Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

Opinie
Dział OPINIE tymczasowo zawieszony
Dumne cztery pokoje burmistrza (oklaski)
Dekalog dla wyspy Wielka Żuława
Sezon na grzyby
Po co segregować odpady? Egzamin z dyscypliny
Czy teraz lubi się wracać do szkoły?
LGBT w radzie miejskiej Iławy?
Pozostały tylko obietnice
Epidemia paradoksu
Połowa wakacji minęła, nastroje raczej słabe
Burmistrz zamyka amfiteatr i ma spokój!
Nic się nie stało. Jedziemy!
Ciemność widzę!
Turystów może to nie irytować?
Śmieci nasze powszednie
Dziennik końca świata (7). Powrót do normalności
Ulica księcia Surwabuno
Ewa Wiśniewska, czyli „Powrót Smoka”
Na młode wilki obława…
Serdeczny szwindelek
Więcej...

Opinie

2006-02-22

Nawrócony


„Burmistrz Iławy Jarosław Maśkiewicz (SLD) tuż przed tegorocznymi wyborami samorządowymi będzie organizował w iławskim więzieniu zjazd internowanych przez komunę. Wszystko to z okazji przypadającej na jesieni tego roku 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego”.


Śladem krajowych publikacji: „Fakty i Mity” o Iławie


„(...) Do Iławy przyjadą z całego kraju działacze „Solidarności”, którzy w 1981 roku trafili pod klucz do tutejszego więzienia. Wszystkich pokropią księża.

Pomysłodawcami spotkania są Władysław Kałudziński (prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Represjonowanym w Stanie Wojennym „Pro Patria”) oraz olsztyński senator PiS Józef Szmit. Obaj 24 lata temu byli internowani w Iławie.

SLD-owski burmistrz Jarosław Maśkiewicz ma dziś bardzo poważne kłopoty z prawem i unika sądów. Widać lekiem na zły urok ma być dla niego nagła miłość do Prawa i Sprawiedliwości (...)”.

„FAKTY I MITY”
20 stycznia 2006 r.

Komentarz

Przez prawie cztery lata swojego urzędowania na stanowisku burmistrza, Jarosław Maśkiewicz na arenie całego kraju zrobił miastu Iławie i jej mieszkańcom – delikatnie mówiąc – zawstydzającą „reklamę”. Co kilka miesięcy słowo „Iława” odmieniane było i jest nadal (i pewnie jeszcze będzie) w negatywnych skojarzeniach przez ogólnopolskie gazety, stacje radiowe, a nawet stacje telewizyjne.

W zdziczałych latach PRL-u był Jarosław Maśkiewicz zaprawionym piewcą i żołnierzem ustroju komunistycznego. Na początku lat ’90 nagle dokonuje się w nim kolosalna przemiana ideologiczna, a jeszcze dokładniej rzecz ujmując – niespotykane rozdwojenie osobowości politycznej (kręgosłupa się już nie czepiając...).

Lądując w konserwatywnej Lubawie, przeistacza się w prawicowego orędownika demokracji i gospodarki rynkowej (to z południowej strony Drwęcy). W tym samym czasie w Iławie (na północ od Drwęcy) przeczekuje Maśkiewicz w szatach socjalisty demokratycznego (SdRP), by – przy kolejnej zmianie nastrojów wyborczych – przeflancować się w znów twardego lewicowca (SLD).

W ostatnim roku życia Papieża-Polaka, korzystając ze społecznych nastrojów, śle Maśkiewicz do Watykanu „w imieniu mieszkańców” całej Iławy poddańcze zapewnienia o „czci dla Jego Świętobliwości”, a także o „ufności w miłosierdzie Boże”. Być może owo miłosierdzie będzie bardzo potrzebne Maśkiewiczowi, bo piętrzą się jego problemy w prokuraturach i sądach.

W Polsce braci Kaczyńskich nie traci Maśkiewicz instynktu przetrwania. Już w pierwszym dniu urzędowania nowego Prezydenta RP, spieszy do pałacu namiestnikowskiego z niepowtarzalnym listem. Czytamy w nim, iż widzi nowego wodza „mogącego wyznaczyć wysokie standardy polityczne, społeczne i kulturowe”. Ba, on już zaprasza Lecha Kaczyńskiego do Iławy...

red. nacz. Jarosław Synowiec


  2006-02-22  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97235693REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.