Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Więcej...

Forum

26108. 
Odnośnie wpisu numer: 26105

Owszem, starówka była do 1945 roku. Pamiętam tam rynek, tanią jatkę
(i powiedzenie, że zagląda jak pies do taniej jatki) sklep cały w kafelkach mięsny z niemieckimi napisami, jakieś podpiwniczenia.
Po wojnie zniszczenia były nie do opisania. Cieszyłem się wówczas, że musiało być ostre bombardowanie, by Hitlera wykurzyć z Iławy. A potem się okazało, że to towarzysze radzieccy już po zdobyciu niszczyli miasto.
 kombatant
 Wtorek 29-05-2012

26107. 
Jedzie objazdowy kontener dla zużytego SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO. Pozbądź się swoich elektronicznych gratów. Zobacz jak wygląda w Iławie
harmonogram bezpłatnego odbioru elektro-śmieci.
 KURIER IŁAWSKI – Biuro Ogłoszeń
 Wtorek 29-05-2012

26106. 
Odnośnie wpisu numer: 26091

Napoje należy pakować w wymiarowe butle szklane lub sztywny plastyk, które duże markety [...] mogłyby skupować z powrotem. Podobnie jest w wielu krajach zachodnich.
Tymczasem u nas miliony plastyków wynosimy do kontenerów, do lasu
lub palimy.
Dlaczego nie doszliśmy do takiej sytuacji? Dlaczego nie opracowano tego systemu skupu? Nieciekawie jest nawet ze skupem butelek po piwie. Sklepy przyjmują tylko swoje, wydane butelki.
 spomerowiec
 Poniedziałek 28-05-2012

26105. 
Odnośnie wpisu numer: 26104

Starówka w Iławie? Gdzie to jest? Bo jakoś nie zauważyłem...
 eliot
 Poniedziałek 28-05-2012

26104. 
Odnośnie wpisu numer: 26090

Niestety, to nie jest jedyna "wizytówka" iławskiego Starego Miasta.
Spółdzielnia "Praca" widzi już tylko to, co się dzieje na Podleśnym. Wpadnijcie na klatki schodowe, tu nie jest lepiej.
Również chodnik na starówce przynosi wstyd a nie chlubę, ale tu winię władze miasta. Szkoda, że nie widzą ironicznych uśmieszków turystów na których tak "mocno" im zależy.
Moim zdaniem starówka powinna przyciągać zarówno mieszkańców, jak
i turystów. Powinna tętnić życiem, dziś niestety obumiera.
 EV
 Poniedziałek 28-05-2012

26102. 
Rudzienice pod Iławą.
Na fotce mamy postument kamienny, na którym tabliczka ufundowana przez PZR. Nad nią jest wyryte nazwisko prawdopodobnie właściciela majątku ziemskiego Rudzienic, którego dziś niewiele widać, gdyż uległo erozji.
Szkoda, że ludzie fundacji nie pomyśleli o protoplaście obelisku i nie odrestaurowali napisu. Wystarczyło wypiaskować umyć i pomalować specjalna farbą lub masą.
Czy ktoś z osób, którzy interesują się regionalną historią, mógłby podać co jest treścią zestarzałego napisu.
 turysta
 Poniedziałek 28-05-2012

26101. 
Odnośnie wpisu numer: 26100

[...] Co robi więc policja? [...] facet już byłby dawno zdjęty. Widać, że
nasi stróże prawa mają jakieś kłopoty.
Tak dalej, Polsko Tuska, tak dalej... A byle szmata na ulicy będzie nam zagrażał...
 ORMOwiec
 Poniedziałek 28-05-2012

26100. 
Proszę jeszcze raz ostrzec mieszkańców Iławy oraz całego regionu, że
w Iławie na wylocie ulicy Lubawskiej koło stacji paliw stoi facet, który
prosi o podwiezienie do Lubawy. Później, przy wysiadaniu, prosi o pieniądze, a jeżeli ktoś mu nie da, to nie chce wysiąść.
 Paldek
 Poniedziałek 28-05-2012

26095. 
Odnośnie wpisu numer: 26091

Proszę wyobrazić sobie, co będzie się działo ze śmieciami, kiedy wszyscy obywatele obwarowani zostaną tzw. podatkiem od śmieci. Wówczas oni wszyscy będą pozbywać się śmieci, puszek i plastyków, aby tylko dalej od własnej posesji. Przy obecnej organizacji wywozu, a szczególnie przy małej mocy wywozowej, zawalimy wsie i miasteczka.
 ORMOwiec
 Niedziela 27-05-2012

26094. 
Żałobny, na dodatek żałosny koniec II (III) ligi piłkarskiej w Iławie...
Tak kończą kluby, które nie stawiają na swoich wychowanków licząc na zaciężne powołania do reprezentowania małomiasteczkowych klubików.
Ostatni to był mecz, pożegnalny i poświęcony pamięci kolegi z boiska,
a poziom taki, że usiąść i płakać.
A jakiś kretyn z [...] jeszcze pisze, że "Jeziorak z podniesionym czołem żegna się z ligą". Jakimże trzeba być durniem, żeby wyczesać z siebie
tak nieprawdopodobny stek bzdur.
[...]
Ma racje Pan Tomaszewski i zgadzam sie z nim. Reprezentacja Polski to nie klub sportowy, gdzie kadra to 16 piłkarzy, w tym dwóch Polaków. Młody chłopak, który trenuje, marzy o karierze sportowca, kiedy widzi
że państwo wręcza paszporty innym, nie Polakom, to co ma myśleć?
Reprezentowanie barw narodowych to coś więcej, niż tylko symboliczny orzeł na piersiach. To historia, tradycja, kultura, pamięć i duma. Każdy kto zakłada biało-czerwoną koszulkę musi zdawać sobie sprawę z tego co reprezentuje i kogo.
[...] Rzygać mi się chce jak widzę gdy taki np. jak Michalczewski, który wyśmiewał się z Tomaszewskiego, boksował dla Niemców, dosłownie płakał na ringu jak grano niemiecki hymn, nie krył wzruszenia, machał niemiecką flagą, a kiedy jego kariera zbliżała się ku końcowi, państwo niemieckie przestało się interesować Michalczewskim (powodu: bo był farbowańcem). Teraz Darek zaczął machać nagle flagą biało-czerwoną i nagle sobie przypomniał skąd jest.
Dlaczego np. taki Kliczko walczył zawsze pod flagą ukraińską? Bracia Kliczko nigdy się nie dali zniemczyć, ale za to Darius Tiger Michalcewski został prawdziwym [...] i pokazał swoje oblicze.
 Czaruś
 Niedziela 27-05-2012

26091. 
Stare Miasto w Iławie. Widok na śmietnik, sobota rano.
Płacimy ciężkie pieniądze za wywóz śmieci. I co?
 mieszkaniec
 Sobota 26-05-2012

26090. 
W szumnym temacie „Inwestycje dla Iławy” próba popisania się iławskiej Platformy znowu skończyła się mizernym zainteresowaniem na otwartym spotkaniu w ratuszu. Ponoć przyszło aż... – uwaga, to nie pomyłka –
11 przedsiębiorców.
Jeszcze bardziej koszmarny był kompletny brak konkretów ze strony burmistrza miasta Ptasznika, wpieranego drugą kadencję w laniu wody przez starostę Rygielskiego i specjalistkę od wszystkiego Hordejukową.
Już nawet mydlenie oczu im nie wychodzi.
 anty-bolszewik
 Sobota 26-05-2012

26089. 
Odnośnie wpisu numer: 26079

Sprostowanie dla "zmartwionej mamy".
W czwartek 24 maja odbył się Turniej Badmintona w "6" i na świetlicy
nie "obiadkowały" żadne VIP-y, tylko uczestnicy turnieju, czyli uczniowie innych placówek oraz ich opiekunowie, którzy wzięli udział w imprezie, a impreza odbyła się w hali mechanika. Na stołówce jadły dzieciaki "szóstki" i ciężko byłoby pomieścić wszystkich razem.
Jeśli "zmartwiona mama" nie wie co było przyczyną zmiany, to niech się nie wypowiada, bo bzdury wypisuje.
 rodzic
 Sobota 26-05-2012

26086. 
Popularny Czeczen z polskim paszportem. Gruntownie wykształcony. Niezwykły walczak na ringu wolnej amerykanki. Wzór do naśladowania. Przyjechał na wykład do zakładu karnego w Iławie. Co Mamed Chalidow powiedział osadzonym? Czytaj na stronie 8.
 KURIERZY Aleksandra Krotowska & Rafał Gronkiewicz
 Piątek 25-05-2012

26085. 
Odnośnie wpisu numer: 26083

Niestety przykre, ale prawdziwe...
Zmiany są konieczne. Już i teraz. Janek w tej chwili wraca i wygrywa w cuglach. Nic i nikt mu nie przeszkodzi.
Dla platformerskiej ściemy nie liczy się gmina, liczy się tylko to, że do Kamieńca z Iławy bliżej. A nasze dzieci... poszły won po dziurze na dziurze do Lubnowych.
I kasę wpompować i wykorzystać. A Jadzia dalej będzie cały dzień na facebooku w gierki pogrywać. Taka wasza wielka polityka. I kilka etatów jednocześnie.
Biedni my jesteśmy suszacy. Najpierw było 9 lat układów i układzików
rodzinno-przyjacielskich, teraz z deszczu pod rynnę. Na szczęście krótka będzie ta niedola.
 tęcza w Kamieńcu
 Piątek 25-05-2012

26083. 
Odnośnie wpisu numer: 26077

We wpisie autor zawarł m.in. "Chodzi o przygotowanie sobie ciepłej posadki na miękkie lądowanie, bo z waszych dalszych rządów nic nie wyjdzie. [...]".

Czy ktoś wie gdzie wyląduję po jego na nieszczęście pierwszej i na szczęście ostatniej kadencji Pan burmistrz Susza Krzysztof "pycio pepsi colo" Pietrzykowski z PO? Czy powiat iławski coś już przygotowuje, czy sami nie wiecie (szczególnie ty starosto Rygielski) czy przetrwacie po tej kadencji?
Ostatnio, jak Janek Sadowski (sympatyk Pis-u) nie dał się dorwać do władzy w Suszu Pietrzykowskiemu, bo z nim wygrał wybory na burmistrza w 2006 r. (wcześniej w 2002 r. to samo zrobił z mentorem Pietrzykowskiego Panem Koziorowskim), to było rozczarowanie dla
platformianej iławki i tragedia dla przegranego, dlatego przegrany został zrobiony menadżerem od dróg i objął wysokie stanowisko w Powiatowym Zarządzie Dróg.
Drogi już są... to teraz "drogi powiecie" musicie mu wymyślić inną dziedzinę, gdzie są braki, niedociągnięcia, gdzie sprawdzą się jego talenty menadżerskie.
Nie wiem co to mogłoby być, bo powiat funkcjonuje przecież wspaniale, więc może w tym DPS-ie w Kamieńcu co ma powstać dać go na... odźwiernego?
A co podzieje się z Pane Zdzichem Zdzichowskim, bo wieś chyba nie wybaczy mu, że "wcisnął im" na burmistrza Susza takiego "bajarza - sindbada żeglarza" Pietrzykowskiego.
Dlatego apel do Sadowskiego: wróć Pan, powalcz za 2 lata o burmistrza Susza, to może lud zobaczy gdzie Krzysiek i Zdzisiek wylądują.
 ciekawski
 Piątek 25-05-2012

26082. 
Odnośnie wpisu numer: 26077

Tak tak, drodzy czytelnicy... Tak właśnie sprzedaje się majątek gminy Susz, rządzonej przez PO. Powiat (też rządzony przez PO), wyciąga ręce po to, co mamy najlepszego.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że naszą własność oddają bezradni radni. W tej sprawie nie liczy się ani ekonomia, ani dobro społeczne, tylko interes niektórych ludzi...
Może nadszedł wreszcie czas na zmiany! Zacznijmy sprzątać naszą gminę zaczynając od góry. Ludzie otwórzcie oczy na niegospodarność takich władz. Zacznijmy działać póki nie jest za późno!
 rozsądny suszanin
 Piątek 25-05-2012

26080. 
Polska rzeczywistość
N.F.Z. - czyli Niezła Farsa Zdrowotna

Przyszła baba do lekarza
(to się ciągle jeszcze zdarza)

I w radosnym jest amoku
(rejestracja sprzed pół roku)

Tu ją strzyka, tam ją boli
W strasznej baba jest niedoli.

Lekarz spojrzał na nią ostro
Proszę lewatywę, siostro !

Najpierw jednak trochę gadki
Płaci baba w ZUS-ie składki?

Na nic ustne zapewnienie
Ma przy sobie zaświadczenie?

Ma, lecz lekarz nie lebiega pyta:
Czy w Skarbowym nie zalega?

Nie zalega, ale zamęt
A czy płaci abonament?

Płaci - no to głowa mała
A na kogo głosowała?

Czy posiada oszczędności?
Członkiem jest Solidarności?

Czy się z rządu linią zgadza?
I czy męża swego zdradza?

Słucha Tuska, czy Rydzyka?
Czy wypluwa, czy połyka?

Czy dorabia se na boku?
Czy ma konto na facebooku?

Czy ktoś w domu jest na rencie?
Czy ma długi w Providencie?

Gdzie wydaje swe pieniądze?
W Lidlu, Tesco czy Biedronce?

Czy bank przejmie po niej mienie?
Czy ma teczkę w IPN-ie?

Czy sejmowych bredni słucha?
Pies przy budzie bez łańcucha?

Doktor pisał coś na boku
Kazał babie za pół roku

Zgłosić się na konsultację
Dziś zaś wziął gratyfikację

Babę wysłał do apteki
Niech se kupi paraleki

Jakby co, to prosektoria
Tańsze są niż sanatoria.

Baba chociaż ledwie żywa
To ogólnie jest szczęśliwa,

Bo w tym bajzlu pełnym bzdetów
W nowy limit NFZ-tu

Weszła więc z radości
Już na konto leków pości!

Morał jest wynikiem draństwa
Jeśli nie chcesz zostać "skórą"
Miast obciążać budżet państwa
Umrzyj przed emeryturą!

Nie bądź rurą :)
 Arłonow
 Piątek 25-05-2012

26079. 
Jestem w szoku jako matka dziecka niepełnosprawnego chodzącego do iławskiej "szóstki".
Wczoraj dzieci nie mogły korzystać ze swojej dużej świetlicy, bo przecież dyrekcja organizowała kolejny obiadzik dla iławskich vipów. Dzieci gniotły sie na korytarzach wąskich, miedzy nimi biedni i wspaniali nauczyciele.
Ja ich rozumiem, cóż oni mogą zrobić, niestety niewiele.
Czy z władz rządzących ktoś w Iławie przejmuje sie tymi dzieciakami?
Jak weszłam po córkę do szkoły na Mierosławskiego, to byłam zdziwiona,
że w czasie godzin lekcyjnych dzieci nie mogą korzystać ze... świetlicy i
to już tak nie pierwszy raz. To są dzieci specjalnej troski a nie wyrzutki społeczeństwa.
 zmartwiona mama
 Piątek 25-05-2012

26078. 
Odnośnie wpisu numer: 26066

Place zabaw powinny być ogrodzone a nie - jak jest teraz - plac zabaw
jest także dla psów.
Na osiedlu tym od dwóch tygodni jest połamana bujaczka, a drabinka ze zjeżdżalnią spróchniała. Czy musi dojść do tragedii jakiegoś dziecka aby ktoś wreszcie się tym zainteresował?
 Ja
 Czwartek 24-05-2012

26077. 
Odnośnie wpisu numer: 26064

Na temat tego co stało się na sesji w Suszu (7 radnych podniosło rękę
za likwidacją szkoły w Kamieńcu, 5 nie) można powiedzieć tyle: żenada
i skandal.
Włożyliście kij w mrowisko!
To dla gminy jest hańbą, że przez układy i układziki likwiduje się szkołę która prosperuje doskonale. Myślicie, że tu chodzi o dobro gminy? Nie! Chodzi o przygotowanie sobie ciepłej posadki na miękkie lądowanie, bo
z waszych dalszych rządów nic nie wyjdzie. [...]
 obiektywny suszanin
 Czwartek 24-05-2012

26076. 
Odnośnie wpisu numer: 26070

Spadek klubu IKS do III ligi, czyli tak po prawdzie IV.
Jeśli wola jest taka by na nowo piąć się w górę czyli rozpocząć początek nowego, to trzeba zmienić myślenie funkcjonowania piłkarstwa w Iławie. Musimy, adekwatne do epoki w jakiej znaleźliśmy się, czyli XXI wieku, zmienić mentalność ludzkiej masy zarządzającej tym przedsiębiorstwem piłkarskim.
Czas na totalną wymianę ludzi. Tam zostać może tylko konserwator od koszenia trawy. Reszta - dyrektor, zarząd, sekretarka - won!
Inaczej klub zostanie w gnoju.
 Czaruś
 Czwartek 24-05-2012

26074. 
Odnośnie wpisu numer: 26069

Sami wspaniali nauczyciele od A do Z. Znamy to od niepamiętnych czasów, ale czasem trafi się jakaś parszywa, czyli czarna owca, ale takich mało, bardzo malutko.
Dzieci wasze też wszystkie talentne, dziedziczone po ojczulku mamusi, praciwite, bardzo dobrze wychowane, tylko nauczyciel chamidło, że aż śmierdzi z daleka. Tylko nauczyciel nie wie czego od dzieciaczka.
 Szkolny
 Czwartek 24-05-2012

26073. 
Odnośnie wpisu numer: 26066

W sprawie placu zabaw może nam pomóc już tylko Kurier.
Na prośby mieszkańców zarząd spółdzielni pozostaje głuchy. Jak może
się zrobi medialny szum koło sprawy, to może coś postawią. Obecnie
plac zabaw to wstyd i hańba osiedla. Kurierzy pomóżcie nam, proszę.
 Ev
 Czwartek 24-05-2012

26072. 
Odnośnie wpisu numer: 26070

I co teraz z nami będzie?
A tyle hoteli nam nastawiano dla... tylu gości. A goście przyjeżdżać mieli
i IKS podziwiać. Kto nas będzie promował, jak już II Ligi nie mamy.
No kto?
Już wiem... Kot z kulawą nogą? Wątpię... Kota oni też nie mają.
Ziemniaczanki nie mają. IZNS nie mają. Nawet Jeziorak wysycha, a łodzie na dno osiadają.
Tylko Platforma z Rygielskim i Ptasznikiem się ostanie, lecz kto ich będzie odwiedzał... Już wiem... kto?! Turyści w muzeum reliktów historii.
 złośliwy
 Środa 23-05-2012

26071. 
Odnośnie wpisu numer: 26066

Gdzie jest plac zabaw dla dzieci przy ulicy Ostródzkiej w Iławie?
Kiedyś był fajny drewniany plac, znikł niestety, a teraz dzieci mają tylko piaskownice i trzy ławki połamane. Pięknie podziękuję spółdzielni za takie czynsze, które płacimy. Nasze dzieci nie mają się gdzie bawić! Skandal!
 Matka
 Środa 23-05-2012

26070. 
ŻEGNAJ IWO, ŻEGNAJ II LIGO!

To już pewne. Klub Jeziorak Iława spada z II ligi piłkarskiej. Ostatni mecz będzie smutny nie tylko z powodu degradacji, ale również poświęcony będzie pamięci Iwo Zubrzyckiego († 28 l.), tragicznie zmarłego piłkarza.
Czytaj: strona 6 oraz 40.
 KURIER Aleksandra Krotowska
 Środa 23-05-2012

26069. 
Odnośnie wpisu numer: 26011

Nauczyciele weźcie się za robotę!
Wypisujecie tu bzdury, że brak mi słów! Tacy wykształceni, a trąca to brakiem jakiekolwiek inteligencji. Kłócicie się o wszystko, a tak naprawdę to powinniście zacząć pracować a nie liczyć kasę, nie dość, że wkładacie swoje pazerne głowy w portfele swoich kolegów, to jeszcze krytykujecie innych.
Ciągle tylko o was piszą! Ba, pewnie jest i powód! A tym powodem jest fakt, że nic innego nie robicie jak tylko bąki w szkołach zbijacie. Dodaję, iż nie dotyczy to wszystkich nauczycieli. Znam wielu wspaniałych, lecz tych jest niewielu.
 rodzic [matematyczka]
 Środa 23-05-2012

26067. 
Odnośnie wpisu numer: 26065

Jak to? Pod ziemię się zapadną? Kto sobie może wyobrazić, aby powiat iławski znikł? Raczej przejmie go inny powiat. A co wtedy z radnymi?
Urzędnikami? Tylu biedaków na bruk...
Nie wierzę w to. Ktoś sieje wiatr, defetyzm, aby kto żyw emigrował stąd.
Ależ nam Polskę zgotowali...
Tylko czekać, aż ta banda z UE powie: "likwidujemy państwo polskie".
A Tusek i Komorusek posłusznie wykonają.

Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy ducha,
Aż się rozpadnie w proch i w pył
Czerwona zawierucha.
 Swój
 Środa 23-05-2012

26066. 
Gdzie są obiecane zjeżdżalnie na placu zabaw przy Mierosławskiego?
[w Iławie].
Spółdzielnia "Praca" obiecała nowe na wiosnę i co? Plac zabaw świeci pustką.
 mieszkaniec [122]
 Środa 23-05-2012

26065. 
W ciągu najbliższych lat z powodu niżu demograficznego oraz migracji większość regionów gwałtownie się wyludni, co spowoduje pogorszenie lokalnych budżetów, problemy z utrzymaniem infrastruktury, a także konieczność rezygnacji z inwestycji.
Liczba mieszkańców Polski zmaleje w 2035 roku co najmniej o 2,5 mln.
W ciągu jednego pokolenia statystycznie ubędzie w Polsce prawie
500 gmin, 70 powiatów, 2 województwa.
 J-23
 Środa 23-05-2012

26064. 
Odnośnie wpisu numer: 26053

Mieszkańcy każą suskim radnym zagłosować uczciwie - co to znaczy dla mieszkańców tej miejscowości? Nic innego jak opowiedzieć się przeciw likwidacji szkoły w Kamieńcu.
Opowiedzieć się za likwidacją to już jest - zdaniem niektórych - jawna nieuczciwość i brak obiektywizmu. Ciekawe czy, gdy radni zlikwidowali szkołę w Lubnowych, to też pisalibyście że to nieuczciwe. Wątpię.
 obserwator
 Środa 23-05-2012

26063. 
Odnośnie wpisu numer: 25941

Dziękuję redakcji KI za zajęcie się problemem nieżyciowego czasu pracy iławskiego Starostwa Powiatu.
Tym samym podaję szanownej Pani sekretarz pomysł na pogodzenie przepisów kodeksu pracy ze zdrowym rozsądkiem i potrzebami mieszkańców.
Starostwo może być czynne dłużej w piątek od 8.00 do 16.00 lub też
8.30 do 16.30.
Takie godziny pracy nie naruszą żadnych przepisów prawa, a pracującym mieszkańcom Iławy pozwolą chociaż raz w tygodniu załatwić sprawę urzędową.
Dziwne dla mnie jest to, że kodeks pracy nie obowiązuje np. w ratuszu w Olsztynie i tu podaję link do strony:
http://www.olsztyn.eu/pl,urzedy-instytucje,urzad-miasta.html
 info
 Środa 23-05-2012

26061. 
Kurier się dzieje! To musi być środa. To musi być pierwsza strona!
http://www.kurier-ilawski.pl/jedynka
 KURIERZY
 Środa 23-05-2012

26059. 
Odnośnie wpisu numer: 26048

Temat przecież już dawno jest zamknięty.
Na co wy liczycie?
Dla władz Susza ważniejsza jest gmina oraz jej pieniądze, a nie miejsce,
w którym będą się uczyć wasze dzieci.
Co za różnica - szkoła w Kamieńcu, szkoła w Lubnowych czy... może
piwnica pod baranami.
 realista
 Wtorek 22-05-2012

26058. 
Odnośnie wpisu numer: 26047

Ale co właściwie popierasz pseudo „ekologu”?
W swym tekście nie zawarłem przecież sugestii zamknięcia ziemniaczanki, którą chyba mylnie nazywasz ostatnim zakładem produkcyjnym w Iławie. Pisałem jedynie o przestarzałym i niezwykle uciążliwym dla mieszkańców miasta jak i dla okolicznej przyrody procesie technologicznym. Chyba można go jakoś zmienić, by fetor z gnijącego bajora nie zatruwał całej okolicy?
Trzeba tylko chcieć...
 iławianin 201
 Wtorek 22-05-2012

26057. 
Odnośnie wpisu numer: 26054

Jasne, że tej zabidzonej odtrąconej postpegerowskiej wsi na spokojną starość opieka należy się jako Dom Pomocy Społecznej.
Jedno i drugie (szkoła) pewno kosztują. Zawsze jednak ważniejsza jest pomoc niż edukacja.
 szkolny
 Wtorek 22-05-2012

26054. 
Odnośnie wpisu numer: 26053

Panie burmistrzu Pietrzykowski!
Jedyne co się Panu dotąd udało, to skłócić dwie społeczności. Swoimi nieuczciwymi posunięciami usiłuje Pan zlikwidować dwie szkoły. Tak tak.
W Kamieńcu budynek, który spełnia wszystkie wymogi chcecie oddać powiatowi, bo ten sam go sobie wybrał, to Pana słowa padły na ostatniej sesji.
Jakim prawem bez konsultacji ze społeczeństwem wyciągacie ręce po cudzą własność?! Ta szkoła jest nasza, jak do tej pory niewiele w niej zrobiliście.
Najpierw stowarzyszenie, teraz okazuje się, że niezgodne z prawem.
No to DPS, bo to rozwojowe dla wsi. Pytam, jak wieś ma się integrować
ze starszymi schorowanymi ludźmi?!
I jeszcze jedno: zostawcie dyrekcję i nauczycieli w spokoju, bo oni dla dzieci i wsi robią dużo dobrego. W tej chwili bardziej ufamy im niż naszym włodarzom.
Szanowna Rado! Liczę, że zagłosujecie obiektywnie i uczciwie mając na względzie dobro i bezpieczeństwo naszych dzieci.
 rodzic z Kamieńca
 Wtorek 22-05-2012

26053. 
Odnośnie wpisu numer: 26048

Ubawiłem się strasznie, realisto!
Rozumowanie masz na poziomie przedszkolaka: kto jest przeciwny likwidacji szkoły w Kamieńcu jest wporzo gość, kto za likwidacją ten marionetką burmistrza.
Takie komentarze pokazują, iż z niektórymi osobami nie powinno się prowadzić żadnych rozmów czy negocjacji, bo argumenty nie trafiają do nich żadne.
Nikt nie podejmie decyzji na podstawie wyłącznie obejrzenia szkół, na co liczy część mieszkańców Kamieńca. Mam propozycję żeby porównać również urodę kadry nauczycielskiej i samych dyrektorek :)
To dopiero będą mieli radni mętlik w głowach.
 sympatyk Tęczy Kamieniec
 Wtorek 22-05-2012

26051. 
Odnośnie wpisu numer: 26011

[...] Szał zakupowy naszych dyrektorek się zaczął, ciepło się zrobiło, to trzeba pobiegać po sklepach pod pretekstem wyjścia załatwienia ważnej sprawy! Panie Starosto zainteresuj się swoimi Dyrektorami! Bo gdyby nauczyciel wyszedł z lekcji, byłby od razu pociągnięty do konsekwencji,
a dyrekcja może szaleć bezkarnie.
 Robi
 Wtorek 22-05-2012

26050. 
Odnośnie wpisu numer: 26011

Czasami ręce opadają jeśli chodzi o wpisy wasze!
Ludzie nie znacie realiów nauczyciela szkolnego, a o Karcie Nauczyciela
nie wspomnę.
Jaki urlop co 5 lat? Pytam, bo ja jako nauczyciel wiem, że taki urlop jest ale co 7 lat i to po dłuższym chorowaniu i po zaakceptowaniu komisji lekarskiej (nie w Iławie).
Dajcie spokój nauczycielom, bo to ambitni ludzi poświęcający się bardzo, oprócz dyrekcji, która biega po sklepach, nie wyrabia swojego pensum, spija kawusie w doborowym towarzystwie.
A biedni nauczyciela męczą się z waszymi dziećmi, które - tu zapytam retorycznie - skoro nie mają szacunku do was, rodziców, to czemu mają mieć do nas nauczycieli...?
Docencie nas drodzy internauci, bo na wywiadówkach podlizujecie się do nas, a na forum wyliczacie nam kasę!
 Robi
 Wtorek 22-05-2012

26049. 
Odnośnie wpisu numer: 26036

Skąd "bobie ratowiczy" w tobie tyle złości? A jeszcze więcej zawiści?
Nie jestem nauczycielką - to jest mój świadomy wybór, dlatego że:
nie chciałabym szarpać się z cudzymi dzieciakami, nie czuję powołania do tego zawodu, itd.
Nie rozumiem zazdrości o te dni wolne, o ilość godz. pracy, a już tym bardziej o wypłaty. Każdy z nas miał prawo wyboru, kto nie wybrał tego zawodu, świadomie odrzucił też i przywileje.
Ktoś tu dobrze napisał już, że lepiej popatrzeć na pensje np. lekarzy. Zarabiają krocie jak na iławskie warunki, a poziom świadczeń nie odbiega od poziomu np. wiejskiego felczera.
Dla przykładu podam, że na zdjęciu RTG pan ordynator u mojej mamy stwierdził, że ma założone klamry na kręgosłup i nie trafiały doń żadne argumenty, że jest to po prostu zapięcie od biustonosza! Wprost był obrażony, że pacjentka go poucza, a na skierowaniu do dalszego leczenia wpisał tę kompromitującą diagnozę, z której zresztą lekarze w kolejnym mieście mieli ogromny ubaw!
I tym należałoby się zainteresować - czy te pensje są adekwatne do posiadanych umiejętności, a nie, za przeproszeniem, wycierać sobie pysk jedną grupą społeczną, bo to po prostu niesprawiedliwe.
 iławianka 53
 Wtorek 22-05-2012

26048. 
Dzisiaj pierwszy z sądnych dni, w którym to radni z Susza zobowiązali się odwiedzić szkoły w Kamieńcu i Lubnowych w celu porównania placówek. Jeżeli będą obiektywni i ocenią realnie, to bezapelacyjnie szkoła w Kamieńcu uzyska lepszą notę.
Tylko jest jedno ale. Okaże się kto z radnych jest marionetką w rękach burmistrza. [...] Proszę mieszkańców Kamieńca nie dajcie się i walczcie
do końca, nawet jak trzeba będzie to w sądzie, bo ewidentnie jest to marnotrawienie majątku gminy, czyli wszystkich mieszkańców.
ZEBRANIE DZISIAJ O 17 W SZKOLE W KAMIEŃCU.
 realista
 Wtorek 22-05-2012

26047. 
Odnośnie wpisu numer: 26045

Popieram. Zamknijmy ostatni zakład produkcyjny w Iławie, a zostaną
już w tym mieście tylko lasy i urzędy. Będzie czysto i proekologiczne.
 ekolog
 Wtorek 22-05-2012

26045. 
Iławianie są prawdziwymi „szczęśliwcami”. Np. wiadomości o tym skąd aktualnie wieją wiatry nie muszą czerpać z programów telewizyjnych pokazujących prognozy pogody lub też kupować w sklepach kompasów. Wystarczy im bowiem jedynie jako tako działający zmysł powonienia, czyli w miarę zdrowy nos...
A dlaczegóż to i cóż ma nos do orientacji w „kierunkach wiatrowych”? Wyjaśnienie zagadki jest bardzo proste, gdyż „szczęśliwi” iławianie mają po prostu busolę zapachową w postaci słynnego zakładu ziemniaczanka gnieżdżąca się od zamierzchłych czasów w pobliżu stacji kolejowej.
[...] Wiadomo bowiem, że gdy nad Iławę w okresie wiosenno-letnim nadciągają wiatry z kierunku południowego, to cały południowy rejon naszego „ekologiczno- turystycznego” miasta zostanie spowity fetorem ciągnącym właśnie z kierunku tego zakładu przerabiającego okoliczne ziemniaki.
[...] A przypuszczać można, że „nowoczesny” proces technologiczny stosowany w tym zakładzie zasmradzającym całą okolicę, pochodzi chyba z czasów rewolucji przemysłowej gdzieś z przełomu XVIII i XIX wieku lub wręcz ze wczesnego baroku...
Zanieczyszczone i gnijące resztki poprodukcyjne w tym zacofanym i uciążliwym zakładziku wylewa się po prostu do pobliskiego bajora i kiedy następuje nieco cieplejsza aura to wszystko to wspaniale paruje i duża część mieszkańców miasta ma dzięki temu takie darmowe „atrakcje” zapachowe.
[...] Trzeba przyznać, że przez kilka ostatnich lat sytuacja zapachowa nieco się poprawiła, ale to tylko dlatego, że Ziemniaczanka miała jakieś problemy z zarządami, brakiem środków na produkcję i po prostu na jakiś czas [...] zawiesiła działalność, także swój smrodliwo-wyziewowy proceder. Jednakże radość iławian była przedwczesna, gdyż chyba w ubiegłym roku zakupił ją jakiś majętny przedsiębiorca, który ponownie tej wiosny uraczył iławian zapaszkami ze swej zacofanej manufaktury ziemniaczanej.
Dziwić się jedynie można, że podobnie jak przez wiele ostatnich lat, tak i obecnie na to swoiste zatruwanie powietrza nad naszą „turystyczną” okolicą zupełnie nie reagują władze sanitarne, które pewnie uważają, że oddychanie smrodem ciągnącym się znad Ziemniaczanki jest nader korzystne dla naszych organizmów, a owa atrakcyjna nuta zapachowa pozytywnie ubogaca nasz mikroklimat.
[...] Ale cóż się dziwić władzom sanitarnym i samorządowym na ich bezczynność wobec fetoru ścielącego się obecnie nad Iławą. Przecież podobnie są one bezczynne corocznie w okresie jesienno- zimowym, gdy te same rejony miasta spowijane są każdego wieczora tumanami dymów snujących się z licznych kominów na osiedlach domków jednorodzinnych. Wtedy stan smrodliwego i duszącego powietrza zatruwającego mieszkańców naszego miasta władzom sanitarnym i samorządowym także jest zupełnie obojętny.
Tak więc mieszkańcy Iławy nie mogą w sumie narzekać na brak wrażeń „zapachowych i widokowych”. W okresie wiosenno-letnim mają bowiem „radosną” świadomość, odbieraną na szczęście tylko nosem, że produkcja ziemniaka w naszych wiejskich okolicach wspaniale się rozwija, o czym świadczą bogate wyziewy fetoru z okolic Ziemniaczanki. Zaś w okresie zimowym mieszkańcy tego samego rejonu miasta, patrząc na bujne dymy wydobywające się z setek kominów, widzą przynajmniej czym oddychają. Ale czy iławianie są z tego powodu bardziej radośni i zdrowsi? Śmiem w to wątpić...

P.S. W okresie wiosenno-letnim, przed wjazdami do naszego miasta oraz przy wyjściu ze stacji kolejowej, winno ustawić się tablice informacyjne z wiadomością dla niezorientowanych gości, że swoisty „zapaszek” snujący się nad znacznymi połaciami Iławy nie jest skutkiem zaniedbań np. stanu czystości skarpetek iławian, lecz ubocznym efektem wspierania rodzimego rolnictwa „w temacie” („na odcinku”) produkcji ziemniaka przerabianego na mączkę ziemniaczaną, której później nikt nie chce kupić.
I tyle wystarczy...
 iławianin [201]
 Poniedziałek 21-05-2012

26043. 
Odnośnie wpisu numer: 26042

Optymizm jako nadzieja ostatnia... Skąd te niby tłuste lata przyjdą?
Na pewno nie z Moskwy.
Tę piłkarską glebę należy spryskać i wypalić w korzeniami, dopiero może coś się odrodzi. Jednak nie z ludźmi z tej epoki.
 Czaruś
 Poniedziałek 21-05-2012

26042. 
Odnośnie wpisu numer: 26030

Z calym szacunkiem dla siatkowki kobiecej, a glownie dla szkoleniowego sztabu Pana Mieczyslawa Pietroczuka.
Otoz nasza pilka nozna juz w najblizszych kilku latach bedzie w Ilawie na wysokim poziomie, a zawodnicy beda otrzymywac dobre wynagrodzenie.
 senator
 Poniedziałek 21-05-2012

26040. 
Odnośnie wpisu numer: 26036

Po raz kolejny pytam: po co sobie wycieracie twarze nauczycielami?
Kto z Was zadał sobie na tyle trudu, aby głębiej poznać ich pracę, obowiązki i specyfikę tego zawodu?
Przecież, tak jak słusznie ktoś mądry napisał, nauczycielem jest się z wyboru i każdy ma do tego święte prawo. Z jakich powodów wybrał tę profesję, to już jego sprawa.
Ciągle - jacy źli, niedobrzy, bo jakie to teraz dzieci, co to za młodzież... Przede wszystkim jest to policzek dla uczniów, wszyscy są wrzuceni do jednego kotła. A gdzie ci ambitni, mający cel w życiu, chcący się uczyć i szanujący swoich pedagogów? O nich się nie mówi, bo jak niszczyć, to po całości, bo przecież tu nauczycieli trzeba sponiewierać. Żal tego słuchać, jakich czasów doczekaliśmy.
Ludzie, jak te hieny, sami swoich błędów nie widzą, ale innych rozliczać, czemu nie! Najłatwiej krytykować i samemu nic nie robić.
 zainteresowany
 Poniedziałek 21-05-2012

26039. 
Odnośnie wpisu numer: 26030

Wrócę do dziwnego meczu piłkarskiego jaki nasi Jeziorowcy rozegrali z Resovią w Rzeszowie, a dostali baty aż piszczało.
Nie będę komentował sprawy, bo [...] przysłowiowe drzwi stodoły były niedoparte, więc jak szczury do zasieka, tak tu do bramki gole raz za razem wlatywały.
Okazało się, że jak kiedyś grali żołnierze Kiełbasy i spółka z Olsztyna, tak obecnie innostrancy, spoza Iławy (nie nasi wychowankowie) udawali, że lewdwo grają. Zalegają działacze z pensjami, więc odwdzięczyli się jak mogli.
Jan Tomaszewski słusznie komentuje, iż w drużynie muszą grać swoi.
A skoro nie mamy takich skutkiem nieudolności szmaciarskich rządów, to łba nie wychylajmy, szkolmy swoich lub po prostu spasujmy z drużyną seniorską, w której i tak połowa gra juniorów.
Ja, jako ten, który nie lubi szmaciarstwa w piłce nożnej, z utęsknieniem doczekać się nie mogę gry "naszej z Polski" drużyny na Euro 2012, choć
niestety są w niej tacy z wyrokami za korupcję... sprzedawanie meczów.
 Czaruś
 Poniedziałek 21-05-2012

26037. 
Odnośnie wpisu numer: 26031

Tu poniżej nauczyciel zadał pytanie: w imię czego...? Tyle pracuje i tyle zarabia.
Odpowiedź jest prosta: w imię własnego wolnego wyboru chęci bycia nauczycielem! Chyba że jesteś poszkodowanym przez rodziców, którzy zmusili cię do tych studiów... Wielu takich jest w waszym zawodzie.
 zawodowy
 Poniedziałek 21-05-2012

26036. 
Odnośnie wpisu numer: 26031

Nauczycielu, skoro tak jesteś uciemiężony pracą w szkole to się zwolnij
i idź do innej roboty.
Pytam ciebie: kto ci każe pracować w zawodzie, skoro tyle dokładasz?
A na portfel ci patrzę, bo wypłatę dostajesz z pieniędzy publicznych, a
nie z prywatnej firmy.
Jesteście grupą zawodową ponad stan specjalnie uprzywilejowaną przez komunistyczną spuściznę, jaką jest Karta Nauczyciela. I to jest właśnie społeczna nieprawość.
Powtarzam, jak ci tak źle, to idź do innej roboty.
Bym zapomniał, nie ty jeden zapłaciłeś za swoje studia!
 bob ratowniczy
 Poniedziałek 21-05-2012

26035. 
Odnośnie wpisu numer: 26031

Za komuny, kiedy po studiach szło się do pracy, to trzy szkoły w Iławie
z otwartymi rękami czekały na gościa. Rozpocząłem od 2 etatów prawie
i tak szło dość długo, ze 20 co najmniej lat.
Czasem nawet z nadliczbowymi dochodziło do trójki. Ale i tak wszyscy narzekali, że banda komunistyczna nas doi, gdyż wyzyskuje człowieka bo musi pracować na dwóch etatach, a powinien zarobić jak na czterech ale na jednym i bez nadliczbówek.
Dziś mamy 22 lat nowej lepszej komuny i... to samo kwękanie. Bo i pensje nadal małe, ale co gorsze, banda rozwiązuje szkoły, dzieci zgania do szkolnego burdelu po czasem 1000 uczniów, zaś uczeń zachowuje się gorzej niż bydlę, gdyż nie słucha ani matki, ani księdza z parafii, nie mówiąc już o dziadu-nauczycielu.
W kraju źle zarządzanym nigdy nie będzie normalności. Zawsze będzie łatana rzeczywistość, zawsze ludzie żyć będą w niepewności o swój los. Nie będzie normalnie w kraju, gdzie były prezydent, co na salony i po Nobla wszedł dosłownie po grzbietach robotniczych strajków, a dziś nakazuje pałować ich za to samo, co sam onże dawniej robił.
Co nas czeka? Nędza!
 szkolny
 Poniedziałek 21-05-2012

26034. 
Odnośnie wpisu numer: 26025

BYSTRY, trochę mało bystry jesteś.
Nie doliczyłeś też wywiadówek, wycieczek ze "wspaniałymi dziećmi lub młodzieżą", przerw (jakie są pomiędzy lekcjami), bo nauczyciel jest w miejscu pracy oraz sprawdzania różnych prac (itp. itd.) po godzinach
pracy.
Ty, jak wracasz ze swojej pracy, to już o niej nie myślisz do 6:00 rano.
A jak siedzisz w pracy, to ile pracujesz w godzinie? Nie rozmawiasz z kolegami (koleżankami) nie jadasz kanapek, nie wychodzisz na "przerwy" chyba twoja godzina w pracy również jest krótsza niż ustawowa
(60 minut).
Poza tym coś się tak czepnął nauczycieli, sprawdź: górników, lekarzy, policjantów, adwokatów, kolejarzy i wiele różnych zawodów. W każdym znajdziesz, według ciebie, nierobów.
 sprzątacz
 Niedziela 20-05-2012

26031. 
Odnośnie wpisu numer: 26025

Tak czytam te wasze wpisy, drodzy internauci i smutek mnie ogarnia coraz większy.
Zastanawiam się dokąd zmierza ten nasz kraj... Po 10 latach studiów
(tak 10, drogi bobie ratowniczy) za moje własne pieniądze (nie gminne) zaglądacie mi do portfela, w którym o zgrozo nigdy jeszcze jak pracuję
(a pracuję jako nauczyciel 7 lat) nie pojawiło się to skandowane kilka tysięcy, ba nie mam ich nawet dwóch.
Popatrzcie może do portfeli władz miasta, gminy, polityków, lekarzy
itd. itp. etc. Im też powiedzcie, że zarabiają za dużo. Dlaczego wciąż
tylko nauczyciele?
Czy dlatego wyliczacie mi zarobki, że co miesiąc dokładam do swojej pracy pieniądze na prąd, który zużywam pracując na komputerze (na potrzeby dzieci), na tusz który kupuję z własnej kieszeni do drukarki,
na papier, książki i pomoce aby wasze dzieciaki rozwijać, na paliwo gdy jeżdżę na szkolenia i kursy, żeby nie popaść w tą jak to wy nazywacie rutynę? Niestety mimo tych krzyków i wrzawy nikt mi za to nie dopłaca. Tak, pracuję w szkole 18 godzin dydaktycznych + dwie karciane, ale za to w domu siedzę codziennie jeszcze po 4-5 godzin zabierając czas rodzinie i dzieciom i pytam: w imię czego?
Żeby ludzie, którzy pojęcia nie mają ile zarabiam, zaglądali mi w portfel i nazywali mnie nierobem? Proponuję trochę pokory nabrać i zapoznać się gruntownie z tematem a nie tak oceniać i obrzucać z błotem tylko po to, żeby krzyku narobić.
 nauczyciel
 Niedziela 20-05-2012

26030. 
[...] Nasz kochany Zryw siatkarski zdobywa po raz pierwszy w historii BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI MŁODZICZEK, które miały miejsce w Iławie.
Panie Burmistrzu! Czy nie widzisz, że już czas na rozwiązanie tej sekcji seniorowskiej pseudo-piłkarzy, a dofinansowanie siatkówki żeńskiej, co?
[...]
Zabierz tym niedołęgom, graczom zeszmaciałym te stypendia po 1000 zł, które w jedną noc na balangach po knajpach wszelakich przerżną, a daj takim siatkareczkom choćby po 200 zł miesięcznie na rok następny, a zobaczysz jak te będą się cieszyły i wyniki robiły.
 Czaruś
 Niedziela 20-05-2012

26028. 
Odnośnie wpisu numer: 26025

Hej bystry!
Jakieś taki mądry, to [zapieprzaj] do szkoły i wykładaj hołocie, która
nie chcę w ogóle ani uczyć się, słuchać, a tylko interesuje ich burdel
piwo, i szambowe zachowanie.
Niestety, przy tym polskim burdelu wokół, libertyńskim wychowaniu w podstawówkach i gimnazjach; przy nieustannym reformowaniu oświaty od 1976 roku rozpoczętej; według zasady "kto rano wstanie", kto dorwie sie do koryta, do władzy. Idź do szkoły, wciel się w rolę nauczyciela i nie udawaj mądrali.
Jeśli przy religii i rekolekcjach obowiązkowych jesteśmy, to im tego więcej tym gorzej. Już przed wojną było lepiej, bo moja mama na rekolekcje była prowadzona po godzinach lekcyjnych po południu do kościółka, a nikt parodii nie odgrywał podczas lekcji jak dziś.
Bo, słuchaj Bystry... lekcje to rzecz święta. Najpierw one, a potem reszta
[...]
 Szkolny
 Niedziela 20-05-2012

26027. 
Odnośnie wpisu numer: 26000

W połowie maja ciepłe grzejniki?
Ja mam od marca zakręcone grzejniki i nie odkręcam ich nawet kiedy temperatura spadnie w nocy poniżej zera. Przecież w blokach jest tak ciepło, że nie ma to żadnego sensu!
W domu jednorodzinnym to inna sprawa, ale w bloku? A później co
tydzień przeziębienie i grypa, bo wiaterek mocniej zawieje.
Opanujcie się!
 Magdalena
 Sobota 19-05-2012

26026. 
Odnośnie wpisu numer: 26018

Najgorsze na stanowiskach w szkole są kobiety.
Po prostu chore kobiety na władzę, jak lwy walczą o byle stołek. Dlatego należy na nie uważać i w żaden sposób nie dopuszczać do żłoba. To są te niedowartościowane przez chłopów swoich, chcące udowodnić im, jakże zaszczytnymi stanowiskami są obdarzone. W większości wypadków tzw. humanistki lub z bożej woli od przedmiotów ścisłych, a szczególnie od nauczania początkowego.
Zawsze jednak wywodzące się ze środowisk wiejskich, ze szkółek podstawowych, jak np. ta [...]
 szkolny
 Sobota 19-05-2012

26025. 
Odnośnie wpisu numer: 26011

Uwzględniając - wakacje, ferie zimowe, ferie świąteczne, rekolekcje, wszystkie wolne soboty i 16 godzinny tydzień pracy to wychodzi pensja ponad 10.000 zł na miesiąc na łapę.
Skąd 16 godzin = ustawowe 18 godz. x 45 min, bo tyle trwa godzina lekcyjna. O rocznym, raz na 5 lat, niby zdrowotnym urlopie nie wspomnę - oczywiście płatnym.
A to wszystko dzięki ZNP, reliktowi komunistycznemu z taką samą obsadą władz i poparciu PO.
Nie ma takiego drugiego skansenu na świecie.
Czas bić na alarm. Bo nauczyciele swoją postawę i brak zaangażowania przekazują młodemu pokoleniu, czyniąc ogromną szkodę całemu społeczeństwu, które łoży wielką kasę na utrzymanie tych nierobów.
 bystry
 Piątek 18-05-2012

26023. 
Odnośnie wpisu numer: 26004

Aha, czyli władza raz chce połączenia, potem likwidacji, wszystko aby tylko pozbyć się szkoły? Po to pompowali kasę od kilku lat żeby teraz co? Ktoś przejął gotowe mienie? Co najmniej marnotrawstwo.
Kurierzy, czy możecie strzelić fotkę jak będą głosować nad uchwałą o likwidacji? My, wyborcy odwdzięczymy się Wam w sklepach, a radnym przy najbliższej okazji :)
 kibic Tęczy Kamieniec
 Piątek 18-05-2012

26022. 
Odnośnie wpisu numer: 26004

To nie jest tak. Karta kartą, a realia są zgoła inne.
Jeśli chodzi o połączenie szkół, to pomysł był właśnie od nauczycieli oraz społeczeństwa, a nie od gminy, która na starcie go spaliła.
A co do Piotrkowa, to stowarzyszenie będzie dopiero od września, więc jak oni niby już "sobie radzą"?
I co najważniejsze: jak niby dzieci nie ucierpią? Jak niby ich dobro nie jest naruszone? Widocznie dzieci nie masz i nie wiesz jak taki mały człowiek to przeżywa, jeśli nawet my dorośli mamy z tego powodu nerwice.
 oszukana matka, lat 41
 Piątek 18-05-2012

26020. 
EKO-BOMBA!

Do dopływu Drwęcy jakiś łobuz wrzucił beczki ze żrącą substancją!
Upewnij się czy woda została skażona. Czytaj na stronie 5.
 KURIER Natalia Żuralska
 Piątek 18-05-2012

26018. 
Odnośnie wpisu numer: 25960

Oj słyszałem o jednej pani dyrektor, której władza uderzyła do głowy. Wymiata nauczycieli, którzy do niedawna uchodzili za fajnych belfrów, pewnie zazdrość ją zeżarła. Rozlicza starą dyrekcję, a o swoich błędach
nie chce mówić. [...]
 wito
 Piątek 18-05-2012

26017. 
Jest kolejny pat w IKS JEZIORAK. Kurator Leszek Jankowski rezygnuje
z tymczasowego administrowania klubem.
Powód prozaiczny: brak wsparcia ze strony ludzi kompetentnych [...].
 Czaruś z IKS
 Piątek 18-05-2012

26016. 
Odnośnie wpisu numer: 26004

Kim ty jesteś, bobie ratowniczy?
Kogo i czyje interesy reprezentujesz?
Po pierwsze: Piotrkowo rusza od września, czyli na razie korzystają z KARTY NAUCZYCIELA, a jak sobie dadzą radę pod stowarzyszeniem,
to pokaże dopiero przyszłość.
Nie wycieraj sobie gęby tymi mrzonkami tylko ruszaj swój tyłek i rób porządek w państwie, bo na takiej filozofii daleko nie zajedziesz [...].
A skąd ty masz takie wieści, ile to nauczyciele zarabiają, na dodatek
- nieprawdziwe.
I zrozum po raz kolejny - nie po to ktoś został nauczycielem, żeby tacy
jak ty sobie nimi gębę wycierali.
 zainteresowany
 Piątek 18-05-2012

26011. 
Odnośnie wpisu numer: 26004

Jeśli nauczyciel bierze do kieszeni 3000 zł, to musi mieć dochód brutto
o 38% wyższy. Zakładam, iż są dyplomowanymi + dodatek wiejski +
może 2-4 nadliczbówki, to chyba nie nazbiera się netto 3000 tys. PLN. Przefastrygowałeś kolego.
Tak dobrze to oni po wioskach nie mają chyba... No bo policz: pensja dyplomowanego 2900 + 20% stażowe + dodatek wiejski + nadliczbówki
- o ile mają (a to jest już rzadkość).
 szkolny
 Piątek 18-05-2012

26010. 
Odnośnie wpisu numer: 26006

NIGDY policja nad tym nie zapanuje jeśli wsparta nie będzie społecznym zaangażowaniem i jeśli nie wróci do tajnej służby cywilnej w rodzaju ORMO.
Przecież nie postawią przy każdym bloku na noc patroli z KBK i nie będą strzelać (czego w przyszłości nie wykluczam).
Bandziorstwo rozpasało się jak nigdy, szczególnie pod ostatnimi rządami
czerwonych liberałów. Czyż oni nie orientują się że policja jest bardzo osłabiona, nawet tym durnym Euro 2012.
Bandyci mają swoich ludzi nawet w policji, którzy ich informują ich [...].
 ORMOwiec
 Piątek 18-05-2012

26009. 
Odnośnie wpisu numer: 26002

Moja krytyka tej Platformy Obłudy, którą ty próbujesz bronić, opiera się
na założeniu, że zdecydowana większość polskiego społeczeństwa jednak
nie reprezentuje poziomu "białoruskiej ciemnoty" i jest w stanie wyciągać właściwe wnioski ze swoich wcześniej błędnych decyzji politycznych.
Tak, tak!
A moje założenie niestety, z pełnym żalem to piszę, nie dotyczy ciebie.
Co sobą reprezentujesz, już wiesz.
A "moda", to jest w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku, a w Kisielicach
to jedynie mazurska bida oraz ten wasz wieczny wódz - burmistrzunio
Kropowiak, podobnie jak mają wodzów lokalnych i tego głównego na
Białorusi.
Partia Obłudy to tylko żenada, żenada i jeszcze raz powtórzę: żenada.
I nie zmienisz tego sugerując jej zaradność budowniczych Polski w realizowaniu hasła przewodniego: "By żyło się lepiej. Wszystkim"
W czym PO okazało się zaradne, to już się zdążyliśmy przekonać...
Zatem oszczędźmy im dalszego wstydu!
 najemnik PiS-u
 Czwartek 17-05-2012

26008. 
Odnośnie wpisu numer: 26000

Szał mnie ogarnia niepojęty, słysząc, jak niektórym osobom jest chłodno
w domu, kiedy nie mogą w krótkich spodenkach i podkoszulkach zimą w mieszkaniach przebywać.
W mieszkaniach zatem musi być co najmniej 23 C. Proponuję policzyć
cenę ogrzania domu 150-200 m przy chłodach. Ale już sięgnęli po rozum do głowy, kiedy okazało się, iż ich kieszenie są płytkie.
 swój
 Czwartek 17-05-2012

26006. 
ZŁODZIEJE UPARLI SIĘ NA CO...?!
Sprawdź jakiej marki samochodów powinni się obawiać właściciele pojazdów w Iławie i okolicach. Złodzieje uparli się właśnie na ten rodzaj pojazdu i kradną je niemal taśmowo.
Czy policja zapanuje nad tym szaleństwem? Czytaj strona 4.
 KURIERZY
 Czwartek 17-05-2012

26005. 
Odnośnie wpisu numer: 25988

Nic dodać, nic ująć.
Dla radnych to tylko przepis. Nie interesuje nikogo to, że większość ma minimalne płace (jeśli jakimś cudem ktoś dostanie stałą pracę) i ludzi zwyczajnie nie stać na prywatne przedszkola.
"Dziękuję" radzie miasta z burmistrzem na czele - tracicie wyborców.
 Matka Polka
 Czwartek 17-05-2012

26004. 
Odnośnie wpisu numer: 25998

Kiedyś ten dzień musiał nadejść.
O ile mnie pamięć nie myli, temat wałkowany jest od początku roku. Połączyć szkoły nie, stowarzyszenie nie, to co w końcu? Tak źle, i tak
niedobrze. Piotrkowo jakoś sobie radzi i te szkoły by sobie poradziły,
wilk byłby syty, owca cała. To nie wina radnych i burmistrza, tylko wina dyrekcji szkoły. Karta nauczyciela ponad wszystko, mieli by pracę, zarobki deko niższe, a tak nie będą mieli nic.
W Piotrkowie nauczyciele zatrudnieni na umowy o pracę mają pobory około 3 tys. zł, schodząc z karty nauczyciela zarabiają około tysiąc zł mniej. Tak, tak moi drodzy, nauczyciele zarabiają około 4 tys zł. Mnie też by zabolało jak by mi z wypłaty tysiączka zdjęto.
A największym draństwem jest to, że się mówi o tym, iż chodzi tutaj o dobro dzieci. Chodzi o kieszeń nauczyciela, wiem to ja i wiedzą to też nauczyciele i dyrekcja szkoły. Tyle.
 bob ratowniczy
 Czwartek 17-05-2012

26003. 
Odnośnie wpisu numer: 26002

Nie do wszystkich docierają fakty i wynikające z nich takie oczywistości
kto tak naprawdę nami rządzi. Dlatego byłoby dobrze, aby czytelnicy
forum zapoznali się raportem specjalnym profesora Szuladzińskiego:
http://212.7.212.21/2012/05/raport-szuladzinski.pdf
 swój
 Czwartek 17-05-2012

26002. 
Odnośnie wpisu numer: 25997

Bardzo nie podoba mi się moda na krytykowanie PO.
Nic tylko narzekać, narzekać i narzekać. To umiecie.
 Bartłomiej Dominik Kawski, lat 52
 Kisielice, Czwartek 17-05-2012

26000. 
Odnośnie wpisu numer: 25995

Dla higieny snu należy w nocy zmniejszać temperaturę, ale nie wyłączać
na zero, zwłaszcza podczas mrozów.
W tej chwili obserwujemy u nas przy Ostródzkiej, że nocą dość mocno podgrzewają, aż nadto, ale już nad ranem ujmują ciepła. Dziś od rana do godziny 11 kaloryfery są nawet leciutko ciepłe, ale z godziny na godzinę, jak podgrzewa słonko, gasną z temperaturą. Takie tu są urządzenia.
 miejscowy z Ostródzkiej
 Czwartek 17-05-2012

25999. 
Odnośnie wpisu numer: 25995

Nie przesadzajcie z tym zimnem.
Od tego przeziębienia sie robią i choroby, bo z zimnego w ciepłe sie wchodzi lub też z ciepłego na zimne. Wytrzymajcie drodzy iławianie!
Jeśli dotąd wytrzymujemy tę beznadzieję i głupotę naszych władz, to
i zimno wytrzymamy.
 optymista
 Czwartek 17-05-2012

25998. 
Dzisiaj czarny dzień w suskiej oświacie - radni PO mają zdecydować o funkcjonowaniu szkół (m.in. w Kamieńcu).
Apeluję do rodziców, nauczycieli i do wszystkich świadomych i mądrych ludzi: nie dajcie zniszczyć tej placówki! Nie po to włożono tyle trudu i pieniędzy w remonty, żeby starostwo przejęło ten budynek na jakiś DPS. Byłaby to wielka krzywda dla lokalnej społeczności.
Ludzie, zjednoczcie się i pokażcie, że jesteśmy członkami tej gminy, a
nie bezwolnymi liczbami w statystyce i wykresami w knowaniach budżetowych ubezwłasnowolnionych rajców!
Powiedzmy zdecydowanie NIE kolejnym kulawym decyzjom! Żądamy tego, żeby została ujawniona i nagłośniona relacja z posiedzenia rady miejskiej w Suszu! Rozliczmy wreszcie personalnie naszych radnych z nietrafionych i błędnych decyzji!
 Mieszkaniec Susza
 Czwartek 17-05-2012

25997. 
Zwracam się tutaj na forum do tych wszystkich platformersów iławki
m.in. włodarzy miasta i powiatu, wszelkiej maści urzędasów różnych szczebli, aktualnych i byłych dyrektorów szkół oraz innych członków Platformy Obłudy.

Obejrzyjcie filmik z Sejmu RP nazwany przez autora "Zadzwoń do Lecha!" Chamstwo, hucpa PO i Palikota o emeryturach. Zobaczcie:
http://www.youtube.com/watch?v=aQctzSvwYqM

A po obejrzeniu tegoż ujęcia z ostatnich dni w sejmie zastanówcie się, będąc członkami PO - kogo wy tutaj reprezentujecie (chodzi mi w szczególności o premiera) i co tym samym reprezentujecie sobą?

Pan Tusk w 2007 r. nawoływał do zmiany rządu i z ław opozycjonisty grzmiał na PiS i braci Kaczyńskich tak: "Gospodarka z mojego punktu
widzenia to przede wszystkim portfele zwykłych ludzi!"
A teraz premier Tusk wyciąga i manipulując parafrazuje wypowiedzi
Lecha Kaczyńskiego z 2008 roku, a jak zwykle strzelił sobie w stopę.
Ale to wiedzą tylko ci, którzy chcą wiedzieć co się dzieje wokół nich.
Nie zgadzacie się z tym, lemingi?
 najemnik PiS-u
 Środa 16-05-2012

25995. 
Odnośnie wpisu numer: 25994

Zgadzam się w 100%!
Ale prawda jest taka, że jest to przykaz "władz" spółdzielni, aby tak robili. Poza tym, w moim bloku jest tak zmajstrowane przy zaworach, że dziwnym trafem w nocy grzejniki się wychładzają (nawet przy mrozie), a nad ranem znowu robią się ciepłe. Zastanawiałam się jak to możliwe, skoro są czujniki? Może ktoś też tak ma?
 iławianka 53
 Środa 16-05-2012

25994. 
Odnośnie wpisu numer: 25933

Każdy węzeł cieplny w budynku jest sterowany czujnikiem temperatury zewnętrznej.
Dzięki temu bez problemu można ustawić przy jakiej temperaturze na zewnątrz ma się samoczynnie włączyć albo wyłączyć ogrzewania w budynku.
Jednak w Iławie przyjęła się głupia moda, że jak zrobi się na dworze ciepło, to specjaliści ze spółdzielni chodzą do piwnicach i dodatkowo zakręcają ręcznie zawory.
Potem jak się znowu ochłodzi, to im się nie chce tych zaworów odkręcać. Wolą więc zbierać skargi od mieszkańców i wyczekiwać lepszej pogody, a my marzniemy.
 info[rmer]
 Środa 16-05-2012

25993. 
Odnośnie wpisu numer: 25990

Dwa razy do roku walczę ze spółdzielnią - w okresie wiosenno-letnim i jesienno-zimowym. W pierwszym przypadku, aby tak się nie spieszyli z wyłączaniem ogrzewania (3°C w nocy - zimno!). W drugim, by już zaczęli grzać.
Niestety, ale trzeba wziąć telefon do ręki i bębnić by włączyli ogrzewanie, ponieważ od pisania tylko na forum cieplej będzie jedynie w paluszki.
Jak ja dzwonię, to zawsze mi odpowiadają, że jestem pierwsza, która zgłasza.
W tym roku się zbuntowałam i zawzięcie marznę :) Czekam aż ktoś inny odwali "awanturkę w spółdzielni".
 iławianka 53
 Środa 16-05-2012

25992. 
Odnośnie wpisu numer: 25960

Nauczyciel młody?
To nauczyciel z pasją, bez tego wypalenia zawodowego, mający pełno ciekawych i innowacyjnych pomysłów na każdy dzień w szkole. Nie można wszystkich wkładać do jednego wora, bo to krzywdzące, należy jednak przyjrzeć się Wielkiej Dyrekcji Szkolnej, która poczuła berło w dłoni i mobbinguje biednych nauczycieli.
Tak jest w jednej z iławskich szkół średnich. Tak! To jest mobbing! To jest upokarzające, podcinające skrzydła nauczycielom. To jest nieetyczne w XXI wieku!
Panie Starosto Rygielski, czas już na referendum nauczycieli w swoich szkołach, być może zastraszeni nauczyciele w ten sposób powiedzą Panu co się dzieje w ich szkole.
Żeby nie było za późno, tak jak z nauczycielką, która odebrała sobie życie, bo przez 8 lat była nękana i mobbingowana przez swoja panią dyrektor. Szok, skandal. Proszę o sprawdzenie tego...
 kret
 Środa 16-05-2012

25991. 
Odnośnie wpisu numer: 25990

U was wciąż rządzi komuna (dziś innego koloru), dawni grabarze polski
a teraz was grzebią.
Ilu tam jest farbowańców w zarządach spółdzielni, a ilu w administracji, że aż strach wejść.
A szefem tego dziadostwa jest [...] emerytowany policjant. Tacy zawsze znajdą się na miejscu. Nie dość, że mają niezłe emerytury, to jeszcze takie fuchy łapią.
Jak to jest w tym kraju naszym...? Jak to jest, panie kochany. Czy nie czas na urwanie łba tej hydrze?
Przenieś się do nas, do nowego osiedla bloków na Ostródzką. U nas to jest tak...
Jak słońce zmruży oczy i chłodem zawieje, to nawet w lipcu automaty sie włączą i te kilka bloków lekko podgrzeją, przeważnie nocą. Kiedy wstanie świt, słonko zaświeci, automaty podgrzewają wodę i jest ciepło. Jak mało płacimy za czynsz! (obsługę). A za wodę ciepłą płacimy tylko 19,60 zł.
 mieszkaniec ulicy Zielonej
 Środa 16-05-2012

25990. 
Zimno się zrobiło strasznie.
Dlaczego nasza iławska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Praca" nie chce
nam trochę ciepła dać? Marzniemy a płacimy cały rok za ogrzewanie.
 Marek
 Wtorek 15-05-2012

25988. 
Żądam, jako mieszkaniec Iławy i podatnik, odpowiedzi Burmistrza Iławy Włodzimierza Ptasznika i rady miasta: dlaczego moje dziecko nie dostało się drugi rok z rzędu do przedszkola?
Do 4-latków w przedszkolu do którego składałem podanie nie dostało się 33 dzieci. Utworzono tylko jedną grupę liczącą 25 dzieci. Ile dzieci nie dostało się z innych grup wiekowych? Ile nie dostało się do przedszkola w całej Iławie?
W czyim interesie była likwidacja przedszkoli?
Oboje z żoną pracujemy. Czy żona musi zrezygnować z pracy? Kto za to wszystko odpowiada?
Rada miasta na czele z burmistrzem zajmuje się tylko chodnikami oraz podnoszeniem opłat np. bilety ZKM, gdzie, jak przeczytałem, księgowa zarabia 5 tys. złotych! Podnosi się podatki i opłaty np. ostatnie za wodę,
ale co w zamian?
 Robert
 Wtorek 15-05-2012

25987. 
Odnośnie wpisu numer: 25982

W sprawie wandalizmu, złodziejstwa, chuliganizmu sprawa musi być postawiona na ostrzu noża, czytaj prawa.
Człowiek, który wskaże złodzieja lub chuligana winien być w oczach pozostałych obywateli człowiekiem o właściwym zachowaniu, nie jak dotąd kapownikiem. [...]
Każda zmiana w tym kraju, by przytępić pewne zachowania będzie torpedowana w imię "wolności", ale tej wolności, którą lansują obecni liberałowie.
Mnie nie chodzi o zamordyzm, a o wymuszenie i nauczenie obywateli dobrego postępowania w kraju demokratycznym, ale też prawnym.
 polski punkt odniesienia
 Wtorek 15-05-2012

25984. 
Proszę policjanta dzielnicowego rewiru ulicy Ostródzkiej, by zainteresował się rodzicami chłopca pędzącego na motorynce po trawnikach i pod oknami bloków na ul Zielonej.
Pędzący ma nie więcej niż 10 lat, bez opieki rodziców szalał po ulicy i chodnikach Zielonej, zagrażając swojemu i innym dzieciakom życiu. Myślę, iż Pan dzielnicowy naszego terenu policzy się stosownym mandatem dla rodziców chłopca za bezmyślną decyzję wydania mu motorynki, by szalał po publicznej drodze i chodnikach. [...]
 mieszkaniec ulicy Zielonej
 [Iława], Poniedziałek 14-05-2012

25983. 
Odnośnie wpisu numer: 25981

Tak miało być.
O taką właśnie dziwną wolność, niestety, walczyli nasi rodzice. Wolność, gdzie nie wolno nikomu nic zabronić, rodzice dzieciom, starsi młodszym, nauczyciele uczniom...
Czyn zły staje się dobrym, dobro nazywane jest wiochą - zależy kto to interpretuje. Telewizja może sobie mówić praktycznie co chce o każdym człowieku. Polityk może powiedzieć do drugiego polityka co chce itd. itp.
I nic nie grozi.
Czasem kogoś skażą i posadzą, a czy wszystkim winnym orzekają winę? Nie możemy zakazać chodzić łobuzom w kapturach po ulicy. Władza jest
aż taka zakłamana, że policji najlepiej byłoby złoczyńcę dostarczyć do komisariatu wraz z nagranym filmem na gorąco z przestępstwa. A jak już będziemy świadkiem jakiegoś występku, to nikomu nie życzę, bo można potem stracić wszystko, i życie.
Do kogo żale...? Taką Polskę skroiliśmy sobie, takich wybieramy liderów.
Chyba już nie damy rady z tego bagna wyczołgać się...
 polski punkt odnesienia
 Poniedziałek 14-05-2012

25982. 
Odnośnie wpisu numer: 25981

Świetna inicjatywa! Popieram w 100%
Aż strach czasem wyjść wieczorem na spacer, bo nie wiadomo co podpitej młodzieży do głowy strzeli. Ale rodzice pewnie problemu nie widzą i wszystko jest według nich w porządku.
 Irena, lat 62
 Iława, Poniedziałek 14-05-2012

25981. 
Późnymi wieczorami na ulicach, w parkach oraz w ciemnych kątach coraz więcej dziecio-młodzieży wałęsającej się z kapturami na głowach. Malują gryzmoły, niszczą kosze na śmieci, wyginają znaki drogowe. Najmłodsze są w wieku 9-12 lat.
Na pewno są to dzieciaki czytelników Kuriera.
Chcę zaproponować Kurierowi pożyteczną akcję skierowaną do rodziców, np. "JEST GODZINA 20. CZY WIESZ GDZIE JEST TWOJE DZIECKO?"
 obserwatore
 Poniedziałek 14-05-2012

25980. 
Klub "Taboo" bez koncesji?!
Chyba kolejna wtopa ludzi z ratusza. Zapowiadają, że odebrali lokalowi koncesję, a tymczasem w piątek i sobotę impreza była na całego.
Kompromitują się włodarze na maxa.
 dyskobol
 Niedziela 13-05-2012

25979. 
[...] (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) z Brodnicy raczy nas serem twarogowym, który - niestety - nie należy do produktów zjadliwych.
Produkt "seropodobny" rozprowadza w sklepach GS na terenie Iławy. Ser jest bardzo mokry, ociekający serwatką i często kwaśny, nie do przełknięcia. Serwatka jako produkt uboczny ma znaczenie w dokarmianiu zwierząt, lecz nie w twarogu i za taką cenę.
Problem z serem twarogowym w sklepach geesowskich w Iławie ma początek od czasu, kiedy Mlekowita przejęła Spółdzielnię Mleczarską z Susza, skąd szło zaopatrzenie w dobry ser twarogowy. Dotąd Susz produkował doskonały ser twarogowy. Natomiast ser twarogowy z Lubawy produkowany przez Mlekowitę był muzowaty i gorzki. Był nawet na ten temat artykuł w Kurierze. Ser z Mlekowity nadal dostępny jest w iławskich sklepach geesowskich.
Ostatnio w spożywczych sklepach prowadzonych przez GS pojawił się ser twarogowego z Brodnicy z [...], który jest kwaśny o ocieka serwatką. Czy osoba odpowiedzialna za zamówienia serów rzeczywiście pozbawiona jest ludzkiego smaku?
 smakosz sera twarogowego
 Niedziela 13-05-2012

25977. 
[...] Marzeniem moim było hen, aby dożyć czasów, kiedy wsiadam do samochodu w Iławie i kieruję się na 16-tkę ekspresową, która "leci" obwodnicą południową pod Iławą do Grudziądza. Dalej, omijając Grudziądz, wlatuję na A1 i pędzę bez zatrzymania do ZAKOPANEGO. Zajmuje mi to nie więcej czasu, jak 6 godzin.
Doczekam się?
Ze smutkiem stwierdzam, że nigdy. Nie dożyję.
 Wnuk Stoczniowca
 Sobota 12-05-2012

25975. 
Odnośnie wpisu numer: 25972

Rozmawia Donald Tusk z ministrem finansów Jackiem Rostowskim:

– Premierze, mam dobrą i złą nowinę.
– Jaka jest dobra?
– Według sondaży Polakom żyje się coraz lepiej.
– A jaka jest ta zła nowina?
– Sondaże przeprowadzono w Wielkiej Brytanii...
 reklamówek
 Piątek 11-05-2012

25973. 
APARTAMENTY nad rzeką Iławką!

Wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta Iławy, aczkolwiek
w sąsiedztwie zacisznej strefy rekreacyjnej oraz spacerowej nad rzeką. Dodatkowo: wygodny garaż podziemny oraz praktyczna winda!

Zobacz i oceń:
http://ilawa.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/APARTAMENTY-nad-rzeka-Ilawka/3318
 BIURO REKLAMY
 Piątek 11-05-2012

25972. 
Platforma Obywatelska po cichu napisała projekt ustawy umożliwiającej wywalanie na bruk z mieszkań komunalnych ubogich rodzin z dzieckiem oraz kobiet... w ciąży.
Prawdziwa twarz tych, na których głosowaliśmy...
 anty-bolszewik
 Piątek 11-05-2012

25970. 
Odnośnie wpisu numer: 25969

A nie masz racji, że miasto nie rozwija się intelektualnie i kulturowo. Trzeba się głębiej interesować, a dowiesz się o wielu inicjatywach kulturotwórczych poziomu lokalnego.
Czy Ty koleżanko naprawdę nie słyszałaś nic o Iławie? A o klubie IKS, czyli II lidze piłkarskiej też nic nie wiadomo Ci? Nam tu mówią, że tylko
i wyłącznie, a nawet w UE, Iława znana jest z piłkarstwa.
Oj wstyd, oj wstyd!
Mówisz, iż z twoich czasów pamiętasz, że do Iławy garnęli się latem turyści, na wczasy rodzinne, pod gruszą, oczywiście do wielu ośrodków zakładowych, z Makowem i Siemianami łącznie. Teraz może ich nie widać, ponieważ inne mamy czasy, ośrodki sprywatyzowano, czyli jak wiesz, przeszły w prywatne rączki i każdy ma domek rekreacyjny i na własną rączkę kombinuje.
Koleżanka ze Śląska nie widzi hoteliku "Stary Tartak" za 250 zł na dobę
w miejscu gdzie był tartak? To tylko początek. Po starych zakładach drobiarskich, po Czapli też budują "nam" hotele "jak ta lala", dostępne dla każdego turysty za 300 do 500 zł za dobę. Może ciebie nie stać akurat. Na to już nie mamy wpływu...
Koleżanko! To są nasze zmiany, tak miało być, że każdy zbuduje sobie hotelik i będzie się w nim zabawiał. A jak mu małom to na Majorkę, Acapulco. Czy ty koleżanko nie widzisz tego?
[...]
Szanowana koleżanko! Bądźże optymistką, spójrz przez różowe okularki,
a dojrzysz zmian jakich doczekaliśmy się w Iławie.
[...]
 Swój
 Czwartek 10-05-2012

25969. 
Mieszkam na Śląsku, moi rodzice pochodzą z Iławy, więc kiedy dziadkowie nas odwiedzają, zabierają ze sobą kilka egzemplarzy naszego Kuriera, by przybliżyć dzieje ukochanego miasta na Warmii.
Czytając moją uwagę zwrócił felieton Pana Leszka Olszewskiego, który wyraził wszystkie moje myśli dotyczące organizacji rozrywki w mieście Iławie.
Kiedy wreszcie rządzący miastem politycy PO pójdą po rozum do głowy i zamiast lokować pieniądze w beznadziejne jak dotąd projekty, zaczną rozwijać to miasto intelektualnymi, kulturalnymi i sportowymi rozrywkami.
Tak niewiele trzeba było Ostródzie by zgromadzić tysiące młodych ludzi, którzy - mało tego - nie potrafią się doczekać przyjazdu (powrotu) w to miejsce. Nie chodzi tu tylko o festiwal muzyczny, ale też o wyciąg do sportów wodnych i wiele innych atrakcji.
Iława, gdyby nie była mi znana od dziecka, nigdy bym pewnie o niej nie usłyszała. I chociaż ma naprawdę interesującą historię, architekturę i przede wszystkim krajobraz - Iława, którą pamiętam z dzieciństwa... zupełnie nie przypomina tego miasta gdzie turyści z przyjeżdżali z radością.
Teraz snobistyczny, wąski festiwal Złota Tarka odstrasza potencjalnego przybysza. Co w ogóle taki przybysz miałby oprócz tego w tym mieście zrobić? Pójść do kina na coś, co leciało w jego mieście jakiś miesiąc temu? A może pójść do muzeum historii tego miasta? Upsss, przecież takowego nie ma... Jest natomiast różowy ratusz, kilka upadających knajpek i ogromne pokłady nudy na plaży, która też do najlepszych w kraju nie należy.
Piszę to do Was, KURIERZY, bo macie możliwość i wpływ na to, by coś w tym mieście zmienić... A kiedy do Iławy zagoszczą turyści, to i Wam, i wszystkim mieszkańcom będzie się żyło o niebo lepiej.
 Magdalena
 Czwartek 10-05-2012

25967. 
Ponieważ interpelacje, czyli zapytania radnych są dla burmistrza Iławy WŁODZIMIERZA PTASZNIKA i jego pracowników bardzo kłopotliwym momentem sesji, więc tę niewygodną część przesunięto na koniec porządku obrad, kiedy większość uczestników jest zmęczona, znudzona i najnormalniej w świecie myśli o powrocie do spokojnego domu na ciepły obiad. I o to właśnie chodziło...

Nasza lokalna Białoruś
http://ilawa.kurier-ilawski.pl/opinie/Witkowski:-Nasza-lokalna-Bialorus/3316
 Henryk Witkowski
 Czwartek 10-05-2012


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 88 89 90 ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 280 281 282 ... 383 384 385 następna ] z 385102172212REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.