Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Paszport wyrobisz w Iławie!
Czy przewodniczący Brzozowski straci mandat?
Znany muzyk jazzowy oskarżony o pedofilię
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Więcej...

INFORMACJE

2020-06-24

Susz. Nowy dyrektor ośrodka kultury


Piotr Pancer (38 l.) wygrał konkurs na dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury. W rozmowie z Kurierem odpowiada, dlaczego się na to zdecydował i czym zajmował się do tej pory. Fotel szefa suskiej kultury obejmie 29 lipca 2020.

NATALIA ŻURALSKA:
– Zacznijmy od pytania... najtrudniejszego. Dlaczego wystartował pan w konkursie na dyrektora Suskiego Ośrodka Kultury?

PIOTR PANCER:
– Moja analiza sytuacji była krótka: jestem z wykształcenia managerem, mam spore doświadczenie w pracy jednostek samorządu terytorialnego, z kulturą i sztuką związany jestem od przeszło 25 lat – datuję od wstąpienia w szeregi Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Rutka”, działającego przy ówczesnym Młodzieżowym Domu Kultury w Olsztynie (obecny Pałac Młodzieży w Olsztynie).

– Jaką koncepcję odnośnie funkcjonowania placówki pan przedstawił, że spotkała się ona z uznaniem komisji konkursowej?

– Autorska koncepcja programowa realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju Suskiego Ośrodka Kultury w Suszu w latach 2020-2023, którą przedłożyłem wraz z dokumentami konkursowymi, obejmowała 4 zagadnienia. Pierwsze dotyczyło sformułowania misji, wizji i celu funkcjonowania Suskiego Ośrodka Kultury. Drugie traktowało o programie i planach działań edukacyjno-kulturalnych. Trzecie odnosiło się do wnętrza instytucji, czyli organizacji pracy i wizji funkcjonowania. Czwarte nakreślało działania i plany związane bezpośrednio z finansami i budżetem jednostki. W mojej opinii, przedstawiony dokument nie wywarzał otwartych drzwi, mówił o konsekwentnej pracy i wskazywał na metody osiągania celów w oparciu o sprawdzone przeze mnie narzędzia.

– Jakie jest pana wykształcenie?

– Główne to magister ekonomii ze specjalizacją organizacja i zarządzanie. Wcześniej skończyłem Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Olsztynie.

– Jakie ma pan doświadczenie zawodowe?

– Nurt, wokół którego budowałem swoje doświadczenie zawodowe, to marketing i promocja, w tym promocja terytorialna – głównie za sprawą pracy w Departamencie Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W 2014 roku całość skręciła jednoznacznie w kierunku działań kulturalno-artystycznych i przerodziła się w działania impresaryjne na rzecz artystów z naszego regionu. Ostatecznie do Suskiego Ośrodka Kultury przejdę z Biura Festiwalowego Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, gdzie jeszcze przez miesiąc pełnię funkcję koordynatora ds. wydarzeń.

– Czy pana hobby związane jest z działalnością kulturalną?

– Tak. Cieszę się, bo zasada „”jeśli twoja praca odpowiada twoim zainteresowaniom, nigdy nie będziesz się w niej męczył” dotyczy bezpośredni mnie.

– Jak pan zareagował, gdy dowiedział się, że wybrano pana spośród 4 startujących na to stanowisko kandydatów?

– Od samego początku miałem świadomość, że staję w szranki ze specjalistami w naszej, wspólnej dziedzinie i że o decyzji wyboru kandydata mogą zaważyć niuanse merytoryczne i koncepcyjne. Jestem przekonany, że cała czwórka była świetnie przygotowana i gotowa przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z tego miejsca chciałbym wyrazić uznanie dla nas wszystkich, bo wiem, jakie zadanie mieliśmy do wykonania.

– Mieszka Pan w Iławie, pracuje w Olsztynie. Czy nadal Pan zostanie w naszym mieście i będzie dojeżdżał do pobliskiego Susza?

– Rozwiewając wątpliwości: urodziłem się w Olsztynie, mieszkam w Iławie i będę dojeżdżał do pracy do Susza.

– Czy ma pan jakiś pomysł na rozwój suskiej kultury?

– Jestem przekonany, że przede wszystkim należy sukcesywne kontynuować działania w ramach nakreślonego przez władze Susza i dyrektora Czesława Radzickiego kierunku rozwoju suskiej kultury. Chciałbym pielęgnować funkcjonujące już i rozpoznawalne w środowiskach działania. Współczesność, w dużym tempie narzuca nam nowe potrzeby i możliwości, w związku z czym razem z zespołem pracowniczym Suskiego Ośrodka Kultury będziemy poszukiwać coraz to nowych źródeł inspiracji. Tak, żeby oferta edukacyjna i kulturalno-rozrywkowa nie tylko odpowiadała potrzebom suszan, ale również wkraczała na nieznane dotąd obszary.

– Jak pan ocenia potencjał Susza, jako miejsce do organizacji imprez kulturalnych?

– Kalendarz imprez z lat ubiegłych wprost wskazuje na szeroko podejmowane działania kulturalne, a co za tym idzie definiuje potencjał organizacyjny na wysokim poziomie. Z pewnością będę działał na rzecz wykorzystania go w całości. Potencjał, o którym myślę, to nie tylko nowoczesna przestrzeń, ale również odbiorcy działań kulturalnych, których należy bezustannie adorować propozycja programową.

– Proszę powiedzieć coś o sobie. Czy ma pan rodzinę, ile ma pan lat, jakie ma pan hobby...

– Urodziłem się w 1982 roku w Olsztynie. Mam żonę i syna. Bardzo lubię miasto Chicago i mojego Mercedesa W124.

38-letni Piotr Pancer
będzie nowym szefem suskiej kultury.
Zastąpi na stanowisku odchodzącego
na emeryturę Czesława Radzickiego

  2020-06-24  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
104396170REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.