektor Szpitala przez Starostę. Dlaczego nie dostrzega jej ewidentnych błędów, zaniedbań? Dlaczego jest głuchy na jej publiczne kłamstwa? Co i kto mu obiecał za zatrudnienie jej na tym stanowisku? Czy zakładnikami tego dealu są mieszkańcy powiatu, ich zdrowie i życie? Wydawało się,
że skończyliśmy z epoką świętych krów?
 Kazik, lat 63
 [adres sfałszowany] Nowa Wieś, Czwartek 24-04-2008

11286. 
Odnośnie wpisu numer: 11276

Oj, ty żuczek, nie jesteś taki drobny. Są zatem w Suszu ludzie co widzą, pamiętają i myślą. Brawo.
Dodam, że działka kupiona za 165 tys. złotych wzbogacona wcześniej została "perspektywicznie" z podatków mieszkańców kwotą 100 tys. zł
na uzbrojenie w potężne kolektory burzowe, czyli ile kosztowała działka? Jako że jesteś jeszcze żuczek młody, dożyjesz czasów i jako stary żuk dowiesz się za ile taka działka "pójdzie", tylko nie będziesz wiedział wszystkiego.
Warto spytać się przy okazji przegranego kandydata na burmistrza, co
o tym wszystkim myśli.
 men_Rosenberg
 Środa 23-04-2008

11285. 
Odnośnie wpisu numer: 11275

Droga pacjentko, starosta jak i cała rada powiatu ma nas gdzieś, sam
starosta przecież leczy się w innych szpitalach i korzysta z ich usług, to
co ma sie nami przejmować jak on nawet nie zna swoich parcowników
w starostwie, klepie dziobem co popadnie a potem sie z tego wycofuje...
Ma ludzi za nic, potrafi rozliczać poprzednią władze wieszając na nich
psy, życze mu żeby na niego po jego skończonej kadencji były same
pozytywy, ale jak widać już teraz - tak nie będzie, facecik sie nie nadaje
i tyle.
A Pani dyrektor robi to, co z innymi placówkami w Elblągu, skłóci ze sobą lekarzy i zamknie oddziały. Ona sama powiedziała, że dla niej to szpital może być jako koszary... Gratuluje "radnym powiatowym", którzy tylko kiwają pustymi łebkami na sesjach jak chińczyki, heeheheheheh.
 iławiak
 Środa 23-04-2008

11283. 
Uwazam że szkołę rolnicza w Kisielicach powinni rozwiazac bo tam pracuja zboczeńcy, niejeden taki nauczyciel od wychowania fizycznego to obmacuje na włefie dziewczyny a nawet robi dzieci, dziwie sie że go jeszce nie wypiepszyli z tej szkoły, ale wiecie dlaczego bo tam wszysko wolno mozna molestowac uczennice, mozna samemu ustanawiac prawo ogłaszc konkursy a później anulowac tak jak robi ich burmistrz, mozna fałszowac dokumenty jak te w szkole rolniczej co lewe rachunki wystawiali i mozna sie spytac o co tu chodzi, ja wam powiem macie takie władze że żygac sie chce a oni was mieszkańców to maja w nosie nawet wam chca wode odcinac ja pytam dlaczego dlatego ze nie macie za co zapłacic to niech wam da pan burmistrz, pani sekretarz bo kasy to nadrapali przez ładne pare lat oni wam dadza ale zdziadziec jak zwierze bo to nie ludzie którzy mysla o was, a was maja za nic bo ich pensje to srednio po 5 tys na reke wiec wy ich nie obchodzicie przypomni im sie jak bedzie upływac kadencja zebyscie naiwni ponownie ich wybrali to może wiatraki wam na polu postawia lub słome od rolników skupia do kotłowni. Tam sa ludzie PZPR kto nie wierzy niech sprawdzi legitymacje Koprowiaka, Pokorskiej czy Madrego, ludzie PZPR których nalezy zmienic albo grozi wam głod, nedza i patologia zeby oni mogli czuc sie bezpieczni, tacy niestety są.
KOPROWIAK MUSI ODEJSC TAK ŻADAJA KISIELICE BO TO CZŁOWIEK Z KASZUB CZYLI CZŁOWIEK PLATFORMY A WCZESNIEJ KOMUNISTÓW.
 BENEK
 Środa 23-04-2008

11282. 
DLA KOGO PRACA W IŁAWIE...
Zastanawiam się, co za nierozgarnięta osoba wysłała anonim do Kuriera
na szlachetną Panią Naczelnik do dyrektora Bączyka...? No bo przecież powszechnie wiadomym jest, że są to bardzo bliscy przyjaciele z czasów studenckich. Podobnie jak i poprzedni pryncypał w przybytku przy ulicy Wojska Polskiego.
Owszem, ludzie są przyjmowani do US po znajomości. Jeden z ostatnich przykładów to pan Tomasz R. - pracownik egzekucji administracyjnej. Zresztą w tej firmie pracę już wcześniej otrzymała jego żona. Jeżeli się mylę, to chętnie zamieszczę sprostowanie.
Czym natomiast wsławił się pan Tomasz R.? Może tym, że pracował u pana Jana K. - tam, gdzie również pracował niejaki Zdzisio M., którego córka też pracuje w iławskiej skarbówce. Pan Zdzisio M. to oczywiście bliski przyjaciel panów Jerzego L. (proszę o typy o kim piszę) i pana dyrektora (można też zgadywać, o którego pana dyrektora chodzi).
Może inną zasługą było organizowanie imprez określonym osobom. Którym? Może ponownie w liście do Kuriera wytłumaczy nieskazitelna
Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego w Iławie.
 wredny
 Środa 23-04-2008

11281. 
Odnośnie wpisu numer: 11277

"(...) nie może tak być, by lekarze pracowali w tym samym czasie na dóch etatach, zarabiając takie kwoty o których wiemy (...)". Ma być tak: lekarze mają zarabiać jak na dwóch etatach, a pracować na jednym, kolego! Na taki układ Starosta przystać nie chce.
Jeśli Kolega jest na tyle kompetentny w zarządzaniu, to czekamy na zgłoszenie się do Starosty w celu objęcia stanowiska dyrektora szpitala powiatowego w Iławie.
 ESKULAP
 Środa 23-04-2008

11280. 
Odnośnie wpisu numer: 11274

Już dawno o tym pisałem, żeby puścić wszystkich w rondo.
 **
 Środa 23-04-2008

11279. 
Jak już jesteście ciągle przy temacie szpitala, to sugeruję zająć się także sytuacją w przychodniach - tam też nie jest najlepiej!
A co do szpitala - byłem świadkiem sytuacji, gdy jedna z lekarek, które akurat miały dyżur w szpitalu, urwała się, by przyjąć prywatnie pacjentkę w gabinecie prywatnym, który ma w mieszkaniu. Bezczelnie, nie zdjęła nawet szpitalnego fartucha! To tylko przykład, że to lekarze są winni tej sytuacji, a nie Pani Dyrektor czy starosta iławski, który ma jednak sporo za paznokciami, ale w tej sprawie - uwierzcie mi - niewiele!
 Adam
 Środa 23-04-2008

11278. 
Odnośnie wpisu numer: 11277

Z racją jest jak z d***, każdy ma swoją.
A pacjent ma mieć zapewnioną opiekę.
 łowca
 Środa 23-04-2008

11277. 
Sytuacja w szpitalu zajmuje mnie tak jak i wielu z nas. Mój malutki głos
w tej sprawie: trzymam kciuki, by pani dyrektor się udało uporządkować
ten bałagan.
Moim zdaniem racja jest po jej stronie. Bo nie może tak być, by lekarze pracowali w tym samym czasie na dóch etatach, zarabiając takie kwoty
o których wiemy. Gdy ja jestem w pracy, to jestem w jednym miejscu i
za jeden etat dostaję wynagrodzenie. Natomiast lekarzy jak widać takie prawidłowości nie obowiązują... Pytanie: dlaczego? Proszę porównać zarobki naszych lekarzy i pielęgniarek, prosze porównac też ich pracę. Oczywiście lekarze kształcą się dłużej itd. Ale pielęgniarki także mają kończone wyższe studia itd.
Jeszcze jedno.
Czy naprawdę nasi lekarze cieszą się taką nieposzlakowaną opinią jako fachowcy? Ja się cieszę, że jak na razie nie muszę korzystać z opieki szpitalnej, ale od osób znajomych nie słyszałem okrzyków zachwytu na temat kompetencji i podejścia do pacjenta. Obyśmy więc nie chorowali...
 Eskulapski
 Środa 23-04-2008

11276. 
Fabryki puszek w Suszu (na razie) nie będzie.
Uwierzyłbym w uczciwość intencji burmistrza Susza Jana Sadowskiego, gdyby nie podpisał przedłużenia terminu rozpoczęcia budowy do 2010 roku. Uwierzyłbym jego obietnicom przedwyborczym, gdyby zgodnie z aktem notarialnym w lutym 2009 roku zgodnie z przysługującym prawem skorzystał z opcji pierwokupu działki (którą mógłby ponownie sprzedać Prawdziwemu Przedsiębiorcy).
Czy stanie się tak, iż po upływie kadencji burmistrza (który to "podobno" nie zamierza starać się o reelekcję) właściciel działki firma INS-PEAK wystawi działkę na sprzedaż po cenie rynkowej? Nowy burmistrz, który być może będzie chciał powstania jakiegoś innego zakładu, skorzysta z prawa pierwokupu atrakcyjnego obszaru po cenie wielokrotnie większej, niż ta, za którą jego poprzednik oddał w/w. Szkół ekonomicznych nie kończyłem, ale moim zdaniem "dzierżawa" powinna przynieść zysk (gminie, nie kolesiom).
Teraz nie dziwię się wcale, że inwestowanie w grunty cieszy się taką popularnością. Nasuwa mi się tylko pytanie na czyją rzecz działał burmistrz w tej sprawie? Działań na rzecz Susza próżno się tu dopatrywać.
 drobny żuczek
 Środa 23-04-2008

11275. 
Ja mam pytanie do starosty i radnych powiatowych, którzy ponoszą
taką samą winę jak starosta za to co dzieje się w szpitalu. Kto będzie odpowiadał za życie mieszkańców powiatu po 1 maja?
Jeśli zacznie dusić ci się dziecko, albo złapie cię zawał to będziesz szukał pomocy w Olsztynie czy Osródzie? Liczą się sekundy i minuty. Nasze życie jest bardzo kruche...
Mam nadzieje, że jeszcze nie wszystko stracone. Starosta, rada powiatu
mogą wyjść jeszcze z twarzą z tej sytuacji. Jednak sprawa ta powinna
nam mieszkańcom całego powiatu dać wiele do myślenia. Jest to jedna
z sytuacji, kiedy radni mogą się sprawdzić i pokazać mieszkańcom w
jakim celu wybierali radnych. My już widzimy kompetencje naszych
wybrańców.
Czy aby właściwe osoby wybraliśmy? Przecież oni są nieudolni!!! Sprawa szpitala toczy się od 7 miesięcy, a oni jeszcze tydzień temu nie bardzo wiedzieli o co chodzi, bo ślepo wierzyli Pani MBA mgr. Mają gdzieś nasze problemy. Będziemy pamiętać o tym w najbliższych wyborach.
 pacjentka
 Środa 23-04-2008

11274. 
To paranoja co się dzieje teraz w naszym mieście Iławie. Wyjechać teraz z ulicy Dąbrowskiego (u zbiegu z Konstytucji i Niepodległości na rondzie]to szczęście i dużo czasu trzeba mieć.
A byłoby zupełnie inaczej, gdyby postawić zakaz skrętu w lewo, czyli w ulicę Narutowicza i wtedy trzebaby objechać rondo aby w nią skręcić,
na pewno ułatwiło by to ruch na tej ulicy, ale ktoś totalnie nie pomyślał
a kierowcy, jak ktoś myśli to tak robi, bo szybciej wjedzie w tą ulicę z ronda niż próbuje od razu skręcić na nią [w lewo] z ul. Dąbrowskiego.
 jozin1
 Środa 23-04-2008

11273. 
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego
doszło w miejscowości Liwa pomiędzy Iławą pod Ostródą. 44-letni
kierowca potrącił żonę a następnie 75-letniego mężczyznę. Pieszy
w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Kliknij na odnośnik i czytaj więcej.
 moderator
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2058&show=kogel-...
 Środa 23-04-2008

11272. 
Po 1 maja zapraszam wszystkich chorych, cierpiących, panie do porodu
- do gabinetu Pana Starosty celem udzielenia pomocy. On Was uleczy i poród przyjmie.
Za efekt Jego pracy nie gwarantuję. Talent uzdrowicielski uwidocznił się w "poprawianiu wizerunku szpitala". Gratuluję Panie Starosto "najlepszej lokaty kadrowej" i za zdolności znachorskie ha, ha, ha.
 - ja -
 Środa 23-04-2008

11271. 
Odnośnie wpisu numer: 11252 11254 11257

Przykre jest, że forumowicze nazywają lekarzy białą mafią, terrorystami. Czy ktokolwiek z Was chciałby służyć ludziom, którzy tak o Was mówią?! Bo ja absolutnie nie! Podobno jesteśmy w znacznym procencie katolikami. Czy tak wygląda przykazanie dekalogu: "...a bliźniego swego jak siebie samego"?
Odnośnie pana dr. Kruszewskiego - jeszcze nie widziałem dyrektora,
który by w tej sytuacji powiedział, że jest źle - płacą mu za to, żeby
mówił - sytuacja jest trudna, ale nad wszystkim panujemy. A jak nie zapanują to też będzie miał wymówkę, pewnie że to lekarze nie chcieli
się porozumieć (dla niego to nic trudnego - już raz wybrał 1 zamiast 5).
Takie życie.
Panu, który ma pretensje o telefon powiem (chociaż nie jestem fanem obecnej dyrekcji), jest taki numer 118 913 - tam proszę pytać o numer dowolnej Izby Przyjęć w całej Polsce, a tam udzielą Panu informacji gdzie trafił pacjent, ale informacji o jego stanie nie wolno udzielać przez telefon.
Qbie i Fabianowi życzę więcej wyrozumiałości, znajomości faktów, mniej złośliwości - bo zgoda buduje, a niezgoda (jak widać) rujnuje. Miłego długiego weekendu - to już tylko 8 dni.
 stary
 Wtorek 22-04-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 126 127 128 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... 297 298 299 ... 342 343 344 następna ] z 344126161971


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | kogel-mogel | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2019 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.