Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

7322. 
Przepraszam wszystkich za głupią wypowiedź!!! Miałam zły dzień
i niepotrzebnie wypiełam się na forum. Jeszcze raz wielkie sory.
 Ewela
 Niedziela 25-03-2007

7321. 
Krzysztof W. – zatrzymany za korupcję prokurator – chciał załatwić zwolnienie z więzienia Lwa Rywina – poinformowała „Rzeczpospolita”.
Z materiałów śledztwa wynika, że Krzysztof W. miał zaoferować pomoc
w zakończeniu sądowej batalii, jaką prokuratura toczyła z obrońcami
Rywina o jego wcześniejsze wyjście na wolność.
Tak wyglądają w tym kraju „uczciwi” funkcjonariusze organów ścigania.
Czy jest konieczny jakikolwiek komentarz?
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Niedziela 25-03-2007

7320. 
SPOSÓB NA ZBUTWIAŁY ZARZĄD IKS.

Czy w nieskonczoność muszą ci sami ludzie kierować IKS, sekcją piłki nożnej. Sytuację w sekcji analizowała grupa niezależnych działaczy sportowo-społecznych, która powstała w celu niedopuszczenia w nadchodzących wyborach do powrotu "samosterujacego się okrętu" i wybranie całkowicie nowego kręgosłupa zarządu IKS w Iławie. Zarządu z innymi niż - z szacunkiem do tego co zrobili dotychczas - paluszewscy, sobiechowie [...] - ludźmi.

Ze źródeł doskonale poinformowanych, po ukonstytuowaniu się nowego zarzadu, IKS Jeziorak otrzyma pokaźne wsparcie z Urzędu Miasta i ze środków unijnych na rozwój sportu regionalnego. Nowa grupa działaczy, zgodnie z programem zobligowanym przez wytyczne unijne, postawi na szkolenie młodzieży, z pominięciem sekcji seniorowskiej. Sekcja seniorowska wypadnie ze wspomagania samorządowego, natomiast jej byt zależeć będzie wyłącznie od sponsorów, gdyż czekają ją opłaty za korzystanie z obiektów miejskich.

Zarząd przyszłego "nowego" klubu, który przejmie kontrolę nad młodzieżą szkolną w oparciu o prawo szkolne i za zgodą rodziców, poprosi o przygotowanie merytorycznej dyskusji. Rozwój sportowy szkolonej młodziezy zapewnią miejscowi nauczyciele-trenerzy-instruktorzy pod nadzorem trenera koordynatora. Najlepsi z nich, po ukończeniu nauki i okresu juniorowskiego, mogli będą za odpowiednią odpłatnością wybrać barwy klubów ligowych.
 trenerro
 Niedziela 25-03-2007

7319. 
Odnośnie wpisu numer: 7316

Tak jak każdy inny obywatel. No chyba że Żyliński to coś lepszego...
Moim zdaniem Żyliński to zwykły człowiek, ale jego ambicja (chorobliwa)
nie pozwala mu na zwykłe zachowanie. Zresztą tu w Iławie przedszkola
i szkoły rozwijały się najlepiej tam gdzie uczęszczał jego syn.
Może to przypadek?
 hmm
 Niedziela 25-03-2007

7318. 
Nie wiem czy pamiętasz
że był kiedyś taki czas
że na drogę, którą biegłeś
upadł słońca blask.
Kiedy ona była z Tobą
miałeś zawsze dziwny fart
łatwo przyszło łatwo poszło
inny więcej szczęścia ma....

JACEK LECH
"Co ci mogłem dać"

Polska będzie smutna bez Ciebie, Jacku. Żegnam Cię ja i moje pokolenie!
 Fan
 Niedziela 25-03-2007

7317. 
[OCENZUROWANO]
[Moderator: Proszę skontaktować się z Biurem Reklamy]
 [...]
 Niedziela 25-03-2007

7316. 
Odnośnie wpisu numer: 7309

W tej historii z telefonem Żylińskiego do kurator Gregorczuk wszystko od początku układało się normalnie.
Syn marszałka Błażej wygrał w Elblągu etap regionalny olimpiady wiedzy, a mimo to nie znalazł się na liście premiującej go w górę – na szczebel międzyregionalny. Ani szkolny opiekun chłopca, ani dyrektor Szabelska (G2), ani sami ludzie kuratorium na miejscu w Elblągu nie zauważyli, że zgodnie z regulaminem chłopak powinien zostać awansowany. I ojciec, Adam Żyliński, postanowił wyjaśnić to.
Problem w tym, że zrobił to w godzinach pracy przy użyciu telefonu służbowego i sekretarki. Zasadne jest jednak pytanie czy urzędnik nie może już być ojcem i "upomnieć się o swojego syna?". Cywilny, szary Adam Żyliński nie miałby szans dostać się do Jej Mości Pani Kurator...
 BOLO
 Niedziela 25-03-2007

7315. 
Odnośnie wpisu numer: 7312

Ulżyło mi, że nie bedę dyrektorem..................................................
Ale tak poważnie, to zapominamy po co te roszady. Podobno szukamy lokali dla Rejonu Drog Publicznych i Biura Pracy!!!
Przy okazji "robi sie oszczedności "kosztem oświaty i kłóci ludzi ze sobą, bo mechanik ma oddać klasy zawodowe budowlance, SOSw zabiera
lokale mechanikow itp itd - radosna twórczość kwitnie.
Dziekuję staroscie i jego ekipie, brawo.
 zaniepokojona

halina@bankier.pl
 Niedziela 25-03-2007

7314. 
Odnośnie wpisu numer: 7309

"Zapomniałem, że ona [kurator] jest przedstawicielem administracji
rządowej, a ja jestem samorządowcem".
Oj biedny Pan Żyliński, zapomnaił że jest samorządowcem, a tyle lat
w tym samorządzie pracował. Faktycznie, zapomnieć mógł biedaczek.
Żenujące jest to tłumaczenie.
 Andrzej
 Niedziela 25-03-2007

7313. 
Odnośnie wpisu numer: 7307

Czy Obserwatorka nie widzi, że jest osamotniona w wydawaniu tak bzdurnych i niedorzecznych informacji??? Po tej wypowiedzi możnaby sądzić że pan Kasprowicz jest przyjacielem dzieci i dba o oswiatę!! Ha ha. No w sumie może po wypowiedzi że "dzieci z góry w mechaniku zjadą prosto do kotłowni" niektórzy nieliczni na tym forum mogą stwierdzić że "wszystkie dzieci nasze są" - szczególnie Pana Kasprowicza!!! Trzeba mieć klapki na oczach żeby cos takiego napisać obserwatorko lub być znajomą Kasprowicza!!!
 marco
 Niedziela 25-03-2007

7312. 
Odnośnie wpisu numer: 7292 7307 7263

Dyskusja dotycząca Mechanika, to nie dbałość o przyszłość edukacyjną dzieci i szkół, ale utrzymanie dotychczasowego porządku. Tak duża zajadłość na forum wynika z obrony przez pewnych ludzi własnych interesów. Wiadomo, że do mechanika przykleiło się mnóstwo przybudówek nie mających z nim nic wspólnego.
Czy szef oświaty powiatowej ma na myśli dobro dzieci pokrzywdzonych przez los, to trudno dociec, ale problemy z nim będziemy mieli... Ulokowanie nas w Mechaniku to by było z "deszczu pod rynnę". Dobrze, że na spotkaniu to zdementował.
"Zaniepokojona", Ty się tak nie denerwuj. I tak Waszymi działaniami nic nie wskóracie, dyrektorem nie będziesz. Kasprowicz odmienne od poprzedników, nie patrzy łaskawym okiem na związkowców. Temu od Filomatów zredukował pensję o połowę i ukarał go za wyjazd samowolny w styczniu na wczasy. Kierownikowi Metodyków zredukował budżet o 50 tysięcy, chce zredukować indywidualne nauczania uczni i zwiększyć liczebność w klasach, to nie może podobać się. Jego zamiar ściągnięcia dzieci z Zalewa może mu się nie udać. Na naszym spotkaniu wyrażnie powiedział, że nie ma zamiaru zabierać innym szkołom (np. Mechanikowi) i dopłacać do naszej szkoły, a jeżeli jest prawdą, że dopłaca do nas 400 tysięcy, to jesteśmy w opałach, redukcje etatów pewne.
 Amelia
 Niedziela 25-03-2007

7311. 
Odnośnie wpisu numer: 7307

NIE ZGADZAM SIę Z PANIĄ. PAN STAROSTA KASPROWICZ NIE MA POMYSLU NA NIEPELNOSPRAWNOść I NIE CZUJE OSWIATY - ANI DLA SPRAWNYCH ANI DLA NIESPRAWNYCH. JEGO POMYSL BY UTWORZYC W RAMACH OSZCZEDNOSCI W MIESCIE JEDNA KLASE DLA DZIECI Z ROZNYMI PROBLEMAMI-NP NA WOZKACH, NIESLYSZACYCH, NIEWIDZACYCH ITP. JEST DLA MNIE NIE DO PRZYJECIA, ALE PRZECIEZ TO BEDZIE OSZCZEDNOSC, bo te dzieci drogo kosztuja. ACHA, TAK MNIE INTERESUJE - W KTORYM MIEJSCU W PROGRAMIE WYBORCZYM STAROSTY I JEGO EKIPY BYLA MOWA O TAKIEJ "REORGANIZACJI" - OKLAMANO NAS WYBORCOW. Nie wiem czy wszyscy glosujacy na ich ugrupowanie podtrzymali by swoja decyzje...
 zaniepokojona

halina@bankier.pl
 Niedziela 25-03-2007

7310. 
Odnośnie wpisu numer: 7294

Dziś piję trzeciego speciala za Małysza.
 szeregowiec
 Niedziela 25-03-2007

7309. 
Odnośnie wpisu numer: 7302

Czy wicemarszałek województwa Adam Żyliński nie może już być ojcem
i upomnieć się o swojego syna? Nie może?
 Sokrates
 Niedziela 25-03-2007

7308. 
ADAM MAŁYSZ WIELKI !!!
Chociaż on jeden zdobył swój stołek w uczciwej walce!
 pok
 Niedziela 25-03-2007

7307. 
Odnośnie wpisu numer: 7292 7297 7301

Pan Kasprowicz wcale nie żartował z niepełnosprawnych. Mówił o nich z troską. Moim zdaniem wyrażał obawy z przeniesienia uczniów do mechanika. Z całą mocą stwierdził, że mechanik nie jest odpowiednim miejscem dla dzieci uposledzonych m.in. z powodu podjazdu, braku boiska itd. Jako drugi starosta (po p. Ławrynowiczu ) przez całe zawody był obecny w środę w zawodach w Hali Miejskiej. poprzednicy z reguły zmywali się po 15 min. Nie opowiadajcie bzdur, że Skubijowa, czy Zabłotny cokolwiek konsultowali. Dwa lata temu na sierpniowej radzie poinformowali radę pedagogiczną ówczesnego Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, że za miesiąc łączą internat ze schroniskiem. I tak powołano Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych. Pan Zabłotny zapewniał, że nikt nie straci pracy, a dotychczasowy kierownik schroniska zgadza się z utratą pracy, co wkrótce okazało się nieprawdą. Po prostu w sposób haniebny wyrzucono kierownika schroniska. A za co ? Za politykę. Przestańcie wchodzić w d... komuchom.
 obserwatorka
 Sobota 24-03-2007

7306. 
Odnośnie wpisu numer: 7289

Witam! Ciekawi mnie gdzie było ogłoszone poszukiwanie pracownika ??? Powinno być w BIP-ie UM, ale jakoś tam jest cicho, głucho i pusto w tym temacie. A może się mylę. No cóż ....
 iławianin, lat 50
 Iława, Sobota 24-03-2007

7305. 
Odnośnie wpisu numer: 7302

Nie wicemarszałek, tylko członek zarządu!!!
 iławianin
 Sobota 24-03-2007

7304. 
PROSZĘ O POMOC w załatwieniu sprawy dotyczącej głośnej muzyki. Mam sąsiadów melomanów. Gdy tylko nastaje wiosna, oni chyc na podwóreczko, głośniki w oknch i na całego disco. Można oszaleć. Osobiście nie mam tak wysublimowanego gustu muzycznego, więc męcze się i od dłuższego już czsu siędzę cicho cierpliwie czekając aż im przejdzie ochota. Raz a było to dawno odważyłam się grzecznie zwrócić im uwagę prosząc tyko o ściszenie. Nie uwieżycie z jaką napaścią się spotkałam. Niewybredne słowa wydumane żele. Po prostu "wolnoć Tomku w swoim domku" na całego. Dlatego teraz już się nie odzywam. Ale może ktoś z czyających miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Liczę na dobre rady. Dobre rady zawsze w cenie. I cenię.
 wielbiciel odrobiny kultury
 Iława, Sobota 24-03-2007

7303. 
Zadyma polityczna i tyle. Niech się tłuką.
 observer
 Sobota 24-03-2007

7302. 
Adam Żyliński (PO), wicemarszałek województwa zadzwonił do kurator oświaty i zapytał, dlaczego jego dziecko nie przeszło do kolejnego etapu konkursu historycznego. - Mam wrażenie, że ten pan z pozycji marszałka naciskał na mnie, bym załatwiła jego prywatną sprawę - twierdzi kurator oświaty Jolanta Gregorczuk. [Więcej: w odnośniku poniżej]
 Modero Kuriero
 http://www.nki.pl/news.php?id=1678&show=kleina
 Sobota 24-03-2007

7301. 
Odnośnie wpisu numer: 7297

Metodologia działania starosty Rygielskiego w sprawie mechanika wydaje się bardzo jasna: rzucić na miasto plotkę, by dowiedzieć się jakie wywoła reakcje... Bo tak naprawdę nigdzie nie podał konktetnej wiedzy potrzebnej do spokojnego oglądu sprawy. Wciąż nie ma oficjalnego stanowiska Rygielskiego. Zauważcie, że w razie czego przygotował sobie zgrabną możliwość wycofania z rozpętanego tematu: PRZECIEŻ TO JAKAŚ NIKOMU NIEZNANA KOMISJA PRACUJE W STAROSTWIE, DECYZJI JESZCZE NIE MA, DALEKO DO NICH... A kto powołał tę komisję, jakie dostała ZADANIE...? Oczywiście on, jakby co, będzie niewinny całemu zamieszaniu. Mały człowiek!
PS. Zabłotny i Skubij przez cały czas przygotowywali szkoły do nowej sytuacji demograficznej i ekonomicznej w oświacie. Są tego dowody w Wydziale Edukacji. Przeprowadzili wiele różnych trudnych decyzji lokalowych w szkołach - zawsze zaczynali od rozmowy z dyrektorami i nauczycielami, żebyśmy nie dowiadywali się z ulicy o tym, co dotyczy naszego miejsca pracy. Panie Rygielski, niech się pan ich zapyta jak to się robi...!
 nauczyciel
 Sobota 24-03-2007

7300. 
A TO POLSKA WŁAŚNIE.
Prawie zawsze jeden z iławskich proboszczów(Y) był człowiekiem roku,
poza ks. dziekanem Gellertem. Ja to określam jako, mimo wszystko,
znamiona pyszności. Kapłan powinien być aktywny społecznie, czuły na
biedę, niesprawiedliwość ludzką, skromny w czynach i majątku, i być
MOCNY BOGIEM, by dać przykład jako pasterz. Udział w "nadymanych"
konkursach nie należy do kapłańskiego zachowania (według mnie moher
nie był zaangażowany i nie nosił kuponów). Wolałbym, aby kapłan był
z dala od populizmu i medialnego zgiełku.
A kiedy poświęca kropidłem nowy "market", to warto czasem zastanowić się, czy za niedługi czas przyjdzie pejczem przepędzać kupców ze "współczesnej świątyni" bożka Hermesa.
 nick
 Sobota 24-03-2007

7299. 
Ruszyły maszyny w tartaku zbudowanym przez Szwedów w Wielbarku koło Szczytna. Firma na razie zatrudnia 80 osób. Gdy w pobliżu powstanie fabryka mebli, zatrudnienie ma wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie.
 Modero Kuriero
 http://www.nki.pl/news.php?id=1677&show=kleina
 Sobota 24-03-2007

7298. 
Odnośnie wpisu numer: 7291

Bardzo mi się podoba to porównanie!!! Tak zastanawiając się nad tym,
to rzeczywiście jest to prawda. Tylko władza kojarzy mi się z kimś, kto powinien mieć coś mądrego do powiedzenia, kto wie co mówi, orientuje się w swojej dziedzinie... itd. Przykre jest natomiast to, że władzę wykorzystuje się do przygotowania sobie gruntu na ciepłą posadkę za kilka lat jak w przypadku pana starosty!!! Pleban natomiast - "człowiek roku"... - hmm śmiać się czy płakać? Ciekawe ile mocherków wycinało kuponiki na swojego "guru"... I to jest niestety polska rzeczywistość...
 marco
 Piątek 23-03-2007

7297. 
Odnośnie wpisu numer: 7292

Zacytowany przez prostaka z tytułem inżyniera po "wysrolu" tekst:
"to wjadą na wózkach do kotłowni" (niepełnosprawni) jest prawdą i
ŚWIADCZY O JEGO WYRAFINOWANYM ŻARCIE Z NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Przecież słyszła pani, gdzie mają Polskę jego kolesie, "no w dupie" [sor!],
zatem czego możemy spodziewać sie po takim impertynencie i kartoflu z ziemiaczanki. Proszę natomiast obserwować "pajaca nr 1", jego ironiczny uśmiech, ciągłą drwinę w wypowiedziach. Dał temu wyraz podczas narady w Mechniku. Oni gwałtem sprawę oświaty iławskiej chcą załatwić i nie będą w ogóle respektować inne pomysły. Tak musi być i już.

Klasę byłego Starosty ZABŁOTNEGO poznacie tylko w konfrontacji z CHAMSTWEM. Ich osiągnięciem życiowym będzie najpierw likwidacja jednej ze szkół, gdyz to efektowne i spektakularne dzieło.

Tych ludzi nie stać na postawy twórcze, tylko na destrukcję. Przekonacie się. To kaczyzm i macierewizm. Aby likwidować, nawet szkoły. Kolejnym etapem będzie czyszczenie spółek, w których pracują ludzie związani z PZPR. Na pierwszy ogień... "spółka wodna".

NA GWAŁT GWAŁTEM ODPOWIEMY!
 nick
 Piątek 23-03-2007

7296. 
Odnośnie wpisu numer: 7292

W naszym województwie ma być zamkniętych 14 szkół, a w kraju - 500.
 Zośka
 Piątek 23-03-2007

7295. 
Ciekawe czy Wincenty Szarmach, podczas Gali Biznesu szef kapituły,
która przyznała Zdzisławowi Wierzbowskiemu nagrodę, nie prowadzi
aby zajęć BHP w jego firmie... Czy ktoś wie coś na ten temat?
 J-23
 Piątek 23-03-2007

7294. 
Piję za Małysza speciala.
Mam jeszcze dwie butelki, na sobotę i niedzielę (następne 200 punktów).
Wynik meczu Polska-Azerbejdżan 3:0.
Jest godz. 21:05.
 szeregowiec
 Piątek 23-03-2007

7293. 
Odnośnie wpisu numer: 7289

Etaty dla znajomych były, są i będą... Smutna prawda iławskiego ratusza i WSZYSTKICH p...
A swoją drogą zauważacie Państwo ile w ostatnim Kurierze ukazało się ogłoszeń o poszukiwaniu pracowników? I to wcale nie ogłoszeń z działu "drobne"...
 XXX
 Piątek 23-03-2007

7292. 
Odnośnie wpisu numer: 7276

Jestem zaniepokojona argumentami jakie się pojawiają w dyskusji o oświacie powiatowej w Iławie. Każdy z nas powinien dziękować Bogu i losowi, jeśli on sam lub jego bliscy są sprawni!
Jedno mnie niepokoi: przeciwstawianie dzieci chorych - zdrowym. PRZECIEZ NIE O TO TU CHODZI. STAROSTWO CHCE PRAKTYCZNIE ZLIKWIDOWAC JEDYNA DOCHODOWA SZKOLE SREDNIA. 2.PAN VICE STAROSTA O DZIECIACH NIEPELNOSPRAWNYCH MOWI - PRAWIE CYTUJĘ - "TE DZIECI ZA DROGO KOSZTUJA W UTRZYMANIU, NIEPOTRZEBNE IM NAUCZANIE DOMOWE". POJAWILY SIE TEZ POGLOSKI, ZE NA PYTANIA W SZKOLE SPECJALNEJ,O TO JAK DZIECI NIESPRAWNE RUCHOWO MAJĄ ZEJSC Z GORKI PRZY MECHANIKU, POWIEDZIAL: "TO WJADA DO KOTLOWNI".
TAK MYSLE ZE TO III RZESZA PROWADZILA EKSTERMINACJE I EUTANAZJE LUDZI CHORYCH. MOZE P. KASPROWICZ POWINIEN WYCIAGNAC WNIOSKI I ZASTANOWIC SIE CO MOWI, BO WSROD JEGO WYBORCOW TAKZE SA RODZINY Z DZIECMI NIESPRAWNYMI, A SKORO WLADZA PIEPRZY TAKIE ANDRONY I NIE BOI SIE OSKARZEN O NIETOLERANCJE - A ZA TO MOZNA TRAFIC DO SADU - TO CO SIE DZIWIC DZIECIOM I MLODZIEZY...
SMUTNO MI...
 ZANIEPOKOJONA

halina@bankier.pl
 Piątek 23-03-2007

7291. 
GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ W IŁAWIE.
Nie wiesz kto? [...] Znany w polskiej historii obyczaj poddaństwa trzem autorytetom: PANU, WÓJTOWI i PLEBANOWI, trzyma sie dobrze do dziś.
"Pan" Edward Bojko, "Wójt" Maciej Rygielski, "Pleban" Jerzy Żochowski.
Od XVI wieku te same osoby władze trzymają.
A w cholerę z taką demokracyją...
 nick
 Piątek 23-03-2007

7289. 
Odnośnie wpisu numer: 7287

Ja też liczę i w tym przypadku na redakcję Kuriera.
Chłoptaś po administracji dostał stołek jako "ktoś tam" od kina. To po cholerę chcieli po kulturoznastwie? Może ICK powinno pokazać pełną listę osób, które były zainteresowane tym stanowiskiem? To mogłoby rozwiać pewne wątpliwości. Czy Pan burmistrz wie w ogóle co się dzieje w ICK?
A może sam zainteresowany obroni swoją osobę na forum i wykaże się odpowiednimi kompetencjami?
Z pozdrowieniami dla wszystkich, którzy znaleźli swoją pracą uczciwie.
 zniesmaczony, kolejny raz!
 Piątek 23-03-2007

7288. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Witam! Po 1. W Iławie jest 8 szkół i 8 dyrektorów. Po 2. W Iławie są dwa samochody tej marki i tego koloru, jeden z nich jest własnością dyrektora. Po 3. I kto tu ma fobię?
Reasumując:
Nagle się Pani zajęła tym tematem? Zdjęcia, tak jak ktoś już napisał, są
z jesieni albo jeszcze starsze (ale to akurat nieważne). A ciekawe jeszcze, że to ostatnio Pani dyżurny temat. "Wpadki" Pana Dyrektora. Ciekawe, bardzo ciekawe.
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę zacięcia w tropieniu ważniejszych spraw. Zawsze może Pani napisać w gazecie bądź na forum, że szuka Pani tropów z jakiejś sprawie, odzew na pewno będzie.
Pozdrawiam.
 iławianin, lat 50
 Iława, Piątek 23-03-2007

7287. 
Pytam po raz kolejny dlaczego was dziwi załatwiane po znajmości etatów w urzędzie? Cholera, od miesiąca mamy żywe przykłady na nieczystą gre w etatach, a nasz burmistrz nic nie robi. Przyjmuje stanowisko "nie tykam tematu, który budzi tyle kontrowersji".
Chciałbym żeby ta "kolejna" znajoma (może to kolejna znajoma Pana A.
he he) popracowała sumiennie i nie przyniosła hańby osobie, której zawdzięcza pracę. Laseczka z informacji turystycznej już pokazała na co ją stać: "zwolnienie lekarskie po niepełnym m-cu pracy" , a ten etat zwał jak zwał też po znajomości.
Jestem tylko ciekaw czy te forum jest dostępne dla naszego burmistrza. Ono pokazuje prawdziwe problemy z jakimi borykają się iławianie, licząc
że szanowna redakcja Kuriera coś powęszy, wyjaśni.
Z pozdrowieniami.
 zniesmaczony
 Piątek 23-03-2007

7286. 
Odnośnie wpisu numer: 7285

Osobiście nie miałam, bo nie korzystam, ale byłam świadkiem jak starsza pani skarżyła się na wysokie nieuzasadnione rachunki z TELE 2.
Pani skarzyła się, co najciekawsze, w siedzibie konkrecji, czyli TP S.A.
Pani miała na przykład mnóstwo na bilingu połączeń warszawskich,
choć nikogo z W-wy nie znała.
 Karola
 Piątek 23-03-2007

7285. 
TELE 2. Mam problemy z tą "firmą" już parę ładnych lat. Zaczęło się dobrze, tanie rozmowy itp. Później wrada się pomyłka i rachunki od szanownej filmy zaczęły przychodzić na adres zameldowania a nie na adres pobytu. To był drobiazg, bo następnie okazało się, że mimo że podpisem umowę na rozmowy międzynarodowe, to preselekcje zrobiono mi również na inne usługi tego operatora, choć sobie tego nie życzyłem. Interwencje w tych sprawach na piśmie, telefonicznie przez Internet nie skutkowały. Wiec przestałem korzystać z usług TELE 2, ale to nie koniec problemów. Po latach nie wiadomo skąd okazało się, że niby jestem winien 30 zł tej firmie.
 NIE TELE 2 MANIAK
 Piątek 23-03-2007

7284. 
No to jutro bomba wybuchnie, Panie marszałku Adamie !!! POZOR !!!
 miś-ryś
 Piątek 23-03-2007

7283. 
Stanowisko "młodszego referenta" w Wydziale Budżetu i Finansów
w Urzędzie Miasta Iławy. Konkursy - śmiechu warte. Pod przykrywką przepisów prawa obsadza się stanowiska znajomkami...
Nie znam daty rozstrzygnięcia konkursu, tj. wyboru kandydata na stanowisko, ale wiadome jest kto wygrał, mimo braku ostatecznej decyzji :) Pani [...] - symaptyczna dziewczyna, ale znowu znajomośći!!!
Zobaczymy czy się sprawdzi ;)
(godz. 13:30)
 iławski wyborca
 Iława, Piątek 23-03-2007

7282. 
Odnośnie wpisu numer: 7256

Co do wyboru na stanowiska pracy w kinie - czyli potwierdza się kolejny raz teza o kolesiostwie? Cóż, miało być inaczej, jest jak zawsze. Szkoda.
 obserwator
 Piątek 23-03-2007

7281. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Kilka uwag do Pani Asi Majewskiej. Otóż nie trzeba być jasnowidzem, by wiedziec czyje to auto, wystarczy byc pracownikiem, uczniem, sąsiadem, znajomym itd... Zresztą już sama sugestia dotycząca podpisanego zdjęcia, iż "samochód jednego z dyrektorów iławskich szkół" - daje odpowiedź. Cóż chyba nie trzeba tu nadzwyczajnych zdolności, prawda?
Lepiej by można było zająć się iławskim szpitalem, gdzie opieka jest przerażająca (personel - nie mówię o wszystkich).
Pozdrawiam redakcję Kuriera.
 optymista
 Piątek 23-03-2007

7279. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Nie jest donosem i kablowaniem, ani kolaboracją z "narzędziami" władzy (Policją i Strażą), a informacją, że niewychowany obywatel postawił auto w niedozwolonym miejscu, o złym zachowaniu, o brudzeniu miasta, o dewastacji, o huligańskich wybrykach, o podejrzanych sytuacjach w mieszkaniu sąsiadów, o maltretowaniu rodziny, itp. Należy wręcz uznać to za POSTAWĘ OBYWATELSKĄ.

My Polacy uważamy takie postępowanie za podłe, haniebne i nienależne naszym zainteresowaniom, wynikające z zaszłości historycznej, jakich doświadczyliśmy z okresu Polski porozbiorowej. Donos i kolaboracja do "władzy narzuconej siłą" był hańbą i zdradą narodową. Ocenę trefnych zachowań dziedziczymy z pokoleniami, zaś nienawiść do ludzi kolaborujących z "obcymi" przenosi się na obecną sytuację. Tymczasem w wielu krajach zachodnich, np. w skandynawskich informowanie policji o niewłaści wych postępkach, należy do
o b y w a t e l s k i e g o o b o w i ą z k u.

Czy jednak informowanie o niewłasciwych postępkach upowszechni się wśród obywateli, zależeć bedzie od Z A U F A N I A do policji, z którym jest na bakier. O czym nieśmiało informuje nawet.....
 ORMOWIEC
 Piątek 23-03-2007

7278. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Jak to skąd wiadomo, że to auto Pana Bojki? Skoro jest napisane, że
samochód jest własnością jednego z dyrektorów iławskiej szkoły, to
chyba będąc uczniem, pracownikiem nie trudno o tym nie wiedzieć,
chyba to jest proste, prawda??? I wcale nie trzeba byc jasnowidzem!
Widocznie ktoś się na kogoś uparł i chce zniszczyć pewne osoby.
 kom
 Piątek 23-03-2007

7276. 
Odnośnie wpisu numer: 7263

Sama jesteś Downem skoro wygłaszasz takie poglądy. Zastanawiam się, jak dotrwałaś do matury mając poziom inteligencji rćwny zeru. Mogłabyś się wiele nauczyć, chociażby kultury, ale nie wiem czy któreś z nich chciałoby mieć z tobą cokolwiek do czynienia.
Wiele nauczyłabyś się od tych dzieci: właśnie kultury i wrażliwości.
 kachna
 Piątek 23-03-2007

7275. 
Odnośnie wpisu numer: 7263

DO EWELI - LAT 20 (?), KTORA 4 LATA CHODZI DO MECHANIKA
I KTÓREJ MAMA TAM CHODZILA...
CHYBA NIE WYROSŁAŚ KOCHANA NA PORZĄDNEGO CZŁOWIEKA SKORO UWAZASZ, ŻE SPECJALNA JEST MNIEJ PORZADNĄ NIŻ POZOSTALE. POJĘCIA TO TY NIE MASZ O TYM W OGÓLE, WIEC BEZPIECZNIEJ DLA CIEBIE BEDZIE JESLI ZAMKNIESZ DZIUBEK :-)
A JESLI CHODZI ZAS O "DOWNY", JAK NAPISAŁAS, TO NIE WIADOMO KOMU MOZE PRZYTRAFIĆ SIE UPOŚLEDZONE DZIECKO, WIEC SIE ZASTANOW. JA TAM ŻLE CI NIE ZYCZE, ALE NIKT NIE WIE CO KOMU PISANE. MOIM ZDANIEM TO WSZYSTKIE TRZY KLASY POWINNAŚ POWTORZYĆ BO WIDAĆ ZE NIE DOROSŁAS W OGÓLE... POZDRAWIAM!
 "HELA W OPAŁACH"
 Piątek 23-03-2007

7274. 
Odnośnie wpisu numer: 7263

Dziecinko lat 20! Widać nie dorosłaś do matury, o tolerancji i rozumieniu świata nie masz pojęcia... Pamiętaj! - i ty możesz zostać matką dziecka
z zespołem downa, będąc zupełnie zdrową...!!! Nawet nie wiesz jakie to wspaniałe i mądre dzieci - mądrzejsze od ciebie... W tym przypadku,
ucz się, ucz. I pomyśl zanim coś powiesz.
 mamuśka
 Piątek 23-03-2007

7273. 
Odnośnie wpisu numer: 7263

Zastanów się, czy nie przesadzasz. I gdzie twoja porządna szkoła,
jeśli nie potrafisz odnosić się do osób upośledzonych z szacunkiem?
Poza tym uważaj. TEŻ KIEDYŚ MOŻESZ BYĆ RODZICEM, OBY DZIECKA
ZDROWEGO!!! Do życia trzeba podchodzić z odrobiną pokory!
 asia
 Czwartek 22-03-2007

7272. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Jak to skąd wiadomo, że należy do Pana Bojki?
Skoro jest napisane, że to jest auto dyrektora jednej z iławskich szkół,
to chyba będąc uczniem, pracownikem nie trudno sie domyślic, prawda?
A propo skoro dawno nadesłali, z jakiej racji teraz je publikujecie? Skoro są z lekka przedawnione. Nic tylko ktoś proboje kogoś zniszczyć.
 uczeń
 Czwartek 22-03-2007

7271. 
Odnośnie wpisu numer: 7269

Pani Asiu, bardzo fajny i ważny materiał Pani napisała o bulwersującym parkowaniu samochodów przez notabli. Proszę się nie przejmować tym,
że odszczekują (lub ich pieski). Tylko w tym są dobrzy: w szczekaniu.
 czytelnik
 Czwartek 22-03-2007

7270. 
Kilka spostrzeżeń.
-> Wjazdy na i z parkingu - nieprzemyślane.
01) ostatnie miejsce parkingowe przed CTO w kierunku c.h. całkowicie blokuje wiazd na parking przed centrum i skręt w prawo...
02) żeby wiechać na parking podziemny trzeba obiechac całe centrum - wielu spodziewa się wjazdu "na ścianie" od strony CTO... Efekt jest taki, że okoliczne parkingi zawalone autami, a na podziemnym ledwo 10 aut - sytuacjaz dziś z 18tej.
03) niewielu wie, że należy wjechać na parking przed stabilem już na wysokości sklepu firmowego Plusa i przejeżdżają ciągłą linię...
-> Carrefour Express (to "prawie" Carrefour :-)
01) wąskie przejścia
02) towar rozłożony z pomysłem (art. spożywcze obok artykułów do pielęgnacji ogrodów... + bułki w koszach :-)
-> Galeria Centrum
01) schody ruchome w górę, ale w dół juz tylko schody :-) no, ale chociaż dzieci mają radochę, a ochroniarze przepędzając je zajęcie...
02) już problemy z wynajęciem pomieszczeń? Jedno na dole w kwietniu zajęte zostanie przez Orange, ale chyba jeszcze dwa stoją puste...
03) Divers i Olimp dały ciała, bo nie otworzyć się do tej pory, to handlowa porażka...
04) teraz mogę przesadzić, ale starsi wiekowo sprzedawcy w sklepach w centrach handlowych to coś niespotykanego... Rozumiem, że pracownik to koszty, ale...
Cieszę się, że powstało coś nowego... Smuci mnie jednak to, że i tak nadal w Alfie w Olsztynie będzie więcej osób z Iławy niż iławian w naszym centrum handlowym...
 xxx
 Czwartek 22-03-2007

7269. 
Odnośnie wpisu numer: 7240 7243 7266

Znów kolejny już człowiek, który nie umie czytać ze zrozumieniem...
Skąd was sieją?
W artykule dotyczącym nieumiejętności parkowania nie oskarżam nikogo (do anonima podpisanego o.n.a), ale opisuję sytuacje przedstawione na zdjęciach, jakie czytelnicy już dawno drogą elektroniczną nam podesłali. O dziwo skąd taka pewność, że niebieskie auto, nawet nie widać marki, należy do dyrektora Bojki? Z takimi umiejętnościami proponuję zostać jasnowidzem, ale tym razem z Iławy, nie Człuchowa.
Nikogo się nie czepiam, jedynie robię to, czego oczekują sami czytelnicy dostarczając nam zdjęcia i tematy...! Ciekawe czy takie wpisy na forum byłyby, gdybym napisała o zwykłym szaraczku i jego aucie na środku chodnika w centrum miasta... Raczej nie byłoby obronnych wpisów...
No i kto tu ma "bojkofobię"...?
Do iławianina. Niech mi pan powie, czy pana zachowanie, do którego
pan się przyznaje - wezwnaie policji pod ZUS, bo ktoś parkował w złym miejscu - to było kablowanie, czy nie... Nie osądzaj innych, jeśli sam robisz tak samo!
 Joanna Majewska, Kurier

asia@nki.pl
 Czwartek 22-03-2007

7268. 
Odnośnie wpisu numer: 7263

Dziecinko! Nikt ci nie odbierze twojej szkółki. Jako potecjalna matka nie nazywaj dzieci upośledzonych "downami". Obyś ty nie stała sie matką takiego dziecka, bo co wtedy zrobisz? Utopisz czy będziesz się włóczyć po sądach jak Alicja Tysiąc. Takich dzieci rodzi się coraz więcej, a przyczyn tego zjawiska można znaleźć tysiąc. Porozmawiaj o tym ze swoją wychowawczynią lub pedagogiem np. Panią Serebrenikow. Może
ci to wytłumaczy. Wszak matura za pasem. Ucz się pilnie dziecinko, ucz.
 Endi
 Czwartek 22-03-2007

7267. 
Odnośnie wpisu numer: 7262

Jak byś się trochę orientował, to byś wiedział, że do budżetu Lubawy dzięki Szwedom będzie wpływać rocznie około 1,5 mln zł (z wszystkich
podatków). Ale co tam, przecież to jest „zabójstwo na finansach publicznych budżetu miasta Lubawy”.
Ja bym płakał jakbym za robienie nic dostawał 1,5 mln zł.
 wyborca
 Czwartek 22-03-2007

7266. 
Odnośnie wpisu numer: 7240 7243

Witam! Pani Asia Majewska ma "bojkofobię". Ale może się mylimy, może jest wojownikiem o "Prawo i Sprawiedliwość"? Jeśli tak, to może zacznie Pani patrzeć też na inne sprawy, które są bardziej ważne i bolesne, a także potencjalnie niebezpieczne. Bo to, że ktoś zaparkuje na miejscu dla inwalidy to jest bodajże wykroczenie, ale iławska policja ma to w d...e. Sam raz (jedyny raz!) zadzwoniłem do nich jak ktoś stał pół dnia na takim miejscu. A że mieli bardzo "daleko" (to było na parkingu przy ZUS-ie) to i i czas interwencji zajął im więcej niż 15 minut (tyle czekałem czy któryś się zjawi). Nie przyjechali w ogóle. I co? I nic, więcej nie zadzwonię do nich, bo po co.
A może zajmie się pani tematem: pijani kierowcy, piraci drogowi (TIR-y
i osobówki), tzw. hooligans itd. Polecam. To są tematy rzeki, można
się wykazać.
PS. Naskakiwanie na dyrektora Bojkę nic nie da, a sieje pani tylko ferment. Komu to pomoże? Komu pomoże zwykłe kablowanie itp. ?
Niech się pani zastanowi.
 iławianin, lat 50
 Iława, Czwartek 22-03-2007

7265. 
Mam prosbe do redakcji i nie tylko! Chodzi mi o interwencje w sprawie Carrefour. Otóż jadący kierowcy w strone szpitala chcący dostac się do tego obiektu skręcają w lewo! Gdzie jest linia podwójna ciągła?! I mało tego - nie ma zakazu skrętu w lewo!
Dużo ludzi tak jeździ a to jest niebezpieczne zarówno dla pieszych, jak
i samych kierowców. Zatem powinni zawrócic na skrzyżowaniu i dopiero wjechać od głównej ulicy do sklepu.
Chcę jeszcze dodać, że nie można wyjezdżać również z tej drogi,
o której mówię, jednak większość tak robi. To jest przerażające
i faktem jest to, że jest tam bałagan.
 kierowca
 Czwartek 22-03-2007

7264. 
Odnośnie wpisu numer: 7261

Zgadzam się z tym, że starosta Rygielski wie co robi! Zbłaźnił się jednak występując w mechaniku!!!
Jeśli chodzi natomiast o jego prawą rękę, to wstydziłbym się zabierać tego Pana Kasprowicza gdziekolwiek!!! Najpierw doprowadził do ruiny zimniaczanke, a teraz próbuje zabrać się za oświatę!! Nie dajcie się zwieść nauczyciele! Brońcie się tak, jak to teraz robicie!
 kacper
 Czwartek 22-03-2007

7263. 
Odnośnie wpisu numer: 7261

Nie mogą nam tego zrobić, po prostu tak nie można!!!!!! Nie wyobrażam sobie tego. Aż cztery lata chodzę do tej szkoły, nawet moja mama tu chodziła. Nie można zabierać ludziom wspomnień! Co to ma znaczyć?!
Z porządnej szkoły robić szkołę dla downów (tak zwaną "6"). Jestem w klasie maturalnej i nie mogę sobie tego wyobrazić, po prostu nie mogę!
 Ewela, lat 37
  4613546
 Iława, Czwartek 22-03-2007

7262. 
Odnośnie wpisu numer: 7192

Qba, daj już spokój swym językowym omyłkom, bo to nie jest problem...
Ty weź wreszcie zaQmaj co ja do ciebie gadam usilnie na temat asa
o pseudonimie Masa.
Bo ja gadam, że facet wykorzystując swoją pozycję wodzowską i w ślad za tym majątek publiczny, wspólny, podarował szwedzkiemu kapitaliście znaczne frukta (oj więcej, niż tamten mógł "dać" Lubawie). Dokonał więc kolosalnego zabójstwa na finansach publicznych budżetu miasta Lubawy.
Ale majstersztyk Masy polegał na tym, że kłamstwem rzekomego „cudu
gospodarczego” w Lubawie ten gość kupił (oszukał) 35-tysięczną Iławę.
Qmasz Qba? A dziś odbiera od Szweda haracz z nawiązką... I śmieje się.
 BOLO
 Czwartek 22-03-2007

7261. 
RYGIELSKI WIEEEEE CO ROBI...???
Jego kadencja nie będzie trwała ani sekundy dłużej niż 4 lata. Nie kto inny jak on wije sobie gniazdko na przyszłość w Budowlance. Stanowisko dyrektora. Jednak musi sobie na to zasłużyć.
Plan prosty: utrzymać przy życiu szkółkę z ktorej wskoczył na starostwo. Dlatego walczył będzie ohydnymi i podstępnymi metodami, na co zważajcie obrońcy Mechanika, o zabranie WAM oddziałów i przekazanie ich Budowlance. Argumenty o niżu demograficznym są przesadzone, wystarczy spojrzeć na okolice Iławy i rosnące domy (Wikielec, Nowa Wieś, Osiedle Piastowskie, Szałkowo), a wyszydzane przez ludzi PO zahamowanie rozwoju gospodarczego Iławy za byłego burmistrza Maśkiewicza przyniesie niebawem odwrotny skutek. Dlatego jego celem (starosty) będzie przetrzymanie na stanowisku Bojki do 65. roku, żeby tryumfalne wejść do Budowlanki.
Moi cudowni uczniowie i absolwenci! NIEODPUSZCZAJCIE! BROŃCIE
SWOJEGO WESTERPLATE. Szkoła stanowi bowiem wasze dziedzictwo
i nie pozwólcie, by źli ludzie w imię swoich interesów usiłowali odebrać WASZĄ szkołę.
 Filomaci
 Czwartek 22-03-2007

7260. 
Informuję zainteresowanych czytelników z Susza, że rozprawa sądowa
z oskarżenia publicznego PROKURATURY REJONOWEJ w Iławie przeciwko
JANOWI SADOWSKIEMU, burmistrzowi Susza, 2 marca nie odbyła się.
Kolejny termin wokandy wyznaczono na czwartek 29 marca br.
 Monika Smolińska, Kurier

monika@nki.pl
 Czwartek 22-03-2007

7259. 
"Mechanik" ma zostać "Mechanikiem" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Karolcia
 Iława, Czwartek 22-03-2007

7258. 
MeCHAnIk!!!
Nie oddamy naszej szkoły!!! Będziemy WALCZYĆ!
Już zbierane są podpisy uczniów...
Myślicie, że wszystko będzie takie łatwe?
Że przeniesiecie klasy do budowlanki a do nas przyjdzie szóstka?
Nie możecie nam zabierać szkoły!!!
Jak będzie trzeba, to będziemy protestować... Tylko że narazie dokładnie nie wiemy jakie są za plany. Jeśli chodzi o naszą szkołę to nauczyciele
nic nie chcą powiedzieć oprócz tego "będzie dobrze...". Jasne, dobrze...
A poza tym jutro dni otwarte w mechaniku...
 Marllli

nelaa17@interia.pl
  9730014
 Iława, Czwartek 22-03-2007

7257. 
A może ktoś zainteresuje się absurdalnym wyrokim Sądu Rejonowego
w Iławie i jeszcze bardziej śmiesznym uzasadnieniem w sprawie zadymy na meczu OKS Olsztyn z Jeziorakiem.
Jak o tym przeczytałem w Kurierze to mnie krew zalała!!! Ciekawe co
zrobi ten sędzia jak mu kibole wybiją kilka szyb w aucie i poobrywają lusterka. Reporterzy Kuriera zajmijcie się tym!!!
 normalny kibic
 Czwartek 22-03-2007

7256. 
Odnośnie wpisu numer: 7254

Ok, niech już biorą na urzędy tych swoich, no ale kurcze, niech mają oni chociaż kompetencje, a nie szukają niby po "zarządzaniu" czy kogoś, kto ma pojęcie o kulturze a ostatecznie wybierają po administracji! Przecież to ludzkie pojęcie przechodzi.
 Andrzej
 Czwartek 22-03-2007

7255. 
Ze spotkania ze starostą iławskim w mechaniku: Wielu ignorantów
i chamów widzieć nam przystało, lecz ten, jako były wychowanek
mechanika, to mistrzostwo świata...
 Filomaci
 Czwartek 22-03-2007

7254. 
Odnośnie wpisu numer: 7249

Andrzej! Nie wiem dlaczego ty jesteś tak zdziwiony, że etaty w kinie były wcześniej ustawione. Mnie już nic nie zdziwi. Przecież kino jest nieopodal różowego pałacu, a tam niestety kombinacje z etatami to norma. Laska
z informacji turystycznej też dziwnie została zatrudniona, poźniej głupie tłumaczenie, żeby zapchać usta. I - ta sama laska! - nawet miesiąca nie przepracowała, a już poszła (!!!!!) na zwolnienie lekarskie (pewnie miała nadmiar pracy związany z jej własną działalnością gospodarczą).
Tak sobie gdybam...
W naszej Iławie brakuje normalności i uczciwości od dawna. Więc jeśli ktoś liczy, że dostanie etat w urzędzie, to się po prostu przeliczy.
 zniesmaczony
 Czwartek 22-03-2007

7253. 
Wsłuchując się w wypowiedź na naradzie w MECHANIKU
ws. "modernizacji i restrukturyzacji oswiaty w powiecie iławskim",
odnosi się wrażenie politowania dla osób zabierających głos ze strony starostwa. Ci panowie szargali słownictwem sprzed III Rzeczypospolitej, czyli z początku lat 90. licząc na potulność i przychylność słuchaczy. Większość politykierów szafowała wtedy słówkami: pluralizacja, liberalizacja, restrukturyzacja, komasacja, prywatyzacja itp.
W oświacie natomiast aktuale są inne wyświechtane, zaczerpnięte
z zachodu pojęcia: misja, wizja, ewaluacja, symulacja, syllabusy,
przyjazna szkoła, edukator.
Postępowi starostowie na naradzie w Mechaniku w środę 21 marca br.
w prezentacji pogladów w kwestii oświaty w Iławie dali piękny PO-PiS "wizualizacji". Szczególną erudycją popisał sie EDUKATOR-STAROSTA, zgarnięty z "bocznicy fabryki mąki ziemiaczanej". Bełkot wiedzy i stylu wyraźnie cechowała jego wypowiedź. Innymi słowy: gadanina o tym,
że nic się nie stało i nie stanie, to tylko wolne przymiarki do poprawy sytuacji oświaty w Iławie na okoliczność mającej nadejść niskiej fali demograficznej.
Edukator zapewnił, że będzie dbał o szkolnictwo w ogóle, szczególnie
o zawodowe. LUDZIE! NA CO TEN HAŁAS...?!
 Filomaci
 Czwartek 22-03-2007

7252. 
Odnośnie wpisu numer: 7247 7245

DO "TULIPANA I KUBY".
W rzeczy samej panie "tulipanie", rzecz ma się w semantyce.
 Filomaci
 Czwartek 22-03-2007

7251. 
PZPR (SLD) zaczyna się zadziobywać, więc Oleksy wreszcie sypie swoich towarzyszy. Nigdy nie doszłoby do tego, gdyby nie PiS przy władzy.
Oni (PiS) będą rządzić 12 lat. To czas wystarczający do sanacji Polski.
L(e)P(e)R i Lepper znikną z polityki.
 beczka
 Czwartek 22-03-2007

7250. 
Odnośnie wpisu numer: 7247

Zaryglowałeś mnie fanfanie, skutecznie... Jesteś lepszy. Przepraszam!!!
To chyba niewiedza i topienie Marzanny w kielichu spowodowały zaćmę.
Nie chcę się usprawiedliwiać. Dupy dałem i tyle. Myślałem (skąd mi się
to wzięło?), że starosta to Rygelski. Jeszcze raz bardzo very sorry.
Również za "cieniasa". Siemka!
 Qba
 Czwartek 22-03-2007

7249. 
No i stało się.... Osoba na stanowisko do kina została ponoć wybrana...!
I rację miał chyba ten, który na tym forum stwierdził, że pewnie będzie ustawione wszystko. W założeniach miała to być osoba po marketingu
i zarządzaniu lub kultoroznastwie, a wygrał koleś po administracji (!!!???) który ponoć ze swojej poprzedniej roboty został wypierniczony! Nie wiem czy to prawda, takie chodzą słuchy po mieście. Czy reporteży Kuriera mogliby sprawdzić kompetencje tego nowego człowieczka na stanowisku urzędniczym w kinie?
 Andrzej
 Czwartek 22-03-2007

7248. 
Odnośnie wpisu numer: 7122

Oj tak, charakterystyczne: kiedy nie wystarcza głowy i argumentów, ani rozumienia, tym bardziej rozumowania – w ruch idzie łopata (mentalna).
I dalej leci już standardowo: z górki, jak popadnie, byle nakiełbasić...

Z braku czasu już mi się nawet nie chce gadać, jakim ten wpis jest w treści tragicznym falsyfikatem... Bo kiedy ktoś (kłaniam się osławionym talentom polonistycznym) zarzuca mi – anonimowo! – „niedopuszczanie argumentów prezentowanych przez innych”, podczas gdy ja od wielu lat uparcie próbuję wciągać do publicznej dyskusji bardzo różne punkty widzenia (ech oportuniści i konformiści...), to po prostu ręce opadają...

Dziękuję za porównanie do michnikowszczyzny. Dawno nie otrzymałem tak oryginalnego komplementu. Proszę nie ustawać w twórczości...
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Czwartek 22-03-2007

7247. 
Odnośnie wpisu numer: 7245

No więc Qba ja może jestem cienias, bo fakt... gruby nie jestem. Ty zaś zanim zabierzesz głos, powtórz sobie słówka polskie.
Właśnie śmiech mój wielki wzbudził ów Twój (Wasz) RYGEL, a nie, jak to
jest w języku polskim, RYGIEL. A więc:
-> mianownik l. poj. - rygiel
-> mianownik l. mn. - rygle
-> dopełniacz l. poj. - rygla
-> dopełniacz l. mn. - rygli
Czasownik z użyciem owego rzeczownika to na przykład "zaryglować",
a nie "zarygelować". No lekko się skompromitowałeś jak na mój, cieniasa gust. No chyba że z Mazowsza jesteś, ale jak stolyca, to i rygel.
 fanfantulipanx
 Środa 21-03-2007

7246. 
Wszystkim zainteresowanym cmentarzami żydowskimi polecam poniższą
stronkę. Znajdziecie na niej m.in. opisy kirkutów z Iławy, Ostródy, Susza, Zalewa. Niebawem dodane zostaną informacje o kirkutach z Prabut, Kisielic, Lubawy i Miłomłyna.
 Seweryn Szczepański

seweryn@nki.pl
 http://www.kirkuty.xip.pl/fotogalerie.htm
 Środa 21-03-2007

7245. 
Odnośnie wpisu numer: 7242

Cienias jesteś ogromniasty fanfanie...
Pouczasz nicka, a kompletnie nie zajarzyłeś. Nie o to chodzi co lepiej
pasuje, a co sensowniej rzeczywistość opisuje. Rygel - jest genialny.
Wszak zamykanie - zamknięcie znaczy...
 Qba
 Środa 21-03-2007

7244. 
Odnośnie wpisu numer: 7241

Sami tych ludzi wybraliście do rady i są teraz starostami. To proste!
 analiza1
 Środa 21-03-2007

7243. 
Odnośnie wpisu numer: 7240

Zgadzam się z wpisem 7240, Pani Majewska zanim zrobi zdjęcie
i je "skomentuje", najpierw niech dowie się prawdy i faktycznego
stanu rzeczy, a nie oskarżać tylko potrafi.
 o.n.a
 Środa 21-03-2007

7242. 
Odnośnie wpisu numer: 7232

Jak już ochoczo zabierasz się za parafrazowanie wierszyków dla dzieci
i przyswajanie ich do zaściankowej rzeczywistości, to wiedz, że bardziej
pasowało by Rygiel nie Rygel. Ej weź ty się za węgel lepiej, albo jakiś
bylet gdzieś daleko kup...
 fanfantulipanx
 Środa 21-03-2007

7241. 
Niech ktoś mi wyjaśni proszę: dlaczego na wysokich stołkach siedzą tak niedoinformowani i niekompetentni ludzie??? Żałosne i godne politowania zachowanie Panowie "starostowie"!!!
 kompetentny
 Środa 21-03-2007

7240. 
Chciałabym skierowac pare uwag do Pani Joanny Majewskiej.
Otóż w dzisiejszym Kurierze widac, jak uwzięła sie Pani na niektóre
osoby. Mało tego, zdjęcia zrobione są na pewno w tamtym roku...
A widac to po pogodzie, lisciach na drzewach... wiec co chce Pani udowodnic lub ilu ludzi zniszczyc?
 aqua
 Środa 21-03-2007

7239. 
KONIEC DYSKOTEK W IŁAWIE?
Burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik jednak podpisał decyzję o cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu w klubie „Alex” – ostatniej (po likwidacji „Ósemki”) dużej dyskotece w Iławie. W praktyce oznacza to śmierć dla tego lokalu... Jego właściciele od decyzji burmistrza mogą się jednak odwołać. Więcej o tej sprawie – w kolejnym wydaniu Kuriera.
 Monika Smolińska, Kurier

monika@nki.pl
 Środa 21-03-2007

7238. 
Odnośnie wpisu numer: 7236

Widać, że nie ma Pan pojęcia bladego jak wygladają na dziś egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Nikt nie zdaje ich na "5" czy "6". Proszę się zorientować w temacie i dopiero zabierać głos.
 Ala
 Środa 21-03-2007

7237. 
Odnośnie wpisu numer: 7232

Pierwszy dzień wiosny jest Międzynarodowym Dniem Poezji.
Spodziewałem się wiersza nieco wyższych lotów.
 Endi
 Środa 21-03-2007

7236. 
Odnośnie wpisu numer: 7199

Alu, napisałaś: "(..) uczniowie ogólniaka mają do zdania "tylko" egamin maturalny, natomiast uczniowie mechanika czy budowlanki oprócz egzaminu maturalnego mają do zdania jeszcze egzamin zawodowy, składajacy się z dwóch etapów. Proszę nie porównywać szkoły ogólnej
ze szkołami technicznymi. (...)"
Hmmmmmm... Ten egzamin zawodowy to, jakby to określić, sprawdzian
w porównaniu z maturą....... Mam sporo znajomych, którzy kończyli te egazminy zawodowe, no i bardzo rzadko spotkałem się z sytuacją, że ktoś dostał niżej niż "4" na egzaminie. Zazwyczaj było to "5" i "6". Poza tym budowlanka na maturze miała do zdawania j. polski + przedmiot,
a w liceum j. polski + przedmiot + język.
I co tu porównywać? Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, no ale troszeczkę obiektywizmu by się przydało.
 Jan W.
 Środa 21-03-2007

7233. 
Proszę też Kurierów o wyczerpujące wyjaśnienie afery Gangu Kulawego.
Nie tylko policjanci są w tym głośnym skandalu umoczeni!!! Weźcie się
za prokuratorów i sędziów, bo zdaje się was również obrzucili błotem.
 joker
 Środa 21-03-2007

7234. 
Z tymi tu i tam plotkami o budowie w Iławie kolejnego marketu TESCO
to wielkie brawa dla naszego Kuriera za wyjaśnienie sprawy.
 joker
 Środa 21-03-2007

7235. 
Pare słów na temat nowo otwartego centrum handlowego w Iławie przy ulicy Sobieskiego. [...] wywołało u mnie mdłości jak zobaczyłem księdza, który poświęcił nowy dom towarowy.
No ludzie kochani, co się w tym kraju dzieje to paranoja. Co to za jakiś zwyczaj, żeby każdy budynek zaraz poświęcić. Wybudują w gminie np.
dwa metry drogi i już klery lecą. Tak za każdym razem. Jak coś murarz postawi to ksiądz czeka z kropidłem. Pytam się: po co?
 Joachi
 Środa 21-03-2007

7232. 
Odnośnie wpisu numer: 7229

DO POLAKA:
Kim ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Rygel mały.
 nick
 Środa 21-03-2007

7231. 
Drodzy Filomaci!
Troszkę mało precyzyjna jest wasza wypowiedź. W szkole specjalnej
przy Kościuszki w Iławie uczy się ok. 200-stu, a nie 300 uczniów.
I z tym kosztorysem remontów, podowanym w milionach, też
przesadziliście. Czy wiecie ile to jest milion po denominacji?
Najpierw myślcie, potem piszcie.
 Aśka
 Środa 21-03-2007

7230. 
"ZA PODNIESIENIEM RĘKI LIKWIDUJEMY MECHANIK" - z wypowiedzi
znanych w Iławie postaci PO i PiS, po roboczej naradzie w strostwie.

(PO)LAK GŁUPI PO SZKODZIE
Na ile w tym prawdy okaże sie, kiedy po 5 latach agonii zostanie zlikwidowa szkoła. Zamierzeniem urzedu powiatowego w Iławie jest bowiem pozostawienie naszemu miastu jedynie dwóch szkół srednich. Szatański pomysł, który wychodzi naprzeciw niżu demograficznego, usprawiedliwony jest zaradnością o przyszłość szkolnictwa w powiecie. Tymczasem miasto i okoliczne miejscowości rozwijają się gospodarczo
i demograficznie i na powrót przybywać będzie dzieci. Okaże się że po
10 latach trzeba bedzie odbudować utraconą infrastrukturę.

Nie jest tajemnicą, że z mechanika wyrugowane będą klasy zawodowe, techniczne i ODZ (zakład kursów specjalistycznych, zawodowych).
Czyli około 400 uczniów klas pierwszych rozpocznie nauką 2007/2008
w Budowlance. Kiedy rozejcie się wieść, za rok zmaleje również nabór do pozostawionych klas średnich, co będzie przyczynkiem do zamierzonej likwidacji Mechanika.

Samo przeniesienie Specjalnego Osrodka Wychowawczego, nie jest tylko problemem technicznym, czyli zwykłym przemaszerowaniem ponad 300 uczniów w miejsce opuszczonych warsztatów szkolnych. Niedawno wyremontowane gabinety i przystosowane do potrzeb mechnika muszą byc w sposób "brutalny", czyli na nowo przygotowane z infrastrukturą przystającą do potrzeb szkoły specjanej. To sprawa kolejnych milionów złotych.

Budowlanka również, ot tak sobie, nie może przyjąć kilkanaście klas,
a konieczna bedzie adaptacja do zajęć specjalistycznych i też setki
tysięcy złotych.

Po szkole specjalnej miejsce ma zająć urząd pracy. Czy pomysły są napewno racjonalne? Czy ten urząd potrzebuje az tak wiekich przestrzeni? Chyba że, wbrew temu co mówią rządowe obliczenia, bezrobocie w przyszłości będzie wzrastało. Ale to tylko uszczypliwość. Zatem kolejne koszty.

Szanowni iławianie i obywatele!
Rządy PIS zapowiadały tanie państwo. Otóż widzimy ową "taniochę"
i "racjonalne" perspektywistycznie pomysły. W Iławie wybraliśmy PO.
Czym zatem różnią się ONI od PISu? Tym, że tamtych tylko krytykują?

Hucznie zapowiadane w nadchodzący piątek w mechaniku DNI OTWARTE SZKOŁY należy ogłosić jako DNI ZAMKNIĘCIA SZKOŁY.
 Filomaci
 Środa 21-03-2007

7229. 
A więc wiosna.
W iławskim LO im. Żeromskiego obchodzą dziś dzień... Europejczyka.
Będzie w szkole starosta Rygielski. Powstała nowa rasa, spokrewniona
z Neandertalczykiem.
Ciekaw jestem kiedy będzie dzień Polaka, Ukraińca, Niemca, Białorusina, Żyda itp. etc. Nie pamiętam już, czy to Słowacki, czy Norwid, pisał tak
o Polsce: "Papugą i pawiem Europy byłaś".
 Polak
 Środa 21-03-2007

7228. 
O głośnym postępowaniu w poszukiwaniu zaginionej z tragicznym
finałem Teresy Tarnackiej z Iławy, a także o pracy policji – pisze
EWA BRODZIAK, córka kobiety, której ciało wyłowiono z Jezioraka.

SZUKAM PRAWDY O ŚMIERCI MAMY!
 Modero Kuriero
 http://www.nki.pl/news.php?id=1670&show=felietony
 Wtorek 20-03-2007

7227. 
KIBICE I DZIAŁACZE POMAGAJĄ!
W czwartek 15 marca na terenie iławskich szkół została przeprowadzona zbiórki maskotek, odzieży i pieniędzy z przeznaczeniem na Dom Dziecka
w Pacółtowie.
W liceum oprócz maskotek wrzucono do puszki 217,06 zł. W budowlance klasy żeby być na meczu siatkówki „Nauczyciele kontra Uczniowie” zebrali 137 zł i dodatkowo mnóstwo maskotek. Gimnazjum nr 1 zebrało maskotki, odzież dziecięcą, zabawki oraz 93,85 zł. Gimnazjum nr 2 zebrało maskotki i 64,07 zł.
Serdecznie w imieniu swoim, kibiców i działaczy, jak i dzieci z Pacółtowa, dziękuję !!!
Ponieważ maskotek jest nadspodziewanie dużo, a nawet za dużo jak
na ten Dom Dziecka, postanowiliśmy część przeznaczyć na Oddział Dziecięcy szpitala w Iławie.
 Mariusz Wilk
 Wtorek 20-03-2007

7226. 
Żadne Starostwo nie powinno rządzić oświatą, tym bardziej jego rada, zbieranina przypadkowych mądrali, tylko Inspektor Oświaty i Wychowania podległy Kuratorium. Mechanik, co prawda, nie już szkołą mechaniczną, więcej tam klas maturalnych niż zawodówek.

Należy przyznać, że matura u nich, tak samo jak w budowlance, to nie to samo, co matura w LO. LO było i zostanie kuźnią przyszłej inteligencji, co może niektórym nie wsmak, ale taka liceum rola. Nie oznacza wcale, że w Mechniku i Budowlance nie wyrośnie przyszły uniwersytecki profesor.

Szkopuł w tym, że ostatnimi czasy, zarówno budowlanka jak i mechnik, produkowali bezrobotnych. Jednak to się kończy, gdyż w kraju narasta zapotrzebowanie na fachowców tych branży. Mechnik winien zostać szkołą mechaniczno-handlowo-ekonomiczno-wielobranżową zawodówką.

Nawet - proszę państwa - jest nabór na klasę o specjalności kowalskiej, ale są trudności z jej uruchomieniem, ponieważ powymierali nauczyciele zawodu "kowal". Powiedziałby kto, że kowal w XXI wieku niepotrzebny będzie, a proszę!

Tu o nic więcej nie chodzi, jak tylko o wyszarpnięcie szkole oddziałów wielozawodowych, na które zapotrzebowanie rośnie. To zabiegi Pana Edwarda Bojki, który za wszelką cenę chce uratować swoją szkołę. Niestety, odniesie sukces, gdyż w Mechanika obrońców brak.
 Filomaci
 Wtorek 20-03-2007

7225. 
Odnośnie wpisu numer: 7222

O jakich bezrobotnych mówi Pani sąsiadka? Przecież ta szkoła ma klasy wielozawodowe, w których kształci się młodzież w różnych kierunkach.
Z tego co wiem i Pani zapewne też, na rynku pracy brakuje murarzy, spawaczy itd. - ponieważ wszyscy uciekają na Zachód.
Poza tym proszę zapoznać się z ofertą szkoły, co oferuje, jakie kierunki,
a będzie Pani lepiej poinformowana i bezmyślnie głupot nie będzie pisała.
W tym momencie obraża Pani nie tylko nauczycieli tam pracujących, ale
też młodzież, która się tam kształci.
 iławianka
 Wtorek 20-03-2007

7224. 
Odnośnie wpisu numer: 7203

Hm... Ani redaktor, ani redakcja nie jest stroną tematu szkoły MECHANIK
żeby się wypowiadać. Moje lub też innych dziennikarzy zdanie prywatne jest tu nieistotne. Kamyczek jest w ogródku starostwa i nauczycieli. Oni wspólnie muszą ważyć argumenty i wypracować decyzję.
Będziemy to relacjonować rzecz jasna.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 20-03-2007

7223. 
Odnośnie wpisu numer: 7211 7212

Szanowni Państwo!
1. Nie wystarczy czytać jeszcze trzeba rozumieć tekst pisany.
2. Nie jest moim zadaniem obrony starostwa, ani innych osób.
3. Kto mówi o łączeniu szkoły specjalnej z mechanikiem.
4. Od 1992 roku nie ma "szóstki", a tymczasem od chwili przejęcia internatu od mechanika pełna nazwa brzmi: ZEPÓŁ PLACÓWEK
SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH IM. JANUSZA KORCZAKA.
5. Na marginesie: klasy specjalne istnieją w zespole szkół w Lubawie
i jakoś żaden minister nie musiał wydawać zgody. Sprawa szkół to domena samorządu i kuratorium.
6. Mam prawo pisać pod pseudonimem, tak jak wy.
7. Nie jest złym pomysłem powołanie osoby odpowiedzialnej za oświatę
w powiecie. Dotychczas wicestarości kadzili dyrektorom i wzajemnie. Dobrze to nie służyło oświacie.
 Endi
 Wtorek 20-03-2007

7222. 
Może nie warto rozdzierać szat. Tym bardziej, że i tak nie wiadomo jakie starosta ma plany. Przez ostatnie lata Mechanik produkuje bezrobotnych, bezmyślnie i niestety przy akceptacji kuratorów i samorządów. A efekty nauczania też jakoś nie są imponujące, widać to chociażby po wynikach maturalnych. Może warto coś zmienić. Jeśli nie uda sie to teraz, może chociaż da to niektórym do myślenia.
O co się tak naprawdę bijecie...?? Może warto pomyśleć o nowej ofercie dla młodzieży, bardziej na czasie i dostosowana do potrzeb rynku pracy.
A takiej oferty to na razie nie w tej szkole nie widać. Zamiast wszystkie siły inwestować w spór ze starostą, może lepiej zainwestować w nowy wizerunek szkoły i dać jej szansę. Powodzenia!
 sąsiadka
 Iława, Wtorek 20-03-2007

7221. 
Problemu Mechanika nie ma, jest problem ulokowania pewnych działów starostwa i młodzieży ze specjalnej szkoły nr 6. Problem ma dyrektor Kusznieruk, bo walczy o Mechanika, a nikt w to nie wierzy.

Jest problem budowlanki i jej ratowania. Ma problem Bojko, bo chciałby odzyskać twarz po podejrzeniach w sprawie nietrzeźwości.

Jest problem mechaników, murarzy, techników, szczególnie w Polsce.
Nie ma problemu agentury, tylko problem na czyją stronę.

Problem ma strosta, bo chce zasłużyć się w restrukturyzacji edukacji.

Problemem Iławy nie jest Lisek, a brak obwodnicy i infrastruktury turystycznej. Lisek nie ma problemu z Tuskiem, ma problem z Iławą.

Problem mają trzej „tenorzy” - z gażami za koncert.

Adam Małysz nie ma problemu. Problem ma jego żona Iza, że może stracić kasę za przegrana męża w PŚ.
 Filomaci
 Wtorek 20-03-2007

7220. 
Iławianin lepszy od Kononowicza i Cygana!!!
 andre

paryskirodzynek@wp.pl, lat 51
 http://www.youtube.com/watch?v=3P3x2qW7MRs
 niebo, Wtorek 20-03-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 166 167 168 ... 331 332 333 334 335 336 337 338 339 ... 359 360 361 ... 385 386 387 następna ] z 387



102481413



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.