Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Nie potrafi podnieść nawet pieniędzy
Strażak zginął na służbie
Dziewczynki opętane agresją
Animex próbuje wymusić własne „prawo”
Ze strachu narobił w spodnie
Prześwietlamy portfele władzy
Zawalczy o koronę najpiękniejszej
Odeszła kobieta z klasą
Śmierć pieszej po uderzeniu hulajnogą
Dzieci w paszczy krokodyla
Śmierć policjanta. Czy na pewno samobójstwo?
Samobójstwo policjanta na komendzie
Burmistrz Iławy bez wotum zaufania
Mapy sprzed stuleci
Dziewczyna z alpakami
Kiedy kupić węgiel?
Nowe oszustwo: sms do mamy
Listy do zmarłego
Zatłukł kompana na śmierć
Jezioro zabrało dwa istnienia
Więcej...

2009-09-16

Nowe rządy w iławskim szpitalu


Iwona Orkiszewska z okolic Gdańska od października będzie kierowała iławskim szpitalem. Przyszła szefowa lecznicy planuje kontynuację remontów i podwyższenie kwalifikacji kadry. Zamieszka w Iławie.


Iwona Orkiszewska była jedną z czterech osób kandydujących na stanowisko dyrektora.

Oprócz niej w konkursie wystartowała pochodząca z Krakowa Beata Krysztofiak, od roku iławianka, prywatnie żona ordynatora oddziału psychiatrycznego „A”. Kandydowało też dwóch panów: Tomasz Kubacki z Elbląga i Wiktor Hajdenrajch z Olsztyna, który nie pozwolił się sfotografować, by nie zapeszyć wyboru.

Jak widać, to nie pomogło – wygrała Orkiszewska. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, została wybrana stosunkiem głosów 6:4.

– To byli mocni kandydaci, bardzo fachowo przygotowani zarówno do dyskusji z komisją, jak i do kierowania taką placówką jak szpital – ocenia wicestarosta Zygmunt Kasprowicz, członek komisji konkursowej. – To nie byli ludzie z przypadku. Nie był to łatwy wybór, ale osobiście jestem zadowolony.


JASNE PLANY

Wśród planów co do działalności szpitala Orkiszewska zakłada m.in. zapewnienie pacjentom przyjaznych i bezpiecznych warunków pobytu.

– Będę zabiegała o nowe zakresy usług medycznych i zwiększenie liczby leczonych pacjentów – wymienia przyszła dyrektor. – Planuję również utworzenie centrum ortopedycznego, dalsze remonty oddziałów i doposażenie ich w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny.

Orkiszewska będzie również kładła nacisk na dokształcanie kadry medycznej.

– Chcę, by relacje między personelem opierały się na wzajemnej współpracy
– dodaje. – Szczególnie będę dbała o poczucie bezpieczeństwa personelu odnośnie pracy.


HISTORIA NOWEJ SZEFOWEJ

Przez prawie 20 lat przyszła dyrektor iławskiego szpitala pracowała w Państwowej Inspekcji Sanitarnej na szczeblu powiatowym, wojewódzkim (była dyrektorem w Gdańsku) i centralnym.

– Współpracowałam także z niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej – wymienia Orkiszewska. – Jestem audytorem norm ISO 9001 i działam w różnych organizacjach certyfikujących.

Przygotowuje sie do obrony doktoratu na Politechnice Warszawskiej w zakresie zintegrowanych systemów zarządzania. Z wykształcenia jest technologiem żywności. Pełniła również funkcję rzecznika prasowego słupskiego sanepidu.

Pochodzi ze Straszyna w województwie pomorskim. Na czas pełnienia funkcji dyrektora zamieszka w Iławie.

JUSTYNA JASKÓLSKAIwona Orkiszewska na dyrektora szpitala została
wybrana stosunkiem głosów 6:4

Beata Krysztofiak,
rodowita krakowianka
od roku mieszkająca w Iławie,
również stanęła do konkursu


Tomasz Kubacki z Elbląga
to jeden z dwóch mężczyzn
kandydujących w konkursie
Za plecami związkowców

Związkowcy szpitala uważają, że zostali pozbawieni wpływu na wybór reprezentantów swoich zawodów w komisji, która wybierała nowego dyrektora. Starosta podkreśla, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.


– Jeśli załoga miała wybrać swoich przedstawicieli, to dlaczego o składzie komisji dowiedzieliśmy się podczas obrad rady powiatu pod koniec sierpnia? – pyta retorycznie Anna Zakrzewska, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia. – Wszystko odbyło się za naszymi plecami.

W trzech związkach istniejących w szpitalu działa około 300 osób.

– Przykro nam, że pomija się zdanie personelu w tak ważnych dla szpitala sprawach – mówi Władysława Dąbrowska, szefowa Solidarności.

Szefowe wszystkich związków, które działają w szpitalu 3 września skierowały m.in. do starosty Macieja Rygielskiego protest w sprawie składu komisji konkursowej.

W swojej pisemnej odpowiedzi starosta powiadomił związkowców, że komisja została powołana przez zarząd powiatu zgodnie z prawem – a to nie narzuca obowiązku, by ze związkami zawodowymi konsultować skład komisji.

Oto obsada komisji konkursowej, która wybrała nową dyrektor – radni i zarząd powiatu: Zygmunt Kasprowicz, Benedykt Dutka, Marek Polański, Dariusz Dybikowski, Bartosz Bielawski, Jan Nehring, dyrektor ds. lecznictwa Stanisław Gral, przedstawiciel lekarzy Wojciech Dobrzeniecki, przedstawicielka pielęgniarek Małgorzata Osmańska, przedstawiciel administracji Joanna Drzystek.

JUSTYNA JASKÓLSKASzefowe związków działających w szpitalu czują się
pominięte w decyzjach o wyborze reprezentanta do komisji wybierającej ich przyszłego szefa. Od lewej Anna Zakrzewska, Joanna Wiatrowska (kierująca związkiem Pielęgniarek i Położnych) oraz Władysława Dąbrowska


  2009-09-16  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
100467788REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.