Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

17978. 
Odnośnie wpisu numer: 17975

Również tak uważam. Więc dlaczego tyle ataków na WOŚP ze strony naszych księży?
Czy dla przykładu nie powinni sami pomagać zamiast pomawiać innych?
W Iławie np. uważają "A nauka katolicka głosi, iż jeśli jakiś czyn nawet
na ułamku drogi jest niegodziwy, to piętno niegodziwości dotyczy całego
czynu".
Niech Bóg da by nikt nie badał niegodziwości poszczególnych osób.
 pomagam, nie pomawiam
 http://fronda.pl/der_priester/blog/coz_za_spostrzezenie_r...
 Poniedziałek 11-01-2010

17977. 
Odnośnie wpisu numer: 17966

Szanowna Nataszo! ;)
A nie można swoimi słowami? Trzeba podpierać się jakimiś blogami czy opiniami innych? A może jak w starym dowcipie, masz własne poglądy,
ale zwalczasz? ;)
Można dyskutować, czy potrzebny jest taki "szum medialny". Wg mnie, na pewno to nie zaszkodzi. Nikt przecież nie zabrania organizacji podobnych akcji innym fundacjom. WOŚP to jedna z niewielu rzeczy, która udaje się Polakom i potrafi zjednoczyć prawie cały kraj (i to w imię czegoś, a nie jak bywało dawniej - przeciwko komuś lub czemuś).
Młodzi ludzie, zdobywający obywatelskie doświadczenia jako marznący wolontariusze WOŚP, na pewno nie zmarnują tego kapitału.
 eliot
 Poniedziałek 11-01-2010

17976. 
Odnośnie wpisu numer: 17972

Popieram "Owsiaka", tak jak miliony Polaków. Jest ewenementem na skalę światową a chorej służbie zdrowia, a co za tym idzie chorym dzieciom pomaga już przez wiele lat.
Wszelkie teksty "Nataszy_Pegeerówki", podpierającej się wrednymi cytatami, wpisują się w tę część pazernych zwolenników Rydzyków i części kleru, która nie ma społecznego poparcia i jest odrażająca. Włącza sie w to Caritas zbierając na "Kongo", tylko niech tam wyślą pieniądze.
Natasza jest jak dawny typowy pegeerus, któremu słoma z butów wychodziła. Chciwość i ciemnota reprezentowane przez przeciwników akcji Owsiaka nie znajdą nigdy społecznego poparcia. I za to chwała WOŚP.
 wolontariusz
 Poniedziałek 11-01-2010

17975. 
Odnośnie wpisu numer: 17965

Zarówno Caritas jak i WOŚP robią wiele dobrego. Porównywanie obu
tych instytucji w kontekście chorej rywalizacji, to zwykłe dziadostwo.
 xgrzesio
 Poniedziałek 11-01-2010

17974. 
Brawo Owsiak i WOŚP.
Dlaczego w żadnym przekazie TV nie widziałem żadnego katabasa?
Jak widać "armia watykańska” nie identyfikuje się z narodem, a jest
jedynie od jego łupienia.
 sympatyk WOŚP
 Poniedziałek 11-01-2010

17972. 
Odnośnie wpisu numer: 17966

"Dlaczego Radio Maryja tak nienawidzi Jurka Owsiaka? Bo potrafi pociągnąć za sobą miliony ludzi, a ojciec Rydzyk wypada przy nim bardzo blado" - przekonuje autor bloga Głos Rydzyka, który zebrał wypowiedzi słuchaczy toruńskiej rozgłośni oraz prowadzącego audycję. Seans jadu, mieszania z błotem i prawdziwej nienawiści - tak można podsumować "dyskusję".
"Tak szybko policzyłem. Skoro jest 20 pracowników Fundacji, łączna kwota wynagrodzeń brutto za 2006 rok z tytułu umów o pracę to 606 tysięcy 232 złote, dla 20 pracowników powiedzmy na 12 miesięcy. Wychodzi po 2,5 tysiąca złotych. Całkiem nieźle! Całkiem nieźle się zarabia na tej charytatywnej działalności" - cytuje ojca Andrukiewicza Głos Rydzka."
Oczywiście Ty nikogo nie atakujesz, nie piszesz, żeby nie wpłacać na WOŚP. Ty tylko rzucasz kolejnym kamieniem.
A tak między nami to 1 000 000 razy prędzej wpłacę kasę Owsiakowi na WOŚP niż Rydzykowi na kolejnego Maybacha lub Caritasowi na świecę,
za którą i tak trzeba przed świętami płacić. W Polsce nie ma drugiej tak bardzo kontrolowanej instytucji jak WOŚP, dlatego ludzie pomagają.
 popieram WOŚP
 http://dziennik.pl/wydarzenia/article521627/Owsiak_Utrzym...
 Niedziela 10-01-2010

17971. 
Odnośnie wpisu numer: 17954

Wyraźnie widać, iż w Platformie Obywatelskiej w Iławie coś zgrzyta.
Pana Adama Żylińskiego nie zaproszono na spotkanie noworoczne, ale również podczas otwarcia nowej sceny amfiteatru nie było iławskiego posła, a wstęgę przecinał poseł PO, Pan Gorczyca.

Wdzięczność partyjna na pstrym koniu jeździ - jak mówi przysłowie.
Przecież wszyscy wiedzą, że tylko osobie Żylińskiego zawdzięcza Pan Ptasznik, a i pewnie cała Platforma Obywatelska w Iławie, swój wynik wyborów samorządowych w 2006 roku. Wtedy wiedzieli, że Żyliński jest im niezbędny, dzisiaj uznali, że sami sobie poradzą, ano zobaczymy, wybory na jesieni.

Zachowanie liderów lokalnej Platformy Obywatelskiej w Iławie niczym się nie różni od zachowania ich liderów na szczeblu krajowym, które przesycone jest arogancją, pychą oraz przeświadczeniem o ich nieomylności.

W związku z powyższym uważam, że sprawa sprzedaży terenu po starym Ekodrobie przy ulicy Dąbrowskiego dojrzała do tego, aby przyjrzał się jej prokurator i zbadał czy Pan Burmistrz Ptasznik właściwie strzeże interesu miasta i:

- Czy egzekwuje warunki umowy?
- Czy sprawdził wiarygodność ekonomiczną firmy Pani Grabowskiej?
- Jakie straty finansowe (inne?) ponosi budżet miasta Iława w związku
z nie realizowaniem przez Panią Grabowską warunków umowy kupna?
- Kto konkretnie za te straty odpowiada?
- Jakie poczyniono działania, by zapobiec stratom interesu miasta?

Ponieważ wyrozumiałość władz miasta dla inwestora jest niezrozumiała, nosi znamiona niegospodarności, należałoby też sprawdzić powiązania polityczno-biznesowe władz miasta z firmą Pani Grabowskiej.

Ps. Jeśli miasto wydało 5 milionów na budowę sceny w amfiteatrze to niech wyda następne pięć i wybuduje widownię - gdzieś tak do ulicy Niepodległości, aby zachować jakieś proporcje. Na razie amfiteatr wygląda jak siekiera osadzona na trzonku od... młotka.
 robr, lat 70
 Iława, Niedziela 10-01-2010

17970. 
Odnośnie wpisu numer: 17968

Ciekaw jestem jeszcze komu i za co Horda Ratuszowego Bractwa wręczy "Honorowego Obywatela".
Przez Iławę jechał towarzysz Chruszczow i zatrzymał się na stacji PKP. Byłem tym, który z Hanką S. w asyście Dyrektora LO, wręczyliśmy wiąchę goździków ze szklarni "badylarza" - nieżyjącego już iławskiego ogrodnika. Cały się trząsłem, ale przeżyłem ten zaszczyt. Nie wiem dlaczego nie zostałem odznaczony. Ale pies ze mną.
Moim szczęściem oraz radością niepojętą byłoby pośmiertne nadanie HONOROWEGO OBYWATELA GRODU IŁAWSKIEGO dla towarzysza Nikity Siergiejewicza Chruszczowa, za to, że tenże Wielki Przywódca Narodów ZSRR postanowił zatrzymać przejazd, by zaszczycić Iławę rzucając nań swe spojrzenie.
 Interlokutor polityczny
 Niedziela 10-01-2010

17969. 
Justyna Kowalczyk wygrała super-prestiżowy bieg, którego zwycięstwo
jest bardziej zapamiętałe, niż zwycięstwo olimpijskie. Bieg oglądało 50
milionów ludzi na świecie.
Natomiast szmaciarska TVP-1 biegu nie pokazała, bo biedna. Ale takim
szmaciarzom, jak niektórzy "dziennikarze" (co na przykład w rozmowie
z Balcerowiczem nie potrafią się nawet odezwać) płacą po 50-100 tys.
złotych. W tym czasie transmitowali biatlon, którym w Polsce nikt się
nie interesuje.
Niech nie dziwią się, że ludzie nie zapłacą im abonamentu.
 Interlokutor polityczny
 Niedziela 10-01-2010

17968. 
Odnośnie wpisu numer: 17961

Jacek Protas [z Olsztyna] "honorowym iławianinem" należy do szczytów radosnej twórczości i klasycznym lizidupstwem naszych władz Iławy.
Żenada!
Tak łatwo obdzielają zaszczytami nie tych ludzi do takich zaszczytów.
Bo niby za to, że przychylnie załatwił nam dotację.
Kto nie żył za czasów komuny, ten nie wie, że tak właśnie wówczas było. Jeśli miasto załatwiło ważną sprawę, to towarzyszowi sekretarzowi dziękowano w podobny sposób.
Zatem Pan Protas jest nam bardziej przychylny niż innym ośrodkom, a tak nie powinno być. Jesli Pan Protas w każdym mieście zostaje honorowym obywatelem, to wg mnie jest właśnie niehonorowe.
 Interlokutor polityczny
 Niedziela 10-01-2010

17966. 
Odnośnie wpisu numer: 17956

Poczytaj sobie drogi Eliocie ;)

"(...) Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.
Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą. (...)"

PS. Nikomu nie zabraniam dawać pieniążki na WOŚP.
 Natasza_Pegeerówka
 http://lukaszwarzecha.salon24.pl/148967,na-czym-polega-os...
 Niedziela 10-01-2010

17965. 
Odnośnie wpisu numer: 17956

Mógłbyś jaśniej, bo TWA myśl racjonalna zawieruszyła Ci się gdzieś w fałdkach mózgu :)
Z faktu funkcjonowania odruchu Pawłowa w naszym myśleniu trzeba sobie bezwzględnie zdać sprawę. Jest to warunek konieczny następnego, nie mniej istotnego kroku: odróżnienia rzeczywistej aktywności umysłowej od kłapania szczękami.
PS. Czytanie ze zrozumieniem się kłania, sorry za bezpośredniość :)
 Natasza_Pegeerówka
 http://krzysztofleski.salon24.pl/148965,orkiestra-vs-cari...
 Niedziela 10-01-2010

17964. 
Odnośnie wpisu numer: 17907

Wynik finansowy jest ważny i Pana Janka to wali w jaki sposób to jest osiągnięte.
Każdy po kolei boi się o swój stołeczek i dlatego ciśnie na tego pod sobą że "ma to być i ch..." go obchodzi. Osobiście uważam, że nie tędy droga! Ale dopóki nie zmieni się podejście pracodawców i kadry kierowniczej do zwykłego szarego pracownika to tak niestety będzie.
Pracownik który jest szanowany i doceniany finansowo jest wydajniejszy i z ochotą wykonuje swoją pracę, co przynosi wymierny zysk pracodawcy. Niestety Pan Szynaka chyba jeszcze tego nie zrozumiał! A jak zrozumiał to niestety wśród kadry ma matołów, którzy tego nie pojmują i którym sprawia przyjemność gnębienie ludzi.
Też tam kiedyś pracowałem i z tego czasu pamiętam dwóch wybitnych matołów z kadry zarządzającej. Jeden z nich to specjalista od porządków ps. "Spomer", a drugi agent to "Tomek" (lubił żuć gumę). [...]
 ex-szynakowiec
 Niedziela 10-01-2010

17962. 
Odnośnie wpisu numer: 17854

Niech dalej tak rządzą w tej naszej IŁAWCE te stare h...e, to zostaną
tu sami, bo już oprócz ich rodzin i kolesi mieszkają tu tylko emeryci.
A i ci ostatni też nie wytrzymają długo pod takimi rządami.
 iławiak
 Niedziela 10-01-2010

17961. 
Odnośnie wpisu numer: 17954

Nowy honorowy

Bardzo dziwi mnie nadanie przez rade tytulu "Honorowego Obywatela Ilawy" Panu Jackowi Protasowi. Wiekszosc ilawiakow zapewne nawet nie ma pojecia kto to taki, a i zwiazek Pana marszalka województwa z Ilawa tez jest niewielki.
Bolesne jest to, iz aktualnie pomija sie zaslugi Panów Zylinskiegi oraz Zuchowskiego, czyli osob, ktore zrobily dla Ilawy najwiecej, gdyz wowczas zasiadaly w zarzadzie wojewodztwa.
[Przemilczanie ich kluczowej roli] to jakies polityczne oraz bezsensowe zagrywki.
Nie interesuje mnie to, jakie partie panowie reprezentuja, a tylko to, co
udalo im sie zrobic dla Ilawy i to takim wlasnie osobom przysluguje tytul. Szkoda, ze aktualni radni miasta tego nie widza, ale mam nadzieje, ze mieszkancy Ilawy to widza i docenia.
 ilawianka
 Sobota 09-01-2010

17959. 
Odnośnie wpisu numer: 17950

Strasznie żałuję, że skończył sie gówniany temat na forum. Chciałem już napisać, "że poziom wpisów zszedł na psy". Widocznie śnieg wszystko przykrył, przykrył... Za to, gdy śnieg stopnieje, to będzie...
 rexio
 Sobota 09-01-2010

17956. 
Odnośnie wpisu numer: 17941

Nataszo Droga! Wybacz bezpośredniość, ale tak to już jest na tych forach...
Jeśli kiedykolwiek trafisz z dzieckiem (swoim lub cudzym) do szpitala (nawet tego iławskiego), to zobaczysz ile znajdującego się tam sprzętu zostało zakupione z pieniędzy fundacji [Owsiaka].
A może dziecko twoje lub znajomych miało robione przesiewowe badanie słuchu? A może dostępny w publicznym miejscu defibrylator uratuje kiedyś twoje życie podczas zatrzymania krążenia? Może wtedy w główce maleńkiej się trochę poprzestawia.
Jasne, że jest ministerstwo zdrowia, ale chyba każdy przy zdrowych zmysłach chciałby, żeby było lepiej. I właśnie na to "lepiej" zbiera fundacja Wielkiej Orkiestry.
To nie jest akcja obowiązkowa i nikt nikogo nie zmusza do dawania pieniędzy czy pomocy w ich zbiórce. Płać sobie na Caritas, na Radio Maryja, stocznie i odwierty geotermalne - na co chcesz. Ale nie uda ci się ośmieszyć i zdyskredytować tego, co robi WOŚP.
 eliot
 Sobota 09-01-2010

17955. 
Odnośnie wpisu numer: 17952

Chłodna, rzeczowa krytyka WOŚP:

"(...) jedynym efektem działalności Owsiaka jest dublowanie kompetencji urzędów zajmujących się redystrybucją kasy podatników. Jego akcja jest niczym innym, jak wprowadzeniem trochę większej komplikacji do ogólnego rozbuchanego systemu rozmaitych dziedzin finansowanych z pieniędzy w rozmaity sposób wyciągniętych od obywateli. Jest to zatem akcja dęta i przekłamana w swej skuteczności, tę bowiem ma zerową, a właściwie ujemną – administracji państwowej bowiem w żaden sposób nie ogranicza, tylko dodaje dodatkową, konieczną do dodatkowego utrzymania. (...)".

PS. Polecam świetny rzeczowy tekst oraz bardzo rzeczowe komentarze.
 Natasza_Pegeerówka
 http://kashmir.salon24.pl/148836,chlodna-rzeczowa-krytyka...
 Sobota 09-01-2010

17954. 
Na noworocznym spotkaniu w [iławskiej] hali nie było Adama Żylińskiego, Posła RP.
Co prawda, jak sądzę, nie musiał mieć zaproszenia, gdyż na Noworoczną Galę każdy mógł zaszczycić swoją obecnością bez zaproszenia. Jednak ws. gości ważnych, gospodarz Gali zaprasza osobistym powiadomieniem do udziału. Być może Pan Poseł nie miał zaproszenia i nie przyszedł, a jeśli miał, to inna sprawa.
Może On jest dla [lokalnej władzy] trędowaty...
Całe szczęście, że mamy demokrację i jest szansa, aby tę obrzydliwą zgraję z ratusza, szczególnie z przyszywaną zastępcą burmistrza wykurzyć jak szerszeni z ula.
 Interlokutor polityczny
 Sobota 09-01-2010

17953. 
Odnośnie wpisu numer: 17907

[...] Pan Szynaka pokazuje sie medialnie - tworząc otoczkę idealnego pracodawcy, ale rzeczywistość jest uboga, bo 900-1100 złotych. Tyle
można zarobić u Pana Jana!!! Zwolnienia na każdym kroku, obcinanie
premii, szykany itd. - oto Szynaka wraz ze swoim zespołem.
 cytrusix
 Sobota 09-01-2010

17952. 
Odnośnie wpisu numer: 17941

Każdemu przeciwnikowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy życzę,
aby nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu, który ofiarowała ona polskim szpitalom.
Mam nadzieję, że odmówicie uratowania sobie życia np. respiratorami z WOŚP, w końcu tacy z Was przeciwnicy "akcyjności". Szkoda słów. [...]
 SF
  2709160
 Sobota 09-01-2010

17951. 
Odnośnie wpisu numer: 17922

"Sprzątaczka, kucharka, kelnerka - rządzi Iławą (...)".

Przed bożymi świętami zrobiła wszystkim pracownikom ratusza prezent.
Zapowiedziała, że w tym roku będzie zero podwyżek zarobków. Zero.
Szkoda, bo jej awans na wyższe stanowisko kosztował 100 tysięcy.
 urzędnik
 Sobota 09-01-2010

17950. 
Odnośnie wpisu numer: 17947

Pisząc "gówniane posty", nie miałem na myśli wagę problemu, a tylko
psie ekskrementy. Jestem przeciwna biciu piany na forum (jest od tego kuchnia). Stwierdzenie po raz któryś faktów, nie wnosi do sprawy nic nowego, a tylko zaciemnia obraz.
Jest Burmistrz, Radni, Straż Miejska no i wyborcy, od których zależy los tychże.Wystarczy jedna uchwała i po sprawie. Oczywiście trzeba nadzorować wykonanie uchwały z całą bezwzględnością.
PS.
Ciekawi mnie jak się sprawują Radni, Burmistrz i inne osoby decyzyjne jako posiadacze piesków, bo to, że większość z nich je posiada, nie ulega najmniejszej wątpliwości.
 Natasza_Pegeerówka
 Sobota 09-01-2010

17949. 
Odnośnie wpisu numer: 17946

Szykowne Panie - nie zbierajcie psiego łajna. U zdecydowanego mężczyzny nie macie szans.
 ....
 Sobota 09-01-2010

17948. 
W poniedziałek 11 stycznia br. odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Iławy, dotycząca dofinansowania budowy nowego ośrodka sportu wioślarskiego.
Budowa bazy wioślarskiej należy do wątpliwych inwestycji na akwenie Dużego Jezioraka. Wiadomo, że sport, jak każdy ma swoich zwolenników, ale przyszłość rozwoju tej dyscypliny olimpijskiej w Iławie pozbawiona jest większego sensu; należy do dyscypliny, nie tańszej od piłki nożnej. Oni muszą mieć strategicznego sponsora.
Akwen ze strukturą wodną, nie należy do odpowiednich, sprzyjających wioślarzom treningom. Rozmach, jaki wioślarstwu chcą nadać jego zwolennicy, należy do mętnych życzeń, choć szczytnych.
 Czaruś z IKS Jeziorak
 Sobota 09-01-2010

17947. 
Odnośnie wpisu numer: 17943

Wie pani, one (kolejne posty) może i na pierwszy rzut oka są rozbrajająco śmieszne, ale na dnie sprawy uśmiech zamiera!
Wyrzucamy śmieci, a tu czasem slalom do i od śmietnika między psimi gównami od rozmiaru XS do XXL i tak jak Iława długa i szeroka! Mandaty wytłukłyby sprawę, poszłaby fama i słodcy właściciele poczuliby się do uprzątania po swoich pupilach :-)
 Rolla
 Piątek 08-01-2010

17946. 
Odnośnie wpisu numer: 17943

Ze wstrętem obserwowałem, jak piękna i szykowna pani (27 l.),
rączką, przez rękawiczki, zbierała psi kał. Czyli dałbym spokój.
Sprawę psiego łajna załatwiać od ręki - feeeeeeeeeeeeeeee!
 piołun
 Piątek 08-01-2010

17945. 
Odnośnie wpisu numer: 17944

Za/radzić, że się tak wyrażę :)
No chyba, że jest bez/radny :)
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 08-01-2010

17944. 
Odnośnie wpisu numer: 17940

No nie!
Radny - co ma robić radny w psiej, jak zrozumiałem, sprawie?
 ....
 Piątek 08-01-2010

17943. 
Odnośnie wpisu numer: 17942

Szanowny Panie, nigdzie nie napisałam, że winne są psy :)
Śmieszą mnie "gówniane" posty, bo ta sprawa winna być załatwiona
już dawno i od ręki.
 Natasza_Pegeerówka
 Piątek 08-01-2010

17942. 
Odnośnie wpisu numer: 17940

Ależ nikt nie wini psów, winni są właściciele. Źle chyba pani zrozumiała sens wpisów w temacie!
 Rolla
 Piątek 08-01-2010

17941. 
Owsiak, świetlówka i moralne wzmożenie

"(...) Oto bowiem nadciąga koszmar polskiej prawicy - Jurek Owsiak z tymi swoimi TRZY, DWA, JEDEN, z tymi serduszkami, respiratorami, pompami infuzyjnymi, i z tą "rób tą-co-chceta", która infekuje młodzież do tego stopnia, że ta tłucze szyby, pije wódkę i zabija sąsiadów w podarku na osiemnastkę. Wiadomym jest, że róbtacochcetyzm zepsuł, zeszmacił całe pokolenie, działając jak wychowanie bezstresowe, od którego Zachód kaszle, czka i mu bokiem coś wychodzi od wielu, wielu lat. Pokolenie "róbta co chce ta", to pokolenie, które zabroni swoim dzieciom mówić do siebie „mama” i „tata”, zamiast Bożego Narodzenia ustanowi Święto Świateł, a śpiewanie kolęd zastąpi śpiewaniem „Last Christmas” Georga Michaela, który podczas wykonywania tego utworu jeszcze udawał normalnego człowieka. (...)"

Nie cierpię akcyjności - to raz, a drugi raz - zapytam się cichutko: czy
potrzebne nam jest nadal Ministerstwo Zdrowia? Jeżeli potrzebne, to proponuję Pana Owsiaka na jego ministra :)
PS. Nie dam ani grosza, bo złotówki daję na Caritas, który pracuje po cichutku cały rok.
 Natasza_Pegeerówka
 http://ponowoczesny.salon24.pl/148691,owsiak-swietlowka-i...
 Piątek 08-01-2010

17940. 
Odnośnie wpisu numer: 17936

Czytając na forum te wszystkie - że sie tak wyrażę: "gówniane" wypowiedzi - przychodzi mi na myśl jedno tylko powiedzenie, że są
tylko 3 prawdy:
"Cała prawda, święta prawda i gówno prawda". (ks. Tischner).
Wyborco, gdzie jest Twój radny, którego wybrałeś? Czyżbyś wybrał
głuchego, ślepego i bezrozumnego? Jeżeli tak, to wiń samego siebie,
a nie biedne zwierzątka ;)
 Natasza_Pegeerówka, posiadaczka 3 piesków (srających, a jakże)
 Piątek 08-01-2010

17939. 
Odnośnie wpisu numer: 17930

Opisywana sytuacja tyczy nie tylko odwiedzających nasz kraj, ale przede wszystkim ludzi tu zamieszkujących. Dziwne, ale prawdziwe. Chciałoby sie zapytać włodarzy województw na co czekają?
Chyba czekają na wybory i dopiero przed nimi zaczną obiecywać, tak jak co 4 lata, że ...... (wpisać dowolne obiecanki).
Ciekaw jestem, czy potencjalni wyborcy (dzisiaj pasażerowie), będą pamiętać powyższą sytuację, czy też znowu uwierzą po raz kolejny obiecankom.
PS. Owsiak rzucił hasło "róbta co chceta". Ja napiszę: chceta, to mata.
 wqur... pasażer kolei, czyli Natasza_Pegeerówka
 Piątek 08-01-2010

17938. 
Odnośnie wpisu numer: 17936

Wiocha, prymitywy, prostactwo, po zawodówkach, już po twarzy widać,
kto kim jest.
Człowiek inteligentny nigdy nie pozwoli, by jego piesek "robił" na ostrzyżonym trawniku, niejednokrotnie na chodniku. Tak postępuje i głupio tłumaczy (że pies zostawia kupę gdzie mu się zechce) tylko człowiek z prostackimi manierami, chociaż niejeden ma kwit w kieszeni co się zowie dyplomem magistra.
Dyplom, jeśli UW, czy UMK, czy UJ, tym bardziej poruta dla uczelni, bo nie dziwił bym się takim (nie wszyscy), co po szkole wyższej, np. z Olecka lub wydziale zamiejscowym, jak np. w Brodnicy czy Działdowie.
 ....
 Piątek 08-01-2010

17936. 
Odnośnie wpisu numer: 17929

Otóż uważam, że najpierw należy usunąć gówna (lub ich przyczyny)
z naszego otoczenia a później zająć się innymi problemami, gdyż
nie można ich załatwić brodząc w fekaliach... [...]
 czytelnik
 Piątek 08-01-2010

17935. 
Odnośnie wpisu numer: 17924

To proszę sobie kupić prywatny trawnik i tam wyprowadzać swego psa.
Do tego czasu najlepszym miejscem na defekację pańskiego domownika nadal wydaje mi się dywan w pańskim pokoju. Obawiam się, że dalsza dyskusja z Panem w "śmierdzącym" temacie jest bezsensowna i chyba szybciej dogadałbym się właśnie z pańskim psem, który zapewne podziela moje zdanie.
A może Pan przeprowadzi szczerą rozmowę ze swym pupilem?
Powodzenia...
 czytelnik
 Piątek 08-01-2010

17934. 
[...] niech mi ktoś powie jak zostały sprzedane Jażdżówki?
 Felek
 Piątek 08-01-2010
Odp. 
Wystarczy czytać Kuriera (papierowego). Wszystko w tym
temacie było opisane i „rozebrane” na czynniki pierwsze.
 Modero Kuriero
 Piątek 08-01-2010

17933. 
Odnośnie wpisu numer: 17928

Proszę Pani, bo nie ma o czym rozmawiać. PO wraz burmistrzem
tak rządzą dobrze, że tylko o gówienkach gadka nam została...
 piołun
 Piątek 08-01-2010

17932. 
Odnośnie wpisu numer: 17924

"ogrodzone miejsca dla psów, gdzie mogą załatwić potrzebę".

Oto prawidłowe myślenie! Tylko takie rozwiązanie, nie musi tego być
hektar, a 2 ary chaszczy, które co roku firma zaorze, by nowe chwasty
wyrosły. Mogły by tam być posadzone dzikie krzewy itp. Ale 2 ary wydzielić, to szkoda, bo policzcie ile ar w mieście Iława kosztuje.
 Pluto
 Piątek 08-01-2010

17931. 
Odnośnie wpisu numer: 17928

To jest rozmowa o stopniu ucywilizowania społeczeństwa, inne problemy
są innymi problemami, ten jest aż nadto konkretny i godzien poruszenia
moja droga.
 Jan
 Piątek 08-01-2010

17930. 
Jak każdy, kto kiedyś wyjechał, postanowiłem odwiedzić mój piękny kraj, rodzinę i miejsce, gdzie kiedyś pomieszkiwałem, tym bardziej, że ostatnimi czasy słyszę, iż Polska to szósty tygrys Europy.

Pakowanie tobołków i 26 grudnia 2009 wiśta wio na lotnisko w Belfaście, lecimy. Lecimy do Gdańska aż 2,5 godziny, długo. W Gdańsku jestem o godzinie 23, tu zaskoczenie i dylemat. Jak dostać się do pipidówki zwanej "Prabuty"? Oglądam na dworcu rozkład jazdy z wszystkich stron i widzę, że od godziny 20:25 do białego rana nie ma żadnego połączenia na trasie Gdańsk-Iława. Myślę sobie: czy to możliwe? A może tu nie dotarł XXI wiek?

Przez chwilę zastanawiam się czy przypadkiem pilot trasy nie pomylił i w jakiejś Somalii nie wylądował, ale nie, "Gdańsk" jak byk. Skoro wspaniałe PKP traktują Iławę jak Dziki Zachód, to może gdzieś w pobliżu jakiś jakiś dyliżans jest podstawiony? Sprawdziłem, nic z tego, pewnie koni nie mają, taksówkarze też świętują, kolejarze chyba też i to z poczuciem dobrze spełnionych obowiązków.

Z nudów przeanalizowałem połączenia z Iławą. Wyszło mi np. że pociąg wyjeżdżający z Gdańska o godzinie 20:25 jest w Iławie po 9,5 godzinach - z trzema przesiadkami. Prawie tyle godzin to ja do Australii latam. Nic dodać, nic ująć.

Jak tygrys Europy to tygrys. Jakoś tak przed wyjazdem widziałem w telewizorni panów kolejarzy blokujących własne tory, była to chyba walka o dobro pasażerów... i pieniądze podatników. No cóż, takie są polskie realia i chyba szybko się nie zmienią, jeśli w ogóle się zmienią.

Wypada zatem abyście Państwo w imieniu pasażerów życzyli kolejarzom w Nowym Roku dużo humoru i dobrego samopoczucia czego i ja Wam życzę. PS: Postanowienie o wyjeździe na stałe z tego wspaniałego kraju było jednak trafione.
 Maciek
 Piątek 08-01-2010

17929. 
Odnośnie wpisu numer: 17924

Gówna jak gówna...
Ja czekam aż ktoś się weźmie za zrobienie z tego porządnego forum,
gdzie ludzie, dla których kupy na trawniku są problemem, będą pisać
w swoim wątku, a inni, których to gówno obchodzi, będą się udzielać
w swoich tematach.
 unknown
 Piątek 08-01-2010

17928. 
Odnośnie wpisu numer: 17924

Z góry przepraszam, ale - jesteście żałośni w tych rozmowach o psich gównach.
Jakby już nie było w Iławie czy okolicach poważniejszych problemów...
 Ola mała
 Piątek 08-01-2010

17924. 
Odnośnie wpisu numer: 17919 17921

Uważam, że nie ma pan racji.
Nie będę karał mojego psa za to, że nie zdążył i postawił klocka na chodniku czy w innym miejscu. Po prostu to sprzątnie i koniec. To tak jakby pan małe dziecko bił je za to, że wali w pieluchę a nie do WC.
Trawniki nie są tylko po to, żeby rosła tam trawa. Problem leży gdzie indziej. Mianowicie uważam, że miasto powinno zadbać o to, żeby były dostępne, ogrodzone miejsca dla psów, gdzie mogą załatwić potrzebę. Oczywiście budowa byłaby pokryta z podatku od psów. W innych miastach jakoś potrafią to zrobić tylko nie u nas.
Straż Miejska powinna karać mandatami za nie sprzątnięcie kupy po psie, a nie za to, że pies stawia kloca na trawniku.
A co z kotami, które są dokarmiane przez stare babki i dziadków? One nie srają? Kto ma się zająć ich odchodami. Powinny stare babki, ale tego nie robią. Tylko psy są najgorsze!
Na koniec zadaje pytanie - gdzie waszym zdaniem pies powinien się załatwiać? (mając na uwadze, że właściciel kupę musi sprzątnąć).
 orb
 Piątek 08-01-2010

17923. 
Odnośnie wpisu numer: 17617

Nie żebym się jakoś przeczepiał na siłę, ale nie mogę się oprzeć chwili humoru :-)
 Eskulapski
 http://wiadomosci.wp.pl/gid,11828269,title,Najslynniejsze...
 Czwartek 07-01-2010

17922. 
Odnośnie wpisu numer: 17884

"Sprzątaczka, kucharka, kelnerka - rządzi Iławą. (...)"

Idzie człowiek do pracy w ratuszu jak co rano i nigdy nie wie co tym
razem go czeka. Ta żmija jest nieobliczalna, fałszywa i wiecznie zła.
 urzędnik
 Czwartek 07-01-2010

17921. 
Odnośnie wpisu numer: 17919

Jeśli ktoś uważna, że psisko może kupę kłaść tam, gdzie fizjologia go przymusi, to jest taki sam jak ten pies, z tym że bardziej tępy od niego, gdyż... psa można na zasadzie odruchu rosyjskiego uczonego Pawłowa, wyuczyć gdzie ma kał z siebie wydalić.
Natomiast tępego właściciela - nigdy, gdyż każde zachowanie człowieka wynika z jego "gruntówki", a raczej braku "gruntszule", czyli podstaw kultury.
Pies często pana potrafi wyuczyć, kiedy ten jest chamem bydlęcym.
60 zł, tak po prawdzie, nie wiedzieć za co ratusz bierze. Ale nie o to chodzi, a o to, by ludzie byli bardziej kulturalni od psa.
Osobiście było się świadkiem takiego zdarzenia. Pewna pani wyprowadziła psa ze swego ogródka domku prywatnego przed dom, by zwalił się na trawniku przy chodniku miejskim.
I co wy o tym sądzicie? Nie spotkałem większej chamki w świecie.
* * *
Informacja o godzinach szczytu srania psów przy blokach:
1). Godziny 07-09 rano.
2). Godziny 15-16 po południu.
 Pluto
 Czwartek 07-01-2010

17920. 
Odnośnie wpisu numer: 17909

Tak, potwierdzam.
Pani Stodolna to wymagająca, ale bardzo obiektywna i bardzo dobra nauczycielka historii. Była moją wychowawczynią. Wspominam ją mile.
 była uczennica
 Czwartek 07-01-2010

17919. 
Odnośnie wpisu numer: 17918

A ja sobie nie życzę aby pański pies srał gdzie popadnie - na trawniku czy też na chodniku. Jeśli już czuje taką potrzebę to niech sra na dywan w pańskim pokoju.
Kupując psa trzeba było się zastanowić nad tym problemem. Ja też płacę miastu podatki aby wokół było czysto.Od lat nie widziałem aby ktokolwiek w Iławie zbierał gówna po swym psie.
W sprawie resztek jedzenia to oczywiście racja. Ale nie jest to tak nabrzmiały (lub bardziej - śmierdzący i zafajdany) problem jak masy psich gówien zalegających wokół nas na terenie całego miasta.
Uważam, że Straż Miejska mogłaby wyleźć wreszcie ze swych samochodów i patrolować miasto na piechotę przy okazji karząc surowymi mandatami bezmyślnych i chamskich właścicieli psów, którymi nie potrafią (lub nie chcą) się zupełnie zająć.
Cóż jednak począć skoro pewne osoby odpowiedzialne za stan higieny miasta też udają, że nie widzą jak ich pies sra w najlepsze na trawnik będący miejscem zabaw dzieci ich sąsiadów.
 czytelnik
 Czwartek 07-01-2010

17918. 
Odnośnie wpisu numer: 17916 17905

Psu nie wytłumaczysz gdzie ma walić kupę, a to że sra gdzie popadnie jest naturalne! Ważne jest tylko to, żeby właściciel sprzątnął po swoim pupilu kupę! Pomysł użycia środków chemicznych na psa to zbrodnia! Może od razu przetopić na smalec co?
Jestem właścicielem psa, sprzątam po nim kupy i nie życzę sobie, aby dyktować mi warunki, gdzie pies ma srać! Płace podatek aż 60 zł, ale miasto woreczków nie daje tylko sam kupuje! Także zastanówcie sie co wpisujecie.
A co powiecie np. o wyrzucaniu przez głupich ludzi resztek jedzenia czy kości na trawnik. To zakrawa na epidemie jakiejś choroby. Kupa się rozpuści, a takie żarcie gnije!
 orb
 Czwartek 07-01-2010

17917. 
Odnośnie wpisu numer: 17916

Kiedy [zwrócisz uwagę] chamowi, prostakowi, debilowi, to odpowie ci, że "co wielkiego się stanie".
Ja powiem wam, po jakiego diabła są straże miejskie, jakby popatrzyli w ustronnym miejscu, to wyłapali by wszystkich, przecież można zdjęcia zrobić. Ale oni chcą mieć spokój. Kiedy wreszcie to dziadostwo będzie rozwiązane. W porównaniu z zadaniami policji, to oni mają labę.
 ....
 Czwartek 07-01-2010

17916. 
Odnośnie wpisu numer: 17905

Pozwalanie psu na robienie kupy gdzie popadnie, na trawnikach obok
bloków itp. - to masowy brak kultury! Zwracajcie uwagę właścicielom,
potępiajcie takie zachowania!
 Kolka
 Czwartek 07-01-2010

17915. 
Odnośnie wpisu numer: 17909

W żadnym razie nie ujmuję wiedzy Pani historyczce ze szkoły SP 4,
jednak więcej powagi w ocenie opierając się na uczniach 10-11-letnich.
 ....
 Czwartek 07-01-2010

17914. 
Odnośnie wpisu numer: 17908

A po co jakaś rejestracja i gdzie?!
Gdy obchodziliśmy 1000-lecie zjazdu gnieźnieńskiego, to jedynie Kościół katolicki reprezentował ciągłość historyczną, bo cesarza już dawno nie ma, również książąt nie ma.
A tak na marginesie. Męczą mnie te ciągłe ataki na Kościół, dlatego tzw. "reformatorom" i "zmieniaczom" radzę wysłać do parafii oświadczenie o wystąpieniu ze wspólnoty i po sprawie. Bo gdy umrze taki apostata, to ksiądz ma prostą sprawę i nie musi uczestniczyć w pogrzebie i wymyślać zasług zmarłego.
Tymczasem często jest tak, że rodzina lata żeby załatwić katolicki pogrzeb, bo co by powiedzieli znajomi, rodzina, sąsiedzi - i najchętniej kupiliby dodatkowe okadzenie trupa.
Jestem za wolnością i wyborem, ale róbcie to odpowiedzialnie. A nie jak psy, co niby się łaszą a kąsają po kostkach.
Nadal uważam Świadków za sektę i żadna rejestracja tego nie zmieni. Jeśli są religią, to niech podpiszą porozumienie z rządem i nauczają swojej religii w szkołach.
Ponadto nie są jedyną sektą. W Prusach zawsze było tego dużo. Radzę zapoznać się z tym tematem czytając książki prof. Saksona. Ale czy nie za dużo wymagam?
 oko
 Czwartek 07-01-2010

17913. 
Bank Spółdzielczy w Lubawie
zatrudni do pracy na stanowisko
INSPEKTOR KREDYTOWY

Oferujemy:
• ciekawą pracę w dynamicznym, koleżeńskim zespole
• rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji poprzez system szkoleń

Informacje: tel. (89) 645-21-99
 sekretariat

sekretariat@bslubawa.pl
 Czwartek 07-01-2010

17912. 
Odnośnie wpisu numer: 17903

"KURIER (...) już od dawna nie musi być zdany na tzw. łaskę lub niełaskę reklamodawców lub urzędników".
Można spytać jak długo trwa - już od dawna??? Bo przecież to nie to samo co od zawsze!!! Czyli był czas kiedy to Kurier był skazany na łaskę lub niełaskę reklamodawców lub urzędników. Może Panowie opowiedzieli by o tym czasie. Na pewno będzie to interesowało czytelników.
 Ketjow
 Czwartek 07-01-2010
Odp. 
Każdy organizm był niegdyś niemowlakiem – uzależnionym
od świata zewnętrznego (w mniejszym lub większym stopniu).
Lecz w życiu dorosłym człowiek staje się w pełni samodzielny.
Kurier bardzo szybko się rozwijał i doroślał, bardzo szybko...
 Modero Kuriero
 Piątek 08-01-2010

17911. 
Odnośnie wpisu numer: 17903

Bez przesady! Gdyby nie reklamy w gazecie oraz wkładki promocyjne
Kurier by nie istniał. [...]
Z resztą się zgadzam, że pozostałe publikatory to chłam, ale KI ostatnio
też nie za wiele ma do powiedzenia.
 orb
 Czwartek 07-01-2010
Odp. 
Nie masz nawet bladego pojęcia o strukturze, więc daruj sobie.

Choć sam tego dokładnie nie rozumiesz, to paradoksalnie masz
rację: „Kurier ostatnio nie za wiele ma do powiedzenia”. Wcale
nie tak ostatnio, Kurier w ogóle nie ma nic do powiedzenia...
 Modero Kuriero
 Piątek 08-01-2010

17910. 
Z bieżącego Kuriera.
Nie wiem czy przeczyta to Pani Asia Kowalska - dla mnie cudowna
dziewczyna. Fenomenem jest malowanie na tak wysokim poziomie,
niby amatorsko, aczkolwiek po mistrzowsku operującą barwą, pędzlem, wyobraźnią.
Podziwiam też Kuriera, skąd bierzecie takie tematy, takich ludzi, i to wokół nas. Ileż nieodkrytych talentów jeszcze istnieje w naszym środowisko, niby biedy, bezrobocia, dzierżącego palmę pierwszeństwa
w kraju.
Takich ludzi trzeba pokazywać, łatwiej wtedy żyć, a obejrzeć prace Pani Joanny powinniśmy dla pogody ducha w tych trudnych czasach.
Jeśli chodzi o mnie, jestem zachwycony.
 miłośnik sztuk pięknych
 Środa 06-01-2010

17909. 
Pani Maria Stodolna z SP nr 4 w Iławie jest bardzo dobrą nauczycielką
historii. Taką opinię wyrażają uczniowie klas piątych.
 Zosia z mamą z klasy Va
 Środa 06-01-2010

17908. 
Odnośnie wpisu numer: 17897

Oko, Oko! Jak już się o kimś pisze to trzeba wszystko najpierw dokładnie sprawdzić.
Świadkowie Jehowy nie są sektą. Są w naszym kraju zarejestrowani jako wyznanie religijne i to legalne bo żeby było śmieszniej kościół katolicki w naszym kraju oficjalnie nie jest legalny, bo nie jest nigdzie zarejestrowany. Sekta to twór nielegalny, zawsze ma jakiegoś guru i swoim wyznawcom robi pranie mózgów. Świadkowie działają inaczej.
 Justyna, lat 54
 Środa 06-01-2010

17907. 
Na okładce uśmiechnięty i opalony Jan Szynaka.
A w zakładzie ludzie dostają umowy-zlecenia, co w przyszłości oznacza,
że dostaną najniższe emerytury. Kto może ucieka do innych zakładów.
Gratuluję Panu szanownemu dobrego humoru.
 oko
 Środa 06-01-2010

17905. 
Odnośnie wpisu numer: 17902

Pod naszymi blokami przy Ostródzkiej [w Iławie] idą na chama.
Wychodzą z psiskiem i czekają aż się zwali. Niektóre kupy są tak wielkie, że spod śniegu wystają jak kretowiska, niektórzy z właścicieli, to jakby na zaczepkę czekali, ale nie zwracamy uwagi, bo szkoda zdrowia.
Są środki chemiczne, które mogą sprowadzić psa jak powącha, z świata, ale groźne są dla ludzi...
 piołun
 Środa 06-01-2010

17904. 
Odnośnie wpisu numer: 17898

Biblię mało ludzi czyta, za to jej słuchają co niedziela i nic z tego nie pojmują.
Jak można rozumieć teksty pisane 2000-2500 lat temu? Każdy tłumacz literatury starożytnej też staje przed bardzo trudnym zadaniem ("Iliadę" tłumaczono na polski... 30 lat), bo nie wystarcza znać słownictwo i gramatykę, ale trzeba się wgryzać w ducha epoki, czasów w jakim dane teksty powstają. By pojąć Biblię trzeba znać historię sztuki, myśli, filozofii tamtych czasów.
Któż dzisiaj, poza seminarzystami i duchownymi, będzie się głowił nad Biblią i jej interpretacją?! Ludzie mają co innego na głowie: rodzina, praca, zdrowie osobiste i narodowe, komisje sejmowe no i jeszcze dwie akcje wyborcze. Ileż to trzeba siwuchy wypić...?
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Środa 06-01-2010

17903. 
Odnośnie wpisu numer: 17818

Bez obaw, przyjacielu, bez obaw.
Uspakajamy cię: nie ma mowy w KURIERZE o jakichkolwiek naciskach
ze strony kogokolwiek. Nie ma też mowy o jakimkolwiek sponsoringu,
jawnym lub niejawnym, gospodarczym lub, co gorsza, politycznym.
Nie ma mowy.
KURIER, ze swym ogromnym (jak na warunki lokalne) nakładem, a także niesamowitym wskaźnikiem dotarcia (więcej niż co trzecie gospodarstwo domowe), już od dawna nie musi być zdany na tzw. łaskę lub niełaskę reklamodawców lub urzędników.
Pozostałe tutejsze quasi-media to klasyczne niszówki – nawet razem
wzięte nie mają choćby symbolicznej połowy udziału w lokalnym rynku.
 Jarosław Synowiec & Radosław Safianowski
 Środa 06-01-2010

17902. 
Leszek Olszewski ma rację w dzisiejszym felietonie, bądźmy aktywniejsi
w nowym roku - nie dajmy się rządzącej klice ani nikomu innemu wodzić
za nos! Straż Miejska karać mandatami właścicieli psów robiących kupy
gdzie popadnie, 100 zł na początek! Odezwie się ktoś ze Straży Miejskiej?
 Ruth
 Środa 06-01-2010

17901. 
Odnośnie wpisu numer: 17900

[Profesor] Miodek się znalazł... Za słówka jak za ogon osła się łapiesz?
 maturzysta
 Środa 06-01-2010

17900. 
Odnośnie wpisu numer: 17899

Narząd zwany okiem nie jest przystosowany do pisania, co najwyżej do czytania. W przypadku podpisu nie chodzi o narząd, ale o pseudonim. Maturzysto myśl kreatywnie, bo pozostaniesz na poziomie podstawowym.
 oko
 Środa 06-01-2010

17899. 
Odnośnie wpisu numer: 17898

Nie bądź gościu za mądry. Oko jako nazwa narządu wzroku (oculis, are, arum) w polskim języku występuje w rodzaju nijakim, czyli: napisało.
Jeśli Rychu użył oko w roli pseudonimu, to on napisał. Nie bądź głąb!
 maturzysta
 Środa 06-01-2010

17898. 
Odnośnie wpisu numer: 17897

Nie "napisało", tylko napisał.
Porozmawiaj na kolędzie ze swoim księdzem na ten temat, bo nie mam
sił ani ochoty uczyć alfabetu dorosłych.
Tak jak już pisałem u niektórych wiedza na temat Biblii, czy religii jest
na poziomie pierwszoklasisty tj. dziecka 7-letniego. Bez odbioru.
 oko
 Środa 06-01-2010

17897. 
Odnośnie wpisu numer: 17889

"Żywym przenoszeniem Biblii do życia zajmują się sekty religijne np. świadkowie Jehowy" - tak napisało "oko".
Czyli według ciebie msza święta to zwykłe spotkanie sekty. Przecież zawsze w homiliach ksiądz odwołuje się do czytanych tekstów biblijnych.
 wierny
 Wtorek 05-01-2010

17896. 
Odnośnie wpisu numer: 17895

"(...) chaos, który powstał w wyniku zmian 1989 roku potrwa jeszcze
20 lat i dopiero wówczas narodzi się coś nowego..." - pisał Kisielewski.
Panie święty!
A jakież to nowe może narodzić się, skoro żyją i odbijają sobie władzę spadkobiercy nowej władzy??? Zabłotny? Żyliński? Ptasznik? Rygielski?
Oto "nowe"!
 Sekretarz Referatu ds Obywatelskich i Zachowania Rasy przy KC PZPR od 1965 do 8 III 1968
 Wtorek 05-01-2010

17895. 
Odnośnie wpisu numer: 17891 17892

"Mam taką właściwość, że posiadam niewiele poglądów, ale za to są one stałe" (Stefan Kisielewski, październik 1990 r.)

20 lat chaosu według Kisiela

Stefana Kisielewskiego rozsławiła Polska Ludowa, mimo że jej prominenci starali się raczej utrudnić życie Kisielowi niż je ułatwiać. W rok 1989 wszedł więc w aureoli sławy publicysty. Jednak mimo gwiazdorskiego nimbu nowa Polska wcale nie wyniosła go szczególnie wysoko. Jak tu bowiem traktować poważnie kogoś, kto wśród euforii po upadku komunizmu, brutalnie studzi zapał mówiąc, że chaos który powstał w wyniku zmian 1989 roku potrwa jeszcze 20 lat i dopiero wówczas narodzi się coś nowego... Spoglądając na współczesną nam Polskę ze zdumieniem możemy stwierdzić, że najwyraźniej miał rację!
 Sekretarz Prasowy w Gabinecie Cieni Henryka Plisa
 http://www.stefan_kisielewski.republika.pl/refleksje/chao...
 Wtorek 05-01-2010

17894. 
Odnośnie wpisu numer: 17891

Panie szanowny!
Byłem zawsze ciekaw czym i jakimi motywacjami kierują się wyborcy, że dają kredyt zaufania przez 3, a nawet 5 kadencji, jak w przypadku Pana Rychlika, czy Pankowskiego.
Nie mówię, że to źli ludzie. Jednak z szacunkiem dla nich nie są żadnymi postaciami charyzmatycznymi, ani tym bardziej uznanymi autorytetami.
[...]
Ich motorem jest tylko i wyłącznie stały elektorat więzienno-milicyjny.
To oni dla nich są kumplami i "swoimi" ludźmi. Tam ich elektorat, który trzyma się razem.
 Miłośnik radnego, emerytowanego milicjanta
 Wtorek 05-01-2010

17893. 
Odnośnie wpisu numer: 17891

Brawo! Doskonały komentarz do aktualnej sytuacji politycznej w Iławie.
Komuchy rządzą zadłużonym miastem, które buduje drogi pod publikę
a tak naprawdę stoi z powodu długów na krawędzi bankructwa budżetu.
A nowych zakładów pracy wciąż nie ma, a nawet uciekają stare (IZNS).
Nie dziwi, że w tej sytuacji braku perspektyw ludzie masowo emigrują.
 J-23
 Poniedziałek 04-01-2010

17892. 
Odnośnie wpisu numer: 17888

Należę do tych, co wiele na pewien temat kiedyś pisałem. Wielu, co nie było związanych z tematem, mówiło: "Tak! Ma pan pełną rację, ale ta mafia jest silniejsza i nic się nie zmieni."
Powiadam dziś Panu to samo. Pisz pan pod "nickiem" i otwieraj oczy, ale pamiętaj pan: walec władzy jest potężniejszy od tsunami, nie damy rady. Tylko przy urnie możemy tę bandę trojga obalić.
Czy tylko? Mam wątpliwości. Nowi będą podobni. Musi zmienić się morale ludzi, którzy przychodzą do władzy, łącznie z radnymi. Do władzy nie mogą iść ludzie za kasą, gdyż oni tylko to widzą.
Owszem, zrozumiałe jest to, że burmistrz, czy inny muszą nieco więcej niż przeciętni ludzie zarobić. Ale tamci tylko ku temu zmierzają. Dlatego ich nigdzie nie widzisz, oni nie są gospodarzami od małych spraw, o jakich piszesz, oni są od obwodnic, od amfiteatrów, od wielkich budów. Bo kto zwróci uwagę, na zabytkową upadającą kamieniczkę lub na młyn. I inne wymieniane sprawy...
 Solidarny 13.12.1981
 Poniedziałek 04-01-2010

17891. 
Odnośnie wpisu numer: 17855

Ostatnia [Rady Miejskiej w Iławie] sesja budżetowa 30 grudnia 2009 r.
miała dla władz miasta Iławy strategiczne znaczenie i z taką powagą
została potraktowana.
Sesji przewodniczyli Pan Zbigniew Rychlik (były klawisz więzienny) oraz
Pan Andrzej Pankowski (były milicjant). Panowie pilnie strzegli interesów Pana Ptasznika, burmistrza Iławy (byłego chyba "kandydata" na Tajnego Współpracownika) [w czasach PRL].
I tak to właśnie owego 30 grudnia 2009 roku, czyli po 19 latach, historia zatoczyła koło w Iławie.
Ktoś, kto 19 lat był na wygnaniu i właśnie wrócił, odniósłby wrażenie,
że w Iławie trwa jeszcze stan wojenny, a rządzi nami "Rada Ocalenia
Narodowego".
Nie wiem - śmiać się czy płakać...?
 robr

gromal@poczta.onet.pl, lat 70
 Iława, Poniedziałek 04-01-2010

17890. 
Odnośnie wpisu numer: 17887

Szanowny Panie Altruisto!
Pańska wypowiedź jest jednym z nielicznych "jasnych promyków" na tym smutnym forum pełnym waśni, sporów i fanatyzmu. Jest Pan także jedną z nielicznych osób, które wiedzą o co im chodzi, piszą jasno, zrozumiale
i z troską o Naszym mieście. Byle tak dalej...
PS. Uważam, że powinien Pan startować w tegorocznych wyborach na burmistrza Iławy i pewnie w Pańskiej osobie Nasze miasto miałoby znakomitego gospodarza.
 czytelnik
 Poniedziałek 04-01-2010

17889. 
Odnośnie wpisu numer: 17885

A co do tego mają teksty biblijne?
Należy czytać książki religijne, prasę katolicką. Dla mądrzejszych teksty filozoficzne i temu podobne. Gdyby tak było jak piszesz, to księża byliby wybierani w publicznym castingu i nie musieliby odbywać 6-letnich studiów filozoficzno-teologicznych. A to dopiero początek kariery duchownej.
Żywym przenoszeniem Biblii do życia zajmują się sekty religijne np. świadkowie Jehowy.
 oko
 Poniedziałek 04-01-2010

17888. 
A propos uwagi czyjejś (nie mogę znaleźć odnośnika), bym zamieścił
te swoje wywody w wydaniu papierowym Kuriera, z podpisem itd. itp.
Odpowiadam: 3 x nie!

1). Za długi ten tekst, by się zmieścił na łamach a nie chcę go skracać,
bo wszystko co wymieniłem mnie: "gryzie".

2). Z powodów osobistych nie chcę podawać personaliów.

3). Myślę, że to czy się znajdzie na forum, czy w wydaniu namacalnym moje imię i nazwisko raczej nieszczególnie zmieni chyba treść mej sagi o Iławie. Po to mamy forum, by na nim dyskutować. Zróbmy to więc nawet wtedy, jeżeli poniżej znajdzie sie jedynie mój nick...
 altruista
 Poniedziałek 04-01-2010

17887. 
Odnośnie wpisu numer: 17604

Ostatnia chyba część mojej trylogii opisu Iławy i małych/większych problemów ;-) Jeszcze kilka zdań.

Żałuję, że z remontem spichlerza zniknąć ma klub Sobiewola, bo to jedyne miejsce z żywą muzyką, która w naszym mieście grana jest cyklicznie i w dodatku czasami z całkiem sporą frekwencją. W większości młodzież gości na tych koncertach (bo o nich mowa), bo i muzyka grana jest bardziej przez młodszych ludzi niż starszych. Kto tam za to jest w Sobiewoli odpowiedzialny, to nie wiem, ale jakimś cudem do małej Iławy dojeżdżały zespoły z Niemiec, Francji, czy z Izraela nawet! Bez sponsorów, bez reklamy i... bez problemów chyba. Ponoć bilety na takie koncerty, to kilka złotych, równowartość większej paczki chipsów, czy połowy kurczaka z grilla! Szkoda byłoby takie miejsce utracić, bo lepszej lokalizacji nie znajdziemy a taki pub, to wypisz wymaluj jedno z miejsc, o których powstaniu piszę tu niemal od początku.

Nie mamy w Iławie zabytków, mamy niewykorzystane w pełni jezioro, ale o pozostałe rzeczy warto zadbać, by nie stracić kilku zazdrosnych spojrzeń osób z innych stron Polski, czy Europy. Ludzie zazdroszczą nam Złotej Tarki – no i dobrze, bo mają czego i oby w tym roku w nowym amfiteatrze było już jak zwykle, czyli… doskonale! Ta Tarka ostała nam się ze starych czasów i niech pięknieje z wiekiem, bo oprócz Famy Rock dla młodych nie mamy już większych imprez a konkurencja muzyczna obok nie śpi: Piknik Country w Mrągowie, Śpiewajmy Poezję w Olsztynie, Ostróda Reggae Festiwal z zespołami z całego świata, HunterFest w Szczytnie, Eco Union of Rock w Węgorzewie – większość to festiwale, których gros publiczności to młodzież, ale im się jeszcze chce jeździć tabunami pociągiem, by w namiocie nie dosypiać kilka nocy. A czym skorupka za młodu nasiąknie... to może i po latach Iławę zapamięta ;-) Wart pochwalenia jest w tym miejscu lokal Yellow, gdzie co jakiś czas trafia się kameralny koncert z gatunku blues, czy jazz.

Chcę jeszcze zobaczyć szybkie wykorzystanie rzeki Iławki – brzegów do spacerów a samej rzeczki do jakichś krótkich spływów kajakowych (może jakieś zawody? – oponenci zaraz zarzucą mi, że wciąż o tych zawodach przypominam, ale to wydaje mi się najtańszym i najzdrowszym sposobem na uatrakcyjnienie naszych akwenów wodnych), no i odnowienia kilku pozostałych po wojnie kamieniczek: jedna na Wyspiańskiego odnowiona została na razie (?) tylko częściowo, szkoda. Jest jeszcze kilka urokliwych budynków przy naszej przelotówce Grudziądz-Olsztyn, vide sypiący się młyn, którego jakoś sprzedać nie można a byłby pewnie podobnym przykładem dobrej roboty, jak i wspomniany wcześniej spichlerz.

Co zrobić z Domarem nieopodal Starostwa? Chyba tylko wysadzić w powietrze i zbudować coś nowego – innego wyjścia nie mam. Poza tym odnowienia wymagają cuda przeszłości jak choćby ten neoklasycystyczny pałacyk przy Kościuszki 27, i ładna kamienica pod nr 25, i pod nr 15 (zanikają twarze na rzeźbach okiennych!), i lekkie odświeżenie nie zaszkodziłoby pewnie i przy nr 6. Może jeszcze w gimnazjum nr 1 dałoby się poprawić niektóre okna na rzecz okiennic nowszych i ozdabiających a nie szpecących ten ciekawy budynek? Jeszcze koniecznie z kilku budynków w okolicach parku wypadałoby pozdejmować te paskudne reklamy sklepów zasłaniające elewacje (Neonet, Groszek, Złoty Smok) i już zyskujemy na wyglądzie. No a budynek PKO obok amfiteatru nadaje się moim zdaniem do odnowy i na zewnątrz i w środku, choć to już pewnie sprawa centrali. Chyba i jakieś wejście dla niepełnosprawnych wypadałoby wygenerować?

A skoro zdanie wcześniej wspomniałem o zdejmowaniu, to temat stary jak świat: naprawdę wypadałoby zdjąć te zimowo świąteczne ozdoby z lamp, drzew, słupów, bo koszt ich instalacji i deinstalacji jest tam jakiś z pewnością, ale tłumaczenie gościom co roku, po co te ozdoby (?!) wciąż wiszą, też porcję zażenowania kosztuje. Podobno tuż przy moście na rzece Iławce stojący zielony pustostan z numerem Dąbrowskiego 20 ma iść do likwidacji – byłoby szkoda, bo architekturę ma piękną, podobnie jak i nieopodal pod nr 11 ulokowany budynek Weterynarii, który miejscami zarastają rozłożyste krzaki, czy już może drzewa nawet – może dałoby się jakoś je odnowić, bo po tej stronie Iławki to nieliczne starsze budynki wśród bloków i nowo wystawianych klocków.

Panie Burmistrzu, zasygnalizowane przeze mnie czasami kosmetyczne zmiany, to nie jest chyba ponad nasze siły? Pewnie, że mnie jest łatwo wyciągać rękę i wytykać zaniedbania, ale ja jestem sam, bez uprawnień, Pan ma od tego ludzi i... nasze pieniądze, by to zmieniać. Zmieniajmy więc Iławę teraz, zaraz, już! By nie stała się zapomnianym zaściankiem Polski, ale by była miastem atrakcyjnym i dla mieszkańców i dla gości – wtedy sobie odpocznijmy. A wiele spraw nawet malutkich można załatwić natychmiast, bo chociażby dopóki w lokalach gastronomicznych niższej kategorii nie znikną solniczki w postaci szklanych słoiczków z wieczkiem przebitym gwoździami, dopóty klimat wiejskości wciąż będzie obecny wśród nas. Podobne mam odczucia, gdy widzę/słyszę samochodowe klaksony pozdrawiające przechodniów – może na siłę szukam dziury w całym, ale kojarzy mi się to z takimi zapyziałymi miejscowościami.

Jeśli już przy kierowcach jestem, to mała porcja żalu pod ich adresem: naprawdę ciężko jest zwalniać przed przejściem dla pieszych? Szczególnie na północy Europy, to nie do pomyślenia, by pieszy stał i czekał aż uda mu się wejść na przejście: każdy kierowca zwalnia wcześniej i każdy pieszy śmiało wkracza na zebrę i bezpiecznie z niej schodzi. A u nas? Statystyki wypadków na przejściach dla pieszych są porażające a przecież, to miejsce, gdzie pieszy ma pierwszeństwo i powinien czuć się bezpieczny. Z drugiej strony, jeśli mamy sporo takich kierowców, którzy w weekendowe wieczory urządzają sobie w okolicach Heaven start-stop rajdy, to może nie powinienem się dziwić...

Panie Burmistrzu – jestem tylko skromnym mieszkańcem naszego grodu, który chciałby aby nasze miasto ruszyło bardziej z kopyta. Zmiany idą w dobrym kierunku i osobiście ten kierunek akceptuję, tylko: tempo! Tempo nie te! Pora nie oglądając się na słupki poparcia w najbliższych wyborach wykazać się inicjatywą i nazwiskiem zapracować na naszą pamięć i wdzięczność. Nie można siedzieć z zadowoleniem i pojawiać się na uroczystościach – my musimy widzieć Pana na naszych ulicach a Pan musi widzieć nasze problemy: bo problemy miasta, to nasze problemy.
I musi Pan rozwiązywać je! Po to Pana wybrano. Dziękuję za uwagę :-)
 altruista
 Poniedziałek 04-01-2010

17885. 
Odnośnie wpisu numer: 17874

Wiara w Boga nie ma nic wspólnego z wiarą w teksty biblijno-religijne. Gdyby każdy wyznawca chrześcijańskiej religii przestudiował teksty hebrajskie, aramejskie, greckie i łacińskie, poczynając od Salomona czasów (mam na myśli teksty "świeckie" i "religijne"), to zostałby w niedzielę w domu, a świątynie by opustoszały.
 YTU
 Poniedziałek 04-01-2010

17884. 
Odnośnie wpisu numer: 17842

Sprzątaczka, kucharka, kelnerka - rządzi Iławą.
To, że facet taki jak Ptasznik ma przysłowiowe "jaja z ciepłej plasteliny"
to już powszechnie wiadomo, ale żeby taki Rygielski też dał się omotać
i manipulować jak kukiełka - to już jest sensacja.
 knur
 Poniedziałek 04-01-2010

17883. 
"Iwan" [kluczowy świadek ws. zabójstwa gen. Marka Papały] nie zabił się, zmarł z powodów medycznych, zatrzymania akcji serca.
Serce staje ze stu powodów, jeden z nich to nawet na życzenie samego człowieka. Takie są przykłady ludzi o niezwykle silnej woli. Zator płucny
to jeden z ważnych powodów, ale zator można wywołać sposobem chemicznym, fizycznym i emocjonalnym.
 Eksmedyk
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Glowny-swiadek-ws....
 Poniedziałek 04-01-2010

17882. 
Odnośnie wpisu numer: 17846

Czasem bawi, a czasem poraża mnie bezmyślny nawyk
przesyłania pozdrowień lub – co gorsza – życzeń, których
autor pozostaje anonimowy dla uczestników forum, jak i
dla adresata. Taki jestem rozbawiony i zadziwiony miś...
 Jarosław Synowiec
 Niedziela 03-01-2010

17881. 
Odnośnie wpisu numer: 17879

Droga Pigwo!

Gdy zawiodą wszystkie środki,
spróbuj jeszcze metod ciotki.
Dobry jest więc bimber z colą,
nawet gdy cię wątpia bolą.
Musi być w takiej ilości,
aż dostaniesz dużych mdłości.
Zagraj w kości z ulubioną,
czy z kochanką, czy też z żoną.
Nie pomogło nawet troszkę?
to zacytuj znów Qmoszkę.

(własne)
 wnikliwy
 Niedziela 03-01-2010

17879. 
Fraszka "Na grypę"

Czy deszcz pada, czy to rosa?
Nie! To żonie kapie z nosa!
W uszach szumi, w głowie dudni,
jakby wpadła gdzieś do studni.
Oczy mętne, w gardle chrypa,
dopadła ją świńska grypa!
Ja też się już gorzej czuję
więc kurację zastosuję.
By wirusa zlikwidować,
trzeba zacząć się kurować.
Już mikstury namieszane,
w barku są przygotowane.
Jest Martini z oliwkami
i spirytus jest z wiśniami,
a do tego czysta z miodem,
ochłodzona lekko lodem.
No i jeszcze Brendy z colą,
dobra jest gdy zęby bolą.
By się wzmocnić witaminą
to Tequila jest z cytryną.
A do tego jeszcze rum
by wyleczyć w głowie szum.
A na katar prosta sprawa,
w Żubrówce się moczy trawa.
Wirus ostrzy na mnie zęby,
a ja lejek robię z gęby.
Kiedy wszystko to wypiję,
to bakcyla wnet zabiję.
A na koniec zrobię grzańca
i załatwię tym skubańca.
 Egenia Pigwowa z Daula
 Niedziela 03-01-2010

17878. 
Odnośnie wpisu numer: 17868

Pod artykułem obejrzeliśmy też archiwalne filmy o turnieju miast.
Miło było powspominać. Dziękujemy.
 Ziuta
 Niedziela 03-01-2010

17877. 
Odnośnie wpisu numer: 17855

Po co wybieramy radnych (reprezentantów społeczeństwa)
jak i tak dalej rządzą bezdyskusyjnie zatrudnieni urzędnicy
opłacani za nasze podatników pieniądze. Niektórzy już tak
przyklejeni do krzeseł, że z trudnością się z nich podnoszą.
 NBA

jureczekb@op.pl, lat 82
 IŁAWA, Niedziela 03-01-2010

17876. 
Krzyk się podniósł wielki, że Szynaka słabnie, a nawet pada. Na razie na łapy, ale z Nowym Mieście Lubawskim nawet na wznak, czyli śmiertelnie. Takie panisko z niego było, a we wigilie, zamiast ludziskom życzenia złożyć, to wypowiedzonka dał z roboty.
Z Donaldinem też Platforma nie chce kontraktu na prezydenturę podpisać i dlatego tylu w tle kandydatów. Nieprzypadkowo PO wielkiego pokera prowadzi i gierkę z Balcerowiczem. Ostatnio często pokazują go w TVN, w którym to programie występuje w roli trenera, który gospodarkę zgrał z europejską w 1990 roku.
 Qyx-121314
 Niedziela 03-01-2010

17875. 
Odnośnie wpisu numer: 17873

"Kuśtycy" - na fotce Waszczak i Grzegorz Jaźwiński, obiecujący sprinter.
Też nie pojmuję co się dzieje iławskim przemysłem.
Czyja to wina?
Moim zdaniem, to dopuszczenie do rządzenia miastem ludzi z kręgu stolarskiego i tzw. pseudo-biznesmenów, którzy ledwo co we własnym sosie się gotują, drobnomieszczaństwo, handelek mały i tyle po nich.
W radach byli źli doradcy.
Samą turystyką nie wyżyjemy, gdyż Iława nie dysponuje nadzwyczajnymi warunkami klimatycznymi i terenowymi pod taki rozwój turystyki, jaki niektórym mży się w głowie. Ponadto zakasują nas miejscowości sąsiednie, czyli wydrą częśc kasy od turystów. Miasto musi miec przemysł wytwórczy i naczej padnie lub będzie biedne.
Wiadomo z [łamów Kuriera], że zakład mechaniczny IZNS nabył działkę w Lubawie, gdzie spółka ma zamiar zainwestować w nowy spod igły zakład. To tragedia. Nowe SPA szczęścia i pracy iławianom nie przyniesie, choć odnowić się warto.
 Były radny Urzedu Parafialnego
 Niedziela 03-01-2010

17874. 
Odnośnie wpisu numer: 17865

Żeby być wierzącym trzeba być myślącym. Wiadomości na temat religii
- na poziomie dziecka 1-komunijnego, bo później nic już nie czytali na
ten temat.
 oko
 Niedziela 03-01-2010

17873. 
Odnośnie wpisu numer: 17868

Miło wrócić do tamtych chwil... Byłam w ekipie liczenie książek :)
A potem, gdy ogłoszono, że Iława jednak przegrała roznosiliśmy ręcznie pisane (te z robiliśmy kopie, by szybciej dotarło do większej ilości osób) przez kogoś z obecnych w Iławie ludzi z Warszawki wiersze na temat Pietkiewiczowej i całego tego skandalu. Tekst mam do dziś, ale nie opublikuję go tutaj - zbyt dużo niecenzuralnych słów. Zacytuję jedno zdanie: " Nie dla ciebie już Sarnówko, opal sobie p*** gazem". Oj ostry to tekst, oj strasznie ostry!
Pozdrawiam ówczesnych uczniów "mechanika", mieli swój wielki wkład w tę wygraną, szczególnie "Kuśtycy".
Co do Jasła, to od kilku lat tam jeżdżę i niestety stwierdzam, że miasto urosło w siłę od czasu turnieju. Basen mają już od 10 bodajże lat i to takie z wielkiego zdarzenia, ale w rok po turnieju nie było na dworcu PKP peronów - koszmar! Jako uczestnicy turnieju pojechaliśmy tam całą paczką, by naocznie to "coś" ocenić. Dziś jest tam sporo firm i zakładów przemysłowych, co daje mieszkańcom większe możliwości.
 Joanna Ewa Majewska
 Niedziela 03-01-2010

17872. 
Odnośnie wpisu numer: 17859

Masz rację, muzułmanie mają zakaz picia alkoholu. Za dnia.
Ale po zmierzchu, gdy Allah kładzie się spać...
 drobny żuczek
 Sobota 02-01-2010

17870. 
Czy redakcja KURIERA zajmie się SKR-em w Lubawie?
SKR Grabowo - sprzedano
SKR Tuszewo - sprzedano
SKR Rodzone -sprzedano
SKR Rożental sprzedano
Mieszalnia Pasz Kazanice - sprzedano
Budynek biurowy - ogłoszony przetarg zakończono 30-12-2009.
 rolnik
 Sobota 02-01-2010
Odp. 
Spółdzielnia – jak sama nazwa wskazuje – jest wspólnotą
właścicieli. Jeśli wolą właścicieli jest sprzedawanie swego
majątku, to gdzie leży problem? (dla interwencji Kuriera).
 Modero Kuriero
 Niedziela 03-01-2010

17869. 
Odnośnie wpisu numer: 17855

A nie wstyd to o sobie tak dobrze pisać? Więcej pokory Panie Radny.
 Majka
 Sobota 02-01-2010

17868. 
Jedno pokolenie temu iławianie zintegrowali się jak nigdy przedtem i chyba nigdy potem.
16 czerwca 1985 roku Iława „walczyła” z oddalonym o ponad 550 km podkarpackim Jasłem w telewizyjnym Turnieju Miast.
Co Iława zyskała jako miasto, a co straciła na telewizyjnym widowisku?

Czytaj więcej:
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Turniej-Miast-Ilawa-Jaslo:-przezyjmy-to-jeszcze-raz/2552

Obejrzyj tam dwa archiwalne filmy z anteny telewizyjnej.
 KURIERZY
 Sobota 02-01-2010

17865. 
Odnośnie wpisu numer: 17862

Ponoć dorosły człowiek staje przed wyborem czy jest człowiekiem myślącym czy wierzącym! Czesi np. są myślący! :-)
 rors
 Sobota 02-01-2010

17864. 
Leszek Balcerowicz ostatnio sporo występuje w telewizorni - zawsze solo, bez oponentów, polemistów z taką samą wiedzą ekonomiczną. Taki stan rzeczy jest od 20 lat, niewielu to zauważa.
W programie u Tomasza Lisa znów słyszałem stek banałów i truizmów:
"Trzeba dalej prywatyzować"", "w prywatnej firmie nie ma polityki", "by znaleźć pracę, trzeba się wyprowadzić tam, gdzie jest praca, np. do Warszawy", i jeszcze jedno, nowe hasło speca: "Polska dogoni Niemcy już za 20 lat".
Takie wypowiedzi dobre były 20 lat temu, bo wielu w to uwierzyło. Balcerowicz narzeka tylko, że za mało jeszcze zrobił. Ma rację !!! Jest jeszcze 30% powierzchni Polski należącej do państwa - LASY, są jeszcze JEZIORA.
W polskich lasach jest więc, wg tego kapłana sztuk ekonomicznych, dużo polityki, na dębie kołysze się PO, na klonie PiS, na świerku SLD, na leszczynie PSL z Lepperem.
Balcerowicz nie będzie prezydentem Polski, Tusk się zagra i zakiwa.
 sekretarz planowania w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Sobota 02-01-2010

17863. 
Odnośnie wpisu numer: 17857

Gdy Krzysztof Harmaciński przegra wójtowskie wybory, to [...]
ma wrócić do SKR Rudzienice na fotel prezesa.
 piec kaflowy
 Sobota 02-01-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 119 120 121 ... 236 237 238 239 240 241 242 243 244 ... 312 313 314 ... 386 387 388 następna ] z 388



102762681



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.