Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

Opinie
Dumne cztery pokoje burmistrza (oklaski)
Dekalog dla wyspy Wielka Żuława
Sezon na grzyby
Po co segregować odpady? Egzamin z dyscypliny
Czy teraz lubi się wracać do szkoły?
LGBT w radzie miejskiej Iławy?
Pozostały tylko obietnice
Epidemia paradoksu
Połowa wakacji minęła, nastroje raczej słabe
Burmistrz zamyka amfiteatr i ma spokój!
Nic się nie stało. Jedziemy!
Ciemność widzę!
Turystów może to nie irytować?
Śmieci nasze powszednie
Dziennik końca świata (7). Powrót do normalności
Ulica księcia Surwabuno
Ewa Wiśniewska, czyli „Powrót Smoka”
Na młode wilki obława…
Serdeczny szwindelek
Szkoda nas na szaszłyki, dlatego chłodźmy głowy!
Więcej...

Opinie

2007-07-18

Nie jestem wybuchowym kolekcjonerem


„Kurier Iławski”, jako kolejna już gazeta lokalna, w numerze 29 wydanym z dnia 11 lipca zamieścił artykuł opisujący przeszukanie mojego mieszkania przez policję oraz jego wyniki. Nie mam najmniejszych pretensji do redakcji gazety za zamieszczenie tego artykułu, bo takie jest prawo, a nawet obowiązek prasy, aby informować społeczeństwo o tego typu zdarzeniach, ale obowiązkiem mediów jest także to, aby społeczeństwu przekazywać prawdę.


Listy do redakcji


Dlatego mam uwagi co do treści artykułu, gdyż wystąpiły w nim duże nieścisłości, a nawet przekłamania faktów, w których świetle wyglądam co najmniej na groźnego bandytę.

Artykuł zaczyna się od stwierdzenia, że „Rafał K. miał w mieszkaniu przy ul. Królowej Jadwigi wiele materiałów wybuchowych”. Jest to oszczercze, bezpodstawne pomówienie, gdyż policja nie zabezpieczyła u mnie żadnego materiału wybuchowego. Dalej czytelnik dowiaduje się, że zarządzono ewakuację całego budynku – w rzeczywistości kazano opuścić mieszkanie dwóm rodzinom mieszkającym w mojej klatce, a mieszkańcy kolejnych dwóch klatek schodowych pozostali w swoich lokalach. Poza tym ludzie ci stali tuż przed blokiem. Czy staliby tam, gdyby rzeczywiście mogło dojść do eksplozji?!

Autorka artykułu napisała także o wyrzutniach granatów ppanc. Fakt jest taki, że była to jedna wyrzutnia, tj. rura o średnicy 50 mm z pustym stabilizatorem pocisku (drewniana żerdź z blaszanymi lotkami) pozbawiona całkowicie substancji niebezpiecznych! Jedyne zagrożenie mogła stanowić w przypadku, gdybym użył jej jako maczugi. Inne „pociski” zarekwirowane przez policję były pustymi skorupami pozbawionymi jakichkolwiek substancji niebezpiecznych – skorupy takie można bez problemu kupić na każdym targu staroci lub na znanym aukcyjnym portalu intranetowym. Nie posiadałem też żadnych głowic przeciwpancernych! Patrol saperski, który przyjechał z Ostródy, nie zabrał ani jednego przedmiotu.

Nie jestem osobą, która świadomie sprowadziłaby zagrożenie dla rodziny czy tez sąsiadów, trzymając w domu materiały niebezpieczne. Jestem fascynatem historii i kolekcjonerem pamiątek z minionych epok, nie terrorystą. Niezbite spłonki w ponad 70-letnich łuskach czy puste skorupy pocisków są postrzegane przez prawo jako przedmioty szczególnie niebezpieczne, a kolekcjonerzy jako ludzie, którzy tylko czyhają na okazję, żeby zrobić z nich użytek i walnąć nimi... kogoś w głowę chyba tylko. Dlatego przyjdzie mi stanąć przed sądem i ponieść stosowną karę. Cóż, historia uczy – taka historia potrafi uczyć szczególnie, dlatego dobrze radzę ludziom o podobnych zainteresowaniach: hodujcie rybki.

Chciałbym przy okazji gorąco przeprosić sąsiadów za niewygody i nerwy, których doświadczyli podczas działań policji w moim mieszkaniu i wszystkich tych, którym zaistniałe zdarzenie wyrządziło jakąkolwiek krzywdę.

Rafał K.


Odpowiedź autorki

Wszelkie informacje, jakie zostały zawarte w artykule „Wybuchowy kolekcjoner” z dnia 11 lipca, pochodzą od iławskiej policji, a przekazane zostały drogą elektroniczną przez zespół prasowy tejże komendy. Dlatego też o pomówieniach nie ma tu mowy, bo opierałam się na, moim zdaniem, solidnych informacjach funkcjonariuszy policji.

Joanna Majewska


  2007-07-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103677044REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.