Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Więcej...

Forum

2996. 
[Do wpisu 2991].
Nie myśl kibicu wierny, ze "piłkarnictwo" jest jedynym w mieście sportem. Dwa albo i ze trzy razy tylu zawodników uprawia żeglarstwo, 500 osób zrzeszonych jest w tenisie ziemnym. Tymczasem w piłce nożnej były kiedyś kłopoty sklecenia dwóch drużyn juniorowskich. Czasy sporych dotacji już minęły, podobnie jak płacz i skowyt o II ligę. Sprawę kategorii wyczynowej w piłce nożnej musi w swoje ręce przejąć "biznes", tj. nowoczesne zarządzanie, markieting. Najpierw inwestycja, a potem zyski. Jednak jeśli ktoś, kto wchodzi do piłki jako działacz, liczy na zarobek, to jest w błędzie. Myślę, iż nasi działacze są tego przeświadczeni, jednak w dobrej wierze skomlą o dotacje burmistrza. Komu piłkomania przeszła, ten działa spokojnie. Czasem pośród burmistrzów znajdą sie niedowartościowane ludziska, którym tylko do szczęścia II ligi potrzeba, wówczas kluby liczyć mogą na hojność z samorządowej kasy.
 Nikuś
 Piątek 02-06-2006

2995. 
Do wpisu 2990 [z Anglii].
A ja mieszkam i pracuję w Iławie. Zarabiam mało, ale jestem u siebie. Znam tu wielu ludzi i wielu zna mnie. Jestem tu szczęśliwy. Iława pomimo swoich problemów (bezrobocie, brak inwestycji itp.) jest wspaniałym miastem. A Ty sobie zarabiaj w tej Anglii. A od Iławy i jej mieszkańców się odpie[...].
 iławianin
 Piątek 02-06-2006

2994. 
NARESZCIE.
"Masa" z wyrokiem i już po nim. Alleluja! Ciekawe czy przed terminem radni ogłoszą wybór NOWEJ TWARZY RATUSZA. Zawsze, choć na 2 miechy, jakiś frajer załapałby fuchę, powymieniałby sekretarzy, może któregoś z naczelników wydziałów. Byłby ruch w interesie. Żygadło dałby czadu na sesjach, Dembek załapałby punkty na najbardziej serdecznego samorządowca w całym powiecie [...].
 nikt
 Piątek 02-06-2006

2993. 
DO RUCZYŃSKIEGO [2990].
"Odwarzny, durzo krzycza. wiec poprzes twoja wypowieć widac jaki prosty jestes!!! to zrub to ZNUW" - z taką polszczyzną, wybacz, ale nadajesz się do sprzątania śmieci w Anglii.
 nikt
 Piątek 02-06-2006

2991. 
Dotyczy KS Jeziorak.
Czy wiecie, że na ostatnim meczu Jezioraka Iława z MKS-em Mławą był obecny burmistrz... (UWAGA) Mławy! Jeździ prawie na każdy mecz i kibicuje mimo wielu porażek, a do tego budżet miasta Mławy pod jego dowództwem przekazuje 230 tys. rocznie na klub. Gratulacje Panie burmistrzu Mławy, jest pan prawdziwym gospodarzem swojego miasta!
Za to iławski Maśkiewicz wpada na mecze tylko wtedy, kiedy wybory za pasem, licząc na głosy kibiców! Nie ma też oporów, żeby olewać klub i kibiców wstrzymując i ograniczając pomoc Jeziorakowi z budżetu miasta.
Mam apel do wszystkich, którzy kibicują KS Jeziorak: może transparencik powiesimy na stadionie z informacją, że mamy gdzieś takiego burmistrza jak Maśkiewicz!
 wierny kibic
 Piątek 02-06-2006

2990. 
Do wpisu 2985.
Widze ze nastepny patriota [...]!!! Odwarzny tylko na forum, ale tak to jest z przegranymi ludzimi jak ty, durzo krzycza. Wiesz kibli raczej nie sprzatam, jako bialy murzyn tez nie robie, wiec poprzes twoja wypowiec widac jaki prosty jestes!!! a pozatym jak masz taka ochote mi to powiedziec w twarz to zrub to. Od 22 lipca w polsce jestem. To moje 3 wakacje w tym roku. A JAK U CIEBIE? STARCZA DO OSTATNIEGO CZY ZNUW KRESKA W SKLEPIE???
 K. Ruczynski
 Piątek 02-06-2006

2989. 
Do wpisu 2985.
Na poczatek smiech... Buuuhhhahahahaha...
Potem: DOBRE! BARDZO DOBRE! Ales mu przygadal ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 01-06-2006

2988. 
MODERATORZY CZEKAJĄ!!!
Heja, dlaczego posty ukazują się z opóżnieniem,
moderatorzy, co? Stary powinien wam premie pozabierać.
 żartowniś
 Czwartek 01-06-2006

2987. 
"Zwarzaj jak zauwarzasz - uwież,
rze terz na ciebie pżyjdzie czas".
Za 30 pare lat, jak dobrze pójdzie, kiedy wyuczysz się polskiego, będziemy mieć waszą Polskę, Polskę waszych łebków. Będzie Polską waszych lisków, palikotów, misztalików i bez wyzysku.
 umyślny
 Czwartek 01-06-2006

2985. 
Do Tasiora z Anglii (2973, 2952).
Milcz pachołku u Angola! Na zmywaku jedziesz czy kurze spod komputerów wylizujesz dziąsłami? Nawet, wykrzywiony patrioto, nie umiesz po polsku dwóch zdań skleić poprawnie, więc nie wyrywaj się na oślep i nie używaj takich terminów jak „logika”, albo „sens”. Wolę dorabiać nasze iławskie gnidy, niż u tych angielskich brudasów zamiatać kible jako biały czarnuch i niewolnik ze Wschodu. Siedż tam cicho, świruj pawiana na swojaka i dalej wkładaj jak pies w piecyk. Nie pokazuj się w Iławie, tchórzowski zdrajco i prostaku, bo ci osobiście skoczę na ten kanciasty łeb i naszczam w nozdrza.
 BOLO

bolo333@op.pl
 Czwartek 01-06-2006

2982. 
KOP, czyli Komitet Obrony Powiatu już zaistniał.
Cel KOPa to powołanie stowarzyszenia ofiar poszkodowanych przez Jarosława "Masę" i Przemysława "Kapcia".
 Apu, lat 60
 Iława, Czwartek 01-06-2006

2978. 
3:0 dla Jezioraka.
 olo
 http://www.nki.pl/pliki
 Środa 31-05-2006

2977. 
Uf, ale macie problemy. Pierwszy raz tu jestem. Jak w tyglu albo co najmniej w maglu.
 nowicjusz
 Środa 31-05-2006

2976. 
Czy ktoś mi wreszcie poda wynik meczu Jezioraka z MKS-em Mława?! Dlaczego mądrale z portalu nie wpisują relacji "na żywo"?!
 Nikuś
 Środa 31-05-2006

2973. 
Do 2959.
A ty niby co, taki patriota? [...]
Zostan sobie w tej swojej ilawie, kto ci broni! Ale za pare latek jak ja bede na emeryturce baki zbijac, to ty dalej bedziesz dorabial takie gnidy jak H[...]cki czy U[...]ski za 600 zl, wiec gdzie logika i sens???
A poza tym po ostatniej wizycie w ilawie zauwarzylem, ze tam juz prawie nikogo nie ma, czyli ty bedziesz ostatni. Pamietaj, swiatlo zgas.
 K. Ruczynski
 Środa 31-05-2006

2968. 
SZANOWNI PANOWIE JAROSŁAWIE I ARTURZE!
Chciałoby się rzec "OTO POLSKA WŁAŚNIE". Ma baba szmal i jest nietykalna - to jest właśnie państwo prawa i sprawie dliwości. Dotyczy to nie tylko Waszej sprawy. W Prabutach jak był w ubojni "Obóz Pracy", tak jest nadal, mimo że zajmowało się tym wiele instytucji powołanych do przestrzegania prawa. Powodzenia.
 żartowniś
 Środa 31-05-2006

2967. 
Ach te nasze sądy, ta nasza sprawiedliwość. Szkoda gadać, bo mnie zamkną. Minister Ziobro czuwa, psssst.
Redaktorzy, tak trzymać i piętnować!
 Kamil
 Wtorek 30-05-2006

2966. 
Witam!
1. Ciekawi mnie ogromny pośpiech i szybki proces w wykonaniu iławskiego sądu jeśli chodzi o redaktorów Kuriera, a zastanawia ten drugi proces sądowy, bardziej dla iławian i lubawian ważny, bo dotyczący Naszych pieniędzy i ludzi rządzących teraz lub w przeszłości naszymi miastami. Już nie pytam ponownie, dlaczego nikt nie pyta o zaje*aną kasę (ponad 200.000,00 zł). Tak, piszę o buraku o ksywce środowiskowej "Masa". Ile jeszcze ten pacan będzie robił sobie jaja z Nas?
2. Przestańcie się czepiać, że chłopak, pracując w Angli za konkretne PIENIĄDZE i pewnie w godziwych warunkach, możliwe że niechcący obraża tych, którzy zostali tu w Iławie. Ja po prostu przypuszczam, że większość z tych, którzy tu zostali, ma pewnie ku temu powody (rodzina, dom), bo w dzisiejszych czasach mało kogo podejrzewam o miłość do ojczyzny.
Ale jakiej ojczyzny? Ojczyzny cwaniaczków maśkiewiczów, dzieniszewskich i całej chałastry? Biznesmenów żerujących na bezrobociu i mających w pogardzie ludzi, których zatrudniają w swoich folwarkach (stolarnie).
Żal, smutek i wqrwienie - to niestety coraz częściej spotykane uczucia u iławian. Mimo tego pozdrawiam serdecznie.
PS. * to literka "b".
 wściekły iławianin, lat 54
 Iława, Wtorek 30-05-2006

2964. 
Jarosław Synowiec & Artur Fota:
Anatomia oskarżenia nas z wyrachowania


PRZYCHODZI PUŁKOWNIK PĘKSIŃSKI DO KURIERA


W „meczu” pułkownika Zbigniewa Pęksińskiego (i jego siostry Barbary Estkowskiej) przeciwko Kurierowi mamy wynik 2:1 dla rodzeństwa z masarni w Ząbrowie. To nic, że wcześniej Sąd Okręgowy w Elblągu skasował w całości winę Jarosława Synowca i Artura Foty. W powtórzonym procesie iławski sąd znów dał wiarę fałszywemu oskarżeniu o rzekomy szantaż w tzw. sprawie brudnej kiełbasy.

Asesor Łukasz Dyląg uznał, że jako wydawcy dopuściliśmy się „zmuszenia do określonego zachowania” wobec Barbary Estkowskiej i jej brata Zbigniewa Pęksińskiego (emerytowany pułkownik Ludowego Wojska Polskiego) z masarni w Ząbrowie, z której pochodził ujawniony przez czytelnika i naszą redakcję brudny kabanos kupiony w sklepie firmowym – temat przewodni materiału interwencyjnego w Kurierze (2003 r.).

Asesor sądu w ustnym uzasadnieniu wyroku podał, że „dał wiarę wersji wydarzeń” przedstawionej przez... Pęksińskiego (brata Estkowskiej, z którą wspólnie nas oskarżył) i jego zeznania przyjął jako... dowód naszej winy.

Asesor Dyląg przyznał, że proces miał charakter poszlakowy (przypuszczeniowy). Brał pod uwagę wszystkie hipotezy, tylko nie nasze. Zdawał się być głuchy na naszą wersję wydarzeń, która brzmiało jasno. Właściciele sieci sklepów mięsnych „Best” żeby uwolnić się od smrodu po ujawnieniu na łamach Kuriera brudu w ich wyrobach wędliniarskich, wymyślili genialny scenariusz: przyoblekli się w szaty pokrzywdzonych.

Pęksiński wzbudził nawet swoisty podziw u asesora, a zwłaszcza jego „konsekwencja” i „gra”. Nas to nie dziwi – wszak miał Pęksiński spore doświadczenie operacyjne wyniesione z komunistycznego wojska (o tym już wkrótce).

W toku długiej rozprawy upadły głośno podnoszone przez oskarżenie „dowody” z rzekomo nagranych taśm, które – jak się ostatecznie okazało – były ordynarną mistyfikacją. Nawet biegli sądowi fonoskopii zakwestionowali ich autentyczność i rzeczowość.

Liczne zeznania, a nawet konfrontacje na sali rozpraw głównego świadka oskarżenia Krzysztofa Myjkowskiego (autora artykułu na ten temat w tygodniku „Polityka”) z pracownikami sądu, również potwierdziły fałszywość twierdzeń oskarżenia.

Asesor Dyląg w swojej ocenie pominął nawet taki aspekt, iż przedmiotowy artykuł, ujawniający brudne mięso – pomimo twardych nalegań firmy „Best” – nie został wycofany z druku i ukazał się. A zatem w jaki sposób miało dojść do rzekomego szantażu ze strony obojga wydawców?!

Jest oczywistym, że po ujawnieniu na łamach Kuriera skandalu z brudną wędliną, rzucenie oskarżeń na Synowca i Fotę ze strony bogatej acz skompromitowanej firmy mięsnej było spowodowane wyłącznie chęcią rewanżu i zemsty.

Orzeczenie asesora Dylaga nie jest prawomocne i – jak poprzednio – odwołamy się do Sądu Okręgowego w Elblągu, który ten sam wyrok iławskiego sądu już raz uchylił w całości, zarzucając mu „brak konsekwencji” w ocenie zebranego materiału dowodowego oraz „naruszenie reguł postępowania”.

My również nie zgadzamy się z iławskim sądem. Absolutnie nie jesteśmy winni. Walka na salach sądowych – również z powodu fałszywych oskarżeń rzucanych przez skompromitowanych cwaniaczków – jest na stałe wpisana w ryzyko naszej pracy. Nie poddamy się. Będziemy walczyć dalej o PRAWDĘ!

I nie tylko w przypadku niesolidnych sprzedawców brudnego mięsa.

 Jarosław Synowiec i Artur Fota

jarek@nki.pl
 Wtorek 30-05-2006

2963. 
ZAWSZE PAMIETAJ, ŻE:

„Ojczyzna moja – to ta ziemia droga,
Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła”.

Nie brukaj ziemi skąd twój ród, bo przyjdzie czas... zapłaty.
 owidiusz
 Wtorek 30-05-2006

2961. 
Do wpisu 2952.
Biali pozdrawiaja czarnych ;-)
 rudy wiewior
 Wtorek 30-05-2006

2959. 
Do wpisu 2952. TY „NORMALNY IŁAWIAKU”!
TYLKO JAK ZACZNIE BYĆ CI TAM ŹLE W TEJ ANGLI TO PRZYPADKIEM NIE WRACAJ DO TYCH NIENORMALNYCH TUTAJ. BO KOŃ SIĘ Z CIEBIE UŚMIEJE.
A ZNASZ TAKIE POWIEDZENIE: KIEPSKI TO PTAK CO WE WŁASNE GNIAZDO SRA! A TY WŁAŚNIE ŻEŚ NAROBIŁ POD SIEBIE.
 kseno
 Wtorek 30-05-2006

2958. 
Dziękuję bardzo. Ważne żeby było szybko i domowo. :-)
 żona głodnego męża
 Wtorek 30-05-2006

2955. 
Błagam.
Potrzebuję na już nr telefonu do "OBIADY NA TELEFON" [...].
 żona głodnego męża
 Wtorek 30-05-2006
Odp. 
Proponuję catering od Adama: tel. (0-89) 644-90-05.
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 30-05-2006

2954. 
Do "nikta" i "innego urzędnika".
Żeby ten wasz czerwony Maśkiewicz i ci jego pomocnicy z betonu Żygadło i Przybyszewski - popełniali dziś tylko takie błędy jak Pan Adam Żyliński lat temu kilka, to byłoby naprawdę dobrze.
 Ziuta
 Wtorek 30-05-2006

2952. 
A tu jak zwykle nic sie nie dzieje, ale pewnie wytna, wiec pozdro dla wszystkich nienormalnych, co zostali w ilawie!!!
 K. Ruczynski
 Wielka Brytania, Wtorek 30-05-2006

2951. 
DO INNEGO URZĘDNIKA [poniżej].
Uważam, że nie powinieneś w ogóle pisać na forum, gdyż każdy nasz mail jest znany, czyli wiedzą z nazwiska.
 nikt
 Poniedziałek 29-05-2006

2949. 
Pamiętam wielkie zaskoczenie Żylińskiego, gdy okazało się, że widownia jest do kitu, więc nie mówcie o jakimś tam torpedowaniu - to był błąd, po prostu błąd.
Jeśli ktoś zapyta się dlaczego nie podaję swoich danych, odpowiem prosto: boję się zemsty, zemsty Żylińskiego - tego podobno dobrego wójka. Niejednego już załatwił, więc wolę być anonimowy; tak silny to ja nie jestem, przyznaję.
 inny urzędnik
 Poniedziałek 29-05-2006

2948. 
Ad vocem hali [do wpisu poniżej].
Pieniactwo niszczy życie społeczne i rozwój.
Gości znam, jak wszyscy w Iławie. Akurat nie ma potrzeby ich bronić, ale tamtego burmistrza - ani nawet chwili. Uparty, pyszny i typowy komunistyczny woluntarysta, swej tylko woli obrońca jak oka źrenicy. Pewność swą i pychę uświęcał mocą mandatu poselskiego, nie dopuszczając na krok żadnej krytyki. Ten pan, wspierany przeświadczeniem o swej nieomylności w większości spraw, decydował nie oglądając się na opinie innych, nie mówiąc już o SLD-owcach.
Nie byłem wśród was, nie wiem jak tam było naprawdę. Wierzę w to, co Pan opisuje, bo na takie opinie ich stać, ale nie wierzę na włos waszemu burmistrzowi. Nie wierzę w to, że zmienianoby projekt z dobrego na zły z powodu "ciemnotą opętanych", jak mówicie - postkomunistów - wyniesionych na grzbietach burzliwych fal demokracji. Wśród tych, którzy popłynęli grzbietami fali burzliwej do ratusza byliście również i Wy, na czele ze wpaniałem burmistrzem. Jednak WY należycie już do awangardy nowego porządku, dlatego uzurpujecie sobie prawo do bezwzglednie słusznych opinii. A to już jest pycha.
Kończmy wątek spieprzonej hali.
 nikt
 Poniedziałek 29-05-2006

2947. 
Do wpisu na temat hali widowiskowej (2934).
Nie broń swoich pupilków – Jarosława Maśkiewicza, Stanisława Żygadły i Piotra Przybyszewskiego – bo to stracona sprawa. I nie udawaj, że nie rozumiesz co się do ciebie mówi. Powtórzę więc punktując najważniejsze kwestie.
To dzięki właśnie pieniactwu tych trzech wyrachowanych cwaniaczków (wtedy byli radnymi SLD, którym wszystko się nie podobało i jeszcze buntowali pozostałych radnych) podczas prac Rady Miejskiej i kilku komisji doszło do znacznego okrojenia takich kwestii budowy hali, jak:
1. WIDOWNIA – „a po co to?”, „a na co to komu takie duże?”, stąd dzisiejsze kłopoty z widocznością w pierwszym rzędzie na balkonie, bo pierwotnie plan zakładał zupełnie inne, wyższe rozwiązanie miejsc dla publiczności. No a później człowiek słyszy te banialuki, że się projektant niby pomylił...
2. KLIMATYZACJA – o tak... nie dziwota, że po półgodzinie nie ma czym oddychać w hali, no ale znów: gdyby czerwoni fachowcy od siedmiu boleści nie krzyczeli, że to „zbytek”, że „burżuazyjne wymysły”, że „luksusy za publiczne pieniądze”, to dziś nie byłoby problemu... Wyszło więc na koniec, że nie tylko nie będzie klimatyzacji, ale nawet porządnej wentylacji, bo „oni” tyle lat już Polskę Ludową budowali, w niejednej hali oddychali, widzieli i wiedzą najlepiej...
3. SIŁOWNIA – mało brakowało, a dzięki tym trzem panom nie byłoby w ogóle takiego czegoś jak siłownia!
4. PARKIET – ta kwestia zasługuje na oddzielny rozdział, albo i nawet książkę.
Cały plan był od początku torpedowany bezustannie przez tych cwaniaczków. I nie obchodziło ich, że 75 procent pieniążków na budowę mamy z zewnątrz! Ciąć i już. Skurczyć i już! Nie dość, że nie pomagali burmistrzowi Żylińskiemu, to ciągle szczuli i jątrzyli przeciwko niemu...
Potem pamiętam tych hipokrytów, jak w kampanii 2002 latali z wynajętymi fotografami i rozbili sobie dumne zdjęcia na tle... hali właśnie. Okazało się bowiem, że hala została zaakceptowana przez mieszkańców jako ważne centrum lokalnej rozrywki wszelakiej. No to wszyscy rzucili się do wypinania piersi...
Ja pamiętam jak było na początku.
 urzędnik z ratusza
 Poniedziałek 29-05-2006

2944. 
KOMUNIKAT SPORTOWY.
Należałoby kogoś zrobić redaktorkiem forum ds. sportu i czynności rekreacyjnych. Wiedzielibyśmy wsio do cna.
Nie wiem czy wiecie, że w środę iławskie „Bi-esy” jeziorakowe grają mecz piłkarski o życie w III lidze. „Ciału Pedagogicznemu” z zarzadu klubu chciało się III ligi, to niech walczą i nie płaczą, że jest ciężko, że Wikielec lepszy organizacyjnie, że trener coś kombinuje, że kierownik drużyny nie zdąży latać za piłkarzami, bo ostatnio pogrubiał, że Kaziowi sponsorzy wypadli, że sekretarka klubowa podaje kawę na słodko, a soki w bidonach za gorzkie, ostre i nie wiadomo co w sokach jeszcze...
 trenerro
 Poniedziałek 29-05-2006

2943. 
Do wpisu 2942.
Medal trzeba Tobie rowniez dac. I to w dodatku zloty :-)
Nalezy sie Tobie za wiesci sportowe!
Moze Kurier zamiesci nowosci sportowe na stronie?
 rudy wiewior
 Poniedziałek 29-05-2006

2942. 
SREBRO DLA IŁAWSKICH SIATKAREK.
Pierwszy w historii medal zdobyły młodziczki iławskiego Zrywu na mistrzostwach Polski w piłce siatkowej.
CZY WIECIE ŻE: od piątku do niedzieli (mistrzoswtwa Polski seniorek 2-4 czerwca) odwiedzą Iławę gimnastyczki artystyczne. Wpadnijcie na halę.
 trenerro
 Poniedziałek 29-05-2006

2941. 
Do wpisu 2933.
Oooo, moderator komus w morde dal ;-)
 rudy wiewior
 Poniedziałek 29-05-2006

2940. 
DO NIESIOBA [2932 i poprzednie].
Tak samo jak Adam Mickiewicz do wierszyka:
-----------"Niedaleko Damaszku, siedział diablik na daszku,
-----------w kapeluszu czerwonym, kwiatuszkami upstrzonym".
Za to:
-----------"Diabła z ratusza niewiele co rusza?".
 owidiusz
 Poniedziałek 29-05-2006

2937. 
Niesiob, co ty za bzdury wypisujesz? [2932].
 kowal
 Poniedziałek 29-05-2006

2936. 
Papież nie powiedział jasno, czy i jak lustrować księży.
Polacy zostali z tym sami.
Bomba wybuchnie.
Będzie nie duchowieństwo, a okropieństwo.
 donosiciel
 Poniedziałek 29-05-2006

2935. 
Kochani rodzice dzieci komunijnych. Uważam, że powinniście zatroszczyć się o swoje pociechy, a nie wypisywać bzdur na forum Kuriera. Albo zaangażujcie się w to, aby było tak jak powiedział papież, niech wstąpi w Was "Duch Święty", ale was to chyba nie dotyczy, lepiej krytykować i się w nic nie angażować.
 duszek
 Poniedziałek 29-05-2006

2934. 
DO URZĘDNIKA Z RATUSZA [2930].
Prawda, że ówczesny Wielki Triumwirat [wtedy SLD-owscy radni Maśkiewicz, Żygadło i Przybyszewski] gęgał na wielu sesjach w sprawach, które opisano niżej. Tonowali cenę hali, że zbyt droga. Jednak niektóre posunięcia w jej wyposażeniu miały chrakter woluntarny, wynikały z wątpliwego znawstwa konkretnych osób z ratusza, których nie bedziemy wytykać palcem...
To już nie wróci.
Wyposażenie siłowni było fatalne, jakby dla podstawówki i przedszkola, bo kiedy miała reprezentacja Polski przyjechać na turniej siatkarski, to trener postwił warunek doposażenia silowni w lepszy zestaw oprzyrządowania.
Tamci panowie, chcieli taniej i nikt im tego nie wypomni, a, że pomylili sie odnośnie wykorzystania hali, to inna sprawa. Jednak chcieli oszczedniej, nie znaczy źle. Mamy więc halę - jak na tamte lata - bardzo drogą.
Aż dziw bierze, że nie starczyło środków na porządny parkiet i wentylację, nie mówiąc o klimatyzaji. Chyba, ani radni, ani urzednicy, nie decydowali o jakości trybun? Jednak ktoś nad tym wszytkim - na Boga - stał!
 nikt
 Poniedziałek 29-05-2006

2933. 
[...]
[moderator: bracia ksero z ratusza dostają blokadę]
 sak11

sak11@wp.pl
 Poniedziałek 29-05-2006

2932. 
Owidiuszu [2912].
Trele morele.
Ponadto. Jak się ma poeta Mickiewicz do badań wpływu onanizmu istot księżycowych na rozwój wędkarstwa zawodowego w Chinach Ludowych.
Si fuisset philosophus manessis.
 Niesiob
 Poniedziałek 29-05-2006

2931. 
MAŁY CZŁOWIECZEK

Na FORUM „Kuriera” został dokonany wpis, z którego wynikało, iż na stronach internetowych Urzędu Miasta Lubawy nie ma informacji dotyczących umorzeń podatkowych. Informacji tych, zdaniem internauty, nie ma również w Biuletynie Informacji Podatkowej. W związku z czym, redakcja Kuriera została poproszona o pomoc w zdobyciu stosownych informacji.

Redakcja nie zdążyła zareagować, kiedy na Forum znalazł się kolejny wpis: „Dziękuję redakcji Kuriera za szybką interwencję w Urzędzie Miasta Lubawy. Lista osób, którym burmistrz umorzył podatek za rok 2005 na terenie miasta Lubawy, została już zamieszczona w BIP”.

Należy się wyjaśnienie, iż redakcja nie interweniowała w magistracie. Informacja istotna dla internauty, a niewykluczone, że również dla wielu mieszkańców Lubawy, ukazała się w związku z przepływem informacji poprzez FORUM internetowe Kuriera, co przez stosowną komórkę magistratu, zostało błyskawicznie zauważone. Dłużej informacji tej, magistrat czynić nieprzejrzystą nie mógł.

Agresywna i anonimowa reakcja magistratu znalazła, a jakże, swoje odbicie na Forum. „Człowieku” – stwierdził Nowy do mnie – „może to i racja, ale tylko mały, złośliwy człowieczek może się czepiać tego, że redakcja była błyskawiczna. BRAWO (dla urzędu) za szybką interwencję”.

Skąd wniosek, że redakcja negatywnie osądziła „szybkość reakcji”, nie podejmuję się dociekać. Rozbrajające jest jednak bezkrytyczne „brawo”dla siebie samego za usunięcie świadomego braku informacji.

Niedawno znalazł się kolejny wpis na Forum: „Dlaczego w BIP-ie miasta Lubawy nie ma protokołów z sesji Rady Miasta. Czyżby były to informacje tajne”.

Nie sądzę, by były to informacje tajne, co najwyżej wstydliwe. Zarówno dla burmistrza, jak i radnych miejskich. Bardziej jednak prawdopodobne jest to, że mgr Robert Swat „zarządzający informacjami” internetowymi miasta, nie wykonuje swojej pracy z należytą uwagą i starannością.

Mam, jak sądzę, prawo – prawo „małego człowieczka” – do czepiania się. Nie zauważyłem nigdzie słowa wyjaśnienia na zarzut internauty z Lubawy... No, to się czepiam!

Czy pan mgr Swat nie jest zbytnio zaabsorbowany pracą przy Lokalnej Wikipedii, czyli encyklopedii, którą mogą tworzyć sami mieszkańcy powiatu iławskiego? (o którym to fakcie sam pan mgr Swat doniósł 25 kwietnia na Forum „Kuriera”: wpis 2444). Czy pan mgr Swat, nie jest zbytnio zaabsorbowany śledzeniem Forum Kuriera i dlatego nie starcza mu czasu i sił na definicyjną pracę w lubawskim magistracie... Na rzecz i w imieniu podatników lubawskich. Ich staraniem i z ich pieniędzy będąc opłacanym.

 Andrzej Kleina

nki@nki.pl
 Poniedziałek 29-05-2006

2930. 
Do wpisu poniżej na temat hali.
Pamięć jest od tego, żeby pamiętać. Pamiętam.
Pamiętam, gdy przymierzano się do projektu i budowy hali, jak na komisjach Rady Miejskiej gardłowali wtedy i skakali do oczu Żylińskiemu trzej panowie radni z SLD - Maśkiewicz, Żygadło i Przybyszewski: że wszystko z "tą halą to wymysł niepotrzebny", że to "hucpa i rozpusta finansowa" (bo i tak "nikt nie zechce do niej przyjść"), że oni "nie wierzą w te 75 procent na budowę pozyskane z zewnątrz", że oni i tak nie pozwolą... itd. itp. etc.
Wstyd przytaczać.
A potem wyszło w głosowaniach, że rękoma światłych radnych z SLD ucięto pieniądze m.in. na klimatyzację; że zmniejszono ilość, a potem okrojono nawet wysokość trybun (i rzeczywiście dziś niewiele widać dołu z tych pierwszych rzędów balkonu).
I tak dalej, i tak dalej...
Niech prawda i pamięć niezatarta was wyzwoli...
 urzędnik z ratusza
 Poniedziałek 29-05-2006

2928. 
DUSZNO I BRAK KLIMY [do 2925].
Jednak nie tyle o doping na meczu idzie, ale o właściwe warunki higieniczne. Kiedy do hali na mecz wejdzie ponad 1000 osób, to staje sie bardzo duszno, parno i gorąco, nie do wytrzymania. Zawodnikom utrudnia grę, kibice się pocą, zapachy nieznośne. Tak dalej być nie może, ale to zasługa wszystkowiedzących ludzi byłego burmistrza, którzy praktycznie decydowali o jakości parkietu (ślizkiego), o zapleczu, o wyposażeniu w sprzęt na siłowni, także o kawiarence, na dobrą sprawę zbyteczną. Też zakup bardzo drogich dynamicznycych reklam, których nikt jeszcze nie widział zainstalowanych, okazał się zbytkiem. Nie mówiąc o złym nachyleniu trybun na piętrze, które ograniczają widok do połowy parkietu i dlatego podczas meczu wszyscy wstają i opierają się o barierki.
 nikt
 Niedziela 28-05-2006

2926. 
DO OBYWATELA [2923].
Jestem bardzo ciekaw, co "Obywatel" ma do zastępcy naczelnego policji w Iławie. Niech oględnie powie. Zobaczymy czy ma rację. Jeśli kłamie, to biada mu. Niech Obywatel wie, że "oni" mogą namierzyć każdego anonima.
 bolo-tw
 Niedziela 28-05-2006
Odp. 
„Oni” nawet nie muszą namierzać delikwenta. Serwer Kuriera jest tak oto zaprojektowany, że w każdej chwili całkowicie wiadomo kto i skąd wpisuje się na forum. Nie pogrywajcie...
 moderator

nki@nki.pl
 Niedziela 28-05-2006

2925. 
Z tym papieżem to jest przesada. Media nakręcają ludzi - ludzie to oglądają. Z całym należytym szacunkiem dla osoby Benedykta XVI, ubolewam nad tym, że tłum stojący pod papieskim oknem, cieszy się i krzyczy sto lat, nawet gdy papież powie "dzień dobry". To jest smutne, bo mamy w naszym narodzie wiele jednostek, które czczą papieża tylko jako ikonę, a jego encykliki są im nieznane. Na ten temat się nie wypowiadam, bo takowych encyklik nie znam.
Kolejna sprawa to przyjazd reprezentacji Polski w siatkówkę na memoriał Huberta Wagnera. Byłem w hali na meczach rok temu i jestem co najmniej zdegustowany. Kibice niedzielni, nie ubrani na biało-czerwono i spiker, który wręcz błagał o doping. Albo więc robimy w tym roku atmosferę, albo skończmy z organizacją.
Pozdrawiam...
 polikuj8

polikuj8@wp.pl
 Niedziela 28-05-2006

2924. 
AD VOCEM [2921].
Widzisz jak kpina-polaczek komentuje papę - gospodarza tego kraju, Kościół, religię, wychowanie. Z religią co nieco ma racji. Prawdą jest, że niewiele, jak dotąd, zajęcia nie pomogły.
 umyślny
 Niedziela 28-05-2006

2923. 
Nowy zastępca iławskiej policji. Ten człowiek?
Ja odpadam z tej społeczności.
 Obywatel
 Niedziela 28-05-2006

2922. 
Dlaczego [...].
 Mike
 Niedziela 28-05-2006

2921. 
GIENIA, KORALU ZŁOTY! (do wpisu nr 2918).
Masz całkowitą rację z tymi bachorami. Włóczy się toto po
nocach, budki telefoniczne rozbija, po klatkach schodowych wystaje jabole sącząc. Ludzkie pojęcie przechodzi.
A co starzy robią? Czekają aż szkoła i kościół wychowa? Taki belfer czasu nie ma, przeciez w tygodniu dwadzieścia parę godzin za grosze tyra, klasówki sprawdza po godzinach to skąd ma mieć czas na wychowanie. Kościół? Ci zajęci są biznesem i jak sama widzisz też nie mają czasu, a bachory w kościele się tłuką. Co w tym czasie ksiądz porabia? Nawet nauka sztandarowego przedmiotu, jakim jest religia, nie ma wpływu na małolatów, choć rocznie za imprezę bulimy 600 dużych baniek.
Tak to już wyszło, Gienia, ale nie pękaj. Przyjechał gospodarz tego kraju, co prawda na cztery dni tylko, ale poprawią się wszyscy. Starzy zaczną dbać o bachory, chlać przestaną. Półtora miliona pobierajacych lewe renty odda je ZUSowi zwracając to wszysko co dotychczas pobrali. Rząd będzie rządził, p-osły prawo uchwalać, a tak w ogole to Polacy kraść przestaną.
Zobaczysz Gienia, że miliony się nawrócą! Od poniedziałku tego kraju nie poznasz, nawet rower pod sklepem będziesz mogła zostawić nie zamykając na łańcuch i nikt ci nie ukradnie. Księża podatki zaczną płacić jak wszyscy, biednym będą pomagać, za usługi grosza nie wezmą.
Tak będzie, Gienia, nie pękaj! To kwestia dwóch dni.
 żartowniś
 Niedziela 28-05-2006

2920. 
Prosze o wiecej w sprawie:
- " z tym Papieżem to wielka przesada" oraz
- co naprawde dzieję się w białym kościele w trakcie prób przedkomunijnych. Zatem, albo pilnujmy swoje dzieciątka, albo zabierzmy je z kościoła i chowajmy jak zwierzątka.
Myślę, że wiele do powiedzenia w powyższych tematach miałby [...].
 duch
 Sobota 27-05-2006

2919. 
SIATKARKI TRYUMFUJĄ!
Siatkarki z iławskiego Zrywu dziś po południu (sobota 27 maja) wywalczyły srebryny medal na klubowych Mistrzostwach Polski Młodziczek w Warszawie. Ale one muszą być dobre, co?! Jutro walczą o złoto i zobaczymy co im szczęście przyniesie.
 trenerro
 Sobota 27-05-2006

2918. 
Drodzy Rodzice, spójrzcie na beznadziejne zachowanie Waszych dzieci. I przestańcie czepiać się księdza z białego kościoła. Zamiast siedzieć przed telewizorem, byście się lepiej wybrali z dzieckiem na próbę komunijną do kościoła i zobaczyli co tam się dzieje (chłopcy potrafią pobić się w kościele).
 Gienia
 Sobota 27-05-2006

2917. 
Najbardziej z Kuriera lubię felietony. Smuci mnie to, że przykładowo okładka najnowszego numeru, która mówi o sprawie wiodącej, jest o tak żenującym problemie. Rozumiem jednak, że jakoś czytelników pozyskiwać trzeba. Pozdrawiam.
PS. Z tym papieżem to jest przesada. Medialny pic na siłę.
 polikuj8

polikuj8@wp.pl
 Sobota 27-05-2006

2915. 
Przecie łon niewinny, więc po co ten pośpiech?... :-)
 baba
 Piątek 26-05-2006

2914. 
Piątek 26 maja, godz. 9:00.
A szanowny pan burmistrz Iławy znowu nie stawił się do sądu na rozprawę... Tym razem nawet się nie wysilał i usprawiedliwienia żadnego nie przygotował... Wziął urlop z ratusza i po prostu zniknął sobie. Jak długo jeszcze będzie trwała ta zabawa w...
No właśnie - w co?
Dlaczego ten skandal odbywa się za nasze wszystkich koszta?
 urzędnik
 Piątek 26-05-2006

2913. 
WSZECHŚWIAT A GŁUPOTA LUDZKA.
Napoleonowi przypisuje się stwierdzenie: „Rzeczywistość ma granice. Głupota ich nie ma”. Mimo to, konstytucja, nie tylko amerykańska, zapewnia każdemu niezaprzeczalne prawo robienia z siebie kompletnego głupca. Molier powiadał z kolei, iż głupiec uczony jest większym głupcem niż głupiec nieuk. Przypominam to stwierdzenie, ku szczególnej rozwadze „Nowego”... I jeszcze jedno. Dlaczego ludzie mają nogi? Bo w przeciwnym razie ich głowy toczyłyby się jak kule...
 Andrzej Kleina

nki@nki.pl
 Piątek 26-05-2006

2912. 
Do Niesioba.
_______________________________"Niedaleko Damaszku
_______________________________Siedział diabeł na daszku
_______________________________W kapeluszu czerwonym
_______________________________Kwiatuszkami upstrzonym"
wśród ksiąg na półce również.
 owidiusz
 Piątek 26-05-2006

2911. 
Duchu [2904], a kysz, apage satanas...! Idź do czytelni najbliższej, weź z półki Biblię, poczytaj Księgę Koheleta, a dowiesz się, że Wysłannicy Piekieł lubią się stroić w szaty jasności.
 Niesiob
 Piątek 26-05-2006

2907. 
Do wpisu 2833.
To wyjezdzaj! A kto ci broni!? Tylko czy to, co napisles jest prawda czy to plotki?
 rudy wiewior
 Piątek 26-05-2006

2905. 
DO DUCHA (WPIS NR 2904).
TY UWAŻAJ ABYŚ SIĘ NIE ZAKOCHAŁ, A MÓDL SIĘ ZA SIEBIE, KOLEGO NAWIEDZONY DUCHU!
 żartowniś
 Piątek 26-05-2006

2904. 
Jakże cudowny ten Benedykt XVI. Jaki dynamiczny, jak szybko polskiego sie wyuczył. Niewiele Mu brakuje, aby stał sie naszym polskim drugim papieżem. Bardzo rad wizycie, co widać.
 duch
 Czwartek 25-05-2006

2903. 
NA WOKANDZIE
Sądu Rejonowego w Iławie

PROKURATURA REJONOWA W IŁAWIE z oskarżenia publicznego o fałszerstwo dokumentów i przekroczenie uprawnień przeciwko Jarosławowi Maśkiewiczowi, burmistrzowi Lubawy (1998-2002), aktualnie burmistrzowi Iławy. Piątek 26 maja, godz. 09:00.
 redakcja

nki@nki.pl
 Czwartek 25-05-2006

2901. 
Do modlitw zachęcam. Papież nadlatuje...
 duch
 Czwartek 25-05-2006

2900. 
Do wpisu 2891.
"Umyslny" - mowisz sam o sobie w trzeciej osobie...
Oj niedobrze z Toba ;-)
 rudy wiewior
 Czwartek 25-05-2006

2899. 
Prawda... A któż dzisiaj prawdę mówi? Przeczytałem ostatnio artykuł w Kurierze, w którym wypowiada się dyrektor Mazur Comfortu. Wypowiedż warta śmiechu. Jak można mówić, że zakład dobrze stoi, jednocześnie nie płacąc kooperantom, którzy również nie chcą pracować dla w/w zakładu... bo któż chciałby pracować za darmo! Może mechanik tegoż zakładu...? On też już odmawia naprawy maszyn, ponieważ na jego konto od jakiegoś czasu nie wpływają pieniadze. Doprawdy można współczuć Tym, którzy tam jeszcze pozostali, bo praca ciężka, a pieniądze marne. Może wypowie sie Jaśnie Pan Dyrektor, kiedy była ostatnio podwyżka, albo jeszcze lepiej niech wypowie się ile ludzie zarabiali kilka lat temu, a ile zarabiają teraz (bo napewno nie 1200 zł jak głosi dyrektor w artykule). Ale zakład sie rozwija, powstają nowe etaty: tapicerki (600 zł) + policjanci na emeryturze (1200 zł...?), stanowisko zbędne, bliżej nieokreslone. Zastanawiałem się często, ilu właściwie jest dyrektorów w tym zakładzie i tych innych zbędnych darmozjadów, którzy sami nie wiedzą jaką dokładnie pełnią rolę. Zdaje się, że sami dyrektorzy, kontrola jakości, mistrzowie, brygadziści itp. przewyższają ilość pracowników fizycznych, którzy na nich wszystkich muszą zapracować, więc gdzie tu sens, gdzie logika... pogubiłem się, więc stamtąd odszedłem.
 były pracownik
 Czwartek 25-05-2006

2898. 
[Do wpisu 2891].
O proboszczu kłamstwa i pomówienia przez świrowatych obserwatorów można wypisywać? Zaś prawdę o ważnych postaciach tego miasta - NIE? To jest właśnie manipulacja.
 umyślny
 Środa 24-05-2006

2894. 
Księże proboszczu - gratuluje [2849]. Straszyć małe dzieci to takie męskie. A potem pretensje, że ludzie nie szanują księdza. Czemu tu się dziwić, jak proboszcz nie szanuje parafian.
 LW
 Środa 24-05-2006

2893. 
Jeśli coś robisz, rób to dobrze.
Proponuję zrobić forum tematyczne, szanowni panowie z Kuriera. Na tym forum jest wielki bałagan, nie można odnieść się bezpośrednio do jakiegoś postu i... dyskutować. Kogiel-mogiel.
Pozdrawiam!
 men
 Środa 24-05-2006
Odp. 
W tym szaleństwie jest metoda.
 moderator

nki@nki.pl
 Środa 24-05-2006

2891. 
Widzisz jak "umyślnego" kasują, bo podaje niewygodne [...] informacje.
 umyślny
 Środa 24-05-2006
Odp. 
Bo anonimowo podaje kłamliwe informacje, narusza dobra osobiste fizycznych osób trzecich (wszak odpowiedzialność prawna spoczywa na redakcji) i manipuluje kłamstwami wpisując się pod kilkoma jednocześnie pseudonimami.
 moderator

nki@nki.pl
 Środa 24-05-2006

2890. 
Poruszałby ustami ciekawie, lecz mu [...]. Ja wiem jaki temat ruszył, jednak mnie również nie dadzą się wyartykułować.
 umyślny
 Środa 24-05-2006

2889. 
Do wpisu 2848.
Widze, ze poruszasz ustami, ale niestety nie slysze Cie... ;-)
 rudy wiewior
 Środa 24-05-2006

2887. 
Wow.... Politycznie goraco sie tu zrobilo.
 rudy wiewior
 Środa 24-05-2006

2875. 
Nowi będą to samo robili. W tym kraju tylko wielki wstrząs może coś zmienić. To cudowne taką fuchę załapać na jeden rok. Masz dom, ekstra samochód, pracy nie stracisz, bo kolesie cię poratują do następnych wyborów.
 umyślny
 Środa 24-05-2006

2860. 
Dwaj byli członkowie zarządu Polskiej Agencji Prasowej skasują łącznie 700 tys. zł odprawy - dowiedziało się „Życie Warszawy”. Wszystko przez umowy, które podpisał z nimi poprzedni szef rady nadzorczej spółki Jerzy Domański (kojarzony z SLD). Dzięki hojności Domańskiego eksprezes Polskiej Agencji Prasowej Waldemar Siwiński wzbogaci się o 360 tys. zł. Niewiele mniej, bo 340 tys., zainkasuje jego zastępca Grzegorz Eider. Mimo że Siwiński i Eider pożegnali się ze swoimi posadami w ubiegły piątek, to o ich odwołaniu mówiło się od dobrych kilku miesięcy. Nie przeszkodziło to jednak Domańskiemu w zawarciu z nimi nowych kontraktów, które przewidują wysokie odprawy. - On podpisał je z premedytacją. Od dawna przecież wiedział, że zarząd będzie wymieniony. Zrobił to zresztą tuż przed tym, jak sam został odwołany - opowiada gazecie jeden z członków rady nadzorczej PAP. Domański stracił pracę pod koniec marca. Sprawy nie chce komentować nowy prezes spółki Piotr Skwieciński. Jerzy Domański stał na czele rady nadzorczej PAP od 2002 r. Jednocześnie pełnił dwie inne funkcje: szefa Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz redaktora naczelnego tygodnika „Przegląd”, który jest związany z SLD - czytamy w tekście pt. „Wielkie odprawy w PAP”.
 czytelnik
 Środa 24-05-2006

2856. 
A to, co dzieje się w u księdza kapelana jest bardzo ciekawe. Poczuł sie silny, bo ma za sobą Gertycha. Nie dziwmy się, że nastroje wokół księży i kościoła są coraz mniej przychylne. Powiem za pewnym politykiem z dawnych czasów: nietety, to "woda na młyn" polskiej ponurej lewicy. W moich czasach religii w szkołach nie było, a przygotowanie do Komunii Świętej przebiegało spokojnie i bez nerwów. Też jesteśmy religijni.
 duch
 Środa 24-05-2006

2849. 
DO DUCHA [2846].
Ksiądz z białego to nie temat zastępczy. Ja też mam dziecko do komuni w tym kościele. Zachowanie księdza to koszmar dla dzieci i rodziców. Jak nie wierzysz, to przyjdź i zobacz.
 Alicja
 Środa 24-05-2006

2848. 
Jeżeli kogoś [...]
 dawny uczeń

dom@gazeta.pl
 Środa 24-05-2006

2847. 
Do wesołego (2840).
A ja słyszałam, że to doniosła właśnie ta druga pani wicedyrektor, która była na imprezie, ale celowo nie piła. Podobno tylko tak mogła wygryźć pewniaka, jakim była pierwsza wicedyrektor. Cel uświęca środki. No i tylko ona wiedziała co, jak, gdzie i kiedy...
 siostra Bożena
 Wtorek 23-05-2006

2846. 
KSIĄDZ Z BIAŁEGO tematem zastępczym w miejsce Maśkiewicza i jego kontrkandydatki Skubij Aleksandry.
 duch
 Wtorek 23-05-2006

2845. 
CO SIĘ DZIEJE W BIAŁYM KOŚCIELE...
Jestem rodzicem dziecka komunijnego. To co wyprawia ksiądz proboszcz, przekracza wszelkie granice dobrego zachowania. Straszy dzieci, że odwoła im komunię. Ciągle im mówi, że są beznadziejne i nic nie potrafią. Dzieci się go po prostu boją. W obecności dzieci i rodziców potrafił powiedzieć Pani Katechetce: "Ale ty głupia jesteś". Czy takie zachowanie przystoi księdzu - a do tego proboszczowi?
Może ktoś z redakcji wybrałby się na próbę do białego kościoła i przyjżał się temu z boku. Próby odbywają się o godz. 16:30.
 zrozpaczony rodzic
 Wtorek 23-05-2006

2844. 
Zauważyłem, że Kurier bardzo czepia się naszego burmistrza Maśkiewicza. Nie wiem jaki macie z tego pożytek, że robicie taką reklame [...]. Moim zdaniem Kurier za bardzo atakuje naszego burmistrza i nie podoba mi się to! [...] Pozdro dla was...
 Pablo

pawelekilawa@wp.pl, lat 37
  123456
 Iława, Wtorek 23-05-2006

2843. 
Jest [...]
 sak11
 Wtorek 23-05-2006

2842. 
DO WESOŁEGO.
Obyś nie mylił się, inaczej czeka was nowa reforma. Powiedzieć wszystko można i napisać też. Dyrektoriat, kapsuła, awaryjnego lądowania, jak u kosmonautów radzieckich. Może plany zmienią, bądźcie szcześliwi.
 bolo-tw
 Wtorek 23-05-2006

2841. 
NADCHODZĄ!
Lepper sprawę rozwiąże krótko. Przejmując władzę, osobiście bedzie nasadzał (p)rezydentów i burmistrzów miast, podobnie jak robił mój Wielki Wódz, JÓZEF PIŁSUDSKI. W zwyrodniałym narodzie, czas ku takim rozwiązaniom zbliża się milowymi krokami. Skończą się chore dyskusję, równiez na forum. Oby jak najszybciej.
 duch
 Wtorek 23-05-2006

2840. 
Do bolo-tw.
Ty się chłopie z du...ą na głowy pozamieniałeś? Skubijowa oglosiła na radzie pedagogicznej w 6, że nie startuje na dyrektora. A do konkursu złożyły jakieś dwie osoby. Jedna z nich doniosła na policję w sprawie imprezy. To pan Wojciech, nauczyciel historii, będzie startowal w konkursie już chyba 4 raz! Człowieku, ale ty jesteś smutny!
 wesoły
 Wtorek 23-05-2006

2839. 
DO MIESZKANCOW IŁAWY!
Uwaga!!! RYGIELSKI NADCHODZI.
Cichy współpracownik Żyły w nadchodzących wyborach.
 umyślny
 Wtorek 23-05-2006

2838. 
Do "nie nowego" i byłego "ucznia".
O "Żyłce" trafiłeś w 10.99 p-t, natomiast "uczeń" o Skubijaj operuje, mam nadzieję, autentycznymi faktami [...]. Faktycznie ona może być w Samoobronie, tylko sam diabeł wie, Lepper zapewne. Tacy ukrywają się. Tylko stanowisko burmistrza może ją uratować przed życiową plajtą, nigdy zaś - w najgorszym wariancie - objęcie stołka dyrektorskiego w spec-szkole nr 6, co jest głeboko skrywaną tajemnicą poliszynela. Tu można wyjaśnic wątek przedłużania funkcji kierowniczej przez starostwo obecnemu jeszcze dyrektorowi w spec-szkole.
 bolo-tw
 Wtorek 23-05-2006

2837. 
Zabłotny czy Żyliński potrafią przemawiać, to fakt! Ale MAŚKIEWICZ to jeden wielki bełkot!!! Ciekawe czy zgodzi się w kampanii wyborczej na publiczną debatę np. w amfiteatrze!
 widz
 Wtorek 23-05-2006

2836. 
Nie sposób zauważyć, że MASA wiecznie żywy jak LENIN! Jego wagnerowscy wojownicy udzielają się na forum kuriera, wypisując bzdury. Wagnerki, dupki, zajmijcie się sprawą radnego Żygadło jak i za czyje remontował swój blok! A tak przy okazji, który z wagnerów był uczniem Aleksandry Skubij?
 obserwator
 Wtorek 23-05-2006

2835. 
Stawiam na Żyłkę... Sam się przyznaje że na niczym się nie zna. Umie pięknie jak Zabłotny o niczym długo mówić. Takiego burmistrza potrzebuje Iława. Banaszakowa zaciera ręce [...]
 nie nowy

dam@gazeta.pl
 Wtorek 23-05-2006

2833. 
Pani Skubijka na burmistrza Iławy??? Trzy pozwy o [...]. Tojota Avenzis [...]. Zadłużyła szpital w Nowym Mieście z 0,5 do 4,5 mil. To jest idealny kandydat z SAMOOBRONY. Idea sięgnęła bruku.
K...a, ja wyjeżdżam!!!
 były uczeń

uczen@gazeta.pl
 Wtorek 23-05-2006

2828. 
Liski w polityce są i zostaną zerem. Jako poseł podobny do wielu z typu umidrexa i innych. Ich byt w sejmie bywa drobiną materii w wielkiej polityce, kierowanej dawniej przez Millera i Cimoszewicza, obecnie przez Kaczyńskich. Lisek nie inaczej, bo załatwił sobie miejsce na liście, rzucił kasę PO i ochłap na żer pospólstwu, które zagłosowało. Czyż to nie proste. Tak, ale nie każdy prostak jest przy kasie. Oni są w rękach sił i osób, u których nawet zaszczytu pucybuta nie dostapią.
 bolo-tw
 Poniedziałek 22-05-2006

2827. 
OD NIKA. Mam was wszystkich w garści jak podtrute robactwo. Z takim jak Nikuś nikt jeszcze nie wygrał. On trawa wiecznie, bo kto z intrygą wygra? Nikt.
 Nikuś
 Poniedziałek 22-05-2006

2826. 
Oj, ciekawy był ostatni numer „Kuriera”. Nawet ludzi luźno związanych z Kościołem i religią bardzo zainteresowały wypowiedzi pastora Krzysztofa Kopacza. Uważam je za bardzo mądre i potrzebne ludziom, tym wierzącym i tym mniej religijnym. Tak w sferze powinności duszpasterskich księży różnego szczebla, jak i roli Kościoła i religii w życiu codziennym.

Cytuję: „Rolą duchowieństwa w obecnych czasach powinno być ogarnięcie wiernych opieką duszpasterską poprzez wysłuchanie, doradzenie”. A co spotyka ludzi w kościołach i to bardzo często? Wołanie o pieniądze na szczytne cele, straszenie mieczem i ogniem piekielnym, i to w stosunku do ludzi udręczonych codzienną wegetacją, borykających się z podstawowymi trudnościami egzystencji ziemskiej na tym łez padole! Mądre słowa pastora i trafnie dobrany rozmówca. Niczym światełko w tunelu.

W klimat poprzedniego tekstu wkomponował się swoim felietonem Leszek Olszewski, tak nieraz trudny do strawienia w swych wywodach. Cytuję: „Chce on (Kościół) rządzić, a do tego potrzeba mu ograniczonych w swym myśleniu mas, które będą się korzyć i pozwolą nad sobą”. Celny cytat Goethego i również pozostałe.

W rozmowach ze szczerze wierzącymi wynika, że ludzie nie są umysłowo ograniczeni i wszystko rozumieją, a ze znanych sobie powodów co niedziela idą na mszę, niekoniecznie dla księdza. Nasuwają się wnioski, że w Polsce, europejskiej ostoi katolicyzmu, niedługo będzie jak we Francji, gdzie jest jeden ksiądz na cztery parafie, dowożony przez wiernych, z Polakami w większości na mszach. Oczywiście w naszych parafiach trafiają się i dobre przykłady służby duchownych. W „Kurierze” często o nich pozytywnie pisano i tych ludzi znamy i szanujemy.

Wreszcie przemógł się Andrzej Kleina. Docenił wysiłki gospodarza Iławy, dręczonego przez sądy, prasę i opinię publiczną. Sprawiedliwie, po chrześcijańsku (zgodnie z poglądami nawróconego) podsumował jego wieloletnie starania o wydźwignięcie Iławy z wieloletniego marazmu. Współczuję wyalienowanemu burmistrzowi tak, jak Andrzej Kleina.

A młody pan Lisek kiedyś zacznie zachowywać się jak stary lis i coś dla Iławy załatwił. Pierwszy głos już dał, a to dopiero siedem miesięcy kadencji sejmu. Zresztą, co my, maluczcy z rejonów lubawsko-iławskich z Kazanicami włącznie, wiemy o wielkiej polityce.

Na koniec – napis na rysunku pod felietonem powinien chyba widnieć: „Wyszłem do prokuratury, nie wiem, kiedy wrucę”. Chyba, że sekretariat szefa czuwa.

 Jarząbek
 Poniedziałek 22-05-2006

2825. 
Nikuś - a co, żal ci tyłek ściska, że za chwilę będziesz musiał ostatni zgasić światło w ratuszu?
 Ziuta
 Poniedziałek 22-05-2006

2824. 
NA ODPŁYWAJĄCEJ FALI.
Pani ze starostwa, Puszysta Dama, popierana przez grupę osób wzajemnej adoracji, daje się ponieść wzburzonym falom przemian. Wspomagana przez adoratorów, czasem też przeciwników, którym zagraża w parciu do władzy, na grzebiecie fal przemieszcza się łatwo: to do starostwa, to do szpitala w Nowym Mieście, to znów do starostwa, by wreszcie na rozpędzonym grzbiecie, za chwilę odpływającej fali, osadzić się na statecznym gruncie burmistrzowskiego fotela.
 Nikuś
 Poniedziałek 22-05-2006

2823. 
Ale optymiści na tym forum! Najbliższe wybory to będzie większa jazda niż ostatnie. Kopary wszystkim opadną że hej!
 Prawie jak warszawiak. Prawie robi dużą różnicę.
 Poniedziałek 22-05-2006

2822. 
Zobaczcie jak odmłodziła się kadra w starostwie! To zasługa Skubijowej! Aż miło patrzeć jak łączy się młodość z doświadczeniem! Popieram.
 Kaśka Z.
 Poniedziałek 22-05-2006

2821. 
Pamiętam Aleksandrę Skubij ze starych czasów, kiedy zakładaliśmy Młodzieżową Radę Miasta. Bardzo nam wtedy pomogła i popieram Magdę w jej wypowiedziach. Aleksandra Skubij przynajmniej postawi w części na młodych, a nie na wyjadaczy z partykularnych układów!
 młody działacz kultury
 Poniedziałek 22-05-2006


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 185 186 187 ... 369 370 371 372 373 374 375 376 377 ... 379 380 381 ... 387 388 389 następna ] z 389103864434REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.