Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

19208. 
Dziekuje mojemu przyjacielowi z Krakowa za karte wstepu na Rynek
krakowski na ceremonie pogrzebowa Prezydenta i Jego ukochanej
zony Marii...
Niestety samolot moj nie moze wystartowac z obcej ziemi, by dotrzec
na pozegnanie Gospodarza mojego Ojczystego Domu Najjasniejszej
Rzeczpospolitej.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Sobota 17-04-2010

19207. 
Odnośnie wpisu numer: 19196

Panie "bolszewik", służby miejskie na to nic, bo to jest teren wewnętrzny spółdzielni.
Nawiasem mówiąc - niech tam lepiej stoją samochody to psy będą miały mniej miejsca do sikania, bo dzieci i tak nie mają się gdzie bawić. Jak mi żal tych komuchów, którym wszystko przeszkadza. Jedni już sobie słupki postawili, dam chłopakom na wino to je na złom wyniosą.
 trawikoparkowacz
 Sobota 17-04-2010

19206. 
Odnośnie wpisu numer: 19198 19189 19137

Ludzie byście się wstydzili za siebie. Przecież to był nasz Prezydent
wybrany w wolnych wyborach i obojętnie kto by to był, to należy mu
się szacunek.
 Zyta, lat 57
 Iława, Piątek 16-04-2010

19205. 
Odnośnie wpisu numer: 19090

Wybory prezydenckie w czerwcu będą plebiscytem i zaczynem nowej
Polski. Frekwencja będzie rekordowa.
Polska sanacyjna trwała od 11 listopada 1918 roku do 1 września 1939
roku. Polska "okrągłego stołu" od 4 czerwca 1989 do 10 kwietnia 2010.
 Dziedzic z Chromakowa
 Piątek 16-04-2010

19204. 
Odnośnie wpisu numer: 19183

Bardzo mnie wzruszył kolejny wywód forumowicza zwącego się skromnie "Polakiem Wielkim". Na początku raczył stwierdzić, że naród polski jest również podły. I tu ma całkowitą rację, gdyż najlepiej świadczą o tym jego wielce „subtelne i wzniosłe” wypowiedzi . Następnie charakterystycznym dla siebie podniosłym nastrojem nienawiści i jadu opluł kolejnego uczestnika forum zwąc go psubratem i nakazując zamknąć gębę. Taka już „uroda” kultury owego „Polaka Wielkiego”. Ale najbardziej wzruszył mnie ów „Polak” wyznaniem, że nie życzy sobie leżeć w przyszłości na cmentarzu obok niewierzących, gwałcicieli, morderców narodu Polskiego (ciekawe kogo miał na myśli ?) i wszelkiej innej swołoczy, która jest na tyle bezczelna, że ma inne poglądy od owego idealnego Polaka Wielkiego. Przy okazji podkreśla, że gardzi tym towarzystwem ponieważ jest katolikiem. Jak widać mogą być różne formy manifestowania religijnych wskazówek miłości i szacunku wobec bliźnich. Ciekawe czy przyszło mu kiedykolwiek do głowy, że może wymienieni wyżej i pogardzani przez wielce szlachetnego i natchnionego superpatriotyzmem „Wielkiego Polaka” też sobie nie życzą leżeć w towarzystwie owego wielkiego geniusza i mentora, który obrzydzi im swymi specyficznymi manierami także życie wieczne, tak samo jak to czyni wobec uczestników forum podczas życia doczesnego ?
 czytelnik
 Piątek 16-04-2010

19203. 
Moja pokuta i modlitwa

Kolega, który pojechał do Warszawy i stoi w olbrzymiej kolejce, żeby oddać hołd p. Prezydentowi (właśnie zadzwonił), na pytanie czy mu się chce, odpowiedział; To taka moja pokuta i przeprosiny. Był wielkim krytykiem i prześmiewcą śp. pana Prezydenta. Nie podobało mu się, że żona poprawia mu krawat, że on ją "sztucznie" całuje, że sięga do przeszłości, a przecież najważniejsza jest przyszłość. Teraz, widząc to co się dzieje, otrzeźwiał. Nagle stwierdził, że przecież to powinno być lansowane, że żona poprawia krawat, zwraca uwagę na ucho. To przecież było wspaniałe małżeństwo - tak powinny wyglądać małżeństwa.

Uświadomił sobie (to mi mówił), że przecież, pamięć o Katyniu jest ważna, a on dał się otumanić "poprawności politycznej". Że przecież polityka to walka o dobro narodu, a nie swojej partii. Że do kitu jest ten, którego poklepują, a nie ten, który twardo walczy o swoje (choćby zakompleksieni dziennikarze twierdzili coś innego). Że pan Prezydent był prezydentem A. Walentynowicz, A. Gwiazdy, żołnierzy AK i zwykłych szarych ludzi, którzy walczyli o wolną Polskę i nic z tego nie mieli i im dawał jako jedyny z prezydentów tyle orderów. Nie był prezydentem "ludzi honoru", czego elyta warszawska nie mogła mu wybaczyć.

Uświadomiłem sobie, że chyba bardzo wielu ludzi pokutuje i przeprasza śp. pana Prezydenta i w Krakowie i w Warszawie i w całej Polsce - także ja. Czy ta pokuta chociaż trochę nas odmieni. Oby.
 Natasza_Pegeerówka
 Salon 24, Piątek 16-04-2010

19202. 
Odnośnie wpisu numer: 19198

Brawo. Gdyby wszyscy potrafili się tak rozsądnie wypowiadać to rozmowa byłaby przyjemnością a nie początkiem bijatyki - a tak często wyglądają nasze wymiany poglądów.
 Eskulapski
 Piątek 16-04-2010

19201. 
Odnośnie wpisu numer: 19192

Wbrew temu co pisze Sokrates prezydent Kaczyński raczej nie spocznie na Wawelu w towarzystwie swej dawnej krewnej wywodzącej się z ponoć z XIV wieku. Pomijam tu dość mętną genealogię wywodzącą Kaczyńskich z rodu Andrzeja z Kurozwęk Męcińskiego. Jedną z jego przodkiń miałaby być trzecia i zarazem przedostatnia żona Władysława Jagiełły – Elżbieta z Pilczy Granowska. Przed ożenkiem z Jagiełłą Elżbieta zdążyła już mieć trzech mężów, a związki z nimi miały dość dramatyczny charakter. Ta, zmarła 12 maja 1420 roku na gruźlicę królowa, faktycznie została pochowana w katedrze wawelskiej w kaplicy Mansjonarskiej. Jednakże po 1586 roku jej szczątki stamtąd usunięto robiąc miejsce w kaplicy dla zmarłego wówczas króla Stefana Batorego. Nie wiadomo co się dalej działo z prochami królowej.
 czytelnik
 Piątek 16-04-2010

19199. 
Epitafium kondolencyjne na okoliczność śmierci Prezydenta RP
w Księdze Kondolencyjnej Forum - otwiera Polak szary:

ZGASZONYM ŻYCIA TWEGO PŁOMIENIEM
WZNIECIŁEŚ POŻAR DUSZ POLSKICH
- TWOIM PRAGNIENIEM
 Polak szary
 Piątek 16-04-2010

19198. 
Odnośnie wpisu numer: 19189

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi, analogię, którą zastosowałeś, rozumiem jako pogląd, iż kulturalna, merytoryczna dyskusja jest gorszą od nasyconej agresją, podejrzliwością i nieodpartą potrzebą oceniania kontrdyskutanta formą wypowiedzi. Wolałabym jednak, abyś swoje poglądy wyrażał jaśniej, bardziej bezpośrednio, odnosząc się do kwestii, z którymi się zgadzasz, bądź nie. Uważam, że niepotrzebnej paplaniny, słowotoku i użytych przy tym figur stylistycznych jest w obiegu publicznym za dużo - tworzy to szum komunikacyjny i nie ułatwia wzajemnego porozumiewania się. Chyba, że Ty masz jakiś inny cel w prowadzeniu z kimś rozmowy?

Co do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi - zgadam się z Tobą w części "Awantura o pochówek na wawelskim cmentarzysku i gorszące protesty (...)". Tylko ja wyraziłabym to trochę inaczej: W mojej ocenie "awantura o pochówek na wawelskim cmentarzysku i gorszące protesty" szkodzą Polsce i Polakom - uważam, że należy je zakończyć! Tu pewnie bym uzasadniła dlaczego, ale "nasza" rozmowa nie dotyczy tej sprawy, więc to pominę. Reszta Twojej wypowiedzi to kolejna nieuprawniona ocena innych. Na jakiej podstawie chcesz dzielić Polaków, na prawdziwych i nie? Nie masz takiego prawa. Ogólnie sądzę, że od gadania do porozumiewania się jeszcze daleka droga przed nami wszystkimi...
 jedna z wielu
 Piątek 16-04-2010

19196. 
Odnośnie wpisu numer: 19188

A przy ulicy Ostródzkiej 46a w Iławie samochody na trawniku jak stały
tak stoją. Co na to miejskie służby? Rozwiązać?
 bolszewik
 Piątek 16-04-2010

19193. 
Z utęsknieniem czekam na poniedziałek.
Przepompowana, zwłaszcza medialnie, jest ta żałoba. Bardzo, ogromnie szkoda tych, którzy zginęli, ale życie i tak pójdzie dalej nieubłaganie!
 Rotta
 Czwartek 15-04-2010

19192. 
WIELKA GENEALOGIA POLAKÓW
Marek Minakowski

"Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński będzie spoczywał na Wawelu w towarzystwie rodziny. Rodziny, tak jak on, wzbudzającej kontrowersje za życia i po śmierci. Rodziny, której miejsca na Wawelu nikt jednak nie kwestionuje, choć nie pochodziła z rodziny królewskiej, a stanowisko piastowała zaledwie kilka lat".

Historyk przypomina postać Elżbiety Jagiełłowej, z domu – Granowskiej, królowej Polski, trzeciej żony WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY. Elżbieta była krewną w linii prostej współczesnej rodziny Kaczyńskich.

"Dzieci Elżbiety pochodziły z jej trzeciego małżeństwa, z Wincentym
z Granowa. Córka Elżbieta wyszła za księcia śląskiego Bolesława V z dynastii Piastów, ważniejszy jednak jest syn – Jan Pilecki (nazwisko po dobrach matczynych), który po śmierci kardynała Oleśnickiego wszedł na najwyższe stanowiska państwowe – najpierw wojewody krakowskiego, a potem kasztelana krakowskiego. Tegoż oto Jana synem był Otto Pilecki, podkomorzy lubelski zmarły w roku 1504, ojciec kasztelana lwowskiego Mikołaja "Ocica" Pileckiego (zmarłego w roku 1550), którego prawnukiem był Andrzej z Kurozwęk (Męciński)".

Tenże Andrzej Męciński był przodkiem w linii prostej Prezydenta RP
Lecha Kaczyńskiego.
 Sokrates
 Czwartek 15-04-2010

19191. 
"Nad ludy i nad króle podniesiony,
Na trzech stoi koronach, a sam bez korony.
A życie jego – trud trudów,
A tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery."

III część "Dziadów". Kogo miał na myśli Adam Mickiewicz? Tej zagadki
nie odszyfrowano. W niedzielę rano przylatuje Prezydent USA, czyli 44.
w dziejach. Oby nie spełniły sie wersety Nostradamusa.
 Raspucin
 Czwartek 15-04-2010

19190. 
Odnośnie wpisu numer: 19184

Jak można pisać w ten sposób...?
Ech, nic się nie zmieni...
 Nikol
 Czwartek 15-04-2010

19189. 
Odnośnie wpisu numer: 19137

Nie zrozumiemy się, oczywiście, bo w myśleniu – tak jak w kosztowaniu
strawy – nie da się zastąpić prawdziwego obiadu jakimiś tam czipsami z
marketu.
Awantura o pochówek na wawelskim cmentarzysku i gorszące protesty
nad trumnami pokazują, że niewielka (ale jednak) część społeczeństwa
mimo że mieszka w Polsce, że nosi w kieszeni polski paszport, to jednak
nie należy do polskiego narodu. I to jest dramat po stokroć większy niż
ten roztrzaskany samolot tych bohaterskich „96”.
 J-23
 Czwartek 15-04-2010

19188. 
Zakaz dla pojazdów o masie powyżej 12 ton poruszania się po drogach
na terenie całego kraju.
Zakaz obowiązuje od piątku 16 kwietnia (od godziny 18) do poniedziałku
19 kwietnia (do godziny 6 rano).
 CB-lokalizator
 Czwartek 15-04-2010

19185. 
Odnośnie wpisu numer: 19184

Doskoczę i odpowiem na poziomie twojego podłego syczenia.
Nie czekaj! Zacznij już dziś pakowanie manatków, emigruj!
Polska obędzie się bez takich jak ty. Wawel się ostanie.
 anty-komuch
 Czwartek 15-04-2010

19184. 
Odnośnie wpisu numer: 19164

Problem jest taki, że ten pogrzeb na Wawelu to start kampanii Pana Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli on wygra wybory, pozostaje emigracja.
 czytelnik
 Czwartek 15-04-2010

19183. 
Odnośnie wpisu numer: 19164

Naród Polski jest również podły - nie wszystek na szczęście. W historii spory o pochówek Piłsudskiego toczyli nawet arcybiskupi - z Sapiechą łącznie. I nie tylko o Piłsudskiego.
Jeśli parę prezydencką pochowają na Wawelu, to zamknij jeden z drugim gębę. Nie twoja to rzecz. Nie opowiadaj, że Wawel jest twoim "dobrem narodowym" i sobie nie życzysz tego, aby ONI tam spoczęli po wieczny czas, bo "nie zasłużyli". Psubracie Polaku! Może jeszcze będziesz ICH sądził, gdzie mają iść po śmierci! Czy do Nieba, czy do Piekła, a może
do Czyśćca!
Ja, jako katolik, nie życzę sobie też, abym był pochowany na cmentarzu,
gdzie leżą niewierzący, gwałciciele, mordercy narodu Polskiego, nie chcę też leżeć przy takich jak ci, którzy skąpią miejsca PARZE PREZYDENCKIEJ na Wawelu.
Poniższą wypowiedź biorę na własne sumienie.
 POLAK WIELKI
 Czwartek 15-04-2010

19182. 
Odnośnie wpisu numer: 19165

Ja myślę, że na Dołach pola są wolne, a nasi notable ostatnio tam lokują swoje oszczędności.
Pewno pomyśleli o piramidach lub kurhanach dla siebie - Panie święty.
 Upiór z Luwru
 Czwartek 15-04-2010

19181. 
Odnośnie wpisu numer: 19167

Widze, ze Ilawa politykami zasiana. Przestancie sie dzielic i wezcie sie
do roboty, bo tylko obiecujecie! Wybory niebawem! Spelnijcie obietnice,
bo ilawianie pamietaja i nie odpuszcza.
Jakbys zrobil tyle, co Pani Hordejuk dla Ilawy chociaz w 1/100, to bym
ci buty pastowal [...]
 Piotr Jakielski
 Czwartek 15-04-2010

19178. 
Odnośnie wpisu numer: 19171

W naszej Ilawie nie maja co ludzie robic, wiec zajmuja sie plotkami i komentowaniem innych nie patrzac na siebie, no ale coz, bezrobocie robi swoje, ale az sie dziwie, ze bezrobotnych stac na internet - to ile on kosztuje 2 PLN na miesiac - no to taniocha tez bym wolal jakies ciekawe rzeczy poogladac za 2 PLN!
I jeszcze jedno. Jesli chodzi o naszego tragicznie zmarlego Prezydenta,
dla mnie jest obojetne gdzie bedzie pochowany, ale popatrzcie - demonstruja degeneraci, narkomani i bezdomni, po to zeby ich zauwazyc! Ja bym ich wylapal, uspil w weterynarii [...].
Aczkolwiek zaznacze, ze nie glosowalem na Kaczynskiego i nie podobal mi sie jako Prezydent RP, ale szanuje jego decyzje i czcze jego pamiec oraz oddaje mu hold!
 Piotr Jakielski
 do roboty, Czwartek 15-04-2010

19176. 
Odnośnie wpisu numer: 19174

Lech Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu nie ze względu na swoje zasługi i format polityka, a za to jak zginął...
 zadra
 Środa 14-04-2010

19175. 
Odnośnie wpisu numer: 19173

Z każdym kolejnym dniem w Polakach budzi się do życia ze zdwojoną nienawiść, którą uśpiła niewyobrażalna tragedia całego narodu.
Milczcie maluczcy, milczcie. Nie jesteście godni, by nazywać was Polakami.
 Marynara Łu Bu Du
 Środa 14-04-2010

19174. 
Odnośnie wpisu numer: 19165

Miejscem pochówku dla Prezydenta RP jest stolica Polski. Tak, jak kiedyś był nią Kraków.
Niemniej jednak nie możemy odmówić tragicznie zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu, na którego i ja głosowałem w wyborach prezydenckich, pochówku na Wawelu.
Kontekst jego śmierci utrwali na zawsze i zakorzeni w historii pamięć o Katyniu i wszystkich jego ofiarach.
 Marynara Łu Bu Du
 Środa 14-04-2010

19173. 
Odnośnie wpisu numer: 19167

Pamięć bywa zawodna.
Myślę, że z uwagi na swój wzrost kolejnym prezydentem powinien zostać Maciej Rygielski.
Reszta naszej iławskiej PO powinna również znaleźć zatrudnienie w pałacu prezydenckim - językoznawca dr Włodzimierz Ptasznik oraz mis mistrzyni kierowania z II fotela Bernadeta Hordejuk.
W pierwszy rejs nowiutkim samolotem powinni polecieć na WAWEL i tam
płakać razem z np. Moniką Olejnik, Adamem Michnikiem i Kwaśniewskim.
 anty-komuch
 Środa 14-04-2010

19172. 
Odnośnie wpisu numer: 19167

W obliczu takiej TRAGEDII i wzorowej postawy iławskich polityków oraz zwykłych ludzi, takie wpisy jak ten, do którego się odnoszę, są dla mnie dnem ostatecznym.
Nie każdy jest asem, ale prymitywów prosi się tu o niezabieranie głosu podczas [przynajmniej] żałoby narodowej.
 rozumiemy się
 Środa 14-04-2010

19171. 
To, co czytam na tym forum, dokładnie przedstawia nas, Polaków.
Jesteśmy głupi. Każdy uważa, że jest chodzącą mądrością.
Wstyd mi za Was. Wstyd mi za Polskę.
 nie(głupi)
 Środa 14-04-2010

19168. 
Odnośnie wpisu numer: 19167

Jeszcze jeden dowód na to, kto rządzi tym ciemnym narodem w imię własnych interesów - kto nas dzieli, skłóca i ogłupia [...].
 Ola
 Środa 14-04-2010

19167. 
Odnośnie wpisu numer: 19059

1. Powątpiewam, aby Pani Bernadeta Hordejuk zdecydowała startować
na starostę, bo niestety nie jest zbyt elokwentna, ma w związku z tym m.in. poważny problem z wystąpieniami publicznymi...
2. Po przeczytaniu wypowiedzi burmistrza Ptasznika dotyczącej tragedii
w Smoleńsku [...] jestem zniesmaczona. Ja określę to jednym słowem: HIPOKRYZJA.
Panie Ptasznik, niech mi Pan wierzy - na nic zdadzą się te Pana zdjęcia
w zaprzyjaźnionych gazetach, udawane pozy i fałszywy żal po zmarłym Prezydencie Kaczyńskim...
 czytelniczka
 Iława, Środa 14-04-2010

19166. 
(...)
przeleciał ptak, przepływa obłok
upada liść, kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą smoleński las
(...)

Zbigniew Herbert

* * *

Ależ brzmią te słowa największego polskiego poety współczesnego...
Ależ trafił wieszcz narodowy naszej nowej, odrodzonej teraźniejszości.
 miłośnik Nowej Polski
 Środa 14-04-2010

19165. 
Mam rewelacyjny pomysł na miejsce pochówku wielkich Polaków.
Idąc drogą Egipcjan proponuję Polakom, by nasi wielcy z XXI wieku
zostali pochowani w PIRAMIDACH.
Tylko miejsce należy wyznaczyć. I tu byłby prawdziwy problem.
 VYX
 Środa 14-04-2010

19164. 
Odnośnie wpisu numer: 19154

Pojawiają się nowe propozycje - honorowe obywatelstwo stolicy jeszcze przed pogrzebem, stadion narodowy imienia sp. Lecha Kaczyńskiego i na koniec – Wawel.
A jednak bliższe mi jest stanowisko biskupa Pieronka niż kardynała Dziwisza – o Wawel się nie prosi. Ta decyzja podjęta w chwili rozpaczy i chęci zadośćuczynienia pogrążonej w bólu rodzinie nas nie połączy...
Wawel to nie tylko kościół z kryptami władców Polski i ludzi dla ojczyzny zasłużonych. Wawel to serce narodu, to jego tożsamość i dziękuję Opatrzności, że nigdy nie natchnęła moich rodaków, aby to tam zorganizować powstanie przeciwko hitlerowskiemu okupantowi, chociaż i bez tego niewiele brakowało, aby nie było co zbierać.
W XX wieku spoczęło na Wawelu tylko dwóch wielkich Polaków – Józef Piłsudski, który jako naczelnik państwa polskiego scalił podzielony naród będący przez 123 lata pod trzema różnymi systemami politycznymi, gospodarczymi i społecznymi. Naród, który tak szybko musiał zdać egzamin stawiając opór rewolucji niesionej na zachód na bagnetach Armii Czerwonej. Drugim był generał i premier Władysław Sikorski, któremu przyszło dobijać się u zachodnich sojuszników zrozumienia dla sprawy polskiej i który pozostawał dlań wyrzutem.
Na pewno było tam miejsce dla największego Polaka czasu pokoju, który uczył odpowiedzialności za odzyskaną ojczyznę i wolność, który wskazywał, że oto jest czas życia dla ojczyzny, nie umierania. Jednak z wiadomych względów miejsce papieża jest między innymi następcami św. Piotra.
Biskup Tadeusz Pieronek (na szczęście nie tylko on) mówi: poczekajmy, to nie może być decyzja ludzi pogrążonych w rozpaczy, to nie może być decyzja polityczna i to nie może być gest rządzących w stosunku do będących w opozycji.
Przecież sarkofag dla gen. Sikorskiego był gotowy już w 1981 roku, jednak dopiero w 1993 roku znalazły się w nim szczątki generała.
Poczekajmy, bo honorowe obywatelstwo, stadion i miejsce w krypcie oddala nas od poznania odpowiedzi na pytanie, czy pilot sam podjął decyzję, czy też miało to miejsce pod naciskiem, aby ci, którzy jechali do Katynia 20 godzin pociągiem, nie musieli jeszcze czekać kilku, bo tyle zajęłaby podróż z Mińska lub Moskwy.
Prawda powinna się być ważniejsza, ważniejsze jest też dobre (lub nie) imię kapitana tego samolotu.
Poczekajmy, bo trzeźwej ocenie należy oddać ostatnie 5 lat prezydentury – nie chcę, aby o miejscu na Wawelu decydował wypadek samolotu i tragedia tak wielu wspaniałych ludzi, która w ten sposób pokazała światu Katyń.
Pojawiły się głosy, że ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski spocznie nie w Londynie, ale w Warszawie – w świątyni Opatrzności Bożej. Czy nie jest to również właściwe miejsce dla honorowego obywatela miasta stołecznego Warszawy, jej prezydenta i prezydenta RP?
O Wawel się nie prosi – o tym miejscu nie powinien decydować nikt inny, jak tylko Naród. Najbliższe wybory byłyby ku temu dobrą okazją.
 Rychu
 Środa 14-04-2010

19163. 
Czy ktoś wie ile będzie zarabiał nowy wiceburmistrz Susza?
Bo ostatnio odszedł [z urzędu] ze względu na niedocenienie finansowe...
 Zyggi Rozalski
 Środa 14-04-2010

19161. 
Odnośnie wpisu numer: 19144

Słuchaj czerwony brygadzisto, twój móżdżek jest tak już zdeformowany,
że nie warto z tobą polemizować.
Krótko ci napiszę.
Uważam, że Jaruzelski powinien być pochowany w Moskwie obok Lenina [Stalina], a jego następca - światowiec i abstynent Kwaśniewski - no ten
to widzi mi się w [...].
Pozdrawiam wszystkich Polaków!
 PIŁSUDCZYK
 Środa 14-04-2010

19160. 
Odnośnie wpisu numer: 19139

Oj Rhemek, kim ty (świadomie z małej litery) jesteś, że oceniasz decyzje
i postawy WIELKICH Naszej Ojczyzny.
Pokory trochę, czyli uderz się w pierś i oceń siebie zanim Kogoś ocenisz!
 suszanin
 Środa 14-04-2010

19159. 
Odnośnie wpisu numer: 19155

Wałęsa nie podszedł do Kaczyńskiego, gdyż wyniosła duma gasnącej chwały Pana Wałęsy nie pozwoliła mu skłonić się do Brata zmarłego tragicznie Prezydenta RP.
Taka proszę was jest klasa Wałęsy jako byłego Prezydenta RP. Buta oraz okrutne zadufanie, nieprzyznawanie się do win zaszłych, nazywanie Anny Walentynowicz chorą psychicznie kobietą, czy styl w kampanii wyborczej typu "Nie podam mu nawet nogi" - oto prostactwo w zachowaniu pierwszego w wolnych wyborach Prezydenta RP.
Gdy zwykłego stoczniowca wybraliśmy na prezydenta byłem szczęśliwy. Jednak kiedy odkrywał swoje oblicze, nie tylko ja zmieniłem zdanie o jego "zasługach". Zasługi jego są wątpliwe. Ale są. Liczyłem, że nabędzie umiaru w zachowaniu, w szacunku do ludzi z nim współpracującymi, że nauczy się godności ludzkiej i skromności, ale NIE!
 POLAK WIELKI
 Środa 14-04-2010

19155. 
Odnośnie wpisu numer: 19147

Pan przewodniczący "Solidarności" i prezydent Lech Walesa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, nie podszedł (tak jak to zrobili wszyscy
najwyżsi dostojnicy RP) do Jarosława Kaczyńskiego, by podać rękę
na "znak pokoju" - podczas mszy świętej w katedrze św. Jana.
 Kanclerz
 Wtorek 13-04-2010

19154. 
Odnośnie wpisu numer: 19147

Aleksander Kwaśniewski nie ma prawa do Wawelu, gdyż pamiętamy jak przewracał sie pijany na polskich grobach w Charkowie...
 krzyk z obrazu
 Wtorek 13-04-2010

19153. 
Wybieram sie w daleką podroż do Krakowa, by towarzyszyć Wielkiemu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej prof. LECHOWI KACZYŃSKIEMU
w drodze na Wawel.
Pewien nauczyciel z Żuromina szedł pieszo na pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego do samej Warszawy.
Ja udam sie samolotem, a potem - też pieszo - za moim Prezydentem Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, profesorem Lechem Kaczyńskim i jego ukochaną małżonką Panią Marią Kaczyńską.
 pielgrzym
 Wtorek 13-04-2010

19152. 
Kolejne zza grobu wielkie zwycięstwo profesora Lecha Kaczyńskiego, Wielkiego Prezydenta IV RP.
Oddać hołd przyjadą najwięksi tego świata... Dumny jestem z takiego Prezydenta Polski.
 Piotr
 Wtorek 13-04-2010

19149. 
Odnośnie wpisu numer: 19145

Mylisz się. Polacy na ulicach Warszawy oddają hołd Kaczyńskiemu jako Prezydentowi RP, a nie jako osobie. A to dwie różne rzeczy. Nikt zdania
co do jego dokonań nie zmienił.
 realista
 Wtorek 13-04-2010

19148. 
Odnośnie wpisu numer: 19139

Tacy jak ty z pewnością pochowaliby Parę Prezydencką w jakimś
ciemnym kurhanie.
 Raspucin
 Wtorek 13-04-2010

19147. 
Odnośnie wpisu numer: 19144

Nikt nie neguje prawości Prezydenta Kaczyńskiego i Jego zasług.
Ale jeśli ktoś zasługuje na Wawel to taka postać jak Lech Wałęsa.
W XX wieku pochowano na Wawelu tylko dwie postacie: Piłsudskiego i Sikorskiego. Rozumiem, że Kwaśniewskiego też tam pochowamy, bo jego prezydentura była też owocna dla Polski? A co z Jaruzelskim? On też był prezydentem?
Proszę napiszcie: czym tak wielkim zasłużył się Kaczyński, by spocząć obok królów Rzeczpospolitej?
 realista
 Wtorek 13-04-2010

19145. 
Odnośnie wpisu numer: 19139

"Miał zerowe poparcie". Tylko tyle masz do powiedzenia? [...] Znów czytasz zmanipulowane sondaże. Nadal im wierzysz.
Prawdziwe sondaże na żywo masz na warszawskiej ulicy. Oto prawda o Kaczyńskim [...]. Tacy jak ty Polacy są brutalniejsi, niż kaci z Katynia.
Tamci byli nieświadomi tego co robią, chyba że ty jesteś ich wnukiem.
 VYX
 Wtorek 13-04-2010

19144. 
Odnośnie wpisu numer: 19139

Profesor Lech Kaczyński z pewnością zasłużył na Wawel, to wybitny Polak i udowodnił to swoim życiem.
Gdyby sondaże były miernikiem intelektu... Ale jest właśnie dokładnie odwrotnie.
Docenimy to po latach. Będziemy marnie wykształceni z np. marną wyobraźnią i bez ambicji - za to popularni...?
 Jaga
 Wtorek 13-04-2010

19139. 
Okazało się, że prezydent Kaczyński ma zostać pochowany na Wawelu.
Ja i moi znajomi jesteśmy tym zniesmaczeni.
Do tej pory Wawel był miejscem spoczynku najwybitniejszych postaci w historii Rzeczpospolitej, narodowym skarbem. Sto pięćdziesiąt lat temu to miejsce stało się narodowym symbolem, zarezerwowanym wyłącznie dla jednostek wybitnych i szczególnie zasłużonych.
Natomiast prezydent Kaczyński niestety niczym szczególnym się nie wyróżnił. Ba, podzielił ostro nasz kraj, jeszcze tydzień temu miał zerowe poparcie i był na końcu listy zaufania społecznego. To, że zginął tragicznie nie zmieni tego. Jest tyle miejsc w samej Warszawie, gdzie może spocząć w pokoju, i to miejsc prestiżowych. Ale Wawel? To już teraz wywołuje ostre protesty, znowu podzieli kraj. Dziś po Wawelem ma być nawet demonstracja.
Czy nie można na razie tej decyzji pozostawić na później, nie stawiać Polaków przed faktem dokonanym? Czy to nie naród powinien decydować, kto tam spocznie? Czy nie można było poddać tego narodowej dyskusji?
Przepraszam, że nie czekam z tym tematem do końca żałoby, ale postawiono nas przed faktem dokonanym nie czekając na jej koniec.
Prezydenci Polski leżą w stolicy - w jednym kościele - Narutowicz, Wojciechowski, Mościcki.
 Aninianin, lat 48
 Warszawa, Wtorek 13-04-2010

19137. 
Odnośnie wpisu numer: 19134

Widzę, że zupełnie się nie rozumiemy. Przykro mi.
Mam nadzieję, że jednak znalazł się Ktoś, kto właściwie zinterpretował moją wypowiedź.
Może powinnam wyrazić się bardziej wprost: chodziło mi o odrzucenie
w prowadzeniu publicznej debaty czy jakiejkolwiek wymiany poglądów argumentów "ad personam".
Odnoszę wrażenie, że dokonałeś nadinterpretacji mojej wypowiedzi,
łamiąc przy okazji podstawowe zasady prowadzenia rozmowy -
oceniając mnie, przypisując mi jakieś intencje i poglądy...
Szkoda.
 jedna z wielu
 Wtorek 13-04-2010

19134. 
Odnośnie wpisu numer: 19131

W swym libertyńskim zaciemnieniu zupełnie nie rozróżniasz podstawowych pojęć i znaczeń.
Pytania o PRAWDĘ nazywasz jątrzeniem. W miejsce świętego obowiązku dociekania pełnego obrazu sytuacji proponujesz fałszywą POPRAWNOŚĆ sytuacyjną, polityczną, pseudo-moralną. Wołasz tym samym o udawanie,
o przemilczanie, o kolejne kłamstwa. Nie o taką Polskę zabiegali tragicznie zmarli pod Smoleńskiem!
Świeży przykład. ŁUKASZ PODOLSKI postawił się działaczom niemieckiego klubu piłkarskiego FC KOELN w ten sposób, że wbrew ich kategorycznemu zakazowi [sic!] wyszedł na boisko z opaską żałobną na ramieniu. Pytam: czy on jest wichrzycielem?
Po meczu został skrytykowany również przez zdziczałe niemieckie media, które nie zostawiły na nim suchej nitki: "Gdy zginęli niemieccy żołnierze w Afganistanie, to nie nosiłeś żałoby w czasie meczu".
Zgadnij, co wtedy do niemieckiej opinii publicznej odpowiedział prosty chłopak urodzony w Gliwicach. Jesteś w stanie znaleźć odpowiedź?
 J-23
 Wtorek 13-04-2010

19133. 
Prawdopodobnie ciche marzenie moje zostanie spełnione:
nasza para prezydencka spocznie obok polskich królów oraz
marszałka Józefa Piłsudskiego czy generała Sikorskiego
- na Wawelu w Krakowie.
 POLAK WIELKI
 Wtorek 13-04-2010

19131. 
Odnośnie wpisu numer: 19126

Do "Sokratesa", "Polaka Wielkiego" i innych, którzy zamiast dyskutować
o argumentach i stanowiskach, atakują, oczerniają, poniżają ludzi - nieistotne z jakiej strony politycznej sceny.
Ludzie mają prawo do swoich poglądów i między innymi o taką Polskę zabiegali tragicznie zmarli pod Smoleńskiem. Dotąd sposób uprawiania polityki w naszym kraju był nie do zaakceptowania. Dziś, wielu Polaków, próbując nadać sens tej tragedii, zrozumiało, że istnieją granice przyzwoitości w prowadzeniu sporu politycznego i nie tylko... Tę granicę wyznacza prawo do godności i szacunku każdego człowieka. A więc zamiast przypisywać wiecznie złe intencje innym i opluwać ich, jako osoby - trzeba zacząć rozmawiać o sprawach, stanowiskach, poglądach, rozwiązaniach... Szkoda, że takie wypowiedzi, jak Wasze pojawiają się i nadal zatruwają stosunki międzyludzkie.
Jeśli taki styl dyskusji w Polsce będzie podtrzymywany, śmierć osób
w tej katastrofie pójdzie na marne... OPAMIĘTAJMY SIĘ WRESZCIE WSZYSCY...!
 jedna z wielu
 Wtorek 13-04-2010

19130. 
Odnośnie wpisu numer: 19126

Panie Prezydencie! Szanowny Panie Lechu Kaczyński!
Krwią własną i prochami uświęciłeś polską Ziemię.
Użyźniona Twoimi prochami wyda obfity plon.
 Jan Serce
 Wtorek 13-04-2010

19129. 
Odnośnie wpisu numer: 19126

Ziemio Katyńska! Ty milczysz.
Ziemio Katyńska! Ty, co prochy Najdroższych Polaków kryjesz, ty jesteś ducha Polaków grobem.
Ty Ziemio, coś krwią Polski uświęcona, Ziemią Świętą na czas ostateczny pozostań.
 POLAK WIELKI
 Wtorek 13-04-2010

19126. 
Odnośnie wpisu numer: 19118

Jeszcze nie ostygło 96 polskich ciał tragicznych pielgrzymów, strąconych siłą cyklonu, rozszarpanych, strawionych ogniem i porozrzucanych po trzęsawisku smoleńsko-katyńskiego lasu; jeszcze nie zdążyli wrócić w trumnach z tamtej nieludzkiej ziemi do Kraju Ukochanego - a już różowa postkomuna bolszewicka dożyna watahy nad Wisłą, przeprowadza kolejne pomiary wzrostu, dzieli Kraj na czworo.
Czołowy uzurpator Bronisław Komorowski nawet się nie kryje ze swą ulgą
bohatera samozwańca: "Trzeba, by wszystko było wreszcie normalnie".
Boże drogi! Ty widzisz i nie grzmisz!
Dlaczego musimy pozostawać z goryczą reprezentowania nas przez ludzi, którzy na świeżym miejscu bólu, mokrym od krwi, klękają niechlujnie dla potrzeb jupiterów, fleszy i kamer socjotechniki...?
 Sokrates
 Poniedziałek 12-04-2010

19123. 
Moją teściową cały ostatni tydzień ogarniał wielki niepokój na okoliczność lotu prezydenta Kaczyńskiego z delegacją do Katynia.
W piątek co rusz ubolewała, aby coś im się nie stało. W sobotę, zamiast jak zwykle wstać o godzinie 7:30, tym razem o 6.
Oczekiwała w niezwykłym zdenerwowaniu transmisji która miała rozpocząć się o godz. 9:00.
Kiedy zwlekano z relacją, przekonana była, że tam się coś stało...
 Jan Serce
 Poniedziałek 12-04-2010

19122. 
Uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Katynia w szkole budowlance
[w Iławie] miały dziś bardzo patriotyczny wymiar. Gratuluję!
 mieszkaniec
 Poniedziałek 12-04-2010

19121. 
Odnośnie wpisu numer: 19118

Straciliśmy największego PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Lecha Kaczyńskiego - to fakt.
 Patriota
 Poniedziałek 12-04-2010

19119. 
CUDOWNIE OCALENI -> oddali miejsca -> TRAGICZNIE ZMARŁYM

PiS: Jarosław Kaczyński -> śp. Zbigniew Wassermann
PO: Grzegorz Schetyna -> śp. Marek Dolniak
SLD: Tadeusz Iwiński -> śp. Jolanta Szymanek-Deresz
PSL: Stanisław Żelichowski -> śp. Wiesław Woda
 Wernyhora
 Poniedziałek 12-04-2010

19118. 
Odnośnie wpisu numer: 19115

Nie pora wszakże na na wypominki, chyba że w czasie zadusznym. A no właśnie - w czasie zadusznym.
Niech się wstydzą ci panowie - Wałęsa, Sikorski, Palikot, Bartoszewski.
Niech się wstydzą tych podłych słów, jakie kierowali - szydząc z Lecha Kaczyńskiego.
To od nich słyszeliśmy, że nieżyjący Prezydent i jego brat są koziołkami, matołkami, ze skłonnościami nie wspomnę już jakimi.
Ty zaś, co usta słodkie masz jak malinki, jakie ty masz prawo mówić o obrońcach Godności Prezydenckiej jako tych, co jadem syczą? Jakie ty masz prawo?
 Polak szary
 Poniedziałek 12-04-2010

19115. 
Odnośnie wpisu numer: 19112

Oczywiście, że nie będę cię uczył zachowania. Po twej, pełnej zapiekłej nienawiści wypowiedzi widać już, że na wszelką naukę, a szczególnie przyzwoitości, spokoju i taktu w obliczu żałoby, w twym przypadku jest za późno.
Oskarżasz innych o nieprzytomne upadlanie, a sam postępujesz tak samo. To smutne i żałosne.
PS. Twe hasło "opamiętania więcej" jest bardzo słuszne, więc zacznij od siebie.
 czytelnik
 Niedziela 11-04-2010

19112. 
Odnośnie wpisu numer: 19110

Opamiętania więcej.
Wałęsa do nieprzytomności upadlał Lecha Kaczyńskiego, kpiąc z niego i szydząc jak z gówniarza. Wszystko w celu podlizania się Panu Tuskowi
i PO. Na to są fakty.
Podobnie Niesiołowski [...]. Inny z p-osłów [Palikot] zrobił Prezydenta RP
alkoholika.
Wałęsa, by swego [syna Jarosława] do Sejmu RP wepchnąć - to z Lecha Kaczyńskiego zrobił szmatę, jak ostatniego na folwarku pijaczka. A dziś powiada, że z niego Wielki Polak, że waleczny, ale jak w demokracji bywa "poróżniliśmy się w kierunkach naprawy Polski".
Taka jest prawda.
Wałęsa był "Bolkiem", czyli konfidentem w pewnym okresie życia, ale nie miał honoru powiedzieć: Polacy! Tak było, wybaczcie mi. Taki był Wałęsa i takie są fakty. Podobnie gdy nazwał Panią Walentynowicz kobietą chorą psychicznie.
A ty mnie tu będziesz uczył zachowania.
To, co działo się dziś w Warszawie [podczas symbolicznego przejazdu
z lotniska do pałacu trumny Prezydenta RP] świadczy o tym, że Polacy mają swojego Bohatera. Nie będzie nim Wałęsa, ani Tusk, oj nie będzie. To widać po zachowaniu Warszawy, a reszta Polski jest jeszcze lepsza
w ocenie tragicznego Prezydenta.
Pomimo, że jest czas ŻAŁOBY NARODOWEJ, nie zamknę buzi. By jakoby
w imię zachowania godności żałoby nie pozwolić obrońcom wrogów Lecha Kaczyńskiego na dalsze szkalowanie Go. Nad Jego grobem powiem wam: "Idź precz szatanie i nie udawaj, że Go kochałeś".
 POLAK WIELKI
 Niedziela 11-04-2010

19111. 
Odnośnie wpisu numer: 19105

To chyba żart.
Dajcie ludzie spokój, choć raz zachowajcie klasę na forum!
Doktor Parowicz może i był działaczem, ale.
 iławianka
 Niedziela 11-04-2010

19110. 
Odnośnie wpisu numer: 19096

Polaku Wielki (?)
Domagasz się, i słusznie, szacunku dla urzędu Prezydenta RP. Przy okazji jednak potrafisz obrażać Lecha Wałęsę, który także był prezydentem z woli Narodu, porównując go do błaznów.
Ziejesz nienawiścią do ludzi mających inne od twych poglądy polityczne nazywając ich zdrajcami i prostakami.
Coś bardzo wybiórcza jest ta twa pamięć narodowa i poczucie narodowej godności. Czy czas żałoby narodowej to odpowiedni czas na obrażanie ludzi, z którymi się nie zgadzasz? Odpowiedz sobie sam...
 czytelnik
 Niedziela 11-04-2010

19107. 
Mam wielką nadzieję, że ta tragedia, która spotkała Polaków - obudzi
wszystkich ludzi od których zależy ludzkie życie i będą dążyć do prawdy bo życie jest bardzo krótkie!
 Mika
 Niedziela 11-04-2010

19106. 
Odnośnie wpisu numer: 19086

Patriotko! Rzadko który historyk uczący w szkole, a już w podstawówce
ma gruntowne historyczne wykształcenie. Oni zaledwie mają studium podyplomowe. O czym my mówimy, to degrengolada polskiej szkoły. Edukacja sięga dna i beznadziei, a już szczególnie historycznej.
 mający wiedzę
 Niedziela 11-04-2010

19105. 
Odnośnie wpisu numer: 19100

Proponuje ulice 1 Maja [w Iławie] nazwać ulica Kazimierza Parowicza, wielkiego działacza "Solidarności". To jest moje marzenie.
 Janek
 Niedziela 11-04-2010

19103. 
Bóg zabrał Go, bo tam trzeba ludzi dobrych. Zabrał Go, aby ci, którzy
nie rozumieli i niszczyli Go przestali to czynić.
[...] Szydzono z wszystkiego co było dla Niego ważne i święte. Drwiono z patriotyzmu, miłości do Matki, żony i brata. Nie szanowano Go nie tylko z tytułu urzędu jaki sprawował, ale nawet z faktu tego, że był człowiekiem. Główny cel Jego prezydentury – przywracanie pamięci – przedstawiono jako przejaw małostkowości i zaściankowości. Odliczano minuty do chwili kiedy, jak przypuszczano, zakończy swoją misję.
Bóg to wszystko obrócił w niwecz. Dał mu taką śmierć, tak przepełnioną symboliką, która sprawia, że dzieło Jego życia zwieńczył męczeństwem na Ołtarzu Ojczyzny. Zwieńczył Jego skronie koroną męczeństwa, abyśmy zrozumieli sens Jego życia!
 Natasza_Pegeerówka
 http://wiadomosci.onet.pl/blogi/girzynski.blog.onet.pl,40...
 Niedziela 11-04-2010

19100. 
Odnośnie wpisu numer: 19099

Moje marzenie: by w Iławie ulicę 1 Maja, przy której jest pamiątkowa tablica majora z Katynia i tablica internowanych, nazwać imieniem Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.
Nikt już nie dorówna naszemu kochanemu prezydentowi, który został zaproszony na wieczną wędrówkę, w której, jeśli zechcemy my, iławianie, możemy jemu towarzyszyć - modlitwą, sercem, spacerując jego ulicą...
O Katyniu dowiedział sie każdy Rosjanin, dowiedziała sie nasza polska młodzież. Dowiedział sie cały świat.
 Kazimierz, były internowany iławianin
 Niedziela 11-04-2010

19099. 
Prezydent LECH KACZYŃSKI był zaproszony na poniedziałek 12 kwietnia br. na odsłonięcie pamiątkowej tablicy i posadzenie dębu przy Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie - poświęconych majorowi Izydorowi Kononowiczowi, zamordowanemu przez radzieckie NKWD w Twer-Miednoje. I ja udam sie tam, by oddać cześć naszemu KOCHANEMU PREZYDENTOWI, KOCHANEJ PANI PREZYDENTOWEJ, CAŁEJ POLSKIEJ DELEGACJI W DRODZE DO KATYNIA...
Udam sie tam, gdy znów wrócę do Polski, chociaż na chwile, do mojej Mamy - na Jej 87. urodziny... Kochana Mamo, nie płacz już... Prezydent odszedł, tak jak nasz Ojciec Święty Jan Paweł II, w wigilię niedzieli miłosierdzia.
Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy.
 pielgrzym
 Niedziela 11-04-2010

19098. 
Flagi w Iławie opuszczone do połowy.
Znicze palą się pod iławskim ratuszem.
Iławianie są razem z całym Narodem...
 Marynara Łu Bu Du
 Sobota 10-04-2010

19096. 
Odnośnie wpisu numer: 19083

Miej odwagę powiedzieć: krwawą raną kochanej Polski jest Prezydent
Lech Kaczyński.
Docenisz Go dopiero po stracie. Jak dotąd opluwano Go jak tę szmatę.
Ci, co opluwali Prezydenta [...] zreflektują się [...].
Niech choć to da wam do myślenia, że [przywódcy wielu krajów Europy
i świata] mówią, że Polska straciła Wielkiego Patriotę. Niestety dla większości z was dopiero tragedii było trzeba, aby cokolwiek z tych słów zrozumieć, a wielu i to nie wystarczy. Po żadnym z waszych ulubieńców, nie krzywdząc po nazwisku, nic takiego byśmy nie usłyszeli. Ufam jedynie, że nie pójdzie to na marne.
Że nie zostanie zmarnowane...
Że faktycznie zjednoczy ludzi, bo chyba tylko wobec tragedii Polacy potrafią się dziś jednoczyć i pomoże zrozumieć, że Ci ludzie - to nie były tylko słowa... to była troska o dobro narodu, to był właśnie dojrzały patriotyzm i walka o pamięć historyczną.
Mam nadzieję też, że naród nie pozwoli wypełnić tej powstałej pustki zdrajcami i kunktatorami, błaznami i niewychowanymi prostakami, których tylu już było na naszej scenie politycznej i wciąż pozostaje.
I że nie powtórzy się więcej opluwanie najwyższego urzędu w państwie przez ludzi pokroju Wałęsy, czy innych "mędrców" i błaznów z woli partii rządzącej.
I że nasza pamięć historyczna, którą ci ludzie mieli tam uczcić, nie zginie wraz z nimi.
Że znajdzie się jeszcze choć jeden taki "narwany" polityk, jak nasz zmarły Prezydent, który będzie miał odwagę powiedzieć cokolwiek głośno dla dobra tego narodu.
Cześć Jego pamięci i pamięci wielu pozostałych ofiar [...] z których większość dopiero w grobie zazna szacunku i właściwego zrozumienia intencji choć od części rodaków.
 POLAK WIELKI
 Sobota 10-04-2010

19095. 
Odnośnie wpisu numer: 19080

W obliczu tragedii cóż warte były kłótnie i rodaków swary... [...][...][...]
Pseudopolityczne jątrzenie [...] cóż to dziś warte.
To samo w Iławie, w innych miejscowościach, czas na opamiętanie. [...]
Czy skierowanie wszystkich wysiłków intelektualnych dla dobra powiatu, miasta i obywateli - to za duże oczekiwanie?
Życie jest tylko jedne, życie takie krótkie i takie kruche...
 rodak
 Sobota 10-04-2010

19094. 
I znowu biedaczka Platforma Obywatelska nawet na lokalnym podwórku iławskim nie sprostała wyzwaniu.
Najpierw marszałka Jacka Protasa uhonorowała na sesji jako człowieka, który podobno tyle zrobił dla Iławy, a potem nie zagłosowała na niego
w plebiscycie mieszkańców na "Człowieka Roku". Śmiechu warte, zajął ostatnie miejsce 420 pkt. (...to tak około 40 głosów). Zwycięzca zdobył
15.861 pkt. Nawet taki Woźniak miał 3 razy tyle głosów. Nie popisały się szabelki platformistów, oj nie popisały.
Trzeba, żeby Pan marszałek w Olsztynie dowiedział się jak wypadł w rankingu. Rygielski i Hordejukowa niech szykują tyłki na solidne lanie. Należy się. Chętnie też dałabym parę klapsów.
 Zosia Samosia
 Sobota 10-04-2010

19092. 
Panie prezydencie Lechu Kaczyński!
Na Twoich prochach Nowa Polska wrośnie.
Śmierć uszlachetnia narody. Tak miało być.
 POLAK WIELKI
 Sobota 10-04-2010

19091. 
Odnośnie wpisu numer: 19073

Pan Michał Młotek nie jest już prezesem tego stowarzyszenia.
Teraz jest nim jakiś Pan z Lubawy, podobno jego wujek.
 mieszkaniec
 Sobota 10-04-2010

19090. 
Od 10 kwietnia roku 2010 jest inna Polska.
 Dziedzic z Chromakowa
 Sobota 10-04-2010

19088. 
Odnośnie wpisu numer: 19069

Sprawa zabytkowego budynku przy ulicy Kościuszki była kilkakrotnie poruszana na sesji (radni czytają wypowiedzi forum, a przynajmniej ci, których interesuje opinia publiczna).
Rewitalizacja tego budynku wymaga dużych pieniędzy, a tych miasto nie ma. Próbowano zainteresować innych tym budynkiem, ale to dość skomplikowana sprawa.
Myślę, że przy propozycjach do budżetu na rok 2011 mieszkańcy mogą zawalczyć o ten budynek.
Termin składania wniosków do budżetu upływa we wrześniu. [...][...]
 sierotka Marysia
 Sobota 10-04-2010

19087. 
Od lat przeczuwałem i wielu bliskim opowiadałem, że w Polsce coś bardzo złego się wydarzy. Zmiany w Polsce w ważnych dziedzinach dla kraju poszły w złym kierunku.
Spodziewałem się zamachu terrorystycznego, który wstrząśnie Polską. Jednak to, co wydarzyło się dziś, wstrząsnęło światem.
Może moja myśl jest z pogranicza mistyki, to jednak znak i Palec Boży,
by Polacy opamiętali się w tym jak rządzą krajem, że nas jeszcze gorsza spotkać może przestroga. Nieprzypadkowo zginął kwiat polskiej inteligencji w całej przestrzeni społeczno-politycznej.
 POLAK WIELKI
 Sobota 10-04-2010

19086. 
Straszna tragedia. Straszna.
Katyń przeklęty po raz któryś.
Miały być obchody tej tragedii. Nie wiem jak w innych szkołach, ale moje dziecko chodzi do iławskiej SP nr 4 - i nie odbyła sie żadna uroczystość związana z Katyniem. Nie mówiąc już o wspomnieniu o tym na lekcjach historii. Przecież to obowiązek historyków.
W Katyniu zginął mój Dziadek.
A może należy sprawdzić historyków? Ich poglądy niech zostawia dla siebie. Ale mają obowiązek mówienia prawdy.
 patriotka
 Sobota 10-04-2010

19085. 
"Każde życie jest jednakowo ważne, ale nie od każdego życia tak wiele dla Polski znaczy"
 POLAK WIELKI
 Sobota 10-04-2010

19083. 
Zapalajmy znicze pod Ratuszem iławskim, hołd naszego miasta
dla naszego poranionego Państwa, naszej kochanej Polski!
 Bora
 Sobota 10-04-2010

19082. 
Nie dojdzie do skutku zaplanowana na dziś i jutro 25. kolejka II ligi.
Wszystkie mecze zostały odwołane z powodu katastrofy samolotu,
w której zginęli wszyscy pasażerowie, w tym prezydencka para
Maria i Lech Kaczyńscy. Trwa żałoba narodowa.
 moderator
 http://www.jeziorak-ilawa.pl/www/
 Sobota 10-04-2010

19081. 
Odnośnie wpisu numer: 19080

Nie mogę jeszcze w to uwierzyć... Znalazłem w sieci takie coś:

"Lotnisko w Smoleńsku [...] nie ma wyposażenia do naprowadzenia samolotów, lądowanie dodatkowo utrudniła gęsta mgła. [...] Wieża kontrolna radziła, żeby prezydencki samolot wylądował w Mińsku na Białorusi, a uczestnicy dojechaliby na miejsce uroczystości, jednak piloci
i prezydent zdecydowali, że mimo złej pogody będą lądować. [...]
Na pół godziny przed lądowaniem samolotu prezydenckiego na lotnisku Siewiernyj miał wylądować wojskowy Ił-76 z Moskwy, który wiózł oddział funkcjonariuszy Federalnej Służby Ochrony (odpowiednik BOR-u). Pilotował go lotnik ze Smoleńska, dobrze znający miejscowe warunki. Dwa razy podchodził do lądowania. W końcu zawrócił na moskiewskie Wnukowo."

Myślałem, że usłyszę kościelne dzwony... Dziwi mnie cisza...
 Eskulapski
 Sobota 10-04-2010

19080. 
Niewyobrażalna tragedia najwyższych władz Polski.
 rodak
 Sobota 10-04-2010

19079. 
Odnośnie wpisu numer: 18992

Ilawa do 1939 roku administracyjnie nalezala do West Preussen
(Prusy Zachodnie)
 szlachcic golak
 Sobota 10-04-2010

19078. 
Odnośnie wpisu numer: 19063

Może ktoś pomoże wyjaśnić jak to jest w Suszu z podwyżką cen wody
i odprowadzanych ścieków.
Nowe stawki:
woda 3.74 zł/m3 netto i 4.00 zł/m brutto, ścieki 4.94 zł/m netto i 5.29
zł/m3 brutto.
Którą stawkę należy płacić, po co są netto a do czego brutto?
 Jasiu
 Piątek 09-04-2010

19077. 
Odnośnie wpisu numer: 19072

Kapuś, kapusia, kapusiem pogania.
 Kord
 Piątek 09-04-2010

19076. 
Odnośnie wpisu numer: 19041

Nawet nie wiesz ilu ludzi, którzy przepracowali całe życie teraz na starość muszą z tych "serków" korzystać.
 starszy ubogi
 Piątek 09-04-2010

19075. 
Odnośnie wpisu numer: 19069

No dobra, mnie jednak bardziej zajmuje środek miasta. Nie piszę centrum, bo w Iławie centrum nie ma.
Budynek jest bardzo ładny i jego odnowienie dałoby nam coś na kształt zabytku w jałowym pod tym względem naszym miejskim krajobrazie Iławy. Mam nadzieję, że budowa kolejnej galerii nie przeszkodzi w tym kierunku. Radni czytują te forum i po cichu też pisują, więc może ktoś by na sesji zapytał jak tofaktycznie wygląda?
Swoją drogą podjazd dla niepełnosprawnych do biblioteki to ważna rzecz, ale i chyba bank PKO również.
P.S. Nie jestem Eskulap...
 Eskulapski
 Piątek 09-04-2010

19074. 
Odnośnie wpisu numer: 19072

Nie ma dobrego ucznia bez wzoru mistrza. W polskiej oświacie wzór mistrza zatracono, gdyż 65% dyrektorów (w Mechaniku 95%) ich wybór pochodzi z układu i nieskromie mówiąc, z wyjątkowo zbutwiałego już materiału ludzkiego.
 starszy nauczyciel
 Piątek 09-04-2010

19073. 
Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego burmistrz Ptasznik płaci za wydawanie swojej gazetki stowarzyszeniu, którego prezesem jest pracownik ratusza Młotek?
 dociekliwy
 Piątek 09-04-2010

19072. 
Nauczycieli z szkoły Mechanik [w Iławie] bulwersują niektóre sprawy dotyczące układu dyrekcja – nauczyciele. Jeśli dyrekcja połaja swoich podwładnych, to sama musi służyć przykładem.
Dyrekcja jest także nauczycielem, gdyż w ramach swego pensum, jak również nie małej liczby godzin ponadwymiarowych prowadzi zajęcia. Tutaj my nauczyciele mamy zastrzeżenia, gdyż wiemy z obserwacji, ale nie tylko, bo z informacji rodziców przez ich dzieci. Dyrekcja nie może często wychodzić z lekcji, gdyż „ma telefon w ważnej sprawie” i już nie wraca do klasy na swoją lekcję. Takich „telefonów” jest wiele. Często mają z nimi lekcje klasy maturalne.
Dyrekcja musi tak planować w rozkładzie lekcji swoje zajęcia, by nie kolidowały z naradami i nie były dla nich alibi. Dyrekcja nie może tłumaczyć się, że buduje salę sportową. Dyrekcja nie powinna też wykonywać dodatkowej pracy jako zastępca dyrektora i prowadzić zajęć w innej placówce. Stąd tyle spraw na „telefon”, które musi załatwiać podczas prowadzenia lekcji.
Wzór, jaki daje dyrekcja Mechanika, nie idzie w las – naśladują ich najmłodsi nauczyciele szkoły.
 młodszy nauczyciel
 Piątek 09-04-2010

19071. 
Na osiedlu przy ul Zielonej 72 i Odnowiciela 1 nie wywiązuje się z zadań administracja wspólnoty.
Nie zadziałała, aby przed lokalami na parterze wystawiono popielniczki
na pety i tabliczki informujące, by nie wyprowadzano psy obszczywające drzewka i srające na trawniki przed domem.
Proszę zmusić właścicieli lokali, aby kupili osobiście popielniczki. To jest administracji obowiązek.
 [mieszkaniec]
 [Iława], Piątek 09-04-2010

19070. 
Odnośnie wpisu numer: 19059

Iławianie, głosujcie na Ptasznika, Rygielskiego, Hordejuk - to dobrzy
ludzie, ja ich znam, a moja córka szuka pracy, nie bądźcie wiśnia.
 Ptasznik z Tyrolu
 Piątek 09-04-2010

19069. 
Odnośnie wpisu numer: 19065

Panie Eskulap.
Do rewitalizacji jest stary zasłużony budynek na Kościuszki dom PZPR
do którego zawsze rankiem na godz. 8:00 pędzili na oślep sekretarze zakładowi [POP].
 mający wiedzę
 Piątek 09-04-2010

19068. 
Ile będzie Iławę kosztowała Złota Tarka z kasy miejskiej, a ile z dotacji.
I dlaczego jest to festiwal wzajemnej adoracji ludzi spod znaku PSJ ?
Wieść niesie, że ma to być sumka około 0,5 mln zł za trzy dni grania
kolesi + kilka gwiazd.
 pasztet iławski
 Piątek 09-04-2010

19067. 
Odnośnie wpisu numer: 19065

Niech przesuwają w nieskończoność, byle coś się rozpoczęło.
Ja słyszałem wersję, że na wiosnę mieli ruszyć, ale teraz widać im [IPB]
w głowie budowa galerii przy ul. Wyszyńskiego.
Rzeczywiście, ten środek Iławy mógłby bardzo dużo zyskać, gdyby młyn
(bo to chyba stary młyn a nie spichlerz?) został odnowiony a otoczenie zostałoby zagospodarowane łącznie z budową również mostku na Małym
Jezioraku.
Myślę, że nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za właściciela
i dopingować go do dalszych działań w tym zakresie.
 Marynara Łu Bu Du
 Iława, Piątek 09-04-2010

19066. 
Odnośnie wpisu numer: 19055

Karę za niesprzątanie po psie nałożyłbym równie dużą karę, jak nie większą, zarówno dla tych, którzy nie sprzątają po psie, ale również
za to, że nie wyprowadzają swoich pupili w kagańcach ani na smyczy
(na smycz jeszcze przymknąłbym oko w niektórych przypadkach).
 rudy wiewiór
 Piątek 09-04-2010

19065. 
Chciałbym zapytać, czy ktoś się orientuje w planach remontu starego spichlerza? [nad Małym Jeziorakiem]. Czy przypadkiem nie miało się to zacząć jesienią minionego roku?
Plany budowy "Grand Hotelu Tiffi" i ich przesuwanie nie denerwują mnie
tak bardzo jak przekładanie działań związanych z rewitalizacją spichlerza będącego bodaj ostatnią zakałą w środku miasta. Lokalizacja dyskoteki "Heaven" też miała zostać rozwiązana z korzyścią dla ceniących spokój i bezpieczeństwo mieszkańców naszego grodu.
Póki co nie dzieje się nic a budynek zamiast zdobić swoją architekturą nadal szpeci Iławę...
 Eskulapski
 Piątek 09-04-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 113 114 115 ... 225 226 227 228 229 230 231 232 233 ... 306 307 308 ... 385 386 387 następna ] z 387



102476028



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.