Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

Forum

3077. 
Trener Jerzy Jastrzębowski tyle napracował się, a gady puścili biedaka z torbami. Tak mi go żal...
 trenerro
 Niedziela 11-06-2006

3076. 
Pelikan Łowicz i Radomiak Radom zbawcami Jezioraka. Nie wiem czy dobrze rozumuję... Sukces jednego z nich to mało? Zatem na jednym jedzie koźle Jeziorak Andrzejka Sobiecha z reprezentacją kraju prezesa Listkiewicza.
Oni wszyscy ("działacze") są, krótko mówiąc, po jednym diable. Laik nie powinien brać się za sport, szczególnie piłkę nożną. Jeszcze niedawno krążyła wieść, że pozostanie w III lidze jest bajecznie łatwe. Pan Sobiech piłki nożnej w Iławie nie udźwignie, gdyż jest za słaby. Niech pociągnie podwórkową drużynę na osiedlu Lipowy Dwór, albo co najwyżej - jako dobry katolik - drużynę przy parafii św. Abrzeja Boboli w I lidze parafiady.
 PIŁSUDCZYK
 Niedziela 11-06-2006

3075. 
Burmistrz Lubawy robi dobre interesy.
Odzyskał kawałek chodnika (własność zaprzyjaźnionego, a jakże, przedsiębiorcy W.), a w zamian przekazał mu kawałek gruntu, na którym w niedługim czasie powstanie nowy budynek mieszkalny. Pan wiceburmistrz Kieruzel tłumaczy mieszkańcom (w ostatnim numerze „Głosu Magistrackiego”), iż zamiana jest bardzo, bardzo korzystna ponieważ:
1. Wartość odzyskanego chodnika jest oczywiście wyższa od wartości przekazanej działki,
2. Mieszkańcy Lubawy będą mogli chodzić po chodniku miejskim, a nie – jak do tej pory – po prywatnym, co z pewnością wszyscy bardzo dotkliwie odczuwali.
Prawda jest taka, że lubawski przedsiębiorca W. wybuduje blok, sprzeda mieszkania i zarobi, a miasto musi wyłożyć pieniądze na wyremontowanie chodnika (pewnie wykonawcą będzie też firma przedsiębiorcy W. z Lubawy). Stąd zarobek Pana przedsiębiorcy będzie podwójny, a miasto – czyli z naszego budżetu – pokryje jedno i drugie z naszych podatków.
PS. Kolejny wielki sukces lubawskiej ekipy rządzącej obok, hali sportowej, doprowadzenia gazu, remontu stadionu – to odzyskanie dla mieszkańców Lubawy chodnika.
Interesy po lubawsku.
 Radosław nie Dias
 Lubawa, Sobota 10-06-2006

3074. 
Eeeee tam, że Polska przegrała. Wielkie halo.
Polskość to mit, powiedział Tusk. Czym jest Polska w Europie? Ekwador to co innego, wolny naród na firmamecie świata.
Ale Jeziorak przegrał i to jest większy problem.
 trenerro
 Sobota 10-06-2006

3073. 
No i stalo sie. Polacy przegrali mecz z Ekwadorem 0-2. Hmmm, ale ja juz o tym pisalem, ze cud musialby sie zdarzyc aby wygrali ;-) Jedyny zawodnik, ktory gral to Smolarek. Reszta spala na boisku.
 rudy wiewior
 Piątek 09-06-2006

3072. 
UKWASZONA SPORTOWA ŚMIETANKA.
Iławska sportowa śmietanka dawno jest już ukwaszona i niewiele ma do powiedzenia. Pokazali się na sportowym forum, chociaz nigdy by do tego nie doszło, gdyby nie wsparcie finansowe ze strony samorządu. Nawet nie o wsparcie szło, a zaliczenie pewnych działań natury dydaktycznej w celu uzyskania zawodowego awansu na nauczyciela dyplomowanego.
W tej chwili ucichli jak po burzy letniej.
NATOMIAST LUDZIE CZYNU I PASJI - NIE OGLĄDAJĄC SIĘ NA AWANSE - ROBIĄ SWOJE JAK ANONSOWANY CZŁOWIEK Z SUSZA.
 trenerro
 Piątek 09-06-2006

3071. 
BURMISTRZ!!!???
A dlaczego nie „burmistrzka” Aleksandra Skubij?! Ja Ją poprę!
 rozsądny wyborca
 Piątek 09-06-2006

3069. 
Sukces "Tang Soo Do" okolicznych miejscowości widzę wzbudził kontrowersje w iławskiej tzw. śmietance sportowej. "Jak to mogło się stać, że wygrała młodzież spoza Iławy i nie spod ręki wielkich iławskich trenerów...". Czy tylko oni mają patent na zwycięstwo? Ludzie, te zawody odbyły się w Belgii, a nie w Iławie! Czyżby burzyły się układy iławskie?
Anka ma rację. Gdzie w tym wszystkim jest sukces młodzieży...? Czepiacie się trenera, ale on też - podejmując się tego - ma swoje osobiste sukcesy, i na to, co osiągnął, musiał bardzo długo pracować. Nie jestem człowiekiem związanym ze sportem, ale drażni mnie ta cała sytuacja, przecież w tym wszystkim chodzi nie o trenera, nie o dyscyplinę walki, ale o te dzieciaki, że zamiast siedzieć przed telewizorem lub pić piwo w krzakach, chodzą na te treningi, ćwiczą [ciało i ducha] i BRAWO im za to, że mają chęci. Oby tak dalej. Będę trzymał kciuki.
 MARIAN
 Piątek 09-06-2006

3068. 
Do wpisu 3060.
Slusznie!!! Popieram w 100%.
Kochajmy sie jak Polacy, liczmy sie jak Zydzi.
 rudy wiewior
 Piątek 09-06-2006

3067. 
AD VOCEM MEDALI.
No i to, że znalazł sie zwykły człowieki, jest piekne i wartościowe. Uczy, ćwiczy, wychowuje. I niech tak zostanie! Ja natomiast czepiam się do fachmanów, czyli tzw. zawodowców, którzy nie wiedzą czego mają się imać, szukając sportów z kosmosu, bo dziś na takie moda. To jest nienormalne! Dajmy temu dość.
 trenerro
 Piątek 09-06-2006

3064. 
Właśnie [3061], żeby tylko tak komuś chciało się jechać na wieś lub małego miasteczka i zorganizować tą młodzież... Ale chyba nikomu na tym nie zależy. Nie odejmujumy tym młodym ludzim ich zwycięstwa. Może i było ich 400, ale jak rozumiem byli to najlepsi zawodnicy z 12 krajów. To nie ich wina, że nikomu nie zależy aby wykorzystać drzemiący w nich potencjal. A jak zwyciężyli, to nie podcinajcie im skrzydeł uważając, że ich sport jest gorszy od np. taekwondo (z tego co wiem, to ich trener też jest zwykłym fizycznym pracownikiem) a jednak także odnosi sukcesy.
 Anka
 Piątek 09-06-2006

3063. 
WŁÓKIENNICZE WĄTKI W HYMNIE POLSKIM.
Czy w Hymnie Polskim znajdują sie wątki włókiennicze? Podobno tak, o czym dowiedziała się maturalna komisja egzaminacyjna Renaty Beger. Egzaminowana wysupłała je ze słów: "Przendziem Wisłę, przendziem Odrę". Karkołomne skojarzenia.
 umyślny
 Piątek 09-06-2006

3062. 
AFORYZM OKOLICZNOŚCIOWY w sprawie nowego burmistrza
(według starych źródeł):
PO DOBRYM PANIE JESZCZE LEPSZY NASTANIE. Znaczy tyle, że dobry pan, kiedy odchodzi, pociąga za sobą lepszych do władzy, natomiast słaby, zły - pociąga za sobą lichych kandydatów. Po lichym panu, przy nisko zawieszonej poprzeczce, nastają zawsze słabi następcy. Iława nie będzie wyjątkim.
 owidiusz
 Piątek 09-06-2006

3061. 
Nie znasz Anko trenerskiej zgrai [3057]. Wiekszość z nich wszystko zrobi, aby wybić się, pokazać etc. Jeśli tylko ma wiedzę i umiejętności, to prosze bardzo... Niech założy sekcję piłkarską, siatkakówki, koszykówki, tenisową, lekkoatletyczną i wywalczy z młodzieżą z Susza mistrza Europy.
Nie sztuka założyć sekcję orientalnych wyczynów i szklić władzom miasta, że "mamy mistrzów Europy". A że było ich "aż" 400-u na mistrzostwach? No to ja tu odpowiem, że w samej Iławie jeden z trenerów na listach sekcji notuje 500 zawodników i też mu trudno znaleźć kandydata na medal.
Jednak jestem i tak z całym szacunkiem dla wychowawczych momentów wszelkiego sportu.
 trenerro
 Piątek 09-06-2006

3060. 
Witam! Do BOLO [wpis 3042]. Też przypadkowo usłyszałem
[w lokalnym Radiu Erewań] fragment tego "listu do mieszkańców". I też jestem w szoku. Buta i arogancja Jarosława M. przeraża i napawa strachem.
Ale nurtuje mnie dalej pytanie: co się stało z około 200.000,00 złotych polskich [plus odsetki od roku 1998, a daje to łączną wartość dwa razy większą]??? Jak to: były i się zmyły? AmbaFatima? Było i ni ma?
I tylko szkoda, że wyrok sądu nie jest jeszcze prawomocny, bo znowu zacznie się cyrk Masy i jego adwokacików z przeciąganiem sprawy. A taki miał być on uczciwy i niewinny i, jak sam mówił, w swoim interesie będzie dążył do jak najszybszego zakończenia tego procesu.
I co panie M. Jarosławie?... Teraz będziesz pan znowu powoływał obłożnie chorych ludzi na świadków? Sam pan znowu zaczniesz chorować (jednodniowe choroby - każdy pracodawca jakby miał takiego pracownika, to by go wypier[...]ił na bruk, ale my jako twoi pracodawcy, mieszkańcy Iławy, niestety nie możemy tego zrobić od ręki...).
Kończ, wstydu oszczędź.
Nie żal mi pana. Żal mi Nas - mieszkańców i Naszego Miasta!
 iławski iławianin z Iławy, lat 50
 Iława, Piątek 09-06-2006

3059. 
Swego czasu pan Andrzej Kleina pisał w jednym z felietonów, że burmistrz Edmund Standara kupił na potrzeby miasta Lubawy za 100.000 zł ziemię o powierzchni 1 ha. Wszystko oczywiście odbyło się zgodnie z prawem. Tylko jedno mnie zastanawia. Dlaczego za tyle została kupiona?
Osoba, od której została nabyta - Jan Licznerski - była w latach 90-ych członkiem Zarządu Lubawy oraz członkiem Lubawskiego Towarzystwa Patriotycznego. Ciekawi mnie, kto w tym czasie był burmistrzem miasta?
Jeśli tak oto ma wyglądać "patriotyzm", to warto się do tego towarzystwa zapisać. Może ktoś mi poda adres, to się zapiszę.
 rogaty
 Lubawa, Piątek 09-06-2006

3058. 
[...] pogrzebany [...]. Chyba opuszczę Iławę.
 trenerro
 Czwartek 08-06-2006

3057. 
Do wpisu 3050.
Ho-ho, jakie mocne slowa. Czyzby jakis niedoceniony trener osobiscie? Ja nie zajmuje sie sportem, ale doceniam kazde nawet najmniejsze osiagniecia mlodziezy, nawet jak trenuja 3 miesiace. Na 400 uczestnikow jest to sukces.
 Anka
 Czwartek 08-06-2006

3056. 
Głosuję na Maśkiewicza!
 bolo-tw
 Czwartek 08-06-2006

3055. 
Nie wiesz gdzie [aktualny] burmistrz „wydaje”? A to ci powiem. Nie wiem czy pamietasz dzień, kiedy nasz burmistrz, powołujac sie na historię Iławy, że od wieków na handlu stoi [rybami], zadecydował, aby poszła tą drogą i dziś. Jak powiedział, tak słowo ciałem sie stało. Zezwolił na budowę kolejnego markietu "Intermarchee" i to jest moja odpowiedź, gdzie wydaje zarobionme w Iławie pieniądze. KPW kolego! - pamiętliwy.
 Nikuś
 Czwartek 08-06-2006

3054. 
Witajcie. Ja również natknąłem się na stronkę www.ilawaonline.pl
Jestem pozytywnie zaskoczony tym portalem, choć mam jednocześnie nadzieję, że będzie się nadal rozrastał - liczę głównie na dział FIRMY. Aha... No i mam nadzieję, że nie umrze on śmiercią naturalną. Pozdro!
 Daniel
 Iława, Czwartek 08-06-2006

3053. 
Do wpisu 3039, autor: Nikuś.
Nikt nie twierdzi, że takie sondaże jak na www.ilawaonline.pl
są wiarygodne, reprezentatywne. Przecież to tylko zabawa. Wiadomo, że każdy sondaż można podważyć. Proponowałbym wrzucić więcej luzu.
 Jan
 Czwartek 08-06-2006

3051. 
Odczepcie się od burmistrza Iławy Jarosława M. Zrealizował swój program wyborczy. Został w Iławie, zarabia w Iławie, tylko nie wiem gdzie wydaje...
Dał Wam przykład, a Wy co? Nic, tylko narzekacie i krytykujecie go. Też startujcie do wyborów na burmistrzów, wójtów - a jak nie, to na sołtysów chociaż. Bierzcie przykład. Tylko zapiszcie się obowiązkowo do PiS-u albo co najmniej do Samoobrony...
Będzie jeszcze ciekawie.
Piszę, bo nie mam co robić. Kończę, bo nie mam co pisać.
 nowicjusz
 Czwartek 08-06-2006

3050. 
[Do wpisu 3047].
"Vice- i mistrzami Europy w tang soo du".
Z szacunkiem dla młodzieży uprawiajacej sport, jakikolwiek sport. Znam osobników, którzy po 3 miesiacach uprawiania sportu w pewnych orientalnych dyscyplinach wywalczyli mistrzostwo Polski. Pewna sekcja sportów wschodnich z Iławy po dwóch latach pracy zdobyła 13 medali na mistrzostwach Europy. Jakie to jest porównanie? Jaka miara?
Tymczasem reprezentacja Polski w pływaniu, światowa czołówka, sport olimpijski, gdzie w finale olimpijskim pomiędzy m 1 do 8 m jest różnica 0.89 sekkundy, przywozi z ME chyba 6-8 medali, co uznajemy za kosmiczne osiągnięcie. Jednak z szacunkiem dla uprawiajacych.
Nietety, obecne młode pokolenie jednodniowych instruktorów i trenerów w pogoni za sukcesem hołduje sportom mało popularnym w Polsce. Niech pokierują dyscyplinami, które licza się na rynku sportowym.
 trenerro
 Czwartek 08-06-2006

3049. 
Do [...] 2990.
TY WTóRNY ANALFABETO - JEśLI „U” WYMIENIA SIę NA „O” TO PISZEMY KRESKOWANE. NAZWY WłASNE PISZEMY Z DUżEJ LITERY. W POLSCE TO TY BęDZESZ OD 22 LIPCA A NIE JAK NAPISAłEś "Od 22 lipca w polsce jestem". żAL MI CIę! JESTEś żAłOSNYM FLUSTRATEM, KTóRY NIE MOżE WYBACZYć SOBIE SWOJEJ DECYZJI OPUSZCZENIA KRAJU I DLATEGO TYLE W TOBIE AGRESJI. CYTUJę
„2952. A tu jak zwykle nic sie nie dzieje, ale pewnie wytna, wiec pozdro dla wszystkich __nienormalnych__ co zostali w ilawie!!!”
 kseno
 Czwartek 08-06-2006

3048. 
Zgadzam sie. Brawo dla Zabrowa i Susza.
 suszak
 Czwartek 08-06-2006

3047. 
Polityka i polityka, a to, ze mlodzi ludzie z naszego regionu (z Zabrowa i Susza) sa vice- i mistrzami Europy w tang soo du, to nikogo nie obchodzi. To jest dopiero motywacja dla nich do odnoszenia dalszych sukcesow. Brawo dla nas doroslych, ze zajeci nasza lokalna polityka nie widzimy co dobrego dookola nas sie dzieje.
 Anka
 Czwartek 08-06-2006

3046. 
W odrodzonym państwie nie nastąpiło odrodzenie duszy.
Naród jednak nie odrodził się. Szuje i łajdaki rozpanoszyły się. Pseudopatriotów należy rozpoznać po ich nibypatriotycznych zamiarach i wydusić przy następnych wyborach.
 PIŁSUDCZYK
 Czwartek 08-06-2006

3045. 
Etyka i prawo dziennikarzy też obowiązuje i nikomu nie ujdzie na sucho, kto łamał będzie pewne zasady. Nie są oni bogami dusz, oj nie! Jeszcze daleko do czasów, kiedy wolno im bedzie wszystko. Jeśli nawet, to... znajdzie się pała na każdego cymbała.
 bolo-tw
 Czwartek 08-06-2006

3044. 
PiS ZBIERA HAKI NA DZIENNIKARZY

Choć o komisji śledczej ds. mediów (pomysł PiS) ucichło, posłowie zastanawiają się, jak dobrać się do dziennikarzy – pisze Gazeta Wyborcza w artykule pt. „Zbierają haki na dziennikarzy”.

Na polecenie marszałka Sejmu minister sprawiedliwości zażądał od wszystkich prokuratur w Polsce zestawienia wszystkich postępowań przeciwko dziennikarzom od 1990 roku. Haki na dziennikarzy mają się przydać komisji śledczej od mediów, której Sejm jeszcze nie powołał.

Media są w codziennym, naturalnym sporze a nawet konflikcie z władzą. Jej ramię – prokurator – nie powinno się sprawami przeciw dziennikarzom w ogóle zajmować, bo nie gwarantuje bezstronności. Do rozstrzygania sporów o sprostowania czy spraw o zniesławienie należy stosować wyłącznie prawo cywilne. Taki jest standard cywilizowanego państwa potwierdzony orzeczeniami Trybunału w Strasburgu. Standard ten wciąż nie jest w Polsce przestrzegany. Gorzej – władzy za mało zwykłych środków karnych. Chce jeszcze dodać komisję śledczą.

PiS szykuje obławę na media. Zestawienia, których zażądał Sejm, dostaną się prosto w ręce polityków. Jak wykorzystają tę wiedzę? Co ich powstrzyma przed zastraszaniem wolnej prasy albo szantażowaniem dziennikarzy, których nie lubią?

Polecenie zwierzchności np. rzeszowska prokuratura wykonała gorliwie. Przesłała nie tylko sprawy o sprostowania i o ujawnienie w prasie urzędowych sekretów, ale także pospolite sprawy karne z nazwiskami, np. że pewien pijany dziennikarz powoził rowerem.

 czytelnik
 Czwartek 08-06-2006

3043. 
Dzisiaj wielki mecz w Iławie. Godzina 17:30 na stadionie.
 kibic
 Czwartek 08-06-2006

3042. 
Paranoja... Słyszę w RADIU RATUSZ, jak „Masa” och tłumaczy się wszystkim, że dostał sądowy wyrok, ale... został oczyszczony. Winny, ale... niewinny. Murzyn, ale... biały. Karzeł, ale... wysoki.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Środa 07-06-2006

3041. 
Glosowanie przez interent jest takie samo jak normalne glosowanie przez wrzucenie glosu do urny; roznica polega jednak na tym, ze tam musisz isc osobiscie wrzucic, a tutaj klikasz, ze glosujesz na dana osobe.
Problem, zarowno w glosowaniu zwyklym jak i przez internet, polega na tym, iz zaleznie od tego jaka grupe odbiorcow poinformujesz o tym glosowaniu, tak i zaglosuja. Np. zrobie glosowanie, ktory sklep na ul. Sobieskiego jest najlepszy, ale poinformuje o glosowaniu wybrane osoby (ogloszenie w MOIM ulubionym sklepie, grupe wyborcow wybiore ta, ktora czesciej korzysta z internetu i ktorej owy sklep sie podoba) - to pewne jest to, ze wybor bedzie taki jak sie spodziewam ;-)
Glosowanie powinno byc obiektywne dla kazdej ze stron, podobnie jak ogloszenia/reklama odnosnie takiego glosowania i aby kazdy (wiekszosc osob) mial/miala dostep do takiego glosowania, zarowno zwolennicy jak i preciwnicy.
 rudy wiewior
 Środa 07-06-2006

3039. 
[Do wpisu 3037 - www.ilawaonline.pl ].
Niestety, ujawnienie się podczas głosowania [na kandydatów na burmistrza www] może przynieść dla ludzi nieprzyjemne skutki.
Wymyślcie coś innego.
Jest pytanie: jaka grupa społeczna ma dostęp do komputera i internetu? A gdyby nawet, to i tak każdy ma gdzieś głosowanie tym sposobym, które jest bardzo niewiarygodne - jak wszystkie konkursy [...] ogłaszane w lokalnych [mediach].
Np. taki nagle mało znany pracownik służby zdrowia lub osoba ze świecznika - nazwijmy to "lokalnego biznesu", czy nawet z kręgów parafialnych - wygrywa konkurs popularności. Nie mówiąc już o wypaczonych ostatnich edycjach konkursów na sportowców roku. Nie ośmieszajmy się i bądźmy poważni.
 Nikuś
 Środa 07-06-2006

3038. 
Witam! Palant o przezwisku [...] Gonzo z burmistrzowskiego porno-szmatławca znowu przegiął pałę! (nie mylić z szanowanym stworkiem Speedym Gonzalesem z kreskówki WB). Toż to zwykła ciota! Pamiętaj palancie, każde przegięcie się kiedyś kończy! I nie jest to groźba, bo niewarty nawet jesteś, aby ci strzelić z liścia. Do tego trzeba mieć TWARZ! [...].
 iławski iławianin z Iławy, lat 50
 Iława, Wtorek 06-06-2006

3037. 
Odpowiedź na wpis 3021.
Jezeli chodzi o sonde na burmistrza to trafilem na taka na stronie www.ilawaonline.pl
Jedny problem to fakt, ze trzeba sie zarejstrowac w portalu aby oddac głos. Pozdro for all.
PS. Sam jestem ciekaw kto zostanie burmistrzem.
 Jhony
 Wtorek 06-06-2006

3035. 
POPARCIE DLA GERTYCHA
Zostawcie w spokoju Maśkiewicza i nie dzielcie skóry na niedźwiadku. Nosowicz czy ktokolwiek inny nie ma znaczenia, ważniejsze bowiem są wartości wyższe niż wybór burmistrza, a których brakuje temu Narodowi - PATRIOTYZMU.
Nie opluwajmy Gertycha, który chciałby w polskiej szkole wyeksponować nauczanie patriotyzmu, czy wychowania patriotycznego. On ma rację z kształtowaniem treści patriotycznych na lekcjach. Aby nie powtarzały się takie "kwiatki", jak choćby wykonanie hymnu przez czołowego polityka kraju. Jestem za, zważywszy na ostatnie "łabędzie" rapowanie Kaczyńskiego. Tak dalej być nie może!
Natomiast kolejny przedmiot w szkole jest nieporozumieniem. Od tego jest historia, jako naturalny fundament treści patriotycznych, inne przedmioty również, ze sportem włącznie i odpowiedzialnie przeprowadzone imprezy i uroczystości szkolne. Kto był nauczycielem za "komuny" ten wie, jak "oni" dbali o wątki patriotyczne: o oprawę uroczystości szkolnych, o programy wychowawcze i kontrolę ich realizacji. To prawda, ze wówczas należało dodać przymiotnik "socjalistyczna" Polska, ale dla nas była nią po prostu POLSKA!
W podrecznikach akcentowano patriotyzm i internacjonalizm, bardzo zwracajac uwagę na wyżej postawione momenty wychowawcze. Niestety, ostatnie 16 lat sprawiły, że patriotyzm stał się niepoprawnym wyrażeniem. Każdego kto mi zaprzeczy ma po gębie.
 owidiusz
 Wtorek 06-06-2006

3034. 
Dajcie spokój Nosowiczowi i jego żonom, obecnym i byłym.
Ręce precz od kandydata na burmistrza - piłsudczyk.
 umyślny
 Wtorek 06-06-2006

3033. 
[Do 3030].
A ile on ich miał? Bo znam jedną.
 Nikuś
 Wtorek 06-06-2006

3032. 
Posłuchaj jak Jarosław Kaczyński śpiewa Hymn Polski:
http://bi.gazeta.pl/im/1/3397/m3397861.mp3
 narodowiec
 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,60935,3397931.ht...
 Wtorek 06-06-2006

3030. 
Do 3024.
O której żonie Witolda Nosowicza mowa? Bo ja znam kilka.
 lolo
 Wtorek 06-06-2006

3028. 
Pomyłka w treści hymnu była faktem, jednak to tylko potkniecie językowe. Oczywisty był fałsz. I jeśli nie potrafimy spiewać poprawnie, to pyska na takim forum jak zjazd partii otwierać się nie powino. W pewnym momencie myślałem, że to "szansa na sukces". Chociaż technika fałszowania odtwarzanego głosu jest prosta, zatem czy ktoś celowo nie puścił kaczki... w tv. Myślę jednak, że edycja Hymnu przez panią Górniak, choć nie była właściwa, należała do wykonań kuriozalnych, ale zamierzonych. W przeciwieństwie do wykonania przez Kaczyńskiego, kóre z natury było fałszywe.
 Nikuś
 Wtorek 06-06-2006

3027. 
PTASZNIK to groźny i jadowity pająk, ale nie WŁODEK, kandydat na burmistrza.
 Nikuś
 Wtorek 06-06-2006

3026. 
"Marsz, marsz Dąbrowski z ziemi polskiej do wolski...".
No comment. A swoją drogą czy nie zauważacie, drodzy forumowicze, że prezencja władcy naszego ratusza jak i prezesa wiadomej partii - nie odbiega od siebie zbyt daleko? Pozdrawiam... Rozgoryczony...
 polikuj8
 Poniedziałek 05-06-2006

3025. 
Witam! Witold Nosowicz... Hahahahahahaha, Wituś-Sprytuś, jak go nazywali koledzy z biura w MM... :). Ciekawa osobowość krystaliczna, i w ogóle. ;) Jaki PiZZZ, tacy członkowie... ;) No nieeee... I nie chodzi o to, że Masa jest gorszy, ale z dwojga złego wolę trzecie dobro :)) Dlaczego na liście kandydatów umieszcza się miernoty i cwaniaczków? Czy naprawdę w Iławie nie ma już ludzi odpowiedzialnych, uczciwych i potrafiących czasem zrobić coś za nic?
I ewentualne głosy, że skoro jestem taki "mondry", to czemu sam nie kandyduję. Otóż nie jestem godzien i nie mam takiej wiedzy, jaka jest potrzebna na tym stanowisku. Mogę za to postarać się pomóc uczciwemu, następnemu burmistrzowi w jego pracy, ale tylko społecznie i tylko w społecznym celu. Pozdrawiam.
 iławski iławianin z Iławy, lat 50
 Iława, Poniedziałek 05-06-2006

3024. 
WITOLD NOSOWICZ... Hmm...
Przedsiębiorca w branży obróbka skrawaniem, któremu radny Maciej Rygielski na łamach ["Gazety Olsztyńskiej"] składał ciepłe życzenia świąteczne, nie bez kozery mu zaznaczając, że ma piekną i młodą żonę.
 umyślny
 Poniedziałek 05-06-2006

3023. 
Do wpisu 3021.
Ta ostatnia pozycja to jednak strata czasu, szkoda bazy danych na niego ;-)
Hmm, Nosowicz... Cos mowi mi to nazwisko... Tylko czy to jest ta osoba o ktorej mysle, to nie wiem...
 rudy wiewior
 Poniedziałek 05-06-2006

3022. 
A kto to jest ten Ptasznik albo Nosowicz?! Co to za ufoludki?!
A tego ostatniego pana, tego z podwójnym wyrokiem, to proszę natychmiast zdjąć z tej listy.
 baba
 Poniedziałek 05-06-2006

3021. 
Niech redakcja Kuriera zamieści sondaż na burmistrza Iławy.
Niech ludzie głosują w sieci! Podaję moich kandydatów:
- Aleksandra Skubij,
- Adam Żyliński,
- Włodzimierz Ptasznik,
- Marcin Woźniak,
- Ryszard Zabłotny,
- Witold Nosowicz,
- Jarosław Maśkiewicz.
 widz
 Poniedziałek 05-06-2006

3020. 
Ja też popieram Panią Aleksandrę Skubij i mam nadzieję, że moi kumple z PO też!
 platformers
 Poniedziałek 05-06-2006

3019. 
ALEKSANDRA SKUBIJ!
NASZA KANDYDAKA NA FOTEL BURMISTRZA. HEJJJ!
- pisowszczyk.
 trenerro
 Poniedziałek 05-06-2006

3018. 
Do wpisu 3014.
A mowielm, ze sie dogaduja co do wyroku. Czyli co, czekamy az dostanie nastepny wyrok w Elblagu? ;-)
 rudy wiewior
 Poniedziałek 05-06-2006

3017. 
Ciekaw jestem czy Rada Nadzorcza wybrala nowego prezesa ziemniaczanki.
 rogaty
 Lubawa, Poniedziałek 05-06-2006

3016. 
Do wpisu 3013.
[...] Nie podszywaj sie podemnie bo sie przejde do Ciebie ;-) Twoje teksty sa dobre, ale nie musisz podpisywac sie moja ksywa ;-) jak widze jestes kumaty, cos tam w glowie masz, wiec prosze Cie wymysl sobie nick`a.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 05-06-2006

3015. 
[Do wpisu 3011].
Gdyby za wizerunek, to należy mu się "piątka" bez wyroku.
 nikt
 Poniedziałek 05-06-2006

3014. 
Burmistrz, wyrokiem Sądu Rejonowego w Iławie (Wydział Karny) został ponownie uznany za winnego i skazano go na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, plus grzywna 4 tys. złotych, plus pokrycie wszystkich kosztów procesu.

Art. 231. § 1 KK. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 271. § 1 KK. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 297. § 1 KK. Kto, w celu uzyskania dla siebie lub innej osoby kredytu, pożyczki bankowej, gwarancji kredytowej, dotacji, subwencji lub zamówienia publicznego, przedkłada fałszywe lub stwierdzające nieprawdę dokumenty albo nierzetelne, pisemne oświadczenia dotyczące okoliczności mających istotne znaczenie dla uzyskania takiego kredytu, pożyczki bankowej, gwarancji kredytowej, dotacji, subwencji lub zamówienia publicznego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 redakcja

nki@nki.pl
 Poniedziałek 05-06-2006

3013. 
Czy to prawda, że ten marny nauczyciel z Platformy po wyborach 2002 roku poparł Masę?
 rudy wiewiór
 Poniedziałek 05-06-2006

3012. 
[Do wpisu 3008].
Podobno nie tylko do PiS się urzędnicy ratusza zapisują. Szef iławskiej Platformy - Maciej Rygielski - nawet z "Iławianami Razem" (Humięcki, Dudka, Kujawski...) prowadzi dyskusję o tym, żeby Włodzimierza Ptasznika na burmistrza poparli! Ale kto to jest ten kandydat? Jakie ma doświadczenie ten pan? Platforma chyba skończy tak jak 4 lata temu z panią Katarzyną Olszewską - PRZEGRA, a pan Rygielski mataczy znowu dla własnych korzyści!
 torcik
 Poniedziałek 05-06-2006

3011. 
No to jak wreszcie jest? Skazali Masę? A jeśli tak, to na ile?
Kto wie, niech napisze na forum.
 iławski iławianin z Iławy, lat 50
 Iława, Poniedziałek 05-06-2006

3008. 
Nie wiem czy to prawda... Ponoć, ze względu na ewentualną zmianę burmistrza w nadchodzacych wyborach, wielu ważnych urzędników z ratusza po cichu zapisuje się do PIS.
 duch
 Niedziela 04-06-2006

3007. 
PROSZE MI POWIEDZIEĆ.
Czy KS Jeziorak ma już zagwarantowane miejsce w III lidze.
Muszę to wiedzieć natychmiast.
 Nikuś
 Niedziela 04-06-2006

3006. 
Legia II Warszawa – Jeziorak Iława 1-1. Brawo dla iławian!
 kibic
 Sobota 03-06-2006

3004. 
Do wpisu 2996.
Naszym pilkarzom to i wygrana w totka nie pomoze ;-) Tak samo jak naszej reprezentacji... Choc moze zdarzy sie cud. Chcialbym w to wierzyc, ale nie o moja wiare chodzi, lecz o wiare zawodnikow ze potrafia wygrywac i ze to osiagaja...
 rudy wiewior
 Piątek 02-06-2006

3003. 
Do wpisu 3001.
A ktos widzial burmistrza przechodzacego przez plot? NIE.
Raczej zalatwia sobie wejsciowke dzwoniac wczesniej do klubu, ze chcialby byc na meczu i ze to wazne dla niego, no i obiecuje zlote gory... I tym oto sposobem oglada za darmo to, za co my musimy zaplacic...
 rudy wiewior
 Piątek 02-06-2006

3002. 
Yow! Kraty kochać „Masę”.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Piątek 02-06-2006

3001. 
Ciekawe czy burmistrz Maśkiewicz kupuje bilety na mecz? Pewnie przełazi przez płot...!!!
 Zocha
 Piątek 02-06-2006

3000. 
W Iławie nic się nie dzieje. Nie ma pracy, ludzie biedują. To chociaż niech burmstrz igrzyska zrobi. Jak nie, to kibice jemu te igrzyska zafundują!
 ziom-yo
 Piątek 02-06-2006

2999. 
Do 2993 i 2995.
Co wy biedne synki mozecie wiedziec!!! Widzieliscie w zyciu tylko ilawe i nic wiecej, a jest co zobaczyc w swiecie!!! Ale jak ktos jest ograniczony, to juz taki zostanie. Hehehe.
 K. Ruczynski
 Piątek 02-06-2006

2998. 
Każdy, kto chce być burmistrzem, nie powinien olewać kibiców! Jestem za transparentem!!!
 kolo
 Piątek 02-06-2006

2997. 
Do wpisu 2991. Jestem ZA!
 rudy wiewior
 Piątek 02-06-2006

2996. 
[Do wpisu 2991].
Nie myśl kibicu wierny, ze "piłkarnictwo" jest jedynym w mieście sportem. Dwa albo i ze trzy razy tylu zawodników uprawia żeglarstwo, 500 osób zrzeszonych jest w tenisie ziemnym. Tymczasem w piłce nożnej były kiedyś kłopoty sklecenia dwóch drużyn juniorowskich. Czasy sporych dotacji już minęły, podobnie jak płacz i skowyt o II ligę. Sprawę kategorii wyczynowej w piłce nożnej musi w swoje ręce przejąć "biznes", tj. nowoczesne zarządzanie, markieting. Najpierw inwestycja, a potem zyski. Jednak jeśli ktoś, kto wchodzi do piłki jako działacz, liczy na zarobek, to jest w błędzie. Myślę, iż nasi działacze są tego przeświadczeni, jednak w dobrej wierze skomlą o dotacje burmistrza. Komu piłkomania przeszła, ten działa spokojnie. Czasem pośród burmistrzów znajdą sie niedowartościowane ludziska, którym tylko do szczęścia II ligi potrzeba, wówczas kluby liczyć mogą na hojność z samorządowej kasy.
 Nikuś
 Piątek 02-06-2006

2995. 
Do wpisu 2990 [z Anglii].
A ja mieszkam i pracuję w Iławie. Zarabiam mało, ale jestem u siebie. Znam tu wielu ludzi i wielu zna mnie. Jestem tu szczęśliwy. Iława pomimo swoich problemów (bezrobocie, brak inwestycji itp.) jest wspaniałym miastem. A Ty sobie zarabiaj w tej Anglii. A od Iławy i jej mieszkańców się odpie[...].
 iławianin
 Piątek 02-06-2006

2994. 
NARESZCIE.
"Masa" z wyrokiem i już po nim. Alleluja! Ciekawe czy przed terminem radni ogłoszą wybór NOWEJ TWARZY RATUSZA. Zawsze, choć na 2 miechy, jakiś frajer załapałby fuchę, powymieniałby sekretarzy, może któregoś z naczelników wydziałów. Byłby ruch w interesie. Żygadło dałby czadu na sesjach, Dembek załapałby punkty na najbardziej serdecznego samorządowca w całym powiecie [...].
 nikt
 Piątek 02-06-2006

2993. 
DO RUCZYŃSKIEGO [2990].
"Odwarzny, durzo krzycza. wiec poprzes twoja wypowieć widac jaki prosty jestes!!! to zrub to ZNUW" - z taką polszczyzną, wybacz, ale nadajesz się do sprzątania śmieci w Anglii.
 nikt
 Piątek 02-06-2006

2991. 
Dotyczy KS Jeziorak.
Czy wiecie, że na ostatnim meczu Jezioraka Iława z MKS-em Mławą był obecny burmistrz... (UWAGA) Mławy! Jeździ prawie na każdy mecz i kibicuje mimo wielu porażek, a do tego budżet miasta Mławy pod jego dowództwem przekazuje 230 tys. rocznie na klub. Gratulacje Panie burmistrzu Mławy, jest pan prawdziwym gospodarzem swojego miasta!
Za to iławski Maśkiewicz wpada na mecze tylko wtedy, kiedy wybory za pasem, licząc na głosy kibiców! Nie ma też oporów, żeby olewać klub i kibiców wstrzymując i ograniczając pomoc Jeziorakowi z budżetu miasta.
Mam apel do wszystkich, którzy kibicują KS Jeziorak: może transparencik powiesimy na stadionie z informacją, że mamy gdzieś takiego burmistrza jak Maśkiewicz!
 wierny kibic
 Piątek 02-06-2006

2990. 
Do wpisu 2985.
Widze ze nastepny patriota [...]!!! Odwarzny tylko na forum, ale tak to jest z przegranymi ludzimi jak ty, durzo krzycza. Wiesz kibli raczej nie sprzatam, jako bialy murzyn tez nie robie, wiec poprzes twoja wypowiec widac jaki prosty jestes!!! a pozatym jak masz taka ochote mi to powiedziec w twarz to zrub to. Od 22 lipca w polsce jestem. To moje 3 wakacje w tym roku. A JAK U CIEBIE? STARCZA DO OSTATNIEGO CZY ZNUW KRESKA W SKLEPIE???
 K. Ruczynski
 Piątek 02-06-2006

2989. 
Do wpisu 2985.
Na poczatek smiech... Buuuhhhahahahaha...
Potem: DOBRE! BARDZO DOBRE! Ales mu przygadal ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 01-06-2006

2988. 
MODERATORZY CZEKAJĄ!!!
Heja, dlaczego posty ukazują się z opóżnieniem,
moderatorzy, co? Stary powinien wam premie pozabierać.
 żartowniś
 Czwartek 01-06-2006

2987. 
"Zwarzaj jak zauwarzasz - uwież,
rze terz na ciebie pżyjdzie czas".
Za 30 pare lat, jak dobrze pójdzie, kiedy wyuczysz się polskiego, będziemy mieć waszą Polskę, Polskę waszych łebków. Będzie Polską waszych lisków, palikotów, misztalików i bez wyzysku.
 umyślny
 Czwartek 01-06-2006

2985. 
Do Tasiora z Anglii (2973, 2952).
Milcz pachołku u Angola! Na zmywaku jedziesz czy kurze spod komputerów wylizujesz dziąsłami? Nawet, wykrzywiony patrioto, nie umiesz po polsku dwóch zdań skleić poprawnie, więc nie wyrywaj się na oślep i nie używaj takich terminów jak „logika”, albo „sens”. Wolę dorabiać nasze iławskie gnidy, niż u tych angielskich brudasów zamiatać kible jako biały czarnuch i niewolnik ze Wschodu. Siedż tam cicho, świruj pawiana na swojaka i dalej wkładaj jak pies w piecyk. Nie pokazuj się w Iławie, tchórzowski zdrajco i prostaku, bo ci osobiście skoczę na ten kanciasty łeb i naszczam w nozdrza.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Czwartek 01-06-2006

2982. 
KOP, czyli Komitet Obrony Powiatu już zaistniał.
Cel KOPa to powołanie stowarzyszenia ofiar poszkodowanych przez Jarosława "Masę" i Przemysława "Kapcia".
 Apu, lat 56
 Iława, Czwartek 01-06-2006

2978. 
3:0 dla Jezioraka.
 olo
 http://www.nki.pl/pliki
 Środa 31-05-2006

2977. 
Uf, ale macie problemy. Pierwszy raz tu jestem. Jak w tyglu albo co najmniej w maglu.
 nowicjusz
 Środa 31-05-2006

2976. 
Czy ktoś mi wreszcie poda wynik meczu Jezioraka z MKS-em Mława?! Dlaczego mądrale z portalu nie wpisują relacji "na żywo"?!
 Nikuś
 Środa 31-05-2006

2973. 
Do 2959.
A ty niby co, taki patriota? [...]
Zostan sobie w tej swojej ilawie, kto ci broni! Ale za pare latek jak ja bede na emeryturce baki zbijac, to ty dalej bedziesz dorabial takie gnidy jak H[...]cki czy U[...]ski za 600 zl, wiec gdzie logika i sens???
A poza tym po ostatniej wizycie w ilawie zauwarzylem, ze tam juz prawie nikogo nie ma, czyli ty bedziesz ostatni. Pamietaj, swiatlo zgas.
 K. Ruczynski
 Środa 31-05-2006

2968. 
SZANOWNI PANOWIE JAROSŁAWIE I ARTURZE!
Chciałoby się rzec "OTO POLSKA WŁAŚNIE". Ma baba szmal i jest nietykalna - to jest właśnie państwo prawa i sprawie dliwości. Dotyczy to nie tylko Waszej sprawy. W Prabutach jak był w ubojni "Obóz Pracy", tak jest nadal, mimo że zajmowało się tym wiele instytucji powołanych do przestrzegania prawa. Powodzenia.
 żartowniś
 Środa 31-05-2006

2967. 
Ach te nasze sądy, ta nasza sprawiedliwość. Szkoda gadać, bo mnie zamkną. Minister Ziobro czuwa, psssst.
Redaktorzy, tak trzymać i piętnować!
 Kamil
 Wtorek 30-05-2006

2966. 
Witam!
1. Ciekawi mnie ogromny pośpiech i szybki proces w wykonaniu iławskiego sądu jeśli chodzi o redaktorów Kuriera, a zastanawia ten drugi proces sądowy, bardziej dla iławian i lubawian ważny, bo dotyczący Naszych pieniędzy i ludzi rządzących teraz lub w przeszłości naszymi miastami. Już nie pytam ponownie, dlaczego nikt nie pyta o zaje*aną kasę (ponad 200.000,00 zł). Tak, piszę o buraku o ksywce środowiskowej "Masa". Ile jeszcze ten pacan będzie robił sobie jaja z Nas?
2. Przestańcie się czepiać, że chłopak, pracując w Angli za konkretne PIENIĄDZE i pewnie w godziwych warunkach, możliwe że niechcący obraża tych, którzy zostali tu w Iławie. Ja po prostu przypuszczam, że większość z tych, którzy tu zostali, ma pewnie ku temu powody (rodzina, dom), bo w dzisiejszych czasach mało kogo podejrzewam o miłość do ojczyzny.
Ale jakiej ojczyzny? Ojczyzny cwaniaczków maśkiewiczów, dzieniszewskich i całej chałastry? Biznesmenów żerujących na bezrobociu i mających w pogardzie ludzi, których zatrudniają w swoich folwarkach (stolarnie).
Żal, smutek i wqrwienie - to niestety coraz częściej spotykane uczucia u iławian. Mimo tego pozdrawiam serdecznie.
PS. * to literka "b".
 wściekły iławianin, lat 50
 Iława, Wtorek 30-05-2006

2964. 
Jarosław Synowiec & Artur Fota:
Anatomia oskarżenia nas z wyrachowania


PRZYCHODZI PUŁKOWNIK PĘKSIŃSKI DO KURIERA


W „meczu” pułkownika Zbigniewa Pęksińskiego (i jego siostry Barbary Estkowskiej) przeciwko Kurierowi mamy wynik 2:1 dla rodzeństwa z masarni w Ząbrowie. To nic, że wcześniej Sąd Okręgowy w Elblągu skasował w całości winę Jarosława Synowca i Artura Foty. W powtórzonym procesie iławski sąd znów dał wiarę fałszywemu oskarżeniu o rzekomy szantaż w tzw. sprawie brudnej kiełbasy.

Asesor Łukasz Dyląg uznał, że jako wydawcy dopuściliśmy się „zmuszenia do określonego zachowania” wobec Barbary Estkowskiej i jej brata Zbigniewa Pęksińskiego (emerytowany pułkownik Ludowego Wojska Polskiego) z masarni w Ząbrowie, z której pochodził ujawniony przez czytelnika i naszą redakcję brudny kabanos kupiony w sklepie firmowym – temat przewodni materiału interwencyjnego w Kurierze (2003 r.).

Asesor sądu w ustnym uzasadnieniu wyroku podał, że „dał wiarę wersji wydarzeń” przedstawionej przez... Pęksińskiego (brata Estkowskiej, z którą wspólnie nas oskarżył) i jego zeznania przyjął jako... dowód naszej winy.

Asesor Dyląg przyznał, że proces miał charakter poszlakowy (przypuszczeniowy). Brał pod uwagę wszystkie hipotezy, tylko nie nasze. Zdawał się być głuchy na naszą wersję wydarzeń, która brzmiało jasno. Właściciele sieci sklepów mięsnych „Best” żeby uwolnić się od smrodu po ujawnieniu na łamach Kuriera brudu w ich wyrobach wędliniarskich, wymyślili genialny scenariusz: przyoblekli się w szaty pokrzywdzonych.

Pęksiński wzbudził nawet swoisty podziw u asesora, a zwłaszcza jego „konsekwencja” i „gra”. Nas to nie dziwi – wszak miał Pęksiński spore doświadczenie operacyjne wyniesione z komunistycznego wojska (o tym już wkrótce).

W toku długiej rozprawy upadły głośno podnoszone przez oskarżenie „dowody” z rzekomo nagranych taśm, które – jak się ostatecznie okazało – były ordynarną mistyfikacją. Nawet biegli sądowi fonoskopii zakwestionowali ich autentyczność i rzeczowość.

Liczne zeznania, a nawet konfrontacje na sali rozpraw głównego świadka oskarżenia Krzysztofa Myjkowskiego (autora artykułu na ten temat w tygodniku „Polityka”) z pracownikami sądu, również potwierdziły fałszywość twierdzeń oskarżenia.

Asesor Dyląg w swojej ocenie pominął nawet taki aspekt, iż przedmiotowy artykuł, ujawniający brudne mięso – pomimo twardych nalegań firmy „Best” – nie został wycofany z druku i ukazał się. A zatem w jaki sposób miało dojść do rzekomego szantażu ze strony obojga wydawców?!

Jest oczywistym, że po ujawnieniu na łamach Kuriera skandalu z brudną wędliną, rzucenie oskarżeń na Synowca i Fotę ze strony bogatej acz skompromitowanej firmy mięsnej było spowodowane wyłącznie chęcią rewanżu i zemsty.

Orzeczenie asesora Dylaga nie jest prawomocne i – jak poprzednio – odwołamy się do Sądu Okręgowego w Elblągu, który ten sam wyrok iławskiego sądu już raz uchylił w całości, zarzucając mu „brak konsekwencji” w ocenie zebranego materiału dowodowego oraz „naruszenie reguł postępowania”.

My również nie zgadzamy się z iławskim sądem. Absolutnie nie jesteśmy winni. Walka na salach sądowych – również z powodu fałszywych oskarżeń rzucanych przez skompromitowanych cwaniaczków – jest na stałe wpisana w ryzyko naszej pracy. Nie poddamy się. Będziemy walczyć dalej o PRAWDĘ!

I nie tylko w przypadku niesolidnych sprzedawców brudnego mięsa.

 Jarosław Synowiec i Artur Fota

jarek@nki.pl
 Wtorek 30-05-2006

2963. 
ZAWSZE PAMIETAJ, ŻE:

„Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła”.

Nie brukaj ziemi skąd twój ród, bo przyjdzie czas... zapłaty.
 owidiusz
 Wtorek 30-05-2006

2961. 
Do wpisu 2952.
Biali pozdrawiaja czarnych ;-)
 rudy wiewior
 Wtorek 30-05-2006

2959. 
Do wpisu 2952. TY „NORMALNY IŁAWIAKU”!
TYLKO JAK ZACZNIE BYĆ CI TAM ŹLE W TEJ ANGLI TO PRZYPADKIEM NIE WRACAJ DO TYCH NIENORMALNYCH TUTAJ. BO KOŃ SIĘ Z CIEBIE UŚMIEJE.
A ZNASZ TAKIE POWIEDZENIE: KIEPSKI TO PTAK CO WE WŁASNE GNIAZDO SRA! A TY WŁAŚNIE ŻEŚ NAROBIŁ POD SIEBIE.
 kseno
 Wtorek 30-05-2006

2958. 
Dziękuję bardzo. Ważne żeby było szybko i domowo. :-)
 żona głodnego męża
 Wtorek 30-05-2006

2955. 
Błagam.
Potrzebuję na już nr telefonu do "OBIADY NA TELEFON" [...].
 żona głodnego męża
 Wtorek 30-05-2006
Odp. 
Proponuję catering od Adama: tel. (0-89) 644-90-05.
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 30-05-2006

2954. 
Do "nikta" i "innego urzędnika".
Żeby ten wasz czerwony Maśkiewicz i ci jego pomocnicy z betonu Żygadło i Przybyszewski - popełniali dziś tylko takie błędy jak Pan Adam Żyliński lat temu kilka, to byłoby naprawdę dobrze.
 Ziuta
 Wtorek 30-05-2006

2952. 
A tu jak zwykle nic sie nie dzieje, ale pewnie wytna, wiec pozdro dla wszystkich nienormalnych, co zostali w ilawie!!!
 K. Ruczynski
 Wielka Brytania, Wtorek 30-05-2006

2951. 
DO INNEGO URZĘDNIKA [poniżej].
Uważam, że nie powinieneś w ogóle pisać na forum, gdyż każdy nasz mail jest znany, czyli wiedzą z nazwiska.
 nikt
 Poniedziałek 29-05-2006

2949. 
Pamiętam wielkie zaskoczenie Żylińskiego, gdy okazało się, że widownia jest do kitu, więc nie mówcie o jakimś tam torpedowaniu - to był błąd, po prostu błąd.
Jeśli ktoś zapyta się dlaczego nie podaję swoich danych, odpowiem prosto: boję się zemsty, zemsty Żylińskiego - tego podobno dobrego wójka. Niejednego już załatwił, więc wolę być anonimowy; tak silny to ja nie jestem, przyznaję.
 inny urzędnik
 Poniedziałek 29-05-2006

2948. 
Ad vocem hali [do wpisu poniżej].
Pieniactwo niszczy życie społeczne i rozwój.
Gości znam, jak wszyscy w Iławie. Akurat nie ma potrzeby ich bronić, ale tamtego burmistrza - ani nawet chwili. Uparty, pyszny i typowy komunistyczny woluntarysta, swej tylko woli obrońca jak oka źrenicy. Pewność swą i pychę uświęcał mocą mandatu poselskiego, nie dopuszczając na krok żadnej krytyki. Ten pan, wspierany przeświadczeniem o swej nieomylności w większości spraw, decydował nie oglądając się na opinie innych, nie mówiąc już o SLD-owcach.
Nie byłem wśród was, nie wiem jak tam było naprawdę. Wierzę w to, co Pan opisuje, bo na takie opinie ich stać, ale nie wierzę na włos waszemu burmistrzowi. Nie wierzę w to, że zmienianoby projekt z dobrego na zły z powodu "ciemnotą opętanych", jak mówicie - postkomunistów - wyniesionych na grzbietach burzliwych fal demokracji. Wśród tych, którzy popłynęli grzbietami fali burzliwej do ratusza byliście również i Wy, na czele ze wpaniałem burmistrzem. Jednak WY należycie już do awangardy nowego porządku, dlatego uzurpujecie sobie prawo do bezwzglednie słusznych opinii. A to już jest pycha.
Kończmy wątek spieprzonej hali.
 nikt
 Poniedziałek 29-05-2006

2947. 
Do wpisu na temat hali widowiskowej (2934).
Nie broń swoich pupilków – Jarosława Maśkiewicza, Stanisława Żygadły i Piotra Przybyszewskiego – bo to stracona sprawa. I nie udawaj, że nie rozumiesz co się do ciebie mówi. Powtórzę więc punktując najważniejsze kwestie.
To dzięki właśnie pieniactwu tych trzech wyrachowanych cwaniaczków (wtedy byli radnymi SLD, którym wszystko się nie podobało i jeszcze buntowali pozostałych radnych) podczas prac Rady Miejskiej i kilku komisji doszło do znacznego okrojenia takich kwestii budowy hali, jak:
1. WIDOWNIA – „a po co to?”, „a na co to komu takie duże?”, stąd dzisiejsze kłopoty z widocznością w pierwszym rzędzie na balkonie, bo pierwotnie plan zakładał zupełnie inne, wyższe rozwiązanie miejsc dla publiczności. No a później człowiek słyszy te banialuki, że się projektant niby pomylił...
2. KLIMATYZACJA – o tak... nie dziwota, że po półgodzinie nie ma czym oddychać w hali, no ale znów: gdyby czerwoni fachowcy od siedmiu boleści nie krzyczeli, że to „zbytek”, że „burżuazyjne wymysły”, że „luksusy za publiczne pieniądze”, to dziś nie byłoby problemu... Wyszło więc na koniec, że nie tylko nie będzie klimatyzacji, ale nawet porządnej wentylacji, bo „oni” tyle lat już Polskę Ludową budowali, w niejednej hali oddychali, widzieli i wiedzą najlepiej...
3. SIŁOWNIA – mało brakowało, a dzięki tym trzem panom nie byłoby w ogóle takiego czegoś jak siłownia!
4. PARKIET – ta kwestia zasługuje na oddzielny rozdział, albo i nawet książkę.
Cały plan był od początku torpedowany bezustannie przez tych cwaniaczków. I nie obchodziło ich, że 75 procent pieniążków na budowę mamy z zewnątrz! Ciąć i już. Skurczyć i już! Nie dość, że nie pomagali burmistrzowi Żylińskiemu, to ciągle szczuli i jątrzyli przeciwko niemu...
Potem pamiętam tych hipokrytów, jak w kampanii 2002 latali z wynajętymi fotografami i rozbili sobie dumne zdjęcia na tle... hali właśnie. Okazało się bowiem, że hala została zaakceptowana przez mieszkańców jako ważne centrum lokalnej rozrywki wszelakiej. No to wszyscy rzucili się do wypinania piersi...
Ja pamiętam jak było na początku.
 urzędnik z ratusza
 Poniedziałek 29-05-2006


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 168 169 170 ... 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 345 346 347 ... 354 355 356 następna ] z 356130002573


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.