Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

18412. 
Odnośnie wpisu numer: 18408

Byli tacy, co Bogiem sie ozwali. Swoi ich zadusili.
Ja ci powiem wprost. Tylko bydło nie żyje przeszłością. To co mówisz wskazuje ze jesteś bydłem, bo gdybyś miał rodziców, tak byś nie beczał.
 historyk
 Niedziela 21-02-2010

18413. 
Odnośnie wpisu numer: 18392

Pieprzyć UB-ków, SB-ków, milicjantów i szyfrantów.
Szkoda energii, życie ucieka!
 Benedykt XVII
 Niedziela 21-02-2010

18411. 
Odnośnie wpisu numer: 18349

MOPS Iława - tanie gotowanie, oczywiście z żywności przeznaczonej do rozdania dla najuboższych, ale i na tym się [...]. A ratusz milczy.
 sumienie
 Niedziela 21-02-2010

18410. 
"Nie jest tajemnicą, że wiele biegaczek narciarskich choruje na astmę. Powód? Mogą wówczas korzystać z leków, które znajdują się na liście dopingowej. - Może znajdziemy astmę i u mnie? - zastanawia się Justyna Kowalczyk. - Muszę poważnie porozmawiać z moim doktorem i powiedzieć mu, żebyśmy znaleźli astmę i u mnie. W pierwszej trójce, a nawet szóstce w biegu łączonym tylko ja jestem zdrowa. Wszystkie pozostałe dziewczyny to astmatyczki.
Co daje zawodniczkom choroba? - Wolno im przed startem przyjmować sterydy, które rozszerzają pęcherzyki płucne, a w naszej dyscyplinie więcej powietrza w płucach to wielki atut.
Prezes PKOl Piotr Nurowski odniósł się do tej sytuacji. - Bjoergen to dla mnie zjawisko. Jak ja się dowiaduję, że ona jest wiecznie ciężko chora na astmę, to dla mnie jest wielką bohaterką, aplikującą za zgodą międzynarodowej federacji leki, które normalnie są na liście zabronionych - ironizował i dodał, że nie chce tego komentować."

Gdyby nie doping, jaki zastosowały Norweżki, żadnej szansy z Justyną by nie miały. Popędziła by im kota, że hej!
 Czaruś z IKS
 Niedziela 21-02-2010

18409. 
Odnośnie wpisu numer: 18403

Justyna jest wyczerpana zbytnią ilością startów na olimpiadzie i w wyścigu na dystansie 30km nie odegra większej roli. Gdyby trasa wiodła na Mont Everest, to jej szansa byłaby większa.

Tak kretyńskiej relacji przez baranów z TVP1 jeszcze nie słyszałem. Ten ryk beznadziejny, sztucznie wyartykułowany śmiech (Lepperowski) odebrałem z niesmakiem. Ostatnio taki ryk śmiechu słyszałem na zabawie strażackiej, kiedy to jeden z uczestników po zakładzie o to, kto szybciej wychla litra, śmiał się z przeciwnika.

Widać było po minie jaką miał redaktor Tomaszewski. Zwrócił uwagę publiczne redaktorom, że "Kowalczyk biegnie po złoty medal jest nie stosowne, a powinno sie mówić, że biegnie w finale olimpijskim by walczyć, a co wywalczy to zobaczymy".

Nasi redaktorzy co potrafią, to zmieniać uczesanie włosów, bo na styl i rzetelną, niewypaczoną relację, ich nie stać.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Niedziela 21-02-2010

18408. 
Odnośnie wpisu numer: 18392

"Na pewno byłaby to bardzo ciekawa lektura". Chyba tylko dla niewybaczających zawistników.
Więcej uśmiechu i spojrzenia w przyszłość - to nasze zadanie i drogowskaz dla młodych. Babrać sie w zaszłościach - zostawmy to historykom.
 Jan Paweł III
 Niedziela 21-02-2010

18407. 
Odnośnie wpisu numer: 18405

Odczep sie od Rafala Ziemkiewicza. Przeczytaj jego wszystkie artykuly i wydane ksiazki, a potem podejmij z nim dyskusje. Tylko tyle, by otworzyc i przejrzec na wlasne oczy.
 krzyk z obrazu
 Niedziela 21-02-2010

18406. 
Brawo Adam Malysz!
Podobal mi sie wywiad z Adamem w TVP INFO. Szczegolnie jego slowa,
ze Bog go prowadzil a anioly niosly do tego sukcesu. W tle za Malyszem
z wielka satysfakcja dostrzeglem transparent z napisem: Brodnica.
Cieplo szczegolnie na sercu poczulem.
Brawo WISLA, brawo BRODNICA, brawo polscy wierni kibice.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Niedziela 21-02-2010

18405. 
Odnośnie wpisu numer: 18401

Teraz można sobie wyobrazić jak idiotycznie to wygląda, kiedy głoszone są oszołomskie poglądy.
Ktoś chce do absurdu doprowadzić "opiekę" nad dzieckiem, choć w niektórych krajach takie pomysły od dawna są stosowane w praktyce.
Tak samo bzdurnie i oszołomsko nieraz Rafał A. Ziemkiewicz głosi swoje poglądy na inne tematy. Tak to już jest z oszołomami. Problem tylko w tym, żeby nie zdominowały te skrajne poglądy życia społecznego.
 pajdagogos
 Sobota 20-02-2010

18404. 
Odnośnie wpisu numer: 18402

U mnie Sanyo (za 400 $ Peweks)) chodzi od 1986 roku i za żadne pieniądze go nie oddam.
 Sobiesiak
 Sobota 20-02-2010

18402. 
Mam "mały" dylemat.
Jaki kupić telewizor plazmę czy LCD? Czy te "cuda" są naprawialne? Boję się, że może być problem z naprawą.
Stary telewizor rzadko się psuł, a jak się popsuł, to naprawa nie była droga. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
 ciekawska
 Sobota 20-02-2010

18401. 
Serdecznie dziękuję Panu Rafałowi Ziemkiewiczowi za te słowa:

"Więc wszystko zależy od nas. Pomysły szaleńców albo lewicowych fanatyków na "walkę z przemocą w rodzinie" zauważył, jak na razie, tylko "Gość Niedzielny". To nie wystarczy − choć, oczywiście, serdecznie pismu za wypatrzenie tego sejmowego koszmaru w gąszczu produkowanych przez rządzących bredni dziękuję."

Tak sobie myślę, ze nawet Orwellowi by takie cuś nie przyszło do głowy.
Strach sie bać :)
 Natasza_Pegeerówka
 http://www.rp.pl/artykul/9157,436729.html
 Sobota 20-02-2010

18400. 
Uprzejmie proszę uczonego medyka o wyjaśnienie problemu astmy zawodniczek wyczynowych.
Otóż jak okazało się pierwsza szóstka oprócz Justyny choruje na astmę. Natomiast chorując na astmę w przypadku zawodniczki, można uzyskać od Zwiąku Światowego Narciarstwa dyspensę na lek parasterydowy (działanie te same co steryd); lek, który umożliwia lepsze oddychanie poprzez to, że rozszerza i uelastycznia pęcherzyki płucne, poprawiając zaopatrzenie organizmu w tlen. Czyli sprawa podobna jest trochę do dysortografii.
Według mnie to są jaja! To Justyna jeśli nie zachoruje na astmę, nigdy
z nimi nie wygra?
 Czaruś z IKS
 Sobota 20-02-2010

18399. 
Miliony sportowców na świecie trenuje i marzy o podium olimpijskim. Premiowane są tylko trzy pierwsze miejsca - jest to banał, który trzeba jednak powtarzać.
Nudzi mnie już ta gadanina dziennikarzy TV o tym złocie Fortuny. Duet Kowalczyk i Małysz dawno już Fortunę przerósł, ale dziennikarzynom tylko "złoto" we łbie. By nie słuchać tych komentarzy oglądam transmisje olimpijskie na kanałach niemieckich, co również przynosi pożytek lingwistyczny. Brązowy medal wyszarpany resztkami sił przez Justynę, a tym bardziej przez połamaną w żebrach Majdić waży więcej niż przypadkowo zdobyte złoto Fortuny.
Parafrazując tytuł znanego przeboju "A whiter shade of pale" powiem tak - często brąz olimpijski jest jak "A darker shade of gold".
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 http://www.youtube.com/watch?v=p8jJ1ORIOes
 Sobota 20-02-2010

18398. 
Odnośnie wpisu numer: 18397

Dla mnie wysiłek Małysza do wysiłku Justyny w przygotowaniach jest
nie tyle nieporównywalny, co zerem. Myślcie co chcecie - zdania nigdy
nie zmienię!
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Sobota 20-02-2010

18396. 
Odnośnie wpisu numer: 18389

To ja, Adamek, do Mundka jeszcze.

Justyna poleciała i zrobiła medal brąz. A jak ciężko wywalczony, z jakim kłopotem. Ale narodowo polskiemu mało. Tępota siedziała przed szkłem i czekała na złoto, bo tak durnie nas nastawili. Durnie z TV krzyczeli na gwałt, że Justyna tylko po złoto leci. Dlatego jak zdobyła zaledwie, według durniów, brąz, to wszystkim miny zrzedły i ucichli jak mysz pod miotłą ze strachu przed kotem i ze wstydu.

A Norki, panie Mundek, były na złoto, tylko my tego nie wiedzieli. Justyna chart przedni, ale pod górę, z górki i po płaskim nie jest najlepsza na świecie. Dlatego jakbyś Mundek nie słuchał się szkła i nie był ustawiony przez durniów TVP, że Justa leci po złoto na bank, to byś po biegu Justysi płakał jak kotek ze szczęścia.

Bo ja wiedziałem, że Justyna jest Polskim Cudem i wiedziałem, że szczęście mnie wielkie kopnie, jak będzie trzecie, bo gdyby zdobyła złoto, to tylko Nieba zasługa, a tak to tylko Jana Pawła II, który Panie Mundek ma z Nimi kontakty. Do niego się modliłem.

Dlatego Mundek czekaj do przyszłej soboty i nie słuchaj durniów z TVP, tylko pomyśl uczciwie, pamiętając, że ONA jest już wyczerpana i gdyby zdobyła znów medal z brązu, to już tylko wyjątkowe wstawiennictwo Nieba z Chórem Anielskim, bo tylko jego skrzydła mogą Jej pomóc.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Sobota 20-02-2010

18395. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

Nazwiska tych osób - funkcjonariuszy UB, SB - można znależć w archiwach IPN-u.
IPN odgrywa coraz większa role w odkrywaniu historii Polski. I to jest jedno z większych osiągnięć edukacyjnych współczesnej Polski.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Sobota 20-02-2010

18394. 
Odnośnie wpisu numer: 18389

Widzisz Mundek, a na PO głosował. Takich boisk, ale nie za 1,2 mil zł każde, powinno być w Iławie ze 12, a nawet więcej. Dostępnych cały dzień, jednak pod kontrolą. Pamiętaj Mundek, że orlik przy szkole, nie może byc całodobowo dostępny, gdyż on jest niezbędny na pierwszym miejscu szkole. W drugiej lub trzeciej kolejności dla ciebie.

Tobie potrzebny jest zwykły plac do gierki, taki z ławkami, bramkami. Gdzie mógłbyś pograć i wypić piwo po meczu kulturalnie. A nawet szluga pociągnąć jak cie pali w gardle, gdzie jest prosta szatnia i woda ze studni do umycia. Taki orlik ci potrzebny. Tymczasem PO buduje te orle gniazda dla szpanu, żebyś ty durny na nich głosował. Kapuj mundek.

Zobacz Mundek jak jest w Polsce. Takich Justyn u nas jest jedna na 100 może lat, ostatnim był pijak Łuszczek. A skąd mają się brać. Śniegu mundek za mało, nart w Szaflarach nie produkują, tras biegowych nie mają. To gdzie dziewuchy mają biegać. Zaś Justyny wolą chłopaków obrabiać i do kawiarni chodzić.

A w takiej Norwegii to dzieci zimą do szkoły na nartach dojeżdżają, a tu w Polsce to dzieci nawet pieszo nie pójdą 500m, tylko do PKS-u siadają i dupsko wiozą. I potem nie dziw się Mundek, że mamy mało medali.
Ja wolałbym, aby medali w ogóle Polacy w nartach nie zdobywali, bo z tego pociechę tylko towarzysze partyjni mają i się chwalą, że to dlatego są czasem medale, że oni sport popierają.

Dziś za Justynę modliłem się do samego Jana Pawła II, gdyż On narty kochał, to liczyłem że wstawi się za Nią. Widzę, że sie wstawił, bo gdyby nie ON, to zabrakło by tych 10 cm. Ale więcej się nie wstawi, bo ONA zmęczona. Spróbuję raz jeszcze modlić się do NIEGO, gdyż może wysłuchać takiego grzesznika jak ja.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Piątek 19-02-2010

18392. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

A może na forum Kuriera uda nam się stworzyć listę iławskich SB-ków, UB-ków i ZOMO-wców. Na pewno byłaby to bardzo ciekawa lektura.
 bystry
 Piątek 19-02-2010

18391. 
Odnośnie wpisu numer: 18388

U nas w Iławie to Maciej Rygielski taką przecinke komunistom zrobił, że wykosił ich do cna. Niektórzy to dawali drapaka ze stanowisk po ostatnim zwycięstwie PO, że nawet po nich smród nie został.
A on sam jeszcze się odgraża, że po następnych wyborach to wytnie do reszty razem z PIS-em, bo tam niektórzy pochowali się, poubierali diabły ornaty i myślom dalej plebanom służyć, jeno pod przykrywką PISu.
 Główny Urząd Parafialny - Sekretarz Stanu
 Piątek 19-02-2010

18390. 
Odnośnie wpisu numer: 18338

Rosół został ugotowany.
Ciekawe, czy oprócz przysług łączyło go coś więcej z Panną Sobiesiak?
 oko
 Piątek 19-02-2010

18389. 
[...] Usiłowałem wraz z kolegami skorzystać z boiska "ORLIK 2012" przy gimnazjum nr 2 w Iławie (ul. Wiejska). Niestety dane nam było obejrzeć zabezpieczenie w postaci dwóch kłódek.
Moje pytanie brzmi: po co lokalne władze budują takie boiska z których
nie można korzystać? To jest skandal. [...]
 mundek
 Piątek 19-02-2010

18388. 
Odnośnie wpisu numer: 18386

Pokolenie Marcina Rosoła (służalcze partii, konstatujące rzeczywistość, kończy odpowiednie studia: marketing, zarządzanie masami itp., szlifujące pantofelki do salonów, oddane swoim bonzom, uczestniczące w sztandarowych uroczystościach partyjnych, wiecach, występach telewizyjnych) windowane jest w bardzo młodym wieku na stanowiska państwowe.
Podobnie jak moje pokolenie młodych - za PZPR (służalcze partii, kontestowało rzeczywistość, należało do ZSMP, ZMW, kończyło właściwe studia ekonomiczno-polityczne, wyjeżdżało na zgrupowania młodzieżowe, obozy, wiece polityczne) windowane było do zaplecza rezerwy kadrowej, na stanowiska. Chcecie przykłady z Iławy? Te z wczoraj, czy może z teraźniejszości.
Wówczas była jedna partia, a teraz kilka partii i uważajcie młodzieży: Musicie się zdecydować również na jedną partię. Nie zmieniajcie ich jak rękawiczki, bo będziecie szmatą. My służyliśmy jednej partii, lecz mieliśmy świadomość służenia Polsce, wy natomiast nie macie świadomości służenia Polsce, tylko ustawienia się partii.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Piątek 19-02-2010

18387. 
Odnośnie wpisu numer: 18278

Tak, każdy narzeka na szpital bardzo ogólnie.
Podajcie czy chodzi o pielęgniarki czy lekarzy, bo to bardzo duża różnica. Szczególnie w zarobkach.
 tom tom
 Piątek 19-02-2010

18386. 
Odnośnie wpisu numer: 18381

PO + PZPR

Na cmentarzu przy ulicy Ostródzkiej w Iławie można zobaczyć nagrobki funkcjonariuszy bez krzyży, które znajdują się po lewej stronie wchodząc głównym wejście (około 20-30 metrów od bramy). Jednak nikt im hołdów nie składa - na razie!!!
A gdzie znajdowała się siedziba SB lub UB w Iławie i kto zarządzał tą komórką??? Może znacie nazwisko tego gagatka?
 oldboy
 Piątek 19-02-2010

18385. 
Parking dla niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta i Gminy w Suszu. Drzwi wejściowe do budynku przy parkingu dla niepełnosprawnych z podjazdem w środku dla wózków - zamknięte. Żal.
A Janek Sadowski prywatny parking ma. Spotkamy się przy urnie. Pa!
 petent
 Piątek 19-02-2010

18384. 
Odnośnie wpisu numer: 18382

...dokładnie mówiąc, leżeli chłopi pod rozgrzaną przyczepą i ciężko sapali, nie wiedząc dlaczego jest im tak gorąco. Cień, jaki rzuca każde ulistnione drzewo, daje poczucie świeżości i chłodu, gdyż pod drzewem jest wilgoć, a to na skutek transpiracji l. Przyczepa zaś nie ma liści i wody nie wydziela. To, że ktoś pracuje w urzędzie, nie daje monopolu na prawdę i wiedzę. Często trafiają tam ludzie przypadkowi, którzy na drodze układów i nepotyzmu, dożywają w biurach lat emerytalnych.
 sekretarz planowania w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Piątek 19-02-2010

18383. 
Odnośnie wpisu numer: 18380

Baca ma kapitały w ziemi nadjeziornej w okolicach Ostródy i Susza, tudzież kilka mieszkań w Olsztynie, no i oczywiście bankowe papiery inwestycyjne. Ziemię nad jeziorami grodzi i zakłada siedliska, które będzie w odpowiednim momencie historycznym sprzedawał Niemcom.
 legalny spekulant
 Piątek 19-02-2010

18382. 
Odnośnie wpisu numer: 18375

Jeśli [Pan] Tomasz Raich uważa, że rynek Nowego Miasta w jego [...] wyobraźni, nowej oranżerii jest piękny i stylowy pod względem przyrodniczym, to ja musze powiedziec tak:

Rynek bez drzew i krzewów nie jest rynkiem, nie mówiąc już bez zadnego drzewa. Jeśli tylko jest okazja, by zostwic choc jedno drzewo, to ludzie czuli na przyrodę, a nie mówiąc już wykształconych biologach, nie dokonują barbarzyństwa na żywej przyrodzie, jak w Lubawie.

Na polu w Kazanicach rósł kasztan, w pniu 150 cm. Prostak go wyciął na opał, a potem jak były upały, narzekał, że nie ma się gdzie skryć i polegiwał pod traktorem. Ale to był prostak, prymityw i kmiot. Jeśli w Ratuszu żyją podobni jemu, to życzę im zdrowia. I tym co ich popierają.
 Agent z Ratusza...
 Piątek 19-02-2010

18381. 
Ale się żrą ludziska w Ostródzie! Poszło o pomnik "W hołdzie poległym funkcjonariuszom MO i SB".
Ciekawe czy w Iławie ostały się jeszcze do dziś takie kwiatki na chwałę ormowcom, szubrawcom i konfidentom.
 anty-komuch
 Piątek 19-02-2010

18380. 
Odnośnie wpisu numer: 18377

Ile masz baco hektarów na Chołowskiej - za dobry zapis noszę cie na lektyce do ostatnich dni.
 Sobiesiak
 Piątek 19-02-2010

18379. 
Może ktoś z Kisielic z rodziców dzieci klas 6 będzie czytał forum i odniesie się do pomysłu dyrektora, by dzieci w sobotę chodziły na zajęcia niby "dodatkowe dobrowolne".
Jak wiadomo, nie są to zajęcia dobrowolne a przymusowe. Podsunięto rodzicom kartki do podpisania przekazane przez dzieci. Nikt nie zrobił zebrania i nie wytłumaczył rodzicom na czym to polega. Wycofać się nie można, a podobno jest to dobrowolne.
 marco
 Piątek 19-02-2010

18378. 
Odnośnie wpisu numer: 18372

Panu Oko ktoś zabił wszystkie szare komórki, bo wysławia się niczym troglodyta.
 Zez
 Czwartek 18-02-2010

18377. 
PO nie przegra wyborów, gdyż idzie na zew ludu bożego. Dzieci dopuszczają do głosowania.
Ja mam sposób na dzieci i wnuków. Idę z nimi do głosowania i pokazują mi przed wrzuceniem na kogo głosują. I jeśli zagłosują po mojej myśli i jak wygra wybory partia po mojej myśli to przepiszę im majątek. Jak będzie inaczej, to nie zmieniam testamentu i zabiera wszystko Rydzyk lub parafia. Piłka krótka!
 Baca z Czarciego Jaru
 Czwartek 18-02-2010

18376. 
Odnośnie wpisu numer: 18356

A ja proponuję aby wyłapywać właścicieli psów i zmuszać ich do sprzątania gówien pozostawianych przez ich pupilki. Całe miasto jest totalnie obsrane i zaszczane - obrzydliwość! A co na to sanepid?
 czytelnik
 Czwartek 18-02-2010

18375. 
Odnośnie wpisu numer: 18370

Panie Tomaszu Reich, jeśli według Pana wizualizacja pokazuje wizerunek lubawskiego rynku, który Pan aprobuje i popiera, to niech Pan lepiej zostanie już w tej "warsiawie" i działa na rzecz promocji tamtejszych rozwiązań urbanistycznych. W stolycy wszystko ujdzie :P!
 sen

pumpkin@plusnet.pl
 Czwartek 18-02-2010

18374. 
Odnośnie wpisu numer: 18372

Zgłoś kolor samochodu i typ jak pamiętasz - do policji. W Iławie policja
prawa jak PIS i pomogą ci go odnaleźć. Ale nie dziw się: kara za takie
wykroczenie to 200 zł, a powinno by 2 tys, natomiast za szybszą jazdę
o 20 km/godz. na prostej drodze widocznej, jazda nieryzykowna, droga pusta, też zabuliłem 200 zł. Gdzie my jesteśmy.
 agent
 Czwartek 18-02-2010

18372. 
Niektórym kierowcom należałoby zabić wszystkie... plemniki, aby nie rozmnażali swojej głupoty.
Jadę samochodem z dwójką dzieci. Droga jak zwykle z zakrętami, często bez widoczności za nim. Nagle jadący za mną srebrną hondą accord na iławskich numerach zaczął wyprzedzać, nie bacząc na ciągłe linie, ograniczenie prędkości, śliską nawierzchnię i skarpę. Kiedy na łuku zrównał się ze mną, posłałem mu w jego kierunku puknięcie w czoło.
Ów supermen wyprzedził mnie i przed moją maską zahamował i... pomknął dalej.
Jeśli go gdzieś spotkacie na drodze, to prześlijcie mu pozdrowienia ode mnie. Znak rozpoznawczy: puknięcie w czoło.
 oko
 Czwartek 18-02-2010

18371. 
Odnośnie wpisu numer: 18369

Prezes nie może powiedzieć prawdy, bo piłkarze pogłupieli by i przestali grać. A tak, to wierzą w to, co im powiedzą i jakoś liga leci.
 Czaruś z IKS
 Czwartek 18-02-2010

18370. 
Zainteresowanym polecam odwiedzenie mojego bloga, gdzie prezentuję jako pierwszy zdjęcia rynku w Lubawie po remoncie. Polecam bardzo.
 Tomasz Reich
 http://tomaszreich.blog.onet.pl/Rynek-w-Lubawie-zdjecia,2...
 Czwartek 18-02-2010

18369. 
Może ktoś wreszcie wytłumaczy kibicom "IKS JEZIORAK" dlaczego
prezes Mirosław Mazur kłamie. Szkoda mi tych piłkarzy, którzy muszą walczyć o kasę, którą zarobili. W IKS ciągle trwa walka z SITWĄ!
 Ronaldo(sky)

skyper12@wp.pl
 Czwartek 18-02-2010

18368. 
Odnośnie wpisu numer: 18365

Na naszym osiedlu administracja błagała już trzeci raz, by w dniu X od godz. Y do Z zabrać samochody z parkingów, gdyż maszyna będzie odśnieżać. Takie miejsce było gdzie przestawić.
Zero reakcji, tak zachowuje się tylko hołota, nie ludzie. A zobaczylibyście gówna na śniegu po psach, jak od krowy.
Jeśli państwo byłoby silne, to reakcja byłaby prosta: na koszt właściciela odprowadza się samochody w inne miejsce, a z psami to szybko zrobiono porządek.
Lewandowskiego pisanie w KI, to o kant d....y się przydaje. Tylko ostre kary poskutkują.
 Agent z Ratusza...
 Czwartek 18-02-2010

18367. 
Odnośnie wpisu numer: 18364

Forma to tylko niecałe 50% wielkiego sukcesu.
Bez spokoju i mocnego ducha nawet nie wiem jaka forma nie przyniesie zwycięstwa olimpijskiego. A "mocy duchowej" dostarczyć może tylko i wyłącznie zawierzenie Najwyższemu i wstawiennictwa Kogoś Ważnego
u Niego. Wiara w to daje zawodnikowi potężną siłę.
Do złotego medalu jest zawsze co najmniej 3 zawodników, a wygrywa ktoś "uniesiony" w danym momencie.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Czwartek 18-02-2010

18366. 
Odnośnie wpisu numer: 18337

Tak, tak - gościu, ty z pewnooością "znasz się" na rzeczy. Zwłaszcza w temacie czystości ideologicznej różowej komuny spod znaku PO. Jestem pewny, że się znasz.
Tak jak zna się na komuszej wywrotowej robocie najbliższy na przykład współpracownik polityczny premiera Tuska, czyli Michał "coś tam, coś tam", czyli w tej chwili - o zgrozo - wcale jeszcze nie najwyższy w RP urzędnik, który był w PRL-u komunistycznym konfidentem. I do kamer rzekł 2 lata temu, że jest dumny!
Tak, tak - czuwaj gościu! I dalej zawijaj w sreberka...
 J-23
 Czwartek 18-02-2010

18365. 
Odnośnie wpisu numer: 18356

a może by tak do odśnieżania zatrudnić tych którzy mają do odpracowania jakieś grzywny i mandaty ?
i pożytek by był i oni by mieli lepiej.
aha, nie da się ?? bo co ? bo prawa człowieka ? bo brak przepisów ?
to za co urzędnicy biorą pieniądze ? i na co ?? aha, na taksówki żeby nie dojeżdżać swoim autem.
a obrońcy praw człowieka tak jak ekolodzy ... na Antarktydę, tam i śniegu pod dostatkiem i łamania praw człowieka jakby mniej ....
 zmęczony zimą Iławianin, lat 47
 Iława, Czwartek 18-02-2010

18364. 
Odnośnie wpisu numer: 18363

Na pewno?
A może to kwestia formy, treningu, przygotowania?
No nie wiem, może masz rację.
 Eskulapski
 Czwartek 18-02-2010

18363. 
Odnośnie wpisu numer: 18362

Kiedy pomodliłem się do Jana Pawła II, to miałem przeczucie, że ześle
na Justynę Ducha Świętego - i stało się!
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Środa 17-02-2010

18361. 
Odnośnie wpisu numer: 18344

Niestety - jak pisze niejaki Adamek - zdobycie medalu przez Justynę będzie bardzo kłopotliwe. Ona nie dysponuje świeżością, jest osłabiona sezonem, za wiele zaliczyła startów przed Igrzyskami. Ona może wrócić do domu bez medalu. Opowiadanie o tym, iż jej Olimpiada będzie dopiero w Soczi jest nierozsądne. Za 4 latka, to powiedział tatka - córeczko bierz męża i zabawiaj mi wnuczęta.
Uporczywe uganianie się za kasą kończy sie źle!
 Czaruś z IKS
 Środa 17-02-2010

18360. 
Łubu-dubu, łubu-dubu! Odszedł prezes naszego klubu...
 Czaruś z IKS
 Środa 17-02-2010

18359. 
Odnośnie wpisu numer: 18357

Moim zdaniem wybierzmy "Klaudię" - ekscentryczną córkę wójta
z miejscowości Wilkowyje w serialu "Ranczo w Dolinie"
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Środa 17-02-2010

18358. 
Po 20. latach uprawy demokracji w Polsce mam dosyć dwóch pojęć:
"poseł" i "Platforma Obywatelska". Dla mnie te wyrażenia mają wydźwięk pejoratywny.
Polska to już tylko punkt geograficzny, przesuwny na mapie, pozostaną tylko święci na pamiątkę po Polsce - Popiełuszko i Wojtyła.
 czarna dziura
 Środa 17-02-2010

18357. 
Ula Bibkowa na Człowieka Roku 2009, hehe!
 Bibek
 Środa 17-02-2010

18356. 
Odnośnie wpisu numer: 18348

Dziś o godzinie 6 rano trzy razy k.....a (przepraszam za brzydkie słowo) próbowałem podjechać na parking przy dworcu ulica Żeromskiego, zanim ta sztuka się udała. Teraz myślę czy uda mi się wyjechać.
Służby odpowiedzialne lecą sobie nieźle w kulki, a władze Iławy dają im
na to przyzwolenie.
Ps. Ale to jeszcze nic. Parking na Podleśnym przy Wiejskiej to jest dopiero "hard core". Tylko dla twardzieli.
 xgrzesio
 Iława, Środa 17-02-2010

18355. 
Odnośnie wpisu numer: 18347

c.d.
Kierownicy referatów:
- śmiesznych kroków
- głupich min
- krzywych spojrzeń
- bekania po jedzeniu
- popiardywania cichego
- wysokich ukłonów
- uniżonych powitań
- zboczonych zainteresowań
- lewych interesów
- poprawnych lizusów
- miejscowych dewiantów
VACATY! Nabór trwa, zgłaszać CV.
 urzędnik wyższego sortu
 Środa 17-02-2010

18354. 
Odnośnie wpisu numer: 18348

Czy wy ludzie jesteście niepoczytalni, by ratusz odśnieżał wam
w ekstremalnych warunkach miasto...?! Polska to nie Canada.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Wtorek 16-02-2010

18353. 
Odnośnie wpisu numer: 18351

Kowalczyk oczywiście :-)
 imienniczka :-)
 Wtorek 16-02-2010

18352. 
Czasami można przeczytać na tym Forum niepochlebne opinie na temat iławskiego szpitala. Być może piszą je ci, którzy byli w nim tylko kilka dni, bądź tylko w odwiedzinach. Ja pragnę podziękować Personelowi oddziału Chirurgii Ogólnej iławskiego szpitala za ofiarną służbę na rzecz pacjentów. Po moim długim 41-dniowym pobycie na tym oddziale, mogłam przekonać się o ich trudnej i często niedocenianej pracy.
 Anna Licznerska

anna.licznerska@neostrada.pl
 Wikielec, Wtorek 16-02-2010

18351. 
Odnośnie wpisu numer: 18324

Do jakiej Justysi ta uwaga?
 podobna do Justysi :)
 Wtorek 16-02-2010

18349. 
Odnośnie wpisu numer: 18347

MOPS Iława wydał do spożycia skażone pleśnią mleko dla najuboższych
po uprzednim zmyciu pleśni z opakowań. Jest to przykra prawda.
 sumienie
 Wtorek 16-02-2010

18348. 
Odnośnie wpisu numer: 18333

Dlaczego Kurier Iławski nie pisze o całkowitym zaniedbaniu w odśnieżaniu całego miasta IŁAWA - MATKI Z WÓZKAMI Z DZIEĆMI PRZEJŚĆ NIGDZIE NIE MOGĄ, a podatki do ratusza płacą.
 opiekunka
 Wtorek 16-02-2010
Odp. 
Skąd bierze się w ludziach tak potężny ładunek ignorancji?
Kurier niemal w każdym wydaniu porusza problemy śniegu
i kłopotów z jego usuwaniem (i nie tylko na terenie Iławy).
 moderator
 Wtorek 16-02-2010

18347. 
Odnośnie wpisu numer: 18345

Dyrektor
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W IŁAWIE
Irena Kasprzycka

Kierownik
DZIAŁU POMOCY ŚRODOWISKOWEJ
Adam Margalski

Kierownik
DZIAŁU POMOCY PÓŁSTACJONARNEJ
Danuta Nastaj

Główny Księgowy
MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W IŁAWIE
Cecylia Józefowicz

Kierownik
REFERATU ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH
Maria Jabłońska

Kierownik
REFERATU DODATKÓW MIESZKANIOWYCH
Jerzy Brzozowski
 urzędnik
 Wtorek 16-02-2010

18346. 
A co na temat olimpiady sądzi europoseł Lisek? Dlaczego milczy?
 oko
 Wtorek 16-02-2010

18345. 
Odnośnie wpisu numer: 18341

A jak się nazywa ta Pani dyrektor iławskiego MOPS-u?
 pytek
 Poniedziałek 15-02-2010

18344. 
Odnośnie wpisu numer: 18335

A więc miałem rację, że zdobycie medalu olimpijskiego to wielkie szczęście. Ja wam powiem więcej i nie mówcie, że kraczę. Ja Adamek - mistrz, boje się o to, że Justynka wróci na tarczy, gdyż jest wydymana startami. Ja swoje wiem co mówię, ale będę Boga prosił, aby choć na jeden bieg zesłał Jej Ducha Świętego i wróciła choć z jednym medalem. Wygrała zawodniczka, która oszczędzała sił w Pucharze Świata. Justynka jest u kresu wyczerpania sił. Tylko to, że należy do potęg narciarskich, to jeszcze jest w czubie. Tak mówi ADAMEK - mistrz sportu.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Poniedziałek 15-02-2010

18343. 
Odnośnie wpisu numer: 18336

Nie martwię się za o.Tadeusza. Do jego audycji zaś mnie nie ciągnie.
Kiedyś słuchałem i już mi starczy. Nawiasem mówiąc często trudno
zrozumieć, co o.Tadeusz ma na myśli, bo składnia jego wypowiedzi
jest tak pogmatwana, że sens gdzieś znika.
No ale jak wspomniałem, raczej z daleka jestem od jego audycji.
 Eskulapski
 Poniedziałek 15-02-2010

18342. 
Odnośnie wpisu numer: 18338

Podczas I wojny światowej nie było chyba III Rzeszy?
 Eskulapski
 Poniedziałek 15-02-2010

18341. 
"Podziel się posiłkiem" pod patronatem iławskiego MOPS-u to parodia.
Osobiście widziałem zachowanie Pani dyrektor iławskiego MOPS-u jak
podopieczny wykupił posiłek i podzielił się posiłkiem z osobą bezdomną.
A Pani dyrektor, jako wysłannik RATUSZA, zbeształa z błotem tę osobę.
 sumienie
 Poniedziałek 15-02-2010

18339. 
Odnośnie wpisu numer: 18338

Ty zatem nie możesz startować na Prezydenta RP, ale bynajmniej się
przyznałeś, że miałeś dziadka w armii za Wilhelma w III Rzeszy.
 Przedstawciel Ludu
 Poniedziałek 15-02-2010

18338. 
Odnośnie wpisu numer: 18337

Mój dziadek, co w I wojnie światowej po stronie III Rzeszy przeciw Francuzom brał udział (rodem z Kazanic) powiadał: "Polityka to kurwa,
bo komu chce, to daje". Skurwienie było w Teheranie, potem przy Okrągłym Stole.
Zobaczcie na taki PSL - komu chce to daje i układa się do koalicji.
A chrześcijański PiS z Lepperem, to kim był?
 Agent z Ratusza
 Poniedziałek 15-02-2010

18336. 
Odnośnie wpisu numer: 18330

Nie odpowiadaj za Ojca Dyrektora i nie martw się o jego ekumenizm.
Jeśli cię to interesuje,to posłuchaj Radia Maryja. Wszak na pewno
dociera do Iławy.
 oko
 Poniedziałek 15-02-2010

18335. 
Od rana jestem dziś poddenerwowany występem Justyny na 10 km. Niby najlepsza na swiecie, ale to było. Tak! - to było wczoraj! Dziś los może jej zrobi psikusa, gdyż każda z przeciwniczek może miec swój dzien, czyli pełnię dyspozycji kondycyjnej i emocjonalnej. To tak, jak w wygrana w TOTO, tylko ten jeden raz w życiu - o ile jest nam dane. Zwycięstwo na Igrzyskach jest podobne. Wczoraj nieznany biatlonista został mistrzem olimpijskim - aura rozdawała medale. A kto dzis będzie rozdawał medale? Może Justyna?
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Poniedziałek 15-02-2010

18334. 
Odnośnie wpisu numer: 18332

W sprawie medali na Olimpiadzie w Vancouver:
"Niech się dzieje wola Nieba z nią sie zawsze zgadzać trzeba!"
Czy Justyna chce czy nie, to będzie tak, jak Bóg przykaże.
 Baca z Czarciego Jaru
 Niedziela 14-02-2010

18333. 
Odnośnie wpisu numer: 18331

Gościu, pobudka!
Czyżby i tobie telewizyjne media polskojęzyczne wywierciły dziurę nad czaszką? Za ten burdel w kraju, w Iławie również (miasto i powiat), swoją słuszną złość wylej na różową Platformę Tuskową!
Na pohybel komunie i jej sługusom!
 J-23
 Niedziela 14-02-2010

18332. 
Odnośnie wpisu numer: 18331

Musze wyznac, iż mnogośc medali nie daje - mnie bynajmniej - zadnej satysfakcji. Pamietam, jak hurtowo medale zdobywali sportowcy DDR i ZSRR, by udowodnic Swiatu wyższośc morale i tężyzny fizycznej tych narodów. Dlatego medal Małysza, u schyłku kariery należy przyjąc ze zdumieniem, zas, gdyby Justyna miała wszystko wygrac - stałoby się normalką. Ciekawiej będzie - hipotetycznie zakładajac - gdyby Justyna otarła się w dwóch biegach o medale, zaś w jednej konkurencji zdobyła złoto. Nic nie jest do końca przewidywalne, gdyz nie wiemy co w człowieku siedzi.
 Czaruś z IKS
 Niedziela 14-02-2010

18330. 
Odnośnie wpisu numer: 18322

Nie wiem, czy Tadeusz będzie Małysza chwalił. Przecież Adam jest ewangelikiem a u ojca Tadzia ciężko z ekumenizmem raczej.
 Eskulapski
 Niedziela 14-02-2010

18329. 
Odnośnie wpisu numer: 18327

Patrzcie państwo, nawet sekretarze przemysłu mądrze wypowiadają się o Małyszu. Mówią, że sport to ciało i duch. Bo w zdrowym ciele czasem osiedli się zdrowy duch, jak u Małysz. U Pudzianowskiego w ciele osiedliła się tylko ciemnota. Gdyby nie sterydy i opóźniacze rozkładu mięśni HBO, ta owa małpa człekokształtna nie miałaby nawet mięśni tylko machała by ogonem.
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Niedziela 14-02-2010

18328. 
Odnośnie wpisu numer: 18327

Zapomniałem jeszcze o upominku muzycznym, który rozładuje emocje:http://www.youtube.com/watch?v=vtZM2n0yvdM&feature=related
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Niedziela 14-02-2010

18327. 
Odnośnie wpisu numer: 18322 18325

W życiu, sporcie nie liczy się tylko moc i wielkość mięśni, ale i moc głowy( ratio) i ducha(spiritus). Pudzianowski przenosi opony, beczki, wagony kolejowe i cholera wie co jeszcze. Nie ma to nic wspólnego ze sportem. Sport to ma być sztuka(ars), vita brevis ars longa, jak mawiali mądrzy starożytni. Małysz nie ma i nie miał swoich "pięciu minut". Te jego "pięć minut" trwa już 10 lat. Fortuna zdobył złoty medal, i co z tego??? To on trwał tylko pięć minut. A potem zaczął chlać i przeminął jak kometa. Przykładów takich jest wiele. Być może Małyszowi nie jest pisane olimpijskie złoto, ale jego osiągnięciami można by obdzielić wielu sportowców. Kruczek, Lepistoe i Tajner potrwalili się dogadać, stworzyli zgrany zespół i pokazali niedowiarkom umięśnionym i piłkarskim, że jednak coś można zdziałać w tej Polsce.
 sekretarz ds. przemysłu ciężkiego w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Niedziela 14-02-2010

18326. 
Przestańcie o tym Małyszu,co za plemienne podniecenie!
 Kaśka
 Niedziela 14-02-2010

18325. 
Jeden z Polaków, kibiców do Małysza tak powiedział:

Radio Maryja jest z Tobą Adamie!!! Daj krok do przodu!!! I skoczyłem, powiedział w TVP 1 Adam Małysz, dziękując słuchaczom od Rydzyka za wsparcie.

Natomiast bożyszcze prostaków prymityw Pudzianowski o Małyszu powiedział:

"Już wkrótce Adam Małysz, rusza do walki o medale olimpijskie. - Wielkim szacunkiem darzę Adama Małysza, ale on swoje pięć minut już miał. Nie można non stop mamić ludzi, że jeszcze tydzień, jeszcze dwa - cytuje słowa Mariusza Pudzianowskiego dziennik "Sport".
 ADAMEK Z LAS VEGAS
 Niedziela 14-02-2010

18324. 
Odnośnie wpisu numer: 18319

Moja Kochana Najdroższa Justysiu!
Teraz na Ciebie czas. Wyśpij się dobrze, walnij coś na sen. Zalicz ostry numerek i... naprzód do boju.
 Ludowy seksuolog
 Sobota 13-02-2010

18323. 
Odnośnie wpisu numer: 18322

Jak nie wiesz o co się rozchodzi to ci gapo powiem. Podpucha. Małysz w nadchodzącej kadencji startuje na senatora, a Radyjo Ojca go podeprze. Malysz w cuglach wygra, a na senatora nadaje się lepiej, niz ten baran , łysa pała, Lato. Bynajmniej większą elokwencyją błyszczy. Małysz musi zostac w polityce, żeby go ta jego durna baba , jak przestanie skakac i dobrze zarabiac, z doma nie pogoniła. Tak u mnie bacowie na bacówce przy śliwowicy gawendzom.
 Baca z Czarciego Jaru
 Sobota 13-02-2010

18322. 
Małysz to gość, który nie tylko potrafi wrócić do formy i zdobywać medale olimpijskie. W wywiadzie telewizyjnym, którego słuchało miliony kibiców, dał prztyczka w nos krytykom Radia Maryja. Wspomniał, że ktoś ze zwolenników Radia Maryja trzymał za niego, żeby poprawił się w drugim skoku. Teraz pewnie Rydzyk będzie go wysławiał, bo nikt lepszej reklamy, nawet za ciężkie pieniądze, Radiu Maryja nie zrobi.
 lemiesz
 Sobota 13-02-2010

18321. 
Dzis sniło mi się, że suma złowiłem na rasówkę, ktora była wielka jak...a nie powiem jak co. No i Małysz półpanem jest. Chlam dalej te same trunki, "a konto" Małysza...., gdyż Panem jeszcze nie jest, ale:

"Pewny jestem że
Nie najgorszy idzie dzień
Nie najgorszy idzie dzień pełen nadziei
Pewny jestem że
To przeczucie spełni się
Dobry sen zawodzi rzadko mnie"

 Baca z Czarciego Jaru
 Sobota 13-02-2010

18317. 
Od rana siedzę w domu, zapijam rózne trunki i czekam na skoki Adama, podśpiewując:

Od rana mam dobry humor
z równowagi nic dzis nie wyprowadzi mnie
nie martwi mnie byle głupstwo
wszystko mi mówi, ze to będzie dobry dzień...
 Baca z Czarciego Jaru
 Sobota 13-02-2010

18316. 
Nadal policja szuka babdytę. W kraju, w którym panuje więź społeczna, zaufanie do władzy, wymiaru sprawiedliwości i policji już dawno by go chwycono. Nie ma takiej siły, zeby tego gada ludzie nie znali . Są tacy ktorzy wiedzą gdzie jest, co robi, znają go osobiście, są tacy, którzy widzieli, ale milczą...Wszyscy oni wolą milczec. Przecież wiadomo, że jak nie zdradzi policja, to podczas podczas procesu sądowego media zrobią świadkowie fotkę, przestępca jest chroniony. Wiedzą, że proces wlecze się latami i nikt przy zdrowych zmysłach, nie będzie się włóczył po dzieiątkach rozpraw. Ale najważniejsze, to uwianie tożsamosci swiadka, jako konfidenta, czy szpicja policji, za co płaci się dziś zyciem. Ten kraj skazany jest na zagładę, plemię polskie przypomina mi niereagujace stado bawołów, czy innego żwierza, na oczach którego mocniejszy zwierz zapoluje i rozdziera na strzępy. Wszystkie zwierzątka patrzą jak ginie ch ich ziomek, a potem odchodzą dalej.
Ale przy takich rządach i takim wychowaniu młodego pokolenia, jego bezkarności - jak może by inaczej.
Ja też policji niczego nie zgłoszę - poprostu boję sie, że kolesi przestępcy mnie lub kogoś z mojej rodziny zakatrupią.
 Przedstawciel Ludu Mas Uciśnionych
 Sobota 13-02-2010

18315. 
Odnośnie wpisu numer: 18311

Saneczkarz nie żyje, bo Kanadyjczykom chciało sie ekstremalnego toru. Wszystko dla reklam i kasy. Ta olimpiada jest dla mnie jakaś dziwna.
 Adamek z Las Vegas
 Piątek 12-02-2010

18313. 
Odnośnie wpisu numer: 18311

A mnie nadal skoki Małysza ekscytują.
Od rywalizacji Nykkaenena z Weissflogiem je oglądam i cieszę się, że
TAKI Polak w historii tej dyscyliny sie pojawił. Nic od niego nie wymagam, bo osiagnał tak wiele, że szacunek na wieki. Ale medalu mu życzę!
 Eskulapski
 Piątek 12-02-2010

18311. 
Odnośnie wpisu numer: 18310

Mnie jakoś skakanie Adka Małysza nie emocjonuje, bo chłopak tyle już nawygrywał dla siebie i Polski, że dla mnie jest potrójnym mistrzem olimpijskim.
Natomiast ten, głośno aktualnie reklamowany w mediach, zajazd na
Kanadzie, zwany ponoć "olimpiadą", ma tyle wspólnego z igrzyskami
na cześć ludzkiej tężyzny i hołdem dla starożytnych bogów, co polski przemysł hazardowy z biblijną przypowieścią o dobrym samarytaninie.
Proszę, nie rozśmieszajcie mnie, błagam... Kasa, miśki, tylko kasa!
 sportowiec lobbysta
 Piątek 12-02-2010

18310. 
Odnośnie wpisu numer: 18307

Małysz w formie. Oby był jakiś medal dla niego. Jakikolwiek!
 Eskulapski
 Piątek 12-02-2010

18309. 
Odnośnie wpisu numer: 18294

Tubylec dokonał oceny funkcjonowania iławskiego szpitala jednoznacznie. Odpowiedzią na tę ocenę jest wypowiedź Pani dyrektor [...]: "Jaki rząd i wiodąca partia, taka polityka lecznictwa"
 Katarzyna Miętus
 Piątek 12-02-2010

18308. 
Uważajcie na oferty POLBANKU w Iławie (ul. Kopernika).
"Konto Samooszczędzające", niegdyś lider wśród kont oszczędnościowych na rynku, teraz jest cieniutkie jak barszcz. Spadek oprocentowania jest tak znaczny, że de facto nie ma o czym mówić.
"Konto Premiowane", które z założenia ma "uczyć oszczędzania", jest
de facto nowym wymysłem marketingowców i nie wnosi żadnej nowości.
Przy miesięcznej kapitalizacji odsetek i tak trzeba płacić podatek Belki.
 bankowiec z porządnego adresu
 Piątek 12-02-2010

18306. 
Odnośnie wpisu numer: 18305

Tak źle z iławskim szpitalem nie jest, jak piszecie. Jednak, skoro lekarze
ile chcą, tyle mają - to nie dziwota jest, że na to i owo pozwalają sobie
niektórzy!
Tylko mi Siłki nie wyrzucajcie, bo dobrze związał mi ścięgno achilla i jakoś nie narzekam. Asystował Z. Olszewski, a przyglądał się sam F. Stanibuła.
U mnie poszło dobrze i nie wyszedłem nogami do przodu, jeno w tył.
 Przedstawciel Ludu
 Piątek 12-02-2010

18305. 
Odnośnie wpisu numer: 18304

Jakiś czas temu spędziłam kilka dni w szpitalu w Ostródzie. Był to oddział czekający na remont, ale obsługa po prostu rewelacja. Miłe pielęgniarki, fachowa obsługa, wszyscy mówią ludzkim głosem i nie mają pretensji, że człowiek leży chory i wymaga pomocy, w końcu to szpital. Najważniejsi są ludzie, a w iławskim szpitalu niestety czasami trudno ich tak nazwać.
 mimi
 Piątek 12-02-2010

18304. 
Odnośnie wpisu numer: 18294

A zapomnieliście już, jak Jastrzębowa chciała wprowadzić porządek w iławskim szpitalu????
Już dawno zostałoby posprzątane! I takie sytuacje nie miałyby miejsca!
A tak...???!!!
Dobrze, że chociaż jakieś remonty są, ale personel/lekarze w dużym stopniu do wymiany!!!
 Józef
 Piątek 12-02-2010

18303. 
Odnośnie wpisu numer: 18300

Z wszystkim się zgadzam, ocena nauczycieli, ich niedowartościowanie znane mi są bardzo dobrze.
Tak się złożyło, że przed laty krótko byłem nauczycielem w szkole średniej. Krótko, bo opisane przez szanownego Latarnika zjawiska dały o sobie znać, a ja, zgodnie ze swoimi poglądami czmychnąłem na "z góry upatrzone pozycje" i mimo specjalistycznego wykształcenia, pracowałem w innych zawodach. Ot, i cała tajemnica.
Głoszone przez pana z Sienkiewicza poglądy "trącą myszką". Dziś problemem dla nadwyżki wykształconych jest jak przeżyć, znaleźć sobie miejsce w życiu. Absolwentka pedagogiki specjalnej pracuje jako kasjerka w banku. I dobrze, że w ogóle znalazła pracę. PAŃSTWO nie wypełnia już roli krajowego koordynatora systemu kształcenia, nie prowadzi żadnego bilansu w tym zakresie a młodzież wali po dyplomy, specjalnie nie piszę - rwie się do wykształcenia, nie myśląc co będzie robiła za 5 lat!
Jeśli chodzi o pana wpisy, domyślałem się, że to sprawy techniczne (klawiatura bez polskich znaków), już ktoś kiedyś zwracał na to uwagę, z tekstu np. wynikało, że inteligencja sama się niszczy, inne sprawy jak najbardziej w porzo.
 czyt-for
 Piątek 12-02-2010

18302. 
Piątek, 12 lutego, godz. 8:13 - szykuję się duchowo na ten dzień.
Oczy Polaków zwrócone na MAŁYSZA! Nosi GO!!!
 Czaruś z IKS
 Piątek 12-02-2010

18301. 
Odnośnie wpisu numer: 18294

Nie pokazuję się więcej w iławskim szpitalu, bo wyjście będzie "nogami
do przodu"
 Baca z Czarciego Jaru
 Piątek 12-02-2010

18300. 
Odnośnie wpisu numer: 18284

Tekst moj dotarl do wielu szanownych czytelnikow naszego forum. Sadze, ze moja technika pisania nie zaszkodzila tresci. Konwencja wypowiedzi pozwolila mi na szczera refleksje.
Natomiast tekst ten wyslalem takze do Pani Profesor od jezyka polskiego, by ocenila go krytycznie.
Jako emigrant od 30 lat staram sie zawsze, by pisac i poslugiwac sie jezykiem ojczystym jak najpoprawniej. Prosze o wyrozumialosc.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Piątek 12-02-2010

18299. 
Odnośnie wpisu numer: 18280

W mojej wypowiedzi odnosilem sie do jednego z liberalow, ktory przekonywal, ze nie studia wyzsze sa wazne, lecz sposob radzenia sobie w zyciu. Doradzal i oferowal ow liberal pomoc komercyjna w "sposobie wyjscia z klopotow finansowych" - absolwentom szkol wyzszych.
Przykladem tej nauczycielki chcialem pokazac niemoc i bezczelnosc
wladz polskich, ktore niszcza inteligencje polska, stosujac glodowe wynagrodzenia.
Oczywiscie, ze los nauczycieli w roznych szkolach jest jednakowy.
Czy ksztalca przyszlych aktorow czy rzeznikow, to nie ma znaczenia...
Ja tylko dopominalem sie o szacunek dla wszystkich nauczycieli, szacunek dla inteligencji polskiej, szacunek dla Pani...
 Latarnik z Sienkiewicza
 Czwartek 11-02-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 117 118 119 ... 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... 310 311 312 ... 386 387 388 następna ] z 388



102740505



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.