Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

Opinie
Dział OPINIE tymczasowo zawieszony
Dumne cztery pokoje burmistrza (oklaski)
Dekalog dla wyspy Wielka Żuława
Sezon na grzyby
Po co segregować odpady? Egzamin z dyscypliny
Czy teraz lubi się wracać do szkoły?
LGBT w radzie miejskiej Iławy?
Pozostały tylko obietnice
Epidemia paradoksu
Połowa wakacji minęła, nastroje raczej słabe
Burmistrz zamyka amfiteatr i ma spokój!
Nic się nie stało. Jedziemy!
Ciemność widzę!
Turystów może to nie irytować?
Śmieci nasze powszednie
Dziennik końca świata (7). Powrót do normalności
Ulica księcia Surwabuno
Ewa Wiśniewska, czyli „Powrót Smoka”
Na młode wilki obława…
Serdeczny szwindelek
Więcej...

Opinie

2006-01-25

Henryk Lisaj złamał prawo!


Henryk Lisaj, jak niektórzy pamiętają, był przez kilka lat wójtem gminy wiejskiej Iława. Jako wójt, wysypiska odpadów dla gminy nie wybudował. Nie poczynił też żadnych kroków zmierzających do rozwiązania tego problemu. Za to teraz bardzo chętnie poucza i strofuje wszystkich dookoła.

Dziś, jako wiceburmistrz miasta Iławy, korzystając zapewne z nieobecności burmistrza w ratuszu (zwolnienie lekarskie), zapragnął porządzić sobie samodzielnie. Wydał zakaz przyjmowania śmieci z gminy Iława.

Dlaczego to zrobił? Każdy pretekst jest dobry, żeby mnie uszczypnąć i uprzykrzyć życie – zapewne w ramach podświadomego zwalczania frustracji własnej po dwóch wyborczych porażkach ze mną. A że przy okazji kłopot będą mieli wszyscy mieszkańcy naszych wsi, wszystkie szkoły, ośrodki zdrowia i inne placówki użyteczności publicznej – to trudno; w polityce, nawet tej lokalnej, sentymentów nie ma! Kto jednak szybciej działa niż myśli, popełnia błędy.

Po pierwsze. Administratorem wysypiska jest prywatna spółka prawa handlowego, która posiada aktualne umowy zawarte z różnymi podmiotami. W wyniku wykonania polecenia wiceburmistrza Lisaja (inna sprawa czy legalnego) firma poniesie określone straty finansowe.

Po drugie. Radzę Henrykowi Lisajowi zajrzeć do aktu notarialnego z dnia 8 marca 2000 roku pomiędzy miastem Iława a gminą wiejską Iława, dotyczącego zamiany nieruchomości, czyli gruntów pod oczyszczalnią ścieków w Dziarnach na piętro w budynku biurowca przy ulicy Andersa 2A w Iławie.

W tymże akcie notarialnym szczególnej lekturze polecam par. 5, w którym ustalono, że na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Iławie z dnia 30 września 1999 roku, miasto udostępnia wysypisko miejskie również gminie wiejskiej Iława.

I na zakończenie moja rada dla Henryka Lisaja. Zanim coś się postanowi i ogłosi publicznie, należy najpierw zapoznać się z przepisami prawa i stanem faktycznym. Działalność samorządowa bowiem to nie zabawa w piaskownicy.

KRZYSZTOF HARMACIŃSKI
Wójt Gminy Iława
W rozmowie telefonicznej wiceburmistrz Henryk Lisaj potwierdził, że to on jednoosobowo wydał zakaz przyjmowania śmieci z gminy wiejskiej Iława.


  2006-01-25  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
97400328REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2023 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.