Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
DZIEŃ KOBIET z Kurierem
Zamiast imigrantów PiS chce polskich repatriantów
Szpital to nie hotel
Nowe warunki ulg podatkowych dla firm
CZŁOWIEK ROKU 2016. Nominacje
Hotelowy gość na gapę
Walentynki z Kurierem
Hieno, oddaj złoto matki!
Trup odżył w kostnicy
CZŁOWIEK ROKU 2016. Edycja XV plebiscytu
Policja?! Proszę przyjechać na facebooka!
Dzień Babci oraz Dzień Dziadka z „Kurierem”
Piratowi pouczenie wystarczy
Z obawy przed kamerą radni wezmą lekcję
Nadzieja na czterech łapach
GĘSIA CHATA powiększyła się o restaurację
Emerytura i renta dojedzie jeszcze przed świętami
Policja zaprasza na bezpłatne badania
NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego
Wątpliwa zbiórka dla przedszkola
Więcej...

Forum

10204. 
Odnośnie wpisu numer: 10203

"(...) Polskę zaiste czeka katastrofa lub (...)".
Nie zasługujesz wg mnie na posługiwanie sie swoim nickiem, bo:
* katastrofa dawno już sie zaczęła...
* zagłada już blisko
* STORY NEVER ENDS
* kolega po przeczytaniu Twojego wywodu powiedział: "upadł na du... i się ze[...]ał". Pozdrawiam Ciebie Owidiuszu.
 Mcmurphy
 Wtorek 22-01-2008

10203. 
Odnośnie wpisu numer: 10201

Polskę zaiste czeka katastrofa lub - co najwyżej - trwanie w wyższych stanach biedy do końca obecnej cywilizajcji i utroju społecznego w Europie. Ten kraj w ostatnicch 19 latach pozbawiony został narodowego przemysłu, poza produkcją piwa "Żywiec", jak możliwości rozwijania przemysłu motoryzacyjnego (motocykli, samochodów, a nawet rowerów - przecież to hanba!).
A wszystko w imię rzekomej nadprodukcji tego srzętu na świecie. Możnaby wymienić jeszcze więcej takich produktów, które mogły by spokojnie zostać narodowymi.
Swego czasu były premier Bielecki, ortodoksyjny liberał, skasował nawet rozwiniętą hodowlę owiec w Polsce w imię nadprodukcji na świecie. Taki miał kaprys ten pan. Tymczasem promocją polskiej wełny w latach 70/80 zajmowała się ze skutkiem pozytywnym na rynku autralijskim żona byłego aktora Perepeczki, znana dziś jako Simona, postać z "M jak miłość".
Ale do rzeczy wrócmy.
Ten bogaty pomimo wszystko surowcowo kraj, nie mówiąc o potencjale rolno-spożywczym, intelektualnym, geograficznym zatracany jest przez warcholstwo elit. Posród nich (elit) zaledwie 5 % chce wykonać dobro dla Polski, nie patrząc na materialne zyski. Mogłoby ich poprzeć 82% Polaków i póśc na wyrzeczenia raz jeszcze, gdyby wiedzieli, że odtąd gospodarzenie krajem pojdzie właściwą drogą, sprwiedliwie.
 owidiusz
 Wtorek 22-01-2008

10202. 
Odnośnie wpisu numer: 10197

Pawka biedaku, zapomnialeś że: Let sleeping dogs lie!
I jeszcze jedno, bardzo prawdziwe zresztą: "Jedna czysta owca może zatruć życie całej parszywej owczarni". CYL8
 Mcmurphy
 Wtorek 22-01-2008

10201. 
Odnośnie wpisu numer: 10199

Tekst red. Janeckiego jest godny uwagi, męczy tylko ironia z niektórych ocen rządów Tuska. A przy okazji, jeśli faktycznie PIS przygotowywał nam totalne inwigilowanie życia rodaków na każdym szczeblu, a to dawało się już odczuć, to dopiero rozumię, o czym piszą dawni prawdziwi opozycjoniści. Z kolei wpadamy pod skrajnie liberalne rządy PO, nie dziwmy się więc, ze potrzebne są debaty na zasadnicze tematy życia społecznego. Wilcze spojrzenie Tuska wiele mówi. Marzy mu się rządzić jak premier Tatcher. Znowu jesteśmy w okresie przejściowym. Bogaty i zaradny przeżyje, a biedny i stary co? Rząd Tuska, tak jak poprzednie rządy boją się radykalnie przestawić wszystko na nowe tory – bo zginą, jak inni. Nie grozi im opozycja, lewica nie istnieje, PIS jest „otrętny” marnością swoich działaczy i ich METOD działania, zakamuflowanej prowokacji a nie systemowego likwidowania nieprawidłowości, których w ostatnich 19 latach było co niemiara. I nic nie zostało wykryte, nikt nie został ukarany, zagrabiony majątek nie został zwrócony państwu. Przywołanie Putina jest złośliwością, pewnie, lepszy był pijak Jelcyn, zachód go chwalił. Rosja straciła przez niego wiele ostatnich lat, a Putina Rosjanie naprawdę szanują za przywrócenie im dobrego samopoczucia i stabilizacji, tego potrzebują. Stąd też jego nieprzychylny stosunek do Polski, embargo, marzenia o dominującej roli w świecie, chęci przywrócenia wielkomocarstwowej pozycji Rosji. My mamy problemy z podwyżkami cen prądu, służbami specjalnymi jak za komuny, wysyłaniem wojsk do Iraku, Iranu, po co? Z bzdurną tarczą rakietową chroniącą USA na naszym terenie, kiedy ci mają nas w d..., my zazdrościmy solidaryzmu mniejszości narodowych, dawnych i dzisiejszych. Rozrachunki z przeszłością będą, ale nie mogą być urojone, odgrzewane, nie mogą zdominować naszego życia. My, po 19 latach winniśmy przede wszystkim zająć się tym czym żyje większość społeczeństwa, obrzucanie się inwektywami na Forum, zajmowanie się tematami zastępczymi nic nie da. Folklor polityczny posła Palikota też przejdzie do niebytu, tak jak wielu folklorystów z Samoobrony, PIS-u... Zostaniemy jako społeczeństwo z realnymi problemami, na ich rozwiązywanie przez jakąkolwiek władzę należy patrzeć krytycznie i poważnie, samo ośmieszanie nic nie pomoże, rządzący to często ludzie często uprawiający amatorszczyznę, ale tak będzie zawsze. Ktoś zawsze będzie wybierany, czy to na posła, radnego, burmistrza. Jakaż więc nasza rola, dla dzisiejszego i następnych pokoleń? I to jest wg mnie zasadniczy problem. A czas leci.
 forumowicz
 Wtorek 22-01-2008

10200. 
Odnośnie wpisów na forum.
Skąd bierzecie państwo takie problemy i wątki?
Ani mniejszości narodowe, dawne zresztą, ani rozliczenia z historią nie
są dominujące w kraju w 2008 roku. Jest tyle ciekawych wydarzeń, jak chociażby sprawy służby zdrowia, bezrobocie, jawne czy ukryte, polityka społeczna, życie na krawędzi, dopłaty do leczenia, gdy płacimy jako najbiedniejsi co misiąc ok. 100 zł, funkcjonowanie organów administracji publicznej, ZUS, samorządowej.
Ani sprawy żydowskie, ani były Pierwszy Sekretarz kiedyś słusznej partii nie jest dla większości problemem. Oni przeminęli, ślad po nich nie został, ani dobry, ani zły, dzięki Bogu.
 forumek
 Wtorek 22-01-2008

10199. 
TRON DLA TUSKA

Zaskakująco liczne są sukcesy rządu Donalda Tuska. Tyle że w zupełnie nieoczekiwanych dziedzinach. Podstawowe dokonanie to wyparcie rządzenia przez debatę o rządzeniu. Zamiast porządnych planów zreformowania służby zdrowia, edukacji, górnictwa czy wymiaru sprawiedliwości mamy niekończącą się debatę na ten temat. Skoro debatujemy, znaczy, że reformujemy. To sukces ogromny, bo ryzyko zepsucia czegoś jest małe albo żadne, a społeczeństwo ma wrażenie, że rząd o wszystko dba, a ludzie – uczestnicząc w debacie czy tylko się jej przysłuchując – mają na wszystko wpływ. W ten sposób wszyscy jesteśmy włączeni w pisanie jakiegoś wielkiego ogólnopolskiego bloga (czyli czegoś rozrywkowego – na miarę poczucia humoru Palikota), a wydaje się nam, że uczestniczymy w czymś realnym i ważnym.

Wielkim sukcesem rządu Tuska jest rozwiązywanie zupełnie innych problemów niż te, które wydają się prawdziwymi problemami. Na przykład w sprawie protestów nauczycieli nie są problemem podwyżki dla nich, choć tylko o tym właściwie się mówi i to próbuje rozwiązywać. Problemem jest sposób finansowania edukacji (bon edukacyjny czy obecne dotacje) oraz system wynagradzania nauczycieli i organizacji ich pracy (jakie pensum, jaki poziom zatrudnienia, jaki poziom zróżnicowania płac itp.). Podobnie jest ze służbą zdrowia. Problemem nie jest dodanie pieniędzy lekarzom i pielęgniarkom czy podwyższenie podatku zdrowotnego, jak można by sądzić, lecz system własności jednostek ochrony zdrowia, konkurencja na rynku zdrowotnych ubezpieczeń, świadczenia gwarantowane czy rejestr usług medycznych.

Rząd, rozwiązując inne problemy, niż powinien, pokazuje, że ciężko pracuje, a jednocześnie może się cieszyć sympatią społeczeństwa. Bo prawdziwe problemy nie dają się rozwiązać bez naruszenia zasady równości i tzw. sprawiedliwości społecznej, czyli narażają rząd na utratę sympatii. A przecież nie ma większej wartości niż wysokie słupki poparcia dla rządu. Co z tego, że gabinet Jerzego Buzka wziął się do rzeczywistego rozwiązywania problemów, skoro słupki poparcia obniżyły mu się do żenującego poziomu, po czym rządząca AWS wyzionęła była ducha. Ministrowie Tuska dobrze kombinują, że rozwiązywanie prawdziwych problemów jest robieniem dobrze wyłącznie tym, którzy będą rządzić po nich. Jest też oczywiście robieniem dobrze społeczeństwu, ale to akurat drobnostka (albo głupota), bo chodzi o społeczeństwo co najmniej za pięć, sześć lat, czyli nie to, które aktualnie decyduje o słupkach poparcia.

Znaczącym sukcesem rządu Tuska jest też znalezienie przyczyny przeróżnych kłopotów i przekonanie społeczeństwa, że to przyczyna prawdziwa i jedyna. I wcale nie chodzi o brak planów, ustaw, pomysłów czy woli zrobienia czegoś. Kłopoty są wyłączną winą rządu PiS i obecnych niecnych działań tej partii, sypiącej piasek w tryby i wkładającej kij w szprychy. Czegokolwiek się ministrowie Tuska tkną, to znajdują miny i bomby-pułapki zastawione przez kaczystowski reżim. A ten reżim był jeszcze tak wredny i przebiegły, że teraz niby nie rządzi, a wciąż ma wszędzie swoje macki, co czyni rządzenie udręką. Gdyby nie ta V kolumna, wszystko szłoby gładziutko, a tak trzeba ogromne siły i środki skupiać na dekaczyzacji i kontrwywiadowczej ochronie przed kaczyzmem: w organach ścigania, spółkach skarbu państwa czy administracji. A przecież każdy wie, że nie jest łatwo rządzić w warunkach wojny domowej czy pełzającego kaczystowskiego terroryzmu.

Po mężnym rozwiązaniu wszystkich wynalezionych przez siebie problemów rząd Tuska osiągnie poziom uwielbienia porównywalny tylko z miłością Rosjan do Władimira Putina. A wówczas rząd i sejmowa większość pomyślą o jakimś rozwiązaniu, by tę miłość zinstytucjonalizować i przedłużyć. Może monarchia?
 Stanisław Janecki, Wprost (gościnnie)
 Wtorek 22-01-2008

10198. 
Odnośnie wpisu numer: 10196

Mcmurphy, czy ty przypadkiem nie jesteś obarczony kompleksem garkotłuka???
 War.......
 Poniedziałek 21-01-2008

10197. 
Odnośnie wpisu numer: 10194

Piękny powrót! Brawo!
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 21-01-2008

10196. 
Odnośnie wpisu numer: 10195

"(...) Tekst tam zamieszczony to typowy ogłupiacz (...)"
- tako rzecze, he he...
"(...) Ma polemika z Kowalskim (...)".
- czekamy, czekamy z utęsknieniem...
A może tak dla psychicznego zdrowia - sepuku w czółko (widzę jednak, że na syndrom PIZW nie ma na razie antidotum).
 Mcmurphy
 Poniedziałek 21-01-2008

10195. 
Odnośnie wpisu numer: 10188

Tekst tam zamieszczony to typowy ogłupiacz rodem z gazety zaborczej. Autor, Sergiusz Kowalski świadomie nie wymienił szefa propagandy III RP - Adama Michnika, którego ojciec pracował w UB i zasłynął jako jeden z większych oprawców patriotów polskich. Na szczęście w tym kraju winy ojców nie przechodzą na potomnych.
Doczytamy pod koniec rozprawki, że A. Kwaśniewski nie był żydem. To jest wierutne kłamstwo. Jego rodowe nazwisko to Schtoltzman. Zmiany nazwiska dokonał wstępując do ZSMP.
Ma polemika z Kowalskim, który podpiera się wykształceniem socjologa
i eseisty, mogłaby stanowić niezły scenariusz do sztuki teatralnej.
 Warmińczyk
 Poniedziałek 21-01-2008

10194. 
Odnośnie wpisu numer: 10192

"(...) Tak ino wkleiłem (...)".
Pawka oj Pawka, Morozow zresztą. Chopie ja Ci wkleję.
Mam złotą rybkę, która podnosi ciężary lewą łapką, ale ostatnio sobie zwichnęła struny głosowe i teraz nie ma większej motywacji do tratowania anizotropowego wydmuszek spawalniczych. Problem polega na tym, że owe struny głosowe wspierały jej atak na pędzące stado imadeł z Afryki środkowej, które jak co roku mają wylęgi na mazurach w okresie godowym. I co teraz ma zrobić, wyleczyć czy donosić?
Jako bonusik - kiszmes touches. Spróbuj przetłumaczyć, he he.
 Mcmurphy
 Poniedziałek 21-01-2008

10193. 
Odnośnie wpisu numer: 10190

W Krakowie Stary Rynek wraz z przylegającymi kamienicami żydzi już odzyskali. Żaden z dotychczasowych rządów RP nie oddał należytej własności prawowitym właścicielom zagarniętych majątków i innych
dóbr. Ciekaw jestem jak długo jeszcze będziemy czekać na ustawę reprywatyzacyjną?
 okradziony przez PRL
 Poniedziałek 21-01-2008

10192. 
Odnośnie wpisu numer: 10191

Mcmurphy, ten kawał to rzecz jasna nie ten, o który cię pytam.
Tak ino wkleiłem, bo to jeden z niewielu jakie pamiętam :-)
 Pawka Morozow
 Poniedziałek 21-01-2008

10191. 
Odnośnie wpisu numer: 10189

السلام عليك
As salamu alaikum
Pokój z Tobą

No i jest mój ulubieniec! To co, przetłumaczyłeś ów fragment arabskiego kawału o Amerykańcach wycięty w necie? (Przypominam, że jedną ze swoich wypowiedzi okrasiłeś "jakimś" arabskim wersetem - może myślałeś, że to z którejś z sur Koranu? Może chciałeś przyświrować poliglotę? Kiedy zapytałem cię Mcmurphy czy wiesz o co tu biega, ty zwiałeś z forum i nie usatysfakcjonowałeś mnie odpowiedzią). Zapodawaj, to Pawka porówna, czy jego rodzony w Jemenie ziomal ze studiów dobrze przetłumaczył.

Leci w samolocie w jednym rzędzie: dwóch Arabów (od strony okna) i Żyd (od przejścia). Żyd w jarmułce, pejsy, te sprawy - wyluzowany kompletnie - rozpiął kołnierzyk, zdjął buty. Arabowie patrzą na niego nienawistnie. Po godzinie lotu jeden z nich wstaje i mówi: - Idę po Colę.
Żyd na to: - Ależ nie, ja pójdę, po co się przeciskać.
I poszedł. W tym czasie Arab napluł mu do buta. Żyd wraca, daje Colę Arabowi. Po kolejnej godzinie drugi Arab mówi: - Idę po Colę.
Żyd jak poprzednio: - Ja pójdę.
I poszedł. Drugi Arab napluł mu do drugiego buta. Żyd wraca, daje Colę Arabowi. Po godzinie samolot ląduje, Żyd zbiera się, zapina kołnierzyk, założył jednego buta, skrzywił się i mówi: - Znowu ta straszna nienawiść między naszymi narodami, to plucie do butów, to szczanie do Coli...
 Pawka Morozow
 ciepłe kraje, Poniedziałek 21-01-2008

10190. 
Bezwzględna i bezlitosna nacja rządziła skupem żywca, zboża i innymi dobrami chłopstwa przewojennego. Do tego stopnia, że dyktowali wszystko: ceny, ilość skupu, przebierali nawet w rasie świni. Chłopstwo
z okolic rannym świtem jechało do powiatu, by "żydowi" sprzedać plony życia; ten się zaśmiał i powiedział: nie dziś, przyjedź jutro. Panowali również nad całkowitem handlem w miastach. Posiadli kamieniczki i najmowali bezlitośnie biednym polaczkom mówiąc: "Nasze kamienice, wasze ulice".
To jest też prawda, ale dziś nie należy rozdrapywac ran, zapomnieć też nie można. Jednak, kiedy ktoś głowę podnosi na Polaków, to aż STRACH powiedzieć co z tego wyniknie... Aż STRACH!
 nikt
 Poniedziałek 21-01-2008

10189. 
Odnośnie wpisu numer: 10188 10187

"Polemika z głupotą nobilituje ją tylko bez potrzeby" (Kisielewski).
Jako, że ten (co mu betoniarka zlasowała mózg) oraz inni, jemu podobni, dają swoiste popisy tzw PIZW (potencjał intelektualny zwykłego wróbla), troszku się wnerwiłem i dałem stanowczy odpór (mam nadzieję).
Nie dajcie sie zwariować i tym "betoniarzom" i wszelakiej maści oszołom powiedzcie stanowcze "nie".
 Mcmurphy
 Poniedziałek 21-01-2008

10188. 
Odnośnie wpisu numer: 10187

Widzę, że od tego mieszania betonu (w betoniarce jak mniemam), to
ci sie mózg zlasował do reszty - poczytaj:
 Mcmurphy
 http://or.icm.edu.pl/sergiusz1.htm
 Poniedziałek 21-01-2008

10187. 
Odnośnie wpisu numer: 10179

Dodaj do tego dawną wszędobylskość, jarzmo ukrzyżowania głównego proroka chrześcijan, niechęć do asymilacji, pożyczanie na lichwę, pokrętność w handlu, obecność Żydów w aparacie bezpieczeństwa po 1945... Stereotypy przerodzone w godną potępienia nienawiść, która rosła w społeczeństwach chrześcijańskich od wieków.
Zgodnie z moimi oczekiwaniami złapał temat ktoś z jajem a nie debil.
 Betonmieszarka
 Poniedziałek 21-01-2008

10186. 
Odnośnie wpisu numer: 10185

Po konsultacji z szefostwem mogę ujawnić rąbka już nie takiej tajemnicy, że trwają prace nad nową formułą www.kurier-ilawski.pl
 Modero Kuriero
 Niedziela 20-01-2008

10185. 
Odnośnie FORUM. W związku z rozszerzeniem tematyki forum, proponuję podzielenie tematyczne wpisów np.
1. Problematyka przeszłości narodu (IPN)
2. Sprawy Radia Maryja
3. Sprawy gospodarcze, krajowe i lokalne
4. Sprawy społeczne j.w.
5. Sport, muzyka oraz gry
6. Polityka krajowa i lokalna (jeśli taka istnieje)
7. Inne
Umożliwi to, według mnie uporządkowanie wpisów, ułatwienie wymiany poglądów itd. etc. Moę podać na początek np. reklamę [...], obniżającej opłatę za rozmowy do telefonów komórkowych, ale - co jest kuriozalne,
- po zgłoszeniu do [...] chęci korzystania z obniżek. Rewelacja na skalę krajową. Proszę sprawdzić.
 forumek
 Niedziela 20-01-2008

10184. 
Odnośnie wpisu numer: 10181

A więc kogo wybieramy do rad narodowych?
Kiedyś wybierano elektryków, gdyż WŁADZA RAD + ELEKTRYFIKACJA = SOCJALIZM.
Teraz takich, co "wszystko załatwią".
Zatem kto nie pije to nie swój i nic nie załatwi.
 ORMOWIEC
 Niedziela 20-01-2008

10183. 
Odnośnie wpisu numer: 10177

Za J. Tuwimem:

Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet: "Pies cię j...ł".
Bo to mezalians byłby dla psa.
 Mcmurphy
 Niedziela 20-01-2008

10182. 
Looknijcie sobie: Ballad of Black Mesa.
 Me
 http://www.youtube.com/watch?v=nTbL5elVXrU
 Niedziela 20-01-2008

10181. 
Odnośnie wpisu numer: 10180 10178

Dziwne rzeczy dzieją się w tym okręgu wyborczym.
Poprzednik Eugeniusza Ch., [czyli dyrektor PCPR] Zenon K. stracił mandat radnego z powodu "choroby filipińskiej". Widzę, że obecny przedstawiciel wyborców musiał nawciskać niezłe kawałki skoro zdobył srebro na podium wyborczym. Czy oni byli aż tak zaślepieni? Choć to ich prawo chodzić w okularach przeciw słonecznych podczas wyborów - ciekawe ile mamy jeszcze takich przypałków w naszej iławskiej radzie miasta...?
 trzeźwy
 Niedziela 20-01-2008

10180. 
Odnośnie wpisu numer: 10178

Eugeniusz Ch. - znany z nieciekawej przeszłości (typowy aparatczyk), zero autorytetu, elokwencji oraz taktu wobec osób jemu obcych (bez znaczenia towarzyskego i układów), ponurak, nie cieszący się zaufaniem, nigdy pierwszy nie pozdrowi osób mu dalszych, w tym kobiet, zaglądajacy do głebszych pokładów uciech natury drink-barowej. Pedagog z pierwszej linii u dyrektora Edwarda B.[...], odznaczony za zasługi wychowawcze. Wielokrotny radny (nie jego zasługa, a wyborców), ponownie wśliznął się na grzbiecie rwącej fali PO.
 kęs
 Niedziela 20-01-2008

10179. 
Odnośnie wpisu numer: 10177

DO BETONOMIESZARY ODPOWIEDŹ:
Polacy dlatego nie lubią Żyda, gdyż oni są cwani, wyrachowani, nigdy nie dadzą się oszukać, w odzyskiwaniu długów i robieniu kasy bepardonowi. Należą do nacji oszczędnych, stąd ich kolosalne majątki oraz władanie światem banków i finansów.
Popatrz na przykłady pewnych panów z ART-BI (artystyczny biznes),
jak wydymali z banków (za pomocą medody oscylatora finansowego) prawie miliard złociszy. Legalnie, ten wątek procesu został umorzony.
 nick
 Niedziela 20-01-2008

10178. 
Odnośnie wpisu numer: 10154 10148 10146

Dla forumowicza podpisującego się jako Antykomuch polecam radnego Eugieniusza Ch.[...].
 Biały
 Niedziela 20-01-2008

10177. 
Odnośnie wpisu numer: 10174

* Weź zmień płytę :)
** Od godziny 14:49 nie odpisuję temu palantowi od Rogoland do czasu, aż wyleczy się z manii prześladowczej i odpowie mi rzeczowo na pytanie: "Dlaczego dla Polaka-swojaka określenie ty Żydzie uchodzi za obelgę?".
*** Pamiętasz typa McMurphy? Identyczny kretyn jak ty, towarzyszowi Morozowowi na porównywalnie proste pytanie odpowiedzieć nie potrafił.
**** Zaczęła się wznowiona transmisja skoków.
 Betonmieszarka
 Sobota 19-01-2008

10176. 
Dziś w "tvn 24" o godz. 18:00 odbędzie się debata z udziałem
Jana Tomasza Grossa na temat książki "Strach".
 Wyborca
 Sobota 19-01-2008

10175. 
Szkoda bo na wieś nie wróci, a w mieście zginie, już się chował ostatnio przed żonami górników w Lublinie. Tak właśnie chciałem żeby skończyło Psl i Platforma bo to zło i korupcja i układziarze, a nie ludzie chcący odbudować Polskę. Zacierali ręce jak piepszyli o cudach, że będą w Polsce to je ludzie mają zarobki 10% w górę a ceny 50% a iławskie śmieci nawet 100%, zeby kolesie mieli wysokie pensje w Eko i Spomerze, bo jak żeś głupi drogi Iławiaku to jeden w Kisielicach ubił interes na wiatrakach, a drugi ubije na śmieciach i twoich brudach, trzeci zgarnie trochę z basenu, czwarty z jeszcze jednego marketu, piaty z prywatnej szkoły Wyższej która produkuje analfabetów, że nawet na zajęcia nie musisz chodzić obyś wpłacił im na konto to Ci piątek nastawiają, ale wiedza co robią że nawet prawo administracyjne maja, a z prawem prawników, no i kóleczko sie zamyka. Tak wyglada Polska tylko szkoda tych dzieciaków bo tozsamość Polaków odebrała Platforma i Psl.
 Benek
 Sobota 19-01-2008

10174. 
Odnośnie wpisu numer: 10158 10159 10164 10165

A jak tam pogoda w Stavanger - stolicy Rogaland?
 Agent przedwojennej dwójki
 Patagonia, Piątek 18-01-2008

10172. 
Odnośnie wpisu numer: 10171

"Pawlaka szkoda" - powiadasz Benek. Przecie.......ż to marionetka Bolka.
Już zapomniałeś kto dokonał zamachu stanu na rząd Jana Olszewskiego?
 44%
 Piątek 18-01-2008

10171. 
No i ma Platforma co chciała, strajki wszystkich grup społecznych. Mają pecha chłopaki z Platformy, tak jak wróżyłem się stanie, bo nie dadzą sobie rady. Kaczyński wiedział co robi dając im władze gdy naród wola jeść. Mają na to recepty, przedwyborcze cuda cuda i jedze raz cudaaa! Opowiadali niech teraz pokarzą co potrafią. Nie wytrzymaja i tak własnie skończy Platforma jak SLD, szkoda tego Pawlaka i szkoda Polski, bo to jej koniec, system się wali i grozi nam rozbiór, ale już na wieki.
 Benek
 Piątek 18-01-2008

10170. 
POSZUKIWANY JEST GRABARZ DLA SLD i CAŁEJ TEJ BANDY.
Dzisiejszy sondaż i te 4 procent [dla postkomuny] mówi samo za siebie.
Tak donosi PAP.
Przypomnijmy, że próg wyborczy dla koalicji wynosi... 8 procent. Jest to zapewne bardzo smutna wiadomość dla pana Jerzego Kalisza z RADYJA. Współczujmy temu panu i miejmy nadzieję, że nie ogarnią go ZMORY.
 iławianin z ulicy Ostródzkiej
 Piątek 18-01-2008

10169. 
Odnośnie wpisu numer: 10157 10155

Co Ty chcesz od Rycha?
A jak Żyłka po upadku siedział na stołku dyrektora PUP to nie widziałeś problemu? Bo Rychu mu pomógł, a teraz Żyłka się owdzięczył tamtemu.
Ot cała polityka!
 orb
 Piątek 18-01-2008

10168. 
Odnośnie wpisu numer: 10165

"A co się stało się" z tym wpisem nr 10165, że go nie ma?
 Betonmieszarka
 Piątek 18-01-2008
Odp. 
Wpis nr 10165 najpierw został poddany ocenie prawnej.
Stąd oczekiwanie. Przepraszamy za niedogodność.
 moderator
 Piątek 18-01-2008

10167. 
Odnośnie wpisu numer: 10162

No proszę, proszę. Widzę, że radny H. Witkowski z PIS-u ma alternatywę. Ciekaw jestem jego opinii. A propos ta partia nazywać się będzie "Partia Narodowa"
 Wyborca
 Piątek 18-01-2008

10166. 
Zasada 1 - wie dużo, bo nie dziobem nie klapie, że cokolwiek wie. Nie po to wie, by wiedzą się chwalić, a użyć jej we właściwej chwili, nawet po 100. latach.
 ADMIRAŁ
 Piątek 18-01-2008

10165. 
Odnośnie wpisu numer: 10164

Hie hie! Głupiś niczym pewien chłopina w Ga[...]niu rodzony, co to na forum [radiowęzła Erewań] pomówił swojego ziomka Trzciał[...]iego niejakiego, że ten - podszywając się pod gościa o pseudonimie "Polak" - dokuczał mu ślicznie i merytorycznie. Rzecz w tym, że walił się później w pierś. Dziwna przypadłość ludzików niepotrafiących odpowiadać rzeczowo na pytania :)
 Betonmieszarka
 Piątek 18-01-2008

10164. 
Odnośnie wpisu numer: 10159

A jak tam pogoda w Rogaland ?
 Agent przedwojennej dwójki
 Piątek 18-01-2008

10163. 
Odnośnie wpisu numer: 10160

Żagiel:
skoro jesteś taki mocny to potrafisz mi wymienić imiona moich dzieci???
 Tatuś
 Piątek 18-01-2008

10162. 
NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS - WAM WSZYSTKIM
Nareszczie powstaje nowa NARODOWA PARTIA, której patronował bĘdzie O. Rydzyk Tadeusz. Partia opuszczonych przez kolejne mordercze rządy, wyzyskiwanych przez kwiopijne elity władzy.
 Męczennik z Radyja
 Piątek 18-01-2008

10161. 
"Kochajmy sie jak bracia a liczmy sie jak Żydzi" - wystarczy, by wyjasnić, dla czego Polacy nie lubią Żydów? Ani nie kochają się jak bracia, a nienawidzą się jak psy; ani nie liczą się jak Żydzi, a trwonią grosz jak rozpustnicy i dziwki.
 **
 Piątek 18-01-2008

10160. 
Odnośnie wpisu numer: 100158

(...) "Nikt tu nie jest anonimowy" (...). Właśnie - durnie z forum myślą,
że są nierozpoznawalni. Wiadomo z nazwiska i imienia, kto kim jest na
forum. Było wiadome za Sanacji, tym bardziej teraz przy supertechnice
penetracji.
 Żagiel
 Piątek 18-01-2008

10159. 
Odnośnie wpisu numer: 10158

No chłopie! "Zesraj się, a nie daj się".
1. Nie kobieto, bo hermafrodytą nie jestem.
2. Nie z Norwegii a z Polski.
3. Dla mnie Michnik to taki idol jak Niesiob czy proboszcz z Pipkowa Dolnego, czyli żaden.
4. Piszę co widzę (nadal nie wytłumaczono mi dlaczego określenie "Ty Żydzie" uchodzi za obelgę).
 Betonmieszarka
 Piątek 18-01-2008

10158. 
Odnośnie wpisu numer: 10150

Ty tam w Norwegii sieć cicho, szanowna pani. Dla ciebie Michnik to idol.
Nikt tu nie jest anonimowy.
 Agent przedwojennej dwójki
 Piątek 18-01-2008

10157. 
+ No kto! Tylko może nim być były sekretarz PZPR w Iławie.
 **
 Piątek 18-01-2008

10156. 
Odnośnie wpisu numer: 101055

Kto konkretnie? Nazwisko.
 Antykomuch
 Czwartek 17-01-2008

10155. 
Odnośnie wpisu numer: 10151

Ale to było kiedyś.
A zgadnijcie kto jest teraz głównym specjalistą od spraw inwestycji
w [spółce miejskiej] "Iławskie Wodociągi"?
(pominę prezesa, przewodniczącego rady nadzorczej i kilku innych)
 Zenek
 Czwartek 17-01-2008

10154. 
Odnośnie wpisu numer: 10149

Widzę, że dobrze rozumujesz.
Tamci przy Ostródzkiej, dam sobie rękę uciąć (na razie jedną), muszą współpracować z WSI lub innymi pułkownikami wywiadu, choćby ten z miejscowości Z.[...] od spleśniałej kiełbasy.
Do całej tej żenującej "działalności" wciągnęli Wiesława N.[...] wielkiego
"historyka" i "znawcę" Iławy i okolic.
Dziś luknąłem do Kurierka na strony z felietonami - i stamtąd dostałem potwierdzenie na charakter i mentalność tamtego osobnika. Facet jest bezwzględny, można go śmiało porównać do właścicieli obozów pracy
we Włoszech, na których pracują między innymi również Polacy (i być może iławianie).
Nie wiem czy nazwiska na tym forum przejdą, bo to się kłóci z ustawą
o danych osobowych. Tak mi się wydaje.
 Antykomuch
 Czwartek 17-01-2008

10153. 
Odnośnie wpisu numer: 10149

DLA MNIE I TYSIĘCY IŁAWIAN RADYJO Z EREWANIA JEST NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ. MORDY MOJE - RĘCE PRECZ OD EREWANIA!
 ORMOWIEC
 Czwartek 17-01-2008

10151. 
Odnośnie wpisu numer: 10179

A taki Ryszard Zabłotny, ostatni pierwszy sekretarz komitetu miejskiego PZPR w Iławie, w 1998 roku wybrany, o zgrozo, na pierwszego starostę
w wolnej Polsce. Wstyd dla Iławy.
 ???
 Czwartek 17-01-2008

10150. 
Odnośnie wpisu numer: 10141

Rzeknij mi więc waść, dlaczego jedną z największych obelg
dla "Polaka - swojaka" jest określenie: "Ty Żydzie"?
Antysemityzm mamy wrodzony... Niestety.
 Betonmieszarka
 Czwartek 17-01-2008

10149. 
To jest ble ble, małpo jedna! Jakie komuchy dzis siedzą w urzędach. Starostwo opróźnili, urząd miasta też. Może ich dzieci, wnukowie, może. Muszę ci powiedzieć, że nawet Macierełka Antoni paru komuchów w swoim KW pozostawił. Zatem nie gadaj lipy, a rzuć nazwiskami, który komuch ci na bakier sto - mordo ty jedna. Burmistrza przecież za komucha nie bierzesz?!
Ty zajmij sie lepiej tymi z [radiowęzła] EREWAŃ, gdyż tam jest matnia postkomuny.
 **
 Czwartek 17-01-2008

10148. 
Odnośnie wpisu numer: 10147

Mam na myśli osoby, które w czasach komunistycznych były istotnymi elementami w propagowaniu tego zbrodniczego systemu, a w chwili obecnej pełnią ważne funkcje publiczne. Ponad to faszyzm i komunizm uważam jako największe z klęsk życiowych w historii ludzkości.
Życzysz sobie czegoś jeszcze?
 Antykomuch - aż do szpiku kości
 Czwartek 17-01-2008

10147. 
Odnośnie wpisu numer: 10146

Kogo masz na myśli? - mówiąc:
"(...) z jego pomiotami w Iławie z wydziałów kultury, którzy masom ludowym wkuwali zalety socjalizmo-leninizmu i innego paskudztwa (...)"
 **
 Czwartek 17-01-2008

10146. 
Odnośnie wpisu numer: 10142

Pamiętam jak Wojtyłę Kreml nie wpuścił do siebie ażeby przygarnąć do siebie kilka owieczek. Tam u nich Putin jest Carem i bogiem tylko nie wiadomo czego. Ten główny KGB-owiec myślami modli się w krypcie Lenina aby ponownie opanować Europę Wschodnią z jego pomiotami w Iławie z wydziałów kultury, którzy masom ludowym wkuwali zalety socjalizmo-leninizmu i innego paskudztwa.
 Antykomuch
 Środa 16-01-2008

10145. 
Odnośnie wpisu numer: 10143

Tym łapiduchom z prywatnych gabinetów wprowadzić kasy fiskalne, łaski bez. Taryfiarze też brzęczeli. W ten sposób uzyskane podatki będzie można przeznaczyć dla pacjenta zakupując mu lepsze medykamenty
 Łowca łapiduchów
 Środa 16-01-2008

10144. 
Odnośnie wpisu numer: 10142

A może by tak [B16] pomyślał i przez internet do nas zawitał? To może te towarzystwo wielbicieli sierpa i młota też "łobczytają" i w ten sposób coś zakumają. No i chyba mu się nie opyla do Polski przyjeżdżać, nie ten klimat, nie te warunki - choć swój duchowo.
 Wyborca
 Środa 16-01-2008

10143. 
Odnośnie artykułu [w Kurierze na temat] pokrzywdzonych lekarzy.
A Wy biedaki powinniście mieć żal do poprzedniego dyrektora, że zamiast wam podnieść pensje, to dawał Wam takie premie większe od zarobków, a teraz premie zabrano i nastała bieda, bo trzeba żyć z pensji, i tak nie małej.Wasze straszenie ludzi zamknięciem szpitala na nic się zda. Również to, że nie będziecie mieć czasu dla pacjenta, to jakaś fikcja. Najpierw powiedzcie kiedy go mieliście, echo serca czy usg wykonywane w tych samych godzinach pracy za odpowiednie pieniądze było wykonalne, a za pieniądze w ramach etatu jest nie do zrobienia. To jakieś kpiny z pacjentów. Wam chodzi tylko o kasę dla siebie, a nic was nie obchodzi pacjent i rozmowa z rodziną na korytarzu w biegu, bo po co gadać z człowiekiem, jak ja tu jestem Bogiem a ty tylko pacjentem zdanym na moją łaskę i humor. Czas to mienić.
 chory pacjent
 Środa 16-01-2008

10142. 
Odnośnie wpisu numer: 10239

Czy uważasz, że pedalstwo, lewactwo, libertynstwo ma prawo odpędzić człowieka, wielkiego myśliciela, filozofa w osobie Papieża od odwiedzenia Uniwersytetu i wygłoszenia - nie kazania - ale swych przemyśleń?
A nie zastanowięłeś się, że to jest tolerancja w lewą tylko stronę, kiedy zabrania się mówić stronie prawej?
To o taką tolerancję tym innowiercom i zboczeńcom umysłowym chodzi? Tak! Zatem ja mówię: WARA Z OCZU.
BYNAJMNIEJ MY POLACY BĘDZIEMY WALCZYĆ Z TAKĄ TOLERANCJĄ.
 Męczennik z Polski
 Środa 16-01-2008

10141. 
Nidgy do ręki nie wezmę "Strachu" J. Grossa. Po co ten obłudny "Znak"
i autora tej knigi dorabiać. Z dyskusji radiowych wynika jedno - Gross dolewa tylko paliwa dla postaw antysemickich.
 iławiak
 Środa 16-01-2008

10140. 
Podatek za psa a szczepienie.
A może w Iławie wzorem innych miast uzależnić bezpłatne szczepienie psa od regularnie płaconego podatku, tak jest w wielu miastach. W tej chwili koszty podatku + szczepień to ok 100 zł w zależności od lecznicy.
 *
 Środa 16-01-2008

10139. 
Benedykt XVI nie odwiedzi największego uniwersytetu włoskiego. Nie ma żadnych podstaw teologicznych i historycznych dla siedziby papiestwa na terenie Włoch. A może by tak do Polski przeniósł się papież.
 xxxx
 Środa 16-01-2008

10138. 
Czytam i wiem, że ktoś tam oszukał forumowiczów erewańskiego radyja.
Piszą, że dyrektor szpitala zdemontowała znad łóżek pacjentom telefony. To jest kłamstwo. One już nie działały od kilku lat.
Reszta wpisów też jest jakaś dziwna.
 Anty-zombi
 Wtorek 15-01-2008

10137. 
Odnośnie wpisu numer: 10136

Sam Stefan Niesiołowski, pierwsza morda Platformy, powiedział, że
on i PO z kościołem i biskupami walczył nie będzie, bo to zawsze
źle się kończy. Miał rację.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 15-01-2008

10136. 
Odnośnie wpisu numer: 10133

Jak skończy sie nadawanie radia "EREWAŃ", to jego miejsce zajmie
RADYJO MARYJA. A Radyju to już nie dasz rady, boś za durny, bo kto
rękę na Biskupów i Kościół podnosił i podnosi, jako pies pod płotem
zdechnie.
Właściwie pies pod płotem nie zdycha, bo schronisko go przytuli, jeno człek tępy zdechnie, jako szperacz na śmietnisku. Ciebie, ryju głupi
i wstrętna szczerzujo, to czeka jak z EREWANIEM na wojnę idziesz.
 **
 Wtorek 15-01-2008

10135. 
Odnośnie wpisu numer: 10133 10129 10097

To wtedy zapanuje Radio Maryja w Iławie. Będziecie klękać i zębami zgrzytać jak PO wyleczy was ze złudzeń.
Giełda to wymysł k[...]y i złodzieja burżuazyjnego. Jak pisał klasyk z Forum Kuriera, DZIEDZIC Z CHROMAKOWA, "rozplantowano Inków...". Dlaczego rozplantowano ich!? Ano dla złota, zdemolowano stolicę ich państwa - Cusco z główną świątynią. Złoto to posłużyło do budowy świątyń katolickich, które teraz są niepotrzebne.
Rydzyk złota nie potrzebuje, bo babcie 25% emerytury ślą do Torunia. Również spija krew burżuazyjną z Brukseli, którą później Rydzyk zdusi.
 SZCZEŻUJA
 Wtorek 15-01-2008

10134. 
Odnośnie wpisu numer: 10133

Nie martw się Synoptyk, od jakiegoś czasu w Iławie uruchomione jest internetowe radio. Można do nich przesyłać własne numery, oni to na pewno zagrają. Jeżeli będziesz zainteresowany to podam ci namiary.
 **
 Wtorek 15-01-2008

10133. 
Odnośnie wpisu numer: 10129

Ty, Męczenniku z Polski! A cóż to będzie gdy skończy się nadawanie
radia "Erewań" z ul. Ostródzkiej?
 Synoptyk
 Wtorek 15-01-2008

10131. 
Co się stało z wpisami nr 10112, 10113, 10114, 10117, 10128 ???
 dociekliwy
 Wtorek 15-01-2008
Odp. 
Były to powtórzone wpisy spowodowane chyba nadto szybkim
użyciem klawisza F5 lub podobnych funkcji ("ciasteczka" etc.).
 Modero Kuriero
 Wtorek 15-01-2008

10130. 
Odnośnie wpisu numer: 10127

A jutro lub za tydzień cena spadnie na łeb na szyję.
Nie dam się zmanipulować "sympatykom czosnku".
 kochający złotówki :P
 Wtorek 15-01-2008

10129. 
PROBLEM ZŁOTA W UJĘCIU WODZA REWUCJI:
WŁDZIMIERZA ILLICZA LENINA:

"Wyobrażam sobie, że kiedy odniesiemy zwycięstwo w skali światowej, zbudujemy ze złota ustępy publiczne na ulicach kilku największych miast świata. Byłby to "najsprawiedliwszy", najbardziej pouczający i poglądowo zademonstrowany sposób użycia złota dla tych pokoleń, które nie zapomniały, że w walce o złoto wymordowano dziesięć milionów ludzi i okaleczono trzydzieści milionów w "wielkiej wyzwoleńczej" wojnie lat 1914-1918, w wojnie, która rozstrzygnąć miała doniosły problem: który pokój jest gorszy - brzeski czy wersalski; w walce o to złoto czyni się na pewno przygotowania do wymordowania dwudziestu milionów ludzi i okaleczenia sześćdziesięciu milionów w wojnie, która wybuchnie gdzieś około 1925 czy 1928 roku i toczyć się będzie między Japonią i Ameryką, albo między Anglią i Ameryką, albo też między innymi mocarstwami."

Podobny czas nastał obecnie, kiedy dla złota ludzkość wyrżnie sie niebawem, gdyż nie w dolar ona lokuje, nie w złoża ropy, ani w nieruchomości, tylko w złoto. I to właśnie będzwałów zgubi do reszty. Bo, co ze złotem poczynią, kiedy elekronika stanie, albo ziemię ziąb ogarnie? Za złoto ciepła nie kupią, bo wegiel sie skończył, ropa też, na słońce nie polecą. Kto bowiem chiał będzie, by mu złotem płacono, jak ludzkość zostanie bez jadla i picia, gdyż wielkie przestrzenie Europy przez kilka lat z rzędu, plonów nie wydadzą, nie mówiąc o Ameryce północnej, która lodem skuta zostanie.

A wszystkie te klimatyczne zmiany nastąpią po ociepleniu wielkim, które nadchodzi, przez co lody Arktyki stopi. Woda ze stopionych lodów tak oziębi rychło atmosferę ziemską, że nadejcie jedna zmarźlina i migracje społeczeństw za przestrzenia życiową - III WOJNA ŚWIATOWA.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 15-01-2008

10127. 
Idzie wojna! Ratuj się kto może! Kupuj złoto!
 dddd
 http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4837694.html
 Wtorek 15-01-2008

10126. 
Zapytano młodego arystokratę angielskiego, który przed chwilą utracił męską niewinność - o wrażenia po akcie seksualnym. Ów odpowiedział:
"Wie pan, przyjemność jest, ale te ruchy nie są godne dżentelmena".
 SZCZEŻUJA
 Wtorek 15-01-2008

10125. 
Odnośnie wpisu numer: 10123

Do "orb":
Oni sami sie boją zaczepiać, zatrzymaywać tych lujów. Każda bowiem, nie tak jak pozwala kretyńskie prawo, interwencja, a policjant ma na poprzek. Szuja zawsze ma rację.
Nareszcie jest tak, jak miało być za rządów PO, czyli więcej wolności, na ulicy i zachowniu również. Efekty zmian są juz widoczne, masz rację, bo w państwie liberalnym w polskim wydaniu obecnych rządów, każdy radzi sobie jak może: "Sam muszę radzić sobie z zaczepkami nawalonych gówniarzy. Żenada!". Bogaci policji nie potrzebują, mają broń, prywatną ochronę, ogrodzone domostwa, monitoring kamer, itp. A my przeciętniacy musimy organizować własną "samoobronę", ale bez tego durnia, który był moment w koalicji. Dlatego PiS chciał sie go pozbyć, ale nie udało się i mamy to co mamy.
 Męczennik z Polski
 Wtorek 15-01-2008

10124. 
Odnośnie wpisu numer: 10123

Hmmm, chyba żale musisz zgłosić do organizatora bowiem to on zapewnia ochronę przy imprezach masowych.
Policja niech sie zajmie bandyctwem i złodziejstwem wszelakiej formy a nie obstawianiem imprez.
 Fakirr
 Wtorek 15-01-2008

10123. 
Odnośnie wpisu numer: 10105

Koncer zespołu "Bakszysz" był zajebisty! Gratulacje dla organizatorów.
Ale wielki minus dla iławskiej policji. Tyle tam wiary, nawaleni gówniarze zaczepiający widzów i zero policji! Oj panowie policjańci wstyd! Podatki na Was płacę i co z tego mam? Sam muszę radzić sobie z zaczepkami nawalonych gówniarzy. Żenada!
 orb
 Poniedziałek 14-01-2008

10122. 
Odnośnie wpisu numer: 10116

Sperma, a wraz z nią plemniki - wystrzeliwane są z penisa męskiego, ludzkiego z szybkością 50 km/h. W Erewaniu tak nie mają, jedzą dużo nasion dyni, co daje dobre efekty seksualne i poprawia stan prostaty. Szybkość spermy nie rośnie, ale za to lepiej stoi - penis - chciałem powiedzieć. Przyjemnych snów i nocnych przygód życzy...
 Jędza, lat 72
 Iława, Poniedziałek 14-01-2008

10121. 
Odnośnie wpisu numer: 10118 10116

To radio Erewań to lipa. Co za muzyka? Dobra do domu publicznego.
 SZCZEŻUJA
 Poniedziałek 14-01-2008

10120. 
Odnośnie wpisu numer: 10110

"T" jak tuman.
 ###, lat 73
 Iława, Poniedziałek 14-01-2008

10119. 
PROKURATURA NA TROPIE PREZYDENTA OLSZTYNA

Zarzut niegospodarności może usłyszeć Czesław Małkowski, prezydent Olsztyna - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Śledczy z Prokuratury Okręgowej od kilku miesięcy sprawdzają sprzedaż atrakcyjnej działki na jednym z olsztyńskich osiedli.

Powołany przez miasto biegły wycenił działkę na 210 tys. zł, ratusz w przetargu chciał za nią 300 tys. Biznesmen dał 500 tys. zł. Zgodnie jednak z prawem musiał zapłacić tylko 25 proc. wylicytowanej kwoty. Resztę miał oddawać miastu przez 99 lat. Prezydent kilka miesięcy po przetargu zgodził się przekształcić prawo wieczystego użytkowania gruntów w prawo własności. Zrobił tak mimo negatywnej opinii Wydziału Geodezji i radcy prawnego ratusza. Po przekształceniu okazało się, że na konto miasta wpłynęło tylko 204 tys. zł. Według śledczych ratusz mógł stracić na operacji nawet 200 tys. zł.

Prokuratorzy zwlekają z postawieniem Małkowskiemu zarzutów, bo w sprawie prezydenta Olsztyna prowadzone są jeszcze trzy śledztwa, m.in. w sprawie remontu drogi i sprzedaży... jeziora. - Chcemy zakończyć wszystkie śledztwa jednocześnie - tłumaczy "Rz" rozmówca z prokuratury.
 czytelnik
 Poniedziałek 14-01-2008

10118. 
Odnośnie wpisu numer: 10116

Do moderatora. To tylko zazdrość nimi kieruje. A poza tym to niech zainstalują na pierwszej stronie licznik odwiedzin, to się słono zdziwią.
 ***
 Poniedziałek 14-01-2008

10116. 
Odnośnie wpisu numer: 10115

Tam Wiesław [...] wstrzykuje pawulon dla byłych jego chlebodawców.
 antidotum
 Poniedziałek 14-01-2008
Odp. 
Manipulowanie, a także takie wykręcanie czyjegoś nazwiska,
porównując je grą liter do, przepraszam, do... kloaki - to już
przechodzi ludzkie pojęcie. Zbydlęcenie tych podłych tchórzy
(o mentalności UB-eckich poplemników z Radiowęzła Erewań)
nie mieści się w żadnym leksykonie ani odchyleń, ani chorób.
 moderator
 Poniedziałek 14-01-2008

10115. 
Odnośnie wpisu numer: 10111

Ormowiec to pikuś. "Kuriera" podróbka z ul. Ostródzkiej to jest temat.
 mów mi wuju
 Poniedziałek 14-01-2008

10111. 
Odnośnie wpisu numer: 10109

Ty masz rację. Już dawno coś mi sie nie zgadzało. Pod ormowca ktoś
sie podszywał.
Należy dac temu spokój, niech sie podszywają. Forum dodaje to uroku.
 ORMOWIEC
 Poniedziałek 14-01-2008

10110. 
Odnośnie wpisu numer: 10109

Panie O. - z tym można to sobie możesz.
 ttttttttttttttttttttttt.....................
 Poniedziałek 14-01-2008

10109. 
Odnośnie wpisu numer: 10106

Na forum można polemizować tylko z poglądami, nie osobami.
Bo tutaj "Wyborca" nie jest równy "Wyborcy", "Dziedzic" nie jest równy "Dziedzicowi", "Ormowiec" nie jest równy "Ormowcowi", "Smarowóz" nie jest równy "Smarowozowi", "OO7" nie jest równy"OO7" itp.
Zapewne pełno tu jest samozwańców i przebierańców wkradających się pod cudze nicki.
 oooooooooooooooooooooooooooo
 Poniedziałek 14-01-2008

10108. 
Światło w jakim stawia Platformę Obywatelską Palikot to swiatło ciemnej gwiazdy. Obywatele z PO - gratuluję WAM!!! Twarz, jaką wystawia wam Palikot pasuje - jak sądzę - do większości z WAS, w przeciwnym razie Tusk już dawno wyrzuciłby tego człowieka z partii.
 Męczennik z Polski
 Poniedziałek 14-01-2008

10107. 
Odnośnie wpisu numer: 10102

DZIEDZIC Z CHROMAKOWA żadną "rasistowską ku[...]ą" nie jest, co najwyżej ty - małpo ryża.
Hiszpanie grali [w siatę] kunktatorsko, czego w historii gier sportowych
w wykonaniu Polaków na arenach świata, nigdy nie zarzucono. Pamiętam
MŚ w Monachim 1974, kiedy mogliśmy spokojnie puścić Włochów wyżej,
mając pewne miejsce w ćwierćfinale. Nie daliśmy się kupić, bo takie podchody były. WYGRALIŚMY Z NIMI, CZYLI SPAKOWALIŚMY IM WALIZKI.
Przy okazji pozdrawiam ZRYW I CHŁOPCÓW Z JEZIORAKA.
 trenerro
 Poniedziałek 14-01-2008

10106. 
Na tym forum to nie wiadomo, kto jest kto. Może być tak, że kilka osób używa tego samego pseudonimu, albo osoba używa kilka pseudonimów.
 Waldemar Kołodziejski
 Warszawa, Poniedziałek 14-01-2008

10105. 
Owsiakowa scena przy fosie - ok. Publika - żenua.
 krokodyl
 Niedziela 13-01-2008

10104. 
Odnośnie wpisu numer: 10101

Ten popalony kot to temat zastępczy żeby zdyskredytować prezydenta. A wczoraj "Gadaczka24" od rana wyskoczyła z debatą na temat służby zdrowia i jakoś im to nie wyszło, bo po południu rzucali już tylko notki.
Te skurczybyki wypromowały na niedzielę tego zboczka z bimbrowni.
Ludzi jest łatwo ogłupić.
 007
 Niedziela 13-01-2008

10103. 
Dostałem cynk, że minister Kopacz może być jutro zakopana przez Donaldusia, żeby tylko nie doprowadzić do obrad przy okrągłym stole na temat służby zdrowia w pałacu prezydenckim. PO-plujcy na samą myśl, że Lechu ma ich pogonić do roboty, dostają PO-lucji nocnych. We wtorek skalpelowcy z Zielono-Górskiego mają zamiar domagać się swojego. Ja już zaczynam szukać jakiegoś znachora, bo nie wierzę, że ci PiS-ożercy mają jakieś pomysły.
 007
 Niedziela 13-01-2008

10102. 
Odnośnie wpisu numer: 10097

Jesteś zwykłą raistowską ku[...]ą. Nie ma łagodniejszego określenia
na ciebie. Taką samą, jak nie gorszą litanię można napisać i zwalić
na dowolny naród i dowolną rasę.
 badabum
 Niedziela 13-01-2008

10101. 
Palikota na pal! Ja bym go ch(...) ukamieniował za to, co wymyśła na Prezydenta. Ale szuje i ch(...) w tej Platformie. Tacy na pewno Tuska
na Prezydenta za 3 lata doprowadzą.
A ten belfegor Ćwiąkalski? Następna morda. Dobrze, że nie moja, tylko Donalda Tuska.
Albo ten co przez ruszta w Oświęcimiu przeleciał, co kwacze dziobem jak kaczy pysk na folwarku, tez im się udał.
Albo ta od korupcji pędzenia, no Pietera, co pietra teraz ma, bo Ziobro
z Kamińskim juz dawno sidła na nią zastawili i kwity mają jak cholera - niech głupa nie wali.
Nie dziwota, że Zyta Gilowska od nich zwiała.
 **
 Niedziela 13-01-2008

10099. 
Odnośnie wpisu numer: 10098

Ładnie, pięknie. A kto wypleni SB-ków w Iławie?
 007
 Niedziela 13-01-2008

10098. 
Odnośnie wpisu numer: 10097

Dla mnie hiszpany to sukinsyny. Komuniści - nie wiadomo skąd im to sie wzięło. Dyktator Franko chciał te mendy komunistyczne wyplenić, ale mu sie do końca nie udało. Dobrze, że napędzają tym psom strachu, akowcy z ETY. Rozalają im mordy od czasu do czasu, ale niewiele to daje. Poczekamy zobaczymy. Ty Dziedzic dobrze to ująłeś - sprawę z meczem w p. siatkowej. Bydło chciało polakom na nosie zagrac, ale inni ich załatwili. Serb jest Serb, lepszy niz Rusek. Rżnie nie patrzy. Natomiast nasi też powinni zabrać się za robotę, i co niektórym popedzić kota jeszcze przed Olimpią. Ale nasi też cwaniaki, udają, że są chorzy itp.. Zaden Lozano, a nawet Chińczyk im nie pomoże, jak nie zabiorą się za robotę.
 **
 Niedziela 13-01-2008

10097. 
A dobrze tym ch[...] Hiszpanom, kombinowali z Holandią, by Polskę wyeliminować. Kibicowałem Serbom. Ci Hiszpanie to luje, mają teraz rząd [...], ten ich Sapatero - jak on wygląda !?
Jeden z tych siatkarzy hiszpańskich miał pysk jak Pizzaro i Cortes. Ci bandyci rozplantowali Azteków, Majów i Inków. Mówili, że przynoszą religię katolicką i postęp. Jan Długosz ( osoba duchowna ) o Krzyżakach mawiał; " Latrones cruce signati " (Łotrzy krzyżem znaczeni). To samo można powiedzieć o tych awanturnikach z XVI wieku. Inkowie nie znali prostytucji. Hiszpanie gwałcili mniszki inkaskie, dziewice słońca ( chyba tak się nazywały, nie pamietam już) i wtrącali je do... piekła, czyli burdelu.
 DZIEDZIC Z CHROMAKOWA
 Niedziela 13-01-2008

10096. 
Odnośnie wpisu numer: 10094

Po przeczytaniu twych kilkunastu słów stwierdzam, że jesteś bardzo inteligentna bestia.
Zbudowanie jednego, jakże mądrego zdania po polskiemu przychodzi
ci z tak niesamowitą lekkością, że nie posiadam się z podziwu.
 Stanisław Sierko
 Niedziela 13-01-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 109 110 111 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 258 259 260 ... 298 299 300 następna ] z 300105898055


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia | szukaj
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2017 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.