Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
jedynka Tele
CZYTAJ i KOMENTUJ
opinie
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia
szukaj
FORUM

CZYTAJ i KOMENTUJ
Karta Dużej Rodziny
Skusił się na drobnicę
Morderstwo. Wieś się boi
Błaganie o przyjazd karetki
Umorzenia podatkowe
Tunel pod torami. Podziemne getto
Ruszyła budowa nowej fabryki POL-MAK
Awionetka wylądowała na... dachu
Rezonans magnetyczny wreszcie w Iławie
Rowerzysta niemal zatrzymał pendolino
Boniek przypłynął do Iławy
Ładunek z ciężarówki spadł na chodnik
Region. Sprawdzamy kalendarz koncertów
Skarga na godziny pracy wydziału komunikacji
Komunistka Sawicka obroniona przez władze Biskupca
Nagła zmiana prezesa
Skoczył samochodem przez rondo
Aktor Obuchowicz nakarmił zwierzaki
Nie ma chętnych na gastronomię w Porcie Iława
Nowe oblicze miejskich skwerów
Więcej...

Forum

9112. 
Odnośnie wpisu numer: 9022

Skąd czerpiesz wiedzę i inerpretujesz, że była to "rozmowa prywatna"?
A skąd czerpiesz wiedzę i inerpretujesz, że było to "ujawnienie"?
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Sobota 06-10-2007

9111. 
Odnośnie wpisu numer: 9106

Ciekawe czy klub ubezpieczył chłopaków? Pewno nie. Na Zachodzie po takim wypadku wypłacają horendalne sumy. Czy oni muszą tak szybko
i na oślep jeździć?
Jak to jest, by kluby wynajmowały graczy z miast odległych o 100 km i ci dojeżdżali na treningi. Kiedy ta głupota opusci działaczy? Taki sport wraz z mocodawcami jest chory. Kto powiedział, że w każdej prowincjonalnej mieścinie ma być III czy nawet IV liga?
Głupota kwitnie nie tylko na dole, na górze również. Decyzja o budowie narodowego stadionu tylko piłkarskiego czym jest? Narodowy stadion tylko dla piłki nożnej jest ograniczeniem jego funkcji. Polski nie stać na budowę obiektu za około 1 mld złotych dla jednej tylko dyscypliny sportowej. I to jest głupota.
 nick
 http://miasta.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,4552594.html?nltx...
 Sobota 06-10-2007

9108. 
Odnośnie wpisu numer: 9105

Niestety Zenonie jesteś przy racji. Ale głosujmy na takich PiSowców,
a są tacy, którzy od zawsze nie splamili się kameleonizmem. Ci dwaj,
o kórych mówisz, pozostawmy ich... milczeniem.
 owidiusz
 Sobota 06-10-2007

9107. 
Odnośnie wpisu numer: 9105

Słuchaj Zenek, czerwony Kujawski mnie nie interesuje ani ten Nosowicz, który raz że nie ma szkoły obycia a poza tym z tego co wiem, to miał ze
[...] żony, tak więc zero, a jeszce więcej: bankrut. Ostatnia kampania to totalne zero, jakaś przechlana twarz na iławskich plakatach. To kpina dla iławian. Zatem ulizany Ptasznik musiał wygrać te wybory. Drugiej takiej porażki nie będzie. PiS trzepie ludzi i myśle, że władze PiSu obejmie w Iławie młody gościu na poziomie, który rozpieprzy układziki podwórkowe, które zasrały całą Iławę.
Tylko niech farbowana Platforma niech posprząta te śmieci i idzie do Olsztyna tam sie ułoży z czerwonymi bo to miasto od czerwonych aż wrze. Tam układają wszystko na czerwono nawet Tusk przejeżdzał po głosy, ale jest naiwny, bo komuch poprze komucha i tu kacham właśnie Kaczki, to jedyny blok przed powrotem Kwacha i bandy czerwonych, którzy szkołę otrzymali na telefon sekretarza.
Szkoda, że iławianie tak mało interesują się historią narodu polskiego. Jak to ruskie wycieli polską ineligencję i zakopali jak psów w lesie. Panowie i panie Polacy ratujmy nasz kraj i idźmy na wybory, głosujmy na PiS albo zapomnijmy o Polsce, bo jak wrócą czerwoni to wróci Moskwa i Niemcy, znów rosną w potęgę.
Wiem co mówię, bo śledzę życie w świecie. Nie należę do parti, ale
Polskę kocham i tu jest moje miejsce, a nie w Angli, w Irlandi czy USA.
Nie zamierzam czyścić butów tym narodom ani być chłopcem na posyłki.
Ide na wybory i wybieram tylko PiS, bo to nowa Polska. A ty jak chcesz
to głosuj na kogo chcesz, ale pamiętaj historia lubi się powtarzać i zebyś znów za kilka lat nie mówił pacierza po cichu, bo ci Ruski albo Niemiec jęzor upier[...]i, boś Polak. Zatem pomyśl o naszej przyszłości, a nie o przeszłości. Idż do kina i zobacz "Katyń", może coś zrozumiesz, a jak nie, to idź w diabły i nie pisz na forum. Piszesz nieprawde.
 Benek
 Piątek 05-10-2007

9106. 
Iławianin, piłkarz "Drwęcy" Nowe Miasto Lubawskie, miał groźny wypadek
samochodowy w Olsztynie. Niestety nasz ziomal jest w ciężkim stanie... Otrzymał dużo krwi, więc potrzebna jest krew dla zwrotu do banku krwi (dowolna grupa, najlepiej "0 RH +").
Wszyscy, którzy mogą i chcą oddawać krew niech podadzą "siostrze",
że jest ona przeznaczona dla Łukasza Malanowskiego przebywajacego
w Szpitalu Miejskim w Olsztynie.
 kibic
 Piątek 05-10-2007

9105. 
Odnośnie wpisu numer: 9102

A ja znam jeszcze lepszego "PiSowca".
Jest sobie taki pan Jerzy Kujawski. Do 1989 roku wielki partyjniak PZPR, następnie oddany działacz "Solidarności". Jak wybory wygrał Maśkiewicz
- znowu działacz "komuchów". W nagrodę był jakiś czas w-ce prezesem wodociągów. Następne wybory i ten Pan okazał się działaczem... PiS !!!
(są takie wspólne zdjęcia z Witoldem Nosowiczem). Paranoja kompletna! Głosujmy więc na PiS. A Kujawski spełni nasze marzenia :-))))))))
 Zenek
 Piątek 05-10-2007

9103. 
Odnośnie wpisu numer: 9101

Do Iły...
I w tym różnimy się, że "osoba" nie chce z nami "gadać" (prymitywne dość określenie), my zaś lubimy rozmowy. W przeciwieństwie do nas, należy "osoba" do tych, co widzą tylko jedyną partię Tuska. My "osobie" powiemy, że kiedy Tuska wyrzucą, ta PO zmieni twarz na partię bliską PiSowi. Bedziemy wówczas szczęśliwi i zmienimy Polskę razem nie do poznania. Nawet ludzie z LID-u są nam bliscy, ale niektórzy.
 owidiusz
 Piątek 05-10-2007

9102. 
Odnośnie wpisu numer: 9100

Panie Benek! Panie! Czasem człowiek nie ma czym się zająć po południu
w piątek, to lubi poplotkować.
Nieraz zachodziłem w głowę, ot tak po "mamrocie" (siarczyste zwykłe za 4.80 zł) pod sklepem z napojami, zastanawialem się, czego pan Zyliński nie ma prawka? Czy on takie panisko, że całe życie tyłek woził mu bedzie kuczer prywatny - żona lub inny woźniak (woźnica)? Myślę jednak, że on wielkie musi być panisko, panie święty. Też mi nie pasuje, bo pany za sanacji, to chociaż konia wierzchem poprowadzili, a ten gorszy czy coś
z nim nie tak. Popatrzcie ludzie! A tak niedawno z francuzem w garści po fabryce latał domów w gumakach. I niech mi ktoś odpowie: jakie zmiany zaszły w Polsce po 4 czerwca 1989 roku? Jakie? Ludzie w gumakach doszli do władzy podobnie jak po 1945. Na mój rozum cofnęliśmy sie do tyłu, bo byle łaps (broń Boże, nie mówię tak o panu naszym Żylińskim) może zostać dziś wielkim panem, który nami rządzi. I tak oto mamy
panie święty!
Woźniak Marcin, na ten przykład, też niezły lawirant. On żaden, no ten, jak mówią te z PiSu, wykształciuch, ale mądre to, że nie zdążysz za nim. Słyszałem, że ma licencję na jakieś uczelni zrobioną, ale nikt nie wie z czego i na co. Na prowadzenie samochodu służbowego nawet nie ma, a może na konia? Na konia może mieć, ale na starą szkapę co ledwo zipie, bo na młodego wałacha by nie wsiadł ze strachu. Taki on mądry nie jest, by doostać się od razu na inspektora. Chyba że mu "zielonka" coś podszepnął.
Patrzajcie ludzie. Oni obaj z Żylińskim się żarli jak psy. Na sobie też psy wieszali, jak razem byli w radzie z burmistrzem Żylińskim. Jakiś madrala politykował o nich w Politykierze, taka gazeta, panie święty. Pan Żyliński wymawiał mu, że gdyby "Woźniak został burmistrzem Iławy, to katastrofa dla miasta". Widać, że obecnie w jedną dziurę obaj dmuchają, ale ja nie podejrzałem ich, więc lepiej nie gadać. Lepiej cicho być.
Idę po następną flaszkę mamrota.
 smarowóz
 Piątek 05-10-2007

9101. 
Odnośnie wpisu numer: 9098 9099

Ponieważ jakakolwiek dyskusja z Panami nie ma najmniejszego sensu,
więc nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Panom sukcesów pod sztandarami tylko jednej słusznej partii oraz wsparcia duchowego od wielkiego wodza Jarosława oraz ojca Tadeusza.
Panie zasmucony iławianinie! Kobiety w tym mieście nie tylko siedzą w garach i oglądają telewizję. No cóż, jeśli uważa pan, że gary to jest coś uwłaczającego i miejsce kobiet jest tylko przy garach, to pana sprawa. Współczuć tylko żonie takiego supermena.
 iła
 Piątek 05-10-2007

9100. 
Panie Woźniak chciałbym sie spytać pana jakie pan ma wykształcenie? Garnie się pan do koryta jak świnie. Jedno wiem, że był pan czerwony.
Co, zmienia pan poglądy? Będzie pan dojeżdzał jak Żyliński, który nawet prawa jazdy nie ma, a marzy o polityce. I podkłada nieźle świnie, tylko czeka jak wykopać Żuchowskiego.
 Benek
 http://www.nki.pl/news.php?id=1884&show=czytaj
 Piątek 05-10-2007

9099. 
Odnośnie wpisu numer: 9097

Iło!
Przeciwnie do "ormowca", potraktuje ją/jego bardziej elegncko. Jednak jako pisowiec, dawniej awuesowiec, jeszcze wstecz UW, a całkim do tyłu solidarnościowiec, zaś chowany i karmiony soczystą esencją produktu spożywczo-duchowego socjalistycznej Polski - tyle mi wystrczy, by nie czytać sugerowanej literatury.
Zresztą szanowny interlokutorze, literatura - jak i autor - taka jest, więc
nie czarujmy się... jej zawartością. Co internuta napisał/a o PiSie, ich działaczach, w tym na Polańskiego, to powiem nawet przez samo "h" po hamsku: zdala bynajmniej "łapy" od osoby Marka (nerwy mi puściły, stąd takie odniesienie do rozmówcy).
Był "cudownego" burmistrza zastępcą i nie wiedzieć czego czepiać sie człowieka, który robił swoje. No cóż, mój komentarz będzie taki: popatrz na siebie i swoich - pieknych, sprawiedliwych i mądrych inaczej, bez życiowych ideałow, w rozpaczy drących szaty, że nie możecie dorwać
się do gałązki, na której niebiańskie owoce szczęścia.
 owidiusz
 Piątek 05-10-2007

9098. 
Odnośnie wpisu numer: 9097

Droga Pani, czytając "panine" wywody dochodzę do jedynego słusznego wniosku, że ma pani spore kłopoty z podzielnością uwagi. Jednoczesne mierzenie średnicy garnków oraz oglądanie tv w kuchni nie jest dla pani dobrym rozwiązaniem. Niech pani, dla swojego dobra zresztą, zostanie przy garach.
Pozdrawiam serdecznie, życząc udanych wypieków (na twarzy).
 zasmucony iławianin
 Piątek 05-10-2007

9097. 
Odnośnie wpisu numer: 9094

Cóż takiego zrobił PiS, drogi panie? Ośmieszył naszą politykę zagraniczną, wywindował debili na stanowiska ministerialne i całe szczęście, że nie mieszał się do gospodarki, bo zapewne też by i to spieprzyli. Nie spełnili też żadnej obietnicy przedwyborczej. A te krzyki o walce z korupcją to wszystko pod publikę! Rozliczają tylko tych, których chcą rozliczyć.
I proszę nie myśleć wcale, że sprzyjam PO.
Ja patrzę na to realnie i doskonale widzę co niestety robi w Iławie PO w koalicji z PSL. To również jest porażka. Dla nich najważniejsze są stołki dla siebie i dla kolesiów.
Czy pan myśli jednak, że nasz iławski kandydat na posła z PiS będzie lepszy? Niestety nie! Bo on od wielu lat jest radnym, był też z-cą burmistrza i w czym przysłużył się mieszkańcom Iławy? Proszę spojrzeć, czym zabłysnęli radni z PiS w mieście czy powiecie. Niczym!!! No chyba tym, że radny Ewertowski domagał się zburzenia pomnika na stadionie. Fakt, oni potrafią tylko burzyć.
I tak na marginesie. Proszę poczytać sobie trochę podręczników do makro i mikroekonomii, i wówczas może lepiej pan zrozumie różnicę między państwem socjalnym a liberalnym. Może wtedy pan zrozumie dlaczego nie odpowiada mi polityka PiS i LPR.
 iła
 Piątek 05-10-2007

9096. 
Odnośnie wpisu numer: 9092

Myślisz, że burmistrz miasta przyjdzie do ciebie z ciepłą zupą, kiełbasą
i gorzałką? Może przed wyborami tak.
Lechu powiedział: "Ja wam dałem wędkę (nawet bez przynęty), a ryb
sami sobie nałowić musicie". I miał rację.
A od Ptasznika chcesz, by ci sumy do gara nawrzucał?! Poczekaj parę
lat, a tunelem pod Jeziorakiem na Wielką Żuławę pójdziesz.
 ORMOWIEC
 Piątek 05-10-2007

9095. 
Lisek dam ci dobra radę, poprzyj w Iławie PiS bo po wyborach zostaniesz sam, dobrze Ci radze, bo znam się na polityce i wiem kto wygra wybory. Mówie głośno: PiS otrzyma 200 posłów, a ty będziesz malutki. Dobrze wiesz, że Kaczyniaki to mądre chłopaki. Przywrócili normalność, a twój Wałęsa niech wie, że dużo zrobił dla Polski i chwała mu za to, ale teraz jest moda na Kaczki i dzieci w przedszkolu o tym wiedzą. Widzisz taki Maciej Płażyński wiedział co robi, a ty co się motasz? Twoja droga to PiS. Zacznij od szeregowego, ja też tak zaczynałem, żadna praca nie chańbi.
Pozdrawiam - wybitny socjolog dr hab Zygmut Feilks.
 Feliks
 Czwartek 04-10-2007

9094. 
Odnośnie wpisu numer: 9088

iła - ależ ty durna. Nie widzisz co PiS zrobił? Załóż okulary albo jak masz temperturę, to zbij se termometr - tak powiedział Lechu z Gdańska.
 ORMOWIEC
 Czwartek 04-10-2007

9093. 
Odnośnie wpisu numer: 9091

PiS szanowny panie stworzyć pora. A Platformę wypieprzyć, to komuchy farbowane.
 rudy
 Czwartek 04-10-2007

9092. 
Drogi panie burmistrzu Iławy, co pan ma do zaoferowania Iławie? Jak zwykle nic. Ukrywa pan się w tym ratuszu i g[...] pan robi. Co, Żyliński nie ma pomysłów? Pewnie, że nie, bo po przegranych wyborach będzie potrzebował Tymochowicza, ale on też tonie. Niech żyje PiS!
 rudy
 Czwartek 04-10-2007

9091. 
Odnośnie wpisu numer: 9077

Pytam! Gdzie był i gdzie jest iławski PiS...? Kto go tworzy? Co zrobiono?
 spokojny
 Czwartek 04-10-2007

9090. 
Jeżeli mam wybierać, to w ostateczności Liska, bo to człowiek Wałęsy
a to postać historyczna. Ale niech ten Lisek przyłączy się do PiS.
Dobrze mu tam będzie.
 Henio
 Czwartek 04-10-2007

9089. 
Drodzy iławianie dajcie szanse PiSowi albo nie głosujcie w ogóle. Platforma i PSL to ż[...]. Precz z Iławy świnie.
 Gebels
 Czwartek 04-10-2007

9088. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

To chyba ma być żart. Głosować na PiS? Mam nadzieję, że w Iławie jest jeszcze trochę mądrych ludzi i widzą co od dwóch lat serwuje nam PiS. Totalna katastrofa na każdym polu. Żaden rząd nie skompromitował
Polski tak jak obecny. Kaczyńscy to ludzie przepełnieni nienawiścią do wszystkich i wszystkiego. Myślę, że większość Polaków ma już dość grzebania w przeszłości i szukania haków na każdego. Zaczynamy być państwem zaściankowych ksenofobów. Dlaczego mamy przez stulecia obrażać się na Niemców i Rosjan?
Może wiecie kiedy spotkania z kandydatami na posłów? Chętnie zadam
im kilka pytań.
 iła
 Czwartek 04-10-2007

9087. 
Odnośnie wpisu numer: 9086

Trenerro, olej takiego "kibica".
Napinacz nawet 2 zdań nie potrafi złożyć co mu nie pasuje u Sobiecha.
 BOLO
 Czwartek 04-10-2007

9086. 
Odnośnie wpisu numer: 9085

Panie kibic!
Choćbyś stanął na prąciu (pręcik kwiecia - część zasadnicza kwiatu
zapładniająca przyszły owoc), nie ruszysz Sobiecha. I nie wysilaj się.
 trenerro
 Czwartek 04-10-2007

9085. 
Odnośnie wpisu numer: 9067 9068

Czytałem opinie o Andrzeju Sobiechu. On już wcześniej mi nie pasował.
Dlaczego taki człowiek jest w KS Jezioraku?
 kibic
 Czwartek 04-10-2007

9084. 
GORĄCE PODZIĘKOWANIA DLA BURMISTRZA!
Dzieci i rodzice grupy tanecznej „Czyżyki” i „Butterfly” bardzo serdecznie dziękują Panu burmistrzowi za wspaniałe podejście do spraw związanych z rozwojem zespołu oraz daleko idące zaangażowanie się w potrzeby dzieci! Nasze dzieci zdobywają nagrody na szczeblu ogólnopolskim
i dlatego dziękują za pomoc.
 Beata Brzozowska
 Czwartek 04-10-2007

9083. 
Ludzie jak tak patrze jak sie spieracie o te wybory, to sam nie wiem co myśleć. Po raz kolejny nie ide na wybory i mnie nie interesuje polityka
i te świnie, co do koryta sie pchają. Mam to gdzieś kto wygra.
Już żadnego kredytu zaufania nie będzie z mojej strony. Już nie wierzę.
 Tadeusz
 Czwartek 04-10-2007

9082. 
Odnośnie wpisu numer: 9080

Panie Pośle Lisek, proszę sobie już odpuścić.
Pewnie Posłem Pan zostanie znowu z naszego okręgu, ale na sukces podobny jak w ostatnich wyborach w Iławie proszę nie liczyć. Nawet starosta Rygielski nie chciał w Kurierze [wywiad] o Panu mówić.
 Dawid
 Iława, Czwartek 04-10-2007

9081. 
Szanowni Państwo!
Skąd się bierze w Was tyle nienawiści? Spieracie się na forum o pierdoły. Wierzycie, że PiS, PO czy LiD itp. (w zależności od Waszych sympatii politycznych) zrobi porządek w tym kraju? Ja w to nie wierzę, gdyż podobnie jak tu na forum jak nie ma porozumienia, tak i politycy też nie mogą od lat się porozumieć. Każdy udowadnia, że jest mądrzejszy od drugiego, ma lepszy program - i co z tego, jeśli nawet najlepszych programów nie realizuje się?
Po objęciu władzy każda opcja obsadza swoimi ludźmi jak największą liczbę stanowisk na różnych szczeblach (ze sprzątaczkami włącznie). Główną działalnością ekip rządzących w naszej Polsce - i nie tylko - jest przekupowanie społeczeństwa obietnicami obniżek podatków, mamianie wizjami wzrostu zarobków, tudzież dobrej pracy i mieszkań (tanich) dla wszystkich w celu zapewnienia sobie elektoratu w następnych wyborach.
 adab
 Czwartek 04-10-2007

9080. 
Odnośnie wpisu numer: 9074

Nie bądź głaz. Daj też szansę PO. Może Żyliński się poprawi.
PiS nie może zostać sam na scenie politycznej, bo jak się zamachmie na korupcję i ją wysiecze, to co szarzy obywatele bez łapówki załatwimy?? Nawet chłopaka mi nauczyciel nie puści do następnej klasy. Medykowi
też coś wrzucę. Na oddział wpuści, szybciej operację zrobi.
Ona [korupcja] potrzebna jest naszemu narodowi. Jestem za PiS-em, ale niech się opamięta, gdyż bez korupcji w Polsce żyć się nie da.
 ORMOWIEC
 Czwartek 04-10-2007

9079. 
Odnośnie wpisu numer: 9078 9072

Łał! Fajnie, że Pan poseł Lisek czyta opinie Internautów (mam nadzieję, że osobiście). Dziękuję za instrukcję z meldunkiem, bo mnie to dotyczy.
 mały
 Czwartek 04-10-2007

9078. 
Odnośnie wpisu numer: 9072

Szanowny "1 głosie".
W urzędzie miasta lub gminy w miejscu Twego zameldowania należy
pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Na podstawie takiego
zaświadczenia (plus dowód osobisty) można głosować w dowolnym
obwodzie wyborczym w kraju lub za granicą. Zaświadczenie można
pobrać do piątku 19 października.
 Krzysztof Lisek

krzysztof.lisek@sejm.pl
 http://www.glosujbezmeldunku.pl
 Czwartek 04-10-2007

9077. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

Nie kocham liberałów pomarańczowych (PO), nie cierpię czerwonych
(LiD, PSL), ale w Iławie i powiecie iławskim niestety PiS nie istnieje.
 spokojny
 Czwartek 04-10-2007

9076. 
Panowie z Kuriera, przygladajcie się obsadzaniu stanowisk w iławskim ratuszu i urzędzie gminy, bo inaczej będę zmuszona powiadomić pana
Ziobro. Układają się cały czas ci sami ludzie. Mam dość takich układów. Grajmy w otwarte karty, nie w układy.
 Hela
 Czwartek 04-10-2007

9075. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

PiS wygra wybory i zdobędzie większość w sejmie. Platforma niech sie pakuje, a komuchy niech pomarzą o ławach poselskich.
 Benek
 Czwartek 04-10-2007

9074. 
Odnośnie wpisu numer: 9073

Panowie z Kuriera! Proszę nie wycierać mojej opinii. No co, trzymacie
z Platformą? Co, sponsorują wasze artykuły? Pisaliście o Maśkiewiczu bardzo niechlubnie, a co Ptasznik zrobił do tej pory dla Iławy? Pytam wprost. Nic!
 iławianin
 Czwartek 04-10-2007

9073. 
Szanowni państwo! Dajmy szanse w wyborach PiSowi. Oni zmiotą
komuchów i tą zakłamaną judaszową Platformę. Cała Iława niech
wybiera PiS, a Żyliński niech nie kłamie więcej ludzi i wycofa się
z polityki. On już wyrządził Iławą, że co co drugi mieszkaniec nie
ma pracy, a teraz promuje tego Ptasznika co niewiele więcej potrafi
od niego. Koniec Platformy, koniec komuny, Kwaśniewski na dno.
 iławianin
 Czwartek 04-10-2007

9072. 
Moze ktos mi podpowiedziec co zrobic zeby glosowac poza miejscem
zameldowania? Trzeba jakies papiery zlozyc? Jesli tak, to gdzie i kto
moze to zrobic?
 1 glos
 Czwartek 04-10-2007

9071. 
Odnośnie wpisu numer: 9070

Grzmi wprost genialnie!
Nie wiem, gdzie mógł to Pan zobaczyć, ale w tym haśle jest wiele racji...
Fakty są takie, że coraz mniej czasu zostaje do wyborów, a obawiam się, że frekwencja znowu nie przekroczy 40 proc.
Co robi pozostałe 60 porcent Polaków? Śpi niczym chochoły w "Weselu"?
 Tomasz Reich

treich@tomaszreich.com
 Warszawa, Czwartek 04-10-2007

9070. 
Odnośnie wpisu numer: 9066

Do szanownego Pana Tomasza Reicha. Nie wiem gdzie to widziałem, ale brzmi dobrze: "Zagłosuj, bo cię przegłosują!". Proszę o komentarz.
 czytelnik
 Czwartek 04-10-2007

9069. 
Odnośnie wpisu numer: 9068

Nie było jak za czasów Benka Gaca. Tacy jak niżej wymienieni, to Jemu buty by szorowali. Świeć Panie nad Jego duszyczką.
 ORMOWIEC
 Czwartek 04-10-2007

9068. 
Odnośnie wpisu numer: 9067

Ale jaja. Myślałem, że Andrzeja Sobiecha już od wiosny nie ma w klubie.
Coś się zmieniło potajemnie???!!! Co jest grane???!!!
 kibic
 Środa 03-10-2007

9067. 
Już dawno było wiadome, że we władzach klubu piłkarskiego Jeziorak
są nieodpowiednie osoby. Panie Sobiech, niech Pan pokaże, że jest Pan odpowiedzialnym człowiekiem i odejdzie dla dobra naszego klubu!!!
 Przemo
 Środa 03-10-2007

9066. 
Odnośnie wpisu numer: 9064

„(…) Wy redaktorki macie do wykonania karkołomne zadanie, zadanie zohydzenia propolskich, narodowych postaw (…)”. Że ja niby przeciwko narodowym postawom?! Człowieku proszę, zanim cokolwiek chlapniesz
to zastanów się jeszcze raz.
Jeśli chodzi o Kurier, to nie jestem redaktorem, lecz wolnym publicystą, który pisząc felieton przedstawia własne spojrzenie. Zapewniam Cię, że żaden z redaktorów Kuriera (Synowiec czy Safianowski) nie narzucał mi nigdy ani tematyki, ani nawet nie sugerował jaką mam przyjąć postawę
w swoim własnym tekście.
Powtórzę się. Zostańmy każdy przy swoim. Ale szanujmy się i wspólnie myślmy jak 21.X sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach.
To jest najważniejsze.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9064. 
Odnośnie wpisu numer: 9062

Nie myśl redaktorku z b... ł.... (jakich setki), że moim bohaterem będzie Tusk, człowiek bezideowy.
Bezideowość jego/wasza objawia się w proeuropeiźmie. To nie jest moja ideologia, gdyż jest ideą do nikąd, podobnie jak ta z ówczesnych czasów, z którą kazano nam żyć - socjalizm realny i komunizm moskiewski. Wielu Polaków wcale nie chce tamtego i również obecnego prozachodniego socjalizmu.
Wy redaktorki macie do wykonania karkołomne zadanie, zadanie zohydzenia propolskich, narodowych postaw. Postaw, które nie są
z zasady antyeuropejskie, a postawami solidaryzmu z narodami europejskimi. To jest zasadnicza różnica.
Moimi publikacjami nie muszą być "efemerydy myślowe" na użytek właścicieli gazet, a jest mój stosunek do narodu, państwa, jego kultury
i głęboka wola umacniania narodowej tożsamości. To jest moją siłą, a
nie "szatańskie wersety" w gazecie lokalnej, jak chciał by redaktorek
mnie widzieć i oceniać.
 nick
 Środa 03-10-2007

9063. 
Odnośnie wpisu numer: 9061

Ok wnuczusiu, nie będę czytała.
Poczytaj sobie na ostatek. Mam złotą rybkę która podnosi ciężary lewą łapką, ale ostatnio sobie zwichnęła struny głosowe i teraz nie ma większej motywacji do tratowania anizotropowego wydmuszek spawalniczych. Problem polega na tym że owe struny głosowe wspierały jej atak na pędzące stado imadeł z afryki środkowej, które jak co roku mają wylęgi na mazurach w ich okresie godowym. I co teraz ma zrobić, wyleczyć
czy donosić? Darz Bór.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9062. 
Odnośnie wpisu numer: 9060

Ho ho ho... A więc ile, co i gdzie publikowałeś, bohaterze?
Jakoś nie mogę skojarzyć...
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9061. 
Odnośnie wpisu numer: 9059

Babciu szanowna, proszę nie czytaj tylko tych akapitów, które chcesz przeczytać, bo inne też są ważne. Przeczytaj całą wypowiedź i dopiero wtedy wyciągnij jakikolwiek wniosek.
Przypomnij sobie Baciu również, a może przede wszystkim moje ostatnie zdania. One: „Zostańmy każdy przy swoim, ok. Ale wspólnie myślmy jak sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach. To najważniejsze,
nie utarczki”.
„Pies, kiełbasa, spadać na szczaw, głąby kapuściane” – to nie mój język
ani moje myśli, babciu szanowna.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9060. 
Odnośnie wpisu numer: 9058

Wielkie mi kompetencje pisywać w lokalniaku, nawet z imienia.
Kto wejdzie do redakcji, ten jako redaktor wychodzi, ale mecyja.
Nie dajcie się zwariować.
 nick
 Środa 03-10-2007

9059. 
Odnośnie wpisu numer: 9058

"(...) Mam trochę większą świadomość polityki niż anonimowi autorzy wpisów. Przypomnę, że jestem związany z grupą ITI. Nie Wam
"przyjaciele" oceniać moje kompetencje. (...)".
Przetłumaczę teraz na język zrozumiały dla maluczkich. Nie dla psa kiełbasa, spadajcie na szczaw głąby kapuściane. Była grupa trzymająca władzę? Była. No to teraz jest... No i te kompetencje, och i ach...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9058. 
Odnośnie wpisu numer: 9057

Na łamach Kuriera nie jestem redaktorem, lecz wolnym publicystą, który
w kilku kwestiach ma odwagę wypowiedzieć swoje własne zdanie oraz
podpisać się całym sobą.
Zmartwię "życzliwych inaczej". Mam trochę większą świadomość polityki niż anonimowi autorzy wpisów. Przypomnę, że jestem związany z grupą ITI. Nie Wam "przyjaciele" oceniać moje kompetencje. Wasze opinie są anonimowo warte tyle, co dyplom kupiony na bazarze.
Zostańmy każdy przy swoim, ok. Ale wspólnie myślmy jak sprowokować ludzi do gremialnej wizyty przy urnach. To najważniejsze, nie utarczki.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9057. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Szanowny redaktorzyno! Gybyś Panie był lotny, a nie przelotny,
to poleciałbyś nieco wyżej...
 nick
 Środa 03-10-2007

9056. 
Odnośnie wpisu numer: 9055

"(...) Proszę czytać uważnie i analizować szeroko, a nie skupiać się tylko na poszlakach (...)". Tak toczno herr gieneral, upsss, Panie Tomaszu!
Zawsze czytam uważnie, poszlaki zostawiam innym (nie jestem sędzią, jak już, to raczej winowajcą).
Proszę się nie gniewać i nie zrozumieć mnie źle, ale w pańskim wywodzie brak jest logiki, która w tym przypadku (zresztą nie tylko w tym), jest nieodzowna.
Reasumując. Babciu, droga Babciu oddaj dowód i marsz na wybory.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9055. 
Odnośnie wpisu numer: 9054

Nie odbieram nikomu prawa głosu, proszę się wczytać dokładnie w to co wcześniej napisałem.
Chodzi o ten fakt, żeby iść do wyborów a nie spychać odpowiedzialności
za Polskę na osoby tylko starsze, które - w przeciwieństwie do wielu...! - pójdą rzetelnie do wyborów. Tu chodzi wyłącznie o ten fakt, żeby poszli wszyscy uprawnieni, a nie tylko garstka. I tak należy czytać przesłanie akcji, którą ktoś wymyślił.
A dla Rodziców i osób starszych, które mnie wychowały, mam olbrzymi szacunek osobisty. Np. mojej kochanej Babci dedykowałem mój tomik
"TRANS".
Proszę czytać uważnie i analizować szeroko, a nie skupiać się tylko na poszlakach.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9054. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Panie Tomaszu!
"(...) poukrywani w anonimach. Postarajcie się o bardziej wysmakowane kąsanie (...)".
Czy jeżeli się podpiszę, dajmy na to Helena Rzepecka, to już nie będę anonimowa. Pan chyba stroi sobie „szutki”, albo nie wie czym jest Internet. Widzę, że dla pana tzw. „kąsaniem” jest nie zgadzanie się
z pańskim i pańskich przyjaciół zdaniem, no no...
"(...) Obawiam się, że po mnie coś zostanie - nawet gdy zniknę z tego świata (...)". Panie Tomaszu, panie Tomaszu. Zaręczam panu, że po tygodniu, co ja piszę... Podziwiam takich ludzi jak Pan. Silent majority nigdy o panu nie słyszała, więc...
"(...) i życzę wiele miłości. Szacunku...!!! Uczcie się go, bo będzie Wam bardzo potrzebny (...)". Widzę, że znowu powraca stare "MY" i "wy", maluczcy! Co do szacunku i miłości, to pragnę panu przypomnieć, że
tego się nie nauczy (no chyba, że knutem, pamiętam co nie co), te
dwie rzeczy wynosi się z domu rodzinnego.
PS.
"(...) A po Was co...? Anonimowe, durne i bez polotu wpisy? (...)". To chyba szczyt pańskiej miłości i szacunku dla bliźniego, he he. Panu chyba nie było dane znać powiedzenie Sokratesa: "Od młodości obieraj madrość za towarzyszkę życia". Pan woli Dodę udająca się do Moskwy w pańskim towarzystwie...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9053. 
Odnośnie wpisu numer: 9051

Panie Tomku - gratuluję powrotu na łamy Kuriera! Podoba mi się to, że
w Kurierze można poczytać wreszcie różne, świeże pióra. Brawo, brawo!
Brawa dla felietonistów, brawa dla wszystkich aktywnie wypowiadających się o naszej rzeczywistości, brawa dla redakcji. Wypowiadają się różni ludzie, piszą listy czytelnicy na różnym poziomie, to fakt. Różne poglądy.
Wiele jednak jest w tym uroku i najprawdziwszej Prawdy. Wybierać!
 Przyjaciel Kurierów
 Środa 03-10-2007

9052. 
Odnośnie wpisu numer: 9028

Za Panem posłem Krzysztofem Liskiem w Elblągu też nie przepadają.
"(...) W żadne działania w regionie się nie angażował. Były jednostkowe przypadki, kiedy pojawiał się w Elblągu, ale współpraca elbląskiej PO
z nim była bardzo niewielka. (...)". Poczytajcie więcej.
 czytelnik
 http://dziennikelblaski.wm.pl/Silna-lista--ale-mogla-byc-...
 Środa 03-10-2007

9051. 
Życzliwcy! Tacy prawi, czyści i wspaniali, że... poukrywani w anonimach. Postarajcie się o bardziej wysmakowane kąsanie.
Obawiam się, że po mnie coś zostanie - nawet gdy zniknę z tego świata,
nie tylko na papierze... A po Was co...? Anonimowe, durne i bez polotu wpisy w Internecie?
Anonimowy komentarz jest nieistony, ba, niczego nie wnosi poza głupotą i zawiścią. Ale o tym i o innych grzechach innym razem.
Pozdrawiam wszystkim i życzę wiele miłości. Szacunku...!!! Uczcie się go, bo będzie Wam bardzo potrzebny.
 Tomasz Reich
 Środa 03-10-2007

9050. 
Odnośnie wpisu numer: 9020

Panie Tomaszu Reich!
„Se tak myślę”, że to MY, prości ludzie powinniśmy być przerażeni tym, co piszą „elyty”. Popatrzmy, a właściwie przeczytajmy i choć troszeczkę pomyślmy.
Pisze pan „Martwią mnie sondaże wyborcze. Okazuje się, że PiS i PO
idą łeb w łeb. To może być smutne dla Polski”. A „dlacegoj” to panie Inteligencie? Smutas z pana, he he.
Dalej. "(...) można będąc u władzy manipulować faktami (...)". Kiedy tak nie było, no kiedy?
"(...) Moi koledzy aktorzy, a wśród nich Robert Moskwa, piosenkarka Doda i wielu znanych ludzi z tego kraju, apelujemy (...)". Tutaj muszę panu podziękować, bo jak przeczytałem, że Doda, to ze śmiechu...
Panie Tomaszu!
Zejdź pan na ziemię, zmień pan „towarzycho”, to przestanie się pan bać
i wyjdzie to panu na zdrowie. [...]
 Babcia Jancia z domu Moher
 Środa 03-10-2007

9049. 
Odnośnie wpisu numer: 9047 9046

Odpowiadam krótko i węzłowato.
Sobiech był, jest i będzie - zrozumiano?!
Bez Sobiecha, Paluszewskiego i Nerowskiego IKS pada - zrozumiano?!
A łepki, obszczymurki i fajfusy mogą se pokrakiwać.
 trenerro
 Wtorek 02-10-2007

9048. 
Odnośnie wpisu numer: 9042 9020

Pytasz: "Co ma wypowiedź pana Reicha do zabierania komuś dowodu?". Odpowiedź jest poniżej. Pomagam, bo widzę, że sam sobie nie radzisz.
"Weź udział w wyborach. Weź udział w akcji: Zabierz babci dowód.
Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski. Tomasz Reich".
 Iwonka
 Wtorek 02-10-2007

9047. 
Odnośnie wpisu numer: 9046

Świetnie, Jeziorak coraz bardziej jest kiepski...
 Ściema
 Wtorek 02-10-2007

9046. 
Mam pytanie: czy Sobiech nadal jest w Jezioraku Iława? Jeżeli tak, to
już nie pójdę na mecz naszego klubu do czasu aż nie odejdzie. Jest to zakłamana osoba, inaczej mówiąc [...] i nie powinien wpływać na losy naszego Jezioraka.
 Andrzej
 Wtorek 02-10-2007

9045. 
ZŁOTA POLSKA JESIEŃ
Weź udział w ogólnopolskim konkursie wspieranym przez iławski Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Wystarczy, że uchwycisz w kadrze najpiękniejsze momenty Złotej Polskiej Jesieni. Nieważne ile masz lat, ale jeśli nie masz dowodu osobistego poproś rodziców o zgodę.
Jeżeli nie posiadasz aparatu, to mamy dla ciebie drugi konkurs. Napisz esej, rozprawkę, felieton, albo po prostu artykuł na temat uroków najbardziej kolorowej polskiej pory roku. Jeśli chcesz znać dokładne zasady obu konkursów, zajrzyj do iławskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej (skrzydło ratusza).
Na prace (zdjęcia rozmiaru 800x600px oraz teksty do 1000 słów)
czekamy do środy 31 października 2007 roku. Ogłoszenie listy
zwycięzców nastąpi 5 listopada. Czekają wspaniałe nagrody!
 Michał Młotek

osrodek@ekologia.ilawa.pl
 Wtorek 02-10-2007

9044. 
Odnośnie wpisu numer: 9040 9032 9029

Oj kompletnie jesteście bez ikry - tak straszyć chłopaka bystrego.
 Edzia
 Wtorek 02-10-2007

9043. 
Odnośnie wpisu numer: 9038 9020

Jak zwykle robicie z igły widły.
Człowiek mówi "obudźcie się!". A Wy śpicie. No obudźcie się wreszcie!
 Senann
 Wtorek 02-10-2007

9042. 
Odnośnie wpisu numer: 9041

Hahahahaha, ale smieszne. Moherowa babciu moze Ci laske potrzymac? Co ma wypowiedz pana Reicha do zabierania komus dowodu? Nic. Haha.
 Filip
 Wtorek 02-10-2007

9041. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Spoko, proszę założyć pampersa i czekać...
"(...) Apelowanie do Polaków, żeby głosowali nie jest niczym złym i
nie nosi znamion przestępstwa".
"(...)(...)(...) Apelujemy! Weź udział w wyborach. Weź udział w akcji:
"Zabierz babci dowód". Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski (...)".
Jajcarz z pana, panie Tomku, oj jajcarz!
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9040. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Do "przerażonyyyyyyyyyyego".
Panie redaktorku. To, że pan piszesz, to sobie pisz, ale nie strasz na
forum ludzi, którzy zwracaję ci uwagę, żebyś nie kolportował treści,
które "w czynach" są karalne. Wpradzie nie nawołujesz pan do ich
realizacji wprost, ale siejesz zły wiatr lub jak wolisz, zatrute myśli
tym, co łatwo przekują je w czyn. Oj radaktorku... pióro w rękach
pańskich jest sztyletem. My też mamy sztylety w... sercach.
 Cosa Nostra
 Wtorek 02-10-2007

9039. 
Odnośnie wpisu numer: 9038

Z informacji, które posiadamy z Państwowej Komisji Wyborczej, żadne działania - włącznie z doniesienami do prokuratury - nie są wszczęte
w sprawie sloganu anonimowego wyborcy...
 informer
 Wtorek 02-10-2007

9038. 
Odnośnie wpisu numer: 9029 9036

Jestem przerażonyyyyyyyyyyy... Jeśli Pani (anonimie) będziesz straszyć mnie publicznie, to rzeczywiście spotkamy się w sądzie :-).
Przypomnę, że w tym kraju każdy ma prawo do wygłaszania własnych poglądów. Apelowanie do Polaków, żeby głosowali nie jest niczym złym
i nie nosi znamion przestępstwa.
 Tomek Reich
 http://www.tomaszreich.com
 Warszawa, Wtorek 02-10-2007

9037. 
Dlaczego panowie z PO nie protestujecie w sprawie aresztowania Beaty Doroty Sawickiej, waszej posłanki? Taka ona obrotna, że wykonała o jeden "przekręt" za dużo i walnęła o glebę?
Niektórzy uwierzyli, że PiS i CBA żartują. Trzeba wykazać się nie lada butą i arogancją do prawa. Przy tylu aresztowaniach i szumie ws korupcji dalej robić swoje, to wyjątkowa postawa. To ohyda. Ciekawe co powie pan Pieronek (dla mnie nie jest biskupem), który tak bardzo grzmiał na rządzących, wypominając im nocne aresztowania, wywlekanie lekarzy z gabinetu przez CBA, prawie porównywał do czasów stalinowskich.
Proszę pomyśleć jaka byłaby w Polsce korupcja, gdyby rządzili ci, którzy nic w tej sprawie nie robili? Tego kraju już by nie było.
Odpowiem wam na koniec dlaczego nie protestujecie: gdyż trzęsiecie porami, by was nie spotkała sromotna kleska wyborcza. Musicie być potulni jak pieski, gdyż nie znacie ani dnia, ani godziny i kto z waszego układu następny.
 Karamba
 Wtorek 02-10-2007

9036. 
Odnośnie wpisu numer: 9032

Swoją drogą, to proszę zobaczyć jakie te życie dziwne... Dziwny jest ten świat, chciałoby sie powtórzyć za śp. Niemenem...
Bo przecież tzw. komuchy przyjeżdżały po moją Babcię, która miała już
wtedy ponad 90 lat i z pełną atencją, uszanowaniem, wiozły ją kilka km
do Komisji Wyborczej, żeby mogła zagłosować.
Dzisiaj, tzw. "światowcy" z przedstawicielem Kuriera na czele, chcą tejże Babci zabrać dowód, no bo przecież "Ona nie będzie umiała zagłosować".
Za chwileczkę,za momencik, zaproponują eutanazję, no bo...
Żeby ich jaśnisty...
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9035. 
JA JUŻ WYBRAŁEM - rudą skórkę z liska. A TY?
 smarowóz
 Wtorek 02-10-2007

9034. 
Drodzy redaktorzy Kuriera! Czy politycy z pierwszych stron gazet już zapowiedzieli się w naszej kochanej Iławie na tę kampanię wyborczą?
Czy już coś wiadomo o lokalnych spotkaniach?
 zainteresowany
 Wtorek 02-10-2007

9033. 
Ponieważ ostatnio trochę przychorowałem, to jestem częstym "gościem" iławskiego szpitala i to, co ostatnio zobaczyłem na okienku rejestracji, zwaliło mnie już całkiem z nóg.
Widnieje tam zarządzenie nowej Pani dyrektor w sprawie opłat za odpisy, wyciągi dokumentacji medycznej. Większość pacjentów tutejszej poradni chirurgicznej - czy to ogólnej, czy to ortopedycznej - jest ubezpieczona w jakiejś ubezpieczalni. Każdy będzie chciał uzyskać odszkodowanie za uraz, każdy będzie musiał posiadać odpis lub wyciąg historii choroby.
A to już są koszta: zwykłe ksero bez żadnej pieczątki potwierdzającej zgodność z oryginałem 40 gr od strony(info od Pani z okienka) i 4 zł...!!!
Od strony za odpis lub wyciąg. Wiadomo, że zwykłe ksero nie wystarczy, a jak ktoś ma już 5 stron i dwie, albo i trzy ubezpieczalnie. Zaraz zacznie się jazgot, że i tak się mu zwróci z firmy ubezpieczeniowej. Może i się zwróci, ale żeby się zwróciło to muszę na to zapracować i opłacić
składkę.
Mam wielką prośbę do Pana redaktora naczelnego Kuriera, aby zajął się sprawą moim zdaniem wręcz "złodziejskich" opłat za odpisy i wyciągi. Nowa Pani dyrektor chyba lekko przegina z tymi opłatami. Czyżby chciała za nasze pieniądze wyremontować szpital? Przecież płacimy niemałe już podatki. Skąd się wzięło te 4 zł?
 leczony u ortopedy
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9032. 
Odnośnie wpisu numer: 9030

Przeczytaj ze zrozumieniem "J-23" (jeżeli potrafisz, oczywiście).

("Życie Warszawy") ................... Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód - nawołuje żartobliwie portal (www.trwam.net). Autor popularnego od kilku dni hasła uważa, że ograniczenie udziału osób starszych w wyborach jest receptą na kryzys polityczny w Polsce. W ciągu kilku dni apel skopiowało około trzech tysięcy stron internetowych. Kim jest autor apelu? Wiadomo jedynie, że to współautor portalu (www.trwam.net). Podpisuje się inicjałami jk. Portal ten krytycznie przygląda się kampanii
wyborczej.
Choć jk zaznacza już na początku tekstu, żeby akcję potraktować z przymrużeniem oka, Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej podkreśla, że akcją powinien zająć się prokurator: - Czy jest to żart, czy nie, taki apel jest szkodliwy - tłumaczy Wilkanowicz. - Przeszkadzanie w swobodnym wykonywaniu prawa do głosowania jest karalne. Grozi za to pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Osoby, które poczuły, że ktoś narusza ich prawo, mogą zgłosić się do prokuratury.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9031. 
[…][…] Przeanalizujcie dyrektorów wydziałów Starostwa Powiatowego w Iławie. Przeliczając ich zarobki na liczbę pracowników, których mają pod sobą – biją nawet dochody dyrektora szpitala Przemysława Ramela […]. Dodać należy, że oświadczenia majątkowe zawierają stare dane, bo w ostatnim roku odchodząc ze stołków ekipa Skubijowa & Zabłotny dała im […]. Do tego należy dodać ryczałt na samochód i abonament na telefon. Pomijając oczywiście to, że w teren jeżdżą też samochodami służbowymi starostwa.
Taka Pani […] i jej podobni szefowie wydziałów zarabiają tyle co dyrektor szkoły średniej razem z godzinami zajęć lekcyjnych. Prawda, że zakres obowiązków i odpowiedzialność jest równa obowiązkom dyrektora szkoły. Kilku ludzi pod sobą i bujanie w fotelu wymaga sowitego wynagrodzenia, bo przecież pot z czoła cieknie. Podobnych do niej […] jest więcej. […] Analizę można zrobić na poczekaniu. […]
Słyszałem uwagi pracowników starostwa o podwyżkach. Kształtowały się one tak: pula na wydział, z tego połowa na dyrektora, reszta do podziału na wszystkich. Średnia i tak wyjdzie dobra.
[…][…][…] Dyrektorka wydziału komunikacji zarabia najmniej, a najwięcej pracuje. Potrafi sama usiąść za biurkiem i zrobić co potrzeba, czego nie zrobi taka […] czy taki […]. Ma do tego oddział zamiejscowy w Lubawie.
 były radny z opozycji
 Wtorek 02-10-2007

9030. 
Odnośnie wpisu numer: 9029

Szkoda, że w prokuraturze nie aresztują matołów za matołectwo.
 J-23
 Wtorek 02-10-2007

9029. 
Odnośnie wpisu numer: 9020

Panie Tomaszu Reich. W związku z Pańskim apelem, uprzejmie Panu donoszę, że zgłaszam to do prokuratury.
 Babcia Jancia z domu Moher
 Wtorek 02-10-2007

9028. 
Odnośnie wpisu numer: 9025

Panie Lisek, Panie pośle Lisek! Jak pan lata na wyspy po to żeby szukać poparcia w wyborach, to niech pan tam już zostanie, bo i tak pana nie było w Iławie, więc dla mieszkańców Iławy nie robi to wielkiej różnicy! Głosowałem na pana 2 lata temu. Teraz niech pan nie liczy na mój głos ani głosy mojej rodziny!
 kolega (już nie)
 Wtorek 02-10-2007

9027. 
Odnośnie wpisu numer: 9026 9025

Instrukcja obsługi dla 25-letniego "Wyborcy" z wpisu poniżej.
Najedź se myszką na personalia "Krzysztof Lisek", kliknij i będziesz miał zaadresowany mail do posła oraz kandydata gdańsko-iławskiego. Proste?
 instruktor
 Wtorek 02-10-2007

9026. 
Odnośnie wpisu numer: 9025

Panie Pośle Lisek, proszę się ujawnić! Skoro u nas Pana nie widać,
proszę podać do siebie jakieś namiary: e-mail, numer gg - tak, by
można było Panu zadać jakieś pytanie. W końcu startuje Pan
z naszego okręgu, nieprawdaż?
 Wyborca, lat 34
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9025. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Szanowny Panie redaktorze.
W Wielkiej Brytanii i Irlandii przebywa ponad milion Polaków, o czym wie dziś prawie każda rodzina - także wiele rodzin w Iławie. Większość z nich wyjechała, miejmy nadzieję czasowo, nie widząc dla siebie peryspektyw w Polsce... Mamy nadzieję, że kiedy w naszym kraju gospodarka zbliży się chociaż trochę do poziomu Irlandii czy Wielkiej Brytanii, a biurokracja przestanie krępować inicjatywę - wrócą.
Platforma Obywatelska zaproponowała już ponad rok temu pakiet ustaw ułatwiających wracającym do Polski inwestowanie poprzez uruchomienie własnych firm, a także abolicję podatkową za lata 2004-2006, kiedy nie było jeszcze żadnej umowy międzypaństwowej o unikaniu podwójnego
opodatkowania.
Donald Tusk na spotkaniach z setkami Polaków w Londynie, Dublinie czy Glasgow prosił ich naturalnie o udział w wyborach i wsparcie dla PO.
 Krzysztof Lisek

krzysztof.lisek@sejm.pl
 Wtorek 02-10-2007

9023. 
Odnośnie wpisu numer: 9015 9019

Debata Kwaśniewski-Kaczyński była taka, jakiej można było się spodziewać. Gładka z lekko ostrymi momentami. Żaden nie zaskoczył
i nie zdziwił. Kaczyński był ładny jak zawsze a Kaczyński zaślepiony
jak zawsze, czyli każdy był taki jaki chce widziec go jego elektorat.
Nic ponadto. Obaj mogli pokazać coś więcej, ale niestety nie mogli
sobie na to pozwolić.
 Wyborca, lat 34
 Iława, Wtorek 02-10-2007

9022. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Bardzo brzydko ujawniać prywatne rozmowy panie Synowiec!!!
 Gall
 Wtorek 02-10-2007

9021. 
Odnośnie wpisu numer: 9018

Panie Jarosławie, Naczelny Wodzu Iławskich Mediów! Ci ludzie (PeOwici) tylko mają dobrą gębę. Wciskanie "ciemnoty" jest ich siłą. Spóściznę jaką przejęli po UD, potem UW, jest gładkomowa. Mowa każdemu do ucha, każdemu przychylna, aksamitna, pozornie klarowna, jednak mętna w istocie. Mieliśmy tego przykład w Iławie przez wiele lat. Zwykli ludzie
dają się na to nabrać i skonsumować, gdyż jest łatwostrawna.
 nick
 Wtorek 02-10-2007

9020. 
Martwią mnie sondaże wyborcze. Okazuje się, że PiS i PO idą łeb w łeb. To może być smutne dla Polski.
Debata pomiędzy Kwaśniewskim i Kaczyńskim pokazała tylko, że wciąż
można będąc u władzy manipulować faktami. Moim koledzy aktorzy, a
wśród nich Robert Moskwa, piosenkarka Doda i wielu znanych ludzi z
tego kraju, apelujemy: Weź udział w wyborach. [...][...][...][...][...].
Głosuj, masz wpływ na przyszłość Polski.
 Tomasz Reich
  7077601
 http://www.tomaszreich.com.pl
 Warszawa, Wtorek 02-10-2007

9019. 
Odnośnie wpisu numer: 9015

Debata? Kaczyński nadspodziewanie dobrze sobie radził. Myślałem, że Kwaśniewski go rozjedzie, lecz myliłem się. Jarosław zaimponował mi.
Olek "morda" sprawiał wrażenie jakby jeszcze trzeźwiał po Kijowie...
A tak poza tym nie dowiedziałem się niczego nowego.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9018. 
Odnośnie wpisu numer: 8998

Pogadałem sobie przez Internet z posłem Krzysztofem Liskiem. Najpierw pozwoliłem mu się wygadać. Nieźle nawijał, trzeba to przyznać. Bajerę
ma opanowaną, nie powiem. Ale potem ja odpaliłem tak:

– Dlaczego szukacie głosów poparcia wśród uciekinierów na wyspy, skoro rządzić chcecie w Polsce nad Wisłą?

– Czyżbyście szukali poklasku wśród emigrantów, których wynik wyborów w Polsce przecież nie będzie dotyczył?

– W kraju wam nie idzie i tylko dlatego orzecie na obczyźnie?

Słowo daję: zgasł, zamilkł. I już nie odezwał się do mnie tego wieczora. Panie pośle szanowny! Czy ja naprawdę jestem taki straszny? Czy tylko takie gały mi dorabiają? Czekam na odpowiedź. Trzy pytania proste jak konstrukcja cepa. Pogadajmy.
 Jarosław Synowiec

jarek@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9017. 
Reklama nowego produktu alkoholowego:
"ZIOBRÓWKA - ADWOKAT NA KACZYCH JAJACH".
 ORMOwiec
 Poniedziałek 01-10-2007

9016. 
Odnośnie wpisu numer: 9015

Nic nie udają. Kaczor miota Kwasem jak jaką żabą po szuwarach.
Całe szczęście, że nie było tam mojego sympatyka Donaldzika, bo nie byłoby co zbierać. Pan Bóg nad nim czuwa i uchronił go przed masakrą.
 PIŁSUDCZYK
 Poniedziałek 01-10-2007

9015. 
Oglądam i słucham debatę Kaczyński-Kwaśniewski (jest godz. 20:15).
Jakoś tak dziwnie grzecznie chłopakom idzie po obu stronach.
Pozorują czy jaka cholera?
 wyborca z dworca
 Poniedziałek 01-10-2007

9014. 
Odnośnie wpisu numer: 8906

Wracam do Iławy uśmiechnięty i zadowolony z wyjazdu służbowego, bogatszy o niepowtarzalne doświadczenia (i nie tylko). W domu przy smacznej kawie zerkam na forum i... Własnym oczom nie wierzę.

Opowiadał mi co nieco Radek Safianowski przez telefon, ale po lekturze ostatnich wpisów dochodzę do wniosku, że nigdy nie należy ruszać się bez laptopa z dostępem do sieci (nawet gdy jedziesz do Susza czy np. Lubawy, a co dopiero na drugi kraniec Polski), nie należy bowiem zwlekać z odpowiedzią wobec tych, którzy nie są w stanie pojąć, iż dokonują
na sobie pełzającej egzekucji.

Bez zbędnego owijania w bawełnę muszę powtórzyć! Jesteśmy jednym
z najlepiej płacących wydawnictw lokalnych (w PL), ale niestety żądania
Andrzeja Kleiny tym razem przekroczyły nasze możliwości i po prostu
zdrowy rozsądek. Zwyczajnie nie mam zamiaru płacić za jeden felieton
aż tyle, ile wynosi 1/2 pensji początkującego reportera.

Ktoś zapyta: „A o jaką konkretnie kwotę chodzi?”. Póki co, nie mogę
odpowiedzieć, chyba że Andrzej Kleina zwolni mnie z tej tajemnicy.
Raczej tego jednak nie zrobi, bo uparcie omijał tę kwestię pouczając
nas, że „dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają”. Żeby jednak była
to prawda, potrzeba dżentelmenów z obu stron, prawda „Zdzichu”?

Andrzej Kleina ostro, oj wyśrubował swoje żądania za pisanie felietonów.
Synowiec powiedział „Dość!”. Nie dogadali się, więc Kleina sobie poszedł.
Prosta, wręcz klasyczna sytuacja w świecie ludzi dorosłych. Nie trzeba
więc dorabiać żadnej gęby, żadnej filozofii czy też innej teorii spiskowej.
Jeśli Andrzej Kleina jest tak dobry jak wielokrotnie o sobie mówił, to na
pewno znajdzie zajęcie w innych mediach, które na pewno docenią jego
przeogromny kunszt pisarski i zapłacą mu dużo-dużo lepiej niż za zboże.
Jeśli Andrzej Kleina jest jeszcze lepszy niż o sobie opowiadał i roztaczał
takowe o sobie mniemanie, to na pewno poradzi sobie z tą nową gazetą
w Lubawie, bo takie czasopismo jest tam po prostu bardzo potrzebne.

Pozostałe insynuacje, kłamstwa i obelgi pozostawiam bez komentarza.
I niniejszym zamykam dyskusję na ten temat. Po prostu nie mam czasu.
 red. nacz. Jarosław Synowiec

naczelny@kurier-ilawski.pl
 Poniedziałek 01-10-2007

9013. 
Muszę przyznać, że jestem ciekawy opinii czytelników na temat mojego felietonu, który pojawił się w Kurierze. Czekam na info :-))
 Tomasz Reich
 http://www.tomaszreich.com.pl
 Warszawa, Poniedziałek 01-10-2007

9012. 
RETORSJA NA AKCJĘ INTERNETOWĄ "SCHOWAJ BABCI DOWÓD".
Babcie i dziadkowie, którzy mają w posiadaniu "aktywa w postaci fuduszy, nieruchomości i inne" po przegranych wyborach PIS-u przekażą na rozwój Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej lub inne cele społeczne. O tym, że babcie są nieobliczalne świadczy dawna sprawa przekazania aktywów o. Rydzykowi na ratowanie Stoczni Gdańskiej.
 Filomaci
 Poniedziałek 01-10-2007

9009. 
W Kurierze przeczytałem ciekawy artykuł na temat zmian w naszych szkołach. Ciekawi mnie dlaczego nie została w nim poruszona kwestia religii i etyki.
Chodzi o fakt, że szkoły nie organizują zajęć etyki dla uczniów, którzy
nie chcą chodzić na religię!
Czy szkoły w ogóle sondowały wśród rodziców, czy chcą takiego nowego przedmiotu? Czy lepiej było sobie nie robic problemu z tym i pozostawic sprawe tak jak jest?
 czytelnik
 Poniedziałek 01-10-2007

9008. 
Odnośnie wpisu numer: 8993

Olu mała, chyba naprawdę mała idź na studia i się doucz. Jak nie ma
dowodu to oznacza to, że podejrzany jest winny tak? Albo jak są jakieś
braki w dokumentacji? Takim sposobem myślenia można wszystko
podważyć.
Na szczęście żyjemy jeszcze w kraju, gdzie podejrzanemu trzeba udowodnic winę a nie podejrzany musi udowadniac, że jest niewinny.
 Wyborca
 Poniedziałek 01-10-2007

9007. 
Może ktoś poda na kogo przyjdzie nam głosować. Zamęt nie przeszkodzi zorientować się kto będzie w powiecie z jakiej partii startował.
 wyborca
 Niedziela 30-09-2007

9006. 
Błagam, skończcie z tekstami o panu Andrzeju K.
Kaczyńscy atakują, Tusk milczy, Niesiołowwski krytykuje. Iława czeka.
Powiat czeka...!!! Wybory za pasem, a wy co...?
 kazaniecki ludek
 Niedziela 30-09-2007


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 109 110 111 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 252 253 254 ... 287 288 289 następna ] z 289101003936


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Newsletter


wejście | jedynka Kuriera | jedynka Tele | CZYTAJ i KOMENTUJ | opinie | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2016 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.