Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Więcej...

INFORMACJE

2003-06-10

TANKOWANIE NA BRZEGU


Radny Jerzy Humięcki oddał diety klubowi piłkarskiemu „Jeziorak”, rozpoczęło się łatanie drogowych dziur, stacje paliw nie będą już mogły stawać gdzie popadnie, a osiedle Ostródzkie może być dumne ze swojego mieszkańca-radnego.

Radny Jerzy Humięcki zdeklarował na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie, że do końca roku będzie przekazywał swoje diety na rzecz Klubu Piłkarskiego „Jeziorak”. Humięcki notabene jest prezesem tego klubu i na sesji mówił także o jego złej sytuacji finansowej.

WIOSENNE REMONTY,
GOSPODARSKIE TEMATY

Jak w sprawozdaniu z działalności burmistrza poinformował wiceburmistrz Benedykt Dutka, w mieście przeprowadzono liczne remonty cząstkowe ulic, chodników, znaków drogowych oraz dokonano konserwacji oświetlenia ulicznego i fontann miejskich.

W toku są remonty gruntowych dróg i wjazdów. Trwa też remont ośrodka psychoedukacji przy ul. Chełmińskiej i budowa kanalizacji przy ul. Pieniężnego oraz na zapleczu ul. Kościuszki. Burzówka z kolei powstaje na osiedlu Lubawskim.

Do tematu ulicy Długiej na wspomnianym osiedlu odniósł się potem radny Maciej Rygielski: – Jestem po rozmowie z panem wiceburmistrzem Dutką i chciałbym mu podziękować za intencję dokończenia drogi na ulicy Długiej. Mam nadzieję, że intencje zamienią się w czyny.

– To nie tylko intencje, ale i czyny, o czym pana radnego informowałem – ripostował wiceburmistrz Dutka. – Procedura musiała się przedłużyć, bo są to roboty dodatkowe, a przetarg był rozstrzygnięty. Należało więc negocjować cenę z wykonawcą, żeby nie wejść w określoną procedurę. W ciągu najdalej kilkunastu dni wszystko będzie wykonane.

NOWY PLAN

Radni uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Kilka zmian wprowadzono pod wpływem sławnej już historii stacji paliw na cyplu „Czapla” (przy ul. Konstytucji 3 Maja).

Przypomnijmy: dla tego prywatnego, turystyczno-rekreacyjnego terenu Adam Żyliński, burmistrz poprzedniej kadencji, pozytywnie określił warunki dla lokalizacji tam stacji paliw, powołując się na funkcję uzupełniającą terenu. Kiedy później właściciel terenu dostał w starostwie zgodę na budowę stacji, protest u wojewody złożyli mieszkańcy sąsiednich bloków. Wojewoda protest odrzucił, uznając decyzję Żylińskiego za zgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

– Żeby uniknąć podobnych nieporozumień w przyszłości, teraz jednoznacznie ustaliliśmy, że wyłącza się z lokalizacji stacji paliw wszystkie tereny turystyczne, wyłączając zbiorniki do tankowania w marinach – objaśniał na sesji architekt Mieczysław Hoffmann, twórca planu. – W obrębie pewnych terenów wykluczyliśmy także możliwość wprowadzania funkcji uzupełniających. Sposób przeznaczenia terenu będzie więc jednoznaczny.

Hoffmann poinformował też radnych, że od 10 lipca w przypadkach, gdy dla danego terenu jest już uchwalony miejscowy plan zagospodarowania, nie będą już inwestorów obowiązywać decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jakie wydają burmistrzowie i wójtowie. Od razu będzie się szło do starostwa po pozwolenie na budowę.

– W takim razie musimy jak najprędzej opracować szczegółowe plany zagospodarowania cypla po „Czapli” – zaproponował radny Jerzy Humięcki.

Przy okazji wiceburmistrz Dutka poinformował, że koncern Orlen chce zbudować stację tankowania łodzi motorowych nad Jeziorakiem od strony ul. Sienkiewicza.

PĘKAJĄCY BLOK

– Trzech mieszkańców bloku przy ulicy Królowej Jadwigi 12a i 12b, to jest jeden blok przyległy do nowego bloku mieszkalno-usługowego przy Sobieskiego 1, proszą o jednoznaczne rozstrzygnięcie kwestii związanej z naprawami i poprawkami, które trzeba tam wykonać w związku z pęknięciami, które pojawiły się na tamtym bloku na etapie budowy nowego budynku – zauważył w trakcie interpelacji radny Marek Polański. – Komisje z pracownikami ITBS i mieszkańcami powinny rozstrzygnąć tę sprawę. Niektórzy mieszkańcy bloku mówią bowiem, że nadal on pęka i jest to związane z sąsiednią budową. Prezes ITBS mówił, że pewne sprawy były już przed rozpoczęciem budowy, dlatego trzeba to wyjaśnić, by nikt nie miał potem pretensji.

– Znamy tę sprawę, w niedługim czasie zajmie się tym wiceburmistrz Dutka – odpowiedział burmistrz Jarosław Maśkiewicz.

– Na pewno groźby zawalenia nie ma – uspokoił Benedykt Dutka. Jak dodał, służby ITBS są przygotowane na sygnały od mieszkańców bloku odnośnie pękających ścian.

OSTRÓDZKIE ZNÓW NA TAPECIE

Nadal o porządek na osiedlu Ostródzkim walczy radny Marcin Woźniak, od niedawna, za sprawą czynszówki ITBS, jednocześnie mieszkaniec tegoż osiedla.

– Jaka jest możliwość wybudowania na osiedlu Ostródzkim boiska dla dzieci w podobnej technologii, jak przy Szkole Podstawowej numer trzy? – pytał radny Woźniak. – To osiedle zamieszkuje duża ilość dzieci, która korzysta z prowizorycznego placu gry i nie ma się gdzie bezpiecznie bawić. Na tym klepisku są nawet przypadki skręcenia i połamania nóg.

– Wniosek ten może być rozpatrywany jedynie przy budowie projektu budżetu na 2004 rok – odpowiedział burmistrz.

Radny Woźniak pytał też o możliwości zagospodarowania oczka wodnego na osiedlu. Sporo zrobili już mieszkańcy wraz z firmą „Eko”, trzeba jednak wywieźć śmieci.

– To problem porządkowy i ewentualnie w jakiej formule do tego podejść – „odpowiedział” Jarosław Maśkiewicz.

Marcin Woźniak przypomniał też o konieczności wprowadzenia ograniczenia prędkości ruchu na osiedlowych uliczkach. Choć mówił o tym już na poprzedniej sesji (domagał się wtedy wręcz położenia progów zwalniających), burmistrz Maśkiewicz był zaskoczony tematem.

– O jakie ulice chodzi? – pytał Maśkiewicz, choć na poprzedniej sesji na pytanie radnego Woźniaka odpowiedział następująco: „Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że będziemy kłaść garb w technologii polbrukowej, ale trzeba zrobić analizę, w jakim punkcie go zamontować i oznakować”.

– To wewnętrzne ulice osiedlowe przy blokach 48G, 48F, jak i przy wjeździe na osiedle przy sklepie – objaśnił Woźniak.

– Ten temat był już przedmiotem pytań – przypomniał sobie burmistrz. – ITBS otrzymał go do analizy i jest na etapie prac.

– Jeśli chodzi o progi zwalniające, to jesteśmy na etapie przygotowań, więc proszę radnych o zgłaszanie propozycji – uzupełnił wiceburmistrz Dutka. – Pod koniec maja jesteśmy w stanie już kilka takich progów zamontować. Kolejnych kilka położymy w połowie czerwca.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

PRZETARGI
* Przetarg na wykonanie ogrodzenia cmentarza przy ul. Ostródzkiej wykonała firma EKO z Iławy za kwotę 47.693 złotych. Prace zakończą się do 6 czerwca.
* Drogi gruntowe w mieście remontuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy za kwotę 42.227 zł. Oznakowanie dróg miejskich poprawia spółka DROMOS z Ostródy za kwotę 32.356 złotych.
* Przetarg na budowę nowej drogi na zapleczu bloku przy ul. Niepodległości 10 wygrało PDM z Iławy. Inwestycja kosztować będzie 86.851 zł (w budżecie zaś na ten cel przeznaczono 100.000 złotych).

  2003-06-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102206909REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.