Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Znaleziono zwłoki kobiety
Dziecko zmarło w Dzień Dziecka
Pierwsza sesja i już podwyżka zarobków burmistrza
Molestowanie sprzed lat
Podwójna tragedia motocyklistów
20 lat Warmii i Mazur w Unii Europejskiej. Co nam się udało?
Koalicja ognia i wody
Zwycięzcy drugiej tury
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Więcej...

INFORMACJE

2005-06-15

III liga, III liga Jeziorak!


Piłkarze klubu JEZIORAK BI-ES IŁAWA, dzięki bardzo przekonywującemu zwycięstwu na wyjeździe nad Startem Działdowo, zapewnili sobie – na dwie kolejki przed końcem sezonu – upragniony awans do III ligi!

Iławianie na boisko w Działdowie wyszli bardzo skoncentrowani, wręcz spięci, co początkowo miało wpływ na ich grę. W pierwszych minutach Daniel Madej i Piotr Trafarski mogli wpisać się na listę strzelców. Ten pierwszy po otrzymaniu piłki od Mozarczyka wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale futbolówka po jego uderzeniu powędrowała nad poprzeczką. Trafarski z kolei silnym strzałem trafił w środek bramki, gdzie stał akurat golkiper z Działdowa.

Zawodnicy Startu w tej części meczu nie stworzyli żadnej groźnej akcji, a tylko trzykrotnie znaleźli się z piłką w obrębie iławskiego pola karnego.

Druga odsłona spotkania to już zmasowane ataki iławian.

W 49. min. wydarzył się zabawny incydent. Na boisko wbiegł mały chłopczyk, który – niczym dobry omen – środkową linią przebiegł całą szerokość płyty w kierunku ławki rezerwowych gospodarzy. Wydarzenie to wywołało aplauz kibiców obu drużyn. Wtedy chyba uleciał z iławian stres wywołany presją wyniku i rangą meczu. Od razu widać było większość swobodę rozgrywania piłki. W 60. minucie po rzucie rożnym Witkowski zagrał do Drzystka, ten odegrał piłkę na głowę Mozarczyka i było wreszcie 0:1. Od tego momentu był to już spektakl jednego aktora.

Strzelony gol wywołał wielką radość wśród iławskich piłkarzy, ale nie odebrał im koncentracji. W 65. min. Marek Witkowski wypatrzył na dobrej pozycji Piotra Trafarskiego, zagrał do niego, a ten przy swojej szybkości zostawił za sobą obrońców i spokojnie przerzucił wychodzącego bramkarza. Dwubramkowe prowadzenie było już dobrym wynikiem, jednak iławianom było mało i poszli za ciosem, stwarzając sporo sytuacji.

W 75. min. przed polem karnym sfaulowany został Trafarski. Sędzia podyktował rzut wolny, który szybko i sprytnie rozegrał Pasik, podając piłkę do Madeja, a temu nie pozostało nic innego jak celnie trafić do bramki na 0:3.

W 85. min. grający w Jezioraku działdowianin Kamil Chrzanowski zdobył historyczną bramkę, gdy po otrzymaniu piłki od Madeja nie dał żadnych szans swojemu byłemu koledze z drużyny, tym samym ustalając wynik meczu na 0:4. W końcówce spotkania gospodarze mogli uzyskać honorowe trafienie, ale Ogrodowczyk trafił piłką w boczną siatkę.

Po ostatnim gwizdku sędziego w iławskiej ekipie zapanowała wielka radość i na środku boiska ekipa Jezioraka oraz licznie zebrani kibice odtańczyli taniec radości, skandując „III liga, III liga Jeziorak!”.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że ta kolejka może być decydująca z tego względu, że drużyna z Elbląga grała na ciężkim terenie w Pasłęku i można było kalkulować, że stracą tam punkty – powiedział Wojciech Tarnowski, trener Jezioraka Iława. – Miałem z Pasłękiem stałą łączność i prowadziliśmy taki telefoniczny pojedynek. Kilka sekund po naszym meczu otrzymałem sygnał, że w Pasłęku padł remis, a więc przy naszym zwycięstwie okazało się, że już jesteśmy w III lidze! Wspólnie z działaczami i kibicami odtańczyliśmy taniec radości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ale mamy do rozegrania jeszcze dwa mecze i na pewno nie spoczniemy na laurach. Mamy jeszcze coś do udowodnienia...

Teraz, nawet gdyby Jeziorak do końca sezonu dwukrotnie przegrał, a Olimpia Elbląg dwa razy wygrała, to w III lidze znajdą się i tak iławianie – Jeziorak zrównałby się punktami z Olimpią, ale wygrał z elblążanami korzystniejszym stosunkiem bezpośrednich meczów.

Ostatnie dwa spotkania piłkarze Jezioraka rozegrają na własnym boisku. W sobotę 18 czerwca o godz. 16:00 iławianie zagrają z Polonią Pasłęk, natomiast w środę 22 czerwca o godz. 17:00 derbowy pojedynek z Motorem Lubawa.

Bramki: 0:1 – Mozarczyk (60), 0:2 – Trafarski (65), 0:3 – Madej (75), 0:4 – Chrzanowski (85). JEZIORAK: Sobiech, Bieńkowski, Płoski, Mozarczyk, Drzystek, Witkowski (83, Moszczyński), Madej (79, Chrzanowski), Dymowski (46, Rzeźnikiewicz), Suchocki (90, Korpalski), Pasik, Trafarski.

PAWEŁ NEROWSKI

01. JEZIORAK IŁAWA
02. Olimpia Elbląg
03. Mrągovia Mrągowo
04. Huragan Morąg
05. Granica Kętrzyn
06. Polonia Pasłęk
07. Mazur Ełk
08. MOTOR LUBAWA
09. Orlęta Reszel
10. Victoria Bartoszyce
11. Start Działdowo
12. Sokół Ostróda
13. Rominta Gołdap
14. MKS Korsze
15. Warmiak Łukta
16. Zamek Kurzętnik
17. Tęcza Biskupiec
18. EWINGI ZALEWOMirosław Mozarczyk z Jezioraka Iława
(pierwszy od lewej) pięknym strzałem z główki
rozpoczął w Działdowie festiwal bramek.
Gdy w Działdowie spiker po ostatnim gwizdku
ogłosił, że Olimpia Elbląg straciła punkty z Polonią Pasłęk,
natychmiast zobaczyliśmy na boisku triumfalny taniec,
chóralne „III liga, III liga Jeziorak!” i piłkarze wpadli
w objęcia swoich kibiców.


  2005-06-15  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
103677513REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.