Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

15028. 
Odnośnie wpisu numer: 15019

Panie Orlicz, nie wolno świni uczyć śpiewać, bo tylko zmarnuje pan czas i zdenerwuje świnię.
 Flecista
 Sobota 21-03-2009

15027. 
Odnośnie wpisu numer: 15026

Patrzcie ludzie co on wypisuje ten [...] człowiek.
 Tatarak
 http://www.creatio.art.pl/index.php?menu=archiwum&archid=...
 Sobota 21-03-2009

15026. 
Odnośnie wpisu numer: 15022

"Typowy Urban, który, na jego szczescie, moze sobie pozwolic na pulk ochrony osobistej"...
Panie Tomku, proszę uważać, jest Pan w Katolandzie - tu na słowne argumenty odpowiada się pięścią, a przykazanie "nie zabijaj" ponoć wiernych nie dotyczy!
 upadek moralny
 Sobota 21-03-2009

15025. 
Odnośnie wpisu numer: 15022

Czy Pan Orlicz pamięta tamte czasy i te wtorkowe "konferencje prasowe" Urbana. Co on może wiedzieć o tamtych czasach?
 $$$
 Sobota 21-03-2009

15024. 
Odnośnie wpisu numer: 15022

Ten jadowity gad zapłaci za szczucie społeczeństwa. Zainfekowany zjadliwymi bakteriami, padnie jak zmurszała zgniła padlina we własnych żygowinach.
 TAJNY
 Sobota 21-03-2009

15023. 
Odnośnie wpisu numer: 15022

To mi pachnie bezpośrednim zastraszaniem, Mości Kedywie. Czy już mam zacząć się bać wychodząc na spacery?
 Tomasz "Rushdie" Orlicz
 Sobota 21-03-2009

15022. 
Odnośnie wpisu numer: 15002

Niejaki Orlicz jes bardzo brutalny w swoich szatanskich tekstach.
Jak nakrecony chyba na czyjes zamowienie pisze takie podle teksty. Typowy Urban, który, na jego szczescie, moze sobie pozwolic na pulk ochrony osobistej. Czyzby i Orlicz takze mial takie mozliwosci...
A to gratuluje.
Urbana szatanska medialna nagonka doprowadzila do zamordowania
ks. Jerzego Popieluszki...
 Kedyw wg zapotrzebowania
 Piątek 20-03-2009

15021. 
Odnośnie wpisu numer: 15019

Panu Tomaszowi /i nie tylko/ dedykuję;
"(...) Lia w swej krótkiej wypowiedzi odpiera czołowe argumenty aborcjonistów. Dlaczego uważamy, że skoro płód nie może mówić, ani robić tego, co my potrafimy, nie jest jeszcze osobą ludzką? - pyta - niektóre dzieci rodzą się w 5 miesiącu ciąży. Czy one nie są ludźmi? Nigdy byśmy tego nie powiedzieli. A jednak cały czas wykonuje się aborcje na pięciomiesięcznych płodach. Czy nazwiemy je ludźmi tylko wtedy gdy są chciane? Pomyślmy o prawach dziecka, których nigdy im nie przyznaliśmy. Niezależnie od tego jakie prawa ma matka, nie możemy odebrać dziecku praw człowieka. Musimy pamiętać, że z prawami i wyborami powiązana jest odpowiedzialność i nie możemy kogoś pozbawić jego praw tylko po to by pozbyć się swej odpowiedzialności (...)."
Uważnego czytania i słuchania życzę!
 Natasza_Pegeerówka
 http://fronda.pl/news/czytaj/bronila_zycia_powalila_wszys...
 Piątek 20-03-2009

15019. 
Odnośnie wpisu numer: 15015

Panie Nataszu, ja to z książki wklepałem... ale, jak widzę, źródeł jest wiele. Są te lepsze i te lepszejsze.
Gwoli ścisłości - jest napisane: "Szukajcie, a znajdziecie... Kołaczcie, a będzie wam otworzone". Tymczasem: szukajcie aż znajdziecie brzmi strasznie niejednoznacznie... Wręcz podejrzanie.
 Tomek Orlicz
 Piątek 20-03-2009

15018. 
Odnośnie wpisu numer: 15013

Panie Nataszu,
To nie ja nie przepadam za kobietami, nie ja wyrokuję, że nadają się co najwyżej do mierzenia obwodów swych garów (pomidor). Co do historii aborcji, którą Pan zapodał, nie wątpię w jej autentyczność (pomidor). Zasugerowałem jedynie, że nie wspomniał Pan, jak radzi sobie Kuzynka nie tylko z urazem psychicznym, ale przede wszystkim z koniecznością bycia poza Kościołem w ramach nałożonej na nią ekskomuniki (pomidor). Co do Pańskiej wypowiedzi na temat małych dziewczynek, to sorry, ale tak właśnie zabrzniała Pańska wypowiedź, zważywszy, że machnąłeś Pan tą Brazylią (nacjonalizm?), jakby tam żyli jedynie Pigmeje, albo Czukcze, zapomniawszy chociażby o polskich emigrantach (pomidor). Co do moich domniemanych omamów, stwierdzę następująco: życie jest najwyższą wartością i należy je pielęgnować i bronić go w każdej postaci. Czy w takim razie jestem przeciwnikiem aborcji? Jak najbardziej! Jednak jestem także przeciwnikiem jakiegokolwiek RELIGIJNEGO ZABIJANIA KOBIET!!! Śmiem twierdzić, że problem jest niezwykle złożony, a wszelkie tezy o niezmienności nauk Kościoła są co najmniej bałamutne. Przypomnę, że instytucja Kościoła była przeciwna szczepieniom, transplantacjom organów i wielu, wielu innym rzeczom, z których zbudowany jest współczesny świat. Niezależnie od tego, co sądzi o swojej misji Watykan (o trwaniu poprzez "niezmienność"), istnienie Kościoła jest procesem, osadzonym w dziejowej przestrzeni. Proces ten przybiera się, czy wręcz musi przybierać formę dialogu (niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dialogiem między wyznaniami, czy też z dialogiem państwo-Kościół). Mało tego - wbrew pozorom, lansowanym usilnie przez wojujących ateistów - dialog ten nie tylko powinien, ale na pewno ubogaca szeroko rozumiane morale społeczeństw. Kościół powinien stać na straży moralności i budować nowe relacje ze stale zmieniającym się społeczeństwem. Kościół powinien brać na swe barki wszelką odpowiedzialność duchową za stan owego społeczeństwa, nie zapominając o roli, jaką w tym społeczeństwie jest dane mu odgrywać jako instytucja. Inaczej będziemy mieli taką sytuację, jaka występuje w Europie Zachodniej, gdzie instytucja Kościoła traci z dnia na dzień resztki twarzy, gdzie symbole Chrześcijaństwa coraz częściej zawisają nie nad drzwiami wejściowymi, a nad deskami sedesowymi ustępów (dwa razy się zetknąłem z takim potraktowaniem krzyża w Holandii, ale nie miałem śmiałości zapytać właścicieli tych mieszkań, czy być może "to taka moda"). Jeżeli Kościół zaniecha dialogu, do czego dąży z impetem furiata, sam sobie wbije ostrze mizerykordyi, wprost w serce swej "opoki". Marginalizacja wartości chrześcijańskich doprowadzi do sytuacji, jakich symptomy możemy oglądać w laickiej Szwecji, czy Holandii, kiedy to o nieuzasadnionej eutanazji będzie decydował wyłącznie lekarz (z nadgorliwości, bez powiadamiania rodziny). Wielokrotnie przypatrywałem się w Holandii tak zwanym umieralniom, za których oszklonymi szybami wygrzewali się sędziwi staruszkowie w ostatnich promieniach ich ostatnich wiosem. W pierwszej chwili rodził się podziw na widok takiej właśnie dbałości roztaczanej wokół weteranów. Niestety, a może na szczęście, miejsce podziwu natychmiast potem zajmuje odraza do społeczeństwa, w którym swoich dziadków i babcie sprzedaje się dla świętego spokoju za szyby "przytulisk", odraza do cywilizacji, gdzie z dnia na dzień zamiera życie rodzinne w imię niezakłóconego konsumpcjonizmu. Przykre to i żenujące zarazem. Dlatego też jestem przekonany, że już nie tyle Kościołowi, ile społeczeństwu jest niezmiernie potrzebny dialog. Dialog na poziomie argumentów i kontrargumentów. Dialog na poziomie wzajemnej tolerancji i zrozumienia. Inaczej zmienimy się w szarą, bezwartościową masę wieprzków, która będzie przeganiana z kąta w kąt jakichś trudnych do określenia widzimisię egocentrycznych jednostek.
 Tomek Orlicz
 Piątek 20-03-2009

15017. 
Odnośnie wpisu numer: 15012

to oznacza że ktoś prosi cię o zdanie i woła cię po imieniu:
te dupa, daj głos, jesteś ważny , powiedz coś ... i dlatego piszemy
te :-D ale dla normalnych ludzi to tak zwany "internetowy uśmieszek",
e-motikon czyli: dwukropek + spacja + D
albo inne: średnik + nawias, czyli ;)
 Iławianin, lat 48
 Piątek 20-03-2009

15016. 
Odnośnie wpisu numer: 15015

A tylko ja powiadam wam mam rację bom ja natasza_pe , mam miedzy nogami zwis, pseudonim mam żeński aby być alfą i omegą i tak w ogóle.
a wy psy niewierne nie ważcie się odzywać bo i tak nie macie w niczym racji, bo do kościoła nie chodzicie i nie słuchacie co ksiądz z ambony
gada.
Zamilczcie bo dyskutować z wami to nie mój poziom.
ps1. ty naprawdę jesteś tępy :D nataszu .... i właściwie Tomasz Orlicz nie powinien z tobą dyskutować bo szkoda troszkę jego czasu :D ale miło i ciekawie się czyta jak sprowadza cię do parteru
ps2. dzięki za fajny link do tej strony alternatywy :D
http://www.alternatywa.com/modules.php?name=News&file=print&sid=1343
ps3. nie pisz może peegerówka bo obrażasz ludzi z byłych PGR, napisz: natasz_buraczany, bardziej adekwatne to będzie do ciebie
 natasz_po_pegeerowski aka (Iławianin), lat 48
 Piątek 20-03-2009

15015. 
Jest napisane;
"szukajcie aż znajdziecie......."
Gratuluje Panie Tomaszu, gratuluję.
Proszę zobaczyć skąd nasz Pan Tomasz czerpie wiadomości.
Lewica się Panu marzy, no no
http://www.alternatywa.com/modules.php?name=News&file=print&sid=1343
PS
Pozwolę sobie ponownie napisać, że dialog jest jak rozmowa dorosłego z dzieckiem; trzeba dobierać słowa, żeby gówniarz zrozumiał i żeby było wychowawczo.
PS
Pomidor, a nawet ketchup
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 20-03-2009

15014. 
Odnośnie wpisu numer: 15003

Mały suplement
Panie moderatorze, prosze o dołączenie do mojego ostatniego postu.
http://www.blogmedia24.pl/node/11398
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 20-03-2009

15013. 
Odnośnie wpisu numer: 15010

Panie Tomaszu,
Może i bym się odniósł do tego „mącznego” tematu, gdybym zobaczył, linka do całości tej wypowiedzi!
Widzę, że nie przepada Pan za kobietami. Ciekaw jestem, czy Panie się zorientują i otrzyma Pan, to na co Pan zasłużył.
Czy małe dziewczynki, to też tylko dziewczynki, czy może zasługują na coś więcej niż nazwanie ich dziewczynkami. Nie pisałem nic o różnicach w anatomii, a tylko wskazałem na różnice, że się tak wyrażę, okresu dojrzewania i…… . odsyłam do odpowiedniej literatury.
Widzę, że wzorem starego Ogra chce mi Pan wmówić rasizm. Panie Tomaszu, czy aby wszystko u pana w porządku?
Co do pomidorów, to w okresie zimowo-wiosennym zapominam o ich istnieniu z powodów bardzo prozaicznych- lubię produkty bez zanieczyszczeń.
Na koniec o kuzynce. Zapodałem fakt autentyczny, i powiem, że ani mnie grzeje, ani mnie ziębi Pańska niewiara w to wydarzenie.
Niech pan dalej wierzy w Ufoludki, które zostaną odkryte przez wspomniany przez Pana teleskop.
PS
Jak tam pańskie omamy słuchowe? Jest coś nowego w tym temacie?
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 20-03-2009

15012. 
Odnośnie wpisu numer: 15009

Może mi ktoś wyjaśni, co oznaczają te chorobliwe wtręty literowe "D". Takie wpisy świadczą o umysłowym rozstroju.
 D jak dupa
 Piątek 20-03-2009

15011. 
Odnośnie wpisu numer: 15009

Tkwi w mojej głowie jak gwóźdź autentyczna wypowiedź Jerzego Urbana: "Całą naszą siłą, jest głupota naszych przeciwników."
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 20-03-2009

15010. 
Odnośnie wpisu numer: 15007

Panie Nataszu. Szkoda, że się Pan nie chce odnieść do "mącznego" tekstu, gdyż zacytowałem tam jedynie wypowiedź biskupa Rzymu. Cóż to jednak znaczy dla Pana, skoro jest Pan zbyt poważnym człowiekiem (a dałbym sobie rękę uciąć, że jednak jest Pan kobietą, a tu proszę jaka niespodzianka: człowiek!). Co do dalszej części Pańskiej argumentacji, rzeczywiście, muszę przyznać, że mnie Pan przekonał. Faktycznie... jeśli dała radę począć, to i powinna dać radę urodzić. Że też ja, taki stary, gupi cap, o tym nie pomyślałem! Co do zasugerowanych przez Pana różnic w anatomii dziewięciolatek z różnych kontynentów, wspomnę jedynie, że owszem, rozumiem, iż pragnie mi Pan zasugerować rasistowski kontekst. Pańska sprawa. Tych kilka przykładów z brzegu przekonało mnie, że rzeczywiście dialog nasz nie ma najmniejszego sensu i zawsze oberwę od Pana pomidorem oburzenia. Radzę jednak, aby odłożyć te pomidory i podjąć trud merytorycznej rozmowy. Zapewniam Pana, że to nie boli i że nie doświadczy Pan automatycznej ekskomuniki jak wspomniana przez Pana kuzynka Pańskiej żony.
 Tomek Orlicz
 Piątek 20-03-2009

15009. 
Odnośnie wpisu numer: 15001

hehehehe :D niezłe :D dosadne :D prawdziwe :D
 Iławianin, lat 48
 Piątek 20-03-2009

15008. 
Odnośnie wpisu numer: 15005

Niebawem chleb kosztował będzie minimum 1 $, natomiast 1 kg cukru
10 złotych, tyle co UE. Takie śą ceny realne.
 ekonomista - radiowy słuchacz Balcerowicza
 Piątek 20-03-2009

15007. 
Odnośnie wpisu numer: 15002 15003

Panie Tomaszu, do „mącznego” tekstu się nie odnoszę, bo jestem zbyt poważnym człowiekiem.
Pisząc o odwodzeniu, miałem na myśli oczywiście, odwieść od dokonania zabójstwa nienarodzonego dziecka.
Proponuje spojrzeć na tę hipotetyczna sytuację, nie ze swej strony, a od strony dziecka. Pomijam przyczyny zajścia w ciążę /zabawa w tatusia i mamusię, lub ewentualny gwałt/. Nie będę również pytał, gdzie się podziewał tatuś, a tylko zadam jedno pytanie.
Czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, jakie spustoszenie psychiczne zostanie spowodowane u córeczki, po dokonaniu zabójstwa /dla mnie aborcja, to zawoalowane zabójstwo/. Jeżeli w wieku 9 lat istnieje możliwość zajścia w ciążę, to chyba również istnieje możliwość urodzenia dziecka- mamy przecież postawiona na bardzo wysokim stopniu służbę zdrowia. Po urodzeniu i oddaniu dzieciaka, córeczka nadal mogłaby się bawić lalkami pod czujna opieka tatusia. Myślę też, że przypominanie Panu o różnicy pomiędzy 9 latką w Polsce, a 9 latką w Brazylii, Afryce, nie ma potrzeby.
Na koniec pozostaje mi życzyć Panu, aby nigdy nie musiał Pan dokonywać takiego wyboru. Oto kilka zdań z wypracowania na temat aborcji;
"(…) Uważam, iż każdy człowiek powinien myśleć to co chce, a nie to co musi. Każdy ma prawo twierdzić, że czyjaś decyzja jest błędna. Mamy prawo powiedzieć, że coś nam się podoba lub nie, ale nie mamy prawa zmuszać kogoś by myślał tak samo jak my. Dlatego właśnie opinii na temat aborcji jest tak wiele (…)"
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.sciaga.pl/tekst/29957-30-aborcja_wyzwolenie_ko...
 Piątek 20-03-2009

15006. 
Odnośnie wpisu numer: 15005

Misiak - cwaniaczek. Nawet na zwalnianych stoczniowcach chciał
ubić miliony. Tacy są ludzie z Platformy.
 Filozof z PO
 Piątek 20-03-2009

15005. 
Od kwietnia czekają nas kolejne podwyżki cen żywności. Od początku roku towary spożywcze podrożały o 5 proc. i jeszcze zdrożeją o 5 proc. Wyższe ceny zapowiadają m.in. producenci mięsa, makaronu, wyrobów mlecznych i słodyczy.
Na przykład chleb może zdrożeć nawet o 10 procent.
 szperacz
 Piątek 20-03-2009

15004. 
Odnośnie wpisu numer: 15002

Skąd tak rozległa wiedza o rozwiązłości zakonników i mnichów?
Jak panu nie wstyd i co pana uprawnia do przekazywania takich bredni?
To, że w obecnych czasach pisać można i mówić, pomawiając ludzi, nie świadczy o tym, że należy tak robić. Trzeba jeszcze mieć sumienie i własny rozum.
Może u pana nie czas na rozum, tak pana wypłukało, to życzę zdrowia.
 Męczennik
 Piątek 20-03-2009

15003. 
Odnośnie wpisu numer: 15000

Napisałem: "Jeśli zabronisz na zabieg aborcji, gdyż moja dziewięcioletnia córka "musi" urodzić bliźniaki - licz się z tym, że poszczuję cię psami."

Odpisałeś mi: "Będę z całych swoich sił odwodził Ciebie od tego kroku."

Pytam się, czy miałeś na myśli szczucie psami, czy może, nie daj Boże, namawianie mnie, żebym posłał (nie posyłał) moją domniemaną, dziewięcioletnią córkę do ginekologa w celu usunięcia ciąży bliźniaczej? Jeśli chodziło Ci o to drugie, czy miałoby to oznaczać, że lekką ręką skazałbyś moją córkę na niechybną śmierć, bo właśnie tak Ci nakazuje Twoja religia?! Zdajesz sobie sprawę, że jedynie nawiązywałem tym przykładem do sprawy gwałconej dziewięciolatki z Brazylii?

Proszę oświeć mnie w tym temacie, gdyż z przytoczonego przez Ciebie przykładu z życia nie wynika zgoła nic poza tym, że zabieg aborcji się nie udał i wspomniana przez Ciebie osoba żyje i się rozmnaża. Tylko że - jak przypuszczam - opisałeś mi jedynie czyjeś niegdysiejsze widzimisię...
Z takich, czy innych powodów nieudane widzimisię.
 Tomek Orlicz
 Czwartek 19-03-2009

15002. 
Odnośnie wpisu numer: 14996

Pszednia mąka, mielona od 2000 lat? W bardzo wielu klasztorach nie zachowują się wcale reguły klasztorne, nie pozostało w nich ani wiary w Boga, ani żadnych uczuć religijnych. Rozpusta między mnichami i mniszkami doszła do takiego stopnia, że jest hańbą ją nazywać, a która się mnoży niesłychanie. Mnisi i mniszki nawet razem mieszkają, a ponieważ życie świeckie wkradło się do klasztorów, ono wprowadziło ze sobą i tam ulokowało kokotki, utrzymywane przez wszystkich. Zatwardziałe w swych zbrodniach kpią sobie z mszy i obrządków religijnych. Wiele zakonnic pozostaje w płciowym związku z prałatami i superiorami, jak również z mnichami i nawracanymi i rodzą dzieci w klasztorach. Dzieci mnichów i mniszek lokują się później w klasztorach... Najsmutniejszym zaś jest to, że wiele z nich morduje swe dzieci zaraz po przyjściu na świat. Niezależnie od tego zakonnice służą u księży i mnichów za gospodynie i kucharki, mając przy tym staranie o ich erotycznych uczuciach, które z nimi rozdzielają.
 Tomek Orlicz
 Czwartek 19-03-2009

15001. 
Odnośnie wpisu numer: 15000

Pomidor
 Tomek Orlicz
 Czwartek 19-03-2009

15000. 
Odnośnie wpisu numer: 14997

Tomasz Orlicz napisał min;
"Jeśli zabronisz na zabieg aborcji, gdyż moja dziewięcioletnia córka "musi" urodzić bliźniaki - licz się z tym, że poszczuję cię psami. Jeżeli będziesz usiłował wykonać na mojej córce chrzest łonowy (tak, Nataszku - nie przesłyszałeś się!), to obetnę ci łapę przy samym pasku! Tak więc bądź sobie transwestytą i broń jak lew swojej wiary, całym sercem, z całych sił twoich, oddany Bogu i Bliźnim. Proszę Cię jednak... błagam wręcz, ażebyś użył w tym celu choćby odrobiny wyobraźni i odpowiednich argumentów, Jarosławie D.!!!"

Dla porządku uściślijmy:
- nie jestem Jarosławem D
- nie zabronię Ci, tak jak nie zabrania Kościół, bo przecież nie ma możliwości. Będę z całych swoich sił odwodził Ciebie od tego kroku.
Tutaj autentyczna historia, pozwól.

Ileś lat temu wstecz, przyszła do mojej żony jej kuzynka i oznajmiła, że jest w ciąży i jedzie do Iławy usunąć. Dokonała aborcji, zapłaciła znanemy lekarzowi iławskiemu i szczęśliwa przyjechała do domu.
Po m-cu przyszła ponownie i powiedziała, że chyba jest nadal w ciąży. Pojechała znowu do tego lekarza, który po badaniu potwierdził, że jest, oddał pieniądze i powiedział, że niestety musi urodzić. Urodziła sie dziewczyna, która jest już matką /ma śliczną córeczkę/, a babcia i dziadek szaleją za nią. Widuje ich prawie codziennie i tak sobie myślę, że... Panie Tomaszu, Panie Tomaszu.

Co do chrztu łonowego, to nic mi nie wiadomo na ten temat. Nie chcę już zanudzać, więc czas na małe resume.

Nikt nie ma prawa zabraniać Kościołowi na wyrażanie swoich opinii.
Chciałbym zapytać, gdzie ludzie do 89r szukali ratunku? Czym był Kościół dla ludzi do 89r? Co też się stało, że już teraz Kościół nie jest potrzebny? Jak trwoga to do Boga, prawda? Nie dajmy sie zwariować i patrzmy trzeźwo. Została wydana bezpardonowa walka Kościołowi, który w ciągu 2000lat, nie z takimi przeciwnikami sobie radził. "Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy." Proszę również pamiętać, że Pańskie młyny mielą powoli, ale przednią mąkę.

I jeszcze jedno, co do mojej wyobraźni. Tutaj nie chodzi o wyobraźnię ale raczej, powiedziałbym; Inteligencje emocjonalną, inaczej EQ [ang.] Emotional Intelligence Quotient

PS. Troszeczkę wygłupił sie Pan z tym "szczuciem psami". Fizys ma Pan dosyć przyjemny...
 Natasza_Pegeerówka
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja_emocjonalna
 Czwartek 19-03-2009

14999. 
Odnośnie wpisu numer: 14997

Panie Orlicz! Nie ma zartów, uwazaj Pan, oby ci prawa łapa nie uschła!
Nie obrażaj pan żmiję.
 wirus
 Czwartek 19-03-2009

14998. 
Odnośnie wpisu numer: 14996

Cytat: "(...) w jakich warunkach żyje Ksiądz, itd." koniec cytatu.
No pewnie bawarką nie śmiga, bo to i wiek i refleks nie ten. wiesz, zapytaj biedaków spod kościoła w którym "pracował" księżulo którzy żebrają o jedzenie, jak żyje ich dobrodziej. Kuśka też pewnie nie bryka to i uciech pewnie ma mniej ...
Czekaj, czekaj, skąd niby mam wiedzieć akurat to ? Spytaj admina forum o moje IP, skąd jest i powie ci że napewno nie z woj. W-M, a że pracuję w terenie to różne rzeczy widuję i o różnych różnych rzeczach słyszę :D Teraz akurat jestem tutaj, ale okolice Słupska to częste miejsce moich "nawiedzeń" :D
Wiesz , ty nie jesteś głupia!!, naprawdę, nie jesteś też dziwna. Jesteś żałosna !!
 Iławianin, lat 48
 Czwartek 19-03-2009

14997. 
Odnośnie wpisu numer: 14989

"nie chodzisz do kościoła, to zostaw księży..., nie dajesz na tace, to........ "

Tak, jak najbardziej, Nataszu, tylko nie sądzisz, że zasada ta powinna działać w obydwie strony? Pamiętaj, że to ja decyduję o przetwarzaniu moich danych osobowych i o wielu, wielu innych rzeczach, a ne religia, nacja, czy też inne stowarzyszenie oszołomów od wątpliwej chwały marketingowów. Gwoli ścisłości dodam, że w dawnych przykazaniach kościelnych stał jak wół obowiązek donoszenia wiernych na księży, którzy żyli w konkubinacie. Nie wiedziałaś o tym?! Drobiazg, prawda? Tymczasem w dzisiejszych czasach stoi tam obowiązek łożenia na wspólnotę, który ma się nijak do nauk Chrystusa. Nic mi do tego, że chodzisz do kościoła (choćbyś i chodził zygzakiem). Nic mi do tego, że na okrętkę usiłujesz grać w grę pod tytułem "pomidor". Nic mi do tego, że jesteś transwestytą, nacjonalistą, faszystą, czy też homoseksualistą (tudzież homofobem). Tak samo, jeśli okazałoby się, że jesteś moherowy, kwadratowy, skośnooki, potłuczony, albo po psychiatryku. Jednak do czasu. Jeśli wchodzisz na moje podwórko, licz się z tym, że zaczyna cię w całej rozciągłości obowiązywać prawo, które i ja respektuję. Jeśli zabronisz na zabieg aborcji, gdyż moja dziewięcioletnia córka "musi" urodzić bliźniaki - licz się z tym, że poszczuję cię psami. Jeżeli będziesz usiłował wykonać na mojej córce chrzest łonowy (tak, Nataszku - nie przesłyszałeś się!), to obetnę ci łapę przy samym pasku! Tak więc bądź sobie transwestytą i broń jak lew swojej wiary, całym sercem, z całych sił twoich, oddany Bogu i Bliźnim. Proszę Cię jednak... błagam wręcz, ażebyś użył w tym celu choćby odrobiny wyobraźni i odpowiednich argumentów, Jarosławie D.!!!
 Tomek Orlicz
 Czwartek 19-03-2009

14996. 
Odnośnie wpisu numer: 14991

"(...) Gazeta przypomina historię domu: w 1986 roku podarowała go w zamian za opiekę do końca życia pewna kobieta, którą zaopiekowały się sprowadzone z Krakowa siostry nazaretanki. (...)"
Brakuje tylko jednego, a mianowicie; na czyją rzecz dokonano darowizny? Ciekaw jestem, dlaczego rzeczona gazeta nie napisała, czy też może, ktoś po prostu wykreślił! Kto sprowadził siostry Nazaretanki, w jakich warunkach żyje Ksiądz, itd.
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 19-03-2009

14995. 
Odnośnie wpisu numer: 14992

Jakim roku? Jakim roku ????????
Zakładamy się, że odbije to sobie w max 2 miechy ?? lub szybciej.
W końcu ma parafian nie od parady. [...]
Jak się skrzykną, jak się zbiorą to zobaczysz że lada moment proboszcz nie dość, że śmignie nową bawarką, to jeszcze śmignie sobie na wywczasy gdzieś daleko gdzie go żaden iławianin nie rozpozna :D
to o ile zakład ? jak dla mnie może być: sztuka dla sztuki :D zakład dla zakładu :D
Bez określenia wartości bo ja na [...] [...] nie wydaję kasy :D
 Iławianin, lat 48
 Czwartek 19-03-2009

14994. 
Odnośnie wpisu numer: 14993

Jacy ohydni, ci kapitaliści.
Nie dość, że zwalniają ludzi z pracy, wyprzedając zakłady, to jeszcze zarabiają na szkoleniu bezrobotnych. Bezrobotny ma w głeboko w d...ich szkolenia, on chce pracę. Podli ci ludzie z PO, a nazwisko "misiak", dziwaczne i przypominające inną rasę. Skąd my ją znamy....?
 Męczennik
 Czwartek 19-03-2009

14993. 
Platforma zlikwidowała stocznie w Gdyni a ich senator Misiak miał szkolic idacych na bezrobocie jak znaleźć prace. Macie układ nawet na bezrobotnych by chcieli zarobić stoczniowcy powinni pojechac do Warszawy i sprowadzic ich na ziemie. Panie Ptasznik niech pan zzałata dziury na drogach w Iławie i powiecie a nie bierzesz pan z 8 tysiecy złotych pensji i nic człowieku nie robisz. Czy wy wszyscy z tej Platformy jesteście tacy sami przetrwać nakłamac społeczeństwo ile sie da i nic nie robić. Mamy dosć waszej obłudy i nieróbstwa w nastepnych wyborach zaplacimy wam za te cuda. Sami sie gubicie jak was PSL w Olsztynie znokałtował w wyborze na prezydenta Olsztyna. Pewnie nie możecie sie pozbierać szkoda mi was bo coraz bliżej was koniec wiosna tuz tuż i jak powiedziałem wiosna sie roztrzygnie rozpad koalicji Psl i Platformy bo wasze miejsce jest wiecie gdzie jako bezrobotni a stoczniowcy do sejmu
 Benek
 Czwartek 19-03-2009

14992. 
Odnośnie wpisu numer: 14964

Na osiedlu Lipowy Dwór przez ostatnie lata panowała hossa.
Niestety w tym roku królować będzie bessa -:)
 (czarno)widz
 Czwartek 19-03-2009

14991. 
Odnośnie wpisu numer: 14987

A ja dorzucę takiego rodzynka, a właściwie RodzyNa !!
Miłego "świętowania" "śwętości" i w ogóle...
 Iławianin, lat 48
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-domaga-sie-...
 Czwartek 19-03-2009

14990. 
Odnośnie wpisu numer: 14987

Dosyć symptomatyczne;
Pisanie o "ciemnogrodzie" very good", zrobienie wtretu o "jasnogrodzie" wywołuje reakcje.
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 19-03-2009

14989. 
Odnośnie wpisu numer: 14987

(...) Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu co Boskie i świat stanie się o wiele piękniejszy.(...)
Wystarczy tak niewiele, bo przecież jest Dekalog!
I wszystko byłoby takie proste i piękne-" ... kochaj drugiego jak siebie, nie czyń drugiemu...., myśl logicznie, nie szukaj u kogoś drzazgi w oku, nie chodzisz do kościoła, to zostaw księży..., nie dajesz na tace, to......
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 19-03-2009

14988. 
Odnośnie wpisu numer: 14984

Z tego co pamiętam to miałaś nick: natasza coś tam coś tam - suka coś tam coś tam. To albo masz znajomości u modero albo...
Co do twojej wypowiedzi, to w sumie masz rację. Nic nam do tego że ty księdzu robisz (....kę, dajesz .....) to czy owo i czy za pieniądze czy za bug zapłać. Nic nam do tego, ale skończ pisać na tematy o których nie masz żadnego pojęcia....
Wiem, wiem, jestem tępym zacofanym dupkiem który i JP2 ma za nic
i w ogóle. Cóż, to moje życie a wam czarno-wyznawcom nic do niego.
Naprawdę czasem mam chęć powrotu tych, którzy ustawiali was do pionu!!!
A tak w ogóle to do garów, prania, sprzątania!!! Takim "kobietom" technika powinna być zakazana!!! No chyba, że miotła z dopalaczem ew. nowy model mop-a.
 Iławianin, lat 48
 Czwartek 19-03-2009

14987. 
Odnośnie wpisu numer: 14984

Nataszko, wrzuć na luz. Z tym Twoim "wtrancaniem się w nie swoje sprawy" Jasnogrodu, po prostu przeginasz i tyle. Zapodam Ci pierwszy lepszy przykład:
http://wiadomosci.onet.pl/1937362,453,1,1,item.html
Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu co Boskie i świat stanie się
o wiele piękniejszy.
 Tomek Orlicz
 Czwartek 19-03-2009

14986. 
W świecie antycznym: egipskim, greckim i rzymskim bogów i bóstw było wiele, jedne z większą "władzą" - centralne, drugie z mniejszą "władzą" - lokalne. Człowiek w zachwycie nad przyrodą oddawał cześć strugom, rzeczkom, urokliwym laskom,gajom, starym drzewom. Stopniowo wyrastała potęga Rzymu, z małej, mizernej, drewnianej wioski, do państwa obejmującego obszar od Szkocji na północy, od Portugalii na zachodzie, do Armenii i Iraku na wschodzie i do północnych krańców Afryki na południu.Rzymianie zapożyczyli rozległy panteon bogów od podbitych greków, wzmocnili ich kompetencje, zlatynizowali ich nazwy, nie mówiąc już o własnych, tubylczych (endemicznych) bogach.
 ogrodnik dworski
 Czwartek 19-03-2009

14985. 
Odnośnie wpisu numer: 14984

Widzisz Pan co emancypacja z kobietami porobiła. Zdurniały bez reszty.
 wirus
 Czwartek 19-03-2009

14984. 
Odnośnie wpisu numer: 14982

Dziwnym trafem to "Jasnogród" ma tendencje do protekcjonalnego
traktowania przeciwników światopoglądowych, mędrkując na tematy,
które "jasnogrodu" zupełnie nie dotyczą.
Dobra kobieto, Twoje miejsce jest w kuchni i zajmij się mierzeniem
średnicy garnków, a nie wypisywaniem niedorzeczności na forum.
PS.
Przepraszam wszystkie inne Panie!
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 19-03-2009

14983. 
Odnośnie wpisu numer: 14982

Kompletne zdziczenie!
 Męczennik
 Czwartek 19-03-2009

14982. 
Odnośnie wpisu numer: 14981

Kradzież jest zawsze kradzieżą, ale skąd ten zacny pasterz bierze swoją fortunę - to inne pytanie!
Z Ciemnogrodu - oto odpowiedź!
Ciemnia klękała od starożytnego Egiptu przez Średniowiecze do dziś...
Tylko w Europie przestała. Tam ksiądz wie, że "powołanie" to cena życia poniżej ogólnego poziomu, i dziwnym trafem"powołania" są śladowe. Religijne brednie: świetna pompa finansowa - tylko trzeba Ciemnogrodu!
 Joanna J.
 Czwartek 19-03-2009

14981. 
Odnośnie wpisu numer: 14968

Tym bardziej trzeba w okresie Wielkiego Postu modlic sie i ofiarowac cos od siebie samego dla bliznich wokol, by nie powtarzaly sie napady i kradzieze na nasze domostwa, czy tez parafie...
Grzech popelnia kazdy kto niemalze tlumaczy tu na forum i wprost uzasadnia lub wyszukuje przyczyny okradzenia jednego z kosciolow w Ilawie... Typowe dla wielu Polakow przygladanie sie, jak okradaja lub bija kogos w naszym otoczeniu..
Nagle wielu forumowiczow odezwalo sie jednym prawie glosem...
Przepraszam, ze to sie czasami zdarza nawet ludziom myslacym tu na
tak zacnym forum.
 Kanclerz
 Środa 18-03-2009

14978. 
Odnośnie wpisu numer: 14974

No tak! Jeżeli Pan Adam jest zafascynowany sianiem zamętu i tym
podobnymi niegodziwymi metodomi w wykananiu kolegi Macieja,
to cóż tu się dziwić. "JAKI PAN TAKI KRAM".
 (czarno)widz
 Środa 18-03-2009

14975. 
„DROGA KRZYŻOWA MŁODYCH”

Oratorium pasyjne ojców redemptorystów – nabożeństwo przygotowane na potrzeby wykonania w lokalnych kościołach. Droga Krzyżowa Młodych jest wspaniałą inspiracją do osobistej refleksji, może być wykorzystana podczas rekolekcji, katechez.
Część rozważań poszczególnych stacji jest śpiewana przez solistów, część przez zgromadzonych wiernych. Komentarz do kolejnych stacji drogi krzyżowej stanowią fragmenty poezji Ks. Jana Twardowskiego, recytowane przez Wojciecha Cybulę. Twórcą opracowania muzycznego utworów jest Michał Wróblewski; części solowe śpiewają członkowie chóru „Camerata”.

- piątek 20 marca, godz. 17:00, czerwony kościół w Iławie
- piątek 27 marca, godz. 19:00, kościół w Kisielicach
- piątek 3 kwietnia godz. 17:00, biały kościół w Iławie
 KURIERZY
 Środa 18-03-2009

14974. 
Czytałem dziś felieton Pana Żylińskiego "Dorobek rozmieniany na drobne"
i przecierałem oczy ze zdumienia. Chyba zaczynam rozumieć skąd i czemu wziął się od pewnego czasu bałagan w ratuszu.
Pan Ptasznik oraz Pani Hordejukowa pokąsali rękę Żylińskiego, której tyle zawdzięczają.
Ale się porobiło! Ale się porobiło... O tempora, o mores! (łac. Co za czasy! Co za obyczaje!)
 Sokrates
 Środa 18-03-2009

14973. 
Precz z dyktaturą prawa i prawników. To jest rak umysłu, co powstaje
na garbie ludzkości. W państwie rzymskim przez 1000 lat nie zmieniano przepisów w takim tempie jak teraz.
 abcd
 Środa 18-03-2009

14971. 
Z ostatniej chwili...
W celu poprawy swojego nieco nadszarpniętego wizerunku, rząd nasz wypuścił na rynek serię plakatów mających na celu podniesienie ducha w narodzie oraz przybliżenie co bardziej prominentnych ministrów i działaczy partyjnych.
Z uwagi na brak doraźnych pomysłów ze strony specjalistów od PR-u w PO (niestety dzielni ci ludzie pracują dniami i nocami już od prawie półtora roku i „robią bokami”) do celów propagandowych wykorzystano stare, dobre i sprawdzone plakaty z miłego dla władzy okresu PRL. Dostosowano tylko postaci prominentnych polityków do istniejących już rysunków.
Pierwsza seria pojawi się na ulicach polskich miast już w przyszłym miesiącu.
(DUPO – Dział Usług Propagandy Obywatelskiej)
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.blogmedia24.pl/node/11288
 Środa 18-03-2009

14969. 
Odnośnie wpisu numer: 14968

A skąd ksiądz ma pieniądze na swoje rejestracje, rezydencje, sprzęt?
Głupi ludek łoży, to sobie facet odłoży! STOP dla wspomagania kleru
katolickiego - niech idą na pensje jak protestanccy duchowni!
Proste? To słowa w czyny przekujcie!
Pozdrawiam ludzi światłych i dbających o sensowne wydatkowanie
swych pieniędzy!
 Parabella
 Środa 18-03-2009

14968. 
Odnośnie wpisu numer: 14965

Witam Was, dziś byłam w Iławie i kupiłam Kuriera. Piszecie o okradzeniu księdza proboszcza z Lipowego.
Ten ksiądz był w Jamielniku na początku marca br., bo prowadził u nas rekolekcje. Nasz ksiądz proboszcz prosił nas wiernych o hojne datki dla rekolekcjonisty. Były! Sama widziałam pełen koszyk pieniędzy. A potem pewnie pochwalił się gdzieś ludziom na mieście, no i ktoś go... okradli.
Proszę Was o zachowanie mojej anonimowości.
 [personalia do wiadomości redakcji]
 Środa 18-03-2009

14967. 
Odnośnie wpisu numer: 14965

Przewielebny z Lipowego okradziony - nie może być, skandal! Przecież
on mieszka jak bezrobotny, tacę rozdaje najbiedniejszym w tygodniu, porusza się komunikacją miejską i pociągami osobowymi.
Niech złodziei Piekło pochłonie! Naszego umartwiającego sie ubogiego pasterza tak urządzić...
 Parabella
 Środa 18-03-2009

14966. 
Odnośnie wpisu numer: 14965

Już dawno powiadałem wam, że ksiądz nie "świeci" tablicą rejestaracyjną (NAZWISKO lub IMIĘ zamiast NIL), gdyż takie zachowanie księdzu nie przystoi.
Ksiądz daje przykład jak zdążać do Chrystusa przez modły, czynienie dobra ludziom przez uczyność. Skromność winna być każdego księdza, między innymi, kierunkiem w posłudze Bogu.
 Męczennik
 Środa 18-03-2009

14965. 
Zapraszamy do KURIERA papierowego w środę:

OKRADLI PLEBANIĘ
Wiedzieli, gdzie jest klucz do sejfu. Chociaż proboszcz parafii na
osiedlu Lipowy Dwór w Iławie był wtedy na plebanii, to złodziejom
udało się oczyścić z gotówki domostwo.

ODDAJĘ KREW, CO MAM W ZAMIAN?
Edward Podgórski z Iławy przez 23 lata honorowo oddawał krew.
Do redakcji przyszedł z pytaniem: „Co mi się dziś za to należy?”

POLICJA MUSI BYĆ TWARDA
„Policja nie jest do lubienia, tylko do ścigania przestępców”.
Tak uważa inspektor PIOTR MATEUSIAK, Człowiek Roku 2008
w plebiscycie czytelników Kuriera. Specjalny wywiad dla KI.

WPADŁ WE WŁASNE SIDŁA
Jeździł pijany po centrum zatłoczonej Iławy, jednak nieuważnie
cofając unieruchomił auto. Wtedy dopadła go policja...

MOJA HISTORIA
czyli jak pracowałam dla Niemców.

ADOPCJA
czy rodzina zastępcza? Przewodnik.
 KURIERZY

redakcja@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 17-03-2009

14964. 
A ćwierkają ptaszki, że dobrodzieja z lipowego ktoś obrobił, że mu całą kaskę z kolędy i inne dobra śmignął z sejfa !!!
Dobrze, że nikomu nic się nie stało, że złodziej ponoć wszedł, zabrał Boga kasę i wyszedł.
No i znowu manko w kasie będzie, i znowu parafianie będą mieć ekstra wydatki (ale oni chyba to lubią, a nawet lubieją).
Tak jak z tym poprzednim samochodem, bo teraz w nowym to ma chociaż rejestrację znaczną: N1 [nazwisko] :-D, bo marka to taka pospolita jakaś z Bawarii...
Ehhh :-D a takie miał ładne kazanie ostatnio w niedzielę, że za pieniądze nie wszystko można :D
 Iławianin, lat 48
 Wtorek 17-03-2009

14962. 
Odnośnie wpisu numer: 14958

No to kochani zescie mi pomogli z tym radiem, ze hej!
Chyba kupie sobie mocherowy berecik i wybiore Radio Maryja.
 ilawianin
 europa, Wtorek 17-03-2009

14961. 
W sobotę 14 marca br. w [...] w Suszu do działu nawozów sztucznych została wezwana Policja na życzenie funkcjonariuszy Agencji Ochrony Osób i Mienia [...], króra dba o "porządek" na terenie w/w zakładu. Ochrona stwierdziła, że załoga zakładu jest pijana.

Wizyta Policji zakończyła się bardzo niefortunnie dla tylko dla jednego
z pracowników [...) u którego stwiedzono 0,38 promila alkoholu w wydmuchiwanym powietrzu, mimo iż zbadani zostali wszyscy "podejrzani" przez agencję ochrony. Ten "pijany" nieszczęśnik jako jedyny skosumował zupę (kapuśniak) fundowaną dla swoich pracowników przez firmę [...]???

I stąd po tej "czarnej sobocie" mam przesłanie a także dobrą radę dla wszystkich pracowników [...]: moi kochani alkohol przed pracą zamawia się i kupuje tylko i wyłącznie od szefów w/w firmy ochroniarskiej (...).
I z żadnego innego źródła proszę trunków nie przynosić!!! Ile razy można wam to uświadamiać, skoro delektując się alkoholem od ochrony,[...]. Dbali o nas i nigdy nie było akcji i wpadek. Moi kochani proszę was: nie narażajcie się agencji ochrony [...], bo [...]. Jest brudny, [...].
Jest zły, [...]. Ma bardzo ostre kły...
 emerytowany policjant
 Wtorek 17-03-2009

14960. 
Odnośnie wpisu numer: 14958

Ty gościu racyją masz z Planetą, bo jak kupiłem sobie nowe radyjo
do samochdu, to gdy zapuściłem, to jakaś PlANETA się wyświetliła
 wirus
 Wtorek 17-03-2009

14959. 
Odnośnie wpisu numer: 14951

Co Ty Pyzdra pieprzysz! O tym pierwsze słysze...! To i wiem czemu do Iławy nie wpuszczono firm budowlanych z Ostrody, czy IKEA z Lubawy,
bo by one załatwiły IPB czy UmiDrex.
 wirus
 Wtorek 17-03-2009

14958. 
Odnośnie wpisu numer: 14947

Nie słuchaj Pan Radia [...], bo tego nie wypada szlachcie słuchać.
Jak wróci Pan do Polski, to będą już tytuły szlacheckie do kupna na przetargu nieograniczonym.
W niedzielę 8 marca, po kilku latach przerwy, włączyłem to pomowskie radio, na którym słyszałem wywiad wójta Harmacińskiego. Była mowa o nazwach ulic w Nowej Wsi.
W niedzielę 15 marca znów włączyłem peweksowski odbiornik i znów Pan Harmaciński mówił o nazwach ulic w Nowej Wsi. Idealnie ten sam wywiad, czyli ta sama melodia jak w katarynce.
To samo było z wywiadem księdza z parafii przy ulicy Ostródzkiej, który był nadawany 8 marca i powtórzony 15 marca.
Ci pomowcy z radia nie używają już nazwy "radio [...]" lecz "radio planeta", bo od "radio [...]" powstało "radio pieska".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Zalecane stacje radiowe dla zdrowotności:
1. Dwójka PR
2. Jedynka PR
3. Radio Maryja
 ogrodnik dworski
 Wtorek 17-03-2009

14956. 
Odnośnie wpisu numer: 14955

Z chęcią bym obejrzał zdjęcia Panów Redaktorów na "Naszej Klasie",
ale trzeba się logować, a to strach, bo wiele było szumu na temat
tego portalu. Chcę być w miarę możliwości in coguto (in cognito).
 Jan Kogut vel Kuraś
 Wtorek 17-03-2009
Odp. 
Jasiu! Strach ma wielkie oczy!
Cóż jednak – pozostań zatem kogutto :-)
Chyba, przyjacielu, nie masz nic na sumieniu, co...?
 Modero Kuriero
 Wtorek 17-03-2009

14955. 
Na portalu Nasza-Klasa znajdziesz KURIERA pod takimi adresami:

Profil użytkownika KURIER:
http://nasza-klasa.pl/profile/24447084
Zapraszamy do naszej galerii "znajomych"!

Szkoła KURIERA:
http://nasza-klasa.pl/school/44171
Zapraszamy zapisz się do szkoły! (lewe górne menu)
 KURIERZY
 Wtorek 17-03-2009

14954. 
Odnośnie wpisu numer: 14947

Szanowny Pan, jak chcesz pan posłuchać słusznego radia to słuchaj pan Radyja z Torunia.
Nie zniżaj się pan do wysłuchiwania Radia Erewań, gdzie ubek na ubeku, agent na agencie.
 wirus
 Wtorek 17-03-2009

14953. 
Odnośnie wpisu numer: 14950

Jak na socjalizm, to Nenufar był w stylu własciwym - to jedno; w miejscu właściwym - to po drugie.
Galeria jest gazobetonem, pozbawiona lekkości i piękna, jak na urocze miejsce Iławy. Należało ją ulokować na rynku!
 Filozof z PO
 Wtorek 17-03-2009

14952. 
Zamiast bujania w Kosmosie:
"(...) stwierdził niedawno ustami sędziego Tomasza Kudly (zapamiętajmy te słowa, bo to może być motto transformacji ustrojowej w Polsce a także rządów obecnej koalicji): "Oskarżony i inne osoby uczestniczące w prywatyzacji przyznali, że nie mieli doświadczenia, a wiedza ekspertów z zachodu nie przystawała do polskiej rzeczywistości. Podjęli ryzyko. Oczywiste jest, że mogło dojść i doszło do zaniedbań i nieprawidłowości, ale zdaniem sądu nie doszło do złamania prawa. (...)"
Już za niedługo będziemy dokonywać wyborów, i to ważnych wyborów.
Najwyższy czas pooglądać się dookoła, a także zacząć myśleć twórczo.
PS. Z etyką władzy jest jak z przyrodzeniem komara. Każdy wie, że coś takiego jest, ale nikt tego nie widział.
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.blogmedia24.pl/node/11221
 Wtorek 17-03-2009

14951. 
Odnośnie wpisu numer: 14940 14948

O czym wy pleplepleciecie? O dogodnych drogach dojazdowych do Iławy hotelach i inwestorach? Chyba wam rozum odebrało. Toć gdyby tacy się pojawili, zaczęli dawać iławianom pracę i zarobek, to firmy kolesiów Żylińskiego, którym on "porozdawał" majątki: POM, Fabrykę Domów, Transbud, Techmatrans, IPB, IZPT itede, w pół roku by splajtowały.
Kto by wtedy temu panu kampanie wyborcze finansował?
Kto by na jego sitwę głosował, no kto?
 Pyzdra
 Wtorek 17-03-2009

14950. 
Odnośnie wpisu numer: 14948

Co się tak przyczepiliście do "Galerii Jeziorak"? A były "Nenufar" to taki
przepiękny? - to jest fuszerka bez udziału Warszawy! Po galerii ruder
powstaje nowoczesny obiekt handlowy! Rzeczywiście tragedia, może
ktoś się samospali przed placem budowy! Otrzeźwiejcie, dobrze!?
 Joanna J.
 Wtorek 17-03-2009

14949. 
Policjant może być popularniejszy niż znana aktorka.
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.
 KURIERZY & SKOK-owcy
 http://www.skokstefczyka.pl/multimedia/najnowsze.html
 Wtorek 17-03-2009

14948. 
Odnośnie wpisu numer: 14937 14940

Warszawa, ktora w kazdy letni weekend wybiera sie na Mazury, traci
2-4 godziny, by dotrzec samochodem do swego hotelu lub daczy. Za
trzy lata do Ilawy bedzie mogla dotrzec szybkim pociagiem - w godzine.
Za 3 lata kazdy turysta z Gdanska czy Warszawy, Lodzi moze potrzebowac tylko 0,5 godziny, by z autostrady A1 zajrzec do Ilawy... Trzeba tylko dokonczyc modernizacje drogi Grudziadz-Ilawa... Wtedy zapewne tez dojrzeje i obudzi sie kapital z Warszawy i rozwiaze wlasne i ilawskie problemy turystyczne... Narazie jednak warszawski kapital nie kieruje sie potrzebami turystow, lecz wylacznie chce omamic lokalnych konsumentow i buduje Galerie Brzydoty.
Widocznie w firmie warszawskiej, ktora inwestuje w Ilawie, zabraklo racjonalnego podejscia, a moze i szacunku do zwyklego wrazliwego konsumenta z Ilawy. Smiem na tym zacnym forum oglosic, ze kazde, rzetelnie przeprowadzone badanie opinii publicznej w Ilawie dowiedzie bezsensownosci decyzji o budowie tego szkaradnego obiektu. Na razie mamy takie wladze w Ilawie, ktore sprzyjaja takim inwestorom nieudacznikom.
Tym bardziej chwala dla lokalnych inwestorow, skromnych, pracowitych ilawian, z restauracji i hotelu w miejscu dawnego tartaku. Ci prawdziwie zmieniaja oblicze Ilawy..
Coz nam z tej dyskusji tu na forum. I tak nikt z notabli nie podejmie rozsadnej dyskusji z obywatelami tego Miasta... Musimy szukac sposobow, by zmusic te wladze do dzialania. Mamy raz na 4 lata bron w reku. Urne wyborcza.
Mamy coraz lepsze, chociaz nieliczne jeszcze, niezalezne media i takze mozliwosci wsparcia, madrej, doswiadczonej ciezka praca, powracajacej emigracji... Tysiace ilawian za granica pracuje znojnie na ta chwile.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Wtorek 17-03-2009

14947. 
Mam pytanko! Prosze pomozcie!
Mieszkam poza granicami naszego kraju i bardzo chcialbym sluchac
jakiegos ilawskiego radia przez internet (ale zeby bylo ilawskie).
Czy jest to mozliwe?
 ilawianin, lat 51
 europa, Wtorek 17-03-2009

14946. 
Czy demokratyczny wymiar sprawiedliwości może skazywać niewinnych ludzi? Może, bo nie jest z nim lepiej niż z ruchem drogowym. Ofiary wypadków to cena, którą płacimy, aby się szybko oraz wygodnie przemieszczać.
Skalkulowane ofiary wymiaru sprawiedliwości to koszt utrzymania porządku publicznego. W ten sposób państwo upewnia obywateli, że system wymiaru sprawiedliwości jest skuteczny, szybki i twardy.
A to w praktyce ważniejsze niż niesprawiedliwość wobec niektórych.
 czytelnik
 Poniedziałek 16-03-2009

14944. 
Odnośnie wpisu numer: 14942

Jestem pewna o nieuczciwości pewnej firmy, ale niestety sama muszę znaleść dowody, świadków. Wiem, że są inni poszkodowani, dlatego
stąd mój apel na forum. Niestety - jak się okazuje - zwykły człowiek
jest bezsilny...
Nie będę pisała do naczelnego, ponieważ obawiam się, że rozgłos na tym etapie może zaszkodzić sprawie.
Dlaczego w innych publikacjach na forum występują nazwiska np. Lisaj, Ptasznik?
Czy mogłabym na innych forach znaleźć ludzi, których szukam w wyżej
wymienionej sprawie? Proszę o pomoc, niestety na razie anonimowo.
 Amela
 Poniedziałek 16-03-2009
Odp. 
Po napisaniu listu na adres e-mail naczelny@kurier-ilawski.pl
nie ma żadnych podstaw do jakichkolwiek obaw. Redakcję
obowiązuje tajemnica zawodowa, więc nie ma żadnej mowy
o rozgłosie. Tej SPRAWIE, mam wrażenie, szkodzisz sama.
Można odnieść wrażenie, że sama masz coś do ukrycia...
* * *
Takie nazwiska jak np. Ptasznik czy Lisaj, to funkcjonariusze
publiczni, których ochrona dóbr osobistych jest ograniczona.
Ale nawet wobec nich nie opublikujemy wpisu, który zarzuca
łamanie prawa, bo bez sprawdzenia rozgłaszać (publikować)
takiego zarzutu nie wolno.
 moderator
 Poniedziałek 16-03-2009

14942. 
Drogi Moderatorze! Jak mam napisać treść odnośnie usług [...], aby mogła być opublikowana na forum?
 Amela
 Poniedziałek 16-03-2009
Odp. 
Nie wolno ci publicznie naruszać czci ani żadnych innych dóbr osobistych osoby fizycznej – zwłaszcza koleżanko, że na razie występujesz tutaj jako anonim. Jeśli zostałaś skrzywdzona i jeśli uważasz, że redakcja powinna się zająć tematem czyjejś nieuczciwości, bezpośrednim mailem zgłoś tę sprawę najlepiej od razu do redaktora naczelnego: naczelny@kurier-ilawski.pl
Po zweryfikowaniu twojej tożsamości, a także po zebraniu podstawowych informacji na temat strony przeciwnej, nastąpi decyzja o zajęciu się lub odstąpieniu od tematu.
 moderator
 Poniedziałek 16-03-2009

14940. 
Iława leży na przecięciu super ważnych trakcji kolejowych:
Warszawa-Gdynia oraz Białystok-Toruń-Poznań. Również ważnych dróg samochodowych: Grudziądz-Olsztyn. A to nie wszystko: szlak wodny do Ostródy i Kanałem do Elbląga.
Jak można nie wykorzystać tak cudownie strategicznie ulokowanego miasta? A ten stadion przy lesie, jeziorze na skraju miasta... A jeziorko
w centrum miasta dla stacjonujących łodzi...
Tylko głąby tego nie widzą.
Co z tego, że bedzie nowoczesny ponoć amfiteatr i scena, jak gości nie ma gdzie przenocować...? Po starej mleczarni powinien tylko kompleks hotelowo restauracyjny powstać! Owszem, po starych drobiarskich jest doskonałe miejsce na hotele, ale kiedy one powstaną?
A propos gniota architektonicznego, to dodam, że obok już stoi podobny potworek z zadartym daszkiem: hala sportowa. Dobrze, że jest.
 Filozof z PO
 Poniedziałek 16-03-2009

14939. 
Odnośnie wpisu numer: 14932

Według wizjonera z pokrzyw Via Lisaia przetrwa 1000 lat.
Droga ta zbudowana jest na podłożu czwartorzędowym, czyli glebie, którą zasypano mieszaniną żwiru i cementu. Zaś sławne drogi rzymskie, jak np. Via Appia, służą nawet do dziś jako częściowo podłoże autostrad. Autostrada z Konstantynopola (Stambuł) do Tessalonik też biegnie według rzymskiego traktu.
 minister autostrad w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Poniedziałek 16-03-2009

14937. 
Odnośnie wpisu numer: 14915 14931 14932 14933 14935

Forum nareszcie przeistacza się w ciekawą dyskusję. Zauważalna troska o przyszłość Iławy może zdopinguje władze miasta z Panem Ptasznikiem na czele do ujawnienia i wykonania strategii rozwoju obecnej kadencji. Najwyższy czas!
Budowana Galeria Jeziorak w niczym nie będzie miała wpływu na rozwój gospodarczy, czy postęp architektoniczny miasta. Jest to tylko zmiana jakościowa, ale już nie nowatorska. Ja tracę nadzieje na postęp w strategicznym rozwoju Iławy. Dotychczas myślałem, że tylko kadencja Maśkiewicza będzie wstydliwym epizodem w historii miasta, ale zanosi się chyba na dalszy ciąg zdarzeń...
Z pewnością brak jest bazy hotelowej dla charakteru turystycznego Iławy. Z zazdrością /albo ze wstydem/ niech Pan burmistrzu Ptasznik spojży na działania Ostródy w tej sprawie i uświadomi sobie, że rozwój bazy hotelowej, rekreacyjnej i sportowej, jako niezbędne inwestycje dla rozwoju miasta, mogą być logicznym następstwem odpowiedniej infrastruktury drogowej. Gdzie zatem jesteśmy?
Jeżeli szybko nie pojawi się trasa szybkiego ruchu - łącznik siódemki z autostradą A1, przecinający Iławę /ta krwawica Żylińskiego/, to inne strategiczne działania tracą sens. Iława może pozostać zamknięta w sobie, bez okna na świat, choć ładna to peryferyjna.
 tubylec
 Poniedziałek 16-03-2009

14935. 
Odnośnie wpisu numer: 14931

"Pomnika-Galerii-Brzydoty z butikami wewnątrz".
Jeżeli takowe ma być przeznaczenie tego monstrualnego architektorium, ta ja wymiękam. Gdyby autorem pomysłu monstrum była Hordejukowaja i Rygielski, to ja rozumiem (ludzie, niebywali w świecie), ale doktor Ptasznik, który coś więcej poza Olsztynem widział, to nie wybaczam.
Takiego potworka to trudno będzie znaleźć w Polsce, i na dodatek w mieście turystycznym, gdzie brakuje porządnego hotelu.
Czy ludzie kierujący Iławą nie rozumieją, że warunkiem rozwoju miasta jest, między innymi infrastruktura hotelowa, rekreacyjna i sportowa? Wówczas wszystkie ważne imprezy kulturalne można przyjąć. Nawet być współorganizatorem ME w piłce nożnej.
Jeśli nie, to znaczy, że rządzą nami "czerepaki" z Wilkowyji.
 Męczennik
 Poniedziałek 16-03-2009

14934. 
Odnośnie wpisu numer: 14933

Racja jest w stwierdzeniu, że kiedy złoty do walut słabnie to więcej, ale w złotówkach, jest do wydania. Czy jednak nasze zamówienia są w złotówkach, np. budowa obwodnicy i inne ważne budowy, skoro firma zagraniczna do niej się przymierza? Nie jestem biegłym, ekonomistą tym bardziej i nie wiem. Czy takie wprost, jak twierdzisz, jest przełożenie osłabnięcia złotego, ze kiedy z euro dostniemy dotację, to itd. mamy więcej do wydania - ale złotych.
Dziś słyszałem, że ceny usług budowlanych spadły o 30-40 procent, a materiałów do 20%. Budując dom obecnie, który liczony był na 500 tys. złotych, bedzie kosztował z usługą i materiałami - obliczono - około 100 tys. mniej.
Tymczasem nasz deweloper iławski IPB trzyma sie mocno i ceny za metr
kwadratowy obniża niechętnie, choć słusznie należy przyjąć, że pomimo wszystko budowali tanio w porównaniu z innymi miastami. Może nie porównując z Ostródą, czy Brodnicą, ale jednak taniej.
 ekonomista - radiowy słuchacz Balcerowicza
 Poniedziałek 16-03-2009

14933. 
Wypowiedź Pana Ptasznika, burmistrza Iławy, na temat spraw lokalnych
z tutejszego podwórka, na temat sytuacji w całym kraju oraz gospodarki
na całym świecie - to skandal!
Sam nie wiem co jest gorsze: brak elementarnej wiedzy czy zwyczajna ignorancja?
Panie burmistrzu, doktorze nauk (jakich...?), informuję Pana, że każdy elementarz ekonomii uczy zasad popytu i podaży oraz zasad importu i exportu. Wnioski są oczywiste. W czasie kryzysu, gdy złotówka słabnie, sytuacja nie jest dramatem, wręcz wybawieniem, bo korzystają na tym nasi eksporterzy. Tak samo skorzysta Pan jako burmistrz i całe nasze miasto, bo dzięki mocniejszej relacji euro będzie Pan miał więcej dotacji do wydania.
Panie doktorze, proszę się nie kompromitować, głosowaliśmy na Pana.
I na dobry początek proszę przestać słuchać tych swoich "doradców"
- Panią Hordejuk, Pana Rygielskiego i Pana Młotka.
 urzędnik
 Poniedziałek 16-03-2009

14932. 
ZAPISKI Z PRZESZŁOŚCI
Henryk Lisaj, rolnik-pilot, polityk, zarządca gm. Iława w latach 1990-98, obalony w ludowym zamachu (wówczas używano określenia wybory samorządowe) w 1998 przez Krzysztofa Harmacińskiego.
W czasie studiów odbywał praktyki lotnicze w stanie Nevada, USA.
Z czasów jego epoki pozostała do naszych czasów droga Via Lisaia, łącząca Ławice z Rudzienicami. Na początku XXI wieku mianowany na prezesa zakładów ziemniaczanych w Iławie. Ziemniak to roślina wówczas bardzo znana w Europie i Polsce. Polska słynęła z produkcji spirytusu ziemniaczanego. Około roku 2350 na skutek katastrofy ekologicznej spowodowanej modyfikacją genetyczną roślina ta wyginęła.
 kotlet pokrzywowy
 Poniedziałek 16-03-2009

14931. 
Odnośnie wpisu numer: 14915

MENCZENNIK nie klamie. Ma racje ws brzydoty Galerii. Spytajcie sie fachowcow, czy obecne wladze miasta nie mialy wplywu w ramach planu zagospodarowania przestrzennego na wyglad i ostateczne przeznaczenie tego obiektu...
Dobrze sie dzieje, ze dotarl do Polski miliarder z Irlandii i robi kampanie
na rzecz demokracji w Europie i w Polsce. Trzeba wreszcie dotrzec do umyslow wyborcow i pokazac, ze koniec z tworczoscia socrealistyczna
- takze w Ilawie... Chyba, ze chodzi wladzom ilawskim o stworzenie Pomnika-Galerii-Brzydoty z butikami wewnatrz.
Rzeczywiscie jest to lepsze od mleczarni szanowna Pani Agato. I na tym koncze dyskusje. Do zobaczenia na wyborach nastepnego takiego burmistrza z doktoratem z Moskwy...
 krzyk z obrazu
 Niedziela 15-03-2009

14930. 
Polecam pierwszy w Polsce symulator, umożliwiający kompleksowe porównanie ofert operatorów telefonii komórkowych. Portal przekazuje rzetelną i obiektywną informację na temat różnic w opłatach za połączenia pomiędzy wszystkimi dostępnymi na rynku operatorami telefonii komórkowych.
Po wprowadzeniu danych przez użytkownika, na podstawie algorytmu matematycznego, wyliczana jest najbardziej opłacalna taryfa. Głównym zadaniem portalu jest ułatwienie dokonania wyboru i dopasowania taryfy danego operatora do indywidualnych potrzeb użytkownika telefonu.
 Anna Sibielak
 http://www.opengsm.pl
 Niedziela 15-03-2009

14929. 
Odnośnie wpisu numer: 14926

Przecież nie chodzi tu o prawa fizyki, a znajomość geografii, gdyż
Arktyka to Arkt..., zaś Grenlandia to Gren...
 wirus
 Niedziela 15-03-2009

14928. 
Odnośnie wpisu numer: 14927

A propos omamów.
W jednym z teleturniejów telewizyjnych pewien policjant, poproszony o wymienienie imion braci Marx, bez zastanowienia wypalił: "Marks, Engels
i Lenin".
 Tomek Orlicz
 Niedziela 15-03-2009

14927. 
Odnośnie wpisu numer: 14925

Przecież napisałem wyraźnie, że najprawdopodobniej przyczyna Pańskiego omamu słuchowego było zetknięcie się proroczej wizji ś.p. Karola Marksa z bańką spekulacyjną, która z głośnym hukiem pękła.
Miał Pan szczęście. Bardzo Panu zazdroszczę!
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 15-03-2009

14926. 
W stolicy Danii obradowali spece od klimatu i w opublikowanym raporcie stwierdzili, że do końca wieku poziom mórz i oceanów może się podnieść o jeden metr. I niewinne pytanko, które nastąpi po zacytowaniu wniosku tychże speców:
"Według danych autorów raportu, do podwyższania poziomu mórz i oceanów przyczynia się szybkie topnienie lodów w Arktyce, w tym na Grenlandii."
W którym miescu cytat ten mija się z prawami fizyki?
 Tomek Orlicz
 Niedziela 15-03-2009

14925. 
Odnośnie wpisu numer: 14921

Że co, proszę?
 Tomek Orlicz
 Niedziela 15-03-2009

14924. 

Witam was, internetowi magistrowie wszechnauk! Jeszcze chwila, a będziemy witac pierwszych doktorow wszechnauk, którzy teksty, fragmenty pracy badawczej również zakompilowali ze źródeł "www". Pojawiają się już cząstkowe badania , szczególnie w naukach społecznych, jak pedagogika, socjologia, psychologia, ktore pasują do wielu tematów, np z pedagogiki. Jednak poważny profesor nie da nabrac się na taki numer. Jednak profesor też człowiek, czasem oko przymknie, szczególnie ponentnej doktorantce.
 Tajny współpracownik z rektorem d/s nauki
 Niedziela 15-03-2009

14923. 
Odnośnie wpisu numer: 14912

Kibice, pytam się was, dlaczego ja jako podatnik mam finansować takie miernoty, jak iławscy piłkarze. Jeśli dalej chcecie się awanturować na stadionie w czasie meczu to róbcie to za własne pieniądze. Moje pieniądze i tak idą w części na ochronę normalnych obywateli przed takimi łobuzami.
 podatnik
 Niedziela 15-03-2009

14922. 
Odnośnie wpisu numer: 14903

Jak najbardziej. biznes is biznes, jak mawiają pod Nowym Targiem :D
Bo żyć jakoś trzeba, a czy się jest prezesem, dyrektorem, księdzem czy innym biznesmenem, to czemu nie mozna być i jednocześnie masonem?
 Iławianin, lat 48
 Niedziela 15-03-2009

14921. 
Odnośnie wpisu numer: 14905

Tomasz Orlicz napisał: "(...) doświadczam słuchowego zjawiska gromu dźwiękowego, który zazwyczaj towarzyszy przekraczaniu bariery dźwięku przez samoloty. (...)"

Myślę, że to była po prostu; prorocza wizja Marksa: "Posiadacze kapitału będą stymulować popyt klasy robotniczej na coraz większą ilość towarów, mieszkań i wytworów techniki.
Jednocześnie będą udzielać coraz więcej coraz droższych kredytów na zakup tych dóbr, aż rzeczone kredyty nie będą mogły być spłacane. Niespłacane kredyty doprowadzą do bankructwa banków, które z kolei zostaną znacjonalizowane. To w rezultacie doprowadzi do powstania komunizmu" (rok 1867).
Połączona z pęknięciem tak zwanej bańki spekulacyjnej.
 Natasza_Pegeerówka
 Niedziela 15-03-2009

14920. 
Odnośnie wpisu numer: 14915

Obyś oczu nie mogła odlepić
 Filozof z PO
 Niedziela 15-03-2009

14919. 
Odnośnie wpisu numer: 14916

Wrzuta z wikipedii: Jednocześnie 26 listopada 1983, w przeddzień ogłoszenia nowego kodeksu, ukazała się deklaracja Kongregacji Nauki Wiary (którą podówczas kierował kardynał Joseph Ratzinger), która jasno stwierdziła, że wszystkie formy ruchu masońskiego zaliczają się do kategorii "stowarzyszeń działających przeciw Kościołowi" i w związku z tym: "Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej."

W czasie audiencji udzielonej kardynałowi Ratzingerowi Jan Paweł II zatwierdził tę deklarację i nakazał jej opublikowanie. Obowiązuje ona do dzisiaj. W praktyce oznacza to, że katolicy nie mogą być wolnomularzami bez ryzyka poważnego konfliktu sumienia.

Dokument z 26 listopada był wynikiem wcześniejszej deklaracji (z 17 lutego 1981), w której zapisano między innymi: "1. Dotychczasowa praktyka dyscyplinarna Prawa Kanonicznego nie została w niczym zmodyfikowana i obowiązuje w całej pełni. 2. Nie została więc skasowana ani ekskomunika, ani inne przewidziane kary".

Komentarz. Z tego wynika, że ksiądz w Norwegii jest nielegalny. Z wpisów na forum wynika, że księdzem dalej jest. Czyli wszystkie te przepisy, zakazy, nakazy kościelne to jedna wielka lipa.
 myślący
 Niedziela 15-03-2009

14918. 
Odnośnie wpisu numer: 14911

Wiem, że Jan Paweł II nie przyjął nagrody od włoskich masonów, więc problem jakiś jest.
Loża masońska przejęła władzę bodaj w Portugalii, czy Meksyku, kiedyś tam przed II wojną światową. Zginęło dużo księży.
 aa
 Niedziela 15-03-2009


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 131 132 133 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 ... 324 325 326 ... 385 386 387 następna ] z 387



102487072



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.