Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

36917. 
Odnośnie wpisu numer: 36914

To formalność.
Ja schowam się w pustym szambie.
Na cmentarz też blisko. Znajdzie się jakiś grobowiec.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 07-06-2017

36916. 
KIEDYŚ W KLATCE, TERAZ... NA KLATCE

Odsiedział wyrok za znęcanie się nad matką, teraz koczuje pod jej mieszkaniem na klatce schodowej. Dlaczego Radosław (26 lat) z Iławy tkwi w tej sytuacji? Szczegóły w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Środa 07-06-2017

36915. 
W Kurierze znalazłam artykuł na temat nasadzeń nowych drzew oraz krzewów w Iławie.
Pani z Urzędu Miejskiego pięknie opowiada jak to przybędzie nam sto kilka drzew i ileś tam krzewów. Ciekawość moją wzbudził fakt, iż owe nowo posadzone drzewa w większości przypadków są....martwe bądź na skraju żywota. Zagłębiłam się w temat.
Otóż w BIP można łatwo dotrzeć do dokumentacji zwanej Specyfikacja Techniczna. I tam napisane jak wół wszystko, czyli wskazówki jakie drzewa sadzić, jakie krzaki i w jaki sposób.
Po pierwsze, drzewa maja być zgodne z określonymi normami - ciekawe czy drzewa martwe spełniają owe normy. Ponadto podane są wymiary w obwodzie pni oraz że każde drzewko musi mieć 3 paliki stabilizujące. Palików w praktyce brak, a to smutne tym bardziej, że to wszystko dzieje się za pieniądze podatników.
Czy redakcja Kuriera mogłaby zająć się tym, myślę, ciekawym tematem? Miejmy nadzieje, że do czasu odbioru robót przez Urząd, drzewa się zazielenieją lub zostaną wymienione przez firmę, która je sadziła na nowe, tym razem żywe.
 Janina
 Iława, Środa 07-06-2017

36914. 
Przy okazji wycia syren i ćwiczeń obrony cywilnej zawsze się zastanawiam z przerażeniem jaki to jest wszystko "pic na wodę". Bo, wyobraźmy sobie, w sytuacji realnego zagrożenia – gdzie konkretnie będziemy się kierować? Gdzie uciekać? Gdzie szukać schronienia?
Nikt nie wie gdzie znajduje się najbliższy schron i czy w ogóle taki istnieje.
 Agent J-23
 Iława, Środa 07-06-2017

36913. 
Odnośnie wpisu numer: 36910

"Spomer" to już nie ten "Spomer".
Po sprzedaży tej firmy nowemu właścicielowi z Ostródy oraz odejściu na emeryturę Pana prezesa Józefa Eremusa, już tylko nazwa została.
Szkoda, bo renoma była.
 ja
 Iława, Wtorek 06-06-2017

36911. 
Odnośnie wpisu numer: 36909

Wyjazd jest organizowany przez nauczycieli i zawsze w dziwny sposób parę groszy "na lody" czkną dla siebie. Znani są nauczyciele, którzy tylko czekają na wycieczki, aby nie być przy tablicy. [...]
 Ormowiec
 Iława, Wtorek 06-06-2017

36910. 
Robotnicy z firmy SPOMER pokręcili się z kosiarką, ale szybko się zawinęli, a trwa rośnie coraz wyżej.
Zadzwoniłem po tygodniu do firmy SPOMER. Pani w słuchawce solennie zapewniała, że skoszą trawę.
Odczekałem i zadzwoniłem ponownie po tygodniu do firmy SPOMER, ale pani znowu zapewniała mnie, że panowie wtedy nie mogli, ale na pewno przyjadą i skoszą.
Znowu odczekałem kolejny tydzień i znowu cisza.
I znowu zadzwoniłem, ale pani nie wie już o co chodzi i dlaczego ta trawa nie jest jeszcze skoszona.
Pieniądze z urzędu zostały pobrane, ale trwa rośnie sobie w najlepsze.
Dziadostwo.
 obserwator [126]
 Iława, ulica Elbląska, Wtorek 06-06-2017

36909. 
Cieszę się, że zostały zlikwidowane gimnazja.
Mam nadzieję, że z czasem usunie się również nieefektywnych nauczycieli, którzy stawiają po pięć oceń z jednego sprawdzianu, a wysoką ocenę uzależniają od wyjazdów na wycieczki czy do kina.
 Klara
 Susz, Wtorek 06-06-2017

36908. 
Chcę zgłosić problem, który istnieje od wielu lat.
Co roku, jak robi się ciepło, to w naszej małej wsi Gardzień nie ma wody od rana do wieczora, albo jest tak słabe ciśnienie, że nie można prać, a o kąpaniu to nie ma już żadnej mowy.
Ciągle to samo. Musimy jak co roku, gdy już jest upał, myć się w miskach albo nad jeziorem. Ciśnienie jest tak słabe, że gdy ktoś np. ma wodę na elektryczny bojler, to woda nie leci.
Tak jest co roku i nic. A nasz kochany Pan Sołtys nic z tym nie robi. [...]
 praczka
 Gardzień, Wtorek 06-06-2017

36907. 
Pamiątkowe zdjęcia z Dnia Dziecka na iławskim Starym Mieście opublikujemy w papierowym wydaniu „Kuriera” od środy 7 czerwca.
To będzie duża kronika. Naszą redakcję odwiedziło około 500 dzieci.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 06-06-2017

36904. 
Odnośnie wpisu numer: 36903

Jedna czy druga spółdzielnia nie jest żadną spółdzielnia, a spółką pomiotu postkomunistycznego.
Tam najdroższa w Iławie woda ciepła, podgrzanie wody w kaloryferach i najdroższe czynsze. Woda ciepła dosięga 30 zł, a we wspólnotach wynosi nawet poniżej 20 zł za metr kubiczny.
Bloki są tak zaprojektowane, ze na klatkach włącza się naraz 30 żarówek [...] i to są te ich "oszczędności".
Zarządy obwicie zaopatrzone w członków i płatne za tzw. doradzanie o niczym. [...]
Kiedy wreszcie rząd weźmie się za nich i puści tę komunę z torbami...?!
 Tamara
 Iława - Osiedle Czerwone, Poniedziałek 05-06-2017

36903. 
Odnośnie wpisu numer: 36902

...a następna iławska spółdzielnia mieszkaniowa PRACA będzie miała swoje Walne Zgromadzenie w kolejną środę 14 czerwca również o godzinie 17, również w auli Szkoły Wyższej.
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 05-06-2017

36902. 
Jeśli chcemy coś zmienić, to bierzmy udział w spotkaniach, wyborach i głosowaniach. Gadanie po kątach nic nie da.
W środę (7 czerwca) od godziny 17:00 w auli iławskiej Szkoły Wyższej odbędzie się Walne Zgromadzenia Członków Spółdzielni "Przyszłość".
 Wiktor
 Iława, Poniedziałek 05-06-2017

36901. 
Odnośnie wpisu numer: 36898

Kampania wyborcza do samorządów lokalnych nabiera barw.
Powstało nowe stowarzyszenie "Galea" o profilu historycznym w Suszu.
Jednak na pierwszy rzut oka widać, że to lipa i przedwyborcza kiełbasa. Patrząc na zdjęcie z pierwszej akcji od razu można zauważyć powiązania tej grupki "historyków" z Platformą Obłudy.
Na zdjęciu widać wicka Przewodniczącej Rady Powiatowej w Iławie, która ma wysokie aspirację [...].
Pierwsza akcja odbyła się na sprzątaniu grobów Niemców w Kamieńcu.
To jest rodzinna miejscowość Radnej Powiatowej Szpindler, wiec plan jest realizowany od swojego podwórka. Teraz pod pretekstem sprzątania niemieckich cmentarzy będą pokazywać się w całej gminie Susz. Dobry plan. Nie jest to przypadek ponieważ żona lidera [...] w poprzednich wyborach kandydowała do Rady w Suszu. Dostała bardzo mało głosów i odpadła. Dziewczyny mają wsparcie lokalnych przedsiębiorców, których kilku z nich widać na zdjęciu.
Tym razem suskie kobietki zrzeszyły się i realizują plan - mydlenia oczy szarym mydłem - niby historycznym ugrupowaniem, a to jest polityczny placek przedwybory.
 mieszkanka Susza
 Susz, Niedziela 04-06-2017

36900. 
Dlaczego w Iławie nie ma publicznej poradni dermatologicznej? (na NFZ).
To skandal!
Czy Państwo mogą się tym zająć? Gdzie i jak trzeba działać, żeby poradnia była? Proszę o info.
 alergiczka
 Iława, Niedziela 04-06-2017

36899. 
Odnośnie wpisu numer: 36896

Niektórzy radni dali się jak dzieci wkomponować w promocję własnej odrębności w kontekście nadchodzących wyborów.
[...]
 Ormowiec
 działki na Lipowym Dworze, Sobota 03-06-2017

36897. 
NOCNE IMPREZY UCIĄŻLIWE DLA SĄSIADÓW

Mieszkańcy osiedla „Kormoran” skarżą się „Kurierowi”, że ostatnio nie mogą spać przez odbywające się w tygodniu bardzo głośne imprezy przy restauracji „Leśna”. O problemie zawiadomiono też burmistrza Iławy. Co na to właściciel namiotu biesiadnego?

Czytaj w „Kurierze” na stronie 4.
 KURIERZY
 Iława, Sobota 03-06-2017

36896. 
Odnośnie wpisu numer: 36890

Piszmy nazwiska jeżeli mamy "pamiętać przy następnych wyborach".
Pomysł zagospodarowania lasku za stadionem ja od początku uważam za świetny i nie mogę się doczekać realizacji.
Z drugiej strony jednak, również podobał mi się pomysł fontanny na skwerze koło galerii, ale nikt chyba nie pomyślał, że drzewa, które są w okolicy mają okres pylenia, przez co powstał "basenik". Ciekaw jestem czy będzie się to powtarzać czy nie.
 Łukasz Tulwiński
 Iława-Warszawa, Sobota 03-06-2017

36895. 
Wśród radnych Rady Miasta Iławy była wielka awantura o komunistyczny plac przed dworcem kolejowym, ale wreszcie przepchnięto jakoś, więc robota pójdzie do przodu.
Awantura o kontenery trwała ponoć aż ponad godzinę.
Cuchnie komuną w ratuszu, czerwony smród! Stare komunistyczne konie znowu podniosły łeb. Resortowe dzieci też chcą żeby było, tak jak było.
 Ormowiec
 Iława, Piątek 02-06-2017

36894. 
Odnośnie wpisu numer: 36887

Kościół docenimy dopiero wtedy, gdy go stracimy. Dopiero wtedy, gdy nam zabronią, zatęsknimy.
Byłem kiedyś na mszy w czerwonym kościele na Starym Mieście w Iławie. Ksiądz z Ukrainy opowiadał jak przez śniegi po pas wiele kilometrów szedł z mamą na msze do najbliższego kościoła.
My mamy blisko, a tak daleko.
Cieszmy się, że możemy dzień święty święcić!
Felietonista Leszek Olszewski pisze, że są różni księża. Dla jednego to praca, dla innego - powołanie. Wśród lekarzy, nauczycieli, stolarzy czy policjantów jest tak samo.
Ja nigdy nie spotkałem złego księdza. Szczególnie ojcowie Oblaci są wspaniali!
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 02-06-2017

36893. 
Chciałbym poruszyć temat [...] BrokenBall w Iławie.
Co się stało z tą imprezą...?!
Zawartość koncertu [muzycznego] to jest jakiś żart chyba. W poprzednich latach ta impreza jakoś wyglądała, jakieś gwiazdy, miało to większe znaczenie nawet w regionie.
Czy ktoś z organizatorów może odpowiedzieć, czemu jest tak słabo z tą koszykarską imprezą - po 12 latach chyba...?
 kibic ze Starego Miasta
 Iława, Piątek 02-06-2017

36892. 
Odnośnie wpisu numer: 36887

Od krytyki korona od razu nie spada.
Nie tacy wiary katorżnicy do niej przystępowali lub wracali, jak nasz Pan felietonista Leszko Olszeko.
Piłsudski zmieniał wiarę, owszem też, ale dla żony. Krytykował kler i był do niego twardy i uparty, ale jak wrócił do stada, które dla żony opuścił, to z klerem mocno trzymał, acz na swoich zasadach.
Miał swojego kapelana, wielbił zresztą (śladem Mickiewicza) Matkę Boską Ostrobramską, która Go "jako dziecko do zdrowia powróciła cudem, gdy od płaczącej matki pod Jej opiekę ofiarowany, martwą podniósł powiekę".
Leszek, cięty jęzor, niech pisze i odkaża.
 Marszałek
 Iława, Piątek 02-06-2017

36891. 
Odnośnie wpisu numer: 36887

Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie - w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji...
 b.
 world, Piątek 02-06-2017

36890. 
Burmistrz Iławy dostał dofinansowanie z UE na zagospodarowanie lasku za stadionem oraz na kontynuację brzegów rzeki Iławki [od młyna w stronę Jeziora Iławskiego]. Będzie się działo.
Dobra to wiadomość, bo żal patrzeć jak te tereny się marnują. Projekty i wizualizacje zagospodarowania prezentowały się nieźle. Jednak interesuje mnie coś innego.
Byli tacy radni, którzy głosowali przeciw i twierdzili, że to tylko ładnie wygląda na slajdach. Chciałbym sobie przypomnieć kto nie życzył iławianom dobrze, pamięta ktoś te nazwiska?
Myślę, że warto je sobie przypomnieć choćby dlatego, żeby przy wyborach im za to odpowiednio "podziękować".
 Maurycy
 Iława, Czwartek 01-06-2017

36887. 
Szanowny nasz Kurierze, litości...
Niech szanowny Leszek Olszewski pisze swoje opowiadania o sprawach lokalnych - o trzepakach, psich kupkach, ochronie środowiska lub też przejściach dla pieszych - ale od Kościoła lub księży niech się trzyma najlepiej bardzo z daleka, bo nie jest ani autorytetem, ani żadnym fachowcem, ani nawet przepisywaczem.
Jak czytam tego rodzaju popisy erudycji i myśli filozoficznej w stylu (sic!) "kler jest tchórzliwy", nabazgrane przez nieszczęśliwe dziecko specjalnej troski pochodzące z komunistycznej rodziny, to zaczynam wątpić w sens czegokolwiek.
Niech ten "fajny Lesio" fantazjuje o tym, co wychodzi mu najlepiej, czyli o niczym. Proszę...
 kardynał bez teki
 Iława, Czwartek 01-06-2017

36885. 
Wyczytałem w Kurierze [str. 7] o idiotyzmach z loterią lodową dla dzieci. Ale to nic, proszę czytelników.
Proszę posłuchać jak oni tak mogą postępować z klientem, który chce coś mocniejszego wypić na ochłodę.
Rozochocony reklamą: "Za dwa zapłacisz 70 zł" myśli, że kupuje taniej o ile kupi dwie butle naraz, niżby brał pojedyncze sztuki. Wszędzie bowiem jak bierzesz więcej, np. w pakiecie 3 czy 4 piwa, to masz poważną ulgę, nawet napoje mocne.
A tu nie, okazuje się że nic z tego. Możesz kupić jedną butlę za połowę ceny dwóch. Zatem manipulacja.
 Ormowiec
 Iława, Środa 31-05-2017

36884. 
SKRZYPCE Z IŁAWY NA GROBIE WODECKIEGO

Niesamowity akcent naszego regionu na pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego. Oto wśród kwiatów na grobie znalazły się rzeźbione skrzypce z podobizną muzyka i napisem „Iława, maj 2017”. Rzeźbę wykonał artysta Marek Kałuża, zaś na grobie ułożył ją Mariusz Jackowski, pomysłodawca akcji.
Jakie były kulisy hołdu?
O tym przeczytacie w najnowszym wydaniu papierowym Kuriera od środy.
 KURIERZY
 Iława, Środa 31-05-2017

36883. 
Odnośnie wpisu numer: 36879

W kontekście zachowań politycznych w Iławie przychodzi mi na myśl pewne wydarzenie, o którym wie niewielu, a które w kontekście obecnych wydarzeń w Polsce jest wielce wymowne i pouczające.

Krótko. Łotwa, rok 2013. Premier Valdis Dombrovskis podaje się wraz ze swym gabinetem do dymisji po... katastrofie w supermarkecie (w Rydze), gdzie w następstwie niedbalstwa zawalił się dach i zginęły 54 osoby.

A w Polsce? Po 10 kwietnia 2010 pomimo 96 ofiar nie było nie tylko ani jednej dymisji, lecz odpowiedzialni za ten koszmar dostali awanse (coś jakby za dobrze wykonaną "mokrą robotę").

Jakby mało tego jeszcze było!

4 lipca 2010 roku w przyspieszonych wyborach prezydenckich w II turze aż 53% Polaków wskazało sympatyka rosyjskich służb specjalnych Bronisława Komorowskiego na prezydenta Polski:
- w woj. warm.-maz. ponad 62%
- w pow. iławskim 58%
- w Iławie 64,6% (9942 głosów)

W wyborach 2011 roku do parlamentu PO zdobyła aż 39% głosów:
- w okręgu elbląskim 42,4%,
- w pow. iławskim 42,8%,
- w Iławie 48,8% (6279 głosów)

Co te procenty mówią? Ano to, że mieszkańcy Iławy mogą czuć się najbardziej oszukani przez ówczesny rząd PO. Ta partia powinna zniknąć ze sceny politycznej. Nie wyobrażam sobie też, by Tusk miał prawo choćby tylko ubiegać się o prezydenturę w wyborach 2020.
 bazalt
 skorupa ziemska, Środa 31-05-2017

36881. 
Odnośnie wpisu numer: 36879

...ja bym raczej spytał, czy porządny człowiek w ogóle może się zajmować polityką...?
 nemo
 Iława, Wtorek 30-05-2017

36880. 
Od jakiegoś czasu nie słychać nic na temat połączenia DPS-ów w naszym powiecie iławskim.
Starostwo powołało specjalną komisję, która miała opracować plan i co? Może chcielibyśmy zobaczyć co zostało zrobione.
Czy może plan łączenia trzech jednostek w jedną został porzucony?
 Anna
 Iława, Lubawa, Susz, Poniedziałek 29-05-2017

36879. 
Po najnowszych informacjach z ekshumacji ciał smoleńskich o kolejnym odkryciu zbezczeszczenia ciała tym razem generała Kwiatkowskiego, trzeba zapytać: kto jeszcze nosi legitymację PO?
Każdy, kto jeszcze należy do partii Donalda Tuska, Ewy Kopacz czy dziś Grzegorza Schetyny – nosi moralną współodpowiedzialność za tę niestety koszmarną tragedię i kłamstwa nad trumną.
Kopacz i Tusk patrzyli nam prosto w oczy zapewniając, że ciała polskich polityków, prezydentów, posłów, generałów, urzędników, działaczy i rodzin poległych pod Smoleńskiem (w locie do Katynia) pochowano z szacunkiem i starannością. KŁAMALI!
Kłamali rano, kłamali w południe, kłamali wieczorem.
KŁAMALI!
Czy porządny człowiek może dziś należeć do PO?
Pytam w kontekście Iławy i Macieja Rygielskiego, Bernadety Hordejuk, Marka Polańskiego, ale również awanturników smoleńskich z komitetu "Wspólna Iława" - Ewy Jackowskiej, Dawida Kopaczewskiego czy Marcina Woźniaka (SLD).
Niech sobie każdy odpowie.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 29-05-2017

36878. 
Odnośnie wpisu numer: 36877

"Wysokość ustala NFZ" - ale wysokość płatności, czy wysokość zwrotu z NFZ. Bo niby dlaczego bardzo dobry lekarz i bardzo słaby mają mieć płacone tyle samo? Czemu nie umożliwić dopłat z kieszeni pacjenta za wizytę u lepszych specjalistów (w zasadzie to uważam, że w ogóle państwowa służba zdrowia nie sprawdza się i lepsza była by prywatna, ale jak się nie ma co się lubi, to...

"Dokonać rozdziału takiego, by lekarzowi zatrudnionemu przez państwo, zabronić prywatnych jakichkolwiek usług. " - świetnie, tylko trzeba zadbać o to, by było odpowiednio dużo lekarzy specjalistów, przy obecnym systemie specjalizacji ograniczanym przez ministerstwo (obsadzanym przez lekarzy, którzy nie chcą, by na rynku była duża konkurencja, a przez to i stosunkowo niskie ceny) jest niemożliwe.

"Ustalić płacę za usługi jedną dla prywatnych czy państwowych oraz pensji wysokość, by mi nie marudzono, że doktor ma zarabiać godnie (tzn ile?)." - a do tego siłą zmusić lekarzy do pozostania w kraju. Dziś głosuje się nogami. Emigracja, zwłaszcza dla wysoko specjalizowanego personelu do innego kraju jest banalnie łatwa. Za mało będą zarabiać, to ściągną ich kraje zachodnie.
 nemo
 Iława, Poniedziałek 29-05-2017

36877. 
Odnośnie wpisu numer: 36876

Każda usługa jest płatna. [...]
Lekarzom płacimy nie za to, że jest doktorem na oddziale czy gabinecie (specjalistycznym), lecz za to jakie usługi świadczy (operacje zabiegi, doradztwo pacjentowi itd.).
Lekarz doskonały - w sensie: specjalista pierwszego kontaktu - ma adekwatną kwotę za pracę. Każdy obywatel uiszcza opłatę za wizytę.
Wysokość ustala NFZ.
Dokonać rozdziału takiego, by lekarzowi zatrudnionemu przez państwo, zabronić prywatnych jakichkolwiek usług.
Ustalić płacę za usługi jedną dla prywatnych czy państwowych oraz pensji wysokość, by mi nie marudzono, że doktor ma zarabiać godnie (tzn ile?).
 Eskulap
 Iława, Niedziela 28-05-2017

36876. 
Odnośnie wpisu numer: 36873

Zastanawiam się, czy w szpitalu personalna zmiana dyrektora coś zmieni. Prawda jest taka, że jak dyrektor odejdzie, to zostanie zastąpiony kolejnym politycznym kacykiem.
Problemem jest sam system służby zdrowia w naszym kraju. To jego trzeba zmienić, potem można pomyśleć, jaki powinien być dyrektor szpitala. Choć i to nie będzie proste.
Czy powinien to być lekarz? Lekarze z reguły mają podejście, że dyrektorem się bywa, a lekarzem zostaje, więc w przypadkach problemowych, nie występują przeciwko sobie. Wiedzą, że i tak wrócą między swoich kiedyś, więc nie będą ze swoimi walczyć, bo to ich przyszli współpracownicy lub przełożeni.
Jeśli miałby być to menadżer, to jest problem. Szpital ma być firmą, czy instytucją publiczną? Jak firmą, to ma przynosić dochody. Czyli musimy zapomnieć o nierentownych procedurach, mało opłacalnych zabiegach. Spektrum zadaniowe się mocno zawęzi.
Jak instytucją publiczną, to menedżerowanie się niezbyt sprawdza, bo to bardziej politykowanie.
Gra miedzy związkami zawodowymi i udawanie, ze zachowuje się wysoki poziom, przy mizernym finansowaniu i dużych potrzebach/wymaganiach lokalnej społeczności.
 nemo
 Iława, Sobota 27-05-2017

36875. 
Marek Polański, kilka lat temu:
„(...) Propagowałem program PiS w środowisku lokalnym oraz brałem czynny udział w kongresach, zjazdach partii, protestach czy demonstracjach. (...) W naszej działalności nie wspierali nas niektórzy obecni „działacze” (...)”.

(zapomniał dodać ten nasz działacz ideowy, że zlekceważył wolę swoich wyborców prawicy i wstąpił na tron starosty w zmowie ratując skórę PO).

Panie Marku Polański, starosto ziemski. Ci działacze iławskiego PiS, których Pan obejmuje cudzysłowem, działają. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Piątek 26-05-2017

36873. 
Odnośnie wpisu numer: 36819

Ws. odwołania Pani Iwony Orkiszewskiej ze stanowiska dyrektora szpitala powiatowego złożyliśmy w starostwie iławskim petycję, którą poparło imiennie podpisami 180 osób.
Wszystkim zaangażowanym, jak i osobom podpisanym, dziękujemy.
Walczymy!

http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Zbieraja-podpisy-dla-odwolania-dyrektor-szpitala/4993
 Łukasz Tulwiński, Ruch Narodowy
 Iława-Warszawa, Czwartek 25-05-2017

36871. 
Odnośnie wpisu numer: 36867

Prawda! Szczytno, trzeba mieć kurs oficerski. Jednak - mam nadzieję, że wiesz kto decyduje byś dostał się na kurs oficerski. I tu mam cię.
I tu się zaczynają schody.
Musisz być ZASŁUŻONY. Zasługi zbiera się rożnie. Na pierwszym miejscu, czy należy do grupy wzajemnej adoracji, czyli fałszywej solidarności zawodowej, czy jest swój względem powiązań rodzinnych i innych w służbie [...]. Czy aby nie jest zamożniejszy od zwierzchników, tzn. ma samodzielne mieszkanie, nowy samochód i wiele innych walorów. [...]
 Ormowiec
 Iława, Czwartek 25-05-2017

36870. 
ŁOWCA NAMIERZYŁ PEDOFILA, A TU... EX-POLICJANT

28-latek z Zalewa umówił się z 14-latką i chciał, by uprawiała z nim seks oralny. Zamiast schadzki powitała go policja, a całe zdarzenie nagrała telewizja Polsat. Byłemu policjantowi grozi teraz do 3 lat więzienia. Jednak UWAGA: zwyrodnialec mimo mocnych zarzutów pozostaje na wolności!

Czytaj szokujące szczegóły na stronie 3.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 25-05-2017

36869. 
Odnośnie wpisu numer: 36865

Wiadomo było, że będą pewne niedogodności w związku z remontem ulic, ale takiej bezmyślności, jak rozebranie chodników po obu stronach ulicy Iławskiej, w sąsiedztwie skrzyżowania, nie można pominąć milczeniem.
Jak nasze dzieci mają chodzić do szkół?
Czy tam ktoś myśli, czy ma nadzór nad tym bałaganem?! To jest skandal!
 Kamil
 Susz, Środa 24-05-2017

36868. 
Odnośnie wpisu numer: 36865

Z zakładu, na ujęciu, może i woda wychodzi dobrej jakości, ale do mieszkań dociera, przepływając przez te rury, nie wiadomo jaka woda.
Czy ktoś sprawdza jakość wody w mieszkaniach?
 Tomek
 Iława, Środa 24-05-2017

36867. 
Odnośnie wpisu numer: 36862

Nie do końca masz rację. [...] Powinno się brać ludzi kompetentnych, ale nieraz niestety zdarza się inaczej. Pamiętaj, że na te kierownicze stanowiska musisz mieć skończone Szczytno, a ponadto coraz mniej jest osób, które nadają się do tego.
Zgadzam się z tobą, że narybek jest coraz gorszy. Masz rację też co do atmosfery. Tylko co zrobić z tymi, którzy zajmują te stołki. Wyrzucić ich nie można, trzeba byłoby znaleźć dla nich równorzędne stołki, a takich nie ma.
 iławianin [259]
 Iława, Środa 24-05-2017

36865. 
Odnośnie wpisu numer: 36864

Kurierzy, zwracam się z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.
Urząd Miasta Susz chwali się pięknymi fotkami i napisem "Przebudowa ulicy Prabuckiej i Kajki w toku". Mieszkam na odcinku, gdzie odbywają się remonty i obserwuję postęp pracy i zaangażowanie firmy wykonującą prace. Na początku wydawało się wszystko porządku. Jednak z upływem czasu i postępem prac doznałam szoku! Załączone zdjęcie przedstawia dramaturgię i bezmyślność. Część nawierzchni położona jest nowa, a cześć to jeszcze komunistyczny twór, szpecący miasto. Są siedzi z ulicy mówią, że nie ma na to środków i tak musi zostać. Kpina totalna!

Najbardziej zaskoczył mnie sytuacja jak na moich oczach robotnicy komunalki demontowali stary podziemny hydrant. Po jego wyciągnięciu doznałam szoku i mało tam nie padłam. Cała rura wewnątrz była oblepiona rdzawym, czarnym syfem. Zaniepokojona zapytałam pracownika co to jest, a on mi odpowiedział, że to co ja widzę to jeszcze nic, musiałaby pani zobaczyć jak wyglądają te poniemieckie rury w ziemi o są pod ulicą. Jednak niech się Pani nie martwi my w zakładzie mamy swój pomiernik do badania jakości wody, będzie wszystko dobrze.

Bardzo proszę o sprawdzenie faktu czy tak jest. Czy te rury nie trują nas mieszkańców ulicy Iławskiej, Kajki, Prabuckiej. Przecież to na logikę jest to bezsensu. Robi się remont dla aut i rowerów, aby im się lepiej jeździło, a nie myśli się o nas mieszkańcach Susza, aby zdrowiej nam się żyło!
 mieszkanka
 Susz, ul. Kajki, Wtorek 23-05-2017

36863. 
Odnośnie wpisu numer: 36853

Pozwalasz dziecku pójść na koncert późnym wieczorem do amfiteatru nad Jeziorakiem.
Około północy dzwonek do drzwi. Przywożą ci twoje dziecko w worku. Ledwo rozpoznajesz zmasakrowane ciało.
A potem z telewizji liberalno-lewackiej 24h dowiadujesz się, że to był... INCYDENT.
A kilka tygodni potem pani nauczycielka "czarna parasolka" ze szkoły zaproponuje ci zbiorową terapię leczenia kredkami. Taki zbiorowy seans od i dla psychopatów.
A miesiąc później twój wyobcowany Król Europy udzieli ci reprymendy (grożąc), że w nowoczesnej rzeczywistości musisz być solidarny z "wartościami europejskimi".
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 23-05-2017

36862. 
Czy można uzdrowić Policję zdegenerowaną pionowo przez układ?
Żadne zmiany w ministerstwie nic nie dają. [...] O tym kto obejmie stanowiska, czasem od dawna ustawione w powiatach, województwach, nie minister decyduje, a UKŁAD. Minister tylko podpisuje mianowania i wręcza buławy i papier. Układ, od dołu do góry, w sobie znany sposób dobiera ludzi za wstawiennictwem [...].
Stanowiska są od lat planowane kto ma być ustawiony, niezależnie od kwalifikacji nominata, jego wiedzy i umiejętności; ale dlatego, że nasz był jego brat, tatuś [...] dalej nie dokończę. [...]
Sami wiecie kto obecnie zasila policję, jakie zera, czasem z patologii. Wrocław to nie przypadek. Zabójstwo na posterunku to jest właśnie patologia służby. Podobno coraz mnie kandydatów do Policji startuje?
[...] Dziwicie się?
Czy można mówić o pewnych układzikach w Iławie? Jak wyrzucili psychola i damskiego boksera, to ulżyło na dole, bo czekali na to. Dziś okazuje się, że nie ma zmiany. Nadal rządzi ta sama ferajna - ustawka, niezdrowa atmosfera, zamiatanie, fałszywy solidaryzm, zaś naczelny dojeżdżający z dalekich stron kompletnie ma to w nosie. Brakuje na wszystko, ale na ustawianie swoich na stanowiskach zawsze znajdują się środki. [...]
 ORMO-wiec
 Iława, Wtorek 23-05-2017

36859. 
Po próbie przejęcia i zablokowaniu Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, TVP zapowiedziała jednak przeniesienie wydarzenia muzycznego do innego miasta.
A ja proponuję nasze sceny: Iławę, Siemiany i Kisielice. Każdego dnia gdzie indziej!
TVP od lat jest w Iławie, ma tu ośrodek wczasowy w Sarnówku.
Burmistrzowie i wójtowie - do dzieła! Przejmijcie festiwal!
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Poniedziałek 22-05-2017

36858. 
Tak wygląda codzienne parkowanie na tym chodniku tej pani w tym czerwonym samochodzie. Nie chce się jej poszukać miejsca, więc bezczelnie zawala chodnik.
To jest wkurzające, bo ciężko tędy przejść, a już wózkiem nie ma szans przejechać.
Takie parkowanie na chodniku to kłopot nie tylko dla przechodniów, ale również ogranicza widoczność dla innych kierowców.

Iława, parking przy ulicy Niepodległości.
 czytelnik [371]
 Iława, Poniedziałek 22-05-2017

36857. 
Odnośnie wpisu numer: 36856

Powtarzam po raz enty.
Bez rachunku krwi porządek w Polsce nie nastanie, bo kasta nie chce oddać władzy i stanąć tam, gdzie ich miejsce.
Oni wydumali sobie podczas kontrolowanego upadku komuny, że to już tak będzie po ichniemu do końca świata, że dobierać sobie będą ludzi na aplikacje, egzaminować i rozdawać togi.
Tymczasem w sądach człowiek jest traktowany jak w rzeźni kurczaków. Idziesz tam nie po sprawiedliwość, tylko po wyrok rzekomo niezawisłego sędziego. Śmiech na puszczy. Niezawisłego od kogo lub czego? Co to są za brednie wydumane? Widzimy jak jest. W sądach afera goni aferę. A dzieci ich wyrastają na bezkarnych wilczków.
Ramię komunizmu ani trochę nie oczyściło się po 1989 roku, a brak tedy dezynfekcji powoduje gnicie rany i do dziś gangrenę śmiertelną dla reszty ciała. Nie tak miało być...

* * *

Nadzwyczajna Kasta Ludzi nie doczytała w tej samej Konstytucji RP, na którą tak ochoczo się powołują:

Art. 4. ust. 1:
Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 22-05-2017

36856. 
Odnośnie wpisu numer: 36849

No proszę, cytat z kongresu prawników NADZWYCZAJNEJ KASY LUDZI.
Profesor Wojciech Popiołek:
"W demokratycznym państwie prawnym suwerenem NIE (!) są wyborcy. Suwerenem są wartości znajdujące się w prawie, a na straży tych wartości stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie." (oklaski)

Czyli wybory powszechne nie były, nie są i nie powinny być potrzebne.
Wystarczą... SĘDZIOWIE i ich PRAWO.
Kasta egipskich kapłanów.
Niedawno takim sędzią była Polska Zjednoczona Partia Robotnicza. Prawem i wartością zaś była doktryna o "przewodniej roli partii".
W Iławie na ścianie słynnego zakładu naprawy silników samochodowych przy ul. Grunwaldzkiej i innych dużych zakładów każdy mógł o poranku, idąc do pracy, przeczytać 777. raz przykazanie partyjne: "Program Partii - programem narodu".
 bazalt
 skorupa ziemska, Niedziela 21-05-2017

36855. 
Przedstawiam Państwu drogę jaką oferuje nam w miejscowości Jawty Małe [koło Susza] pewien Pan Gospodarz.
Zwracając mu uwagę na stan jezdni i konieczność uprzątnięcia odpowiada bezczelnie, że deszcz umyje.
Nie jest to jednorazowy wybryk. Jezdnia bardzo często jest zabrudzona obornikiem oraz błotem z pola. Duży sprzęt rolniczy non-stop wyciąga zabrudzenie na jezdnię. Pieszy nie da rady tędy przejść.
Zgłaszane było na policję i nadal to samo.
 czytelnik [370]
 Iława, Sobota 20-05-2017

36854. 
Czy był kiedyś poruszany temat autobusów ZKM IŁAWA?
Chodzi o to, żeby na rozkładzie jazdy było napisane kiedy jedzie autobus niskopodwoziowy z ułatwieniem dla matek z dzieckiem.
Czy można poruszyć ten temat?
 czytelniczka [237]
 Iława, Piątek 19-05-2017

36853. 
Odnośnie wpisu numer: 36848

Oni chcą przyjść pod nasze okna.
Oni chcą walić pięścią do naszych drzwi.
Istna nawałnica islamistów walczących z upadającym chrześcijaństwem wali na kontynent jak wybuch lawy z wulkanu. Miliony zdesperowanych muzułmanów podrywa się i pieszo zalewa Europę zarówno od strony śródziemnej Włoch, jak i od Rosji.
Niestety naszą Polskę powoli też zalewa, bowiem nie damy z tym sobie rady nie mając zabezpieczonych granic, jak np. Węgrzy.
[...]
Czy ktoś pamięta jeszcze, że w roku 2015, tuż przed wyborami, PO już szykowała nam pod nosem budowę ośrodków dla imigrantów islamskich?
Pamiętacie?
A pamiętacie jak Burmistrz Miasta oraz Wójt Gminy unikali obaj jak diabeł święconej wody prostej odpowiedzi "NIE CHCEMY TU UCHODŹCÓW" na pytanie ujęte w pismach od wojewody PO, co pytał na zlecenie rządu PO?
Pamiętacie?
Dopiero głośna manifestacja Narodowców pod ratuszem spowodowała, że Burmistrz i Wójt odpowiedzieli do wojewody z PO, że "brakuje miejsca". Nie powiedzieli, że imigranci arabscy stanowią zagrożenie cywilizacyjne, zagrożenie bezpieczeństwa, zagrożenie epidemiologiczne; lecz wydukali, że "nie mamy miejsca". Pamiętacie?
Pamiętajcie.
 Marszałek
 Iława, Piątek 19-05-2017

36852. 
Odnośnie wpisu numer: 36846

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia!
Staram się wyciągać z niepamięci czasy współczesne.
Niby niedawno a tak dawno!
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Piątek 19-05-2017

36851. 
Odnośnie wpisu numer: 36848

Z fotografii naliczyłem 40 osób, ale sporo było funkcyjnych ludzi.
Trzeba więc tych odjąć.
Byłem na spotkaniu z Wyszkowskim, które organizował iławski PiS.
Ludzi było 4 razy więcej [...].
 obserwator
 Iława, Piątek 19-05-2017

36850. 
Użytkownicy skarżą się do redakcji „Kuriera”, że na dnie pływalni zauważyli skupiska glonów! Kierownik RADOSŁAW SERAFIN uspokaja, jednak sanepid sprawdza sytuację.
Co się stało? Czytaj na stronie 5. w bieżącym wydaniu papierowym.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 18-05-2017

36849. 
Odnośnie wpisu numer: 36848

Rok 1986 (PRL).
Na pytanie, ilu było na zebraniu, padła odpowiedź: "część była".
Ta "część" wówczas oznaczało: 2 sztuki człowieka, czyli w języku ludzkim, dwóch ludzi. A całość ówczesnej dorosłej populacji tej miejscowości liczyła około 200 ludzi.

Rok 2017.
W Iławie też "część" mieszkańców była na wielce... interesującym spotkaniu z ich niebieskością europejską.
 bazalt
 skorupa ziemska, Czwartek 18-05-2017

36848. 
Nagły desant propagandowy cwaniaczków z Platformy Obłudy na region Warmii i Mazur [...] zakończył się - jak to w czarnych bajkach - cudowną klapą.
Frekwencja wszędzie to cudowna kompromitacja. W 35-tysięcznej Iławie, dla przykładu, przyszło raptem 20 osób! A i tak 90% to działacze PO oraz zasiedziali urzędnicy.
W zrobieniu frekwencji nie pomogło PO-wikom nawet ich błagalne hasło:
"Przyjdź, porozmawiajmy o programie".
Ich rozmowa w sali iławskiego włodkowica wyglądała tak, że np. na temat wpuszczania nachodźców islamskich poseł Małgorzata Kidawa-Błońska zadekretowała bezdyskusyjnie: "trzeba respektować zobowiązania podjęte przez poprzedni rząd" - dla przypomnienia oświeconych ciemniaków, rząd PO na czele z Ewą Kopacz. Koniec tematu.
Do łbów zakłamanych zarozumialców nadal nie dotarło, dlaczego 2 lata temu społeczeństwo powiedziało im przy urnie: "Won!"
 anty-bolszewik
 Iława, Środa 17-05-2017

36846. 
Pan Bartosz Gonzalez wspomniał w felietonie o jednostce wojskowej w barakach przy ul. Wojska Polskiego.
To była robocza kompania jednostki Wojsk Obrony Terytorialnej Olsztyn. Baraki pobudowało PKP w końcu lat 60. (baraki typu Skopje), a żołnierze byli zatrudnieni do pracy głównie przy kapitalnym remoncie linii kolejowej Warszawa-Gdańsk.
Teren użytkowany jest dziś przez PKP PLK - z tym, że od ubiegłego roku zaplecze biurowo-socjalne zostało przeniesione do nowego obiektu przy ulicy Kolejowej.
Przewozy Regionalne zostały usamodzielnione i wyłączone z PKP już przed 2010 rokiem i od tego czasu podlegają Zarządowi Województwa. Od tego czasu iławska lokomotywownia jest własnością PR.
 Andrzej
 Iława, Środa 17-05-2017

36845. 
Odnośnie wpisu numer: 36843

Dobry fizjoterapeuta [...] powinien [...] być doświadczonym w fachu.
Najwięcej dają masaże ręczne (nie mechaniczne) i elektromagnetyczne.
Tak twierdzą najwybitniejsi specjaliści w tej dziedzinie.
Jednak nie wszystkiemu poradzi fizjoterapeuta, podobnie jak i lekarz choroby nie zawróci.
 Marszałek
 Iława, Środa 17-05-2017

36843. 
Nie sądziłem, że w Iławie znajdę fizjoterapeutę z krwi i kości. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu udało się.
W "IMAGE" jest młoda dziewczyna z niesamowitą wiedzą i podejściem do pacjenta. [...]
Poprosiła o wcześniejszą dokumentację medyczną, podważyła opis zdjęcia RTG wysyłając mnie na kolejne. [...] Kobieta postawiła mnie na nogi. [...]
 Tomasz
 Ostróda, Środa 17-05-2017

36841. 
Nauczycielka [...].
 iławianka [188]
 Iława, Wtorek 16-05-2017
Odp. 
Prosimy o podanie dowodów lub choćby przesłanek.
Nasz adres e-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 16-05-2017

36840. 
Kąpać się czy się nie kąpać?
Oto jest pytanie!
Piękna "herbatka" płynęła z iławskich wodociągów podczas weekendu w blokach przy ul. Wojska Polskiego.
Będzie jakaś rekompensata? Bo liczniki oczywiście kręciły jak szalone.
 czytelnik [368]
 Iława, Wtorek 16-05-2017

36839. 
Odnośnie wpisu numer: 36838

Jak żyć w TymKraju kaczystowskim...?!
Sędzia wyje, że nie przeżyje za takie grosze (10 tysięcy).
Konfidencka menda e-SB-ecka skomle, że nie pociągnie za 2 tys.
A normalnym Polakom po 500+ podobno się w dupach poprzewracało!
 Jimmy
 Iława, Wtorek 16-05-2017

36838. 
Czego boi się nadzwyczajna kasta sędziów?
Końca samowoli, przekrętów i władzy absolutnej.

1. „Elita” boi się sędziów z „prowincji”.
2. Kariery w sądownictwie już nie tylko dla „swoich”.
3. Poprawa wydajności i ograniczanie kosztów.
4. Kontrola nad prezesami sądów.
5. Podział KRS na dwa zgromadzenia.
6. Przejrzystość działań KRS.
7. Wygaśnięcie kadencji i jasne wybory.
8. Koniec z ręcznym dobieraniem sędziów do orzekania (losowanie).
 Kolega Skaner
 Iława, Poniedziałek 15-05-2017

36837. 
Jadę do pracy z Wikielca do Iławy, a tu nagle w lesie przez drogę przebiegł mi wilk, prawdziwy wielki wilk.
Tak więc zgłaszam się z prośbą o poinformowanie ludzi żeby uważali jak będą spacerować sobie po lesie.
 czytelnik [367]
 Iława, Poniedziałek 15-05-2017

Fatal error: Call to undefined function autolink() in /guestbook.php on line 1288

36836. 
Odnośnie wpisu numer: 36626

Powiedział dziś Jarosław Kaczyński:
"Doszliśmy do wniosku, że podtrzymamy zasadę dwóch kadencji dla osób, które pełnią funkcje jednoosobowe, a więc wójtów, burmistrzów i prezydentów, ale z karencją, tzn. z odłożeniem tego na dwie kadencje".

To oznacza, że kogut na wieży u Jana Olejnika z Gałdowa nie zapieje!
Wójt Krzysztof Harmaciński i jego zastępca Bogdan Wylot mogą dziś sobie golnąć lampkę koniaku za zdrowie Kaczyńskiego i za swoje następne dwie kadencje do roku 2026!
Ale w polityce nigdy nie mówi się "nigdy". Jeśli są chętni na stanowiska wójta, niech walczą. Dla wyborców będzie ciekawiej.