Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Remont mieszkania ITBS. Chciałam tylko normalności.
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Więcej...

2014-02-12

Szpital: Jak chory to niech czeka


Ze złamanym palcem u ręki zgłosił się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Iławie. Tam został opatrzony i skierowany do chirurga. U specjalisty dowiedział się, że powinien się nim zająć ortopeda. Efekt: na pomoc musiał czekać dodatkowych... 6 dni.


Z Kurierem skontaktował się Piotr Sławiński z Wikielca. Poprosił, abyśmy przyjechali do przyszpitalnej przychodni specjalistycznej, gdzie tego dnia miał umówioną wizytę z chirurgiem ogólnym.

– W Nowy Rok nad ranem złamałem palec u ręki – opowiada. – Pojechałem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie zostałem opatrzony i dostałem skierowanie do chirurga ogólnego. Wizytę miałem umówioną na godzinę 9:30. Jest już po 11, a lekarz nie przyjmuje, mimo że na drzwiach napisane jest, że pracę rozpoczyna o 7:30. Kolejka do niego jest bardzo długa i nie ma żadnej informacji o utrudnieniach.


PRZYJĘTY I ODESŁANY

Gdy dojechaliśmy na miejsce, czytelnik znów się z nami skontaktował, aby poinformować, że lekarz pojawił się w gabinecie i przyjął go o godzinie 11:24. Pojawił się jednak kolejny problem.

– Właśnie byłem zarejestrować się drugi raz, bo chirurg powiedział mi, że dostałem z SOR-u złe skierowanie. Powinien się mną zająć ortopeda. Termin wyznaczono mi na 9 stycznia, czyli za sześć dni. Coś tu chyba jest nie tak – mówił.

Na korytarzu przychodni czekało w kolejce więcej osób. Spytaliśmy, czy ktokolwiek ma uwagi do pracy przychodni. Oczekujący powiedzieli nam, że na każdym skierowaniu wyznaczona jest konkretna godzina wizyty. Żaden z będących tam pacjentów nie skarżył się na utrudnienia.

Jedynie pewna kobieta powiedziała nam, że pielęgniarka w gabinecie jest zdenerwowana, a przyjmujący lekarz (Michał Olszewski) wyjątkowo zastępuje innego – nie wiedziała, z jakiego powodu.


5 TYGODNI CZEKANIA
NA ODPOWIEDZI

Zwróciliśmy się do Tomasza Więcka, rzecznika prasowego iławskiego szpitala, aby wyjaśnił, z jakiego powodu chirurg ogólny nie przyjmował pacjentów od godz. 7:30, jak napisane jest na drzwiach oraz jak doszło do sytuacji, że pacjent, mimo umówionej wizyty, został odesłany do innego specjalisty. Pytanie przesłaliśmy 3 stycznia. Rzecznik potrzebował pięciu tygodniu, aby odesłać nam odpowiedzi.

Lekarz pełniący danego dnia dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym skierował pacjenta do Poradni Chirurgii Ogólnej, z adnotacją, że jest to skierowanie do lekarza Pawła Królikowskiego, który jest i chirurgiem ogólnym i ortopedą – odpowiada Więcek. – Intencją lekarza wystawiającego skierowanie było, aby pacjent jak najszybciej trafił do odpowiedniego specjalisty – o czym pacjent został przez lekarza poinformowany. Zastanawiające jest, że państwu o tym nie powiedział. Kolejki oczekujących do Poradni Chirurgii Ogólnej są krótsze niż do „ortopedów”. Podkreślam, że na skierowaniu było wyraźnie napisane nazwisko lekarza, do którego miał trafić pacjent.

Z jakiego powodu konkretny lekarz, do którego skierowano pacjenta, opisywanego dnia nie przyjmował? Na tak zadane pytanie rzecznik szpitala odpowiedział wymijająco:

– W poradni danego dnia faktycznie przyjmował inny lekarz, była to sytuacja incydentalna. Zabezpieczenie zastępstwa spowodowało przesunięcie wyznaczonych godzin, jednak wszyscy pacjenci zostali tego dnia przyjęci. Pacjenci byli poinformowani o utrudnieniach.

KRYSTIAN KNOBELZDORF

Piotr Sławiński z Wikielca poprosił,
żebyśmy przyjechali do przyszpitalnej przychodni.
O umówionej godzinie chirurg ogólny nie przyjmował.
Wreszcie, gdy czytelnik wszedł do gabinetu...
został odesłany do innego specjalisty

Na drzwiach gabinetu napisane jest,
że lekarz przyjmuje od 7:30. Nasz czytelnik miał umówioną wizytę na 9:30, ale został przyjęty dopiero o 11:24

Na wizytę u specjalisty czekało sporo osób.
Pacjenci nie mieli uwag do pracy przychodni,
ale jedna z kobiet powiedziała nam, że będąca
w gabinecie pielęgniarka jest zdenerwowana,
a przyjmujący lekarz wyjątkowo zastępuje innego
  2014-02-12  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103800230REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.