Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

INFORMACJE

2004-08-07

Rusza piłkarska karuzela


Dobiegają końca przygotowania drużyn regionu iławskiego do zbliżających się rozgrywek IV ligi. Zapowiada się arcyciekawy sezon. Ale nim w najbliższą sobotę ruszy karuzela, spróbujmy podsumować okres przygotowawczy.

Jeziorak Iława, Motor Lubawa i Ewingi Zalewo to przedstawiciele naszego powiatu grający w IV lidze. Oto jak wyglądały przygotowania i jakie są oczekiwania przed nowym sezonem.


JEZIORAK IŁAWA

Po kilkunastodniowym odpoczynku, 7 lipca iławska ekipa spotkała się na pierwszym treningu. Ku zaskoczeniu grupy wiernych kibiców, na murawie boiska trener Wojciech Tarnowski miał do dyspozycji aż 27 zawodników. Już po kilku dniach z ekipy ubyli jednak Jakubczyk, Goryński i Ruczyński.

Wśród nowych twarzy można było zobaczyć Marka Ociepkę i Piotra Trafarskiego, którzy w poprzednim sezonie grali w MKS Korsze oraz Pawła Bieńkowskiego z Szamotuł. Oprócz wspomnianych zawodników w iławskiej ekipie kibice będą mogli ponownie zobaczyć Pawła Pasika, który ostatnio grał w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Jego obecność w drużynie na pewno będzie sporym wzmocnieniem. Chęć gry w Iławie wyrazili także Arkadiusz Moszczyński i Tomasz Gierko. Trener Wojciech Tarnowski włączył również do pierwszego zespołu trzech utalentowanych juniorów: Łukasza Suchockiego, Kamila Kopaczewskiego i Tomasza Lubnaua.

Po zakończonym sezonie drużynę Jezioraka opuścił Wojciech Figurski, który został wypożyczony do III-ligowej Warmii Grajewo. Treningów nie wznowili natomiast: Mariusz Opałka, Karol Dembiński, Mateusz Harmaciński oraz Rafał Kuchnik. Z kolei Arkadiusz Bółkowski nie znalazł miejsca w kadrze zespołu.

W okresie przygotowawczym piłkarze Jezioraka trenowali na własnych obiektach, mając również tygodniowy obóz dochodzeniowy. Jako sparing-partnerów trener wybrał wymagające zespoły począwszy od II-ligowców, a kończąc na zespołach ligi okręgowej.

– Nowy sezon, nowe nadzieje – powiedział Andrzej Sobiech, prezes KP Jeziorak. – Postawiony w ubiegłym roku cel awansu do III ligi chcemy zrealizować w tym sezonie. Przed nami 60-lecie klubu i właśnie awansem chcemy uczcić nasz jubileusz. Zespół został wzmocniony takimi zawodnikami jak: Paweł Pasik, Piotr Trafarski, Marek Ociepka. Obecnie jest to mieszanka rutyny z młodością, która ma wielką i niepowtarzalną szansę walki o awans. Zobaczymy, jak ułoży się runda jesienna. Jeżeli będą potrzebne jeszcze uzupełnienia i będzie realna szansa na III ligę, to postaramy się sprowadzić jeszcze nowych zawodników. Bardzo liczę na doświadczonych piłkarzy takich jak: Witkowski, Płoski, Mozarczyk i Pasik. Kibicom mogę powiedzieć, że drużyna grać będzie ofensywnie, aby zdobywać jak najwięcej bramek.

– Nadchodzący sezon niech nie będzie gorszy on minionego, ale zdecydowanie lepszy – powiedział Wojciech Tarnowski, trener Jezioraka. – Jesienią zamierzamy wygrać jak największą ilość spotkań, zaprezentować dobrą i skuteczną grę i zgromadzić taką ilość punktów, która pozwoli na wiosnę włączyć się do walki o awans do III ligi. Potrzeba trochę cierpliwości ze względu na to, że w zespole są zmiany. Jest kilka nowych twarzy i muszą one wkomponować się w drużynę. Pierwsze mecze mogą nie być jeszcze na najwyższym poziomie, ale mimo tego chcemy zgarnąć pełną pulę punktową. Z czasem jednak nasza gra powinna układać się coraz lepiej.

Kadra KP Jeziorak Iława na rundę jesienną sezonu 2004-05: Rafał Wasiewski, Tomasz Gierko, Tomasz Wojewoda, Jarosław Płoski, Mirosław Mozarczyk, Bartosz Pietrasik, Kamil Kopaczewski, Piotr Aptowicz, Arkadiusz Moszczyński, Piotr Dymowski, Marek Witkowski, Marek Ociepka, Jarosław Rzeźnikiewicz, Paweł Szkamelski, Jakub Drzystek, Paweł Bieńkowski, Łukasz Malanowski, Łukasz Kalinowski, Paweł Pasik, Jarosław Chodowiec, Piotr Trafarski, Łukasz Suchocki, Tomasz Lubnau.


MOTOR LUBAWA

Przygotowania do nowego sezonu drużyna rozpoczęła 5 lipca. W pierwszym okresie zajęcia odbywały się na własnych obiektach, natomiast w dniach 19-25 lipca piłkarze byli na obozie sportowym w miejscowości Borowe koło Mrągowa, gdzie trener Jerzy Budziłek wyciskał z zawodników „siódme poty”. Podczas obozu zespół rozegrał dwa mecz kontrolne, gdzie przegrał z Mrągovią Mrągowo 0:1 i wygrał z Gwardią Szczytno 3:1. Następnie piłkarze trenowali w Lubawie.

W drużynie nie zaszło wiele zmian. Ustabilizowana kadra została uzupełniona dwoma zawodnikami: Arkadiuszem Kopruckim z Warmii Olsztyn oraz Karolem Malinowskim, który powrócił z wypożyczenia. Lubawscy piłkarze w nowym sezonie chcą pokazać się jako solidny i groźny zespół.

– Chcemy osiągnąć dobry wynik i być groźnym dla najlepszych – powiedział Ryszard Góralski, prezes Motoru Lubawa. – Naszym celem jest miejsce w pierwszej piątce w tabeli.

– Naszym podstawowym zadaniem jest dobra gra – powiedział Jerzy Budziłek, trener Motoru Lubawa. – Chcemy ją zadedykować naszym wiernym i wspaniałym kibicom, jednocześnie dostarczając im mnóstwo przeżyć sportowych. Nie chcielibyśmy powtórzyć sytuacji z ostatnich dwóch sezonów, kiedy to drużyna musiała walczyć o byt ligowy.

Kadra Motoru Lubawa na rundę jesienną sezonu 2004/2005: Andrzej Lewandowski, Jarosław Krajzewicz, Jacek Wiergowski, Przemysław Szymkowski, Mariusz Jaroszewski, Janusz Szczygłowski, Arkadiusz Koprucki, Mariusz Krauze, Jarosław Olejniczak, Maciej Zglenicki, Michał Goniszewski, Mariusz Lipowski, Daniel Jędrychowski, Łukasz Wiergowski, Karol Malinowski, Jacek Łuczak, Michał Karkut, Robert Czacharowski, Rafał Rynkowski, Adrian Mederski, Krzysztof Ciesielski, Łukasz Harmaciński, Piotr Karbowski.


EWINGI ZALEWO

Drużyna Ewingów nie miała tak komfortowych warunków przygotowań do nowego sezonu jak Jeziorak i Motor. Odejście trenera, rozpad drużyny z różnych powodów – to obraz zalewskiego zespołu po minionym sezonie.

W Zalewie mówiono już o rezygnacji z gry w IV lidze. Jednak grupa działaczy z nowo wybranym prezesem klubu Romanem Dziewulskim, postawiła sobie za cel utrzymanie zespołu w tej klasie rozgrywek. Dosłownie od dwóch tygodni piłkarze uczestniczą w zajęciach treningowych. Początkowo były również kłopoty ze znalezieniem szkoleniowca, ale w końcu zespół poprowadzi iławski trener Andrzej Bedra.

W drużynie przeważają młodzi zawodnicy – wychowankowie klubu i piłkarze z pobliskich miejscowości, którzy wspólnie z graczami z poprzedniego sezonu mają za zadanie walczyć o jak najwyższą lokatę. Zespół opuścił Krzysztof Wierzba (OKS 1945 Olsztyn), Szymon Nowak (Unia Susz) oraz Tomasz Zakierski (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie). Kilku podstawowych zawodników wyjechało również za granicę celem podjęcia tam pracy.

– Naszym podstawowym celem jest gra o utrzymanie się w IV lidze – powiedział Alfred Truszkowski, dyrektor Ewingów Zalewo. – Od nowego sezonu stawiamy na młodzież i pracę w grupach młodzieżowych, co ma być naszym zapleczem piłkarskim. Mimo niesprzyjających warunków organizacyjnych zamierzamy sprawić w lidze kilka niespodzianek.

Kadra Ewingów Zalewo na rundę jesienną sezonu 2004/2005: Fabian Wieliczko, Dariusz Paluch, Marcin Lisiak, Wiesław Michlewicz, Robert Michlewicz, Sławomir Skirca, Damian Błażewicz, Paweł Jakubczyk, Emil Olszewski, Mariusz Olszewski, Jarosław Fryger, Kamil Płaza, Marcin Michlewicz, Krzysztof Dziewulski, Emil Ogrodowczyk, Rafał Kot, Tomasz Wrona, Daniel Zielenkiewicz.

PAWEŁ NEROWSKIDrużyna piłkarzy JEZIORAKA przed rundą jesienną sezonu 2004-05. W górnym rzędzie od lewej: Bogdan Nerowski (kierownik drużyny), Tomasz Gierko, Jarosław Płoski, Arkadiusz Moszczyński, Bartosz Pietrasik, Marek Ociepka, Tomasz Wojewoda, Rafał Wasiewski, Piotr Dymowski, Piotr Trafarski, Wojciech Tarnowski (trener). W dolnym rzędzie od lewej: Paweł Szkamelski, Paweł Bieńkowski, Piotr Aptowicz, Łukasz Kalinowski, Jarosław Rzeźnikiewicz, Mirosław Mozarczyk, Paweł Pasik, Marek Witkowski, Łukasz Malanowski.


TERMINARZ SPOTKAŃ
IV liga, runda jesienna, sezon 2004-05

1 kolejka:
Jeziorak Iława – Orlęta Reszel (7.08 – godz. 17:00)
Polonia Elbląg – Motor Lubawa (7.08 – godz. 16:00)
Warmiak Łukta – Ewingi Zalewo (8.08 – godz. 14:00)

2 kolejka:
Motor – Jeziorak (11.08 – godz. 17:00)
Ewingi – Rominta Gołdap (11.08 – godz. 17:00)

3 kolejka:
Jeziorak – Granica Kętrzyn (15.08 – godz. 15:00)
Mazur Ełk – Motor (14.08 – godz. 17:00)
Polonia Elbląg – Ewingi (14.08 – godz. 17:00)

4 kolejka:
Ewingi – Jeziorak (21.08 – godz. 17:00)
Motor – Sokół Ostróda (21.08 – godz. 17:00)

5 kolejka:
Jeziorak – Tęcza Biskupiec (25.08 – godz. 17:00)
Huragan Morąg – Motor (25.08 – godz. 17:00)
Mazur Ełk – Ewingi (25.08 – godz. 17:00)

6 kolejka:
Victoria Bartoszyce – Jeziorak (28.08 – godz. 13:30)
Motor – Mrągovia Mrągowo (28.08 – godz. 17:00)
Ewingi – Sokół Ostróda (28.08 – godz. 17:00)

7 kolejka:
Jeziorak – Zamek Kurzętnik (4.09 – godz. 17:00)
Start Działdowo – Motor (5.09 – godz. 16:00)
Huragan Morąg – Ewingi Zalewo (4.09 – godz. 16:00)

8 kolejka:
Warmiak Łukta – Jeziorak (8.09 – godz. 17:00)
Motor – Polonia Pasłęk (8.09 – godz. 17:00)
Ewingi – Mrągovia Mrągowo (8.09 – godz. 17:00)

9 kolejka:
Jeziorak – Rominta Gołdap (11.09 – godz. 17:00)
Orlęta Reszel – Motor (11.09 – godz. 14:00)
Start Działdowo – Ewingi Zalewo (12.09 – godz. 16:00)

10 kolejka:
Polonia Elbląg – Jeziorak (18.09 – godz. 15:00)
MKS Korsze – Motor (19.09 – godz. 16:00)
Ewingi – Polonia Pasłęk (18.09 – godz. 17:00)

11 kolejka:
Jeziorak – MKS Korsze (25.09 – godz. 16:00)
Motor – Granica Kętrzyn (25.09 – godz. 16:00)
Orlęta Reszel – Ewingi (25.09 – godz. 14:00)

12 kolejka:
Jeziorak – Mazur Ełk (2.10 – godz. 16:00)
Ewingi – Motor (2.10 – godz. 14:00)

13 kolejka:
Sokół Ostróda – Jeziorak (9.10 – godz. 15:00)
Motor – Tęcza Biskupiec (9.10 – godz. 15:00)
Granica Kętrzyn – Ewingi (10.10 – godz. 14:00)

14 kolejka:
Jeziorak – Huragan Morąg (16.10 – godz. 15:00)
Victoria Bartoszyce – Motor Lubawa (16.10 – godz. 14:00)
MKS Korsze – Ewingi Zalewo (17.10 – godz. 15:00)

15 kolejka:
Mrągovia Mrągowo – Jeziorak (23.10 – godz. 14:00)
Motor – Zamek Kurzętnik (23.10 – godz. 14:00)
Ewingi – Tęcza Biskupiec (23.10 – godz. 14:00)

16 kolejka:
Jeziorak – Start Działdowo (30.10 – godz. 14:00)
Warmiak Łukta – Motor (31.10 – godz. 14:00)
Victoria Bartoszyce – Ewingi Zalewo (30.11 – godz. 14:00)

17 kolejka:
Polonia Pasłęk – Jeziorak Iława (6.11 – godz. 13:00)
Motor – Rominta Gołdap (6.11 – godz. 13:00)
Ewingi – Zamek Kurzętnik (6.11 – godz. 13:00)

  2004-08-07  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
102854521REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.