Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

457. 
Przebudzeni czy „Kiełbasa” wyborcza?
Z wielkim zaciekawieniem obejrzałem obrady sejmu RP zajmujące się ustawą o administracji na wszystkich poziomach w naszym kraju. Nie ukrywam jakie było moje zdziwienie, raptowne oburzenie. A gdzie to towarzystwo było przez ostatnie 15 lat (tzw. przemian)?
Skąd wzięły się afery łapówkarskie w administracji? Czyżby sejm składał się z ludzi z księżyca? Obecna administracja to kolesiowi sprawę załatwia inny koleś np. rodzinka na eksponowanych stanowiskach. W tym kraju szkoli się za pieniądze podatników korpus administracyjny. Następna szkoła bezrobotnych.
W administracji jest kolesiowo. Na stanowiskach siedzą
niedouczeni fachowcy po kursach partyjnych, PRL-owski spadek. Bronią tej zdobyczy rękami i nogami gotowi podjąć wszelką walkę z przyjęciem młodych, wykształconych ludzi. Nic ująć nic dodać. To powtórka z korporacji prawniczych, może być beznadziejny lecz nasz. Zwykłe dyktatorskie zachowanie przeniesione
z ery Stalina.
W każdej gminie istnieje statut w którym jest obowiązek kontroli stanowisk kierowniczych, lecz konia z rzędem temu kto zna taką sytuację. Zasada jest prosta: ja dziś, ty jutro, więc nikt nikogo nie kontroluje. Kolesiowo jest wszędy obecne. Mała gmina Morąg np. zatrudniła na eksponowanym stanowisku pracownika po wyroku, tym bardziej że wyrok jest z powodu działalności na niekorzyść tej gminy. Lecz jak nie zatrudnić kumpla. To, że nie widzi tego tzw. wymiar sprawiedliwości, to nic dziwnego. W trakcie obrad sejmu usłyszałem, że to też administracja, a więc beznadziejna jak na dzisiejsze czasy. Przeżarta do dna.
Współczuję tym, którzy porywają się na zmiany ponieważ automatycznie stają się kandydatami na bezrobotnych. Kolesiowo im w tym pomoże.
 Bogusław Maśliński

vipbob@wp.pl
 http://victoria.go.pl
 Morąg, Wtorek 11-01-2005

456. 
For TASIOR: jesli chcialabym sie zdradzac imieniem, to nie pisalabym "nieznajoma" ;)
 nieznajoma
 Wtorek 11-01-2005

455. 
Sorry moi kochani ludzie, ale styczniowa WOŚP Jurka Owsiaka praktycznie nie istniała w Iławie. Przykre to, ale prawdziwe. Jesteśmy jedną 35-tysięczną WIOCHĄ... Potrafimy tylko naśmiewać się z innych Lubawów czy Suszów... Potrafimy tylko narzekać, że rządzi nami taki i owaki burmistrz czy inny kryminalista komunistyczny (w końcu sam siebie nie wybierał, tylko ludzie na niego głosowali), a nawet tak fajnej i cennej imprezy nie potrafimy zorganizować jak należy. Czy my w ogóle jeszcze potrafimy coś zrobić?! Cokolwiek...
 Bolo

bolo333@op.pl
 Wtorek 11-01-2005

454. 
DO NIEZNAJOMEJ: PODAJ CHOCIASZ IMIE!
 TASIOR
 Poniedziałek 10-01-2005

452. 
Co to do cholery jest, kawiarnia dla iławsko-lubawskich UB-eków czy internetowa księga gości Kuriera?
 kolega z redakcji
 Poniedziałek 10-01-2005

450. 
Odnoszę wrażenie, że niektórych wpisów pod różnymi pseudonimami dokonuje sam redaktor naczelny. Napiszcie co o tym sądzicie. Może się mylę, a może ten wpis jak wiele innych zostanie ocenzurowany.
 janek
 kisielice, Poniedziałek 10-01-2005
Odp. 
A tak już poza wszystkim, to z głową wszystko w porządku?... Czy naprawdę jestem przez ciebie podejrzewany aż o tak skrajny ekshibicjonizm? A może to wyłącznie twoje złośliwe i prowokacyjne widzimisię? No cóż, gdybym miał przyjemność polemizować z namacalnym człowiekiem (a nie kapitulanckim anonimem), tak żeby wszyscy wiedzieli kto zacz, to zapewne rozpisałbym się na ten temat. Ale ty ani nie jesteś Janek, ani nie klikasz z Kisielic. Prawda jest zupełnie inna. Nie wstyd ci?
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 52
 Iława, Poniedziałek 10-01-2005

440. 
Sie ma Kielo. Wysłałem do Ciebie na skrzynke wiadomośc... Mam nadzieje, że dotarła.
 dyjoo
 Niedziela 09-01-2005

437. 
Do Tasiora: mielismy okazje poznac sie... i spedzic troche czasu z soba...
 nieznajoma
 Niedziela 09-01-2005

436. 
Mam pytanko, kto jest odpowiedzialny za nie zorganizowanie w tym roku koncertu z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? O ile wiem są w Iławie ludzie, którzy biorą pieniądze za organizacje imprez masowych a może są one nam nie potrzebne skoro nic nie robią. Wiem ze muzycy rozpaczliwie szukali imprezy, na której mogliby zagrać. Nikt nie był zainteresowany. Młodzieżowa Rada Miasta to również towarzystwo wzajemnej adoracji???? Uważam ze to wielki wstyd dla miasta, burmistrza i pionu odpowiedzialnego za kulturę w mieście.
 baxx

baxx5@wp.pl
 iława, Niedziela 09-01-2005

435. 
Chciałabym zapytać dlaczego żaden z dzinnikarzy NKI nie zajął się sprawą nagannego traktowania studentów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie. Pani K., osoba odpowiedzialna za odbieranie dokumentów o stypendia z funduszów UE, zdecydowanie nie pamięta o swojej służebnej roli wobec społeczeństwa. Nie wiem czy do jej obowiazków należy nazywanie iławskich studentów oszustami i traktowanie ich jak zło konieczne. Myśłałam, że mój przypadek i osoby "obsługiwanej" jednocześnie ze mną były jednostkowe. Okazało się, ze wielu mioch kolegów i koleżnek zostało tak samo potraktowanych. Znowu urzędnik poczuł się Bogiem! Urok małego miasta!...
 studentka
 Sobota 08-01-2005
Odp. 
Odpowiadam na pytanie, dlaczego żaden z dzinnikarzy NKI nie zajął się sprawą nagannego traktowania studentów w PCPR w Iławie. Otóż skąd mieliśmy o tym wiedzieć?! Natomiast anonimowe tematy-podrzuty pod wycieraczkę są często mało wiarygodne. Dlaczego nie skontaktujesz się z nami? Gwarantujemy dyskrecję.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Iława, Niedziela 09-01-2005

434. 
Pozdrawiam wszystkich :)
 Wojtek
 http://www.[... moderator].pl
 Sobota 08-01-2005

433. 
Jakubku! Na Alasce nie jest tak az zimno. Ostatniego lata bylo tam 95 F (Fairbanks), a zima lagodna jak w Ilawie. Ile tam juz siedzisz? Bo ja wytrzymalem tylko 10 lat. Pozdrowienia z NJ.
 marki mark

soloshka@aol.com
  5868685
 Piątek 07-01-2005

432. 
Panie Jarku! Cholera mnie trafia, kiedy przeglądam strony www np. UG i UM Iława czy nawet Starostwa Powiatowego. Oni mają w nosie aktualizację swoich stron. Kiedy czytam na stronie UG Iława "aktualności", to ogarnia mnie pusty śmiech. A niech Pan wejdzie na stronę UM Iława. Też są stare sprawy. Czy oni myślą, że czym później dotrze informacja do odbiorcy, to dla nich lepiej? Pomijam już takie gafy, że nazwiska są pisane źle. Dwa miesiące temu napisałem e-maila do jednego z urzędów i do dnia dzisiejszego mało że nie otrzymałem odpowiedzi, to nawet nie usunięto błędów. I co Pan na to?!
 M
 Piątek 07-01-2005
Odp. 
Oto właśnie jest tzw. profesjonalizm naszych urzędników... Szkoda słów. Z kolei brak odpowiedzi na list, to już zupełne lekceważenie obywatela. Ale-ale! Co ja na to? Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby sprowokować urzędników nie tyle do myślenia i kreatywnej pracy, co do wypełniania swoich choćby podstawowych, elementarnych obowiązków. Niestety, zły przykład płynie z góry. Ale lekceważenie i bezkarność urzędników na dole, biorą się również z bezczynności obywateli-wyborców. Pana list jest tego chlubnym wyłomem.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 52
 Iława, Niedziela 09-01-2005

431. 
Panie redaktorze naczelny.
Pragnę zapytać dlaczego od dłuższego czasu nie pisuje w NKI pan Marek Sapiński? A może już przeszedł na emeryturę? Może ktoś powinien podziękować za tyle lat pracy, a tu tak cicho. Widze pana Marka ze spuszczona głową jak chodzi po Lubawie. Cenie bardzo pana Kleinę i jego felietony, ale pan Marek wiecej pisał o pracy samorządu miasta Lubawy, bo to dzis temat TABU. Czyżby cenzura? A może artykuł pt. "KRÓL MACIUŚ I" zaszkodził? A może praca ławnika Go absorbuje? Pragnąłbym w Nowym Roku, aby choć trochę było na temat pracy samorzadu lubawskiego, bo nawet w BIP nie ma tego, co powinno być. Może tak wysłać na sesję do miasta Lubawy redaktora Safianowskiego (ostatni numer kuriera to tyle informacji z sesji w Iławie...).
 rogaty
 Lubawa, Piątek 07-01-2005
Odp. 
Marek Sapiński we wrześniu 2004 roku postanowił zająć się tworzeniem nowej gazety (na prośbę swych kolegów – dla politycznej hucpy, wszak już za dwa lata kolejne wybory samorządowe). Chyba, a raczej na pewno coś mu nie wyszło, może właśnie stąd ta spuszczona głowa… Nigdy przed nikim nie zamykałem i nie zamykam drzwi redakcji – ani w kontekście wyjść, ani wejść.
 red.nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 52
 Iława, Niedziela 09-01-2005

429. 
O przepraszam moderator się poprawił i tę drugą stronę też wyciął, ale pozostaje pytanie DLACZEGO??? Przecież to nie wstyd i nic złego.
 res
 Piątek 07-01-2005

428. 
Co do wpisu o stronie www..., to tak jak myślałem wycięto. Czyżby cenzura represyjna? Mam pytanie, dlaczego strona starostwa została, a strona marszałka została wycięta?
 res
 Piątek 07-01-2005

427. 
Jeszcze jedna nowina, Dutka nie jest już zastępcą burmistrza.
 res
 Piątek 07-01-2005

426. 
Może tego nie wytną jak wpisu poniżej (ze starostwa). A poza tym, to sukces jak zawsze ma wielu ojców. Ciekawe, kto jeszcze podpisze się pod uzyskaniem pieniędzy na kino?
 res
 http://www.[... moderator].pl
 Piątek 07-01-2005

425. 
Brawa dla Pana Starosty RYSZARDA ZABŁOTNEGO za walkę do końca w pozyskaniu pieniążków na remont budynku iławskiego kina (wartość modernizacji 5,54 mln zł, pozyskana kwota 3,8 mln zł). Nasz Starosta jest członkiem Komitetu Sterującego w Olsztynie i walczył jak lew o przyznanie Iławie tej dotacji. Brawa dla Pana starosty. A zatem powstanie nowoczesne centrum kulturalno-oświatowe.
 PRACOWNIK STAROSTWA
 http://www.[... moderator].pl
 Iława, Piątek 07-01-2005

424. 
Podałem stronę, na której są informacje, ale to zostało wycięte i nie mam pojęcia dlaczego. Szukaj na stronie [... moderator].
 res
 Piątek 07-01-2005

423. 
Do "res": Moglbys pisac troszke jasniej...? :) Przynajmniej na tyle, zeby ktos, kto nie ma czasu na czasochlonne szukanie odpowiedzi na twoje "zagadki", mogl dowiedziec sie czegos na temat modernizacji kina...
 Mithril
 Czwartek 06-01-2005

422. 
DO NIEZNAJOMEJ: A SKAD MIE ZNASZ? I KIM TY JESTES???????????
 TASIOR
 Czwartek 06-01-2005

421. 
Odsyłam do www.[... moderator].pl - szukaj w "Aktualności", a potem w "Pierwsze pieniądze ze ZPORR w 2005 roku".
 res
 Czwartek 06-01-2005

419. 
No to jednak chyba ty
 nieznajoma
 Czwartek 06-01-2005

418. 
Do "syn Jarosława". 20 tys. to promesa ministerialna i nie będę wyjaśniał co to znaczy, a co do 3,8 mln zł to zobaczymy kto kłamie, bo na pewno nie ja. Jak widzę że to Ty masz skłonności do „nie mówienia prawdy”, bo zdobytych pieniędzy było trochę więcej niż 20 tys. zł. A żeby być uczciwym, to tych kwot wymienionych powyżej w to nie wliczam, bo ich faktycznie Iława jeszcze nie dostało.
 res
 Środa 05-01-2005

417. 
DO NIEZNAJOMEJ - MAM NAWET DWIE. JEDNA TO A.B. DRUGA A.R.
 TASIOR
 Środa 05-01-2005

414. 
Wiec co z tym kinem? :) Kiedys widzialam juz gdzies w internecie jakies projekty - jak ma wygladac wewnatrz i z zewnatrz, i slyszalam tez o tym, ze remont mial sie zaczac w pazdzierniku poprzedniego roku! Teraz juz naprawde nie wiem co mam o tym myslec... :)
 Mithril
 Środa 05-01-2005

413. 
Witam. Ja zastanawiam sie tylko kim jest "ten" Tasior. Kiedys znalam jednego i moze to ty. Masz moze kuzynke Anie? Pozdro.
 nieznajoma
 Środa 05-01-2005

412. 
Do "res". Pieniądze na kino w takiej kwocie jak podałeś to absurd!!!!!!!!!!!! Człowieku jak już masz coś do powiedzenia to mów prawdę. To co napisałeś to straszliwe kłamstwo. Tak właśnie: kłamstwo! Dotacja na kino jest, ale w wysokości ledwie 20 tys. złotych, tylko tyle (prawie skazany) burmistrz zdobył środków dla miasta Iława w całym 2004 roku. Wstydu nie ma ten człowiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 syn Jarosława
 Środa 05-01-2005

411. 
Do Mithril - w sprawie kina. Wczoraj zapadła decyzja o przyznaniu Iławie pieniędzy na remont kina. Z tego co wiem, to jakieś 3,8 mln zł, czyli 75% całej przewidywanej inwestycji. Więc teraz wszystko zależy od procedury przetargowej. Najszybciej prace remontowe mogą ruszyć za 2-3 miesięcy, jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w pierwszym przetargu.
 res
 Środa 05-01-2005

410. 
Czesc Dyjo. Dzieki za zyczenia. Tobie tez skladam zyczenia zeby rok 2005 byl najlepszy ze wszystkich. Napisz do mnie maila na dole podam adres to skrzynka kontaktowa. Odpisz. Nie bedziemy tu publicznie pisac - prawda? Zyczenia tez skladam moim wszystkim przyjaciolom i znajomym (tym zyczliwym).
 kielo 32

maly1208@interia.pl
 Środa 05-01-2005

404. 
Po raz kolejny pytam: co z naszym "kinem"?! Przeciez remont mial rozpoczac w pazdzierniku, a kino ciagle stoi brudne i smierdzace... Jezeli ktos z redakcji lub gosci stony NKI ma jakies informacje na ten temat, to bardzo prosze o odpowiedz w ksiedze gosci. Z gory dziekuje. :)
 Mithril
 Sobota 01-01-2005

399. 
Czytałem najnowszego kuriera. Jaja jak berety z tymi delegacjami burmistrza Maśkiewicza. Może jakiś inny wyrok sądowy wysadzi go ze stołka. A swoją drogą kocha facet pieniądz...
 janek
 iława, Środa 29-12-2004

393. 
Składam redakcji Kuriera najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku 2005.
Jednocześnie jestem zbulwersowany tym, że słuchając w Radiu Iława poniedziałkowych informacji o pracy samorządow zabrakło relacji z Lubawy. Burmistrzowie i wojtowie skladali wszystkim życzenia noworoczne, zabraklo życzen z Lubawy. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, bo slucham te informacjie od kilku lat. Jeśli lubawski burmistrz Standara był na urlopie to dlaczego inna desygnowana osoba nie mogła tego uczynic np. sekretarz miasta pan Radke. Wstyd, wstyd.
 rogaty
 Lubawa, Poniedziałek 27-12-2004

392. 
A CO ROBIC W TAKIEJ IŁAWIE???! PRACOWAC U STOLARZY ZA 700 ZŁ???? CZY KRASC!!!! TRZEBA UCIEKAC NAJLEPIEJ JAK NAJDALEJ!!!!!
 TASIOR
 Czwartek 23-12-2004

389. 
Ale jesteśmy bezradni, tak wiele młodych ludzi, wiele pomysłów, a tyle ograniczeń... Gdzie tu szukać miejsca w Iławie, aż się chce krzyczeć, by te miasto nie umarło, by nie zostało miastem rencistów i emerytów... bo tak już się o nim mówi... Przykro, ale chyba jest w tym jakaś prawda. Wróciłam po studiach do Iławy i co??? Wszyscy znajomi wypróli tam "gdzie pieprz rośnie".
 smutas
 Środa 22-12-2004

388. 
Kocham Iławę! Kocham i tęsknię za Nią...
 miłośnik zza oceanu
 Wtorek 21-12-2004

386. 
Gazeta jest spoko. Tylko ma jedna wade, a mianowicie taka, ze nie mozna jej wszedzie kupic w Prabutach. Mam przez to prosbe do wydawcy, aby rozszerzyl w Prabutach punkty sprzedazy, w ktorych mozna kupic te gazete. Serdeczene pozdro.
 ZEMBY - Prabuty

zemby1@o2.pl
 Prabuty, Niedziela 19-12-2004
Odp. 
Dobrze powiedziane – i akurat, tak się złożyło, że w samą porę! Właśnie nasz Dział Dystrybucji pracuje nad jeszcze większym rozbudowaniem sieci sprzedaży w Prabutach i okolicach. Zatem proszę o chwilę cierpliwości, a będzie zgodnie z życzeniem. Dzięki za opinię.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl, lat 52
 http://www.nki.pl
 Iława, Wtorek 21-12-2004

385. 
Czy to prawda, że nasz "ukochany" burmistrz Iławy funduje nam za kasę podatników nową... wartą troszke kasy (pareset tysięcy) fontannę!???
 fiebik

waldi@fiebik.pl, lat 55
 Iława, Sobota 18-12-2004

384. 
Kielo, tak na prawdę to nie ma tu do czego wracać... To miasto umiera... No chyba że do bliskich... Wiesz, widziałem Martę M... Ma małą sliczną córeczkę... Życzę Ci zdrowych i wesołych świąt... Trzymaj się...
 dyjoo
 Sobota 18-12-2004

378. 
NKI jest dobra gazeta. Czytam ja od dechy do dechy, bo tylko przez wasza gazete wiem co sie dzieje w mojej ukochanej ILAWIE. Zyczyl bym sobie wiecej artykulow w net, ale coz skoro nie mozecie to znaczy ze nie mozecie sie wiecej rozpisywac. Trzymajcie tak. Pozdrowienia dla redakcji i wszystkich ILAWIAKOW i ILAWIANEK zza oceanu przesyla Marki Mark.
 Marki Mark

Soloszka@aol.com
 Ridgewood, Czwartek 16-12-2004

374. 
Polityka, polityka.... A na Alasce tak jak bylo zimno, tak zimno nadal jest !!! Pozdrowionka.
 Jakub Jack
 Juneau, Poniedziałek 13-12-2004

373. 
Mam prosbę: czy możecie klikać na www.pajacyk.pl
Dzięki!
 maka
 Poniedziałek 13-12-2004

365. 
SISIOR, TO MI CIEBIE ZAL. MASZ DO MNIE BLISKO [...]. MIESZKAM W LONDYNIE NA ACTON. JAK CHCESZ MI COS PRZETRACIC TO SPRUBUJ, ALE TO BEDZIE OSTATNI MYK JAKI ZROBISZ W SWOIM NEDZNYM ZYCIU LUZERZE !!!
 TASIOR
 Czwartek 09-12-2004

364. 
TASIOR ALE Z CIEBIE KOZAK. OBY NIKT CI NIE PRZETRĄCIŁ PRZYPADKIEM NÓG. WIDAĆ, ŻE W SZKÓŁCE SIĘ MIAŁO SŁABE OCENKI, ALBO SIĘ WOGÓLE DO NIEJ NIE CHODZIŁO. ŻAL MI CIEBIE. BEZ KITU: ŻAL!!! PEWNIE JESTEŚ LEDWO PO 20-STCE I CWANIAKUJESZ.
 SISIOR, lat 54
 BIRMINGHAM, Wtorek 07-12-2004

353. 
Ja Wam powiem jedno: kupujcie polskie rap płyty!!! :)
 Jabar

jabar81@wp.pl
  2677527
 Środa 01-12-2004

347. 
JESZCZE RAZ POZDRAWIAM STARYCH KUMPLI !!! DYJO NORMALKA ZE CIE PAMIETAM I POZDRAWIAM
 KIELO
 Paryz, Niedziela 28-11-2004

342. 
Tak właśnie !!! Nie przejmuj się Kielo!!! Prawdziwi kumple czekają na Ciebie. Do zobaczenia....
 Stary Kumpel
 Piątek 26-11-2004

341. 
Cześć Kielo... Z tej strony Dyjo... Chyba mnie pamietasz... Pozdrowionka z Iławy... Nie bierz sobie do głowy tekstów, które można tutaj przeczytać...
 dyjooo
 Iława, Piątek 26-11-2004

340. 
MAFIA. I TO JAK DOBRZE ZORGANIZOWANA. OJCIEC CHRZESNY MAS[...]CZ I PRZYDUPAS HUM[...]KI !!!
 TASIOR
 Piątek 26-11-2004

337. 
Brawo, brawo, brawo NKI! Nareszcie ktoś pokazuje całą prawdę o MAFII w iławskim ratuszu. My, lubawiacy, też mieliśmy do czynienia z tym łobuzem w szelkach. U nas przestawiał znaki, a w Iławie dorabia na delegacjach. Panie Bojko, niech panu nie zabraknie odwagi!
 Krzysztof z Lubawy
  33612121
 Piątek 26-11-2004

331. 
Co do kina w Iławie, to trzeba się dowiedzieć kto jest właścicielem budynku, ponieważ w tym roku kino zostało wpisane do rejestru zabytków u Wojewódzkiego Konserwatora i właściciel chcąc remontować musi zwrócić się o pozwolenie na roboty remontowe, ale jest w tym również plus bo może dostać zwrot części kosztów. Jeżeli kiedyś go spotkasz - właściciela - to mu to powiedz.
 ja
 Czwartek 25-11-2004

327. 
KIELO, A TAK NA MARGINESIE POCHWAL SIE ILU UCZCIWYCH IŁAWIAN ZWAŁOWAŁES CO ???
 TASIOR
 Wtorek 23-11-2004

326. 
SYNU KIEPA I POJARY. A CAŁY MYK POLEGA NA TYM, ZEBY MIEC JEDNO I DRUGIE !!!
 TASIOR
 Wtorek 23-11-2004

323. 
Tasior społeczniaku iławski, zamknąłbyś ten swój przemądrzały ryj? "Nie mam subaru, ale mam impreze..."
 WWO
 POLSKA, Poniedziałek 22-11-2004

319. 
KIELO A WOGÓLE TO JAKI Z CIEBIE PARYŻANIN. JUŻ SIĘ ZAPOMIAŁO JAK W METRZE SIĘ ŻEBRAŁO??? CO, TEGO NIE NAPISZESZ JUŻ!!!???
 TASIOR
 Niedziela 21-11-2004

318. 
KIELO NIEDŁUGO ? TO ZNACZY ZA NASTEPNE 10 LAT ???
 TASIOR
 Niedziela 21-11-2004

314. 
TASIOR "KAZDY" SIE PISZE PRZEZ SAMO "Z" A NIE PRZEZ "RZ". DALES PLAME! A ILAWE NIEDLUGO ODWIEDZE. ALE MOJE MIEJSCE JEST TU, WE FRANCJI.
 PARYZANIN
 Sobota 20-11-2004

311. 
TE KIELO MENELEM TO TY TU BYŁES W IŁAWIE I KARZDY O TYM WIE !!! A MOZE POWIESZ NAM KIEDY ODWIEDZISZ RODZINNE MIASTO CO ???
 TASIOR
 Sobota 20-11-2004

303. 
Tasior ty tez sie zaliczasz do meneli !!!
 Kielo
 Paryz, Środa 17-11-2004

302. 
Pozdrawiam bardzo serdecznie Redakcję i wszystkich czytelników Nowego Kuriera Iławskiego oraz mieszkańców Iławy...
Zapraszam również na moją Stronę Internetową...
O. Marek Mularczyk OMI
 O. Marek Mularczyk OMI

marek_oblat@tlen.pl
 http://www.mularczyk.omi.org.pl
 Poznań, Środa 17-11-2004

297. 
TE KIELO, JA SWOJE WIEM, ZE KIEDYS TO TY SIE PUCOWAŁES JAK STARA K...A LUDZIE TO PAMIETAJA, WIEC NIE PISZ TAKICH GŁUPOT !!! POZDROWIENIA OD FRYZJERA Z NEV YORK.
 TASIOR
 Wtorek 16-11-2004

288. 
bzyk chyba cie źrebi, na tych od ktorych to slyszales naslij drechów, gorzej jak to ty wypuszczasz takie brednie.
 nara
 Czwartek 11-11-2004

287. 
Do wpisów nr 283 i 286. Iława znowu ma być... Kaliszem?!
 bzyk
 Czwartek 11-11-2004

286. 
Ty "iławianin" matka cie jeszcze kocha? Bo Iławianie takich de***i jak ty nie. A moze to kolejna zagrywka zdesperowanego komucha ze starej rady miasta... Hehe. Meczy mie ta dziecinada w sporach naszych urzedów. Jeden drugiemu dop***dala zamiast siedziec cicho i nie wychylac sie bo moze sie to zle skonczyc.
 Prawdziwy Iławianin
 Iława, Czwartek 11-11-2004

284. 
Witam wszystkich ilawian oraz moich przyjaciol i znajomych. Nie wliczam w to ilawskich meneli i marginesu spolecznego, bo to buraki. A wiec pisze ten list poniewaz caly czas slysze, ze ludzie mowia o mnie glupoty, ale szczerze mam to w d...... bo ci, co to mowia, to pustaki z parkowych lawek. A wiec KIELO, to znaczy stary KIELO, miewa sie super. Nie narzekam, a brudasom i pustakom radze isc do kosciolka lub jechac gdzies w swiete miejsce w Polsce na STOP-a, bo za granice to za daleko!!! Pomodlcie sie za siebie i braci, i siostry, bo kiedys napewno beda potrzebowali chlebka, bo mi go nie brakuje. Ja wam nie pomoge poniewaz kilku osobom pomoglem (nie bede wymienial nazwisk, bo nie jestem burakiem na zasilku). Tak wiec ja miewam sie super (...). Szacunek oddaje moim rodzicom i mojej rodzinie, bratu, siostrze itd. A reszta niech sie paluje. Pozdrawiam wszystkich. Buraki jak cos potrzebuja, to dzwonia, a ja pomagalem. A teraz wszyscy idzcie na wagony wode grabic i sie odemnie od......!!! (...). Z powazaniem. Piotr Jakielski.
 PARYZANIN

maly1208@interia.pl
  4024994
 Środa 10-11-2004

283. 
Radio Iława powinno się nazywać "Radio Maśkiewicz", bo od tej wazelinki aż uszy bolą. Już wiadomo kto od nowego roku będzie kierował iławską kulturą, oczywiście pan Jerzy Kalisz. Sprzedał radyjko, a teraz wraca do rządzenia. Same asy w tej naszej lokalnej ściemie, tzn. scenie. Wraca stare nowe. Pozdrawiam.
 iławianin
  6699451
 Wtorek 09-11-2004

282. 
Proszę wszystkich chętnych do skompletowania swoich klas w szkołach, w których się uczyli - w serwisie internetowym http://www.szkolnelata.pl
Ja uczyłem się w Iławie do 1973 roku i czasami ciągnie mnie do tamtych lat, kiedy to istniało TECHNIKUM BUDOWLANE CZSP przy ulicy Kopernika (zeskanowaną tarczę szkolną też tam zamieściłem). Bardzo ciekaw jestem, jak się potoczyły dalsze losy osób, z którymi spędziłem lata swej młodości? O niektórych mam informacje i kontakty. Odezwijcie się - oczywiście nie musicie tam kasować za rejestrację.
 grig

grig1@wp.pl
 Włocławek, Wtorek 09-11-2004

280. 
Ehh... Nie moge juz dluzej patrzec na ilawskie "kino"... Kiedy ono bedzie w koncu remontowane?! Bylam tam dzis i stwierdzam, ze nic sie nie zmienilo (ani z zewnatrz ani wewnatrz), wiec jesli ktos z redakcji lub forumowiczow ma jakies informacje na ten temat, to bardzo prosze o odpowiedz na forum. Z gory dziekuje! :)
 Mithril
 Poniedziałek 08-11-2004

275. 
Znacie może częstotliwoość na której nadaje radio zet ???
Z góry dzięki za odp. !!! :)
 Agata
 Iława, Czwartek 04-11-2004

274. 
Elo, ostatni artykuł mnie zaciekawił okropnie o tym Fatum...! Ktoś jest naprawdę deklem, że otruł Małą, była super konem!!! A co do rozbojów w szkole nr 1 i wyłudzania kasy, to Tomek Z. ma wpieprz za to, że jest głupi i tępy!!! Pozdrowionka.
 Agi, lat 36
 Iława, Czwartek 04-11-2004

270. 
Do Tasiora! (będę pisał "po imieniu" ponieważ wyczuwam, że jesteś młodym człowiekiem). Razi mnie co prawda Twoja ortografia, ale cóż, problem o którym piszesz jest naprawdę ważniejszy. Skoro jednak sugestie Twoje są prawdziwe, to powinieneś skontaktować się ze mną i razem musimy temu zapobiec. Skoro wiesz o "3-ech", to może znasz również "4-ego". Czekam na konkretną propozycję. Do lata 2005 jeszcze daleko i może mi w tym pomożesz. PS. Nie mogę jednak darować Ci tych "byków".
- warzna - pisze się ważna (bo od wagi);
- durzy - pisze się duży (bo to nie od durnia);
- zauwarzyć - pisze się zauważyć (jw);
- dileruw - jeżeli już, to dilerów.
Pozdrawiam.
 Michał Kwiatkowski
 Środa 03-11-2004

269. 
ODP. CO TY MOZESZ WIEDZIEC !!!
 TASIOR
 Środa 03-11-2004

267. 
Ad 228: Tasior narkotyki były, są i będą... O jakiej fali ty piszesz? Jaka produkcja? Masz jakieś dowody? Może podzielisz się nimi z odpowiednimi organami zamiast siać panikę w internecie.
 Tu Mi Fai Cantare

umakemewanna@ay.no
 Środa 03-11-2004

257. 
PS. BARAN SMAKOWAŁ KIEDYS NAWET DOBRZE, ALE RUTYNA ZRZERA NAS WSZYSTKICH !!!
 TASIOR
 Poniedziałek 01-11-2004

256. 
Panie Michale mysle ze ortografia nie jest tak warzna. A problem w naszym miescie jest bardzo durzy. Sam pan powinien to zauwarzyc co roku w Siemianach. W sezonie w "Szopie" jest conajmiej 3 stałych dileruw sprzedajacych ten syff. Co pan na to ???
 TASIOR
 Poniedziałek 01-11-2004

253. 
Czy jako polmilionowy gosc dostane jakas nagrode od NKI? Az 25 lat nie bylem w Ilawie.
 byly ilawiak
 BRD, Niedziela 31-10-2004

238. 
Zostałem ponownie „wywołany do tablicy”. Nie jestem specjalistą od narkotyków i dlatego nie zabieram na ten temat głosu. Natomiast co do ortografii, jestem wychowankiem Pana Profesora Stanisława Hertla. To powinno Ci coś mówić „motorowodniaku”. Natomiast co do pieczenia barana, dziękuję! Faktycznie po tylu latach jestem już specjalistą. Pozdrawiam!
 Michał Kwiatkowski
 Sobota 30-10-2004

237. 
TASIOR - mlodziez pisala o tym problemie, ale ze wzgledu na krytyke znanego w calej okolicy specjalisty od ortografii i pieczenia barana, zaprzestano tego tematu.
 motorowodniak
 ilawa, Sobota 30-10-2004

234. 
No to na dzien dobry gorace pozdrowionka z malych wysepek Bermuda dla calej redakcji NKI. Strona jest cool :)) Osobiscie to mi sie podoba wszystko... A czemu nie??? A temu, ze strona jest poswiecona ILAWIE i to lubie!!! I co, mysleliscie ze Was nie czytam?!? Wiec TAK, czytam gazetke jak tyko sie cos nowego pokaze... Dla Waszej wiadomosci na Bermudach jest O.K. Troche wieje z polnocnego wschodu, wiec pogoda nie jest najgorsza...
Trzymajcie sie Ilawskie Orly i do szybkiego...
Pozdrowionka - Jakub.
 Celek

jakubjack@yahoo.com, lat 51
 ILAWA, Piątek 29-10-2004

233. 
WITAM WSZYSTKICH !!! CHCIALEM SIE ZAPYTAC CZY TO JEST NOWA KSIEGA GOSCI CZY NOWA POLACZONA ZE STARA? JEZELI NOWA TO CZEMU ZOSTALA ZLIKWIDOWANA STARA KSIEGA? JEZELI JEST ZLIKWIDOWANA STARA TO SZKODA.
 PIOTRUS
 Środa 27-10-2004

229. 
O, JEDEN ODWAZNY, BRAWO !!!
 KINIA
 Wtorek 26-10-2004

228. 
Mam pytanko do pana Synowca. Dlaczego gazeta boi sie pisac o problemie jaki jest w Iławie, czyli poteznej ilosci narkotykow ktore pokazały sie w naszym miescie, bagatela - sa robione w naszym miescie.
 TASIOR
 IŁAWA, Wtorek 26-10-2004

227. 
Byłoby super, gdyby jeszcze była informacja, że adres www w księddze trzeba dodawać bez http.
 Piotr Nowak

acorus@pomocprawna.info
 http://www.oponysklep.pl
 Poniedziałek 25-10-2004

226. 
Witam. Bardzo fajna, estetyczna i intuicyjna strona. Gratuluję. Jedyne co mógłbym zasugerować to wstawienie deklaracji doctype na początku dokumentów, usunięcie zdublowanego znacznika html na początku oraz przesunięcie skryptu javy z samego końca kodu gdzieś przed znaczniki zamykające body i html. Pozdrawiam z Wrocławia.
 Piotr Nowak

acorus@jungpoland.org, lat 56
  2167113
 http://www.oponysklep.pl
 Wrocław, Poniedziałek 25-10-2004
Odp. 
Dziekuje za sugestie... ;)
 Webmaster
 http://www.nki.pl
 Warszawa, Sobota 06-11-2004

218. 
Nie wiem dlaczego w numerze 44. zosatły opublikowane informacje tylko na temat Mistrzostw Polski formacji tanecznych, bo na drugi dzień odbył sie turniej tańca "O Puchar Jezioraka".
 iławianin
 Sobota 23-10-2004

208. 
Witam. Proponuję komuś kompetentnemu z Kuriera napisanie artykułu o "bezszelestnych zabójcach" z drugiej strony :D (odnośnie artykułu z "Gazety Olsztyńskiej" o pająkach ptasznikach). Bo jest baaardzo dużo do prostowania. Polecam źródła www.terrarium.com.pl i forum tej strony oraz www.terrarystyka.pl
 kak

kakrysa@wp.pl
 Sobota 16-10-2004

207. 
Strona iławskiego gimnazjum nr 2 istnieje,
a przynajmniej dotychczas istniała.
Przypuszczam, że być może jej adres został
zmieniony, gdyż wcześniejszy, a mianowicie
www.gimnazjum2-ilawa.republika.pl/flash.html
już nie istnieje. Strona gimnazjum nr 2
pod powyższym adresem była aktywna bodajże
jeszcze w wakcaje. Obecnie nie wiem
jak się sprawy mają.
 absolwentka gimnazjum
 Piątek 15-10-2004

200. 
DROGA REDAKCJO. Jestem pierwszy raz w tej Księdze Gości i muszę stwierdzić że jest niezła. Dużo różnych rzeczy można sie dowiedzieć. Ja mam pytanie, jeśli ktoś zna odpowiedź będę wdzięczny. Kiedy są planowane zakończenia prac na nowych rondach Ostródzka oraz Grunwaldzka-Kościuszki?
 moll 11

rpoko@interia.pl
 Iława, Sobota 09-10-2004
Odp. 
Zgodnie z dokumentacją techniczną, całość remontu powinna zakończyć się z dniem 30 października br. Ale jak widać wszem i wobec, termin ten raczej nie jest możliwy do osiągnięcia. Chyba że stanie się cud (oby!).
 red. nacz. Jarosław Synowiec

jarek@nki.pl
 Wtorek 12-10-2004

199. 
Szkoda ze MK juz odchodzi, bedzie [...] brakowalo jego [...] wypowiedzi.
 przedszkolaki
 Środa 06-10-2004

198. 
Szanowna Redakcjo!
Już więcej nie wpisze się do księgi gości w sprawach kontrowersyjnych. Nie chcę być "oblewany pomyjami" przez innych dyskutantów. Wiele dobrego zrobiłem dla Iławy i okolicy, więc nie czuję się dobrze jak mnie "ktoś" w ten sposób traktuje. Chciałem rozmawiać... nie udało się. Szkoda! Pozdrawiam!
 MK
 Środa 06-10-2004

194. 
Juz jestem po. A swistak dalej walczy?
 misio swistaka
 Wtorek 05-10-2004

190. 
Jezeli tacy jak MK beda strofowac mlodziez za ich wypowiedzi, to nigdy sie niedowiemy o wystepujacej w srod nich patologii. Ortografia niech sie zajmie szkola.
 rodzic
 Wtorek 05-10-2004

188. 
To stary duch PZPR zagniezdzony w NKI tym steruje.
 m.duszek
 Poniedziałek 04-10-2004
Odp. 
A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...
 redakcja
 Poniedziałek 04-10-2004

186. 
Widze ze niewygodne opinie sa usuwane.
 obserwator
 Niedziela 03-10-2004
Odp. 
Opinia, która nie została dopuszczona do emisji, naruszała dobra osobiste jednej z osób przedstawiających się z imienia i nazwiska w naszej Księdze Gości.
 zastępca red. nacz. Radosław Safianowski

radek@nki.pl
 Niedziela 03-10-2004

183. 
Szanowny "rix"
Jeżeli mamy o czymś pogadać to pogadajmy nawet przez internet. Jednak warunek jest jeden. Musisz się przedstawić tak jak ja to zrobiłem. Łatwo jest "dołożyć" anonimowo trudniej oficjalnie. Więc czekam na kontakt.
Pozdrawiam
 MK

01szopa@wp.pl
 Sobota 02-10-2004

182. 
Michal uwazaj zeby baran ci sie nie przypalilil, a nie wprowadzasz tu cenzure.
 rix
 Sobota 02-10-2004

181. 
Panie Redaktorze Jarosławie!
Pierwszy raz czytam tzw. "Księgę gości". I tak sobie myślę... ilu jest takich jak obok. A ortografy musi Pan wytykać za każdym razem. To okropne, że chce się "coś" napisać i pisze się tak jak się słyszy. Pozdrawiam. Michał Kwiatkowski.
 MK

01szopa@wp.pl, lat 78
 http://www.szopasiemiany.prv.pl
 Iława, Czwartek 30-09-2004

178. 
o wreszcie ktos o tym muwi głosno w parku u tych drani liczy sie tylko kasa a czy sprzeda 16latkowi czy 20 niema znaczenia!moze nasz szanowny burmistrz by cos z tym zrobił????a nie przymyka oczy na wszystko.chyba ze ma cos z tego?????
 kinia
 Czwartek 30-09-2004

177. 
BYŁEM SAM SWIATKIEM JAK DWUCH WYROSTKOW ROLOWAŁO SKRETA Z MARICHUANY PRZED SINUSEM MIELI MOZE PO 16-17 LAT GDZIE SA RODZICE I POLICJA.MA SIE POWTURZYC ZNUW JAKAS TRAGEDIA??????????????? NAWIAZUJAC DO MORDERSTWA RAFAŁA P.JEGO ZABUJCA MIAŁ 17 LAT
 ZIBI
 Środa 29-09-2004


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 192 193 194 ... 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 następna ] z 388



102915378



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.