Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

31650. 
PO nie potrafi zadbać nawet o zwyczajny, normalny przebieg wyborów.
Nic już w tym "dzikim kraju" nie działa.
W poniedziałek wieczorem na terenie całego kraju znaczna część komisji wyborczych rozeszła się do domów, bo wysiadł system komputerowy. Pytam: gdzie w tym czasie wylądowały karty do głosowania uprzednio wrzucone do urn w tych komisjach? Gdzie projekty protokołów? Czy ktoś tego pilnuje? Ale kto?
Na te pytania nikt nie ma odpowiedzi, bo Państwowa Komisja Wyborcza nawet nie wie, ile komisji się rozeszło.
Kto poręczy, że w tym chaosie nie doszło do różnych fałszerstw, co?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 18-11-2014

31648. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Panie Tomaszu!
Nie poddawac sie. Prosze nie popelniac bledu mlodosci. Pokazal sie Pan z bardzo dobrej strony. Dojrzałe przemyslenia i pomysly. Ma Pan potencjal. Ma Pan glowe na karku. Nie potrzeba byc od razu w radzie, by pokazac swoje spolecznikowskie nastawienie, chec sluzenia spoleczenstwu i pracy dla miasta.
Pana juz zauwazylo wielu, w tym takze i przyszly Pan Burmistrz Adam Zylinski, ktory nawet na forum pisal o tym pozytywnie co do Pana osoby. Zostal Pan dostrzezony.
Ma Pan poparcie u wielu forumowiczow, obserwatorow, komentatorow, wielu mlodych ludzi, ale takze starszych, takich jak ja. Juz nie jest Pan anonimowy.
Prosze nie odpuszczac, bo Pana wczesnejsze slowa straca walor prawdy. Nie wolno mowic A bez Z. Sadze, ze Pan to wie, lecz emocje i odplyw wiary przyslonily Panu ocene sytuacji.
Ciesze sie, ze moglem poznac Pana na forum KI podczas tych zmagan wyborczych. W gore serca!
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 17-11-2014

31647. 
Tam już nie będzie II tury:

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (miasto)
Burmistrz Józef Blank bez żadnego konkurenta wziął 80%

LUBAWA (miasto)
Burmistrz Maciej Radtke gromi rywala rekordowym 72% do 28%

LUBAWA (gmina)
Wójt Tomasz Ewertowski wygrywa bardzo mocnym 70% do 30%

KISIELICE
Tu wygrywa nowy burmistrz Rafał Ryszczuk mocnym 61% do 39%

ZALEWO
Marek Żyliński nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 60%

SUSZ
Krzysztof Pietrzykowski nie daje szans dwóm rywalom wynikiem 56%

IŁAWA (gmina)
Wójt Krzysztof Harmaciński wygrywa z rywalem 56% do 44%
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31646. 
Dogrywki w II turze:

IŁAWA (miasto)
44 % – 4355 głosów – Adam Żyliński
23 % – 2325 głosów – Bernadeta Hordejuk (PO)

BISKUPIEC POMORSKI
40 % – 1730 głosów –> Grzegorz Witkowski (PSL)
27 % – 1169 głosów –> Arkadiusz Dobek

NOWE MIASTO LUBAWSKIE (gmina)
42 % – 1316 głosów – wójt Tomasz Waruszewski
31 % – 0987 głosów – Andrzej Andrzejewski
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31645. 
Odnośnie wpisu numer: 31634

Godz. 22:00.

Co za chaos! System komputerowy PKW wyprawia to, co chce.
Warszawa się poddała, komisje w całym kraju przerywają prace.
Ze wszystkim trzeba będzie zasuwać jeszcze raz – ręcznie!
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31644. 
Ukłony dla iławian którzy wykazali się dojrzałością odrzucając kolesiostwo partyjne PO oraz bylejakość programową i kłamliwość innego farbowanego przez PO kandydata, Piotra Ambroziaka.
Jego solenne zapewnienia o pełnej niezależności i braku jakiegokolwiek uwikłania w jakikolwiek układ z PO i biznesem hotelarzy możemy między bajki włożyć.
Zresztą o jego prawdomówności będziemy mogli się przekonać w II turze, kiedy to z pewnością odda swoje głosy dla swej szefowej Pani Hordejuk licząc na jej wdzięczność w związku z wcześniej zawartym układem z obecną jeszcze władzą.
Wyborcy jednakże mądrze i w sposób wyraźny postawili na człowieka prawdziwie niezależnego, uczciwego, doświadczonego i kompetentnego, czyli na Adama Żylińskiego. I o to właśnie chodzi.
 D.J. Correct
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31643. 
Odnośnie wpisu numer: 31641

Tomaszu! Nie ma co się załamywać wynikiem. Przecież KNP osiągnęło słaby wynik w całej Polsce i powody tego tłumaczy JKM. Nie ma co się oszukiwać. Starsi mieszkańcy Iławy, którzy nie posiadają Internetu nawet nie wiedzą co to ta Nowa Prawica jest. Sam musiałem długo namawiać rodzinę żeby zagłosowali.
Według mojej opinii jesteś najlepszy wśród iławskich reprezentantów KNP i mocno ich przerastasz. To jest bardzo niedobre gdyż tu potrzeba co najmniej kilku silnych osobistości. Może przez kolejne lata uda Ci się stworzyć lepszą ekipę. Najpierw był znany tylko JKM, a po czasie pojawił się Dziambor bądź Wipler i taka sytuacja może wydarzyć się również w Iławie. Olewając przeciętniaków jesteś w stanie zrobić o wiele więcej bo uwierz mi, że jak dłużej tu poszukasz to znajdą się osoby na miarę Berkowicza.
Na razie masz prawo się wkurzać. Ja i tak Ci gratuluję, bo wierzę w to, że w kolejnych wyborach już będzie o wiele lepiej.
 młody iławianin
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31642. 
Kończy się dla Iławy okres smuty.
Dinozaury iławskie (Hordejukowa & Rygielski), jak ta archaiczna spółka PKW-PO leśnych dziadków, przechodzą do historii.
Ze składu obwodowych komisji wyborczych można wysnuć wniosek, że Pan Żyliński jest w dobrej komitywie z PSL. Moim zdaniem powstanie więc w Radzie Powiatu Iławskiego koalicja PSL, Żyliński i PiS.
 Leon Kłonica von Kuraś
 Elizeum, Poniedziałek 17-11-2014

31641. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom, którzy oddali na mnie głos. Wynik jest dla mnie wyjątkowo bolesnym doświadczeniem, bo pokazał, że nasza kampania była całkowicie nieskuteczna. Nikogo do siebie nie przekonaliśmy poza najwierniejszym gronem sympatyków i ich rodzin, którzy najpewniej i tak na nas by zagłosowali nawet gdybyśmy w ciągu tych ostatnich tygodni nie kiwnęli palcem i nie wydali ani złotówki.

Rozdawanie wizytówek, trochę plakatów i banerów, aktywność na facebooku, dobre recenzje po debacie, nasz program nie miały na udzielone mi i naszemu komitetowi poparcie zapewne najmniejszego wpływu. Wyborców moja osoba nie zainteresowała, co nie dziwi, bo większości nie zainteresowały wybory w ogóle. Być może źle zdiagnozowałem nastroje w Iławie, a najpewniej po prostu wyrżnąłem z impetem głową w mur politycznej rzeczywistości.

Gratuluję Panu Żylińskiemu wygranej, choć osobiście nie mam złudzeń, że z Radą w takim składzie osobowym cokolwiek zacznie się zmieniać w Iławie na lepsze. Średnia wieku radnych jest dokładnie taka sama jak na starcie poprzedniej kadencji, czyli 57 lat. Ani ja, ani Narodowcy, ani Kluba i Ambroziak nie wprowadziliśmy do Rady nikogo co sprawi, że za 4 lata frekwencja wyniesie pewnie niewiele ponad 30%, a średnia wieku statystycznego iławskiego wyborcy grubo przekroczy 50 lat, o ile to już nie ma miejsca.

Spektakularna klęska tego co nowe, młode i entuzjastyczne skutecznie zniechęci do czynnego udziału w następnych wyborach resztki naiwniaków i idealistów jakie się jeszcze nad Jeziorakiem ostały. JOWy, jak widzimy niczego nie zmienią dopóki nie zmieni się mentalność ludzi. Starsi ludzie głosują na siebie, młodsi głosować albo nie chcą, albo ich w Iławie po prostu już nie ma. Z tego błędnego koła wyjścia nie widać.

Osobiście jednak wierzę, że Nowa Prawica w Iławie powoli będzie rosnąć w siłę, to jednak praca na całe lata i będzie wymagała nieludzkiej determinacji i cierpliwości. Są wśród nas ludzie, którzy mogą tego dokonać i kiedyś, za 8, może za 12 lat odgrywać w iławskim samorządzie jakąś ważniejszą rolę - czego z całego serca im życzę.
 Tomasz Kiejstut Dąbrowski
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31634. 
Po rzekomo kolejnej awarii systemu komputerowego, ważne stanowisko naszej ukochanej Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie tak zwanego „alternatywnego liczenia głosów”.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31630. 
Odnośnie wpisu numer: 31614

Czytam o wyborze Wójta Gminy Iława i się tak zastanawiam: na co liczył Pan Jerzy Małek?
Przez 4 lata nie istniał i nagle przebudził się tuż przed samymi wyborami.
To zdecydowanie za mało, by uważać, że ma się wystarczającą siłę przebicia i energię do rządzenia. Dziwne podejście do tematu.
 BBB
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31628. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Gratulacje dla Pana Adama Żylińskiego!
Mam nadzieję, że reszta kandydatów w kampanii wyborczej tak solennie deklarująca chęć zmian – poprze teraz Pana Adama. Będzie to właśnie odejście od starych schematów.
 iławianka 53
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31626. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

Frekwencja w Iławie zabiła mnie.
Tragedia w jednym akcie.
Ludziom już mocno dała we znaki ta cała polityka. Stracili nadzieję na lepsze jutro? Czy może już zwyczajnie im się znudziły zapewnienia, że będzie lepiej?
Że już nie wspomnę o tych wszystkich mieszkańcach, którzy wyjechali.
 Kamil
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31624. 
Odnośnie wpisu numer: 31623

A jeśli burmistrzem Iławy zostaje Żyliński, to na puste miejsce posła do jesieni roku przyszłego wchodzi wójt Harmaciński? Dobrze przypuszczam?
 Anna
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014
Odp. 
Nie wiadomo co zrobi Harmaciński.
Zgodnie z deklaracjami z kampanii wyborczej, obiecał rolnikom
na zebraniach wiejskich, że jeśli zostanie wójtem, nie przyjmie ewentualnego mandatu posła i pozostanie wójtem w gminie.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31623. 
Odnośnie wpisu numer: 31622

A jak będzie wyglądała sytuacja w momencie, gdy (hipotetycznie) Pani Hordejuk dostanie się do sejmiku województwa? Czy w momencie, gdy zrezygnuje z udziału w drugiej turze, to burmistrzem od razu zostaje Pan Żyliński czy jednak Pan Ambroziak "wskakuje" do drugiej tury?
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014
Odp. 
Ordynacja jest tutaj jednoznaczna. Jeśli żaden z kandydatów
nie zdobędzie więcej niż połowy głosów, musi być dogrywka.
Dlatego jeśli drugi kandydat rezygnuje z udziału, wskakuje
na jego miejsce trzeci.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31622. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

BURMISTRZ IŁAWY, wyniki oficjalnie:

43,78 % (4355 głosów) – Adam Żyliński
23,27 % (2315 głosów) – Bernadeta Hordejuk
13,04 % (1297 głosów) – Piotr Ambroziak
10,44 % (1038 głosów) – Jerzy Ewertowski
03,60 % (0358 głosów) – Tomasz Dąbrowski
02,99 % (0297 głosów) – Bartosz Kluba
02,89 % (0287 głosów) – Irena Wąs

37,43 % – frekwencja
 skaner
 KURIER IŁAWSKI, Poniedziałek 17-11-2014

31620. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Niestety część młodych ludzi – nawet takich, którzy byli jeszcze dziećmi gdy rządził Iławą Pan Adam Żyliński – są wrogo nastawieni do jego osoby. Ciągle powtarzają te same zarzuty, które są nieprawdziwie (powstały jako zmyślone w UB-eckim stylu prowokacje na potrzeby kampanii Maśkiewicza w roku 2002).
Tylko, że oni wolą powtarzać te zmyślone głupoty a nie dowiedzieć się jak było wtedy naprawdę (wiele razy Żyliński wyjaśniał to na forum). Być może wielu ludziom w ten sposób łatwiej tłumaczyć sobie trudną sytuację w życiu prywatnym.
Gratuluje Panu Adamowi bardzo dobrego wyniku i mam nadzieję, że za dwa tygodnie będzie już burmistrzem naszego miasta Iławy.
 podmiot
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31619. 
Odnośnie wpisu numer: 31562

Mam pytanie do Pana Karola Sadowskiego radcy prawnego - w jednej osobie syna rodzonego, a także pełnomocnika kandydata na burmistrza Susza – Jana Sadowskiego.
Czy po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów w Suszu będzie Pan się starał ocenzurować je w podobny sposób jak cenzurował Pan niewygodne komentarze na forum Kuriera?
Czy może jednak przyzna Pan wreszcie, że zwyciężyła prawda i kultura, a nie obłuda i żadne czary-mary?
 majster
 Susz, Poniedziałek 17-11-2014

31615. 
Przegrana radnego Romana Groszkowskiego, dyrektora liceum w Iławie, człowieka ze szczytów lokalnej PO, przewodniczącego Rady, znanego w Iławie człowieka – z emerytowanym nauczycielem Tadeuszem Lotzem, który ledwo kilka razy pojawił się niedawno na łamach Kuriera, jest dla mnie symptomatyczna [...].
Nawet gdyby Groszkowski nie należał do jakiejkolwiek partii, to na wzgląd stanowiska piastowanego, on w cuglach winien był wyjść zwycięsko. Stało się dokładnie odwrotnie.
Ten fakt tylko świadczy, jak bardzo przegniłe są elity PO w Iławie.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31614. 
W iławskiej gminie wiejskiej wójt znowu Harmaciński wygrał 2401 do 1890 głosów! Albo jeszcze lepiej napisać: Małek przegrał.
Ale czy na pewno to On przegrał, czy raczej mieszkańcy gminy przegrali? Dlaczego? Bo nie poszli na wybory. Gdyby poszli, jestem przekonany, że stary wójt pożegnałby się ze stanowiskiem.
Niestety po raz kolejny społeczeństwo naszej Gminy Iława sporo straci na niegospodarności Pana wójta. I nadal niegospodarność i kolesiostwo będzie królować.
Mam tylko nadzieję, że PSL nie odpuści i będzie wytykać błędy wójtowi.
 Andrzej
 Ząbrowo, Poniedziałek 17-11-2014

31611. 
Demokracja ma do do siebie, że każdy może zagłosować zgodnie ze swoim sumieniem; ale polega również na tym, że pomimo prawa do głosowania, można z niego nie skorzystać.
Gratuluję wszystkim, którzy wybory wygrali i pokładam w nich nadzieję, że będą dbali o nasze wspólne dobro.
Życzę również powodzenia tym, którzy jeszcze walczą.
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31610. 
W Suszu psy poszczekały, pokąsały, a karawana spokojnie szła dalej...
Krzysztof Pietrzykowski ponad 56% z Sadowskim i Górnym.
BRAWO WYBORCY, BRAWO WYGRANY.
 Susz-anin
 Susz, Poniedziałek 17-11-2014

31609. 
Ha! Włodzimierz Ptasznik, były burmistrz Iławy (PO) nie wszedł z okręgu Starego Miasta nawet jako bezradny do Rady Miasta.
To jest właśnie świadectwo na jakie zapracował, czyli nic nie robiąc [...]
Efekt jest taki, że pokonała go nawet nieznana szerszej opinii publicznej
Ewa Jackowska.
 xx
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31608. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Panie Jerzy Ewertowski!
Gratuluje niezlego wyniku w walce o stanowisko burmistrza i wierze, ze teraz wszystkie glosy ilawskiego PiS-u w II turze wspomoga naszego przyszlego burmistrza Adama Zylinskiego.
Przekonany tez jestem, ze mlodzi wyborcy z wielu innych komitetow tez oddadza glosy na Pana Adama!
Dumnym! Mamy tu w Ilawie swiadomych obywateli i lokalnych patriotow!
 Kanclerz
 Ilawa, Poniedziałek 17-11-2014

31607. 
W Kisielicach nokaut PO. Nowym burmistrzem został RAFAŁ RYSZCZUK!
Głosy: 1470 (61%) do 1310.
Ryszczuk wygrał aż w 6 na łącznie 7 obwodowych komisji wyborczych.
Żegnamy po 27 latach Pana Tomasza Koprowiaka. Wreszcie!
 Jurek
 Kisielice, Poniedziałek 17-11-2014

31601. 
Odnośnie wpisu numer: 31597

Nie wiem jak by to było z innymi ugrupowaniami, ale na pewno ludzie już
nie poprą PO – tę [...] organizację iławską z Rygielskim i Hordejukową.
Ci niech pakują walizy i wyjazd z Iławy, bo tu nie mają czego tu szukać.
 mgr
 Iława, Poniedziałek 17-11-2014

31597. 
Kto wygrał w Iławie?
 bbb
 Iława, Niedziela 16-11-2014
Odp. 
Wyraźnie wygrał Adam Żyliński (43%), ale o zwycięstwie
przesądzi II tura z Bernadetą Hordejuk PO (23%).
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 16-11-2014

31594. 
Odnośnie wpisu numer: 31542

Wystarczy zadzwonić na infolinię PKP Regionalna, by potwierdzić.
Otóż nowy plan jazdy pociągów obowiązuje od 12.XI do 13.XII, lecz w związku z naprawą linii w stronę Malborka, od 1.XI do 24.XI akurat te połączenie się zmienia.
Obecnie pociąg o godzinie 16:08 z Iławy do Malborka jedzie o 16:34.
Od 24.XI mam nadzieję będzie już normalnie, czyli o 16:08.
 zainteresowany podróżujący czytelnik
 Iława, Sobota 15-11-2014

31591. 
Godz. 23:55.
Za chwilę rozpoczyna się CISZA WYBORCZA.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 14-11-2014

31590. 
Odnośnie wpisu numer: 31567

Panie Karolu, szkoda czasu na pisanie na forum, lepiej pobiegać i plakaty pozrywać. Wstyd, że ktoś taki ma czelność startować w wyborach. [...] Dowody są w postaci zdjęć i świadków, wiec [...] i proszę darować sobie te biadolenie.
A co do agresywnej kampanii, to chyba widać kto tu szczeka najgłośniej.
 Magda
 Susz, Piątek 14-11-2014

31588. 
Odnośnie wpisu numer: 31578

[...] Ostatnio oburzyło mnie jedno powszechnie znane wydarzenie dotyczące sprawy edukacji. Fatalne, najgorsze chyba w historii szkół średnich wyniki matur, których wymagania i tak są skandalicznie niskie, "zaowocowały" przyznaniem licznych odznaczeń państwowych i nagród, tak dla szanownego grona jak i dla dyrektorów szkół, przyznanych z okazji dnia edukacji narodowej (czy na pewno?).
Gdy w jakimś zakładzie się źle dzieje, to odwołuje się dyrekcję lub przynajmniej musi ona przedstawić program naprawczy. Tu nie chodzi o wyprodukowanie krzywego stołka. Tu chodzi o przyszłość jeśli nie Polski (bo to niektórym jest obce), to naszych dzieci. Czy ktokolwiek się nad tym pochylił?
Proszę mi nie mówić, że karta nauczyciela, ich przywileje itp. Trzeba przeprowadzić weryfikację tzw. grona pedagogicznego, zaczynając od tzw. góry i choćby to groziło pozwami sądowymi wywalić nieuków. Płacimy z budżetu za niekompetencję wielu urzędników bez powodu, dlaczego nie można tego zrobić w imię naprawdę ważnej i pilnej sprawy (od 8 lat rządzi PO).
Tracimy, wskutek bezmyślnych reform niedouczonych urzędników, największy potencjał rozwojowy kraju. Dzieci jest coraz mniej, a taki poziom kształcenia zapewnia im tylko pracę na przysłowiowym zmywaku, bez większych oczekiwań.
 mama
 Iława, Piątek 14-11-2014

31586. 
Panie wójcie Harmaciński! Z wielką pompą nastąpiło odebranie chodnika w Nowej Wsi.
Co się stało z chodnikiem na przystanku autobusowym przy ulicy Jowisza w stronę Kamienia? Pojawia się i znika. Niedbale rzucony beton, reszta zielska a dalej cudowny chodnik.
Proponuję tym chodnikiem przejechać się wózkiem z dzieckiem. Kto w ogóle odebrał taką fuszerkę?
 Liwia
 Nowa Wies, Piątek 14-11-2014

31582. 
Naprędce zbudowany tuż przed samymi wyborami tor rowerowy miał być „kiełbasą wyborczą” dla iławskiej młodzieży, a stał się obiektem drwin powszechnych pod adresem rządzącej miastem i powiatem PO.

Dziwnym okolicznościom powstania tego króliczka z kapelusza towarzyszy również przerażająca niegospodarność i skandaliczna fuszerka! Po dwóch tygodniach nowy tor za 100 tysięcy zł zaczął się dosłownie rozpadać.

O bulwersujących szczegółach czytaj na stronie 7.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 14-11-2014

31580. 
Odnośnie wpisu numer: 31570

Edward Gierek, I Sekretarz KC PZPR, 1970-80) w wywiadzie-rzece pt. „Przerwana dekada” ubolewał nad utratą władzy. Każdy broni swej władzy, taka jest natura człowieka. Podobnie władzy swej broni Wójt Gminy Iława, Krzysztof Harmaciński.

Przewodnim hasłem Komitetu Wyborczego PSL w Iławie, promującego na Wójta Gminy Pana Jerzego Małka, jest hasło „Czas na zmiany”. Ostatnie trzy dni żałosnej, nieprzystającej do powagi chwili, kampanii wyborczej Pana Krzysztofa Harmacińskiego nadaje temu hasłu jeszcze większego znaczenia.

Jeszcze dziś rozlepiano po wsiach zmanipulowane pisma, mające rzekomo potwierdzić nadany wójtowi tytuł „Eko-Lidera”. Jest to przykre dla mieszkańców, że Krzysztof Harmaciński w takim stylu kończy czwartą kadencję i swoją kampanię wyborczą. Mam tego dosyć. Cztery kadencje na stanowisku wójta to stanowczo za długi okres. Wielu moich znajomych jest zaskoczonych taką postawą wójta, na którego jeszcze w 2010 roku oddawali swój głos.

W niedzielę 16 listopada wybierzmy nowe idee, nowego człowieka, nowego gospodarza Gminy Iława – Pana Jerzego Małka.
 wyborowy
 Ziemia Iławska, Piątek 14-11-2014

31579. 
Odnośnie wpisu numer: 31565

Wyjechać za granicę i pisać, że się kocha iławskie sprawy bardziej niż inni mieszkańcy Iławy - żenada :(
Zostać w Iławie i tutaj płacić podatki, a także głosować i przez to wpływać na Polskę - bezcenne :)
 Gump
 Iława, Piątek 14-11-2014

31578. 
Odnośnie wpisu numer: 31563

Ostatnie chwile przed ciszą wyborczą (godz. 18).
Wiele tutaj dobrego zostało powiedziane o Panu Adamie Żylińskim. A ja chciałabym jeszcze dodać, nie tak politycznie, że jest to człowiek bardzo ciepły i wrażliwy na nieszczęście drugiego człowieka. Takie przymioty w połączeniu z wysoką kulturą osobistą, wiedzą i doświadczeniem są dzisiaj bardzo pożądane i niezwykle rzadkie. Jedynie głowa pełna pomysłów i jednocześnie zdrowy rozsądek mogą zagwarantować przyszłość Iławie. Niech ta niedziela da nam nadzieję na porządek i rozwój naszego miasta. Obudźmy się w poniedziałek w nowej rzeczywistości.
Tego sobie i Państwu życzę.
 iławianka 53
 Iława, Piątek 14-11-2014

31574. 
Odnośnie wpisu numer: 31566

Panie Karolu Sadowski, synu i pełnomocniku Jana Sadowskiego!
Proszę Pana lub kogokolwiek z waszego komitetu odpowiedzialnego za rozpowszechnianie ulotek i tekstów - o posprzątanie syfu, który dzisiaj został zrobiony w Ulnowie.
Nie macie odwagi zapukać do drzwi i porozmawiać jak ludzie?
W takim razie proszę nie rozrzucać mi śmieci pod drzwiami.
 wyborca
 Ulnowo, Piątek 14-11-2014

31570. 
Odnośnie wpisu numer: 31554

Ja też mam pytanie do wójta Harmacińskiego.
[...] A może zabierze Pan głos również odnośnie wydanych przez Pana decyzji w sprawie opłat jakie poniosła nasza Gmina ze swojego budżetu za te wszystkie „certyfikaty”.
Ciekawi mnie to tym bardziej jako podatnika, który regularnie wnosi wszelkie opłaty podatkowe do naszej Gminy i nigdy nie korzystał z umarzania jakichkolwiek podatków! [...]
Chciałbym też wiedzieć jak to jest w przypadku innych „certyfikatów”.
Gdy odbierał Pan jakieś dyplomy, to były też i nagrody finansowe np. w kwocie 10 tys. złotych. Ciekawi mnie czy te pieniądze wpływały na konto Pana prywatne? Bo, moim zdaniem, jeśli już wykorzystywał Pan finanse gminne, to pieniądze za dobycie jakichś tam czołowych miejsc powinny trafić do kasy gminy, prawda?

Ps. Proszę się nie ośmieszać teraz po wioskach, że jest inaczej i nie płakać, że PSL szkaluje Pana, tylko proszę wytoczyć proces iławskiemu PSL-owi i organizatorom Eko-Lidera! W trybie wyborczym wszystko się odbędzie w 48 godzin. I będzie jasne. Panie wójcie, gdzie Pana honor?
 Krzysztof
 Ząbrowo, Piątek 14-11-2014

31567. 
Chciałbym wykorzystać forum Kuriera do złożenia wyjaśnień, które są usuwane z profilu "Jan Adam Sadowski - kandydat na Burmistrza Susza"
(na portalu Facebook).

Wczoraj została tam umieszczona zmanipulowana informacja: "Karol Dybich i dziewczyny ze szkoły podstawowej 6 klasa. Akcja: ściągnięcie plakatu, kopanie go, skakanie po nim, częściowe zerwanie i podniesienie go na skutek interwencji przyglądającego" oraz zamieszczono tam rozmazane fotografie wykonane przez Pana Łukaszewskiego.

W tamtej chwili znajdowałem się tam jako instruktor razem z Martyną Szymańską (uczestniczka warsztatów), podczas zajęć fotograficznych i wykonywania zdjęć miasta nocą (poniżej: zdjęcie Martyny).

Moje działania jako instruktora i praca z młodzieżą zostały tam opisane bardzo negatywnie, a ja NIE uczę dzieci i młodzież jak ściągać plakaty, kopać je, czy po nich skakać! Plakat na słupie wisi i ma się dobrze, a mojej osobie nie zostały postawione żadne oskarżenia przez policje, bo nic takiego nie robiłem!

Ja ze swojej strony wkładam w ludzi i te miasto jak najwięcej mogę dać od siebie - a i tak znajdą się osoby, które chcą oczernić dobrych ludzi i ich starania.
 Karol Dybich
 Susz, Piątek 14-11-2014

31566. 
Odnośnie wpisu numer: 32562

Panie Karolu Sadowski, w [otoczeniu] rywala - w przeciwieństwie do sztabu Pana ojca Jana Sadowskiego - nie ma osób skazanych swego czasu za [...]
Druga sprawa. W liście, który nadał pański ojciec brak informacji o źródle finansowania - podobnie jak we wcześniejszym. Wie Pan o którym mowa.
Rozumiem drobne przeoczenie, ale z tego jesteście znani nie tylko wy, ale i (zatrudniani przez Pana ojca) Zenon K., Andrzej D. - również skazani prawomocnymi wyrokami sądu.
 rebelia
 Susz, Piątek 14-11-2014
Odp. 
Wpis został częściowo ocenzurowany, ale tym razem już nie z powodu kolejnego, coraz bardziej emocjonalnego żądania ze strony radcy prawnego Karola Sadowskiego, pełnomocnika kandydata Jana Sadowskiego, lecz redakcja Kuriera doszła do wniosku, iż nie ma powodu, aby cywilne osoby postronne obrywały odpryskami w ferworze walki wyborczej.

Czytelnik ma rację. Faktem jest, że skazani wyrokami sądów urzędnicy samorządowi – tacy jak Zenon K. czy Andrzej D. – byli zatrudniani do pracy przez ówczesnego burmistrza, dziś ponownie kandydata na burmistrza – Jana Sadowskiego. Jeśli więc syn kandydata Sadowskiego, Karol, jako radca prawny twierdzi dziś, że informacje te rzekomo „nie są oparte na prawdzie”, to redakcja Kuriera czeka na pozew sądowy.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Piątek 14-11-2014

31565. 
Odnośnie wpisu numer: 31563

Minęło już ponad 9 lat od kiedy mieszkam poza granicami Polski, mimo to Iława jest mi bliska i czuję się z nią związany mocniej niż niejeden iławianin.
Podzielam opinię odnośnie burmistrza Żylińskiego i już jutro lecę do Polski, do Iławy, aby oddać swój głos.
Trzymam kciuki żeby wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej turze.
 Forest
 UK, Piątek 14-11-2014

31564. 
Odnośnie wpisu numer: 31562

Panie Karolu, bardzo fajnie, że broni Pan ojca, Jana Sadowskiego!
Macie w tym interes rodzinny. Nie wiem czy Pan, czy Sebastian byliście współwłaścicielami działki na której miała stanąć Biedronka. Chcecie się odkuć, czy co?
I jeszcze jedno pytanie, dlaczego na czas kampanii schowaliście wujka Marka Sadowskiego? Ma parcie znowu na ZUK, chłopina, a [...].
 Rebelia
 Susz, Piątek 14-11-2014

31563. 
Odnośnie wpisu numer: 31538

Trudno dzis sobie wyobrazic inna opcje w ukochanej naszej Ilawie niz zwyciestwo Pana Adama Zylinskiego.
Bedac za granica juz prawie 31 lat interesuje sie i zajmuje losem moich rodzinnych okolic. Gospodarzem tej Ziemi, tego Miasta, moze byc tylko jeden czlowiek, ktory od poczatku, od pierwszych demokratycznych wyborow samorzadowych stawial tu pierwsze kroki. Ciagle pracowal nad soba, studiowal, rozwijal sie, krzepl, nabieral ogromnego doswiadczenia - zarowno w samorzadzie, jak i w parlamencie krajowym.
Nie ma w historii ostatnich 25 lat bardziej wartosciowego czlowieka, wrecz charyzmatycznego, do kierowania praca ilawskiego RATUSZA i naszego miasta.
Wielokrotnie w ostanich czasach bywalem w ilawskim Ratuszu i zawsze slyszalem dobre slowo od osob tam pracujacych o dawnym burmistrzu, jakim byl Pan Adam.
Sadze wiec, ze nowy burmistrz, ktorym zostanie Adam Zylinski, bedzie mial znakomite zaplecze w obecnej kadrze pracownikow Ratusza.
Znamy przeciez grupe osob, ktore sa merytoryczne - osob godnych pracy nie tylko tu w Ratuszu ilawskim, ale smiem twierdzic, ze i na stanowiskach w ministerstwach. Sila i moc takiego burmistrza polega przede wszystkim na dobrej, doswiadczonej i solidnej kadrze, do ktorej Pan Adam mial dobra reke.
Wynik wyborow do rady miasta bedzie tym razem interesujacy - z mieszanka mlodosci (ktora bedzie jezyczkiem u wagi) i wiekowego doswiadczenia w wielu dyscyplinach ludzi, a takze kilku znanych z poprzedniej Rady.
Z taka Rada i taka kadra wykonawcza Pan Adam Zylinski, rezygnujac z pracy w parlamencie warszawskim, bedzie owocnie sluzyl ilawskiej spolecznosci i nie tylko - takze emigrantom, ktorzy wlasnie dzieki pracy nowego-starego Gospodarza, chetnie beda odwiedzac swoje miasto.
 Kanclerz
 Ilawa, Piątek 14-11-2014

31562. 
Odnośnie wpisu numer: 31559

Owszem, chciałbym wpłynąć na poważny błąd jaki się znalazł w jednej z publikacji jaką widziałem, bowiem Pan Pietrzykowski rzeczywiście otrzymał na początku kadencji 4 lata temu podwyżkę 3 tys. zł, a nie 2 tys. - jak się ujawniło.
Co do reszty nieprawdziwych informacji i propagandy jakie publikuje Pan Pietrzykowski i jego "sztab", nie będę się angażował, bo szkoda czasu. Myślę, że każdy to z łatwością rozpoznaje. Pozdrawiam.
 Karol Sadowski
 Susz, Czwartek 13-11-2014

31561. 
Podsumowanie kampanii wyborczej w Kisielicach. [...]
Festyny wyborcze, nowa formuła, która pojawiła się w Gminie Kisielice, organizowane przez Rafała Ryszczuka zdają się podobać mieszkańcom.
Ja byłem na kilku tego typu spotkaniach i ludzi tam co niemiara, jak na takie niewielkie stosunkowo miejscowości. Byłem także na smutnych nieco spotkaniach Pana Koprowiaka i dla porównania przedstawię swoje spostrzeżenia.
W Łęgowie u Ryszczuka 110 osób, tańce, poczęstunek, baloniki, piwko (płatne, nie rozdawane!). W Łęgowie u Koprowiaka ledwo 26 osób, taka smutna nasiadówka w starym stylu.
Kantowo. Ryszczuk: 50 osób. Koprowiak: 1 osoba (nie, nie ma pomyłki, jedna osoba oprócz sołtysa i jego radnej).
Limża. Ryszczuk: 60 osób. Koprowiak: 3 osoby, oprócz radnych z jego listy.
Klimy. Ryszczuk: 70 osób, Koprowiak: 24.
I teraz najlepsze.
Kisielice. Ryszczuk: prawie 300 osób, goście z parlamentu europejskiego, minister Żuchowski, inwestor nowego zakładu pracy Piotr Truszczyński z Lubawy.
A burmistrz Koprowiak co? Ledwo 26 osób, i wszyscy związani z gminą.
I uwaga: goście Koprowiaka, to doradca Bernadeta Hordejuk (PO) i starosta Maciej Rygielski (PO).
Na tych spotkaniach byłem, co widziałem, prawdziwie opisałem. Wiem, że tych spotkań było znacznie więcej, ale ja niestety nie na każdym mogłem być.
Dziwię się tej wielkiej różnicy w ilości ludzi odwiedzających kandydatów. Zastanawiam się z czego to wynika? Bo kiełbaskę czy piwo na festynie, (np. w Kisielicach) spożyła tylko część przybyłych, a większość przyszła raczej posłuchać.
Czy Koprowiak, Hordejukowa, Rygielski odeszli już do historii lokalnego samorządu? Czy 26 osób uzależnionych od budżetówki Koprowiaka, oklaskujących tak "znamienitych" gości z Iławy, to porażka? Myślę, że chyba tak.
Naprawdę ciekaw jestem kto wygra te wybory.
Jedno jest pewne: nic już nie będzie w naszym małym miasteczku jak dawniej.
 RC
 Kisielice, Czwartek 13-11-2014

31559. 
Odnośnie wpisu numer: 31550

Pytanie do radcy prawnego, Pana Karola Sadowskiego, pełnomocnika kandydata Jana Sadowskiego.
Czy równie aktywnie wpływa Pan na autorów najnowszej publikacji przedwyborczej krążącej po Suszu, aby usunęli nieprawdziwe informacje, które się w niej znajdują?
 wyborca
 Susz, Czwartek 13-11-2014

31555. 
A mnie ciekawi jak będzie się odbywać liczenie głosów...
...bo po ostatnich informacjach prasowych o problemach z systemami komputerowymi do liczenia głosów (PKW), mam jakieś takie obawy, że jednak w całej Polsce znowu wygra PO...
Hmmm...
Ciekawe czy wszystkie komitety pomyślały o "mężach zaufania", którzy obserwowaliby pracę w komisjach wyborczych?
 iławianin 33, lat 43
 Iława, Czwartek 13-11-2014

31554. 
Odnośnie wpisu numer: 31530

Pytanie do wójta Krzysztofa Harmacińskiego.
A w jakiż to sposób kandydat Harmaciński uzyskał moje wrażliwe dane osobowe - włącznie nawet z... adresem stałego zameldowania? (dzięki czemu do mojego mieszkania trafiła ulotka wyborcza z wydrukowanymi na kopercie moimi personaliami).
Czyżby WÓJT Harmaciński udostępnił KANDYDATOWI Harmacińskiemu dane osobowe z biura meldunkowego i komputerów w Urzędzie Gminy Iława?
Panie wójcie Harmaciński, oczekuję na odpowiedź w tej sprawie.
 bobbi
 world, Czwartek 13-11-2014

31553. 
Odnośnie wpisu numer: 31543

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Franciszek P., lat 60
 Iława, Czwartek 13-11-2014
Odp. 
W sprawie twoich „ćwierć zdaniowych haseł wyborczych”
musisz szybko poszukać dla siebie jakiegoś „ćwierć forum”
przeznaczonego dla adekwatnych „ćwierć inteligentów”.
Nie publikujemy bełkotu ani trollowania.
Zwłaszcza anonimowego.
To nie ten adres.
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 13-11-2014

31550. 
Odnośnie wpisu numer: 31411

...a propos wiaduktu w Suszu, to chyba dzięki właśnie temu obecnemu burmistrzowi K. Pietrzykowskiemu mamy na wiadukcie pas dla pieszych.
Bo lata temu Jan Sadowski o tym jakoś nie pomyślał w czasie gdy trwało jeszcze projektowanie.
Tak jak nie pomyślał o mieszkańcach Nipkowia, że będą zmuszeni chodzić przez tunel aż na stacji, zamiast w miejscu dawnego przejazdu.
 Gawron
 Wolny Las, Czwartek 13-11-2014
Odp. 
Radca prawny Karol Sadowski, reprezentujący kandydata
Jana Sadowskiego, zażądał ocenzurowania tego komentarza.
Redakcja odmówiła:
„(...) Nie zdefiniował Pan ani nie wskazał istoty rzekomego
pomówienia. (...) Prosimy w sposób subiektywnie dowolny
nie mylić krytyki z pomówieniem. Wszak zawsze można
swobodnie polemizować z twierdzeniami autora wpisu. (...)”
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 13-11-2014

31547. 
Odnośnie wpisu numer: 31514

Wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!

Kapituła konkursu "Eko-Lider Warmii i Mazur" zgodnie z regulaminem nadała nominacje konkursowe i wybrała laureatów. Spośród zgłoszeń najpierw udzielono 48 nominacji. Następnie wybrano 9 wyróżnionych w poszczególnych kategoriach, którym nadano tytuły "Eko-Lidera".
Wójt Harmaciński znalazł się tylko wśród nominowanych do tytułu.

Harmaciński zamieścił na forum Kuriera przedziwne zaświadczenie od zastępcy prezesa WFOŚiGW w Olsztynie Pani Marii Sokoll, które ma go niby uprawniać do stosowania tytułu. Wystawiającą zaświadczenie jest koleżanka partyjna wójta (PO) i odpowiada za kampanię wyborczą PO w województwie warmińsko-mazurskim (a co na to prezes Krzyśków?)

Wójt Harmaciński najzwyczajniej podprowadził tytuł "Eko-Lidera Warmii i Mazur" wójtowi pobliskiej gminy Kurzętnik, ale nie spodziewał się reakcji oburzenia wyborców na swoją manipulację, więc dla ratowania swojej twarzy (w dniu ukazania się ogłoszenia w Kurierze) załatwił sobie bardzo wątpliwe „zaświadczenie”. Fakty te pozostaje tylko skwitować słowami: wstyd Panie wójcie Harmaciński, wstyd!

W środę 12 listopada na zebraniu wyborczym mieszkańców Rudzienic gorąco dyskutowano o roli publicznego zaufania dla osoby sprawującej funkcję wójta gminy. Szkoda, że Pan Harmaciński tego nie słyszał.
 Komitet Wyborczy PSL
 Iława, Czwartek 13-11-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 66 67 68 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 259 260 261 ... 386 387 388 następna ] z 388



102748603



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.