Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

INFORMACJE

2019-05-08

Konkurs na dyrektora SP3. Sprzeciw


Aktualna dyrektor iławskiej szkoły „trójki” Barbara Żuchowska i nauczycielka tej placówki Grażyna Stolarska walczyły w konkursie o fotel szefowej szkoły. Wygrała pretendentka Stolarska. Aktualna dyrektor chce unieważnienia konkursu ze względu na błędy formalne. Ratusz nie ma sobie nic do zarzucenia.

Po przegranym konkursie na stanowisko dyrektora szkoły „trójki” aktualna szefowa szkoły Barbara Żuchowska skierowałą do burmistrza Dawida Kopaczewskiego wniosek o zaprzestanie naruszania prawa.

DOPUSZCZONA BEZZASADNIE?

„W imieniu własnym wzywam burmistrza do zaprzestania naruszania prawa i unieważnienie konkursu na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 i zarządzenie o jego ponownym przeprowadzeniu wobec nieuzasadnionego dopuszczenia kandydata pani Grażyny Stolarskiej do postępowania konkursowego” – czytamy w piśmie Żuchowskiej.

Żuchowska zarzuca, że Stolarska nie przedłożyła karty oceny pracy, co było wymogiem konkursu, a jedynie jej projekt.

Aktualna dyrektor „trójki” wyjaśnia, że 12 kwietnia wręczyła swojej podwładnej projekt oceny pracy (dokumenty konkursowe składano do 15 kwietnia). Stolarska oryginalną kartę oceny pracy uzyskała od Żuchowskiej 17 kwietnia, czyli po terminie składania dokumentów.

– Nie ulega wątpliwości, że przepisy prawa oświatowego wymagają od kandydata na dyrektora przedstawienia oryginału lub poświadczonej przez kandydata za zgodność z oryginałem kopii karty oceny pracy lub oceny dorobku zawodowego – czytamy we wniosku Żuchowskiej. – W takim przypadku przedstawienie projektu oceny karty pracy nie stanowi spełnienia warunków formalnych, gdyż projekt nie stanowi karty pracy, a jedynie prawdopodobną ocenę.

Obecna dyrektor zastrzega, że jeśli burmistrz nie rozpatrzy pozytywnie jej wniosku, sprawę skieruje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

POWTÓRKI NIE BĘDZIE

W komisji konkursowej zasiadało 12 osób: po 3 przedstawicieli organu prowadzącego szkołę (w tym wiceburmistrz Dorota Kamińska) i organu sprawującego nadzór pedagogiczny, po 2 przedstawicieli rady pedagogicznej oraz rady rodziców, przedstawiciel ZNP w Iławie i oświatowej „Solidarności”.

– Byłam przewodniczącą komisji konkursowej i wraz z pozostałymi członkami nie mieliśmy zastrzeżeń co do dokumentów przedłożonych nam przez kandydatów na dyrektora „trójki” – komentuje Kamińska. – Mecenas zatrudniany przez ratusz Karol Dobrzeniecki również nie ma wątpliwości co do prawidłowego przebiegu konkursu i oceny tych dokumentów.

Jak dodała Kamińska, Żuchowska dostanie odpowiedź, że konkurs nie zostanie powtórzony. Do tematu wrócimy.

NATALIA ŻURALSKA






Iława. Aktualna dyrektor szkoły „trójki” Barbara Żuchowska
uważa, że jej kontrkandydatka na stanowisko,
która wygrała konkurs, nie spełniła wymogów formalnych





  2019-05-08  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98489298



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.