Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Zginął podczas koszenia trawy
Propagandowe media samorządowe niszczą lokalną demokrację
Afera budowlana. Domów nie ma, pieniądze zniknęły
Policjant bohatersko ratował uchodźców z pożaru
Ukradł koszyczek ze święconką spod kościoła
Pożar w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy
Wdzięczna życiu Wiktoria Szczepańska
Pracownicy upomnieli się o kwity i pieniądze
Wilki wychodzą z lasu i sieją zniszczenie
Mięso, które straszy
Żyliński na emeryturze, ale czy politycznej?
Zamiast wyłączać modernizujemy oświetlenie
Wyszedł do lasu na spacer i... zmarł
Makieta dawnej Iławy
Tragedia na rzece
Tłusty czwartek. Koniec karnawału
Czekał na protezę kilka lat
Więcej...

2014-02-12

Szpital: Jak chory to niech czeka


Ze złamanym palcem u ręki zgłosił się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Iławie. Tam został opatrzony i skierowany do chirurga. U specjalisty dowiedział się, że powinien się nim zająć ortopeda. Efekt: na pomoc musiał czekać dodatkowych... 6 dni.


Z Kurierem skontaktował się Piotr Sławiński z Wikielca. Poprosił, abyśmy przyjechali do przyszpitalnej przychodni specjalistycznej, gdzie tego dnia miał umówioną wizytę z chirurgiem ogólnym.

– W Nowy Rok nad ranem złamałem palec u ręki – opowiada. – Pojechałem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zostałem opatrzony i dostałem skierowanie do chirurga ogólnego. Wizytę miałem umówioną na godzinę 9:30. Jest już po 11, a lekarz nie przyjmuje, mimo że na drzwiach napisane jest, że pracę rozpoczyna o 7:30. Kolejka do niego jest bardzo długa i nie ma żadnej informacji o utrudnieniach.


PRZYJĘTY I ODESŁANY

Gdy dojechaliśmy na miejsce, czytelnik znów się z nami skontaktował, aby poinformować, że lekarz pojawił się w gabinecie i przyjął go o godzinie 11:24. Pojawił się jednak kolejny problem.

– Właśnie byłem zarejestrować się drugi raz, bo chirurg powiedział mi, że dostałem z SOR-u złe skierowanie. Powinien się mną zająć ortopeda. Termin wyznaczono mi na 9 stycznia, czyli za sześć dni. Coś tu chyba jest nie tak – mówił.

Na korytarzu przychodni czekało w kolejce więcej osób. Spytaliśmy, czy ktokolwiek ma uwagi do pracy przychodni. Oczekujący powiedzieli nam, że na każdym skierowaniu wyznaczona jest konkretna godzina wizyty. Żaden z będących tam pacjentów nie skarżył się na utrudnienia.

Jedynie pewna kobieta powiedziała nam, że pielęgniarka w gabinecie jest zdenerwowana, a przyjmujący lekarz (Michał Olszewski) wyjątkowo zastępuje innego – nie wiedziała, z jakiego powodu.


5 TYGODNI CZEKANIA
NA ODPOWIEDZI

Zwróciliśmy się do Tomasza Więcka, rzecznika prasowego iławskiego szpitala, aby wyjaśnił, z jakiego powodu chirurg ogólny nie przyjmował pacjentów od godz. 7:30, jak napisane jest na drzwiach oraz jak doszło do sytuacji, że pacjent, mimo umówionej wizyty, został odesłany do innego specjalisty. Pytanie przesłaliśmy 3 stycznia. Rzecznik potrzebował pięciu tygodniu, aby odesłać nam odpowiedzi.

Lekarz pełniący danego dnia dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym skierował pacjenta do Poradni Chirurgii Ogólnej, z adnotacją, że jest to skierowanie do lekarza Pawła Królikowskiego, który jest i chirurgiem ogólnym i ortopedą – odpowiada Więcek. – Intencją lekarza wystawiającego skierowanie było, aby pacjent jak najszybciej trafił do odpowiedniego specjalisty – o czym pacjent został przez lekarza poinformowany. Zastanawiające jest, że państwu o tym nie powiedział. Kolejki oczekujących do Poradni Chirurgii Ogólnej są krótsze niż do „ortopedów”. Podkreślam, że na skierowaniu było wyraźnie napisane nazwisko lekarza, do którego miał trafić pacjent.

Z jakiego powodu konkretny lekarz, do którego skierowano pacjenta, opisywanego dnia nie przyjmował? Na tak zadane pytanie rzecznik szpitala odpowiedział wymijająco:

– W poradni danego dnia faktycznie przyjmował inny lekarz, była to sytuacja incydentalna. Zabezpieczenie zastępstwa spowodowało przesunięcie wyznaczonych godzin, jednak wszyscy pacjenci zostali tego dnia przyjęci. Pacjenci byli poinformowani o utrudnieniach.

KRYSTIAN KNOBELZDORF

Piotr Sławiński z Wikielca poprosił,
żebyśmy przyjechali do przyszpitalnej przychodni.
O umówionej godzinie chirurg ogólny nie przyjmował.
Wreszcie, gdy czytelnik wszedł do gabinetu...
został odesłany do innego specjalisty

Na drzwiach gabinetu napisane jest,
że lekarz przyjmuje od 7:30. Nasz czytelnik miał umówioną wizytę na 9:30, ale został przyjęty dopiero o 11:24

Na wizytę u specjalisty czekało sporo osób.
Pacjenci nie mieli uwag do pracy przychodni,
ale jedna z kobiet powiedziała nam, że będąca
w gabinecie pielęgniarka jest zdenerwowana,
a przyjmujący lekarz wyjątkowo zastępuje innego
  2014-02-12  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
98537266REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.