Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

Opinie
Dział OPINIE tymczasowo zawieszony
Dumne cztery pokoje burmistrza (oklaski)
Dekalog dla wyspy Wielka Żuława
Sezon na grzyby
Po co segregować odpady? Egzamin z dyscypliny
Czy teraz lubi się wracać do szkoły?
LGBT w radzie miejskiej Iławy?
Pozostały tylko obietnice
Epidemia paradoksu
Połowa wakacji minęła, nastroje raczej słabe
Burmistrz zamyka amfiteatr i ma spokój!
Nic się nie stało. Jedziemy!
Ciemność widzę!
Turystów może to nie irytować?
Śmieci nasze powszednie
Dziennik końca świata (7). Powrót do normalności
Ulica księcia Surwabuno
Ewa Wiśniewska, czyli „Powrót Smoka”
Na młode wilki obława…
Serdeczny szwindelek
Więcej...

Opinie

2006-01-04

Naga obłuda za złotówkę


Nie ma nikczemniejszej rzeczy niż nikczemna skala wartości. Wyczytałem to przed wielu laty w książce „Kłopot z istnieniem” aksjologa (filozofa wartości) Henryka Elzenberga. Przyszło mi to do głowy, kiedy „Burmistrzowski Tydzień” ostatnio wertowałem.


Andrzej Kleina


Pierwsze co zauważyłem przy winiecie, to zmiana wyznacznika filozoficznego, bo „Naga Prawda” się nam objawiła zamiast, jak do tej pory: „Patrz pozytywnie”. I muszę pewnego wtrętu teraz dokonać. I pozornie tylko od tematu odbiegam.

Słowa Horacego „non omnis moriar” (nie wszystek umrę) nad wyraz często spotkać można na cmentarnych nagrobkach. Rodziny zmarłych próbują przekonać (przede wszystkim siebie), że pamięć o zmarłym będzie trwała.

W moim przekonaniu, słowa te, można w zasadzie odnieść do każdego człowieka, który realizując siebie, tworzy świat otaczający. I to, co tworzy, jako dostępne naszej obserwacji, stanowi podstawę, na bazie której można określić jego charakter czy osobowość. I dlatego być może, cechy charakteru czy osobowości wydają się nam kategorią constans (stałą), mimo, że człowiek jest w rzeczywistości zmienny i niestały. Niezmienny jest natomiast ślad, jaki w otaczającej rzeczywistości zostawia.

I po raz kolejny, moim skromnym zdaniem, w sposób wręcz kulminacyjny twórcy „Burmistrzowskiego Tygodnia” – Przemysław Kaperzyński, Rafał Jarnutowski i Arkadiusz Dzierżawski – pozostawili ślad psychopatologicznej osobowości o wyraźnej tendencji perwersyjnej.

Ciekaw tylko jestem, czy rodzice tej nagiej dziewczyny, której fotki łobuzy w swojej podwórkowej gadzinówce powielili (i udawali obłudnie, że śledztwo robią kto za tym stoi...), sprawę im sądową wytoczą. Gdyby na mnie trafili, to dodatkowo obiłbym im jeszcze mordy.

Jeśli jesteście tacy „mocni” i tacy „pomysłowi” (za jakich się przy piwku uważacie), to dlaczego nie znaleźliście dobrowolnego obiektu z rozkrokiem na wierzchu, bo w tej sytuacji jesteście padalcami, którzy publicznie zgwałcili dziewczynę, rodziców i rodzinę.

I jeszcze słowo na marginesie.

Tomasz Więcek, mój pupil ostatnio, w swojej „Boskiej bryce dziekana” stwierdził ze znawstwem australijskiego macho, iż wiele dałby (nie będę się czepiał użytej przez niego liczby mnogiej), żeby się „przejechać BMW serii 5” nowego w Iławie księdza dziekana. Nic prostszego być może. Wystarczy, by pan Tomek na księdza nam się wyuczył...

A póki co, zapraszam na przejażdżkę (w imieniu Stacha, który będzie powoził) podczas Orkiestry Owsiaka w Iławie, tu uwaga: 340-konnym BMW M5 Power. Nie trzeba wiele! Wystarczy tysiak na orkiestrę! Powinniście, chłopcy, w tej swojej podwórkowej kanciapie choćby tyle uciułać...

Andrzej Kleina

  2006-01-04  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102172022REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.