Logo Kurier Iławski

Wejście
Pierwsza strona
INFORMACJE
OPINIE
Zdrowie i uroda
Wyszukiwarka
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
FORUM

INFORMACJE
Internetowy dział INFORMACYJNY tymczasowo zawieszony
List otwarty ws. plebiscytu „Medialne Perły Samorządu”
Lekarze rodzinni postawili mur
Droga ekspresowa S5. Lubawa i Nowe Miasto wchodzą do gry
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Więcej...

Forum

11502. 
Popieramy iławskich lekarzy. Wasz protest jest słuszny i możecie liczyć na nasze poparcie.
 Iławianie
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11501. 
"Lekarze" iławscy, którzy odeszli ze szpitala DOBROWOLNIE, bo przecież nie Pani Dyrektor ich zwolniła tylko sami odeszli, powinni zabrać swoje dupska z terenu szpitala i iść SZAMANIĆ gdzie indziej.
Doskonale wiemy, że chodzi wam TYLKO TYLKO O PIENIĄDZE, bo nie
o pacjentów. Gdyby to ode mnie zależało cofnęłabym was do czasów szkoły i jako przedmiot główny mielibyście etykę o której zapomnieliście.
A PRZYSIĘGA HIPOKRATESA???????? DALIŚCIE DYLA Z ZAJĘĆ JAK TŁUMACZONO WAM CO TO OZNACZA????? NIE JESTEŚCIE LEKARZAMI TYLKO KONOWAŁAMI! Mam nadzieję, żę Dyrektor iławskiego szpitala nie ugnie się i będzie miała poparcie wśród iławiaków, starostwa. CI LUDZIE NIE POWINNI BYĆ JUŻ NIGDY ZATRUDNIENI W IŁAWSKIM SZPITALU.
 szpitalinka
 Wtorek 06-05-2008

11500. 
Ja jednego nie rozumiem.
Powiedzmy, że w fabryce robotnicy zapowiedzieli, że się zwalniają
z wypowiedzeniem trzymiesięcznym bo im się nie uśmiecha pracować
z majstrem psychopatą - to czy ktoś by im wymyślał od szantażystów
jak by po trzech miesiącach nie przyszli do pracy? Pewnie właściciel wywaliłby dyrektora, że przez tak długi czas nie zatroszczył się o
nowych pracowników i zakład stanął.
 Tata Kazika
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11499. 
Ludzie!!!! W tej chwili nie ma sensu wzajemne przekomarzanie się kto
ma racje, a kto nie. Uważam, że w zaistniałej sytuacji, gdzie ani Pan Starosta, ani Pani Dyrektor, ani lekarze nie potrafią dojść do porozumienia i znaleźć konkretnego rozwiązania problemu My jako SPOŁECZEŃSTWO powinniśmy zareagować i zacząć działać. Obie strony zatraciły się w tym wszystkim i zapomniały, że w tym sporze najbardziej cierpią pacjenci. Zjednoczmy się i nie pozwólmy, żeby zamknięto nam szpital!
 pacjentka
 Wtorek 06-05-2008

11498. 
Odnośnie wpisu numer: 11496

Ludziska wybaczcie, Qbaś niesforny znów mi się urwał z postronka
i ujada. Na lekarzy on cięty nieboże, po tym jak mu ostatnio cewnik
zakładali i nie mogli znaleźć tak małego rozmiaru. Strasznie to przeżył
i jak to u nas mówią, zawziął się...
 Ciocia Ela z Podleśnego
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11497. 
Panu Staroście rzeknę słowami Kmicica: kończ Waści, wstydu oszczędź!Jutro zajmę się porównaniem oświadczeń majątkowych radnych powiatowych,zacznę od przewodniczącego,na ile zgodne są z naszą iławską rzeczywistością.Następnym radnym będzie pan Benek i tak po kolei aż do samiuśkiego końca.Tak mi się cosik zdaje,że niedługo wpadną chłopaki w ciemnych kombinezonach i spektakularnie wyprowadzą osłonięte marynarkami osobistości.Wyjdzie niedługo na jaw jak i dlaczego sprzedano prywatnym firmom kury,które znosiły złote jaja.Mam na myśli bakteriologię i dializy.Dlaczego lekarzom pozyskanym,mam na myśli kupionym,z zewnątrz płacono za zgodą starosty dwa tysiące PLN za dobę obecności w szpitalu.Łatwo pomnożyć sześć dób x 2= 12. Za tydzień obecności taki specjalista pracując non stop w szpitalu inkasował tyle , ile pani salowa za rok.Tego nie płacono za fachowość tylko po to , aby pokazać znakomite zdolności menadżerskie w pozyskiwaniu lekarzy z całej Polski.To płacono z publicznych pieniędzy.Tylko dwoje radnych powiatowych orientuje się w dramacie,jaki niedługo może rozegrać się w naszym mieście.Oni budowali ten szpital na pewnym etapie jego istnienia.Reszta śpi.Andrzejek,przyszły dyrektor LO,Mareczek z PIS, Henio z SLD następnym razem może spróbują z komitetem Iławianie razem lub coś w tym stylu.Zawsze któryś z kolesiów znajdzie się w partii będącej u władzy.Do jutra chłopaki.
 kolega kierownik
 Wtorek 06-05-2008

11496. 
Odnośnie wpisu numer: 11495

Męczenniku!
A co powiedzieć ma pacjent o takim "przypadku" podającym się za "lekarza", który najpierw z szantażem odchodzi od łóżka chorego, a następnie przed kamerą telewizyjną skomle, że jest gotowy wrócić
- nawet bez obniżania mu zarobków... (20-tysięcznych).
O dzięki ci łaskawco!
 Qba
 Wtorek 06-05-2008

11495. 
Odnośnie wpisu numer: 11489

"Nauczyciele wracajcie do szkoły!!!" - powiada wstrętna iławianka.
Proszę Pani! WŁAŚNIE NIE! CZYŻ NIE WIĘKSZĄ SWYM POWROTEM
DO SZKOŁY SZKODĘ WYRZĄDZĄ SPOŁECZEŃSTWU?
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11494. 
Zatem mamy koniec szpitala w Iławie. Nareszcie ludzie zaczną szanować własne zdrowie, gdyz gabinetów lekarskich wszyscy odwiedzać nie bedą ze względu na puste kieszenie.
Proponuję przejść na leczenie niekonwencjonalne, biomedyczne metody, zioła i inne paraspecyfiki, likiery na kościach, wywary z kosci kanarka, mużdżki z łabedzi w okresie rui, surowe jądra od knura, zmielone nasady zebów z krokodyla, kobyle mleko, siarę od krowy, mus z wytłok buracznych i źródła wszelkie, szczególnie spod Torunia.
Natomiast wszelkie bóle neurotyczne leczą w klinice w Mrocznie dwie panie spod krowiego cyca.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11492. 
Pilnie śledzę w ostatnim czasie stronę Kuriera. Jest ona żywą, pełną dynamiki i często zaczyna budzić me zastanowienie. Moderatorzy jak do tej pory zachowują zimną krew i świętą cierpliwość.
Pamiętam Iławę w dniu śmierci Papieża. Wokół małego jeziora miejskiego łańcuch palących się zniczy, dużo ludzi pełnych powagi, bardzo bliskich, serdecznych dla siebie i otoczenia. Pomyślałem wtedy, że Iława
to chyba WIELKIE MIASTO, skoro ma TAKICH MIESZKAŃCÓW,
TAKĄ MŁODZIEŻ.
Dziś na tzw. tapecie przeważają tematy związane ze szpitalem. Nie tak dawno członkowie mojej rodziny i ja też dwukrotnie, w chwilach trudności zdrowotnych, każdy z nas wolał iść do szpitala w Iławie niż do naszego. Dziś to diametralnie się zmieniło. Wielu iławskich lekarzy pracuje w naszym - dla nas. Jest to bardzo wygodne dla naszej społeczności. Mamy ich na miejscu u siebie. Jestem zdumiony czytając tyle bolesnych wypowiedzi skierowanych przez Iławian do Iławian. Czyżby to byli już inni mieszkańcy?
Charakterystycznym dla mnie jest to, że wszystkie niepochlebne wypowiedzi kierowane pod adresem ludzi pracujących w iławskim szpitalu, związane są z poparciem dla działań lokalnej chwilowej władzy. Trudno mi to zrozumieć ale myślę, że mieszkańcy nie mogli tak się zmienić w tak krótkim czasie. Może chwilowi lokalni decydenci kreują taką politykę wzajemnego wyniszczenia? Przecież większość z nich to mieszkańcy Iławy, jaki mają cel? Może jakiś partyjne, odgórne zalecenia, jak czasach mej młodości, realizują?
Nie wiem tylko czy są to ci sami ludzie, którzy w czasach którejś z kampanii wyborczych chodzili po ulicach, w procesjach ze świecami i pod domami konkurentów politycznych wykrzykiwali hasła niepochlebne dla społeczności sąsiedniej Lubawy?
 sąsiad zza miedzy
 Wtorek 06-05-2008

11491. 
Odnośnie wpisu numer: 11487

Panie Starosto to już chyba najwyższy czas zrezygnować ze stanowiska. Rada też nie staneła na wysokości zadania. Szafujecie naszym zdrowiem
i życiem nie robiąc nic by rozwiązać probme w szpitalu. Idzcie już stąd.
W Iławie potrzeba ludzi odpowiedzialnych. To Wy powinniście zareagować na sytuację w szpitalu, a NIC nie robicie. Wstyd !!!
 Iławiak
 Wtorek 06-05-2008

11490. 
Odnośnie wpisu numer: 11486

Co ty będziesz tatę uczył dzieci robić :)
 rudy wiewior
 Wtorek 06-05-2008

11489. 
Odnośnie wpisu numer: 11485

Przecież w zarządzie powiatu są sami fachowcy od zarządzania. Poza managerem politologiem Rygielskim jest jeszcze manager Polański
- fizyk, manager Koziorowski - szkoła w Suszu, itd.
Proponuję hasło przed następnymi wyborami samorządowymi
"Nauczyciele wracajcie do szkoły!!!"
 iławianka
 Wtorek 06-05-2008

11488. 
Czy Kurier nie mógłby zrobić choć raz wyjątku od reguły i na bieżąco w internecie przedstawiać sytuację w iławskim szpitalu? Jesteście w końcu liderem rynku lokalnego.
Przedstawianie tak poważnej dla mieszkańców Iławy sytuacji raz w tygodniu to zdecydowanie za mało. Osobiście wolałbym dowiadywać się wszystkiego od Was niż z telegazety. Jesteście bliżej tematu i potraficie zachowywać obiektywność oceny sytuacji.
 Grzesiek W.
 Wtorek 06-05-2008
Odp. 
Mamy ambicję przedstawiać przede wszystkim informacje pożyteczne dla pacjentów. Niestety, duże media ustawiły światła kamer na konflikt z lekarzami, byłymi pracownikami placówki. W dodatku nie ma jakichkolwiek oficjalnych informacji ze szpitala czy starostwa w kierunku mieszkańców powiatu iławskiego na temat wydolności leczenia szpitalnego w Iławie.

Konkrety uzyskaliśmy dopiero u służb wojewody. Konkret
jest taki: oddziały dziecięcy i neurologiczny ZAWIESZAJĄ DZIAŁALNOŚĆ - prawdopodobnie od środy - do czasu
uzupełnienia kadry lekarskiej.

To, czy rodzice wraz z chorymi dziećmi będą koczować w Ostródzie czy Biskupcu Reszelskim, jest w tej chwili niewiadomą. Wciąż zbieramy informacje, próbujemy dzwonić.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 06-05-2008

11487. 
Ja mam tylko jedno pytanie do radnych powiatowych i pozostałych samorządowców, którzy tak bardzo martwią się o los zwykłego
pacjenta.
Drodzy państwo, zapomnieliście już jak łamzaliście o względy tej "białej mafii", jak korzystaliście poza kolejnością ze sprzętu szpitalnego? Wtedy lekarze byli dobrzy. Można było sobie bez skierowania zrobić badania , tomografię , usg, rtg. Zwyczajnie, po znajomości bez skrupułów wykorzystywaliście to. A teraz krytykujecie wszystko to co było przed rządami MBA mgr?
Jak można było dopuścić do takiej sytuacji w szpitalu? Rzucono opinii publicznej informację o rzekomych zarobkach lekarzy, a społeczeństwo zawistne już dalej nie dociekało prawdy, bo najważniejsze było, że lekarze zarabiali po 20 tys.
I jeszcze jedno. Skoro w tym całym konflikcie winni są tylko nasi lekarze, to dlaczego już ci nowo zatrudnieni lekarze odchodzą?
 iławianka
 Wtorek 06-05-2008

11486. 
Odnośnie wpisu numer: 11480

A Ciebie kto uczył terminologii informatycznej - babcia? Nie ma czego takiego jak IP "docelowe". Jest wewnętrzne, zewnętrzne publiczne, ew. dynamiczne. Gwarantuje ci amatorze, że każdy z klientów multimediów będzie miał na stronie forum kuriera wizytówkę, w postaci innego IP. Jak nie wierzysz to idź do kumpla, który też ma Multimedia, zaloguj się na forum i napisz "jestem dennym informatykiem". Wtedy dostrzeżesz różnice, a potem idź do kogoś mądrego niech ci to wytłumaczy.
 Elektryk Wysokich Napięć
 [adres sfałszowany], Wtorek 06-05-2008

11485. 
WITAJCIE DRODZY IłAWIANIE. SZPITAL PLATFORMA JUŻ ROZWALIłA - RAZEM Z PANEM NAUCZYCIELEM RYGIELSKIM... To taki fachowiec od zarządzania :)
A JAK PORUSZYMY TEMAT "MIASTA TURYSTYCZNEGO", TO CO WTEDY ZOBACZYMY?
PODOBNO PIĘKNY HOTEL BUDUJE INWESTOR W CENTRUM IłAWY , trzy gwiazdki będzie miał, SPA... (tam po byłej mleczarni), DRUGI HOTEL NA CYPLU PO BYłEJ CZAPLI, TRZECI NA CYPLU PO EKODROBIE, CZWARTY OBOK KARCZMY STRY TARTAK... powinno wystarczyć :)
TO NAPRAWDĘ ROK CUDÓW !!!
ps. Życzę powodzenia :) i ciekaw jestem zadowolenia mieszkańców przy następnych wyborach :)
 gospodarz, lat 56
 Iława, Wtorek 06-05-2008

11484. 
Tak sobie myślę, że ilu nas jest za "porządkiem" w szpitalu, nie lista
wpisów na form, a ilość głosów w następnych wyborach będzie sumą.
Rachunki będą surowe dla wielu z nich.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 06-05-2008

11482. 
Odnośnie wpisu numer: 11470 11474

Ma rację "11474".
Ten klient, co "odkrył Amerykę", to jakiś niedouczony kmiot, który obraża forumowiczów. Dlaczego moderatorzy pozwalają, aby głupek kreował opinie? A wiesz kolego, co to są adresy dynamiczne? Redakcjo, radzę wyłączyć info o adresach , bo narażacie się na smieszność poprzez pochopne wywody Waszych klakierów.
 IP
 Wtorek 06-05-2008

11481. 
Taaak, zabawne jest poparcie dla dyrektorki szpitala, wyrażane przez ludzi, który nie maja pojęcia o jej działalności. Określiłabym je jako niszczycielskie i destrukcyjne.
Zabawne są też deklaracje lekarzy o "wypruwaniu żył" dla chorych iławian. Dlaczego dopiero teraz???
 nova
 Poniedziałek 05-05-2008

11480. 
Odnośnie wpisu numer: 11479

Aleeeeee demaskator się znalazł...
Elektryk, nie rozumiesz co się do ciebie mówi? Byle lamer od razu pozna po numerach IP, że administratorzy serwera Kuriera nie ujawnili adresów docelowych, lecz tylko dostawców sygnału. Bo w Iławie masz np. kilka tysięcy użytkowników wchodzących do interenetu poprzez jedną bramę Multimediów. No i co, kilka tysięcy ludzi zmówiło się tutaj akurat na tego jednego adwokata-obrońcę lekarzy, tak?
Ty, a weź powiedz czemu kamuflujesz swoje IP, hę??? No weź powiedz.
Ze szpitala czy z gabinetu prywatnego nawijasz, hę?
 IP-driver
 Poniedziałek 05-05-2008

11479. 
Odnośnie wpisu numer: 11474 11475 11476

"(...) Zwróć uwagę, że moderatorzy nie ujawnili adresów docelowych
każdego z użytkowników, lecz zaledwie adresy ich sieci dostawców sygnału (...)".
Po moim poście demaskatorskim zostały usunięte informacje o DNS-ach, a wynikało z nich, iż większość użytkowników forum korzysta z tzw. dużych dostawców i uzyskuje IP z puli dynamicznych. Co sądzić jeżeli w dwóch kolejnych postach pochodzących z takiego IP są podpisane różne nicki. Twierdzenie, że to dwie osoby dyskutują z jednego kompa to absurd - mogłyby sobie to powiedzieć osobiście. Jedyna sensowna odpowiedź jest taka, że to jedna osoba stwarza wrażenie że wypowiada się kilka osób. Czy to przypadek, że tak stwarza się wrażenie, że atak na lekarzy jest masowy.
 Elektryk Wysokich Napięć
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11478. 
Szanowna pani Dufrat!
Pani obraża pielegniarki i jest przeciwko nowej Pani dyrektor szpitala, bo pani mąż za Pana Ramela ciągnął etat w szpitalu i zarazem w godzinach przyjmował prywatnie. To pani nie przeszkadzało wiadomo dlaczego, bo robiło sie grubą kase i wtedy klapek pani nie miala na oczach.
 IłAWIANIN
 Poniedziałek 05-05-2008

11477. 
PLATFORMA NIE MA WIZJI RATOWANIA POLSKI. MA ZA TO WIZJE NA DŁUGOTRWAŁE OBSADZANIE STOKÓW SWOIMI. POZA PLATFORMA NIKT SIE NIE LICZY. SWÓJ POPIERA SWEGO WKOŁO I JESTT WESOŁO. ZOBACZCIE JAK TEN LUDEK KIERUJE Z PLATFORMY, ICK W IŁAWIE KOPLETNIE SIE NIE ZNA ALE MA POPARCIE PTASZNIKA I ZYLIŃSKIEGO. LUDZIE PLATFORMY TO WASZ KONIEC W IŁAWIE TERAZ JA TU RZADZE, Z WAS SIE SMIEJA BO WASZE RZADY TO EPOKA KAMIENIA ŁUPANEGO
 BENEK
 Poniedziałek 05-05-2008

11476. 
Odnośnie wpisu numer: 11470

Aleeeeee się podnieciłeś Szerloku Holmsie...
Żal mi ciebie, pochopne wnioski wyciągasz. W samej np. sieci Multimedia (chodzi mi o np. "adres Olsztyn", pod który należy również Iława) jest w sumie kilkadziesiąt tysięcy pod->adresów widzianych jako jeden adres. Zwróć uwagę, że moderatorzy nie ujawnili adresów docelowych każdego z użytkowników, lecz zaledwie adresy ich sieci dostawców sygnału INT. Kolejna duża w Iławie sieć: grono provaiderów sygnału bezprzewodowego (fale radiowe) itd.
Dostawców wielu, każdy ma jedną bramkę.
Dziwny z ciebie lamer, niesłusznie zarzuciłeś wielu użytkownikom "dno",
a sam kamuflujesz swój adres. A tak poza tym to wszystko dobrze tam
u ciebie...?
 IP-driver
 Poniedziałek 05-05-2008

11475. 
Odnośnie wpisu numer: 11470

Zazdrościsz, że trzy osoby korzystające z tego samego komputera
mają to samo zdanie?
Poleż sobie ze dwa dni na "oddziale wewnętrznym", to zrozumiesz.
 Iławianin, lat 39
 Poniedziałek 05-05-2008

11474. 
Odnośnie wpisu numer: 11470

Adres IP to unikalny adres komputera w sieci - jednak, gdy masz providera (wykupiony abonament u dostawcy internetu) to pod jednym adresem IP moze pisac kilka a nawet wiecej osob. Na Twoim miejscu nie podniecalbym sie zbytnio z tego powodu. Ameryki nie odkryles.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 05-05-2008

11471. 
Ciekawe jak minął długi majowy weekend w powiecie pod względem liczby wypadków drogowych, kolizji i złapanych nietrzeźwych kierowców?
 pytacz
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11470. 
Brawo redakcja Kuriera za ujawnienie IP formułowiczów - teraz wiadomo kto jest kto. Jednym przemyślanym posunięciem obnażyliście nicość moralną i nieliczność szeregów obozu "dyrektorzycy". Wszystkich jej stronników można zmieścić w jednym pokoiku (np. pawilonie koło szpitala), bo są to te same osoby występujące pod różnymi NICKAMI. Mało was Panowie, zatrważająco mało!!! I po co rżniecie głupa!
Proszę bardzo - jedną osobą są:
1). Eskulap, Męczennik z Polski, Menda Społeczna z PIS, **, Ormowiec, Bolo TW
2). ONA, Obecna, Iławianin 39 lat
3). młody, dura lex sed lex, strzyga, Żwirek i Muchomorek - Kancelaria Prawna, Wójt, Podszczuwacz Mały, Emerytowany Oficer WP, Tomasz A.
I co? Łyso wam Paranoicy - sami z sobą gadacie, sami sobie odpowiadacie. DNO.
 Elektryk Wysokich Napięć
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11469. 
Idzie wiosna coraz szybciej a Platforma i PSL nic nie maja dla spoleczeństwa oprcz głodu smrodu i podwyzek. Zapomniałem urosły im konta osobiste zatem podwyzka nieunikniona a wzostu gospodarczego nic a nic bedzie ale upadek pąństwa polskiego łapcie za kosy i rozpedźcicie to towarzystwo lub szybko referendum bo polska zginie. Ponoc Platforma i PSL nie myslały że nic nie zrobia, ale ludzie naiwni haczyk połkneli i co macie wiecej czego chyba długów u znajomych jeszce raz wybierzcie Żylińskiego, Żuchowskiego, Ptasznika czy Harmacińskiego to bedziecie brali pozyczki w banku na przetrwanie bo oni marzą o cudach cudach nie o gospodarce. Bedzie cud i po robocie i po kłopocie, jeszcze marzy im sie prezydentura, czyste jaja
 BENEK
 Poniedziałek 05-05-2008

11468. 
Odnośnie wpisu numer: 11467

Proponuje podnieść pensje lekarzy do 30 tys. na miesiąc, może wtedy łaskawie wrócą do pracy.
To jest wstyd i hańba. Ludzie - jeszcze za mało wam kasy?
A gdzie służba człowiekowi? Gdzie pomoc? Oddanie? Gdzie te wartości,
którymi kieruje sie lekarz?
 me too
 Poniedziałek 05-05-2008

11467. 
Odnośnie wpisu numer: 11466

Brawo trzeba bić z przekąsem jaśnie wielmożnym lekarzom!
Przepraszam lekarzy. Nie lekarzy bić a kilku szantażystów!
Tylko bandyci nie liczą się ze zdrowiem i życiem ludzi.
 pacjent, lat 42
 Iława, Poniedziałek 05-05-2008

11466. 
Podobno dziś do odwołania wstrzymano przyjmowanie pacjentów na oddziały: wewnętrzny, neurologiczny i pediatryczny. Brawo zarząd powiatu!!! Brawo pani dyrektor!! Wreszcie jakieś efekty działań naprawczych!!!
 nieustające poparcie
 Poniedziałek 05-05-2008

11465. 
Odnośnie wpisu numer: 11461

No to mało słyszałeś, mało wiesz i dziobem nie kłap. Na złożonej u starosty liście prawie 40 pracowników gotowych wrócić do pracy po odwołaniu dyrektor znalazło się blisko połowa nie-lekarzy, którzy odeszli na skutek "wyczynów" menagier MBA oraz atmosfery pracy, którą ona wytwarza...
 Kozak
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11464. 
Nie dziadku czekamy na ciebie i tobie podobne Mendy!!!!!
 pk
 Poniedziałek 05-05-2008

11463. 
czy ktoś wie dlaczego Pani dyrektor zmienila Elbląg na Iławę ? a dlaczego nie mogła sie tam dogadać ? o co tak naprawde poszlo ? czy ma kontrakt menadżerski i musialaby dostać 300 000 zl odprawy przy zwolnieniu ?
 cogito

ex-ta@wp.pl, lat 79
 Iława, Poniedziałek 05-05-2008

11462. 
Dlaczego badania radiologiczne i usg robi teraz lekarz [...], którego wcześniej zwolniono za macanie pacjentek przy usg?
Czy reszta fachowców to też podobne orły?
 cogito

ex-ta@wp.pl, lat 79
 Iława, Poniedziałek 05-05-2008

11461. 
Nie słyszałem o innych protestujących prócz lekarzy...
Pani dyrektor - powodzenia i wytrwałości!
 Eskulapski
 Poniedziałek 05-05-2008

11460. 
Popieram całym sercem lekarzy, znam kulisy tego sporu od pracownicy administracji, która została zmuszona do odejścia z pracy, bo nie miała dość fochów, dąsów i humorów "księżniczki" oraz jej zakłamania na zewnątrz, w relacjach z prasą szczególnie. Takich osób jest dużo więcej. To nie tylko lekarze protestują.
 Basia
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11459. 
Iławscy lekarze odeszli od łóżek ?,no i co z tego ?. Oni i tak byli przy nich tylko na obchodach, więc czy coś się zmieniło ?.
 ONA
 Poniedziałek 05-05-2008

11458. 
Wytrwałości życzę Pani Wiesławie Jastrząb !.
 Obecna
 Poniedziałek 05-05-2008

11457. 
W wojsku major frontowy powtarzał takim: "Pluniesz k..wie w oczy to mówi, że deszcz pada."
 bolo-tw
 Poniedziałek 05-05-2008

11456. 
Odnośnie wpisu numer: 11450

Negocjuję płace i zmiany na stanowiskach menadżerskich.
Stuprocentowa skuteczność. Tanio.
 Żwirek i Muchomorek. Kancelaria Prawna
 Poniedziałek 05-05-2008

11455. 
Odnośnie wpisu numer: 11454

Nie chciałem wierzyć, gdy mówiono mi, że w szpitalu jest osoba oddelegowana do pisania na forum, ale jak czytam takie drętwe, żałosne wpisy to zaczynam myśleć, że to jednak prawdopodobne. Z niewolnika nie masz Panie pisarczyka...
 Zatroskany
 [adres sfałszowany], Poniedziałek 05-05-2008

11454. 
Kochani,
potrzebujemy w Iławie ambitnych i nieskorumpowanych lekarzy.
To piękne miasto nad jeziorem. Zapraszamy wszystkich !
Nowa pani Dyrektor stara się rozbić układ : prywatny gabinet - kasa - zabieg w szpitalu.
Trafiła w ordynatorów, straszną i skorumpowaną klikę. Pomóżcie Nam.
Próbują zrobić z niej głupią, tak naprawdę szpital jest zarządzany ok.
Co ciekawe, mówią coś, że jako wolontariusze będą dalej przy łóżkach...
Bo koperty ich zobowiazują! Nagle przestali mieć wpływ, na to co się dziej w iławskim szpitalu.
Sam straciłem bliska osobę przez ich niekompetencję.
Tej smiesznej lekarce, która mówiła coś w TV o grafikach, mówiłem jakie powinna zrobić bliskiemu choremu
badania (oczywiscie po konsultacji telefonicznej ze specjalistą). Byscie widzieli jej minę !
Jest dla mnie nikim.
Słuchajcie, to najlepszy czas, by się zrealizować i rozbić układy!
Zróbcie to lekarze, którzy ponad materialne korzyści, cenicie uznanie i pamięć
Zapraszam do Iławy.
Pomóżcie Nam.
 Iławianin, 39 lat.
 Niedziela 04-05-2008

11453. 
Odnośnie wpisu numer: 11451

Bolo wsadź sobie te haki w .... i przestań wygrażać na forum. Albo idziesz do prokuratora, albo siedź cicho, bo pewnie nie wiesz, że ukrywanie informacji o przestępstwie jest karane- lepiej ci to wyjaśni ten pan od dura lexu .
 cija
 Niedziela 04-05-2008

11452. 
W sprawie pewnych idei i przedsięwzięć, kompromisów nie będzie. Kompromis jest nadzieją głupich, bywa śliski, jak piana mydlana, a jego skutki objawią się po latach. Kiedy zmieniano Polską gospodarkę rynkową, Balcerowicz powiedział: na kompromisy w ekonomii nie pójdę. W Iławie podobna sytuacja. Ze szpitala należy wyrugować pewne osoby i będzie dobrze. Nie bójmy sie powiedzieć, kto jest czarny a kto biały.
Niesamowite - "czarny anioł" z Łegowa odwołuje się do swoich podwładnych. Jasne, że poprą ją, gdyż służą jej niczym psy na smyczy za kilka groszy miesięcznie.
 ESKULAP
 Niedziela 04-05-2008

11451. 
Haki na naszych lekarzy warto przetrzymać....na odpowiednia chwilę. Zreszto, szkoda zachodu ujawniać pewne operacje, w które wpada wróbelek z powiatowego szpitala i, nie jest powiązany z ludźmi z wysokich półek, a np. byłym kierownikiem Kółka Rolniczego z Woli Kamieńskiej.
 BOLO-TW
 Niedziela 04-05-2008

11450. 
Odnośnie wpisu numer: 11448

LUDZIE! Podobno wczoraj dziedziczka z Łęgowa agitowała lud aby się zbuntował i stanął po stronie odchodzących. Napiszcie, czy coś bliższego wiecie o tej sytuacji.
 młody
 Niedziela 04-05-2008

11449. 
Czy jest w choc jedna osoba której nie pomógł iławski szpital nawet w błachej sprawie- na pewno nie, ale tego staramy sie nie pamietać (być moze uratował nam zycie).zadałem to pytanie dlatego ze dyskusja powinna toczyć się o tym czy zachowamy oddziały szpitalne.pamiętajmy o tym,że iławski szpital to nie klinkia profesora Religi w Zabrzu ,pełni funkcję podstawowej niezbyt skomplikowanej medycznie pomocy (z punktu widzenia medycyny), ma kierować dalej i starać się diagnozować poprawnie przypadki.
Ci którzy stracili bliskich na skutek błędów(ich zdaniem)na pewno mają żal, ale to jest zrozumiałe tak jest na całym świecie. Nie oczekujmy od lekarzy cudów (za 90% zdrowia odpowiadamy sami)
Ale do rzeczy, jeżeli w ciągu kilku miesięcy dwa podmioty użyteczności publicznej , starostwo i dyrekcja szpitala nie potrafiły się dogadać (powołane do słuzby publicznej), to znaczy, że nie znają metody kompromisu.trzeba zmienić szefów.
 Były pacjent
 Niedziela 04-05-2008

11448. 
Odnośnie wpisu numer: 11446

A dyć panocku takie znawce prawa rolnego to cheba jeno w Łęgowie som.
 Wójt
 Niedziela 04-05-2008

11447. 
Odnośnie wpisu numer: 11433 11442 11443

jakiegoś nieudacznika pan ** wziął - ja to robię w 10 min, ale po sposobie traktowania ludzi widzę , że nie warto z Panem dyskutować - bo pan zawsze wie lepiej.
Odnośnie paragrafu gratuluję znajomości prawa, proszę jednak zapoznać się szerzej z prawem pracy- np. czy pracownik zwolniony z zakładu ( niezależnie kto zwalnia ) ma prawo świadczenia pracy w tym zakładzie oraz kto odpowiada za zabezpieczenie świadczeń medycznych w powiecie i w szpitalu ??? Sądząc po poprzednim wpisie odpowiedź będzie fachowa.
Bolo tw- jeżeli masz na nich papiery to idź z tym do prokuratora, CBA , CBŚ albo jeszcze innych speców od tych spraw a nie machasz na forum jak Tymiński czarną teczką.
Wszystkich niezadowolonych z usług medycznych w Iławskim Szpitalu odsyłam do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej- są tacy w Izbie Lekarskiej i Pielęgniarskiej- w zależności kto Wam bardziej zalazł za skórę. W poważniejszych sprawach jest prokurator, CBA,CBŚ.
Lekarz też człowiek- ma prawo wyboru miejsca pracy- pomyślcie jak bardzo pani J. zaszła im za skórę skoro odeszli z pracy mimo, że jak piszecie mieli z niej kupę kasy.
 stary
 Niedziela 04-05-2008

11446. 
Odnośnie wpisu numer: 11442

> 30 kwietnia 2008 roku miejscowi lekarze działając wspólnie i w porozumieniu z góry powziętym zamiarem odeszli od łóżek pacjentów, czym narazili ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - art. 160 paragraf 2 kk. <
Oto opinia prawna godna absolwenta Wyższej Szkoły Prawa Rolnego w Koziej Wólce, specjalność prawo gnojne.
 REKTOR WSPR w Koziej Wólce
 [adres sfałszowany], Niedziela 04-05-2008

11445. 
Odnośnie wpisu numer: 11432

Ciekawe dlaczego nie odeszli ci, co nie odeszli?
 Unkas
 Niedziela 04-05-2008

11444. 
Lekarze byli na wypowiedzeniu-3 miesięcznym,więc nie zrobili tego nagle a ze szpitalem nie są związani dożywotnią umową, więc nie wygłupiajcie się. Ale skoro już ich tu nie ma, więc powinno być po kłopocie - tylko ściągać innych na ich miejsce i już.
 Eskulapski
 Niedziela 04-05-2008

11443. 
Operacyjnymi dokumentami, potwierdzającymi uczestnictwo w przestepstwie doktorów z Iławy, służę.
 bolo-tw
 Niedziela 04-05-2008

11442. 
Odnośnie wpisu numer: 11439

30 kwietnia 2008 roku miejscowi lekarze działając wspólnie i w porozumieniu z góry powziętym zamiarem odeszli od łóżek pacjentów, czym narazili ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo dla życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - art. 160 paragraf 2 kk.
 Dura lex sed lex
 Niedziela 04-05-2008

11441. 
Odnośnie wpisu numer: 11440

No co ty. W starciach z Kazikiem/Cholewą Qba zawsze zbiera tęgie baty, zapowietrza się, zaperza i zaczyna bluzgać...
 Stronnik KAZIKA
 [adres sfałszowany], Niedziela 04-05-2008

11440. 
Odnośnie wpisu numer: 11439

Qbo!! Pomocy. Kazik z Nowej Wsi (WSI?) znowu bełkocze. Daj mu odpór.
 Podszczuwacz mały
 Niedziela 04-05-2008

11439. 
Mnie nurtują dwie kwestie. PO PIERWSZE - jak to możliwe, że dyrekcja szpitala wiedząc od trzech miesięcy, że lekarze odchodzą pozostawiła 1 maja o godz. 8:00. pacjentów na pastwę losu. Gdyby nie dobra wola i poczucie odpowiedzialności odchodzących lekarzy mogłaby wydarzyć się tragedia. PO DRUGIE - niech ktoś w końcu odpowie jednoznacznie na pytanie , czy obecny ordynator ginekologii ma prawo wykonywania zawodu - traci się je bowiem po pięciu latach niepraktykowania. Jeżeli dyrekcja zatrudniła taką osobę świadomie albo nie sprawdziła tego , to proszę państwa, jest to sprawa dla prokuratora.
 Kazik
 [adres sfałszowany] Nowa Wieś, Niedziela 04-05-2008

11438. 
Odnośnie wpisu numer: 11432

LUDWIKU DORNIE!!!
Wracaj, trzeba pilnie ubrać iławskich "doktorów" w kamasze!
 emerytowany oficer WP
 Niedziela 04-05-2008

11433. 
Odnośnie wpisu numer: 11425 11421

Zawołałem hydraulika do kranu, pytając ile bierze za robotę. Ten, że się dogadamy. No to on po robocie (35 min.): "50 zł". No to ja powiadam:
"Nie więcej niż 20 zł za godzinę". Musiałem debila "po zawie" nauczyć porządku. Na tym polegało dogadanie się po robocie. Gdyby powiedział przed robotą, wydymałbym frajera za pysk z domu i byłby biedniejszy o 20 złociszy. Niedługo wszyscy na kolanach wracać będą z Anglii i Irlandii
i prosić o wpuszczenie.
Prosze mi nie dawać idiotycznych porównań i tekstów typu, że każdy ma prawo za państwowe wyuczyć się. My w takim razie mamy prawo za państwowe pieniądze leczyć się.
 **
 Niedziela 04-05-2008

11432. 
Odnośnie wpisu numer: 11424

Drogi Robercie M. Twoje apele do lekarzy to głos wołającego na puszczy. Mamona przesłoniła im cały świat. Niczego nie widzą, niczego nie słyszą. Ma być tak jak oni chcą i koniec. A co zrobili 30 kwietnia? Gromadnie odeszli od łóżek chorych ludzi, zostawili nawet dzieci. W imię swoich wąsko pojętych i egoistycznych interesów. Czy tak postępują lekarze? Czy o takim zachowaniu mówi przysięga Hipokratesa? A na sztandarach mają wypisane, że dobro chorego najwyższym prawem. Okazało się, co jest dla nich najwyższym dobrem. Szkoda słów. Niech się dalej kompromitują w oczach społeczeństwa.
 Tomasz A.
 Niedziela 04-05-2008

11431. 
Odnośnie wpisu numer: 11343

Fabianie Cholewo, a ziewnij sobie i raz drugi, nie zapomnij tylko zakryć pyska. I podaj ten swój numer indeksu, oszołomski oszołomie... Podaj
byle nie uczelnianego.
Bulterierze Białych Mafiosów, lada moment będę miał dla ciebie prezent.
Wcale nie napisany wierszem...
 Qba
 Niedziela 04-05-2008

11430. 
Odnośnie wpisu numer: 11342

Nova, nie "odpowiadam sam sobie", tylko przytoczyłem wcześniejszą swą wypowiedź dla - nazwijmy to - ciągłości obrazu sytuacji, albo jasności kontekstu - tak, żeby zrozumiał nawet taki Benek od pługa; że już nie wspomnę o znanym intelektualiście noszącym dumny pseudonim "Fabian Cholewa". Jeśli tego nie zrozumiałaś, jeśli to cię przerasta, to nie rzucaj się i nie sycz jak żmija na postronku, wystarczyło grzecznie zapytać. Co zaś się tyczy moich poglądów, to nie musisz ich podzielać. Jednakże czy to jest wystarczający przyczynek, żeby mnie odsyłać do "specjalisty"? Odpowiedz sobie sama.
 Qba
 Niedziela 04-05-2008

11429. 
Odnośnie wpisu numer: 11420

Pisz za siebie - nie jesteś "większością" tylko jednym oszołomem!!!
Ja nie popieram działań tzw. "starosty", który nie odróżnia I wojny
światowej od okupacji czy pani dyrektor.
 qq
 Niedziela 04-05-2008

11426. 
Odnośnie wpisu numer: 11420

Widzą Państwo, że w stosunku do wielu lekarzy aż prosi się o operacje specjane CBŚ, nawet w Iławie (jak z tym doktorkiem G. z Warszawy). Wyłapałoby się ich jak szczury, czy wróble na plewy i byłoby po sprawie. Kiedy dokonywano takiej operacji przez PiS, to jaki chałas wówczas podniesiono w prasie!
 menda społeczna z PIS
 Niedziela 04-05-2008

11425. 
Odnośnie wpisu numer: 11421

Panie Eskulapie! Każdy ma prawo do kształcenia "za państwowe pieniądze", zasady rekrutacji są proste - wystarczy się uczyć, jak sam zauważyłeś.
Że nie chcą tu pozostać - od kilku miesięcy śledzę wypowiedzi na forum i ciągle czytam "biała mafia", "terroryści" itp. Hydraulik bierze 50 zł za wymianę kurka w kranie i nie odpowiada za nic jeżeli woda dalej kapie, każdy usługodawca ma jakiś cennik i to jest ok, ale lekarzy trzeba obrzucić błotem, więc wcale się nie dziwię, że wyjeżdżają. Oby ostatni nie zgasił światła, bo wtedy znowu Polak będzie mądry po szkodzie.
 stary
 Niedziela 04-05-2008

11424. 
Nie moge napisać, że wszyscy lekarze są źli, ale z tymi z którymi sie zetknąłem... nie mam słów.
Zostawili moją żonę bez pomocy w momencie, gdy trafiła do szpitala w ciąży bez ruchów dziecka. Po wielu moich prośbach i podpisanej zgodzie na leczenie szpitalne, zgdzili się zrobic USG. W naszym miescie, skąd pochodzimy, te badanie można zrobić na życzenie. A tu nawet gdy chcieliśmy zapłacić był problem. Ci ludzie nie mają serca............ Żona dzwoniła z płaczem na ginekologię, by pani doktor do niej zeszła, ale ta odpowiedziała, że ma przyjść do przychodni (nadmieniam, że skurcze i brak jakichkolwiek objawów ze strony dziecka pojawiły się w sobote). Kazała nam czekać do... poniedziałku...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pytam:
czy tak zachowuje sie lekarz...?
Tym bardziej mi z tym źle, że bardzo szanowałem tych ludzi, wychowałem się w Iławie i jako dzieciak też marzyłem o tym zawodzie...
Teraz z przykroscią musze stwierdzic, ze przynajmniej ginekologów jak najpredzej bym sie pozbył (nie licząc doktora Lewandowskiego, który okazał nam wielkie serce - ale takich lekarzy jak on już nie ma!) a mówi sie ze starzy przyszli! a niech będą i starzy, skoro młodym sie pracować nie chce i podejścia do pacjenta nie mają!
Jak już sie znudziło być lekarzem to fora ze dwora! A nie męczyć i siebie i pacjentów. W dodatku zasłaniają sie swą petycją o wygnaniu dyrektorki! Żałosne!
Drodzy Panie i Panowie doktorowie! Jak to mówi moja żona - obejrzycie sobie "na dobre i na złe", poobserwujcie swoich starszych kolegów i uczcie sie na nowo tego zawodu, może wtedy iławianie spojrzą na was łaskawszym okiem!
Czytałem z Kurierze, że pani radna Dufrat mówi o "czasach, które sprzyjały układom i układzikom i że oni teraz żałują"... I słusznie, chcociaz to pocieszające że sumienia mają.
Nigdy wam tego nie zapomne, na jak wielki stres i niebezpieczeństwo naraziliscie moją żone i dziecko! Nigdy! A tak w was wierzyłem i jeszcze dwa lata temu stanąłbym za wami murem...
 Robert M.
 Niedziela 04-05-2008

11423. 
Odnośnie wpisu numer: 11408

Masz gosciu racje, Ci z sejmu wystawili tych w ratuszu na pozarcie ale grubo sie pomylili bo oni tu nie wróca chyba ze po moim trupie, juz ja społeczeńswo oświece kim jest Żyliński i Żuchowski czy Lisek i dokad zmierzaja i co zrobili dla Iławy, wielkie NIC NIC NIC NIC NIC NIC wiec Iława ich nie chce zobacza sami to jest ich koniec koniec PLATFORY I PSL JAK POWIEDZIAŁ BENEK NASTAPI PO ROKU RZADZENIA POLSKA I TAK SIE NIE STANIE BO CI LUDZIE OSZUKALI NARÓD I SAM WAŁESA ZA TO ZAPŁACI, CUDU NIE BEDZIE TYLKO KOMPROMITACJA, ALE JAJA BENEK PROROK I PRZYSZŁY BURMISTRZ IŁAWY, CAŁEJ ILAWY, NAWET LUDZIE Z PSL I PLATFORMY NA NIEGO ZAGŁOSUJA ZOBACZYCIE.
 BENEK
 Sobota 03-05-2008

11422. 
No i zaczyna sie dziac, Benek rozpoczoił kampanie zniszczenia układu w Iławie PSL I PLATFORMY. Nie zrobił bym tego jeżeli bym widział ze Iława rusza gospodarczo, ze dzieci sie maja gdzie rozwijac, że mamy sie gdzie leczyc, że mamy gdzie szukac sprawiedliwosci jak nami gardza i pomiataje, wiec nie mogłem milczec bo tu mieszkam, tu wychowuje dzieci i zamierzam skonać, ale skoro widzę, że układ goni układ i który dba o swoje interesy a my mieszkańcy to smiecie to powiedziałem dosc siedzenia i biadolenia trzeba cos zrobic bo Iława zginie a Ci ludzie uciekna dalej w Polske i dalej tworzyc układziki. Powiem tak, tych ludzi trzeba odwołac ze stanowisk: pana Zylińskiego, Żuchowskiego, Ptasznika, Rygielskiego i HARMACIŃSKIEGO, jest nas prawie 4 tys a ich jest zaledwie 5 i trzeba im powiedziec, że rzady ich sie skończyły nie potrafia rzadzic miastem więc nie chcemy ich wiecej. Zatem drodzy Iławianie, jest w Iławie troche młodych ludzi na których niech miasto postawi a oni zmienia Iławe oto nominacje:
Benek - burmistrz
Jarek Synowiec - Starosta
FELEK KOWALSKI - WÓJT
Jak Ci sie nie sprawdza to tez nas odwołacie ale dajcie nam szanse bo Ci co mamy ich odwołac to nic nie zrobili i niez zrobia bo to ludzie jeszcze z PRL i stworzyli z Iławy miasto układu nie rozwoju.
 BENEK
 Sobota 03-05-2008

11421. 
Nareszcie skończy się fałszywa solidarność. Tylko wśród lekarzy taki stan był możliwy.
Okazuje się, iż studia lekarskie nie są wielkim problemem dla człowieka przecietnie zdolnego w kierunku biologii i chemii. Faktem jest, że należy być pilnym. Tymczasem w ostatnich latach (15 lat) bardzo poważnie wzrosła liczba kandydatów na medycynę i farmację, conajmniej dwukrotnie do czasów przeszłych. Obecne młode pokolenie widzi tylko kasę i nic więcej. A 30 lat temu wybór medycyny wynikał z wnętrza człowieka, z poczucia posłannictwa, misji, znaczenia w społeczeństwie i nikt nie myśłał o wysokich zarobkach, prywatnych gabinetach (takich prawie nie było).
Dziś wielu kandydatów u progu studiów medycznych zakłada, by uzyskać dyplom za państwowe pieniądze i wyjechać natychmiast za granicę.
 ESKULAP
 Sobota 03-05-2008

11420. 
W całości popieram Panią Dyrektor szpitala i Pana Starostę powiatu(mimo, że nie popieram PO).
Los tak sprawił, że z powodu choroby rodziców i dzieci dość często zmuszona jestem korzystać z usług naszej służby zdrowia. Szkoda mi tylko niewielu lekarzy, którzy ulegli presji swego środowiska i dali się zmanipulować starym wygom. Warunkiem powrotu ich do pracy powinna być uczciwa ocena dotychczasowej działalności szpitala, ale po tym środowisku nie można się tego spodziewać.
Przecież tajemnicą poliszynela było, że dostanie się skuteczne na jeden z najważniejszych oddziałów wymagało prywatnej wizyty u ordynatora. Takie zalecenia dostawało się wręcz od lekarza rodzinnego. W trakcie pobytu mile widziane były suweniry, dopiero wtedy były podejmowane jakiekolwiek próby leczenia. Lekarz w czasie obchodu nie słuchał uwag pacjenta, a na uwagę rodziny, że chory cierpi - była odpowiedż, że chory na nic się nie skarży.
Pamiętam porody jeszcze u dra Lewandowskiego, gdzie mimo trudnych warunków miałam pewność pełnego profesjonalizmu i takiej zwykłej ludzkiej kultury. Drugi poród to koszmar, z którego nie mogę wyjść do dzisiaj, a zachowanie młodego wtedy lekarza z Lubawy nadawało by się na tamat horroru. Cierpiącą, proszącą o pomoc zostawił mnie z pielęgniarką, obudziłam się ma sali operacyjnej. Z relacji znajomych wiem, że dziś nie jest lepiej, wręcz przeciwnie. Brak reakcji, a wręcz akceptacja takich sytuacji ze strony dyrekcji i środowiska, bo to wszyscy znajomi musiała doprowadzić do tego, co mamy dzisiaj.
Przykład idzie od góry. W żadnym zawodzie nie przestrzega się nawet podstawowych zasad etyki. Jedynym bożkiem dla ludzi stał się pieniądz. Przesłania on często zwykłego człowieka i jego potrzeby. Szczególnie jest to bolesne gdy dotyczy takich zawodów jak: lekarz, prawnik czy ksiądz (to też już jest zawód a nie powołanie - zgroza). Oczywiście są wyjątki, ale ludzie postępujący obecnie zgodnie z nienaruszalnymi zasadami etyki, uważani są za dziwolągów itp.
Kończąc proszę Panią dyrektor i Pana Starostę, by się nie ugięli. Naprawdę większość ludzi popiera Państwa, nawet w konieczności okresowego unieruchomienia szpitala.
 nadzieja, lat 64
 Iława, Sobota 03-05-2008

11419. 
Jesli złożyli wymowienia to niech odejdą z godnoscią - a nie mącą i zastraszają pożądnych lekarzy
 pracownik ZOZ
 Sobota 03-05-2008

11418. 
Brawa dla pani dyrektor naszego szpitala. Ilawianie sa z pania, prosimy sie trzymac. Juz dawno trzeba bylo zrobic pozadek ale popszedni dyrektor tak wspieral swoich kolegow, ze zapomnial o tym co najwazniejsze - dobro ogolu.
 ilawianin
 Sobota 03-05-2008

11417. 
Do lekarzy Powiatowego Szpitala w Iławie.
Szanowni lekarze od jakiegoś czasu obserwuję sytuację jaka ma miejsce w Naszym Szpitalu. Mówiąc krótko jestem zniesmaczona waszym postępowaniem. Uważacie się za ludzi wykształconych, mądrych, inteligentnych a nawet powiedziałabym "nadludzi", a chwytacie się jak tonący brzytwy, bądż dzieci, którym zabrano zabawki, ściągając telewizję. Jest to gra nie w porządku.
Sami kłamiecie chociaż kłamstwo zarzucacie Pani Dyrektor. Powiedzcie prawdę po ile dyżurów mieliście, czyż nie po trzy doby a teraz mówicie, że lekarz pełniący dyżur jak podają media 31h, czy to jest fer? To Wy, lekarze jesteście winni całej tej sytuacji, ponieważ widzicie tylko swój czubek nosa , jesteście EGOISTAMI, nie myślicie o sprawie najważniejszej - chory oraz współpracownikach. Dla Was najważniejsze jak zwykle być na fali.
Zarzucacie, iż [nowa] Pani Dyrektor zatrudniła panią lekarz, która ma prawdopodobnie 70 lat. A może powiecie Państwo przed mediami jacy lekarze wśród tych co złożyli wypowiedzenia pracowali, ile mają lat? Jak grać to do końca w porządku, czyż nie? Jestem mieszkanką Iławy i z pełną odpowiedzialnością to co napisałam jest prawdą mimo, iż nie jestem pracownikiem.
Szanowna Pani radna Dufrat, to Pani ma klapki na oczach i prosiłabym, aby na przyszłość nie wypowiadała sie pani na temat pielęgniarek, bo na razie są one spokojne, ale jak się zden........... to nie chciałabym........ Do zobaczenia.
 Mieszkanka Iławy, lat 71
 Iława, Sobota 03-05-2008

11416. 
Odnośnie wpisu numer: 11414

Niech wyjadą do Kanady. Tam młody lekarz zaczyna od 3 tys $ can, a
po 10-iu latach specjalizacji i doświadczeń dochodzi do 8-10 tys $ can
netto za etat. Natomiast robotnik wykwalifikowany od 2 tys nawet do
5 tys can.
Jest róznica, ale nie - jak mowią - kilkakrotnie [...]
 ESKULAP
 Sobota 03-05-2008

11415. 
Odnośnie wpisu numer: 11403

"...MIESZKAŃCY ODWOŁAJMY ICH W DRODZE REFEREDUM I DAJMY SZANSE INNYM LUDZIOM..."
Innym, czyli konkrenie komu?
Tak, z ciekawości pytam.
 renceopadajo
 Sobota 03-05-2008

11414. 
Iławskie społeczeństwo to jednak prowincja. Prowincja do kwadratu! W normalnych miastach część społeczeństwa jest choć trochę myśląca i analizująca fakty. Potrafi myśleć bez emocji. U nas jest inaczej. Tak łatwo można rzucać słowa-kamienie w niewinnych ludzi w domyśle lekarzy. A przecież ile jest osób w Iławie którzy zawdzięczają tym niedouczonym i zdemoralizowanym ludziom zdrowie a może i życie. Znam temat pośrednio i wiem, że osoby z zewnątrz (turyści, osoby będący tranzytem w Iławie) chwalą ten szpital i jego pracowników za poświęcenie i oddanie. Tylko tutaj zdarzyło im się że do problematycznego pacjenta przyjeżdża w środku nocy ordynator, mimo że nie należy to do jego obowiązków. W szpitalach wojewódzkich i klinicznych jak coś "nie wyjdzie" to wszyscy mówią że tak musiało być bo nawet w "wojewódzkim" sobie nie poradzili, i tak nikt nie stwierdzi na ile byli zaangażowani lekarze tam pracujący i czy rzeczywiście zrobili wszystko. U nas w Iławie przy jakichś problemach od razu jest wina lekarzy. Proponuję tym wszystkim którzy mają dość leczenia się w iławskim szpitalu przenieść się do Olsztyna lub Gdańska zobaczą jak jest tam na codzień. A co do zarobków to w normalnycm kraju lekarz zarabia kilka razy więcej niż robotnik budowlany. Tylko u nas te pensje są równe!!! Mówię o gołym etacie.
 Życzliwy
 Sobota 03-05-2008

11413. 
Odnośnie wpisu numer: 11412

Prezydent na ten temat dziś mówił. Polska upadła po uchwaleniu Kostytucji 3-Maja, gdyz grupa ludzi na szczytach władzy, tamtejsi oligarchowie, w imię obrony demokracji, sięgnęli po zbrojną pomoc ówczesnej Rosji. I dokonano III Rozbioru. Obecni oligarchowie polscy i ich przydupniki, obecni ludzie władzy wszystko zrobią, aby utrwalić swój stan posiadania. Gdyż liczą się jak wtedy, tylko ich interesy, nie narodu polskiego.
 Męczennik z Polski
 Sobota 03-05-2008

11412. 
Odnośnie wpisu numer: 11408

Ci panowie dla Iławy nic nie zrobili, jako burmistrz,członek zarządu powiatu, wicestarosta, wicemarszałek,czlonek zarzadu województwa, a teraz wicwministwer i poseł. Dalej dla Iławy oni nic nie zrobią - liczą się wyłącznie ich własne interesy.
 ****
 Sobota 03-05-2008

11411. 
Odnośnie wpisu numer: 11409

PANIE ZYGMUNCIE ZYGMUNTOWICZU!
Wybory na radnych są dla mnie niepojętą i wielką zagadką. Rządzą się swoistymi prawidłami socjologicznymi, jednak zawsze wg, tego, kto bardziej krzykliwy i głośny, niż rzeczowy w działaniu, tym większą ma szansę. Ważne, przy obecnej niemądrej ordynacji, ma znaczenie lista i miejsce na niej najwyższe (takie miała), która "pociągnie na radnego" nawet ryżą małpę (powiedzenie Rakowskiego czerca z 1989 r.). Dlatego mamy tak, jak dotąd.
Panie Zygmuncie Zugmuntowiczu!
W przeszłym czasie Pan Żyliński Adam otrzymał 813 głosów na liście do rady, a wciągnął jeszcze "trzy małpy" za 59-61 głosików. W ten sposób miał trzech dupków w garści i robił z nimi co chciał.
 menda społeczna z PIS
 Sobota 03-05-2008

11410. 
Co dadzą te dyskusje? Nic! Wniosek jest prosty. Lekarze nasi chcą pensji na poziomie profesorskim. Ale niestety ich możliwości są ograniczone. Coraz częściej jeździmy do specjalistów z innych miast. Żaden dyrektor nie powinien im dać takich pensji. To jest po prostu śmieszne żądanie. Niech się najpierw douczą a potem żądają!
 Kasia
 Sobota 03-05-2008

11409. 
Chciałbym się odnieść do artykułu w ostatnim kurierze poświęconemu sesji iławskiej rady i wypowiedzi radnej Dufrat o sytuacji iławskiego szpitala.
Z wypowiedzi tej Pani wynika, że za wszystko winne są pielęgniarki "mają klapki na oczach"" itd. A więc wróćmy do starego, pielęgniarki niech zarabiają po 800 zł, lekarze po kilkanaście tysięcy z premiami.
Kogo my wybieramy na radnych...? Co niektórzy powinni się w nim chyba leczyć.
 Zygmunt
 Sobota 03-05-2008

11408. 
Pytając o panów posła, v-ceministra, odpowiedź jest prosta. Czekają, aby sytuacja w Iławie wykrwawiła Ptasznika i Rygielskiego, gdyż oni zostali przez nich wstawieni, jako zworniki, bufory na najtrudniejszy czas. Poczekajcie, a poznacie twarz tamtych z Warszawy, kiedy politycznie PO wyłoży się, zaś oni mają gotowe scenariusze dla ratowania Iławy. Ratunkiem będą ONI na stanowiskach. Mamy do czynienia z wjątkowymi graczami politycznymi.
 **
 Sobota 03-05-2008

11407. 
Odnośnie wpisu numer: 11403

Benek, Ty Mordo Nasza - Masz rację.
PO wykańcza sie sama, chociaż - jak sądzisz - niektórym tylko "wraczom" należy powiedzieć: NIE! WIĘKSZOŚĆ JEST W PORZĄDKU. W iławskim szpitalu funkcjonuje GRUPA TRZYMAJĄCA WŁADZĘ i terroryzuje reszte medyków. Do nich należą, miedzy innymi, wyjątkowo ohydni, bezduszni, bezczelni, zachłanni, pozbawieni etosu, jak pewna blond-dama z Łęgowa. TEJ PANI WYPOWIADAMY: VETUM SEPARATUM.
 ESKULAP
 Sobota 03-05-2008

11406. 
Odnośnie wpisu numer: 11404

Partie nie mają tu nic do rzeczy. Liczą sie ludzie a nie partie - nie dajmy się zwariować. Jak Kowalski kradnie, to jest złodziejem a nie partia do której jest zapisany. Trzeba było głosowac na ludzi, których znasz i im ufasz a nie na jakąś partię...
 Eskulapski
 Sobota 03-05-2008

11405. 
Odnośnie wpisu numer: 11391

Masz zupełną rację - popieram całkowicie. I jeszcze raz - popieram panią Dyrektor.
 Eskulapski
 Sobota 03-05-2008

11404. 
Za obecną sytuację w iławskim szpitalu ponoszą Panowie starostowie: intrygant-lawirant Ryszard Zabłoty i obecny nieudacznik-dyletant Maciej Rygielski. Iławianie bardzo długo będą odczuwać negatywne skutki decyzji tych panów i ich otoczenia. Stawiam pytanie, gdzie są dziś panowie Lisek, Żyliński, Żuchowski? Iława na nich głosowała. Głosowała na Platformę Obywatelską, a jake są efekty działań tej partii i tych panówna rzecz iławy? Poprostu, szkoda słów.
 obserwator
 Sobota 03-05-2008

11403. 
Odnośnie wpisu numer: 11400

Nie popieram ludzi z PO TO BANDA NIEUDACZNIKÓW, CIODZI MI O TO ZE OBECNA SYTUACJA NIE POZWALA ZEBY ZAMNKNAC SZPITAL ALE LEKARZY ZŁODZIEJASZKÓW TRZEBA ROZLICZYC WIEC JESZCE PRZES CHWILE JEST POTRZEBNA PANI JASTRZAB A PÓZNIEJ MOJA PROPOZYCJA TO TAKA NIECH WRACA TAM SKAD PRZYSZŁA. CZYTAŁEM W TYGODNIKU IŁAWSKIM ZE STAROSTA RYGIELSKI Z ZARZDEM BIEGALI NOCAMI PO LEKARZACH PRASZAC ICH O POZOISTANIE. TEGO SIE MOZNA BYŁO DOMYSLAC PRZECIEZ TO CI LUDZIE Z PLATFORMY ROZKOPALI IŁAWE DOPROWADZILI DO UPADKU MM ZNISZCZYLI SZPITAL WIEC TERAZ SZUKAJA RAYUNKU BO WIEDZA ZE TO ICH KONIEC. JA NIE POPIERAM PLATFORMY ANI PSL CO ZROBIŁ WIEJSKIE PIKNIKI W KAZDEJ WIOSCE ZA NASZE PIENIADZE, MAM NA MYSLI WÓJTA KTÓRY NIEZLE ZROBIŁ KAMPANIE NA NASTEPNA KADENCJE, POJEDZI PO PIKNIKACH WÓDECZKE WYPIJE RACZKI UCAŁUJE I DALEJ STOŁEK BEDZIE GRZAŁ AWŁASNIE ZE NIE PANIE HARMACIŃSKI NIECH WSZYSCY WIEDZA ZE TO PANA KJAMPANIA PRZEDWYBORCZA NAWET PAN STROJE STARAZAKÓW ZAKŁADA NIEZŁA MANIPULACJA I WEJSCIE W TŁUM ALE CIEKAWE CO PAN MA NA OZYWIENIE WSI PEWNIE NIC PIKNIKI ZAKRAPIANE ZA NASZE PIENIADZE. DALEJ TAK BYC NIE MOZE NIECH WIES SPOJRZY TEMU CZŁOWIEKOWI W TWARZ A NIE GO KRYJE UKŁAD PSL I PLATFORMA MA ZGINAC ZIŁAWY TAKIE JEST MOJE PRZESŁANIE BO INACZEJ ZDECHNIEMY Z GŁODU NEDZY I SMRODU. WYTYKAJA NAS SASIEDZI I SMIEJA SIE Z NAS A NASI UKAŁDZIEARZE DALEJ BRNA W UKAŁDY. DRODZY MIESZKAŃCY ODWOŁAJMY ICH W DRODZE REFEREDUM I DAJMY SZANSE INNYM LUDZIOM NIE MA LUDZI NIEZASTAPIONYCH. KONIEC RZADÓW ZYLIŃSKIEGO, ZUCHOWSKIEGO RYGIELSKIEGO PTASZNIKA I HARMACIŃSKIEGO TO ONI DOPROWADZILI IŁAWE DO TEGO STANU JAKI MAMY ZE SMIEJA SIE A\ ZNAS WKOŁO ZE IŁAWA GINIE BO JAKI PAN TAKI KRAM.
 BENEK
 Piątek 02-05-2008

11402. 
Czy ktoś wie, czy na oddziale dziecięcym pojawił się nowy pediatra i zmienił 70-letnią Panią doktor? Doszły mnie słuchy, że mali pacjenci są pokryjomu wywożeni do szpitala w Olsztynie.
 zainteresowana
 Piątek 02-05-2008

11401. 
Odnośnie wpisu numer: 11399

Proponuje ankietę!!! Kto popiera wypowiedz BENKA, niech stawia - "1".
Kto nie - "2". Rano sprawdzimy poparcie dla lekarzy i dla Pani Dyrektor.
Start: "1".
 pacjent
 Piątek 02-05-2008

11400. 
Odnośnie wpisu numer: 11399

Benek ty baranie, za kim ty mordo moja obstajesz?
Widzę, iż pokręciło ci się do reszty. Przecież ta dyrektorka i Strosta Rygielski, wspierający ją, są ludźmi PO. Ty ich popierasz? Chyba zwariowałeś. Tak niedawno na iławskie PO warczałeś.
 menda społeczna z PIS
 Piątek 02-05-2008

11399. 
Złodziejski układ lekarzy co im sie nowa dyrektor nie podoba. Powiem tak skończuyło sie bandzie złodziei anie lekarzy okradanie nas IŁAWIAN. Trzepanie kasy a nie leczenie jestescie [...] warci bo prawdziwy lekakarz nie kradnie a wy co chcecie odwołania nowej dyrektor zeby dale trzepac po trzy etaty i w swocich gabinetach w godzinach pracy przyjmowac pacjentów. TEN [...] TO NIEZŁE ZIÓLKO JAK MI DZIECKO ZACHOROWAŁO MAJAC 3 LATA TO O MAŁY WŁOS BY W PIACHU WYLADOWAŁO ŻEBYM NIE WSZEDŁ DO JEGO GABINETU I NIE SPROWADZIŁ GO NA ZIEMIE. BO OCZYWISCIE NA ŁAPÓWKE LICZYŁ A TERAZ CO CZEGO OCZEKUJE DYREKTORA ZJEGO KLIKI. Jego koniec i całej kliki juz nastał powoli szpital ruszy a banda lekarzy co ukradła odda albo bedzie sad rtelewizja juz czejka i szykuje materaiały. MAM NADZIEJE ZE ZAJMA GŁOS LUDZIE KTÓRYCH CI SŁAWNI IŁAWSCY LEKARZE OSKUBALI Z KASY I NIE JEDNOA ZU\YCIE SKRÓCILI WIEC NIECH ODEJDA ALBO BEDA MIELI KŁOPOTY TAKIE POWAZNE BO TERAZ ILAWA POTZREBUJE ZMIAN I WŁASNIE NASTEPUJA DZIEKI NOWEJ PANI DYREKTOR JASTRZAB POZDARWIAM PANIA DYREKTOR
 BENEK
 Piątek 02-05-2008

11398. 
Odnośnie wpisu numer: 11390

Wyjaśnijcie mi!
czy pracownik, który dobrowolnie się zwolnił i nie jest już pracownikiem firmy może domagać się odwołania dyrektora?
A nie uczciwiej by było wejść z dyrekcją w spór zbiorowy i potem, z powodu niemożności osiągnięcia porozumienia, ogłosić strajk? Ale gdyby
z powodu strajku ktoś ucierpiał, pewnie zająłby się tym prokurator. A tak można, będąc całkowicie bezkarnym, pleść na lewo i prawo rozmaite dyrdymały i robić społeczeństwu wodę z mózgu.
Zapierająca dech perfidia. Że też tych wybitnie etycznych osobników na to stać...
 strzyga
 Piątek 02-05-2008

11397. 
Oj ta dyrektorka, to musi z niej być niezłe babsko.
 **
 Piątek 02-05-2008

11396. 
Odnośnie wpisu numer: 11386

Spoglądam na to wszystko co dzieje się u Państwa w szpitalu od kilku miesięcy. Sam pracuję w służbie zdrowia.
Nie wiem kogo winić za zaistniałą sytuacje. Prawdopodobnie system oraz Panią Dyrektor. Proszę odejść ze stanowiska a lekarze powrócą do pracy i po kłopocie.
Dziwię się również ordynatorowi pediatrii, Panie doktorze a jednak przyjechał Pan na dyżur mimo upłynięcia wypowiedzenia z pracy. Może trzeba było na ten dyżur poprosić Panią dyrektor. Nie jest Pan do końca lojalny, Panie doktorze. Wiem, że zdrowie pacjentów jest najważniejsze. Ale czy w chwilach potrzeby ktoś poda Panu rękę?
 nero1468
 Piątek 02-05-2008

11395. 
Brawo Pani Dyrektor Jastrząb !!!!!
Kochani lekarze obudźcie się! Weżcie się do pracy (walki) z choróbskami waszych pacjentów z taką determinacją z jaką wzięła się Pani Dyrektor...
 chory na raka pacjent
 Piątek 02-05-2008

11394. 
Pilne!
Jak dziś jeździ ZKM? Jak w sobotę, w dzień roboczy Czy jak w niedziele?
PROSZĘ o szybką INFORMACJE OD DOBREJ DUSZY.
 AAA
 Piątek 02-05-2008

11393. 
Odnośnie wpisu numer: 11390

Rafałku nie ośmieszaj się bidaku!!!!
Piątka na miesiąc to nadal ci mało???
Ach jaka szkoda !!!!
Puknij się w główkę i daj sobie spokój!!!
 rt
 Piątek 02-05-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 134 135 136 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 ... 315 316 317 ... 361 362 363 następna ] z 363131133662


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

Wejście | Pierwsza strona | INFORMACJE | OPINIE | Zdrowie i uroda | Wyszukiwarka | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2021 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.