Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

20668. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Brawo, brawo Panie Olszewski! Chamstwo, drogowy bandytyzm trzeba tępić wszelkimi możliwymi sposobami. Tylko dlaczego musi się tym zajmować felietonista na łamach prasy? Kto pogoni nierobów policyjnych? Kierownicy ruchu drogowego z komendy w Iławie to największe nieroby pod słońcem, zero inicjatywy [...]. To jacy mają być ich podwładni?
 kierowca
 Niedziela 05-09-2010

20667. 
Oto głos ogólnopolski w sprawie drążonej przez Olszewskiego w Kurierze
od dawna. Komuś jeszcze do śmiechu?
 barrow
 Niedziela 05-09-2010

20666. 
Matis Różnowo znowu będzie zatrudniał pracowników?
 arson
 Sobota 04-09-2010

20665. 
Odnośnie wpisu numer: 20645

No tak, starosta Rygielski dalej utrudnia życie niepełnosprawnym.
Miesza i miesza w tym kotle i aż strach pomyśleć co znowu genialnego wymyśli w sprawie funkcjonowania szkoły specjalnej. Zawsze tak jest jak na stanowisku jest ktoś, kto nie ma pojęcia o co chodzi a chce za wszelką cenę zabłysnąć i na dokładkę uważa się za lepszego, mądrzejszego.
 z kręgu zainteresowanych
 Sobota 04-09-2010

20663. 
Odnośnie wpisu numer: 20657

Ależ oczywiście Barrow, masz absolutną rację, jesteś genialny.
Tak samo wszystkie sukcesy burmistrza Żylińskiego są zasługą jego poprzedników wyznaczanych przez komitet miejski PZPR, który z kolei swoje sukcesy zawdzięcza Rosjanom, bo gdyby oni nie rozpieprzyli Iławy, to nie byłoby czego odbudowywać.
 Sandacz
 Sobota 04-09-2010

20661. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Ot i babska logika.
To kiedy drogowcy mają kopać? W zimę zmarzniętą ziemię kilofami rozbijać? Mają lać asfalt w jesienne ulewy? A może lepiej podczas wiosennych roztopów?
Co do sygnalizacji świetlnej - czerwone stop, zielone jechać. Nie mniej,
nie więcej. Wszyscy stoją w korku i wszyscy jednakowo chcą z niego wyjechać, ale zawsze znajdzie się grupa niezadowolonych bardziej niż pozostali, którzy uważają, że im stanie i czekanie ciąży bardziej niż innym. Nie wiem tylko z racji czego? Urodzenia? Zajmowanego stanowiska? Stanu posiadania czy posiadanych znajomości?
 nikt ważny
 Piątek 03-09-2010

20660. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Maniu! Jakim prawem wjeżdżasz na czerwonym i zachęcasz do tego innych? Nie dziwię się, że są tam takie korki, skoro kierowcy nie stosują się do świateł. Policja miałaby tam pole do popisu. A te fotki powinny być wykorzystane... Brawo dla Pana Olszewskiego z Kuriera!
 Stokrotka
 Piątek 03-09-2010

20658. 
Odnośnie wpisu numer: 20655

Mnie to wkurza, że tylko Olszewski musi walczyć z przestępczością kierowców na drodze.

Aż we mnie zawrzało, kiedy widzę w wozach uśmiechniętych policjantów, szczęśliwych z lotnej czy prewencji. Panie Komendancie Powiatowej Policji w Iławie! Pognajcie Wy kolego tych swoich do ostrzejszej roboty. Bo masz pan może dobrych chłopów, ale nieruchawych i niemrawych, właśnie w tych newralgicznych miejscach. Jako ormowiec mówię Panu, że jakbym popędził Pańskie towarzycho to w jeden dzień zrobiłbym porządek w Iławie, ale wam się nie chce i tyle, Szanowny Panie.

Najwięcej przestępstw robią kierowcy na Ostródzkiej. Zjeżdżają z Ronda Cmentarnego i po pierwsze przekraczają linię podwójną, a potem skręcają w lewo w ul. Rolną na zakazie skrętu w lewo. Tak nie może być.
Ustawcie lotną po cywilnemu na Rolnej [...] i macie w godzinę 10-ciu zatrzymanych. 10 x 500 zł = 5000 tys. złotych. Jest na papier w policji?

Panie Komendancie - ja ormowiec mam Pana uczyć roboty? Nie może Olszewski za was użerać się ciągle, chyba że go do policji wciągniecie.
Nie pije, praworządny chłop - nadaje się.
 Ormowiec
 Piątek 03-09-2010

20657. 
Śmieszą mnie te nasze władze iławskie na wierchuszce z tym robieniem wrażenia jacy to oni są zaradni i niesamowicie skuteczni. Zakłamanie aż wstyd!
Moim zdaniem, a znam się na tym dość dobrze, ponad 90% realizowanych obecnie inwestycji to zasługa poprzedników, którzy w podzięce mają dziś wyłącznie obrzucanie błotem.
 urzędnik
 Piątek 03-09-2010

20656. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Światło czerwone to światło czerwone. Czy może na egzaminie na prawo jazdy dopuszczano łamanie przepisu ze względu na frustrację stojących w gigantycznych korkach, pani Maniu?
Korki byłyby z pewnością mniejsze gdyby na czerwonym się stało, na zielonym zaś ruszało.
Wszystko się niedługo skończy, póki co karnie stosujmy się do przepisów!
 barrow
 Piątek 03-09-2010

20655. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Bardzo dobrze, że Pan Leszek Olszewski zajął się tematem przejazdu
samochodów na czerwonym świetle.
Tego rodzaju tłumaczenie się, że się mieszka w strefie budowy nie jest usprawiedliwieniem dla idiotycznego zachowania, które właśnie prowadzi
do tego, że trzeba tak długo w korkach stać.
Też mieszkam przy remontowanym odcinku i jak tylko ruchem zaczynają kierować "budowlańcy" lub pojawia się straż miejska z kamerą i wtedy samochody przestają się wpychać na czerwonym to natychmiast rzędy stojących samochodów w cudowny sposób się skracają, ruch staje się płynniejszy i sprawniejszy.
To może "Maniu" jednak lepiej zapanować nad swoją frustracją i jeździć przepisowo a tym samym przestać szkodzić innym i sobie samej.
 iławianka
 Piątek 03-09-2010

20654. 
Odnośnie wpisu numer: 20650

Ty durna babo, a odczep ty się od felietonisty Olszewskiego. Patrzcie, ona ma usprawiedliwienie na łamanie przepisów!
Jak babo 10 razy dziennie tam jeździsz, to se kup helikopter dla wygody, a nie podskakuj Olszewskiemu i nie pytaj jakim prawem on cię fotografuje. Takim prawem, że Olszewski jest dziennikarzem na straży prawa, pomaga w usidlaniu takich jak ty, babo.
Tak jak ty się tłumaczysz, to wszyscy w Polsce tłumaczą się kierowcy. Jak bym przywalił ci 1000 EUR kary, to byś dopiero zwariowała. [...]
 Ormowiec
 Piątek 03-09-2010

20653. 
Posiadacze psów!
Nie sprzątajcie gówien po psach, bo nie podoba się to Olszewskiemu.
Pies ma walić tam, gdzie go przygniecie, nawet na but Olszewskiego,
aby nie na mój but. Jak mu sie nie podoba i mu śmierdzi, to nie je sam sprząta, my psiarze trzymajmy sie razem, nikt nas nie złapie, bo nie ma takich szans.
A mój pies nawet obszczał krzyż przed kościołem, co powinno bardzo podobać się temu komuniście niewierzącemu Olszewskiemu.
 łowczy
 Piątek 03-09-2010

20652. 
Odnośnie wpisu numer: 20646

Szanowni iławianie!
To nie jest przypadek, że zbiegły się zadania i pieniądze.
Ta kumulacja działań jest zbieżna z rokiem wyborczym do samorządów.
Nie dajcie się zwieść.
Wiadomo jakie kroki poczyniono, żeby udawać, że są jakieś obiektywne
trudności z pozyskaniem środków. Żeby dziś zrobić na ludziach wrażenie wyborcze.
Oni PO będą pokazywać różnicę co zastali a co zostawili przez te 4 lata.
A przecież to nie ich zasługa, a poprzedników i Adama Żylińskiego.
On jest w podobnej roli opozycyjnej jak Kaczyński do Tuska.
 Gumiane ucho spod Ratusza
 Piątek 03-09-2010

20651. 
Odnośnie wpisu numer: 20646

Jedno ale! Remont ulicy Ostródzkiej to zadanie i pomysł GDDKiA Olsztyn (jest to dokończenie przebudowy sprzed paru lat - odcinek brakującego około 400 m).
Z tego co wiem, władze miasta Iława nie brały udziału w tej inwestycji.
Dobrze, że Olsztyn to robi. A termin? Zawsze nie będzie komuś pasował.
 Mieszkaniec ul. Ostródzkiej
 Piątek 03-09-2010

20650. 
[...] Pytanie: Jakim prawem Pan Leszek Olszewski pisząc [felieton]
o wjeżdżających na czerwonym świetle podejmuje się osądu i jeszcze publikuje zdjęcia aut?
Panie Leszku, gdyby Pan mieszkał w takim miejscu które, zmuszałoby
Pana kilkakrotnie w ciągu dnia do odstania swego w gigantycznym korku
to zrozumiałby Pan dlaczego niektórzy sfrustrowani kierowcy wjeżdżają
na czerwonym.
Dlaczego nie napisze Pan artykułu o bezmyślności planowania remontów, które jak co roku trwają w okresie natężonego ruchu, czyli w wakacje i trwają do późnej jesieni albo dłużej, jakby nie można było inaczej tego zaplanować, dlaczego?
 Mania
 Piątek 03-09-2010

20648. 
Odnośnie wpisu numer: 20635

Panie Hieronimie, bardzo dziękuję za gotowość pomocy.
Wysłałem mail do redakcji Kuriera, czekam na odpowiedź.
 Stańczyk
 Piątek 03-09-2010

20647. 
Odnośnie wpisu numer: 20636 20640 20643 20644

Dziękuję, dziękuję, dziękuję, dziękuję. Liczę na dalsze podpowiedzi.
 Stańczyk
 Piątek 03-09-2010

20646. 
Odnośnie wpisu numer: 20556

Jaki kretyn wymyślił i zaplanował w jednym czasie:
1/. remont ulicy Ostródzkiej na wysokości osiedla bloków?
2/. jednoczesne zamknięcie mostu na rzece Iławce i puszczenie ruchu obwodnicą przez rondo [cmentarne]?
Od razu tłumaczę: obwodnicą się jedzie spoko, ale miasto Iława na kierunkach Lubawa-Ostróda jest zablokowane przez wahadło na Ostródzkiej.
Tu trzeba jobla komuś koniecznie dać. Tak się srają przed wyborami
do samorządu, że robią pod siebie?
 Iławianin, lat 47
 Czwartek 02-09-2010

20645. 
Brawo Panie Starosto Rygielski! W tym roku jak zawsze popisał się Pan
w związku ze Szkołą Specjalną w Iławie. Ale tym razem przeszedł Pan samego siebie.
1 września rodzice i 1-2-3-klasiści przyszli do szkoły na rozpoczęcie
roku szkolnego, a tam czekała na nich super wiadomość, że starostwo odmówiło utworzenia klasy dla tych dzieci i mają iść do szkoły masowej albo do klas z... upośledzeniem umiarkowanym.
Super decyzja, naprawdę. Szkoda tylko, że jak zawsze chodzi o chore dzieci. Te dzieci zamiast się rozwijać cofną się w rozwoju, no ale cóż, kasa ważniejsza, prawda?
Tak samo dotyczy to klasy 4-5-6. Jest tu 19 osób i jest to klasa łączona. Oczywiście znowu cierpią dzieci, bo cała uwaga skupia się na 6 klasie, bo maja egzaminy a reszta to mało ważna. Proszę sobie wyobrazić w takiej klasie nauczyciela np. historii, przez 45 minut musi wyłożyć temat dla 4-5-6 klasy na jednej lekcji. Ja jestem tym załamany, a co mają powiedzieć rodzice!
A może Kurier zainteresuje się tą sprawą! Może wam starosta udzieli odpowiedzi dlaczego właśnie tak postępuje z tą szkołą. I czemu winne są te chore dzieci!
 zainteresowany
 Czwartek 02-09-2010

20644. 
Odnośnie wpisu numer: 20637

W tym wypadku brał też udział ojciec oblat Waldemar Meyka.
Z tego co wiem, jest na Ukrainie, ale jego mama mieszka przy Starym
Mieście. Kiedyś obiło mi się o uszy, że on miedzy innymi dlatego został księdzem, bo przeżył ten wypadek. Warto skontaktować się z mamą
ks. Waldka, to fantastyczna osoba i na pewno nie odmówi pomocy.
 zainteresowany
 Czwartek 02-09-2010

20643. 
Odnośnie wpisu numer: 20637

Wypadek przeżyli między innymi - bibliotekarz z miejskiej biblioteki
Pan Benek Orłowski oraz wicedyrektor liceum Pan Roman Groszkowski.
 Piotrek
 Czwartek 02-09-2010

20640. 
Odnośnie wpisu numer: 20635

Bardzo dobrze, że odezwał sie sam Heronim Baczewski.
Tak się zastanawiam, o co w tej sprawie Stańczykowi sie rozchodzi [...]. Nieszczęście, jakich w Polsce setki, nie jest chyba powodem, aby na nowo rozdrapywać rany, bo nowe procesy będą już bezzasadnie, gdyż czas przeminął, a sprawy ad akta są odłożone z powodów przedawnienia. Jeśli jednak w interesie kogoś jest rozjątrzenie, to może być udane, gdyż już uderza w Pana Hieronima, a uderzy też prawdopodobnie w ludzi w wymiaru sprawiedliwości, sąd i MO. Za niedopatrzenia, zaniechania, niedbalstwo, a być może - jak przypuszczam - krycie kogoś w tamtym czasie. Wówczas padło wiele wyroków, które, nie jak dziś, bardzo szybko się zakończyły, a sprawy już się przedawniły.
 Komentator polityczny
 Czwartek 02-09-2010

20638. 
Odnośnie wpisu numer: 20633

Benku, używasz zwrotu "nie bylibyśmy".
Czy może byłeś jednym z pasażerów feralnej przyczepy?
 Stańczyk
 Środa 01-09-2010

20637. 
Odnośnie wpisu numer: 20621 20627 20629 20633 20634

Bardzo Wam dziękuję, to są bardzo ważne informacje - zwłaszcza, że
doprowadzają mnie do konkretnych uczestników tamtych wydarzeń.
Z całą pewnością każdą z nich w mniejszym lub większym stopniu
wykorzystam w swoim "śledztwie".
Może ktoś z Was ma jakieś informacje o ludziach, którzy jako pierwsi
byli na miejscu wypadku? Czy byli to okoliczni mieszkańcy, czy ktoś przejeżdżający drogą? Wezwanie pomocy w czasach, w których nie było komórek nie było takie proste.
Za każdą kolejną, nawet najdrobniejszą informację jeszcze raz z góry bardzo dziękuję.
 Stańczyk
 Środa 01-09-2010

20636. 
Odnośnie wpisu numer: 20633

Można na ośle jechać, ale zachować trzeba bezpieczeństwo i przepisy oraz zdrowy rozsądek, kiedy wiezie się 55 osób, przeważnie dzieci. Siada się za kierownicą wyspany, najedzony, spokojny, robi się co 4 godziny przerwy i, co najważniejsze wyjeżdzą się rano o godz. 6-7. Wówczas, jak pamięcią sięgam, tak nie było.
Kierowca został osadzony na 5 lat, ale dokładnie nie wiem. Był ewidentnie winien, on bowiem, może błądzę, bez nocnego odpoczynku wracał z powrotem (to było około 400 km stąd). O tym świadczy pora wypadku, że wyjeżdżał późnym wieczorem.
[...] Są tu w Iławie ludzie, którzy wiedzą dokładnie jak było. Nawet Pan Roman, nauczyciel wf z SP 3. On wiele wniesie wiadomości.
 Marek
 Środa 01-09-2010

20635. 
Odnośnie wpisu numer: 20635

Panie Stańczyk, jeżeli naprawdę zależy Panu na uzyskaniu prawdziwych informacji o tym strasznym wypadku, to jestem gotów Panu pomóc.
Mój telefon [pod adresem e-mailowym: redakcja@kurier-ilawski.pl]
 H. Baczewski
 Środa 01-09-2010

20634. 
Odnośnie wpisu numer: 20620

Wiem na pewno, że dzieci z tego wypadku operował Pan dr Franciszek
Stanibuła wraz z całym zespołem ludzi ze szpitala. Myślę, że na wiele
Pana pytań zna odpowiedź.
 iławianka
 Środa 01-09-2010

20633. 
Odnośnie wpisu numer: 20629

Gdyby towarzysz Baczewski zamówił dwa autobusy zamiast jednego
z przyczepą (bo "tak będzie taniej"), to do wypadku by nie doszło
i nie bylibyśmy inwalidami.
 Benek
 Środa 01-09-2010

20631. 
Obywatele i Obywatelki! Ja - jako ostry Ormowiec - powiem wam:
Policja w tym kraju i za tych rządów, za demokracji, niewiele może zrobić.
Oni nawet pały nie mogą podnieść, a cóż dopiero walnąć po nogach lub plecach. Mają z tego potworny kłopot dyscyplinarny, bo każdy bandzior jest pierwszy wysłuchany, a dopiero potem policjant. Bandzior może policjanta oskarżyć o wszystko.
Bo tak naprawdę to policja może tylko pogadać, zapisać protokół i pouczyć. Kiedy zbóje biją się, to lepiej nie wychylać się policjantowi,
bo nie daj boże źle uderzy, to ma proces i załatwiony jest na kilka lat
w awansie.
Czy wy wiecie, że policjanta można nawet na własnym podwórku, działce fotografować, on nawet nie może dyktafonu użyć podczas rozmowy interwencyjnej, gdy tymczasem przestępca nawet firmować każde zatrzymanie, każdą rozmowę. Czy to jest dobre postępowanie ustawodawcze?
Dlatego oni też wolą interweniować tam, gdzie spokojnie gościa sprawdzą, czyli pospolitego pijaczynę, niż wejść z gołymi rękami w rozróbę bandycką nożowników. Broń policjant, to lepiej dla niego, by zostawił w pancernej kasetce , niż ją wydobyć z kabury, co może go kosztować wiele.
Nie dziwcie się, że szczególnie w czasach dzisiejszych wielu młodych
jest zawiedzionych i czekają tylko do lat 15 słuzby. Taka jest prawda
o Policji III RP. Niebawem w Policji zostaną sami naczelnicy wydziałów
i komendanci. I pies "Cywil".
 Ormowiec
 Środa 01-09-2010

20630. 
Odnośnie wpisu numer: 20628

Policji jest za mało.
Każde takie problematyczne miejsce powinno być pod stałym nadzorem. Tylko, że gdyby policja miała adekwatne kary i kary byłyby konsekwentne pod względem nieuchronnego wykonania, to nikt nie odważyłby się przeć pod prąd.
Przecież od wprowadzenia restrykcyjnej ustawy o pijanych kierowcach, wzrosło spożywanie alkoholu za kierownicą, a policja tyle samo łowi przestępców i co? I nic!
Zlikwidować policję i zacznijmy się organizować w komitety samoobrony przed przestępczością i sami wymierzajmy kary. Innej rady nie ma.
 Polak Mały
 Środa 01-09-2010

20629. 
Odnośnie wpisu numer: 20627

Skoro tak, to rozchodzi się o Hieronima Baczewskiego. On nie miał
wpływu na ilość oddelegowanych kierowców z PKS. Kierowców wcale
nie musiało być (teraz też) dwóch, gdyż trasa zbyt krótka, a odpoczynki
na trasie są wpisane w harmonogram jazdy.
Nie wiem za to, czy ten kierowca ruszył zaraz z powrotem po krótkim nieprzepisowym wypoczynku, czy może ruszył za dnia w następnym dniu.
 mający wiedzę
 Środa 01-09-2010

20628. 
Odnośnie wpisu numer: 20625

Rozumiem, że wpis jest refleksją na fotoreportaż Leszka Olszewskiego
[strona 37: o wjeżdżaniu na czerwone światło].
Niech policja pochwali się wyłapaniem tych sprawców z zamieszczonych
przez Kurier zdjęć! Za co policja bierze pieniądze skoro nie ma ich tam,
gdzie być powinni?
 barrow
 Środa 01-09-2010

20627. 
Odnośnie wpisu numer: 20620

Za organizację tego wyjazdu kolonijnego młodzieży i brak na przykład
zapasowego kierowcy odpowiadał ówczesny szef Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, który to "za karę" awansował
szybko na naczelnika miasta, ostatnio pokutuje na patriotycznym
stanowisku prezesa Towarzystwo Miłośników Ziemi Iławskiej.
 szara myszka
 Środa 01-09-2010

20625. 
Jedziemy autem w kierunku na Nową Wieś, a tu pędzi na nas samochód
pod prąd (na wysokości AutoKloneksu), wyprzedzając ciąg samochodów stojących do miasta pod czerwonym światłem.
Stańcie Panowie policjanci po cywilnemu i wtedy macie tych bandziorów wyłapanych. Ale nie pękajcie, tylko ostro, pod sąd, przywalić po 1000 zł zabrać prawko i na nowo egzamin. Takie zachowania w tym miejscu są
już normą, szczególnie moto-rowerkami, ale też wielu samochodami.
Pamiętajcie!
Po cywilu. Z drapieżnikami tylko tak trzeba postępować zastawiając sidła kamuflować się. Inaczej, to na diabła policja w tym kraju. Ja, normalny obywatel, chcę jeszcze Polskę inną budować. Ratusz was policję wspiera,
nawet rowerami, starostwo również.
 Gumiane ucho spod Ratusza
 Środa 01-09-2010

20624. 
Odnośnie wpisu numer: 20596

A jaki jest wynik alkoholowy kontroli krwi, pobranej 3 tygodnie temu w
Iławie z organizmu byłego funkcjonariusza "lotnej" - szofera marszałek
województwa z Olsztyna. Ludzie się niepokoją, że sprawie łeb urwano
- tym bardziej, że obwiniony ma po latach praktyki wejścia u medyków.
 Ormowiec
 Środa 01-09-2010

20621. 
Odnośnie wpisu numer: 20620

Można zaciągnąć informacji u drugiej żony Puchniarza i ich syna Marcina, lekarza, lecz nie wiem gdzie on pracuje. Wydawało mi się, że nawet w Iławie.
Niewiele wspólnego, ale miał pewien nauczyciel, który zawoził na zmianę grupę młodzieży tym autokarem. Autokar zabrał kolonistów i wracając
pod Lubawą nad ranem (godz. 4-6) zaczepił przyczepą o drzewo. Nauczyciel pracuje jeszcze w jednej ze szkół podstawowych. On może wiele wiedzieć.
No i Pan Edward Bojko - obecnie dyrektor szkoły budowlanki w Iławie
przy ulicy Kopernika.
Dużą wiedzę o tym wypadku mieć może Józef Zasuwa, ojciec jednego
z uczestników feralnej kolonii, zakończonej dramatem. Pan Józef był wówczas dyrektorem szkoły mechanik. Proszę skomunikować się z sekretariatem szkoły (89 648-20-61). [...]
 mający wiedzę
 Środa 01-09-2010

20620. 
Odnośnie wpisu numer: 20617 20618

Bardzo Wam dziękuję za te informacje. To kamyczki mozaiki, z której powolutku złoży się cały obraz.

Odpowiadając na pytania - jak już wspomniałem, jestem literatem.
Teraz przygotowuję się do napisania książki mającej formę bardzo rozbudowanego sfabularyzowanego reportażu, stanowiącego próbę rekonstrukcji wydarzeń z dnia wypadku, dni poprzedzających go, a także tego, co działo się później w związku z wypadkiem (dochodzenie, ustalenia, konsekwencje). Chcę także dotrzeć do kilku bohaterów tamtych wydarzeń.

Sporo materiału już mam, ale są to informacje często wzajemnie sprzeczne, wymagające weryfikacji. Stąd moje pytania zadane wcześniej mają charakter tak bardzo podstawowy. Przykładowo: wiem, że wypadek miał miejsce nad ranem, ale z wypowiedzi dwójki pasażerów tamtego autobusu oraz milicjanta będącego na miejscu kilkanaście minut po katastrofie, wynikają ponad dwugodzinne różnice. Także informacje co do miejsca wypadku różnią się o kilkaset metrów. Oczywiście, takich niejasności, sprzeczności i luk jest sporo. Trudno się dziwić - upłynęło blisko 40 lat.

Nie jestem z Iławy ani z Lubawy i nigdy tam nie mieszkałem. Oczywiście, zamierzam w najbliższych miesiącach pojechać i do Iławy, i do Lubawy, aby pobyć tam przynajmniej parę dni, aby porozmawiać z ludźmi mającymi coś wspólnego z wypadkiem, dotrzeć do brakujących dokumentów, porobić fotografie i szkice sytuacyjne.

Muszę się do tego wyjazdu dobrze przygotować, poskładać jakieś hipotezy, uświadomić sobie, gdzie są luki i sprzeczności. To najbardziej żmudny i czasochłonny, ale chyba i najważniejszy etap pisania, ale bez niego wyjdzie amatorszczyzna. Stąd moja prośba do Was o pomoc. Ponawiam ją raz jeszcze, z góry dziękując.
 Stańczyk
 Wtorek 31-08-2010

20618. 
Odnośnie wpisu numer: 20617

Cała piątka leży obok siebie w sąsiedztwie żony Puchniarza, który również już nie żyje w wyniku ciężkiej choroby.
Nadal ciekaw jestem chcesz co osiągnąć, pisząc o nich wspomnienie.
[...] Kogo chcesz wydobyć? Wszystko jasne, stało się nad ranem, jak
większość wypadków.
[...] Można zaciągnąć więcej informacji u ówczesnego inspektora oświaty
i wychowania w Iławie, jak wydaje mi się, był nim Pan Edward Bojko.
 mający wiedzę
 Wtorek 31-08-2010

20617. 
Odnośnie wpisu numer: 20609

W wypadku zginął Tomek Marchlewski. Obecnie jego rodzice mieszkają
na Starym Mieście. Jego tata był bileterem w kinie. Jeśli jesteś z Iławy,
to wiesz o kogo chodzi.
Większość dzieci pochowana jest na cmentarzu komunalnym przy ulicy Ostródzkiej. [...]
 iławianka
 Wtorek 31-08-2010

20616. 
Uprzejmie zadaję pytanie w sprawie otwarcia Obwodnicy Północ.
Czy był Kapelan ds. Otwierania Inwestycji Drogowych i pokropił święconą wodą, by odpędzić złego ducha? Jeśli nie, to proszę kierowców, aby nie korzystali z nowej obwodnicy.
Ja osobiście czekam na budowę kładki pieszej przez rzekę Iławkę, która będzie przebiegać obok działki Pani starościny Skubij, a wyjdzie na ulicę Jagiellończyka.
Wybudujcie też dla rybaków odpowiednie przy kładce stanowiska.
 gumiane ucho spod Ratusza
 Wtorek 31-08-2010

20615. 
Odnośnie wpisu numer: 20556

No to od środy rano [1 września] mamy w Iławie kolejny cyrk drogowy!
 Szwagier Kolaska
 Wtorek 31-08-2010

20614. 
Odnośnie wpisu numer: 20598

Byłem tam dzisiaj. Cisza i spokój - nic się nie dzieje.
Nie ma żywego ducha... :) Trawa po pas, a na otwarciu - tak ładnie
wyglądało (nawet gotowe drzewka przywieźli). Komu to potrzebne?
 Rosenberg
 Wtorek 31-08-2010

20610. 
Zbliżają się wybory lokalne.
Dramat... Przy każdej publicznej okazji mizdrzenie się potencjalnych kandydatów wprost do przykościelnych proboszczów przybiera na sile.
Chwilami można poczuć mdłości, a nawet torsje... Ale nie o poczucie
smaku ani dźwięk surmy z ambony tu idzie.
Czy zadłużonym po uszy gminom wystarczy budżetów, żeby lokalni książęta na ugorze znowu załapali się na kolejną kadencję...?
 Archanioł Jarosław
 Wtorek 31-08-2010

20609. 
Odnośnie wpisu numer: 20605

Dzięki za informację.
Wierzę, że dzięki takim sygnałom jak Twój po nitce do kłębka uda mi się zrealizować mój cel. Bardzo dziękuję.
 Stańczyk
 Warszawa, Wtorek 31-08-2010

20608. 
Odnośnie wpisu numer: 20601

Iławianko, wielkie dzięki za informacje.
To dla mnie ważne punkty zaczepienia, które pozwolą na ukierunkowanie dalszych poszukiwań. Oczywiście, będę wdzięczny za każdą dodatkową informację. Może uda Ci się znaleźć odpowiedź na któreś z zadanych przeze mnie pytań? Dziękuję i czekam niecierpliwie na dalsze wieści.
 Stańczyk
 Warszawa, Wtorek 31-08-2010

20605. 
Odnośnie wpisu numer: 20601

Wtedy zginęła też pierwsza żona Pana Puchniarza, obecnie nieżyjącego
już nauczyciela iławskiej SP 4, a wcześniej - szkoły mechanika.
 był taki ktoś...
 Poniedziałek 30-08-2010

20602. 
GORZKIE ŻALE

A w mediach obchody 30-lecia "NSZZ Solidarność".
Wtedy prosty robotnik Lech Wałęsa stanął do dyskusji z wicepremierem komunistycznego rządu Jagielskim jak równy z równym - pierwszy raz
w dziejach PRL.
Zapomina się totalnie, że do podpisania tych "Porozumień Sierpniowych" doprowadziła administracja Edwarda Gierka. Pamiętajcie o tym czytelnicy Kuriera!
Gierek został obalony bodaj 6 września 1980 roku przez sitwę Jaruzelski
Kania, i już od tego dnia planowano stan wojenny. Z Gierka często się kpi w mediach, że budował Polskę za kredyty zachodnie.
A co teraz?!
Co się dzieje w Polsce, chyba wiecie, że zadłużenie państwa jest wiele większe niż gierkowskie. Co Polska ma teraz swojego? Gdzie są stocznie polskie? W szkole uczono nas piosenki: "Morze, nasze morze, będziem ciebie strzec". Zostały tylko mewy śmieszki.
 szlachcic na zagrodzie
 Poniedziałek 30-08-2010

20601. 
Odnośnie wpisu numer: 20597

Jeśli się nie mylę, to może chodzić o wypadek, w którym był ranny Pan
Roman Groszkowski, obecny dyrektor LO w Iławie, syn Pana Zasuwy -
emerytowanego nauczyciela z mechanika. Dzieci wtedy przywieziono do szpitala w Iławie. To było coś strasznego. Mogę dowiedzieć się więcej.
 iławianka
 Poniedziałek 30-08-2010

20599. 
Odnośnie wpisu numer: 20590

To już teraz wiadomo skąd ta pani lekarz ma kasę na liczne zagraniczne wycieczki i nowy gabinet przy [...].
 bystry
 Niedziela 29-08-2010

20598. 
No i mamy niespodziankę w Suszu.
Niedawno otwarte Centrum Zarządzania Kryzysowego zmienia nazwę na Gminne Centrum Rozrywkowe "Remiza-Ibiza OSP". Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę i trwało do białego rana.
Szkoda tylko, że Centrum Kryzysowe, które oficjalnie kosztowało nas podatników 1.400.000 zł, nie spełniło swojego zadania :(
Może Kurier sprawdzi dokładnie jak to jest, kto organizuje imprezy, kto płaci zużyte media (jak to jest rozliczane).
Burmistrzowi, a w szczególności radnym wielkie brawa za trzymanie ręki na pulsie :)
 ciekawe zagadnienie
 Niedziela 29-08-2010

20597. 
W pierwszej połowie lat 70. w wakacje, tuż pod Lubawą miała miejsce
tragiczna katastrofa autobusowa. Autobus Jelcz z osobową przyczepą
P-01 (tak, tak, kiedyś takie doczepiano do autobusów!) wiózł dzieciaki
z wypoczynku wakacyjnego. Na łuku drogi siła odśrodkowa wyrzuciła przyczepę prosto na drzewo. Spora gromadka dzieciaków zginęła, było wielu rannych, wielu zostało kalekami.

O wypadku szeroko donosiły wszystkie ówczesne media. Na skutek tej katastrofy zmieniono przepisy, radykalnie zaostrzając warunki dopuszczalności do ruchu osobowych przyczep autobusowych, co z kolei spowodowało szybkie faktyczne zniknięcie ich z polskich dróg.

Niestety, nie były to jeszcze czasy internetu. Dlatego bardzo trudno jest dziś znaleźć tu jakiekolwiek informacje o tej tragedii. Przygotowuję się do napisania książki, w której chciałbym m.in. spróbować możliwie dokładnie i wiernie zrekonstruować okoliczności tragedii i sam przebieg wydarzeń.

Stąd mój apel do Wszystkich, którzy pamiętają ten wypadek lub mają jakikolwiek dostęp do informacji lub źródeł dotyczących katastrofy. Cenna jest dla mnie każda, nawet najbardziej podstawowa informacja, bo może ona być punktem kierunkującym dalsze poszukiwania. Zależy mi np. na informacjach:

* kiedy dokładnie (data i godzina) wydarzył się wypadek?
* w którym dokładnie miejscu przyczepa uderzyła w drzewo?
* jakie były wówczas warunki atmosferyczne i drogowe?
* jaki był dokładnie przebieg wypadku? czy uczestniczył w nim jeszcze jakiś inny pojazd?
* kim były dzieci w autobusie, skąd i dokąd jechały?
* do kogo należał autobus?
* kto zginął? czy wszystkie ofiary śmiertelne zginęły na miejscu wypadku? gdzie i kiedy pochowano ofiary?
* jakie były obrażenia rannych? co się z nimi dzieje obecnie?
* jakie były ustalenia w sprawie przyczyn katastrofy?
* czy komuś zostały postawione zarzuty? przed którym sądem sądzono sprawców? jakie były wyroki?
* czy w jakiś sposób upamiętniono miejsce wypadku lub jego ofiary?
* czy drzewo, w które uderzyła przyczepa, znajduje się tam nadal?

Oczywiście, interesują mnie także wszystkie inne informacje dotyczące wypadku. Może Wasi Rodzice, Dziadkowie, Wujkowie czy Ciocie coś pamiętają? Może ktoś ma jakieś gazety które o tym pisały? A może ktoś mógłby choćby wskazać ich namiary (tytuł, data)? [...]
 Stańczyk
 Niedziela 29-08-2010

20596. 
Odnośnie wpisu numer: 20543

Szmat czasu upłynęło od zatrzymania niejakiego Tomasza B. - byłego milicjanta który w niesławie odszedł na niezasłużoną emeryturę z policji.
Po odprawie został jednym z dyrektorów [...] sekcji MM. Tam niedługo pracował i łapnął się na adekwatne do kwalifikacji stanowisko szofera
w urzędzie marszałkowskim w [...], by dowozić do pracy [...].
Ale ciągoty do kielicha nawet w pracy i pod okiem marszałkowej lekarki nie ustały.
Znalazł się zły człowiek, który namierzył szofera [ma mieście] jak za kierownicą będąc, służbowy samochód podczas pracy wężykiem prowadził. I stało się. Przyjechali swoi, ale go nie... poznali. Kazali dmuchać, a on, że nie! Zawieźli na krew, a on - nie! No to go za pysk
i krwi upuścili.
Ludzie postronni nie wierzą w prawo i sprawiedliwość w wydaniu rządów PO i węszą, iż góra ukręci łeb sprawie, a gościu śmiał się będzie do rozpuku i dalej marszałkową lekarkę woził.
Ludzie mają podstawę do takiego domniemania, gdyż szofer mieć musiał niezłe układy i znajomości, niepisane zwykłemu szmaciarzowi, który łatwo adekwatną dla siebie fuchę załatwia. I co gorsze, może również załatwić, że jego krew nie będzie trefna, tego ludzie się boją.
 Dominik
 Niedziela 29-08-2010

20594. 
Odnośnie wpisu numer: 20557

Bardzo się uśmiałam czytając twój wpis!
Sądząc po twojej wypowiedzi mogę stwierdzić, że ty jesteś jednym z
tej "watahy moherów", wszystko ci przeszkadza, tylko tv i radio Maryja
(żeby nie było nie mam nic do tego radia).
A co do "udawania", to nie masz nawet odrobiny kultury i udawać to ty możesz sobie na pogrzebach kogoś bliskiego. Ten, kto nie chciał iść na pogrzeb Łukasza, to nie przyszedł, a ten kto chciał pożegnać Go i czuł się potrzebny w uczestniczeniu Jego ostatniej drogi, po prostu uczestniczył.
[...]
"Na chwasty są środki wypalające z korzeniami". Na moherów niczym watahy również... i My młodzi poradzimy sobie z Wami! [...]
 Monia
 Niedziela 29-08-2010

20593. 
Wychowanie młodego pokolenia sięgnęło dna. W żadnym kraju zachodnim niedopuszczane są takie zdarzenia jak w Polsce.
Oto przykład.
Wczoraj w Iławie na placu pod rampą w starym spichlerzu przy ulicy
Sobieskiego (całodobowy sklep monopolowy), młodzież urządziła sobie "Pożegnanie Lata" w asyście ostrej muzyki.
Obroty właściciela monopolowego musiały być potężne. Nigdy i nigdzie
na świecie nawet o zgniłej kulturze europejskiej nie dopuszczono, aby
do imprezy w obrębie obficie zaopatrzonego i czynnego marketu monopolowego.
Czy ktoś z urzędników, posłów, polityków ma jeszcze w tym kraju na karku głowę w mózgiem, czy tylko tyłek. Gdyby mieli, to ustawa antyalkoholowa miałby inną treść.
Bardzo dziwię się osobom, które wykupiły mieszkania w przyszłym remontowanym spichlerzu. Niech zastanowią się raz jeszcze i zrewidują decyzję o inwestycji w miejscu, gdzie pod oknami dzienna i nocna restauracja Kaper, a z drugiej strony ruch samochodowy ciągle rozwijającego się miasta Iławy.
 Komentator polityczny
 Niedziela 29-08-2010

20592. 
Odnośnie wpisu numer: 20587

Maśkiewicza nie ma już 4 lata w iławskiej tzw. "polityce" a cięgle jest
przywoływany, może ze strachu, że wróci i to z sukcesem, bo wybory
tuż tuż. [...]
Jeśli chodzi o "ludzi" w EC, to dawni "przyjaciele" byłego burmistrza a obecnego posła - Adama Żylińskiego.
To, co jest najważniejsze w sprawie Energetyki, to przejmowanie przez
EC majątku miasta Iławy, mówię o infrastrukturze. Przejmowanie nie
przez kupno, lecz przez inwestycje, czyli tyle, ile EC zainwestuje w nową infrastrukturę, to miasto miało/ma oddać jej starą infrastrukturę.
Świetny interes.
Zarówno Żyliński jak i Maśkiewicz nie chcieli tego, ale teraz jest nowa władza i robi co chce ku uciesze gawiedzi.
 iławianin
 Niedziela 29-08-2010

20591. 
Masakra w Iławie zacznie się w środę - z dniem zamknięcia przejazdu
po moście nad rzeką Iławką przy ul. Dąbrowskiego. otwarcia obwodnicy
północnej.
Wszystkie pojazdy na Lipowy muszą udać sie na Rondo Cmentarne.
Tam na nim będzie potworna kumulacja ruchu z czterech stron świata.
To rondo będzie zakorkowane. Kto nie jest sprytny i z refleksem będzie
stał i stał na tym rondzie przez co zrobią się gigantyczne korki z czterech kierunków.
Tylko rower. Kto jednak będzie jechał od Nowej Wsi, to niech leci na Kamień ulicą Neptuna i dalej na Lipowy.
Nasze władze zdurniały do reszty żeby wszystkie inwestycje drogowe kumulować na 2010. Im zależy pokazać sie przed wyborami. [...]
 specjalista ds. regulacji ruchu drogowego w Gabinecie Cieni Henryka Plisa
 Sobota 28-08-2010

20590. 
Odnośnie wpisu numer: 20589

Koszty założenia stałego aparatu prywatnie są porażające.
Dałem się wciągnąć w ten proceder pani ortodontce z ul. [...] w Iławie.
Pani ta powiedziała mi, że założenie dziecku aparatu stałego na górę i dół będzie kosztować 3000 zł.
Ale zapewne świadomie nie poinformowała mnie, że będzie konieczna przynajmniej comiesięczna wizyta w celu poprawy lub wymiany jakiegoś drucika i za taką operację trwającą 10-15min kasowała każdorazowo 80-120 zł.
Leczenie trwało ok. 2 lat. Więc łatwo policzyć, że do wspomnianych kosztów – 3000 zł doszło ok. 2400 zł. Ale słyszałem, że czasami leczenie przebiega dłużej, co oczywiście jest na rękę pani doktor.
A żeby było śmiesznie to jeszcze nie koniec kosztów. Ten aparat trzeba zdjąć, a wyjęcie drucika i odklejenie blaszek kosztuje 600 zł za 20min roboty.
Czyli razem całość daje koszty rzędu min. 6000zł. Oczywiście bez żadnej faktury czy paragonu.
Dodam, że w gabinecie jest bardzo niski standard usług (nie ma nawet zwykłych chusteczek higienicznych do wytarcia ust pacjentowi).
 janek
 Sobota 28-08-2010

20589. 
Odnośnie wpisu numer: 20485

Czy ktoś orientuje sie jaki jest koszt założenia stałego aparatu na zęby u nastolatka?
 ania
 Sobota 28-08-2010

20588. 
Odnośnie wpisu numer: 20375

Spójrz Wojtek na stronie Platformy jaki adres mailowy ma przewodniczący PO w powiecie iławskim:
http://www.warminsko-mazurski.platforma.org/ilawski/index.html
Czarne na białym masz kto tu tak naprawdę klocki ustawia :-)
a o chłopakach z hali też dużo pozytywnego słyszałem.
 Trebor
 Piątek 27-08-2010

20587. 
Prywatyzacja Energetyki Cieplnej nie jest żadną wielką tragedią dla odbiorców ciepław w Iławie jest to normalna procedura jakich wiele w Polsce,zatrzymanie zbycia udziałów miejskich skutkowałoby tym.że miasto zacznie prowqadzić działalność gospodarczą ,a to nie jest zadanie miasta.
EC i tak od wielu lat była bardzo samodzielna w swoim działaniu jeżeli ktoś nie wierzy to niech sobie przypomni jak burmistrz Maśkiewicz chciał się do niej dobrać i wsadzić tam swoich ludzi i wtedy okazało się,że nie może tego zrobić ,a więc argumenty o kontroli miasta proszę wybaczyć są mizerne. Wcale nie jest tak łatwo podnieść ceny ciepła.
Dyskutująco tym ile płaci się za ciepło do ogrzania mieszkań trzeba znać fakty a straszyć ludzi samemu nie mając wiedzy. Ogrzewałem dom gazem 4-5 tys w zależności od zimy , węglem niewiele mniej plus robota po podłączeniu do EC płacę300-450 zł za mc.
proszę nie wypisywać bzdur a już na pewno nie powoływać sięna autorytetyDębka który sam chce rozstawiać po kontach wszystkich nie mając o wielu rzeczach podstawowego pojęcia. człowiek jest tak skonstruowany ,że im mniej wie to tym bardziej zna się na wszystkim.
 Edukator
 Piątek 27-08-2010

20586. 
Odnośnie wpisu numer: 20582

Do WAS chłopaki z ICSTiR - Radek, Darek, Rafał i Robert wołam: Pamiętajcie, że wy będziecie niebawem rozdawac karty przy urnie wyborczej. Wy i wielu w podobnej sytuacji możecie zmienić bieg historii w tym mieście - odseparować od koryt dotyczasowych ludzi Hordejukowej i Ptasznika z nimi łącznie. Nie pozwolcie by szargano waszym doświadczeniem, tym samym deptano waszą dumę godnośc i spoleczne zaangażowanie. Nie pozwólcie, by ludzie z nikąd obejmowali niezasłużenie stanowiska typu róznych spadochroniarzy. To WY wraz ze swoimi rodzinami i znajomymi mozecie wyrazić votum separatum dla obcnej ekipy w Ratuszu. Bądźcie czujni, tworzą się nowe formacje, formacje przyjazne człowiekowi, bo Polska się zmienia wraz z nowym pokoleniem wychowanym na wartośćiach sprawiedliwości. Ale musicie to udowodnić wybierając ludzi prawych, posłusznych nie iluzji jakieś partii, a własnemu sumieniu. Pamiętajcie - wybierajcie ludzi posłusznych własnemu sumieniu.
 Komentator polityczny
 Piątek 27-08-2010

20584. 
Odnośnie wpisu numer: 20546

A więc mamy na budowie dróg polskich mały, a może wielki problemik - przekręty.
Problem leży w podwykonawstwie, czyli firmach które na poszczególne etapy i zadania zatrudnia firma MATKA. Bo kiedy do przetargu, startuje po kilkunastu podwykonawców, to ceny spadają, a żyć trzeba i wówczas występuje problem ze zmieszczeniem się w cenie, bo i ludzie chcą zarobić, ale też jakość materiału musi być właściwa. Niech dziennikarze dojdą do robotników drogowych to dowiedzą się ile zarabiają i kto generuje zyski na drogach i autostradach.
Problem tłucznia dolomitowego, wychwycony przez organy ścigania na budowie A-1, może być tylko czubkiem góry lodowej w wykonawstwie naszych dróg. Przy pomnijmy sobie sprawę, kiedy po zimie zrywano drogę na ul Kościuszki. Takich spraw-przekrętów, co nie wykryto może być tysiące, ale są mniejszego kalibru.
Na tym forum (20546) anonsowano niedoróbki, bo to są niedoróbki, przy budowie drogi 15 od Nowej Wsi do Rudzienic, sprawa wyrw po ulewach. I nikt niech nam ciemnoty nie wciska ze droga nie skończona. Skarpy są właśnie skończone, tylko nie taką jak trzeba technologią budowane. A może też przekręcić w tej materii zdarzył się, ze stosują tam najbardziej tanią technikę umacniania wysokiej skarpy. Proszę sprawdzić skarpę od strony Łabędzie na wysokości wystawionej na sprzedaż restauracji [...].
Być może i u nas w okolicy Iławy CBŚ miało by czym się popisać. Więc panowie do sprzątania, bo za rządów PO wprawdzie budowy podpędzono, ale czy aby nie z poślizgiem.
 Komentator polityczny
 Piątek 27-08-2010

20583. 
Odnośnie wpisu numer: 20581

Początkowo nasz proboszcz próbował sprzedać stary cmentarz ewangelicki położony za kanałem w Dobrzykach.
Na starych mapach działka graniczyła z linią brzegową kanału dobrzyckiego.
Ksiądz bez żadnego pozwolenia wyciął drzewa (dlatego „Drwal w sutannie”) na tym terenie z zamiarem sprzedaży terenu na działki? Dzięki nagłośnieniu w mediach i Urzędzie Gminy Zalewo odstąpił od tego pomysłu?
 anonim
 http://www.youtube.com/watch_popup?v=0UCk0S5pOHw&vq=mediu...
 Piątek 27-08-2010

20582. 
Odnośnie wpisu numer: 20375

W ICSTiR chłopaki - Radek, Darek, Rafał oraz Robert - są dobrymi
pracownikami. Niestety z docenieniem ich jest różnie... Pracują cały
rok intensywnie, obstawiają weekendowe dyżury, często też kosztem
swoich rodzin.
Aż potem nagle przychodzi jakiś "specjalista z Warszawki" i zostaje od
razu kierownikiem. Nie zna się na niczym, nie zna od środka, ale za to
zna kogo trzeba.
"Menadżer" Serafin jest już w kraju. Chyba łaskawie zdecyduje się
na intratną funkcję przy basenie. Ciekawe czemu żaden z chłopaków
nie jest godny tego?
 Wojtek
 [Iława], Piątek 27-08-2010

20581. 
Odnośnie wpisu numer: 20579

Proszę obywateli o powstrzymanie się od kupna nawet ara z tej działki, gdyż wrócą czasy, kiedy wszystkie sprzedane ziemie kościelne, Prawem Bożym powrócą do Kościoła.
Obecnie kler również zgłupiał jako i świeccy, i myśli, że posprzedaje
glebę boską, a kasę zamieni na własne prywatne użytki, zyski, drogie samochodziki, wczasy zagraniczne.
Takich jak śp. ks. Jankowski nie ma, co dla siebie zostawił tylko dwie podróbki foteli z epoki renesansu.
 Komentator polityczny
 Piątek 27-08-2010

20580. 
Odnośnie wpisu numer: 20578

Czym kierował się lizus Ewertowski Jerzy, radny z listy PIS, głosując
za bandycką prywatyzacją? Proszę o odpowiedź! Nawet słówkiem
nie pisnął w sprawie.
Mamy więc powtórkę z prywatyzacji na przykład niegdyś IPB, kiedy
uwłaszczyli się za bezcen (jest tajemnicą poliszynela w jaki sposób
można było wejść w posiadanie dochodowej firmy) byli dyrektorzy
i pozostali członkowie byłego PZPR.
Kolejna iławska spółka miejska, Energetyka Cieplna, wchodzi na rynek
jako monopolista. Czego więc spodziewać się mogą mieszkańcy Iławy potrzebujący ciepła? Węża w kieszeni.
 Komentator polityczny
 Piątek 27-08-2010

20579. 
[...] Wieści z Dobrzyk?
Drwal w sutannie wystawił ziemię "przyklasztorną" na licytację! [...][...]
Cmentarza Ewangelickiego nie udało się sprzedać na działki z dostępem
po wody, więc [...] próbuje coś innego.
 anonim
 Dobrzyki gmina Zalewo, Czwartek 26-08-2010

20578. 
Odnośnie wpisu numer: 20568

"NIE!" dla bandyckiej prywatyzacji spółki Energetyka Cieplna powiedzieli tylko radni Dembek i Witkowski. Brawo! Reszta niech kupi sobie lustro.
 Szakaszwili
 Iława, Czwartek 26-08-2010

20572. 
Czekam na wystrzałowe Rondo im. Adama Żylińskiego w okolicy szpitala
i starostwa oraz ronda typu Beret Mohera w okolicy Urzędu Skarbowego.

Nazwy pozostałych rond w Iławie:
1) Rondo Cmentarne
2) Rondo Biskupa Prawosławnego
3) Rondo Centralne
4) Rondo Pod Kasztanem
5) Rondo Czapla
6) Rondo przy Moście Dąbrowskiego
7) Rondo Aquapark
8) Rondo Leśne
 architekt rond
 Czwartek 26-08-2010

20570. 
Odnośnie wpisu numer: 20561

Jestem [niespokojna] co wyniknie z tej prywatyzacji.
Już się boję rachunków.
 ciekawska
 Czwartek 26-08-2010

20569. 
Podobno zatwierdzono budowę nowego ronda w Iławie
na skrzyżowaniu Wiejskiej ze Skłodowską oraz 1 Maja.
Znaleziono imię dla nowego ronda: BERET PTASZNIKA.
 gumowe ucho spod ratusza
 Czwartek 26-08-2010

20568. 
Odnośnie wpisu numer: 20567

Skład Rady Miejskiej w Iławie, kadencja 2006-10

Rychlik Zbigniew - Przewodniczący
Pankowski Andrzej - Wiceprzewodniczący
Ewertowski Jerzy - Wiceprzewodniczący
Bojko Edward
Chomik Eugeniusz
Dembek Eugeniusz
Dufrat Anna
Groszkowski Roman
Harmaciński Włodzimierz
Hofman Paweł
Jurczak Bolesław
Kabat Ryszard
Kamiński Jan
Kwiatkowski Wojciech
Musialik Waldemar
Prasek Elżbieta
Sochacki Jerzy
Starczewski Jerzy
Witkowski Henryk
Woźniak Marcin
Zakrzewska Anna

Kto i jak głosował w sprawie wyprzedaży Energetyki Cieplnej?
 skaner
 Czwartek 26-08-2010

20567. 
Odnośnie wpisu numer: 20561

Może [trzeba podać] nazwiska tych, którzy głosowali za opchnięciem
tej spółki. Trzeba wiedzieć na których sprzedawczyków nie głosować.
 xgrzesio
 Czwartek 26-08-2010

20566. 
OGŁOSZENIE. Pilnie zakupię mieszkanie radnego (...)
w cenie podanej z oświadczenia majątkowego.
 kupiec
 Czwartek 26-08-2010

20562. 
Odnośnie wpisu numer: 20538

A na poparcie mych słów, że chamstwo szerzy się na iławskich ulicach,
cytuję wypowiedź Pana radnego Waldemara Musialika, który na sesji bardzo jest zaniepokojony problemem non-stop "hałasujących posiadaczy skuterków, którzy po zmroku i w nocy jeżdżą po całym mieście i nie dają spać".
Hołota rządzi Iławą, policja ubezwłasnowolniona, gdyż karać nie może,
bo nie ma prawa tknąć gówniarza.
Nadal stawiam zasadne pytanie: A GDZIE SĄ RODZICE TEJ BANDY?
 Ormowiec
 Czwartek 26-08-2010

20561. 
Sprzedaż majątku wspólnego Iławy rozpoczęto. Rada Miasta zatwierdziła prywatyzację spółki Energetyka Cieplna.
PeOwcy pozbywają się dziś wszystkiego, nad czym trzeba się pochylić intelektualnie i emocjonalnie. Idą "prosto, na szagę", aby tylko z głowy mieć ciepło w Iławie. Nie pomyśleli zaiste, że sprzedawana spółka nie ma żadnej konkurencji, działa na rynku jako monopolista, zatem i ceny będą serwowane z rękawa.
Niech podłączy pan burmistrz Ptasznik swój domek do energetyki cieplnej, to poczuje węża w kieszeni.
 komentator polityczny
 Czwartek 26-08-2010

20560. 
Odnośnie wpisu numer: 20546

Chyba idzie szybka i sroga zima, EUROVIA zwija asfalt na drodze nr 16.
Zaczęła we Frednowych, ale pewnie cały zwinie, żeby się nie uszkodził.
 bystry
 Środa 25-08-2010

20557. 
Odnośnie wpisu numer: 20552

Ryki, teatralne gesty, udawanie płaczącego, klękanie, załamywanie rąk
- co to jest?
Jesteś jedną z tej watahy, którą trzeba [...], a w głowach wam tylko motory, szaleńcza jazda, ryzykowna, wymuszanie pierwszeństwa, nawet lokomotywom.
Na drodze wymijacie "na żyletkę", zatrzymujecie się za samochodami również na żyletkę, by wymusić kraksę i ubezpieczenie. Banda niczym watahy wilków.
Ale poradzimy sobie z wami.
Na chwasty są środki wypalające z korzeniami.
 Randab
 Środa 25-08-2010

20556. 
UWAGA KIEROWCY!
ZAMYKAMY TYMCZASOWY MOST NA RZECE IŁAWCE

Od środy 1 września kierowcy jadący na Lipowy Dwór powinni kierować
się na nową Obwodnicę Północną przez rondo na górce ul. Ostródzkiej.

Zamknięcie fragmentu ulicy Dąbrowskiego w okolicy mostu na rzece
Iławce potrwa około 2 miesiące – do końca października.

UWAGA PIESI!
PRZEJŚCIE JUŻ NOWYM MOSTEM

Ruch pieszych będzie odbywał się już przez nowy most na rzece Iławce. Odbywają się tam dalsze prace budowlane, prosimy o dużą ostrożność.
 Agnieszka Siercka SKANSKA
 Środa 25-08-2010

20555. 
Odnośnie wpisu numer: 20546

[...] Po ulewie wymyło z pobocza tłuczeń na asfalt. [...] Na poboczu
powstaje wyrwa [...]. Pobocze jest oczywiście usypane z piachu. [...]
Jeśli tam nie będzie rynny betonowej, to wszystko wróci do "normy".
 kandydat na radnego
 Środa 25-08-2010

20554. 
Czy już nie można było zaczekać z remontem tego kawałka przy ulicy
Ostródzkiej? [w Iławie]. Mało jeszcze bałaganu jest w poruszaniu się
po całym mieście i okolicy? Co mają powiedzieć o nas turyści i tranzyt
drogą numer 16...?
Czy miasto Iława ma jeszcze jakiegokolwiek gospodarza? Czy jednak
wszystko leci "huzia na juzia", co?
 pytajnik
 Środa 25-08-2010

20553. 
Już wiem, że zbliżajom sie wybory.
Wszystko rozgrzebane, żeby powstało wrażenie, że władza pracuje.
 spektakular
 Środa 25-08-2010

20552. 
Odnośnie wpisu numer: 20524

Gówniarzem to może Ty jesteś!
Bardzo proszę nie wyzywać ludzi z otoczenia znajomych Łukasza. Łukasz bardzo lubił motory i chciał by w Jego ostatniej drodze towarzyszyły Mu i tak też się stało.
Niektórzy życzą sobie (albo rodziny), by na pogrzebie nie było tzn. fety, rozumiem to, ale jeśli Łukasza pasją były motory, to czemu w godny sposób nie można Go było pochować?
Nie pasuje Ci coś?
Uczestniczyłam w pogrzebie i bardzo przeżyłam te warkoty silników motorów i jestem pełna podziwu dla tych młodych ludzi, którzy byli z otoczenia Łukasza znajomych i przyjaciół, którzy przyjechali motorami!
 Monia
 Środa 25-08-2010

20550. 
Odnośnie wpisu numer: 20547

Ja też widziałem wyrwy, które są bardzo niebezpieczne.
Droga nieskończona, ale dotąd samochody jeżdżą.
 architekt rond
 Środa 25-08-2010

20549. 
71-letni staruszek obrzucił kupą pałac prezydencki, i zawieszoną
potajemnie na nim tablicę fałszu. Jaki prezydent, taki zamach?
 anty-bolszewik
 Wtorek 24-08-2010

20547. 
Odnośnie wpisu numer: 20546

Ormowiec nie uruchamiaj się tak, droga ta jest w przebudowie i prace
nie są odebrane, mogą tam zatańczyć i zaśpiewać jeszcze.
A co do firmy SKANSKA, to w Brzoziu właśnie poprawiali to, co spitolili
2 lata temu... Już nikt nie pamięta jaki był wielki remont?
 OdAdoZ
 Wtorek 24-08-2010

20546. 
SKANDAL!
Droga 16, którą remontuje od Nowej Wsi do Rudzienic niejaka forma Eurovia, po nawałnicach zagraża życiu podróżujących samochodami. Wykonawstwo skandaliczne.
Nasypy i skarpy na niektórych odcinkach, jadąc od Nowej Wsi, patrz po lewej - skarpy zdarte ulewą, a wyrwy głębokie na 1 metr i szerokie na
2 metry, ciągną się od samej jezdni.
Podobnie jest na skarpie też [po drugiej stronie drogi]. Wyrwa poraża niebezpieczeństwem, gdyż zaczyna się od asfaltu, a nawet go podmyła
- niechby tam blisko jechał TIR...
Dalej jadąc, spójrzcie w lewo na zakręcie u wyjazdu na Gromoty, jest
to samo. Nikt nie widzi zagrożenia? Proszę POLICJĘ o natychmiastowe zainteresowanie się tą sprawą.
Jeśli ta firma Eurovia nie potrafi budować drogi, to niech uczy się od SKANSKI i pojedzie po naukę na trasę nr 15 od Nielbarka do Brzozia Lubawskiego. Tam jest pokaz, jak zabezpiecza się takie skarpy przed urwiskami z powodu opadów.
 Ormowiec
 Wtorek 24-08-2010

20543. 
Odnośnie wpisu numer: 20520

Osobisty kuczer pani marszałek województwa, były znany milicjant z
"lotnej" powiatowej iławskiej, narąbał się bez miary (około 3.2 prom.)
i pomykał służbową karocą o pojemności dwa czterysta, a pod maską
kasztanek miał ze trzysta.
Zadam tutaj adekwatne pytanie - gdzie byli jego rodzice? Bo o pani
marszałek nie wspomnę...
 Ormowiec
 Wtorek 24-08-2010

20540. 
Odnośnie wpisu numer: 20539

Major Ził na studium z teorii wojskowości tak tłumaczy linię strzału:
- Widzieli wy komara?
- Da, widzieli - padła odpowiedź.
- A imiejet komar prącie?
- Da, imiejet - padła odpowiedź.
- A widzieli wy prącie u komara?
- Nie widzieli - padła odpowiedź.
- Wot i tak jest z linią strzału. Ona jest, ale jej nie widać.
 Ormowiec
 Poniedziałek 23-08-2010

20539. 
Pamiętacie słynne pytanie słuchacza Radia Erewań:
– Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają za darmo samochody?
Takie i podobne dowcipy były za PRL sygnowane marką Radia Erewań, nigdy nieistniejącego (!), ale obecnie pasują jak ulał do współczesnych poczynań Platformy Tuska.

Czasy się zmieniają. Kłamstwa pozostają te same:
– Czy to prawda, że reformy rządu Donka Tuska widać już wyraźnie na horyzoncie?
– Tak, to prawda. Zgodnie z definicją horyzont to wyimaginowana linia, przesuwająca się w miarę zbliżania.
 Jimmy
 Poniedziałek 23-08-2010

20538. 
Odnośnie wpisu numer: 20528

W Iławie przy ulicy Piaskowej, jadąc samochodem, taki mnie spotkał numer.
Szczenię młode na skuterze czarnym przede mną jechało i lawirowało, wychylając się od lewa do prawa dla zabawy. Po 3-krotnym zatrąbieniu ustatkowało się i zaczęło jechać prostym szlakiem. Pytanie stawiane w tej sprawie: gdzie byli rodzice?
Dalej. Przy ulicy Piaskowej głupi tatuś zabrał syncia 6-letniego na kolana
i prowadził z nim, dawał nauki jazdy czerwonym golfikiem. Tutaj również należy zapytać: gdzie byli jego rodzice? (ojca, bo o malca rodziców nie pytam, gdyż ich nie ma).
 Ormowiec
 Poniedziałek 23-08-2010

20537. 
Odnośnie wpisu numer: 20536

Ilu chciałbyś ludzi na takich zawodach widzieć, skoro lepsze są atrakcje? To jedno. Promocja zerowa, to drugie.
PO iławska i Ptasznik wygraną mają kieszeni, nawet w lewej bez i to bez lekkoatletów. Za to, że z Iławy zrobili w na czas kampanii wielką budowę, a to bije po oczach - BUDOWA.
Natomiast PIS nie istnieje, jest zerem, kłócą się wewnątrz, nawet biura pozamykali na miesiąc. SLD pnie się w górę niezasłużenie i liczyć sie będzie jako druga siła polityczna w mieście.
Zaś ten generał od "zielonych" niech nie myśli, że tym razem mu się uda
i prześliźnie się do parlamentu. Może jakieś niedobitki dotrą do lokalnych samorządów, to już szybciej Korwin-Mike.
 Kochajacy Prezydenta IV RP
 Poniedziałek 23-08-2010

20536. 
Odnośnie wpisu numer: 20531

Ludzi było bardzo mało, pewnie [zawiodła] promocja, ale cóż...
Pan komentator tak wchodził w [siedzenie] burmistrzowi, że rzygać
się chciało, żenada. POlszewicka Brać - do domu!
 orb
 Poniedziałek 23-08-2010

20535. 
Odnośnie wpisu numer: 20531

[...]
Jak to jest, że żaden z zawodników aktualnie z Iławy nie znalazł się na pudle? Dla kogo my organizujemy te zawody? Dla kampanii wyborczej.
 Czaruś z IKS-u
 Niedziela 22-08-2010

20532. 
Uwaga Iławianie!
Miasto jest gigantycznie zadłużone ze względu na rozbuchane inwestycje w infrastrukturze drogowej. Jak wiadomo część kosztów finansuje UE, ale my wchodzimy w marazm po uszy na najbliższe 50 lat.
Ratusz przygotowuje w roku następnym potężną podwyżkę lokalową za działalność gospodarczą, a przede wszystkim od nieruchomości i działek. Opłaty w przyszłym roku wzrosnąć mają od 50-80 procent. Wszystko po wyborach.
Nie dajcie wpuścić się w maliny i startujcie w wyborach na listach innych partii poza Platformą Obywatelską.
 mający wiedzę
 Sobota 21-08-2010

20531. 
W Iławie odbyło się spotkanie przy skoku wzwyż z udziałem zawodników spoza Iławy. Udział brała Kwaśniewska, uczestniczka mistrzostw świata juniorek, była nasza wychowanka, jednak ona jest obecnie w Zielonej Górze wraz z trenerką Ewą Gralakową.
Bynajmniej wygrywali spoza naszego rejonu. Szkoda, że trenerzy nie dochowali się dotąd żadnego klasowego zawodnika na klasę Bednarka. Takie zawody owszem, mają sens propagandowy zawsze, ale nasi powinni nadawać ton.
 Czaruś z IKS-u
 Sobota 21-08-2010

20530. 
Odnośnie wpisu numer: 20529

Tymczasem Palikot dokonuje volty gdy zauważył, że PO chce go po cichutku wyautować z partii.
Wejdzie tylnymi, albo nawet otwartymi drzwierzmy, a może cała platą od stodoły sejmowej, jako przewodniczący zwycięskiej do parlamentu swej partii. Partia z założeniami: eutanazja, adopcja dzieci przez homoseksualne i lesbijskie pary, veto dla kar za obrazę prezydenta, zero tolerancji dla kościoła, jawny skrytobójczy plan zagłady morale młodego pokolenia przez haniebną edukację przez seks w szkole.
Ma poparcie zgoła 10-14 %. Tylu w Polsce znajduje popleczników. [...]
 Quo Vadis Polaku
 Sobota 21-08-2010

20529. 
Odnośnie wpisu numer: 20526

Kiedy ta Polska przebudzi się? Takie pytanie często spotykam na różnych forach.
Polska od 10 kwietnia 2010 roku stacza się politycznie i społecznie w dół. Dalej przy władzy są polityczni oprawcy, którzy zapluli Prezydenta Lecha Kaczyńskiego już za jego życia.
Jako obywatel czekam na film dokumentalny, który pokaże i przypomni Polakom jeszcze raz, co mówiono na temat Lecha Kaczyńskiego, jak go traktowano. Na pewno do tego nie dojdzie, bo teraz PO przejmuje władzę w TVP, ale jest jeszcze TVP Toruń.
Pietrzak bardzo celnie zauważył, że po 20 latach rzekomego odzyskania wolności nadal nie ma w Warszawie łuku triumfalnego na cześć zwycięstwa nad bolszewią.
 nieplis
 Sobota 21-08-2010

20528. 
Odnośnie wpisu numer: 20525

Czasem rodzice dbają o należyte wychowanie, czasem w ogóle nie dbają
i też wydarzy się z dzieckiem coś strasznego. Czasem dbają na wspak.
A dbałość i wychowanie na wspak, to 6-latkowi prezentowanie Quada, tak proszę państwa, nawet młodszemu, a kiedy jest dorosły (15 latek życia) dosiada szybki motorek, zrywny itp.
Oto dbałość rodziców - spełnianie zachcianek bez miary, bez szacunku do nich samych, do życia, do zdrowia. Dziecko, które "za darmo" dostaje tak drogi prezencik, rozpasa się, nie ma szacunku, ani do siebie, do swego życia, a już szczególnie nigdy do rodziców.
Czasem, owszem, może być normalnie, ale to bardzo rzadkie przypadki.
 Quo Vadis Polaku
 Sobota 21-08-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 109 110 111 ... 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 302 303 304 ... 386 387 388 następna ] z 388



102767776



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.