Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

13990. 
Odnośnie wpisu numer: 13989

Po przestudiowaniu innych postów osoby o tym nicku.
A zresztą - mnie to nie obchodzi :-)
 Adam
 Czwartek 08-01-2009

13989. 
Odnośnie wpisu numer: 13987

Adam, przestań rezonować, czy też raczej "remkować".
Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest to właśnie ta osoba?
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 08-01-2009

13987. 
Odnośnie wpisu numer: 13983

Księżulku, czy wierni z Parafii i Proboszcz wiedzą, że udziela się ksiądz tak ładnie na forach intenetowych pod różnymi nickami? Wiedzą, że ksiądz pomawia? Jakoś na lokalnym forum ksiądz używa jako swojego nicku pełnego imienia i nazwiska, to skąd tutaj nagle takie zachowanie? Podwójna moralność?
 Adam
 Czwartek 08-01-2009

13985. 
Odnośnie wpisu numer: 13975

Krakowski poeta Tadeusz Śliwiak w wierszu "Poręba" napisał tak:
"... Słyszę głos siekier, wyrąbują we mnie las ..."
W swej poetyckiej metaforze autor wskazuje na ludzką jedność ze
środowiskiem naturalnym. Przyszłość kultury ludzkiej to identyfikacja
z najbliższym otoczeniem.
Weźmy np. drzewo. Powinniśmy czuć, że gałęzie jego są w nas głęboko
zanużone, że są naszymi płucami, którymi oddychamy, a one tak szybko
umierają. My je uśmiercamy.
Czy Pan Poseł Adam Żyliński mógłby w tym temacie zabrać głos?
 Filomatka
 Czwartek 08-01-2009

13984. 
Odnośnie wpisu numer: 13983

Klecho, nie ty będziesz ustalał reguły i słownictwo w państwie polskim.
Należysz do czarnej sekty. Pozostań tam.
Nawet nuncjusz apostolski arcybiskup Józef Kowalczyk był "kontaktem
informacyjnym" komunistycznych służb specjalnych PRL. Tak wynika
z badań już nie tylko historyków IPN, ale nawet z ustaleń Kościelnej
Komisji Historycznej.
W kościołach coraz mniej ludzi. Nie ma dziwne. Łotrzy wznoszą Ciało.
 J-23
 Czwartek 08-01-2009

13983. 
Odnośnie wpisu numer: 13908

Forum nie zasluguje na takich uczestnikow.
Niech pan "zyczliwy" sprobuje sie poprawic i niech usunie obrazliwe
dla ksiezy i takze czytelnikow forum sformulowania. Jesli nie ma na to
cenzora, to zwykly rozsadek, rozum, wlasna pana edukacja w polskim
systemie szkolnym winna byc czynnikiem korygujacym, aby takim slownictwem nie poslugiwac sie na forum.
Z powazaniem i modlitwa:
 KRZYK Z OBRAZU
 Czwartek 08-01-2009

13979. 
Odnośnie wpisu numer: 13941

Andrzejku brawo, popieram w 100% twoj poglad odnosnie plotkarzy
i fanow tanich sensacji, ze to w duzych aglomeracjach i miastach nie
istnieje, ludzie po prostu maja duzo pracy i na ploty nie maja czasu
lub sa zmeczeni !!!
 colecho

plotkarze@wp.pl, lat 46
 europa, Środa 07-01-2009

13976. 
Odnośnie wpisu numer: 13972

Na moje oko, poseł jest Mężem swojej żony. Tylko.
 Wlad
 Lubawa, Środa 07-01-2009

13975. 
Drzewa miejskie i przydrożne

W ciągu ostatnich kilku lat nasiliło się wyniszczanie drzew z terenów zieleni i zadrzewień [...], czyli drzew miejskich i przydrożnych – przyrody tuż za naszymi oknami.
Jest to specyficznie polskie zjawisko, obecnie nieznane w Europie. Pospolitą praktyką jest amputowanie gałęzi i konarów drzew "dla ich zdrowia", co nie mieści się w wiedzy dendrologicznej i pojęciach zdrowego rozsądku. Masowo okalecza się drzewa miejskie i przydrożne w imię "pielęgnacji" lub całkowicie wycina się aleje, pozostawiając po sobie ponury obraz klęski ekologicznej. Decydenci zasłaniają się nieprzemyślanym, impulsywnym i sloganowym argumentem dbałości o zdrowie i życie kierowców. Skąd czerpią wiedzę, że wycięcie alej poprawi akurat w Polsce bezpieczeństwo na drogach? Nie ma na to żadnego zbadanego potwierdzenia! Doświadczenia sąsiadów mówią inaczej – Niemcy jakiś czas temu wycofali się z podobnego procederu w swoim kraju. W ostatnich latach uruchomili szeroko zakrojone, kosztowne działania naprawcze – restytucję 700 km alej przydrożnych i odnowę drzew w miastach po nieodpowiedzialnym okresie "pielęgnacji" i wycinkach alej przydrożnych.
Obecnie w Polsce na drzewa w miastach i poza nimi, nie mają praktycznie żadnego wpływu: konserwator przyrody, botanik, przyrodnik, dendrolog, ogrodnik, ekolog, architekt, urbanista i minister środowiska. Krajobraz za naszymi oknami kształtują ludzie z piłami. To oni decydują. W kraju od kilku lat rośnie popyt na drewno. Ceny znacznie wzrosły. Ludzie dla zysku odważyli się sięgnąć po drzewa z terenów zieleni i zadrzewień. Z przydrożnych alej znikają lipy, topole, jesiony, dęby – na opał i do tartaków. Bywa, że pieniądze przechodzą z ręki do ręki i nie ma faktur. Jak lawina poszerza się bezprawie na skalę kraju. Według codziennych, szacunkowych obserwacji, tylko z terenu Gdyni pozyskuje się rocznie co najmniej ok. 1000 m3 drewna użytkowego.
W Lasach Państwowych jest straż leśna, która każdą kradzież ściga. Drzewa z przydrożnych alej i miast są praktycznie bezpańskie, chociaż pozyskane z terenów zieleni i zadrzewień zarządzanych przez jednostki skarbu państwa, są własnością tegoż skarbu państwa ze wszystkimi tego prawnymi konsekwencjami. Wielką wartością niezbywalną dla ludzi jest np. powietrze i woda płynąca w strumieniach i rzekach. Taką wartością jest również krajobraz w którym żyjemy – drzewa w miastach i poza nimi kształtują go w oczywisty sposób. W Polsce postępuje głęboko penetrujące, trwałe wyniszczanie tego ogólnoludzkiego dobra.

www.ratujdrzewa.gdynia.pl/dlaczego.html
koordynator kampanii PKE i TOK dla drzew miejskich i przydrożnych
– Zenon Kruczyński
 Ptolomeusz Filadelfos
 Środa 07-01-2009

13972. 
Odnośnie wpisu numer: 13970

Doskonale zauważasz alibabo, że zwolennikiem przetwarzania węgla na ropę był Premier Buzek, nota bene, prof. dr hab chemik. Zawsze, kiedy wysoko na stanowisku stoją wielcy znawcy pewnej materii, to preferują dobre rozwiązania.
Nie zauważyłaś alibabo, że nasz poseł Żyliński, należy do nielicznych Mężów Stanu, którzy, niestety, posłuchu nie mają.
 Filomatka
 Środa 07-01-2009

13970. 
Zamiast sprowadzać gaz i ropę z Rosji warto przetwarzać "czrne złoto" czyli węgiel. Premier Buzek był zwolennikiem tego typu działań. mimo, że proces sporo kosztuje, to jednak uniezależnia od importu i gwarantuje stałe dostawy i utrzymanie cen. RPA od lat robi to z powodzeniem. W czasach bojkotu z powodu apartheidu jej gospodarka rozwijała sie bardzo szybko. Ale do takich decyzji potrzeba mężów stanu a nie politykierów.
 alibaba
 Środa 07-01-2009

13969. 
Odnośnie wpisu numer: 13956

Czy Pani sprawdziła czy pozostałe dzieci mieszkają z tymi [...] w tym "Betlejem"? [...]
 PRAWDA I TYLKO PRAWDA
 Środa 07-01-2009
Odp. 
Ta anonimowo wylewana żółć wydaje mi się interesowna, dlatego zamykam na forum wątek rodziny z Klim. Jeśli ktokolwiek widzi w tej sprawie konieczność interwencji, proszę o NIEANONIMOWY kontakt z redakcją lub ze mną osobiście.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Środa 07-01-2009

13968. 
Nareszcie mistrz mowy poseł Żyliński na łamach Kuriera.
Jak on pięknie mówi!
 Filomatka
 Środa 07-01-2009

13966. 
Do baru wchodzi mysz francuska: "Proszę o lampkę winka!"
Na to barman: "Uważaj, kot pod stołem śpi".
Odpowiedź nie pada, myszka niepostrzeżenie wypija lamkę i bezszelestnie zmywa się z baru.

Do baru wchodzi mysz niemiecka: "Proszę o kufel piwa!"
Na to barman: "Uważaj, kocisko po stołem śpi".
Odpowiedź nie pada, mysza duszkiem pociąga kufel i opuszcza bar.

Do baru wchodzi mysz polska: "Proszę mamrota na gorąco!!!"
Na to barman: "Uważaj, kocur po stołem śpi".
Polska mysz na to: "Coooooo?! Dwie sety i budzić kota!"
 Ormowczyk
 Środa 07-01-2009

13965. 
Odnośnie wpisu numer: 13965

Nareszcie moi przyjaciele z Moskwy pokazali niektorym państewkom
(jak Polsza itp.) gdzie raki zimują. Niebawem wyłączą rurę "Przyjaźń"
w celech... konserwacyjnych.
 Ormowczyk
 Środa 07-01-2009

13964. 
Odnośnie wpisu numer: 13961

TOWARZYSZU SEKRETARZU Z RUDZIENIC !!!
1). Polscy nacjonaliści (tak ich zwą) głoszą: Polska dla Polaków;
2). Polscy liberałowie głoszą: aby nie dla Polaków
Ps. Ważne polskie inwestycje są realizowane tylko z większosciowym udziałem kapitału obcego. Taka widać u nas polityka - niestety. Dla szejków wszystko, a Rydzyka udusić - taka jest nasza polityka. Gdyby obywatel Rydzyk popierał towarzyszy z Platformy Obywatelskiej, miałby co chciał.
 Prorok
 Środa 07-01-2009

13962. 
Już w środę czytaj w najnowszym wydaniu Kuriera:

BURMISTRZ WINNY!
Andrzej D. – były burmistrz Zalewa, a obecnie wiceburmistrz Susza –
został skazany przez sąd w procesie karnym za nadużycie władzy
dla własnych korzyści materialnych.

ŚCIĄŁ SIĘ Z POLICJĄ
Do ostrego spięcia doszło na dworcu PKP w Iławie, gdy inwalida
Seweryn Szczepkowski schodził z peronu na skróty przejściem
dla niepełnosprawnych.

PODRÓŻ DO PIEKŁA MARZEŃ
To nie są żarty! Metalowy zespół z iławskiego Gajerka wydaje płytę
w USA i na Wyspach Brytyjskich!

GOLF CZY POCHODNIA...?
Kulisy sylwestrowego pożaru samochodu w centrum Prabut.

Więcej – w papierowym wydaniu Kuriera. Czytaj i komentuj.
 KURIERZY

opinie@kurier-ilawski.pl
 Wtorek 06-01-2009

13961. 
Odnośnie wpisu numer: 13958

We wczorajszym wydaniu Gazety Olsztyńskiej spory artykuł o geotermii
i planach budowy term w Lidzbarku Warmińskim. Wg artykułu pod Iławą woda ma 70 stopni C. A w lidzbarskie termy mają chęć zainwestować szejkowie z Emiratów, dokładać ma Unia.
Oczywiście ani słowa o geotermii o. Rydzyka. Fason musi być zachowany. Tusk Rydzykowi zabrał dotacje na te inwestycje.
 sekretarz obrony Sołectwa Rudzienice
 Wtorek 06-01-2009

13960. 
Odnośnie wpisu numer: 13946

Od Lubawy to lepiej z daleka. Takiego magla zbełtanego czerwonym betoniarstwem z czarnym katolicyzmem nie uświadczysz nigdzie...
 Kapitan Nemo
 Iława, Wtorek 06-01-2009

13958. 
Odnośnie wpisu numer: 13954

Gaz od Rusa niebawem okaże się droższy od norweskiego - w wartości dolarowej to jedno, a po drugie: niebawem policzymy koszty zamknięcia kluczowych kierunków polskiej gospodarki. Pada polska chemia: szkło, nawozy, metalurgia. Wiele zakładów i tak pracuje tylko na pół gwizdka.
Dla wasala Waldi Pawlaka żaden koszt i nieprawda, że nam odetną rurę. Słowacja i Słowenia bez gazu. Niemcy tylko w 30% są uzależnieni od gazu od Rusa.
My Polacy musimy mocno zainwestować we własną infrastrukturę gazową np. w rury, które umożliwią czerpanie gazu z naszych pokładow, a także z zachodu. Mądry naród wszystko robi, aby maksymalnie z własnych zasobów pokryć zapotrzebowanie na energię. Taki tylko kraj może być bogaty i niezależny gospodarczo, czyli politycznie.
POLSKA NALEŻY DO NAJBOGATSZYCH W EUROPIE W KOPALINY W SENSIE ENERGETYCZNYM I PIERWIASTKI: MIEDŹ I PIERWIASTKI NIEZBĘDNE DO WYSOKICH TECHNOLOGII ELEKTRONICZNYCH.
 strateg planowania
 Wtorek 06-01-2009

13957. 
Odnośnie wpisu numer: 13949

No niestety nie każdy może dostać wydanie papierowe Kuriera, bo nie
każdy pomieszkuje na stałe w Iławie. Jestem tutaj od czasu do czasu,
chociaż tutaj się wychowałem :-D
No to poczekam może na wersję elektroniczną informacji na ten temat
i ewentualnie może w przyszłości doczekam się pełnego e-wydania KI.
 iławianin, lat 49
 Iława, Wtorek 06-01-2009

13956. 
To co napisała Pani [...] z Iławy na temat artykułu o ojcu, ktury odebrał w domu poród, jest delikatnie mówiąc - bardzo oględnie i skromnie napisane. Drodzy redaktorzy Kuriera, waszym obowiązkiem jest zanim napiszecie artykół coś niecoś sprawdzić a nie robić z [...] wspaniałych rodziców. To jest skandal. [...]
Ojciec i matka, a nawet mieszkający z nimi syn, ktury skończył zaledwie 18 lat, są [...]. Im bardziej by się przydało doniesienie do prokuratury o notorycznym [...] jakim jest [...], a niestety tak tu w tej rodzine się działo, a dowodem tego jest fakt, że 18-latek jest już od kilku lat [...].
[...][...][...]
Jeśli was szanowni redaktorzy interesują naprawdę [...], to zróbcie wywiad o tej rodzinie a będziecie mieli materiał na cały cykl artykułów.
 starszy pan Kisielice
 Wtorek 06-01-2009
Odp. 
Tematem przewodnim publikacji „Ich własne Betlejem” były
nieczęsto spotykane okoliczności obioru porodu – w domu,
a także w okresie krótko przed świętami.
To, i tylko to CUDOWNE WYDARZENIE NARODZIN CZŁOWIEKA, interesowało redakcję. Inne wewnętrzne problemy tej rodziny
nie nadają się do publicznego roztrząsania, bo i w jakim celu?
(figura retoryczna).
W tym świetle twój bezprzykładny potok żrącego jadu nadaje
się do „leczenia” w Kocborowie (nadążasz o czym mowa...?),
jeśli istnieją na to „leki”.
Masz szczęście, że redaktor naczelny zezwolił moderatorowi
tylko na taki cząstkowy komentarz, bo były został zrobiony
z ciebie „wiatrak”.
 Modero Kuriero

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13955. 
Odnośnie wpisu numer: 13954

Towarzysz Leszek zaciągnął zobowiązania finansowe wobec Moskwy.
Duuuuuużżżżżaaaaaa kasiorka była potrzebna przy budowaniu SdRP.
PZPR zdechła to...
 (czarno)widz
 Wtorek 06-01-2009

13954. 
Odnośnie wpisu numer: 13953

Towarzysz Leszek Miller w 2001 roku dokonał sabotażu, chyba tak to trzeba nazwać. Jednak w polityce nie ma żadnej odpowiedzialności,
co najwyżej nie załapie się jeden z drugim na stołek poselski.
Ot, to mi kara!
Wprawdzie gaz norweski jest droższy, ale chyba warto mieć nawet za cenę wyższą jakieś pole manewru. Rosja jest krajem niestabilnym i niepoważnym i może trzymać w szachu wiele państw, bo Rosjanom wystarczy sało i bimber, wiele im do szczęścia nie brak.
W iławskim "Martexie" węgla jest malutko, wczoraj kaloryczna kostka kosztowała 730 zł/t, a dziś już 810 zł/t.
 piecowy
 Wtorek 06-01-2009

13953. 
Odnośnie wpisu numer: 13938

Do sekretarza z Rudzienic.
Kiedy mój przyjaciel Jurek Buzek, premier jedyny w nowej POlsce, co przetrzymał 4 lata kadencji, poważnie podjął się problemu dywersyfikacji gazu z Norwegii, to nowa ekipa z Milerem na czele śmiała się z tego przedsięzięcia.
A dziś sprawa wraca. Powrót kwestii gazowej to sprawa życia POlski.
W Słowacji ogłoszono stan nadzwyczajny.
Gdyby Rus wiedział, że POlska ma dostęp do nowych złóż gazu rozmowa byłaby inna. Dziś grozi nam katastrowa prawdziwa, gdyż Rus do tego zmierza. Zaś tych kretynów z Europy, przyjaciół obecnej ekipy, nie interesują polskie problemy.
Zapomnijcie wy, wasale najpier Rusa, teraz erokratów Europy, a bliżej Niemców, Anglików i Francuzów. Tylko w POlsce nikt nie wierzy, że to zło może POlskę dotknąć. Jak nie wierzyli Polacy, że np. Niemcy w 1939 roku napadną na POlskę, a Rus 17 dni później.
Spokojnej nocy, przy ciepłych kaloryferach - wasale Milera i wpółczesnej Europy Niemców, Francuzów i Anglików.
 strateg planowania
 Wtorek 06-01-2009

13950. 
Odnośnie wpisu numer: 13938

Wpis pod numerem 13938 to jeden z ważniejszych wpisów na forum.
90% wpisów to same pierdoły. Nikt nie raczył się do tych obserwacji
sekretarza obrony z Rudzienic odnieść. Widać, że stan błogości trwa,
jak w starożytnym Rzymie.
 czytelnik
 Wtorek 06-01-2009
Odp. 
Często bywa tak, że forumowicze milcząco akceptują tezę.
Być może jest tak i w tym przypadku... Może nie trzeba
już nic dodawać, bo „sekretarz” celnie ujął temat...
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13949. 
Odnośnie wpisu numer: 13857

Właśnie... Ciekawi mnie jedna rzecz.
Prywatna firma blokuje przejazd przez połowę miasta, utrudnia życie kierowcom, pieszym, mieszkańcom i przejezdnym/przyjezdnym.
Ciekawi mnie czy "Kurierzy" zainteresują się tym tematem czy oleją to?
Z tego co wiem w pozostałej części Europy (tej normalnej) takie rzeczy są nie do pomyślenia, a jeśli już firma zamyka przejazd przez miasto to płaci odszkodowanie. Tylko czy czasem to odszkodowanie nie wpłynęło do jakiegoś urzędnika, znaczy nie do kasy tylko do kieszonki? Ciekawi mnie czy nikogo to nie dziwi? Czy "Kurierzy" tym się zajmą?
[...]
Ps. nie podam tutaj swoich personaliów, bo nie mogę liczyć na weryfikację odpowiadających mi osób.
 iławianin, lat 49
 Iława, Poniedziałek 05-01-2009
Odp. 
Widać, że niezbyt uważnie czytasz wydanie papierowe Kuriera.
Śledź kolejne wydania. Temat będzie powracał.
 moderator

nki@nki.pl
 Wtorek 06-01-2009

13948. 
Odnośnie wpisu numer: 13946

Pomówić, obmówić - jaka różnica, Panie...
 Prorok
 Poniedziałek 05-01-2009

13947. 
WOŚP - nigdy nie darzyłam jej szczególną sympatią, może dlatego, że trzymam się z dala od zbiorowego amoku. Przejawia się to tym, że mimo typowo prawicowych poglądów nie należałam np. do "Solidarności". Wracając jednak do firmy Pana Owsiaka, to proszę mi wyjaśnić kto otrzyma sprzęt zakupiony ze środków WOŚP?
W okolicy mamy niepubliczne przychodnie, szpitale mają być w tym roku lawinowo prywatyzowane, czyli ostatnie grosze oddawane przez ubogich Polaków, bo to Oni są głównymi ofiarodawcami,mają zasilić prywatne konta "biednych"medyków.
Pamiętam, jak moje dziecko oddało całe swoje oszczędności do skarbonki ustawionej w pewnym lokalu, który wykazał na koniec dochód niespełna 200-złotowy a oszczędności mojego dziecka wynosiły ponad 220 złotych. Warto rozważyć czy nie lepiej dać pieniądze konkretnej rodzinie, na leczenie konkretnego dziecka.
 ma
 Poniedziałek 05-01-2009

13946. 
Odnośnie wpisu numer: 13944

W Lubawie nie obmawiają tylko POMAWIAJĄ.
Bez plotki, bez czepiania się.
Czasami warto żurawika w Lubawę zapuścić :-)
[...]
 zainteresowany
 Poniedziałek 05-01-2009

13945. 
Odnośnie wpisu numer: 13931

Odpowiedzialny jest zarząd, a zwłaszcza Pan Benek i Pani Czesia.
To oni rządzą! [...]
 niezadowolony
 Poniedziałek 05-01-2009

13944. 
Odnośnie wpisu numer: 13941

W Lubawie nikogo również nie obmawiają, choć miasteczko maleńkie.
Czepiają się - nie powiem - burmistrza. Ale nikt nie dziwi się temu.
U nas sama plota - podłość.
 seksuolog
 Lubawa, Poniedziałek 05-01-2009

13943. 
Poszła fama, że do Iławy niespodziewaną wizytę w tym tygodniu
złoży ksiądz biskup z Elbląga. Coś jest nie tak, czy co?
 Prorok
 Poniedziałek 05-01-2009

13942. 
Odnośnie wpisu numer: 13933

Ja cię kręcę!
Jeżeli we wszystkich ministerstwach występuje taki ooooogromnyyyyy
zapał do pracy, według słów posła Piotrusia Pana, to dostaję trzęsiawki, mając na uwadze w szczególności obronność i finanse Polski. Brrrrrr.
 (czarno)widz
 Poniedziałek 05-01-2009

13941. 
Odnośnie wpisu numer: 13940

Nie, to tylko domena małych miejscowości. Uwierz, że w dużym mieście nikogo się na lokalnych forach nie pomawia, a takie wpisy jak 13929
nie maja racji bytu. Zupełnie inny świat. Natomiast - jak widać z wyżej zacytowanego postu - w niektórych miejscach naszego kraju panuje jeszcze XIX wiek :-) Każdy, kto ma odwagę się wychylić lub nie pasuje do schematu, jest niszczony :-)
Co ciekawe, o ile mi wiadomo, najśmieszniejsze w tym jest to, że osoby pomawiane w poście 13929 wcale tu nie mieszkają i już dawno z tym miejscem nic wspólnego nie mają :-)
Ps: Drogi Henryku, wiesz dlaczego twój wpis ośmiesza tylko Ciebie?
Bo pomawiasz jak TCHÓRZ nie mając odwagi podpisać się swoimi prawdziwymi danymi. Boisz sie pozwania do sądu przez te osoby? Odwaga godna podziwu! To chyba wystarczy za komentarz.
 Andrzej
 Poniedziałek 05-01-2009

13940. 
Odnośnie wpisu numer: 13929

Ja księży nie bronie, ale nie tylko Susz jest miastem plotkarskim, ale np. Iława też. Na mieście tylko czekają na jakąś nowinke lub jak sie komuś noga powinie, potem klepią cie po plecach i szczerze współczują w twarz
a za rogiem to już jazda - wolna amerykanka. To ci nasz kraj!
 Coleho
 Europa, Poniedziałek 05-01-2009

13939. 
Złapali oszusta rekordziste, którego szukało 45 prokuratur, m.in.
też iławska. Może komuś z Iławy oszukanemu przez tegoż gościa
kamień z serca spadnie.
 Coleho
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1348,title,Oszust-rekordzista...
 Europa, Poniedziałek 05-01-2009

13938. 
Słabością cywilizacji jest jej szybki rozwój i uzależnienie od garstki ludzi siedzących za pulpitami w podziemnych bunkrach atomowych. Tu nawet nie są potrzebne atomy, wystarczy kilka rakiet, może kilku desperatów przepasanych ładunkami wybuchowymi. Wystarczy zniszczyć kilka elektrowni, główne punkty przesyłowe energii elektrycznej i cały kraj leży na łopatkach, bez wojny.
Iława w ciągu trzech dni pozostaje bez kromki chleba, bo która piekarnia ma opalanie węglowe, kto ma piec z piekarnikiem do wypieku chleba. Na wsi może 3% domów ma jeszcze stare piece wypiekowe, są jeszcze tradycyjne nieliczne już studnie kręgowe z linką i wiadrem.
Kto wam przyniesie w Iławie wodę? Z supermarkietu?! Toż on będzie już zamknięty albo ograbiony. Na dużych fermach po trzech dniach wszystko padnie z głodu i pragnienia. Gaz do Iławy idzie chyba z Rosji (Syberia), tysiące kilometrów od Iławy ktoś decyduje, czy jakiś pan Kowalski z Iławy ugotuje sobie zupkę. Jakie to żałosne!
200 lat temu mieszkaniec Iławy sam sobie opał dostarczał, gromadził go już latem i robił zapasy. Na wsi niestety jest podobnie.Siedząc sobie w ciepłym pokoju przed komputerem wydaje nam się, że jesteśmy "silni i zdrowi". Niestety, jesteśmy nędznikami narażonymi na takowy realny scenariusz.
Nowe projekty domów i budynków użyteczności publicznej winny być ustawowo wyposażone w piece z piekarnikami i zwykłe kręgowe studnie. Te dwa od dawna towarzyszące człowiekowi urządzenia powinny mieć wręcz militarne znaczenie dla obronności kraju.
 sekretarz ds. obrony Sołectwa Rudzienice
 Poniedziałek 05-01-2009

13937. 
Odnośnie wpisu numer: 13933

Pietrek również pracował nad ustawami i dlatego prawo miałby
tak powiedzieć w wywiadzie do Kuriera.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Poniedziałek 05-01-2009

13933. 
Wyczytane w wywiadzie Kuriera z wiceministrem kultury Piotrem Żuchowskim z Iławy, który buńczucznie stwierdza, że "coś sobą reprezentuje"...

KURIER IŁAWSKI: – Co było dotychczas dla pana największym wyzwaniem na stanowisku ministra?
ŻUCHOWSKI: – Zmiana prawa autorskiego i praw pokrewnych. Ta ustawa nie była modyfikowana od 1994 roku, a przecież rzeczywistość tego zagadnienia zmieniła się diametralnie. Przeprowadziłem setki rozmów
w sprawie tej ustawy.

Tymczasem ustawa, o której mówi wiceminister była od 1994 roku zmieniana 16 razy!!! Może to sprawdzić każde dziecko z dostępem do Internetu. Ciekawe na jaki temat przeprowadzał te kilkaset rozmów,
skoro nie ma pojęcia o czym mówi.
 K.
 Niedziela 04-01-2009

13932. 
Odnośnie wpisu numer: 13927

Zgadzam się z tym. Ale... Emerytury w gruzach? Pozwolą nam zabrać miliardy z OFE? Czy 13 milionów Polaków będzie mogło zabrać miliardy złotych, które zostały odłożone w otwartych funduszach emerytalnych? Może o tym zdecydować Sąd Najwyższy? Od tego wyroku zależy przyszłość wszystkich polskich emerytów.
Konsekwencje mogą być niewyobrażalne, cały emerytalny system może lec w gruzach. Sprawcą zamieszania jest 32-letni warszawiak Adam Mielczarek. Od dziewięciu lat, wbrew prawu, nie zapisał się do żadnego funduszu emerytalnego. W sądach domaga się jasnej odpowiedzi, czy państwo może zmuszać obywateli do odkładania pieniędzy w otwartych funduszach emerytalnych?
Na kontach OFE leży już ponad 130 mld zł! Co miesiąc ZUS przelewa tam w imieniu 13 mln Polaków 7,3 proc. ich pensji. Warszawiak przegrał już z ZUS w sądach pierwszej i drugiej instancji. Sąd Najwyższy uznał jednak, że problem jest na tyle ważny, a sprawa tak kontrowersyjna, że trzeba ją rozstrzygnąć ostatecznie.
 nowyrok
 (źródło: internet), Niedziela 04-01-2009

13931. 
Odnośnie wpisu numer: 13928

Czy można dowiedzieć się kto personalnie odpowiadał za organizację
Balu Sylwestrowego Emerytów?
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Niedziela 04-01-2009

13929. 
Odnośnie wpisu numer: 13917

Odnośnie slawnej pary i ich żenujacej historii, czyli o Dorocie i Marku, pseudo warszawiakach, a tak naprawde mieszkancow miasteczka Susz. Pozwolcie, ze bede pisal o nich skrótem "R[...]". Będzie wygodniej i szybciej.
Dlaczego kolega po fachu [...] nie podeslal artykulu o naszych slawnych R[...] do SE, ktory pare lat temu ukazal sie w NKI. Moze wtedy SE inaczej popatrzylo by na naszych R[...], moze zastanowilby sie SE czy publikowac artykul o takich ludziach. Moze prywatna osoba pomysli
i wysle do SE ten artykuł?
Wiadomo, ze zrobili to dla kasy, byly "Rozmowy w toku", byl "Glamour", teraz kryzys dotknal R[...] i znowu historia za 3,5 tysia, ktore zwrocilo im sie 3 lub 4 razy.
O jakiej milosci pani R[...] pisala? Przeciez nasze R[...] sa para swingujaca (patrz google), wiec o co tu chodzi. Myslicie, ze Polacy sa tak glupi? Juz nie moge sie doczekac jak w gazecie "Fakt" lub telewizji TVN bedzie o Polaku, który z miłosci do swojej zony zamienil sie na mozgi z pawianem.
Wstyd, wstyd, wstyd. Wstydza sie was wasze dzieci, rodzice, Susz, wasza dzielnica, Warszawa, cała Polska. Wstydzą się was nawet tory kolejowe koło INCO, na których nasze R[...] tak ładnie pozowali.
 Henryk z rodziną
 Niedziela 04-01-2009

13928. 
Ale nam Zwiazek Emerytow zafundowal Sylwestra - wstyd i hanba. Sala
obskorna w dawnej stolowce kolejowej przy wierzy. W toalecie jeszcze
gorzej, ani papieru ani lustra - tragedia. Na stolach sledzie z beczki albo
i inne, wszystkie potrawy gorace podawano zimne, bez smaku, estetyka
okropna. Muzycy tez grali okropnie. Prawie jak na stypie. Ciekawi nas
za co brano tyle kasy? Kto to rozliczy?
 niezadowoleni
 [Iława], Niedziela 04-01-2009

13927. 
Odnośnie wpisu numer: 13925

System emerytalny jest obowiązkowy. Żaden pracownik nie może
zrezygnować z wpłat na rzecz ZUS, czy przynależności do II filaru.
Jedynie III filar jest dobrowolny. Brak wpłat na rzecz ZUS oznacza
likwidację firmy.
Chciałem wywołać dyskusję, bo rząd uraczył nas przedłużeniem wieku
produkcyjnego argumentując to m.in. odłożeniem wiekszego kapitału
potrzebnego do wypłaty emerytur. Jeszcze parę kryzysów a na kontach
OFE zostaną grosze. Najlepiej wyjdą na tym prezesi OFE, którzy pomkną
z uroczymi sekretarkami na gorące wybrzeża.
 alibaba
 Niedziela 04-01-2009

13926. 
Odnośnie wpisu numer: 13924

Panie Jarku, obejrzałam "Tercję Pikardyjską" - REWELACJA.
Ciekawe, czy można zaprosić ich do Iławy? Byłaby to uczta muzyczna.
 Halina
 Niedziela 04-01-2009

13925. 
Odnośnie wpisu numer: 13919

Nie masz racji alibabo. Niczego młodzi nie muszą. Mogą osobiście na własnym koncie oszczędzać i po zakończeniu pracy sami sobie wypłacać emerytury.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Niedziela 04-01-2009

13924. 
Ej, ależ to była uczta! Najpopularniejszy zespół wokalistów na Ukrainie
– „Tercja Pikardyjska” – wystąpił w Kwidzynie. Sześciu absolwentów
Konserwatorium Muzycznego ze Lwowa powaliło swoim śpiewem
zebraną tłumnie publiczność.
Poniżej odnośnik z próbką ich możliwości. Posłuchajcie sami:
 Jarosław Synowiec
 http://www.youtube.com/watch?v=niqtejDFhCM
 Niedziela 04-01-2009

13923. 
Odnośnie wpisu numer: 13918

W tamtym roku był taki dzień, że było -19 stopni i w Radomiu wszyscy mieli ogrzewanie! A w kraju kilkadziesiąt milionów ludzi miało ciepło.
Nie buduj na podstawie jednostkowego przypadku daleko idących teorii.
 Eskulapski
 Sobota 03-01-2009

13921. 
Odnośnie wpisu numer: 13918

Ja tam jestem optymistą, co do zimy w tym roku. W mediach słychać informacje, że rury pękają od niskich temperatur. Zastanawiam się. Gdzie ziemia zdążyła przemarznąć do jednego metra? Pękają, ale ze starości lub ze śmiechu. Chociaż gdyby przyszły takie mrozy 20-30 stopni C i duże opady śniegu możemy się spodziewać utrudnień w życiu codziennym. Cieszmy się tym, że zima w zimie traktuje nas delikatnie.
A przyjście ochłodzenia oznacza, że nie wypuściliśmy zbyt dużej ilości, CO2 do atmosfery i nie następuje zbyt szybkie ocieplenie klimatu.
 nowyrok
 Sobota 03-01-2009

13920. 
Odnośnie wpisu numer: 13914

Zgiń przepadnij maro przebrzydła!
Ciekaw jestem co teraz wymyślisz?
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 03-01-2009

13919. 
Odnośnie wpisu numer: 13916

Niestety - młodzi nie mają wyboru, bo muszą przystąpić do OFE, gdyż inaczej, jeśli pracują, to wylosuje ich komputer. Powinieneś to wiedzieć agencie ubezpieczeniowy.
 alibaba
 Sobota 03-01-2009

13918. 
Straszyć nie chcę, lecz proszę zastanowić się jakie będą konsekwencje ostrej zimy.
Przy mrozach 20-30 stopni C oraz ciężkich śnieżycach połowa kraju bez prądu, całe miasta bez wody zimnej i ciepłej, stada hodowlane padają, ponieważ pasza nie jest dowożona na bieżąco. Katastrofę komunikacyjną pogłębi uzupełnianie paliw do kotłoni miejskich. Tak było np. zimą w 1979 roku, kiedy nasz kraj nie był tak jak obecnie uzależniony od transportu samochodowego.
Wczoraj było tylko minus 5 st. a w Radomiu 15 tys. ludzi bez ogrzewania.
 Prorok
 Sobota 03-01-2009

13917. 
Odnośnie wpisu numer: 13913

Poszedł Marek /R/ na jarmarek, kupił cnotę za 5 marek. a tu cnota bęc!
Susz jak Susz, w miare miasteczko normalne, a ludzie, są bardzo różni.
Najgorsi to ci, którzy wyjechali i udają światowców, pouczają tubylców
i jak widać zaczynają grozić.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 03-01-2009

13916. 
Odnośnie wpisu numer: 13912

Co powie Tusk w kwestii wyparowania z Funduszy Emerytalnych?
Podobnie odpowie, jak Cimoszewicz topielcom po powodzi w 1997
roku: "Trzeba było ubezpieczyć się".
Paralernie Tusk odpowie: Fundusze to osobista decyzja przyszłych
emerytów. Należało lepiej zainwetować lub inaczej zdecydować o
emeryturze. Proste jak ubezpieczenie przed powodzią! Można 100 lat
się ubezpieczać, powodzi nie będzie, a wystarczy tylko jeden raz nie
ubezpieczyć i wypadnie powódź.
 Agent Funduszy Emerytalnych
 Sobota 03-01-2009

13915. 
Odnośnie wpisu numer: 13912

Poznasz [...] po pytaniach... Bądź konsekwentny - jak Tusku ci wytłumaczy kryzys finansowy w USA i na całym świecie oraz falę mrozów, która nadciąga?
 Parabella
 Sobota 03-01-2009

13914. 
Odnośnie wpisu numer: 13913

Ja odpuszczam. Ktoś musi być mądrzejszy.
Myśle, że uświadomiłem wiadomej osobie, że jego droga prowadzi donikąd. Mam nadzieje, że ona też odpuści. I że już nie będę musiał się tu wypowiadać. Ku spokojowi mieszkańców.
 życzliwy
 Sobota 03-01-2009

13913. 
Odnośnie wpisu numer: 13908

Jestem dawnym mieszkańcem Susza i czytając te wypowiedzi cieszę się, że tam nie mieszkam... Susz, miasto to, jak widać, żyje tylko plotkami i zniszczy każdego, kto ośmieli się być inny... Po tych postach wiadomo już, co znaczy słowo: prowincja.
Żeby było śmieszniej: nikt tutaj nie przedstawił najmniejszego dowodu, wszystko to są zwykłe plotki oparte na podejrzeniach, podobieństwie i ukrywanych niesnaskach... Żal mi Was.
 zniesmaczony
 Sobota 03-01-2009

13912. 
Kryzys u drzwi. Z Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) wyparowało
22,5 mld zł odłożonych na przyszłe emerytury. Ciekawe co na to Tusku?
 alibaba
 Sobota 03-01-2009

13911. 
Odnośnie wpisu numer: 13906

Kiedy ta ciemnota minie?
Nie módl sie, bo nikt tego nie słucha, nie kłaniaj się obrazom, nie klękaj przed pucharami i rzeźbą - brednie religijne z otwartą kiesą na końcu łańcuszka!
 Parabella
 Sobota 03-01-2009

13910. 
Odnośnie wpisu numer: 13901

Szanowny Panie, Pan mecenas Kozielski, Andrzej również, nie wyjaśnił motywacji swej rezygnacji. Poszkodowany nie dociekał. Ale będzie. Później. Pozdrawiam...
 Andrzej Kleina

andrzejfkleina@wp.pl
 Sobota 03-01-2009

13908. 
Odnośnie wpisu numer: 13907

Drogi księże, ksiądz posuwa się w tej chwili już do gróźb karalnych... Rozumiem, że boli ta utrata anonimowości, bo fajnie było pisać te wszystkie oszczerstwa pod różnymi nickami... Ale choroba umysłowa księdza zaczyna źle wpływać na poczucie rzeczywistości, jak widzę ;-D
Zagrożeniem dla swoich parafian jest tylko ksiądz... Zresztą myślę, że ma ksiądz dewiacje seksualne, które ukrywa i stąd te wszystkie posty...
Naprawdę, trochę opamiętania...

 życzliwy
 Sobota 03-01-2009

13907. 
Odnośnie wpisu numer: 13903

Drogi "życzliwy", czy do ciebie nie dociera, że to, co ty tu wyprawiasz, to jest dewiacja. Kobiecie 40-letniej chcesz naprawić cnotę? Nie bij piany.
I nie poniżaj siebie a w szczególności swojej kobiety, bo się zajmie tobą odpowiedni wydział od takich przypadków. Stwarzasz zagrożenie dla normalnych ludzi i dzieci.
 nowyrok
 Piątek 02-01-2009

13906. 
Odnośnie wpisu numer: 13903

Szanowny panie życzliwy! Pan nie nadaje się na te forum. Nie można
takich słów używać w stosunku do nikogo, a tym bardziej do księdza.
Modlę się w pana intencji.
 krzyk z obrazu
 Piątek 02-01-2009

13903. 
Odnośnie wpisu numer: 13898

Drogi księże [...], czy do księdza nie dociera, że tymi wpisami robi ksiądz
z siebie idiotę? Zresztą wklejanie cytatów-linków to księdza specjalność.
Ja rozumiem, że na pewne przypadłości rozumu nie ma lekarstwa, ale...
Widać może ksiądz ma jakiś uraz osobisty na temat tego dziewictwa...? Ciekawe, czy tajemnice spowiedzi też zaczną sie tu pojawiać pod różnymi nickami...
[...] Z powodu księdza chorych multiplikacji, zaczynam się już gubić...
Jak pewnie wiele innych osób... I zaczyna się ksiądz powtarzać... ;-D
Proszę jednak wziąść jakieś leki, bo myślę, że współforumowicze mają
już pomału tego dość...
Wzmiankowanym Dorocie i Markowi ksiądz myślę, że może naskoczyć,
bo Oni w Suszu nie mieszkają i nic im ksiądz nie zrobi, a opinia suszan
ich tyle obchodzi na pewno, co zeszłoroczny deszcz. Natomiast każdym
kolejnym wpisem ksiądz szkodzi swojej opinii , co w małym miasteczku
na pewno nie jest bez znaczenia... Wiec radzę się jednak uspokoić...
Bo parafianie na pewno wchodzą na to forum...
 życzliwy
 Piątek 02-01-2009

13902. 
Odnośnie wpisu numer: 13898

Nie ma takiej łaty na świecie, co by tę dziurę załatać. To se ne wrati.
 nowyrok
 Piątek 02-01-2009

13901. 
Cytat: "Adwokat Andrzej Kozielski cofnął wyznaczone pełnomocnictwo
z urzędu (...)".
Pytanie do Pana Andrzeja Kleiny:
Panie Andrzeju, a czemuż to mecenas Andrzej Kozielski nie chce Pana reprezentować przed sądem, co? Czym mu Pan "podpadłeś", co? :-)
 J-23
 Piątek 02-01-2009

13900. 
Odnośnie wpisu numer: 13898

Jeśli szara gęś poszłaby pomodlić się do kościoła w Suszu i klęnąwszy w
nawie na ostatniej ławce dokonać spowiedzi u starszego roboszcza oraz
przyjąć nakazaną pokutę, to nikt jej nie zauważy, a i pokuta może być
ciężarem.
Natomiast gdy ta sama szara gęś zatrzepocze resztką skrzydeł i głośno zagęga, że potrzebuje inplantu lotek, bo ją gęsior z innego stada oskubał, to mamy fakt medialny i krzyk w eterze.
 chyży gesior ze stada dzikiego
 Piątek 02-01-2009

13899. 
Odnośnie wpisu numer: 13898

Taaaa, jasne , wracamy do "źródeł"... Chory naród czyta chore gazety.
Żal d[...]ę ściska...
 iławianin, lat 49
 Piątek 02-01-2009

13898. 
Odnośnie wpisu numer: 13870

Historia Doroty z Susza, która zdecydowała się na operację rekonstrukcji błony dziewiczej, bo pragnęła oddać swoją cnotę ukochanemu mężowi, wywołała falę dyskusji. Stanęły pociągi, zgasło światło, cały kraj zamarł
w oczekiwaniu, co będzie dalej...

"MOJA CNOTA PODZIELIŁA POLAKÓW"
 Ziuta
 http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/moja-cnota-podzielia-pol...
 Piątek 02-01-2009

13894. 
Odnośnie wpisu numer: 13891 13890

Szanowny userze, piszacy posty jeden po drugim: albo cierpisz na rozdwojenie jaźni, i dlatego tak ci wychodzi, albo z premedytacja podszywasz sie pod innych userow tego forum, żeby siać zamęt :-)
I mój drogi, robisz z siebie tylko pośmiewisko :-D
Dawno sie tak nie bawilem. Prosze o jeszcze.
Ps: W szpitalu w Iławie jest oddział psychiatryczny, może jest
jeszcze dla pana M. jakaś nadzieja... :-(
 życzliwy
 Czwartek 01-01-2009

13893. 
Odnośnie wpisu numer: 13887

To, co pisze i ujawnić chce Andrzej Kleina, pasuje mi do ostaniej swej przepowiedni jaką wytycza jasnowidz w [...].
Przepowiada, że umrze "ważny ksiądz", że padnie kolejny autorytet, że będą zwolnienia ludzi z pracy, że przetoczy się latem wielka burza nad krajem w sensie zjawiska klimatycznego. Pytanie: czy tylko w sensie zjawiska klimatycznego?
Upadek nadszarpniętego autorytu polskich sądów może być też potężną burzą społeczną w POlsce. Niełatwo "ruszyć bryłę z posad świata na nowe pchnąc tory", a takie jest polskie sądownictwo, dokąd nie znajdą się odważni ludzie ruszyć bryłę.
W Polsce istnieje klan sądowniczy i komorniczy, którego korzenie niełatwo podkopać, sięgające głęboko w zaszłościach dawnego sytemu. Podobnie jest z kalanem notarialnym, adwokackim.
Ale na wszystkich przyjdzie czas rozrachunków, gdyż skrzywdzonych przybywa.
 Drakon
 Czwartek 01-01-2009

13892. 
Odnośnie wpisu numer: 13889

"Na salę sądową wszedł Andrzej Kleina..."
To już nie czarnowidztwo, to realna rzeczywistość. Sędziowie pobladli modlą się z cicha, prokurator ze spuszczona głową, a publika bije brawo
i żąda głów /na tacy oczywiście/. Oj, będzie sie działo w tym 2009 roku.
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 01-01-2009

13891. 
Odnośnie wpisu numer: 13885

Widzisz "zyczliwi", sam robisz bagno. Obrażasz niewinnych userów.
Poszperaj tu na forum w wpisach a będziesz miał odpowiedz kto to
jest "pegerówka". Będziesz mał na tyle odwagi żeby przeprosić?
 nowyrok
 Czwartek 01-01-2009

13890. 
Odnośnie wpisu numer: 13880

Ja cię kręcę!!! Straszna ta dzisiejsza noc.
Wzmiankowana błona spowodowała taki huk, że nie mogłam spać aż do rana! Ciekawa jestem, co też będzie, kiedy dojdzie do transplantacji mózgów u obojga zakochanych. Strach sie bać.
PS. Ciekawa jestem jak się udał bal za 750 zł, podobno był All Inclusive
i czy też taksówka z korporacji była na czas?
 Natasza_Pegeerówka
 Czwartek 01-01-2009

13889. 
Odnośnie wpisu numer: 13887

Ja cię kręcę!!! Andrzej Kleina upublicznił w internecie oświadczenie,
w którym informuje, że pasiada STOS materiałów dotyczących
funkcjonowania iławskiego sądu i prokuratury.
 (czarno)widz
 Czwartek 01-01-2009

13887. 
Jestem w trakcie przygotowań bogatego materiału dotyczącego funkcjonowania w określonym wycinku iławskiej prokuratury, a także sądów rejonowych w Iławie i Nowym Mieście Lubawskim, a także działalności iławskiego oraz nowomiejskiego komornika.

Jestem świadom odpowiedzialności karnej z art. 212 & 1 i 2 kk i oświadczam, iż informacje które będę przekazywał na tym portalu podlegają ochronie art. 213 & 2 kk. Posiadam wiedzę, że niepoparte żadnymi dowodami pomówienia, nie podlegają również ochronie art. 10 Europejskiej Konwencji Prawa Człowieka.

Dokonam dużego wysiłku obyczajowego i intelektualnego, by w swych doniesieniach nie być agresywnym i ciężko pracuję nad osobistą kulturą prawną. Oświadczam, że nie jestem kwerulantem, a także jestem zrównoważony i zdrowy psychicznie, zarówno w rozumieniu ogólnej definicji opracowanej i przyjętej przez Światową Organizację Zdrowia,
jak również bardziej szczegółowe definicje.

Zdaję sobie sprawę z faktu, iż lokalna władza sądownicza może złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Iławie, że jej zdaniem, zamiarem autora tej witryny było pomówienie wymienionych z nazwiska sędziów, prokuratorów i komorników o takie postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć ich w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania potrzebnego dla stanowisk, zawodu i rodzaju działalności tych osób.

Trzeba będzie to jeszcze udowodnić. Czy wystarczy, tak jak ongiś, pokazać palcem człowieka, a paragraf sam się znajdzie?

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku...
 Andrzej Kleina

andrzejfkleina@wp.pl
 Lubawa, Czwartek 01-01-2009

13886. 
[...]
Dygresja poboczna - co to, w ZOO ktoś pootwierał klatki, że [...] kiedyś
w [...] zakotwiczył!? :)
Do Iławy dotarł też ciekawy egzemplarz, towarzysz "W.", frustrat porównywalny, jadowita bestia! :)
 Kasjopea
 Czwartek 01-01-2009

13885. 
Odnośnie wpisu numer: 13880 13877 12876

Prosze ksiedza [...], wikariusza z parafii [...] w Suszu.
Wszyscy juz wiemy, ze ksiadz ma internet i lubi plotkować. Jak te posty mają się do zasad, które przekazuje ksiądz w czasie mszy świętej? Tam uczy niby Chrystusowych zasad, a na tym forum zachowuje sie jak male dziecko, ktoremu dano do reki zabawke, z ktorej nie umie korzystac...
Drogi ksieze , proszę przestac sie multiplikować w kojejnych wcieleniach
i zacząć pisać pod swoim prawdziwymi danymi. Wszak wszyscy i tak iwedza, kto te wypociny plodzi...
Na forum Susza boi sie ksiadz bana, to teraz tutaj robi szambo?
Postawa rzeczywiscie godna ksiedza...
 zyczliwi
 Czwartek 01-01-2009

13884. 
He:) Jestem pierwszą osobą, która wpisała sie w 2009 roku!! Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich mieszkańców Iławy!!!
Chyba powinnam dostac jakieś kwiaty!!!
 Mirella
 Czwartek 01-01-2009

13883. 
Odnośnie wpisu numer: 13882

"(...) Na salę wszedł Andrzej Kleina (...)" napisał jego przyboczny przydupnik Stachu. No i nie dziwota, że ta Lubawa jest taka jak jest,
i że obecny burmistrz będzie nią władał jeszcze dłuuuuuuuuugo!!!
Na salę wszedł Kleina...
 Natasza_Pegeerówka
 Środa 31-12-2008

13882. 
O jeny, co za PGR jest na szczytach władzy w Lubawie. Słucham on-line nagrania z sesji (poniedziałek 29.12.08.). Mikrofon złapał już na starcie
takie coś spod nosa:
Przewodniczący do przewodniczącej: "Może dziś spokojnie będzie...".
Przewodnicząca powątpiewająco: "A gdzie tam! Nie będzie spokojnie".
Na salę wszedł Andrzej Kleina :-)
 Stachu
 Środa 31-12-2008

13881. 
Odnośnie wpisu numer: 13880

Dziś na "Rańczo w Wilkowyjach" będzie niezły seks.
Wójt pokaże dozwolony seks z Michałową: godzina 20:30 na TVP1.
 Kleopatra
 Środa 31-12-2008

13880. 
Odnośnie wpisu numer: 13875

Ciszej nad tą trumną, upsss, „dziewictwem”.
„Marek” i „Dorota”, a właściwie J.[...] oraz R.[...], od wielu lat pokazują
się w massmediach – patrz Glamour, TVN. Przecież muszą z czegoś żyć, prawda...? Pensja nauczycielki. Marek od wielu lat jest adminem portalu, który... Nie dajmy się zwariować i życzmy naszej parze nowych doznań, a „warszawiakom” w Sylwestra pogratulujmy, że będzie im dane usłyszeć huk pękającej cnoty Pani Doroty /po raz... zresztą/.
[...] [Marku] - Susz jest dumny z Ciebie.
[...] [Doroto] - łączymy się z Tobą w bólu i rozkoszy.
 Natasza_Pegeerówka
 Środa 31-12-2008

13878. 
Odnośnie wpisu numer: 13876

Ludzie, czy wy nie macie o czym dyskutować ??
Że co, że czytać "Super opiniotwórczą" prasę ??
Poziom, a właściwie jego brak, moderator powinien wyciąć
adres tamtego artykułu, bo to kryptoreklama "kretynizmu" !!
 iławianin, lat 49
 Iława, Środa 31-12-2008
Odp. 
Myślę, że grupka tych, którzy Kuriera nazywają „brukowcem”,
powinni poczytać Super Express. Na tle robienia herosów
miłości z naszych miłych suszaków, Kurier wydaje się
wręcz wydawnictwem inteligenckim ;-)
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
  3611024
 Środa 31-12-2008

13877. 
Odnośnie wpisu numer: 13876

Obywatelko od dziewictwa!
Dajcie spokój tematowi dziew...
Nie pora na to, NOwy ROk 2009 nadchodzi.
 Kleopatra
 Środa 31-12-2008

13876. 
Odnośnie wpisu numer: 13870

Dziewictwo się ma jeden jedyny raz w życiu i nie odzyska go żadna operacja ani inne czary! Wiele kobiet rodzi się bez błony dziewiczej, ale to nie znaczy, że nie są one dziewicami. Istnieją też przypadki, że błona nie pęka podczas stosunku, ale przecież to nie znaczy, że kobieta jest dalej dziewicą! Dziewictwo to nie błona dziewicza! Dziewictwo to wstrzemięźliwość seksualna! A Pani Dorota niech uważa, aby nie straciła dziewictwa przez za głęboko wsadzonego tampona, bo będzie draka.
 grodzisz
 Środa 31-12-2008

13875. 
Odnośnie wpisu numer: 13868 13870

Prosze ksiedza z Susza, co sie ksiądz tak wszystkich musi czepiać?
Nie ma nawet ksiadz odwagi pisać pod własnym nickiem i jak widze obraża ksiądz ludzi używajac insynuacji...? Nie rozumie ksiądz, że
jak sie czegos nie da udowodnić, to nie ma tematu? Ale plotkowanie
jest najważniejsze, prawda?
Az sie chce chodzić do kościoła. Brawo, pokaz Jezusowej miłości.
 Hanna z Susza
 Środa 31-12-2008

13874. 
Odnośnie wpisu numer: 13870

Czy to się dzieje naprawdę...???!!!???!!!
 Ola mała
 Środa 31-12-2008

13872. 
Kurka wodna !!!!!!! Pazura Czarek byl w ilawie a Kurierzy nawet zdjecia
nie zrobili - szkoda !!!! Ale jak pies zdechly bedzie lezal nad bagienkiem
lub kogos opisac w zlym swietle to wiedza jak i kiedy to zrobic !!!!!!!!!!
Bravo nasi Papparazzi !!!
 Czytelnik
 Środa 31-12-2008
Odp. 
Nieprawda – nasi „Papparazzi” upolowali także Pazurę.
Zapraszam do lektury tygodnika. A pies nie był zdechły
tylko zarżnięty przez swojego pana – sprawa jest w sądzie,
o wyroku poinformujemy.

Przytomności życzę :-)
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Środa 31-12-2008

13870. 
Odnośnie wpisu numer: 13868

Zagadka dla potłuczonych. Kto tu zwariował? Ona czy on?
Co szybciej wymaga u nich leczenia? Krocze czy najpierw głowa?

"UKOCHANY MĘŻU! ZNÓW JESTEM DZIEWICĄ!"
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ukochany-mezu-znow-jestem-dziewica_84247.html
 Ziuta
 Wtorek 30-12-2008

13869. 
Odnośnie wpisu numer: 13867

Ruska ropa zasiarczona i mało oktanów w niej, dlatego tak tanio można
ją kupić. Kolejne imperium padnie. Swoją drogą myślę, że nienormalna sytuacja na rynkach, kiedy paliwo ma takie odchylenia od ceny. Ktoś manipuluje. Myślę, że żydzi amerykańscy.
 Kunta Kinte
 Wtorek 30-12-2008

13868. 
Znowu górą Susz, czyli niecnota okazała sie cnotą. Dobrze, że nie [...]!
Panie R[...], gratki wielkie.

"Z MIŁOŚCI DO MĘŻA ODZYSKAM CNOTĘ"
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/z-miosci-do-meza-odzyskam-cnote_84096.html
 singielka seksitka
 Wtorek 30-12-2008

13867. 
No i doczekaliśmy się.
Dzisiejsza cena "ruskiej" ropy oscyluje wokół 30 dolarów za baryłkę, a jeszcze pół roku temu trzeba było wybólić 150 "zielonych". Kierowcy
na taką nowinę zapewne krzykną: "HURRRRA!!!"
 rozsądny
 Wtorek 30-12-2008

13866. 
Odnośnie wpisu numer: 13786

Alla, Alla, nie bądź taka drobiazgowa. Ale dobra twoja! Wtedy akurat
oderwałem się od ułamków i procentów; a że z matmy zawsze byłem
noga okrutna, więc walnąłem opisowo, na zasadzie masła maślanego,
zmęczenia materiału. Nie czepiaj się. Na logikę - wiadomo o co chodzi.
 BOLO
 Wtorek 30-12-2008

13864. 
Odnośnie wpisu numer: 13863

Po poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Iławie jeden z jej
przedstawicieli został przez wyborców zauważony jako genialny
analityk, dorównując swoimi predyspozycjami Nostradamusowi :-)
Czy wiecie o kim piszę? :-)
 (czarmo)widz
 Wtorek 30-12-2008

13863. 
Halo Redakcjo!
Podobno wczoraj na sesji jakiś radny z PiSu coś przepowiedział, a ma to
być zbawienne dla przyszłaści Iławy. Napiszcie coś o tym, bo jakoś cicho
o naszych rajcach miejskich!
 Ela z wesela
 Wtorek 30-12-2008

13862. 
Odnośnie wpisu numer: 13861

Gdzieś coś słyszał, nie dosłyszał. Pomylił parafie - ale pcha się, że hej.
Panie Boże, widzisz i nie grzmisz!
 Jimmy
 Wtorek 30-12-2008

13861. 
Skrycie wam donoszę, iż szykuje się kolejna dla superbogatych inwestycja. Inwestycja być może hotelarska lub apartamentowiec,
z ochroną i ogrodzeniem. Miejsce: po dawnej ciepłowni miejskiej na
Starym Mieście w Iławie.
Już dawno o takim przedsięwzięciu rozważano w Spółdzielni "Przyszłość", kiedy prezesował śp. Janusz Jędrzejak.
Była mowa o punktowcu 6-8 kondygnacyjnym, mieszkalnym o wysokim standardzie z miejscami garażowymi. Początek budowy jest dość zakamuflowany, bowiem miejsce o którym mowa jest "trefne", gdyż ze względu na mozliwość ciekawych wykopalisk, trzyma na nim rękę archeolog.
 Antropolog
 Wtorek 30-12-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 136 137 138 ... 271 272 273 274 275 276 277 278 279 ... 329 330 331 ... 386 387 388 następna ] z 388



102765767



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.