Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Śmietniki coraz bardziej zaśmiecone
Bezczelność parkujących
Janusz Więcek w stylu „tata wariata”
Żyliński: Nie jestem oderwany od rzeczywistości
Starosta nie lubi niepokornych dyrektorów
Wspomnienia. Liceum ma 70 lat
Boisko szkolne nie powinno mieć wakacji
Powiat żąda od GDDKiA kasy za obwodnicę dla siebie
Szpitalne sztuczki odbijania piłeczki
Siemiany odetchnęły, podpalacz nie wyjdzie
Pokemony są wśród nas
Apteki przechodzą na dyżur rotacyjny
Oszustwo metodą na „NFZ”
Roman Żuralski ratuje honor szpitala
Bałagan z drzewami i krzakami
Parkowanie. Płacimy choć nie musimy!
Kasy sporo, aktywności mało
Amelia, mała gigantka
NIE dla płatnych Dni Lubawy
Kasa dla RODZINY się rozkręca
Więcej...

Forum

9422. 
Szanowna redakcjo Kuriera!!! Chciałabym się odnieść do sprawy, która dotyczy osób startujących w konkursach na różnego rodzaju stanowiska w Urzędzie Miasta i Gminy w Suszu. To właśnie do tych osób chciałbym skierować swoj apel. Nie miejcie nadziei, że wygracie któryś z tych konkursów! Wszystkie karty są już rozdane!

Zdaję sobie sprawę, że ten tekst może wzbudzić liczne kontrowersje. Ale dlaczego? Przecież i tak wiadomo, że wszystko jest [...]. Jestem osobą która mogłaby wiele powiedzieć o [...] tych konkursów - chociaż każdy parcownik UMiG w Suszu świetnie o tym wie i mógłby opowiedzieć dużo ciekawych rzeczy. A oto parę przykładów.

Wybór na stanowisko dyrektora CSiR w Suszu - parę miesięcy wcześniej było wiadomo kto siądzie na tym stołku. Burmistrz Jan Sadowski pytany przez redaktorów Kuriera o to, kto zostanie szefem hali, odpowiadał, że rozstrzygnie o tym konkurs. I stało się tak! Tylko jest jedno male ale! Dlaczego wymagania zostały postawione na takim poziomie, że mógł je spełnić tylko jeden kandydat? Dlaczego wykształecnie i doświadczenie obecnego szefa, wówczas kandydata, było wręcz dopasowane do tych wymagań? Pewnie ZBIEG OKOLICZNOŚCI.

Drugi przykład. Stanowisko na referenta w CSiR W Suszu. Wymagania
postawiono na takim poziomie, że niewielu mogło je spełnić. Ale to nie
jest przeszkodą. W tym przypadku mimio iż kandydatka nie mogła się
wykazać takim doświdczeniem i tak została przyjęta... [...].

Ale to nie koniec. Nie wierzycie? W zeszłym tygodniu odbył się konkurs
na stanowiska w MOPS w Suszu. I choć nie ma jeszce wyników, powiem
Wam kto wygra - podam inicjały, bo nie chciałbym robić kłopotu tym
miłym Paniom - pierwsza to M.M., drugą wybrana zostanie J.D. Tak, tak!
Nie wierzycie? Sprawdzcie za parę dni wyniki na stronie UMiG w Suszu.

Takie postępowanie w UMiG w Suszu jest znane od dawien dawna. Na palcach jednej ręki możnaby policzyć osoby, ktore dostały tam pracę dlatego że były najlepsze. No ale może doświadzczenie w sprzedazy w sklepie spżywczym czy strzyżenie włosów bardzie się przyda na stanowisku administracyjnym niż wieloletnie doświadczenie czy wyższe wykształcenie. Brawo panie Janku!!! Brawo opanie Zdzisiu!!!

Nawiasem mówiąc, jak to jest, że nasz burmistrz Jan w takich sytuacjach staje się głuchy i ślepy? Ale to chyba domena naszej władzy, wszak przyklad idzie z góry.
 VERITAS
 Wtorek 30-10-2007

9421. 
Odnośnie wpisu numer: 9420

BENEK - BLASZANY BĘBENEK.
 bolo-tw
 Wtorek 30-10-2007

9420. 
Platforma sperzeda stadion dziesięciolecia w Warszawie jak nie będzie Warszawiaków. Od jutra zagrzmi w Warszawie i dadzą popalić tej judaszowej Platformie, że chce ubić interes na gruntach obecnego stadionu. Nie może być inaczej dla kasy oni zrobią wszystko nawet przyjdą takie Liski z Gdańska do Iławy po głosy, bo tam przecież Jarosław Wałęsa kandydował. Panie Wałęsa każdy zna pana taktykę na wylot, a jak nie zna to ja im uświadomię gdzie pan tak zmierza usilnie. Strajków, komuny już nie ma to nie musi pan agitować, zamiast reklamować Platformę niech pan odszuka swoich kolegów ze stoczni z 80 roku, może oni potrzebują pomocy, bo nie żyje im się tak jak panu. Pytam się z kim pan walczy nadal? Kwaśniewski już skapitulował, Kaczyńskich pan umiejętnie zwalcza. Chętnie by pan widział siebie na stanowisku premiera, a synalka na stanowisku Prezydenta, wtedy było by dobrze. Gorszych czasów nigdy nie było jak za pana rządów. Balcerowicz dokończył pana dzieło a teraz pan grzmi. Niech pan powie Polsce, że to pan jest winien całego zamnieszania. Lepera ulepili komuniści ale nastąpił jego koniec, ja się pytam czego pan dalej oczekuje. Niech pan broni interesów kraju a nie Platformy, bo Ci stoczniowcy przyjdą teraz po pana.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007

9419. 
PREZYDENCKIE RUCHY
Szefem kontrwywiadu zostanie Macierewicz, Szczygło w MON, Waserman wypożycza Sabę od Dorna i będa pilnować słuzb specjalnych, a Kamiński nadal w CBA. Wszyscy oni zostaną sekretarzami stanu powołanymi przez prezydenta. Mozna ich będzie odwołać po zmianie Kostytucji RP.
 nick
 Poniedziałek 29-10-2007

9418. 
Odnośnie wpisu numer: 9416

Ty, Benek - a trzeba se było obejrzeć teatr faktu w rządowej telewizji. Może byś w nim i Ziobrę zobaczył, i Jarusia, i sprawiedliwość ludową w całej krasie. Ty, Benek - czy ty aby chory nie jesteś? Z tej żółci, co wypłynęła po wyborczej sromocie? Ale żem nie z PiS-u to mi cię chłopie żal. Z jadu, nienawiści i chamstwa trudno się wyleczyć.
 obserwator
 Poniedziałek 29-10-2007

9417. 
Chopy, toć intencji nikt wam nie odmawia... Dobrze główkujecie.
Ino, właśnie, te ino...
 BOLO
 Poniedziałek 29-10-2007

9416. 
Dziękuję, że w końcu ktoś zaczyna rozumieć co mam na języku, bo ja nie jestem bura baba tylko mi o Polskę chodzi. Na początku pisałem, że mam gdzieś przynależność do partii i nie jestem judaszem. Nie mozna mnie kupić, ale jak widzę, że naród tonie muszę reagować, bo niedługo zaczniemy mówić po Angielsku, Niemiecku, czy jak kto woli po Irlandzku. Pytam gdzie Polska, gdzie Ojczyzna, gdzie nasza duma, gdzie tożsamość. Nie wykończyli nas w 1918, 1939, 1980 to teraz otworzyli granice i mówią chodź głupi Polaku, my Ci pokażemy dobrobyt, a ty w niego uwierzysz. Zanim się obudzisz będziesz mówił po Angielsku czy Niemiecku, no bo po Rosyjsku nie wyszło. Nie ważne, że rozbiją się polskie katolickie rodziny ważna jest Irlandia, kasa i pustka. Niech nami pomiatają a jak przyjdzie co do czego to zamkną granice i powiedzą a Ty Polak gdzie. Będziesz ryczał, ale będzie za późno bo tu nie będzie Polski.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007

9415. 
Ty Benek dobrze mówisz. Dobrze mówisz. Jak miało zmienić się, kiedy ludzie ci sami...?... Wiekszość synalków dawnych decydentów ukończyło renomowane uczelnie zachodnie. Wiekszość lizusów dawnego ZMS,
z zaplecza PZPR, pokończyło dodatkowe studia zagraniczne, w tym tacy jak Balcerowicz, Cimoszewicz, Borowski, Belka, Kołodko (zamiłowany gracz pokera).
Nawet swego syna Radka zdążył umieścić na wydziale dyplomacji tato S.
- były partyjniaczek z Bydgoszczy. Młokos zaś zerwał sie ze smyczy i następnie wystartował sobie do Afganistanu wspierać Talibów w wojnie
z ZSRR (CCCP).
Lechu Wałęsa również co mądrzejszych synalków (szczególnie Jarosława z PO) polokował na zagranicznych studiach fundowanych przez - jakby to było 20 lat temu - zachodnich imperialistów, a dziś nazwijmy ich "elitą globalnej proeuropejskiej liberalnej gospodarki".
Nieprzypadkowo podrzucony Tuskowi jako "żywy" po kądzieli spadkobierca legendarnego przywódcy "Solidarności", synek Wałęsy, poseł na Sejm RP, firmować ma, że owoc wielkiej idei solidarnościowej - PO - niedaleko upadł od jabłoni.
 owidiusz
 Poniedziałek 29-10-2007

9414. 
Drodzy stoczniowcy te opony zanieście pod belweder Wałęsów to on reklamował partię swojego synalka, czyli Platformę. Nie rozumiem dlaczego ten człowiek Wałęsa popiera Platformę, dlaczego tak nienawidzi Kaczyńskich. Co oni mu zrobili, dlaczego on jako były stoczniowiec, solidarnościowiec wszedł do liberałów. Panie Wałęsa jak pan chce polepszyć warunki bytowe swoich dzieci, to dam panu dobra radę niech się dzieci wezmą do uczciwej pracy, a nie posługują się pańskim nazwiskiem. Czy ja śnię czy to powrót komuny, bo jak można nazwać takie mechanizmy. Kiedyś synalki słynnych komunistów kończyli szkoły na telefon, otrzymywali pracę, a reszta to były śmieci i ochłapy w oczach polskiej władzy. Panie Wałęsa dokąd pan zmierza, jak synek chce być sławny to niech wstapi do zwiazków stoczniowców. Znam pana odpowiedź, to nie ta czasy. Zdziwi się pan, na razie robotnicy manifestują w Stoczni, dzięki pańskiemu poparciu Platformy, ale jak nabiorą rozmachu przyjdą pod pański Belweder, bo to pan podsyca naród i kręci w głowach Polakom i przeciwstawił Kaczyńskim.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007

9413. 
No i mamy Platforma chce sprzedać stadion stulecia w Warszawie, sprzedać stocznię w Gdańsku. Proszę jaka Polska nam się szykuję. Idźcie jeszcze raz głosować na Platformę to wasze domy posprzedają bo powiedzą, że prawo mówi inaczej. Komuniści nami pomiatali, pakowali do więzień a Ci robią inaczej sprzedać, sprywatyzować niech wezmą ludzie Platformy niech mają władze na wieki. Biedny naród Polski zawsze w łapach zaborców. Chcieliście Platformy macie, teraz szykujcie kase bo wszystko będzie sprzedawane, ale nie dla was kochani dla Platformy, dla waszej przecież partii, brawo, brawo macie cud gospodarczy.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007

9412. 
ZA 3 TONY MIĘSA KARA ŚMIERCI DLA WAWRZECKIEGO
Dziś w TVP1 o godz. 20:20 emitują teatr-dokument o skazaniu w aferze mięsnej (obliczonej na 3 tony) ojca aktora Wawrzeckiego. Obecnie taki numer określa sie jako "czyn o niskiej szkodliwości społecz." Za miliony przestepca nie dość, że uśmiecha sie w pas polskiej sprawiedliwości, to po odsiedzeniu, kiedy wroci, jego majatek powiekszony jest o nastepne
miliony.
My mieliśmy szansę zrobić z tym wreszcie porządek, ale przeszkodzono. Wymanipulowani rodacy wybrali lepsze jutro, czyli balczerowiczowską Polskę i właściwy grunt na kolejne przekręty. Donek Tusk jest w garści Balcerowicza, który zza jego pleców kierować będzie Polska gospodarką.
Za 30 lat nasze wnuki obejrzą teatr, lecz w roli bohaterów wystapią inni skazani...
 nick
 Poniedziałek 29-10-2007

9411. 
WITOLDZIE NOSOWICZ! NAKARMIŁEŚ SABĘ?
Kwaśniewski Cię o to prosi, "Mordo Ty moja".
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 29-10-2007

9410. 
Odnośnie wpisu numer: 9402

Pochodzę z Kujaw, pierwszy raz słyszę o takim sposobie zabijania kaczki.
Czarninę zaś uważam za najlepszą zupe na świecie.
Pozdrawiam innych smakoszy.
 kuj
 Poniedziałek 29-10-2007

9409. 
Odnośnie wpisu numer: 9408

Są bardzo wygłodniali i jeżeli nie zapomną jeść masełka małą łyżeczką,
to zostaną na powierzchni.
 Azan
 Poniedziałek 29-10-2007

9408. 
TYLKO PTAKI WOLNE!
- Po 4 latach rządów PO tylko ptaki będą wolne, gdyz nie dadzą się prywatyzować.
To, co po rządach PO pozostanie wartością będzie degradacja kolejnej (po Samoobronie i Lidze) partii - PSL. Cwaniakom i chorągiewkom z PSL-u na czele z Pawlakiem należą sie baty. Niech Pawlakowi nie zdaje się, ze partia PSL będzie wieczna. Przekształcenia społeczne na wsi wyruguja ich w nastepnych wyborach, to jedno; zas współudział koalicyjny z PO, to drugie - co partię zepchnie na smietnisko historii.
Czy Powlak jest na tyle pazerny na władzę, aby zaniewidział i popełnił strategiczne błedy? Jeśli Opatrzność dziejami narodów kieruje? - Tak!
 nick
 Poniedziałek 29-10-2007

9407. 
Nie mówiłem, nie ostrzegałem przed Platformą, a więc macie co chcieliście cuda w Polsce, ale dla liberałów. Balcerowicz wychodzi z krzaków i reszta sitwy. Marcinkiewicz i Sikorski sprzedali się Platformie, za stołki. Szybko ich Tusk odwoła, bo za plecami stoi Balcerowicz o to on rozdaje karty. Prywatne szkoły, szpitale brawo Polacy wykopaliście dół pod siebie.
 Benek
 Poniedziałek 29-10-2007

9406. 
Słyszałem, że w szpitalu zwykły lekarz zarabia... 15-18 tys. miesięcznie!
Tu jest potrzebna więc nie tylko miotła, lecz wyrzutnia typu "Katiusza".
 skaner
 Poniedziałek 29-10-2007

9405. 
Odnośnie wpisu numer: 9402

Ludzie, nie jedzcie padliny, a produkty kujawsko-pomorskie zostawmy
do konsumpcji elementowi prymitywnemu! Biedne kaczki, głupi wpis,
pomińmy go milczeniem!
 Asta
 Niedziela 28-10-2007

9404. 
WYBORCY PO - macie to, czego chcieliście.
Ministrem finansów bedzie ultraliberalny profesor Jacek Rostowski, doradca socjalistycznych rządów na Węgrzech, zaufany b. premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, współpracujący ściśle z Balcerowiczem. Wiadomo bowiem, iz najbliżej zaufanymi politykami, sterującymi Tuskiem są: Bielecki K. (b. premier), Boni i Balcerowicz. Oni bowiem są motorem napędowym liberalnej polityki przyszłego premiera, dalej kształtować będą reformy w Polsce, jak pełną prywatyzaję szpitali, pewnych etapów edukacji, kształtować bedą gospodarkę, w tym latyfundialny system produkcji rolnej na wzór amerykański, prywatną sieć autostrad, pełną prywatyzaję lasów i jezior. Emigracja w Polsce, już nie zarobkowa, ale na stałe przed wami - kochani młodzi wyborcy PO.
 nick
 Niedziela 28-10-2007

9403. 
Pisać należy po nazwisku bo to dotyczy tego człowieka, który miał władze w Iławie i my go wybieraliśmy, zatem oczekujemy konkretów, a nie bajeczek. Proszę zatem mnie nie krytykować bo ja mu walę prosto w twarz co człowieku robisz w tej Iławie, żeby ludziom było lepiej. Społeczeńswo dając komuś mandat zaufania oczekuje, ze coś się zmieni a nie wracamy do średniowiecza. Dałeś głos na kogoś to patrz mu na łapy, bo za 4 lata znów wyciagnie łapy po głos. Powiedz mu wtedy nie oddam na Ciebie głosu bo oszukałeś miasto i wyborców, posiedzisz na ławce rezerwowych, a głos pójdzie na Benka, może on lepiej wyrządzi. Nie ma ludzi niezatapionych.
 Benek
 Niedziela 28-10-2007

9402. 
Odnośnie wpisu numer: 9399

Kaczory smaczne są jesienią (X, XI, XII). Ubijanie kaczora opisywanym sposobem znane jest na Kujawach. Zejście ptaka jest mniej stresowe, niż przy rezaniu gardła. Ptakowi ubywa krwi w sposób bezbolesny, aż do stanu śmierci (dziś przed wbiciem igły w tetnicę, obezwładniamy specjalnym gazem). Sposób ubicia zwierza ma niebagatelne znaczenie w pozyskiwaniu jakości mięsa (wymogi Unijne). Dlatego po zaprezentowaniu procedury ubijania kaczki, pozyskiwania krwi i gotowania miesa, czernina uzykała certyfikat produktu regionalnego Kujawsko-Pomorskiego.
 smarowóz
 Niedziela 28-10-2007

9401. 
Odnośnie wpisu numer: 9393

Nie jestem z Iławy jak również z powiatu iławskiego i mam "deep in ass" Pana Ż. ale denerwuje mnie ciągłe "wipe ass" czyimś nazwiskiem.
No chyba że u Was w Iławie to norma. Jeśli tak, to przepraszam.
 Szpicel
 Sobota 27-10-2007

9400. 
Odnośnie wpisu numer: 9399

Cały czas mowa o kaczorze Donaldzie?
 skrucz
 Sobota 27-10-2007

9399. 
...PRZEPIS NA CZARNINĘ Z KACZORA na niedzielny obiadzik z kartofli
z kluskami : bierzem rocznego kaczora i ubijamy w sposób humanitarny (przez przekłucie tętnicy na wysokości zgiecia szyjno-głowego). Do czarniny dodać trzeba: suszone śliwki polskie + suszone jabłka + kompot z wiśni zamiast octu (kwaskowy z wiśni powojennego pochodzenia) + cukkier (wg smaku) + sól + pieprz.
 smarowóz
 Sobota 27-10-2007

9398. 
Swego rodzaju odpowiedzią na wiele, wiele pytań co do ostatnich zmian personalnych w naszym wydawnictwie niech będzie tekst Elżbiety Turlej pt. „Przeszacowani”. Ludzie myślący składniej niż 6-latkowie zrozumieją bez problemu, pozostali – bez obrazy – nie muszą rozumieć wcale. Taką oto mam ideologię, czyli zero ideologii... A zatem miłośników prostych konstrukcji (np. cepa) zapraszam do lektury w odnośniku poniżej.
 Jarosław Synowiec, wydawca tygodnika „Kurier Iławski”

wydawca@kurier-ilawski.pl
 http://www.kurier-ilawski.pl/news.php?id=1914&show=kogel-...
 Piątek 26-10-2007

9397. 
Odnośnie wpisu numer: 9393

Benek, ty buraczany kmiocie! Nie "Kwidzyń" a Kwidzyn. KWIDZYN! KWIDZYN! KWIDZYN! O reszcie nie piszę, bo i tak nie zrozumiesz.
 Celuloza
 Piątek 26-10-2007

9396. 
Odnośnie wpisu numer: 9393

Benek!!!! Dlaczego ty ludzi, wymieniając ich z nazwiska, z psim gównem porównujesz???!!!!!! Ty już nie jesteś łajza, ty jesteś moherowy wszarz.
Propozycja dla moderatora: miał ten łajdak Ben żółtą kartkę za to samo
przewinienie, dać mu więc drugą - i czerwoną. Won z boiska szmaciarzu
jeśli nie potrafisz dotrzymać kroku regułom gry!!!
 joker
 Piątek 26-10-2007

9395. 
OT DURNOTA PISUARÓW - TYLKO PO RYJACH NATRZASKAĆ!
PiSuary z okręgu olsztyńskiego gdyby wstawili na listę PiS tylko jednego kandydata, a nie dwóch (Szmit i Mrozek = razem 120 tys. gł.), to jeden zdobyłby mandat senatora, gdyż wyprzedziłby Konopkę z PO. Bo Naród
nie patrzy na osobę, głosuje na partię.
BO TA ORDYNACJA WIĘKSZOŚCIOWA MA TO DO SIEBIE, ŻE NAJLEPSZY WYGRYWA, NIE JAKAŚ MENDA, NAWET GDY ZDOBYWA 600 GŁOSÓW...
Nie daruję wam tym razem... Tylko po ryjach natrzaskać.
 PIŁSUDCZYK
 Piątek 26-10-2007

9394. 
Proszę powiedzcie czemu dziś straszył nas ok. 14 bardzo nisko latający samolot? Ktoś powiedział, że to samolot NATO. Coś tam filmował, aż w pewnym momencie miałam wrażenie, że wyląduje w środku miasta :)
 ja
 Iława, Piątek 26-10-2007

9393. 
Powiedzcie co Żyliński zrobił w Iławie. Wracałem dzisiaj z Gdańska i zabrałem pewno osobę na stopa. Przechwalała Kwidzyń podobne miasto (wielkościowo) do Iławy, że ma prace dobrze płatną, że dużo jest zakładów. Ja tylko słuchałem i się gotowałem w środku, bo sobie myślę ten Żyliński nic nie zrobił w Iławie, same bezrobocie i żadnego zakładu pracy, kto ma racje Benek czy Żyliński. Ludzie obudźcie się i wykopcie go z Iławy, bo będziecie wołami po Iławie jeździli. Miasta ościenne śmieją się z nas, ani zakładów pracy, ani basenu krytego, tylko te piepszone markety gdzie młodzi ludzie pracują jak parobki za pare groszy. Ludzie czy wy jesteście ślepi żeście mu dali mandat zaufania. Będziecie wszyscy mieszkańcy emigrować bo tu nie wyżyjecie za pare groszy. Mam dla was dobra wiadomość niedługo powstanie jeszce jeden hipermarket. Wiecie co będzie sprzedawał? Psie gówno wyprodukowane w [...].
 Benek
 Piątek 26-10-2007

9392. 
Odnośnie wpisu numer: 9388

[nikt] = Benek. Prawda prostsza niż "wykładnia wampiryzmu".
 ktoś
 Piątek 26-10-2007

9391. 
Odnośnie wpisu numer: 9387

Pierwsze informację o luzie wśród kierowców potwierdzają się. Młodzi ludzie piją piwo i wódkę w trakcie jazdy samochodami. Wiedzą, że
nadszeł luz.
Aresztowany Lipiec, minister sportu w rządzie Pana Marcinkiewicza, za
jego poparciem powołany, był cichym zwolennikiem PO. Dziś zarzucanie
Kaczyńskiemu powołania Lipca do rządu to nieporozumienie. Człowieka
zdrajcy Marcinkiewicza, który był łasy na stanowiska np. u Suchockiej,
Buzka i Kaczyńskiego. Jego kłopoty z dopingiem były faktyczne (za karę zwolnił np. prof. Smorawińskiego z szefowania z Zakładu Dopingu).
Człowiek krętacz.
Faktycznie Pan poseł Żyliński nie należy do ludzi Tuska i będzie klepał
w klawisze podczas głosowania. Jak może mieć u Tuska mir, kiedy jego prawą ręką jest LIsek, którego nasz Zyliński strofował i był mu niechętny. Zasiądzie w ostatnim rzędzie w sejmie i tyle jego.
 nick
 Piątek 26-10-2007

9390. 
Jakoś często ostatnio widuję dyrektora Janusza Walczaka ze Swedwood
w towarzystwie chińskich menadżerów podczas biznes-kolacji w iławskich restauracjach "Smocza Jama" oraz "Stary Tartak".
Ludzie spekulują, że Swedwood dogaduje się z chińskimi agencjami pracy w temacie ściągania taniej siły roboczej z krajów dalekiej Azji. Rozumiem teraz po co było kupować tyle ziemi wokół fabryki. Te hektary będą więc usłane kontenerowymi domkami (z plastiku) dla roboli... Ale się porobi...
 BOLO
 Piątek 26-10-2007

9389. 
I jak się czujecie zwolennicy PO?
Niby taki liberalizm, obniżka podatków itp. - a już czytamy, że PO wcale
nie chce obniżki dla wszystkich. Nie kumam tego. Serio. Niech mi to jakiś zwolennik Tuska wytłumaczy.
Jeśli taka będzie decyzjia PO, to mamy już pierwszą wpadkę tej partii.
 Jan Niezbędnik
 http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=93332...
 Piątek 26-10-2007

9388. 
Żuchowskiego Benek wykończył. Wykończy także Żylińskiego. Z tego co słyszałem, to gościu jest niczego sobie, ułożony, ma gadane i szanują go ludzie. Mówię wam wykończy Żylińskiego. Benek wali prawdę i cała Iława dopiepszy Żylińskiemu w następnych wyborach.
A co do Żylińskiego to słyszałem ma tylko klikać w sejmie, nic pozatym.
Nie liczy się w Platformie, ani w Iławie. Nie ma szans do Benka, on zna
go na wylot, nawet wie, że słaby jest psychicznie i ten go poźre.
 [nikt]
 Czwartek 25-10-2007

9387. 
ZIOBRY NIE MA - HULAJ DUSZA.
Wyraźny ruch w lewym interesie rozkreca się. W niektórych środowiskach ulżyło. Będzie mniej wyłapanych pijaczków na drogach, doktorki przyjmą więcej darów dziękczynnych (tego osobiście im nie bronię), bedzie mozna nareszcie wszystko przez telefon powiedzieć, na imieninach wypić więcej gorzaleczki - policjanci oko przymkną.
Jednym słowem wraca normalność i prawdziwa, a nie - jak za kaczyzmu - kontrolowana demokracja.
Polska nareszcie odżyła, ludzie się uśmiechają, są dumni z nowego rządu, z wolności, że należą do narodów Zjednoczonej Europy. Nawet Pawlak Kargulowi bratem.
Tylko ormowcom żal - kapowanie zabronione, nieetyczne takie...
 ORMOWIEC
 Czwartek 25-10-2007

9386. 
Odnośnie wpisu numer: 9382

Benek jest po wydziale toruńskiej uczelni ojca Rydzyka. Benek wie co mówi i jak mówi. Wy, sponiewierani jego intelektem, bez argumentów jesteście, i tyle wam zostało, by inaczej myślącego człowieka na poniewierkę rzucić.
 Męczennik z Radyja
 Czwartek 25-10-2007

9385. 
Dajcie bana Benkowi bo nie da się tego czytać.
Przecież to są wypowiedzi typowego życiowego frustrata, który przegrał życie. Trza się było uczyć chłopie, zarabiałbyś solidne pieniążki i nie miałbyś czasu na wrzucanie na forum swoich rzygowin.
 Fakirr
 Czwartek 25-10-2007

9384. 
Przypadek czy reguła? Otóż kiedy skończyłem lat 50, Pan Adam Żyliński został posłem i wybudował halę, dziś gdy obchodzę 60-kę ponownie, Pan Adam w sejmie i - co ważnejsze - będzie inicjatywa poważnej rozbudowy obiektów sportowo-rekreacyjnych.
Ciekaw jestem co przyniesie opatrzność jak dożyjemy 10 następnych lat. Refleksje są na rzeczy, gdyż nie jest wykluczone, że Pan Adam za następnych 10 lat może dźwignąć tekę premiera.
 owidiusz
 Czwartek 25-10-2007

9383. 
No no, Benek potrafi powiedziec prawdę.
A. Żyliński zawsze dwa płaszcze nosił i dystansował sie od "Warszawy",
tego co w sejmie. Zawsze opowiadał, że jest dla nas i z nami, że tam w
Warszawie pleni się politykierstwo; że zawsze bliżej mu do nas, iławian.
Ciekawa i pokrętna wizja jego tożsamości. Nie wielu na tym się poznało,
a wartoby wiedzieć kim zawsze był Żyliński. Co by o Nim nie powiedzieć,
to należy do ludzi poprawnych, wartościowych, z dowcipem.
 nick
 Środa 24-10-2007

9382. 
Rozmawiałem z wieloma sklepikarzami, których wykończył Żyliński z marketami, powiedzieli to samo co ja "kto na niego głosował" bo oni nie. Mówili to samo "Platforma szybko skończy" bo w cuda też nie wierzą. Mówią głośno "niemieckie sklepy w Polsce np. LIDL czy REAL i wiele innych". Brawo Polacy sprzedaliście Niemcom Polskę nawet w Iławie a kto jest winien? Unia Wolności = Platforma = upadek Polski.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9381. 
Panie Żyliński został pan sam na polu walki. Przykro mi, Żuchowski niestety nie dostał się do parlamentu, szkoda mi go, ale Platforma jest przebiegła. Głosów, których mu zbrakło zabrał pan Lisek, pański kolega, więc śmieje się pan w głos "wykończyłem Żuchowskiego z Liskiem". No właśnie wykończył pan ale siebie bo Żuchowski nie mówił o cudach, to Platforma mówiła. Cienko widzę tą koalicję PSL z Platformą. Chyba Bartoszewski będzie często użyteczny, on taki dyplomata, może wam pomoże, zobaczymy co zdziała. Trzeba przyznać, że Kaczyńskich długofalowo niszczył i skutecznie mówił o konfliktach wymyślonych przez jego zwolenników, aż społeczeństwo uwierzyło w jego bajki. Popatrzymy jakie będą jego konflikty z wami rządzącymi i koalicjantami. PSL szybko się pozna na was co wy za ziółka ta Platforma i szybciej skończycie jak premier Kaczyński.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9380. 
Tak, niech wrócą ludzie, którzy wprowadzili porządek w tym kraju, nie ludzie z lat 80 promowani przez Wałęsę, bo jakże ma być inaczej skoro jego synalek należy do Platformy i mają jeden cel dostać się do koryta co już zrobili. Wałęsa to niech odpoczywa na emeryturze on już biznesy prowadził, chociażby fabryka makaronów w Malborku, która była [...] na jego żonę i niech ktoś odpowie co się z nią stało. Z tego co słyszałem to zbankrutowała a więc więcej takich gospodarzy to będziemy chyba w woły jeździli. Podobnie bowiem było z Żylińskim, jego interes założony na żonę to też niewypał, może niech opisze ile ludzi zatrudnia i jak się rozbudował. Państwowe pieniądze panie Żyliński to każdy potrafi wydawać i się chwalić w Kurierze. Niech pan opisze swój biznes, bo ja jestem bardzo ciekawy co pan stworzył jak pan otworzył fabrykę nie wiem czego (powiem złośliwie jeszcze raz chyba gówna psiego), która mieści się przy lokomotywowni.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9379. 
Odnośnie wpisu numer: 9378

Oto słowa godne "dobrego Polaka", który walczy o to, żeby było lepiej:
"Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego, bo wszystko będzie się przesuwało w czasie".
Jestem tobą mały Benku coraz bardziej przerażony! To czego ty chcesz? Normalnej Polski czy upadku Platformy? Niezależnie jakim też kosztem? Nawet kosztem dobra Polaków? Przecież słowa: "Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego" znaczą tylko jedno: robimy na złość rządowi i pies jebał obywateli! Ważne, aby wrócić do koryta. Tylko czy o to chodzi?
 Betonmieszarka
 Środa 24-10-2007

9378. 
Naiwni Iławianie wybrali Żylińskiego, sprzeda resztę Iławy. W Kurierze ciekawie powiedział, że Kaczyński wykończył Lepera i Giertych. Panie Żyliński następna będzie Platforma jak nie będzie Irlandii. Macie 1 rok na wasze rządy. Lechu będzie wetował wasze ustawy i nic nie uchwalicie ciekawego, bo wszystko będzie się przesuwało w czasie. Wszyscy kupcy w Iławie wiedzą, że to pan sprowadził hipermarkety do Iławy, to za pana kadencji ludzie z małych sklepików zbankrutowali. Niech pan odpowie ludziom ile spłyneło kasy do kasy miejskiej? Niech wszyscy wiedzą kim jest Platforma, to ona przyczyniła się do powiększenia bezrobocia. Panie Żyliński do zobaczenia w następnych wyborach, mam nadzieje, że niedługo zobaczę pana w telewizji jak będą pana mianowali na ministra (tylko jakiego). A co do pana wypowiedzi jak pan pisał, że ostatnio jak pan był jedznocześnie posłem i burmistrzem to nie mógł się pan rozdwoić, bo był pan tu i tam - odbija pan piłeczkę. Jak by prawo było po pana stronie to znając ludzi z Platformy to byłby pan burmistrzem Iławy, siedział by pan w sejmiku wojewódzkim i byłby pan posłem na sejm. Odpowiedź jest jedna, wy ludzie z Platformy (wcześniej Unia Wolności) kochacie nie Polskę, tylko kasę i niech pan nie opowiada ludziom takich głupot, że pan tu się urodził, wychował i mieszkał. Takie kity to są dla starych babek, teksty są proste i ograniczone. Niech pan mówi o konkretach, nie o dupie Maryni. My Iławianie czekamy na chleb czyli cud, to są wasze słowa, chcemy Irladii i niech się pan nie wykręca, że pan nie należy do tej ekipy. Niech pan waży słowa, bo poiformuje Domalda Tuska, że pan mani.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9377. 
Nie piszcie. Ci ludzie którzy odpiosują to ludzie Platformy. Jak napiszecie inaczej niż oni myślą to zaraz wam dowalą. To są idioci bez rozumów.
 Benek
 Środa 24-10-2007

9376. 
Odnośnie wpisu numer: 9374

Drogi studencie z UG, powiedz proszę co studiujesz?
 Jan Niezbędnik
 Środa 24-10-2007

9375. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek!!! No to ja widzę, żeś ty nie tylko analfabeta, ale i typowy objaw wariata - za Nostradamusa się masz z tymi przewidywaniami? A co do czytania całych wypowiedzi, to fakt jest jeden - ty piszesz kompletne bzdury, albo jesteś po prostu ciągle pijany.
 Wajdelota
 Środa 24-10-2007

9374. 
Ludzie, mamy dwóch posłów z Iławy!
Teraz potrzebna jest dobra współpraca. A może Kurier zacząłby zbierać głosy czego oczekujemy, co mają zrobić dla Iławy i dla naszego regionu.
 Student UG z Iławy
 Środa 24-10-2007

9373. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek ty kundelku farbowany! Długo jeszcze bedziesz skamlał przy
budzie? Chcesz to robić przez cztery lata, zęby ci przecież wypadną.
 kęs
 Środa 24-10-2007

9372. 
Odnośnie wpisu numer: 9369

DO TRZEŹWEGO NA UMYŚLE.
Tak jest jak mówisz. Kogoś, kto idzie w górę: kiedy buduje dom nowy, zmienia mieszkanie, stawia przed domem nowe auto, zdobywa stopnie naukowe, ma wykształcone i ułożone dzieci, awansuje społecznie i zawodowo jest zagrożeniem dla całej reszty sąsiadów i kolegów.
Jednak kiedy sie umocni i pokona wrogów, odstapią go i będą szanować.
Tak jest z Polską. Przecież zachodowi i wschodowi zależy, by mieć w Polakach partnera gładkiego, nie opornego i stawiającego warunki. Od warunków to oni.
 nick
 Środa 24-10-2007

9371. 
Odnośnie wpisu numer: 9368

Benek, jesteś jednak kretyn.
 wyborca
 Wtorek 23-10-2007

9370. 
Odnośnie wpisu numer: 9367

Zenek... "mordo ty moja!"... Mamy jednak problem. Ten oszołom nadal szczeka i znów brzydko, nieskładnie.
Typowy objaw AADD: Adult attention-deficit disorder. Do tego beton.
 Betonmieszarka
 Wtorek 23-10-2007

9369. 
Co do polityki zagranicznej...
To niedobrze gdy sąsiedzi Polski cieszą się z wyników naszych wyborów - świadczy to, że teraz ich kraj bedzie w lepszej sytuacji. Bo logiczne jest, że nikt sie nie cieszy gdy inne panstwo bogaci sie, wzmacnia, ma dobrych przywodcow. Wręcz przeciwnie.
Polacy dali sie nabrac Platformie. Nawet nie wiedzą co zrobili. Szkoda, że znowu będą przekrety i jak powiedziala "biedna" posłanka PO: "kręcenie lodów" na prywatyazcji, Euro 2012 i innych.
Ludzie zarzucali PiS-owi, że stosował podsłuchy, prowokacje itp. Ja się pytam Ciebie człowieku: JESTEŚ UCZCIWY? NIE BIERZESZ ŁAPÓWEK?
TO NIE MASZ SIE CZEGO BAĆ!!!
Ale w ogóle szkoda gadać: głos pijaczka spod budki z piwem jest tyle samo wart w wyborach co głos profesora uniwersytetu.
Rozejrzyjcie się dookoła - Kwaśniewski jest OK, bo wypił, swój chłop, a gdy kandydował -głosowali na niego bo "jest przystojny". No paranoja.
Ale dobra, ja zapamiętałem obietnice PO jak się spełnią (w co szczerze wątpię) i będzie mi się lepiej żyło - to w następnych wyborach zagłosuję na PO - tyle tylko, że niestety szanse, żeby tak było są nikłe...
 trzeźwo myślący
 Wtorek 23-10-2007

9368. 
Chłopcy lubię jak mi chcecie dokopać, ale jesteście mali, bo tylko ja przed wyborami przewidziałem, że to koniec Leppera i Giertycha, no i porażka Lidu. To, że może napiszę coś pomijając literkę to bzdura, bo piszę szybko na różnym forum i nie biorę sobie do serca, że zrobiłem błąd. Ważne jest gnojki, że piszę prawdę o Iławie, a was to boli, bo szczekacie jak psy. Nie dziwię się bo jak się nie ma rozumu to trzeba Platformeę popierać. Poczytajcie sobie od początku moje wypowiedzi na forum to zobaczycie, że przewiduję co będzie.
Napewno nastąpi koniec Żylińskiego w Iławie bo ja już nie trawię tego człowieka i podjołem walkę z nim, bo uważam, że najbardziej szkodzi Iławie. Jestem przekonany, że marzy mu się jakiś minister, ale jego niedoczekanie. Platforma zniknie jako partia, daje im 1 rok rządzenia.
PSL z Pawlakiem będą się nimi bawić w sejmie. Dostaną za Pis i nastąpi koniec rządzenia w całej Polsce przez tych judaszy.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9367. 
Odnośnie wpisu numer: 9362

Witam Betonmieszarkę! Mam podobne zdanie jak Ty! Myślę,że ten Benek to chyba jakiś niezrównoważony psychopata!
A oto kilka wycinków z jego tekstów: znokałtował, kampani. A ten cytat (wpis 9338) nadaje się chyba tylko do kabaretu: "Zdradzę, że Wałęsa ma taki znak zodiaku jak ja, czyli oboje jestesmy z października, waga. Różnimy sie jednak tokiem myślenia [definicja], on zabiega o spokój i sprawiedliwość i ja też, o dobro kraju i ja też, ale różnimy się w jednej zasadniczej kwestii. Ja mam wykształcenie, on go nie ma". Ha ha ha !!!Benek ma faktycznie wykształcenie - tak na oko 7 klas szkoły powszechnej :))
Coś mi się tak obiło o uszy, że w Dziarnach na oczyszczalni oddano do użytku jakąś szklarnię do osadów i największym doradcą dla "jakiegoś" profesora (niestety nie znam nazwiska) był Pan Zabłotny, hi hi, który to ma technologię osuszania osadów pościekowych w małym paluszku.
Na dzisiaj chyba starczy.
 Zenek
 Iława, Wtorek 23-10-2007

9366. 
Drodzy Iławianie nie wiem czy wiecie, ale wasz burmistrz już samochód zmienił. Jeździ niezłą wektrą, takiemu to dobrze zapisz się pan do Platformy dadzą ci stołek, będziesz sobie siedział wygodnie w fotelu, kasa co miesiąc będzie spływała. Pokręcisz się trochę po Iławie, kadencje ze dwie zaliczysz, później wystartujesz jako poseł, a jak nie to do sejmiku cię wsadzą i wtedy powiesz ja jestem w Irlandii, a ty Kaziu no co ty, ja jako senator to czuje się jakbym był Anglikiem. Ot popatrz Polaku i co nie mówiłem, że mamy Irlandie w Polsce, to co tu zmieniać! Chłopaki rozbudujmy parlament i każdy będzie miał Irlandię. Wszyscy nie mogą mieć dobrze, reszta niech uwierzy w cuda. W cuda powiadasz, chyba zaczynam wierzyć (aleśta się dali nabrać, hi hi hi hi).
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9365. 
Odnośnie wpisu numer: 9357

Czy ty człowieku wiesz jak działają służby (np. taki wywiad skarbowy...)
w Stanach albo w Anglii. U nich nikt o służbowych sprawach biznesowych nie rozmawia przez telefon. To jest policyjne państwo. Nikt nad tym nie ubolewa, tylko durni - szkoda, że w takiej liczbie - Polacy.
Budowa nowej Polski została przerwana. To jasne. Ale tylko przerwana.
 bolo-tw
 Wtorek 23-10-2007

9364. 
Odnośnie wpisu numer: 9356 9362

Łaaaaaahahahahaaaa!
Benek pisze: "rzycze". Matko, co za kibel!!! Może to miały być po prostu rzycie - "dupy" po śląsku?
 tutejszy wykształciuch
 Wtorek 23-10-2007

9363. 
Ludzie słuchajta jest cud! Pan Tusk jedzie do Waszyngtonu na wizytę by przedłużyć misje żołnierzy w Iraku, a w debacie krzyczał z Kaczyńskim, że on wyprowadzi wojska z Iraku od razu. Pytam się jak przyjedzie niech poda konkretną datę bo społeczeństwo chce wiedzieć, a ponoć pan to obiecał wyborcom. Ale trzeba przyznać, że dotarło do niego, że Amerykanie przyjeli słabiutko jego zwycięstwo z pogorszeniem stosunków z USA. Trudno mu uwierzyć, że Amerykanie poparli Pis.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9362. 
Odnośnie wpisu numer: 9345

"Wykształcony" Benek raczy nas:
1) "Lepera" (zamiast: Leppera),
2)"wioche" (zamiast: wiochę),
3) "kampani" (zamiast: kampanii),
4) "dziwczynki" (zamiast dziewczynki),
5) "... (w środku zdania) ...Iławian" [sic!] (zamiast: iławian (wtrącę się - może Benek uważa, że zasługujemy na taką formę zapisu niczym starożytni Ateńczycy? Niestety Iława to nie jest Polis - miasto-państwo znaczy się),
6) "co tam pisało" (zamiast: co tam było napisane),
7) "recepte" (zamiast: receptę),
8) "wiedział bym" (zamiast: wiedziałbym),
9) "mówił by" (zamiast: mówiłby),
10) "Irlandi" (zamiast Irlandii),
11) "Podjołem" (zamiast: "podjąłem"),
12) "opini" (zamiast: opinii).
13) "Japonie" (zamiast: Japonię)
14) "...głosy Benka obudziły umysły i przekreślili LID" (zamiast: ...głosy Benka obudziły umysły i przekreśliły LID)
15) "miał bym" (zamiast: miałbym)
16) "wybrał bym" (zamiast wygrałbym)
Fuj więcej nie chce mi się czytać... Lektura dla wybitnie wytrwałych i bardziej odpornych na intelekt kaczych mózgów. Chłopie daj już spokój ze swoimi wpisami, bo się kompromitujesz! Ja robię na ciebie zwykłe piss...
 Betonmieszarka
 Wtorek 23-10-2007

9361. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

A nie mówiłem, że Lisek to porządny człowiek. Nawet nam podziękował,
a Wy psy na nim wieszaliście.
 bolo-tw
 Wtorek 23-10-2007

9360. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

Panie Lisek dostał pan trochę głosów w okręgu elbląskim bo tu długo panowała komuna i dużo komunistów zagłosowało na pana. Ja chciałem się spytać dlaczego pan nie startował w okręgu gdańskim. Odpowiem panu , bo tam by pan przepadł. Ta kampania była dzika i udało się panu. Następnym razem będzie miał pan bardzo ciężko chyba, że przejdzie pan do Pisu. Wiem co mówię zmierzy pan się ze mną a zapewniam pana że pod sam Elbląg ma swoich zwolenników będzie musiał pan startować pewnie gdzieś na Kujawach, ale co tam wszystkie chwyty są dozwolone. Dziękuję panu natomiast za to, że na forum pan podziękował wyborcom, ja co prawda na pana nie głosowałem, ale jakby pan startował następnym razem z listy Pisu to panu pomogę wykończyć Żylińskiego bo mam do pana pewne sentymęnty nawet chociażby to, że jast pan kolegą Wałęsów, a ja ich bardzo cenię. Lechu to mój Lider, ale źle dobierał ludzi i popełnia błędy chociażby popierając Tuska. Niech czasami ugryzie się w język i powie nie mam zdania a utrzyma autorytet jako wielki Polak, a tak to brawka zbierają Bartoszewski, a niedługo pewnie znów zobaczymy na scenie politycznej Mazowieckiego, Balcerowicza i Suchocką. Czy o takiej Polsce myślał Gdańsk? Chyba nie, no więc pora wyciągnąć wnioski z tej znajomości.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9359. 
Odnośnie wpisu numer: 9355

Panie Lisek!
Mam 30 lat... Głosowałem na PO, ponieważ nie podobał mi się STYL polityki PiS. Może pomysły mieli OK, ale wykonanie marne. Dlaczego zagłosowałem na Pana Żylińskiego?
Pana Adama pamiętam jako burmistrza Iławy... A Pana, Panie Lisek to pamiętam tylko z imprezy na stadionie...
Podziękujcie swoją pracą. Dla mnie Wasze słowa są tylko "obietnicami wyborczymi". Za 4 lata znowu będę mógł głosować... Pamiętajcie o tym!
 iławianin
 Wtorek 23-10-2007

9358. 
Odnośnie wpisu numer: 9353

Nie wiem jak w Iławie, ale za zgodę na wywieszanie plakatów wpłacało się kaucję i jesli plakaty nie zostaną uprzątnięte w ciągu 30 dni, to pieniądze pójdą na usunięcie plakatów przez słuzby porządkowe...
 iławianin
 Wtorek 23-10-2007

9357. 
Odnośnie wpisu numer: 9354

Nie mogę z tego Kaczyńskiego, Tusk go znokautował. Kończy się państwo policyjne Kaczorów, kończy się telewizja "publiczna" Kaczyńskich. Won
do Torunia, do Waszej rozgłośni słyszanej doskonale pod moherowym okryciem głowy. Ty Beniu też antene w berecie nastaw.
 kibic
 Wtorek 23-10-2007

9356. 
Panie Lisek niech pan nie dziękuje bo długo nie będziecie rządzić w tym parlamencie. Już dzisiaj cała Polska zaczyna krytykować gruszki na wierzbie, niech pan słucha co mówią znawcy polityki. Macie krótki okres na zbudowanie Irlandii w Polsce, rzyczę wam jak najlepiej, ale skończycie jak Samoobrona za te bajeczki. Niech pan porozmawia z waszym wodzem, żeby podziękował Wałęsie za wygrane wybory bo to wielki Polak, a pan wie o tym najlepiej.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9355. 
Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom Iławy, powiatu iławskiego
oraz całego regionu za poparcie listy Platformy Obywatelskiej. To wielki zaszczyt dla mnie ponownie reprezentować Państwa w parlamencie RP. Ponad 25 tysięcy głosów, jakie padło na moją skromną osobę w całym okręgu elbląskim oczywiście traktuję również jako wielkie zobowiązanie.
 Krzysztof Lisek

krzysztof.lisek@sejm.pl
 http://www.krzysztoflisek.pl
 Iława, Wtorek 23-10-2007

9354. 
Nie mogę z Lepera. Jarek Kaczyński go znokałtował. Wrócił na wioche bo tam jest jego miejsce. Myślał, że jego kariera będzie bez końca. Tacy ludzie jak on powinni siedzieć w więzieniu, bo są niebezpieczni. Wiadomo jednak, że to komuniści go ulepili, żeby był mocnym przeciwnikiem dla prawicy. Stało się jednak inaczej, nie ma Lepera i nie Kwaśniewskiego zatem koniec komunistów, bo Olejniczak nic nie zdziała, Lid przegrał wszystko, a Kwaśniewski pomógł im w tym chwiejąc się na nogach w czasie wyborów.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9353. 
Panie Ptasznik, niech pan posprząta plakaty swoich kolesiów z Platformy z Iławy. Wybory się skończyły i nie chcemy patrzeć na te twarze co o cudach mówią. Proszę zatem zdjąć te plakaty, bo inaczej sfilmujemy je z dzisiejszą datą i będziecie musiali zapłacić karę obwodowej komisji wyborczej, czas kampani się skończył.
 Benek
 Wtorek 23-10-2007

9352. 
Proponuję wyjazdy wszystkim wykształciuchom do krajów Skandynawii, szczególnie lekarzom, inżynierkom, chemikom i informatykom, ale po Politechnice Warszawskiej.
Tam zarobią bardzo dużo, ale również państwo oparte na prawdziwym solidaryźmie, zabiera od 30 d0 50% pensji brutto na podatki. Jeśli lekarze myślą, iż zarobią tam 10 razy więcej, niż przeciętny pracownik, to są w wielkkim błędzie. Co najwyżej 2,5 do 3 razy wiecej i, co najważniejsze, każdy ruch (porada, wizyta) idzie przez kartę czipową klienta. Ale to nie wszystko...
Muszą pojechać i na własnym grzbiecie doświadczyć. Łatwiej na czarno zarobić zwykłemu majstrowi, jednak najlepiej pracować w czapce niewidce. Kiedy sprawisz sobie drogi samochód, to namierzają cie służby skarbowe, by zapytac o dochody lub normalnie w świecie któryś ze sąsiadów ponfromuje o Twoim dobrostanie.
Moj znajomy doktorek po 20 latkach pracy w zwyklej przychodni i na dyżurach kasuje rocznie 1,1 mln koron, netto mu zostanie ok. 550 tys.,
czyli na polskie przeliczniki to 300 tys. zł.
 nick
 Wtorek 23-10-2007

9351. 
NIE RYDZYKUJ, PANIE OLSZEWSKI!
Zaintrygował mnie felieton Pana Leszka Olszewskiego, który pod wiele znaczącym tytułem przykuł uwagę. Od samego początku przeczuwałem
"będzie mięso", stąd moje zaciekawione oczy analizowały tok myślenia samego autora.
Do końca nie rozumiem intencji umieszczenia nazwiska Rydzyka w tytule (w silnej - wydawałoby się - zależności rządzącej ręką potencjalnego wyborcy), bo sam tekst omijał "tatuśka" szerokim łukiem. Zdaję sobie sprawę, że to zasługa zabawy słownej stanowiła największą wagę tego posunięcia. No więc brawo… to było dobre, nie do końca zasadne, ale przyjemne dla oka.
No i teraz to, co najcenniejsze i najważniejsze. Nasz kochany Don Kichot i jego wiatraki. Jego szturm na wszystko i wszystkich: polityków, spoty,
na reklamy i na te "pogłowie", które bardziej ceni sobie dobry film od potencjalnej przyszłości naszego kraju. Pan Olszewski ma tą lancę, widzi przed sobą przeciwnika (swoja polemika) i atakuje po to, by na koniec zaprzeczyć samemu sobie. Wiadomo, po "amoku" Don Olszewski musi zebrać się w garść... Musi wylizać się z ran swojego wcześniejszego nie do końca zasadnego monologu. Serce wasze wielkie, intencje zapewne dobre, ale sens zagubiony.
Czy sposób na słowo pisane wymusza skrajności, bo to by przynajmniej wytłumaczenie było dla tego wszystkiego... Sam zaliczam się do tej mało świadomo politycznie grupy społecznej. Dla mnie najważniejsze jest nie to w jakich szczegółach program polityczny kuleje, ale jak w debacie politycznej wypada poszczególni liderzy - nie chciałbym się za kogoś wstydzić. To oczywiście nie wszystko, bo zasadniczo taki szary Kowalik jak ja patrzy na swój portfel...
I jeszcze jedno - kultura... To też sobie cenię... Czy to wystarczy, aby zagłosować...
Pozdrawiam samego zainteresowanego.
 Darek Długosz

black.no-1@wp.pl
 Wtorek 23-10-2007

9350. 
Odnośnie wpisu numer: 9349

Dajcie facetowi odreagować. Bo Benek i wszystkie oszołomy PiSiurakowe
po prostu muszą odreagować. Bo dostał tęgie lanie po pysku, więc niech
sobie teraz pogada i się wyszumi, bo naprawdę jeszcze weźmie sznur...
 BOLO
 Poniedziałek 22-10-2007

9349. 
Odnośnie wpisu numer: 9346

Benek, jestś nawiedzony, nie chcę cię obrażać i powiedzieć żeś kretyn. Jeden nawiedzony już nie pisze na forum. Ucz sie polityki, szkoda i żal
mi ciebie, oceniaj realnie to co się dzieje, krytykuj z sensem, inaczej odejdziesz w niebyt. Pisz z rozwagą człowieka dorosłego, gówniarstwo nas nie interesuje. Mamy gdzieś PO i PIS, inni sie nie liczą. Poczekajmy chwilę, po owocach ich poznamy. Przemyśl, bo dziś nie można twoich wynurzeń strawić. Pozdrawiam mimo to.
 wyborca 2
 Poniedziałek 22-10-2007

9348. 
Żyliński wygrał wybory bo jego karteczki z obietnicami i bajeczkami, które roznosiły dziwczynki wynajęte przez niego lub Platformę oczarowały Iławian. Iławianie łapią się na takie karteczki, jego były niebieskie, ciekawe jakiego koloru będą w następnej kampani. Wiem, że dzieci lubią takie karteczki, ciekawe co tam pisało bo ja wyrzuciłem je do kosza, pewnie było o cudach Platformy. Wielka szkoda, że ich nie przeczytałem miałbym recepte jak wyrastają gruszki na wierzbie no i i wiedział bym o cudach, a tak to ich nie zobaczę i wy chyba też nie, ale daliście mu głosy, ciekawe czy odnotował gdzie nosił ulotki, ciekawe czy pisał o autostradach wkoło Iławy i czy lotnisko będzie. No bo jak mam lecieć do Irlandii, no co ty Benek Irlandia będzie w Polsce, ale zapomniał dopisać, że jak nas nie będzie bo wszyscy wyjadą za chlebem za granicę. Idzie zima a z tego co wiem to gruszki na wierzbie rosną latem.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9347. 
Odnośnie wpisu numer: 9346

Aaaaaaa TAM... CICHO ByyyyyĆ.
Benek ty pokrako. Komuny nie przepchałeś, nie przepchasz PO.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 22-10-2007

9346. 
Żyliński w sejmie się przyda, ale jak trzeba będzie naciskać na guziczek. Ciekawe ile razy zabierze głos, poruszy jakis ciekawy temat, chcielibyśmy go zobaczyć w telewizji, ciekawe czy mu się to uda. Miałbym radoche jak bym go ogladał, no ale chyba będzie ciężko. Szkoda bardzo bo może mówił by o cudach, o Irlandi, ile jabłka podrożały lub może jak się zakłada firme, bo ja cholera nie wiem a pan Tusk tak mało powiedział w tej Debacie z Kaczyńskim, a ja chciałbym wiedzieć bo teraz będzie rozkwit gospodarczy i będa rosły guszki na wierzbie, no to tyrzeba je zrywać i sprzedawać, ale gdzie. No właśnie, słuchaj Benek a może na eksport do Irlandi. Chyba tak masz racje eksport, ale gdzie się da Europa chce nas wszędzie ale wydmuchać droga Platformo.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9345. 
Odnośnie wpisu numer: 9342

Panie Benek jest pan analfabetą (w Lądynie!!!!!!!!!!!!), dobre, hahaha.
 ktoś
 Poniedziałek 22-10-2007

9344. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Uwaga! Uwaga! Ogłaszam, że poszukuję kandydatów do nowej partii: CHrześcijańska Unia Jedności (CHUJ). Bierzemy wszystkich: lutrów, greków, katoli, anglików, metodystów, jehowych i całą resztę zgrai chrystusowej. Program się wymyśli, co w dobie ekumenizmu nie będzie trudne (duch JP II czuwa!) Wszyscy chętni proszeni o wpisy - spotkamy się na wspólnej komunii.
 papakulo
 Poniedziałek 22-10-2007

9343. 
Odnośnie wpisu numer: 9338

Benek!
Na poważnie ty tak z tym wykształceniem? Normalnie na 100% byłem pewien, że najwyżej zawodówkę skończyłeś. Kurde jak to się można pomylić. Zresztą co ja plotę - wykształcenie zawsze jest.
 Betonmieszarka
 Poniedziałek 22-10-2007

9342. 
Iława wybierając Żylińskiego pokazała, że jest ślepa i poraz kolejny ten człowiek nabrał miasto i powiat na obiecanki, cacanki, ale panie Żyliński pan długo nie będzie w sejmie, bo Platforma szybko zakończy kadencję
a razem z nią zostanie utopiona cała Platforma i już nigdy nie wejdzie do sejmu, ani nigdzie, ani daj Boże jak by przetrwała to ja panu, panie Żyliński osobiście stawię czoła w Iławie i zobaczymy kto wygra. Podjołem decyzję, żeby wstąpić do Pisu bo mnie namówiono. Staniemy naprzeciw siebie bo nie mogę patrzeć jak ż[...]o z Platformy rozkrada Polskę. Ja nie jestem Nosowicz, zjem pana i to będzie pana koniec.
Popatrzcie jak wczoraj Tusk podziękował Wałęsie za kampanie, nawet go nie wymienił. Marcinkiewiczowi obiecał, że będzie rządził dalej w banku w Lądynie i ten w to uwierzył no bo kasa niezła. Panie Marcinkiewicz, jak Hanka Walcówna zostanie ministrem to z panem skończy, ale niech pan nie prosi o pomoc Jarka znając jego, już panu ręki nie poda, ja też bym nie podał.
Zobaczycie w Iławie jak Żyliński będzie chciał ustawiac stołki, zatem patrzcie i słuchajcie moich opini, potrzebne będa mi w kampani przeciw temu człowiekowi już niedługo. AMERYKANIE już ocenili wybory w Polsce, jednak mają troszeczkę inny intelekt jak wy Iławianie choć tak daleko są. Już kiwają głowami jaki ten Polski naród jest głupi, znów idą do Ruskich i Niemców, oj przepraszam do Irlandi po cud którego nie ma. Wiecie dlaczego jeszcze ta Platforma wygrała? Bo w szkołach wyższych ustawiono profesorów, żeby wybrano Tuska bo tam też jest korupcja. Szanowni państwo odrzucając Pis daliśmy wyraz, że większość społeczeństwa uprawia korupcję i jest im z tym dobrze i bali się Kaczyńskich. Zatem drodzy Polacy niech żyje korupcja, układy i zakłamanie(to chyba miał być ten cud Tuska) obronić mafie, ale szybko Polacy się obudzą zobaczycie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9341. 
Odnośnie wpisu numer: 9337

Przestańcie pyszczyć. Żyliński pobił na Iławie kolejny rekord zdobywania głosów, swobodnie wszedł do sejmu. Wielka siła ludzi ponownie postawiła
na niego, a wy jak te psy tylko ujadacie i ujadacie. Można się z gościem
nie zgadzać i krytykować, ale fakty należy szanować!!!!! Bo fakty mówią
same za siebie, a wasze szczekanie jest żałosne. Bo Żyła jest the best!
 Żyła-Fan
 Poniedziałek 22-10-2007

9340. 
Skoro zarzucają PISowi, że zakłada sidła i stosuje perfidna zanętę niektórym politykom, by capneli łapówkę, czyli "wziatkę", to dlaczego Tusk zrobił to samo i uwiódł w swe sidła niewinną młodzież, by na niego głosowała.
Przecież to większy grzech uwiść niewiniątko smaczną kiełbaską, niż popiskującą czterdziestkę surową habaniną. On musi też odpowiedzieć
za taką haniebną prowokację.
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 22-10-2007

9339. 
Zdziwiło mnie i tak duże poparcie dla LiD.
Na to ugrupowanie zgłosowała PP, czyli pijana część Polaków.
 Antykomuch
 Poniedziałek 22-10-2007

9338. 
Jesteśmy na dobrej drodze. Zdradzę, że Wałęsa ma taki znak zodiaku jak ja, czyli oboje jestesmy z października, waga. Różnimy sie jednak tokiem myślenia on zabiega o spokój i sprawiedliwość i ja też, o dobro kraju i ja też, ale różnimy się w jednej zasadniczej kwestii. Ja mam wykształcenie, on go nie ma. Może jak by obcował wśród tej elitki niby to wykształconej wiedział by co to za ziółka i jak potrafią grać, żeby być przy korycie. Wiedzą, że robi to się długofalowo, ale słuchaj Lechu poprzez Kurier Iławski! Polacy ci tego nie zapomną podpisałeś się pod człowiekim (Tusk), który obiecał Irlandię w Polsce za parę dni. Ty obiecałeś Japonie w 1980 roku jak przejołeś władzę. Ale jak skończy się Tusk skończysz i ty drogi Lechu, że go reklamowałeś. Zobacz jak skończył Kwaśniewkski, zamiast słów koniec IV RP, miał powiedzieć koniec Kwaśniewskigo, czyli Benek miał rację koniec też komuchów. Popatrzcie na Iławę jak głosy Benka obudziły umysły i przekreślili LID. Szybko posmakują Platformy i zrozumieją, że Platforma doprowadzi do upadku wolnej Polski, bo nikt nam nie pomoże w niczym. Posłuchajcie co mówią Amerykanie o nas. Nie słuchajcie tych fałszywych kometarzy z Rosji, Niemiec czy Włoch. Oni juz raz nam pomogli panie Bartoszewski, pan wie o tym najlepiej a mimo to pan nas zostawił w potrzebie. Widocznie zmienił pan poglądy.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9337. 
Tragedia - Żyliński w Sejmie!!! Największy nieudacznik z ziemi iławskiej, karierowicz wykształcenie zdobył za [...]. Iława pokazała jaka jest głupia
i przykro mi z tego powodu, bo jestem iławianinem.
Po przegranych wyborach w 2002 roku Żyliński powiedział, że iławianie nie dorośli do niego, by go wybrać burmistrzem i miła racje, jak dzieci daliśmy się przez niego wykorzystać. Też człowiek nic nie potrafił zrobić, jedyne co umie to mówić okrągłe słówko, obietnice bez pokrycia. Zachwyca się tym, co można zrobić, ale zrobić tego nie umie.
Kondolencje dla Iławy.
 zdegustowany wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9336. 
Lisek i Żyliński w Sejmie...
Ciekawe ile "da" Iławie ich zasiadanie w ławach poselskich?
Mają szanse się wykazać, nie skazujmy ich z góry na przegraną...
 iławianin
 Poniedziałek 22-10-2007

9335. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Panie Benek!
Jesteś chłop prosty, zwyczajny, od roli, od prostych myśłi wyrażania. Proszę tak trzymać.
Też byłem zaszokowany podziękowaniami Tuska prof. Bartoszewskiemu
za poparcie w kampanii i przyczynienie się do zwycięstwa PO. Zaiste, Bartoszewski w sposób prostacki odnosił się do rzadów PIS i Kaczyńskich. Opluwał tak, by zohydzić ich rządy i co gorsze dobrał się do perfidnego opisu charakterów Kaczyńskich jako osób. Taki sposób artykulacji nie licuje z tytułem profesora. Ale co sie nie robi dla - jak określiłeś - przecież nie kariery tego 86-letniego pana, a niewypadnięcia z salonów tusklandu. Natomiast Wałęsie należy się nie tylko prztyczek w nos. Ma go od Tuska, choć go nie dotknął.
Myślę, iż podobny przyczek braku zainteresowania osobnikiem otrzyma również Marcinkiewicz. Pięknoduch, cichodany lizus, człowiek bez charyzmy, tanczący z maturzystkami dla poklasku, o wyuczonych gestach, który w ostatniech chwili (zabiegł o to od dłuższego czasu) przed wyborami ogłosił, że przechodzi do PO. Mam wątpliwości, by ten pan otrzymał propozycję od Tuska. Chociaż myślę, iż jego ruch i postwa jest typowo markietingowa. Marcinkiewicz ratuje w ten sposób dalszy swój byt na stanowisku w Banku Rozwoju w Londynie. Kolejna fucha (sinecura za 40 tys funtów miesięcznie) za lojalność, począwszy od Pani Gronkiewicz, przez Pana Syryjczyka, wycofanego przez PIS, dana Marcinkiewiczowi. Szkoda byłoby odpaść od tak sutego koryta, byłemu nauczycielinie szkoły średniej.
 nick
 Poniedziałek 22-10-2007

9334. 
Odnośnie wpisu numer: 9333

Wole poczytac onet i artykul "Spadkobiercy Wałęsy miażdżą bliźniaków",
niz Ciebie... Jak nas widza tak nas pisza...
 rudy wiewior
 http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1627670,news.html
 Poniedziałek 22-10-2007

9333. 
Wracając do poparcia Bartoszewskiego to charakteryzując tę postać polityczną, która poparła Tuska, to analizując go dokładnie uważam,
iż jest to człowiek który dla kariery jest poświęcić wszystko nawet chociażby poparcie Platformy. Ale dobrze się stało teraz dla Wałęsy on będzie atakiem jest to kwestia czasu. Bo jeżeli miał bym wybierać wybrał bym zdecydowanie Lecha Wałęsa bo to dzięki niemu była taka kampania
a nie inna. Bo to on wywalczył wolną Polskę a nie Bartoszewski czy Kwaśniewski a wczoraj dostał tak mocno w policzek, a brawa zebrał Bartoszewski. No Lechu pora wyciagnąc rękę do Jarka i stawić czoła Platformie i wyciągnąc wnioski, z wieczoru wyborczego, że o panu zapomniano.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9332. 
Odnośnie wpisu numer: 9330

Z takimi ludzmi jak Ty, to nikt nigdzie nie zajedzie! Moze to koniec Ciebie? Skonczmy z tymi proroctwami. Bierz sie za "lopate" i do roboty! Zaloz sobie moze bloga i tam pisz glupoty po godzinach pracy. Gadaniem jeszcze nikt niczego nie zbudowal, nie stworzyl... ;-)
Wracam do pracy, bo slow mi brak.
 rudy wiewior
 Poniedziałek 22-10-2007

9331. 
No to Iława ma znowu posła!
 wyborca
 Poniedziałek 22-10-2007

9330. 
Szanowni państwo macie w Iławie wielkiego polityka Benka, który dobrze przewidział, iż to koniec Samobrony LPR I LIDU. Platforma wygrała tylko dlatego,że oszukała wyborców,że nastąpi cud gospodarczy, że będzie żyło się lepiej. Panu Tuskowi życzę jak najlepiej, ale popełnij kilka błędów jak usłyszał, że Platforma wygrała. Powiem jakie błędy, no więc nie podziękował drugiemu co do wielkości wielkich Polaków, no bo pierwszy to Jan Paweł II. Drugim co do wielkości postaci hisorycznych jest przecież Lech Wałęsa, o którym pan Tusk nawet nie wspomniał, i to jest najwiękasza jego porażka. Wymienił nazwisko Bartoszewskiego nie Wałęsy i zo to ciężko zapłaci u Lecha. Powinien powiedzieć "dziękuję ci Lechu" a nie "Władku". Pan Wałęsa jest rozczarowany, ale ma za swoje jak to wynosił Tuska do góry, a Kaczyńskiego Jarka krytykował. Jarek mówił i mówi prawdę podobnie jak ja, że cudu nie będzie bo to nie możliwe, przynajmniej na razie. Rządy Platformy będą krótkie bo nie mają większośći w sejmie i jeżeli nie dokonają cudu to skończą jak Miller. któty mówił o gruszkach na wierzbie. Zatem szanowni państwo droga prawdy jest jedna nastąpił początek a zarazem koniec Platformy jak nie będzie cudu, jak nie będzie Irlandi w Polsce. Pożyjemy zobaczymy, czy Platforma wycofa wojska z Iraku i dokona cudu, by żyło się lepiej. Zobaczymy te autostrady, wybuduje stadiony, stworzy miejsca pracy za godziwe pieniądze. Zatem panie Tusk bierz pan się z ekipą do roboty bo zaczął pan rządzić, czekamy na cud i do zobaczenia ponownie w urnach, ale niech cała Platforma wie, że kolejnym razem to będzie koniec trzeciej parti po LPR i Samoobronie. Przepraszam wszyskich internautów, że nie pisałem wcześniej, ale byłem zapracowany w łykędzie.
Ps. Dziękuję panu Nosowiczowi za słowa do Iławian, żeby szli na wybory, ale zarazem mówię temu panu niech pan więcej nie kompromituje swoim wizerumkiem Pisu w Iławie i niech pan skończy działalność w Pisie.
 Benek
 Poniedziałek 22-10-2007

9329. 
KRZYŻYK PO SZNURKU

Postawiliśmy krzyżyk, trafiliśmy do urny. Cud boski! Ale też tuzy dziennikarskie nie jadły i nie spały, byle ten 38-milionowy tuman nie rozlazł się w niedzielę po supermarketach. To nękanie – idź na wybory i zabierz babcię z dowodem! – miało wyraźny cel. Idź i zagłosuj tak, jak ci pan redaktor po dobroci sugeruje. Bo pan redaktor na czas kampanii przestał być redaktorem. To zbawca Polski, który prośbą i groźbą doprowadzi naród do urny. Mało! On mu, tumanowi, nawet podetka pod nos tę właściwą listę. Bo w nim tli się inteligencki duch Żeromskiego, zakonserwowany w PRL jak w formalinie. Duch przewodzenia ciemnym masom.

Myślą państwo, że inteligentem jest dziś – powiedzmy – dyrektor dużego banku? Albo księgowy, co ma pod sobą biuro rachunkowe z pięcioma filiami? Albo przedsiębiorca, który codziennie puszcza w Europę po trzy tiry pełne po sufit? Skąd! To – jeden z drugim – tępy groszorób. Gdzie mu tam do wielkiej polityki. Do urny doprowadzić go po sznurku. I paluchem wskazać, gdzie postawić krzyżyk. A kto wskaże i pouczy takiego dyrektora, adwokata, księgowego? Pouczy go prawdziwy inteligent. Taki, co zaczyna dzionek (około 9:00) od sczytania płachty „Wyborczej" i „Rzepy", a na wyciągnięcie ręki ma Żeromskiego w sztywnych okładkach. W pamięci – wielkie chwile, jak to w 1985 roku ZOMO oblało go z sikawki. Że gołodupiec, któremu nikt nie powierzył do tej pory nawet zarządu piaskownicą? Że od lat to samo małe mieszkanko w blokowisku, po mamusi? I chudy etacik na państwowym? A komu to przeszkadza? Inteligent robi w ideach. Nie będzie marnował zdrowia na babranie się w groszoróbstwie. On jest od poszerzania horyzontów Polsce B.

Tyle że inteligentowi Polska B zrywa się z łańcucha. Ta Polska ostatnimi czasy zarobiła parę groszy i poczuła się pewniej. Co ją interesuje z tej całej polityki? Podatki – możliwie niskie, formalności w biznesie – możliwie niewielkie. No i żeby w naszym Pcimiu nie trzeba było za wszystko płacić drugiej raty „pod stołem". A reszta, panowie politycy? To już do tego serialu od 19:00. Czasami można nawet popatrzeć, gdy na innym kanale akurat nie ma meczu.

Na przykład można trafić na taką ciekawostkę przyrodniczą jak lekarz, który gdzieś tak jesienią 2007 roku wpadł na to, że on, biedak, zarabia mało. Ten facet ciężko tyrał sześć lat na studiach. Potem z dziesięć lat spędził w zabiegowym i przez ten czas nie wiedział, ile zarabia. Czysty desperado! Dopiero wtedy, gdy rządowi tajniacy zaczęli węszyć za łapówkami w służbie zdrowia, on opowiada, że mało zarabia, że wyemigruje i żeby mu zagwarantować 7 tys. zł na rękę. Co za zbieg okoliczności.

Można też po 19:00 zobaczyć Józefa Bzibzińskiego. To jest ten pan, którego nie pokazali, bo akurat występowała jedna efektowna posłanka. Zgarnęła łapówę, po czym dała sekwencję aktorską w konwencji „M jak miłość". Koledzy dziennikarze, którzy śledzili, jak błaga, łka i mdleje, natychmiast chwytali za kalkulator. I dalej obliczać: jak posłanka zapłacze na wizji, nasi ulubieńcy mają trzy do pięciu mandatów więcej, a jak zemdleje, to nawet dziesięć.

A kim jest Bzibziński? To jest ten przedsiębiorca, który wygrałby przetarg na szpital, hotel czy co tam jeszcze, gdyby pani posłanka go nie chciała ustawiać za ciężką forsę. Nie wygra, nie zarobi, może zbiednieje. On i jego dzieci. Posłankę pokazali, bo rozdzierająco płacze. A o Bzibzińskim nie zająknął się nawet stażysta dziennikarski. Ale pamiętaj, czytelniku: Bzibziński to ty!
 Wiesław Kot „Wprost”

opinie@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 22-10-2007

9328. 
Odnośnie wpisu numer: 9327

Benek nie ma już nic do powiedzenia. Wziął i poszedł szukać sznur.
 normales ilavianin
 [godz. 00:05], Poniedziałek 22-10-2007

9327. 
Jest godz. 22:45, co będzie za 10 minut? Benek, jak wytrzymujesz?
Co nam przyniesie jutro?
 wyborca 2
 Niedziela 21-10-2007

9326. 
Skandal wyborczy w Polsce!
Dla mnie niepojęte jest, by komisje wyborcze nie pobrały 100% kart
do głosowania. To wielka nieodpowiedzialnośc i nonszalancja.
Wybory wygrało [...]
 ORMOWIEC
 [godz. 22:10], Niedziela 21-10-2007

9325. 
Odnośnie wpisu numer: 9324

Kto może napierać z górzałą? Oczywiście zwolennicy [...].
 Męczennik z Radyja
 Niedziela 21-10-2007

9324. 
ATMOSFERA TRIUMFALIZMU WRZE NA MIEŚCIE. LUDZIE NAPIERAJĄ
NA SKLEPY MONOPOLOWE, BY CZCIĆ WIKTORIĘ [...] I [...].
SŁYSZYMY OKRZYKI [...]!
 nick
 Niedziela 21-10-2007

9323. 
Odnośnie wpisu numer: 9321

Witek proszę cię daj spokój! Ty już wystąpiłeś i klops.
 Tosiek
 Sobota 20-10-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 109 110 111 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 254 255 256 ... 290 291 292 następna ] z 292103018506


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.