Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Trucizna w sklepie spożywczym?!
Wycinka drzew jest pod kontrolą
WSPÓLNA IŁAWA rusza do boju
Prokurator ściga burmistrza za wyłudzenia
DZIEŃ KOBIET z Kurierem
Zamiast imigrantów PiS chce polskich repatriantów
Szpital to nie hotel
Nowe warunki ulg podatkowych dla firm
CZŁOWIEK ROKU 2016. Nominacje
Hotelowy gość na gapę
Walentynki z Kurierem
Hieno, oddaj złoto matki!
Trup odżył w kostnicy
CZŁOWIEK ROKU 2016. Edycja XV plebiscytu
Policja?! Proszę przyjechać na facebooka!
Dzień Babci oraz Dzień Dziadka z „Kurierem”
Piratowi pouczenie wystarczy
Z obawy przed kamerą radni wezmą lekcję
Nadzieja na czterech łapach
GĘSIA CHATA powiększyła się o restaurację
Więcej...

Forum

10337. 
W radiowej trójce Antek (Macierewicz) opowiadał jak to prześladuje się
i przesłuchuje nocami funkcjonariuszy kontrwywiadu. Antek zatrudnił
z ulicy zwykłych laików, swoich ludzi, na obraz i podobieństwo swoje.
Nie mieli pojęcia o pracy. Zwolniono oficerów znających dwa, trzy języki, często z doktorskimi tytułami. Ci nowo zatrudnieni zarabiali po 10-15 tys. zł/miesiąc. Antek co kilka tygodni daje występy w Radio Maryja i tumani słuchaczy.
 Agent dwójki
 Piątek 01-02-2008

10336. 
Pozatym ta Twoja PLATFORMA TO POTRAFI ŚWINIE PODKŁADAĆ.
Gdzie byla debata przed wyborami nie było jej bo nie mieli co powiedzieć ludziom tak jak i teraz. PIEPSZE TAKA rzadze koniec tej smiesznej partii
i jej rzadów przecz na Kuronia. SZKODA POLSKI, SZKODA Iławy.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10335. 
Uczciwie zapracuje na mandat a Tych twoich kolesiów to zmiotę z Iławy bo więcej zła uczynili jak dobrego, niech nastanie normalnośc nie cuda
i Platforma wczesniej Unia Wolności.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10334. 
Boli Ciebie Fakir że wale po mordzie dopiero zaczołem. Wiem ze Ty też palec trzymasz w tyłku ukladzikom. Masz racje niektórzy musza trzymać bo nic innego nie potrafia i nie maja własnego zdania. Ciekawe czy jak idziesz robić siku to Ci tez doradzaja i jak masz si.e ubrac i czy iśc do koscioła współczuje Ci młocie i pilnuj ratusza bo w tym roku sie wiele rozegra a Ty i twoi kolesie znikna bo mali ludzie zawsze gina pa
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10333. 
Odnośnie wpisu numer: 10329

Cytuję: "Dajcie mi władze a zmienie Iławę sprowadzę inwestycje nie supermarkety czy ronda czy baseny". Niestety ale by inwestor przyszedł trza w pierwszej kolejności nadrabiać zaległości w infrastrukturze podstawowej m.in. ronda itp.
Cytuję: "IŁAWA MA SUPER położenie ale tzrba wyjsc na zewnatrz a nie zamykac się i pobierac gotowa kase z Unii i sie chwalic ze to czy tamto będzie". Z położeniem zgadzam się w 100% ale jeśli chodzi o branie kasy z UE to człowieku nie znasz realiów. W jej dzieleniu liczy się na pierwszym miejscu polityka. Możesz się zesrać i mieć najlepszy projekt ale jeśli nie jesteś w jednej linii politycznej w tzw. Instytucją Pośredniczącą to nawet dobry bajer nic nie pomorze w przekonaniu Zarządu Województwa w zatwierdzeniu Twojego zadania inwestycyjnego.
Cytuję: "Tak to nie może wygladac osobiscie znam kilku powaznych biznesmenów, którzy napewno by zaiwestowali w IŁAWIE, ale po co jak cuda cuda będa, że na wiosne zamiast liści banknoty wyrosna a my bedziemy je zrywac. Bajki, bajeczki i cudeńka dla dzieci z przedszkola nie dla ludzi". Buhahahahaha, człowieku czy ty myślisz, że prawdziwy inwestor zwraca uwagę na takie piardy o jakich piszesz? To nie ten szczebel. Dla prawdziwego inwestora liczy się tylko i wyłącznie jak najlepszy wskaźnik ekonomiczny i korzystanie z jak najlepszej koniunktury na rynku.
Cytuję: "Zobaczcie wszystkie miasta się reklamuja pokazuja w telewizji a Iława wygląda jak Zalewo zbita dechami". Po pierwsze nie ubliżaj miejscowości Zalewo. Nie masz do tego żadnego prawa. Jeśli faktycznie ta miejscowość wygląda tak jak piszesz, to tylko dzięki temu, że taki kmiotek jak TY udziela się na forum a nie w realu. Wskocz do matrixa i go napraw wg własnej wizji. Bo jak na razie, od długiego czasu piszesz bzdury, które systematycznie powielasz.
 Fakirr
 Czwartek 31-01-2008

10332. 
Odnośnie wpisu numer: 10330

Si si, Mcmurphy. Brawo, brawo...
 IQ
 Czwartek 31-01-2008

10331. 
Odnośnie wpisu numer: 10324

Oj Rybak i tak mamy szczęście w nieszczęściu, Ty może nie słyszałeś
ale ja wiem, że fleja z radia (wpis: 10293 - Qba) dwukrotnie próbował zasiĄąąąąąść za stołkiem na fotelu dyrektora Biblioteki Miejskiej.
Co do Platformy to jeszcze PO-czekajmy chwilę. Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce... Siup. He he he.
 IQ
 Czwartek 31-01-2008

10330. 
Odnośnie wpisu numer: 10324

"(...) od pierwszego lutego będzie Kinga Groszkowska (...)".
Czy nie ma ku temu predyspozycji? Nie jest merytorycznie przygotowana? Dyrektorem sie bywa - żoną się jest. Czas pokaże, czy wybór był właściwy. Pozdrawiam.
 Mcmurphy
 Czwartek 31-01-2008

10329. 
Dajcie mi władze a zmienie Iławę sprowadzę inwestycje nie supermarkety czy ronda czy baseny. IŁAWA MA SUPER położenie ale tzrba wyjsc na zewnatrz a nie zamykac się i pobierac gotowa kase z Unii i sie chwalic ze to czy tamto będzie. Tak to nie może wygladac osobiscie znam kilku powaznych biznesmenów, którzy napewno by zaiwestowali w IŁAWIE, ale po co jak cuda cuda będa, że na wiosne zamiast liści banknoty wyrosna a my bedziemy je zrywac. Bajki, bajeczki i cudeńka dla dzieci z przedszkola nie dla ludzi. Zobaczcie wszystkie miasta się reklamuja pokazuja w telewizji a Iława wygląda jak Zalewo zbita dechami.
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10328. 
JESZCE JEDNO podobno ma dr to niech go wykorzysta bo ja mam tylko mgr ale mógłby do mnie na lekcje przychodzic i czerpac wiedze jak zmienic Iławę. CAŁA Platforma działa jek jeden system PRL - KTO NIE ZNAMI, ten przeciwko nam. Czy tak ma wygladac Iława. Rządzic trzeba godnie dla obywateli, nie dla elit. Dla ludzi w mieście, nie dla PARTII
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10327. 
Słuchaj Sołtys ronda to najmniej mnie interesują, mnie interesuje co mam do garnka włozyc i mój sasiad i sasiadka i cała Iława. Ja nie jestem egoista i układziarzem jak rzadzi dobrze to moze byc nawet zółty, a nie maja rzadzic nim radni czy układziarze. Ma wsiadac w samiochód lub w samolot i latac po swiecie szukac inwestycji a nie dupe wsadzic w fotel i głupa kleic ze kadencja upłynie. WŁASNIE ,ZE NIE UPŁYNIE jak w ciagu nastepnych 6 miesięcy nie poznamy co dalej z Iława. PODOBNIE JAK JA myśli cała Polska. Ty sołtys działasz na zlecenie z ratusza więc nie mam Ci nic do powiedzenia pa
 Benek
 Czwartek 31-01-2008

10326. 
Odnośnie wpisu numer: 10325

Benek widzę po twoim zapale że chcesz przeorać po ratuszach i innych magistratach. Twój koń pługiem 2-skibowym wyrzucił na powierzchnię ziemi KLANY SAMORZĄDOWE.
Jeszcze rok temu rządziła paka Jarosława Maśkiewicza. W obecnej chwili iławskim parowozem steruje miłośnik ptaków. Czy ty widzisz u nich takie samo upierzenie? Jak dostaniesz zadyszki przy pługu, to pomyśl kto ma zostać szefem naszej wsi. Ja tobie wreszcie zbuduję obwodnicę nad iławką, ażebyś nie musiał mi Fergusonem chałasować na rondzie koło poczty głównej.
Benek ty w końcu wystartuj do naszej rady sołeckiej i stań do rywalizacji z Dęmbkiem, bo on mi ciągle przestawia kierunkowskaz do Iławy.
 SOŁTYS
 Czwartek 31-01-2008

10325. 
Trzeba patrzec, bo jak się zblizaja wybory to zobaczcie, że wybierają tych samtych radnych.
A wiecie dlaczego? Bo oni razem, czyli burmistrzowie i reszta sitwy, czyli radni tworza klan i nie daja wejsc innym.
Nie wybierajcie tych samych radnych niech będzie opozycja dla wójtów
i burmistrzów
 BENEK
 Czwartek 31-01-2008

10324. 
Spośród pracowników Biblioteki Miejskiej w Iławie powołano osobę pełniącą obowiązki dyrektora biblioteki. Tymczasową głównodowodzącą, od pierwszego lutego będzie Kinga Groszkowska - żona radnego Rady Miejskiej w Iławie Romana Groszkowskiego. To są JAJA KWADRATOWE! Niech żyje kolesiostwo państwa z Platformy. Gratulacje.
 Rybak
 Czwartek 31-01-2008

10323. 
Ja piszę w sprawie marketu o nazwie [...]. To nie jest zakład pracy tylko obóz pracy. Tam jest jeden wielki bałagan. Ludzie pracujący w [...] w innych miejscowościach narobią syfu na sklepie a potem ich dyrektorzy ściagają pracowników z całej Polski którzy pracują w [...]. I karzą pracować po 12 godzin od 20.00 do 8.00 rano a jak nie wyrazisz zgody na wyjazd w delegację to Cię zwolnią z pracy. I w delegacji trzeba zdejmować regały oraz paroty układać na nowo towar czyścić regały. Dają tylko dwa dni wolnego ale nie 2 dni pod rząd tylko np. piątek wolny i środę a tak sie zapierdziela noc w noc po 12 h na dobę. Dyrektorzy w stosunku do pracowników stosują mobbing. A w Iławie były kierownik marketu (M[...] Piotr) zajmował sie wykładaniem towaru , ponieważ na niczym innym się nie znał. A poza tym w tym Markecie oszukują klientów np. jak kapuście skończył sie termin ważności to kierowniczka kazała zerwać kartkę z datą ważności a na magazynie troche było tych wiader z kapusta. Jak sie skończył termin przydatności do spożycia paczkowanych skrzydełek z kurczaka to kierowniczka kazała brać je na gril a potem były sprzedawane jako pieczone. Są złe ceny towaru np. jest jogurt po 1.20 a cena na półce jest 0.99 i tak jest z wieloma towarami. Apeluję aby ktoś nasłał na ten market sanepid i inspekcję pracy. Klient i były pracownik.
 Kwiat mały, lat 32
  8118105
 Iława, Czwartek 31-01-2008
Odp. 
Zajęliśmy się tematem. Odpowiednie instytucje sprawdzą Twój donos. Po wyjaśnieniu sprawy będzie publikacja w Kurierze. Póki co z wiadomych względów usunęliśmy nazwę marketu.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

radek@kurier-ilawski.pl
 Piątek 01-02-2008

10322. 
Odnośnie ostatniego Kuriera.
Porównajcie ceny wody i odprowadzenia ścieków w Suszu i Iławie.
Jak to możliwe, że w Suszu już było drożej niż w Iławie po podwyżkach.
Nasi panowie RADNI, kto to skontroluje? Mimo dotacji do ZUK w Suszu,
w reorganizacji coś nie gra. Ktoś się dobrze ustawił. Trzeba patrzeć na ręce, masz rację Benek.
 wnikliwy
 Czwartek 31-01-2008

10321. 
Jak idą na sesje to bajki piszą bo chyba wierzą, że ludzie ich jeszcze raz wybiora, a może i burmistrzem jeszcze raz zostanę. Ludzie patrzczcie im na rece, jak kogoś olali i zkrzywdzili mówcie innym, niech drugi raz ich nie wybieraja. Maja kase z nas więc patrzmy im na rece co konkretnie robia, nie jakies podatki od psów czy smieci tylko konkrety zaklady pracy i miejsca pracy. Nie ma nic nie ma głosu na nich nastepnym razem, niech zobacza kto tu rżadzi społeczeństwo panowie nie wy. Wy macie robic jak my chcemy i uwarzamy.
 Benek
 Środa 30-01-2008

10320. 
Odnośnie ostatniego Kuriera.
Czy tylko Gmina Iława może przedstawić swoim mieszkańcom dorobek minionego roku? Może w ślad za ambitnym wójtem gminy pójdą też inni? Ciekawi jesteśmy osiągnięć burmistrzów i radnych innych miejscowości. Zresztą - co za łaska?!
 czytelnik
 Środa 30-01-2008

10319. 
Odnośnie wpisu numer: 10316

Faktycznie nadajesz się do leczenia "Pacjęcie" !!!
 Zenek
 Środa 30-01-2008

10318. 
Jako się rzekło, obecna kadencja sejmu nie potrwa cztery lata. To się
nie utrzyma. Ten wychudzony premier rozpętał nadzieję wielu wyborców.
W tej chwili idzie właściwie kampania prezydencka. Niskopienny chce się utrzymać w Belwederze, a wychudzony wleść do niego. Po co ludziom te blaski władzy? Po śmierci jednako będą śmierdzieć.
 czosnek
 Środa 30-01-2008

10317. 
Polska nie ma drogi musi przeprosic Kaczyńskich i ponownie rozpisac wybory. Platforma to to samo co SLd i PSL Ci ludzie nie chcą odejśc od koryta, ale pora z nimi skończyc bo grozi nam rozbiór państwa. To ludzie układów i popierający tylko swoich. Trzeba raz na zawsze odebrac im władze a oni niech ida gdzie chcą my chcemy wolnej sprawiedliwej i uczciwej Polski.
Drodzy Iławianie moja przepowiednia się sprawdza Platforma zginie jako partia a ludzie Kaczyński wepchnoł ich w wielkie łajno, a teraz Solidarnośc dokończy dzieło wychodząc na ulice. Policzcie sobie jezeli ktos np był lub jest przez 3 kadencje burmistrzem, wójtem, a później wskoczył na posła na 2 lu 3 kadencje to ile zarobił kasy? Jemu bieda nic nie zrobi, wiec robi podwyżki bo jego rodzinka ma duzo kaski a naród niech głoduje. Macie cuda cała ta Platforma to cudotwórca ale do swojej kieszeni.
 BENEK
 Środa 30-01-2008

10316. 
SZOK I PRZERAŻENIE WŚRÓD IŁAWSKICH PACJĘTÓW
 potencjalny pacjęt
 Środa 30-01-2008

10315. 
Ekipie cudownego Donalda Tuska szykuje się kolejny protest wielkiej i ważnej grupy społecznej: policjantów.
Na początku lutego Komenda Główna Policji może zostać zasypana aluminiowymi sztućcami. Protestujący przeciwko głodowym, ich zdaniem, wynagrodzeniom funkcjonariusze mają zamiar wysłać do swojej centrali stare... widelce. "Sztućcami zajmuje się u nas bufet" - ironizuje w odpowiedzi rzecznik KGP, pytany o nietypową akcję funkcjonariuszy.
 czytelnik
 http://www.tvn24.pl/-1,1537069.1,wiadomosc.html
 Środa 30-01-2008

10314. 
Michel Platini ostrzega PO za opieszałość w sprawie Euro 2012.
Co mają do powiedzenia fani futbolu w Iławie???
 ciekawski
 Środa 30-01-2008

10313. 
Odnośnie wpisu numer: 10312

Co na to życiowy nieudacznik, lejący swą żółć na forum w postach
nr 10 307, 10 303, 10 291, 10 286 itd. ???
 Fakirr
 Środa 30-01-2008

10312. 
Iława jest piękna. Odkrywam to każdego dnia.
Ludzie w niej mieszkają dobrzy i mądrzy. Potwierdza to każda chwila.
Jestem szczęśliwy. Dziękuję Wam.
 Atanazy
 Środa 30-01-2008

10311. 
Z okazji 80. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, proponuję
i postuluję nadanie nagrody pieniężnej w wysokości 10 tysięcy złotych następującym osobom:
- Ormowcowi z forum
- Panu Maciejowi Rygielskiemu, staroście iławskiemu
- Panu Włodzimierzowi Ptasznikowi, burmistrzowi Iławy
 %%%
 Środa 30-01-2008

10310. 
Ze szpitalem wcale nie jest tak wesoło. Istnieje realna groźba likwidacji poprzedzonej ewakuacją pacjentów.
Jest mało prawdopodobne, żeby po odejściu z pracy lekarzy dyrekcja znalazła chętnych na ich miejsce. Nie miała środków na podwyżki, więc nie dysponuję kasą, która przyciągnęłaby tu zainteresowanych.
Teraz w każdym szpitalu w Polsce są podobne przepychanki i wszędzie pracownicy szpitali dostają podwyżki. Po co więc mieliby przeprowadzać się na biedną prowincję, pod rządy skonfliktowanej ze wszystkimi Pani dyrektor.
 Fabian Cholewa
 Środa 30-01-2008

10309. 
Odnośnie wpisu numer: 10305

Wielki szacunek dla Pana starosty za podjęcie wyzwania w walce z białą mafią z iławskiej rzeźni, o przepraszam - "szpitala". Albo teraz pojechać
z nimi, albo nigdy ten koszmar się nie skończy...
Panie Macieju Rygielski, wielki szacunek dla Pana i nowej Pani dyrektor.
 normales ilavianin
 Wtorek 29-01-2008

10308. 
Odnośnie wpisu numer: 10303

Wałęsa obiecał drugą Japonię. Tusk drugą Irlandię. No to idiotów wśród elektoratu ci nam dostatek. Jeszcze wiekopomna chwila nadejdzie, jak wykształciuchy zawyją do właściwych bliżniaków.
 tubylec znad Jezioraka
 Wtorek 29-01-2008

10307. 
Odnośnie wpisu numer: 10304

Antydebil, ty nie jestes anty tylko debil, bo nie umiesz sformułowac jednego zdania, czytac pewnie tez nie umiesz. TY CHYBA TEZ W 90 RZĄDZIŁEŚ. Moze Wachowski sie nazywasz, ha ha ha
 Benek
 Wtorek 29-01-2008

10306. 
Odnośnie wpisu numer: 10302

Rozstawić wojskowe namioty wokół lądowiska dla helikopterów. Oczekiwać lekarzy ze wschodu. Są duuuużo tańsi i mniej markotni.
ZDRASTWUJCIE!
 Hallowe`es
 Wtorek 29-01-2008

10305. 
Odnośnie wpisu numer: 10302

Panika wśród białego personelu nastąpiła właśnie przed chwilą.
 odwiedzający po południu
 Wtorek 29-01-2008

10304. 
Benek! - w "parkowej stodole" rzucili pługi 2-skibowe. Leć w kolejkę,
bo schodzą jak te dywany w 1987 roku... Dasz radę, chłopie! Ruchy!
 antydebil
 Wtorek 29-01-2008

10303. 
Odnośnie wpisu numer: 10297

Drodzy państwo pamiętacie lata 90 jak rzadził WAŁĘSA, zapewne tak,
wzrosło bezrobocie i bieda w kraju. Teraz macie powtórke z rozrywki,
bo Wałęsa doradza Tuskowi będzie wielka bieda!!!
Te sondaże co pokazują media to kit bo według moich badań Platforma ma góra 30% niewierzycie to spytajcie sasiadów lub ludzi na ulicy wybierzcie z 10 każdy wam powie, że cudu nie widział, i zdycha na stojąco a cudem chyba będzie to, że bedzie musił nic nie jes a przeżyć.
Pozdrawiam tego pana z gazety Wprost, to moja gazeta.
 BENEK
 Wtorek 29-01-2008

10302. 
SERDECZNE GRATULACJE
Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Pana Starosty
w związku z rozpoczętą likwidacją jedynego w powiecie szpitala.
 zadumany
 Wtorek 29-01-2008

10301. 
Odnośnie wpisu numer: 10300

Firma MATEDI z Lubawy, naprawdę profesjonalnie podchodza do rzeczy.
W październiku stroili mi salę i kościół, bajecznie było. Mam do nich
numer telefonu: 503 117-334. Dzwoń jak coś. Pozdrawiam.
 Madzia
 Wtorek 29-01-2008

10300. 
A ja troche z innej beczki.
Poszukuję firmy, która ustroiłaby mi salę weselną. Znacie może taką?
 pani młoda
 Wtorek 29-01-2008

10299. 
Odnośnie wpisu numer: 10298

Potrafisz liczyć? Licz na siebie, nie na państwo.
 Fakirr
 Wtorek 29-01-2008

10298. 
 nhg
 Wtorek 29-01-2008

10297. 
PREMIER GOŁOTA

Politycy Platformy Obywatelskiej sprytnie wykorzystali żałobę narodową. Marszałek Bronisław Komorowski zdecydował o odwołaniu czwartkowego posiedzenia Sejmu i odłożeniu debaty o sytuacji w służbie zdrowia. Co jest zdrożnego w wykonywaniu swoich obowiązków w czasie żałoby? Najwyraźniej – w ocenie marszałka – rozwiązywanie największego obecnie problemu społecznego w kraju nie licowało z powagą chwili. Albo może stan polskiej opieki medycznej oraz problemy lekarzy i pielęgniarek po prostu go bawią.

Za pomocą zgrabnego uniku Platforma zyskała na czasie i osłabiła determinację protestujących pracowników służby zdrowia, którym nie wypadało – z uwagi na powszechną w mediach i w ustach polityków dyktaturę żałoby – krytykować decyzji marszałka Komorowskiego. To kolejny etap polityki uników i mataczenia, na której opiera się cała filozofia rządzenia gabinetu Donalda Tuska. Premier i jego ministrowie robią wszystko, by do końca nic nie było jasne, a żaden problem nie został ostatecznie rozwiązany. Oczywiście po to, by nie narazić się na krytykę, że nie został rozwiązany dobrze.

Politykę uników zastosowano zresztą także przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy wojskowego samolotu transportowego CASA w Mirosławcu. Przemawiając w rytm żałobnych marszów, żaden z urzędników resortu obrony nie postawił publicznie pytań (nie wspominając o wyjaśnieniu wątpliwości opinii publicznej) o to, co działo się na pokładzie przed katastrofą, lub choćby o to, dlaczego państwowy samolot rozwoził oficerów po połowie lotnisk w Polsce, jakby był prywatną taksówką. I o to, dlaczego tak dziwna była polityka informacyjna wojskowych służb zaraz po katastrofie. Dlaczego żonglowano informacjami o liczbie pasażerów oraz kilkakrotnie podawano i dementowano informacje o odnalezieniu czarnej skrzynki.

Nie wszystkie problemy w Polsce da się rozwiązać polityką uników. Tak jest choćby w wypadku tzw. niemieckich wypędzonych. Niemcy oczekują od Polski historycznej kapitulacji – chcą przekonać polskie władze do współpracy przy budowie „widocznego znaku wypędzeń". W polityce międzynarodowej rząd Donalda Tuska też praktykuje filozofię uników. Ale w tej sprawie unik niczego nie załatwi i nikogo nie zadowoli. A niejednoznaczna postawa Polski będzie w istocie argumentem dla ziomkostw, z podszywającą się pod wypędzoną Eriką Steinbach na czele. Rząd Rzeczypospolitej, zamiast podlizywać się Niemcom, powinien zażądać od Berlina odrzucenia doktryny wypędzeń i przede wszystkim zająć się problemami polskich, a nie niemieckich wypędzonych.

W ubiegłym tygodniu notowania rządu Donalda Tuska po raz pierwszy od kilku miesięcy spadły poniżej 50 proc. I choć gabinet lidera Platformy Obywatelskiej nadal ma ogromny kapitał społecznego zaufania, to premier zaczyna się przekonywać na własnej skórze, że nie wszystko da się w Polsce załatwić słowną watą. W polityce, podobnie jak w boksie, uniki to za mało. Trzeba mieć także walory ofensywne. Donald Tusk jest jak Andrzej Gołota. Obaj swoje walki na razie wygrywają. Ale obaj nie wyglądają po nich najlepiej.
 Grzegorz Pawelczyk, WPROST (gościnnie)
 Wtorek 29-01-2008

10296. 
Tadeusz Woźniak
"Smak i zapach pomarańczy"

Kto to pędzi tak przez miasto
Komu w tych ulicach ciasno
Biegnę gryząc pomarańczę
Ziemia pod nogami tańczy

Naokoło kipi życie
I ja mam się znakomicie
Wszyscy niosą oczy jasne
Trotuary wprost za ciasne

Przejmująco pachną lipy
Rośnie mi po cichu broda
Wieczór aż od dziewcząt kipi
Może czeka mnie przygoda

Lubię kiedy jest sobota
Gdy po wszystkich już kłopotach
Lubię śpiewać, lubię tańczyć
Lubię zapach pomarańczy
 czosnek
 Poniedziałek 28-01-2008

10295. 
Odnośnie wpisu numer: 10293

N. to prawdziwy TYTAN... BYCIA DURNIEM, więc proszę go traktować
z tą poprawką!
 Spinoza
 Poniedziałek 28-01-2008

10294. 
Ale w Iławie mamy mocną władzę!!!
Nikogo się nie boją. Są ponad wszystkim.
Nawet nie dotyczy (obchodzi) ich żałoba narodowa.
W piątkowy poranek flagi przy Starostwie spuszczają do połowy masztu,
a wieczorem czas spędzają na zabawie karnawałowej. Żenada.
 bystry
 Poniedziałek 28-01-2008

10293. 
Odnośnie wpisu numer: 10290

Olać szmaciarza. Przecież te zero za czasów komuny latało na golasa
w pijackim szale po całym centrum Iławy, tam i nazad. Nawet ówczesne czerwone, pijackie mordy z komitetu wstydziły się chlać z tym zerem.
A dziś robi z siebie SALON MIASTA, ELITĘ KULTURALNĄ, ŚMIETANKĘ PUBLICYSTYKI, CZOŁÓWKĘ HISTORYCZNĄ.
Boże drogi! Ty widzisz i Ty nie grzmisz! Ot dopiero znalazł się zapluty
i niedomyty TYTAN BIBLIOTEKARSTWA...
 Qba
 Poniedziałek 28-01-2008

10292. 
Odnośnie wpisu numer: 10291

Benek nie kupuj kamery. Już albo za chwilę na skrzyżowanie koło poczty mają wjechać koprki i zbudują rooondoooo. Za te pieniędzory kup sobie pług, bo wiosna idzie.
 sołtys
 Poniedziałek 28-01-2008

10291. 
Łapanka w Iławie policja kuleje to trzeba lepic mandaty za to że ktoś sie nie zatrzymał przed zielona strzałką tylko kiedy i jakiej gazecie policja informowała nas za takie przewinienie. Zwyczajne nabijanie kasy a nie rutynowa kontrola. Skoro jestesmy w unii to tam nie ma takich starzłek wiec dlaczego sa u nas wszyscy którzy dostali mandat niech złoża do prokuratury o popełnienie wykroczenia nie przez kierowców a przez policję bo gdzie i kiedy i kogo informowali. Stańcie pańswo koło czerwonej szkoły i zobaczccie jak kierujący przestrzegaja przepisy. Sam osobiscie kupie sobie kamere stanę koło poczty i przesle policji na taśmie łamiacych przepisy a może trafie na jakiś radiowóz policyjny, przepisy sa dla wszystkich nie prawda Iławianie.
 Benek
 Poniedziałek 28-01-2008

10290. 
Odnośnie wpisu numer: 10287

N...... słuchaj!!! Moja żona spokojnie przewyższa walory Marietty, a co do ciebie, to ty byś nawet ropuchy nie zaspokoił :) i bym zapomniał, ja przynajmniej nie muszę sobie pomagać dźwigiem i nie używam dziurki od klucza tak jak ty to robiłeś podczas konserwowania zamków w bibliotece miejskiej gdzie pracowałeś i pozostawiłeś swoje ślady na drzwiach.Te twoje onanizmy intelektualne są spowodowane chrapką na stołek dyrektora w bibliotece. Już raz z tamtej placówki cię wykopał
"Masa" czyli były burmistrz. A do konkursu to ty możesz stanąć w rywalizacji z krokodylami patrząc na twoją fizjonomię. He he he...
 IQ
 Poniedziałek 28-01-2008

10289. 
BURMISTRZ PRABUT OPOWIADA PRZEDSZKOLAKOM BAJKI, DOBRE.
Faktycznie to on do niczego innego się nie nadaje, no może poza pozowaniem do fotografii.
Sam artykuł pani Majewskiej to ocean wazeliny wobec burmistrza.
Pani szanowna, w Prabutach nie ma innych problemów? Niech pani
się rozejrzy jak to biedne miasto wygląda, jest o czym pisać...
Ale ta wazelina.
 prabuciak
 Poniedziałek 28-01-2008

10288. 
A ja z innej beczki...
W jaki sposób mogę znaleźć biologicznych rodziców/rodzeństwo. Matka pochodziła z Iławy (Katarzyna Irena Melkowska). Znam imie i nazwisko oraz datę urodzenia... Sprawa nie jest łatwa dla mnie... Dlatego proszę
o poważne odpowiedzi. Będę wdzięczny!
 lucasdn

lucasdn@interia.pl, lat 38
 Warszawa, Poniedziałek 28-01-2008

10287. 
Odnośnie wpisu numer: 10281

IQ, nie słuchaj żony, ona ciebie bezczelnie okłamuje. Miesiąc temu, gdy była u mnie, opowiadała mi, kwicząc z rozkoszy, że to ty właśnie cierpisz na tę dolegliwość i dlatego musi sobie szukać gdzie indziej.
 N......
 Poniedziałek 28-01-2008

10286. 
Odnośnie wpisu numer: 10284

Czosnek zgadzam się z Tobą ale dorzuc jeszcze żeby zablokowac takie drugi raz posłowanie jak chociazby ten człowieczek z Platformy co w Iławie rozwinoł supermarkety a teraz zaczynaja plajtowac na dodatek dalsze powstaja, żadnego inwestora powaznego nie ściagnoł i drugi raz na posełka sie dostał.
Dziwna i zacofana jest ta Iława nawet w cuda wierzą. Popatrzcie jaki tu syf i zero przyszłosci uważam, że ten Żyliński zrobił zaścianek z Iławy a pan Ptasznik kontynuuje jego dzieło, zapewne i on ma zamiar posłowac niedługo, ale na razie się nie wychyla, bo widzi ze PLATFORMA nic nie moze i myśli sobie "jakby co to wskocze do innej partii i Żylińskiego wykiwam jak mi sie znudzi, ale póki co muszę mu palec prosto w tyłku trzymać".
Powiem głosno markety markety i jeszcze raz markety , no no no baseny maja być, no no no ale zakładów brak i brak, no no no my se rade damy pobory niezłe mamy i jeszcze raz wszystkich w butelke nabierzemy zeby tylko stołki utrzymac. Jak się PLATFORMA CZY PSL ZNUDZI LUDZIOM to wymyslimy inna nazwę partii poprzepisujemy sie do niej i dalej kase trzepac będziemy a innych oplujemy żeby siebie wybielic.
 BENEK
 Niedziela 27-01-2008

10285. 
Odnośnie wpisu numer: 10284

Czosnek, miało być dobrze i niektórym jest lepiej.
Ot chociażby dla kochliwej posłanki PO. Jej adwokat wyłożył z osobistej sakiewki 300 tys. złotych. A ty czosnek możesz to zrozumieć no bo nic
w trąbkę. Od pradawnych czasów obowiązywała zasada, że to adwokat
łupi klienta.
 IQ-?
 Niedziela 27-01-2008

10284. 
Miało być tak dobrze, gdy PO wygra. Każda kampania wyborcza to opium dla gumożujców i komórkowców. Miała być miłość i powroty z Irlandii. Wybory polityczne w demokracji w dużej mierze oparte są na "wiedzy telewizyjnej" wyborców. Dzikich trzeba pierwej wyedukować, potem dopuścić do głosu. Ordynacja musi być większościowa. Na posła może startowac tylko ten w danym okręgu, który mieszka w nim co najmniej
10 lat.
Czynne prawo wyborcze od 24 roku życia. Bierne prawo wyborcze od
30 roku życia.
 czosnek
 Niedziela 27-01-2008

10282. 
Co się stało z Brico Marche? Market był dzisiaj zamknięty i wygląda na opustoszały. Zniknął też szyld firmy.Czy to oznacza plajtę?
 iławianin
 Niedziela 27-01-2008
Odp. 
Dziennikarze Kuriera kilka dni temu już zajęli sie tym tematem. Artykuł w jednym z najbliższych wydań.
 moderator
 Niedziela 27-01-2008

10281. 
Dziś moja żona zauważyła że N.[...] musi posiadać problem z przedwczesnym wytryskiem. A to wszystko przez walory Marietty. Zauważyła, że powinna go stymulować co najwyżej jakaś żaba lub inna zmora, he he he
 IQ
 Niedziela 27-01-2008

10279. 
Odnośnie wpisu numer: 10273

Kochani zamieszczajcie wszystkie dyskusje na forum albo zamknijcie to forum bo mam wrażenie jakbym był w komunie za PRL. Tak jak myslałem co nie wygodne nie podajecie bo po co pewnie macie z tego prowity. Super kurier DLA ELIT. PA
 Benek
 Niedziela 27-01-2008
Odp. 
Kochany Benku - jest niedziela, więc o trochę wyrozumiałości proszę. Pozwól innym dzień święty święcić!
 moderator
 Niedziela 27-01-2008

10278. 
Odnośnie wpisu numer: 10266 10265

Do Agenta (przedwojennej dwójki):
Mos - (z) - arczyk? Z AWS-u? Kandydat na posła z PC (64 głosów)?
Były pracownik PKP, handlarz neonówkami. Kryptonim "KASIARZ".
 BOLO-TW
 Niedziela 27-01-2008

10277. 
Odnośnie wpisu numer: 10270

Tak to mozna gdybac na wiele sposobow.
ILS (bo pewnie ten system naprowadzania masz na mysli) nie mial zadnego znaczenia jesli chodzi o przyczyny wypadku.
 FSP
 Niedziela 27-01-2008

10276. 
Odnośnie wpisu numer: 10270

"(...) Gdyby tak Polskę zaatakowano zbrojnie to by się działo (...)" - napisał "wirus". Oj nic by sie nie działo tylko Tusk wyleciał by samolotem do Irlandi.
Podobną sytuację mieliśmy w 1939 gdzie "ELYTY" zwiały do Rumuni.
W Warszawie pozostał tylko prezydent miasta Starzyński i mieszkańcy,
którzy bronili stolicy w nadziei, że przyjdzie pomoc Francji i Angli.
 QQ
 Niedziela 27-01-2008

10275. 
Poczytaj i obejrzyj fotografię skaczącej w Spale Michaliny
(dalej kliknij na: Halowe MP Juniorów Młodszych - I dzień)
 trenero
 http://www.pzla.pl
 Niedziela 27-01-2008

10274. 
KS JEZIORAK - GÓRĄ SEKCJA LA!
Na Halowych MP Juniorów iławiacy zdobyli 3 medale: brąz (M) i srebro (K) i złoto (K) - Michalina Kwaśniewska - 176cm (jmł).
W kuluarach trenerzy powtarzają, iz nasza zawodniczka ma spory talent i, z szansami na powazne wyniki.
Sukces naszych niebywały, gdyż w skoku wzwyż zabrano 50% medali, co potwierdza Iławę jako mekkę szkolenia w skoku wzwyż. Trenerzy Paweł Hofman i Ewa Gralak (trenerka Michaliny).
 trenero
 Niedziela 27-01-2008

10273. 
Odnosnie tego włodarza w Olsztynie to gosciu jest sprytny pomaga mu Dabkowski,który trzyma łape na cełej radzie . Nawet jak srzedał pan Małkowski częśc jeziora,która kupił gosciu co ma restauracje Przystań w Olsztynie, tak szanowni państwo rządziło SLD a teraz jak rzeczpospolita pisze ze molestował kobitki w Ratuszu to robi prezenty dla policji. Chcecie przezenty to zgłoście sie do Olsztyna do ratusza tam rozdają. Taka est własnie Polska tak mozna utrzmac się przy korycie nawet z siedem kadencji jak wiek pozwoli. Kaczyński chciał zrobic porządek no to społeczeństwo uwierzyło w cuda czyste jaja i analfabetyzm w tym kraju ludzie obudzćcie sie bo Polska zginie z mapy juz na wieki i zacznijcie patrzec ludziom na rece co robia i skad maja takie wille.
 Benek
 Niedziela 27-01-2008

10272. 
Odnośnie wpisu numer: 1268

Pilnuj jedynie słusznej linii. oby tak dalej
 TEN
 Niedziela 27-01-2008

10271. 
Odnośnie wpisu numer: 10270

Gdyby działał system naprowadzania samolotu zapewne nie doszłoby do wypadku.
 profilaktyk
 Niedziela 27-01-2008

10270. 
Słucham teraz dyskusji w radio Zet ( 9.00). Runął jeden samolot, nie potrafili sie nawzajem poinformować. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego po godz. 19.00....nie działa.Gdyby tak Polskę zaatakowano zbrojnie, to by się dopiero działo. Czeski film.
 wirus
 Niedziela 27-01-2008

10269. 
Odnośnie wpisu numer: 10264

Odnośnie wpisu "abc".
Sposób "zaliczania" studiów podyplomowych jest podobny na wszystkich uczelniach polskich. Nalezy jednak oddać im to, że program z odpowiednią ilością godzin wykładowych poszczególnych przemiotów jest zatwierdzony przez ministerstwo i jest bogaty. Jednak realizacja przez studentów, szczegółnie stawiane wymagania (uczestnicwo na wykładach i ćwiczeniach, sposób zaliczenia ) są pod psem. To fakt: zapłaciłeś, to prawie jakbys ukończył. Ale... proszę państwa, kto kończył studia nawet 30 lat temu wie, że na wykładach były pustki i niewielu wykładowców się tym przejmowało. Niektorzy tylko sprawdzali. Gdyby teraz taki numer robili, to postrzegany byłby przez słuchaczy jako kat i szybko pozbytoby sie go z uczelni. Nikt sobie takiej katorgi nie zada, gdyz zbyt wielka strata finansowa. zni sa osobnicy co w 1.5 roku zaliczyli 3 studia podyplomowe, o łącznej liczbie 1800 godzin.
Kiedy taki gość staje do konkursu na stanowisko, ma czym się popisać. Przy "przychylnej" komisji konkursowej jest wygrany.

 Filomaci
 Niedziela 27-01-2008

10268. 
Odnośnie wpisu numer: 10234

Janie, ty małpo moja i jedyna

Na iławskim portalu związanym z radiem niejaki "Józek" donosi o poszukiwaniu nowego dyrektora Biblioteki Miejskiej. Ja jednak zauważyłem coś porażającego- oto radiowcy znaleźli kolejną instytucję, na której można sobie poużywać do woli. Znów próbują podzielić kolejne środowisko. Do niedawna używali sobie bez umiaru na dyrektorce szpitala. Jaki przyświeca im cel? Przecież to jest chore. Zero merytorycznego myślenia.

W odniesieniu do biblioteki wpisał się niejaki "Biesob", lecz w mieście znany jest jako"Niesiob"czyli Wiesław Niesiobęcki były pracownik oczernianej placówki. Tych wpisów jest kilka i brzmią w jednej intonacji.
 Obserwator
 Sobota 26-01-2008

10267. 
Jak prezydent Olsztyna Małkowski trzyma w garści sądy i policje:
www.rp.pl/artykul/87312.html
Denne, amatorskie media w tym bądź co bądź mieście wojewódzkim są współwinne całej tej sytuacji i rozpasaniu miejscowej władzy.
 od czasu do czasu w Olsztynie
 Sobota 26-01-2008

10266. 
Przepraszam Panie Mos(z)arczyk. Miało być AWS-u. Pomyli ły mi się segregatory.
 Agent przedwojennej dwójki
 Sobota 26-01-2008

10265. 
Odnośnie wpisu numer: 10259

Dobry wieczór Panie Mos(z)arczyk, dawny członku PiS-u.
 Agent przedwojennej dwójki
 Sobota 26-01-2008

10264. 
Odnośnie wpisu numer: 10262

A te studia podyplomowe na Włodkowicu. Proponowali mi studiowanie dwóch kierunków jednocześnie. Po zapoznaniu się z planem zajęć, stwierdziłem, że zajęcia (wykłady) kolidują ze sobą. Ale to im nie przeszkadzało, grunt to forsa. Te "studia" nic mi nie dały.
Dalej uczę po swojemu:
a. autorytet
b. wiedza
c. krótkie trzymanie za uzdę
Macie świętą rację. Słowa Papieża to jedyny przewodnik dla wykładowcy(nauczyciela):
"Wymagajcie od siebie nawet wtedy, gdyby inni od was nie wymagali".
 abc
 Sobota 26-01-2008

10263. 
Odnośnie wpisu numer: 10260

Ten wpis nr 10260 nie jest blefem. Chyba ten facet mieszka w Kisielicach, znam go z widzenia.
 Agent przedwojennej dwójki
 Sobota 26-01-2008

10262. 
"beno" ty mordo wstrętna!
Czy wie co to jest tzw. - jak dziś nazywają - ukonczone "przygotowanie pedagogiczne" .To ja powiem: Lipa! lipa, lipa, mniej niż zero. Dalej powiem: lepsze przygotowanie pedagogiczne ma zwykły człowiek, który potrafi wychować własne dziecko. Tymczasem poza niektórymi , od wieków znanymi (Piramowicz, Sniadecki, Piasecki, Jordan, Okoń, Suchodolski) tworcami pedagogiki, nic nie wniesiono nowego, oprócz "pedagogiki destrukcji, czyli beztresowego wychowania młodego pokolenia. Pedagogiki, bez stawiania wymagań uczniowi i dziecku zarazem. A słuchałeś ty mordo jedna Jana Pawła II? Pewno ryju nie słuchałeś. Jan Paweł powiedział: "Ze każdy człowiek musi stawiać sobie wymagania, nawet gdy jemu nie stawiają"
Benek!
Czy ty kapujesz do czego taka pedaogogika zmierza? Odpowiem: do nikąd, do zagłady cywilizacji.
Czyż nie widzisz tego?
Ty myślisz, że przygotowanie pedagogiczne na papierze tylko, to - według ciebie - wszystko. A może ten inzynier jest lepszy od wszystkich szemranych pedagogów? Opanuj się, nie ogarniach internautów ciemnotą, ty mordo wstrętna.
 Filomaci
 Sobota 26-01-2008

10261. 
Odnośnie wpisu numer: 10260

Cos mi sie widzi, że ten emrytowny pilot do rzeczy gada.. Tylko niech coś bliżej opowie o tym nawrocie w ciasnym kręgu , na czym to polega. Czyli, zawrócił sobie dla parady czy co!. Najblizszą przyczyną była pewność siebie. Bardzo zastanawiałem sie nad sprawą kilkakrotnego ladowania i startu (jak taksówka powietrzna) tego samolotu Przecięż zwyczajem jest zawsze to, że po każdym ladowaniu, a przed nastepnym startem obsługa techniczna lotniska "opatruje" i nawet wysłuchuje samolot. Nie raz byłem swiadkiem takich sytuacji po wylądowaniu samolotu pasażerskiego. A tutaj poprostu "siadł", paru gości wyszło i dalej podniósł się? czy to jest normalne? Niech mi pilot emeryt coś więcej odpowie.
 ADMIRAŁ
 Sobota 26-01-2008

10260. 
Odnośnie wpisu numer: 10257

W tym przypadku nigdy sie prawdy nie dowiemy.Moim skromnym zdaniem zawiodło przekonanie że i na drzwiach od stodoły można latać.Zawiodła rutyna i buta zarówno personelu latającego jak i naziemnego.A wiedzę lotniczą mam i lotnisko w Mirosławcu znam jak nikt inny.Tyle pochwał jacy to wspaniali piloci jacy to wspaniali dowódcy.Po tych komentarzach to można odnieść wrażenie że juz nie mamy znakomitych pilotów.Jest to oczywiście nieprawda.To co zrobili ci wspaniali to zgroza.Można było lądować za pierwszym podejściem nawet na końcu pasa.Ale ci wspaniali chcieli pokazać jak to można w ciasnym kręgu zawrócić ponownie do lądowania.A w rezultacie to wyszło lądowanie pod kątem prawie 90 stopni z boku do pasa.A robienie taksówki z samolotu transportowego to pomysł kogo? Zgroza i buta kadry dowódczej za pieniądze podatników.
 Lotniczy emeryt.
 Sobota 26-01-2008

10259. 
No i widzę że zgadzacie się ze mną jak to kadra wykwalifikowana uczy naszą młodzież. Skoro jak upierała się tak jakaś pani że po SN mamy super nauczycieli i trzeba ich na siłę tzrymać to brawo dla tej pani ja tam bym puszczał po średnim do nauczania. Nie ważne czy mam kwalifikacje do nauczania danego przedmiotu, ważne że kumpel dyrektorka albo dyrektorki ma cały etat a czasami 1/5 i 2 a ten z kwalifikacjami niech zagrzeje ławkę bezrobotnych poco ma nam przeszkadzac i siać zagrożenie, ze umie więcej niż Ci po Sn albo bez kwalifikacji. Osobiście uważam to za przestępstwo i taki dyrektorek jeden czy drugi powinien sie częściej znaleźć z poszukującymi pracy w sądach pracy, a prawo powinno być respektowane i przestrzegane, bo dla Boga kochanego Ci ludzie wychowują nasze dzieci, to czego ich uczą kombinacji, oszustwa, krętactwa. Coś wiecie w waszych placówkach gdzie kolwiek jesteście piszcie na forum , a prasa niech robi wywiady nagonkę, lepiej ludzie będą was czytali bo kazdy człowiek, który dozna w życiu krzywdy od drugiej strony to naprawianie normalności będzie chwalił. Tematów mam wiele jeszcze dla państwa z różnych środowisk i myślę że niedługo usłyszycie coś więcej. Nie opisuję rzeczy z kosmosu piszę prawde i tylko prawdę z jasnych źródeł a jak czegoś nie wiem to bajek nie opisuję. Taki juz jestem że cenię sobie szacunek normalność i sprawiedliwość, układom mówię stop bez względu jakiej opcji politycznej dotyczą. Pójdźie moim tropem a zobaczycie że zaczniemy wszczyscy inaczej rozumować dziwne zjawiska nie zachodzące w przyrodzie a w naszym społeczeńswie. To że czasem ktoś zrobi na forum na mnie nagonkę to normalna sprawa, bo prawdy ludzie się boją bo jest im tak wygodnie lub czerpia z tego korzyści materialne, a inni jakby chcieli do nich dołączyć to może z jakaś kopertą lub przez znajomego. Czy o to nam chodzi proszę o komentarz.
 Benek
 Sobota 26-01-2008

10258. 
A czy możliwe jest, żeby mógł uczyć w szkole podstawowej
mgr inż. (studia dzienne), ale bez przygotowania pedagogicznego?
Czy z takiego nauczyciela może być pożytek?
 wwww
 Sobota 26-01-2008

10257. 
Kiedy siadasz do samolotu, w którym wszyscy pasażerowie są pilotami a wśród nich generał wojss lotniczych, to nie możesz spodziewać się, że ten samolot ulegnie katastrofie; kidy wejdziesz do drewnianego kościoła, też nie spodziewasz się, że na głowę cagła ci spadnie i zginiesz. A jednak - mozna zginąć od cegły w kosciele drwnianym i w samolocie, który wiezie samych pilotów.
 duch
 Sobota 26-01-2008

10256. 
Do internautów.
Czy w Iławie znajdę sąd konsumencki?
Pewien czarnoskóry sprzedawca chce oszukać moją żonę na kwotę 79.90 zł za buty, które uszkodziły się podczas użytkowania. Posiadam paragon z datą 30.10.07. Trzykrotna próba reklamacji od 11.01.08. przynosi mizerne efekty.
 DS
 Sobota 26-01-2008

10255. 
Inauguracja Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kadr” … i film ”Życie na podsłuchu”

Kilka miesięcy temu odbyło się pierwsze spotkanie osób, które pragną realizować idee Dyskusyjnego Klubu Filmowego. W czwartek (31 stycznia) obejrzymy pierwszy seans. Będzie to niemiecki film pt. „Życie na podsłuchu”. Lokalną premiera jednego z najważniejszych filmów 2006 r. odbędzie się 31 stycznia o godz. 18. w Kinoteatrze w Iławie.
”Życie na podsłuchu” to niezwykła historia, która pozostaje na długo w pamięci z wielu powodów. Gorąco polecam ten tytuł filmowy. Jego projekcja będzie inauguracją DKF-u w Iławie. Cena biletu na tę niezwykłą projekcję wynosi tylko 10 zł. Natomiast klubowicze zapłacą 8 zł.
 Marcin Michalski
 Sobota 26-01-2008

10254. 
Czy atak epilepsji Benkowi juz minął? Jesli nie, to niech połknie 1 tabletke przed snem dehydroepoandrosteronu, czyli DHEA.
 ESKULAP
 Sobota 26-01-2008

10253. 
Odnosnie wpisów 10220, 10234.

Po jest forum nawet do pisanie co jest "chamstwo i drobnomieszczaństwo" jak mówił Kobuszewski.

Zgłaszam sie do wyjazdu na Kubę.

Benek na nauczyciela. Ma HARYZME !
 LAIK
 Sobota 26-01-2008

10252. 
Odnosnie wpisu 10237
Do Benka ku wiedzy z Kodeksu pracy:
" Informacja
dotycząca przeciwdziałania i przestrzegania przepisów dotyczących
M O B B I N G U .

§ 1
Na podstawie Art. 94³ § 1-5 kodeksu pracy informuję wszystkich pracowników, że pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.
Mobbing oznacza działania i zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na ce-lu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyelimino-wanie z zespołu pracowników.
§ 2
Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 3
Pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie od-rębnych przepisów.
§ 4
Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy.
§ 5
Wszelkie przypadki niewłaściwego zachowania współpracowników mające cechy mobbingu należy niezwłocznie zgłaszać pracodawcy.
"
 prawnik
 Sobota 26-01-2008

10251. 
Odnośnie wpisu numer: 10250

Och aniołki z Iławy. W moim zakładzie do wyboru mamy RFM, ZET-kę albo Radio Olsztyn. Starsi koledzy przekręcają gałką na WA-Mę lub Jedynkę.
 stolarz z Lubawy
 Sobota 26-01-2008

10250. 
To dziwne iławianin - domyślam się, że chodzi o Radio Eska. W Lubawie słuchają tego radia w każdym zakładzie pracy, więc powinneś naprawić sobie radio w samochodzie.
 anioł
 Sobota 26-01-2008

10248. 
Odnośnie wpisu numer: 10245

"Pamiętliwy": o jakiej wiarygodności piszesz? Dzisiaj to ty chyba cały dzień byłeś poza miastem - iławskie radio sprostowało decyzje radnych z ratusza. Sprawa dotyczyła pieniędzy i to niemałych w skali miasta.
Co chwilę podają nowinki z ościennych miast. Ciekawe na ile zniekształcone są informacje. No i ten zasięg fal radiowych. Dlaczego ja ich słyszę tylko przed Sampławą? Dalej jest już tylko szum. Raz w miesiącu jeżdżę do Lubawy to wiem co mówię.
 Iławianin
 Piątek 25-01-2008

10247. 
Odnośnie wpisu numer: 10242

Kochny Benovicjo! Czasem masz rację, że uczą niedouki. Szczególne spustoszenie w szkolnictwie robią ci po podyplomowych studiach. Np.: mgr pedagogiki wczesnoszkolnej kończy studium podyplomowe z matematyki i jest zatrudniony w szkole średniej do prowadzenia tego przedmiotu w klasach maturalnych. Czy nie jest to przegięcie? Co Ty Beno na to? Prawdą jest, że po takim - przepraszam - kursie (3 semestry) ma pełne uprawnienia. Jesli wy uważacie, że taki "kursik" daje uprawnienia do nauczania przedmiotu, że taki nauczyciel jest na tym samym poziomie z tym, który ukończył matematykę na uniwersytecie na studiach dziennych, to ja jestem ksiądz po przeczytaniu i studiowaniu "Kazań Piotra Skargi". Albo mgr polonistyki uczy w-f, nabywszy praktyk i wiedzy na 3. semetrach kursu, który trwa od 1 października do 10 lipca, oczywiście w sobotno-niedzielne, 1 raz w miesiącu zjazdy.
 nick
 Piątek 25-01-2008

10246. 
Odnośnie wpisu numer: 10244

Posłuchaj człowieku z Kuriera iławskiego, nie życzę sobie żebyś wykreślał nazwiska ludzi których wymieniam po nazwisku. Jezeli nie chcesz podawać opinii publicznej prawdy, to zlikwiduj te forum [..]. Pisząc te treści mam czarno na białym, że to są fakty z matacwa i zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności co piszę, więc nie wykreślaj tego co piszę.
 nauczyciel
 Piątek 25-01-2008
Odp. 
Nie podałeś żadnych nazwisk, tylko nazwę wsi, rzucając bezpodstawne oskarżenia wobec dyrektora miejscowej szkoły.
Co zaś do odpowiedzialności - jaka odpowiedzialność może ciążyć na osobie posługującej się jedynie nickiem "nauczyciel"? Żadna. Dlatego podpisz się pełnymi personaliami, które da się zweryfikować, a opublikujemy każde twoje doniesienie.
 moderator
 Piątek 25-01-2008

10245. 
Odnośnie wpisu numer: 10234

Pamiętam jak ponad rok temu na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi upadły "Iławski Tydzień" podawał sondaż na pierwszej stronie. Oczywiście liderem był radny Eugeniusz Dembek z 51% poparciem. Jako kandydat na stanowisko burmistrza. Oczywista oczywistość, badania sondażowe wykonała "firma z Poznania". Podam jej nazwę językiem kabaretu - C.K.M. (Ciężko Kapujące Mózgownice). Owe badania okazały się jedną wielką lipą, ale "nagłaśniarka" Jerzego Kalisza podawała w eter te bzdury z niebywałą namiętnością.
Czy radyjko od tamtego momentu zwiększyło swoją wiarygodność? Pozostawiam to pytanie internautom.
 pamiętający latami
 Piątek 25-01-2008

10244. 
Odnośnie wpisu numer: 10242

Bardzo dziękuje panie Benku za poruszenie tej sprawy, ponieważ sam szukałem pracy w szkołach jako nauczyciel muzyki odwiedziłem kilka szkół w powiecie i ten mechanizm ma pokrycie uczą ludzie bez kwalifikacji a w jednej szkole a dokładnie w B.[...]W.[...] niejaka Dyrektor dała do urzędu pracy w 2007r że potrzebuje człowieka do nauczania muzyki obiecała telefonicznie mi że da godziny muzyki a później się wykręciła sianem powiedziała że będzie uczył człowiek bez kwalifikacji czyli układ mało tego powiedziała że Burmistrz [...] może podjąć taką decyzję o zatrudnianieni takiego nauczyciela. Oczywiście ja poczekałem cierpliwie bo dostałem prace na zastępstwo w powiecie Olsztyńskim, gdzie panuje poziom i kultura nie warcholstwo, i w chwili obecnej wysłałem jej podanie o prace listem poleconym. Jeżeli znów mnie tak zmyje oddam sprawę do kuratorium. Jeżeli kuratorium nie zajmie stanowiska pójde dalej. Drodzy nauczyciele nie bójcie się walczyć o swoje. Pokarzcie przykłady z waszych szkółek może przykłady się powtarzaja walczcie o swoje eliminujcie układy i układziki to wy nauczacie i wychowujecie nowe społeczeństwo niech dorasta normalnie nie w zakłamaniu i układzikach, a fochowi kompetetni młodzi Polacy
 Nauczyciel
 Piątek 25-01-2008

10243. 
Odnośnie wpisu numer: 10234

Kto to pisze?!
Godziny:
10:01 i 11:19 - Kto zostanie dyrektorem biblioteki miejskiej?
10:29 - Remont
10:21 - NKI-Kto to czyta?
Od 10:01 do 11:19 <--- rozbieżność czasowa wynosi 1 godzinę 18 minut.
Zbieg okoliczności, czy jedna łapa?
 Obserwator
 Piątek 25-01-2008

10242. 
Słuchaj skurwielu niżej, więcej kultury zasrańcu. Co, kryjesz tych po SN? Był czas że mieli uzupełnić kwalifikacje. Młodzież sama wie kto jest kompetentny. W ciagu 3 tygodni będzie jasne czy za plecami układziarzy dyrektorów stoją kuratorzy jeśli tak to będzie ciepło w Iławskim powiecie i Elbląskim kuratorim niegdyś bardzo czerwonym od komuchów mieście. Sam tego dopilnuję zaczynając od wyszczególnienia szkół w powiecie Iławskim na forum krajowym niech pojawi się ktoś z ministerstwa edukacji i zrobi rutynową kontrolę w tym powiecie bo tu układ goni układ.Ludzie nie mający kwalifikacji do nauczania danego przedmiotu maja odejść od zabierania godzin młodym z kwalifikacjami.. Takie jest moje zdanie i zdanie ludzi na poziomie nie będzie uczył baran matematyki jak ma skończony za PRL SN LUB historyk muzyki jak nie ma pojęcia o danym przedmiocie. Precz układom precz z nauczycielami bez kompetanji do nauczania danego przedmiotu. Nazwiska dyrektorów którzy kryją takich ekspertów będą napisane na forum z dokładnym nazwiskiem i miejscem takiej szkółki gdzie Ci pseudo(profesorowie) po SN lub bez kwalifikacji wykładają. Słowa dotrzymam bo lubię normalność ,szczerość, szacunek a nie układy korupcyjne.
 BENEK
 Piątek 25-01-2008

10241. 
Nie pracuja tacy o jakich "benek" pisze. Czy on rozumie co znaczy nauczyciel bez kwalifikacji. Wszyscy maja ukończone studia wyższe, przygotowanie pedagogiczne, niektórzy nawet po 3-5 studiów podyplomowych i żaden wizytator ich nie kryje. Wręcz przeciwnie. Przy okazji warto wiedzieć, że niejeden dyrektor woli zatrudnić po SN, ale doświadczonego, umiejącego znaleźć się z młodzieżą, niż kpiarza, poplającego i piwkującego z młodzieżą, i proszę mi wybaczyć: "walącego ich slangiem", takich którym na głowę wchodzą. Nauczyciel musi być kimś, nie zakladnikiem młodzieży (takich życzyłaby sobie młodzież). Benek - ty niedowartościowana pokrako zabierz się za tach durniów jakim sam jesteś. Coś ci beno odbiło. Pewno nie chcą ci wnuka zatrudnić, tego łajzę i nieudacznika.
 Filomaci
 Piątek 25-01-2008

10240. 
Jeszcze jedno co do tych Iławskich układzików począwszy od szebla powiatu, szkółki itp to rzeczywiście się przyglądałem, ale postanowiłem że pora skończyć z tym dziadostwem bo biedni ludzie na tym cierpią aukładziarze sie ślizgają na ludzkiej krzywdzie
 benek
 Piątek 25-01-2008

10239. 
Podam oczywiście panie Safianowski, ale nie panu bo pan nie jest od takich spraw, a co do sądu pracy to ręka rekę myje, ale przestanie myć jak będzie poważna nagonka. Lepiej niech się pan zajmie konkursami, które na stołki ustawiane w powiecie Iławskim, gdzie z góry wybiera się kolesia jak np ostatni konkurs w Suszu po byłym Kastrale, na którego polowano jak na lisa. Panu zawiele się nie będę tłumaczył [...], pan niech się zajmie i śledzi ten cud gospodarczy, którego coraz trudniej dostrzec, a co do przejęzyczenia to niech pan się złapie czegoś innego konktetnego.
Pozdrawiam Iławian.
 BENEK
 Piątek 25-01-2008

10237. 
Szanowni Iławianie w Iławskich szkołach i gminach pracują nauczyciele bez kwalifikacji, co ciekawsze kryje ich wizytator elbląski, lub dyrektorzy stosują mobing względem niewygodnych nauczycieli sprawa na dniach nabierze rozmachu i prawdopodobnie jak kuratorium nie zrobi porządku co do kwalifikacji zajmą sie to sprawa dziennikarze, ale nie iławscy bo to ta sama smietanka.
Ps t.trzymaj się kuratorium w Elblągu pora sprawdzić pracujacych tam ludzi co właściwie oni robią i za co biorą pieniądze
 BENEK
 Piątek 25-01-2008
Odp. 
Wskazówka dla BENKA i jego ucieśnionych przyjaciół: sprawa rzekomego mobbingu (pisze się mości Panie przez dwa `b`, ale to szczegół) powinna zostać zgłoszona do sądu pracy odpowiedniego dla miejsca zamieszkania skrzywdzonego (skrzywdzonej), nie zaś do kuratorium oświaty. Co zaś do braku wymaganych kwalifikacji niektórych nauczycieli do wykonywania zawodu to podaj Pan ich imiona, nazwiska i miejsce pracy, bo to osoby publiczne. Bez krepacji.

Zajmiemy się tematem.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Piątek 25-01-2008

10234. 
Oto wpis z jednego z lokalnych forów:

"Sue
Polecam lekturę badań czytelnictwa lokalnych gazet. Nie ma w nich największego tygodnika (?) powiatu iławskiego. Badania są rzetelne (przeprowadzone przez instytut Millward Brown SMG/KRC) i dużo z nich wynika... [...] Respondenci mogli wskazać zarówno dziennik jak i tygodnik."

Co na to NKI? PRAWDO TO CZY FAŁSZ?
 JAN
 Piątek 25-01-2008
Odp. 
Dziękuję za zwrócenie naszej uwagi - szkoda, że anonimowo, niejaki JANIE - na ten wpis. Nie jest to wpis „jednego z lokalnych forów”, tylko forum z jedynego źle życzącego Kurierowi portalu, związanego z radiem. Treść tamtego wpisu jest bełkotliwa, niejednoznaczna i tak do końca nie mam pewności, czego dotyczy. Niektóre sformułowania jednak mogą sugerować, że sprawa dotyczy Kuriera. Poniżej więc odniosę się - dla porządku i zdystansowania naszego tytułu od tych „rewelacji” - tylko do trzech spraw, które jednocześnie przybliżą internautom naszą misję:

Po pierwsze - nie ma takiej gazety jak „NKI”.

Po drugie - przywołany ranking czytelnictwa absolutnie NIE UWZGLĘDNIA TYGODNIKÓW, a jedynie gazety kwalifikowane jako dzienniki. Z tego powodu nie ma w tym zestawieniu ani Kuriera, ani na przykład Wprost czy Polityki.

Po trzecie - działamy na wolnym rynku prasowym i liczba stron oraz reklam w Kurierze jest odzwierciedleniem jego kondycji rynkowej, która jest bardzo dobra. Kurier jest najbardziej znaczącym tytułem opiniotwórczym regionu iławskiego, a stało się to faktem nie w wyniku czyichkolwiek odgórnych decyzji, ale zgodnie z wolą samych czytelników. To właśnie siła i zaleta wolnego wyboru dokonywanego na wolnym rynku. Jeśli budzi to w kimś frustracje, to mogę poradzić jedynie psychoanalityka, albo przeprowadzkę na Kubę.
 Radosław Safianowski, redaktor naczelny

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Piątek 25-01-2008

10233. 
Odnośnie wpisu numer: 10231

I ja też mam znajomego Żyda, który kopie studnie na Podlasiu.
 aaa
 Piątek 25-01-2008

10232. 
Odnośnie wpisu numer: 10223

Admirale, gdyby Al-Kaida przeprowadziła operację zestrzelenia samolotu
to po udanej akcji poinformowałaby wszystkie media na całym świecie w ciągu kilku minut.
Ubolewasz nad WSI. Ja tobie przekazuję wiadomość, że Dukaczewski
w sytuacji zagrożenia naszego kraju mógłby co najwyżej rozłożyć ręce. Panowie z kontrwywiadu byli zajęci łupieniem kraju, chociażby znana wszystkim "afera paliwowa". Jestem zdziwiony ich działalnością mafijną
i tolerowaniem tego przez kilka rządów III RP.
 antykomuch
 Czwartek 24-01-2008


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 109 110 111 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 258 259 260 ... 299 300 301 następna ] z 301106466896


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2017 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.