Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

38750. 
Odnośnie wpisu numer: 38744

A mnie to nie bawi.
Wkurza mnie te umniejszanie włożonej pracy, głupie, niczym nie poparte opluwanie. Nie mają się do czego przyczepić to wypisują pierdoły.
Do pięt nie dorastają...
 Mały Jaś
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38749. 
Odnośnie wpisu numer: 38747

Patrzyłem na zdjęcia z tego koncertu "4 Miast" i widać, że nawet na trudną FamęRock przychodziło więcej ludzi...
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38748. 
Odnośnie wpisu numer: 38731

Dzięki za obszerną informację.
Jestem w miarę na bieżąco z inwestycjami w mieście i szanuję ciężką pracę Burmistrza i urzędników.
Ulica Jasielska wypiękniała. Dodatkowo ułożono tymczasowo chodniczek ze 100 starych płytek i jest fajno, sucho.
Czerwony domek, dołożyć 6 płytek na przeciw drzwi, będzie jeszcze fajniej. Proszę podjechać tutaj. Jak Pan zobaczy, to mi przyzna rację. [...]
 Wojtek
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38747. 
Kto odpowiada za organizację tego niewypału na iławskim stadionie pt. "Disco Polo. Turniej Gwiazd Czterech Miast"...?
Ile to kosztowało nasze miasto? Dlaczego podejmowane są takie decyzje? [...]
Gdzie są imprezy gatunkowe muzycznie? [...]
 Aleksander Krygier, lat 40
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38746. 
Odnośnie wpisu numer: 38728

Świetnie Pana rozumiem, ścieżki są dla rowerzystów.
Tylko te ścieżki powinny być z głową przygotowane. Widziałam w Holandii, że ścieżki od chodników dzieli pas zieleni i wtedy jest ok. U nas ścieżka rowerowa przeplata się z chodnikiem, szczególnie w niefortunny sposób przy przystankach.
Rowerzyści boją się jeździć po ulicach, bo tam auta. A jak się czuć ma pieszy na chodniku, po którym wyłącznie on ma prawo się poruszać?
 Marta
 Iława, Niedziela 01-07-2018

38745. 
GROŹNE POTRĄCENIE WÓZKIEM

W zakładzie produkującym meble w Lubawie doszło do groźnego wypadku. Operator wózka widłowego najechał na pieszego pracownika. Zderzenie zakończyło się skomplikowanym złamaniem kości.
O szczegółach czytaj w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 2.
 KURIERZY
 redakcja, Sobota 30-06-2018

38744. 
Odnośnie wpisu numer: 38734

Bawi mnie ta wściekłość oponentów Żylińskiego.

Ale równocześnie rozumiem eskalację nienawistnych wpisów pod jego adresem. Zapiekli wrogowie doskonale wiedzą co oznacza sytuacja, gdy Burmistrz Miasta jednak udziela odpowiedzi w problemowych sprawach. Bo przecież to tylko oni mają wyłączny przywilej wylewania całych wiader obrzydliwego, anonimowego, bezkarnego hejtu na głowę Adama, tylko oni mogą uruchamiać armię "klikaczy" w pseudo-sondach, rozsiewać kłamliwe bzdury na temat tego, co się dzieje w mieście Iławie. Burmistrz Żyliński ma milczeć i z godnością znosić wszelkie kłamstwa i obelgi.

To, że w sytuacji większej ilości pytań od czytelników, zdecydował się być aktywniejszy niż zwykle na Forum, wydaje się - wobec perspektywy jesiennych wyborów - czymś naturalnym, ale w kręgach konkurencji wyborczej musi budzić przerażenie! Ma bowiem Żyliński ma całą gamę niepodważalnych argumentów, przykładów, namacalnych dowodów na to, co zrobił w ciągu jednej kadencji i co nieuchronnie robić jeszcze będzie.

Moim zdaniem, Żyliński na temat naszej Iławy ma wiedzę kompletną. Jest w stanie opisać wczoraj, dziś i jutro każdej iławskiej dzielnicy.

Wyobraźcie sobie, drodzy forumowicze, że on zacznie odpowiadać na wasze wszystkie pytania - kompetentnie i przejrzyście, i to właśnie teraz, na kilka miesięcy przed wyborami. Dla nienawistnej konkurencji wyborczej będzie to jedna, wielka katastrofa...
 Niktoś
 Iława, Sobota 30-06-2018

38742. 
WODNIACKIE ŻALE: SŁUSZNE...?

Wymagania rosną, więc nie wszyscy wodniacy są zadowoleni z poziomu administrowania infrastrukturą brzegów. Na narzekania o np. pomosty czy statek-śmieciarkę odpowiada Rafał Wisiński, szef Związku Gmin Jeziorak w Iławie.
Czytaj na stronie 9. w bieżącym wydaniu tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 29-06-2018

38740. 
Odnośnie wpisu numer: 38734

Ej słusznie kurierzy tępicie anonimowe wywłoki, chcące zabazgrać Forum plugawymi i podłymi wpisami upiornymi.
[...]
Swoista kloaka wybiła na innych niby-forach [...].
[...]
Plugastwa tamte świadczą nie tylko o zerowej kulturze wpisujących, co bardziej o moderujących teksty, którzy tych padalców wpuszczają. [...]
 Ziomal
 Iława, Piątek 29-06-2018

38736. 
Kolejni kibice mundialu, tym razem Anglicy i Belgowie, tysiącami opanowali polskie Trójmiasto i Elbląg.
"Stąd mamy blisko do Kaliningradu. W Polsce czujemy się lepiej niż w Rosji. Wśród Polaków jest lepsza atmosfera".
 Kolega Skaner
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38734. 
Odnośnie wpisu numer: 38731

[...] Dlaczego Burmistrz Adam Żyliński nagle się zaktywizował na Forum? Jakoś nie było Go widać przez 4 latka. [...]
 Longi
 Radomek, Czwartek 28-06-2018
Odp. 
Zanim wyplujesz z siebie kolejny potok bełkotu, najpierw przejrzyj sobie Forum choćby pobieżnie miesiąc po miesiącu przez ostatnie 4 lata i się nie kompromituj rozgłaszając oczywiste kłamstwa.
Takie uliczne zadymiarstwo nie jest tutaj tolerowane. Uważaj.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 28-06-2018

38733. 
Odnośnie wpisu numer: 38727

Demolka w Unii Susz.
Kolejny chory rozkaz Zdzichowskiego. Ten pegierowski kierowniczek wpycha swoje macki w stowarzyszenia i kluby sportowe, które w przypadku współpracy z władzami mają swoje profity - klub siatkarski brata Piotra Zdzichowskiego, kluba karate Jarosława Piechotki.
Zniszczył już triathlon, skąd też przepędził konkretnego sponsora, zniszczy i piłkarską Unię.
Masny dostał rozkaz do wykonania. Ten chłop ciągle narzeka na nawał pracy - niby ZUK, ale i Remondis ogarnia. Niby młody, a już po rozwodzie i z wybitym przez politykę kręgosłupem. Układał się kiedyś z Sadowskimi, układa się z Pietrzykowskim i mieszkał w domu Górnego.
Ot Masny.
W zarządzie Bolek Niemkieiwcz i Masny - komunalka (kiedyś w TMZS Kepiński i Niemkiewicz). Piechotka i Laskowski CSIR i Pastuszuk.
4/5 - udziały miasta.
Masny- Kisielice, Piechotka - Zalewo, reszta Susz. To nam się trafiło.
 Rookie
 Susz, Czwartek 28-06-2018

38731. 
Odnośnie wpisu numer: 38722

Szanowny Panie Wojtku.
Forum czytam od wielu lat i od czasu do czasu coś napiszę, jeśli jakiś wpis uznam za wyjątkowo nietrafiony. Pan skierował do mnie sprawę wprost, zatem odpowiadam.
Nigdy nie malowaliśmy progów zwalniających w naszym mieście Iławie, ponieważ w ocenie fachowców wystarczającym ostrzeżeniem przed taką przeszkodą jest oznakowanie pionowe.
Jednakże w tym roku zdecydowaliśmy się zrobić to na głównych ciągach komunikacyjnych. Po naprawie szeregu ulic postanowiliśmy z oszczędności dokończyć malowanie wszystkich progów w mieście. Żadna ulica nie zostanie pominięta.
Wydział Bieżącego Utrzymania ma swój rytm i obowiązujące procedury, dlatego całość zadania jest tak rozciągnięta w czasie. O nawet śladowym przejawie "olewactwa" urzędników w tej materii nie może być mowy...

* * *

Panie Wojtku! Winienem jeszcze Panu informację nt. "zygzakowatego chodnika" w rejonie ulicy Jasielskiej.
Jak zapewne Pan się orientuje, ten fragment miasta aktualnie podlega głębokiemu i wszechstronnemu procesowi modernizacji. Jesteśmy na etapie zakończenia realizacji parkingu w sąsiedztwie nowo budowanego Centrum Aktywności Społecznej.
Ponadto czekamy na rozstrzygnięcie konkursu na termomodernizację wszystkich pozostających tam budynków (Jasielska 1, 1C, 2, 4). Po podłączeniu ciepła, pokryciu dachu, wymianie drzwi i okien, oraz położeniu nowej elewacji wymienione budynki nawiążą do budynku Jasielska 3. Rozstrzygnięcie konkursu w urzędzie marszałkowskim powinno nastąpić w drugiej połowie tego roku... Jeszcze w tym roku developer rozpocznie budowę wielorodzinnego budynku prostopadle do długiego obiektu Wiejska 2.
Zabytkowy budyneczek z czerwonej cegły oczywiście pozostać musi. Oznacza to kolejny etap przebudowy układów pieszych, jezdnych i parkingowych. W efekcie zburzone zostaną dwa budynki o barakowym standardzie - Jasielska 1E w pierwszej kolejności, tj. w ciągu najbliższego półtora roku i następnie Wiejska 2D.
Będziemy też aplikować o środki na urządzenie parku w kwadracie budynków położonych pod adresem Jasielskiej 1,2,3,4. Całość dzielnicy będzie rewitalizacją z prawdziwego zdarzenia...
Równolegle do tych działań opracowaliśmy koncepcję zagospodarowania (patrz: poniżej) pokazującą sieć parkingów, ciągi piesze i jezdne, obszary zabawowe i zielone. Prezentuję ją w nadziei, że uruchomi to Państwa wyobraźnię.
Wszystko to dzieje się i dziać będzie w najbliższych miesiącach i latach. Żadna to świetlana, nieuchwytna w czasie wizja.
A ten "zygzakowaty chodnik", który tak Pana zirytował, ma wyłącznie tymczasowy charakter i nie znajduję powodu, by się nad nim pastwić. Przejawem niegospodarności byłoby instalowanie tam czegoś lepszego z perspektywą demontażu po kilkunastu miesiącach.
 Adam Żyliński
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38730. 
BONUS NA WAKACJE!

Na lato nowy rozkład jazdy autobusów ZKM IŁAWA.
Wyjmij ze środka „Kuriera” i zachowaj.
Strony 15-16.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 28-06-2018

38729. 
Odnośnie wpisu numer: 38697

Bezradnym radnym z orientacji postkomunistycznej i różowo-liberalnej ta cała ich chroniczna i ortodoksyjna nienawiść do konserwatywnej prawicy wypala ostatnie resztki mózgu.
Niestety, takowy specyficzny rodzaj "pierdolca aksamitnego" jest trudny do wyleczenia, właściwie - niemożliwy.
Taki sort...
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38728. 
Odnośnie wpisu numer: 38712

A mnie jako rowerzystę denerwują piesi spacerujący po ścieżce rowerowej i nierzadko z psem na długiej smyczy, która ciągnie się przez całą ścieżkę.
 Nikt [22]
 Iława, Czwartek 28-06-2018

38727. 
Odnośnie wpisu numer: 38714

No i stało się! Główny sponsor Unii Susz odchodzi! Rezygnuje również z funkcji Prezesa klubu.
Krzysztof Bączek publicznie mówi o tym, że z władzami Susza nie da się współpracować. Z klubu swoje odejście zapowiedzieli także trener pierwszej drużyny i większość zawodników.
A teraz najlepsze, uwaga! Na scenę wkracza prezes ZUKu Niemkiewicz (ten sam od skażonej wody w Suszu) i proponuje na nowego prezesa Unii, Rafała Masnego, swojego pracownika - człowieka, który nigdy nie był z Klubem związany, nawet na mecze nie chodzi, w ogóle zastanawiam się czy wie na czym gra w piłkę polega. To jest kpina z kibiców, ale przede wszystkim z zawodników.
Podczas swojej autoprezentacji Masny powiedział, że jako pracownik jest skuteczny, bo udało mu zrobić porządek w ZUKu. Jaja sobie chłopak robi z ludzi.
Zamiast niszczyć Klub, powinni razem z Niemkiewiczem i tymi pseudo włodarzami zając się wodociągami. Ludzie wodę z bakteriami piją a ten po zebraniach się włóczy. Dzieci chorują.
Ludzie! Ludzie! Co w tym Suszu się dzieje? Won z taką władzą!
 kibic Unii Susz
 Susz, Środa 27-06-2018

38726. 
PILNE! WODA ZNÓW SKAŻONA!

Sanepid poinformował, że w wodociągu zasilającym Susz, Kamieniec, Ulnowo, Różnowo, Bronowo, Emilianowo (bez Róży), Michałowo, Adamowo, Dąbrówkę i Karolewo stwierdzono śladowe ilości bakterii kałowych z grupy coli (8 jednostek/100 ml).
Woda nadaje się warunkowo do spożycia, ale po przegotowaniu. Surowa woda z kranu NIE MOŻE być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych i nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów czy przemywania zranień.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-06-2018

38725. 
Odnośnie wpisu numer: 38721

Spokój, rozsądek, omijanie konfliktów i utarczek, rozsądne podejście w debatach Rady Miasta Iławy.
Gdy potrzeba - stanowczy sprzeciw.
Człowiek, z którym można współpracować.
Dlaczego ktoś taki ma zaraz być nazwany "nijakim"...?
Czy tylko dlatego, że nie szumi, nie robi spektaklu, awantury czy zadymy? Bardzo dobrze!
 Maurycy
 Iława, Środa 27-06-2018

38724. 
INNI PATRZYLI, ON DZIAŁAŁ

Gdy wszyscy stali i tylko z przerażeniem patrzyli, on pospieszył z pomocą! TOMASZ STRYJEK uratował 2-latka krztuszącego się cukierkiem w markecie. Dziecko traciło oddech i siniało. Wniosek: jednak częste próby samobójcze w więzieniach po coś są – przygotowują funkcjonariuszy do udzielania fachowej pomocy!
Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Kuriera od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 27-06-2018

38722. 
Odnośnie wpisu numer: 37903

Do Burmistrza Adama Żylińskiego.
Widzę, że Pan czyta forum.
Pana pracownicy chyba sprawę olewają. Pisałem już o niepomalowanych progach zwalniających kilka miesięcy temu - np. brak malowania na ul. Bydgoska, Gdańska, Zielona. Pomalowano tylko centrum, a osiedla są gorszym sortem (modne słowo).
Słynna ul. Jasielska, czerwony zabytkowy domek - ułożono stare płytki, jest twardo, ale do nowego chodnika trzeba iść zygzakiem. Czy urzędnicy nie widzą śmiesznych chodnikowych zygzaków?
 Wojtek
 Iława, Środa 27-06-2018

38721. 
Odnośnie wpisu numer: 38719

Określenie "osoba niekonfliktowa" może oznaczać - nijaka, bez swojego zdania, a nawet tzw. wazeliniarz.
Denerwuje mnie ostatnio robienie na forum bezpłatnego Public Relations niektórym osobom.
Takie stwierdzenia, że ktoś się ponoć "sprawdza w działaniu" może też należałoby poprzeć konkretnymi przykładami zrealizowanych inicjatyw, osiągnięć, wyników. [...]
 Polka-iławianka
 Iława, Środa 27-06-2018

38720. 
DARIUSZ WOŹNICKI INFORMUJE KIEROWCÓW

Dariusz Woźnicki, właściciel sieci hurtowni i sklepów motoryzacyjnych „Auto-Części Woźnicki” w Iławie i regionie, informuje kierowców oraz komentuje planowane nowości i rozwiązania w przepisach ruchu drogowego.

https://www.kurier-ilawski.pl/kogel/Dariusz-Woznicki-informuje-kierowcow/5253
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38719. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

...a ja dodam, że Pan Przewodniczący Wojciech Szymański jest osobą, która w niekonfliktowy sposób pracuje dla dobra MIASTA IŁAWY a nie partii. Za to go cenię.
 Maurycy
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38718. 
STOP-CHAM...!

Ze zdjęć nadesłanych od czytelników wybraliśmy „mistrza” parkowania w iławskiej Galerii Jeziorak. Audi zablokowało aż 3 stanowiska i jeszcze spowodowało spore utrudnienie na drodze komunikacyjnej.
Absolutny karniak ubiegłego tygodnia!
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 26-06-2018

38717. 
Odnośnie wpisu numer: 38705

Szanowny rodzicu, to co dzieje się w szkole w Kamieńcu nie jest winą Fundacji, bo każdy krawiec kraje jak mu materiału staje.
Całkowita i jedyną winę za taki stan rzeczy ponosi burmistrz Krzysztof Pietrzykowski wraz ze swoim zastępcą Zdzichowskim (zresztą pochodzący z naszej wsi), którzy szkołę zlikwidowali, bo uznali, że za dużo kosztuje, a dzieci wiejskie mało ich obchodzą.
Niestety, taki los spotkał także dwie inne szkoły z naszej gminy.
Przypomnę, że największą zwolenniczką likwidacji szkoły była nasza radna. To przecież ona w tym czasie stała na czele Komisji Oświaty i składała wniosek o jej likwidację.
Jedyną szansą poprawy tej żenującej sytuacji jest właściwie oddany głos w przy urnie wyborczej, a z tego co wiem są kandydaci, którzy o oświacie w gminie Susz myślą poważnie. Odwagi!
 rodzic
 Kamieiec, Wtorek 26-06-2018

38715. 
Odnośnie wpisu numer: 38710

Jestem pisowcem, tzn. głosowałem od zawsze na partie prawicowe.
Kiedy 4 lata temu Adam kompletował swoją watahę, zawołał mnie do biura i nawija: biorę pana do swej grupy, ale w obawie, że pan odmówisz, wiedząc gdzie się wałęsałem dawniej na listach bez skutku. Pomyślałem sobie, niech stracę kolejny raz.
Zawołali mnie też pisowcy, bym na listach startował. Było już po przyjęciu angażu, choć przyznaję, że i tak z lokalnym PiS iść do wyborów tym razem zamiaru nie miałem. Zupełnie co innego, myślałem sobie, do Sejmu czy na Prezydenta głosować.
I gdyby wtedy po wygranych wyborach lokalnych każde z ugrupowań ciągnęło w swoja stronę aby tylko zawetować Burmistrza, mięlibyśmy masakrę naszego miasta w sensie rozwoju. Wedle powiedzenia: "Łabędź, szczupak i rak ciągnęli na wspak". Zatem każdy niech ciągnie swoje...
 Swój
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38714. 
Dramatyczne wydarzenie w Suszu.
Nie będzie IV ligi piłkarskiej.
Kurierzy, drodzy mieszkańcy Susza, sympatycy Klubu Unii Susz zajrzyjcie na Walne Zgromadzenie Unii Susz w środę 27. czerwca o godz. 18 na sali Centrum Sportu. Zobaczycie niesamowite widowisko wykonane na zlecenie obecnej władzy.
Prezes i sponsor Unii Susz, szanowany przedsiębiorca, rezygnuje z funkcji prezesa. Odchodzi do innego klubu, a wraz z nim czołowi zawodnicy.
Na decyzję prezesa Unii miał brak porozumienia z obecnym burmistrzem Pietrzykowskim.
Burmistrz Susza zamiast wspierać i głaskać lidera IV-ligowego klubu, budował wokół niego zły klimat. IV liga w Suszu to sukces, który upadnie, a klub skończy rozgrywki w B-klasie.
Upadek klubu tuż przed wyborami nie jest na rękę burmistrzowi Susza.
Po tajnych naradach wymyślił cwany plan. Nowym prezesem ma zostać pracownik komunalny, a w skład zarządu ma wejść szef CSIR wraz z jego oddanym fotografem i oddany burmistrzowi lokalny przedsiębiorca.
Nowy zarząd Unii będzie miał za zadanie utrzymanie opinii publicznej w przekonaniu, że to nie wina obecnie rządzących, że wszytko jest poprawnie robione.
Na Walnym Zgromadzeniu zabierze głos prezes. Zobaczycie ustawkę.
 wierny kibic Unii Susz
 Kamieniec, Wtorek 26-06-2018

38713. 
Odnośnie wpisu numer: 38704

I jeszcze jedno Panie Antonio...
Raczył Pan użyć wobec mnie określenia: "zatwardziały antypisowiec". Uprzejmie proszę, by wskazał Pan choć jeden przykład uprawniający Pana do nazwania mnie w ten sposób. Proszę powołać się na jakąkolwiek moją wypowiedź czy też zachowanie w okresie pełnienia przeze mnie funkcji burmistrza dla potwierdzenia swej opinii.
Trzeba wykazywać wyjątkowo złą wolę oraz polityczną zapiekłość, by nie zauważyć, że staram się w swej pracy łączyć iławian, nie dzielić. Wystarczy nam aż nadto głębokiego rowu wykopanego w poprzek Polski. Należy zrobić wszystko, by naszej Iławie tego zaoszczędzić. Dlatego w swej burmistrzowskiej działalności nie jestem ani antypisowski, ani antyplatformerski, ani antyeseldowski.
Jestem burmistrzem dla wszystkich. Nie mają dla mnie znaczenia poglądy polityczne mieszkańców. Liczy się tylko i wyłącznie ich zapatrywanie na rozwój i funkcjonowanie naszej Iławy.
I tylko w tej materii może przebiegać ewentualna, merytoryczna wymiana poglądów na linii aktualne władze miasta Iławy a członkowie iławskiej wspólnoty.
Proszę to łaskawie przyjąć do wiadomości i na siłę nie kreować ideologicznej napastliwości.
 Adam Żyliński
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38712. 
Boję się z dzieckiem spacerować w mieście Iławie, a wszystko za sprawą rowerzystów jeżdżących po chodnikach.
Rozumiem, gdy po chodniku jedzie dziecko, ale pędzący nastolatek lub nawet osoby starsze, które nie zawsze w porę zahamują? Co zrobić, gdy od tyłu zajeżdża nas nagle rowerzysta? Jak się przed tym uchronić? Jeszcze na ścieżkach rowerowych człowiek może się spodziewać, że od tyłu ktoś najedzie, ale na chodniku?
Czy przepisy ruchu drogowego na to zezwalają? Szczerze mówiąc czuję się bezradna :-(
 Marta
 Iława, Wtorek 26-06-2018

38711. 
Polityka zabija klub Unia Susz.
Z drużyny wycofuje się sponsor - firma [...]. Do szatni po meczu wszedł Jarosław Piechotka i Rafał Masny, który jest przez wice Zdzichowskiego delegowany na prezesa klubu z zapewnieniem finansowania drużyny przez budżet Gminy w przypadku pozytywnego głosowania na środowym Walnym Wyborczym.
[Sponsor] przeszkadza władzy, bo prezes ma swoje, zupełnie odmienne od rządzących zdanie. I co robi władza? Z pieniędzy budżetu Gminy chce pokryć finansowanie drużyny, pokazać jakim jest doskonałym "gospodarzem" i "propagatorem sportu".
To niestety polityczny cyrk - tak samo jak na przykład triathlon, gdzie banda nieudaczników wykłada wielką nieswoją kasę za fotkę selfie z piosenkarzem Piaskiem i plakietkę "Organizator".
 Rookie
 Susz, Wtorek 26-06-2018

38710. 
Odnośnie wpisu numer: 38704

Panie Antonio! Gwoli przypomnienia.
W roku 2014 skład rady miejskiej, w wyniku wyborów, ukształtował się następująco: jeden radny z SLD, czterech z PiS, siedmiu z PO, dziewięciu z mojego komitetu.
Nie podpisując z żadną partią porozumienia koalicyjnego, w porozumieniu z moimi radnymi, oddałem całą władzę w radzie dla PO, PiS, SLD. Radni z mojego ugrupowania zostali pominięci w obsadzeniu kluczowych stanowisk w Radzie Miejskiej. Szefem został Wojciech Szymański (PiS), komisji rewizyjnej Jerzy Sochacki (PO), komisji oświaty Edward Bojko (SLD), komisji społecznej Andrzej Pankowski (PO) i wreszcie komisji budżetu - Roman Brzozowski (PiS).
Okazało się to bardzo dobrym posunięciem, bo zagwarantowało mi spokój, powszechną zgodę i porozumienie w radzie.
Poza dwoma, może trzema wyjątkami radnych od samego początku nastawionymi na konfrontację, wszystkich pozostałych samorządowców, niezależnie od partyjnej przynależności, oceniam bardzo pozytywnie. Dzięki nim udało nam się przeprowadzić wiele ważnych dla naszego miasta projektów.
A pokrętnej logiki iławskiego PiS-u ja nie jestem w stanie zrozumieć. Wojciech Szymański jest bebe, bo przyjął funkcję przewodniczącego rady. Według tego samego klucza i w tym samym czasie na przewodniczącego komisji budżetu i finansów „dał się wybrać” Roman Brzozowski, ale on jest cacy, bo od kilku miesięcy aspiruje do funkcji burmistrza Iławy i w ślad za tym stał się wobec mnie bardzo agresywny.
Mało to wszystko przejrzyste...
 Adam Żyliński
 Iława, Poniedziałek 25-06-2018

38709. 
RADA MIEJSKA NA WOJNIE Z RZĄDEM

Warszawa zarządziła w całym kraju obniżki wypłat burmistrzom i wójtom o 20 procent, ale radni Iławy przegłosowali sprzeciw – właściwie nie wiadomo po co, bo i tak zostanie uchylony przez wojewodę. Czy dla raptem 1700 zł z pensji burmistrza warto było w imieniu całej Iławy wszczynać konflikt z rządem? Czytaj na stronie 5.
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 25-06-2018

38708. 
Żal i smutek ogarnia człowieka kiedy patrzy na to, co się stało ze Szkołą Podstawową w Krotoszynach z siedzibą w Zespole Szkół Bielice... Nikt już nie pamięta, że nasze dzieci to Krotoszyny, czyli Szkoła Podstawowa w Krotoszynach... Wszyscy windują je pod Bielice, czego ja, rodzic, sobie nie życzę. Zamknięto najlepszą szkołę w gminie Biskupiec na rzecz pseudo przedszkola połączonego ze szkołą dla niepełnosprawnych. [...]
Ja się pytam: jakim prawem?
Osobiście zagłosuję w najbliższych wyborach na tego, kto przywróci naszym dzieciom ich raj na ziemi, bo to skandal aby tułały się po obcej szkole ze zbyt małymi warunkami, z wyrośniętą bandą młodzieży z szkół gimnazjalnych i zawodowych oraz licealnych...
[...] Panie Wójcie zamknięcie takiej dobrze działającej szkoły to był błąd. Dlaczego Szkoła w Szwarcenowie nie została zlikwidowana? Tam jest ruina. Ale każdy dobrze wie dlaczego nie zamknięto szkoły z małżonką na czele. Kpina! To woła o pomstę do nieba!
 Ela
 Krotoszyny, Poniedziałek 25-06-2018

38706. 
[...] Złamaliście zasadę "nie budzić niedźwiedzia" [...].
Jak śpi to niech śpi. [...]
 Swój
 Iława, Niedziela 24-06-2018

38705. 
Szkoda, że dotąd nikt nie chce się przyjrzeć temu co dzieje się w szkole w Kamieńcu (gmina Susz), prowadzonej przez Fundację. Dlaczego nikogo nie obchodzi dobro naszych dzieci?
[...] Ciągłe zmiany w kadrach nie służą dobrze naszym dzieciom, jakieś dziwne podejście do dzieci. [...] A Fundacja robi sobie co chce, nie licząc się z rodzicami, uczniami, nauczycielami [...].
Wszystko tylko na pokaz. Jeszcze ten niestosowny w moim mniemaniu wygląd Pani Dyrektor. Rozumiem, że chce być taka cool, chyba jednak stanowisko zobowiązuje, chociaż trochę.
Jako mieszkaniec Kamieńca chcę posłać swoje dziecko do szkoły, którą mam pod nosem, ale chcę żeby to była dobra szkoła a nie jakieś udawanie szkoły i robienie cyrku. [...]
Zdjęcie zapożyczone z oficjalnej strony szkoły na FB.
 przerażony rodzic
 Kamieniec, Sobota 23-06-2018

38704. 
Odnośnie wpisu numer: 38700

Pragnę przypomnieć Panu Andrzejowi Orackiemu, że Wojciech Szymański startował na radnego Iławy z listy PiS-u, następnie kilka dni po wyborach 2014 ten sam PiS zdradził przystępując do komitywy z tak antypisowskim liberałem, jak Adam Żyliński (KLD, UW, PO) dla własnego partykularnego interesu przyjmując stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej Iławy.
Do kogo więc Pan dziś sapie?
 Antonio
 Iława, Piątek 22-06-2018

38703. 
UWAGA NA „POKAZY DLA KLIENTÓW”

Leszek Karpisz skorzystał z „zaproszenia na pokaz artykułów AGD” i dał się naciągnąć na ogromną kwotę. Kupić było łatwo, oddać już nie. Sprzedawca nawet nie chciał słyszeć o zwrocie. Zmienił zdanie, gdy... Ha! Czytaj na stronach 8-9 w bieżącym wydaniu Kuriera i ostrzeż znajomych.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 22-06-2018

38702. 
[...] Największe szanse w wyborach na Burmistrza Miasta Iławy ma obecny Burmistrz Adam Żyliński. [...]
Ja i moja kasztanka mamy dla Niego dwa najważniejsze zdania na kolejną i ostatnią kadencję:
1/. On musi dokończyć w Iławie rozpoczęte wielkie projekty za wielką kasę pozyskaną z zewnątrz - te rozpoczęte i te, których oczy nasze jeszcze nie widzą, ale dowidzą.
2/. Musi przygotować następcę. Zawodnika młodszego, obkutego, jeszcze lepszego od niego samego, z głową nie od parady. Patriotę i walczaka.
 Marszałek
 Iława, Piątek 22-06-2018

38701. 
Odnośnie wpisu numer: 38688

Taki jest wymóg koncesji. Coś za coś.
Mimo że prezes TVP Jacek Kurski to nie moja bajka, to akurat ta sytuacja [z sygnałem TVP za granicą] to nie jego wina.
Np. na portalu YouTube też wiele filmów jest blokowanych dla Polski, bo taka jest strategia wydawcy, a nie widzi-mi-się zarządu YouTube.
 nemo
 Iława, Piątek 22-06-2018

38700. 
Odnośnie wpisu numer: 38697

Nawiązując do artykułu "Wypłata (na razie) bez zmian" [strona 5] pragnę poinformować Pana Szymańskiego, że to nie ustawa a rozporządzenie reguluje kwestie obniżki płac burmistrzów.
Ktoś na tak eksponowanym stanowisku jak Przewodniczący Rady Miasta Iławy powinien o tym wiedzieć.
 Andrzej Oracki
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38699. 
Znaleziono tablicę rejestracyjną [...].
Oddałem ją do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym Iława.
 Grzegorz
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38698. 
STOP CHAMSKIEMU PARKOWANIU!

Zdjęcia nieprawidłowo parkowanych aut codziennie napływają na redakcyjną skrzynkę. Razem z rzecznikiem policji Joanną Kwiatkowską analizujemy wszystkie sytuacje. Policja zapewnia nas, że tego rodzaju pladze wykroczeń przyjrzy się jeszcze wnikliwiej.
Zobacz obszerny fotoreportaż na stronach 10-11 bieżącego Kuriera.
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 21-06-2018

38697. 
Uśmiałem się niemożebnie podczas lektury Kuriera.
Towarzysz EDWARD BOJKO, wszak w pochmurnych czasach reżimu PRL celebrujący rozliczne funkcje betonowego ideologa [...] komunistycznej oświaty, teraz pozwolił sobie podczas sesji Rady Miejskiej z właściwym sobie wdziękiem na porównanie rządowego rozporządzenia (nakazującego obniżenie wynagrodzeń samorządowcom o 20 procent) do niechlubnych działań „Komitetu Centralnego” PZPR.
Nie ma sensu analizować tego rodzaju bredni. Warto jedynie zwrócić uwagę na niepojętą umiejętność wylania oceanu hipokryzji w zaledwie jednym zdaniu.
A miał chłop okazję, żeby bohatersko pomilczeć. I znowu nie skorzystał.
[strona 5]
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 21-06-2018

38696. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

Ja wolę by, zamiast ględzenia na forum, Burmistrz pracował, co też z pasją i zapałem czyni. Jeśli jeszcze ma czas na zaglądanie do dyskusji, to cześć Mu i chwała za to.
Tak dla przypomnienia: czy kiedykolwiek odezwał się Starosta Polański lub wcześniej starosta Rygielski? Porównajmy: jaka jest ich komunikacja z mieszkańcami Iławy i regionu?
Burmistrza Żylińskiego się czepiasz, że za rzadko się odzywa. Od tamtych nie masz żadnych wymagań?
 Maurycy
 Iława, Środa 20-06-2018

38695. 
UCIEKŁ Z WIĘZIENIA, ZNIKNĄŁ W TŁUMIE

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji w Iławie, którzy doprowadzali do sądu osadzonego ADAMA ŻUKOWSKIEGO, bo 27-latek uciekł im i zniknął bez śladu. Wszelkie tropy i nieoficjalne informacje znajdziecie tylko w Kurierze od środy.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 20-06-2018

38693. 
Cuda przedwyborcze, cuda.
Burmistrz Susza chyba PO po raz pierwszy pokazał się nad jeziorem, na alejce. Wraz z "Pierwszą Damą", ubrani w czerwone postkomunistyczne stroje, śmigają od 2 dni na rowerach. Burmistrz chce wygrać wybory, każdemu kłania się w pas i cudownie uśmiecha.
Nagła zmiana?
Dotychczas nie miał czasu dla mieszkańców Susza i z tego powodu bajki opowiadał.
Szkoda mi Pana burmistrza, że musi tak pajacować, czyli wąchać ten, no, smród kisnącej wody w Jeziorze Suskim, do którego sam się przyczynił.
Piłki nożnej również nie lubi, więc trzeba udać na kilka dni przed zawodami triathlonowymi czynnego triathlonistę.
 wyborczy obserwator
 Susz, Wtorek 19-06-2018

38692. 
Odnośnie wpisu numer: 38683

1. Ktoś kiedyś celnie powiedział: "Kiedy założyłem sobie w domu internet, to dopiero wtedy dowiedziałem się, jak dużo jest na świecie idiotów".

2. Za czasów komuny w dworcowej toalecie zawsze było pełno napisów wulgarnych, politycznych i innych. Teraz rolę publicznej toalety, sracza, pełni Internet.

Filmik z kościoła w Ząbrowie potwierdza w całej rozciągłości słuszność powyższych dwóch uwag.
 bazalt
 skorupa ziemska, Wtorek 19-06-2018

38691. 
Drogi Kurierze! Chciałabym, by poruszyli Państwo na łamach gazety temat zarastania zieleni miejskiej w Iławie.
O ile w centrum nie można narzekać, to wystarczy oddalić się na tereny ścieżki rowerowo-pieszej nad rzeką Iławką i tam zaczyna się tragedia. Piękne miejsce do spacerów ale niedługo będzie tam po prostu jak w buszu. Miejscami trawa jest wyższa niż 3-letnie dziecko. Chwasty dużo wyższe niż kwiaty pomiędzy którymi wyrosły. Czy naprawdę firma zajmująca się zielenią nie jest w stanie w porę skosić trawy? Zwłaszcza przy panującej obecnie suszy?
Może warto zmienić firmę, bo to wstyd przed turystami przyjeżdżającymi do naszego miasta.
 mieszkanka [212]
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38688. 
Odnośnie wpisu numer: 38686

...tylko że nawet coś takiego jak mecz, zwykły mecz jest zablokowany w TVP dla Polaków, którzy muszą być obecnie za granicą.
Brawo Jacek Kurski i jego imperium...
 Grzegorz
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38687. 
Odnośnie wpisu numer: 38684

Zastanów się kobieto o czym gawędzisz.
Nie bierz na litość, że wasz ziemianin chlebka wam daje byście nie umarli. [...] On ma was w szachu o czym wie. Jego zachowanie to rynsztok. Nie wierzysz to idź na podwórko jak ryczy na podwładnych, zastraszonych biednych ludzi. Zawiatraczyc by nas chciał żeby nie opór społeczny. Co ty wiesz o jego charytatywnej łasce i ile na tym zarobił. Zupki daje wam, co? Jeszcze rosołek z kuraka.
Biedna kobieto, uspokój się, nie wiesz co pod dywanem. Jaki z niego mąż [...], jak żonę [...], drugą żonę [...]. Zapomniałaś, że szalejąc na drodze, potrącił już dwie dziewczyny [...]. Wielu widziało z jaką szybkością wtedy jechał, ale umorzyła przekupiona kasta. Nawet po wsi waszej [...], że strach po ciele idzie.
[...] No i te roje much w mieszkaniach popegeerowskich, które w pobliżu kurników są. Tego nie widzisz, że ludziska płaczą, że nie mogą żyć. A boją się mu poskarżyć, bo zwolni z pracy. Cz ty wiesz co z takimi panami ludzie robili w Galicji podczas buntu? [...]
Przestań kobito, bo przekręty to robota dla policji skarbowej i on doczeka się sprawiedliwości, bo ludzie mają dowody i cierpliwość się kończy, i może coś pęc, i zacznie się...
 Ziomal
 Nowe Miasto, Wtorek 19-06-2018

38686. 
UWAGA KIBICE FUTBOLU!

Podajemy link do legalnego i bezpłatnego sygnału telewizji internetowej z transmisją on-line wszystkich meczów mundialu w Rosji bezpośrednio z serwerów TVP.

http://tvpstream.vod.tvp.pl
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 19-06-2018

38685. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

A fe, jak można tak o burmistrzu Iławy pisać. Jest tutaj na Forum stale obecny, a ty wyrwałeś się jak filip z konopi. Może codziennie nie pisze, ale przecież pracuje!
Jestem zdegustowany. Do dziś uważam za błąd wyborców przerwanie dobrej passy Iławy przez wybranie przed laty innego burmistrza niż Pan Adam Żyliński. Był to krok wstecz.
Jego wrogom tu przypomnę, że "lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel".
 ZOK
 Iława, Wtorek 19-06-2018

38684. 
Odnośnie wpisu numer: 38681

Ja jestem biedna jak mysz kościelna i, jak wy to mówicie, oligarcha jako jedyny wyciągnął do mnie i mojej rodziny pomocą dłoń. Wspiera dzieciaki w szkole śniadaniem... Jest sponsorem wielu imprez... Daje ludziom pieniądze na chleb poprzez miejsca pracy... i to może równie tym z waszych rodzin w dwie bramki. Wspiera parafie... Sport... Strażaków...
Mało?
Ja nie przeliczam niczego na pieniądze. To właśnie wy próbujecie zniszczyć człowieka takimi wpisami... Chora nagonka jednej rodziny i kilkoro ich przyjaciół.
A propo hmmm, świadkowie... Niech kamieniem rzuci pierwszy ten, kto jest bez winy...
Cieszyć się należy, że taki człowiek jest nad wami hieny! Nie wasz poziom, kupcie sobie po drabinie, a i tak mu do pięt nie dorośniecie. [...]
 Kasia
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38683. 
KSIĄDZ NEGATYWNYM BOHATEREM INTERNETÓW

Furorę w sieci robi komunijny filmik z parafii w Ząbrowie. Proboszcz Mirosław Masztalerek słowami „porażka jakaś” komentuje fakt, że chłopciec zapomniał kwestii do wyrecytowania. O sprawie rozpisują się ogólnopolskie media, internauci zaś nie szczędzą księdzu połajanek. Czy Waszym zdaniem duchowny zasłużył na tak zmasowaną krytykę, czy też mamy tu do czynienia z typową w sieci „gó...burzą”?

Przed skomentowaniem warto najpierw obejrzeć filmik.
https://www.facebook.com/kurier.regionu/videos/1983311321702616
 KURIERZY
 redakcja, Poniedziałek 18-06-2018

38682. 
Odnośnie wpisu numer: 38671

W Suszu powstanie Strefa Kibica, ale nie za tej władzy lokalnej [PO]. Najwcześniej na Mistrzostwa Europy, czyli za 2 lata.
Obecnie kasa w gminie pusta, kredytów już nie chcą banki dawać urzędowi, a burmistrz nie jest fanem piłki nożnej, więc nie przewidział takiej potrzeby planując budżet na ten rok.
Zapewne jedyną Strefa Kibica w naszej gminie będzie ta w Bronowie. Pani Regina jak zawsze wystawi telewizor przez okno i stworzy lepszy klimat mieszkańcom Bronowa niż Pan Pietrzykowski na Dniach Susza.
 kibic [40]
 Susz, Poniedziałek 18-06-2018

38681. 
Odnośnie wpisu numer: 38673

Droga Pani Kasiu, proszę wymienić te "dobre uczynki" Pana oligarchy ze Szwarcenowa. Będę wdzięczna.
Wszyscy jesteśmy równi. Ten nawet najbiedniejszy człowiek robi może więcej niż tamten bogaty Pan. [...]
Pisząc swoje słowa obraża Pani zwykłych ludzi. [...]
To bardzo przykre, że przelicza Pani wszystko na pieniądze. [...]
 Ala
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38680. 
Odnośnie wpisu numer: 38670

Brawo Modero Kuriero!
Rzeknę jeszcze raz.
To mnie się podoba najbardziej na Forum Kuriera: że tu są bramkarze.
Takich kłamliwych delikwentów krótko za pysk i frrrrrrrrrrr przez okno.
Chłopcy, wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 18-06-2018

38679. 
Odnośnie wpisu numer: 38678

Mam dać oligarsze spokój...
A on ma nas dręczyć spalinami po padlinie, albo spalinami po oponach?
Czy dostał jakiekolwiek kary od policji, kiedy ich na polu poklepywał za "dobre załatwienie" sprawy?
Do sądu pozwał sołtysową za niby obmowę, ale świadkowie go miażdżą.
A wiesz co on opowiada o sołtysowej teraz? Ona go do sądu pozwała i on "nie wie za co".
Dowiedz się kobieto prawdy o tym wypadku. Gość ma trzy operacje.
 Ziomal
 Nowe Miasto, Poniedziałek 18-06-2018

38678. 
Odnośnie wpisu numer: 38673

Ludzie, dajcie spokój temu człowiekowi.
Oligarcha? Jak tak można pisać! To poczciwy i uczciwy człowiek, a że ma więcej pieniędzy od Was i jemu zazdrościcie, to wasz problem, nie jego. Wypadki zdarzają się wszędzie.
Skażona woda... A co, napluł do niej?
Ludzie, litości proszę, trochę mózgu. Robi dla nas dużo, ludzie mają dzięki niemu pracę... Szanuję go za to i wam też radzę.
 Kasia
 Szwarcenowo, Poniedziałek 18-06-2018

38675. 
Odnośnie wpisu numer: 38457

Zawsze jest tak każdej wiosny: zakwitną czeremchy, potem ustąpią przed zapachem bzu, a bez przekaże go jaśminowcowi.

„Kiedy noc się w powietrzu zaczyna,
wtedy noc jest jak młoda dziewczyna,
wszystko cieszy ją i wszystko śmieszy,
wszystko chciałaby w ręce brać.
Ja jestem noc czerwcowa,
królowa jaśminowa”

Takie to strofy były śpiewane na biwakach nocnych czerwcowych w lesie, może nad jeziorem, organizowanych w soboty przez kierownika internatu liceum profesora Antoniego Gierszewskiego. Wtedy właśnie po raz pierwszy usłyszałem o „jaśminie”. [...]
 bazalt
 skorupa ziemska, Sobota 16-06-2018

38674. 
Odnośnie wpisu numer: 38565

Pomnik na stadionie spadł i nie wróci.

Komunizm był wypaczeniem na historii ludzkości. Bronię socjalizmu w wydaniu PRL i w wydaniu PiS. W PRL było wielu porządnych ludzi, którzy wierzyli, ze Polska przedwojenna z całą swoją biedą, korupcją polityczną i bałaganem nie może nigdy wrócić. Ci jedli szczaw za Piłsudskiego, pod spasionym okiem szlachty co można znaleźć np. w książce i filmie "Znachor". Lekarz tylko dla bogatych i plebsowi zostają ziółka. PiS kończy z liberalizmem i oby mu się udało. To liberalizm przedwojenny, chciwy, w którym biznesmen jest właścicielem pracownika i jego czasu wolnego. Tego nie było w PRL, to przyszło z okrągłym stołem...

Słuszna rewolucja powojenna została ukradziona przez brutalne mordy UBecji, NKWD i wszystkich, którzy żerowali na osłabionym przez wojnę ciele Polski. Feudalizm nie mógł się utrzymać a tchórzowski rząd, który uciekł stracił prawo moralne do rządzenia (chyba jedyny przypadek na świecie, że rząd ucieka z kraju ogarniętego wojną).

Dziś wychodzi skupowanie kamienic od Żydów w zamian za życie, to się działo chwile po wojnie i pod koniec wojny. Nomenklatura UB ustawiła siebie i swoje rodziny na długie pokolenia. Wśród nich są autentyczni zdrajcy, którzy podeptali ideały zajęci złodziejstwem i dorabianiem się. Przejmowanie firm państwowych, uwłaszczanie się na majątku całego społeczeństwa, destrukcyjna prywatyzacja...

Pomnik na stadionie z jednej strony był pomnikiem epoki, pokolenia "Popiołu i Diamentu", tragicznych wyborów życiowych. Z drugiej strony był to pomnik UB. Najgorsze to uogólniać. Nie wszystko i nie wszyscy w PRL byli źli. Każda sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Czy wszyscy czerwonoarmiści gwałcili? Oczywiście nie! Czy wszyscy ubecy byli potworami? Nie! Czy wszyscy ludzie Solidarności to anioły? Oczywiście nie!

Czy wszystkie pomniki z PRL są komunistyczne? Nie! Ale już nie będę płakał po pomniku na stadionie. Szkoda tylko, że więcej niszczymy niż stawiamy pomników.
 Bartosz Gonzalez
 Iława, Sobota 16-06-2018

38673. 
Co się stało u oligarchy ze Szwarcenowa?
Jakiś wypadek, ktoś spadł z dachu. Czyżby na czarno zatrudniony? [...]
Procesy z sołtysową, teraz tragedia na zagrodzie, jakaś próba zamiecenia sprawy pod dywan, że niby wypadek [...], a świadkowie mówią co innego. Jeszcze prawdy nie widać, ale poruszenie na wsi jak nigdy. [...]
 Ziomal
 Nowe Miasto, Piątek 15-06-2018

38672. 
NOWY ROZKŁAD JAZDY POCIĄGÓW

Aktualizacja ważna od 10 czerwca.
Stacje kolejowe: Iława, Susz, Prabuty, Biskupiec.
Znajdziesz wewnątrz bieżącego wydania tygodnika „Kurier Iławski”.
 KURIERZY
 redakcja, Piątek 15-06-2018

38671. 
Odnośnie wpisu numer: 38661

Brawo Iława!
Strefa Kibica to wyraz Waszego szacunku do sportu i kibiców.
Czy w Suszu również powstanie Strefa Kibica przy Centrum Sportu?
 kibic Unii Susz
 Susz, Piątek 15-06-2018

38670. 
Odnośnie wpisu numer: 38660

Jeśli po czterech latach milczenia nagle przed wyborami [Burmistrz Iławy] Adam Żyliński zaczyna udawać burmistrza otwartego i aktywnego na forum, to ja pierwszy krzyknę [...]
 Jonasz
 miejscowy, Piątek 15-06-2018
Odp. 
Tak się akurat składa, że kto jak kto, ale burmistrz Żyliński
był bardzo aktywny i bardzo często otwarcie dyskutował z
uczestnikami Forum Kuriera.
To już kolejne twoje wcielenie trolla, prawda „Dariuszu”...?
Miałeś już ostrzeżenie, więc tym razem krótko: do widzenia.
Tutaj już sobie nie pokrzyczysz.
 Modero Kuriero
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 16-06-2018

38669. 
Odnośnie wpisu numer: 38667

Odwróć sobie to pytanie, a mam nadzieję, że zauważysz, iż to ty sam w tym przypadku chcesz zastosować dyktaturę. Nie podoba ci się, więc ma tego nie być.
Ja osobiście nie przepadam za muzyką disco-polo, nadal uważam, że jest to muzyka weselna, ale! Skoro są osoby, którym się to podoba i to - jak widać na koncertach nawet w dość dużej ilości - to dlaczego nie. Niech się bawią, niech słuchają, bo nie jest to muzyka, która aż tak bardzo raniłaby moje uszy, nawet gdybym jej słuchał przechodząc gdzieś obok koncertu na spacer.
Tak samo nie przepadam za koncertami "Warszawskiej Jesieni", ale tej muzyki również słuchają tłumy.
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto" ["Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"] jak powiedział Terencjusz. Myślę, że powinieneś tego się trzymać.
 iławianin [313]
 Iława, Piątek 15-06-2018

38668. 
BURMISTRZ DOSTANIE PO KIESZENI

Aż o 20% zmaleje pensja burmistrza Iławy z powodu decyzji rządu, jednak Adam Żyliński apeluje do radnych, by – w przeciwieństwie do innych miast – nie negowali nowych przepisów, co naraziłoby Iławę na interwencję wojewody.
O szczegółach czytajcie w bieżącym wydaniu Kuriera (strona 5).
 KURIERZY
 redakcja, Czwartek 14-06-2018

38667. 
Odnośnie wpisu numer: 38664

Oto odwieczne pytanie - gdzie kończy się demokracja a zaczyna dyktatura prostactwa i nihilizmu.
 sosnowy
 Gmina Iława, Czwartek 14-06-2018

38666. 
Odnośnie wpisu numer: 38665

...i dodam jeszcze, co będzie [...] w sporcie samorządowym:
- sołtysjada,
- wójtojada,
- elzetesjada,
- peeseljada.
 Marszałek
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38665. 
Jest specjalna ustawa o Obchodach 100-lecia Niepodległości Polski.
Są specjalne fundusze centralne dla samorządów, chcących organizować lokalne imprezy z tej okazji.
W gminie wiejskiej Iława niczego takiego nie widać.
W planie imprez na rok 2018 widzę np. takie "odpusty gminne" jak:
- ząbrowiada
- laseczniada
- dzień indyka [...]
 degrengolada
 Gmina Iława, Czwartek 14-06-2018

38664. 
Odnośnie wpisu numer: 38638

Mamy mityczną wolność, nawet do robienia z siebie durnia, więc jeśli nie chcesz, nie lubisz – to nie idziesz na disco-polo. Proste! Prościusieńkie!
Przecież nikt cię nie zmusza!
Miejscowe elity wypowiedziały się jasno: my nie lubimy tej muzyki, irytuje nas ona jak cholera, ale jeśli tak wielu ludzi tak bardzo jej chce, to proszę, jest tutaj i bawcie się.
Źle...?!
Właśnie na tym polega demokracja, i nie tylko w polityce, ale w kulturze również. Dla każdego coś miłego.
Bądź cierpliwy. Następny będzie festiwal sosnowego kołka drewnianego. Będziesz happy.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38663. 
Odnośnie wpisu numer: 38659

Czy ograniczenie prędkości poprzez ustawienie znaku to skuteczna metoda abyśmy jeździli wolniej? Czy zakaz prowadzenia samochodu po alkoholu jest respektowany?
To takie retoryczne pytania. Kultura picia i zachowanie po konsumpcji, tego nie da się ukształtować przepisami. Nie wszyscy chlejemy a później urządzamy burdy i rozrzucamy opakowania po wypitym alkoholu w niekontrolowany sposób.
Dodam, że nie tylko pijani jegomoście zaśmiecają środowisko, ale też i porządni obywatele tego kraju.
Ja miałbym ochotę wypić piwo w plenerze w miejscu przez siebie wybranym. Wypić prawdziwe piwo, a nie mózgo... za 1,99 zł, i posiedzieć w spokoju z przyjaciółmi niekoniecznie w ogródku piwnym, gdzie przy sąsiednim stoliku ktoś kopci papierosy dziwiąc się, że "na dworzu" komuś może to przeszkadzać.
Będąc w austriackim Wiedniu podczas pięknego majowego weekendu byłem zbudowany tysiącami ludzi siedzących, leżących na ławkach trawnikach znajdujących się nad rzekami i kanałami. Wielu z nich z butelkami w rękach, na luzie. No i, co ważne, nie było darcia mordy i ekscesów. Pewnie wszędzie jakieś incydenty się zdarzają, lecz nie były tak widoczne jak u nas.
Dlaczego za spożywanie legalnie nabytego alkoholu każdemu zwykłemu obywatelowi grożą szykany? Powinno być surowo karane zachowanie spowodowane jego spożyciem. Karani bywamy za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Ekscesy po jego spożyciu rzadko są napiętnowane. Tu wspomnę o nagminnych nocnych ekscesach w weekendy gdy się wraca z imprez czasami nad ranem zachowując się jakby to była bezludna wyspa i nikomu to nie mogło przeszkadzać.
 ZOK
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38662. 
Odnośnie wpisu numer: 38660

Panie Burmistrzu Miasta, mam nadzieję, że uda się Panu zrealizować te zamierzenia.
Kompleks oświatowy z możliwością popołudniowego zaangażowania dzieci i młodzieży w sprawy związane z ogólnie pojętą kulturą jest jak najbardziej pożądany na Osiedlu Piastowskim.
Po co wozić dzieci do Polanki, ul. Skłodowską czy szkoły mechanik, jak można te wszystkie pomysły rozwoju dzieci i młodzieży zrealizować na miejscu. Byłaby to fajna sprawa.
Oczywiście, mam nadzieję, że nie będzie Pan się przejmował krzykiem niewielkiej garstki osób, której na pewno będzie przeszkadzał hałas dochodzący ze szkoły, przedszkola czy tańczących po południu przedstawicieli jakiegoś zespołu tańca.
 iławianin [313]
 Iława, Czwartek 14-06-2018

38661. 
STREFA KIBICA RUSZA W IŁAWIE!

Na mecz otwarcia piłkarskiego mundialu Rosja–Arabia Saudyjska będzie można w czwartek 14 czerwca wejść od godz. 16, czyli już godzinę przed rozpoczęciem. Hala lodowiska przy stadionie zaprasza! Będzie tu wielki telebim, zimne piwo (pełnowartościowe) i grill. Ilość miejsc ograniczona do 500.
Więcej o strefie piszemy w bieżącym wydaniu Kuriera na stronie 4.
 KURIERZY
 redakcja, Środa 13-06-2018

38660. 
Odnośnie wpisu numer: 38654

Szanowny iławianinie (313), chętnie odpowiem na Pana uwagi dotyczące Osiedla Piastowskiego. Bezdyskusyjnie ten fragment Iławy rozwija się niezwykle dynamicznie i tamtejsi mieszkańcy słusznie oczekują od władz działań zmierzających do powstania społecznej infrastruktury.

Wraz ze zmianą planu zagospodarowania miasta Iławy proponujemy w okolicach oczka, położonego przy drodze krajowej, kompleksowe rozwiązanie osiedlowego centrum rekreacyjno-sportowego w postaci zagospodarowania tego niewielkiego akwenu, zainstalowania urządzeń do ćwiczeń pod chmurką, dużego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego. Całość ma służyć wielopokoleniowej integracji mieszkańców osiedla. Niezwykle istotnym jest uregulowanie stosunków własnościowych w tym miejscu, ponieważ na dzisiaj mamy tam trzech właścicieli.

Niezależnie od tego rozwiązania rozpoczęliśmy procedurę pozyskania terenów pod budowę kompleksu oświatowego wyposażonego w urządzenia i obiekty, które byłby również miejscem do popołudniowego uprawiania sportu, rekreacji, zabawy dla okolicznych mieszkańców.

Warto też wyraźnie zaznaczyć, że znajdujący się obecnie w budowie ciąg pieszo-rowerowy (biegnący doliną rzeki Iławki, pod wiaduktami) w drugim etapie wychodzić będzie za ścianą lasu, przy ulicach Świerkowej i Sosnowej. To rozwiązanie również będzie zaproszeniem dla mieszkańców Osiedla Piastowskiego.

Końcowym akordem dla tej części miasta będzie pobudowanie mostu nad torami łączącego obie części rozrastającej się dzielnicy. Ale to stanie siè już wyzwaniem dla następnego pokolenia...
 Adam Żyliński
 Iława, Środa 13-06-2018

38659. 
Słowo w sprawie pozwoleń na swobodne picie gorzałki pod osłoną puszki z piwem.
Sprawa jest prosta jak drut aluminiowy. Postulat cwaniaczka z podpisami w sprawie picia piwa w publicznych miejscach jest oczekiwaniem na ciemnotę i ustępstwo starej zmurszałej rady w obliczu nadchodzących wyborów. Ja tu widzę, iż wielu da się nabrać, licząc - taka jest kalkulacja - że nie stracą, a zyskają głosy od młodzieży.
Prawda jest taka, że młodzież na nich nigdy nie zagłosuje, a stracą wielu moherowych zwolenników.
Opamiętajcie się, nie dajcie się wpuścić w pokrzywy. Kawiarnie, piwiarnie np. w obrębie [...], których nie wymienię, chyba że dla reklamacji. Podają skurczybyki piwo nie z oryginalnej szyszki chmielowej, a z jej instant. Szwindel!
To jest coś takiego, jakbyś pił zamiast kawę z oryginalnego ziarna, to z proszku rozpuszczalnego. A tfuuuu cholera!
 Marszałek
 Iława, Środa 13-06-2018

38658. 
Odnośnie wpisu numer: 38650

Ewuniu natchniona, błądzisz w przestworzach ponieważ mamy tutaj dwie całkowicie różne sytuacje.
Starostwo wciąż opowiada pod publiczkę swoje żałosne banialuki, rysuje wizje z czapy, tworzy fatamorganę z pustyni, i to nawet w sytuacji, gdy opluwany przez nich Burmistrz Miasta - w imię lepszej sprawy - sam zaproponował za kwotę zero złotych działkę pięknego i bardzo drogiego, bo uzbrojonego terenu zielonego na Osiedlu Lipowy Dwór, czyli wkład przesądzający budowę szkoły specjalnej.
A cóż robi z tym prezentem ekipa fachowców - Maciej Rygielski, Bernadeta Hordejuk i Marek Polański - w starostwie?
Nie jest w stanie przeprowadzić nawet przetargu... To dlatego zobaczysz teraz kolejne przedstawienie teatralne pt. "Zadanie zrealizujemy etapami", czyli - tłumacząc to na język ludzki - zaczniemy coś, czego finansowo nigdy nie jesteśmy w stanie ukończyć samodzielnie, ale koniecznie trzeba coś pokazać, byleby przed wyborami, bo ludzie muszą mieć wrażenie, że "coś" robimy.
To dlatego zobaczysz teraz panikę obsługi tego teatru na zapleczu.
To dlatego zobaczysz teraz lepienie na szybko kolejnej dekoracji z papieru. Przysłowiowy "pożar w burdelu"? Nie, jeszcze gorzej.
To dlatego przekonasz się, że przed wyborami można się ośmieszyć do cna próbując tworzyć wrażenie nawet zorzy polarnej.
Tak Ewuniu, dobrze się przyjrzyj. Odłóż wiosło na bok, rozsiądź się wygodnie na kanapie i rozkoszuj z paczką czipsów. Smacznego.
 urzędnik z ratusza
 Iława, Środa 13-06-2018

38656. 
W naszym przepięknym jeziorze Jeziorak panuje bezrybie.
Mieszkańcy i pierwsi turyści narzekają na wyrzuconą w błoto dość wysoką opłatę na pozwolenia połowu ryb. Co na to gospodarstwo rybackie?
 Anna
 Iława, Środa 13-06-2018

38655. 
NOWA POCZTA W IŁAWIE!

Przy ul. Dąbrowskiego 48a w Iławie otwarto nową, czwartą już w mieście placówkę Poczty Polskiej. Co ważne, urząd jest dostosowany do obsługi niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi!
A więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym wydaniu Kuriera.
 KURIERZY
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38654. 
Odnośnie wpisu numer: 38653

Antonio, nie bądź chamski.
Jakbyś dokładnie czytał, to byś się doczytał, że to Burmistrz zawnioskował do Rady o uchwałę wykonującą podpisaną przez Prezydenta ustawę. Jakoś nie słyszałem aby Twoi ulubieńcy z powiatu czy gminy podjęli jakieś kroki w tym zakresie.
Mnie, bardziej od takiego szczypania Burmistrza interesowałoby, co nasz Burmistrz po wyborach planuje zrobić na Osiedlu Piastowskim, aby nie stało się ono betonową pustynią. Na razie jest tam bardzo dużo małych dzieci, za chwilę staną się one dorastającą młodzieżą.
Może pomyśli ktoś o "zagospodarowaniu" tej młodzieży, aby policja nie miała tu w przyszłości roboty. Może jakiś orlik z prawdziwego zdarzenia, może Osiedlowy Dom Kultury itp.
Przydałoby się Panie Burmistrzu, aby ta część miasta również kulturalnie i sportowo rozwijała się tak, jak rozwija się pod względem urbanistycznym.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38653. 
[...] W środę zapewne przeczytam w Kurierku jakaż to NIEDOLA spadła na Adama Żylińskiego, ukochanego Burmistrza Miasta Iławy, bo wszystkim samorządowym włodarzom ustawowo stołeczna Warszawa obcięła zasadnicze zarobki o 20 procent. [...]
Całe miasto zamarło w nieopisanym smutku... Czy na przedmieściach w Nowej Wsi albo Wikielcu krowy dadzą mleko...?
 Antonio
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38652. 
Odnośnie wpisu numer: 38649

Nie zgadzam się z Tobą do końca w kwestii warunków panujących w iławskich szkołach.
Owszem, czwórka i dwójka to ciasne szkoły, przede wszystkim problemem jest brak możliwości ich rozbudowy oraz brak parkingów. Jedynka - tu zgadza się z Tobą - jest to zabytek, chociaż sale gimnastyczną ma najwyższych lotów. Natomiast co do piątki jest ona nie tylko nowoczesna, otwarta, o dużej przestrzeni dla uczniów, ale jeszcze na dodatek z możliwością rozbudowy.
Zgadzam się z Tobą, iż na Osiedlu Piastowskim powinna być szkoła wraz z przedszkolem. Jest to rozwojowe osiedle, a za płotem jest również Nowa Wieś.
Wydaje mi się, że powinna zostać w Iławie piątka, która obsłużyłaby bez problemu Gajerek, osiedle Podleśne oraz osoby dojezdne z Wikielca. Powinna też zostać dwójka, która obsłużyłaby Osiedle 30-lecia, osiedle Lubawskie, Ararunę, Smolniki.
Następnie zostawiłbym trójkę celem obsłużenia Lipowego Dworu, Szałkowa, osiedla Stare Miasto oraz jedynkę, która obsłużyłaby ul. Kościuszki wraz z przyległościami oraz osoby dojezdne z innych miejscowości wokół Iławy.
Zlikwidowałbym czwórkę, a na jej miejsce postawiłbym szkołę na osiedlu Piastowskim, która obsłużyłaby osiedle oraz Nową Wieś.
 iławianin [313]
 Iława, Wtorek 12-06-2018

38651. 
STOP-CHAM...!

Oto auto-mistrzowie ubiegłego tygodnia. Kolejna seria zdjęć spośród wielu nadesłanych przez czytelników „Kuriera”.
Wybraliśmy wyróżniające się bezczelnością sytuacje parkowania z kategorii „CHODNIKOWCY” (w kolejności przypadkowej).

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1973354996031582

Poprzednie odcinki:

https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1965932326773849
https://www.facebook.com/kurier.regionu/posts/1957889127578169
 KURIERZY
 redakcja, Wtorek 12-06-2018

38650. 
Odnośnie wpisu numer: 38645

Cóż... To samo, nawet więcej można powiedzieć o kolejnych złotoustych obiecankach Burmistrza Żylińskiego, który raczył zaprezentować kolejną własną wizję budowy wielkiej szkoły na Osiedlu Piastowskim akurat w roku wyborczym.
 Ewa
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018

38649. 
Odnośnie wpisu numer: 38648

Iławianie!
Jeśli zakładacie powrót do zwijania Polski, to po zostawcie miejsca tylko na cmentarze.
Nawet lotnisk wedle oszołomów z PO i NO więcej nam nie trzeba, bowiem nowe stawiają Niemcy w Berlinie.
Prodemograficzna polityka obecnego rządu prawicy daje szanse na rozwój demograficzny kraju i też naszego miasta. Jednak procentowo większość pośród nas jest takich, wedle których wzrost urodzeń to też "patologia", podobnie jak 500+.
Iławskie szkoły w sensie architektonicznym nadają się pod spych, tak po prawdzie mówiąc. Oczywiście poza zabytkiem, czyli "Jedynką", lecz i ona nadaje się do nauki gdzieś tak sto lat temu.
Planowana szkoła na iławskim Osiedlu Piastowskim musi spełnić wszystkie wymagania XXI wieku, z przedszkolem, względem obszerności, z halą sportowo-rozrywkową i boiskami.
Ponadto okiem zerkają ku niej mieszkańcy nawet Nowej Wsi. A dlaczego by nie! Oczywiście nie tani to interes, ale konieczny.
 Swój
 Iława, Poniedziałek 11-06-2018


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 32 33 34 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 224 225 226 ... 385 386 387 następna ] z 387



102481350



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.