Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2010-09-01

Opóźnienie budowy basenu w Iławie może kosztować miliony


Gdy w lutym pytaliśmy władze Iławy, kiedy będzie można kąpać się w miejskim basenie, te odpowiadały, że w listopadzie. Jednak wykonawca inwestycji poprosił, by przedłużyć termin oddania basenu nawet o dwa miesiące. Jeśli inwestycja zbyt mocno się przeciągnie, miasto straci wielomilionową dotację!


– Ostatnio byłem na budowie – mówił na ostatniej sesji rady burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. Widać, że roboty się posuwają, ale moim zdaniem posuwają się zbyt wolno. Pol-Aqua wystąpiła do nas z wnioskiem o przedłużenie umowy od półtora do dwóch miesięcy. Nie zgodziliśmy się na to, bo wygrywając przetarg mogli się tak przygotować, żeby skończyć na czas. Uważam, że będzie to trudne, bo prace wykończeniowe wymagają jeszcze sporo czasu.

Aktualnie odbywa się pokrycie dachu.

– Na pływalni został osiągnięty najwyższy punkt, z którego będzie można zjeżdżać do basenu – dodał burmistrz. – Roboty budowlane są na ukończeniu. Wewnątrz budynku są pomieszczenia niedokończone, ale wszystko zbliża się ku końcowi. Połowa pomieszczeń jest otynkowana.


DOPIERO 50%

– Stan zaawansowania budowy to 50 procent – mówi Mariola Zdrojewska, kierownik wydziału inwestycji w ratuszu. – Stan zaawansowania finansowego to 30 procent wartości inwestycji, czyli 4.800.000 zł.

Zgodnie z umową Pol-Aqua miała wykonać basen do końca września. Potem miał być czas na rozruch obiektu i dopuszczenie przez odpowiednie służby do użytkowania.

– Nie mamy podstaw, by przedłużyć umowę wykonawcy – uważa Zdrojewska. – Umowę z marszałkiem na dofinansowanie mamy do 30 października i wtedy powinniśmy zakończyć całą budowę, zaś 10 grudnia powinniśmy się z niej rozliczyć. To są terminy, które nas obligują. Jeśli ich nie dotrzymamy, stracimy dofinansowanie.

Kierownik zdradziła też, że jeśli chodzi o wystrój będzie w kolorach brązu i beżu. Niecka będzie, jak w większości basenów biało-błękitno-niebieska. W kręgielni zaś będą dominowały czerwień, żółć i niebieski.


CO NA TO WOJCIECH ŻMUDZIŃSKI?

Z kolei Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, przedstawił plan pracy obiektu (patrz ramka obok).

Okazało się też, że rozwiązanie wyeliminowane w przypadku ciepłownictwa (miejski majątek dzierżawiony przez prywatne firmy) zafunkcjonuje właśnie w budowanym centrum sportu.

– Po przetargu poznamy prowadzących zespół odnowy biologicznej, gastronomię, kręgielnię, siłownię i kiosk – dodaje Żmudziński. – Również firma sprzątająca zostanie wyłoniona w przetargu.

Co ciekawe, stowarzyszenie „Orka” uzyskało zgodę ministerstwa, by prowadzić kursy na instruktorów pływania. 30-osobowa grupa kurs pod okiem „Orki” już rozpoczęła, zatem z fachową obsadą personalną basenu nie powinno być problemu.

NATALIA ŻURALSKA


Mariola Zdrojewska, kierownik wydziału
inwestycji w iławskim ratuszu:
– Na dziś stan zaawansowania
budowy to 50 procent

Plan pracy basenu

CZYNNY 6-22:
6-8 – otwarty dla mieszkańców Iławy
8-15 – zajęcia dla uczniów iławskich szkół (każde dziecko będzie miało co najmniej jedną lekcję na dwa tygodnie na pływalni)
15-17 – panel dla firm lub stowarzyszeń, które wykupią karnety
17-22 – udostępniony dla chętnych

ETATY:
kierownik, księgowość i administracja (1 etat), kasjerki (6), ratownicy (6), obsługa techniczna (6)

Kto będzie kierownikiem basenu?

Tajemniczy pan Serafin

Na internetowym forum Kuriera iławianie wiedzą już, kto będzie kierownikiem basenu – niejaki człowiek o nazwisku lub imieniu Serafin. Władze iławskiego sportu zapewniają z kolei, ze o obsadzie stanowiska zadecyduje konkurs.

Z wypowiedzi internautów wynika, że wszystko jest już przesądzone i kierownikiem obiektu będzie niejaki Serafin, który podobno wrócił niedawno z zagranicy. Ta wiadomość zbulwersowała forumowiczów, którzy twierdzą, że są lepsi kandydaci na to stanowisko – jak choćby wśród obecnych pracowników Iławskiego Centrum Sportu, Turystki i Rekreacji.

– Nie było jeszcze konkursu, więc nie wiemy, kto będzie kierownikiem basenu – zastrzega Wojciech Żmudziński, dyrektor ICSTiR. – Konkurs ogłosimy na początku września. Kandydaci będą się zgłaszać, a my wybierzemy odpowiednią osobę.

Czy wśród kandydatów pojawi się „faworyt” Serafin? Sprawie będziemy się przyglądać.
Wojciech Żmudziński, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji zapewnia, że kierownika basenu wyłoni konkurs

  2010-09-01  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103726484REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.