Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Więcej...

Forum

7132. 
Odnośnie wpisu numer: 7117

Sokrates...!
Przeprosiny publiczne to wielka sprawa??? Nie bądź śmieszny!!! Przecież gość nie miał żadnego wyboru. On znajdował się w sytuacji społecznego przymusu (echo Forum). Nie przeżywał żadnego konfliktu wewnętrznego.
Musiał, Sokratesie, musiał...
 Qba
 Czwartek 15-03-2007

7131. 
Odnośnie wpisu numer: 7113

Gotti...!
Pomyliłeś mnie z kimś, ja gościa z błotem nie zmieszałem, ani nawet nie miałem ochoty. Nie nazywaj mnie "polaczkiem". Nie nada, to obelżywe. POLAKIEM jestem całą gębą.
Nie można różnie interpretować tego kim jest w tym przypadku Jargoła. Interpretacja może być tylko jedna i jest ona dla gościa niezbyt fajna. Jest on aroganckim pyszałkiem, próbującym z tej sytuacji wyszarpać konfitury. Nie kumasz? Nie możesz czy nie chcesz?
Facet ten próbuje rozmydlić swoją odpowiedzialność za spowodowanie wypadku i mówi niemalże: "Słuchajcie dziewczęta i chłopcy! Gdyby nie
to skrzyżowanie wadliwe i to olśnienie światłami z naprzeciwka to ja bym
w kobietę nie walnął. Ponieważ ono jest wadliwe, pogadam z burmistrzem Ptasznikiem i załatwię europejskie rozwiązanie. Tym razem ja poległem na ołtarzu komunikacji". Kumasz, Gotti?
A z tą szpilą w dupę, to ty jesteś jednak cienias, Gotti. W dupę to ja co innego wtykam - nie szpilę, Kozaku, nie szpilę...
 Qba
 Czwartek 15-03-2007

7130. 
Panie redaktorze, mam nadzieję, że po tylu wpisach na forum na temat iławskiego mechanika (tzn. "być albo nie być mechanika"), ponowi Pan
dziennikarskie dochodzenie co w tej sprawie dalej.
Moim skromnym zdaniem jest to bardzo ciekawy temat. Jestem żywo
zainteresowana co stanie się z kadrą nauczycielską. Czy planowane
są zwolnienia? Proszę o interwencję w tej sprawie. Pozdrawiam.
 Ewa
 Czwartek 15-03-2007

7129. 
Odnośnie wpisu numer: 7117

Ja nie kapuję: a jaką ten przepraszający koleś "ujawnił niesamowitą arogancję"? Taką, że przeprosił? Normalnie nie kapuję, sorry mła.
 BOLO
 Czwartek 15-03-2007

7128. 
Odnośnie wpisu numer: 7124

Właściwie absolwencie zauważasz, że iławski MECHANIK żyje i rozkwita.
Ja dodam - pomimo wielu zaniechaniom - że ciekawa to szkoła. Jednak pamietaj, że aby rozwijała się, miała prestiż, to praca nie tyle dyrektora, co kierownictwa administracyjnego i nauczycieli.
Nie wiem czy wiesz, a powinieneś, że STAROSTA jak TY, tej szkoły jest absolwentem. On to ukrywa, a Ty odbnosisz się, za co Ci wielka chwała.
Z nauką było mu pewno pod górkę, ale jakoś jednak... wdrapał się, by
dziś się odegrać.
 nick
 Czwartek 15-03-2007

7127. 
W warmińsko-mazurskiem oświadczenia lustracyjne złoży kilka tysięcy samorządowców: "Ci, którzy tego nie zrobią, będą mieli wygaszone mandaty" - zapowiada rzecznik wojewody.
Prócz samorządowców oświadczenia muszą złożyć m. in. prokuratorzy, sędziowie, dyrektorzy szkół i dziennikarze itp. Chodzi o osoby urodzone przed 1 sierpnia 1972 roku.
Wszystkie oświadczenia zostaną przekazane do olsztyńskiej delegatury
IPN. Tam będą weryfikowane. Jeśli okaże się, że jakieś jest niezgodne
z zawartością teczek znajdujących się w archiwach IPN, sprawa trafi do sądu. Osoba, która prawomocnym wyrokiem zostanie uznana za kłamcę lustracyjnego, nie będzie mogła przez 10 lat wykonywać zawodu.
 obserwator
 Czwartek 15-03-2007

7126. 
Założyciel szwedziej firmy meblarskiej IKEA Ingvar Kamprad odwiedził
Ełk oraz Olecko. Wizyta związana była z planowaną budową na Mazurach
fabryki mebli szwedzkiego koncernu. IKEA chce także zbudować tartak.
Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. -> Źródło: Radio Olsztyn.
 suszanin
 Czwartek 15-03-2007

7125. 
[OCENZUROWANO]
[moderator: bez uzgodnienia z Biurem Reklamy nie reklamujemy
innych komercyjnych witryn internetowych]
 [...]
 Czwartek 15-03-2007

7124. 
Odnośnie wpisu numer: 7120

Szkoła, która od lat ma bardzo duży nabór zawdzięcza tylko i wyłącznie temu, że zabiega o to, bo inaczej nie miala by racji bytu. Każda szkoła może sie promować i zachecac absolwetów gimnazjum aby składali dokumenty własnie do niej! Mechanik czyni to i dlatego co roku tworzone są nowe klasy a chetnych do nich nie brakuje co widac po ilosci uczniów, którzy tam uczęszczją.
Skoro dyr. Bojko jest takim pozytywnym przykładem, który cytuję: "wszystko a nawet więcej niż musiał dla budowlanki wykonał w trakcie kadencji", to dlaczego nie ma az tak duzego naboru do szkoły i musi przez swojego byłego pracownika tej szkoły pana RYGIELSKIGO podstępnie zabierac komuś klasy?? Po cichutku, po malutku tworzy nam sie wizerunek pseudo super dyrektora. Wiadomym jest ze skoro pan starosta pracował w budowlance, to nie zlikwiduje przeciez klas tam gdzie pracował!! To logiczne!! U nas niestety tak jest że jak ktos ma znajomosci i palec trzyma prosto władzy to i dostanie mu sie czasami cos co do niego nie należy...
Jestem bylym uczniem tej szkoły i nie dam złego słowa powiedziec na mechanik. Super placówka, świetna atmosfera... i tak powinno zostac. Panie starosto! Jesli natomiast chodzi o to, ze dyrektor ma gospodarstwo rolne, to co to kogo obchodzi!! Żyjemy w wolnym kraju i mozemy miec to co nam sie podoba a nawet i więcej!! Czasy komuny juz minęly i jak czytam cos takiego to śmiech mnie ogarnia! Co to za argument!!!!??? Panie dyrektorze nie dajcie sie podejsc i walczcie!!!
 absolwent

werbatim@poczta.pl, lat 67
 Iława, Czwartek 15-03-2007

7123. 
Porównanie do Michnika...? Bezcenne... :-))
 joker
 Czwartek 15-03-2007

7122. 
Odnośnie wpisu numer: 7119

Charakterystyczne. Musi pan podpierać swe quasiargumenty, osobistymi wycieczkami. Jest to tym bardziej smutne, że podkreśla pan z wrodzoną sobie skromnością, która zapewne z kompleksami nic nie ma wspólnego, swoje możliwości rozumienia. Zgoda co do rozumienia, zaś co do rozumowania już nie taka oczywista.

Postaram się powstrzymać od używania prezentowanej przez pana retoryki i polemizować z poglądami, a nie z nieznanymi mi osobowościami. Tych umiejętności w istocie można jedynie pozazdrościć.

Pragnę zwrócić uwagę na jeden problem. Otóż od dawna zauważam, że charakterystyczne jest dla każdej próby podjęcia krytycznej dyskusji z poglądami głoszonymi przez środowisko "Kuriera", iż owocuje ona zamiast wymianą argumentów (choćby z przymrużeniem oka, na tyle, na ile pozwalają każdemu umiejętności ), to zmieszaniem, nawet anonimowej osobowości, z błotem. Z daleka pachnie to indoktrynacją uprawianą przez, kreującą się na jedynego obrońcę lokalnej demokracji, gazetę.

Dostrzegam demistyfikującą rolę takiego procesu, który w żaden sposób nie działa uwiarygadniająco na postrzeganie pańskiej gazety. Co więcej, proces ten obnaża tendencję szalenie szkodliwą i niebezpieczną, rozpowszechnioną niestety współcześnie w życiu społecznym, a odnoszącą się do zupełnego przewartościowywania głoszonych przez jakąś wspólnotę argumentów, przy jednoczesnym kompletnym dezawuowaniu i niedopuszczaniu pod dyskusję argumentów prezentowanych przez innych.

Szereg postaw i zachowań związanych z tą tendencją prezentowanych przez pana, a aż nadto zauważalnych na gruncie lokalnym - łamach gazety i prezentowanej w wypowiedziach, pozwolę nazwać sobie dość oryginalnie – synowszczyzną.

Życzę powodzenia i owocnych przemyśleń.
 S.
 Czwartek 15-03-2007

7121. 
Odnośnie wpisu numer: 7096

Zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją – dziś miałem przyjemność spotkać się z burmistrzem Iławy Włodzimierzem Ptasznikiem w iławskim ratuszu i rozmawiać na temat bezpieczeństwa skrzyżowania Jasielskiej
z 1 Maja w Iławie.
Reakcja była błyskawiczna. Pan burmistrz natychmiast przekazał sprawę
odpowiedniej komórce w ratuszu, która zajmuje się organizacją ruchu
drogowego w Iławie.
 Marcin Jargoła
 Czwartek 15-03-2007

7120. 
Odnośnie wpisu numer: 7110

Dbałość o szkołę winna należeć do dyrektórów placówek. Na forum tutaj dowiadujemy się o zaniechaniach, jakie są udziałem byłych naczelnych
w mechanicznej średniej szkole.
Pozytywnym przykładem jednego z dyrektorów jest EDWARD BOJKO
z budowlanki. Człowiek, który wszystko, a nawet więcej niż musiał, dla budowlanki wykonał w trakcie kadencji. Internat w rozkwicie (zarabia usługami, przyjmując gości, którzy uczestniczą na wielu w Iławie organizowanych imprezach ogólnopolskich), dysponuje środkami finansowymi na zajęcia pozalekcyjne, kwitnąca orkiestra itp. On mogłby już dać sobie na luz, jak inni dyrektorzy, ale ratuje szkołę na ile go stać.
No i proszę! Kiedy szkoła jest w kłopotach z naborem, czyni starania ratunkowe. Otóż parcelacja mechanika, wcale nie bez przyczyny, gdyż ich klasy zawodowe przejąć ma właśnie budowlanka. Mamy więc pozytywny obraz dyrektora budowlanki.
Wpis 7110 mówi o tym, że naszej iławskiej szkole mechanicznej niestety
nie szcześciło się w kolejnych, po Józefie Zasuwie, dyrektorach. Diabeł jak zwykle tkiwił w szczegółach, a one były takie...
Ten, co pozbył się internatu, był namiętnym rybakiem; drugi, co zaniechał budowę hali zajęć ruchowych... pomińmy milczeniem; trzeci, co parcelacji machanika milcząco przywala, prowadzi gospodarstwo rolne i nie szkoła mu w głowie.
A puenta niech będzie taka: "My nie z roli ani z soli, ale z tego, co nas boli" - wychowanek filomatów.
 nick
 Czwartek 15-03-2007

7119. 
Odnośnie wpisu numer: 6961 6955

Nie wydaje mi się, abym populistą był jakimkolwiek, a już na pewno
nie lewakiem.

Na wycieczkę o rzekomo mojej „śmieszności” odpowiadać nie będę,
bo wrażenia artystyczne są rzeczą gustu, a śmiać się z czyjegoś
braku gustu jest rzeczą... dopiero śmieszną.

Kpina z moich naprawdę sporych możliwości rozumienia i w ogóle pojmowania języka pisanego, mówionego lub śpiewanego – jest jak najbardziej zbyteczna, bo tak irracjonalna jak... pewnego marszałka fruwające drzwi od stodoły.

Niczego odszczekiwać nie będę, zwłaszcza na żądanie anonimowego dla publiczności (nie dla mnie), zakompleksionego, życiorysem przegranego oraz tchórzliwego patafiana.

A teraz, pustaku, posłuchaj moją dygresję: zero dygresji. Zrozumiałeś?
No, to teraz w temacie handlu, łopaty i kapitału przypomnij sobie co
nie tak dawno jeszcze śpiewałeś na melodię z Marksa i Engelsa...

PS. Nie pomówiłem ani jednego porządnego pracodawcy w tym mieście.
A te swoje bolszewickie uogólnienia zostaw sobie na podróże wehikułem
czasu. Wymieniłem konkretne osoby. Konkretne do bólu. Krwiopijców,
obdzierających słabszych. Obdzierających do żywego mięsa. I zawsze,
wszędzie, o każdej porze jestem w stanie to wykazać. Pod własnym, rzecz jasna, nazwiskiem. Z wysoko uniesionym czołem.
 Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Środa 14-03-2007

7118. 
[OCENZUROWANO]
[szlaban dla reklamy matrymonialnej]
 [...]
 Środa 14-03-2007

7117. 
Odnośnie wpisu numer: 7113

Przeprosił publicznie. Fakt, to wielka sprawa. Niewielu na to stać.
I ujawnił niesamowitą arogancję. Cóż za niesamowity kontrast...
 Sokrates
 Środa 14-03-2007

7116. 
Odnośnie wpisu numer: 7112

Leszek Olszewski na temat zamieszania wokół burmistrza Ptasznika
już w styczniu miał rację. Zobaczcie!
 uważny
 http://www.nki.pl/news.php?id=1660&show=felietony
 Środa 14-03-2007

7115. 
FACHOWCY

Większość afer w naszym kraju
Dziennikarze wykrywają.
Może więc w prokuraturach
Tworzyć redakcyjne biura?
Skoro tak się na tym znają.

 Andrzej Zb. Brzozowski
 Środa 14-03-2007

7114. 
W odróżnieniu od Leszka Olszewskiego, mój mózg nie jest zainfekowany "tradycją" jako zasadą, która wiedzie naród (?) na manowce. Dla mnie tradycja jest czymś niebywałym, wręcz niezwykłym. Tak! Jest bowiem
w nieuchronnej sztafecie pokoleń przekazywaniem obyczajów, przekonań, wierzeń (!), zasad postępowania.
Mam tu pytanie do pana Olszewskiego. Czy wie, kiedy pisał tę bzdurę
o tradycji Aleksander Świętochowski? Czy wtedy kiedy był antysemitą,
czy jeszcze wtedy, kiedy nim nie był? I czy wie jakiego narodu dotyczył
ten cytat...? Niebywale to ważne.
 Andrzej Kleina
 Środa 14-03-2007

7113. 
Odnośnie wpisu numer: 7111

Człowieku żal mi ciebie, wszędzie się doszukujesz tylko złych intencji.
Jasne, może w sprawie wypadku założyć jakąś komisję śledczą lub coś
w tym stylu?
Chłopak ma cywilną odwagę, był u kobiety, przeprasza na łamach prasy, chce coś zrobić, bo źle się z tym czuje, a ty go tu z błotem mieszasz... Typowe zachowanie "polaczka", no więc pokazał kim jest? No wyjaśnij człowieku, bo różnie to można interpretować.
Ehhh rusz dupę sam do pana burmistrza a nie siedzisz w domu i starasz się ludziom wtykać szpile w dupę, panie prawilny i omijający złe sytuacje
w życiu... Bez poważania...
 Gotti
 Środa 14-03-2007

7112. 
No i gdzie się pochowały te typki, co tutaj na forum pouczały wszystkich "Twarde prawo, ale prawo". No i gdzie się podziały te typki co, twierdziły, że pozostanie burmistrza W. Ptasznika na urzędzie to zbrodnia niemalże doskonała (na iławskiej demokracji). Anoooo chłopaki, głos dajcie dzisiaj.
Michale Biereg, studencie prawa, jak ty teraz wyglądasz...?
 Qba
 Środa 14-03-2007

7111. 
Odnośnie wpisu numer: 7108 7084 7096 7080

ORMOWIEC:
To nie ty gościu pisałeś "Zbrodnia jakich wiele"? To może byś przeprosił, że bez głowy kolportujesz plotkę, z upodobaniem nurzając się w guanie? Niepotrzebnie też spłycasz swój udział w tej grandzie i ukierunkowujesz czytelnika w innym obszarze: sexafery. Jak nie wiesz jak się zachować, to bądź przyzwoity...

JARGOŁA:
A Marcin Jargoła przeszedł siebie. Po dość eleganckim przeproszeniu poszkodowanej, pokazał kim jest tak naprawdę. Zauważył bezczelnie,
z tupetem i nonszalancko, że postara się (rozumiecie: on się postara) spotkać z... burmistrzem Ptasznikiem (!) i porozmawiać z nim na temat bezpieczeństwa skrzyżowania, gdzie palnął w kobietę. Typek bezczelny okropnie... To stwierdzenie spaliło go w moich oczach. On porozmawia
o bezpieczeństwie... Może lepiej tak na jakiś plac Jargoła podjedźcie
i poćwiczcie jazdę, cholera...
 Qba
 Środa 14-03-2007

7110. 
Odnośnie wpisu numer: 7108

Niepokojące wieści, jakie dochodzą ze szkoły MECHANIK, zatrwożyły
nas, byłych uczniów. Szkoła naszej młodości schodzi na psy. Wiadomość
która pojawiła sie na forum, nie jest fałszywa, gdyż tabuny urzędników
ze starostwa odwiedzają szkołę, bynajmniej nie w celach towarzyskich,
a z zamiarem odebrania wypracowanego latami zaplecza w dawnych warsztatach, tam ulokowany będzie ośrodek specjalny.
W wyjatkowo atrakcyjnym położeniu zawodówka, obecnie kształcąca kadry techniczno-ekonomiczno-handlowe, nigdy nie miała szcześcia do dyrektorów. Nigdy, gdyż każdy następny po dyrektorze Zasuwie - proszę wybaczyć śmiałe sformułowanie - podsiadali fotel, by trwać, a może dotrwać do emerytury.
Pierwszym fatalnym posunięciem było pozbycie się rzekomego "kłopotu"
i oddanie internatu. Paraliżująca decyzja. Drugą fatalną decyzją, kiedy sąsiednie szkoły średnie stawiały kolejną halę do zajęć ruchowych, było zaniechanie (przez drugiego z naszych byłych dyrektorów) budowy nowej sali do wf. Nastepne fatalne zaniechanie, to obecne milczenie sprzyjające dalszej degradacji szkoły.
A więc mamy tak: pozbycie się kłopotu klas zawodowych, nowo oddanej siłowni, gabinetów do nauki kucharstwa oraz innych też pomieszczeń, aby spokojniutko dotrwać do ostatecznego rozwiązania, czyli emerytury
- w zacisznym gabinecie od strony widoku na Mały Jeziorak. Amen.
Panie dyrektorze! Może Pan odejść.
 Filomaci
 Środa 14-03-2007

7109. 
Na Mistrzostwach Polski siatkarki iławskiego ZRYWU z MECHANIKA wygrały pierwszy mecz w grupie z OLIMPIĄ JAWOR 3:0 (do 20/17/7).
 trenerro
 Środa 14-03-2007

7108. 
Odnośnie wpisu numer: 7105 7096 7094 7092 7080

A propo "wiadomości z miasta".

Wiadomość nr 1).
- morderca za kierownicą, po pijanemu, bez prawa jazdy - wiadomości uliczne. Niestety, przykre dla człowieka, którego ta sprawa dotyczy. Nic dziwnego, kiedy podobne wyssane wiadomości pojawiawiają się na internetowym forum. Gorzej jeśli dziwne wiadomości pojawiają sie w gazetach, np. jako seksafera.

Wiadomość nr 2).
- rozwiązanie szkoły mechanika, zwolnienie 20 procent nauczycieli, likwidacja klas zawodowych, likwidacja osrodka metodycznego, upadek szkoły, odebranie warsztatów, odebranie szkole pomieszczeń na parterze, by całość materii przekazać ośrodkowi specjalnemu, czyli szóstce. Pomysł nowego starosty z PO i radnego z PIS, gdyż brakuje zaplecza w budynku starostwa na dwa "departamenty-wydziały".
 ORMOWIEC
 Środa 14-03-2007

7107. 
KIBICE JEZIORAKA - DLA DOMU DZIECKA
W czwartek 15 marca na terenie iławskich gimnazjów nr 1 i 2, budowlanki oraz liceum żeromka przeprowadzona zostanie zbiórka maskotek (nowych i używanych) przez działaczy, kibiców i piłkarzy „KS Jeziorak Iława” dla Domu Dziecka w Pacółtowie (koło Nowego Miasta Lubawskiego). Jeżeli maskotki te będą używane, to prosimy, by były w stanie użytkowym (czyste, zadbane).
Dodatkowo w gimnazjach będą sprzedawane karteczki zwalniające
z odpytywania, w budowlance przeprowadzony zostanie mecz piłki siatkowej Nauczyciele-Uczniowie, w liceum będzie można wrzucić
parę groszy do puszki. Pieniądze te będą wykorzystane na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do Domu Dziecka.
Pamiętajmy, że każda maskotka oraz każdy ofiarowany grosik to kolejny uśmiech na twarzy dzieci. Pomaga Klub Sportowy Jeziorak, pomóż i ty!
 MARIUSZ WILK „Driver”, członek zarządu KS Jeziorak, lider UFJ ’06

driver1983a@interia.pl
 Środa 14-03-2007

7106. 
CHÓR CAMERATA ZAPRASZA
Zapraszamy na nasze koncerty. Szczegóły znajdziecie na stronach internetowych chóru. Są tam również zamieszczone artykuły związane
z historią zespołu, koncertami zagranicznymi i krajowymi oraz galeria
zdjęć z ciekawych miejsc pobytu chóru Camerata.
 Jerzy E. Piotrowski
 http://www.camerata.ilawa.pl
 Środa 14-03-2007

7105. 
Odnośnie wpisu numer: 7080

Haha! Ale mam z was ludzie beke. Kobieta nie żyje, kierowca pijany, bez prawa jazdy. Możę jeszcze skazany na 25 lat wiezienia, co? Może uciekał samochodem, co? O matko, nie piszcie czegoś, co nie jest potwierdzone
faktami, tylko "wiadomościami z miasta", bo sie ośmieszacie.
Nie pozdrawiam.
 realista
 Środa 14-03-2007

7104. 
Panie Andrzeju Kleina! Dobry felieton o sesji! Brawo!
 czytnik
 Lubawa, Środa 14-03-2007

7103. 
Szokujący prezent dla 11-letnich uczennic: skarbonka w kształcie kutasa.
 xXx
 http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1329&wid=87714...
 Środa 14-03-2007

7102. 
Odnośnie wpisu numer: 7101

Chyba nie interesujesz się piłką nożną juniorską...
 ziombul iławski
 Środa 14-03-2007

7101. 
Odnośnie wpisu numer: 7099

Piłkarscy juniorzy KS Jeziorak Iława mają szansę po latach awansować
do ćwierćfinału MP, ale dodaj, że RĘCZNI.
 trenerro
 Środa 14-03-2007

7100. 
Odnośnie wpisu numer: 7095

Przypomnę słowa iławskiej Carycy Aleksandry wypowiedziane publicznie
w dniu 19 stycznia:
„(...) Wiele osób pyta mnie czy wykorzystam zaistniałą sytuację i ponownie wystartuję w nowych wyborach. Bo tu się różnię z panem burmistrzem Ptasznikiem – wiem, że ponowne wybory są w świetle prawa nieuniknione, a kierowanie sprawy do NSA może jedynie zwiększyć koszty ich zorganizowania (...)”.
Aż strach pomyśleć co by to było, gdy ta dama miała na imię Katarzyna...
 Sokrates
 Środa 14-03-2007

7099. 
Odnośnie wpisu numer: 7089

Nasi piłkarscy juniorzy klubu Jeziorak Iława mają szansę po wielu latach
awansować do ćwierćfinału MP (zajmują 1 pozycję po pierwszej rundzie), ale to nie tylko od nich zależy. Dużo tu zależy od działaczy...
 ziombul iławski
 Wtorek 13-03-2007

7098. 
Odnośnie wpisu numer: 7095

I co PiS(iory)? Wciskać oręż do pochwy i niech wam się zakleszczy!
Mało kto koło was z wodą będzie biegał.
 Pawka Morozow
 Wtorek 13-03-2007

7097. 
Odnośnie wpisu numer: 7095

Cieszę się niezmiernie z orzeczenia Trybunału.
Ja niedawno do "organu" złożyłem wniosek po terminie, niestety odesłano mnie z kwitkim, przez co nie mogę korzystać ze swoich praw materialnych ponosząc spore straty. A więc zobaczymy czy prawo jednakowo traktuje wszystkich obywateli.
Na marginesie, uważam, że posłowie, którzy głosowali za przyjęciem
ustawy o oświadczeniach majątkowych samorządowców, a teraz
twierdzą, że jest niezgodna z prawem - powinni złożyć mandaty.
 BAG
 Wtorek 13-03-2007

7096. 
Odnośnie wpisu numer: 7094

OŚWIADCZENIE MARCINA JARGOŁY

Chciałbym publicznie przeprosić Panią Danutę oraz całą jej rodzinę za to, co stało się wczoraj wieczorem. Byłem dziś w szpitalu odwiedzić Panią Danutę i osobiście przeprosiłem wręczając kwiaty. Zaproponowałem wszelką pomoc. Rozmawiałem również z mężem poszkodowanej. To niesamowicie sympatyczni i mili ludzie. I tym bardziej jest mi przykro.

Oczywiście przyznaję się do winy, bo przejście dla pieszych jest ich sanktuarium. Na swoją obronę dodam tylko tyle, że oślepiły mnie światła samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka. Kierowcy na pewno wiedzą
o czym mówię, kiedy w chwili mijania następuje olśnienie i przez moment nie widać nic... W tej właśnie chwili Pani Danuta była już na pasach i doszło do wypadku. Kierowca powinien zachować szczególną ostrożność zbliżając sie do przejścia dla pieszych. Z pokorą przyjmę konsekwencje wczorajszego zajścia.

Ze swojej strony, podczas wizyty w szpitalu, zadeklarowałem, że ciągu najbliższych dni, o ile będzie taka możliwość, postaram się spotkać z burmistrzem Włodzimierzem Ptasznikiem i porozmawiać na temat
poprawy bezpieczeństwa skrzyżowania ulic Jasielskiej i 1 Maja.

Raz jeszcze przepraszam Panią Danutę i jej rodzinę.
 Marcin Jargoła, lat 40
 Iława, Wtorek 13-03-2007

7095. 
Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że przepisy dotyczące utraty mandatów przez samorządowców, którzy spóźnili się ze złożeniem oświadczeń majątkowych - są niezgodne z konstytucją.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 http://wiadomosci.onet.pl/43302,film.rd
 Godzina 15 zero zero, Wtorek 13-03-2007

7094. 
Odnośnie wpisu numer: 7092

Notatka ze strony komendy policji: "Wczoraj na ul. 1 Maja w Iławie kierujący Mazdą Marcin J. 27-letni mieszkaniec Iławy na przejściu dla pieszych potracił prawidłowo przechodzącą przez jezdnię mieszkankę Iławy. Kobieta w wyniku potrącenia przez pojazd doznała złamania kości przedramienia lewego oraz ogólnych potłuczeń ciała. Została przewieziona do iławskiego szpitala gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Pojazd, którym kierował mężczyzna został zabezpieczony do sprawy na parkingu strzeżonym w Iławie. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że mężczyzna był trzeźwy".
I przestańcie już bzdury opowiadać!
 as
 Wtorek 13-03-2007

7093. 
Odnośnie wpisu numer: 7086

Ciekawe czy masz Bolo orientację ile kosztują nasz budżet miejski Iławy
ci pseudo-działacze...?
Dobrze, że zaczyna brakować skorumpowanych sędziów (wreszcie siedzą w aresztach) to może nasi piłkarze teraz rzeczywiście uwierzą w swoje możliwości i nas olśnią swoją grą, a kibice kulturą! Dawno nie byłem na żednym meczu, ponieważ nie mogę narażać uszu moich dzieci na coś czego nie znają... rozumiecie? Te tak zwane „kibicowanie”. Miłego dnia.
 Polak Mały
 Wtorek 13-03-2007

7092. 
Odnośnie wpisu numer: 7091 7080

Ludzie, opanujcie się! Kobieta żyje, koleś był trzeźwy i miał prawko!
 zzz
 Wtorek 13-03-2007

7091. 
Odnośnie wpisu numer: 7085

[...][...][...]
W końcu jak było - trzeźwy czy nie?
 lech
 Wtorek 13-03-2007

7090. 
Odnośnie wpisu numer: 7087

Trąbią za Tobą pewnie dlatego, ponieważ tak jeździsz...
Jeżeli chodzi o zatrzymywanie się przed przejściem dla pieszych, to uważam, że Polacy są jednym z bardziej uprzejmych narodów. Jeżdżąc
po Niemczech słyszę kierowców nerwowo trąbiących więcej niż u nas,
a i kierowców wpychających się na przejścia dla pieszych jest niemało. Mam prośbę "emigrantko", podchodź bardziej obiektywnie do tego, co widzisz i słyszysz na drodze. Pozdrawiam wszystkich za kierownicą,
tzn. wszystkie panie i panów.
 iławski wyborca
 Wtorek 13-03-2007

7089. 
Odnośnie wpisu numer: 7086

Za naszych piłkarzy, ich upadek, Sobiecha zdusiłbym jak pluskwę. Jeśli
nasi nie wejdą do III Ligi, to chyba mu nie podaruję i coś mu powiem, że
go powykręca. Obiecał mi, że wprowadzi IKS do II Ligi, a co zrobił...?

Tymczasem... Proszę! Nasze siatkary ze ZRYWU jadą na Śląsk na MP.
Już są w ósemce krajowej!

Proszę o przypomnienie, kiedy ostatnio nasi juniorzy piłkarscy, iławscy
juniorzy, a nie jakaś armia zakupionych - weszła do finałów MP w piłce noznej? A Sobiech i wszyscy jemu podobni powiedzą od razu: ale ile
drużyn w kraju gra? Ja go spytam: a ilu ciemnych (tępych) w Iławie?
 trenerro
 Wtorek 13-03-2007

7088. 
Odnośnie wpisu numer: 7080

ODKĄD DANO NAM SWOBODY, POLSKA STAŁA BARBARZYŃSKIM KRAJEM. NALEŻY WRÓCIC DO ZAMORDYZMU W KLUCZOWYCH SYTUACJACH, KTÓRE ZAGRAŻAJĄ NASZEMU BYTOWI.
NIEMIŁOSIERNE USTANOWIĆ PRAWO, ZA ŁAMANIE KTÓREGO NIEMIŁOSIERNE KARY. OBOZY KARNE W BIESZCZADACH, ROBOTY PUBLICZNE POD PRĘGERZEM, ZAKUTYCH W DYBY, KARY BAJOŃSKIE ZA ZŁAMANIE KODEKSU. ROZBOJE: PŁACĄ ZBÓJE, JEŚLI NIE MAJĄ TO KOMORNIK CZYŚCI MIESZKNIE NA POCZET. PIJANY KIEROWCA: NATYCHMIASTOWY ZABÓR ŚRODKA TRANSPORTU, NIEZALEŻNIE CZYJĄ WŁASNOŚĆ (WYJĄTEK: AUTO Z KRADZIEŻY).
ALBO POWRÓT KOMUNY NAM GROZI POD RZADAMI PiS. ZOBACZCIE JAK ZACHOWALI SIE PROKURATORZY W WOŁOMINIE... ZANIECHANIE OCHRONY. JEDNA WIELKA SZAJKA. ZAŚ KIEDYŚ CZUWALI...
Wiadomo kto...
 ORMOWIEC
 Wtorek 13-03-2007

7087. 
Odnośnie wpisu numer: 7085 7080

Zgadzam sie z toba!!! Jezdze czesto po Ilawie i przed przejsciem dla pieszych zwalniam, bo zal mi tych stojacych i bojacych sie przejsc ludzi. Czesto na kazdym przejsciu trabia za mna kierowcy, ktorzy wlasnie nie lubia przepuszczac ludzi.
Latem mialam zabawna historie. Przy przejsciu za mostem w kierunku srodmiescia stala grupa starszych ludzi bojacych sie przejsc, ja sie zatrzymalam, oni przechodzac spojrzeli na moj samochod i powiedzieli po niemiecku, ze to ich rejestracja i dlatego sie zatrzymalam(mialam otwarte okno i slyszalam). Zrobilo mi sie przykro, bo jestem Polka a oni mnie wzieli za Niemke. Tak wlasnie chcialabym abysmy wszyscy na przejsciach przepuszczali pieszych. Aby nie bylo takich tragedii. A pijanym kierowcom zabierac bezwarunkowo prawo jazdy.
 emigrantka
 Hannover, Wtorek 13-03-2007

7086. 
Andrzej Sobiech, prezes KS Jeziorak Iława, powiedział: "Boisko wszystko zweryfikuje". Tak panie prezesie, boisko - tak!
Problemem jest to, że poza boiskiem - w sprawach organizacyjnych - to
wy, pseudodziałacze, daliście plamę na całej linii!!! Znowu zawiedliście!!!
 BOLO
 Poniedziałek 12-03-2007

7085. 
Odnośnie wpisu numer: 7080

Nad tą jakże tragiczną śmiercią kobiety zabitej na przejściu dla pieszych powiem tylko tak:
Jeżeli facet rzeczywiście usiadł wypity, to... nie mam nic do powiedzenia.
 Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Poniedziałek 12-03-2007

7084. 
Odnośnie wpisu numer: 7080

Zbrodnia - jakich wiele. Niedaleko ma do kryminału, choć droga do niego bardzo długa w polskim sądownictwie.
Wybaczcie, na pasach należy uważać. Przepuścić kierowcę, szczególnie pijanego, ustapić mu i nie pchać się pod koła, przecież ma ograniczoną kontrolę i panowanie.
A może jeszcze znajomy sędziego, prokuratora czy policjanta...
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 12-03-2007

7083. 
Odnośnie wpisu numer: 7080

Polska tonie w pijaństwie drogowym i śmieciach. Są to chyba już choroby umysłowe potomków Polski szlacheckiej.
Komendantem policji w Polsce powinien być ktoś, kto wiele lat spędził
w Norwegii lub Niemczech. Nie będę tego dalej wyjaśniał.
 Don Pedro
 Afganistan, Poniedziałek 12-03-2007

7082. 
Pracownia Archada zabiega o uzyskanie pozwoleń administracyjnych dla planowanej budowy kompleksu handlowo-usługowego Dion Investments
w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie).
Obecnie rozpatrywane są wnioski ws. ustalenia wpływu przedsięwzięcia na środowisko oraz raport środowiskowy. Nie ujawniane są szczegóły architektoniczne realizacji.
Przypomnijmy, że Dion Investments kupił teren przy ul. Królowej Jadwigi od firmy "Lubawa" SA. Za grunt o pow. 0,7 ha zapłacono aż 3,3 mln zł. Poprzednia koncepcja, opracowana dla "Lubawy" przez Atelier Hoffman, przewidywała budowę centrum hotelowego z funkcją handlową.

"Wiadomości Handlowe" nr 1 (57), styczeń 2007.
 suszanin
 Poniedziałek 12-03-2007

7081. 
Odnośnie wpisu numer: 7079

Qba, ach będę lekko monotematyczny. Może żeby wyładować właśnie te burmistrzowsko-kasjerowato-dolarowe tematy. Wszak każdy dorosły jaka pochwa jest - widział (może tylko tego nie pamięta...). Najciekawsze są perskie i japońskie, bogato zdobione, wysadzane perłami czy też jakimiś drogimi kamyczkami, z cennego kruszywa.
Wszak jest ci panie dowcip nawet młodzieżowy. O młodzianach, którzy zamiast "Jak sie masz przyjacielu?" mówią wprost "siema Ziom!" czy też zamiast "Spokojnie, dam sobie z tym radę" mówią "spox". Ot i ksiądz niech nie ulega zgorszeniu jeżeli młodzian jaki zechce pozdrowić go po prostu skrótowo: "pochwa!".
A wy, młodzieży, ostrożnie z tym słownictwem! Bo może jeden z drugim duszpasterz na elementach oręża się nie znać wcale, a i jeszcze jakie nieprzyzwoitości po głowie zaczną mu chodzić, albo biegać...
Po staropolsku Qbo: "Chwała!"
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 12-03-2007

7080. 
Poniedziałek 12 marca, godz. 21:30.
Około dwie godziny temu koło więzienia pijany kierowca śmiertelnie
potrącił na pasach kobietę. Pijak nie posiadał prawa jazdy...
 info z miasta
 Iława, Poniedziałek 12-03-2007

7079. 
Odnośnie wpisu numer: 7056

Pawka, na prawdach się nie znam, więc gadać po próżnicy nie będę, ale
pana Jarka też pozdrawiam... z nudów.
Mówię do niego przez ciebie, ale inaczej - żeby jednak odpowiedni oręż
do odpowiedniej pochwy wsadził. W kontekście obrony własnego honoru
rzecz jasna. Co by go pochwa nie obgadała, że ułomek.
Siemanko Pawka!
 Qba
 Poniedziałek 12-03-2007

7078. 
Odnośnie wpisu numer: 7077

Ptasznik, kiedy był na placówkach w strefie dolarowej a było to w latach
90/96, to - co by nie mówić na naszą walutę - była kasa, że hej. Mógł on przepuścić, szanowny panie, wsio! Bowiem nie wiemy w jakich ciuchach
i kosmetykach gustuje jego żona. A kobita na ciuch cały majątek wydać
lubi.
Dziś on jest biedakiem z pensją na ratuszu - w porównaniu z zarobkami
w strefie zachodniej.
 nick
 Poniedziałek 12-03-2007

7077. 
Odnośnie wpisu numer: 7074

Co do zarobków... Pan burmistrz Iławy niedawno stwierdził, że zarabiał
już w swoim życiu więcej niż teraz jako szef ratusza. A w oświadczeniu
publikowanym w Kurierze okazało się, że oszczędności pana Ptasznika
są minimalne. Dzwine to dla mnie.
 koń polski
 Poniedziałek 12-03-2007

7076. 
Odnośnie wpisu numer: 7073

Trwają rozmowy kwalifikacyjne chętnych z dyrektor Ewą Wiśniewską,
gdyż gospodarzem odnowionego kina (teatru) jest Iławskie Centrum
Kultury. Do obsadzenia zaplanowano 3,5 etatu – organizator widowni
(1/1), kasjer (1/1), operator (1/1), konserwator (0,5). Jeśli ktoś czuje
się na siłach, jest to ostatni moment na złożenie podania. Umowy będą
podpisywane od kwietnia br.
 Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Poniedziałek 12-03-2007

7075. 
Odnośnie wpisu numer: 7066

Ostatnie rozważania na temat spraw męsko-damskich były na poziomie
i co bardziej na czasie, przemyślenia mądre, a uwagi i wskazówki celne.
Takie coś obserwuję w życiu. Innych też czytam, wszak mam odpowiedni wiek, aby czytać panów Kleinę i Olszewskiego. Trzeba czytać, aby mieć
możliwość poznać tok myślenia panów felietonistów. Krytykować a priori
nie wypada, można przebrnąć i przez zakręcone teksty, i zrozumieć ich sens, nieraz jest.
Pozdrawiam wszystkich wymienionych.
 czytelnik 2
 Poniedziałek 12-03-2007

7074. 
Odnośnie wpisu numer: 7063 7069

Wracając do dochodów powiatowych vip-ów, to gdzie te biedaki trwonią pieniądze. Np. przez dwie kadencje facet jest burmistrzem a zaoszczędził tylko parę tysięcy - a więc na kachankę to poszło? Jeśli na chorą żonę,
to bardzo przepraszam.
Nie pytanie o lustrację w Internecie jest bzdurą, nie uważasz dobrze co się dzieje wokół tej ustawy lustracyjnej - to dopiero jest BZDURA!!!
 czytelnik
 Poniedziałek 12-03-2007

7073. 
Drodzy Kurierzy!
Czy wiecie kto jest instruktorem kina lub też organizatorem widowni?
Czy wiecie coś na ten temat? Czy już jest taka osoba czy nie???
 abc
 Poniedziałek 12-03-2007

7072. 
Sposób na uratowanie burmistrza po aferze z oświadczeniami
majątkowymi wymyślili samorządowcy z Bytomia Odrzańskiego
(lubuskie). Nie zrobili wyborów, a komisarza pozbyli się po miesiącu.

Jacek Sauter jest burmistrzem zamieszkanego przez ponad 4 tys. mieszkańców Bytomia Odrzańskiego od 15 lat. W ostatnich wyborach zdobył 94,5 proc. głosów. To rekord w skali kraju. Bezpartyjny, lubiany przez mieszkańców. Za jego rządów Bytom się rozwija. W zeszłym roku np. odnowiono renesansowy rynek. Ale Sauter spóźnił się ze złożeniem oświadczenia o działalności gospodarczej żony. Większość samorządów
w tej sytuacji broniła burmistrzów, odrzucając wnioski wojewodów o wygaszenie mandatów. W Bytomiu wybrano inną drogę.

Najpierw burmistrz Sauter sam zaapelował do radnych, żeby wygasili mu mandat. Przekonywał, że gdy trzeba dzielić pieniądze z Unii, samorząd musi działać sprawnie, więc trzeba szybko zrobić nowe wybory. Nawet sam chciał za nie zapłacić. Radni więc przeprosili wyborców za głosowanie wbrew ich woli, a następnie burmistrza odwołali. PiS-owski wojewoda ujęty tą postawą rozważał nawet, czy nie zaproponować kandydatury Sautera na komisarza. Jednak ostatecznie premier zdecydował, że komisarzem będzie bytomska działaczka PiS Maria Perlak. Rządziła
niecały miesiąc.

W miasteczku zarejestrował się jeden komitet wyborczy - Przyjaciół Bytomia Odrzańskiego. Ale nie zgłosił swojego kandydata na burmistrza.
I się rozwiązał. W tej sytuacji wybór burmistrza należał do radnych.
Ci na nadzwyczajnej sesji jednogłośnie wybrali Sautera.
 joker
 Poniedziałek 12-03-2007

7071. 
Odnośnie wpisu numer: 7068

Umoczył... Hmm, a bo to pierwszy raz? Dramatu nie ma. Nie on zapłacił.
 BOLO
 Poniedziałek 12-03-2007

7070. 
Odnośnie wpisu numer: 7069 7054

Czyli w Internecie lustracji na razie nie będzie. Hulaj duszo piekła nie ma!
Teraz rozumiem dlaczego pół roku temu nasz lokalny radiowęzeł Erewań
nagle przerzucił się na budowanie „mocnego” portalu internetowego, ha!
Tonący nawet Internetu się chwyta. Tak trzymajcie chłopcy! Za siusiaki.
 BOLO
 Poniedziałek 12-03-2007

7069. 
Odnośnie wpisu numer: 7064

Lustracja obejmuje dziennikarzy, ale bez mediów internetowych, a tylko telewizję, radio i prasę na wszystkich szczeblach. Natomiast pytanie się
o lustrację uczestników Forum to jakaś kompletna bzdura.
 J-23
 Poniedziałek 12-03-2007

7068. 
Odnośnie wpisu numer: 7067

Za transfer jakiego towaru prezesunio w tym sezonie się podreperował?
Przecież umoczył na Nigeryjczykach za same bilety z 10 tysiączków...
 nick
 Niedziela 11-03-2007

7067. 
Odnośnie wpisu numer: 6997

Jego żona nie taka głupia, króciutko trzyma swojego parobka.
Ona dobrze wie, ona utęskniona czeka, kiedy te „umoczone w Jeziorak”
(włożone, zainwestowane) pieniążki będą się zwracać. No i jak to zawsze bywa pomiędzy sezonami, okres transferowy to dla niej wielka hossa.
 BOLO
 Niedziela 11-03-2007

7066. 
Odnośnie wpisu numer: 7064

KATARZYNA ECHT...??? Nie ma jak ANDRZEJ KLEINA, TEŻ PSY-CHOLOG. Powiedz mi, co cię tak u niej bierze? Ja, podobnie jak Kleiny, ich czytać nie będę. Nie czujesz, że mają odlot(owe) felietony? Nie w sensie formy
i wypowiedzi, a zakręcenia...
 ORMOWIEC
 Niedziela 11-03-2007

7065. 
Jednak Adaś Małysz to jest gość. Daje kibicom chwilę prawdziwej radości
i sportowej dumy. Prawdziwy orzeł i wojownik.
 kibic
 Niedziela 11-03-2007

7064. 
Odnośnie wpisu numer: 7009

Ciekawe są oceny wpisów na Forum lub ostatnich felietonów i artykułów
w Kurierze.
Mnie podoba się to, co pisze pani psycholog Katarzyna Echt. Chciałoby
się powiedzieć, ech felietoniści. Mądrość, fachowość i rzetelna wiedza.
Jest więc co czytać, bez grafomańskiej kakofonii czy pseudoliterackich
wynurzeń.
Interesuje mnie jak to będzie z lustracją na Forum. Nie żartuję.
 czytelnik 2
 Niedziela 11-03-2007

7063. 
Odnośnie majątku rządzących.
Bardzo smieszą mnie podawane w KI wartości nieruchomości rządzących.
Nie rozumiem dlaczego tak są one zaniżane? Czy z ludzi robi się idiotów
nie mających pojęcia o cenach nieruchomości?
Z wielką przyjemnością kupiłabym mieszkanie 48 m2 za 70.000 złotych
od pana Rygielskiego, albo jeszcze smieszniejsza jest cena podana przez
pana Rychlika (mieszkanie 68 m2 za kwotę 60.000...???).
Przecież to są kpiny.
 Zosia, lat 42
 Niedziela 11-03-2007

7062. 
Odnośnie wpisu numer: 7058

Qba, chodzi o to czy Ty (pan) bedziesz mógł pisać do Form, zrozumiałeś
jak pan Tadeusz Rydzyk panią żonę prezydenta.
 pisaciel
 Niedziela 11-03-2007

7061. 
DO KINGI, KTÓRĄ KRĘCI... ..."Kręć sie kręć wrzeciono! Wić się tobie wić! Ta pamięta lepiej, której dłuższa nić. Poszedł do królewca młodzieniec z wiciną..." itd (Moniuszko).
Wszelkie wiadomości powinny znajdować się na stronie Powiatowej Pracowni Doradztwa Metodycznego, gdyż są to strony szkół średnich
w powiecie - a w nich każda szanująca się szkoła ogłasza nabór.
 Filomaci
 http://www.ppdm-ilawa.republika.pl
 Niedziela 11-03-2007

7060. 
Odnośnie wpisu numer: 7060

Miałabym ogromną prośbę do redakcji Kuriera :)
Czy moglibyście zamiescić w Kurierze wykazy szkół, jakie są kierunki. Nadszedł czas wyboru nowej szkoły. Już od marca można składać podania, więc myślę, że wielu uczniom by to pomogło jeszcze raz przyjrzeć się kierunkom (mimo że w Iławie nie ma ich za wiele).
Z góry dziękuję :) Pozdrawiam!
 Kinga Bytner

kizzia@onet.eu, lat 29
  1586858
 Iława, Sobota 10-03-2007

7059. 
A ja chciałam napisać, że mi osobiscie gazeta "Kierier Iławski" się bardzo podoba. Przynajmniej wy piszecie rzeczy prawdziwe, niewymyślane, no i ważne dla mieszkańców Iławy i okolic.
Szczerze mówiąc w przyszłości również chciałabym pracować w gazecie.
Pisać artykuły i je też redagować. Myślę, że to bardzo ciężka i bywa, że bardzo męcząca praca... (ale) mimo wszystko, że tak powiem, "mnie to kręci". Serdecznie pozdrawiam redakcję!!!
 Kinga Bytner

kizzia@onet.eu, lat 29
  1586858
 Iława, Sobota 10-03-2007

7058. 
Odnośnie wpisu numer: 7054

Ty się chłopie tak strasznie nie martw, bo od tego się tyje. A skoro masz
lustrzycę to ty uważaj. Chociaż... gdy trzydziestka mija, to u wielu torba
większa jak fuzyja...
A z tą lustracją, to ty najpierw zacznij coś pisać na forum, wtedy my cię
zlustrujemy, czy ty w ogóle do pisania się nadajesz. A później martw się
dalej.
Tylko uważaj z tą lustrzycą swoją, żebyś jeszcze mógł zobaczyć małego normalnie, a nie tylko kładąc lustereczko na paluszki stopy...
Sie ma!
 Qba
 Sobota 10-03-2007

7057. 
Co kilka miesięcy na łamach Kuriera pojawiają się ciągle ci sami lekarze:
dyrektor R. i lekarz S. Wpisują się w postępujący obraz polskiej ochrony
zdrowia, a raczej jej braku.
W znoju godnym lepszej sprawy tworzona jest swoista mentalność: MEDYCZNEJ ZNIECZULICY. Tu i ówdzie w kraju słychać o hipokryzji lekarzy niechcących pomóc omdlałemu człowiekowi, leżącemu tuż obok szpitala. Czy państwo doktorostwo dokonywali jakichś cudów, aby przyjąć w ambulatorium wszystkich zgłaszających się i niewymagających doraźnej opieki? (w mniemaniu lekarzy). Tylko w przekonaniu lekarzy pacjent przeżyłby do rana i poszedł do lekarza tzw. rodzinnego. Pacjent swój stan zdrowia odczuwa subiektywnie, noc zaś potęguje lęk. Lekarze o tym powinni wiedzieć. Pan dyrektor i lekarka zapomnieli, że pracują w publicznej „służbie” zdrowia, służącej ogółowi. Za te wyszydzane, nasze składki. Jeśli ten rodzaj służby państwu nie odpowiada, proszę ograniczyć się do prywatnych praktyk.
Klimat tumiwisizmu tworzy od góry szanowany prof. Religa, ogłaszając coraz bzdurniejsze metody uzdrawiania służby zdrowia. Płacimy składki zdrowotne wszyscy, a tylko część chodzi do lekarzy. Nie ich wina, że wywieszki w przychodniach w Zalewie, Lubawie, Suszu odsyłają potrzebujących pomocy do ambulatorium w Iławie. Paranoja, owszem, ale to nie wina pacjentów. Dopóki w kraju obowiązuje taki system, lekarzom nie będzie dane spanie na dyżurach za nasze pieniądze. Nie może również być tolerancji do wspomnianych postaw lekarzy (części z ogółu). Przyzwyczajenia tychże czas zmieniać. Kto nie może tego zrozumieć, niech wyjedzie. Dobrze, że większość lekarzy wierna jest dawno złożonej przysiędze.
 płatnik składek
 Sobota 10-03-2007

7056. 
Odnośnie wpisu numer: 7052

Panie Jarku naczelny.
Są trzy prawdy, zaś jedną z nich jest ulubioną "prawdą" radiowęzłowych naganiaczy-podpierdalaczy: "Gówno Prawda".
Ja pozdrawiam Pana i niech nie chowa Pan zbyt szybko oręża do pochwy
(w kontekście obrony własnego honoru rzecz jasna).
 Pawka Morozow
 Sobota 10-03-2007

7055. 
Odnośnie wpisu numer: 7049

Nikogo nie zaczepiał? Oj zaczepiał, i to bardzo. I straszył aż straszno...
Nagrodzony za postawę dosiadł jeszcze lepszej posady? A cóż to jest za
nagroda ogromnym kosztem najważniejszych interesów całego miasta...
 J-23
 Sobota 10-03-2007

7054. 
Mam ponad 35 lat (urodzony przed 1972 r.), czy wolno mi będzie pisać
na Forum Kuriera? Strasznie się martwię. Albo jak Ewa Milewicz lustracji
się nie poddam, choć żona mówi, że mam też lustrzycę nawet (wyższy
stopień lustracji). Nie wiem o co w tym chodzi.
 pisaciel
 Sobota 10-03-2007

7053. 
Na tej stronie są fotografie z powiatu Susz sprzed 1939 roku.
 Don Pedro
 http://www.rosenberg-wpr.de/Rosenberg/kreisrosenbergindex...
 Estramadura, Piątek 09-03-2007

7052. 
Odnośnie wpisu numer: 6956

Premier Jarosław Kaczyński powiedział ze śmiertelną powagą kilka dni
temu w wywiadzie dla Rzeczypospolitej: „Ja swoich procesów też mam
dosyć dużo i dobrze wiem, że procesy z oligarchami to w polskim sądzie
jest rzecz właściwie nie do wygrania”.

Moim zdaniem premier się mylił – mimo wszystko! Nawet w tak bardzo
obłudnych warunkach prowincjonalnych można wygrać proces z bogatą
firmą wędliniarską.

Można także obalić perfekcyjnie przygotowane oskarżenie o cokolwiek,
nie tylko o rzekomy szantaż, ale nawet o np. zgwałcenie pszczółki Mai.
Premier znowu się pomylił…

Mój drogi, nie ma dwóch Prawd. Jeśli wygrywamy z tą firmą w cuglach
proces cywilny, to nie inaczej musi być w procesie karnym. Matactwo
zawsze, prędzej czy później, kończy się klęską. Fałszywe oskarżenie
zawsze odda rykoszetem – z nawiązką.

Gdy jeden czy drugi nieudacznik i szubrawiec z podwójną przeszłością
(dziś pianą na pysku) z głośnika toczy swoją miarą wobec mnie jakieś robaczywe glejty moralności – cały jestem w skowronkach. Oto bowiem
nie dowartościowywuje mnie nic tak bardzo w tej robocie, jak właśnie
ten nienawistny pocałunek łajzy... Nie ma lepszego komplementu...
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Piątek 09-03-2007

7051. 
Odnośnie wpisu numer: 7049

Ty ormowiec jesteś inteligentny jednak jak każdy ormowiec..................
Dosiadł lepszej posady? To posada dosiadła jego.................................
Żebyś ty się nie zdziwił (pluję do tyłu przez lewe ramię), że przeczytamy niedługo, że Maśkiewicz, urągając BHP, idąc przez halę w niezapiętym kasku na głowie (zabrakło rozmiaru - taka głowa...) dał się wciągnąć
w heblarkę. I zostało z niego niewiele wiórów...
 Qba
 Piątek 09-03-2007

7050. 
MIESZKANIE ZA... 6 ZŁOTYCH!

Kobieta zaskarżyła spółdzielnię, która za wykup mieszkania chciała aż
20 tys. zł. Sąd przyznał jej rację. Sama wyliczyła, że powinna zapłacić
6 złotych. W podobnej sytuacji są tysiące Polaków.
W latach 80. zamieszkała w wymarzonym mieszkanku. Tak jak wielu innych, w PRL-u nie miała szans na kupno własnego "M", więc została członkiem spółdzielni mieszkaniowej. "Przez ponad 20 lat w czynszu opłacałam tzw. wkład mieszkaniowy". Trzy lata temu postanowiła nabyć lokal na własność. Wg jej obliczeń, jest w tej chwili winna spółdzielni...
6 złotych, bo spółdzielnia szacując wykup na ponad 20 tys. zastosowała dzisiejszą wartość mieszkania, nie zaś koszty budowy, jakie poniesiono przed laty.
Sąd przyznał rację kobiecie. Czy w związku z tym, z podobnymi sprawami do sądów powinni się rzucić inni spółdzielcy? Nie! Nie muszą. Wystarczy poczekać, aż parlament przyjmie ustawę, której pierwsze czytanie
odbyło się wczoraj.
 Ziuta
 Piątek 09-03-2007

7049. 
Widzisz gościu... Niektórzy po Maśkiewiczu jeździli jak po dzikiej świni.
On spokojnie trwał jak skała, opoka SLD. Nikogo nie zaczepiał, nikomu
nie groził. Teraz nagrodzony za postawę dosiadł jeszcze lepszej posady.
 ORMOWIEC
 Piątek 09-03-2007

7048. 
Odnośnie wpisu numer: 7046

A to Hitler, czy inna przegrana trenerro, albo krowy jakie, czy inne żaby,
lub też inne obwodnice. Nic - sama niemal depresja i melancholia z tego
forum płynie...
Dopiero pan Janusz Ostrowski coś budującego, ba, uskrzydlajacego dziś
przedstawił. Wiadomo - Maśkiewicz w pobliżu...
 Qba
 Piątek 09-03-2007

7047. 
Jarosławie Maśkiewiczu! Iława dziękuje oraz życzy powodzenia w pracy!
 fanfantulipanx
 Piątek 09-03-2007

7046. 
IKEA OTWORZY TARTAK I FABRYKĘ POD SZCZYTNEM

Tartak i fabrykę mebli, gdzie ma być zatrudnionych ponad 800 osób,
a nakłady inwestycyjne wyniosą 200 mln zł, otworzy w Wielbarku koło
Szczytna szwedzki Swedwood (Grupa IKEA).
"Ukończenie całej inwestycji jest planowane na 2009 rok" poinformowała rzecznik prasowy IKEA Polska Joanna Łozińska. Jeszcze w marcu ma być otwarty zakład drzewny, będący częścią inwestycji. W kolejnym etapie realizacji inwestycji powstanie zintegrowana fabryka mebli, w której będą wykorzystywane deski produkowane w tartaku. Po jej zakończeniu powierzchnia zabudowy wyniesie około 55 tys. m kw. (PAP)
 Janusz Ostrowski
 Piątek 09-03-2007

7045. 
W sejmie kończą się prace nad poselskim projektem nowelizacji ustawy
o spółdzielniach mieszkaniowych. Będzie więcej praw dla spółdzielców. Spółdzielcy będą podejmowali uchwały osobiście, a nie, jak dotychczas, przez przedstawicieli. Prezesi spółdzielni zostaną ukarani grzywną za ukrywanie faktur przed członkami. Członkowie rad nadzorczych będą zarabiali maksymalnie 234 zł miesięcznie. Spółdzielnie będą kontrolowane przez biegłych rewidentów.
 spółdzielca
 Piątek 09-03-2007

7044. 
LUBOWIDZ - wieś z z obszarów "Centralnej Polski", inaczej mówiąc
z kongresówki, spłoneła conajmniej sprzed 20. laty. Dziś w Iławie
(9.03.2007, godz. 17.30, hala) jej reprezentacja gra mecz kontrolny
z kadetkami Zrywu. Zryw we wtorek udaje sie na górniczy Śląsk na MP.
Nie jadą, by od braci górniczej w kość brać, a po zwycięstwo...
 trenerro
 Piątek 09-03-2007

7043. 
Odnośnie wpisu numer: 7040

O CHRYSTE PANIE! MIKASY SIĘ PRZYPOMNIAŁY.
ALEŻ ONI ZAIWANIALI NA WESELACH... TRĄBKA, SKRZYPKI,
KONTRABAS, HARMONIA WEIMASTERA, PERKUSJA - TO BYŁ STYL.
NIE ZAGIŃ Z PAMIĘCI ORHESTYJO Z KONGRESÓWKI...
 ORMOWIEC
 Piątek 09-03-2007

7042. 
Odnośnie wpisu numer: 7040

To chyba ci z CEE. Już oni będą budować tę obwodnicę w Iławie.
Krowy, skowronki i żaby... Hitlera brak!!!
 analfabeta
 Piątek 09-03-2007

7041. 
Odnośnie wpisu numer: 7039 7032

Czyżby powstała kolejna sprytna i szczwana przybudówka pod następne
wybory samorządowe w 2010 roku? Czyżby kolejny legion? (tym razem
eko-zielony). Czyżby narodził się szwadron jungen? Znów pod szumnymi
hasłami stworzony dla partykularnych celów małej grupki zaprawionych
faszystów i finansowany z pieniędzy publicznych?
 Sokrates
 Czwartek 08-03-2007

7040. 
Kasieńko, przyjedź do Poniatowa i pozostań tu! Idź do parku na spotkanie z Twoim ukochanym. Poniatowo o poranku, spowite mgłą, gdzieś w oddali śpiew skowronków i krowa upominająca gospodarza, że już czas wydać mleko w ramach unijnych kwot. Krowa-patriotka i bocian przyczajony
za żabą to znak, że Polska żyje. Bo kiedy ranne wstają zorze...
Grała orkiestra Mi(y)kasów. Szczęść poniatowiakom Boże!
 alfabeta
 Czwartek 08-03-2007

7039. 
Odnośnie wpisu numer: 7032

EKO-BLOKERZY W AKCJI, ŻEGNAJ OBWODNICO!

W Iławie, obok Centrum Pomocy Rodzinie, powstało Centrum Edukacji
Ekologicznej (CEE). Pamiętamy również PC, czyli "Partię Centrum" braci
Kaczyńskich.
Wróćmy jednak do CEE. Nie wiem czy wiedzą państwo, iż północna
strona Małej Obwodnicy iławskiej biec będzie przez... tereny objete ochroną, czyli programem "NATURA 2000", tym samym co osławiona Dolina Rospudy koło Augustowa.
Nie bez przyczyny przeto powstał nam w Iławie kolejny byt... radosnej twórczości, który da o sobie znać w momencie kiedy ruszy budowa drogi
nad bagnami oraz torfami z prawej strony rzeki Iławki. Jestem zdania, że ludzie z CEE należą do tej samej grupy sekciarskiej, która dała o sobie znać nad Rospudą, skutecznie blokując obwodnicę.
 nick
 Czwartek 08-03-2007

7038. 
Spółdzielnie mieszkaniowe będą kontrolowane przez niezależnych
biegłych rewidentów - zakłada poprawka do projektu zmiany ustawy
o spółdzielniach mieszkaniowych, którą posłowie PiS chcą zgłosić
podczas drugiego czytania w Sejmie.

Możliwość badania spółdzielni mieszkaniowych przez niezależnych biegłych rewidentów pozwoli na wyeliminowanie patologicznych zjawisk. Chodzi o biegłych rewidentów działających przy Ministerstwie Budownictwa.

Projekt ma umożliwić również wykup po cenie nominalnej mieszkań lokatorskich na pełną własność. Chodzi o ponad 700 tys. mieszkań w Polsce. Cena miałaby być wyznaczana na podstawie wartości mieszkania przed denominacją i obniżona o wartość spłat dokonanych przez lokatora i budżet państwa na rzecz spółdzielni. Pełna własność ma oznaczać, że właściciel będzie mógł skutecznie dysponować swoją nieruchomością. Posiadanie księgi wieczystej da mu możliwość ustanowienia hipoteki.

Projekt wprowadza walne zgromadzenie członków spółdzielni, by mieli bezpośredni wpływ na podejmowane uchwały. Projekt umożliwi członkom spółdzielni wgląd w regulaminy, statuty i inne dokumenty spółdzielni. Natomiast zarząd spółdzielni - w przypadku niewywiązywania się z zapisów ustawy - ma podlegać karze grzywny lub ograniczenia wolności.

Zgodnie z projektem, spółdzielnie będą miały 3 miesiące na zawiadomienie właścicieli o zmianie wysokości opłat. Wcześniej termin ten wynosił 14 dni. Na spółdzielni będzie też spoczywał obowiązek udowodnienia zasadności tej zmiany.
 członek spółdzielni mieszkaniowej
 Czwartek 08-03-2007

7037. 
Odnośnie wpisu numer: 7031

Amatorzy koszykarze z Iławy dojezdżają do Brodnicy? A co tam za klub powołano? Ja ich znam. Chała jakich wiele. Jasne, graja ligę powiatową
i tyle wszystkiego, ale u nas takiej nie ma i po co nam taka.
Pamiętasz "Kapri ten czas w Iławie", kiedy nasi grali w I lidze olsztyńskiej słynnej "OLKA" pod przewodnictwem Pana tenera Grabskiego. Kitowano, że to prawdziwa liga I, a okazało się, że jednak amatorszczyzna, ale chłopcy grali jak najęci i było git.
 trenerro
 Czwartek 08-03-2007

7036. 
Z lotu ptaka wizje Żylińskiego i Standary...
Bezcenne...
 Sokrates
 Czwartek 08-03-2007

7035. 
Odnośnie wpisu numer: 7016

Pan Adam Żyliński, powinowaty Edmunda Standary, powiedział w Kurierze, że Lubawa już dołączyła do "bandy szalenców dobrej woli".
Nie za tęgo to panu Adasiowi wyszło, ale narząd przecież nieużywany
długo, po prostu zanika.
Stwierdził też, że krewniak zgłosił pomysł budowy małej obwodnicy oraz
miejskiego basenu sportowego. To ja się dziwię, czemu nie od razu dużej obwodnicy, a tylko małej?
Dziwię się też nie tym, że Standara chce wybudować basen, bo to fajna sprawa, ile tym, że ma to być obiekt i miejski, i sportowy. A publiczny,
za pieniądze prywatnych inwestorów nie mógłby być? Odciążyłoby to
mizerną przecież kasę miejską.
 kapral
 Czwartek 08-03-2007

7034. 
Odnośnie wpisu numer: 7018

CO TO ZNACZY "NIE MA MOCNYCH NA KLONKA!"...?
Może za Bola (Wałęsy) - tak.
NIE MA MOCNYCH NA ZIOBRO, KACZMARKA I MACIEREWICZA.
Taki kloneks to dla nich myszka, z którą się zabawiają, bo mają czas
go zeżreć. Czy myślisz, że Stokłosę by za bardło nie przyprowadzili? Osaczają gada.
 ORMOWIEC
 Czwartek 08-03-2007

7033. 
Prokuratura Rejonowa w Iławie umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego gwałtu, o który oskarżony został Roman K., dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie.

- Nie mogliśmy jednoznacznie stwierdzić, czy takie zdarzenie miało miejsce i jaki był jego ewentualny charakter - wyjaśnia prokurator Marzena Czyżyk. - Dlatego też z powodu braku dowodów śledztwo zostało umorzone.

- Spodziewałem się takiego obrotu sprawy - mówi dyrektor MOK. - Od początku podkreślałem, że jestem niewinny. Cieszę się, że to całe zamieszanie już się skończyło.

Od momentu doniesienia Alicji W. do prokuratury, Roman K. przebywa na bezpłatnym urlopie. Teraz mówi: - Jestem gotowy do powrotu do pracy.

Czyli pan Romek jest czysty. Super. Żeby tylko panience nie zechciało się składać skargi jakiej na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Iławie do okręgówki w Elblągu.

Jest też pan Romek gotów do powrotu. Ciekawym czy burmistrz Standara też. Na pewno w "Głosie Magistratu" burmistrz przeprosi pana Romka za wykazaną nadgorliwość.

Niedługo zobaczymy w MOK-u inscenizację sztuki "Troje w windzie".
W rolach głównych: Pan Romek Ponton K., instruktor tańca i panienka.
Oj będzie się działo...
 ogniomistrz Kaleń
 Czwartek 08-03-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 152 153 154 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... 330 331 332 ... 355 356 357 następna ] z 357130157266


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.