Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

Opinie
Dział OPINIE tymczasowo zawieszony
Dumne cztery pokoje burmistrza (oklaski)
Dekalog dla wyspy Wielka Żuława
Sezon na grzyby
Po co segregować odpady? Egzamin z dyscypliny
Czy teraz lubi się wracać do szkoły?
LGBT w radzie miejskiej Iławy?
Pozostały tylko obietnice
Epidemia paradoksu
Połowa wakacji minęła, nastroje raczej słabe
Burmistrz zamyka amfiteatr i ma spokój!
Nic się nie stało. Jedziemy!
Ciemność widzę!
Turystów może to nie irytować?
Śmieci nasze powszednie
Dziennik końca świata (7). Powrót do normalności
Ulica księcia Surwabuno
Ewa Wiśniewska, czyli „Powrót Smoka”
Na młode wilki obława…
Serdeczny szwindelek
Więcej...

Opinie

2011-03-30

Kurpiecki: Co znalazłem wczoraj na strychu…


Wczoraj na strychu natknąłem się na małe niebieskie pudełko. Jestem przekonany, że nie było go tu nigdy wcześniej. W środku kilka zapisanych kartek o dziwnie plastikowej fakturze. Daty przy wpisach wskazywały, że jest to dziennik. Wszystkie wpisy pochodziły z roku… 2012! Pomyślałem, że to pomyłka lub ktoś zastosował jakiś nieznany mi kalendarz. Myliłem się. Przeczytajcie zresztą sami:


Krzysztof Kurpiecki


12 GRUDNIA 2012

Dryńńńńńń.

– Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie Marcław Doliczny, słucham.

– Proszę przyjechać! Tu jest potwór. Krzyczał, chyba się udusił i nie żyje. Boję się, proszę przyjechać. Koło małej stacji. Znaczy Iława Miasto.

– Czy spożywała pani alkohol?

– Nie, przyjedźcie.

– Środki halucynogenne, odurzające?

– Nie, proszę...

Coś przekonującego było w jej głosie. Marcław wywołał radiowóz.

– Jedźcie pod dworzec Iława Miasto. Jakaś dziwna sprawa. Podobno potwór. Kobieta, która dzwoni, jest roztrzęsiona, ale chyba trzeźwa i nie psychiczna. Sprawdźcie, o co chodzi.

– He, he, pewnie znowu jakiś bałwan wypuścił na mróz aligatora czy inne bydlę. Ok, jedziemy.

Radiowóz podjechał do drżącej kobiety.

– Gdzie?

Palcem wskazała miejsce oddalone o 30 metrów. Patrol podszedł bliżej. Na śniegu leżało coś masywnego i zwiniętego. Na oko miało jakieś 3 metry.

– O kuuuuuuur... chyba trzeba kogoś jeszcze wezwać.

Policjant wyciągnął radio.

– Marcław, słuchaj, faktycznie to coś dziwnego. Wygląda jak skrzyżowanie wielkiego goryla z waranem z Komodo i pyskiem ryby głębinowej. To chyba jakiś dowcip, nic takiego nie istnieje. Możesz podesłać tu kogoś ze schroniska dla zwierząt? Może to jakaś wściekła mutacja i stanowi zagrożenie epidemiologiczne?

– Skąd to się wzięło?

– Poczekaj. Widziała pani, skąd on przyszedł?

– Nie przyszedł. On się pojawił. Najpierw pojawiła się taka złota klatka, jakby z lasera. Potem on w środku, a klatka zniknęła z trzaskiem. Wtedy on złapał się za gardło, jakby się dusił. Charczał, potem padł, a po chwili przestał się zupełnie ruszać.

– No pięknie.

Pół godziny później potwór otoczony był policyjną taśmą i tłumem ludzi – większość z osłupiałym wzrokiem i opadniętymi szczękami. Specjalista ze schroniska nie potrafił zidentyfikować istoty. Sądził, iż może to być organizm wodny. Zwrócił się więc o pomoc do ichtiologów. Poprosili, żeby to im przywieźć.

Dwa dni później, gdy sprawa stała się znana w całej Polsce, wszyscy zaproszeni eksperci zgodnie orzekli, że to istota pozaziemska, ufoludek, obcy, alien. Pojawiając się znikąd i trafiając tu na powietrze o składzie nieprzystosowanym do jego układu oddechowego, dusił się i umierał.

W kolejnym tygodniu w Iławie pojawiło się w ten sam sposób kolejnych 9 potworów. Im dalej, tym gorzej. Gdy zaczęło przybywać ich już kilka na dzień, jakiś naukowiec wpadł na pomysł, żeby urządzić pogotowie dla alienów. Wystarczył duży namiot z powietrzną mieszanką przystosowaną do płuc obcego i 3 samochody patrolowe z maskami i butlami. W razie pojawienia się stworzenia patrol podjeżdżał w 3 minuty, nakładał mu maskę i puszczał z butli mieszankę. W ten sposób pod namiotem zaroiło się od żywych alienów. Mieszkańcy nazwali to Alienarium.

Z przybyszami nijak nie można się było dogadać, więc traktowano je po prostu jak niezwykłe okazy zwierząt. Iława stała się największą atrakcją turystyczną świata. Na eksporcie alienów do światowych zoo i naprędce tworzonych alienariów miasto zarobiło krocie. Miejscowi notable powoli zaczęli przymierzać się do postawienia na Wielkiej Żuławie największego budynku świata – gigantycznego alienarium.

Było ciekawie...

* * *

W tym samym czasie w odległej galaktyce...

– Wszechsędzio Groghx, czy to naprawdę dobry pomysł ze zsyłaniem ukaranych śmiercią w jeden przypadkowy i nieznany nam punkt kosmosu? Może trafią tam akurat na świetne warunki do życia i zaawansowaną cywilizację? Wrócą uzbrojeni po zęby i nas zniszczą.

– Ha! Prawdopodobieństwo jest prawie żadne. Na 100% trafią na ekstremalne warunki i od razu zdechną. To najgorsze bandziory zabijające dla zabawy wszystko, co się rusza. A my dzięki takiej procedurze pozbywamy się kłopotu. Ten teleporter międzygalaktyczny to naprawdę cudo.

– To co, zsyłamy dalej? Zostało jeszcze pięciuset.

– Zsyłamy!


26 kwietnia 2013

Politechnika Gdańska wspólnie z naukowcami z Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej opracowała zestaw oddechowy dla alienów, pozwalający im poruszać się swobodnie po Ziemi. Taki zestaw działa 10 lat bez potrzeby wymiany.

W ciągu kilku dni wszyscy obcy powychodzili z Alienarium. Dziś, miesiąc po tym, siedzę w opuszczonym radzieckim bunkrze i piszę te słowa. Na zewnątrz wciąż trwa rzeź. Gdyby ktoś znalazł mój dziennik w przyszłości i znał sposób na przetransportowanie go w przeszłość, proszę przesłać mój dziennik do Iławy w roku 2011.

z oryginału przepisał:
KRZYSZTOF KURPIECKI

  2011-03-30  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100467946REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.