Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie
CENNIK
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Obwodnica Nowego Miasta. Będzie poślizg
Burmistrz bezradny na hałas z „Leśnej”
Trzy lata temu obiecaliśmy, dziś wręczamy świadectwa
Albo tunel pod torami, albo stanie i czekanie
Kwaśniewski do Kopaczewskiego. Replika o blokadzie USC
Szpital. Nie działa poradnia medycyny paliatywnej
Wodne problemy z hydrantami
Kładka między Małym a Dużym Jeziorakiem zamknięta od 5 lat
Burmistrz zablokował w USC bezpłatne klepsydry
Problemy z dostępem do obiektów sportowych
Czy Iława jest gotowa do sezonu letniego?
Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury
Raport przedwakacyjny. Co Iława oferuje na sezon?
Mikołaj Grzywacz o pierwszych krokach w muzycznej branży
Iława. Zwolnienia podatkowe 2019
Szerszeń monstrum. Kolejna niespodzianka z Azji
Większy skład komisji rewizyjnej. Demokracja czy polityka?
Pokolenie wojny kontra powiat i „służba zdrowia”
Pokonała wirusa i urodziła zdrowe dziecko!
Epidemia. Czy młodzież korzysta z telefonu zaufania?
Więcej...

Forum

30112. 
Odnośnie wpisu numer: 30106

Oj przestańcie narzekać na objazdy! Przecież "PO-lska w budowie"!

Nie uprawiajcie polityki. Budujmy szkoły, przez ich zamykanie, budujmy świetlice dla dzieci, których nie ma, budujmy mosty i przejścia - tam gdzie ich nie potrzeba, budujmy ekrany - tam gdzie ich nie chcą i są niepotrzebne, polepszajmy dostępność do opieki zdrowotnej przez zmniejszanie kolejek, leki za 1 zł, lepsze wyżywienie w ośrodkach opieki szczególnie zależy nam opiece osób starszych, niepełnosprawnych oraz duża pomoc dla osób którzy się nimi opiekują. Budujemy drogi, ale najpierw zniszczymy drogi do nich dojazdowe, budujmy nowy system płatności na autostradach na którym zaoszczędzimy 1 mld zł, ale najpierw wydaliśmy 2 mld zł na nowe bramki.

I tak można wymieniać do nieskończoności te POpaprańcze hasła i metody obecnie rządzących, czy to w gminach, powiatach, województwie czy centrali. Od 7 lat serwuje się ludziom obiecanki o lepszym jutrze, poprawie ich sytuacji, perspektywach dla młodych, a co jest? Sami widzimy. Dla mających inne poglądy – pogarda, zastraszenie, wykluczenie. Tylko kłamstwo, układy, kolesiostwo, partyjniactwo i kaassaa się liczy do kieszeni własnej.

Jednym z haseł burmistrza Pietrzykowskiego było - żeby pójść do przodu muszę się cofnąć - więc trzeba przyznać że ten fachowiec od dróg realizuje swoje cele w 200% cofnął naszą gminę Susz do takiego stanu że na dzień dzisiejszy nie znajdziemy żadnej drogi dojazdowej do Susza która by się nadawała do jazdy (Lubnowy, Emilianowo, Olbrechtówko, Kamieńca itd.) nie mówiąc o drogach w mieście Susz.

A to przecież dopiero początek. Zobaczymy, co będzie gdy ruszy budowa wiaduktu! I nie ma tłumaczenia panie Pietrzykowski, że to są drogi powiatowe, te wojewódzkie i Pan za nie nie odpowiada. Kiedy nie był Pan Burmistrzem tak łatwo przychodziło Panu krytykowanie, teraz proszę pokazać wpływ na to co dzieje się na drogach naszej gm. Susz. Może trzeba byłoby udać się do Warszawy do Pana Prezydenta, przecież miał Pan poparcie najwyższych władz w państwie (pewnie tylko zdjęciowe).

Jesteście jedną sitwą, która nie liczy się z nikim. Macie w nosie ludzi którzy użytkują drogi i ponoszą ogromne koszty w dojazdach do pracy. Liczą się tylko wasze chore ambicje, za które w najbliższym czasie i tak zapłacą wszyscy w postaci albo to remontu zawieszenia, większego zużycia paliwa, a w późniejszym czasie wyższych podatków, bo przecież będzie trzeba spłacać te zadłużone budżety w gminach, powiatach i całym kraju.

Na rozliczenie rzeczowe i finansowe przyjdzie wkrótce czas. Trzeba będzie przyjrzeć się jakie były możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych i dlaczego z nich nie skorzystano, a w zamian wydano ogromną ilość własnych pieniędzy. Okaże się czy profesjonalizm i menadżerskie doświadczenie naszego suskiego duetu Krzysio i Zdzisio postawiło gminę Susz na nogi czy też gmina leży, kwiczy i robi pod siebie.
 Harry Potter
 Susz, Piątek 04-04-2014

30111. 
Obejrzyj film "Anatomia Upadku 1" oraz "Anatomia Upadku 2" autorstwa Anity Gargas [...]
Aż 50 lat czekaliśmy, by dowiedzieć się prawdy kto zamordował naszych w Katyniu, teraz musimy poczekać następne 50 lat, by dowiedzieć się kto stoi za tą straszliwą katastrofą w Smoleńsku.
[...]
Podobnie też, nie przypadkiem, nie jest nam dane poznać prawdę o katastrofie pod Gibraltarem z generałem Sikorskim na pokładzie. [...]

__________________________________________________________
ANATOMIA UPADKU 1

 Marszałek
 Iława, Czwartek 03-04-2014

30110. 
Tuż pod nosem: PRZEKRĘT NA MILIONY!
Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 Iława, Czwartek 03-04-2014

30109. 
Odnośnie wpisu numer: 30106

Żal współczucia, bo nie wie co prawi.
Objazd wspomniany przez obserwatora jest oficjalnie proponowanym przez lokalnych gospodarzy i znajduje się w lepszej kondycji niż wspomniany odcinek Prabuty-Kisielice, a proponowany przez Skanska dla jadących od Dzierzgonia.
Wspomina o proponowanym przez firmę Skanska odcinku Kisielice-Susz, że pobocza połamane i wąsko, że minąć się ciężko, a poszło na ten cel sporo pieniędzy!
Ponadto czy ty współczucie jechałem kiedyś objazdem z Prabut do Kisielic przez Jawty, tak proponowanym przez Skanska?! Nie! To zapraszam! Zgrozo, broń przed takimi drogowcami!
Ponadto zamknięta droga Iława-Susz i jej prowizoryczny remont z pozostałym drzewostanem jako motywem przewodnim, to dopiero ŻAL!
 mieszkaniec
 Susz, Środa 02-04-2014

30108. 
Odnośnie wpisu numer: 30106

Ja nie zarabiam tyle co ty.
Może ciebie i stać jest jechać o 10 km dalej każdego dnia.
Policzmy:
20 km x 5 dni w tygodniu to 100 km w miesiącu, czyli o 400 km WIĘCEJ.
W takim przypadku to dodatkowe 150 zł więcej na stacji benzynowej.
 kierowca
 Susz, Środa 02-04-2014

30106. 
Odnośnie wpisu numer: 30105

Po jaką cholerę pchasz się na Emilianowo, Krzywiec (itp.) ???
Jedź tą drogą gdzie wyznaczono objazd. Ale nie, pan obserwator pojedzie tam gdzie będzie chciał. To jedz nawet przez las i nie narzekaj.
Żal.
Jest opublikowana informacja SKANSKA na temat objazdów wokół Iławy.
"Objazd dla ruchu tranzytowego odbywać się będzie na odcinku: Iława (DK-16) – Kisielice – Susz.
Kierowcy jadący od strony Dzierzgonia i Malborka w stronę Iławy proszeni są o korzystanie z objazdu od Różnowa przez Prabuty (DW-522) – Kisielice – Iława (DK-16) – mówi Jakub Krzysztofiak, kierownik budowy Skanska".
 współczucie
 Orange, Wtorek 01-04-2014

30105. 
Odnośnie wpisu numer: 30099

Co się dzieje tak naprawdę na zaproponowanym objeździe, to niech opowiedzą mieszkańcy Emilianowa, Krzywca, Jakubowa czy Gałdowa.
Oby tylko nikt nie zginął!
Panie burmistrzu Pietrzykowski versus starosto Rygielski! Kto naprawi drogi powiatowo-gminne, które dosłownie po kilkunastu dniach się rozjeżdżają, a gdzie jeszcze do końca?!
Efekty prac tych panów widoczne są również na drodze Susz-Kisielice, tudzież robionej naprędce przed poprzednimi wyborami samorządowymi, a mianowicie połamane pobocza, obrywane lusterka w pojazdach! Dramat.
 obserwator
 Susz, Wtorek 01-04-2014

30104. 
Odnośnie wpisu numer: 30101

Czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, że nasz burmistrz iławski Ptasznik bardzo lubi swoją pracę?
Tak go urzeka, że godzinami może sobie siedzieć w ratuszu i patrzeć...
 wyborca [37]
 Iława, Poniedziałek 31-03-2014

30103. 
Odnośnie wpisu numer: 30102

Jeśli pomysł z podziemnym przejściem tylko dla pieszych pod torami przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego jest prawdą, to durniem społecznym nazywam tego, który to wymyślił; a ostatnimi baranami tych, którzy wdrożyli go do realizacji.
Przecież miał być most nad torami lub tunel drogowy pod - dla wszystkich użytkowników (pieszych i pojazdów), by nie kolidowali z mknącym tędy Pendolino 160-200 km/h.
Zatem nie ustają pomysły trwonienia kasy unijnej i krajowej, budując ekrany i pseudo-przejścia w miejscach wątpliwych, jak w Iławie, czego w Polsce setki przykładów.
Aby tylko swoi kumple POnownie wyszli na swoje portfele.
Zatem kampania przedwyborcza straszeniem już nie PiS, a wybuchem wojny - a Polska w budowie trwa.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 31-03-2014

30102. 
Odnośnie wpisu numer: 30101

Moim zdaniem taki wielki mozół tylko z tunelem podziemnym dla pieszych, kiedy nadal będą szlabany dla samochodów, to wielki bezsens i koszt zbyteczny.
Przecież my, przechodnie, spokojnie dalej moglibyśmy przechodzić obok. Nigdy nie słyszałem, by na tym przejściu ktoś zginął, chyba że sam wszedł pod pociąg.
Należało tylko przejścia piesze poszerzyć o dwa metry; zaprojektować odstęp od drogi, by piesi szli bezpiecznie bez kontaktu z pojazdami.
Chyba że coś nie zrozumiałem.
Podczas rozmowy z przypadkowo spotkanymi ludźmi, określiliśmy decyzję jako głupią, za którą pójdą kolejne miliony z kasy publicznej.
 przechodzień
 Iława, Poniedziałek 31-03-2014

30101. 
UWAGA KIEROWCY!

Od poniedziałku 31 marca od godziny 12:30 przejazd kolejowy przy białym kościele w Iławie został zamknięty. Rozpoczęła się przebudowa. Niestety nie będzie oczekiwanego wiaduktu drogowego, lecz tylko tunel podziemny dla... pieszych.
W związku z objazdem tego miejsca, kierowcy muszą się przygotować na przynajmniej 3 miesiące totalnych utrudnień.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 31-03-2014

30099. 
Odnośnie wpisu numer: 30098

Jeśli jesteśmy pochyłym drzewem, a się nie bronimy, to na nas wszystkie szuje włażą.
I weszli te [łobuzy] ze Skanska za przyzwoleniem władzy PO z Iławy i Susza i z parobkami robią co chcą. Ciekawe co takiego trzyma firmę SKANSKA, że wszystkie przetargi wygrywają.
Tylko blokadą, jak za Leppera można ich złamać, innego wyjścia nie ma.
 Swojak
 Susz, Poniedziałek 31-03-2014

30098. 
Odnośnie wpisu numer: 30097

Też nad tym myślałem żeby wnieś pozew zbiorowy dotyczący dojazdu do Iławy, albo można się skrzyknąć i zablokować wszystkie drogi dojazdowe i niech się władza dowie kto tu rządzi.
 gruby
 Susz, Poniedziałek 31-03-2014

30097. 
Odnośnie wpisu numer: 30095

Objazdowy chaos.
Cóż! Trzeba zrobić wszystko i za wszelką cenę żeby zawody triathlonu w Suszu planowane na 4 lipca się odbyły, a więc droga z Susza do Iławy musi być przejezdna. Wszak dla burmistrzów z Susza Krzysia i Zdzisia będzie to impreza pożegnalna. Bardzo ważna, bo nie może być gorsza niż poprzednie, gorsza i tańsza. Burmistrz Pietrzykowski przyzwyczaił nas już do wydawania setek tysięcy złotych na tą imprezę, oczywiście mowa tu o kwotach tych nieoficjalnych - prawdziwych. Ile to będzie w tym roku? Może 300 a może 400 tys, tego jeszcze nie wiemy, ponieważ są bardzo poważne problemy ze znalezieniem sponsorów, a zegar tyka. A przecież wiadomo, że celebryci mają stałe gaże, komentatorzy także, więc… zapłacimy słono ludziska za oklaskiwanie naszych suskich celebrytów sportowców i kandydata Krzysia. Wypromowanie się przed wyborami za publiczną kasę będzie niepowtarzalną okazją, której nie można zmarnować.

Natomiast jeżeli chodzi o sam remont drogi to mamy tu bardzo dziwną sytuację. Dla wykonawcy czyli firmy SKANSKA jest to na rękę, ponieważ mało kiedy zdarza się żeby inwestor godził się całkowicie zamknąć drogę na czas trwania jej remontu. Ciekawe czy w warunkach przetargowych był taki zapis, że wykonawca będzie mógł całkowicie zamknąć drogę na całej jej długości czy też był zapis że musi zapewnić jej funkcjonowanie. Warto by się temu przyjrzeć.
Na koniec dodam, że można też złożyć pozew zbiorowy i ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty – czas, paliwo, uszkodzenia w zawieszeniu, bo przecież dano nam wybór w objazdach, albo jechać polnymi drogami, albo przez Kisielice czyli 15 km więcej. Ktoś kto dojeżdża co dziennie do Iławy do pracy na pewno odczuje skutki w portfelu.
 Harry Potter
 Susz, Niedziela 30-03-2014

30096. 
Wyjątkowe przyśpieszenie kwitnienia kasztanów. Są już pąki i to jakie.
Jeśli taka jak dziś utrzyma się w atmosferze temperatura i bijące słonko, to za trzy dni na pierwszego kwietnia mamy w niektórych sprzyjających miejscach gminy iławskiej rozkwitłe kasztany. A matura za 6 tygodni?
 Swój
 Ławice, Niedziela 30-03-2014

30095. 
Odnośnie wpisu numer: 30094

Wszędzie chaos, bo świat wydobył się z chaosu.
[...] Kto chce pojechać w kierunku Malborka, ten niech obierze kierunek na Zalewo, by stamtąd na Dzierzgoń Stary i dalej na Gdańsk. Niektórzy radzą jechać przez Ostródę, jednak to jest bardzo okrężna mimo wszystko droga.
Komu do łba strzeliło (tak trzeba powiedzieć), aby nagle całe trasy pomiędzy miastami zamykać? Pewno tym mądralom ze Skanska. Co ich motywowało? Pomiędzy Lubawą a Iławą drogę jakoś kończą i bez zamykania, aż tu nagle do Susza chcą mieć zamkniętą.
 podróżny
 Piotrowice, Sobota 29-03-2014

30094. 
Kierowco! Zobacz mapę objazdów trasy Iława-Susz.
Zapraszamy na stronę 8. w bieżącym wydaniu „Kuriera”.
 KURIERZY
 Iława, Piątek 28-03-2014

30093. 
Odnośnie wpisu numer: 30086

To prawda... Bo wystarczy zobaczyć jaka samowolka jest we wsi Dół.
Pan Eugeniusz J. postawił tuż przy brzegu nawet hangar, płot, pomost.
I nie przejdzie nikt.
No, ale jednak niektórzy wszystko mogą...
 Zorro
 Dołem, Piątek 28-03-2014

30092. 
Odnośnie wpisu numer: 30087

Może [...] – z ich wybrańcem z ostatnich wyborów Pietrzykowskim – dzielą się tam płaceniem rachunków za prąd? A może to się palą znicze, które dowozi ze sklepu [...] ?
Kiedy ja zostanę wreszcie burmistrzem, obiecuję, że płacenie rachunków za prąd w remizie wezmę na siebie. A i znicze kupię dla moich strażaków! Poprzyjcie mnie, strażacy!
 czarny koń wyborów
 Susz, Piątek 28-03-2014

30091. 
Odnośnie wpisu numer: 30088

Nie wiem jaką Pan Krzysztof Kurpiecki ma wiedzę w zakresie historii, ale to co mówi jest prawdą. I owszem, szkoda, że tego nie uczą na lekcjach historii w szkole.
Proponuję sięgać po literaturę faktu, nieznanego powszechnie autora Ferdynanda Ossendowskiego (doktor nauk chemicznych), mówią znawcy, że równego Sienkiewiczowi. Jednak ten autor miał pod górkę i tępiony był przez siły komunistyczne na zachodzie przed II wojną światową, które zablokowały jego książki, szczególnie jeśli chodzi o pozycję biograficzną "Lenin".
Natomiast jego majstersztyk literacki, cudowną polszczyzną pisany, o historii, zwyczajach i przyrodzie, to pozycja "Polesie".
 Marszałek
 Iława, Piątek 28-03-2014

30090. 
Odnośnie wpisu numer: 30087

Zapewne spotykają się strażacy i podnoszą kwalifikacje i umiejętności szkoląc się w strażnicy OSP. Chyba wszystkim zależy na w pełni wykwalifikowanych i dobrze wyszkolonych strażakach? W końcu to oni mają udzielać pomocy mieszkańcom. Niech im się licznik kręci, bylebym czuł się bezpieczny w domu.
A poza tym chyba wszystko jest zgodne ze statutem OSP? Nawet jeśli mieliby posiedzieć w ramach integracji wieczorami?
Bądźmy ludźmi.
A w razie pytań i wątpliwości zawsze można iść do strażnicy, porozmawiać i wyjaśnić wszelkie boleści :)
 Michigan
 Susz, Czwartek 27-03-2014

30089. 
Odnośnie wpisu numer: 30086

Jeśli właściciel pola uprawnego lub działki przylegającej do brzegów jeziora, nie jest bufonem czy chamem i nie ma skłonności burżuja, to innych traktuje jak ludzi, a nie jak niewolników, którym w brew prawu, zabrania spacerować u brzegu wody. Fotka wyżej ilustruje wpis na forum przez sołtysa z Kałdun.
Przejście przy wodzie to jest jedno tylko zagadnienie. Ale jest drugie zagadnienie.
Jak dostać się do brzegu jeziora, skoro np. jak w miejscowości Dół, czy Rudzienice, albo Szałkowo są działki przy działce wzdłuż wody, a nie ma drogi wyznaczonej służbowo przez geodetów.
 ORMO-wiec
 Kałduny, Czwartek 27-03-2014

30088. 
Odnośnie wpisu numer: 30085

Prawdopodobnie ma Pan rację.
A jeżeli nawet nie, to znajdzie się wiele osób o większej niż moja wiedzy na temat prawa międzynarodowego i historii, żeby podjąć ewentualną dyskusję.
Natomiast w ramach pomysłu na dalszy rozwój miasta turystycznego można by w Iławie zorganizować taką symboliczną konferencję pokojową i podpisać jakiś traktat.
Zawsze to lepszy news niż np. bicie kolejnego rekordu Guinessa :)
 Krzysztof Kurpiecki
 Europa, Czwartek 27-03-2014

30087. 
Chciałbym się dowiedzieć, kto płaci za prąd u strażaków w OSP Susz?
Prawie codziennie wszystkie światła są włączone, mimo że nie wyjeżdżają do akcji. Może ktoś ma sklerozę i zapomina wyłączyć? A licznik się kręci.
 Edek
 Susz, Czwartek 27-03-2014

30086. 
Odnośnie wpisu numer: 30082

Jeden gość we wsi Kałduny, którego działka ma brzegu jeziora z kilometr, też się odgrodził od strony lustra wody. Ale on od płotu do linii brzegowej pozostawił dla ludzi od 10 do 20 metrów. Skarpa jest jego własnością i dlatego kulturnie zagospodarował ją drzewostanem.
Dostęp ma każdy z obywateli, kto chce np. ryb nałapać lub spacerować.
I co, można? Ano można...
 sołtys
 Kałduny, Środa 26-03-2014

30085. 
Pan Krzysztof Kurpiecki w swym felietonie publikowanym na łamach aktualnego numeru „Kuriera Iławskiego” zajmuje się m.in. naszymi skomplikowanymi niekiedy dawnymi i obecnymi relacjami z Rosją, Ukrainą jak i z Niemcami.
Przypominając oczywisty fakt, że duży kawałek dzisiejszej Polski należał kiedyś do Niemców, dodaje, że formalnie nie zakończyliśmy z nimi wojny. I to jest prawdą, ale tylko pozorną. Otóż przywódcy Wielkiej Trójki, ustalając w lutym 1945 roku na swej konferencji jałtańskiej w ogólnym na razie zarysie przyszłą zachodnią granicę Polski, faktycznie stwierdzili, że jej ostateczne ustalenie i zatwierdzenie nastąpi na konferencji pokojowej z Niemcami. Problem jednak w tym, że z powodu wybuchu po II wojnie tzw. zimnej wojny, takiej konferencji nigdy nie było. I już oczywiście nie będzie. Tak więc z formalnego punktu widzenia wydawać się może, że stan wojny z Niemcami trwa nadal ze względu na brak właśnie traktatu pokojowego, takiego jak choćby na wzór pokoju wersalskiego kończącego formalnie w 1919 roku I wojnę światową. Ale to też tylko formalne pozory.
A niby dlaczego? Ano dlatego, że ze względów formalnych nie było także w latach 1939-45 żadnej wojny polsko-niemieckiej. Jakże to możliwe?
Z prostych powodów, ponieważ Niemcy wtedy nie wypowiedziały Polsce formalnie żadnej wojny. Hitler, napadając na Polskę w roku 1939, miał w głębokim poważaniu prawo międzynarodowe, które nakazywało najpierw wypowiedzenie wojny. Tak więc traktat pokojowy polsko-niemiecki po II wojnie był zbędny, ponieważ formalnie wojny polsko-niemieckiej 1939-45 w ogóle nie było.
Niestety w okresie formalnie nieistniejącej wojny zginęło około 6 mln obywateli polskich, zniszczono nam setki miast i przesunięto granice ze wschodu na zachód – grabiąc przy okazji około 1/3 terytorium naszej Ojczyzny. Grabieży tej dopuścił się nasz formalny radziecki sojusznik, który łaskawie zgodził się byśmy tę stratę nieformalnie powetowali sobie częściowo kosztem terytorium państwa niemieckiego, z którym słusznie walczyliśmy w ramach wojny, której jednak formalnie nie było. Ziemie zachodnie i północne, zwane jeszcze do niedawna nie zawsze poprawnie "ziemiami odzyskanymi", nam się sprawiedliwie należały – chociażby z tego powodu, że Niemcy napadli na nas wcześniej w sposób równie nieformalny.
Tak się więc ma rzeczywistość formalna do rzeczywistości rzeczywistej...
 iławianin [165]
 Iława, Środa 26-03-2014

30083. 
Odnośnie wpisu numer: 30079

[...] Ryb nie ma w Jezioraku, tak jak nie ma dostępu do wody. [...]
Za niewiele czasu nawet wodę sprywatyzują, na to się zanosi. Nawet lasy, parki, rezerwaty, nawet Mały Jeziorak, może Duży też. Nawet stadion będzie sprzedany i wszyscy piłkarze. Szkoły też oddadzą w prywatę. Ale wy nie wierzycie w to. Szpitale już gotowe do likwidacji i oddania w prywatne ręce biznesmenom politycznym.
Tylko jest jeden warunek: zagłosuj raz jeszcze na PO oraz Hordejukową (specjalistkę od szpitali) i Maciusia. Zagłosuj koniecznie, bo jak nie, to dzieci nasze "1 września nie pójdą już do szkoły" - tak pogroził Tusk.
 Marszałek
 Iława, Środa 26-03-2014

30082. 
Odnośnie wpisu numer: 30079

Z gruntami nad jeziorami to jest tak.

Albo ich granica dochodzi do linii brzegowej, albo granica biegnie kilka metrów od wody. Jeśli granica biegnie na linii brzegowej, to właściciel ma obowiązek udostępnić brzeg dla pieszych, a jeśli grodzi działkę to musi ostatni słupek postawić co najmniej 1,5 m od linii brzegu.

Posiadanie działek i domów nad Jeziorakiem jest ostatnią głupotą jaką czynią niektórzy ludzie. Gdzie tam znaleźć ciszę latem, w tym zgiełku żeglarskim, z tumultem wczasowiczów i wakacjowiczów.

Moda na Jezioraki, jakieś Partęczyny, czy wielkie jeziora mazurskie to snobizm. Znam faceta, który sprzedał w cholerę dom w Siemianach, oczywiście z dostępem do wody, i postawił dom nad małym jeziorem w Kałdunach. Bo tam nikt nie wyje motorówkami, nie ma jachtów, tylko o poranku żurawie i krowy słychać.
 żelazo
 Iława, Środa 26-03-2014

30080. 
Odnośnie wpisu numer: 30071

Bardzo się mylisz.
Twój jeden głos to bardzo mało, aby obecna zepsuta władza odeszła. Należy przekonać większość. Jednak tego, kto by ich przekonał nie widać na horyzoncie wyborczym.
Zobaczysz jaka ofertę przygotowali Pysio z Z.Z dla Falknowa, Grabowca, Jakubowa, Babięt, Bałoszyc, Rudnik, Lubnowy - hm szkoda, że wybory są tylko raz na 4 lata. Powinny być co roku :)
 Harry Potter
 Susz, Środa 26-03-2014

30079. 
Odnośnie wpisu numer: 30077

Właścicielem działki [zwanej cyplem „Czapla”] począwszy od mostu nad przesmykiem Jezioraka (droga DK-16) aż po most drogowy na rzecze Iławce [ul. Dąbrowskiego], jest ten sam Pan właściciel hotelu „PORT 110”. Linia brzegowa i owe 2 metry nie nalezą do niego, więc ten płocik zdejmie w moment.
Obywatele maja dwa wyjścia, chcąc przechadzać się linia brzegową, ryby łowić, kąpać:
1. Iść do hotelu na zupę i wędrować od mostu do mostu.
2. Wejść pod mostem od strony szkoły „mechanik” (ale jak?) pod DK-16 na linię brzegową, potem wyjść pod mostem na rzece Iławce po jego drugiej stronie.
Powyżej 2 metrów nad linią brzegową właściciel ma prawo postawić ogrodzenie od mostu do mostu. Mylę się?
 ...taki tam forumowicz
 Iława, Wtorek 25-03-2014

30077. 
Odnośnie wpisu numer: 30076

Marszałku, sprawę nagłośnić trzeba.
Nie raz znienawidzona przez wielu czwarta siła mediami zwana sprawiała, że diametralnie zmieniało się podejście oponentów.
[...] To sprawa dla telewizji krajowej. Nie raz po nagłośnieniu całej sprawy wszystko zmieniało się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, choć wiadomo, że nie zawsze. Bądźmy realistami, lecz nie znaczy to, że nie należy spróbować.
Niestety taka u nas mentalność i niebezpieczne też połączenie majętności z brakiem rozsądku.

* * *

Marszałku, powiem ci: jest źle.
Ja nie nazwałbym partii rządzącej PO "partią złodziei", no bo każda opcja będąca u władzy korzystała z ułomnych mechanizmów prawnych kradnąc w cudzysłowie w świetle prawa. Ja bym opcję rządzącą w naszym mieście nazwał opcją ludzi bez koncepcji - ludzi strachliwych, którzy mało robią bo i może już zbyt mocno boją się, że pokpią całkowicie temat. Przykładów nie ma co pisać, każdy co się choć trochę naszym miastem interesuje to wie jakie są zaniedbania.
Mojego głosu żadna z tych osób już nie uzyska choćby na miesiąc przed wyborami w Iławie miałby stanąć: pałac czy browar z darmowym piwem.
 Kamil
 Iława - Warszawa, Wtorek 25-03-2014

30076. 
Odnośnie wpisu numer: 30075

Hej Kamil! Podobnych sytuacji przy nabrzeżach - na przykład Jezioraka, rudzienickiego jeziorka, Jeziora Iławskego (czyli wokół wsi Dół) jest kilkadziesiąt. I co? Kto walczy, ten jest ośmieszony i wykpiony. Nawet skarpy wykupują, jak np. w wymienianej wsi Dół. Skarpy, które karczują, raczej prędzej niż później, sama natura w odpowiednim czasie pomści srogo i wymierzy sprawiedliwość. Skarpa musi być umocniona krzewami a najlepiej potężnymi drzewami.

Niech Kamil powalczy ze znanym w Iławie hydraulikiem obywatelem P. ktoren od strony Nowej Wsi nad Jeziorem Iławskim (kiedyś nazywali jeziorem Dół) zawłaszczył nabrzeże ze skarpą i w plażę zamienił (wyżej ma działkę) i w podobny sposób jak na fotce wyżej odgrodził. Jego ludzie powiedzieli, że wara tu przechodzić, gdyż psy tylko czekają. Kiedyś Kurier tę sprawę opisywał. I co?! I status quo!

Lokalny burżuj kpi z nas obywateli, gdyż ma poparcie gospodarzy terenu oraz Partii Obłudy i Bandytów. Ja na papiery z burżujem walczyć po sądach i urzędach nie będę. Na niego tylko brutalna siła i bezpardonowe chwycenie za pysk i odsunięcie od jeziora. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 24-03-2014

30075. 
Odnośnie wpisu numer: 30074

[...] Marszałku, a ja bym tak długo temat drążył aż bym wygrał.
Wszędzie bym poszedł z tym zdjęciem byleby ten płot zlikwidowano. Jeżeli tak będzie się spoczywać na laurach to woda na młyn dla takich nowobogackich i dalsze utwierdzanie się w tym, że za pieniądze mogą wszystko. Oni mają pieniądze a ja wartości o wiele ważniejsze od kasy. Wartości, które nie pozwalałyby mi patrzeć biernie na taką samowole. Gdyby nie praca w innej części kraju sam bym Panu pomógł w walce. Trzymam kciuki za tego Pana/Panią, która zamieścił owe zdjęcie. [...]
 Kamil
 Iława - Warszawa, Poniedziałek 24-03-2014

30074. 
Odnośnie wpisu numer: 30070

O jakich instytucjach Pan mówisz? W Państwie współczesnych włodarzy, zarówno miejskich jak i na najwyższej grzędzie? To jest wyłącznie ich Państwo. Czyż nie widzisz tego UZURPATORA SPRAWIEDLIWOŚCI?
Dziś jesteśmy Polacy w rozpaczy, na którą najwyżsi nie reagują, albo tak, żeby wynieść z tej reakcji wymierne korzyści wyborcze. Polacy w rozpaczy opuszczają Polskę. Miedzy innymi, by uniknąć bezradności.

Na ten płot, to jest jedna rada. [...] Bezwzględna siła spychów. [...]
Nasza siła, Majdan!

Prawie całość atrakcyjnych brzegów wielu jezior zawładnęli uzurpatorzy, współczesna burżuazja. Tak, burżuazja, która dorabia się na niedostatku, biedzie, niskich płacach ludzi, których są panami i bogami w każdym wymiarze. Ciała i ducha. To jest ta sama mentalnie burżuazją, z którą mieliśmy w XIX wieku, tylko to jest jej nawrót. Dzięki Magdalence, układowi i zdradzie narodowej.

Jeśli tyle lat mówimy o zagospodarowywaniu za zgodą lokalnej władzy własności narodowej, jaką są jeziora, to czy nie zastanowiło Cię to, gdzie ta burżuazja ma wsparcie? Ją wspierają lokalni bonzowie, którzy kpią sobie z narodu. Z narodu, który będzie im potrzebny 25 maja przy urnach wyborczych.

A wy jak zareagujecie? Już wiem. Jak wasale tej bandy. Pójdziecie i ich znowu wybierzecie do parlamentu UE.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 24-03-2014

30073. 
Ksiądz Henryk Rawski spadł z konia i leżał nieprzytomny, następnie został przewieziony do Akademii Medycznej w Gdańsku.
Dawniej był proboszczem w Ząbrowie. Uwielbia zwierzęta, a szczególnie konie. Organizował konkursy jeździeckie, zapraszał wielu sportowców.
 zmartwiona
 wieś, Poniedziałek 24-03-2014

30071. 
[...] Moim zdaniem rada miasta i burmistrz Susza są skończeni. Chyba że wg kogoś targowisko na trzech handlujących i byle jakie inwestycje są dla kogoś satysfakcjonujące.
Państwo Radni i Burmistrzu - nie macie pomysłu na tę gminę! Żenada!
Nie chcę skateparku. Chcę inwestycji!
Banicja - to jest to, co was czeka po przyszłych wyborach na jesieni.
 hiri
 Susz, Poniedziałek 24-03-2014

30070. 
Uprzejmie proszę Właściciela o poprawienie widocznego na zdjęciu źle zbudowanego płotu w ciągu 14 dni.
W przeciwnym wypadku zgłoszę to odpowiednim instytucjom.
 zielony
 Iława, Niedziela 23-03-2014

30067. 
Odnośnie wpisu numer: 30066

Bardziej niż półgodzinne grillowanie, wkurzyło Tuska jedno zdanie matki niepełnosprawnego dziecka:
"Jak tak można dziś dzielić ludzi dotkniętych kalectwem na tych, którzy mają lepiej i gorzej! Nieszczęście kalectwa nie zna podziału na biednych lub bogatych. Kaczyński zniósł nam kryterium dochodowe i my to pamiętamy wspaniale".
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 21-03-2014

30066. 
To było świetne.
Wreszcie ktoś temu kłamcy wygarnął publicznie wprost w twarz PRAWDĘ.
A on siedzi i główkuje jakby się tu znowu wyłgać, bo wie, że idą wybory i musi coś zrobić... Ale już się sianem nie wykręci.
 Ola Mała
 Iława, Piątek 21-03-2014

30065. 
Odnośnie wpisu numer: 30064

Skanska w Iławie rozpanoszyła się od co najmniej, jak pamiętam, 8 lat.
Akurat w czasie grabieży miasta przez PO.
Mam jedno tylko pytanie.
Czy prawdą jest, że pan X.Y. z ratusza jest czynnikiem sprawczym, że ta firma prawie wszystkie wygrywa przetargi? To już innych firm nie ma?
Oni już są swoi i coś się za tym się kryje. Popędzić ich.
 ORMO-wiedz
 Iława, Piątek 21-03-2014

30064. 
Odnośnie wpisu numer: 30061

Obecna organizacja ruchu powoduje zwiększenie kosztów i czasu przejazdu do pracy mnóstwa osób. Czy Skanska ma w planach jakieś zadośćuczynienie? Zamknięcie drogi aby wyrobić się w terminie jest korzystne jedynie dla wykonawcy i "gratulacje" dla osób, które podpisały na to zgodę.
Według informacji na znakach, zamknięcie potrwa wcale nie do lipca, ale aż do 30 września, czyli ponad pół roku. Osoby dojeżdżające do pracy z Susza do Iławy lub odwrotnie jadą dwa razy dalej, dwa razy dłużej i dwa razy drożej - tylko dlatego, żeby Skanska ukończyła inwestycję w terminie i nie zapłaciła kar?
Ja jadę dalej i tracę. Kurierzy pomożecie?
 POszkodowany kierowca bombowca
 Susz, Czwartek 20-03-2014

30063. 
Odnośnie wpisu numer: 30062

To jest kpina, żeby ludzi odciąć od świata.
Ciekawe jak mają poradzić sobie ludzie bez samochodu?
 koko
 Iława, Czwartek 20-03-2014

30062. 
Odnośnie wpisu numer: 30061

Jak w takim razie dojeżdżają do Iławy mieszkańcy przykładowo Siemian?
Czy też przez Susz do Kisielic lub przez Zalewo?
Odcinek od ronda Sienkiewicza do zjazdu na Siemiany jest nieczynny.
Jeśli tak, to znaczy, że to jest [...] i tyle.
 borowy
 Boreczno, Czwartek 20-03-2014

30061. 
Odnośnie wpisu numer: 30057

Z Iławy na DZIERZGOŃ już nie wyjedziesz rondem Sienkiewicza.
Proponuję wybrać objazd jednym z dwóch wariantów:

1/. przez Kisielice (ale wystartuj na Wikielec), przez Susz:
http://goo.gl/maps/w73ly

2/. przez Kamień, Boreczno, Zalewo:
http://goo.gl/maps/Z5U2l

Szerokiej drogi.
 oblatywacz regionalny
 Iława, Czwartek 20-03-2014

30060. 
Odnośnie wpisu numer: 30058

Życzę powodzenia w przedarciu się przez zasieki i kupę piachu na rondzie przy ul. Sienkiewicza.
 kierowca bombowca
 Susz, Czwartek 20-03-2014

30058. 
Tak, jak najbardziej.
To jedna z dobrych wersji objazdu odcinka zamkniętego Iława-Susz.
Tu masz mapkę trasy objazdu przez Siemiany: http://goo.gl/maps/hrerk
 oblatywacz regionalny
 Iława, Środa 19-03-2014

30057. 
Odnośnie wpisu numer: 30056

Pytanie. Czy jest możliwa podróż samochodem z Iławy przez Siemiany do Starego Dzierzgonia?
 podróżny
 Iława, Środa 19-03-2014

30056. 
Droga redakcjo.
Mam problem nie tylko ja, ale i również inni mieszkańcy np. Gardzienia, Szepkowa, Kamionki.
Została zamknięta droga na Susz (ok ja rozumiem, że chcą zrobić drogę), ale powinni zapewnić jakiś dojazd, dobry objazd. Ile to teraz trzeba zrobić kilometrów żeby dojechać do Siemian, Gardzienia, Szczepkowa, Kamionki, gdzie ona leży tak blisko.
W ogóle zrobili objazd z Iławy na Kamionkę przez Stradomno, Nejdyki i dopiero Kamionka, a droga jest tam tak fatalna, bo robią tam tory i jeżdżą tam duże samochody, że szkoda gadać. POMÓŻCIE.
 MARATA 94, lat 26
 Iława, Wtorek 18-03-2014

30055. 
Taka sytuacja.
Włocławski szpital, gdzie na oddziale położniczym było popełnione przez ordynatora i jemu podległych lekarzy przestępstwo, ukarano potężną sumą 1,7 miliona zł. Ale kto słyszał, aby karać INSTYTUCJĘ i jej budżet, a nie portfele osób winnych!
Tymczasem niby-lekarska menda pracuje nadal i wykonuje zawód w prywatnej placówce, a to on powinien wybulić te pieniądze z własnej kieszeni, a nie szpital, któremu NFZ obetnie kontrakty. Przecież to i tak będzie kosztem pacjentów. Czyli to i tak my zapłacimy za tę fuchę i przestępstwo lekarza.
On się śmieje z Państwa polskiego, czyli z nas wszystkich. Brawo PO!
 Eskulap
 Iława, Wtorek 18-03-2014

30053. 
Na świńską grypę typu AH1N1 zmarł człowiek w iławskim szpitalu, o której w Polsce już dawno zapomniano.
Jakby tak strefę buforową naczelny lekarz w Polsce ogłosił, to może Ruski by do nas nie wszedł...?
 Swój
 Iława, Wtorek 18-03-2014

30052. 
Odnośnie wpisu numer: 30010

Odnośnie artykułu "Wpuścić Rosjan, czy nie?"
http://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Kto-chce-wpuscic-Rosjan/4013

Ostatnio premier D. Tusk ostrzega, że Moskwa może wkrótce urządzić prowokacje w Polsce i dlatego też wzywa wojewodów, by podległe im służby wzmogły czujność, zwłaszcza na naszej granicy z Obwodem Kaliningradzkim.
Cały świat się przygląda co jeszcze wymyśli Putin, a nasi samorządowcy już chcą otworzyć szeroko wrota dla Rosjan, a wystarczyło się tylko wstrzymać w tak gorącym okresie. Może kiedyś w przyszłości tak, ale nie w tej chwili.
Kurier opisał co zrobiło iławskie miasto i powiat, ale o gminie wiejskiej nie wspomniał, a gmina wójta też podjęła uchwałę o wpuszczeniu Rosjan.

"Tusk: Nie możemy wykluczyć prowokacji"
http://www.tvn24.pl/tusk-nie-mozemy-wykluczyc-prowokacji-musicie-zachowac-zimna-krew,408655,s.html
 Jurand
 gmina wiejska Iława, Poniedziałek 17-03-2014

30051. 
Odnośnie wpisu numer: 30042

Przytaczam dzień z życia Polaka.

Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku, zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma!

Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy a jak jest to za 1200...? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał ledwo 1500 euro czy 5.50 euro wydawał na litr paliwa, 20 euro na kino i 250 euro na średniej klasy buty, 5 tys. euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia.

Polacy to najgłupszy naród na świecie, od zawsze okradany i poniżany i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (patrz: wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać, a oni mają mityczny kryzys. To, co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze - dno i dwa metry mułu! Polak jest tanim wyrobkiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE!

Ludzie, otwórzcie oczy!

Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród, to wyganiałbym młodych i mądrych ludzi za granicę za chlebem, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.

Obejrzyj się wokoło! To dotyczy każdego z nas...
 racja
 Iława, Poniedziałek 17-03-2014

30048. 
Odnośnie wpisu numer: 30046

Odnośnie radnego Ryszczuka. Zauważcie, że radni są raczej nielubiani, zwłaszcza pod koniec kadencji, a wynik jaki uzyskał w tak małej gminie wydaje się bardzo dobry.
Z tym wiatrem i sianiem to już się powtarzasz. To, że raptem 2 osoby mnożą te same wpisy na temat tego radnego, uważam to także za jego wielki sukces. A to co mówisz o jego zajęciu się wykluczonymi, czy jak uważasz "ludźmi z marginesu", to też sądzę, że ktoś powinien się o nich upomnieć.
Będziecie ujadać coraz głośniej im bliżej wyborów. Ja mogę nazwiskami napisać kto mnoży te wpisy.
 Anna
 Kisielice, Poniedziałek 17-03-2014

30046. 
Odnośnie wpisu numer: 30040

Pan Rafał Ryszczuk, radny Kisielic, który to startował na Człowieka Roku potwierdza, że przysłowia są mądrością narodu i jest on przykładem, że "Kto sieje wiatr, zbiera burze".
Nic ten człowiek nie zrobił dla mieszkańców Kisielic i swojego środowiska za wyjątkiem obiecywania gruszek na wierzbie.
Wybrał sobie ludzi [...], którzy to z pokolenia na pokolenie uchylają się notorycznie od pracy i wyłącznie mają żądania do "państwa" jak to im się wszystko należy.
I on traktuje ich jako potencjalnych wyborców.
Pojęcie o ekonomi to ma takie, jak ślepy o kolorach. Żeby komuś dawać trzeba drugiemu zabrać, na co ludzie uczciwie pracujący nie pozwolą, bo to by się wiązało z podniesieniem podatków. [...]
 Kaśka, lat 43
 Kisielice, Niedziela 16-03-2014

30044. 
Krew mnie zalewa jak widzę, że MOPS dopłaca do czynszu OSZUSTOM, albo daje takim jedzenie, a oni pracują na czarno.
Wina leży po stronie Urzędu Pracy, bo jeżeli ktoś odmawia pracy, którą urząd mu podaje, to w takim układzie urząd nie powinien wydawać mu zaświadczenia do opieki społecznej, że nie pracuje.
Na terenie Iławy jest takich KŁAMCÓW bardzo dużo. I to wszystko idzie z naszych podatków.
 zniesmaczona zdegustowana obserwatorka, lat 82
 Iława, Niedziela 16-03-2014

30042. 
Muszę dać głos w sprawie ewentualnej mobilizacji do armii wojskowej.
Otóż zastanowiło mnie to, dlaczego mam bronić i przelewać krew za taki kraj, w którym wszystko najważniejsze dla obywatela jest prywatne: banki, autostrady, linie kolejowe, sieci handlowe, kopalnie, elektrownie, nawet całe połacie ziemi, jeziora, a wkrótce prywatne będą nie tylko szpitale, ale nawet... lasy.
Dlaczego mam bronić kraju, w którym dla leczenia więcej niż grypy muszę zgłosić się prywatnie?
DLACZEGO I DLA KOGO MAM PRZELEWAĆ KREW ZA TAKI KRAJ...?
Rozumiem wątpiących.
Proszę nie dziwić się, że 45% społeczeństwa nie widzi sensu. Taki jest głos większości młodego pokolenia, które żyje brakiem perspektyw, gdyż straciło już jakąkolwiek nadzieję, że władza zacznie się z człowiekiem liczyć.
Gdy teraz słyszę jacy ludzie desygnowani są do europarlamentu i wiadomo jacy z nich będą przedstawiciele, gdyż są zerami w sensie pojęcia o polityce czy gospodarce - to czy mamy takiego kraju bronić i przelewać krew...?

* * *

[...] Gdy naród harował dla Polski, a elity go okradały, trwoniły, grabiły dla siebie krocie, a temu narodowi zostaje kromka chleba. [...] Jakich postaw od współczesnych młodych pokoleń można się spodziewać...? Jakich postaw można się spodziewać, kiedy wokół dzicz i zdrajcy idei za pieniądze!?
My możemy zrobić dla Polski więcej niż się spodziewacie, tylko mądrze i uczciwie musimy być rządzeni. W sytuacji potężnych środków z UE, widać upadające firmy, a nie rozwój Polski. Niedokończone i złodziejskie drogi to nie wszystko.
Gdzie macie rządzący przemysł motoryzacyjny? Gdzie polski produkt? Gdzie zbrojeniowy? Gdzie stoczniowy? Gdzie huty?
[...]
Co mnie obchodzi przemysł francuski czy niemiecki? To ich problem, żeby za nami zdążyli, żeby wcisnęli się na rynek. Nas stać na cuda techniki, nie tylko motoryzacyjnej czy komputerowej, a nawet lotniczej. Świadome społeczeństwo polskie, szczególnie młode, widzi zło, wręcz sabotaż gospodarczy.
I młodzież takiego kraju ma krwią bronić? Podczas gdy obok jawnie w mediach wiele mend społecznych i pseudoelit oznajmiło otwarcie, że w razie wojny są już spakowani do ucieczki.

* * *

Obecne młode pokolenie wychowane jest w arogancji do rodziców, a nawet arogancji do siebie samego; bez czci tradycji narodowej, bliższe moralnego bagna, z lewacką i bolszewicką oraz kosmopolityczną postawą. A takie wychowanie bez historii sprowadza się do hodowli brojlerów, nie obywateli wartych Ojczyzny.
 Marszałek
 Iława, Sobota 15-03-2014

30040. 
Odnośnie wpisu numer: 30033

Dużo osób w Kisielicach cieszy się, że Rafał Ryszczuk uzyskał drugie miejsce w konkursie na Człowieka Roku.
Ale i niektórzy szczerze się cieszą z tego, że ostatecznie nie wygrał.
 trolejbus
 Kisielice, Sobota 15-03-2014

30039. 
Odnośnie wpisu numer: 30037

Jeśli Rosja wprowadzi embargo na nasze towary, to nasza gospodarka dostanie jeszcze bardziej po garach. Myślicie, że Unia nam od razu rzuci się z pomocą?
Można lubić Rosję bądź nie, lecz fakty są takie, że ekonomia to system naczyń połączonych i - czy nam się to podoba czy nie - jesteśmy w tym systemie, a pogłębiający się kryzys odbije się na nas rykoszetem.
 znawca
 Iława, Piątek 14-03-2014

30038. 
Odnośnie wpisu numer: 30037

Niczym nie różni się władza stalinowska od obecnej w Rosji. Teraźniejsi podobnie, jak stalinowcy, w imię interesu politycznego (przykład obecny), nie zawahają się zagłodzić swojego narodu.
Pamiętajcie o tym.
Z nimi nikt nie wygrał dyplomatycznie, fakty do nich nie docierają, tylko fizyczna siła. Powtarzam: fizyczna siła. Taka jest ich mentalność.
 Marszałek
 Iława, Piątek 14-03-2014

30037. 
Odnośnie wpisu numer: 30010

Z powodu rosyjskiego embarga na mięso wieprzowe wwożone z terenu Unii Europejskiej do Obwodu Kaliningradzkiego, padają kolejne zakłady w Kaliningradzie, a ludzie masowo wysyłani są na przymusowe urlopy.

Obwód Kaliningradzki jest największym na rosyjskim rynku producentem przetworów mięsnych, ale – jak się okazuje – ich bazą była wieprzowina importowana z Polski i Litwy. Zakaz importu stał się bronią obusieczną.

Jak podała rosyjska agencja ITAR-TASS, po kolei zamykane są zakłady, a w jednym doszło do strajku z powodu niepłacenia pensji przez właścicieli. Na urlopy wysłano już 2000 pracowników, a firmy próbują ratować się mięsem z Brazylii i Kanady, choć koszty takiego importu są dużo wyższe.
 skaner
 Iława, Piątek 14-03-2014

30036. 
Odnośnie wpisu numer: 30035

Pajac jak pajac, ale konkurs na "Marionetkę Roku" to by się przydał.
 Swój
 Iława, Czwartek 13-03-2014

30035. 
Odnośnie wpisu numer: 30033

Szkoda, że Kurier nie robi konkursu na „Pajaca Roku”.
[...]
 emeryt
 Iława, Środa 12-03-2014

30034. 
Policja zabrała się za totalną walkę z pijakami za kierownicą. Jeżdżę ze 40 lat samochodem i nigdy, czyli całe życie, nikt nie badał mnie trafił obadać alkomatem na zawartość gorzały we krwi. Aż nagle w okresie 5 dni miałem trzy aż kontrole.
Zdziwiony, przypomniałem sobie rymowankę z Bazaru Różyckiego na warszawskiej Pradze: "Moja babcia, co szczęścia nie miała w miłości, zaś na loterii paczkę kondonów wygrała". Podobnie i ja z tym badaniem, ale trzeźwy byłem.
Za komuny pewien funkcjonariusz MO, wieczorem badał chłopstwo wracające ciągnikami z pola po robocie do domu, nie używając alkomatu - brał ich na chuch. Polegało to na tym, że chłop chuchał a milicjant nosem wyceniał poziom gorzały we wnętrzu. Większość chłopstwa była trzeźwa, nie zawsze milicjant.
Wczoraj mój policjant chyba był trzeźwy, na chuch go nie brałem.
 ORMO-wiec
 Ławice, Środa 12-03-2014

30033. 
CZŁOWIEK ROKU 2013 – wybrany przez czytelników Kuriera.
Szczegóły na stronie 11.
 KURIERZY
 Iława, Środa 12-03-2014

30032. 
Odnośnie wpisu numer: 30030

RUSZYŁA BUDOWA DROGI NA OSIEDLU OSTRÓDZKIM!
Dalszy ciąg ulicy Zielonej w kierunku do Ziemowita, tuż koło kościoła.
A mówicie, że nic się nie dzieje.
Nie od razu, nie od razu... ale zrazu przewidywałem, że coś posunie się tuż przed wyborami samorządowymi. Szkoda, że nie ma wyborów co rok.
 Swój
 Iława, Środa 12-03-2014

30030. 
Odnośnie wpisu numer: 30026

Dołączam się do apelu. Problem ten spędza sen z powiek bardzo wielu osobom, lecz poza dyplomatycznym uciekaniem od istoty problemu nasza władza [PO] nic nie robi.
Mam taką sugestię pomysł, by osoba kompetentna wystosowała pismo do ratusza iławskiego z pytaniami: co z tymi inwestycjami? Co z rozwojem miasta? Czy "rozwojem" mamy nazwać ukierunkowanie się tylko na turystykę?
Co z ludźmi młodymi, których ciągle ubywa. Czy ratusz ma jakieś plany program działania, który będzie wdrażać?
Wiem, że moje pytania to taki matrix. Mam nadzieje, że po tylu latach rządzenia wreszcie przebudzą się ci ludzie u steru naszego miejskiego.
Nic się w mgnieniu oka nie zmieni, no ale trzeba coś wreszcie robić, bo niebawem trzeba będzie dodać informacje, że Iława to takie wspaniałe miasto, gdzie "można znaleźć ciszę i spokój w sam raz na jesień życia..."
 Kamil
 Iława, Środa 12-03-2014

30028. 
Czy szanowni "Kurierzy Iławscy" wiedzą, że FOTOGRAFEM ROKU okręgu warmińsko-mazurskiego Polskiego Związku Fotografów Przyrody został iławianin Pan Grzegorz Wajzer?
Może warto przedstawić bliżej jego fotografie w którymś numerze?
Zdjęcia przepiękne – z naszego terenu. Może zarazi swoją pasją?
 iławianka 53
 Iława, Wtorek 11-03-2014

30027. 
Odnośnie wpisu numer: 30013

Ku pamięci – tak wygląda rosyjska „turystyka gospodarcza i doradcza” w relacji do bliskich i dalszych sąsiadów:

1939 – Polska
1953 – NRD
1956 – Węgry
1968 – Czechosłowacja
1979 – Afganistan
1995 – Czeczenia
1999 – Czeczenia
2008 – Gruzja
2014 – Ukraina

KTO NASTĘPNY...?
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 11-03-2014

30026. 
Do Pana Leszka Olszewskiego.
Po ostatniej analizie wyjątkowego miejsca do zamieszkania (jakim Iława bez wątpienia jest), może pokusi się Pan o felieton w związku z takim zdaniem:
"Oferta inwestycyjna Iławy została przygotowana tak, aby sprostać nawet najwyższym wymaganiom".
Jeśli to prawda, to gdzie podziali się ci inwestorzy? [...]
 wyborca [46]
 Iława, Wtorek 11-03-2014

30024. 
Odnośnie wpisu numer: 30023

Przecież już dziś wiadomo, że ekrany przy torowiskach i na autostradach, to nic innego, jak wymuszone dziwactwa przez lobbystów obecnej władzy PO, która próbowała wmówić (który to już taki temat), że to wszystko wina PiS.
Ceny autostrad i trakcji kolejowej należą w Polsce do najdroższych na świecie.
Natomiast budownictwo, jakie na Gajerku zafundowali nam tzw architekci i wykonawcy, sięga beznadziejności, szczególnie ten pierwszy bunkier do zamieszkania rodzinnego.
Podobne lobby pojawiło się na zebraniach wspólnot mieszkaniowych, by wcisnąć monitoring osiedlowy za 30-50 tys. rocznie z naszych kieszeni. Skończyło się na wygwizdaniu zarządu łącznie z lobbystą, który w pośpiechu opuścił zebranie. Szkoda, że nie było komu wygwizdać lobbysty ekranów przy autostradach.
Możemy w nadchodzących wyborach puścić z torbami całą tę bandę rządzących z PO.
 Swój
 Iława, Wtorek 11-03-2014

30023. 
Kilka lat temu marzyłam, by zamieszkać na iławskim Gajerku. Myślałam, taki cudownie klimatyczny zakątek Iławy... A dzisiaj dziękuję opatrzności, że nie udało mi się tych marzeń zrealizować.
W miniony ciepły weekend zafundowałam sobie spacer zakamarkami tej części naszego miasta... Smutek i wielki żal zagościł w moich myślach i sercu. I pytam...
Jak można było wyrazić zgodę na budowę tak ogromnie brzydkich oraz zupełnie nie pasujących do tamtego miejsca "wieżowców"?! Jak można było "uszczęśliwić" mieszkańców tego osiedla tak wysokimi ekranami przy torach kolejowych, które nie tylko zakłócają spokój i piękno tego sielskiego zakątka miasta, ale oddzielają je od reszty miasta i na chwilę obecną przypominają - przepraszam za sformułowanie - mur więzienny. Brakuje tylko u góry drutu kolczastego. I podobno wszystko to dla dobra mieszkańców...
I podobno mieszkańcy wcale ich nie chcieli...
Łezka się w oku kręci, gdy patrzę na to...
 beza
 Iława, Poniedziałek 10-03-2014

30021. 
Odnośnie wpisu numer: 30018

Polskie sądownictwo, prokuraturę i lekarzy toczy rak. Rak, na którego nawet we wczesnych objawach, nie ma leku. Po prostu dlatego, że taki a nie inny mamy ustrój konstytucyjny i prawny; dlatego, że ich zachowanie wynika z kodu genetycznego.
Lekarze, stanowią groźną sitwę, która stanowi clasic układ zamknięty, samoobronny, zaś prokuratorzy dostali uprawnienia, praktycznie boskie, na których postanowienia, nie ma siły prawnej, no poza siłą fizyczną. Tylko czekać, kiedy ludzie w desperacji poczną bronić się i za pomocą broni palnej dojdzie do wymierzania sprawiedliwości ostatecznej. [...]
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 10-03-2014

30020. 
Przy tworzeniu list wyborczych do Brukseli w PO rosną konflikty.

Według „Polska The Times” – po tym, jak Donald Tusk rekomendował Danutę Hübner na nową szefową delegacji polskiej we frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim za Jacka Protasiewicza, w partii PO zawrzało.

Grzegorz Schetyna miał zaatakować znanego w Iławie Krzysztofa Liska: „Jak ty, człowiek NZS, możesz popierać tę pierdoloną komunistkę Hübnerową” – krzyczał podobno Schetyna.
 sympatyk Partii Obłudy
 Iława, Poniedziałek 10-03-2014

30019. 
Odnośnie wpisu numer: 30017

A już myślałem, że to widok z Susza na budowie wiaduktu kolejowego od strony mieszalni pasz...!
 suszak
 Susz, Poniedziałek 10-03-2014

30018. 
Taka sytuacja.
Starszy pan około 70 lat zemdlał w ubiegły wtorek w Biedronce przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie. Młoda kobieta szybko zareagowała, wezwała pogotowie, odpięła mężczyźnie kurtkę, nogi położyła na krzesło, cały czas próbowała z nim rozmawiać.
Czy ktoś wie co dalej stało się z tym panem?
Pogotowie przyjechało, pani lekarz bała się dotknąć pana, bo był po prostu skromnie ubrany - nie jej półka z ciuchami, aż jeden z klientów powiedział, że chyba "jest gwiazdą a nie lekarzem". Pani lekarz kazała kilkukrotnie wstać panu, który nie ruszał się w ogóle.
Obłęd.
Piękne zachowanie kobiety z kolejki za jej reakcję! Profesjonalną, szybką! Panie kasjerki też pomagały, brawo! A pani lekarz, no cóż może miała trzeci dyżur z rzędu? I była zmęczona?!
Proszę o sprawdzenie czy ten pan przeżył, bo był w bardzo poważnym stanie, a nie był na pewno pijany. Dziękuję tej kobiecie za piękny gest i bezinteresowność! Brawo!
 Magda
 Iława, Poniedziałek 10-03-2014

30017. 
Odnośnie wpisu numer: 30013

"Жители г. Гвардейска калининградской области просят российские власти удвоить бюджет Крыма после его присоединения!"

Mieszkańcy miasta Gwardiejsk w Obwodzie Kaliningradzkim proszą władze rosyjskie o podwojenie budżetu Krymu po jego przyłączeniu
(do Federacji Rosyjskiej).

Na zdjęciu: krajobraz raptem 100 metrów od centrum miasta. Dedykuję entuzjastom kagiebisty Putina i przyłączania kolejnych terytoriów do największego kraju na świecie, który wciąż uważa, że jest za mały.
 anty-bolszewik
 Iława, Niedziela 09-03-2014

30016. 
Odnośnie wpisu numer: 30013

Iława to nie cały powiat.
Są poza Iławą sklepy, które wystawiają faktury TAX FREE.
Zakupy to nie tylko Biedronki itp. :)
 sprzedawca materiałów budowlanych
 powiat, Sobota 08-03-2014

30015. 
Odnośnie wpisu numer: 30014

Panie marszałku, zazdroszczę Panu.
Mój Ojciec nie miał takiego szczęścia. Pojechał w sierpniu 1939 roku na mobilizację do województwa kieleckiego i wrócił do domu w połowie września 1939, zdemobilizowany z powodu braku uzbrojenia. Tu niestety, działała V kolumna niemiecka i natychmiast został, jako polski nauczyciel, zaaresztowany i bez wyroku sądowego rozstrzelany wraz z innymi polskimi patriotami, w lasku bratiańskim.
Polecam wycieczkę po powiecie nowomiejskim. Na pomnikach pamięci są nazwiska tych, którzy oddali życie za Polskę.
Pamiętam styczniową 1945 roku ucieczkę Niemców - nikogo z Polaków nie zabili!
Na marginesie: nie mogę znaleźć na terenie powiatu iławskiego pomnika pomordowanym cywilom przez żołnierzy radzieckich.
 lecher, lat 82
 Iława, Sobota 08-03-2014

30014. 
Przypomniała mi się przepowiednia mego ojca, który wojnę przeszedł szczęściem cały i zdrowy, oflagi różniaste w Niemczech, ale przeżył.
A dlaczego przeżył?
Ponieważ na szczęście nie trafił do bolszewików, bo gdyby trafił pod but towarzysza Czapajewa, mnie już by na pewno nie było na tym świecie.
Otóż ojciec mój taką oto opowieść snuł.
Rosja jako kraj, co światem całym ma zamiar zawładnąć, zapomniała, że na końcu zostanie rozszarpana na strzępy jak najpotężniejszy zwierz na pustyni zostaje rozszarpany przez zwierzątka małe, ale zgodnie walczące przeciw oprawcy.
To samo dziś grozi Rosji, która atakuje poprzez Krym i Ukrainę, i świat cały. Oni nie zdają sobie sprawy co ich czeka, kiedy dziesiątki państw otoczy Rosję, jak te małe zwierzątka na zwierza potężnego. Kiedy go zaczną skubać ze stron wszystkich swymi trzmielami. O jakie trzmiele ojcu chodziło, nie wiem.
Uważam, iż Rosja dąży do rozpętania wojny ogólnej na całym świecie w przeświadczeniu, że wygra z całością i zapanuje nad światem, jak chciał tego Lenin.
Moje pokolenie jeszcze wojny nie przeżyło. Jednak mój sławetny Teść miał w zwyczaju mawiać, iż dotąd nie było pokolenia, które nie przeżyło wojny. Czyżby nas to czekało?
 Marszałek
 Iława, Piątek 07-03-2014


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 58 59 60 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 235 236 237 ... 354 355 356 następna ] z 356129949062


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Zapowiedzi: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie | CENNIK | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2020 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.