Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

41815. 
Odnośnie wpisu numer: 41812

Przesadzacie troszkę. Gdzie wam się tak spieszy?
Ja swoje różniaste śmieci zmagazynowałam na pewien czas.
Stopniowo są odmrażane kolejne gałęzie naszego codziennego życia.
Spokojnie, przyjdzie czas na pełne funkcjonowanie również iławskiego Punktu Skupu Odpadów.
 Basia
 Iława, Czwartek 14-05-2020

41814. 
TAK JEDZIE DUŻY BANDYTA!

Zobaczcie! Droga krajowa 16, odcinek Kisielice-Iława. Ciężarówka sunie szlaczkiem, tragedia o włos, a za kierownicą 2,5 promila alkoholu w organizmie pozbawionym mózgu.
Przytomna reakcja świadków. Nagranie dowodu na kamerę, telefon na 997, zatrzymanie koło Stradomna, wsparcie od kolejnych kierowców, obywatelskie odebranie kluczyków i... prawie łomot. Ufff... dobrze, że nie wjechał do miasta Iławy! Brawa za reakcję!

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/3198462616833133
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-05-2020

41812. 
Odnośnie wpisu numer: 41800

Drogi Panie Piotrze.
Myślę, że jeśli pozostawianymi odpadami w lasach byłyby tylko różne zielska, kora, suche konary, gałęzie i pnącza, to ani żaden ekolog ani przyroda nie miałyby z tym absolutnie problemu...
Nie wiem natomiast jak inaczej nazwać tych, którzy z rozmysłem wywożą do lasów i jezior elektrośmieci, gruz, folie, opony, wersalki, plastiki itp. Albo smary i oleje i inne chemikalia w pojemnikach następnie pękających. I to wszystko wsiąkające w grunt, a potem pięknie sączące się do wody.
 ekolog
 Iława, Środa 13-05-2020

41810. 
Odnośnie wpisu numer: 41804

Elektorat wyborczy płaczącego Szymona Hołowni w Iławie to ludzie, którym dałbym przydomek "mukluki ciapciaki".
Jeśli ktoś nie wie, to takie chu*owe buty filcowe - za kostkę, na płaskiej podeszwie, zawsze wykoślawione, z reguły w kolorze kupy.
 Jaś Fasola
 Iława, Wtorek 12-05-2020

41807. 
Odnośnie wpisu numer: 41743

[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
[...] [...] [...]
 Andrzej Rochowicz
 Kałduny (Iława), Wtorek 12-05-2020
Odp. 
Znowu wielka płachta! Niestety za wielka na Forum.
Panie Andrzeju szanowny! Takie smakowite materiały (tekst i foto) prosimy zawsze przesyłać e-mailem na adres redakcji, aby można je było przygotować do publikacji w gazecie:
redakcja@kurier-ilawski.pl
 moderator dyżurny
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 12-05-2020

41806. 
Odnośnie wpisu numer: 41800

Nie należę do brudasów, flejtuchów, cwaniaków, którzy mają "gdzieś" miejsce w którym żyjemy.
Mam działkę na której robię wiosenne porządki i mam do wywiezienia różne zielska, korę, suche konary, gałęzie i pnącza, a na tę chwilę PSZOK tego nie przyjmuje, Panie Ekolog! Co teraz mam z tym zrobić?
 Piotr
 Iława, Wtorek 12-05-2020

41804. 
[Komentarz polityczny]:

Przed jakże wyjątkowo trudnym wyborem stanęli widzowie telewizji TVN. Słowa mocniejsze od faktów? Czy jednak fakty mocniejsze od słów?
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-05-2020

41801. 
W sprawie wyborów najprościej jak się da.
Wybory można odwołać z powodu wprowadzonego stanu wyjątkowego, ale stanu wyjątkowego nie ogłasza się z powodu wyborów, bo wybory to nie klęska żywiołowa, ani epidemia, ani katastrofa z powodu których można wprowadzać stan wyjątkowy.
 Agent J-23
 Iława, Poniedziałek 11-05-2020

41800. 
Odnośnie wpisu numer: 41794

PSZOK otwarto od 4 maja na razie w sposób ograniczony: w poniedziałki, środy i piątki w okrojonych godzinach 12-16. We wtorki i czwartki nadal będzie nieczynne.
Czy zamknięty PSZOK może być tłumaczeniem dla brudasów, flejtuchów, cwaniaków, którzy mają gdzieś miejsce w którym żyjemy, spacerujemy, odpoczywamy my i nasze dzieci?
Czy był wirus czy nie, tony śmieci były wywożone do lasów, wyrzucane do jezior bezmyślnie, bo tak lepiej - taniej i bez kosztów, a porządkowanie takich miejsc przez służby opłacane jest z NASZYCH podatków! [...]
Nie ma usprawiedliwienia dla takich sytuacji.
 ekolog
 Iława, Poniedziałek 11-05-2020

41799. 
Prognoza preferencji prezydenckich.
POLSKA: wszystkie województwa.
Frekwencja: 44,3%
Niedziela wyborcza 10 maja 2020.
Pracownia Marcina Palade.

Ps. Odpowiadamy na liczne pytania, dlaczego podaliśmy wyniki akurat pracowni badań społecznych Marcina Palade.
To oczywiste. Ponieważ jego badania w każdych wyborach są niemal idealnie zbliżone do ostatecznego wyniku oficjalnego.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 10-05-2020

41795. 
Zbyt wielu iławian dnia ciepłego niedzielnego chodziło sobie bez masek. Na dodatek całe watahy trzymały się razem. Ludzie sami gotują sobie biedę i problemy.
Sporo z nich w ten sposób manifestowało antyrządową złość polityczną, bo wybory wygrałby dziś w cuglach Andrzej Duda. Trajkotają więc, że należy skończyć już z obostrzeniami i przejść do normalnego życia. A gdy dojdzie do zwyżki masowych zachorowań i śmierci, powiedzą, że to przez prawicowy rząd, bo pozwolił za szybko luzować. Winny będzie Kaczyński, Morawiecki, Duda i Szumowski. A jakże!
I tak w kółko.
Część z tych oszołomów zachowuje się według okrzyków już nawet nie lewicy, ale lewactwa, jakby celowo dążyli do powrotu skali zachorowań, aby zrzucić winę na rząd prawicy i doprowadzić do jego upadku, a potem do przejęcia władzy.
Oto macie przykład kolejnej manipulacji i obstrukcji z wyborem pięciu przedstawicieli do wyborów prezesa Sądu Najwyższego. Gdyby nie ta śmieszna obstrukcja to już dawno wiedzielibyśmy kiedy konkretnie będą wybory Prezydenta RP.
Obecny czas w Polsce jest powtórką wywrotowych zachowań pseudoelit przed przewrotem majowym w 1926 roku.
Bo gdyby cały NARÓD poszedł za rządem to należałoby mieć "gdzieś" te krzyki komunistów UE. Ale, niestety, nie ten naród. Bez jedności konie nie pójdą. Głupcy ciężarem! Niech was piekło pochłonie!
 Marszałek
 Iława, Niedziela 10-05-2020

41794. 
PSZOK, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Iławie przy ulicy Komunalnej jest zamknięty, więc nie dziwne, że ludzie wywożą śmieci do lasu.
To już jest jakaś paranoja. Czy w Iławie jest jeszcze jakiś gospodarz? Jakiś burmistrz? Zastępca?
 Piotr
 Iława, Niedziela 10-05-2020

41793. 
WIRUS JEST NADAL GROŹNY!

Dlaczego noszenie maseczek w miejscach publicznego kontaktu jest tak ważne? Tomasz Sławiński pracuje na pierwszej linii „walki” jako ratownik medyczny w karetce pogotowia ratunkowego. Rozmawiamy o tym, jak prawidłowo postępować z maseczkami i rękawicami, by zapobiegać przenoszeniu epidemii. #NieKłamMedyka #CzytajKuriera.

Zobacz cały wywiad:

https://www.kurier-ilawski.pl/czytaj/Ratownik-Tomasz-Slawinski-Lepiej-zapobiegac-niz-leczyc/5704
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 09-05-2020

41792. 
Odnośnie wpisu numer: 41731

Obserwując działania Burmistrza Dawida Kopaczewskiego zastanawiam się jak długo jeszcze potrwa panowanie „króla fejsbuka”. Jak długo trwać będzie i ile kosztować narastające niezadowolenie mieszkańców Iławy z rządów przypadkowego burmistrza?

Na szczeblu samorządowym załatwia się jedynie przyziemne i realne potrzeby ludności, przez co burmistrz winien być wolny od dylematów światopoglądowych. Nic bardziej mylnego. Niepokojące trendy, wpływy lewackich idei i organizacji pojawiają się także w przestrzeniach, za które odpowiedzialność ponosi administracja samorządowa. W Iławie przykłady znajdujemy na każdym kroku: lewacki Soundlake Festiwal sfinansowany ze środków publicznych samorządu, próba wprowadzenia edukacji seksualnej do przedszkoli i szkół, czarne marsze, a nawet szokujące blokowanie konstytucyjnego prawa każdego obywatela do głosowania wyborczego. Przykłady można mnożyć…

Bulwersuje arogancja otoczenia Kopaczewskiego i nazywanie swojego idola „mężem stanu”, bo... wziął udział w bojkocie wyborów prezydenta. Lewacki, niedoedukowany elektoracie! Doradzam zapoznanie się z historią Polski i konstytucji. Przeraża fakt, że w tej grupie są nauczyciele szkół.

Nasz system demokratyczny, nakłada na wszystkich obowiązk wzięcia na siebie odpowiedzialności za rzeczywistość społeczno-polityczną. Starajmy się przynajmniej zagwarantować sobie przyjazne, nieagresywne otoczenie. Kto je zapewni? Czyżby Dawid Kopaczewski, od którego wyborcy wymagają jak od burmistrza nie tylko remontu drogi, ale także szkoły niezagrożonej przez gender, LGBT czy inne toksyczne ideologie naszych czasów. NIE, burmistrz Kopaczewski tego nie zagwarantuje, bo te toksyczne ideologie popiera… Czy takiego burmistrza chcieliśmy? NIE.

„Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską”. Ten BŁĄD, który nazywa się wybór Kopaczewskiego na fotel burmistrza Iławy będzie nas mieszkańców drogo kosztował...
 Madonna
 Iława, Piątek 08-05-2020

41791. 
Odnośnie wpisu numer: 41774

Bez tłumów w galerii, za to na targowisku jest odwrotnie. Mnóstwo ludzi, nikt nie zwraca uwagi na odległości.
Gdzie są jakieś służby, które zaprowadziłyby porządek?
Nowe zachorowania czyhają za rogiem z powodu ludzkiej głupoty.
 Jola
 Iława, Piątek 08-05-2020

41790. 
Szaleniec wpadł tak głupio, jak sam postąpił – namierzył go i nagrał nieoznakowany radiowóz. Potem była wariacka ucieczka przez pół miasta, ale nawet szlaban miał przeciwko sobie. Na koniec lądowanie za kratkami. Rachunki? Słono będzie, oj słono. Najciekawsze jednak okazało się po sprawdzeniu papierów i przeszłości „zawodnika”. Będzie „grubo”.
#CzytajKuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-05-2020

41779. 
Odnośnie wpisu numer: 41775

[...]
Owszem, elektorat Hołowni również w Iławie ma wspólną nazwę dla całej opozycji: akceptacja ideologii LGBT.
Czy wreszcie rozumiecie już kogo wybraliście na Burmistrza Miasta Iławy? Dawid Kopaczewski to taka nasza lokalna emanacja Szymona Hołowni, telewizyjnego aktora antypolskiej spluwaczki TVN.
[...]
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Piątek 08-05-2020

41778. 
NIEPRZYGOTOWANI

Rząd dał wolną rękę samorządom, ale np. w Iławie burmistrz Kopaczewski z dyrektorami placówek potrzebują „więcej czasu na przygotowanie nowych regulaminów”. Rodzice są podzielni. Wielu nie wytrzymuje nerwowo, bo muszą wracać do pracy, którą mogą za chwilę stracić.
Czytaj Kuriera na stronach 5 oraz 30.

#koronaWirus
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 08-05-2020

41776. 
Odnośnie wpisu numer: 41767

Poznałam w gazecie na jednym ze zdjęć mojego świętej pamięci Tatę.
Ale się wzruszyłam.
 HW
 Iława, Czwartek 07-05-2020

41775. 
Odnośnie wpisu numer: 41773

Hołownia to kolejny produkt polityczny oligarchii postkomunistycznej.
Taka sama pacynka jak wcześniej Giertych, Palikot, Stonoga itp.
Tym razem ulepiono wrażliwego, religijnego, cnotliwego pięknoducha.
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 07-05-2020

41774. 
RAPORT Z OBLĘŻONEGO MIASTA

Separacja się opłaciła. Epidemia stanęła w miejscu, a nawet zaczyna zwalniać. Jednak sanepid przestrzega przed hurra optymizmem i apeluje o dotrzymanie dyscypliny, zwłaszcza w bliskim kontakcie.
O sytuacji w regionie czytaj w Kurierze na stronie 4.

#NieKupujChińskiego
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 07-05-2020

41773. 
Zauważyłem pewną zależność w Iławie.
Elektorat Szymona Hołowni to ten sam elektorat, który głosował na Dawida Kopaczewskiego.
Mega ciekawe zjawisko. Hołownia z poglądów konserwatysta i katol, ma w Iławie poparcie lewactwa, LGBT-owców, wywrotowców, antyklerykałów i tęczowych rowerzystów. To pokazuje jaki stan umysłu prezentują ci ludzie...
 Jan Niezbędny
 Iława, Czwartek 07-05-2020

41772. 
Odnośnie wpisu numer: 41754

Łukasz Tulwiński ma teraz inne "poważniejsze" sprawy na głowie...
Jest pomagierem w propagandzie dla Krzysztofa Siusiaka.
[...]
Trudne sprawy - za ruble i kopiejki...
Patafian okazał się typowym "narodnikiem" na posługach Moskala.
 Grzegorz
 Iława, Środa 06-05-2020

41770. 
Znamienne i żałosne, że ci sami samorządowcy lewicowo-liberalni, którzy jeszcze niedawno, oprócz dekompozycji państwa chcieli na swoim terenie przejmować kompetencje od rządu i wojewodów (tzw. "21 postulatów gdańskich"), w tym zarządzanie kryzysowe i służby mundurowe - teraz rozkręcają histerię i domagają się od rządu "dokładnych wytycznych" w sprawie... jak np. ogarnąć rozmieszczenie przedszkolaków z panią.
 Agent J-23
 Iława, Środa 06-05-2020

41769. 
Odnośnie wpisu numer: 41768

Szanowny Panie! Abstrahując od wycieczek na temat stanów emocjonalnych czy trzeźwości, które są dla mnie dywagacjami poniżej poziomu polemiki, w swym poście nie podważa pan żadnej z przytoczonych przeze mnie historii. Co zaś do wysuniętych zarzutów, spieszę z odpowiedzią!

Dostrzegam niestety tutaj brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, albowiem historiografia okresu I wojny światowej po milionkroć nazywa Konferencję Wersalską jako tą kończącą konflikt, oczywiście nie w warstwie militarnej, ale traktatowej – i o tym (bo przecież nie o krwawych rzeziach) myślałem... To kalka chociażby I Pokoju Toruńskiego (1411), który wówczas kończył wojnę polsko-krzyżacką lat 1409-11, znaczoną – orężem – starciem pod Grunwaldem i późniejszym oblężeniem Malborka przez wojska Korony i Litwy. Zatem „upomnienie” i ukazanie swojego veta uważam w tym momencie za klasycznie absurdalne.

Podobnie ma się kwestia z Paderewskim. Pisząc: „podczas Konferencji Wersalskiej kończącej I wojnę światową Polska wybrała na swego premiera" dokonałem bardzo czytelnego, oszczędzającego papier myślowego skrótu, czytelnego – obstaję – licealnie! „Reprezentował on kraj podczas konferencji” – tak to zdanie brzmi po „odszyfrowaniu” – łopatologicznie, co było faktem, najprawdziwszym, czy może nie było? Tu zestawianie dat, przypatrywanie się wcześniejszym dobom świadczy według mnie o niezrozumieniu po prostu przekazu frazy, niczym więcej – i… kolejna kula w płot! No chyba że Paryż tamtych debat Ignacego Jana jako pierwszego ministra RP nigdy nie oglądał, Clemenceau miał zwidy – no to w takim razie kajam się i kłaniam pańskiemu wstydliwemu dla mnie sprostowaniu – ależ deklasacja! Wykreowałem bowiem historię z waty, na szczęście profesjonalista trafił te bajania w punkt, powyjaśniał nie mającym wiedzy czytelnikom, których tak dennie wprowadziłem w błąd. A oni tacy dziejowo dziewiczy, niemądrzy wręcz... Tyle.

Nie rozumiem jeszcze przy okazji czemu papież Pius XII w zestawieniu ze Stalinem i Churchillem zasłużył sobie na termin, że „nawet” o nim padło kilka zdań – tu już pana aksjologia, nie moja, niech to wyjaśni. Taka to była przeogromna wielkość?

Ale już bez żartów – pozostaję z wyrazami szacunku prosząc, by dalszą ewentualną wymianę poglądów był pan łaskaw podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem – to nietrudne, czego już daję dowód…
 Leszek Olszewski
 Iława, Środa 06-05-2020

41768. 
Najdłużej chyba piszącym felietonistą "Kuriera" jest Pan Leszek Olszewski. Jako stały czytelnik jestem pod coraz większym wrażeniem narastającej, wrodzonej skromności wielce uzdolnionego twórcy. Tym razem jego znana od lat skromność przeszła już chyba samą siebie.

Otóż dowiadujemy się od niego, że jest on nieustannie nagabywany przez liczne rzesze, by je zabierał "w głąb swojej wiedzy" bo on ma "tyle przeczytane i jeszcze tak to frapująco podajesz, pisząc". Dotyczy to także np. wiedzy historycznej. No bo przecież byłoby ogromną stratą gdyby owa krynica wiedzy wszelakiej, a w szczególności historycznej, nie podzieliła się jej zasobami ze swymi wiernymi czytelnikami.

No i dalej Pan Olszewski wylewa co nieco z tejże niezmierzonej krynicy. Dywaguje – a to o Stalinie, a to o Churchillu, nawet o papieżu Piusie XII. No i zahacza także o postać naszego słynnego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Ale, o dziwo, autor nadmienia, że owego wielkiego pianistę "podczas konferencji wersalskiej kończącej I wojnę światową Polska wybrała na swego premiera". No i powstała pewna konfuzja.

Po pierwsze. Polska nie wybrała Paderewskiego na żadnej konferencji w Paryżu, tylko został mianowany na tę funkcję po prostu w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. Ale to może tylko drobnym lapsus autora, który "ma tyle przeczytane".

Po drugie. Paderewski objął funkcję premiera 16 stycznia 1919, kiedy to jeszcze w Paryżu nie toczyła się żadna konferencja pokojowa, gdyż ta rozpoczęła się dopiero dwa dni później. W żaden więc sposób nie mógł zostać premierem w trakcie tej konferencji, gdyż został nim już wcześniej. Co prawda tylko dwa dni, ale wiedza w takich zasobach, podobno "przeczytana", do czegoś jednak autora zobowiązuje...

No i ta konferencja wersalska wbrew słowom szanownego autora wcale nie kończyła I wojny światowej, gdyż ta zakończyła się faktycznie 11 listopada 1918 roku, co prawda zawieszeniem broni, ale już trwałym. A sama konferencja miała już tylko ustalić warunki pokoju, który już trwał w najlepsze od ponad 2 miesięcy.

A tak przy okazji. Ignacy Paderewski stracił urząd premiera już w listopadzie 1919 roku, gdyż szybko się okazało, że był o wiele lepszym i sprawniejszym pianistą niż politykiem...

I na koniec szanowny, wielce skromny autor wspomina w swym felietonie o soli trzeźwiącej. Wskazane byłoby jednak zażywać choć szczyptę owej soli przed przystąpieniem do kolejnego obnoszenia się ze swą skromnością oraz niezgłębionymi zasobami aż "tyle przeczytanymi". A już szczególnie tymi historycznymi...
 strażnik czasu
 Iława, Środa 06-05-2020

41767. 
Wow! Niesamowita podróż fotograficzna w świat dawnych pochodów 1-majowych.
Codzienność komunistyczna była straszna: bieda, szarość i polityczny kaganiec na wszystkim. Jednak ludzie potrafili sobie radzić i tworzyli własny świat ciepłych emocji.
Dziś, razem z Iławskim Centrum Kultury, zapraszamy was na wycieczkę sentymentalną na łamach gazety (strony 10-11).
Na pewno kogoś poznacie.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 06-05-2020

41766. 
List polecony.
Podwyżka za śmieci.
Na piśmie brak kontaktów: nawet telefonu, nawet maila. Można założyć sobie indywidualne konto - ale gdzie szukać, chyba w chmurze internetowej czy jednak na niebie?
[...]
Co za marni urzędnicy. Nie potrafią ułożyć pożytecznej stopki pisma.
 Wojtek
 Iława, Środa 06-05-2020

41765. 
Odnośnie wpisu numer: 41760

Cała opozycja - PO, PSL, SLD, K - po trupach byle tylko do władzy!
Cała prawda o tej hołocie.
Kryzys polityczny w momencie kryzysu zdrowotnego i gospodarczego nie jest dobrym rozwiązaniem. Chciałoby się powiedzieć, przedterminowe wybory i pognanie tych szumowin w cholerę ale czy dziś Polsce jest to potrzebne?
 Gustlik
 Iława, Środa 06-05-2020

41763. 
Odnośnie wpisu numer: 41759

[...] Całe szczęście, że w naszym województwie jest stosunkowo mała zachorowalność i śmiertelność.
Gdyby - tak jak w Hiszpanii czy Włoszech - zaczęli w Suszu lub w Iławie umierać masowo nasi sąsiedzi, znajomi lub nawet ktoś z rodziny, to może inaczej podchodzilibyśmy do kwestii noszenia maseczek, apaszek, chust, czy kominów.
Ja i moja rodzina będziemy nadal zasłaniali twarze w przestrzeni publicznej. Nie ze strachu przed mandatem, lecz w poczuciu solidarności społecznej i szacunku do innych ludzi.
 suszanin [12]
 Susz, Wtorek 05-05-2020

41761. 
MECHANIK Z SIEKIERĄ

[skrzynka]:

„Taki mamy profesjonalny warsztat w okolicy. Mechanik z siekierą. Mistrz precyzji wali na rympał. Dobrze, że nie ostrzem. Czy poznajecie gdzie to może być? Może właściciel rozpozna swoje auto? Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy jakim gówniarzom zostawia samochód.”

Zobacz video:
https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/891483097943353
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 05-05-2020

41760. 
Jestem wzruszony, płaczę widząc jak działacze Koalicji Obywatelskiej nagle troszczą się o zdrowie i życie Polaków.
Wydawało mi się, że przez 8 lat swoich rządów mieli na to wyje*ane, dlatego na nich nie głosowałem.
Teraz widzę, że popełniłem błąd. To wspaniali, empatyczni ludzie.
 Zbyszek
 Iława, Wtorek 05-05-2020

41759. 
Mam takie pytanie do policji.
Czy na terenie Susza obowiązuje przepis dotyczący noszenia maseczek? Wystarczy przejść się po mieście, do sklepów, wokół jeziora, żeby zobaczyć tłumy nieśmiertelnych: rowerzyści, członkowie klubów sportowych, całe rodziny.
Moja cała rodzina karnie nosi maseczki i też jest nam duszno, pocimy się, z trudem oddychamy, ale szanujemy innych mieszkańców i przestrzegamy prawa.
Lokalni notable mogliby dawać przykład, a nie pokazywać wszystkim, że przepisy sanitarne jakby mniej ich dotyczą niż zwykłych obywateli. [...]
 suszanin [12]
 Susz, Wtorek 05-05-2020

41758. 
Niemcy drą się wniebogłosy: "Wybory w Polsce są niebezpieczne".
Ale zbieranie szparagów w Niemczech przez Polaków - bezpieczne.
Albo praca Polaków w niemieckich szpitalach i DPS-ch - bezpieczna.
Hipokryzja i zakłamanie.
 Agent J-23
 Iława, Wtorek 05-05-2020

41757. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Takie rzeczy w samym centrum Iławy przy ulicy Obrońców Westerplatte 4, Osiedle Jagiellońskie, prawie naprzeciwko ratusza. Spróbuj teraz dojechać na podwórko pod klatkę wejściową z dostawą na przykład mebli albo w razie pożaru jak ma dojechać wóz strażacki czy karetka pogotowia? (...)”
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 04-05-2020

41756. 
Rysiu Petru niech szybko wraca do polityki, bo ktoś chce zająć jego miejsce w podręcznikach.
Mogłem się założyć z nadredaktorem, ale 2% dla PO nie stawiał nikt. Szok!
Szkoda babki, miła jest. Tylko taka trochę nierozgarnięta i się kompletnie nie nadaje do tego, do czego ją wypchnęli. Mordownia polityczna jest dla politycznych buldogów.
 Antonio
 Iława, Poniedziałek 04-05-2020

41755. 
Kosiniak-Kamysz (PSL) obiecuje teraz... "emerytury bez podatku".
Miał na to aż 2 kadencje.
Co zrobił w tym czasie spektakularnego? W koalicji z Donaldem Tuskiem i lewacko-liberalną PO okradł zmarłych oraz ich spadkobierców (miliardy z OFE), a także podniósł wiek emerytalny (do)ży(wa)jącym do aż 67 roku.
Wymuskany cynik, oszust i kłamca polityczny.
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 04-05-2020

41754. 
Odnośnie wpisu numer: 41750

Najwidoczniej iławski "mąż stanu" tęczowy Dawid Rower zapomniał o tym, że 2 maja to Dzień Flagi RP. Na całej ulicy Niepodległości, obok naszych barw narodowych, wiszą niebieskie flagi UE.
No i gdzie jest teraz lokalny narodowiec papierowy Łukasz od Tulwińskich? Heloł panie patriota, gdzieś się podział? Broda ci oczy wypaliła? Pochwal swojego młodego burmistrza! Pochwal "świeży oddech w ratuszu". Sporo was, targowickie niedojdy zakłamane, głosowało na młodego komunistę podobno bezpartyjnego "ponad podziałami".
 Jan Niezbędny
 Iława, Poniedziałek 04-05-2020

41753. 
Jak się ma sytuacja prawna z grodzeniem brzegu Jezioraka przy Skarbku?
Są płoty do 1,5 m.
Albo sprawa hangarów przy dzikiej plaży. Pamiętam, że hangary miały być tylko jako domki nad hangarami dla łodzi, a teraz są ekskluzywne lokale na wynajem. Kto na to zezwolił? Nadzór budowlany w starostwie?
 Wojtek
 Iława, Poniedziałek 04-05-2020

41752. 
WYCHODZIMY NA ULICE

Coraz większe tłumy wyszły w plener, na targowisko oraz do marketów. Czy to już koniec epidemii? Nowych zakażeń w okolicy nie ma, ale...
Czytaj Kuriera na stronie 6.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 03-05-2020

41750. 
Odnośnie wpisu numer: 41748

W DZIEŃ FLAGI POLSKIEJ uroczyście wywieszamy i czcimy TYLKO flagę RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Symbole różnych organizacji międzynarodowych - ONZ, UEFA, UE, FIFA itp. używamy tylko w określone dni.
Zobacz informacja o wynikach kontroli NIK w sprawie używania symboli państwowych (NIK, kwiecień 2005 r.).
NIE czcimy symboli organizacji międzynarodowej UE. To nie jest państwo.
Z ostatniej wersji traktatu lizbońskiego USUNIĘTO obowiązek używania symboli UE w państwach członkowskich.
Poza tym Polska NIE PODPISAŁA deklaracji nr 52 dołączonej do traktatu z Lizbony o dobrowolnym jej używaniu.
Z szacunku dla narodowej flagi polskiej, nie powinno się wywieszać obok niej ŻADNYCH innych symboli, oznak, proporczyków itp. Flaga POLSKI ma mieć godne otoczenie.
 Ola Mała
 Iława, Niedziela 03-05-2020

41749. 
Czy większość społeczeństwa, które zamieszkuje teren współczesnej Polski to ludzie, którzy czują się Polakami, mają poczucie przywiązania do Polski, cenią historię i tradycję, szanują polskie dziedzictwo narodowe, są ludźmi o wysokiej kulturze osobistej i moralności?
Czy jednak przeciwnie – należą do polskojęzycznej grupy indywiduów bez własnej tożsamości narodowej, dla których ważniejsza od polskości jest micha z żarciem i flaszka wody ognistej, podane z buta niemieckim czy ruskim kopem?
Niech każdy sobie odpowie na pytanie kim jest i w jakim kraju chce żyć. Jeżeli nie identyfikuje się z Polską, to droga wolna.
 Marszałek
 Iława, Sobota 02-05-2020

41748. 
Odnośnie wpisu numer: 41737

2 Maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
To święto wszystkich Polaków i Polonii mieszkającej za granicą.
W tym dniu wspominamy ważne wydarzenia dotyczące naszego kraju, wybitnych polskich działaczy, rozmawiamy o Polsce, czujemy dumę z naszego kraju....
Nie rozumiem dlaczego w polskie święto 2 Maja na ulicach Iławy wiszą niebieskie flagi UE?
UE? Czy jest takie państwo lub naród w Europie? I co świętuje?
 Ewa
 Iława, Sobota 02-05-2020

41745. 
DZIĘKUJĘ WAM, PRZYJACIELE...!

Dopiero podczas zamknięcia „na kwadracie” przekonał się jak wspaniałych ma sąsiadów. Marek Rudnicki opowiada o parapecie zewnętrznym przy kuchennym oknie – jedynym miejscu przekazywania sprawunków. Niesamowita opowieść o grupie bratnich dłoni. Czytaj Kuriera na stronie 5.

#ZostańWdomu #NieKupujChińskiego
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 30-04-2020

41743. 
Odnośnie wpisu numer: 41689

Analizując archiwalia Komitetu Miejskiego PZPR w Iławie, dochodzę do wniosku, że lepiej jak najmniej pisać od siebie. Lepiej pozwolić przemawiać uczestnikom wydarzeń minionych językiem ich epoki. Język ów dla nas może wydawać się archaiczny. To język sekty politycznej (rządzącej Polską w dwóch wcieleniach: PPR i PZPR) z okresu stalinowskiego (1945-56). Dla czerwonej sekty każdy był potencjalnym wrogiem: ksiądz, obszarnik, kułak, leśna banda.

Komitet Miejski PZPR w Iławie był lokalną sektą polityczną, filią centralnej sekty, czyli Komitetu Centralnego PZPR w Warszawie, sterowanego bezpośrednio z Moskwy.

W wigilię święta 1 maja towarzyszom, towarzyszkom, bolszewikom i bolszewiczkom niniejszym udzielam głosu.

LEKTURY DLA DOROSŁYCH:
„ZĘBY DO KULTYWATORÓW”

Konferencja aktywu miejskiego PZPR w Iławie - 31 lipca 1949 roku

Konferencja odbywała się się w sali teatru miejskiego [potem jako kino „Lenino”]. Głównym tematem była sprawa stosunku partii i rządu do religii. Referat na ten temat przedstawił I sekretarz Komitetu Powiatowego tow. Duszyński. Dyskusja po wygłoszonym referacie:

Tow. Bobrowski Konrad:
„Kler i kapitał anglo-amerykański stara się wszelkimi siłami rzucać kłody pod nogi masom dążącym do lepszego jutra socjalizmu. My musimy stać twardo przy naszej ideologii i nie dać się z tej drogi sprowadzić”.

Tow. Sienkiewicz:
„Imperializm anglo-amerykański w walce przeciwko ZSRR i demokracjom ludowym zastosował nową broń – Watykan (…). Wstępujemy w okres socjalizmu (…). Z walki tej wyjdziemy zwycięsko i nic nas z tej drogi nie zawróci”.

Tow. Zabawski Jerzy mówi o roli kleru na przestrzeni historii:
„Kler i kapitaliści winni są wielkiej ilości analfabetyzmu, jaki u nas istnieje”.

Tow. Sobiesiakowa mówi o roli papieży w historii świata:
„Dopiero Marks wskazał, że ludzie pracy powinni rządzić, a nie papież za pomocą królów”.

Tow. Burzyński:
„W ZSRR kościoły i cerkwie istnieją, a reakcja nasza i międzynarodowa głosi, że kościoły w Rosji przemienione na stajnie”.

* * *

Konferencja powiatowa aktywu miejskiego PZPR w Iławie
- 20 listopada 1949 r.

Sekretarz Komitetu Wojewódzkiego tow. Jachimowicz:
„Obóz pokoju w ostatnim okresie osiągnął zdecydowaną przewagę nad obozem wojny, którego przewodnikiem duchowym są Stany Zjednoczone. Nasza Partia słusznie oceniała obecną sytuację, uważając Związek Radziecki za przywódcę sił pokoju świata. Słusznie nasza Partia oceniała plan Marshalla, który doprowadził w krajach burżuazyjnych do zaostrzenia się walki między proletariatem a wyzyskiwaczami. Burżuazja, imperializm anglo-amerykański, widząc zbliżający się swój koniec, chwyta się wszelkich sposobów, aby przeszkodzić konsolidacji ruchu robotniczego (…). Burżuazja stara się wprowadzić do rewolucyjnej partii swoich sługusów, którzy stawali zawsze na przeszkodzie w marszu do socjalizmu (…). W Polsce jest jeszcze szeroka baza, na której może się rozwinąć szpiegowska ofensywa dywersji imperialistycznej, pozostałości dwójkarzy, reakcyjnych sztabów podziemnych, wyższego urzędniczego aparatu sanacyjnego (…) Wróg zmienia metody walki i nasza Partia musi również zmieniać system walki. W okresie mikołajczykowskim walka była otwarta i masowa, dziś po rozbiciu PSL, ucieczce Mikołajczyka i po rozbiciu band leśnych, wrogowie zaczęli wciskać się do aparatu partyjnego, samorządowego i administracyjnego. Cechą charakterystyczną członka Partii winna się stać umiejętność rozpoznania wroga”.

Tow. Kutzner:
„Musimy walczyć, aby do reszty zgnieść wroga klasowego, tak jak to czyniła partia bolszewików w Związku Radzieckim”.

Tow. Jaskólak:
„Winą podstawowych organizacji jest to, że na wsi jest jeszcze reakcja. Każdy towarzysz powinien być członkiem ORMO, powinien być czujnym i o każdym przejawie reakcji meldować tam, gdzie należy”.

Tow. Mileszczuk:
„Usunięcie wrogów ze stanowisk przyspieszy nasz marsz do socjalizmu. Wróg wkrada się na odcinek wiejski, aby przeszkodzić w socjalizacji wsi. Należycie tępiąc wroga przyspieszymy socjalizację wsi przez zakładanie spółdzielni produkcyjnych”.

Tow. Gołbiewski:
„Na wsi panuje jeszcze ślepota: chłop, który był robotnikiem, dostał ziemię, dorobił się 2 koni, 2 krów, i czeka tylko, kiedy będzie mógł nająć służącego i służącą”.

I sekretarz Komitetu Powiatowego PZPR w Iławie tow. Duszyński w podsumowaniu: „ Usunąć resztki kupców z zajmowanych stanowisk w spółdzielni, należy zastąpić ich nowymi ludźmi (…). Sekretarze POP powinni skończyć z tym dziwnym jakimś lękiem, trzeba stać pewną nogą na gruncie, trzeba pewniej, zdecydowanie widzieć wrogów na swojej gromadzie i trzeba umieć ich usunąć. Zadaniem naszej partyjnej organizacji jest zwrócić uwagę na odpowiedni dobór sołtysów, którzy nie mogą być powiązani z kułactwem”.

Z projektu rezolucji na zakończenie konferencji partyjnej: „Podnieść poziom ideologiczny wszystkich członków Partii przez uzbrojenie w oręż marksizmu i leninizmu”.

* * *

Konferencja miejska PZPR – 19 marca 1950 r.

Sekretarz Komitetu Miejskiego PZPR tow. Sumiński w sprawozdaniu mówił o „starciu obozu imperialistów z obozem pokoju pod przewodem Związku Radzieckiego”, następnie tow. Sumiński podkreślił, że na terenie m. Iławy zlikwidowano handel prywatny za wyjątkiem rzemiosła, natomiast rozbudowała się spółdzielczość. Zaznaczył, że „źle się dzieje w spółdzielni „Mazur” i „Odbudowa”, ponieważ pracownicy, niejednokrotnie nasi towarzysze, nie rozumią doniosłości powierzonych im zadań, a w sklepach i biurach piją wódkę (…) Zadaniem naszym jest wychować młodzież naszą w duchu marksistowskim, w duchu nienawiści do kapitalizmu”.

Tow. Igielski:
„Na konferencji powinniśmy wyciągnąć wnioski bolszewickie na przyszłość (…) Przy wyborach ludzi do nowego komitetu musimy wybrać ludzi – towarzyszy bolszewików”.

Konferencja Komitetu miejskiego PZPR – 30 września 1951 r.
Tow. Boczkowski:
„W PSS w Iławie na stanowisku kierownika ( były obszarnik ), który nie dbając o robociarzy i własny transport Spółdzielni, zatrudniał swego teścia jako furmana, przez co napędzał mu forsę spółdzielczą”.

Tow. Dzierżanowski:
„Słaba była działalność Komitetu Miejskiego, sprawozdanie naświetliło nam te błędy (…) My (...) nie powinniśmy załamywać rąk (…) lecz zabrać się do pracy i do budowy socjalizmu – bo wróg nie śpi, wróg działa”.

Tow. Henclerowa:
„Żony aktywistów partyjnych nie są wszystkie członkami Ligi Kobiet, bo mężowie nie pozwalają im na działalność społeczną, bo muszą na czas przygotować im posiłki (… ) Często kierownicy zakładów pracy nie wysuwają na kierownicze stanowiska kobiet typowanych przez Rady Kobiece (… ) Tow. Sobolewski, gdy się zwróciłam do niego o to, ażeby żonę swą zapisał do koła Ligi Kobiet, to oświadczył, że niech towarzyszka przyjdzie uświadomi moją żonę, to może się zapisze”.

Tow. Harmaciński:
„Na naszej POP zostały powołane grupy agitatorów, lecz praca nie przedstawia właściwej działalności, albowiem sami za mało doceniamy pracę agitacyjną, która powinna być naszą podstawą. Muszę stwierdzić, że ja sam, jak i inni towarzysze, za mało interesujemy się pracą naszych agitatorów. Każdy z nas powinien być agitatorem i dopisywać specjalną wagę do rozpowszechniania współzawodnictwa pracy”.

Tow. Błażejewski:
„Rząd Polski Ludowej wydał dekret o powołaniu komisji do walki ze spekulacją, która to zlikwiduje elementy spekulacyjne, przez co usprawni się zaopatrzenie. Albowiem poprzez nielegalny handel chłopów trzodą chlewną powstały trudności w zaopatrzeniu w mięso”.

Tow. Kaczyński:
„Muszę stwierdzić, że nasi aktywiści (...) niejednokrotnie delegowani w teren, niewłaściwie się zachowują i podrywają autorytet naszej partii. Bywają wypadki, że dają się uwodzić w terenie wrogim elementom na popitki i nie wykazują w stosunku do wroga swego oblicza proletariackiego, jak to przystoi na członka partii”.

* * *

Ze sprawozdania z działalności Komitetu Miejskiego PZPR w Iławie za okres od dnia 19 marca 1950 r. do dnia 30 września 1951 r.

„Miasto nasze stanęło pod sztandarem Obrońców Pokoju, któremu przewodził wielki Związek Radziecki na czele z chorążym pokoju Tow. STALINEM”.

Komitet Miejski PZPR w Iławie wg stanu na dzień 31 lipca 1953 roku:
- Sołowiński Jan, sekretarz
- Harmaciński Henryk, zastępca sekretarza
- Lewandowski Zygmunt
- Danielak Aleksander
- Katyszewski Aleksander
- Fijałkowska Alina
- Malinowski Edmund
- Kucharzak Janina
- Gawiński Henryk
- Margola Bolesław
- Trzebiatowski Franciszek

* * *

Konferencja KM PZPR w Iławie – 9 lipca 1955 r.

„Partia nasza wierna zasadom marksizmu-leninizmu, działająca w oparciu o przebogate doświadczenia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, dzięki swej słusznej polityce odpowiadającej najżywotniejszym interesom klasy robotniczej i całego narodu wyrosła w potężną siłę (…) Potężny rozmach naszego budownictwa socjalistycznego, dziesiątki powstałych hut, fabryk, miast i osiedli, szybki rozwój kultury i oświaty oraz wzrastający dobrobyt mas pracujących wzbudził podziw klasy robotniczej państw kapitalistycznych”.

* * *

Konferencja miejska PZPR w Iławie – 13 sierpnia 1956 r.

Tow. Wysocki poruszył sprawę złego zaopatrzenia:
„W naszym mieście ta sprawa kuleje (…) mocno, bo produkuje się wędliny dobrego gatunku i drogie, a przecież nie każdy robotnik może sobie pozwolić na taką wędlinę, a tych tańszych gatunków jest brak, a jeżeli są, to pod zdechłym psem. Jest to wina organizacji partyjnej przy PSS”.

* * *

Rudzienice. Sesja Gromadzkiej Rady Narodowej w Rudzienicach powiatu iławskiego. Czy radni zadawali sobie w myślach pytanie: „Dlaczego tak jest w Polsce? Dlaczego właśnie my, radni, musimy kierować specjalną uchwałę do władz GS w Iławie w sprawie zaopatrzenia sklepu? Co ma z tym wspólnego rada?”. Wielce się trudzą nad czymś radni, coś ważnego uchwalają. Może nie słyszeli o „potężnym rozmachu naszego budownictwa socjalistycznego”, o „dziesiątkach powstałych hut, fabryk”, i o tym, że „wzrastający dobrobyt mas pracujących wzbudził podziw klasy robotniczej państw kapitalistycznych”. Odwołują się do ustaw, artykułów, punktów, pozycji... Piszą:

„Uchwała nr 14/60 Gromadzkiej Rady Narodowej w Rudzienicach powiatu iławskiego z dnia 31 października 1960:
– Zobowiązać GS do dostarczania pieczywa w miarę potrzeb.
– Zaopatrzyć GS w nawozy sztuczne, jak wapno nawozowe i nawozy azotowe, jak saletrzak, saletrę amonową.
– Zaopatrzyć GS w części do maszyn i narzędzi rolniczych, a w szczególności zęby do kultywatorów”.

* * *

Źródła:
- Archiwum Państwowe w Olsztynie – Komitet Miejski PZPR w Iławie 1949-89 (protokoły konferencji), nr Zespołu 1163, sygn. 1
- Archiwum Państwowe w Olsztynie – Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej w Rudzienicach 1955-72 (protokoły sesji ), nr Zespołu 770, sygn. 3
 Andrzej Rochowicz
 Kałduny, Iława, Czwartek 30-04-2020

41742. 
Wchodzimy w miesiąc maj. W pierwszym etapie odmrażania gospodarki, minister zdrowia pozwoli odmrozić mięso i chleb zakupione w pierwszym tygodniu epidemii.
 Antonio
 Iława, Czwartek 30-04-2020

41741. 
OSZUSTWO NA „ZNAJOMEGO”

Metoda wyłudzenia pieniędzy jest banalna i niestety coraz bardziej popularna wśród łobuzów, bo skuteczna wobec wielu roztargnionych użytkowników internetu.
Dziennikarzom Kuriera udało się przeprowadzić prowokację podczas której wpuścili sprawcę w taki „kanał”, że na długo to zapamięta. Grozi mu 8 lat. Czytaj Kuriera na stronie 3.

#ZostańWdomu #NieKupujChińskiego
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 30-04-2020

41739. 
Muszę na forum Kuriera "podziękować" niektórym burmistrzom i wójtom zasiadającym w zgromadzeniu Związku Gmin "Czyste Środowisko".
[...]
Panie Burmistrzu Kopaczewski!
Panie Wójcie Harmaciński!
Panie Burmistrzu Blank!
Panie Wójcie Waruszewski!
[...]
Podnieśliście rękę za chorymi podwyżkami cen za wywóz odpadów! [...]
W dobie kryzysu w którym ludzie tracą pracę i liczą na zapomogi to jest po prostu skur....ństwo.
Jak wy możecie jeszcze spojrzeć ludziom w oczy? Ja na waszym miejscu bałbym się, że napluje mi ktoś w twarz!
 Bart
 Iława, Czwartek 30-04-2020

41737. 
Odnośnie wpisu numer: 41734

Człowieku! Co ty chcesz i czego wymagasz od tego Kopaczewskiego?
On "męża stanu" z siebie zrobił!
Sekta lewacka bije "brawo" na internetowym facebooku. Spazm!
Od dwóch lat mamy w Iławie swoją lokalna zarazę.
Taki nasz lokalny Afrykański Pomór Świń.
ASF po iławsku.
(A)patia, (S)ekciarstwo, (F)ejsbukowanie.
Pięknie powiedziane, Panie ministrze!
 Jan Niezbędny
 Iława, Czwartek 30-04-2020

41736. 
WYLECIAŁ AŻ NA DOM

Do wypadku dwóch samochodów doszło na drodze krajowej nr 15 w Sampławie (gmina Lubawa). Szalejący pod górkę w kierunku Nowego Miasta potężny Ford Mustang (12V 500KM) zderzył się z jadącym w kierunku Lubawy spokojnym Suzuki Vitara. Uderzenie było tak silne, że Ford Mustang (tablice NNM) poleciał aż na budynek mieszkalny i też go uszkodził. W obu pojazdach było po 2 osoby. Trzy zostały ranne.

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/245977303265101
 KURIERZY
 redakcja, Środa 29-04-2020

41734. 
Odnośnie wpisu numer: 41732

Czy Naród nasz rozpuszczony został tak samo totalnie, jak opozycja? Rząd daje palec Polakom a oni rękę co robią...?

Owszem na ulicach pustawo i na placach zabaw również. Jednak w markecie niemieckim było tak: tłoczno jakby nic się w Polsce nie stało. Sznury, jeden za drugim bez odstępów stojących do dwóch kas. Przy regałach zapchane i nikogo to nie rusza, że ciasno, a jeden przy drugim pakuje warzywa.

W normalnych sklepach owszem zachowane zasady: 2-3 kupujących.

Na targowisku - oczom nie wierzę. Nie było gdzie samochodu postawić na parkingu obok. Tłoczno wszędzie jak latem. Jacyś dzicy z dalekiego wschodu przekrzykują się.

Jaki więc jest problem iść nawet do urn tradycyjnych przy tak prostych wyborach, a wystarczyłoby tylko naród z góry ustawić, kiedy i jakie grupy proszone są do urn. Nawet nikt by nie odczuł i nie widział sznurów do głosowania.

Tymczasem szaleńcy z opozycji wyzywają pomysł wyborów prezydenta korespondencyjnych w konstytucyjnym terminie, strasząc, że dojdzie do rzezi niewinnych Polaków. Burmistrzowie strony antyrządowej, jak u nas w Iławie, chcą zablokować konstytucyjne prawo każdego obywatela!

Obyś Panie Dawidzie Kopaczewski nie zapłakał, obyś… Obowiązkiem Pańskim jest posłuszeństwo każdemu konstytucyjnemu rządowi.
 Swój
 Iława, Środa 29-04-2020

41733. 
OBWODNICA NML

Zapraszamy na wycieczkę w locie nad budową obwodnicy drogowej Nowego Miasta Lubawskiego w ciągu drogi krajowej nr 15.
Inspekcja wizyjna z powietrza (kwiecień 2020). Zaczynamy od południa (Brzozie) i lecimy w kierunku północnym (Bratian).

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/2763518353932612
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 28-04-2020

41732. 
Odnośnie wpisu numer: 41731

Co wyprawia Burmistrz Kopaczewski...?!

Pamiętajcie, że dziś mamy już inną Polskę od tej sprzed 2015.
Wystarczyło niewiele a tak wiele zmian i faktów, by właśnie młode pokolenie wyborców oceniło zmiany właściwie.
Oczywiście poza rodzinami mocno komuszymi nawet do teraz, mówiącymi o sobie "liberałowie" albo "wolnościowcy". Jednak i tam wnuki dziadka komucha mają swoje zdanie.
Obecnie mamy jasną narrację rządzących, zrozumiałą, a od gadaniny i bełkotu ludzi Tuska typu Schetyny czy Kidawy. Jak może partia przez tyle lat mieć program wyborczy jedynie pt. "Obalić PiS".

Podobnie idzie w tym kierunku refleksja o rządach Burmistrza Iławy. Jak może urzędnik publiczny, państwowy czy samorządowy, kontestować poczynania rządu polskiego?
Przecież ON działa w ten sposób na szkodę mieszkańców Iławy oraz rozbija Polskę.
Przecież ON powinien się zreflektować i nieważne jakich poglądów jest, współdziałać z Państwem polskim.
Czas na komisarza w Iławie albo, Wysoka Rado wyrazić mu odpowiednie votum braku zaufania.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 28-04-2020

41731. 
Odnośnie wpisu numer: 41712

Pewna siebie grupka wyznawców przypadkowo wybranego Dawidka to również, okazuje się, specjaliści od prawa, zwłaszcza wyborczego, a ponadto przepisów RODO. [...] Że już o Konstytucji nawet nie śmiem wspominać.
Widać to zwłaszcza po seryjnie i doszczętnie przegrywanych w sądach prostych zarządzeniach dziwaka, tymczasowo pełniącego obowiązki Burmistrza Miasta Iławy. W sądach, przypomnę, rozgrzanych i przecież jemu, tęczowemu rowerzyście, przychylnych.
Czy trzeba wymieniać i przypomnieć te kompromitujące Iławę wyroki...?
 urzędnik z Ratusza
 Iława, Wtorek 28-04-2020

41729. 
MISTRZOWIE PARKOWANIA

[skrzynka]: „Auto bezczelnie zaparkowało sobie na zjeździe z głównej trasy centralnie do ośrodka zdrowia RODZINA w Iławie. Nie było możliwości żeby auta się minęły, więc czekanie i nerwowo. Kilka wykroczeń jednocześnie: skrzyżowanie, podwójna ciągła, przejście dla pieszych. Brawo za brak myślenia kierowcy BMW.”
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 28-04-2020

41728. 
Odnośnie wpisu numer: 41724

Niezmiernie się cieszę, że Pan odczytał właściwie intencje mego przekazu. Martwi mnie to, że nie wszyscy ludzie nawet wydawałoby się inteligentni przekaz łapią.
Co do maseczek rozdanych przez Burmistrza Dawida Kopaczewskiego, powiem szczerze, że spodziewałem się maseczek certyfikowanych, które będziemy mogli bezpiecznie nosić. Okazuje się, że tej maseczki nosić się nie da. Mało tego: z racji materiału wykonania może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.
Mam na sobie maseczkę chirurgiczną z certyfikatem. Takie maseczki można zakupić np. w "Żabce". Sprzedają je w pakietach pakowanych po 10 sztuk w cenie bez marży. To prawda, że dla rodziny kilku osobowej jest to wydatek w skali miesiąca gdyż maseczki chirurgiczne są jednorazowego użytku.
Ale spójrzmy na to z innej strony. Jeśli maseczka warunkuje nasze wyjście z domu to doprowadzamy do sytuacji, że wychodzimy tylko w sprawach pilnych. Czyli pośrednio stosujemy się do zaleceń ministerstwa i zostajemy w domu.
Można kupić maseczkę wielorazowego użytku, która jest certyfikowana. Pakiety po 5 szt sprzedaje Poczta Polska. Są to maski wyprodukowane w Polsce. Można je po użyciu wyprać w temperaturze gotowania 95 stopni (wirus ginie przy 60 stopniach) i po wysuszeniu użyć ponownie. Proces ten można powtórzyć 50 razy. Czyli zabezpieczamy się na 250-krotne wyjście z domu. Przy cenie niecałych 50 zł za pakiet, jest to tania alternatywa w stosunku do maski chirurgicznej.
Osobiście zakupuję chirurgiczne, które łatwo można dopasować dziecku.
 Tomasz Sławiński
 Iława, Wtorek 28-04-2020

41726. 
NA ŚCIEŻKACH PAMIĘCI - KAŁDUNY, 1968

W czasach PRL firmy pogrzebowe nie istniały, to było coś abstrakcyjnego. Na wsi w takich chwilach organizowała się spontanicznie samopomoc pochówkowa.
Wóz na kołach (już niedrewnianych, gumowych) ciągniony przez parę koni, woźnica, na burtach wozu siedząca ekipa trzymająca na kolanach trumnę z ciałem sąsiada - to trwały element krajobrazu kulturowego polskiej wsi tamtych czasów.
I tak przez lata w tej bezlitosnej sztafecie pokoleń, jeden drugiego po kolei na kolanach i na ramionach wynosił na miejsce wiecznego spoczywania - np. na Małe Leśniewo blisko Rudzienic pod Iławą.
 Andrzej Rochowicz
 Kałduny, Wtorek 28-04-2020

41724. 
Odnośnie wpisu numer: 41722

Owszem, dobrze Pan Tomasz mówi, ale mając taką profesjonalną maskę, jak on sam, to się człowiek nie dusi.
Ja - w mojej najtańszej i "dziwnej" masce dostarczonej przez burmistrza - się duszę i nos odsłaniać muszę.
Powiadają ludzie na ulicy, iż takie maski to jednorazówki, jedno-dzienne.
A przecież nikt nie zmienia maski codziennie - lenistwo, koszty...
 Marszałek
 Iława, Wtorek 28-04-2020

41723. 
Odnośnie wpisu numer: 41705

Dziś otrzymałem do skrzynki na listy maseczki. Trzy maseczki z ulotką od jakiejś firmy.
Zastanawiam się na jakiej podstawie są przetwarzane moje dane. Skąd wykaz ile osób mieszka w mieszkaniu? Bo dostałem dokładnie trzy maseczki, czyli tyle, ile domowników.
Mam nadzieję, że burmistrz miasta Dawid Kopaczewski nie przehandlował moich danych, bo odgraniczyć moje konstytucyjne prawo wyborcze już próbuje.
No i jeszcze ta kartka z prośbą o wpłatę na podany nr konta bankowego. Zaraz, chwilę... czyli dostałem "zabójczą przesyłkę" od jakiejś firmy.
 Jamroży
 Iława, Poniedziałek 27-04-2020

41722. 
Odnośnie wpisu numer: 41694

LUZOWANIE, BYLEBY OSTROŻNIE!

– Co widzę na ulicach: za dużo popełniamy błędów podczas zasłaniania ust i nosa – tłumaczy ratownik medyczny Tomasz Sławiński. Na przykład co robimy z okularami? Co z zarostem lub brodą u facetów? Jak połączyć prawidłowe zdejmowanie maseczki i rękawiczek?

#KoronaWirus #ZostańWdomu #CzytajKuriera

https://www.facebook.com/kurier.ilawski/videos/244792259969535
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 27-04-2020

41721. 
Wygląda na to, że od niedzieli 10 maja 2020, czyli korespondencyjnych wyborów prezydenckich listonosz będzie znał moje dane osobowe, nawet te wrażliwe, np. będzie wiedział gdzie... mieszkam.
No, niespotykany "skandal".
 Ola Mała
 Iława, Poniedziałek 27-04-2020

41718. 
WOJNA O MASZTY

Sieć 5G to najnowszy standard szybkiej komunikacji mobilnej (telefony, internet itp.). Kto wygra ten wyścig, będzie montował maszty i potem nadzorował przepływ nie tylko informacji, ale miliardowych finansów.
Do urzędów w naszym regonie zaczynają wpływać protesty z różnych organizacji. Kto stoi za nową „wojną”? Wszędzie widać wpływy chińskich firm.

#ZostańWdomu i #CzytajKuriera na stronie 13.
 KURIERZY
 redakcja, Niedziela 26-04-2020

41717. 
Smutny spacer po ścieżkach pieszo-rowerowych w Iławie.
Drzewa obalone i pocięte czekają na co?
Papiery i folie fruwają, śmietniki znowu pełne.
Informuję burmistrza, że koniec zimy już dawno. Czas na sprzątanie.
 Wojtek
 Iława, Niedziela 26-04-2020

41715. 
Za wszelką cenę Kidawa

Tak naprawdę w dniu ogłoszenia wyników sondażowych z wynikiem Kidawy poniżej progu wyborczego skończył się w Polsce „czerwony salon”. Polacy nie są chyba tak do końca zmanipulowani przez oligarchiczne media III RP, a dobro własne leży im na sercu, bo nie chcą mieć na najwyższym urzędzie w państwie ignorantki i osoby tak niekompetentnej [...]. Widać niektórzy zrozumieli, że bezpieczeństwo ich własne i ich rodzin i to bezpieczeństwo ekonomiczne, militarne, socjalne, obyczajowe, kulturowe, przy takim prezydencie i z takiej partii jak PO byłoby po prostu zagrożone.

Jakby do tego dodać sterowność Kidawy z zewnątrz i wewnątrz, uległość do wszystkiego co pochodzi z tzw. zagranicy i niewolnicze wręcz oddanie by dogodzić obcym, kosztem własnego Narodu, to nie dziwi próba zamachu stanu ze strony sprzedajnej opozycji. Za wszelką cenę chcą przełożyć wybory, zmienić kandydatkę i doprowadzić wszelkimi możliwymi sposobami do przejęcia władzy w Polsce. [...]

Światło na to, jak zamierzają rządzić, rzuciła pani Lubnauer, która myli stan klęski żywiołowej ze stanem wojennym. Oni by to naprawdę zrobili, bo tylko presją i terrorem mogliby utrzymać władzę. Jest to taka opcja polityczna, która za czasów Tuska nie wahała się strzelać do górników.

Co więc zrobiliby, gdyby wreszcie zdobyli tą upragnioną władzę? Ilu by sprowadzili imigrantów, ile firm by wyprzedali, ile dzieci żyłoby w nędzy, ile miliardów poszło by do kasy obcych firm.

Tych pytań jest wiele i są zasadne, bo pokazują kim są w istocie ludzie stojący za Kidawą, w jakiej kondycji umysłowej są pozostali członkowie totalnej opozycji skoro na kandydata na prezydenta wystawili Kidawę, najlepszą z pośród nich? Jest się naprawdę czego obawiać.
 Lewy skrzydłowy
 Iława, Sobota 25-04-2020

41716. 
ZŁODZIEJ PRZEZ ŚCIANĘ

Jak szybko się dorobić, ale tak, żeby się nie narobić? Na przykład swoje kable elektryczne podpiąć przez ścianę do sąsiada i ciągnąć kilowaty na jego rachunek. A co będzie, jeśli za ścianą mieszka rodzona siostra? 🤣 #CzytajKuriera na stronie 11. #ZostańWdomu
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 24-04-2020


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 17 18 19 ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 209 210 211 ... 385 386 387 następna ] z 387



102486369



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.