Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Epidemia. Personel szpitala woła o pomoc
Ziemia Lubawska odbierze Iławie nową drogę ekspresową?
Ratownik Tomasz Sławiński: Lepiej zapobiegać, niż leczyć
Podwyżka pensji dla dyrektor ICK: „Rutynowa”
Roman Żuralski: List otwarty do mieszkańców Iławy i regionu
Chciał ukraść pieniądze z myjni, ale...
O historii starego młyna
Pożar zabytkowego młyna
Mowa ciała prawdę powie. Burmistrz Dawid Kopaczewski
Jest wykonawca drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy
Pechowy spacer fatalnym chodnikiem
Sprytni obrońcy bagienka zawołali urzędników od środowiska
Sklep Ekologiczny „Zdrowo Nacudowane”
Viola Nowasielska o telewizyjnej przygodzie na wyspie Bali
Najlepsza myjnia w mieście!
Starostwo. Skargi na kolejki w Wydziale Komunikacji
CZŁOWIEK ROKU 2019. Głosujemy!
Uwaga początkujący przedsiębiorcy!
Więcej...

Forum

12254. 
Odnośnie wpisu numer: 12252

Niestety, jeśli idzie o ścisłość, to "Wielka Żuława" nie jest największą wyspą Europy. Są nimi setki innych wysp. Dodać należy, że owszem
- Wielka Żuława jest największą wyspą w Europie, ale śródlądową.
 **
 Czwartek 17-07-2008

12252. 
Uwaga, promujmy naszą Iławę. Dziennik "Rzeczpospolita" ogłosił
konkurs na 7 cudów natury.
Warto zgłosić na przykład "Jeziorak - najdłuższe jezioro w Polsce".
Albo "Największa wyspa Europy na najdłuższym jeziorze Polski"...
 Korbaczewski z Mławy
 http://www.rp.pl/cudapolski
 Czwartek 17-07-2008

12251. 
Odnośnie wpisu numer: 12232

Spartan, skontaktuj się z firmą PHU ZET, ul. Alickiego 6
 Juno
 Czwartek 17-07-2008

12249. 
Ciekawostka :)
Ksero samoobsługowe w Iławie :) Miejsce ustronne :) Można kserować np. teczki... :)
 iławianin
 Czwartek 17-07-2008

12248. 
Mecz Jezioraka ze Stomilem zbliża się wielkimi krokami, zależy na odstraszeniu redakcji kuriera ludzi od przyjścia na te ciekawe widowisko? Takie przynajmniej ja mam wrażenie (i nie tylko ja) po przeczytaniu artykułu o rozróbie w Stradomnie w ostatnim numerze Nki.
 Adam Kędzierski

kedad2@poczta.onet.pl, lat 34
 Iława, Czwartek 17-07-2008
Odp. 
Absolutnie nie, bo jaki gazeta lokalna miałaby interes
w odstraszaniu kibiców od przyjścia na mecz? Jest odwrotnie:
im więcej kibiców, tym w Kurierze będzie ciekawsza relacja
z meczu. Pozdrawiam :-)
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 17-07-2008

12247. 
Odnośnie wpisu numer: 12239

Do Żagla
Co Ty za pierdoły opowiadasz: "Tam jednak rządzą twardzi ludzie ktorzy nie myślą o swoich korzyściach." - pierdoły nie z tej Ziemii. Gdzie Ty żyjesz, wszędzie są układy, układziki i władza myśli tylko o swoich tyłkach. Nie mydl ludziom oczu, że w jakiejś Brodnicy jest inaczej niż w Iławie, Olsztynie czy Koziej Wulce. Wszędzie jest tak samo i nic tego nie zmieni. Taki naród!
Dorwie się chołota do włqadzy i zamiast zarzadzać ustawia się i gromadzi kase na kontach albo kupuje wypasione fury.

 orb
 Czwartek 17-07-2008

12246. 
Odnośnie wpisu numer: 12241

Drogi Adamie! Ryczeć mi się chce, na to wszystko, co dzieje się w naszym mieście od początków "rządów" Adama Żylińskiego. Tragedia! Do czasu, kiedy miał siły w zastępstwie Ryszard Laskowski jakoś to bywało. Przynajmniej rzeczy wynikające z samorządności były załatwiane. Pan Ryszard wiedział, że bez minimum olimpijskiego, nikt nie pojedzie na Olimpiadę. Ciągnął tego nieudacznika, a ludzie głosowali. Nie, nie będę smęcił, bo Iławie brakuje już ludzi kreatywnych. Wciąż wierzą we wspaniałego posła i niech tak zostanie. Powiem tylko, że nie dziwię sie Maśkiewiczowi, że wyrzucił Ptasznika z urzędu. Nie wiem jak ten człowiek, ma czelność odbierać samorządowe wynagrodzenie. Obiecuję, że jeżeli znajdzie się gruba osób w obronie naszego miasta, o co bardzo proszę, będę pierwszy przed ratuszem z taczką. Będzie w niej też miejsce dla pajacyka Kieruzela. Mówię dość dziadostwu w naszym pięknym mieście. Jeżeli mi nie pomożecie sam to zrobię. Minister od sportu na otwarciu wodnego wyciągu narciarskiego w Ostródzie powiedział, że ludzie którzy nie potrafią wykorzystać walorów krajobrazowych miast Warmii powinni ustąpić. Panie Ptasznik i Panie Kieruzel Iława nie jest waszym miastem. Won stąd. Kieruzel, jak pamiętam do Zalewa. Kończę, bo mnie krew Zalewa.
 dziadek
 Środa 16-07-2008

12245. 
Odnośnie wpisu numer: 12242

Drogi Męczenniku, a gdzie sprzedają w Iławie gaz na metry kwadratowe? :-) Aż się boję policzyć ile za metr sześcienny trzeba dać jeśli metr kwadratowy taki drogi :-)
 gazownia
 Środa 16-07-2008

12244. 
Odnośnie wpisu numer: 12241 12242

Jam jest trochę młodszy, więc doskonale pamiętam tylko wycia propagandowe tow. Gierka. Budowano wtedy drugą Polskę, szkoda że nie postawiono wtedy na budowę dróg i autostrad, dziś by tylko je remontowano. Niemiecki kronikarz już kilka wieków temu narzekał na polskie drogi, były miękkie, w deszczu grząskie, urywały się koła od powozów. Polsce bardziej są potrzebne szerokie drogi wojewódzkie, między miastami powiatowymi. Nad Polską wisi jakieś fatum antydrogowe. Może wzrost cen paliwa zredukuje ruch uliczny. Polska mogłaby wtedy postawić na konia i rower - w powiecie iławskim macie dla tych środków pociągowych drogi wysokiej klasy, tylko koni trochę mało.
 D. z Chromakowa
 Środa 16-07-2008

12243. 
Odnośnie wpisu numer: 12242

Mnie za Gomółki jeszcze nie było. Za Gierka też nie. Nawet Jaruzelskiego nie pamiętam. Pełnej świadomości nabrałem, gdy był dopiero Miller. Teraz jest Tusk i jemu wierzę. Ptasznikowi też wierzę.
 Adam
 Środa 16-07-2008

12242. 
Odnośnie wpisu numer: 12241

Panie Adam!
O tym, co w Polsce będzie dobrego, jakie płace, jakie autostrady, jakie reformy, jakie fabryki itd. itp. - słyszałem już za Gomółki w młodzienczym wieku będąc, a szczególnie za Gierka, potem... no potem to już miał być raj, Japonia, a obecnie - nawet cuda.
Szanowny Panie!
Od 40 lat to samo słyszę. Niech Pan wybaczy i odpuści te obiecanki na 2010 rok. Niech sie Pan zastanowi: dla kogo te hotele? Pan nam bajer wciska, że będziemy mieć 3 hotele. Dla delegacji zagranicznych, bogatych turystów ze wschodu i zachodu? Nasze elity mają własne ośrodki w Szwajcarii.
Owszem, pare osób będzie mieć pracę.
Prosze Pana!
Jak można było prawie 4 lata budować niecałe 2 km Obwodnicy Południe
w bardzo łatwym terenie i czekać następne 3 lata na rozpoczęcie nitki północnej. No gdyby tak chciano np. tunel po dnem Jezioraka, to jeszcze bym zrozumiał.
Czy Pan zdaje sobie sprawę z galopujących kosztów energii? (1m2 gazu kosztuje brutto już 3,12 zł). Czy Pan wie czym ta sytuacja skutkuje dla środowiska iławskiego?
Powiem Panu: czadem!!! O stężeniu, że nikt tu latem nie przyjedzie. Już obecnie ludziska w domach palą oponami, drzewem, by ugotowac obiad, wyłaczając gaz. Nigdy tego nie zaobserwowałem, tylko porą jesienną i zimową.
Przesyłam pozdrowienia, życząc doskonałego jak dotąd samopoczucia z rozbudowy Iławy.
 Męczennik z Polski
 Środa 16-07-2008

12241. 
Odnośnie wpisu numer: 12239 12238 12237

Hoteli brak - to fakt. Ale będą. Dajmy sobie czas do 2010 roku. Do tego czasu powstaną trzy wysokiej klasy. Tylko dwa - jeżeli Cech Rzemiosł się nie wyniesie.
Brodnicą rządzi wyjątkowo twardy człowiek, rzekłbym nawet gruboskórny. Ostróda nas wyprzedziła w inwestycjach turystycznych, ale na przykład w infrastrukturze leżą w porównaniu do nas. Oni myślą trochę na odwrót, czas pokaże...
Psie pakiety? Szkoda, że nasze społeczeństwo nie dorosło do tego. Pewnie dziś połowa dzieci w szkole miała zapakowane kanapki w te woreczki. Bo były za darmo...
 Adam
 Środa 16-07-2008

12240. 
Odnośnie wpisu numer: 12236

Umińskiego pamiętam jeszcze kiedy mieszkał z teściem gdzieś w bloku w okolicy dawnego przedszkola (obecnie hotelik Włodkowica). Rankiem lub na noc szedł do roboty na kolej. Przeważnie w lewej ręce niósł, kanapkami i piciem wypchaną, czarną na klamrę zamykaną, ze świńskiej skóry torbę. Typowa kolejrska zaopatrzeniówka.
Prowadził lokomotywę parową. Musiał chłop ostro nadymać się, gdyz na trasę zabierano od 2-4 ton węgla. Kiedy awansował po linii partyjnej na elektryczny zestaw pędny, było mu lżej.
Kto by przypuszczał, że ten ochędożony w wyswiechtany garnitur kolejarski, zmieni lokomotywę na luksusowego mercedesa, zaś kolejarski słuzbowy ciuch na elegancki garnitur poselski, a szare mydełko po służbie na perfumy angielskie.
Dla ludzi pysznych i zadufanych zwykle los się odmienia. Z merca przesiadają się na rower, a salony zamieniaja z powrotem na garaż.
 **
 Środa 16-07-2008

12239. 
Nawet w takiej Brodnicy, miasta bez dostepu do jeziora, mają więcej hoteli, pensjonatów itp. Już o rozwoju przemysłowym nie wspomnę.
Tam jednak rządzą twardzi ludzie ktorzy nie myślą o swoich korzyściach.
U nas... mięczaki, pieczeniarze, z kwiatka na kwiatek polatujący, przydupasy służący władzy, lizidupy, zwykłe gnidy, aby tylko wskoczyć na coraz wyższą posadę: poseła, marszałka, ministera i etcetera.
 Żagiel
 Środa 16-07-2008

12238. 
Jak mozna nazwac ilawe miastem turystycznym ??????????????????????
Przyjechalem do naszego pieknego miasta na wypoczynek i chcialem sie zatrzymac w jednym z lokalnych hoteli ,,,,,,,,,,,,, uuuuuuu jak sie bardzo zdziwilem, ze w calej ilawie nie ma miejsc do spania............................
Nie mowie o hotelu przy cmentarzu, bo tam sa zawsze miejsca, tylko chetnych brak!!!
 turysta
 Środa 16-07-2008

12237. 
Psi pakiet.
Jestem właścicielką psa i ucieszyły mnie pojemniki z woreczkami. Ale po dobie nie ma śladu po woreczkach - fruwają po okolicy. I CO TERAZ?
JAKI POMYSł, ŻEBY INNI, KTóRZY NAS KRYTYKUJĄ (PSIARZY)
NIE SZKODZILI NAM?
 ZAINTERESOWNA
 Środa 16-07-2008

12236. 
Jutro Andrzej Umiński jest licytowany przez komornika.
Wraca na parowóz/lokomotywę.
 spodnie i majtki
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=2117&show=oglosz...
 Wtorek 15-07-2008

12235. 
Odnośnie wpisu numer: 12223

Proszę o przeczytanie ze zrozumieniem.... PRZEJEZDNYCH.
No cóż, to może i ja poczekam na te cuda na kiju ... ;)
PS. Turystycznie wolę się spełnić w Ostródzie lub w okolicach Wielkich Jezior.
 Iławianin, lat 45
 Wtorek 15-07-2008

12234. 
Towarzyszu Andrzeju U.[...]!
Masz kłopoty życiowe? Pomożemy ci. Wołamy do ciebie: Zlituj się!
Wyprowadź swoją suczkę Puszę, bo jest głodna. Nakarmimy Ją!
 Filomaci
 Wtorek 15-07-2008

12233. 
Odnośnie wpisu numer: 12230

Dzbanek, ucho ci się urwło.
 Joszua Mordechaj Chujawin
 Wtorek 15-07-2008

12232. 
Odnośnie wpisu numer: 12229 12224

JUNO! Jaka dzierżawa magazynów i gdzie? Tego nie wiem! Możesz coś jaśniej napisać? Byłbym bardzo wdzięczny!
Interesują mnie ludzie naciagnięci przez U.[...], tzn. całą ich TRÓJCĘ:
syn, żona, mąż...
Mogę podać maila jak potrzeba....
Wiem, że niedługo bedą mieć... parę lat do odsiatki i to się przyda...
Walczmy ze złodziejstwem i życiem na cudzy koszt! Policja iławska
raczej nie jest zainteresowana nimi, tak jak olsztyńska też...
Nawet Prokuratura milczy...
 Spartan

robin64@o2.pl
 Wtorek 15-07-2008

12231. 
Nie zapomnę smaku "Likieru na kościach", którym poczęstował mnie Witek po penetracji grobów swoich przodków. Otóż dnia pewnego, kiedy GO odwiedziłem, nalał mi czarnego napoju z ciemnej butli. Okazało się, iż był nim napój na spirytusie, jaki wkładano nieraz naszym przodkom do trumny na drogę ostatatnią, by rozweselić nudę czyśćca w oczekiwaniu na Sąd Ostateczny.
 Duch I
 Wtorek 15-07-2008

12230. 
Więcej niż Bronisław Geremek dla Polski wniósł na przykład:
1. Szczepan Pieniążek, sadownik
2. Michał Heller, ksiądz, filozof,fizyk, kosmolog
3. Władysław Szafer, botanik, przyrodnik
4. Wiktor Zin, architekt

http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_Szafer
http://www.obi.opoka.org/heller
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Geremek
http://www.wiktorzin.pl

Największy wrzask wokół śmierci Geremka czynią ci, którzy po swej śmierci chcieliby podobnego w natężeniu emocjonalnym krzyku. Jest to grupka kilkudziesięciu ludzi etatowo pokazująca się w pudle telewizyjnym, biblijni obłudnicy, klakierzy. A naród pędzi swoim życiem, ma swoje na głowie.
 dzbanek
 Wtorek 15-07-2008

12229. 
Odnośnie wpisu numer: 12224

Ty się lepiej, Spartan, zapytaj o plajtę firmy żony obecnego posła i niezapłacone przez nią należności za dzierżawę magazynów od ludzi.
 Juno
 Poniedziałek 14-07-2008

12228. 
Odnośnie wpisu numer: 12226

Jerzy Urban to uczciwa świnia. Z kolei Tadeusz Rydzyk - zakłamany pies.
 szczery
 Poniedziałek 14-07-2008

12227. 
Odnośnie wpisu numer: 12226

Tylko nie drugi po Janie Pawle II, jak ktoś tu bluźniąc sądzi bezbożnie
o B. Geremku, Polaku narodowości żydowskiej. Ciszej nad tą trumną. Drugim polskim Papieżem nie będzie, jak nie będzie naszym polskim autorytetem. Amen.
 Męczennik z Radyja
 Poniedziałek 14-07-2008

12226. 
Odnośnie wpisu numer: 12225 12217 12216

Czy Jerzy Urban jest autorytetem Rydzyka?!
 Logik
 Poniedziałek 14-07-2008

12225. 
Odnośnie wpisu numer: 12217 12216

Wspieranie się autorytetami wychwalanymi przez niejakiego Rydzyka, w celu dyskredytowania B. Geremka, nie jest mądrym posunięciem - łatwo nad tym wzruszyć ramionami.
Pan B. Geremek nigdy się swojej przeszłości nie wypierał, ale zrobił dla Polski więcej niż ci wszyscy, którzy swoje życie tracą tylko na opluwanie innych. Plujcie więc dalej. Mądrzy ludzie wiedzą więcej - oni mają swoje zdanie.
 Eskulapski
 Poniedziałek 14-07-2008

12224. 
Odnośnie wpisu numer: 12155

Może coś napiszecie o byłym Pośle Andrzeju U.[...] i jego poczynaniach?
Nie wyszło w parlamencie, nie wyszło w samorzadzie lokalnym, również
nie wyszło w biznesie [...]. Może znowu coś [...]???
Śmiało piszcie, warto takich ludzi opisywać... Aby inni uważali i się nie nabrali na obiecanki.
 Spartan

robin64@o2.pl
 Poniedziałek 14-07-2008

12223. 
Odnośnie wpisu numer: 12219

Piszę przecież, że dla przyjezdnych.
Miasto Iława ma potencjał, którego - co prawda - nie wszyscy potrafią wykorzystać, ale to prawie raj dla turystów. Wystarczy przysłuchać się oznakom zachwytu na sam widok jeziora w środku miasta. Ty powiesz, Szanowny Rozmówco, że to nie wszystko. Ja odpowiem, że tak i że żyję
już rokiem 2010 - z ukończoną Galerią Handlową Jeziorak, obwodnicą i
- co najważniejsze - basenem i kręgielnią. I wtedy nic już do szczęścia
nie będzie potrzebne.
 Adam
 Poniedziałek 14-07-2008

12222. 
W Lubawie poszła informacja, że od godziny 12:00 będzie blokada drogi
nr 15 koło Nowego Miasta [koło Maszanowa]. Organizator: Samoobrona.
 skaner
 Poniedziałek 14-07-2008

12221. 
Odnośnie wpisu numer: 12193 12196 12200

Nie trzeba się mocno wczytywać, żeby stwierdzić, że BENEK
to Jarosław Synowiec.
 *****
 Poniedziałek 14-07-2008

12220. 
W związku z powalającymi informacjami zawartymi w "KI" dotyczącymi mającego powstac w Suszu kompleksu basenowo-hotelowego, chciałbym się dowiedziec:
1. Czy Janek nasz drogi ustąpi z urzędu jeśli w ciągu roku inwestycja
nie ruszy?
2. Czy jego pupil "Dawidek" będzie zarządzał tym kompleksem równie fachowo jak CSiR?
3. Czy pracownicy Suskiej Fabryki Puszek będą mieli darmowe karnety
do wykorzystania na basenach, kortach i boiskach?
Pozdrawiam "Dawidka". I Janka oczywiście także, bo i jemu się należy.
 triathlonista
 Poniedziałek 14-07-2008

12219. 
Odnośnie wpisu numer: 12214

Pomyliłeś się troszkę: nie dla przyjezdnych, tylko przejezdnych. Tranzytowi goście mogli się zachwycac (teraz po rozkopaniu Iławy to i oni mają koszmary z Iławą w roli głównej).
Pokaż mi małe lub średnie miasteczko, które ma aspiracje bycia turystycznym, a w którym nie ma zieleni, ścieżek spacerowych. Ale inne miasteczka mają hotele, pensjonaty, restauracje na poziomie, miejsca w których turysta może się zabawić, coś ciekawego zobaczyć.
A dla "warszafki" to czasem i "kupa" będzie pachniała wanilią i różanym olejkiem gdy bedzie na niej logo adidasa lub pumy.
Tak to jest poukładane, warszafka to nie jest ŻADEN autorytet w niczym.
 Iławianin, lat 45
 Poniedziałek 14-07-2008

12218. 
Odnośnie wpisu numer: 12217

Prof. Bronek to "papież" ubecji
 chichot Stalina
 Niedziela 13-07-2008

12217. 
Odnośnie wpisu numer: 12215

Ciekawa jest - jak piszą oficjalni biografowie - Bronisława Geremka
"przygoda z komunizmem". Tak o niej mówi on sam:
"Wstąpiłem, bo uważałem, że istnieje zespół fundamentalnych wartości, które mnie z tą partią wiążą. Sądziłem wtedy, że komunizm jest młodością świata".
Geremek, jak czytamy we "Wprost", dorastał na Żoliborzu razem z Jackiem Kuroniem, Jerzym Wiatrem i Januszem Reykowskim. "Wszyscy biegali w czerwonych krawatach Związku Walki Młodych, przy czym - jak pisze Kuroń w jednej ze swych książek - w moim i Bronka ówczesnym widzeniu oni (Reykowski i Wiatr) byli reakcjonistami, przeciwnikami władzy ludowej". Geremek należał więc do partyjnego betonu. Był fanatykiem komunizmu i czcicielem Stalina.
Po latach ujął to bardzo dyplomatycznie: "Proszę sobie wyobrazić: jest rok 1948, młody chłopak przychodzi z prowincjonalnego miasta do metropolii, jaką wydaje mu się Warszawa. Wchłania świat innych książek niż te, które czytywał w domu. W tych książkach znajduje sprzeciw wobec ludzkiej krzywdy. Dowiaduje się z nich o świecie, o Europie, poznaje ideę sprawiedliwości społecznej i krytykę zachodniej demokracji, czyta o nieuchronności pewnych kosztów koniecznych, gdy chce się na dużą skalę wprowadzić społeczną sprawiedliwość".
Jeżeli ten dyplomatyczny język przetłumaczymy na potoczną polszczyznę, wyjdzie nam następująca wypowiedź: "W pełni akceptowałem stalinizm i wszystkie jego zbrodnie".
Potwierdzenie tego znaleźć możemy w jednej z publicznych wypowiedzi prof. Ryszarda Bendera: "Bronisław Geremek będąc w partii, zanim przejrzał, w Uniwersytecie Warszawskim i poza nim pisał panegiryki o PRL i komunistycznym raju, wychwalał chorążego pokoju Józefa Wissarionowicza [Stalina]".
Warto, by kiedyś te "panegiryki" wydobyć na światło dzienne, by przeczytały je dzieci i wnuki tych, którzy byli torturowani w katowniach UB, a potem pomordowani strzałem w głowę, oraz by przeczytali je wszyscy ci, którzy posiadają lub chcą jeszcze posiadać tzw. pamięć historyczną; którzy wiedzą, że historia ma znaczący wpływ na dzień dzisiejszy i na jutro.
W 1968 roku w życiu Geremka następuje zwrot. Występuje z PZPR - jak twierdzi - na znak "protestu przeciwko inwazji na Czechosłowację". Występuje z partii, bo - jak napisał po latach - agresja Wojsk Układu Warszawskiego "rozwiewała nadzieje rewizjonizmu (a więc samego Geremka) na socjalizm z ludzką twarzą".
Jakie są skutki tego "wielkiego" protestu Geremka? Jest prześladowany? Traci pracę? Nie. Rozpoczyna nową, tym razem jako naukowiec i polityk, światową karierę, której podstawy zarysowane zostały już dużo dużo wcześniej.
"Jeszcze przed wydarzeniami 1968 r. - czytamy we "Wprost" - dzięki stypendium naukowemu i rodzinie nad Sekwaną spędził w Paryżu niemal cały rok 1956 oraz lata 1962-65. Zgłębiał rzadko wówczas badane mroki francuskiego średniowiecza, jego nieznane światy i półświatki, losy "ludzi odrzuconych". Opisał je w książkach "Litość i szubienica", "Dzieje nędzy i miłosierdzia", "Świat opery żebraczej", które dały mu pozycję jednego z najbardziej znaczących mediewistów Europy i doktoraty honoris causa uniwersytetów w Tours, Bolonii, Utrechcie oraz Columbii i Sorbony".
Jakie idee upowszechniał Geremek jako naukowiec? Ukazywał "nędzę" i "ciemnotę" średniowiecza, w podtekście czytaj - katolicyzmu. Nadany mu przez Jana Urbana tytuł "docent od prostytutek" nie był tylko czystą złośliwością.
Jako opozycjonista walczył o "Solidarność"... swoich marzeń. O tym, jakie to były w istocie marzenia, dowiadujemy się z - publikowanego między innymi w tygodniku "Solidarność" - "tajnego i pilnego" telegramu Horsta Neubauera (ambasadora NRD w PRL) z 2 grudnia 1981 roku do ścisłego kierownictwa wschodnioniemieckiej partii komunistycznej. (Obszerne, cytowane niżej fragmenty tego telegramu zamieszcza prof. Jerzy Robert Nowak w swojej książce "Czarny leksykon".).
W telegramie tym znajduje się między innymi następująca wypowiedź Stanisława Cioska: "Odbyłem właśnie osobliwą rozmowę z szefem sztabu ekspertów "Solidarności" Geremkiem (bliskie związki z międzynarodówką socjaldemokratyczną, osobiste kontakty z Krayskim i innymi) [chodzi oczywiście o Brunona Krayskiego, przywódcę socjalistów austriackich]. Nie wierzyłem własnym uszom. Geremek oświadczył, że dalsza pokojowa koegzystencja pomiędzy "Solidarnością" w obecnej formie i realnym socjalizmem [jest] niemożliwa. Konfrontacja siłowa nieunikniona. Wybory do rad narodowych muszą zostać przesunięte. Organy władzy państwowej muszą zlikwidować aparat "Solidarności". Po konfrontacji siłowej "Solidarność" mogłaby powstać na nowo, ale jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego charakteru i bez ambicji sięgania po władzę. Być może - kontynuował Geremek - zostaną zachowane siły umiarkowane, takie jak Wałęsa. Po konfrontacji nowa władza państwowa mogłaby w oparciu o odmienną sytuację polityczną kontynuować określone procesy demokratyzacji".
Po 1989 roku Bronisław Geremek staje się głównym "rozprowadzającym" w polityce (i nie tylko) konstruktorem "III Rzeczypospolitej", jej gospodarki, polityki zagranicznej itd.
 D. z Chromakowa
 Niedziela 13-07-2008

12216. 
Odnośnie wpisu numer: 12215

Kim rzeczywiście jest Bronisław Geremek ustalał między innymi profesor
doktor habilitowany JERZY ROBERT NOWAK, pomieszczając biogram w „Czarnym leksykonie" (1998).
Warto zaczerpnąć stamtąd kilka sądów:
„Przy każdej okazji profe­sor Geremek stara się, z wielkim napuszeniem, stworzyć obraz człowieka obdarzonego swego rodzaju posłannictwem, wręcz misją dziejową (...). Zawsze kojarzył mi się głównie z postacia­mi wielkich faryzeuszy z historii. Dobrotliwe miny, pełen na­maszczenia i zatroskania o rodaków głos ukrywały niemałe stężenie jadu, z jakim czaił się na swych przeciwników, lecz umiał zawsze dobrze ukrywać te mniej nobliwe swoje uczucia i z rzadka tylko zawodziły go nerwy (...). Reklamowany w «ró­żowych» mediach jako niezwykły umysł, największy
z geniuszy politycznych (...). Dość powszechnie był i jest oceniany jako mistrz zakulisowych manipulacji (...). Jest prawdziwym mi­strzem dezinformacji i kłamstwa. Gdyby byt średniowiecznym władcą, na pewno przeszedłby do historii z przydomkiem «Kłamliwy» (...). Umie z dnia na dzień zaadaptować na swe potrzeby pogląd, który był mu obcy jeszcze wczoraj (...). Szara eminencja Unii Demokratycznej (UD), a później Unii Wolności (UW). Unijny guru”.
Czy człowiek, który wstępuje do PZPR w jej najbardziej zbrodniczym okresie (1950); człowiek, który zostaje sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej, tej okupującej Polskę na zlecenie Związku Sowieckiego komunistycznej formacji na Uniwersytecie Warszawskim; człowiek, który (podczas gdy inni słuchają w latach 50-tych potajemnie zagranicznych radiostacji, a o paszporcie nie mogą nawet śnić) wyjeżdża na... studia podyplomowe do Paryża - czy taki człowiek musi informować, czy był współpracownikiem komunistycznych służb specjalnych podległych PZPR...?
Ten „największy polityk”, przemawiając do krajów Europy w Strasburgu (przemawiał jako deputowany Parlamentu Europej­skiego — lipiec 2004), ubolewał, że Polska była długo, wbrew swej woli, odcięta od Europy cywilizowanej. Nie dodał tylko, że tę Polskę odcięła wysługująca się Kremlowi partia renegatów, w której o­n pracował (i to jako lokalny VIP) przez całe osiemna­ście lat. Rzekł również wtedy: „Znacie mnie, znacie mój ży­ciorys”. Miał na myśli ostatnie piętnaście lat — reszta jest milczeniem.
Nieładnie tak manipulować prawdą „panie Bronku”!
 fff
 Niedziela 13-07-2008

12215. 
Odnośnie wpisu numer: 12211

To, że Geremek miał polski paszport i mówił biegle po polsku - nie znaczy wcale, że był Polakiem...
Wszyscy dziś pieją na temat profesora Bronka. A ja czekam na rzeczowe i bardzo wnikliwe analizy, ile złego w Polsce narobił ten człowiek - m.in. na plecach robotników.
O zmarłych nie mówi się źle? Prawda. Z wyjątkiem osób publicznych.
 bękart komunizmu
 Niedziela 13-07-2008

12214. 
Odnośnie wpisu numer: 12209

A to dziwne.
Z kolei moi znajomi, których przywoziłem do Iławy z Warszawy przez
5 lat studiów, byli zachwyceni miastem i okolicami. Fakt, hoteli nie ma,
ale miasto dla przyjezdnych wydaje się piękne: jezioro, zieleń, ścieżki spacerowe. Tego w innych miastach nie ma, dlatego właśnie Iława jest wyjątkowa i to dlatego przyjeżdżają do nas. A jak będą hotele, to już
w ogóle będzie nieźle.
A wiecie za co ludzie nas jeszcze cenią? Podobno mamy niezwykle przyjazną atmosferę, taką niespotykaną. To cieszy :-)
 Adam
 Niedziela 13-07-2008

12213. 
Odnośnie wpisu numer: 12206 12199

Tego nasze mózgi na pewno nie wytrzymają
 też suszak
 Niedziela 13-07-2008

12212. 
Odnośnie wpisu numer: 12211

Bronisław Geremek był chyba największym, obok Wałęsy, ambasadorem Polski, cieszącym się wielką estymą i posłuchem na światowych salonach! Cześć Jego nieodżałowanej pamięci. Iława chyli czoło! (*)
 ray
 Niedziela 13-07-2008

12211. 
Odnośnie wpisu numer: 12208

Szkoda Pana Geremka - Wielki Polak odszedł...
 Eskulapski
 Niedziela 13-07-2008

12209. 
Tytuł z nowej "jedynki": "Iława pęka w szwach od nadmiaru turystów".
Ciekawe, ciekawe... To co by ktoś napisał o tym co się działo kiedyś w Iławie , na początku lat 90. O ile pamiętam wtedy było sporo turystów,
i w Iławie, i w okolicach.
Iława umiera, nie ma do zaproponowania turystom NIC, dosłownie nic,
no chyba że ktoś lubi survival i terenowe wędrówki po mieście to może
doznać ciekawych wrażeń.
Moi znajomi z zagranicy pytają mnie w jakim hotelu mogą się zatrzymać? Gdzie znajdą hotel z internetem bezprzewodowym? Ahaaaa, już wiem -
w Andersie w Starych Jablonkach.
Bez komentarza.
I nie odpisujcie mi jakiś farmazonów o tym jaka Iława jest cudna...
bo sami się ośmieszycie. Piszę to, co mówią ludzie spoza Iławy, właśnie turyści i goście.
Pozdrawiam umierające miasto.
 Iławianin, lat 25
 Niedziela 13-07-2008

12208. 
Bronisław Geremek nie żyje.
Zginął w wypadku samochodowym.
 **
 Niedziela 13-07-2008

12207. 
Odnośnie wpisu numer: 12205

A w Rudzienicach nad jeziorem Kałdunek Duży kąpać się nie można,
bo pan warszawiak zagrodził. Gdzie jest wójt Harmaciński!?
 Obywatel
 Niedziela 13-07-2008

12206. 
Odnośnie wpisu numer: 12199

Wszystkich przebijają z obietnicami władze samorządowe Susza.
Mamy fabrykę puszek, alejkę spacerową dookoła jeziora, besen
(a jakże, kupujemy już slipy), hotel, nowe boisko!
Jest nawet wizualizacja obiektów. I to nie koniec obietnic. Tęgie mózgi intensywnie pracują. Zazdrościć tylko możecie, i tak nas nie przebijecie.
 suszak
 Niedziela 13-07-2008

12205. 
Odnośnie wpisu numer: 12203

(Dz. U. 2001 nr 115 poz. 1229), Ustawa z dnia 18 lipca 2001 roku,
Prawo wodne.

Art. 27
1. Zabrania się grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, a także zakazywania lub uniemożliwiania przechodzenia przez ten obszar.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy grodzenia terenów stref ochronnych ustanowionych na podstawie ustawy oraz obrębów hodowlanych ustanowionych na podstawie przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.

Art. 28.
1. Właściciel nieruchomości przyległej do powierzchniowych wód publicznych jest obowiązany umożliwić dostęp do wody na potrzeby wykonywania robót związanych z utrzymywaniem wód oraz dla ustawiania znaków żeglugowych lub hydrologiczno-meteorologicznych urządzeń pomiarowych.
2. Właściciel nieruchomości przyległej do wód objętych powszechnym korzystaniem jest obowiązany zapewnić dostęp do wody w sposób umożliwiający to korzystanie; części nieruchomości umożliwiające dostęp do wody wyznacza wójt, burmistrz lub prezydent miasta w drodze decyzji.
3. Właścicielowi nieruchomości, o którym mowa w ust. 1, przysługuje odszkodowanie odpowiednio od właściciela wody lub właściciela hydrologicznometeorologicznych urządzeń pomiarowych, a właścicielowi nieruchomości, o którym mowa w ust. 2  z budżetu gminy, na warunkach określonych w ustawie.
 turysta śląski
 Niedziela 13-07-2008

12204. 
Czy coś wiadomo na temat zaginięcia chłopaka na plaży "Skarbek" dziś późnym wieczorem???? Znaleźli go??? Czy może doszło do najgorszego czyli utonięcia...?
 Aśka

aska-87@wp.pl
 Sobota 12-07-2008

12203. 
Odnośnie wpisu numer: 12201

Również skandalem jest, że tutejsi rolnicy mieszkający od 1945 roku szczęśliwym trafem nad jeziorami, wyprzedają swoje rodzinne srebra - grunty nadjeziorne. Dzielą je na parcele, tworzą swoiste getta, niszczą bezpowrotnie krajobraz. Nowi nabywcy stawiają tam wychodki, szałasy,
a kto forsę ma, stawia willę, grodzi do samej wody i "chłop żywemu nie przepuści". Toż taki rolnik powinien się skonsultować z architektem zieleni/krajobrazu i zbudować ogród krajobrazowy - angielski. Takie dzieło powinien trzymać w garści, pielęgnować i sprzedać to, gdyby nie miał spadkobiercy, za ciężkie pieniądze.
 turysta śląski
 Sobota 12-07-2008

12201. 
Dziś z mężem oraz dziećmi podróżowałam do miejscowości Siemiany. Zaskoczył nas przepiękny widok jeziora Jeziorak przy wjeździe do tej turystycznej miejscowości. Wspaniała PANORAMA. Powrót do Iławy niestety nie napawał optymizmem. Widok od strony jeziora na odcinku kilkuset metrów przed miastem woła o pomstę do nieba. Właściwie to
nie widać tafli wody z powodu zarośniętego brzegu. To jest skandal,
że odpowiednie służby nie potrafią właściwie reklamować naszych naturalnych walorów przyrodniczych. Czy Kurier również zbagatelizuje
ten prosty problem?
 Grażyna
 Sobota 12-07-2008
Odp. 
Myślała Pani, że wjeżdżając nam na ambicję, sprowokuje dziennikarską interwencję?! No to powiem Pani, że... miała
Pani rację! Pozdrawiamy i dziękujemy za sygnał :-)
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Sobota 12-07-2008

12200. 
Odnośnie wpisu numer: 12191

Benek! Dlaczego używasz ciągle dużej czcionki? Czy ty w ten sposób rekompensujesz sobie bliżej nieokreślone kompleksy?
 literka
 Sobota 12-07-2008

12199. 
A słuchy niosą, że niedługo ruszą przetargi na największe iławskie
inwestycje: basen z kręgielnią, ścieżki nad rzeką Iławką i obwodnicę
północną.
Piszę to po raz kolejny: Lubawa zazdrości Iławie dobrych ludzi oraz
zgranego zespołu.
 Kasia
 Lubawa, Sobota 12-07-2008

12198. 
SLD poprze (!!!) weto prezydenckie dotyczące ustawy medialnej autotorstwa PeooooO.
 teleszopka
 Sobota 12-07-2008

12197. 
Odnośnie wpisu numer: 12194

Byłem kilka lat temu na tym odpuście grunwaldzkim... Ktoś w korku
samochodowym nie wytrzymał, zgłupiał i puścił kasetę z przemówieniem Gomułki z marca 1968 roku. Ch[...] z takimi obchodami!
 rudzieniczak
 Sobota 12-07-2008

12196. 
Odnośnie wpisu numer: 12191

Ten "Benek" to pajac.
 Poeta
 Sobota 12-07-2008

12195. 
Odnośnie wpisu numer: 12192

Prologiem aparthidu jest bantustan, który rozgrywa się na naszych oczach i niestety jest dostrzegany przez zbyt małą jeszcze grupę myślących ludzi w Polsce.
 biały murzyn
 Sobota 12-07-2008

12194. 
Idioci pod Grunwaldem zebrali się na tym upale. Aż 100 tysięcy głupków pchających się samochodami w wielogodzinnym korku.
Z ważnego wydarzenia historycznego (bitwa 15 lipca 1410 roku) zrobił
się odpustowy kicz. Ileż tam kurzu, potu, moczu wylewanego w trawę. Krzyżacy zostali pokonani, ale dziś ich pogrobowcy (Niemcy) rządzą Europą. Naród ten wybrał Hitlera i masowo go popierali do końca. Stworzyli piekło na polskiej ziemi. Jeszcze w 2008 roku pisze się
o polskich obozach zagłady... Rzygać się chce!!!
 D. z Chromakowa
 Sobota 12-07-2008

12193. 
Odnośnie wpisu numer: 12191

Biedny Benek, nie dość że nie miał czasu na naukę języka polskiego, to jeszcze i na telewizor go nie stać - pewnie ukradł mu go ktoś z POPSLu. Właśnie wszystko pokazali biedaczku...
 Eskulapski
 Sobota 12-07-2008

12192. 
Odnośnie wpisu numer: 12190

Rozumiesz pojecie apartheidu?
 Eskulapski
 Sobota 12-07-2008

12191. 
TELEWIZJA NIE POKAZAŁA WCZORAJ W WIADOMOSCIACH JAK STOCZNIOWCY SKANDOWALI I PRZED DOMEM PANA TUSKA KRZYCZAC GDZIE TE CUDA PRECZ ŁAPY OD STOCZNI SZCECIŃSKIEJ GDYŃSKIEJ GDAŃSKIEJ CAŁE KOMWOJE POLICJI ALE TO POCZATEK WOJNY MIEDZY LUDEM A RZADEK CZYLI PLATFORMA I PSL RZADZI DO JESIENI MAKSYMALNIE POTEM ZEJDZIE NA WIEKI ZE SCENY MOZE NAWET DOJSC DO ROZLEWU KRWI ALBO PLATFORMA USTOAPI I PSL W CAŁEJ POLSCE ALBO WYNIOSA ICH NA TACZKACH BO NIC NIE ROBIA DLA SPOŁECZEŃSTWA KŁAMIA I OBIECUJA CUDA PRÓBUJA SPRZEDAC RESZTE ZAKŁADÓW MYSLELI ZE SPRZEDADZA STOCZNIE A PÓŹNIEJ SPRYWATYZUJA KOSCIOŁY O NIE PLATFORMO SPOŁECZEŃSWO WAS ZNISZCY W CAŁYM KRAJU I BEDZIE WASZ KONIEC
 BENEK
 Sobota 12-07-2008

12190. 
Odnośnie wpisu numer: 121185

Tak. Polska to już kolonia w Europie, a`la RPA.
 biały murzyn
 Piątek 11-07-2008

12189. 
Odnośnie wpisu numer: 12187

Nie żartuję, ale akurat w kompetencje Adamczyka, siedzącego wciąż
w Brukseli, nie wątpię. A to jego relacje są podawane.
 Eskulapski
 Piątek 11-07-2008

12188. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Won A. Sobiech! Znowu zaczynasz swoje porządki w naszym klubie wprowadzać! Czemu ciągle ci sami ludzie? Chcemy normalnego klubu!
 kibic
 Piątek 11-07-2008

12187. 
Odnośnie wpisu numer: 12186

... bo telewizor tak "powiedział"??? Nie żartuj sobie.
 Jarosław
 Piątek 11-07-2008

12186. 
Odnośnie wpisu numer: 12185

To akurat bzdura - powtarzano to w TV kilkakrotnie.
 Eskulapski
 Piątek 11-07-2008

12185. 
Reporterka RMF FM dowiedziała się nieoficjalnie, że Unia Europejska zgodzi się na dodatkowe dotacje dla polskich stoczni pod warunkiem,
że... Polska zaakceptuje Traktat Lizboński.
Pozdrawiam wszystkich szantażowanych Polaków (w kraju i za granicą).
 Jarosław Szantażysta
 Piątek 11-07-2008

12184. 
Trzeba przyznać, że budowa Galerii Jeziorak początkowo się ślimaczyła, ale jak już weszli - to weszli. I widać robotę.
Oglądałem niedawno w Kurierze obrazki budynku, ładne cacko będzie.
 inżynier
 Piątek 11-07-2008

12183. 
STOCZNIA W SZCZECINIE RUSZYŁA BYŁEM NA POMORZU I PODBUNTOWAŁEM SZCZECIN NIECH WALCZA O SWOJE I WYSZLI DZISIAJ NA ULICE NIECH TUSK DA JESĆ I CAŁA PLATFORMA CO TE CUDA OBIECALI Z PSL. PTECZ ŁAPY OD IŁAWY PLATFORMO I PSL WY JESSCIE GORSI OD KOMUNISTÓW. STOCZNIOWCY PAN WAŁĘSA WAS NIE ZAPROSIŁ NA IMIENIY BO MIAŁ ICH CHYBA ZE 400 ALE O STOCZNIOWCACH ZAPOMNIAL POMIETAŁ O SWOJEJ SWICIE CP W BRYDZA GRYWA A LUD GO NIE INTERESUJE ON MA BELWEDER KASY JAK LODU. NIE WAZNE ZE STOCZNIE UPADAJA JEMU JEST DOBRZE JAK ZYLIŃSKIEMU HARMACIŃSKIEMU ZUCHOWSKIEMU CZY PTASZNIKOWI. JUZ JA IŁAWE OSWIECE ZE WAS KONIEC JUZ NASTAŁ. LEPPER RUSZYŁ OD NOWEGO MIASTA BLOKUJA DROGII PRAWO I SPAWIEDLIWOSC NA SCENĘ POLITYCZNA BO DZISIAŁ PLATFORMA Z PSL KISZCZAKA OCZYSCIŁA Z ZARZUTÓW CO WYDAŁ ROZKAZ STRZELANIA DO GÓRNIKÓW. TO NIE POLSKA A PLATFORMA I PSL W PŁASZCU KOMUNISTYCZNYM. LUDU DO BOJU WALCZ O WOLNA POLSKE NIE JUDASZOWA WYBORY WYBORY WYBORY
 BENEK
 Czwartek 10-07-2008

12182. 
Szturmowcy od Leppera zablokowali trasę 15-kę na wysokości Mszanowa koło Nowego Miasta. Co za zbieranina idiotów... Po tylu aferach ze swoim guru, jeszcze się nie zorientowali, że logo Leppera nie doda im skrzydeł... Kierowcy komentowali z właściwym politowaniem: stuku puku w czółko...
 BOLO
 Czwartek 10-07-2008

12181. 
PIS IDZIE W GÓRE PLATFORMA PADA NA PYSK ZA KŁAMSTWA O CUDZIE, NAWET AMERYKANIE NAS OMIJAJA BO PUTIN ZAKAZAŁ TUSKOWI W CZASIE PIELGRZYMKI. CIEKAWE CZEGO TUSK ZAKAZAŁ Z KOLEI ŻYLIŃSKIEMU ROBIENIA W IŁAWIE BO PAN PTASZNIK ROZKPAŁ CAŁA IŁAWĘ MOZE ZŁOTA SZUKA BO BRAK NA BASEN PIASKOWNICE DLA DZIECI BRAK NA HOTEL NA NOWE MIEJSCA PRACY TYLKO REKLAMUJA TEGO SZYNAKIE CO LUDZIE MÓWIA W ZAKŁADZIE ZE WYSYŁA ICH NA URLOPY BEZBŁATNE BO NIE MAJA CO ROBIC A W MEDIACH MYDLA OCZY LUDZIOM JAKI ON ZAKŁAD ROZBUDOWAŁ A JAK JEST NAPRAWDE POROZMAWIAJCIE Z PRACOWNIKAMI JA ROROZMAWIAŁEM I JEST JAK PISZE WCALE NIECIEKAWIE. RAZ REKLAMOWEALI UMIŃSKIEGO JAK ZBANKRUTOWAŁA TO TERAZ REKLAMUJA SZYNAKE PEWNIE NA POSŁA MA OCHOTE PRZECIEZ TO KASA ZA NIC POSIEDZISZ W SEJMIE POKLIKASZ POKRZYCZYSZ POD PUBLIKE A KASE MASZ ZAPISUJE SIE NA POSŁA DAJCIE MI GŁOSY JA WAM AMERYKĘ ZBUDUJĘ IŁAWIE
 BENEK
 Czwartek 10-07-2008

12179. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Ten oszust nie powinien nawet myslec, ze moze mu ktokolwiek zaufac wydajac pozwolenia nia takie ruchy. Niech pooddaje swoim bylym pracownikom zalegle wyplaty za ich prace
 klopot
 Czwartek 10-07-2008

12178. 
Odnośnie wpisu numer: 12165

A dowiedział się tego car Putin od swojego konfidenta z Iławy [...]
 bojar
 Czwartek 10-07-2008

12177. 
Odnośnie wpisu numer: 12174

Dziekuje Pani za szacunek i hold dla mojego ojca.
A odnosnie pani tekstu to jest calkowita prawda jezeli chodzi o tamte czasy i wyjazdy (Warmia Olsztyn, MZKS Korsze, Zatoka Braniewo, Orleta Reszel i wiele innych). Ojciec mnie czesto zabieral jak mialem jeszcze nieduzo wiosenek na karku. Ale to juz inne czasy a i glos i okrzyk ojca
nie jest juz taki donosny - szkoda.
Jeziorak to jego zycie !!!
Z nalezytym szacunkiem pozdrawiam pania oraz wszystkich prawdziwych kibicow !!!
 Jakielski Piotr, lat 47
 Ilawa Paryz, Czwartek 10-07-2008

12176. 
Ludzie właśnie wróciłem z wczasów znad morza i smiem twierdzic ze
Iława to wicha w porównaniu do innych miast i misteczek. To bagno
i bez przyszłosci. Macie to dzieki takim burmistrzom jak ZYLIŃSKI,
MASKIEWICZ CZY OBECNY PTASZNIK CO W (...) BYLI I (...) WIDZIELI
JAK FUNKCJONUJA INNE MIASTA POŁOWE MNIEJSZE OD IŁAWY.
ILAWA JEST WYBITNA, MAJA TU ZJECHAC INDIANIE I LUDZIE Z AFRYKI.
 FRANEK
 Środa 09-07-2008

12175. 
Odnośnie wpisu numer: 12173

[W środę] 3 września mecz w Iławie z Widzewem Łódź!
 Eskulapski
 Środa 09-07-2008

12174. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Dzieki za ten wpis.
Ja jestem z tego pokolenia co Pawelek. W latach 70-tych nie jeden raz bylam z Jeziorakiem i z Pawelkiem na meczu wyjazdowym. Ech, to byla atmosfera i prawdziwi kibice! Nigdy nie bylo zadnych burd na stadionach. Nie bylo "Klubu Kibica", ale my bylismy tak zorganizowani i panowala iscie rodzinna atmosfera, ze z wielka ochota czekalo sie na ten wyjazd (a ilosc miejsc ograniczona). W czasie drogi spiewalismy, umilalismy droge gra w karty, nie bylo zadnego alkoholu. Panowie grali o czekolady dla nas. Az sie lza w oku kreci jak to wspominam. Na niektorych stadionach nie bylo szatni, pilkarze przebierali sie w atokarach, a my mialysmy na recach po kilka zegakow w czasie trwania meczu. Nawet po przegranym meczu zagrzewalismy chlopakow do nastepnej walki.
PAWELEK JAKIELSKI to najwiekszy patriota ilawski i Jezioraka. On gardlo swoje zdzieral na wszystkich meczach. On nie opuscil chyba zadnego w owym czasie.
Teraz mlodzi kibice (takie jest moje zdanie) nie chca, albo nie potrafia kibicowac. Pawelka dawno nie widzialam, bo nie bywam czesto w Ilawie, ale tutaj chcialabym Jemu zlozyc hold i zyczyc duuuuzo zdrowia, i takich jak ON wspanialych kibicow.
 Emigrantka
 Hannover, Środa 09-07-2008

12173. 
No to na powitanie piłkarskiej II ligi będzie miała Iława u siebie derby województwa z Olsztynem (26/27 lipca).

JEZIORAK IŁAWA - OKS 1945 OLSZTYN
START OTWOCK - HETMAN ZAMOŚĆ
PONIDZIE NIDA PIŃCZÓW - KSZO OSTROWIEC ŚW.
ŁKS ŁOMŻA / CONCORDIA P. TRYB. - STAL PONIATOWA
KOLEJARZ STRÓŻE - GÓRNIK WIELICZKA
OKOCIMSKI BRZESKO - WIGRY SUWAŁKI
PELIKAN ŁOWICZ - FRESKOVITA WYS. MAZ.
WIDZEW ŁÓDŹ - PRZEBÓJ WOLBROM
SOKÓŁ ALEKS. ŁÓDZKI - SANDECJA NOWY SĄCZ
 Jarek
 Środa 09-07-2008

12171. 
No to mnie kurier zaskoczył... Zero informacji na temat niedzielnego poranka w stradomnie. Ludzi wykurzyli z dyskoteki gazem, potem była totalna demolka, a kurierowcy nawet tego nie skomentowali...
 klubowicz
 Środa 09-07-2008
Odp. 
Nie mieliśmy o tym pojęcia - o ile taki incydent miał miejsce. Policja w swoich komunikatach o tym nie wspomniała, nikt też z "klubowiczów" nam do tej chwili o tym nie doniósł. Proszę o szczegóły na mojego maila, a wówczas postaramy się w przyszłym numerze rozwinąć i wyjaśnić temat.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Środa 09-07-2008

12170. 
Odnośnie wpisu numer: 12167

Zagrajmy w otwarte karty.
Na 100 wpisow tylko 5 podaje swoje personalia!!!! Reszta to ludzie ktorzy pracowali kiedys dla sluzb specjalnych lub dalej to robia dla kogos innego, a dla kogo to ich sprawa, nikt ich nie pyta.
Przeciwnicy!!! Odwalcie sie od Jezioraka bo to jedyna instytucja w biednej Ilawie ktora daje wam radosc a jak narzekacie po wejsciu do nowej drugiej ligi to zapraszam na mecze sokola ostroda i bedziecie sie dopiero tam jarac ze szczescia !!!!!
Przestancie juz do cholery narzekac na Jeziorak , to czy tamto jezeli sie komus nie podoba i nie jest prawdziwym Kibicem to WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiem ze po tym tekscie bede mial wrogow ale nigdy ich nie brakowalo i mam to w D... Albo jestescie z klubem albo nie !!!!!!
Ja wiem jedno; Nie wiadomo co by sie dzialo to moj OJCIEC Pawelek (orly do boju !!!!) za jeziorak moglby poswiecic wiele i jestem ciekaw ile takich jeszcze bym znalazl w Ilawie chyba nikogo a wy tylko narzekacie !!!!
Dajcie chlopakom szanse !!! Tylko oni dali troche nadziei tymi karnymi i tym awansem tym biednym ludziom co codziennie o 6 rano wstaja do pracy za marne grosze !!!!!!!!!! BRAVO JEZIORAK !!!!!!!!!!!
 KIELO

jpiotr_13@hotmail.com, lat 47
 paryz ilawa, Środa 09-07-2008

12169. 
Teczki teczki teczki... Ludzie patrzący w teczki ne widzą świata... A on rzeczywiście istnieje. I ma swoje problemy. Ale ich sedno nie w teczkach.
 Eskulapski
 Wtorek 08-07-2008

12168. 
Włącz głośniki.
Oto krzepiące serce nagranie z porannego apelu w Wojsku Polskim RP,
po tym jak kompania trochę poimprezowała. Panie kapitanie, trzymamy
kciuki. Dobra robota :-)
 szeregowy
 http://www.pardon.pl/artykul/5466/wojsko_bez_cenzury_naje...
 Wtorek 08-07-2008

12167. 
A Andrzej Sobiech który już raz wraca do Jezioraka Iława tylko po to,
żeby swojego syna promować? Czyżby dlatego stawia się Tomaszowi Staniszewskiemu warunki nie do przyjęcia? Czyżby chodziło o pozbycie
się dobrego grajka i załatwienie miejsca w bramce dla swego synusia?
CZY W TYM KLUBIE ZAPANUJE KIEDYKOLWIEK PORZĄDEK ???
 kibic
 Wtorek 08-07-2008

12166. 
Odnośnie wpisu numer: 12163 12164

Czyli co?
Większość mediów wiedziała, że Tfusk oszukuje w sprawie tarczy
antyrakietowej, i niereagowały a wręcz wprowadzały w błąd opinię
publiczną w tak ważnej kwestii?
Według moich wieloletnich obserwacji potwierdza się spostrzeżenie
o zakamuflowanym PRL-u!
 czwarty kumpel
 Poniedziałek 07-07-2008

12165. 
Towarzysz bezpiecznik-prezydent-premier-car Wołodia Putin spokojnie wytłumaczył swoim niedźwiedziom (Radzie Bojarów) na moskiewskim Kremlu:
"Spakojna, spakojna daragije gaspada! W Warszawie jest nasz haroszyj malczik, Donio Tusk".
A jeden z oficerów dorzucił: "W Warszawie on, u nas - jego teczka".
 J-23
 Poniedziałek 07-07-2008

12164. 
Oto cały pic na wodę rządu Tuska w sprawie tarczy antyrakietowej.
Odnośnik nr 2:
 zwolennik prawdy
 http://polskatimes.pl/opinie/17031,tusk-od-poczatku-nie-c...
 Poniedziałek 07-07-2008

12163. 
Oto cały pic na wodę rządu Tuska w sprawie tarczy antyrakietowej.
Odnośnik nr 1:
 zwolennik prawdy
 http://polskatimes.pl/opinie/komentarzeredakcyjne/17023,a...
 Poniedziałek 07-07-2008

12162. 
Odnośnie wpisu numer: 12156

A co mnie to obchodzi w kontekście Iławy? Nie masz tematów dookoła?
 Eskulapski
 Poniedziałek 07-07-2008

12161. 
Odnośnie wpisu numer: 12149

Jakie to doświadczenie ma obecny burmistrz Iławy [Włodzimierz Ptasznik] i czym tak się zasłużył? Konkrety proszę.
 wyborca
 Poniedziałek 07-07-2008

12159. 
Mam rybki do oddania, molinezje i kilka platek. Mam też roślinki...
Jeśli jest ktoś zainteresowany, proszę o kontakt.
 :-)

edziulka19@wp.pl
  6483434
 Poniedziałek 07-07-2008

12158. 
Odnośnie wpisu numer: 12157

Niech żyją sąsiedzi! Zgubiona komórka już w domu. Dziękuję.
 dziękuję
 Poniedziałek 07-07-2008

12157. 
Prośba. Zgubiłam w okolicy cypla po czapli telefon sony ericsson K510i.
Jeśli ktoś znalazł, proszę o kontakt. Bardzo dziękuje znalazcy, który
mi go odda...
 tel. (089) 648-65-96
 Poniedziałek 07-07-2008

12156. 
"Dziennik" dotarł do akt, ze sprawy mafii paliwowej, które Zbigniew Ziobro zawiózł Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS mówił o nich, że gdyby informacje tam zawarte się potwierdziły "zmiotłyby wielką część sceny politycznej".

W aktach do których dotarł "Dziennik" znajdują się zeznania Krzysztofa Baszniaka, byłego wiceministra pracy w rządzie Waldemara Pawlaka. Baszniak informuje o spotkaniu na którym miała paść propozycja łapówki za zrealizowanie kontraktu z rosyjskim potentatem paliwowym Jukos.

Łapówka miała być po połowie podzielona między "kamandę prezydenta Kwaśniewskiego i kamandę premiera Millera". Łącznie do podziału było
14 mld. W zeznaniach dotyczących również innych głośnych spraw roi się od znanych nazwisk - ministrów Marka Siwca i Marka Ungiera oraz Józefa Oleksego i Mieczysława Wachowskiego.
 czytelnik
 Poniedziałek 07-07-2008

12155. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Andrzej Umiński ma budować hotel i tartak - oto oferta dla Iławy
 źrebak
 Poniedziałek 07-07-2008

12154. 
Odnośnie wpisu numer: 12153

Gówno, ale za to w pięknych okolicznościach przyrody.
I ten... i niepowtarzalnej...
 ciolo
 Poniedziałek 07-07-2008

12153. 
Ostróda na lato przywitała turystów wyciągiem dla narciarzy wodnych.
Iława co ma do zaproponowania?
 Tańczący z Turystami
 Poniedziałek 07-07-2008

12152. 
Wczoraj w godzinach wieczornych na terenie Chromakowa dokonano:
- trzeciego obciągu wina różanego, dojrzewa od 17 stycznia 2008
- 9. obciągu miodu pitnego gruszniak, dojrzewa od 24 listopada 2007
- nastawu na wino czereśniowe
 D. z Chromakowa
 Niedziela 06-07-2008

12151. 
Znowu iława jest słynna ;-)
 Eskulapski
 http://www.plotek.pl/plotek/1,78649,5425297,Czyja_twarz_m...
 Niedziela 06-07-2008

12149. 
Odnośnie wpisu numer: 12148

Na szczęście teraz jest inaczej. Iława słynie z dobrego, doświadczonego
i pracowitego burmistrza. Miasto pięknieje w oczach. A Lubawa wam zazdrości.
 Kasia
 Lubawa, Sobota 05-07-2008

12148. 
Odnośnie wpisu numer: 12147

Przez tego Maśkiewicza to Iława straciła najlepszy okres załatwiania
kasy unijnej: 2002-2006. A za to zasłynęliśmy na cały kraj ze skandali,
że burmistrz blisko 40-tysięcznego miasta sam więcej czasu spędza w charakterze oskarżonego i skazanego na salach rozpraw niż w ratuszu.
 Anty-Masa
 Sobota 05-07-2008

12147. 
Odnośnie wpisu numer: 12146

O tym, co piszesz jest prawdą. Ale nie mieszaj w sposób podły Pana Maśkiewicza jak nie zanasz szczegółow.
Przybyła okazał się faktycznie szarą eminęcją dawnych aparatczykow PZPR, że powierzane mu są tzw. sinecure, czyli funkcje za dobre pieniądze, ale bez większej odpowiedzialności. Musiały być ciche przyzwolenia i ugoda przy OKRAGŁYM STOLE, aby wysocy oficerowie wojska, policji (tu szczególnie politrucy - ofcerowie polityczni jak [...], służb specjalnych) po zwolnieniu, czyli inaczej odesłaniu na "zasłużoną emeryturę", mogli dorobić.
Niektórzy z nich, jeśli mają odpowiednie specjalności wojskowe, jak elektronika, cybernetyk, technika, nawet specjalności cywilne, jak prawo, pedagogika - są na wysokich stanowiskach, np: w szkołach (dyrektorzy), prywatnych uczelniach, nie wytykając palcem... również w naszym mieście [Iławie].
Takim przykładem jest w Iławie Roman Przybyła, były politruk w marynarce wojennej, ślizgający sie dziś po radach nadzorczych.
 BOLO-TW
 Piątek 04-07-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 126 127 128 ... 250 251 252 253 254 255 256 257 258 ... 301 302 303 ... 350 351 352 następna ] z 352128965761


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.