Logo Kurier Iławski

wejście
jedynka Kuriera
CZYTAJ
opinie, felietony
kogel-mogel
REKLAMA
ogłoszenia drobne
ogłoszenia modułowe
szukaj
FORUM

CZYTAJ
Zaproszenie na wyjątkową wystawę
Pilnuj komina! Pożary i... kary
Marek Żyliński: Budżet powiatu to cynizm i kpina
Powiat. Gdzie ten miód i mleko?
Bez przetargu na pływalni. Skargi na dzierżawę siłowni
Ciężarówka zamiast lalki Barbie
Hordejuk puszczają nerwy
Uwaga na złodzei kieszonkowców w sklepach
Skarga na szpital. Nie ma chętnych do zwrotu
Z jezdni pompują wodę wytrwale...
Dekomunizacja. Osiedle „XXX-lecia PRL”
Skargi na kolejki do laryngologa
17-letni skejt z mamusią
Szpital i seria zgonów. Sprawdzamy postępy w śledztwach
Susz. Koniec przebudowy drogi wojewódzkiej 521
Heroizm szpitala
Skarga na szpital. Ziółka i do domu
Brak piątej klepki
Skargi na POL-MAK. Hałas i opary
Biegam maratony na wesoło
Więcej...

Forum

19387. 
Odnośnie wpisu numer: 19310

Ptaszki ćwierkają i co z tego, jak każdy o tym wie i nic nie robi [...]
 [anonim]
 Sobota 01-05-2010

19385. 
Odnośnie wpisu numer: 19359

Bez podpowiedzi wiadomo, że chodzi o odpowiedź "C".
Taką opinię, jaką odważnie przestawił ksiądz, mają wszyscy co chociaż trochę znają Rhemka.
 suszanin
 Sobota 01-05-2010

19384. 
Odnośnie wpisu numer: 19372

"Ostatnio w Iławie wyraźnie poprawiła się estetyka niektórych obiektów i widać dbałość właścicieli o ich stan. Niestety, nie wszędzie (...)."

Szczególnie osiedli, w których mieszkają ludzie mniej wykształceni, po zawodówkach, z rozbitymi rodzinami. Tam gdzie nie ma wychowania, bo jest ogólne pijaństwo, stąd młodzież zachowuje się jak bydło. Zobaczcie jak pomalowali ekrany przy południowej obwodnicy, jak drzewostan młody, nasadzony rok temu, powycinali już drugi raz. Trzeba z takimi walczyć jak z dzikimi hordami psów.
 mieszkaniec osiedla
 Sobota 01-05-2010

19383. 
Odnośnie wpisu numer: 19358

U [...] kiedyś można było kupić wódeczkę i fajeczki zza wschodniej granicy. Teraz jego braciszek bawi się w paserstwo - najnowsza sprawa kryminalna w [...]. Ból i żal ale taka prawda :-(
 czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19382. 
Odnośnie wpisu numer: 19358

Burmistrz Susza [Jan Sadowski] powoli zaczyna zauważać błędy personalne, które poczynił w ostatnim okresie. Ani były v-ce burmistrz ani tym bardziej teraźniejsza sekretarz nie przyprawiają mu chwały. Osoba, zakompleksiona, bez odpowiedniej wiedzy nie może być w strukturach urzędu. Tym bardziej, że były Pan sekretarz cieszył się poważaniem wśród pracowników jak i petentów. W przypadku tej pani jest odwrotnie - nikt się z nią nie liczy. Ona pilnuje tylko i wyłącznie swojego tyłka. Obłuda i nieszczerość ją w końcu zniszczy.
Panie Burmistrzu Susza, dobrze radze - pozbądźmy się darmozjadów.
 suszak, lat 43
 Piątek 30-04-2010

19379. 
Odnośnie wpisu numer: 19262

Czytam i oczom nie wierzę, że wśród ludzi jest tyle złośliwości.
Dlaczego oczernia się ludzi nie mając argumentów. To prostactwo i chamstwo. Ubolewam, że w naszym społeczeństwie iławskim jest tyle zapiekłości, nieżyczliwości i grubiaństwa.
 iławianin z Gajerka
 Piątek 30-04-2010

19377. 
Jestem pod wrażeniem szybkiej modernizacji bloku przy ul. 1 Maja 10.
Brawo Panie Jajkowski, Borszewski i Pani Turowska.
 mieszkaniec bloku
 [Iława], Piątek 30-04-2010

19376. 
Odnośnie wpisu numer: 19086 19262

Droga patriotko.
Widocznie nie byłaś zbyt pilną uczennicą i nie uważałaś na lekcjach. Ja też dawno temu chodziłam do "czwórki" i pamiętam jak pomówiona przez ciebie nauczycielka omawiała na lekcjach historii Katyń. Pamiętam też wystawkę w gabinecie historycznym poświęconą zbrodni katyńskiej. Obecnie mój syn, uczeń klasy szóstej, uczony przez tą samą nauczycielkę wie o Katyniu bardzo dużo, ma na ten temat nawet obszerną notatkę w zeszycie. Nie kłam więc publicznie, bo w Twoich słowach czuć wyraźnie prywatną awersję do nauczycielki. To źle świadczy o Tobie, idź do kościoła i wyspowiadaj się z tego, że czynisz zło bliźniemu.
 prawdziwa patriotka
 Piątek 30-04-2010

19375. 
Odnośnie wpisu numer: 19372

Jak możecie żądać od niego inwestycji, skoro sam ledwo żyje, a instruktorów też trzeba opłacić.
 mieszkaniec osiedla
 Piątek 30-04-2010

19373. 
A więc stało się!
Kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski obok generała Wojciecha Jaruzelskiego, pogromcy swego czasu Komorowskiego, lecą do Moskwy, by uczcić wspólnie zwycięstwo nad faszyzmem. Scenariusz tragicznych zdarzeń napisany przez siły wrogie śp. Lechowi Kaczyńskiemu spełnił się. Jednak czy spełni się ostatni akt tego scenariusza, dopełnienie marzeń Rosji i Platformy: zwycięstwo Komorowskiego w wyborach prezydenckich?
 Polak szary
 Piątek 30-04-2010

19372. 
Ostatnio w Iławie wyraźnie poprawiła się estetyka niektórych obiektów i widać dbałość właścicieli o ich stan. Niestety, nie wszędzie.

Kilka lat temu na ulicy Skłodowskiej, obok Biedronki, do jednego z bloków dobudowano obiekt, w którym znalazła siedzibę prywatna szkoła nauki jazdy. Początkowo wydawało się, że ten ciekawie przeszklony budynek poprawi estetykę tego nieco zaniedbanego rejonu miasta. Nadzieje jednak szybko okazały się płonne - do dziś budynek nie został nawet otynkowany, dolne ściany pokryte są licznymi bohomazami domorosłych twórców, a wokół straszy połamany chodnik, na którym łatwo można sobie rozkwasić nos, szczególnie wieczorową porą. Na tymże chodniku co tydzień również przeżywają katusze głównie starsze osoby kupujące tam jajca "prosto od chłopa".

Widać wyraźnie, że właściciel szkoły nauki jazdy w głębokim poważaniu ma estetykę swego obiektu i jego otoczenia, a jedynym jego motywem jest zbijanie forsy na kursantach. Nie rozumie zapewne, że paskudny wygląd jego szkoły jest jej oczywistą antyreklamą.

Z drugiej zaś strony jestem ciekaw czy w naszym ratuszu jest jakiś architekt miejski lub urzędnik dbający o estetykę miasta nie tylko wokół ratusza, lecz także w innych rejonach Iławy? Czy niechlujnych zarządców obiektów nie można jakoś doprowadzić do porządku np. poprzez nękające kontrole Straży Miejskiej? Takich miejsc w naszym mieście jest niestety wiele.

Ps. Obok tej samej paskudnej w wyglądzie szkoły kierowców możemy zobaczyć równie "piękną" ścianę boczną wspomnianej Biedronki, brudną i pokrytą chyba jakimiś mchami czy też innym paskudztwem. Polecam jej wygląd łaskawej uwadze naszego Sanepidu.
 czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19371. 
Odnośnie wpisu numer: 19368

Dokładnie.
Dlaczego Kurier nie napisze wreszcie artykułu o księdzu Radomskim?
To nie pierwszy jego wyskok, taki styl wypowiedzi prezentuje od lat
(i to po swoim prawdziwym nazwiskiem jako ksiądz!).
Każdego, kto ma inne zdanie wysyła na stos, nie przebierając w słowach. obraża, wyzywa, ma się za alfę i omegę. Nie ma w nim za krzty miłości chrystusowej. Zachowuje się jak inkwizytor, jakby był XII wiek.
 nowy czytelnik
 Piątek 30-04-2010

19370. 
Odnośnie wpisu numer: 19329

"Problem" z Panią skarbnik miasta Okołowską nie polega na posiadaniu
przez nią "haków" na swoich pryncypałów. Ona jest po prostu wysoko wykwalifikowanym urzędnikiem potrafiącym prosto w oczy wywalić swoim szefom co myśli o ich posunięciach. A każdy z tej pyszałkowatej trójki bardzo tego nie lubi.
Panią Okołowską bardzo faworyzował Żyliński, darł z nią koty ale właśnie za to bardzo ją cenił. A Maśkiewicz najzwyczajniej bał się pani Janki.
 wszędobylski
 Piątek 30-04-2010

19368. 
Odnośnie wpisu numer: 19359

Cóż ksiądz [...], którego na szczęście przenieśli z Susza do Iławy, zawsze miał taki styl wypowiedzi. I jutro odprawi msze i rozda komunię...
 życzliwy
 Czwartek 29-04-2010

19367. 
Odnośnie wpisu numer: 19336

Brak elokwencji starosty iławskiego Macieja Rygielskiego to jeszcze nic
w porównaniu z brakiem elokwencji jednego z zastępców, czyli Pana Kasprowicza, który zajmuje się sprawami... oświaty.
Tutaj to dopiero jest głęboka depresja.
 iławianka
 Czwartek 29-04-2010

19366. 
Odnośnie wpisu numer: 19326

Nie jestem w stanie pojąć naiwności wpisów na forum.
Zakłopotany Ptasznik i potwory antysamorządowe Bernadeta Hordejuk oraz Maciej Rygielski... Jeśli ktoś tak to widzi, to oznacza, że nie ma pojęcia o publicznych mechanizmach.
Facet, który wygrał wybory w pierwszej turze jest bezradny i zmieszany! To jakiś surrealizm. Nie dajcie się zwieść! Odgrywanie roli przyzwoitego i dobrego człowieka na stanowisku burmistrza Iławy z tłem pokracznych, wrednych i niekompetentnych lokalnych przywódców PO, to przekaz dla naiwnych. Ta trójka nawet do toalety idzie razem.
Wyobraźcie sobie Żylińskiego zakłopotanego prostactwem, mściwością
i małostkowością swojego najbliższego otoczenia. Jak go zapamiętałem
z czasów kiedy był burmistrzem, śladu by po takich typkach nie zostało.
 zawsze pamiętam
 Czwartek 29-04-2010

19363. 
Odnośnie wpisu numer: 19336

Jedyna droga dla Polski to wziąć udział w wyborach i zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego a tym samym skończyć z Platforma czyli skończyć z liberałami.
Tragedia pod Smoleńskiem wiele pokazała Polsce a nasz były ukochany prezydent pokazał jakimi mamy być Polakami. Nie sprzedawczykami na wschód czy na zachód, tylko tu u siebie Polakami, więc Polska nie ma wyboru - prezydentem Jarosław Kaczyński. Wybory do Sejmu wygrywa PiS i wybory samorządowe wygrywa PiS. Koniec z rządami Platformy i podsycaniem, oczernianiem w mediach prasie telewizji czy internecie ludzi PiS-u. Benek dawno pisał, że tylko PiS może uchronić Polskę od sprzedawczyków. A więc drogi narodzie: albo PiS, albo czwarty rozbiór
Polski.
A tobie Panie Olszewski radzę skończyć z obrażaniem ludzi świętej pamięci, bo to kwiat polskiej inteligencji, bez względu z jakiej partii pochodzili. [...] Proszę szanować ludzi inteligentnych, którzy oddali życie za Polskę i nie szkodzić Polsce jeżeli ją Pan miłuje. Mam nadzieje, że Pan zrozumiał i wyciągnie Pan lekcję ze słów Benka. [...]
 BENEK
 Czwartek 29-04-2010

19360. 
Odnośnie wpisu numer: 19352

Racja. Akurat felietony o tragedii pod Smoleńskiem - zarówno Leszka Olszewskiego, jak i Sebastiana Filipa - w spokojny sposób wyrażają ich zdanie na ten temat.
No ale jak ktoś nie może znieść myśli, że inni mogą myśleć inaczej, to niestety często stosuje prymitywne zagrywki. Szkoda, wielka szkoda,
bo to szkodzi Polsce.
 Eskulapski
 Czwartek 29-04-2010

19359. 
Na dobranoc zagadka. Kto o kim pisze te słowa: "Tylko zorany tryprem mózg, schizolski i sprośny, może jarać się czymś takim"?
a). Palikot o Kaczyńskim
b). Kurski o Niesiołowskim
c). ks. Radomski o Remku
 A, B czy C
 Czwartek 29-04-2010

19358. 
Odnośnie wpisu numer: 19346

...więc utrzymujesz, że Dawid i Zdzichowski trzymali sztamę? Ciekawe twierdzenie.
Skoro Paszynin był taki dobry to dlaczego wyleciał? Powtórzę: wyleciał
z urzędu.
Faktycznie Sadowskiemu otworzyła oczy Wiśniewska (sekretarz), która
za takie otwieranie oczu wyleciała z Iławy.
 ciekawe zagadnienie
 Czwartek 29-04-2010

19354. 
Odnośnie wpisu numer: 19349

Prawdziwych Polaków już nie ma. Polegli na barykadach, powstaniach i wojnach.
Przemielone przez ruskich, pruskich, austriackich i watykańskich zostało tylko gnuśne chłopstwo, mieszczańskie groszoroby i bogobojne mohery.
 Mafrchołt gruby a sprośny
 Czwartek 29-04-2010

19353. 
Odnośnie wpisu numer: 19342

Masz rację Panie Benek.
Leszek Olszewski niech napisze o swoim [...]
 iławianka
 Czwartek 29-04-2010

19352. 
Odnośnie wpisu numer: 19348

To jest właśnie całe te "polskie szambo" w pigułce - zamiast sporu na argumenty, element prostacki sięga po inwektywy, a w tekście Leszka
inwektyw nie uświadczyłam!
 Pollaqua
 Czwartek 29-04-2010

19349. 
Odnośnie wpisu numer: 19344

Prawdziwy Polak i patriota nie należał ani do PZPR, ani też nie bratał się
z klerem. Po prostu uczciwie pracował.
 bolszewik
 Czwartek 29-04-2010

19348. 
Odnośnie wpisu numer: 19342

Właśnie!
Ten Olszewski uważa, że skoro potrafi bajeczki o psach pisać, tak samo
ma prawo do znęcania się i szydzenia z człowieka, który oddał życie za nazwanie prawdą tych brutalnych morderstw oraz zbrodni (takiej sytuacji należało się spodziewać).
Ale co tam takiemu, jak Pan felietonista LO. On ma prawo do wolności sumienia, wyznania i wypowiedzi. Czy jednak może swobodnie szydzić
ze śp. Lecha Kaczyńskiego...? Według niego - TAK, według wielu z nas
- kim ty, "człowieczku" [...], jesteś?
 Polak szary
 http://www.kurier-ilawski.pl/opinie/Smolensk:-Nauka-do-wy...
 Czwartek 29-04-2010

19347. 
Odnośnie wpisu numer: 19337

Polaku szary! Palec Boży już zadziałał pod Smoleńskiem.
Jeśli tego nie dostrzegasz, to znaczy, że szaro widzisz.
 Finger
 Czwartek 29-04-2010

19346. 
Odnośnie wpisu numer: 19334

Szanowny Towarzyszu! Zamilcz Waść, wstydu sobie oszczędź! Jeżeli byś się interesował tym co dzieje się w Twoim mieście Suszu to byś doskonale wiedział, że Pan Paszynin to fachowiec jeżeli chodzi o wnioski i nie tylko. Miałem okazję z nim pracować i to fakt, a nie blablanie i opowiadanie pierdół.
To dzięki jego staraniom o dofinansowanie z UE powstał park w Suszu, hala w Babiętach, kanalizacja w Bałoszycach, Emilianowie itd. o czym pisano m.in. na łamach Kuriera. I kto tu jest konkretny?!
Co do Panów Dawida i Zdzichowskiego to każdy mógł się przekonać w czym byli konkretni i wymagający, o czym również pisano w Kurierze i mówiono w sądzie - w niegospodarności finansowej dotyczącej środków publicznych, a więc naszych pieniędzy.
Z racji faktu, iż nie masz pojęcia o tym co się dzieje w Suszu, to ci dodam, Towarzyszu, że to za czasów poprzedniego wiceburmistrza z Zalewa powstał układ kolesiów i bałagan, a Burmistrz Sadowski dopiero chyba teraz zauważa te rzeczy, ale lepiej późno niż wcale...
 mieszkaniec
 Środa 28-04-2010

19345. 
Odnośnie wpisu numer: 19290

Przyjrzałem się żabie w parku miejskim - co z tego, że odmalowana, jak fasada jest wciąż stara, PRL-owska, zaściankowa.
Fontanna powinna być z brązu, z ceramicznym otoczeniem itp. Malowanie tej staroci to jak szczotkowanie przegniłych zębów co roku. Teatry uliczne pojawiają się latem w Iławie. Powinna być np. nagroda Zielonej Żaby uroczyście wręczana w parku - jest tam podest na kształt sceny i ta żaba powinna być na pocztówkach z Iławy, dzięki czemu miasto zyska jakiś symbol.
Zamiast tego wciąż konserwuje potwora. Jeszcze jakiś Pan Zięba w czapce z daszkiem protestuje przeciwko odnowie - z kompletnie innych powodów niż ja uważam za stosowne je artykułować.
Iława jest zapyziała. Nasze przedpotopowe fontanny są tego żywym dowodem. Bo wymienianie w ogóle tych szkaradztw ze Starego Miasta to już w ogóle nieporozumienie...
 Eskulapski
 Środa 28-04-2010

19344. 
Odnośnie wpisu numer: 19335

"(...) Gdy bedzie trzeba Pani Janino - stanie za Pania cale tysiace
ilawian, ktorych los zwiazal na dobre i na zle w naszych IZNS".

Tamtego IZNS już nie ma, jak tamtej Warszawy, ale iławianie nie są głupi i wiedzą kto u nas jest zerem i jakim wysiłkiem wszedł do "jelit iławskich" - jak mawiał Jerzy Waldorf o współczesnych ELITACH.
Pani Hordejuk i Pan Rygielski - niestety, pomimo, że piastują stanowiska - są zerem jako persony Platformy Obywatelskiej. Oni, w przeciwieństwie do merytorycznych zasług Pani JANINY OKOŁOWSKIEJ, nie dorastają JEJ do poziomu paznokcia pierwszego palca stopy. Chociaż piastują wysokie niezasłużone stanowiska (nie byli wybrani przez społeczeństwo), powinni JEJ, Pani JANINIE, rankiem na przywitanie ["czyścić obuwie"] za to, że dostąpili zaszczytów niewspółmiernych do zasług, jakie im przyniósł zbieg szczególnych okoliczności. Pani Okołowska może być zwolniona, pewno emerytura, i nie będzie mieć krzywdy, ale okoliczności zwolnienia będą podłe.
Znam okoliczności, w jakich (w kuluarach) NIEJAKI Pan M. Rygielski podczas ważnych uroczystości podsumował ludzi lewicy (szczególnie Pana Ryszarda Zabłotnego, który w Iławie do samorządu powiatowego uzyskał 1560 głosów). To nie chodzi o to, że człowiek PO sumuje ludzi lewicy, ale o sam sposób w jaki to uczynił: "Wyczyściliśmy Iławę z SLD". Czyszczenie jednak było tylko dla niepoznaki (podzielił sie władzą), by uzyskać większy poklask i uznanie.
Należę do osób, co nie grzeszą miłością do starej gburowatej gwardii dawnej partii PZPR, ale dziesiątki z nich należało do bardzo uczciwych OBYWATELI NARODU POLSKIEGO.
 POLAK WIELKI
 Środa 28-04-2010

19342. 
Panie L. Olszewski, proszę nie pisać w swoich felietonach pogardliwie
o byłym Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim.
To wielki Człowiek, a [...] Pan bezczelnie smarujesz nieżyjących. [...]
Chyba Platforma Ci płaci za [...] beznadziejne felietony. Łapy precz od Prezydenta i PiS-u. Wybory za dwa miesiące pokażą gdzie jest miejsce takich [...], bo w te wasze cuda i Irlandię to zobaczyła cała Polska. [...]
 Benek
 Środa 28-04-2010

19340. 
Odnośnie wpisu numer: 19336

[...] Rygielski ma fizys [...]. Nie stać miasta powiatowego na odrobinę bardziej inteligentnego z wyglądu i wymowy starostę niż Pan nauczyciel?
 kokosz
 Środa 28-04-2010

19337. 
Już dziś te gnidy płaczą nad Jarosławem Kaczyńskim, że on już przegrał prezydenturę.
A gdyby nawet, to nic się nie stanie.
Tak ma być. Za rok będą wybory do parlamentu, zobaczymy jak blisko
PO z Komorowskim będą od przepaści, a wówczas PiS w sejmie bierze
wszystko, łącznie z większością konstytucyjną. Palec Boży wskazuje
Polsce kierunek drogi.
 Polak szary
 Środa 28-04-2010

19336. 
Odnośnie wpisu numer: 19326

Uważam, że Pan Burmistrz Włodzimierz Ptasznik ma jeszcze swój rozum
i czyta także donosy z tego tu forum i rozważy odpowiednio kogo trzeba wyrzucić. Na pewno Rygielskiego i tę Panią Hordejuk.
Bądźmy razem iławianie.
Siedziałem pewnego razu w towarzystwie Pana Burmistrza Ptasznika oraz Starosty Rygielskiego. Wstyd było mi za Rygielskiego, który w obecności jednego z dawnych ministrów z rządu T. Mazowieckiego niestosownie wyrażał sie o poprzednich burmistrzach Iławy.
Pan burmistrz Ptasznik był bardzo zakłopotany tą sytuacją, ale Rygielski dalej zawodził przy dyplomatycznym stole, a słoma coraz bardziej wyłaziła mu z butów...
 krzyk z obrazu
 Wtorek 27-04-2010

19335. 
Odnośnie wpisu numer: 19326

Rece precz od Skarbnika Miasta Ilawy, czyli Pani Janiny Okolowskiej.
Pracowalem z Pania Janina Okolowska w latach 70-tych w ILAWSKICH ZAKLADACH NAPRAWY SAMOCHODOW, rowniez w czasie Solidarnosci.
NIE MA W ILAWIE LEPSZEGO FACHOWCA, LEPSZEGO PRZYJACIELA NA
ZLE I NA DOBRE.
Pani Janina to osoba o pieknym charakterze, skromna, inteligentna, o nieprzecietnej kulturze i uroku osobistym. Otoczona wspaniala rodzina
o pieknych polskich tradycjach.
Gdy bedzie trzeba Pani Janino - stanie za Pania cale tysiace ilawian, ktorych los zwiazal na dobre i na zle w naszych IZNS.
 pracownik IZNS w latach 1976-84
 Wtorek 27-04-2010

19334. 
Zastępcą burmistrza w Suszu został Pan Damian Paszynin, który po 1. rozbracie z gminą otworzył działalność gospodarczą i handlował samochodami sprowadzanymi z zagranicy. Czy teraz tego nie robi? Chyba nie, bo musi skoncentrować się na wprowadzeniu porządku w gminie. Sadowski nabałaganił a on teraz sprząta.
Pan Paszynin pracował pod okiem ówczesnego zastęcy burmistrza Pana Dawida. Paszynin nie mógł się dogadać. Pan Dawid jest osobą konkretną i wymagającą. Paszynin zajmował się prowadzeniem projektów unijnych.
Ile projektów zostało zaakceptowanych? Otóż proszę państwa - ŻADEN.
Ile gmina pozyskała pieniędzy z zewnątrz? Otóż - ZERO. Dlatego Pan Dawid nie chciał pracować z Paszyninem, bo nie mógł poradzić sobie na tym stanowisku. Pisanie programów Pan Dawid przekazał Zdzichowskiemu który robił to z powodzeniem. Czy Pani Filoda będzie się tym też zajmowała?
 towarzysz
 Wtorek 27-04-2010

19331. 
Odnośnie wpisu numer: 19330

Nasz minister MON, za chłopaka jako upieczony psychiatra lekarz, otrzymał powołanie do odbycia szkolenia rezerwy. Dał się poznać jako odważny patriota i zapisał na swe chlubne karty, że buntował kolegów przeciw odbywaniu słuzby w armii LWP. Ludowe Wojsko Polskie należało do Paktu Warszawskiego, czyli formacji obronnej, sowieckiej, przed zakusami zachodniego imperializmu, który natarczywie zbroił się przeciwko Polsce.
Minister Klich, wówczas młody chłopiec, jak nikt zrozumiał, że nie po tej stronie barykady stoi i miał, w przeciwieństwie do tysięcy młodych Polaków, odwagę wypowiedzieć sprzeciw. Prokuratura oskarżyła go o podżeganie, lecz ze względów psychiatryczno-medycznych, odosobniając natręta od zdrowej duchowo i fizycznie tkanki żołnierzy, młodego chłopca odesłała do rezerwy.
Buntownicze nasienie wnet po 1989 roku wydało owoce, by na liberalnej glebie polskich przemian dosiąść odpowiednich pozycji. W nagrodę i za kompletne przygotowanie merytoryczne w zakresie wojskowości za czasów AWS został doceniony i osadzony na stanowisku v-ce ministra MON. Skrzydła liberalnej i pacyfistycznej ideologii rozwinął w rządzie PO jako totalny demontarzysta armii polskiej.
Biskup polowy Płoski 15 lutego br. Bogdanowi Klichowi wręczył medal "Milito Pro Christo" (łac. Walczę dla Chrystusa). Nawet ten medal pasuje do ideologii pacyfistycznej Klicha, jakoże Chrystus walczył bezkrwawo.
 Agent Służby
 http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Samolot-z-marszalk...
 Wtorek 27-04-2010

19330. 
A nasz minister obrony Bogdan Klich w młodości był pacyfistą.
Mówiąc w skrócie - manifestował za rozwiązaniem armii.
Donald Tusk chyba rozum stracił, gdy powierzał mu ministerstwo.
 oko
 Wtorek 27-04-2010

19329. 
Odnośnie wpisu numer: 19324

"Masa" również próbował skarbniczkę [wyrzucić] z urzędu, ale zaniechał. Każdy z nich zaniecha, bo tylko księgowa wie gdzie są haki na każdego.
Ona trzyma je do końca, niech no tylko spróbują ją wygonić... Mamy
aferę samorządową tysiąclecia, gdyż tak jak u nas - tak w całej Polsce.
 Agent Służby
 Wtorek 27-04-2010

19328. 
Odnośnie wpisu numer: 19324

Maśkiewicz nie mógł i nie chciał pozbywać się fachowca od księgowości
którego (razem z Kieruzelem) wynalazł i na stanowiskach obsadził jego
czerwony poprzednik - naczelnik miasta Henio Baczewski, a skwapliwie
następnie polubił - Pan Adam Żyliński.
 Zgred
 Wtorek 27-04-2010

19327. 
Odnośnie wpisu numer: 19322

Pierwej my, Naród Iławski, pozbędziemy się tych wstrętnych gadów!
 VYX
 Wtorek 27-04-2010

19326. 
Odnośnie wpisu numer: 19324

Triumwirat Platformy oberTUSK-owej: Hordejukowa-Rygielski-Ptasznik
nie znosi w swoim otoczeniu ludzi z charakterem - a zwłaszcza takich
jak Pani Janka Okołowska niezależnych fachowców.
 urzędnik
 Wtorek 27-04-2010

19325. 
Odnośnie wpisu numer: 19322

Kelnerce z Zajazdu wydaje się chyba, że ludzi można traktować jak
te talerze na zmywarce...
 panienka
 Poniedziałek 26-04-2010

19324. 
Odnośnie wpisu numer: 19322

Nawet taki J. Maśkiewicz nie odważył się zwolnić Pani Okołowskiej,
bo każdy w Iławie wie od lat, że Okołowska to dobry fachowiec.
 strach się podpisać
 Poniedziałek 26-04-2010

19322. 
Odnośnie wpisu numer: 19320

Triumwirat Platformy oberTUSK-owej: Hordejukowa-Rygielski-Ptasznik
tak bardzo chce wygrać wybory samorządowe jesienią, że nie cofnie się dziś dosłownie przed niczym.
Po wyborach planują pozbyć się nawet Staszka Kieruzela oraz skarbnik Janki Okołowskiej.
 urzędnik
 Poniedziałek 26-04-2010

19321. 
Odnośnie wpisu numer: 19304

Różowy komunista zamieszany w brudne sprawy komunistycznych służb specjalnych, wojskowych - Bronisław Komorowski - o śp. Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim wyraził się tak: "Jaka wizyta, taki zamach".

Pamiętamy. I pamiętać będziemy, towarzyszu Komorowski...!!!
 anty-komuch
 Poniedziałek 26-04-2010

19320. 
Odnośnie wpisu numer: 19319

...za to w Iławie panuje peeeeełna "zgoda".
Triumwirat Platformy oberTusk-owej: Hordejukowa-Rygielski-Ptasznik,
trzyma twardo swoje stołki w ratuszu miejskim oraz starostwie powiatu.
A jeśli ktoś na tych poletkach nawet spróbuje zerwać się ze smyczy lub choćby wybić na trzymanie się niezależnie i z boku, to zostanie szybko sponiewierany jak bura suka.
Przestało być śmieszno. Zaczęło być naprawdę straszno.
 urzędnik
 Poniedziałek 26-04-2010

19319. 
Odnośnie wpisu numer: 19318

Ale za to [w Ostródzie] miasto żre się ze starostwem :-(
 sen
 Poniedziałek 26-04-2010

19318. 
Odnośnie wpisu numer: 19317

...tak, ale w Ostródzie burmistrz, choć z innego stronnictwa politycznego
nie żre się z posłem Babalskim.
Zgoda Panowie, zgoda buduje. U nas w Iławie nawet budowy pewnych obiektów są stawiane na złość drugim, by pokazać, że "moja zasługa".
 Polak szary
 Poniedziałek 26-04-2010

19317. 
Odnośnie wpisu numer: 19314

Balcerowicz dałby Iławie na tę sytuację taką oto radę :
PODWOIĆ W IŁAWIE RYNEK STACJI PALIW.
Muszą pęknąć!
Na tej wielkości miasto i okolice powinno stacji być co najmniej 12,
a jest [...] tylko 6 sztuk.
 Adamek z Las Vegas
 Poniedziałek 26-04-2010

19316. 
A taka Ostróda zostawia Iławę coraz dalej w tyle...
Zobaczcie:
"Zaczyna się budowa najnowocześniejszego na Warmii i Mazurach kompleksu sportowego zaprojektowanego z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. (...)"
 zazdrośnik
 http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,7808634,W_Ostrod...
 Niedziela 25-04-2010

19314. 
Zmowa cenowa?
Czy nie macie Państwo wrażenia że w Iławie panuje zmowa cenowa między stacjami benzynowymi.
W każdej jest ta sama cena podnoszona w tym samym dniu, co w innych miastach nie ma miejsca np Grudziądzu w wielu stacjach są rożne ceny. Można było się o tym przekonać, gdy otworzono nową stację przy Kauflandzie. Przez pewien czas na stacjach benzynowych były rożne ceny i było słychać głosy pracowników stacji, że stacja przy Kauflandzie nas zniszczy, jednak po paru miesiącach wszystko wróciło do normy, czyli wszędzie równo.
Czy taka sytuacja nie jest zastanawiająca? Może ktoś odpowiedni by się tym zainteresował?
 Kay
 Niedziela 25-04-2010

19313. 
Mnie ciekawi jedno. W niektórych postach, głównie tych o charakterze oskarżającym i zarzucającym coś, wycinane są imiona i nazwiska osób.
Tej sytuacji nie ma, gdy dotyczą osób z iławskiego ratusza i starostwa.
 ciekawe zagadnienie
 Niedziela 25-04-2010

19312. 
Uroczystości w MOPS Iława jak zwykle przesadzone. Na świeczniku nie te świeczki. Ale dla innych nie ma znaczenia, świeczka to świeczka. Obłuda.
 Sumienie
 Niedziela 25-04-2010

19311. 
Odnośnie wpisu numer: 19295

Ciekaw jestem ja, mieszkaniec miasta Iławy, wydarzeń, które miały
miejsce na UTW, czy nasi lokalni dziennikarze o zaistniałych faktach
nie mogą więcej donieść, czy tylko lubią pisać o sprawach pozytywnych.
To są sprawy wszystkich, naszej społeczności i nie można tego utajniać.
Czy na każdym pozimie naszego życia musi być korupcja, prywata itp.
 iławiak
 Niedziela 25-04-2010

19310. 
Z Susza.
Ponownie mamy sytuację, w której na fotelu zastępcy burmistrza zasiada postać o cokolwiek różnej niż nieposzlakowana opinia. Zasadniczo nie ma się czemu dziwić, wszakże burmistrz przyzwyczaił mieszkańców Susza do takiego stanu rzeczy. Ptaszki ćwierkają, że ów pan zajmował się [...]
 xxx
 Niedziela 25-04-2010

19309. 
Odnośnie wpisu numer: 19298

Takiego bałaganu w Iławie jeszcze nie było, Panie Burmistrzu Ptasznik.
 Sumienie
 Niedziela 25-04-2010

19308. 
Odnośnie wpisu numer: 19306

Pan rozumie, ale jakby nie do końca to, co chciałem powiedzieć.
Ale ja się z Panem zgadzam w tym, co Pan opisuje w drugiej połowie swojego tekstu. To MY tworzymy Polskę, Polska to MY, więc niech ona się poprawia dzięki zmianie naszej świadomości i postaw. Prosta sprawa: jeśli ktoś chce zmieniać świat - niech zacznie od siebie.
Trywializując - jeśli odchody swojego psa wyrzucę w worku foliowym do śmietnika, to Iława będzie ładniejsza, bo kał nie będzie leżał zasadniczo na chodniku/trawniku. I tego trzeba uczyć od podstaw bez oglądania się na przynależność partyjną włodarzy, czy kogokolwiek.
 Eskulapski
 Sobota 24-04-2010

19306. 
Odnośnie wpisu numer: 19299

Panie ESKULAPSKI!
Fatalny ten Pana przyklad z ogladaniem w telewizji procesu radomskich robotnikow i za sciana telewizyjnego salonu - aktem
gwaltu...
Pan wie doskonale, ze za komuny kazde donosicielstwo w cichej gminnej opinii bylo bardzo naganne, poniewaz w wiekszosci dotyczylo politycznych negatywnych postaw wobec komunistycznego rezymu. Polacy na tyle przynajmniej w swiadomosci byli niezalezni.
Teraz jest juz inna rzeczywistosc. Teraz trzeba sie rozprawic tu lokalnie i w naszej Ojczyznie z taka postawa, bierna wobec lamania prawa.
Mieszkam za granica, gdzie wszyscy bezwzglednie placa podatki, gdzie na porzadku dziennym jest stosowana obywatelska pomoc, informacja o lamaniu prawa przez niesfornych sasiadow, obywateli.
To mi sie bardzo podoba.
Wierze, ze gdy wiekszosc z nas wroci do kraju, to bedziemy pomagac organom porzadkowym w szeroko pojetym zakresie i nie damy spokoju, szczegolnie tym dostojnikom wladz lokalnych, ktorzy czesto czytaja to forum i zamiast wziac sie za robote - nie robia nic w tym zakresie, a tylko sie wysmiewaja, takze tu - na tym zacnym forum...
 Kanclerz
 Sobota 24-04-2010

19305. 
Dowcip zasłyszany w kręgu 16-letniej młodzieży.
Do seminarium zachęca kleryk młodego chłopaka, pokazuje mu siłownie w seminarium, baseny, solaria, sauny, spa etc... i mówi, że z tego może może za darmo cały czas korzystać. Na koniec otwiera szafę, w której wystawiony jest goły tyłek: "I z tego możesz korzystać w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem wtorków". Młody się pyta, dlaczego nie we wtorki. "Bo we wtorki masz dyżur w szafie".
 gupek wioskowy
 Sobota 24-04-2010

19304. 
Odnośnie wpisu numer: 19281

Szokujący tekst WALERII NOWODWORSKIEJ – rosyjskiej dysydentki oraz publicystki:

„(...) Antysowiecki Lech Kaczyński pomylił się tylko raz – kiedy poleciał sowieckim samolotem na sowieckie terytorium, zaufawszy sowieckiej władzy.
Ale „cywilizowany” świat nie będzie oskarżać. Wszystko pokryje ropa,
gaz i mgła... ”
 skaner
 http://wespazjan.wielohorski.salon24.pl/171031,szokujacy-...
 Piątek 23-04-2010

19303. 
SKANDAL NAD GROBEM ANNY WALENTYNOWICZ!

Asystenci marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego – Jerzy Smoliński i Waldemar Strzałkowski – składali wieniec na grobie Anny Walentynowicz, będąc pod wpływem alkoholu.
Asystenci marszałka całkowicie spóźnili się na pogrzeb. Przyjechali na cmentarz w Gdańsku już po uroczystości pogrzebowej, gdy przy grobie była tylko najbliższa rodzina Anny Walentynowicz. Wyjęli z bagażnika samochodu wieniec i "chwiejnym krokiem" zanieśli go pod grób. Świadkowie twierdzą, że asystenci "musieli uważać, aby nie stracić równowagi", a jeden z nich był wyraźnie "zmęczony". Gdy zaś raportował przez komórkę z marszałkiem, "mówił bełkotliwym głosem i cuchnęło od niego alkoholem".
Jerzy Smoliński zaprzecza informacjom portalu. Asystent powiedział, że wypili tylko "po lampce, może dwie" wina na obiedzie po pogrzebach posłów Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu i Macieja Płażyńskiego w Gdańsku i na pewno nie byli pijani.
 Agent Służby
 http://www.portalpomorza.pl/aktualnosci/14/12389
 Piątek 23-04-2010

19302. 
Odnośnie wpisu numer: 19298

Co ma Ptasznik, Burmistrz Iławy, do UTW?
Widać ma, i to wiele, gdyż tam chyba idą dotacje na prowadzenie zajęć. Profesorki nie chcą za darmo [...] poprowadzić nawet jednej godziny.
Ale to ich sprawa.
Za naszych czasów prowadziliśmy społecznie, nawet Pani Skubijowa na za zakończenie Roku Akademickiego wykładowcom piękne filiżaneczki przez Starostwo fundowała.
Pan Ryszard, nie mylić z Rychem Zabłotnym, gładką rączkę podał i lufę wspólnie ze wszystkimi nie za kołnierz, a w gardło wylał. To były piekne
dni...
Chcieliśmy z kolegą profesorem przejąc w swoje ręce Uniwerek. Nawet mieliśmy profesorów z W-wy zakontraktowanych, jak profesor Zatoński, Religa, Ryszard Bugaj, Woynarowska i Staniszkis, ale oni - NIE!!! Bo to kosztuje. Religa i Bugaj za damo chcieli wystąpić, tylko zrefundować im podróż expresem.
Teraz wszystko kisi się jak kapusta.
 Docent
 Piątek 23-04-2010

19300. 
Odnośnie wpisu numer: 19291

To bardzo ważna informacja. Warto by zajęła się nią wolna prasa. Bo
w ten sposób wykorzystuje się podległość służbową i łamie standardy
demokracji. Nie wolno prowadzić kampanii wyborczej w jednostkach
samorządowych. Może to Komorowi wyjdzie bokiem?
 oko
 Piątek 23-04-2010

19299. 
Odnośnie wpisu numer: 19294

Panie Oborowy, jak najbardziej popieram podawanie odpowiednim instytucjom odpowiednich danych.
I wydaje mi się, że wiem jak to wygląda na wymarzonym Zachodzie, czy USA, w Kanadzie. Kwestia własnego kraju, braku komuny nie całkiem do mnie trafia, bo co? Siedząc w 1976 roku w domu i oglądając w Dzienniku procesy robotników z Radomia a jednocześnie słysząc za ścianą jak ojciec gwałci córkę nie zgłosiłbyś tego na milicji obywatelskiej? Ja bym zgłosił. No ale to tak tytułem drążenia tematu.
Mnie ubodło w tej propozycji nagradzanie obywateli za takie wspomniane zachowania. Takie rzeczy powinno się robić z poczucia obowiązku a nie dla profitów.
 Eskulapski
 Piątek 23-04-2010

19298. 
Odnośnie wpisu numer: 19295

Nawet na U3W [Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iławie]
Platforma manipuluje wynikami.
Zatem i w tej edukacyjnej organizacji można robić przekręty?
To hańba, że na tym poziomie zagnieździło się [łajdactwo].
 VYX
 Piątek 23-04-2010

19296. 
Niektórzy zarządcy Wspólnot Mieszkaniowych nie nauczyli się za bardzo dbać o porządek i teren którym zarządzają.
Przy Zielonej 72 nie zabezpieczyli drzewek przed obszczywaniem psów. Wiele drzewek trzeba wymienić, bo poschły. To jest ich obowiązkiem żeby postawić informujące tabliczki.
Nie nakazali ustawiania właścicielom lokali spożywczych popielniczek przed sklepami. Przychodzący klienci rzucają pety na trawniki przed lokalami. Ale im to nie przeszkadza, gdyż nie czują się gospodarzami.
 Rada Wspólnoty
 Piątek 23-04-2010

19295. 
Skandal i manipulacja we wczorajszych wyborach na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Iławie.
Po wyborze kandydatów do zarządu 5-osób, listę zamknięto, a do Komisji Rewizyjnej zgłoszono 4 osoby, rozpoczęto więc głosowanie do Zarządu głosowano na listę do KR na osoby. Komisja Skrutacyjna głosy obliczyła i na tablicy zapisała. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Iławy, po tym wystąpieniu przewodniczący zebrania ogłosił przerwę na ukonstytuowanie sie Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
Nagle po przerwie przewodniczący zebrania ogłasza unieważnienie głosowania do Komisji Rewizyjnej, ponieważ jedna osoba ma zastrzeżenia do obliczania głosów. Zrobił sie nagle jeden wielki bałagan, krzyki, udowadnianie kto ma racje itp. Uczestnicy tego CYRKU WYBORCZEGO zaczęli ostro protestować.
Moim zdaniem nie chodził wcale o liczby tylko o osobę, która nie bardzo widziana była przez niektóre osoby z Zarządu w roli kontrolera. I oto takim sposobem ZARZĄD pokazał kto tu będzie rządził, członkowie to tylko dodatek. Czekam na podpowiedź czy te manipulacje były zgodne z prawem.
 student
 Piątek 23-04-2010

19294. 
Odnośnie wpisu numer: 19290

Panie Eskulapski!
Informowanie aparatu ścigającego przestępców, nie jest donosicielstwem tylko obywatelskim OBOWIĄZKIEM. Ty jeszcze popracuj nad sobą, nad swoją mentalnością. My już nie żyjemy w komunie, a we własnym państwie i naszym obowiązkiem jest pomaganie temu państwu. W wielu krajach zachodnich to, co ty nazywasz donosicielstwem, jest zwykłą obywatelską interwencją. Czy ty to rozumiesz?
Jeśli ja zwracam uwagę gościowi 3 razy, żeby jego suka nie obszczywała drzewek, które poschły, to za 4-tym razem dzwonię do odpowiednich służb o interwencję. Czy ty to rozumiesz, że takim swoim zachowaniem zło popierasz.
Panie Eskulapski! Przecież ja pana znam - ty nie jesteś głąb, to dlaczego uznajesz takie sprawy za donosicielstwo...?
 Oborowy
 Czwartek 22-04-2010

19292. 
Odnośnie wpisu numer: 19284

Tak. Takie wypowiedzi sa budujace. Dotykaja sedna spraw, ktore trzeba bardzo szybko zalatwic w Polsce. Nie ma innej drogi.
Na wybory sadze, ze bede mogl przyleciec [do Ojczyzny] i glosowac tylko na Prezydenta popieranego przez "Prawo i Sprawiedliwosc". Wierze teraz jeszcze bardziej, ze najlepszym i jedynym kandydatem jest tylko Jaroslaw Kaczynski!
 Latarnik z Sienkiewicza
 Czwartek 22-04-2010

19291. 
Odnośnie wpisu numer: 19285

No, starostwo iławskie jest bardzo aktywne w zbieraniu podpisów na
kandydata PO [Bronisława Komorowskiego]. Listy do podpisu rozdają wszystkim i wszędzie, nawet w jednostkach podległych starostwu.
Polityka jest wszędzie.
 Stały Obserwator
 Czwartek 22-04-2010

19290. 
Odnośnie wpisu numer: 19284

Pani suwnicowej [Annie Walentynowicz] raczej nie chodziło o tworzenie
klanu donosicieli, panie Oborowy. Co do większości pozostałego tekstu
- podpisuję sie pod nim.
Natomiast w Iławie - ruszyła coroczna fiesta: czyszczenie żaby w parku. Żaby będącej symbolem iławskich niewykorzystanych możliwości. Żaba
ta poczciwa, usadowiona w tak newralgicznym punkcie miasta Iławy, powinna być niemal Iławy wizytówką, bo i pomysł na fontannę to niecodzienny, i miejsce fajne. Zaś rokrocznie jesteśmy świadkami pokrywania płaza najtańszą farbą, która jesienią liszajami odłazi. I tak, zamiast zdobić miasto, szpeci.
Jak spichlerz, zamiast zdobić, szpeci. Jak Jeziorak, zamiast przyciągać turystów, raczej ich od siebie wypłasza...
 Eskulapski
 Czwartek 22-04-2010

19288. 
Odnośnie wpisu numer: 19282

Nie dziwię się "nowemu czytelnikowi", że on nie wie co zrobił Pan Lech
Kaczyński jako Prezydent RP. Robił swoje! Dobrze robił - jak nikt dotąd. Robił też na działce. O jeszcze jedno robił: psiaka do ogrodu prowadził.
Za to właśnie leży na Wawelu. Teraz już wiesz...?!
Ty pewno więcej robisz od NIEGO. Tak? Jeśli tak, to pochowają cię przy
ul. Piaskowej. Ciesz się, że tam, bo losy człowieka są niezbadane gdzie przyjdzie nam ciało marne złożyć.
 POLAK WIELKI
 Czwartek 22-04-2010

19285. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

[...] Zaczepiła mnie w uprzejmym uścisku koleżanka ze szkolnej licealnej ławeczki, bym podpisał listę o oddelegowanie Bronisława Komorowskiego do kandydowania z PO.
Ja zaś mówię jej, że z szacunkiem głosuję na Jarosława Kaczyńskiego.
Ona, nieobrażona, uśmiechnęła się i bez niezadowolenia podarowała mi jeden z kilkudziesięciu długopisów.
Po rozstaniu sprawdziłem, że długopisy darowało "Starostwo Powiatowe
w Iławie".
 VYX
 Czwartek 22-04-2010

19284. 
Należy przestać już płakać nad tym co się stało, tylko wybrać dobrego
prezydenta. Kupić nowy samolocik, wygodny, a nie rurę co przecieka
w locie. To naprawdę niewiele kosztuje (remonty więcej), nawet trzy bym kupił. Pytanie za co?
Kilka majątków skonfiskowałbym np. Drzewickiego, Misiaka, Palikota, Piskorskiego, i paru innych. Toć oni na czym sie dorobili? Na [...] i krzywdzie naszej. I nie czekałbym na sąd, wykonał bez znieczulenia,
za to szybkim cięciem.
Opodatkowałbym wszystkie usługi, ale tak, by klienci mogliby pare złotych odpisać sobie od podatku, np. gabineciki lekarskie kancelarie adwokackie, gabineciki weterynaryjne, prywatne sklepy, które handlują lewym nierejestrowanym towarem. Składki kościelne puściłbym przez kasy fiskalne, gabineciki dentystyczne od każdego ząbka, usługi pokątne w domkach prywatnych, rękodzieło, nauczycieli, którzy na lewo korki głąbom dają.
A, co bardzo ważne, dałbym nagrody obywatelom, którzy wskazują takich psubratów. Bynajmniej naród poczułby prawo i sprawiedliwość. O to walczyła czołowa polska robotnica, suwnicowa ze stoczni, która wyrabiała 270% normy.
 Oborowy
 Czwartek 22-04-2010

19282. 
Odnośnie wpisu numer: 19281

A co takiego zrobił Lech Kaczyński jako Prezydent RP? [...]
Wymień, proszę.
 nowy czytelnik
 Czwartek 22-04-2010

19281. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

WARTO PRZEMYŚLEĆ CO MÓWI: prof. Jadwiga Staniszkis

"(...) Jeśli jest prawdą (...), że bezpośrednio (4 godziny) po tragedii było włamanie do mieszkania śp. Szczygły (zginął laptop), podobny fakt zdarzył się w Krakowie w domu śp. Wassermanna, a także przeszukano szuflady śp. Kurtyki (...), to mnie to wystarczy. Nie chcę, by luzackie rządy Platformy przekształciły się w rządy mafii politycznej.

I jeżeli dowiaduję się, że wśród osób żyjących w Polsce w skrajnej biedzie, aż jedną trzecią stanowią dzieci i młodzież do lat 18 (i że stanowi to aż 17% tej kategorii wiekowej), to widzę, że polityka społeczna i prorodzinna Platformy okazała się nieskuteczna.

Jeżeli Europejski Bank Centralny bierze stronę nieżyjącego prezesa NBP Skrzypka w sprawie rezerw (w sporze z ministerstwem finansów), to
kto tu jest liberałem? To rząd Jarosława Kaczyńskiego obniżał podatki.
A Kluzik-Rostkowska rozpoczęła sensowny program program polityki wspomagania ubogich rodzin.

Potrzeba nam nie malowanego prezydenta (Komorowski), nie prezydenta o biografii zakorzenionej w minionej epoce (Olechowski), ale kogoś, kto jeszcze nas poderwie do walki o Polskę silną, solidarną i przestrzegającą prawa. I sprawiedliwości.
 VYX
 Czwartek 22-04-2010

19280. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

Jarosław Rymkiewicz:

"Ojczyzna jest w potrzebie - to znaczy: łajdacy
Znów wzięli się do swojej odwiecznej tu pracy (...)
To co nas podzieliło - to się już nie sklei,
Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei
Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu Jarosławie!
Pan jeszcze coś jest winien Bratu!
Dokąd idziecie? Z Polską co się będzie działo?
O to nas teraz pyta to spalone ciało
I jest tak, że Pan musi coś zrobić w tej sprawie
Niech się Pan trzyma - Drogi Panie Jarosławie".
 Jan serce
 Czwartek 22-04-2010

19279. 
Odnośnie wpisu numer: 19277

Jakże zbieżne jest określenie A. Sołżenicyna "obrazowanije" z terminem
"wykształciuchy" Ludwika Dorna na określenie współczesnych niektórych
elit zamieszkujących w Kraju nad Wisłą. W tym znaczeniu są nimi ludzie
w dyplomami w kieszeni, nawet elitarnych polskich uniwersytetów, lecz
ludzie bez idei, etosu pracy, honoru i oddania dla narodu polskiego.
 POLAK WIELKI
 Czwartek 22-04-2010

19278. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

Dziś [...] dał głos, czyli obszczekał Lecha Kaczyńskiego - Lech Wałęsa.
Widocznie zauważył, iż on sam traci w oczach Polaków wszystko. Otóż
Wałęsa, "Bolek", nie widzi Kaczyńskiego Lecha, byłego Prezydenta RP,
jako bohatera. Uważa "Bolek" kreowanie go przez media na bohatera
za hipokryzję.
Nie Lech Kaczyński, a Lech Wałęsa wymyślał rozmaite teksty, po to, by
w pokrętny sposób tłumaczyć swoje dawne fałszywe zachowania oraz
normy przy różnych sytuacjach. [...]
 Polak szary
 Środa 21-04-2010

19277. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

OBRAZOWANSZCZYZNA.
Termin (ros.) wprowadzony przez Aleksandra Sołżenicyna na określenie wychowanej w komunizmie warstwy pseudo-inteligenckiej, posiadającej jedynie formalne wykształcenie (obrazowanije), ale pozbawione etosu, zasad i etycznego kodeksu dawnej inteligencji.
 anty-komuch
 Środa 21-04-2010

19276. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

Ptasznik na pewnym spotkaniu nieoficjalnie powiedział, że już lepszym
prezydentem byłby ten Belg. Wówczas nie załapaliśmy o kim mówi.
 Mający wiedzę
 Środa 21-04-2010

19275. 
Odnośnie wpisu numer: 19274

Czy ktoś wie ile było wpisów do ratuszowej Księgi Kondolencyjnej?
W piątek bowiem w dniu ostatnim, przed godziną 9:00, zapisanych było kilka kartek, co nas bardzo zdziwiło, że tak mało, mówiąc do strażnika. Otrzymaliśmy wiadomość, iż baaaaaaardzo mało przychodzi iławian, by wpisać się do Księgi. Księgę zamknięto o godz. 15:00.
 VYX
 Środa 21-04-2010

19274. 
Włodzimierz Ptasznik, [...] niby-Burmistrz Iławy, do jesiennych wyborów samorządowych nie zawaha się wraz ze swoją sitwą [...] iść nawet po symbolicznych trupach.
Mimo że nigdy nie hamował PO-wskiego chóru wyśmiewania ideałów
i samej osoby Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, będzie teraz jak hiena żerował na pośmiertnym smutku. Wspierać go będą niezawodni Kierownica Bernadetta i Napoleon Maciej.
Był już teatrzyk nad Księgą Kondolencyjną w Ratuszu, były modlitewnie płomienne msze żałobne w parafiach (a niegdyś śmialiśmy się, że tylko
[...] Maśkiewicz potrafi obskoczyć wszystkie okoliczne ołtarze w jedną niedzielę), teraz pora na wyjście w teren. Na przykład do szkół [...].
Dyktando w SP-2 to świetna okazja!
Jak zawsze czujna dyrekcja szkoły tegoroczne dyktando zadedykowała tragicznie zmarłej Krystynie Bochenek, marszałek senatu, która wymyśliła i rozpropagowała ogólnopolskie dyktanda. Zawsze czujny burmistrz objął honorowy patronat nad imprezą. Najwidoczniej poznamy nową definicję honoru. Ptasznik będzie przemawiał [...], a może nawet "poczytaj mi...".
Taki to z niego jest dziś Mistrz Ortografii Emocjonalnej, taki to z niego Kardynał Kodeksu Honorowego.
 urzędnik
 Środa 21-04-2010

19273. 
Odnośnie wpisu numer: 19256

Warto zastanowić się!
"Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego poseł Antoni Macierewicz (PiS) jest zaniepokojony informacjami pojawiającymi się w mediach na temat katastrofy, m.in. tym, że na czas wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu nie sprowadzono do Smoleńska specjalnego naziemnego systemu nawigacyjnego ILS oraz że samolot prezydencki był pierwszym na świecie, który uległ katastrofie mimo tego, że był wyposażony w urządzenie zwane TAWS.
TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody, a także w przypadku zbyt małej odległości od ziemi. "Wpisuje się to w cykl niepewności, niejasności, znaków zapytania, których jest tutaj doprawdy cała masa" - zauważa Macierewicz. Podkreśla jednak, "że rzeczywista ocena i stanowisko będą mogły być podjęte dopiero wtedy, gdy otrzymamy od rosyjskiej prokuratury konkretne informacje".
 Agent Służby
 Środa 21-04-2010

19271. 
Odnośnie wpisu numer: 19269

Zwróćcie uwagę na filozofię strony kościelnej.
Janowi Pawłowi II zarzucano, że w pewnym czasie sprzyjał idei
komunizmu, lecz JP II zwracał uwagę na wypaczenia w tej idei.
 Jan serce
 Środa 21-04-2010

19269. 
Życie nie jest li tylko formą istnienia białka - jak mawiał Marks.
Życie ma znaczenie ponadbiałkowe, czyli jest immanentne w materialnej formie ludzkiej. Tylko tej jedynej formie, jaką jest istota ludzka.
Życie nie jest immanentne z życiem zwierzęcia, gdyż jako takie nie jest tchnięte przez Boga stwórcę świata i nie podlega po śmierci Zbawieniu i Zmartwychwstaniu.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Wtorek 20-04-2010

19267. 
Odnośnie wpisu numer: 19263

Panie kochany eskulapski. Ja wraz z moim kamratem jesteśmy namiętnymi wyznawcami idei PiS-u.
Mając lat 9 wiedziałem od dziadka co stało się z Katyniem, ale zakazano mówić mi o tym pod groźbą zapuszkowania ojca.
Mój obecny koleś miał ojca komunistę, który z moim ojcem Bohaterem Września ledwo co wywinął sie Ruskim spod łopaty w Katyniu, gdyż miał ręce czarne od roboty. Po wojnie obaj ojcowie chlali gorzałę pod remizą i nie przeszkadzało im, że stali po drugiej stronie barykady . Mój koleś, pomimo że ojca miał komunistę jest zwolennikiem idei "Solidarności" i z godnością trwa przy jej sztandarze.
To, że Olszewski miał ojca komunistę, należy tylko do zaszczytu.
Z założenia bowiem komunizm należy do idei chrześcijańskich.
 Polak szary
 Wtorek 20-04-2010

19266. 
Odnośnie wpisu numer: 19261

Nie wygra za pierwszym ani drugim podejściem. Sondaże mówią dziś, że Komorowski zebrałby 49%, a Kaczyński Jarosław 26%.
Już dziś upolitycznia się wystąpienie Jarosława nad trumną Putry, zaś Kalisz kontynuował myśl, iż walkę ostrą zawsze rozpoczynał PiS. Tak ma być, gdyż Polskę czeka katastrofa jakiej ten kraj nie przeszedł: moralna!
Będą mordować kapłanów i biskupów, nastąpią krwawe walki pomiędzy politykami, powstaną sądy kapturowe. Ludzie bali się będą wyjść na ulicę, gdyż nowy prezydent ogłosi abolicję dla kryminalistów, stanie produkcja żywności, gdyż z Polski wycofają się koncerny. To kwestia 5 najbliższych lat. Zmniejszone zostaną emerytury do 30 procent, a ceny wzrosną dwukrotnie, szczególnie przez paliwa.
 Mający wiedzę
 Wtorek 20-04-2010

19264. 
[...] Chciałbym napisać jak u nas w bardzo prosty i tani sposób robi się kampanię wyborczą. Zauważcie państwo, że nie w roku wyborów i nie w następnych latach po wyborach, tylko w roku wyborów układa się chodniki, czyści się place żeby zwrócić uwagę wyborców. Jest to analogia powtarzająca się co 4 lata.
Przypomnijcie sobie państwo co było cztery lata temu, bardzo podobnie. Pisząc na początku, o kampanii za państwowe pieniądze. Robi to się dlatego żeby wyborcy pamiętali, do wyborów, co w danej miejscowości się zrobiło.
Teraz i przed czterema laty robi się coś w [...]. Radny Pan [...] robi porządek przy boisku. Dobrze, tylko że to powinno się z robić dużo wcześniej. Tylko co teraz by robił. Przez 16 lat kadencji zrobił, tak przynajmniej uważa, 400 metrów chodnika 100 metrów na kadencję, myślę że na niego to i tak dużo. Tylko że my wybieramy radnych, którzy za nasze pieniądze robią dla nas chodniki. Nie proszę państwa, oni powinni nam służyć, bo my ich wybieramy. Myślę, że wybór na radnego, powinna być misją do spełnienia się pracy na rzecz okręgu wyborczego a nie prywaty.
 towarzysz
 Wtorek 20-04-2010

19263. 
Odnośnie wpisu numer: 19254

Obrzydliwe jest czynienie komuś uwag ze względu na to, kim byli jego rodzice.
Ojciec jest rzeźnikiem a syn wegetarianinem - no i co z tego wynika?
Że każdy odpowiada za siebie a nie za swoich rodziców; to już bardziej rodzice odpowiadają za swoje dzieci, bo je wychowują, mniej lub bardziej zgrabnie, ale jednak powinni.
Prezes PiS-u wykpiwający środowisko "Gazety Wyborczej" ze względu
na pochodzenie rodziców Adama Michnika czy Heleny Łuczywo czynił
tak samo. I mnie to zraża.
 Eskulapski
 Wtorek 20-04-2010

19262. 
Odnośnie wpisu numer: 19086

Czasami po studiach podyplomowych można lepiej uczyć niż po dawnych historycznych zaocznych.
Byłam kiedyś uczennicą SP 4 [w Iławie]. Uczyła mnie ta sama pani, która teraz uczy mojego syna. Wtedy omijała prawdę historyczną. Teraz też. Pamiętam jak ojciec jednej z uczennic z równorzędnej mi klasy napisał skargę do dyrektora - właśnie na brak przekazywania przez nią prawdy.
Dyrektor szybko jej wybronił.
Obserwuję naukę historii u mojego syna. Nic się nie zmieniło. Nadal uczy tak samo. Rodzice, przecież większości z was zależy na tym, żeby wasze dzieci były dobrze kształcone od najmłodszych lat.
Co znaczy "Prawda Historyczna" dowiedziałam się dopiero w naszym licku. Przedtem - od rodziców.
 Patriotka
 Wtorek 20-04-2010

19261. 
Odnośnie wpisu numer: 19205

"Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał
być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło" - to słowa Palikota.
W kontekście katastrofy prezydenckiego samolotu, słowa te nabrały dziś zupełnie innego znaczenia. Zatem czerwcowy plebiscyt kandydat PiS-u
wygra w pierwszej turze.
 sekretarz ds. drogownictwa w gabinecie cieni Henryka Plisa
 Wtorek 20-04-2010

19257. 
Platforma Obywatelska ze swoimi sługusami wpada dziś w panikę. Najciekawsze jest to, że jej oblicze było malowane w mediach, a teraz wszystko się wydało. Kłamstwo kreowane przy pomocy mediów upadło i ludzie zaczęli myśleć, dowiedzieli się, że media ich oszukiwały.

Dotarło to wreszcie do ludzi szybciej niż zakładałem. Młody człowiek, który przed pałacem prezydenckim powiedział w rozmowie z TVP, że będzie stał tu tak długo aż zrozumie to, co się stało, powiedział, że nie może znieść, iż Putin mający krew na rękach przytula premiera Tuska, po czym dodał, że prezydenta Kaczyńskiego nigdy by nie przytulił. Jakież to wymowne. On już zrozumiał.

Nie powiem Wam co jeszcze jest prawdą, ale szukajcie jej wszędzie w mądrych miejscach, niezależnych forach internetowych i czasopismach, próbujcie się dowiedzieć od ludzi, którzy już to wiedzą.

Nie spodziewałam się, iż tak szybko: ZGASZONYM ŻYCIA TWEGO PŁOMIENIEM WZNIECIŁEŚ POŻAR SERC NASZYCH - TWOIM PRAGNIENIEM
 POLAK WIELKI
 Wtorek 20-04-2010

19256. 
Piloci mogli zostać wprowadzeni w błąd

"Prezydencki samolot wyposażony był w system TAWS, więc mógł bezpiecznie wylądować na lotnisku pod Katyniem nawet przy zerowej widoczności" - uważa Marek Strassenburg-Kleciak, odpowiedzialny za analizy strategiczne i rozwój sytemów trójwymiarowej nawigacji w koncernie Harman Becker. Jego zdaniem, urządzenia pokładowe są tak dokładne, że piloci bez trudu powinni byli wykonać ten manewr, chyba że wskazania nie były prawdziwe. Znane są bowiem techniki umożliwiające fałszowanie ich danych, często w sposób niemożliwy do zweryfikowania przez pilotów. Wówczas tragedia jest nieunikniona.

Analiza pozwala sądzić, że samolot zbliżał się do pasa startowego we właściwy sposób. Tyle że znajdował się w niewłaściwym miejscu. Leciał tak, jak powinien: w odpowiednim kierunku i z właściwym nachyleniem horyzontalnym maszyny przy podchodzeniu do lądowania. Różnica polega tylko na przesunięciu fazowym samolotu: w płaszczyźnie poziomej o ok. 25 m do prawidłowego kursu, a w pionie o ok. 10 m. Maszyna leciała za nisko. Dane z systemu TAWS pokazują pilotom trójwymiarowy model terenu z dokładnością wysokości nawet do 1 metra i umożliwiają pomyślne lądowanie nawet bez widoczności.

"Rozwijałem i współtworzyłem systemy trójwymiarowej nawigacji, dlatego też trudno mi to sobie wyobrazić, jak system TAWS mógł zawieść. No chyba, żeby mu "pomóc". Inaczej z tym systemem nie można się rozbić".

W jaki sposób wskazania urządzeń mogły zostać przekłamane? W tym celu stosuje się technikę o nazwie "meaconing". Polega ona na tym, że sygnał satelity jest nagrywany przez specjalne urządzenie i z niewielkim przesunięciem w czasie i z większą mocą niż sygnał satelity puszczany w eter na tej samej częstotliwości, na której nadaje satelita. Im mniejszy interwał czasu stosowanego w "meaconingu", tym trudniej go rozpoznać, co w konsekwencji prowadzi do błędnego określenia własnego położenia Jeśli zmiana pozycji samolotu jest niewielka, a tak było w przypadku prezydenckiego lotu, to nawet inteligentny odbiornik nie jest w stanie wykryć oszustwa. Przekłamanie urządzeń pokładowych można wprowadzić zarówno za pomocą satelity, jak i urządzeń znajdujących się na lotnisku. Jeśli zjawisku towarzyszą złe warunki pogodowe, piloci pozostają bezbronni.

"Różnica położenia, jaką pokazuje trajektoria samolotu, jest typowa dla właśnie "meaconingu": aby sygnał nie mógł być wykryty, przesunięcie fazowe sygnału równe jest nanosekundom".
 Agent Służby
 Wtorek 20-04-2010

19254. 
Odnośnie wpisu numer: 19253

[...] Pan Leszek Olszewski jest synem komunisty. Ale jego Ojciec doktor
Zenon to był wesoły Gość. Zasłużył się m.in. tym, że był lekarzem w IKS
za Łobockiego Józefa oraz tym dla mnie, że zszywał mi ścięgno Achillesa
w lewej nodze.
A syn - jak to wielu synów - nie słuchał Taty swego i w doktory śladem
nie poszedł, tylko jest chirurgiem... pióra.
 Czaruś z IKS
 Wtorek 20-04-2010

19253. 
Odnośnie wpisu numer: 19246

Ten Leszek Olszewski ze swoją twórczością dawno kojarzył się z lokalną odmianą michnikowszczyzny.
"... Michnikowszczyzna nad Wisłą zawsze serwowała Narodowi polskiemu
tylko kłamstwa, manipulację, nienawiść i szyderstwo. Gdy jej przeciwnicy bohatersko oddali za Polskę życie pod Smoleńskiem, michnikowszczyzna wie, że jest skończona, bo najwyższej wartości nie może przeciwstawić niczego".
Zabawne, że bolszewiccy ideolodzy walki z monarchiami przeszli teraz do troski a nawet walki o miejsca pochówku znienawidzonych, wycinanych królów. Dziś faszyzm przerodził się w mega-koszmarny kosmo-faszyzm. Według jego założeń, na miejsca uświęcone, symboliczne, zasługują tacy "bohaterowie" jak Kuroń, Geremek a nawet Jaruzelski czy Kwaśniewski.
Jak cyrk, to na całego.
Czerwona bolszewia nie spodziewała się jednego: że Kaczyński martwy jest jeszcze silniejszy niż za życia.
 Fronda
 Poniedziałek 19-04-2010

19252. 
[...] Dobra decyzja arcybiskupów krakowskich i innych ważnych osób w państwie polskim, by parę prezydencką przechować na Wawelu do czasu Sądu Bożego i zmartwychwstania.
Oczekiwanie na Sąd Ostateczny np. pod takim ministrem Skubiszewskim,
jak przyszło prezydentowi Kaczorowskiemu, byłoby bardzo... uciążliwe.
Parze prezydenckiej należy się miejsce spokojne, osobne i ciche.
 Kancelaria Rady Parafialnej - Sekretarz Stanu
 Poniedziałek 19-04-2010

19249. 
Odnośnie wpisu numer: 19071

Zarządcy wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Zielonej 72 [w Iławie]
zaszyli się w papierach i reszta ich nie rusza.
Powinni zmienić uschłe krzewy (to jest namiastka krzewków), zabrać się za psiarzy, zwrócić im na to uwagę, żeby nie obszczywali świerków, nakazać właścicielom lokali wystawienie miseczek do petów.
Oni natomiast czekają na kolejny blok, by go po cichu przejąć w swoje administrowanie. Są niezadowoleni gdy mieszkańcy zwracają na wiele spraw im uwagę.
Nie myślcie, że będziecie tu wieczni, możemy z wami zrobić porządek.
 [mieszkaniec]
 Poniedziałek 19-04-2010

19248. 
Odnośnie wpisu numer: 19244 19245

Marcin Wolski oraz Jan Salita to wpisy, za ktore serdecznie, serdecznie
dziekuje.
Dodaja otuchy, by budowac Nowa Najjasniejsza Rzeczypospolita - taka,
jaka rozpoczal budowac nasz ukochany Prezydent Lech Kaczynski.
 Latarnik z Sienkiewicza
 Poniedziałek 19-04-2010


Strona [ poprzednia 1 2 3 ... 76 77 78 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... 232 233 234 ... 312 313 314 następna ] z 314113181811


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Informator: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl


Redakcja:
redakcja@kurier-ilawski.pl

wejście | jedynka Kuriera | CZYTAJ | opinie, felietony | kogel-mogel | REKLAMA | ogłoszenia drobne | ogłoszenia modułowe
szukaj | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2018 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.