Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

43464. 
Odnośnie wpisu numer: 43461

Tylko spokojnie.
Burmistrz Adam Żyliński potrafił wiele i dokonał jeszcze więcej, więc nie ma sensu dyskutować z faktami.
Jednak bywało u Niego jedno "ALE": nie miał oka dla doboru wszystkich podległych mu ludzi. I kosztowało Go to politycznie i nas mieszkańców. Czasem w locie czynił różne szpagaty.
Umiał jednak podejmować decyzje, czasem ryzykowne.
Wiele spraw trudnych wygrywał, zwłaszcza na zewnątrz, miasto zyskiwało.
Wiem, co mówię.
Słyszałem też wiele opowiadań od tych, którzy Go znali bardzo blisko.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 07-12-2021

43463. 
Odnośnie wpisu numer: 43461

Kolego, ale na zarobki mieszkańców Iławy nie ma wpływu burmistrz tylko kondycja i sumienność lokalnych firm oraz jakość i wydajność pracy samych pracowników.
Burmistrz może podnosić zarobki tylko w zasobach urzędu miejskiego.
 Wojtek
 Iława, Wtorek 07-12-2021

43462. 
Odnośnie wpisu numer: 43461

Proszę - oto dane, Panie miłośniku byłego burmistrza Żylińskiego:

W 2014 roku IŁAWA zaczynała z średnią zarobków 3026 PLN, zaś rok 2018 to 3648 PLN.
W 2014 roku OSTRÓDA zaczynała z średnią zarobków 3123 PLN, zaś rok 2018 to 3926 PLN.

W roku 2014 średnia zarobków w naszym województwie to 3387 PLN, zaś rok 2018 to 4028 PLN, czyli w roku 2014 roku zarobki iławian były na poziomie 89,34%, a w 2018 na 90.56%. To zaś oznacza, że w 2014 roku zarobki ostródzian były na poziomie 92,20%, a w roku 2018 na 97,46%.

Czyli zarobki iławian za rządów byłego burmistrza wzrosły w stosunku do średnich w województwie trochę ponad 1%, a ostródzian o prawie aż 5%. Mówimy ciągle o województwie dyndającym w ogonie rozwoju kraju.

IŁAWA:
https://www.polskawliczbach.pl/Ilawa#przecietne-miesieczne-wynagrodzenie-brutto

OSTRÓDA:
https://www.polskawliczbach.pl/Ostroda#przecietne-miesieczne-wynagrodzenie-brutto

O naszym byłym burmistrzu Iławy słyszałem wiele dobrego, że kocha te ziemie, że zależy mu na nich, że walczy o nie. Dużo osób to potwierdza i ja w to wierzę, bo mówią o tym osoby, które wspólnie znamy i do których mam zaufanie. Tylko cóż z tego...?
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Można kochać swoje dzieci i być tragicznym rodzicem. Wizja Iławy, którą pięknie roztaczał Żyliński była błędna. Może zły dobór ludzi, może złe powiązania osobiste. Dla mnie liczą się konkretne efekty, czyli to, co w portfelach mają nasi krajanie.
 nemo
 Iława, Wtorek 07-12-2021

43461. 
Odnośnie wpisu numer: 43458

Czy potrafisz coś więcej niż tylko przytyki i szufladkowanie? Ja miłośnik? Może i tak, jeśli tak chcesz to nazywać. Ja z pewnością jestem jednym z wielu mieszkańców Iławy, którzy potrafią docenić wkład pracy i czyjeś zaangażowanie.
No ale dość już o tym. Teraz pora na rozwinięcie skrzydeł i opis w czymże to tak rozwinęły się ościenne miasta, zgodnie z Twoimi słowami: "Czemu sąsiednie miasta tak pięknie się rozwinęły, a Iława nie?" No to czekam na te opisy i przykłady. Konkretne.
I kolejne kłamstwo, powielane przez lata: "Pisałem, że część lokalnego biznesu walczyła z napływem nowych firm, by nie musieli konkurować o pracownika". No to podaj przykłady.
"Mieszkańcy są biedni". Rozwiń ten intrygujący wpis, poparty danymi, bo z tego co można zobaczyć choćby w danych PUP, to pracodawcy czekają na pracownika. Na dziś to 140 wolnych miejsc.
Rozwiń skrzydła, Ikarze.
 Maurycy
 Iława, Poniedziałek 06-12-2021

43460. 
Odnośnie wpisu numer: 43459

...dlatego zastanawiam się, dlaczego lokalne skrzydło prawe nie pracuje nad kimś nowym? Lada moment skończy się kadencja i na kogo mamy głosować?
Jest dobra okazja, lewica pokazuje bezsilność, czemu tego nikt nie wykorzystuje budując nowego kandydata?
 nemo
 Iława, Poniedziałek 06-12-2021

43459. 
Odnośnie wpisu numer: 43458

Noooooo, ale takich "numerów" za czasów burmistrza Adam Żylińskiego nie było... Zobaczcie co się teraz dzieje.
Dopiero co była sesja i nagle dziś, w poniedziałek 6 grudnia, Ratusz znowu zwołuje całą Radę Miasta Iławy na sesję zdalną już za... 4 dni, bo na piątek 10 grudnia (o godz. 14:30) w celu przegłosowania raptem dwóch punktów, bo burmistrz Kopaczewski ma znowu jakieś problemy z budżetem miasta.
 radny prawicowy
 Iława, Poniedziałek 06-12-2021

43458. 
Odnośnie wpisu numer: 43457

Dziękuję za długi wywód wielkiego miłośnika byłego burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, który nijak się nie ma do moich wypowiedzi i do danych, które już wcześniej przedstawiałem - dane o rozwoju miast, niezależne, niepowiązane ideologicznie.

Nigdzie nie pisałem, że Iława jest brzydszym miastem, niż sąsiednie. Wręcz przeciwnie! To jedno z najpiękniejszych miast w jakich miałem szczęście bywać. Tylko co z tego, skoro mieszkańcy są biedni? Czy pisałem, że były burmistrz nic nie robił? Nie. Pisałem, że jego wizja była zła. Pisałem, że część lokalnego biznesu walczyła z napływem nowych firm, by nie musieli konkurować o pracownika.

Coś mi się zdaje, że ktoś jest tak zapatrzony w niego, że nie może dopuścić do siebie rzeczywistości. Ciągłe wmawianie sobie, że to stracił władzę, nie dlatego, że iławianie źle go ocenili, tylko przez SPISEK. To na pewno garstka malkontentów, których podpuszczają ONI. :D

Słowa, że jestem miłośnikiem obecnego burmistrza Kopaczewskiego mnie rozbawiły. Nie jest on moją bajką, wręcz przeciwnie. Jestem zwolennikiem niskich podatków, własności prywatnej i trzymania polityków z dala od gospodarki. Nie mówiąc już o sferze ideologicznej obecnego burmistrza, z którą bardzo mi nie po drodze.

Lokalna polityka zaczyna przypominać krajową. Opozycja, która nie dopuszcza do siebie informacji, że straciła władzę, bo wyborcy mieli dość i socjaliści, którzy rządzą, co skończy się dla nas marnie.

W jednym się z adwersarzem zgadzam: "Kopaczewski pozostawi po sobie kadencję pustą, bezowocną, bez żadnych osiągnięć, inwestycji, nie zapisze się na kartach Iławy NICZYM".

Iława nie miała dotąd dobrego burmistrza. Smutne.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 06-12-2021

43457. 
Odnośnie wpisu numer: 43436

„Oj durny, ty durny, miał w sąsieku siedzieć” a nie wstyd przynosić!
Przez tydzień dałem sobie czas na ochłonięcie czytając pseudowywody niejakiego "nemo". Cóż to za pustka i brak wiedzy wyłania się z tych górnolotnych wpisów? Serio, można mieć tak pusto w głowie? Nie wierzyłem jak czytałem, że wysmarował post o… niczym.

Te wszystkie wpisy, oprócz tego, że szkalują poprzedniego burmistrza Żylińskiego, nie poparte są niczym, ani jednym przykładem, poza durnym stwierdzeniem, że w Iławie "nie zrobiono niczego". Myślę, że takie puste teksty wychodzą spod klawiatury jakiegoś młokosa, który jedyne co potrafi to włazić w cztery litery swojemu guru! Kopaczewski pozostawi po sobie kadencję pustą, bezowocną, bez żadnych osiągnięć, inwestycji, nie zapisze się na kartach Iławy NICZYM.

Podobnie jak jeden z poprzedników, niejaki Maśkiewicz, który oprócz tępienia wszystkiego, co pozostawił po sobie Żyliński, nie osiągnął niczego. Między innymi to dzięki Maśkiewiczowi wyspa Wielka Żuława nie jest dzisiaj w 100% własnością miasta, ponieważ w swoim zacietrzewieniu ów dziwny desant z Lubawy podarł listy intencyjne, o które postarał się Żyliński, zawarte z przedsiębiorstwami państwowymi, będącymi właścicielami 3 niewykupionych jeszcze ośrodków i tak dziś część wyspy nadal pozostaje w prywatnych rękach, gdyż wstrętnym Maśkiewiczowi było dokończyć dzieła poprzednika. Na szczęście 7 ośrodków udało się przejąć Żylińskiemu, bo dzisiaj zapewne byłby to „teren prywatny”, niedostępny dla mieszkańców. To nie jedyny temat, który nadal jest bolączką Iławy.

Wszyscy na co dzień odczuwamy skutki, w zasadzie naszej własnej decyzji (to mieszkańcy Iławy zadecydowali o wyborze Maśkiewicza), nie pozwalając dokończyć dzieła Żylińskiemu. Gdy tak dzisiaj potworny odór roztacza się nad Iławą za sprawą naszej Ziemiaczanki, przypomina mi się sytuacja z przed lat i nie wiem czy śmiać się, czy płakać, ponieważ to za Żylińskiego miało dojść do przejęcia 60 hektarów ziemi od Ziemiaczanki, w zamian za wybudowanie oczyszczalni przy niej. Dziś mielibyśmy zapewne już zagospodarowane tereny i na zawsze pożegnany problem smrodu. A tak temat zarzucono, wszedł syndyk, posprzedawał co się dało i smród wąchamy po dziś dzień. O tym zapewne nie miałeś pojęcia, podobnie jak większość mieszkańców, prawda?

Nie inaczej było z kadencją Ptasznika, który dzięki temu, że Żyliński najpierw z poziomu województwa, potem z sejmu, nadal pchał pieniądze na inwestycje w Iławie, nie musiał robić nic, tylko brać, bo przysłowiowa „manna” kapała z nieba. Tak go to rozleniwiło, ze nawet budowę wiaduktu koło białego kościoła przespał.

Mówisz, że w Iławie nic nie zrobiono? Że nie wypiękniała? W dobie internetu to naprawdę nic trudnego, odpalić portal YouTube i obejrzeć filmy o Iławie z lat 90-tych, popatrzeć jak wtedy wyglądało miasto i porównać z dziś. Po co się kompromitować?

Odkąd powstały samorządy, minęło 30 lat, z czego na aż 16 lat przypadało na 4 kadencje Burmistrza Żylińskiego. W latach 90 Iława piękniała z dnia na dzień. W czasie, gdy nikomu nie śniło się nawet o środkach unijnych, Żyliński, jako jeden z nielicznych w Polsce, zdobył środki z Brukseli na budowę obwodnicy od osiedla lubawskiego do końca cmentarza czy też wyremontował, a w zasadzie przywrócił do użytkowania mieszkańcom bulwar wokół Małego Jezioraka. Zapewniam Cię, że są jeszcze w Iławie osoby, które pamiętają jak ten teren wyglądał – zarośnięte chaszcze, hangary, gdzie strach było się zapuścić. Dziś w tym miejscu zamiast budzących grozę zaniedbanych terenów, można przespacerować się wokół całej linii brzegowej Małego Jezioraka, jest hotel, są restauracje, ławeczki na których można spocząć i cieszyć oko widokami z nad Jezioraka. Dzięki fontannie przy galerii, powstałej ze środków unijnych za ostatniej kadencji Burmistrza Żylińskiego, teren ten jest główną atrakcją miasta.

No a Hala Sportowo-Widowiskowa? Wybudowana w 70% ze środków pochodzących z umowy z ministerstwem sportu, jako inwestycja krajowa, strategiczna dla polskiego sportu, powstała za czasów gdy burmistrz łączył tę funkcję z mandatem posła. W ostatniej kadencji naprawił w niej dach i poprawił klimatyzację.

A Ratusz? Czy tak wyglądał w latach 90 gdy powstawały samorządy? Oczywistym jest, że nie. Swój piękny wygląd zawdzięcza uporowi, a przede wszystkim odwadze Żylińskiego, bo nie należy zapominać, że te śmiałe ruchy dokonywał w czasach, gdy szalało bezrobocie a on nie bał się stanąć pod pręgierzem opinii publicznej i pozyskawszy środki z Fundacji Polsko-Niemieckiej „Pojednanie”, podarował nam odrestaurowany, reprezentacyjny, najpiękniejszy budynek w Iławie, będący jego niekwestionowaną wizytówką, przyciągający turystów i jednocześnie podnoszący prestiż miasta.

No któż, jak nie Żyliński, uwolnił miasto od zakładów z jego centrum, przenosząc je na obrzeża miasta? Gdyby nie te śmiałe ruchy, dziś zamiast Kapera, mielibyśmy hangary, zamiast Hotelu Tartak zakład tartak, zamiast Hotelu Tiffi – zakłady drobiarskie, których smród i fruwające wokół pierze, pamiętam do dziś, a Wodociągi zza poczty przeniesiono na obrzeża (ul. Wodną) – to tylko kilka przykładów. To dzięki niemu miasto stało się urokliwe, funkcjonalne, podziwiane przez mieszkańców i turystów.

A Szkoła Wyższa im. Włodkowica? Ściągnięcie jej do Iławy to zasługa Żylińskiego od „a” do „z”. Czasem wyśmiewanej, pogardzanej ale jednak bardzo potrzebnej, którą ukończyło setki absolwentów, nie tylko z Iławy ale i z innych, okolicznych miast dla których zdobycie dyplomu było bardzo ważne w pracy zawodowej. A bulwary nad Dużym Jeziorakiem i rzeką Iławką z ich przedłużeniem pod wiaduktami do ulic Świerkowej i Sosnowej? Boje i awantury w pierwszej połowie lat 90-ych toczyły się z właścicielami posesji w trakcie opracowywania koncepcji i dokumentacji a później z ogrodami działkowymi przy cmentarzu na ul. Ostródzkiej. Dzisiaj to wizytówka Iławy, szlak, który należałoby rozwijać w każdą stronę. Niestety realizatora kontynuacji prac brak.

A amfiteatr i letnie imprezy? Prekursorem był Żyliński a dopiero później zaczęły Iławę naśladować inne miasta... Ech, długo by jeszcze wyliczać, a wszystkich przykładów nie sposób wypisać.

Zagłębiając się pamięcią wstecz, uświadomiłem sobie skąd ta nienawiść, ta bezmyślna wprost złość wobec byłego burmistrza Żylińskiego? Z zawiści. Żaden po nim nie dokonał i nie dokona tyle, co on. Dlaczego wzbudza tyle emocji? Z zazdrości. Gdyby był tak miałki jak Ptasznik, czy bezmyślny jak Maśkiewicz, wzbudzałby co najwyżej obojętność czy złość.

A dlaczego jest Żyliński najbardziej atakowany akurat podczas kadencji Kopaczewskiego? Ze strachu. Kopaczewski z grupką przybocznych wie, ze jest koszmarnie nieudolnym burmistrzem i żeby choć trochę zniwelować ten kanion pomiędzy sobą a Żylińskim, próbuje ze wszystkich sił, podkopać autorytet poprzednika. Zachowuje się jak chore z zazdrości dziecko, które w poczuciu bezradności, gryzie i rzuca się bezładnie. Na nic to Dawidzie, pamiętamy o dziełach poprzednika i to jeszcze za czasów, gdy z mlekiem pod nosem biegałeś. Z czym Ty startujesz? Co po sobie zostawisz? Tup, tup nóżkami, złość się ile wlezie, pień z wściekłości, rozpuszczaj plotki, mścij się – to i tak wszystko na nic. Dni są policzone a twoja kadencja nie pozostawi po Tobie żadnego śladu. I ta świadomość niech będzie największą karą dla Twojej buty, arogancji i pychy. Bój się bo zmiotą Cię ze sceny politycznej szybciej niż myślisz i odejdziesz w zapomnienie, a do tego w niesławie.

I Ty "nemo", śmiesz mówić o tym, że Iława jest gorsza czy brzydsza od ościennych miast, a Żyliński był słabym burmistrzem? Nie, Iława jest piękna i zawdzięcza to Adamowi Żylińskiemu z jego drużyną. Ktoś, kto nie potrafi docenić jak wiele dobrego zyskała Iława, dzięki jego kadencjom czy funkcjom publicznym sprawowanym w województwie czy sejmie, sam sobie wystawia laurkę. Były (niestety) burmistrz nie musi robić już dziś niczego – wszystko w dookoła świadczy o jego wielkości, talencie, charyzmie. Gdy kolejny raz będziesz chciał go obrazić, rozejrzyj się dookoła i pomyśl, że wszystko na co patrzysz, powstało z jego przyczyny i dzięki jego staraniom. I to niezależnie od tego, kto w tym czasie sprawował funkcję burmistrza. Nie wiedziałeś, chłopcze?

To teraz przeczytaj słowa słynnego Marszałka, przemyśl, wyłącz tryb autodestrukcji, weź te słowa do serca i zamilcz: „Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”.
 Maurycy
 Iława, Niedziela 05-12-2021

43456. 
Odnośnie wpisu numer: 43452

Bywa, że na półpiętrach przy drzwiach zostawia się śmierdzące śmieci nawet ze dwa dni, nie mówiąc o buciorach pod swoimi drzwiami u niektórych prawie na stałe.
Oni myślą, że klatka schodowa jest wyłącznie dla jednej rodziny. Ale to nie wszystko, przecież zostawianie wózków dziecięcych i rowerów w klatce to już norma. Zastanówcie się co dzieje się kiedy przyjdzie potrzeba przeprowadzki?

 mieszkanka
 Iława, Niedziela 05-12-2021

43452. 
Odnośnie wpisu numer: 43447

Tu ani administrator bloku ani sanepid nie pomoże.
To jest świadectwo o mieszkańcach tego osiedla. Niby inteligencja mieszka, a to zwykłe brudasy, ale w internecie to takie mądrale, na wszystko mają receptę.
Wstyd, tak się zachowują "wykształcone" brudasy po zaocznej iławskiej szkółce najwyższej przy Kościuszki.
 koma
 Iława, Osiedle Piastowskie, Sobota 04-12-2021

43451. 
Odnośnie wpisu numer: 43446

I o to w te klocki chodzi.
[...] Mała Ojczyzna... Co o tym wiedzą i jak się do tych kanonów odnoszą nasi radni? Co zrobili dla tej małej społeczności? Co upoważnia ich do wyciągania łapy po maksymalne profity?
Niech się wypowiedzą.
Internauci, jak postrzegacie ten "gigantyczny trud" mijającego trzylecia kadencji? Zarówno burmistrza, jak i Rady Miasta oraz starosty i Rady Powiatu.
 Zbych
 Iława, Piątek 03-12-2021

43450. 
Człowiek bez Boga jest nikim!
Moja modlitwa.

Nie milcz, o Boże, którego wychwalam, bo rozwarli na mnie usta niecne i podstępne. Mówili ze mną językiem kłamliwym, osaczyli mnie nienawistnymi słowami i bez przyczyny mnie napastowali. Oskarżali mnie w zamian za miłość moją; a ja się modliłem. Odpłacili mi złem za dobre i nienawiścią za moją miłość. Pobudź przeciwko niemu grzesznika, niech stanie po prawicy jego oskarżyciel! Gdy go sądzić będą, niech wyjdzie jako przestępca, niech prośba jego stanie się winą. Niech dni jego będą nieliczne, a urząd jego niech przejmie kto inny! Niechaj jego synowie będą sierotami, a jego żona niech zostanie wdową! Niech jego dzieci wciąż się tułają i żebrzą, i niech zostaną wygnane z rumowisk! Niechaj lichwiarz czyha na całą jego posiadłość, a obcy niech rozdrapią owoc jego pracy! Niech nikt nie okaże mu życzliwości, niech nikt się nie zlituje nad jego dziećmi! Niech jego potomstwo ulegnie zatracie; niech w drugim pokoleniu zaginie ich imię! Niech Pan zapamięta winę jego ojców, niech grzech jego matki nie będzie zgładzony! Niech zawsze stoją przed Panem i niech On wykorzeni z ziemi pamięć o nim, za to, że nie pomyślał, by okazać życzliwość, lecz prześladował biedaka i nieszczęśliwego, i w sercu strapionego śmiertelnie.
 Marszałek
 Iława, Piątek 03-12-2021

43449. 
Odnośnie wpisu numer: 43440

Cytat:
Nie używajmy stwierdzeń "panie i panowie", "Boże Narodzenie" czy "imię nadane na chrzcie", jak i unikajmy słów "Maria i Józef" oraz "obywatel" – doradza wewnętrzny przewodnik ​Komisji Europejskiej dotyczący "komunikacji inkluzywnej".
Zdaniem autorki, komisarz Heleny Dalli, pomoże on "nikogo nie urazić".

Zastanawiam się co jeszcze bardziej głupszego może wymyślić Unia.
Czy my do takiej Unii na pewno wstępowaliśmy?
 iławianin [444]
 Iława, Piątek 03-12-2021

43447. 
Na Osiedlu Piastowskim w Iławie pomiędzy blokami przy Zielonej 72 oraz Odnowiciela 1 mamy duży parking samochodowy oraz miejsce dla dzieci do zabaw i mały Eko-domek (od strony kościoła) z kontenerem na biologiczne odpady, na metale z plastykiem, papiery z tekturami, na szkło i resztę.

Dla utrzymania porządku i dyscypliny w imieniu podobno wszystkich nas tam mieszkających zainstalowano podgląd, czyli kamery na specjalnych słupach. Pierwszy słupek zamontowano przy bloku na Odnowiciela, by kamery od tej strony rejestrowały, co się dzieje pomiędzy samochodami i patrzyły na teren, gdzie bawią się dzieci. Drugi słupek z dwoma kamerami zainstalowano od strony przeciwnej parkingu. Jedna kamera przygląda się w kierunku samochodów. Druga patrzy właśnie na Eko-domek, przyglądając się mieszkańcom idącym w kierunku Eko ze śmieciami w workach. I na tym koniec widzenia kamery. I tu mamy piekło i burdel, odpady są nawet razem z plastykami lub odwrotnie. Bo jakże ma widzieć kamera stojąca 20m poza domkiem? Właśnie kamera powinna być w Eko-domku zainstalowana, by rejestrowała, gdzie i co wrzucamy, jeśli w ogóle muszą być kamery, widzi-mi-się zarządców. Pomysł o kant d...

Tymczasem dziś, w czwartek 2 grudnia, za Eko-domkiem mamy wysypisko śmieci, jakiego do tej pory, bez kamer nawet, nie było. Gdzie są zarządcy i sanepid?
 mieszkanka
 Iława, Czwartek 02-12-2021

43446. 
Odnośnie wpisu numer: 43445

A radni Iławy podnieśli sobie diety do maksymalnie dopuszczalnych poziomów. [...]
 Blues
 Ilawa, Czwartek 02-12-2021

43445. 
Odnośnie wpisu numer: 43444

[...] Radni nie mieli wyboru, bo podwyżka wynagrodzenia należy się każdemu burmistrzowi w Polsce z mocy ustawy. [...]
 Jaś Fasola
 Iława, Środa 01-12-2021
Odp. 
Fałszywy Jaśku! Udajesz durnia kłamiąc z wyrachowania czy jednak naprawdę jesteś takim matołem?

Ani ustawa ani najnowsze rozporządzenie w tej sprawie niczego NIE NAKAZUJE samorządom, jedynie zakreśla sposób naliczania poborów (pytanie retoryczne: co zatem i po co głosowali?).

Są co najmniej dwa legalne prawnie sposoby żeby sobie samemu nie podnosić kasy i zachować się honorowo. Trzeba tylko chcieć.

Kilka samorządów w Polsce skorzystało z tej furtki i zachowało się jak należy. W Iławie nie skorzystały ani władze miasta (KO), ani władze powiatu w starostwie (PO-PSL-SLD).
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 02-12-2021

43444. 
Odnośnie wpisu numer: 43442

A za miedzą taka sytuacja.

Radni Ostródy obcięli burmistrzowi pensję o ponad połowę.
Zbigniew Michalak zarabiał miesięcznie ponad 10 tys. zł brutto.
Radni uznali, że to za dużo, bo ich zdaniem źle zarządza miastem i brakuje mu wizji rozwoju Ostródy. Już w ubiegłym roku przegłosowali więc obniżkę pensji burmistrzowi. Wynagrodzenie za pracę zostało obniżone aż do około 4,8 tys. zł.

Można, drodzy radni Iławy? Można?
 listopadowy sierpowy
 Iława, Wtorek 30-11-2021

43443. 
Odnośnie wpisu numer: 43442

Jestem za tym, by zarobki włodarzy były zależne od mediany zarobków w mieście.
Podwyżka tylko wtedy, gdy mieszkańcy się bogacą.
 nemo
 Iława, Wtorek 30-11-2021

43442. 
Odnośnie wpisu numer: 43422

Skandalem dla mnie jest, że człowiek który nic dla naszego miasta Iławy nie zrobił, ma dostać podwyżkę. Kolosalną podwyżkę.
Wszystkie ważne stanowiska poobsadzał kolesiami. Nawet taki dyrektor żłobka, poprzednio był konserwatorem w jakiejś zapierdzianej firmie, i raptem zostaje dyrektorem.
Kasa z budżetu miasta zamiast iść na promowanie sportu w mieście to idzie na siatkówkę w Olsztynie. Skandal. Bo pan pseudoburmistrz jest fanatykiem siatkówki.
Radni to klakierzy którzy boją się o stołki dlatego wszystko przyklepią. Oczywiście rządząca większość to PO.
Wstydem dla miasta jest taki pseudoburmistrz. Pamiętam jak była kampania wyborcza i chodził po blokach i opowiadał czego to nie zrobi gdy burmistrzem zostanie. I co mamy?
Lipa. Jeszcze trochę to prąd na noc wyłączy w mieście, bo już nie wie gdzie oszczędności szukać.
Byłem i jestem za tym żeby darmozjada odwołać. Kochana Iławo obudź się wreszcie!

https://www.kurier-ilawski.pl/informacje/Nowe-zarobki-burmistrza/5865
 Grzegorz Pienkos
 Iława, Poniedziałek 29-11-2021

43441. 
Obyśmy przy takiej Polsce ostali...

* * *

HYMN POLAKÓW NA OBCZYŹNIE
Jan Lechoń

Jed­na jest Pol­ska, jak Bóg je­den w nie­bie,
Wszyst­kie me siły jej skła­dam w ofie­rze
Na całe ży­cie, któ­re wzią­łem z Cie­bie,
Cały do Cie­bie, Oj­czy­zno, na­le­żę.

Twych wiel­kich mę­żów przy­kład do­sko­na­ły,
Twych bo­ha­te­rów wiel­bię świę­te ko­ści,
Wie­rzę w Twą przy­szłość peł­ną wiel­kiej chwa­ły,
Po­tę­gi, do­bra i spra­wie­dli­wo­ści.

Wiem, że nie ucisk i chci­we pod­bo­je,
Lecz wol­ność lu­dów szła pod Two­im zna­kiem,
Ze nie ma dzie­jów pięk­niej­szych niż Two­je
I więk­szej chlu­by niź­li być Po­la­kiem.

Je­stem jak żoł­nierz na wszyst­ko go­to­wy
I jak w Oj­czyź­nie, tak i w ob­cym kra­ju
Czu­wam i strze­gę skar­bu pol­skiej mowy,
Pol­skie­go du­cha, pol­skie­go zwy­cza­ju.

Z na­ro­dem pol­skim na za­wsze zwią­za­ny
O każ­dej chwi­li to samo z nim czu­ję,
Do wspól­nej wiel­kiej przy­szło­ści we­zwa­ny
Wszyst­kim Po­la­kom bra­ter­stwo ślu­bu­ję.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 29-11-2021

43440. 
Wstępując do UE w roku 2004 byliśmy jak przystojny, miły i poczciwy chłopak z prowincji, który ufnie wszedł do lewackiej mordowni pełnej oszustów, rabusiów, złodziei, kurew i alfonsów.
Nic więc dziwnego, że został oszukany, okradziony i wydymany bez mydła. Szkoda tylko, że się już do tego przyzwyczaił i nadal chce wierzyć, że będzie dobrze. Nie będzie.
 Jacek
 Iława, Poniedziałek 29-11-2021

43437. 
Odnośnie wpisu numer: 43428

Dlaczego konferansjer Tomasz Więcek ukrywa twarz w internecie? [...].
Może czegoś lub kogoś się obawia?
 Laluś
 Lubawa, Niedziela 28-11-2021

43436. 
Odnośnie wpisu numer: 43429

"Przegrana Żylińskiego w wyborach nie była przypadkowa. Była celowym, metodycznym działaniem."

Tak, jego samego.
Skoro tak było dobrze, to czemu było tak źle? Czemu sąsiednie miasta tak pięknie się rozwinęły, a Iława nie?
Jedyny prawdziwy atut tak gloryfikowanego przez Ciebie byłego burmistrza jest taki, że obecny jest słaby. Niestety to za mało, by wpadać zachwyt nad poprzednim.
Mówię to z pozycji człowieka, który w jego czasach był przeciętnym, standardowym obywatelem Iławy, który wraz z rodziną odczuwał "dobrostan" osiągnięty dzięki niemu.
 nemo
 Iława, Niedziela 28-11-2021

43435. 
Odnośnie wpisu numer: 43414

Idzie o postać w radzie miasta "Czarną Panterę " [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 27-11-2021
Odp. 
Nadal nie potrafisz napisać o kogo chodzi. Masz jakiś szczególny stan depresji, czy co się dzieje? I nadal nie wskazujesz nawet numeru wpisu, do którego się odnosisz.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 29-11-2021

43434. 
Podano, że podczas polowania zginął wysoki urzędnik samorządowy, którego omyłkowo wzięto za dzika.
Tak naprawdę to była zwykła świnia, którą omyłkowo wzięto za wysokiego urzędnika samorządowego.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 26-11-2021

43433. 
Odnośnie wpisu numer: 43414

Kurierzy!
Na zadane Wasze pytanie "dlaczego nie wskaże Pan tej osoby personalnie, po nazwisku, jak należy i skonkretyzuje problem? (żeby czytelnicy mogli ocenić sytuację)", odpowiedź nasuwa się sama. Bo takie metody pomawiania to tylko w [...]. Ciekawym tylko który to.
 kolejarz
 Iława, Piątek 26-11-2021
Odp. 
Pudło.
Było dokładnie odwrotnie.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 29-11-2021

43432. 
Czemu przez całe wakacje w kulturze i rozrywce w Iławie praktycznie nic się nie działo dla mieszkańców? I po sezonie to już naprawdę niemal nic się nie wydarza. A wydatkowano setki tysięcy złotych! Gdzie i do kogo poszły te ogromne pieniądze?
[...]
Na tle pozostałych malutkich gmin dookoła wyglądamy słabiutko...
Zobaczcie i porównajcie za miedzą... Słabo, słabiutko...
 urzędnik ratusza
 Iława, Piątek 26-11-2021

43431. 
Odnośnie wpisu numer: 43424

[...] Adam Żyliński szykuje swoją gromadę na start na wybory 2023 do ostatniej 4-letniej kadencji. Wiedział dobrze, że wielu którym proponuje start to byli zwolennicy również PiS, ale go wyśmiali.
[...]
Za jego kadencji był mimo wszystko spokój i praca. [...] W dyskusji był konkretny, nie było tyle ględzenia po próżnicy i tylu spotkań nieformalnych ws. dyskusji nad budżetem, jak teraz.
[...]
Obecnie to jedno obłąkanie. Jakieś wieczorowe spotkania dodatkowe z radnymi, jakby faktycznie obecny Burmistrz Kopaczewski czuł się nie tak jak trzeba i nie potrafił stać na dwóch łapach. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 26-11-2021

43429. 
Odnośnie wpisu numer: 43422

Przegrana Żylińskiego w wyborach nie była przypadkowa. Była celowym, metodycznym działaniem. Była niszczeniem człowieka i jego dorobku, polegającym na szkalowaniu, pomniejszaniu zasług i tzw. internetowym „hejtem”, którego finał miał wymowne zakończenie w sądzie.

Adam Żyliński był tak dobrym burmistrzem, charakterną osobowością, obdarzoną niezwykłą charyzmą, że trzeba było połączenia wszystkich sił, by go zniszczyć, a mimo to miał niemal połowę iławskiego społeczeństwa za sobą. Prawda jest taka, że druga połowa to pokolenie internetu, wierzące we wszystko, co tylko nasmarowane było na Facebooku. Nikt „dzieciom” nie wytłumaczył, że wszelkie „niusy” czy potwarze, należy sprawdzić, zweryfikować.

Od wyborów minęło sporo czasu. Gdy dziś rozmawiam z wyborcami Kopaczewskiego, nie tylko są rozczarowani, oni są wściekli i rozgoryczeni, że dali się nabrać na ten „powiew świeżości” – na obietnice człowieka, który tak naprawdę nawet w kampanii nie miał niczego Iławie do zaproponowania, bo czymże dzisiaj może się pochwalić oprócz „odcinania kuponów” od inwestycji pozostawionych przez poprzednika? Niczym.

Od początku wiadomo było, że będą to lata zmarnowane dla Iławy, choć jeszcze tyle było gotowych planów np. remont Domu Weterana, zagospodarowanie górki za Osiedlem Podleśnym czy dalsze inwestycje za Wyspą Młyńską. Nie rozpoczęto niczego, za to przez całą kadencję bez przerwy biadolenie, że na wszystko brak pieniędzy.

Wróćmy na chwilę do iławskich czasów tłustych, obfitych w inwestycje i wielomilionowe dotacje zewnętrzne, przy których pozyskane środki przez Kopaczewskiego wyglądają jak jałmużna. Na przykład fabryka papiernicza Pol-Mak? Kto ją ściągnął z Poznania do Iławy? Gdyby nie ogólna histeria, w której ludzie ściągali na głosowanie nawet zza granicy (jak wieść niesie: nawet przemeldowywali się do Iławy, by tylko oddać głosy „na młodego”), to Iława dziś miałaby gospodarza, którego rękę za poprzedniej kadencji było widać na każdym kroku.

Przez tylko ostatnie 4 lata kadencji Żylińskiego dorobiła się Iława wielkiej inwestycji przy dworcu kolejowym PKP i zestawu nowych autobusów ZKM, budynku Centrum Aktywności Lokalnej, remontu i przebudowy ul. Jasielskiej, pięknej fontanny koło Galerii Jeziorak, lodowiska, Lasku Miejskiego, tak wyśmiewanej a tak skwapliwie dziś wykorzystywanej Galerii Jazzowej przy ratuszu, Wyspy Młyńskiej i wielu innych.

A wstrzymanie zabudowy zamkniętych ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż torów kolejowych przy ulicy Nowomiejskiej? Kto to załatwił w Warszawie na wniosek mieszkańców Iławy?

A kultura? Rozrywka? Dziś tylko tęsknie wspomina się choćby Lotniczą Majówkę, Piknik Inspiracji, które nijak się mają do niszowych ale promowanych na siłę SoundLake Festivali, na których bywa garstka miejscowych ludzi, a kosztują krocie. Przypomnijcie sobie tylko sylwestry w parku za kadencji Żylińskiego czy letnie koncerty tzw. niedziele w parku… No cóż, pozostało powspominać i popłakać.

Nie ma w Iławie inwestycji, do której palca nie przyłożyłby Żyliński, czy to z poziomu Iławy, województwa czy sejmu. Wbijcie to sobie raz na zawsze do głowy i zapamiętajcie. Wstyd nawet pomyśleć, nie mówiąc już publicznie napisać, że był „słabym burmistrzem”, bo to zwyczajna potwarz jest i nie dosyć, że kłamstwo to jeszcze najgorszej podłości draństwo. Żaden burmistrz Iławy, po roku 1990 nie dokonał, zrobił, rozwinął, wybudował, tchnął życie we wszystko, co się od tego czasu w Iławie zmieniło, co on, czy to w tej czy w poprzednich kadencjach. Zwykłym łajdactwem jest nazywanie go „słabym burmistrzem”. Takie wypowiedzi świadczą o pustostanie w głowie, która to napisała i kompletnym braku podstawowej, społecznej wiedzy z ostatnich lat (o zwykłej przyzwoitości nie wspominając).

Mówiąc o „znajomych królika”, co masz na myśli? Mam nadzieję, że nie „nieśmiertelną”, wymyśloną na poczet kampanii plotkę sprzed lat? Bo to byłoby już groteskowo nudne. „Znajomi królika” wskoczyli do ratusza – sprawdź na jakie stołki, zanim wykażesz się ignorancją i napiszesz kolejną głupotę.

Co do „osłabienia” prawicy czy jakiegokolwiek innego ugrupowania politycznego, czyż to nie Żyliński współpracował z każdym, kto tylko na tę współpracę wyrażał zgodę? Zawsze był burmistrzem ponad podziałami, o czym niech świadczy choćby wysokość uzyskanych dotacji i to za rządów PiS-u (2015-2018). Z pewnością otrzymał je za „totalną nienawiść”. A przewodniczący rady, Pan Wojciech Szymański? Czyż nie był z PiS-u, a mimo to świetnie się z burmistrzem-liberałem współpracował? W jakiej prasie zwalczał prawicę? Podobnych kretynizmów dawno nie czytałem. No cóż, głupich nie sieją, sami się rodzą.

Nie kompromituj się już chłopie więcej, miejże trochę litości dla siebie i nie narażaj się już na śmieszność. Dlaczego Żyliński przegrał? Bo podobni Tobie wypisywali bzdury wyssane z palca, podobne do tych, które tu wypisujesz – podobnie jak robiłeś to podczas kampanii wyborczej 2018.
 Maurycy
 Iława, Czwartek 25-11-2021

43428. 
Odnośnie wpisu numer: 43398

Czy ten "znany trefniś powiatu iławskiego Tomasz Więcek" rozliczył się już z publicznej zbiórki pieniędzy?
Pamiętajmy, że zbiórkę ogłosił publicznie pod swym pełnym nazwiskiem i prywatnym numerem osobistego konta bankowego, szokująco bezczelnie wykorzystując dramat kilkudziesięciu rodzin i kobiet z dziećmi [podczas hybrydowej napaści Rosji na polską granicę z Białorusią] i obiecał, że się rozliczy z każdej złotówki zawiezionej na granicę w dniu 11 listopada. [...] Gdzie jest rozliczenie?!

Szanowna redakcjo Kuriera!
Czekam na śledztwo dziennikarskie w tej bulwersującej sprawie.
I nie rozumiem czemu cenzurujecie coś, co on sam już upublicznił...
 Joanna
 Lubawa, Środa 24-11-2021

43427. 
Skandal w iławskim liceum!

W środę o godzinie 14:00 powinien rozpocząć się maturalny egzamin próbny z rozszerzonego języka angielskiego. Powinien... Niestety dyrekcja szkoły nie stanęła na wysokości zadania.

Młodzież punktualnie usiadła na sali, ale niestety... komisja nie miała arkuszy egzaminacyjnych. Dopiero po 45 minutach zaczęli pisać.

I... znowu niespodzianka. Tym razem sprzęt przestał działać. Nauczyciele próbowali naprawić, ale niestety w trakcie tekstu czytanego przez lektora.

To jest jakiś kiepski żart.

Dyrekcja powinna głęboko się zastanowić nad sobą, organizacją pracy i zajęć. Należy zrobić porządek ze sprzętem i najpierw go przetestować.

Oby w maju zadziałał podczas matury głównej. Oby nie było oficjalnej skargi do kuratorium. Oby młodzież nie przezywała horroru.
 Asia
 Iława, Środa 24-11-2021

43426. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Siedzimy w aucie i patrzymy, co tu się wyprawia. Szczyt zakupowy, więc parking Galerii Jeziorak zapchany jak beczka ze śledziami. Trwają łowy w poszukiwaniu każdego wolnego miejsca, a kierowca tego króla szos zajechał na dwa stanowiska i zaparkował sobie najwygodniej jak tylko to możliwe. Ładnie to tak...?”

#Iława kocha #NML
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 23-11-2021

43425. 
Iława jest miastem lewicowym z racji społecznej naleciałości. Tu osiedlili się obywatele pomieszani ideologicznie i aksjologicznie. Pozbawieni jedności i wspólnoty społecznej. [...]
 lewy
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43424. 
Odnośnie wpisu numer: 43420

Prawicowy burmistrz to wielka sztuka w czerwonej Iławie.
Adam Żyliński robił wszystko, by osłabić siłę prawicy w mieście. Publicznie o tym mówił nawet w prasie i wiele robił. Totalną nienawiść do PiS-u wyniósł z klubu poselskiego PO w Sejmie. Dlatego nie chciał nic mieć wspólnego z kandydatem z PiS-u ani koalicją. I popłynął...
A kogo pani obecnie widzi?
Czy Pani zdaje sobie sprawę, że do Ratusza za 2 lata może wystartować dwóch, a nawet trzech kandydatów znowu lewicowych? I co Pani na to?
 radny prawicowy
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43423. 
Odnośnie wpisu numer: 43405

Podczas wakacji znajomi podróżujący elektrykiem szukali punktu ładowania w Iławie.
Powiedziano im, że ZKM IŁAWA ma elektryki, ale tam Pani się tylko zdziwiła i powiedziała "To pomyłka".
A w Ostródzie punkt ładowania stoi jak malowany.
No i kto jest teraz pro-eko?
 Józek
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43422. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

Obecny burmistrz [Dawid Kopaczewski] się nie sprawdził i nie miał szans się sprawdzić. Brak wiedzy, doświadczenia, ferowanie ideologi. Ludzie wybrali go nie "dla", lecz "przeciw".
Poprzednik, Pan Adam Żyliński był tak słabym burmistrzem, że głosowali przeciw niemu wszyscy iławianie o krańcowo różnych poglądach. Mieli dość kumoterstwa, dbania o swoich, błędnej wizji Iławy jako miasteczka turystycznego i niskimi zarobkami. Bez dopuszczania konkurencji - tak, by "znajomi królika" mogli ludziom najniższą stawkę płacić, bo i tak nie mają możliwości gdzieś indziej iść do pracy. To, jak bardzo się Żyliński nie sprawdził widać np. po Kwidzynie, Ostródzie, Brodnicy czy Lubawie, które się rozwijają.
Obecny burmistrz Kopaczewski drugiej szansy raczej już nie dostanie. Szczególnie po jego indolencji w czasie szczytu zarazy [2020]. Gdy usłyszałem ostatnio o planie maksymalnego windowania podatków lokalnych wobec biznesu, gdy lokalni przedsiębiorcy zlizują rany po efektach lockdownu, to wiedziałem, że po najbliższych wyborach się szczęśliwie z nim pożegnamy.
Tylko kogo wybrać?
Iława potrzebuje rozwoju przemysłu, braku ograniczeń dla biznesu.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 22-11-2021

43421. 
Donald Tusk, gdy popisywał się w kampanii wyborczej dla zdobycia władzy w roku 2007 powiedział, że "facet, który nie ma prawa jazdy nie może kierować państwem". Miał rację?
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 21-11-2021

43420. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

Nie zgadzam się z Pana interpretacją zdarzeń.
Gdyby nie swoisty deal zawarty między biznesmenami iławskiego PiS-u, a znanym i wieloletnim Panem Posłem Zbigniewem Babalskim z Ostródy, to Iława miałaby prawicowego Burmistrza.
Ludzie w Iławie byli już zmęczeni Panem Żylińskim, który bardzo się zmienił ostatnimi laty. Oderwał się od zwykłych ludzi i ich problemów. Grubo przed wyborami roku 2018 było wiadomo, że nie ma szans, bo mieszkańcy będą głosować nie za konkretnym kandydatem, ale przeciwko Panu Adamowi.
Nie trzeba było wycofywać kandydata PiS-u, ale na niego pracować do samego końca. A tak to zyskała na tym porozumieniu Ostróda i ci z Iławy, co ten deal zawierali.
Działalność iławskich struktur PiS ograniczyła się praktycznie wyłącznie do organizowania spotkań dla lokalnego biznesu z włodarzami województwa, Ostródy, a nawet Warszawy. Dlaczego? To już niech każdy samodzielnie wyciągnie wnioski.
Ludzie pytają, czy w Iławie jeszcze działa PiS? [...].
 Polka
 Iława, Sobota 20-11-2021

43419. 
Napiszcie w gazecie "Kurier Iławski" o oszustach, którzy robią pokazy kupna różnych towarów dla starszych ludzi.
Seniorzy, często niedowidzący i niedosłyszący [...], nie zawsze wiedzą co podpisują, potem się okazuje, że tak po prawdzie zaciągają u naciągaczy kredyt 9 tys. za... matę masującą. Tak oszukano perfidnie mojego dziadka i wujka.
Interwencja potem na policji nic nie daje ponieważ tylko stwierdzono, że oni nic nie mogą zrobić, bo jest wolność gospodarcza i każdy ma prawo podpisać umowę kupna nawet w formie pożyczki lub kredytu.
Trzeba przestrzegać starszych!
Sprawcy przyjeżdżają busem koloru [...] marki [...] na numerach PO[...]!
 Łukasz
 Iława, Piątek 19-11-2021

43418. 
Odnośnie wpisu numer: 43415

"[Burmistrz] Adam Żyliński zjednoczył wszystkich, absolutnie wszystkich przeciwko sobie: PO, PSL, SLD i nawet PiS również".

Tak pożenił wszystkich przeciw sobie, nawet PiS pogodził z resztą lokalnej sceny politycznej, że aż sam siebie dobił, kiedy publicznie wypowiedział się, że "zrobi wszystko by PiS udusić". I nie dziwota, że po tym kara go dosięgnęła niczym miecz Damoklesa.
Żyliński mógł wykonać prosty gest. Publicznie ogłosić, że po wyborach przyjmie na zastępcę Macieja Mikołajczyka, kandydata prawicy, jeśli sam zostanie Burmistrzem. Jednak bezinteresowna nienawiść do PiS-u odebrała mu resztki rozsądku. Tak doświadczony polityk nie był w stanie wznieść się ponad własne uprzedzenia.
I w ten sposób otworzył drogę dotąd nikomu nieznanemu działaczowi osiedlowemu, młodziutkiemu Dawidowi Kopaczewskiemu - tęczowemu, ideologicznemu lewakowi popierającemu czarne marsze wściekłych morderczyń dzieci, dla którego idolem są takie typki jak np. antypolski rzecznik praw lewaków Adam Bodnar. [...] Ludzie centrum na lewo i na prawo mają go serdecznie dość.
 radny prawicowy
 Iława, Piątek 19-11-2021

43417. 
Czy może orientujecie się Państwo co można zrobić z "dzikimi lokatorami" miejsc garażowych?
Na wykupionym przeze mnie własnościowym miejscu postojowym w jednym z garaży pod blokiem przy ul. Wyszyńskiego w Iławie zaparkował sobie właśnie taki "dziki lokator", a policja rozkłada ręce i twierdzi, że... nic z tym zrobić nie może.
Czyli każdy może sobie w ten sposób ukraść nieswoje miejsce garażowe, kupione za moje ciężko zarobione pieniądze? Co robić?
 Katarzyna
 Iława, Piątek 19-11-2021

43415. 
Wrócę do wyborów Burmistrza Miasta Iławy w roku 2018. [...]

Przegrana wtedy Adama Żylińskiego z Dawidem Kopaczewskim była przypadkowa. Młody przecisnął się do II tury ledwie o... 38 głosów wyprzedzając Piotra Żuchowskiego [PSL]. Potem w dogrywce stary Burmistrz miał już wszystkie komitety wyborcze przeciwko sobie. Dokonała się wtedy rzecz niesamowita, Żyliński zjednoczył wszystkich, absolutnie wszystkich przeciwko sobie: PO, PSL, SLD i nawet PiS również. Nawet emigracja wsiadała w samoloty, leciała do Polski, i gnała do Iławy na wybory: "Zdejmujemy Żylińskiego! Chcemy świeżej krwi!".

Czas Żylińskiego przeminął mimo tego, że miał za sobą długą, głęboką i raczej zasłużoną przeszłość jako wieloletni włodarz Iławy, radny Iławy oraz aktywny działacz w samorządzie województwa olsztyńskiego, a nawet poseł w Sejmie. Natomiast młody Kopaczewski poszedł równolegle i zaczarował wyborców, że on to wszystko potrafi jeszcze lepiej, jeszcze szybciej i tylko on wybuduje wszystko, czego Iławie brak. [...]

Okazało się, że wyborcy wtenczas czekali na "świeżego z konceptami" młodego włodarza. Reguła oczekiwań była prosta: nieważne kto to ma być i z jakiej gleby, aby tylko nastąpiła zmiana, zmiana, zmiana...

[...]

Obecny Burmistrz Dawid Kopaczewski przygrywa wszystko po kolei, co tylko można i nie można przegrać... Nie szanuje podległych urzędników w Ratuszu i jednostkach budżetowych, wręcz burczy arogancko na Radnych i nawet na ludzi spoza urzędu, których tak po prawdzie boi się i unika... Nie umie patrzeć w oczy, ucieka wzrokiem. Udaje kogoś, kim nie jest. Nie przedstawia żadnego planu działania. Zadłuża budżet miasta. Nie potrafi załatwić żadnych ważnych dotacji dla Iławy i naraża nasze miasto na degradację do roli zapomnianego peryferium. [...]
 Marszałek
 Iława, Czwartek 18-11-2021

43414. 
Zdalne rozmowy niekontrolowane na komisji wspólnej Rady Miejskiej w Iławie nad kontrolowanym budżetem.
Rzecz w tym, że należałoby pouczyć pewnego radnego, by kontrolował swoje kiepskie i nudne wypowiedzi godzinne. Raczej jest to marudzenie, jak [...][...][...].
 radny skrzydłowy
 Iława, Czwartek 18-11-2021
Odp. 
Skoro stawia Pan komukolwiek zarzut jakikolwiek, zwłaszcza wobec osoby publicznej (radnemu), to dlaczego nie wskaże Pan tej osoby personalnie, po nazwisku, jak należy i skonkretyzuje problem? (żeby czytelnicy mogli ocenić sytuację).

Jak Pan może oceniać czy coś lub ktoś jest dobry czy niedobry, jeśli nawet banalnego zarzutu nie potrafi Pan sformułować jak należy?

Panie, to jest marudzenie właśnie, klasyczny bełkot. W dodatku prowadzony w klimacie insynuacji, podejrzeń, rozwolnienia mentalnego.
 MODERO KURIERO
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 19-11-2021

43413. 
TVN podała ustami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z PO, że to Donald Tusk był pomysłodawcą budowy muru na granicy z Białorusią... Jakiś rok temu... Planował... Trzymał w tajemnicy i nikomu nie powiedział...
Serio...
 Jan
 Zalewo, Środa 17-11-2021

43412. 
Odnośnie wpisu numer: 43411

Panowie policjanci z Iławy, powiadam wam tak.
Po śmierci komendanta Marcina Radtke wszystko się sypnęło, a niektórzy z was to nawet byli happy. Pamiętam!
Natomiast "Grubas" to inna para kaloszy. Za jego rządów i protektoracie politycznym PO-SLD-PSL przyszła rozpusta, której w województwie wszyscy byli ślepi.
Słynna sprawa "peściory" - znana wam?
A tego co na obwodnicy po pijaku się pojawił?
Albo synkowie, co głównymi dilerami proszku byli w liceum?
[...]
I dalej nie ma u was powagi służby policyjnej, oczywiście u niektórych tylko, co wam brud i smród na kilometry zostawiają.
 Marszałek
 Iława, Środa 17-11-2021

43411. 
[...] na temat napitego jak armata kierującego prywatnym samochodem policjanta z Iławy, a zatrzymanego w dniu 11 listopada wieczorem koło wsi Radomno, gmina Nowe Miasto Lubawskie. [...]
Ten policjant to Tomasz T. [...].
Pracował uprzednio w pionie kryminalnym w Iławie, potem oddelegowany w ramach "nagrody" za "różne takie" do prewencji w Nowym Mieście. [...] W Iławie należał do ulubionych pupilków zastępcy komendanta Waldemara Jackowskiego, na szczęście ten już dawno wylądował poza policją.
[...]
Czyżby Komenda Powiatowa Policji w Iławie w porozumieniu z Komendą w Nowym Mieście będzie chciała znowu wyciszyć sprawę? [...] Czyżby po raz kolejny kadrze kierowniczej miało się wszystko upiec...?
[...]
Kurierzy, musicie o tym napisać!!!
 stróż prawa
 Iława, Wtorek 16-11-2021

43410. 
Iława, Osiedle Piastowskie.
W bloku mieszkalnym przy ulicy Zielonej 72 na parterze mamy 5 spożywczych sklepików [...], potem jest kawiarenka i na końcu sklepik GS, przed którym zawsze ładnie sprzątnięte.
Przed pozostałymi jest spore śmieciowisko w postaci petów, papierków po czekoladkach, paragony buteleczki i puszki po różnych sokach i napojach. Na dodatek nie ma koszy na śmieci.
Nikt tego nie sprząta.
Najwięcej brudu jest przed sklepem [...]. Pytanie, kto powinien przed sklepami posprzątać codziennie?
Gdyby tak ktoś z sanepidu wpadł to zobaczyłby jak tu jest [...] brudno, bo chyba administrację nic nie obchodzi.
 mieszkanka
 Iława, Wtorek 16-11-2021

43409. 
TVN to nie telewizyjna stacja.
To jest antypolska UB-ikacja.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 15-11-2021

43408. 
[...] Na granicy białoruskiej podawane są nieprawdziwe informacje. że przyjadą po imigrantów autobusy z Niemiec. Mamy jednak za chwilę oficjalną informację. że imigrantów z granicy, bez żadnych warunków, przyjmą WRAŻLIWI na ludzką krzywdę Niemcy.
[...] Kto tu z kim prowadzi rozmowy nad głowami Polaków? Kto z kim udowadnia światu jacy "podli są Polacy"? Mam nieodparte wrażenie, że to już było i to całkiem niedawno, kiedy "Polska doprowadziła do wojny nie zgadzając się na tzw. korytarz".
Może warto zacząć, szczególnie na opozycji, myśleć po polsku - dla dobra i bezpieczeństwa Polski.
Podstawowe prawo obecnego świata to "pecunia non olet". Trzeba jednak pamiętać, że nikt nam nie da pieniędzy za darmo. Judaszowe srebrniki prędzej czy później zaczną palić w dłonie.
 Polka
 Iława, Sobota 13-11-2021

43407. 
Co tak znowu okropnie śmierdzi w mieście...?!
Kto za tym stoi...?
 kolejarz
 Iława, Sobota 13-11-2021

43406. 
Jeśli na plaży w Świnoujściu Niemcy postawili metalowy płot, by chronić swoje terytorium przed dzikami z chorobą ASF, to również my stawiajmy płoty betonowe przed duetem Putin/Łukaszenka i jego najemnikami, których śle na Polskę.
 Marszałek
 Iława, Piątek 12-11-2021

43405. 
Od pewnego czasu jestem posiadaczem pojazdu elektrycznego. Podróżuję po Polsce. Zauważyłem, że dostępność punktów ładowania takiego pojazdu w kraju jest już dość imponująca.
W samej Iławie można już na ulicach naszego miasta dostrzec pojazdy z zielonym wyróżnikiem tablic rejestracyjnych. Iława niestety nie ma punktu w którym można byłoby skorzystać z ładowarki i "zatankować elektryka".
Miasto corocznie przyciąga sporo turystów, widnieje na różnych mapach atrakcji lecz brak nas na mapie ładowarek pojazdów elektrycznych, co wydaje mi się trochę paradoksalne jeśli chodzi o zapewnienie potrzeb turystów na takie rzeczy.
Myślę że warto byłoby zainteresować włodarzy miasta tym tematem i pójść z duchem postępu technologicznego.
 Łukasz
 Iława, Piątek 12-11-2021

43404. 
[...]
Przypuszczam, że kolejne wybory lokalne w 2023 roku będą zwyczajne, bez emocji, lecz z głęboką rozwagą.
O ile iławska prawica od zaraz nie popracuje nad swoim kandydatem, to perspektywa wyboru tzw. "swego burmistrza" okaże się znowu mrzonką.
[...]
Bo burmistrz miasta musi być wszystkich i dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla swojej liberalnej, tęczowej lewicy.
Czego aktualny młody burmistrz nie zrozumiał i czemu nie sprostał. [...]
 MARSZAŁEK
 Iława, Czwartek 11-11-2021

43403. 
Ciągu dalszego nie będzie o Burmistrzu Kopaczewskim jak na razie, a sprostowanie jednej mądrali seksualnej Dominisi Kasprowicz, która chce uczyć wasze dzieci „właściwego” seksu.
Tymczasem...
Miłość i seks, choć w kłębku jednym splecione, to zniecierpliwiony „niepewnością” poeta Adam, nie raz zadaje pytanie: (...) „czy to jest miłość, czy to jest kochanie”. O ile miłość jest pojęciem wieloznacznym, niemniej jednak bytem duchowym, tak seks (pożądanie, pociąg, namiętność, aktywność seksualna) w kulturze ludzkiej bywa i kojarzy się z potrzebą fizjologiczną, wspartą do najbliższej osoby płci przeciwnej – niestety czasem – miłością oblubieńczą.
Relacje pomiędzy miłością a seksem występują w wielu wariantach: przez miłość do seksu, przez seks do miłości, miłość bez seksu (platoniczna) i seks bez miłości (Lew-Starowicz, 2005). W historii rozwoju człowieka relacje przybierały różne warianty, najczęściej górował seks bez wsparcia miłością i odpowiedzialnością. Zdaje się, iż taki typ relacji bierze górę w XXI wieku. Aktualnie zawieranie małżeństw Polsce (25%) w wynika z „niepożądanej ciąży", z emocjonalnego zachwytu oblubieńców; w warunkach braku pracy, własnego gniazda i podbudowy uczuciowej do przyjęcia, zaznaczmy, niechcianego często dziecka (Trawińska, 2006).
Bóg raczy wiedzieć – jakimi relacjami pomiędzy miłością i seksem kierowała się młodzież z Iławy.
 Marszałek
 Iława, Środa 10-11-2021

43402. 
Odnośnie wpisu numer: 43401

Próbowałem przejechać ulicą Piastowską około godziny 17 i przejazd był zablokowany. Na miejscu zdarzenia była tylko Policja i Pogotowie.
Ponownie przejeżdżałem ulicą Piastowską później ok. godziny 18 (jeden pas był wolny) i na miejscu zdarzenia była tylko Policja.
W jaki sposób Strażacy mieli opublikować relację z miejsca zdarzenia, skoro ich tam nie było, gdyż prawdopodobnie nie zostali zadysponowani przez dyspozytora?
 suszanin z wyboru
 Susz, Wtorek 09-11-2021

43401. 
Odnośnie wpisu numer: 43396

Strażacy suscy kolejnego dnia opublikowali film z potrącenia na ul. Iławskiej w Suszu, ale o Piastowskiej nawet nie wspomnieli. Ja czuję się mocno tym zawiedziony.
Burmistrz i radni mogą sobie milczeć, bo to polityka, ale strażacy mają wśród mieszkańców ogromny szacunek. Liczę, że się ogarną. A "Kurier" im w tym pomoże publikując ich odpowiedź na pytanie, dlaczego nic nie napisali o zdarzeniu drogowym z 4 listopada...?
 czytelnik
 Susz, Poniedziałek 08-11-2021

43400. 
Odnośnie wpisu numer: 43396

Zastanawiam się dlaczego ludzie są tak bardzo negatywnie nastawieni jedni do drugich. Pytanie dlaczego i dlaczego.
Wypadki się zdarzają i niestety będą się zdarzały. Nie bronię tu nikogo, ale uważam gazetę "Kurier Iławski" i redaktorów za osoby kompetentne i znające się na rzeczy. Od wyjaśnienia są odpowiednie organy. A może ten Pan właśnie wykonywał swoje obowiązki i jechał służbowym samochodem? Wielu ludzi pracuje po godz. 15 i dłużej.
Wyczuwam w tym wpisie dużą nutkę złośliwości.
 Zbigniew 59
 Iława, Poniedziałek 08-11-2021

43399. 
Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie ("zielona").
Dzieci przyjeżdżają rowerami i gdzie stawiają rowery? Na chodniku przy żółtej barierce. Czy dyrekcja szkoły tego nie widzi? Nie można dzieciom wygospodarować miejsca na rowery na terenie szkoły w ludzkich warunkach?

* * *

Cmentarz komunalny przy ulicy Ostródzkiej w Iławie jest nieprzyjazny dla rodziców z wózkami i dla osób niepełnosprawnych na wózkach. Dostać się z dołu do góry lub odwrotnie dla tych osób jest niewykonalne z powodu schodów na alejach cmentarnych. Brak podjazdów.
 Piotr
 Iława, Niedziela 07-11-2021

43398. 
Znany trefniś z okolic powiatu iławskiego Tomasz W. [...] jest zadłużony w różnych instytucjach na kilkaset tysięcy zł, ścigany przez komorników, więc cwaniaczek postanowił podreperować swój budżet wykorzystując dramat na granicy Polski z Białorusią.
Jakim trzeba być krańcowym zerem i bydlakiem żeby wykorzystywać taką tragedię, która się tam rozgrywa.
A może znajdą się idioci, którzy nie znając jegomościa i jego przeszłości zechcą wpłacać na jego prywatne konto podane pod adresem [...]
 Janek
 Kisielice, Niedziela 07-11-2021

43396. 
A mnie ciekawi bardzo dlaczego nasza lokalna gazeta milczy w sprawie niebezpiecznego wypadku drogowego [...], do którego doszło w Suszu [w czwartek 4.11] w którym uczestniczył dyrektor suskiego centrum sportu Jarosław Piechotka.
Tuż koło przejścia dla pieszych potrącona została przechodząca kobieta, a dyrektor jechał po pracy służbowym samochodem.
 suszarka
 Susz, Piątek 05-11-2021
Odp. 
...może dlatego, że gazeta „Kurier Iławski” ukazała się jak zawsze w środę, wypadek miał miejsce w czwartek, a kolejne wydanie gazety ukaże się znowu jak zawsze w kolejną środę.
 [moderator dyżurny]
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 06-11-2021

43395. 
Odnośnie wpisu numer: 43393

Chłopiec tyle krzyczał, tyle wyśmiewał poprzednika Adama Żylińskiego, zarzucał niegospodarność, kolesiostwo, stracone lata dla Iławy. A co nam zaoferował w zamian? Hotele dla pszczółek, lodówkę dla bezdomnych żuli z jedzeniem vege i kolesiostwo 100% w perfidny sposób. Piękna sprawa, mili Państwo...
Czy jest ktoś jeszcze w Iławie, kto uważa, że wybór tego jegomościa na włodarza miasta był dobrym pomysłem?
A wyobrażacie sobie takie combo – tęczowy i Kiejstut? Gorzej chyba już by nam było z naczelną iławską feministką-krzykaczką.
 Witek
 Iława, Piątek 05-11-2021

43394. 
Co roku chętnie wypinają piersi do orderów i odznaczeń policjanci, wojskowi, strażacy, więziennictwo, nauczyciele, samorządowcy, pracownicy administracji państwowej...
Czy za należycie wykonywaną pracę i solidnie opłacaną w ramach swoich obowiązków służbowych potrzeba aż bić medale? Obciążać i tak ciężko zipiące finanse publiczne?
Naród wykształcił tych ludzi, daje im jeść, trzynastki, czternastki, premie, awanse... Co innego wybitne jednostki, ale w takiej Iławie co rok słyszymy aż po kilkadziesiąt i więcej nazwisk?
Żenujące gdy się to czyta i frustrujące dla tysięcy zaharowanych obywateli.
 pozabudżetowy
 Iława, Piątek 05-11-2021

43393. 
Co dziś o Burmistrzu Iławy Dawidzie Kopaczewskim można powiedzieć na okoliczność upływu 3/5 bieżącej 5-latki kadencyjnej? Spójrzmy na to od innej strony, niźli patrzy na niego ta "wredna rada miejska".

Mówią, żeby nie lubić naszego Burmistrza. Zawsze lubiłem poprzedniego Adama Żylińskiego i tak mi zostało, bo Adam nauczył, że trzeba lubić każdego Burmistrza, choćby nawet diabeł z piekła nam go zesłał. Co jednak można powiedzieć dziś dobrego o młodym młokosie, który przejął Ratusz i... co zrobił? Jak pociągnął zaczęte i rozkręcone sprawy? Co wniósł nowego? Co załatwił nowego? A może niebiosa nie zesłały? Czy wie ktoś?

Ciąg dalszy będzie...
 MARSZAŁEK
 Iława, Czwartek 04-11-2021

43392. 
Niech mi ktoś powie, czy czynnik społeczny typu radnego powinien być zaszczepiony przed covidem19-tym, czy nie? Bo już nawet nie pytam o człowieka na stanowisku burmistrza.
Słychać na wsi naszej miejskiej, że w składzie rady iławskiej niewielu jest radnych zaszczepionych. [...] Taki przykład dajecie, mądrale...?
 radny skrzydłowy
 Iława, Środa 03-11-2021

43391. 
Obwodnica dla Iławy to nie jakieś pierdoły. Tylko jedna jedyna taka może być na przestrzeni dziejów.
Niech leci z Rudzienic na Kałduny, dalej na Dół od wschodu, przecina drogę w lesie Iława-Lubawa, dalej na kierunek lokomotywowni, omijając ją, dalej na okolice Wikielca i wychodzi w okolicy Stradomna, gdzie połączy się ze starą DK-16 na kierunek Kisielice i Grudziądz.
Cena około 2 mld. Tu musi być czuć piniądz...
[...]
Ja na miejscu Burmistrza Kopaczewskiego duszę bym Bogu i rządowi centralnemu PiS w Warszawie za takie rozwiązanie oddał. A on co robi? Śpi, albo politycznie atakuje rząd. Oszalał? Sodówka do głowy uderzyła?
 radny skrzydłowy
 Iława, Wtorek 02-11-2021

43390. 
„Chętnie przejmę do najmu (albo kupię) sklep spożywczy lub monopolowy w Iławie. Kontakt: kom. 783-246-918”
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 29-10-2021

43389. 
Panie Burmistrzu! Obiecywaczu złotousty!
[...]
Na Osiedlu Piastowskim przy ul. Ziemowita jest oczko wodne do zrobienia jak należy. Trzebaby je wybagrować i oczyścić, za hodować odpowiedni gatunek rybek i roślinności, wybudować wokół oczka spacerownik z ławeczkami i jeden choćby pomost, by móc oglądać rybki.
Tego oczekują mieszkający tam obywatele.
Gadają ludzie z Ratusza i wokoło, że podobno jednak zbagatelizował Pan walkę o specjalne finanse z programu "Polski Ładu". Prawda to, czy nie?
 MARSZAŁEK
 Iława, Piątek 29-10-2021

43388. 
Odnośnie wpisu numer: 43381

Na sesji Rady Miasta Iławy dało się słyszeć kretyńskie komentarze kilku radnych ws. zakażenia wirusem.
Niektórzy ludzie to durnie. Niewielu obecnie nosi maseczki na nosie tam, gdzie konieczność, czyli w pomieszczeniach zamkniętych. Prosty sposób na dalsze rozsiewanie wirusa. [...]
Zobaczcie, co było w hali widowiskowej na meczu siatkówki w niedzielę. Toż to kryminał, co o pomstę do niebios woła. Ponad 95% widowni bez maski, ściśnięci. Za doprowadzenie do takiej sytuacji Burmistrzem Kopaczewskim powinien się zająć prokurator. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Piątek 29-10-2021

43387. 
Zwyrodnialec skatował kobietę.
Jak się potem tłumaczył?
Gazeta #KurierIławski. Strona 3.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-10-2021

43386. 
Odnośnie wpisu numer: 43385

A w Iławie konkurs na dyrektorkę powiatowego "Portu Iława" wygrała radna miejska Aneta Rychlik, znana iławska wodniarka, żeglarka, słynna menadżer od zarządzania wodnego i turystycznego, pokonując w cuglach mężczyzn.
Niech płynie z całą ferajną PO-Lewica i życzę jej stopy wody pod kilem.
 lotnik
 Iława, Środa 27-10-2021

43385. 
Odnośnie wpisu numer: 43380

Niech ta informacja brzmi i brzmi.
Niech ludzie patrzą i wyciągają wnioski.
W wyborach partyjnych do lokalnych władz Platformy Obywatelskiej w całej Polsce nie wygrała ani jedna kobieta. Ani jedna kobieta. Ani jedna kobieta. Ani jedna...
 Jan
 Zalewo, Wtorek 26-10-2021

43384. 
"W Unii Europejskiej sprzeciw jest niedopuszczalny, więc Polska jest zmuszana przez Komisję Europejską do powrotu do szeregu, podobnie jak to było wcześniej z innymi mniejszymi krajami, ale wobec Niemiec takich gróźb nie ma" - pisze brytyjski Daily Telegraph.
 Jan
 Zalewo, Wtorek 26-10-2021

43383. 
Odnośnie wpisu numer: 43369

Załóżmy, że rząd jednak zdecydował się przepuszczać nachodźców, choćby tylko tranzytem do Niemiec, tworząc coś na kształt korytarza – wtedy opozycja totalna by wyła pod niebiosa o "terrorystycznym zagrożeniu" albo o "narażaniu wschodniej granicy UE" oraz "o napływającej krytyce z Zachodu".
Pomyleńcy. Element obcy. Samozwańcza lumpen-nibyelita.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43382. 
STUDIUM MEDYCZNE to była wizytówka Iławy. Ta szkoła wykształciła kilka pokoleń białego personelu, który do dziś pracuje nie tylko w Polsce, ale nawet po całym świecie. #ElżbietaNalewajko (1979-2001) to już legenda. Spotkała się ze swoimi absolwentkami po kilku dekadach na „starych śmieciach”. Rzewnym wspomnieniom nie było końca.
Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 11.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-10-2021

43381. 
Odnośnie wpisu numer: 43380

Podczas sesji iławskiej Rady Miejskiej wyraźnie zaznaczyła się zadra, a może już wyraźna rysa pomiędzy Burmistrzem Dawidem Kopaczewskim (KO), a jego niedawnym sprzymierzeńcem [...], Przewodniczącym Rady Michałem Młotkiem (PO). Pamiętacie dogrywkę w II turze wyborów lokalnych 2018, pamiętacie?
Wychodzi na to, że to już wojna w rodzinie. Zaczęło się podgryzanie pod dywanem. [...] Odczuwalny był delikatny, ale wyraźny atak PO Młotka na KO Kopaczewskiego za niespełnione nadzieje i obietnice oraz brak odpowiednich kompetencji. [...]
 radny skrzydłowy
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43380. 
Odnośnie wpisu numer: 43373

No masz ci babo placek. Strzeliłam w 10.
[...]
Radna miejska Aneta Rychlik "nieoczekiwanie wygrała konkurs" na kierownika w powiatowym "Porcie Iława"!
Kampania wyborcza ruszyła na całość. Michał Młotek kupuje sprzedajnych radnych za stołki. Kolesiostwo polityczne ze starostwa go w tym wspiera [koalicja PO oraz PSL i Lewica]. [...]
 salowa
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43379. 
Czujne oko rodziców. Przy szkołach w Iławie i Lubawie zauważono nieznanych mężczyzn, którzy poza zasięgiem kamer monitoringu mieli próbować słodyczami wabić najmłodsze dzieci do ukrytego w pobliżu samochodu.
Prześwietliliśmy sytuację. Jakie podjęto kroki?
Czytajcie w gazecie #KurierIławski na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-10-2021

43378. 
Tak wygląda magel w Kraju Przywiślańskim.
Niemiecki portal „Der Onet” alarmuje, że ceny gazu rosną w tempie galopu i podaje przykład miast i gmin w Wielkopolsce wokół Poznania. Sugeruje, że winni są operatorzy państwowi.
Prawda jest taka, że drakońskie podwyżki wprowadza właśnie niemiecka spółka, dla której infrastrukturę energetyczną sprzedały wcześniej władze samorządowe kierowane w przygniatającej większości przez działaczy PO oraz lewicowych koalicjantów.
To podobna sytuacja jak w Iławie, gdzie podczas pełnienia urzędowania burmistrza Włodzimierza Ptasznika i wiceburmistrz Bernadety Hordejuk nasze lokalne towarzystwo liberalno-lewicowe wokół partii PO, sprzedało jeden z najważniejszych elementów lokalnego bezpieczeństwa i kurę znoszącą złote jaja, czyli „Energetykę Cieplną” za kwotę, mówiąc delikatnie, śmieszną nawet na tamten czas.
Fachowcy.
 Jarosław Synowiec
 Iława, Poniedziałek 25-10-2021

43377. 
Brawa wielkie i sążniste za niegdysiejszy odważny pomysł, kilkuetapowy projekt i wreszcie załatwienie funduszy oraz kopniak dla kontynuacji od czasu byłego Burmistrza Żylińskiego. [...] Wielkie dzięki Panie Adamie!
Rozpędzony ciąg dalszy dziś.
Ścieżki nad Doliną Iławki na etapie III-im "za torami kolejowymi" są już gotowe do chodzenia i jeżdżenia. Ludzie nie pytają czy są już otwarte i włażą jak krowy niecierpliwie w zboże. [...]
 lewy skrzydłowy
 Iława, Niedziela 24-10-2021

43376. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Niechże Ratusz przygotuje miasto do walki z wirusem, który - podobnie jak w ubiegłym roku - idzie wielkimi krokami.
Panie Burmistrzu Kopaczewski, rządzisz...?! Czy tylko pozorujesz? [...]
Czy znowu będziesz atakował rząd za swój brak umiejętności oraz kolejne zasłanianie pleca "nie da się"? Albo znowu będziecie z ratownikiem karetki radnym Sławińskim spijać sobie z dzióbków wzajemnie przyznając medale za... No właśnie: za co?! Czyżby za to coś jak maseczki plastikowe czarne, co ludzie podejrzewają szemrane źródła i podtrutkę? [...]

Na poniedziałek (25.10) sesję Rady Miejskiej zwołano ale na miejscu w sali plenarnej. Czy nie powinni odstąpić od zebrania i obradować zdalnie?
Panie Przewodniczący Młotek, czuwasz...?! Bo w szpitalach niektórych już się aż kotłuje od zwożonych zarażonych.
 Marszałek
 Iława, Sobota 23-10-2021

43375. 
Nigdy takiego zarządzenia nie było ze strony rządowej, zatem mamy wierutne kłamstwo rozpowszechniane parszywie przez Internet, że niby "prawicowy rząd nakazał również w niedzielę pracować marketom Dino". Taką otrzymałem wiadomość od skołowanych sprzedawców z samej firmy.
Żałosny zamęt.
Oczywiście terminy kilku pracujących niedziel handlowych określa ustawa.
 Marszałek
 Iława, Sobota 23-10-2021

43374. 
Praca w pełnym wymiarze godzin:

* pielęgniarka, asystentka stomatologiczna
* higienistka stomatologiczna

#Iława, ul. Wojska Polskiego 22.
Dzwoń: kom. 603-684-377.
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 21-10-2021

43373. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Słyszałam, że fuchy nie tylko w Ratuszu miejskim są w cenie.
Nawet w Starostwie powiatowym upychają radnych miejskich.
[...] Karuzela się rozkręca, konkurs piękności trwa!
 salowa
 Iława, Środa 20-10-2021

43372. 
Odnośnie wpisu numer: 43371

Owszem, czuje się jakieś pukanie do skorupki jaja zalęgłego.
Na arenie krajowej są poważne przypuszczenia o przyśpieszeniu nowego rozdania kart wyborczych.
W sytuacji szalonego i bestialskiego ataku na obecny rząd, szaleńczy sprzeciw totalny, ohydne ataki na milczący Kościół, to mamy przed sobą albo Stan Wyjątkowy w całym kraju, albo nowe wybory, potwierdzające kogo wreszcie Polacy chcą mieć za rządzących. [...]
 Marszałek
 Iława, Środa 20-10-2021

43371. 
Trwają przygotowania do walki w Ratuszu.
Oczywiście walczy tam Rower z Trzonkiem o przyszłość burmistrzowania w następnej kadencji [od 2023].
Podobno kupczą stanowiskami dla ludzi, których chcą mieć na listach wyborczych. Stanowisko za lojalność i oddanie. Czas pokaże kto w synekurach będzie się pławił.
[...] Obserwujcie czujnie radnych, urzędników oraz ich rodziny, również w zakładach samorządowych podległych Ratuszowi! [...] Centrum Kultury, Centrum Sportu, ITBS, ZKM, Wodociągi, przedszkola i szkoły, a nawet psycho-ośrodek.
 imadło z przerzutkami
 Iława, Środa 20-10-2021

43370. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Pani łobuz często parkuje w ten sposób od rana i blokuje dojazd na podwórko, a np. dostawcy mebli muszą ciężary nosić aż z ulicy, bo nie mogą podjechać z ładunkiem pod klatki schodowe. A jak ma dojechać karetka albo strażacy? Pani kierowca tutaj nie mieszka. Pracuje w biurowcu ITBS”.

#Iława, ul. Jagiellończyka 16A.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 19-10-2021

43369. 
Odnośnie wpisu numer: 43361

Komisja Europejska mówi jak jest: "Konstytucje państw członkowskich co prawda są i owszem, ale się ich już nie stosuje. Niby, że to przeżytek."

KON STY TUC JA!
KON STY TUC JA!
KON STY TUC JA!
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 19-10-2021

43368. 
Odnośnie wpisu numer: 43364

Sprawdziliśmy to.
Licząc od terenów gdzie są huśtawki i inne zabawowe ciekawostki na cyplu Młynówki do tunelu nad którym jeżdżą pociągi Iława-Olsztyn, naliczyliśmy około 20 uschniętych drzew. Na dodatek jeszcze 5 sztuk położonych jest przez bezwzględne bobry.
Hallo ratusz! Miejsce spacerowe musi jakoś wyglądać i byłoby dobrze by te suche drzewa wyciąć zawczasu.
Jakoś dziwnie wygląda na tym cypelku tabliczka informacyjna wetknięta na około 10 metrów przed niby "pomnikiem" niesuchej a jednak suchej wierzbiny.
Jakieś dziwolągi w tej Iławie...
 leśnik
 Iława, Wtorek 19-10-2021

43367. 
„Obrzydliwa hiena cmentarna ukradła z grobu naszego ukochanego Tatusia piękną wiązankę, którą 2 tygodnie temu szczególnym staraniem ułożyliśmy na pierwszą rocznicę śmierci. Nie chodzi nam o pieniądze, ale nie możemy przeboleć jak można dla zysku zbezcześcić grób Człowieka...? Czyżby już wstrętne żniwo złodziejskie na handelek przed 1 listopada?”

BEATA GIERKO

#Iława, cmentarz przy ul. Ostródzkiej.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 18-10-2021

43366. 
Odnośnie wpisu numer: 43365

Błądzisz kolego!
[...] Zaszczepiony jesteś, ale chroń się dalej przez złem, człowieku.
Jeśli masz broń to nie myśl, że cię nie dopadną i nie zastrzelą.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43365. 
Odnośnie wpisu numer: 43362

A ja mam niezaszczepionych "w nosie".
Jestem ja i cała moja rodzina zaszczepieni, nie boimy się covida. Dlatego ja nie noszę maseczki nigdzie. Niech się chronią nieszczepieni. Szczepienia są za darmo i jak przyjdzie czas to wezmę trzecią dawkę.
 Piotr
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43364. 
Przysłuchiwałem się dyskusji w sprawie "huśtawki pod kluczem" na Wyspie Młyńskiej.
Takie spory to jakieś nieporozumienie. Owszem, bujaczka należy do nie całkiem bezpiecznych zabawek: można się zerwać i spaść albo o coś zawadzić. [...] Zawsze dzieci należy pilnować.
Mnie zaś niepokój budzi co innego i groźniejszego w tym pięknym terenie. Czy zauważyliście jakie niebezpieczeństwo grozi nam, kiedy się złamie konar usychającej Wierzby Młyńskiej? Tego nie widzicie? Ale nie tylko to niebezpieczeństwo.
Idąc dalej przez kładkę miniemy kilka przy ścieżce suchych brzózek i innych drzew. Nad rzeką Iławką od strony cmentarza też są dwie brzozy zeschłe. Ktoś powie, że nas te drzewa suche nie dotyczą bo należą do Wód Polskich. A więc mamy już z Młynówką jasność kto beknie kiedy mu na głowę zsunie się suchy gruchot.
A popatrzcie cię po całej Iławie. Toż to las suchych drzew. Tegoroczny wyjątkowy wysyp. Podobno ścinka to duże pieniądze, ale kiedy same runą od wiatru to sprzątanie jest darmowe... Jakoś to będzie. Jak zawsze.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-10-2021

43363. 
Czwartek.
Sejm uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Dokument był rozpatrywany w trybie pilnym, gdyż presja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej z dnia na dzień rośnie. Dokument trafił do Senatu.
Piątek.
Dziennikarze zapytali marszałka senatu, kiedy projekt trafi pod obrady izby wyższej. "Ustawą o budowie zabezpieczenia granicy państwowej Senat zajmie się w stosownym czasie" - odpowiedział Tomasz Grodzki. Dopytywany, czy stanie się to bez zbędnej zwłoki, odparł, że "to słowa popularne w prosektorium".
 Agent J-23
 Iława, Niedziela 17-10-2021

43362. 
Co na taką sytuację czynią władze miasta Iławy w ratuszu oraz powiatu iławskiego w starostwie? [tu i tu rządzi koalicja liberalno-lewicowa KO].
Mamy w regionie niesamowity atak grypy, na który nakłada się na atak zmutowanego wirusa Covid-19.
Tymczasem ludzie kpią sobie z tego, nie noszą masek w lokalach sklepowych itd. Młodzież zaraża się grypą w szkołach, nauczyciele również. [...]
Niezaszczepieni bardzo podatni na zarażanie.
 radny skrzydłowy
 Iława, Sobota 16-10-2021

43361. 
Oto jest prawdziwe oblicze "praworządności europejskiej".
Nie przecierajcie ekranu.
Niemieckie organizacje biznesowe wymownie biją na alarm i otwartym tekstem ostrzegają Komisję Europejską na łamach niemieckiej prasy (np. najbardziej poczytny "Der Spiegel"):
"Opóźnienia w wypłacie środków unijnych dla Polski znacząco uszczuplą portfele zamówieniowe niemieckich firm działających w Polsce i Europie. Polska to ogromny, chłonny i coraz szybciej rozwijający się rynek".
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 13-10-2021

43360. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

„Paniusia najpierw idzie sobie środkiem ulicy, wzdłuż jezdni, i rozmawia przez telefon. Chyba wracała z zakupów. Gdy zatrąbiłem lekko żeby się ocknęła, to była taaaaka oburzona, bo przecież mogła wpaść pod samochód, ojeny-ojeny. Właśnie! Mogła! A następnie patrzę, jak pięknie zaparkowała na strefie wyłączonej, ale bezczelnie twierdzi krzykiem, że jest inwalidką i może. Bzdura!”

#Iława, ul. Jagiellończyka, zjazd z ronda Poczta Główna.
 [skrzynka czytelników]
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 12-10-2021


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 9 10 11 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 201 202 203 ... 385 386 387 następna ] z 387



102495897



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.