Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Rodzinka poszukiwaczy
Radni nie pozwolili burmistrzowi na podwyżkę podatków
Pawdziwy prawdziwek
Zabójstwo pod dyskoteką
Wybory parlamentarne 2023. Wybraliśmy!
Tragedia wisiała na włosku
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Więcej...

INFORMACJE

2007-01-24

CZŁOWIEK ROKU 2006


Przedstawiamy nominowanych do tytułu CZŁOWIEK ROKU 2006. Do środy 7 marca br. drukować będziemy kupon, na którym można głosować na swoich faworytów spośród 8 kandydatów. Rozwiązanie konkursu opublikujemy 14 marca. Zwycięzca zostanie uhonorowany przez redakcję Kuriera autorską, stylizowaną statuetką konkursu z wmontowanym bursztynem.


Wśród uczestników zabawy – wszystkich, którzy przesłali do nas podpisane kupony – rozlosujemy cenne nagrody, z których główną będzie zestaw KINA DOMOWEGO. Pozostałe nagrody: sprzęt AGD i inne niespodzianki. Sponsorem nagród jest SKOK Stefczyka w Iławie.


EUGENIUSZ DEMBEK
Już druga kadencję Radny Rady Miejskiej w Iławie. Z zawodu kolejarz. Dawniej utalentowany lekkoatleta. Głowa rodziny: ma córki, które wspaniale wychował. Na niwie publicznej zasłynął jako ten, który jest całkowicie poza układami. Znany jest także z tego, że osobiście sprawdza problemy iławian, lustrując najbardziej zaniedbane punkty miasta i wskazując potrzeby interwencji. Prawdziwy radny blisko ludzi! Najważniejsze są dla niego uczciwość i prawdomówność.


TOMASZ KOPROWIAK
51 lat, z wykształcenia polonista, obecnie burmistrz miasta i gminy Kisielice. Żona Danuta, córka Izabela i syn Piotr. W latach 1978-85 nauczyciel, potem inspektor oświaty i wychowania w Kisielicach, w latach 1987-90 naczelnik Kisielic, a od 90 roku do dziś burmistrz. W swej politycznej karierze miał jedenastomiesięczną przerwę na stanowisku burmistrza. Jego hobby to działka i sport, lecz ten już tylko z trybun. Uwielbia okres II wojny światowej, a szczególnie jej działania na Bliskim Wschodzie, książki o tej tematyce pochłania bez opamiętania. Uważa, że najważniejsze jest służyć ludziom, bo po to jest na tym stanowisku, jednak dodaje, że w granicach moralności i możliwości.


JULIAN LEMIECH
46 lat, żona Jolanta, ojciec dwójki dzieci: 17-letniej Katarzyny i 18-letniego Arkadiusza. Jest olsztynianinem, a do Iławy sprowadziła go żona, z którą 10 stycznia 1987 roku wziął ślub. Ukończył Główną Szkołę Pożarnictwa w Warszawie. W roku 1988 został zastępcą komendanta Komendy Rejonowej PSP w Iławie, a od 1999 roku jest komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie, w stopniu brygadiera. Przez te wszystkie lata także związany z Ochotniczą Strażą Pożarną – II kadencję jest wiceprezesem Zarządu Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych, członek OSP Lubawa. Społecznie udziela się od wielu lat. Jest między innymi członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej LOK, prezesem drugiej kadencji PCK Iława i honorowym dawcą krwi. Jego życie zawodowe i nie tylko związane jest z pomocą innym ludziom. Wciąż gotowy do jej niesienia. Z zamiłowania nurek, żeglarz i narciarz. W tym roku, w marcu, wybiera się na lodowiec do Austrii, by tam dać upust białemu szaleństwu. O sobie mówi tak – „Wszystko, co robię, robię dla dobra ogółu”.


KRYSTYNA RYCHLIK
Emerytowana polonistka, 60 lat, matka dwóch synów i babcia trójki wnuczek, w tym bliźniaczek Julii i Dobrosławy. Mężatka od 32 lat, mąż Zbigniew, radny Iławy. Całe jej życie zawodowe związane było z edukacją młodych ludzi. Obecnie, od 3 lat, pracuje społecznie w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Iławie. Pomaga chorym i potrzebującym dzieciom. Największą zapłatą za jej pomoc jest uśmiech chorego dziecka i małe, ale wielkie słowo jego rodziców „dziękuję”. Jej motto życiowe, to słowa z wiersza Wisławy Szymborskiej – „Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono.”


MARCIN WOŹNIAK
Choć ma dopiero 31 lat, to już drugą kadencję jest radnym Rady Miejskiej w Iławie (w poprzedniej kadencji jako wiceprzewodniczący). W tej roli słynie jako ten, który nie boi się ujawniać swych poglądów ani ich zmieniać. Wytrwale patrzy na ręce kolejnym włodarzom miasta i nie szczędzi im słów uzasadnionej krytyki. Walczy o lepsze warunki dla sportu i rekreacji w Iławie, głównie tej skierowanej dla dzieci i młodzieży. „W pracy radnego zawsze mam na względzie dobro mieszkańców Iławy, bez oglądania się na interesy polityczne” – mówi o sobie. Zawodowo właściciel prywatnej firmy zajmującej się doradztwem w zakresie komunikacji społecznej dla dużych firm, spółek i polityków. Ma żonę i dwóch synów. Motto życiowe: „Decydując miej własne zdanie”.


ANNA ZAKRZEWSKA
Diagnosta laboratoryjny w pracowni Serodiagnostyki Chorób Wenerycznych (WR). 59 lat, żona lekarza dermatologa. Gdy miała 9 lat, przyjechała tu z rodzicami z Hajnówki. Jej ojciec był przez 30 lat dyrektorem iławskiego szpitala. Jest matką dwóch córek: Pauliny (29 lat) i Grażyny (25 lat). Ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie na wydziale mleczarstwa. Jest założycielką iławskiej pracowni WR. Radna Iławy tej kadencji. Jest czuła na krzywdę ludzką, potrafi walczyć o godne życie obcych dla niej ludzi. Marzy o tym, by na świecie panowała uczciwość i sprawiedliwość. Nie lubi zakłamania i obłudy. Uważa, że gdyby ludzie nie kłamali, życie byłoby o wiele łatwiejsze. Kieruje się w życiu szczerością i prawdą. Nie zapomina nigdy o uśmiechu.


WIESŁAWA ZAKRZEWSKA
Nauczyciel nauczania zintegrowanego klas I-III w SSP nr 2 w Iławie, ma 50 lat, od trzydziestu lat mężatka, matka 16-letniego Mateusza, tancerza z klubu „Gracja”. Ten klub właśnie stworzyła w 2000 roku z kilkoma osobami. Od kwietnia ubiegłego roku jest jego prezesem. Nasze miasto i klub rozsławia, organizując mistrzostwa w tańcu towarzyskim. Kieruje się w swym życiu uczciwością, sumiennością i rzetelnością. Jej ideałem człowieka jest papież Jan Paweł II. Wymaga dużo od samej siebie. Chce przejść przez życie z uniesioną głową.


ks. JERZY ŻOCHOWSKI
Dziekan dekanatu Iława-Wschód i proboszcz „białego” kościoła od ponad półtora roku. W tym czasie zmienił kościół i jego oblicze. Po wybudowaniu kościoła w Nowym Dworze Gdańskim, jak sam mówił, z rozpędu wziął się za iławski kościół. Nie było łatwo, ale udało się i wciąż udaje. Niedawno ukończył budowę okazałej kaplicy pogrzebowej przy kościele, która służy całemu miasto i wszystkim grupom wyznaniowym. Prócz tego, że dba o duchowość swych parafian, lubi spędzać czas wśród książek, dobrych filmów i muzyki barokowej. Nie stroni od jazzu, dobrej książki, pogrywa na gitarze klasycznej i lubi pyzy swej mamy. Od byłego dziekana parafii iławskiej przejął miłość do czworonogów. Ma amstafa i owczarka środkowoazjatyckiego. Nigdy, jak sam mówi, nie zostanie myśliwym, zbyt kocha zwierzęta. Myśli o tym, by właśnie z poszanowania dla nich zostać wegetarianinem.

Opracowała:
JOANNA MAJEWSKA

  2007-01-24  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
101246717REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.