Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2003-06-10

TANKOWANIE NA BRZEGU


Radny Jerzy Humięcki oddał diety klubowi piłkarskiemu „Jeziorak”, rozpoczęło się łatanie drogowych dziur, stacje paliw nie będą już mogły stawać gdzie popadnie, a osiedle Ostródzkie może być dumne ze swojego mieszkańca-radnego.

Radny Jerzy Humięcki zdeklarował na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Iławie, że do końca roku będzie przekazywał swoje diety na rzecz Klubu Piłkarskiego „Jeziorak”. Humięcki notabene jest prezesem tego klubu i na sesji mówił także o jego złej sytuacji finansowej.

WIOSENNE REMONTY,
GOSPODARSKIE TEMATY

Jak w sprawozdaniu z działalności burmistrza poinformował wiceburmistrz Benedykt Dutka, w mieście przeprowadzono liczne remonty cząstkowe ulic, chodników, znaków drogowych oraz dokonano konserwacji oświetlenia ulicznego i fontann miejskich.

W toku są remonty gruntowych dróg i wjazdów. Trwa też remont ośrodka psychoedukacji przy ul. Chełmińskiej i budowa kanalizacji przy ul. Pieniężnego oraz na zapleczu ul. Kościuszki. Burzówka z kolei powstaje na osiedlu Lubawskim.

Do tematu ulicy Długiej na wspomnianym osiedlu odniósł się potem radny Maciej Rygielski: – Jestem po rozmowie z panem wiceburmistrzem Dutką i chciałbym mu podziękować za intencję dokończenia drogi na ulicy Długiej. Mam nadzieję, że intencje zamienią się w czyny.

– To nie tylko intencje, ale i czyny, o czym pana radnego informowałem – ripostował wiceburmistrz Dutka. – Procedura musiała się przedłużyć, bo są to roboty dodatkowe, a przetarg był rozstrzygnięty. Należało więc negocjować cenę z wykonawcą, żeby nie wejść w określoną procedurę. W ciągu najdalej kilkunastu dni wszystko będzie wykonane.

NOWY PLAN

Radni uchwalili zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Kilka zmian wprowadzono pod wpływem sławnej już historii stacji paliw na cyplu „Czapla” (przy ul. Konstytucji 3 Maja).

Przypomnijmy: dla tego prywatnego, turystyczno-rekreacyjnego terenu Adam Żyliński, burmistrz poprzedniej kadencji, pozytywnie określił warunki dla lokalizacji tam stacji paliw, powołując się na funkcję uzupełniającą terenu. Kiedy później właściciel terenu dostał w starostwie zgodę na budowę stacji, protest u wojewody złożyli mieszkańcy sąsiednich bloków. Wojewoda protest odrzucił, uznając decyzję Żylińskiego za zgodną z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

– Żeby uniknąć podobnych nieporozumień w przyszłości, teraz jednoznacznie ustaliliśmy, że wyłącza się z lokalizacji stacji paliw wszystkie tereny turystyczne, wyłączając zbiorniki do tankowania w marinach – objaśniał na sesji architekt Mieczysław Hoffmann, twórca planu. – W obrębie pewnych terenów wykluczyliśmy także możliwość wprowadzania funkcji uzupełniających. Sposób przeznaczenia terenu będzie więc jednoznaczny.

Hoffmann poinformował też radnych, że od 10 lipca w przypadkach, gdy dla danego terenu jest już uchwalony miejscowy plan zagospodarowania, nie będą już inwestorów obowiązywać decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, jakie wydają burmistrzowie i wójtowie. Od razu będzie się szło do starostwa po pozwolenie na budowę.

– W takim razie musimy jak najprędzej opracować szczegółowe plany zagospodarowania cypla po „Czapli” – zaproponował radny Jerzy Humięcki.

Przy okazji wiceburmistrz Dutka poinformował, że koncern Orlen chce zbudować stację tankowania łodzi motorowych nad Jeziorakiem od strony ul. Sienkiewicza.

PĘKAJĄCY BLOK

– Trzech mieszkańców bloku przy ulicy Królowej Jadwigi 12a i 12b, to jest jeden blok przyległy do nowego bloku mieszkalno-usługowego przy Sobieskiego 1, proszą o jednoznaczne rozstrzygnięcie kwestii związanej z naprawami i poprawkami, które trzeba tam wykonać w związku z pęknięciami, które pojawiły się na tamtym bloku na etapie budowy nowego budynku – zauważył w trakcie interpelacji radny Marek Polański. – Komisje z pracownikami ITBS i mieszkańcami powinny rozstrzygnąć tę sprawę. Niektórzy mieszkańcy bloku mówią bowiem, że nadal on pęka i jest to związane z sąsiednią budową. Prezes ITBS mówił, że pewne sprawy były już przed rozpoczęciem budowy, dlatego trzeba to wyjaśnić, by nikt nie miał potem pretensji.

– Znamy tę sprawę, w niedługim czasie zajmie się tym wiceburmistrz Dutka – odpowiedział burmistrz Jarosław Maśkiewicz.

– Na pewno groźby zawalenia nie ma – uspokoił Benedykt Dutka. Jak dodał, służby ITBS są przygotowane na sygnały od mieszkańców bloku odnośnie pękających ścian.

OSTRÓDZKIE ZNÓW NA TAPECIE

Nadal o porządek na osiedlu Ostródzkim walczy radny Marcin Woźniak, od niedawna, za sprawą czynszówki ITBS, jednocześnie mieszkaniec tegoż osiedla.

– Jaka jest możliwość wybudowania na osiedlu Ostródzkim boiska dla dzieci w podobnej technologii, jak przy Szkole Podstawowej numer trzy? – pytał radny Woźniak. – To osiedle zamieszkuje duża ilość dzieci, która korzysta z prowizorycznego placu gry i nie ma się gdzie bezpiecznie bawić. Na tym klepisku są nawet przypadki skręcenia i połamania nóg.

– Wniosek ten może być rozpatrywany jedynie przy budowie projektu budżetu na 2004 rok – odpowiedział burmistrz.

Radny Woźniak pytał też o możliwości zagospodarowania oczka wodnego na osiedlu. Sporo zrobili już mieszkańcy wraz z firmą „Eko”, trzeba jednak wywieźć śmieci.

– To problem porządkowy i ewentualnie w jakiej formule do tego podejść – „odpowiedział” Jarosław Maśkiewicz.

Marcin Woźniak przypomniał też o konieczności wprowadzenia ograniczenia prędkości ruchu na osiedlowych uliczkach. Choć mówił o tym już na poprzedniej sesji (domagał się wtedy wręcz położenia progów zwalniających), burmistrz Maśkiewicz był zaskoczony tematem.

– O jakie ulice chodzi? – pytał Maśkiewicz, choć na poprzedniej sesji na pytanie radnego Woźniaka odpowiedział następująco: „Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale wszystko wskazuje na to, że będziemy kłaść garb w technologii polbrukowej, ale trzeba zrobić analizę, w jakim punkcie go zamontować i oznakować”.

– To wewnętrzne ulice osiedlowe przy blokach 48G, 48F, jak i przy wjeździe na osiedle przy sklepie – objaśnił Woźniak.

– Ten temat był już przedmiotem pytań – przypomniał sobie burmistrz. – ITBS otrzymał go do analizy i jest na etapie prac.

– Jeśli chodzi o progi zwalniające, to jesteśmy na etapie przygotowań, więc proszę radnych o zgłaszanie propozycji – uzupełnił wiceburmistrz Dutka. – Pod koniec maja jesteśmy w stanie już kilka takich progów zamontować. Kolejnych kilka położymy w połowie czerwca.

RADOSŁAW SAFIANOWSKI

PRZETARGI
* Przetarg na wykonanie ogrodzenia cmentarza przy ul. Ostródzkiej wykonała firma EKO z Iławy za kwotę 47.693 złotych. Prace zakończą się do 6 czerwca.
* Drogi gruntowe w mieście remontuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Iławy za kwotę 42.227 zł. Oznakowanie dróg miejskich poprawia spółka DROMOS z Ostródy za kwotę 32.356 złotych.
* Przetarg na budowę nowej drogi na zapleczu bloku przy ul. Niepodległości 10 wygrało PDM z Iławy. Inwestycja kosztować będzie 86.851 zł (w budżecie zaś na ten cel przeznaczono 100.000 złotych).

  2003-06-10  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103703429REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.